OVERDEKT BAD OP WALCHEREN VOOR-ONTWERP KOST 10 MULE PARAPLU CORLAS AGENDA N00RD- ZEELAND MARKTBERICHTEN WESTERSCHOUWEN STELT DUBBEL SUBSIDIE AAN DE „MUZIEK" VOOR RAAD SCHERPENISSE STELDE KRAPPE BEGROTING 1963 VAST KERKDIENSTEN ZATERDAG 24 NOVEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Dubbelsteden" willen plan voor De colleges van b. en w. van de „dubbelsteden" Middelburg en Vlïssingen hebben een be sluit genomen, waarop de Zeeuwse zwemwereld al vele jaren wacht. Zij willen name lijk proberen een overdekt zwembad te bouwen. De ge dachten van beide gemeente besturen gaan hierbij uit naar een zogenaamd sport- fondsenbad. In een voorstel aan de raad delen b. en w. van Middelburg mee, dat het geen nader betoog behoeft, dat er in Middelburg grote be hoefte bestaat aan het kunnen gebruik maken van een overdek te zwemgelegenheid. Overleg met het college van b. en w. van Vlissingen heeft geleid tot de conclusie, dat het aanbeveling verdient om in het kader ran de „dubbelstad" te trachten te ko men tot het stichten van een zo danige inrichting. Tevens zyn b. en w. van Middelburg met hun Vlissingse ambtsgenoten van oordeel, dat aan een streven naar het stichten van een zogenaamd sportfondsenbad de voorkeur moet worden gegeven. Bij terzake gevoerd overleg is gebleken, dat de N.V. de Verengide Sportfond- senbaden te Amsterdam bereid is in deze de noodzakelijke mede werking te verlenen. Een verder onderzoek naar de mo gelijkheden van realisering van een overdekte zweminrichting vereist uitgaven, aangezien het, zo vervolgen b. en w. van Mid delburg, hierbij noodzakelijk is, dat kan worden beschikt over een voorontwerp van het eventueel te stichten bad en een daarop geba seerde exploitatie-opzet. De Amsterdamse N.V. de Verenigde Sportfondsenbaden heeft ver klaard zich met het maken van een voorontwerp en exploitatie- opzet te willen belasten. De aan één en ander verbonden kosten zullen naar raming 10.000 be dragen. Zowel b. en w. van Vlissingen als die van Middelburg achten het juist, dat de helft van dit bedrag door elk van de gemeenten beschik baar gesteld wordt. B. en w. van Middelburg stellen de raad daar om voor een voorlopig ten las te van de kapitaaldienst te bren gen krediet van 5000 te ver lenen. Spiegelglas Sas van Gent wordt N.V. Nadat de aandeelhouders van de Nieu we Nederlandsche Mij. tot Vervaardigen van Spiegelglas, Glazen Voorwerpen en Chemische Produkten in Juni van dit jaar besloten hadden het chemische be drijf in te brengen in Zuid-Chemie en waarna de hierdoor verkregen aande len Zuid-Chemie werden omgewisseld in aandelen Pechiney-St. Gobain, is de Mii nu voornemens over te gaan het glas- bedrijf onder te brengen in een aparte N.V. Evenwel met dien verstande dat alle aandelen in handen van de vennoot schap zullen komen. De fiscus is reeds bereid gevonden, voor dit geval geen vennootschapsbelasting over de meer waarde te heffen, terwijl de Mij. Ver vaardigen van Spiegelglas zich zal be palen tot het beheren van de participa ties. In verband hiermede, zal de direc tie in de komende buitengewone ver gadering aandeelhouders toestemming vragen het glasbedrijf plus 1250 aande len Glaceries Réunies en 48 aandelen Sopaverre in te brengen in de glasfa briek Sas van Gent, tegen verkrijging van 2650 aandelen van deze Mij. Te vens zullen leningen ter grootte van Terugkeer uit Nieuw-Guinea De heer M. de Goffau uit Krabbendijke keerde dezer dagen uit Nieuw-Guinea in zijn ouderlijke woning terug. Op 16 ja nuari 1962 vertrok hij aan boord van H.M. „Groningen". Het aanvankelijke doel van de reis was een vlagvertoon- reis naar de west. Half maart 1962 werd naar Nieuw-Guinea opgestoomd. Na mens het gemeentebestuur van Krab bendijke bood burgemeester Cnossen hem een boekebon aan. Al eerder is in Krabbendijke teruggekeerd de dpi. sol daat Joh. Koster. 12 pet van de ten laste van de Mij. Vervaardigen van Spiegelglas uitstaan de leningen aan de glasfabriek Sas van Gent worden verstrekt. De leningsvoor waarden zullen wat betreft rente en af lossing, volkomen identiek zijn aan die van de aan de Mij. Vervaardigen van Spiegelglas verstrekte leningen. Aldus meldt het Algemeen Handelsblad. Inlichtingen: uw reisbureau en het OOSTENRIJKS TOERISTENVERKEERS BUREAU VA Rokin 16, Amsterdam. Telefoon: 62138. van CORLAS gehad Grote sortering vanaf 6,50. DAMESZAAK YValstraat 76 VLISSINGEN VANDAAG Middelburg City: Tot weerziens mijn lief ste, 8 uur, 18 jaar. Electro: De man die te veel wist, 7. 9 en 15 uur. 14 Jaar. Koorkerkecntrum: Soosavond Hervorm de Jeugdraad, 20 uur. Schouwburg: Z.V.U.-voorstelling, 8 uur. Cone en Ge hoorzaal: muziekkorpsenconcoura, 3.30 u. Vlissingen Alhambra: Rltifi ln Amsterdam, 19 en 21 uur, 14 laar: Luxor: De Jacht op dc verborgen goudschat, 19 en 21 uur, 14 jaar, Concertgebouw: Jubileumuitvoe ring Mandolineverenlging Tovido, 20 uur. Kon. Mij. „De Schelde": te water lating m.s. Lake Bosomtwi, 12 uur. Goes Grand: „Rififi in Amsterdam". 19 en 21 uur. 14 Jaar. Prins van Oranje: To neelavond plattelandsvrouwen „Platogo", 19.30 uur. Landbouw: Receptie postdul- venhoudersver. „De Zeeuw", 1416 uur. Prof. dr. Kohnstammsehool: Hervormde Jeugdraad, dansavond in Afrika-sfeer, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Follow that dream, 18.45 en 21 uur, a.l. Luxor: De inspecteur. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Souburg De Zwaan: Uitvoering gemengde zangvereniging Uitsponning door In spanning, 20 uur. Westkapcllc Verenigingsgebouw: Dc ka nonnen van Navarone. 19.30 uur: Jeugd film Het spoor van de vermiste aap". 16 Tcrnouzen Luxor: Oproer op de Defiant. 20 uur, 14 Jaar: Concertgebouw Salvo's in hot hooggebergte, 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioseoopgcbouw: Dp terreur van de rode draak, 20 uur. 18 Jaar. Axel Het Centrum: Mr. Hobbs gaat met vakantie. 18.30 en 21 uur. a.l. Sas van Gent OlymDiathenter- Onder sper vuur naar Tobroek. 20 uur. 14 Jaar. Oost hu rg Lcdeltheater: De weg tot elkan der, 19 en 21 uur. 18 Jaar. I-Izrndljkc Hofziehtthcater: Vera Cruz, 20 uur. 14 Jaar. Zlerl lezer* Concertzaal: De kolos van Rho- dos. 20 uur, 14 Jaar. Nieuwe Haven: aankomst sinterklaas, 14.15 uur. Huls van Nassau: Voorliehtingsbijenkomst N.V.V.- Bestuurdershond en P.v.d A.-district over streckplnn, 15 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Dodenrit. 20 uur. 14 Jaar. Sint-Maartensdijk Bioscoop Do Gouden Leeuw: Battle zone. 19.30 uur. a.l. MORGEN Middelburg City: Tot weerziens mijn lief ste. 2.30 en 8 uur. 18 Jaar. Electro: De man die te veel wist. 3.30 en 7.30 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: Rififi in Amsterdam, 15. 19 en 21 uur, 14 Jaar: Luxor: De Jacht op de verborgen goudschat. 15. 19 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: „Rififi in Amsterdam", 15, 19 on 21 uur, 14 Janr. Bergen op Zoom Roxy: Follow that drenm, 14.30. 16.30. 18.45 en 21 uur. Luxor: Ur- sus, de wreker der slaven, 14 uur. 14 Jaar. Luxor: De inspecteur. 16. 18.45 en 21 uur. 14 Janr. Tcmcuzen Luxor: Salvo's ln het hoogge bergte. 14 uur. 14 laar: Luxor: Oproer op de Defiant. 16.30 en 20 uur. 14 Jaar: Con certgebouw: Salvo's in het hooggehergto. 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioseoopgebouw: Van de regen in de drup. 15 uur. a.l.: Bioseoopgebouw De terreur van de rode draak. 18 uur. 81 Jaar: Bioseoopgebouw: De schaduw. 20 30 uur. 18 laar. Axel Het Centrum: Mr. Hobbs gaat met vakantie. 15.45 uur. a.l.: Het Centrum- Het meisje Anna Suh. 20 uur, 10 Jaar. Sas van Gent Olympiatheaier: Onder sper vuur naar Tobroek. 14.30 uur. 14 Jaar; Olymplntheoter- Amerika bij nacht, 17 en 20 uur. 14 Janr. Oostburg Ledeltlienter: Schrikbewind ln Ocatilla, 14 uur, 14 Jaar: Ledeltheater: Dc wog tot elkander. 16.30 en 20 uur, 18 jaar. IJzoudljkc Hofziehtthcater: Vera Cruz, 17 en 20 uur. 14 Jaar, Zlcrllt7ce Concertzaal: Tnrzon en Tanya, 15 uur. 14 Jaar, De kolos van Rhodos, 20 uur, 14 Jaar. ZIERIKZEE KUNSTMAANDORKEST GAF CONCERT IN ZIERIKZEE De Z.V.U. heeft Anton Kersjes' Kunst- maandorkest op zijn Zeeuwse tournee vrijdag-avond in de Concertzaal te Zie- rikzee gebracht. Het tweede Amster damse Symfonie-orkest, dat zich via de televisie bij vele muziekliefhebbers tot een regelmatige gast heeft gemaakt, vond er de langzamerhand vaste kern van enkele honderden bezoekers te genover zich. En het heeft dit publiek programma geboden, dat na de pau- een hoogtepunt vond in de symfo nie kleine terts opus 95 „Uit de Nieuwe Wereld" van de Tsjechische componist Anton Dvorak: het Amerika uit het eind van de vorige eeuw muzikaal vast gelegd met Slavische melancholie en temperament. Het Kunstmaandorkest gaf er een boeiende weergavev i bezoekers beloonden de uitvoerenden met een staande ovatie. Eerder had het orkest gespeeld „Variationen über ein Thema von Joseph Haydn" opus 56 A fhet Sanct Antoni Choral) van Johann Brahms, waarvan de eerste uitvoering voor orkest zestig jaar geleden in We nen werd gegeven. De solist in dit con cert van het Kunstmaandorkest, de 25- jarige cellist René van Ast trad daarop naar voren in het concert voor cello,- en orkest no. 1 A kleine terts van C. Saint- Saëns. Hij oogstte daarmee bijzonder veel waardering. Kortom, het Z.V.U.- concert in Zierikzee is ook ditmaal weer een mooi succes geworden. Voor een recensiewordt verwezen naar de uit voering, die op 26 oktober in Middel burg is gegeven. Schouwse plattelandsvrouwen op dia-excursie door Israël In gedachten hebben de leden van de Schouwse afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen vrijdag middag een tocht gemaakt door Israël. In het „Huis van Nassau" te Zierikzee hadden de dames, tydens de maandelijk se bijeenkomst een voortreffelijke gids aan mevrouw Van der Stapele-Manoth uit. Stecnwyk. Illustrerend met een aan trekkelijke serie dia's vertelde zij van do indrukken, die een vierweekse reis kris-kras door Israël haar en haar man hadden geboden. Om de Schouwse plattelandsvrouwen in dit bijzondere land te introduceren ging zij met haar causerie terug in de histo rie. Ze vertelde de dames hoe de goed georganiseerde staat van nu was ge groeid uit de komst van steeds meer groepen joodse immigranten. In het ver volg van haar lezing stond mevrouw Van der Stapele nog stil bij een bijzonder aspect van de nieuwe staat Israël: het probleem van het contact tussen de drie categorieën van de bevolking, de Azia tische, de Afrikaanse en de Europese joden. Een „rassenvraagstuk", waar over maar zelden wordt gesproken of geschreven. Eenmaal in de sfeer van dit „land van hemel en aarde" verzeild nam de in- Ieidster de Schouwse dames via het wit te doek mee op een trektocht langs de moderne steden, de kibboets midden in de woestijn uit de grond gestampte nederzettingen langs de pijpleidingen en de betonwegen diep in onherberg zame streken. Het werd een boeiende reisbeschrijving, deze lezing over Israël, met tal van bijzondere en opvallende trekjes uit het nieuwe land in het oude Palestina. Aan het begin van de vergadering deel de de presidente, mevrouw Berreman- Stcenwijk nog mee, dat de kerstavond op dinsdag 18 december aanstaande zal worden gehouden. In de pauze werden deze middag nog „Kaarten voor het Kind" verkocht. N.C.V.B.-afdeling verdiepte zich in „Hulpactie der kerken" De afdeling Zierikzee van de Nederlands Christen Vrouwenbond heeft zich deze week in haar maandelijkse bijeenkomst verdiept in „De wereldhulpactie der kerken". De dames hoorden in het her vormd verenigingsgebouw een lezing van mevrouw Woldenga-Veldkamp over dit onderwerp. Spreekster zette daarbij centraal de opdracht aan de christenen, „de mens in nood te helpen, omdat hjj een schepsel van God is". Uit voerige aandacht besteedde zij aan het verschil tussen de werkwijze van de In ternationale Hulpverlening en de hulp van de kerken. „In het eerste geval komt de hulp van boven af c-n heeft zij vaak een politieke of economische bij smaak. De kerk geeft alleen dan hulp. wanneer de kerk in een bepaald land erom vraagt, dus van binnen uit. Mevrouw Woldenga staafde haar inlei ding met enkele cijfers. Op de gehele wereld zijn nog 40 miljoen vluchtelin gen, waarvan er 5600 in Europa verblij ven. Tweederde van de wereldbevolking lijdt nog honger. Als voorbeeld van hulp van de Nederlandse kerken noemde zij de actie voor Perzië. Van het geld zal een dorp worden gebouwd met huizen, die bestand zijn tegen aardbevingen. Zij vulde dit voorbeeld nog met vele andere aan. Na dc pauze verduidelijkte zij de strekking van haar betoog met een aan tal dia's. Aan het begin van de vergade ring Hield de presidente, mevrouw Van Vloten-van Rijswijk een meditatie naar aanleiding van Mattheus 6 vers 5-15. In haar welkomstwoord riep zij de mede werking van de leden in voor de lande lijke actie „Open het dorp" ten behoeve van de Johannastichting in Arnhem. Na de radio- en televisiemarathon voor dit doel zal de Zierikzeese N.C.V.B.-afdeling een handje helpen by het verkopen, van speldjes. BURGH Financiële zorgen Groene Kruis In een eerder geplaatst bericht meldden wij, dat het Groene Kruiswijkgebouw te Burgh-Haamstede nog niet is afbetaald, omdat de afdeling Burgh-Haamstede geen steun voor de bouw van het Ram penfonds wilde aanvaarden. In dit be richt is echter een fout geslopen. Het genoemde wijkgebouw is reeds twaalf jaar oud en dateert dus van voor de ramp, zodat er geen sprake van steun van het Rampenfonds kan zijn. Wel is het juist, dat de afdeling Burgh- Haamstede van het Groene Kruis met grotere financiële moeilijkheden heeft te kampen dan verschillende andere afde lingen, die pas na de ramp, met steun van het Rampenfonds, een wijkgebouw kregen. De afdeling Burgh-Haamstede, die vol gend jaar februari haar 50-jarig bestaan zal vieren, heeft een verzoek aan alle verenigingen in de Westhoek gezonden, om financiële bijdragen, teneinde de schuld te kunnen aflossen. Jubilerende wachtmeester te Bruinisse gehuldigd Do lieer J. A. v. cl. Velde, wachtmeester Ie klas der rijkspolitie te Bruinisse is donderdagmorgen gehuldigd bij gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum in rijks dienst. In de raadzaal waren bij deze huldiging niet alleen b. en w. van Brui nisse en de burgemeester van St.-Phi- lipsland maar ook collega's van Schou- wen-Dniveland aanwezig. Burgemeester v. d- Linde nam als eer ste het woord. Deze gaf in vogelvlucht een overzicht van de loopbaan van de heer Van de Velde. In 1934 diende hij 9 maanden bij het Korps Pontonniers en Torpedis'en als dienstplichtige. Nadat hij met groot verlof was gestuurd kwam hij op 22 november 1937 wederom bij hetzelfde korps als sergeant-capitulant tot 15 juli 1940- In 1945 was hij 4 maan den in dienst van de politieke opsno- ringsdienst, daarna tot 1 september 1946 bij de marechaussee. Daarop keerde de heer v. d. Velde als wachtmeester der rijkspolitie naar zijn geboortedorp Re- nesse terug. Op 1 oktober 1948 werd hij overgeplaatst naar St.-Philipsland, waar hij tot 1 mei 196.1 verbleef. Vanaf die tijd was hij werkzaam te Bruinisse. Op 1 oktober 1954 werd hij bevorderd tot wachtmeester der eerste kias. Burgemeester v. d. Linde wees verder op de goede verstandhouding tussen het gemeentebestuur en de politie. Hij prees de heer v. d- Velde in 't bijzonder om zijn tact en toewijding en voor de ma nier waarop hij als politieagent zijn werk deed. Tot slot sprak burgemeester v. d. Linde nog enkele woorden van dank en bewondering tot mevrouw v. d. Velde. Eerste luitenant Lanting toeg. officier district Middelburg sprak daarna na mens overste A. J. van Thiel. Deze herinnerde aan de ramp van fe bruari 1953, waarin de heer v- cl. Vel de zich, als een echt politieman en vooral ook als medemens, volledig heeft ingezet- Naar aanleiding daar van werd de heer v. d- Velde op 29 april 1954 onderscheiden met de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau Luitenant Lanting wees verder op de juiste taakopvatting en het verantwoor delijkheidsgevoel van de jubilaris. Ten slotte bood hij de heer v. d. Velde een envelop met inhoud aan. De volgende spreker was burgemeester L. de -Jonge van St.-Philipsland. de ge meente waar de heer v. d. Velde het grootste gedeelte van zijn dienstjaren heeft doorgebracht. Spreker wees erop. dat men zich niet blind moet staren op allerlei aardse prestaties, maar dat al lereerst dank toekomt aan God. die hem deze 25 jaar heeft geleid. Spreker zag terug op een tijd van nauwe, vriendschap pelijke samenwerking. Burgemeester De Jonge eindigde met een toepasselijk ge dichtje en gaf het woord aan adjudant Pipping, die namens het personeel van de groep Bruinisse enige welgemeende woorden sprak en een boekebon over handigde- De heer A. W. v. Zweden, rayon com mandant te Oosterland, overhandigde namens de Bond van Chr. Politieambte naren afdeling Schouwen en Duiveland, eveneens een boekebon. Namens de twee jaar oude afdeling Ver bond Veilig Verkeer, waarvan de heer v d. Velde secretaris is. sprak de heer St. J. P. Jumeiet enkele woorden van dank en bemoediging, waarna de heer L. Pad mos, namens deze vereniging, mevrouw v- d- Velde een bloemstuk aanbood. De heer v. d. Velde bracht in een har telijk weerwoord dank aan alle sprekers voor hun woorden en geschenken. Koopmiddneen Rode Kruis in de Westheek Elk jaar krijgen de bezoekers van de jaarlijkse Rode-Kruisfilm in de pauze de gelegenheid om de werkstukjes die door de Westschouwse zieken zijn ge maakt, te bezichtigen en te kopen. Via de grote verloting die op een dergelijke avond wordt gehouden, worden uil deze Welfare-werkstukjes prijsjes beschik baar gesteld, waarbij meestal een groot kussen de hoofdprijs is. Ook dit jaar hebben zieken weer een mooie collectie klaargemaakt, die hoofdzakelijk be staat uit handwerken zoals babysokjes, spencertjès, theemutsen, kussenover trekken, boekomslagen cn wat leerwerk bestaande uit portemonnees en porte feuilles. Aangezien er dit jaar" geen Rode-Kruis- filmvoorstellingen komt, zal het bestuur op 24 november en op 1, 15 en 22 de- SCHERPENISSE N.V.V.-vrouwenmiddag In het Holandhuis te Scherpenisse werd een bijeenkomst gehouden, die ge organiseerd was door de N.V.V. vrou wenvereniging. Het N.V.V. bestuurslid, de heer C. Hoek, releveerde de verbe teringen die voor de arbeiders in de loop der jaren zijn bereikt. Een goede orga nisatie en een volledige steun der leden blijft ook in de toekomst nodig, zo stel de hij. In de pauze traden „De spelbre kers" op, die een luid applaus kregen van de circa 200 aanwezigen. Verkoping Vrouwenvereniging De verkoping van de vrouwenvereni ging „Wees een Zegen" te Scherpenisse heeft 1032,61 opgebracht, ten bate voor de zending en kerk. Hiervan werd 650 aan de kerkvoogdij afgedragen. Opbrengst kinderzegelactie De kinderzegelactie van de openbare la gere school te Scherpenisse bracht 575 SIRJANSLAND Kinderpostzegelactie Onder leiding van het hoofd der school te Sirjansland hebben de kinderen al daar de bekende kinderzegelactie ge houden, welke het mooie bedrag van 177 heeft opgebracht. Voorganger Sijthoff naar Made De vroegere voorganger van de kerke lijke gemeente te Sirjansland, de heer W. J. Sijthoff is benoemd te Made en Oud-Dremmelen bij Geertruidenberg. De generale synode benoemde hem tevens tot hulpprediker. FILMS IN NOORD-ZEELAND „Kolos van Rhodos" in Zierikzee Een historische film, een rolprent over Tarzan, een oorlogsfilm en een gang- sterverhaal worden dit weekeinde in Noord-Zeeland vertoond. In Zierikzee draait een „reuzen"-film, de „Kolos van Rhodos", spelend in de Romeinse tijd, die door Metro Goldwyn Mayer samen met een Italiaanse, een Parijse en een Spaanse onderneming werd vervaardigd. Rory Calhoun, Lea Massarï en Georges Marchal spelen in deze film, die zaterdag, zondag en maandag is te zien in de Concertzaal bioscoop. Liefde en strijd en veel wapen- ;ekletter vormen de hoofdschotel van ie film, die onder regie van Sergio Le one tot stand kwam. Zondagmiddag en dinsdagavond kunnen de liefhebbers van Tarzan hun hart ophalen aan „Tarzan en Tanya" een film, die in de Concertzaalbioscoop te Zierikzee draait. Eén van de bekendste Tarzanvertolkers is Johnny Weissmul- ler, die in deze film niet alleen met junglegevaren, zoals wilde dieren, te doen krijgt, maar ook met een ander „gevaar", dat van de vrouw, hier ver tolkt door Brenda Joyee. Johnnij Shef field is verder één van de medespelers. Audie Murphy Audie („To hell and back") Murphy, de Amerikaanse marinier, die bekend werd door film en boek „Terug uit de hel" waagt zich in „De dodenrit" op het kronkelpad van de gangsters* Samen met John Saxon spelen zij twee „kei harde" lieden, die de strijd aanbinden met een stel gangsters. Zaterdag in bioscoop „Bom" te Haamstede. In Sint-Maartensdijk tenslotte kan i zaterdag in „De Gouden Leeuw" een spannende oorlogsfilm zien. „Battle zo ne" geeft, zoals vele van deze films, een beeld van het oorlogsgeweld. Verkoop kinderzegels Voor de kinderpostzegelactie is door de leerlingen van de chr. school te Bruinis se een bedrag opgehaald van 606. Door de leerlingen der openbare lagere school een bedrag van 452. (Advertentie) Modieuze cadeaus MOHAIR SJAALS vanaf 2,95. Ook voor kinderen. Lange Delft 72-74 Middelburg ijUoDfHMs COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 913, Andijvie 4156 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 56—82. 7 stuks 37—67 per stuk. Bloemkool IIA: 7 stuks 5570 per stuk. Rode kool 15—24, Gele kool 12—18, Groene kool 1924 per kg. Sla IA 23—26 per stuk. Spruiten IA 76—1.01, IIA 6674, IB 76 IIB 35, IC 3242. ID 86—90, Kroten 39— 24. Prei 41—58 per kg. Selderij 10—21. Peter selie 12—15 per bos. Grote peen 7—17, Stoof- 30—43, Uien 16—27, Uien geschoond 23— 30. Witlof IA 1.03—1,11, IIA 88—98, IB 94— KB 78—90 per kg. Aanvoer 28.000 kg. Black Alicante 1.47—1.66. Boerekool 2035 p. kg. Cox's Orang Pippin IA 701.00. IB 5268. IC 45—52, IIA 74—89. Jonathan IA 42—57, IB 38—53, IC 32—47, HA 32—41. UB 28—41, IIC 20—27. Golden Delicious IA 70—86, IB 64—76, IC 54—69. Goudrenetten IA 48—64, 1B 43—51, IC 40—46. Glorie van Holland IA 39—56. IB 33—55. IC 41—46. Ellisons Orange IIB 44. HC Conference IA 68—70. IB 64—66. IC 60—62. Doyenné du Comice IA 1,191,24. IB 1.19, IC ,06—1,09. St. Eemy IA 28—32, IB 29—31. IC 28 -29. Comtesse de Paris IA 17—25, IB 24—25, IC 18—20. Lomb. Calville IA 55—62. IB 47— Légïpont IA 68—70. IB 64—65, IC 51—62. Aanvoer fruit 110.000 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 23 november. Andijvie 830, Witlof 57—94. Kroten 8—16. Waspeen 23—35. Witte kool 715. Boerenkool 26. Bloemkool 2571. Sav. kool 13—20. Sla 4—8. Prei 31—15. Rode kool 1421. Spruiten 151.42. Tomaten 2570. Golden Delicious 4364. Goudrenet 3041. Cox Orange 1462. Jonathan 1432. Glorie van Holland 2549. Saint Remy 2028. DINSDAGAVOND VERGADERING RAAD Harmonie „Witte van Haemstede" en fanfare „Luctor et Emerge" GEEFT DE RAAD van Westerschouwen volgende week dinsdagavond zijn fiat aan een voorstel van b. en w., dan kunnen de koninklijke harmonie „Wit te van Haemstede" en het fanfare korps „Luctor et Emergo" in het ver volg rekenen op een verdubbeling (f 1200) van het subsidie, dat zy mo menteel per jaar uit de gemeentekas innen. „Overtuigd, dat beide verenigin gen in de toekomst hun volle medewer king zullen blijven geven in het belang van Westerschouwen door het geven van concerten en muzikale bijdragen bij feestelijke gelegenheden", menen b. en w. de financiële perikelen van de ge zelschappen door dit gebaar belangryk te moeten reduceren. De voorgestelde verhoging betekent, MET EEN KLEINE POST ONVOORZIEN Plan speelweide ijsbaan in D.A.C.W.-verband De gemeenteraad van Scherpenisse heeft vrijdagmiddag de gemeentebegro ting voor 1963 behandeld, die sluitend is gemaakt op een bedrag van 187.454,48 aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst. De post onvoor zien geelt een bedrag aan van 1332.18. De commissie van onderzoek, die tevo ren de begroting aan een nauwgezet onderzoek had onderworpen, achtte het bedrag aan onvoorzien te laag. Zij zag echter geen mogelijkheden in de be groting om dit bedrag nog op te voe ren. Dé commissie was van mening, dat de begroting weliswaar reëel Ss opge zet, maar dat bij een eventuele te- ëenvaller het evenwicht is gebroken. commissie was tevens van oordeel, dat de gemeente een te klein deel betaalt in de autovergoeding van de burgemeester. De gemeente St. Maar tensdijk betaalt het grootste deel. De raadsleden, die deel uitmaken van de commissie van onderzoek, waren van oordeel, dat dit onbillijk is. Zij zouden graag een méér evenredige verdeling zien. Nadat de heer L. A. Polderman (s.g.p.) de wens had uitgesproken, dat het Spuidamplein en de Schoolstraat dienen te worden verbeterd op de begroting zijn hiervoor geen posten ge raamd werd de gemeentebegroting met algemene stemmen vastgesteld. In de begroting zijn geen kapitaalswerken geraamd. Brandweerorganisatie in de raad Middenschouwen Midden.schouwen heeft het voornemen om de vrijwillige brandweer uit twee korpsen te laten bestaan: een eenheid te Scharcndyke en een eenheid te Kerk- werve. Elk van deze korpsen zal bestaan uit tenminste 12 leden, de commandant en brandmeester inbegrepen. Aanstaan de dinsdagmiddag krijgt de raad hiertoe een verordening te behandelen. Op de agenda staan verder enkele on- derwijsvoorstcllen: het vaststellen van de werkelijke uitgaven voor het open baar lager en hel openbaar kleuteron derwijs over 1961. Ook de vergoeding en de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven van het bijzonder la ger onderwijs over 1961 dienen te wor den vastgesteld. B. en w. willen het kre diet ln rekening-courant met dc N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1963 vaststellen op f 150.000. Ook zal de raad zijn standpunt dienen tc bepalen ten opzichte van fluoridering van het drinkwater, waartoe de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Schouwen-Duive- land" bij de aandeelhouders een principe- voorstel heeft ingediend. B. en w. heb ben een bezwaarschrift opgesteld tegen het ontwerp-sti-eekplan voor Schouwen- Duivoland van de Provinciale Planologi sche Dienst voor Zeeland. BRUINISSE Filmvoorstellingen Een margarinefabriek uit Den Dolder gaf in Bruinisse voor de jongeren een filmmiddag en voor de ouderen een film avond, waarbij tevens een verloting werd gehouden. De zaal was beide ke ren goed getuid. Voldoende mosselzaad De mosselkwekers uit Bruinisse, die maandag en dinsdag op de Waddenzee op mosselzaad hebben gevist, hebben geen reden tot ontevredenheid. Er wer den minstens twee vrachten halfwas mosselen gevangen, zodat de percelen in het noorden nu voldoende gevuld zijn. comber speciale koopmiddagen organi seren in de consistorie van de Neder lands hervormde kerk te Haamslede. De tfjden van deze koopmiddagen zijn gesteld Van Half vier tot half vijf. Hamerstukken De overige, punten op de agenda gingen vlot onder de hamer door. Bij de aanvang der vergadering deelde burgemeester D. C. Bouwen- se mede, dat de gemeente over 1961 een extra uitkering krijgt van het rijk van 2 per Inwoner. Het be treft hier de z.g. „verfynde algeme ne uitkering probleemgebieden". De raad hechtte zyn goedkeuring aan een voorstel om eventueel het plan speelweide annex ijsbaan in D.A.C.W.- verband te laten uitvoeren. De minis ter van sociale zaken heeft voor dit plan een subsidie toegezegd. Weliswaar heeft de raad reeds machtiging ver strekt om het plan als vrij werk door de Nederlandse Heidemij te laten uit voeren, maar men was algemeen van mening, dat indien het goedkopere D.A.CTW.-plan op kortere termijn uit voerbaar is, men deze gelegenheid ook moet aangrijpen. Tot lid van het alge meen bestuur der gemeentelijke instel- linj" de dat de gemeente ongeveer evenveel bijdraagt als de donateurs en leden. De besturen van de muziekverenigin gen hebben een verzoek om verho ging van de bijdrage ingediend omdat de begrotingen voor 1963 belang rijke tekorten laten zien. „Witte van Haemstede'.' komt een bedrag f 687 tekort en „Luctor et Emergo" schiet er f 842 bij in. In hun verzoekschriften geven de be sturen nog even aan, hoe deze on gunstige financiële situatie is ontstaan. De. waarde van oud papier destijds werden in deze richting belangrijke ac ties gevoerd is gedaald tot 1% cent per kilo. Voor „Luctor et Emergo" be tekent dit een inkomstenderving van f 500. Men heeft hoge. uitgaven van de uniformen. De instrumenten worden steeds duurder. Het Haamsteedse korps is toe aan vernieuwing van de drum band-trommels en de fanfare te Renesse streeft naar de oprichting van een drum band. Dan leveren de jaarlijkse uitvoe ringen door de hoge onkosten een groot verlies op. Bij een levensduur van 25 jaar voor instrumenten en 15 jaar voor uniformen zouden de besturen van de korpsen graag tot een jaarlijkse reser vering van f 750 komen, waarvoor op het ogenblik geen rilimte is. Vooral in de zomermaanden verzorgen de korpsen voor de badgasten menige muzikale avond. Een reden, die b. en w, voor hun subsidievoorstel zwaar te laten wegen. FLUORIDERING Op de agenda voor de dinsdagavond te houden raadsvergadering komt ook het onderwerp „Fluoridering drinkwater" voor, waartoe de waterleidingmaat schappij „Schouwen-Duiveland" een principevoorstel aan de aandeelhouders vergadering heeft voorgelegd. Na r|jr beraad dragen b. en w. dit voorstel bij de raad van Westerschouwen ter onder steuning voor. Aan drie lokalen van de christelijk na tionale school te Haamstede moeten ver beteringen worden aangebracht. De raad wordt verzocht hieraan medewer king te verlenen. Er staan nog enkele andere onderwijs zaken op de agenda. De heer G. de Beer, onderwijzer aan de openbare la gere school te Haamstede heeft zijn ont slag ingediend in verband met een be noeming te Rijswijk. Voor vervulling van de vacature hoofdleïdster aan de open bare kleuterschool te Renesse zullen b. w. ter vergadering een voordracht indienen. Voor instandhouding van de openbare lagere scholen in Noordwelle en Serooskerke moet bij de minister weer het gebruikelijke verzoek worden ingediend. Dinsdagavond komt opnieuw hét ontwerp-streekplan op tafel. ig voor sociale zorg werd benoemd neer AL Dyke, Bij de eerste en twee de vrije stemming werden evenveel stemmen uitgebracht op de heer Dijke als op de heer J. Mol. Het lot beslis te in derde instantie ten gunste van de heer Dijke. De raad ging akkoord met een wijziging in de gemeenschap pelijke regeling vuilnisophaaldienst. Voorts werd besloten een kasgeldlenïng van 60.000 aan te gaan. RASSENDISCRIMINATIE BEHANDELD BIJ N.C.V.B. In het gereformeerd jeugdgebouw ver gaderde dinsdagavond de Westhoekse afdeling van de N.C.V.B. De presidente, mevrouw Van Waveren-van Egmond kon met vreugde constateren, dat een groot aantal leden was opgekomen om te luisteren naar de spreker van deze avond, de heer A. Langeveld uit Hilver sum. over het actuele onderwerp: Ras sendiscriminatie in Zuid-Afrika. Spreker begon met een beknopt over zicht te geven over de geschiedenis van Zuid-Afrika: vanaf de Moestuin van Jan van Riebeeck in 1652 tot de uitroeping van de republiek van Zuid-Afrika in 1962. In 1S06 bezette Engeland de Kaap blijvend en van toen af is er wrijving er oorlog geweest tussen boeren en Engel sen. Nu zullen de in de republiek wo nende Engelsen deze als hun land moe ten gaan beschouwen en na enkele gene raties kan dan één blanke bevolking ontstaan. De zwarte bevolking is verre in de meerderheid en bedraagt 10 mil joen. tegenover 3 miljoen blanken. Het grootste deel der zwarten is onopgevoed volgens blanke begrippen. Aan onder wijs, huisvesting en bodemverbetering wordt veel aandacht besteed. Om de rme problemen op te lossen zal veel wijsheid en kracht van de bevolking en de regering gevergd worden. De heer Langeveld beantwoordde na af loop enkele vragen en na het bondslied en dankgebed sloot de presidente de ver gadering. VEILING GOES. 23 november. Druiven: Black Alicante 1 148—151. 2 130—148. 3 80—103. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 62. A2 36—57, Bl 41—43. B2 21—10. afw. 26—31. C2 1426, D2 11—13. Kropsla Cl 4. Knolselderij 1 15. Per bos: Wortelen 21. Selderij 6. Kro ten 12. Per bg: Spruiten Al 4864. A2 42 47. B2 28. afw. 15. Witlof Al 101. B2 97. Prei Al 32—37. Andijvie 1 22, 2 7—8. Knolselderij 17. Uien 9—13. Peen Bl 5—11, Cl 4—11. Boe renkool 1 19—21. Groene sav. kool 1 8—13, Bl 10. Witte kool 1 12. Rode kool 1 16—18, Bl 12—16. Kroten 25. VEILING STAVENISSE. Uien. middel 31. bonken 28.50, drielingen 39, pïckleis 32. Aanvoer 50 ton. VEILING MIDDELBURG. 23 november. Tomaten A2 2442. C2 25, B2 25—50. Fruit. Peren: Zwijndrechtse Wijnpeer 60-op 28, 55-60 18—26. 50-55 20. 3 fijn 6—15, 3 grof 25. Gieser Wildeman 55-65 4851, 50-55 37 2D 20—22. St. Remy 65-75 30—25. 2D 16— 3 fijn 16—23, 3 grof 20—24. Appelen. Cox: I-op 73. 55-60 47—53, 2D 30—39, 3 fijn 26. 3 grof 57. Jonathan 60-65 33—51. 2D 18—38, 3 fijn 11—26. 3 grof 39—46. Druiven: Bl. Alicante 2 139151. Groenten: Bloemkool 4 per kist 61—77, 6 per kist 26—66. 8 per kist 2246, 10 pér kist 12— Andijvie 10—23. Prei 2440. Sav. kool 18—25. Waspeen 21—33. Sla 4—15. Rode kool 12—21. Veldsla 90—136. Witlof 76—96. Uien 12—26. Breekpeen 6—10. Spruiten ongesch. 38, eesch. 71—101. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 23 november. Jonathan 1 75 4553. 70 4353, 65 39.80—44, 60 32—38. 2 75 27—34. 70 27—36, 24—35. 60 20—32. 2D 18—21.90 grof 19—28, fijn 18.70—19. Goudrenet 1 85 48—51, 80 49. 75 45—46, 70 44, 65 42—43, 2 85 43, 80 44, 75 43, 70 42, 65 40, 2D 26, grof 41—44, fijn 35. Golden Delicious 1 85 74. 80 65—74, 75 67—70, 70 66— 76 65 63—73. 60 53—62. 2 75 48—53, 70 49—55, 65 45—52, 60 37—46, 2D 38—10, grof 44—57, fijn 22—35. Cox Orange Pippin 1 70 75—76, 65 68—69, 60 57—61. 55 47. 2D 36, grof 48—52, fijn 26—27. Zoete Ermgaard 1 65 70, 60 61—68, 55 51—57, 2D 28—35, fijn 24. Sterappel 2 60 43. 55 22—33: idem verpakt 1 65 76, f.0 82, 55 42. Br. Bellefleur 1 65 37. 55 28—30, 2D 15. Goud renet geel 1 85 68. 80 64, 75 56. Rode Goud renet 1 85 47. 80 50—54, 75 46—50, 70 44—48, 65 43, 2 80 46, 75 42, 70 41. 65 40—42, grof 41, fijn 34. Ingrid Marie 1 75 60, 70 55, 65 4649, grof 36, fijn 21, geplukte kroetappels 17,20 17,50, val kroetappels 11. Saint Remy 1 75 32, 65 25, 2 65 26, 2D 20, fijn 17. kroet IV2. Com tesse de Paris 1 70 25. 65 22. 60 21, 55 IC, 2 55 10, 2D 13, grof 15, fijn 7Va. Doyenne du Comice 2 75 116, 70 116, 65 111 2D 93. Gieser Wildeman 1 50 34—36, 2D 10—18. kroet 6—14, fijn 15—29. Conference 2 70 58, 65 61, 60 55, 55 50, 2D 33—34, grof 42, fijn 34—36, kroet 14—15. Jodenpeer 1 60 25. 55 21, 2D 6. Soldat Laboureur 1 60 47. grof 43. Winston 1 80 42, 75 43, 70 41, 65 37. Lombarts Calville 1 75 36—41. 2 70 38—44, 65 37—39, 60 32. Ponds peer 2 75 19, 65 20, 2D 16. Laxton Superbe 1 60 34, 2D 24. Notarisappel 1 70 43. 75 45. Aardappelen kriel 3. Groenten: Bloemkool 25—67. Rode kool 11. Sav. kool 12—14. Sprui ten 20—56. Boerenkool 10. Andijvie 11. Prei 27—37. Witlof 34—75. Uien 19—28. Knolselde rij 11—21. Bosselderij 5',2—6. Kropsla 4. Kro ten 8. Tomaten 25—27. Mispels 1 20. Druiven 1 i43, 2 109—113. Advertentie Alleen 't beste., goed genoeg! 1/eeWeM Binnenvering Ijootlwill Schuimrubber HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN ZONDAG 25 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds- Dort: Bruinisse 10 en 5 de heer De Jon ge; Burgh 10 ds- Don; Dreischor 7 ds. Westerhof; Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. v. d. Ban; Haamstede 10 en 7 ds. Boer; Kerkwerve 2.30 ds. Zonneveld: Nïeuwerkerk 10 ds. Westerhof: Noord welle 9-30 ds. Van Liere; Noordgouwe IC vic. Kelling: Ouwerkerk 10 ds. Assen dorp; Oosterland 10 en 6 ds. Groenewe- gen; Renesse 11 ds- Van Liere; Seroos kerke 10 ds. Zonneveld: Sirjansland 10 en 6.30 ds. Van Vliet: Zierikzee Nieuwe kerk 10 ds. Van Roven; Gasthuiskerk 10 ds. Nauta (H.D.), 7 idem; Zonnemaire 10 ds- Duvekot (H.A.), 2.30 idem. Geref- Kerk. Brouwershaven 10 en ds. Weniisel: Bruinisse 10.30 ds. Den Heeten, dr. Becker; Haamstede 10 en 3 ds. Boerma; Nieuwerkerk 10 dr. Bec ker. 5 ds. Haverkamp; Oosterland 9 ds. Den Heeten. 2.30 dr. Becker; Scharen- dijke 10 en 2.30 ds. Huyser; Zierikzee 10 en o ds- Ribberink; Zonnemaire 10 2.30 ds. Tiemersma. Geref. Gemeente. Bruinisse 10 en 5 lees- dienst; Haamstede 10 en 3 leesd.; Nieu werkerk 10 en 3 leesd.; Oosterland 10. 2-30 en 6 leesd.; Zierikzee iSt.-Domus- str.) 10, 2 en 6 leesd- Oud-Geref. Gemeente. Bruinisse 10 en 5 leesd.; Oosterland 9.30. 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 en 6 leesd.; Zierikzee 10 en 6 ds- v- d. Klis; Haamstede 10 en 3 leesd.; Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. v. d. Klis. Leger des Heïls. Zierikzee 10 en 7.30 menkomst. Geref. Kerk (Vrijgem-). Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Keizer. ZONDAG 25 NOVEMBER. Ned. herv- Kerk: Oud-Vossemeer 10 ds. Leenman bed. H.D., 6.30 ds. Alblas, Poortvliet 10 en 6 ds- Van Dijk, Scher penisse 10 ds. Alblas, 2.30 ds. Leenman, St.-Annaland 10 en 6 ds. E. N. Damsti IJselstein, Stavenisse 10 en 6 ds. Zwa nenburg, St.-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v. d. Hom, v.m. bed. H.A.. Tholen 10 en 3 cand. A. v. d- Vlist Utrecht. St.- Philipsland 9.30 en 2.30 ds. v. Donkers- goed. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10 en 6.30 ds. Snel, Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. v. Egmond, Tholen 10 en 5 ds. v- Egmond, Anna-Jacobapolder 10 en 2.30 ds. Ha verkamp. Geref. Gem.: Poortvliet 10. 2 en 6 leesd., Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd., St— Annaland 9.30. 2 en 6 leesd., Tholen 10 en 2.30 vm. leesd., St.-Phlipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem.: St -Maartensdyk 9.30, 2 en 6 leesd.. St-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad, Stavenisse, 9.30 en 2 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd.. Tholen 10 en 6 leesd. Rehoboth: St.-Maartensdijk 7 dienst. Ned. Protestantenb.: Tholen 5 ds. v. Rooyen en mevr. Brouwer (H.D.). Oud Geref. Kerk: St-Maartensdyk 9.30, 2 en 6 leesd- Geref. Gem. in Ned.: Oud-Vossemeer 10. 2.30 en 6.30 leesd. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Zierikzee: dokter W. Bontkes. Touwbaan 20. tel. 2230: Brouwershaven. Noordgouwe en Dreischor: dokter W Terpstra. Brouwersha ven. tel. 01119280; Oosterland en Bruinisse: dokter IC. van Leeuwen. Bruinisse. tel. 01113 —280: Tholen. Poortvliet. Sint-Philipsland. Nieuw- en Oud-Vossemeer: dokter J Ver met. Achterstraat 21. Nieuw-Vossemeer. tel. 01676415 en dokter A. A. Kugel. Lageweg. Poortvliet, tel. 01662—100: Stavenisse. Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland: dokter A. C. J. Noteboom. Sint-Annaland. tel. 01665100. DIERENARTSEN Voor Schouwen-Duiveland: dokter W. A. M. Kalkman. Renesse. tel. 01116—310 Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, lelct. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 25