OVERDEKT BAD OP WALCHEREN VOOR-ONTWERP KOST 10 MILLE PARAPLU CORLAS ZUID-BEVELAND AGENDA MARKTBERICHTEN RAAD SEROOSKERKE KEURDE DE BEGROTING VOOR 1963 GOED Buswachtlokaal bij Groene Kruisgebouw KERKDIENSTEN ZATERDAG 24 NOVEMBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Dubbelsteden" willen plan voor De colleges van b. en w. van de „dubbelsteden" Middelburg en Vlissïngen hebben een be sluit genomen, waarop de Zeeuwse zwemwereld al vele jaren wacht. Zij willen name lijk proberen een overdekt zwembad te bouwen. De ge dachten van beide gemeente besturen gaan liierbij uit naar een zogenaamd sporfc- fondsenbad. In een voorstel aan de raad delen b. en w. van Middelburg mee, dat het geen nader betoog behoeft, dat er in Middelburg grote be hoefte bestaat aan het kunnen gebruik maken van een overdek te zwemgelegenheid. Overleg met het college van b. en w. van Vlissïngen heeft geleid tot de conclusie, dat het aanbeveling verdient om in het kader van de „dubbelstad" te trachten te ko men tot het stichten van een zo danige inrichting. Tevens zijn b. en \v. van Middelburg met hun Vlissingse ambtsgenoten van oordeel, dat aan een streven naar het stichten van een zogenaamd sportfondsenbad de voorkeur moet worden gegeven. Bij terzake gevoerd overleg is gebleken, dat de N.V. de Verengide Sportfond- senbaden te Amsterdam bereid is in deze de noodzakelijke mede werking te verlenen. Een verder onderzoek naar de mo gelijkheden van realisering van een overdekte zweminrichting vereist uitgaven, aangezien het, zo vervolgen b. en w. van Mid delburg, hierbij noodzakelijk is. dat kan worden beschikt over een voorontwerp van het eventueel te stichten bad en een daarop geba seerde exploitatie-opzet. De Amsterdamse N.V. de Verenigde Sportfondsenbaden heeft ver klaard zich met het maken van een voorontwerp en exploitatie- opzet te willen belasten. De aan één en ander verbonden kosten zullen naar raming 10.000 be dragen. Zowel b. en w. van Vlissingen als die van Middelburg achten het juist, dat de helft van dit bedrag door elk van de gemeenten beschik baar gesteld wordt. B. en w. van Middelburg stellen de raad daar om voor een voorlopig ten las te van de kapitaaldienst te bren gen krediet van 5000 te ver lenen. Spiegelglas Sas van Gent wordt N.V. Nadat de aandeelhouders van de Nieu we Nederlandsche Mij. tot Vervaardigen van Spiegelglas, Glazen Voorwerpen en Chemische Produkten in Juni van dit jaar besloten hadden het chemische be drijf in te brengen in Zuid-Chemie en waarna de hierdoor verkregen aande len Zuid-Chemie werden omgewisseld in aandelen Pechiney-St. Gobaïn, is de Mii nu voornemens over te gaan het glas- bedrijf onder te brengen in een aparte N.V. Evenwel met dien verstande dat alle aandelen in handen van de vennoot schap zullen komen. De fiscus is reeds bereid gevonden, voor dit geval geen vennootschapsbelasting over de meer waarde te heffen, terwijl de Mij. Ver vaardigen van Spiegelglas zich zal be palen tot het beheren van de participa ties. In verband hiermede, zal de direc- in de komende buitengewone ver ering aandeelhouders toestemming vragen het glasbedrijf plus 1250 aande len Glaceries Réunies en 48 aandelen Sopaverre in te brengen in de glasfa briek Sas van Gent, tegen verkrijging van 2650 aandelen van deze Mij. Te vens zullen leningen ter grootte van Terugkeer uit Nieuw-Guinea De heer M. de Goffau uit Krabbendïjke keerde dezer dagen uit Nieuw-Guinea in zijn ouderlijke woning terug. Op 16 ja nuari 1962 vertrok hij aan boord van H.M. „Groningen". Het aanvankelijke doel van de reis was een vlagvertoon- reis naar de west. Half maart 1962 werd naar Nieuw-Guinea opgestoomd. Na- ïs het gemeentebestuur van Krab bendïjke bood burgemeester Cnossen hem een boekebon aan. Al eerder is ir Krabbendïjke teruggekeerd de dpi. sol daat Joh. Koster. 12 pet van de ten laste van de Mij. Vervaardigen van Spiegelglas uitstaan de leningen aan de glasfabriek Sas van Gent worden verstrekt. De leningsvoor waarden zullen wat betreft rente en af lossing, volkomen identiek zijn aan die van de aan de Mij. Vervaardigen van Spiegelglas verstrekte leningen. Aldus meldt het Algemeen Handelsblad. (Advertentie) Inlichtingen: uw reisbureau en het OOSTENRIJKS TOERISTENVERKEERS BUREAU kJv Rokïn 16, Amsterdam. Telefoon: 62138. Advertentie van CORLAS gehad Grote sortering DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN GOES wissenkerke Geslaagd voor examen steno en typen Filmavond federatie van personeelsverenigingen VANDAAG Middelburg City: Tot weerziens mijn lief ste, 8 uur, 18 Jaar. Electro: De man die te veel wist, 7, 9 en 15 uur. 14 Jaar. Koorkerkeentrum: Soosavond Hervorm de Jeugdraad. 20 uur. Schouwburg: Z.V.U.-vooretelling, 8 uur. Conc en Ge hoorzaal: muziekkorpsenconcours, 3.30 u. Vlissïngen Alhambra: Rififi in Amsterdam. 19 en 21 uur, 14 laar: Luxor: De Jacht op de verborgen goudschat, 19 en 21 uur, 14 jaar; Concertgebouw: Jubileumuitvoe ring Mandolinevereniging Tovido, 20 uur, Kon. Mij. „De Schelde"- te water lating m,s. Lake Bosomtwl, 12 uur. Goes Grand: „Rififi In Amsterdam", 19 en 21 uur, 1-1 jaar. Prins van Oranje: To neelavond plattelandsvrouwen „Platogo", 19.30 uur. Landbouw: Receptie postdul- venhoudersver. „De Zeeuw". 14—16 uur Prof. dr. Kohnstnmmschool: Hervormde Jeugdraad, dansavond in Afrilca-sfeer. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Follow that dream, 18.45 en 21 uur. a.l. Luxor: De inspecteur. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Souburg De Zwaan: Uitvoering gemengde zangvereniging Uitspanning door In spanning, 20 uur. Wcstkapcllc Verenigingsgebouw: De ka nonnen van Navarone. 19.30 uur: Jeugd film Het spoor van de vermiste aap". 16 uur Tornetizen Luxor: Oproer op de Defiant. 20 uur, 14 Jaar: Concertgebouw- Salvo's in het hooggebergte, 20 uur. 14 laar. Hulst Bioscoopgebouw: De terreur van dp rode drank. 20 uur. 18 Jaar. Axel Het Centrum: Mr. Hobbs gaat met vakantie. 18,30 en 21 uur. a.l. Sas van Gent Olymolntheater Onder sper vuur naar Tobroek. 20 uur. 14 Jaar. Oostlinrg Ledeltheater: De weg tot elkan der. 19 en 21 uur. 18 Jaar. lJzcndijkc Hofzicbttheater: Vera Cruz. 20 uur. 14 jaar. Zlerikzee Concertznal: De kolos van Rho des. 20 uur. 14 jaar. Nieuwe Haven: aankomst sinterklaas. 14.15 uur. Huis van Nassau: Voorliehtingsbiienkomst N.V.V.- Bestuurdersbnnd en Pv.d.A.-district i streekplan. 15 uur Haamstede Bioscoop Bom: Dodenrit. 20 uur. 14 Jaar. Slnt-Maarlcnsdiik Bioscoop De Gouden Leeuw: Bnttle zone. 19 30 uur. a.l. MORGEN Middelburg City: Tot weerziens mijn lief ste. 2.30 en 8 uur. 18 Jaar. Eleetro: De man die te veel wist. 3.30 en IX' 14 jaar. Vlissïngen Alhambra: Rififi in Amsterdam. 15. 19 en 21 uur, 1-1 Jaar: Luxor De jacht op de verborgen goudschat, 15. 19 t uur, 14 Jaar. Goes Grond: „Rififi in Amsterdam' 19 en 21 uur, 14 Jnar, Bergen op Zoom Roxy: Follow that dream, 14.30. IG 30. 18.45 en 21 uur. Luxor: ür- sus. de wreker der slaven, 1-1 uur. 14 jaar. Luxor De inspecteur, 16. 18.45 en 21 uur. 14 Janr. Tcrneuzen Luxor Salvo's in het hoogge bergte. 14 uur. 14 laar: Luxor: Oproer op de Defiant, 16.30 en 20 uur. 14 Jnnr: Con certgebouw- Salvo's in het hooegehergte. 20 uur. 14 Jnar. Hulst Bloseoopgehouw: Van de regen In de drup, 15 uur, a.l.: Bioscoopgebouw: De terreur van de rode drank, 18 uur. 81 jaar: Bioseoopgehouw: De schaduw. 20,30 uur. 18 laar. Axel Het Centrum: Mr. Hobbs gaat met vakantie. 15.45 uur. a.l.: Het Centrum: Het meisje Anna Suh, 20 uur, 18 jaar- Sas van Gent Olymplatheater Onder sper vuur naar Tobroek. 14 30 uur. 14 jaar: Olympintheater: Amerika bil nacht, 17 en 20 uur. 14 jaar Oostliurg Ledelthentor: Schrikbewind ln Ocatllln, 14 uur. 14 Jaar: Ledeltheater: De weg tot elkander, 16,30 en 20 uur, 18 laar. IJzendijke Hofzichttheater: Vera Cruz, 17 en 20 uur, 14 jaar. Zlerikzee Concertzaal: Tarzan en Tanya, 15 uur, 14 Jaar. Dc kolos van Rhodos, 20 uur, 14 Jaar. De federatie van personeelsverenigingen te Goes gaf donderdagavond in het „Grand Theater" een geslaagde film avond voor de leden en huisgenoten van de aangesloten verenigingen. Vertoond werd de film „Kamers te huur". Deze film, een komedie, is een verhaal, dat met zijn scherpe observatie van een car rièrezoeker tegelijk een bijtende satire is op bepaalde elementen van de Ame rikaanse samenleving. De film viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Voortuinkeuring van Mij. Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Goes en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde belegde donderdagavond in de „Landbouw" een bijeenkomst voor leden en belangstel lenden. Tijdens deze avond werden de winnaars bekendgemaakt, die een prijs waren toegekend voor het goed onder houden van hun voortuin. Evenals reeds gedurende een aantal ja ren het geval is geweest, werd ook dit jaar door enkele personen het onderhoud van de voortuinen van de bewoners uit Goes en Kloetinge gekeurd. Men wil op deze wijze trachten deze plaatsen een mooier aanzien te geven. De keuring werd uitsluitend gehouden met betrek king tot het onderhoud van dc tuinen. De aanleg of de grootte bleven hierbij buiten beschouwing. Een 100-tal tuinen kreeg dit jaar een gunstige tot zeer gun stige beoordeling, waarvan voor een 20- tal een prijs beschikbaar werd gesteld. Voor de prijswinnaars waren een aantal bekers, tuinbouwbenodigdheden, bloe men, planten en bollen alsmede dozen met appels. De prijswinnaars waren: le.prijs: M. Rijk; A. C. Rinkhoud; Mej. T. Ouwehand (voor mooie gevelversie ring) allen te Goes en de heren T. Slab- bekoom, A. Remijnse en J. A. J. Hoog- strate te Kloetinge. 2e prijs: De heren J. M. Vermue, I. Ovaa, J. de Jonge, P. Blondel, Iz. Lu- teijn, P. van Paassen, J. Rens en fam. Wattez te Goes; mevrouw J. Pouwer- van Dijkc en dc heren Meeuwse, J. Me- rison, J. de Jonge, J. van de Walle, C. Bos en P- Trimpc te Kloetinge. 3e prijs :do heren J. Poortvliet, A. Wit kam, C. Timmerman, J. A. van Willigen, W. Reijnhout, A. G. van Dijke, mevrouw Bourgraaf en de Volkswagengarage te Goes en de heren J. Goedee. Mieras mej. Van Dijke te Kloetinge. Voorts werden 39 personen beloond met een eervolle vermelding. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer A. Lokker te Waarde, die de heer K. Goudzwaard, de voorzitter, we gens ziekte moest vervangen. In zijn ipeningswoord sprak de heer Lokker er zijn vreugde over uit. dat dc kwaliteit van de tuinen steeds beter wordt. Ook het aantal geschonken prijzen nam toe. Medegedeeld werd, dat wat deze prijzen betreft, wellicht in de toekomst een an dere wijze van verkrijgen wordt inge steld. Een commissie zal namelijk in overleg met de maatschappij een beschikbaar gesteld uit het fonds van de heffing op de hoveniers voor dit doel verdelen. Na de pauze nam de heer A. P. H. Goos- sen uit Kloetinge, reisleider bij de Ne derlandse Reisverenlging de talrijke aan wezigen mee op een reis naar Zwitser land met onder meer een bezoek aan St. Moritz en het Lago d'Iseo- Concert accordeonvereniging „Dansende vingers" B-orkest Dé bewoners van het bejaardenhuis aan de Zusterstraat te Goes hebben donder dagavond kunnen genieten van de ver richtingen van de Goese Accordeon Ver eniging „Dansende Vingers". Het B.- orkest van deze vereniging, onder lei ding van de heer P. W. A. Kranendonk, verzorgde deze avond namelijk een con cert voor de bejaarden van dit tehuis. De heer Kranendonk sprak by de aan vang enkele inleidende woorden, waarna de jeugdige muzikanten een aantal num mers ten gehore brachten. De gitaristen Ria van der Plasse en Inke Marijs wis selden het orkest enkele malen af met een solonummertje. Tijdens de rustpauze liet de 87-jarige J. Westdorp horen, dat ook hij het accordeonspelen nog beheer ste, hetgeen zowel bij zijn huisgenoten als bij de orkestleden veel bijval oogst te. Aan het slot van de avond brach ten de heer A. Leenhouts, namens de be jaarden, en de heer J. Hoogcrland, na mens het bestuur van het tehuis, dank aan dirigent en muzikanten voor het gebodene, hetgeen volgens de sprekers een welkome afwisseling was geweest in het leven van alle dag. Voor de examens, uitgaande van de „Stichting Genootschap Steno en Machi- neschrijven" te Goes slaagden van de chr. ulo te Wissenkerke de volgende leerlingen: Piet Betelaar, Aartje v. Elven, Arie v. d. Hoven, Kees Dieleman, Neel Hui- bregtse, Nick Korstanje, Pierre Koster. Edward Meulenbcrg, Clasien de Nooijer, Kees Remijnse. Jannie Schrier, Jannie de Smit, Mathilde Warren, Adrie Wat- tel, Joke Wattel. Leo v. Lieren, allen Wissenkerke; Chris Dees, Kortgene; Paula Hoogerheide, Rinus Karman, Piet Lems, Dien Moerland, Jan Visser, Leny de Waard, Piet Geelhoed, A. P. Verburg en A. C. Verburg, allen Colijnsplaat; Erica Steur. Matty Balkenende, Kees Clement, Ko Filius, Jan Geelhoed, Jan nie Mol, Corrie Nelisse, Leny de Regt, Ria v. d. Moere, allen Kamperland. werden opgeleid door de heer K. Koetsdijk, leraar machineschrijven m.o-, te Oudembosch. ■,-heer-arendskerke Vragen in de raad over woningverdeling waarde Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Waarde van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield haar tweede jaar vergadering onder leiding van de presi dente, mevrouw Mol-dc Feijter. Na een welkomstwoord van de presidente werd de avond gezellig doorgebracht met de clamatie en toneelspel. Namens dc afd. Krabbendïjke en Oostdijk, sprak mej. Van Hekken haar gelukwensen uit voor deze jonge vereniging, terwijl mevrouw Malekote dank bracht voor dc uitnodi ging. Bij de vaststelling van de begroting voor het gemeentelijk woningbedrijf in de raad van 's-Heer-Arendskerke merk te de heer C. Verdonk (k-v.p.) dezer da gen op, dat maar 14 procent van de wo ningwetwoningen was bewoond door r.-lc. personen, terwijl 22/i procent van de inwoners der gemeente r.-k. is. Deze verhouding is niet juist, aldus de heer Verdonk. Burgemeester D. M. Verniet antwoordde, dat het college uitsluitend let op de behoefte en dat de godsdien stige overtuiging nooit in het geding is gebracht. Hij zegde toe hierover een rapport te zullen samenstellen. De raad benoemde als gemachtigde res pectievelijk plaatsvervangend gemach tigde voor de Waterleidingmaatschappij Zuid-Beveland voor 1963 en '64 de heren M. Schipper (cJi.) en J. Hommes (a.r.) De heer Verdonk (k v.p.) vroeg voor de zomermaanden meer druk op de water leiding. De burgemeester antwoordde, dat de aanleg van een nieuwe leiding is begonnen. De heren A. A. Quist en J. Welleman werden herbenoemd als lid van de instel ling voor maatschappelijke zorg in deze gemeente en in de commissie voor het nazien van de gemeenterekening 1963 werden benoemd de heren A. Zonneveld. C. de Kooning en W- A. Bierens. De begroting J963 voor de instelling voor maatschappelijke zorg werd goedge keurd met aan inkomsten en uitgaven 96.021,75. kapelle Gemeentebegroting 1963 in raadsvergadering De gemeenteraad van Kapelle zal dins dagmiddag aanstaande om half drie in vergadering bijeenkomen. Naast vast stelling van de gemeentebegroting 1963 en die van het woningbedrijf zijn voorstellen tot aankoop van de won gen Dreef 3 en 7 en aankoop van een! perceeltje grond in dc voormalige ha ven te Biezelinge van D. en M. de Puit. De raad krijgt verder twee verzoeken te behandelen, te weten een van het kringbestuur oostelijk Zuid-Beveland van de Zeeuwse Landbouw Maatschap pij Om een bijdrage voor de landbouw tentoonstelling 1963 en een verzoek van de plaatselijke gymnastiekvereniging „Olympia" om subsidie. De agenda ver meldt verder de verhuur van de woning wetwoningen aVn der Biltlaan 9 en Ce- resstraat 2, 4, 6 en 8; goedkeuring be groting 1963 van de burgerlijke instel ling voor maatschappelijke zorg en her nieuwde vaststelling van de verorde ning op de hcffingsrechten van de rei nigingsdienst. ONTWIKKELINGSDAG VAN VEILINGSVERENIGING „KAPELLE-BIEZELINGE" De veilingsvereniging „Kapellc-Biezelïn- gc en Omgeving" te Kapelle zal in sa menwerking met de rijkstuinbouwvoor- liclitingsd lenst, dc afdeling Kapelle en omgeving van dc Nederlandse Fruitte lers Organisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuinbouwcursussen ook deze winter weer een ontwikkelings dag voor de kleinfruitteclt organiseren. Deze zal gehouden worden in de veiling gebouwen te Kapelle op 22 februai-i a.s. Aan deze ontwikkelingsdag zal weel een expositie van benodigheden voor de tuinbouwbedrijven verbonden worden, die de gehele morgen te bezichtigen zal zijn. Des middags zullen er enkele le zingen gehouden worden. he1nkenszand GEMEENTEBEGROTING '63 RAAD HEINKENSZAND AANGEBODEN De raad Heinkenszand is tijdens zijn vrijdagavond gehouden vergadering de gemeentebegroting aangeboden voor het dienstjaar 1963, die op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 698.132,75 laat zien, waarin een post onvoorzien van 10.330,51. De kapitaalsdienst laat aan inkomsten 1.548.057,76 en uitga ven 1.648.024,46 zien, waardoor er een nadelig slat is van 99.968,70. Ver der besloot de raad in principe deel te nemen aan de oprichting van een streek- verbeteringsorgaan en hiervoor een maximum van 0,40 per inwoner te erlenen als alle gemeenten daaraan medewerking verlenen. De raad verklaarde de woning aan het Spoorwegje 13 onbewoonbaar met een ontruimingstermijn van zes maanden. In verband met de vaststelling van een vei-plaatsingskosten-verordening werd het ambtenarenreglement gewijzigd. Het gemeentepersoneel zal ook een uitke ring ineens ontvangen over het jaar 1962, gelijk aan de regeling van het rijkspersoneel. Besloten werd tot aan koop van vier aandelen a 2f0,- van het N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Een garantie werd verleend van een geldlening voor een te bouwen woning. Bij de N.V. Bank van Neder landse Gemeenten zal een krediet-reke ning worden gesloten van 100.000,-. Aan de vereniging Handelsonderwijs te Goes zal een bijdrage worden verleend van 15.- per jaar voor elke leerling uit Heinkenszand. die deze school be zoekt. Een bedrag van 107,60 zal be schikbaar worden gesteld aan de Zeeuw se Stichting voor Revalidatie te Mid delburg. Het verzoek van de Katholieke Reclasseringsvereniging Zeeland om een bijdrage van 25,- per jaar werd afge wezen. Ook werd een verzoek afgewe zen van de besturen van de mobilisatie invaliden en van de stichting „de Neder landse Soldaat" om een bijdrage van 0,02 per inwoner. Aan de afdeling Heinkenszand van „Het Groene Kruis" werd in principe besloten een subsidie van 900 te verstrekken, met ingang van het jaar, waarin het nieuwe wLfkgebouw in exploitatie zal zijn genomen. De openstelling van het badhuis zal 's zaterdags worden gewij zigd: in de periode van 1 november tót 1 april zal het geopend zijn tot 18.30 uur en in de periode van 1 april tot 1 november tot 19 uur'. driewegen GEMEENTEREKENING 1961 DRIEWEGEN GOEDGEKEURD De raad te Driewegen is tijdens zijn ver gadering van donderdagavond akkoord gegaan met de genieenterekening 1961, die op de gewone dienst aan inkomsten f 232.115,82 en aan uitgaven f 231.832,06 laat zien, zodat er een batig slot was van f 283,76. De ontvangsten op de ka pitaaldienst; bedragen f 168.915,79 en de uitgaven 1' 300.S73.98, waardoor een na delig saldo ontstond van f 131.958,19. Eveneens werd goedgekeurd de reke ning van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1963 met aan in komsten en uitgaven op de gewone dienst een bedrag van f 9601,61. Ter dekking van het tekort op deze begro ting is een post geraamd van f1600, De inkomsten en uitgaven van de ka pitaaldienst bedragen f 2832,11 De raad besloot voorts tot vaststelling van een krediet in rekening-courant voor 1963 groot f 100.000,bü de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Vastgesteld werden vervolgens de ver goedingen aan het openbaar lager on derwijs en het openbaar kleuteronder wijs. In de commissie van advies woon- ruimtewet 1947 werden herkozen de he ren G. J. de Jager, A. Goeree, C. P. M -,t, M. C. Koppenhol en L. de Jonge. Besloten werd eervol ontslag te verlenen aan do onderwijzer van de openbare lagere school, dc heer D. E. Vriend. De heer Vriend heeft zijn ontslag gevraagd per ingang van 1 januari 1963. In ver band met de ziekte van het hoofd der school, de heer J. P. Israël, is de heer Vriend thans waarnemend hoofd, zodat de mogelijkheid niet uitgesloten moet worden geacht, dat de heer Vriend aan blijft tot het algeheel herstel van de heer Israël. Aan dc hoofdleidster van de kleuterschool, mej. T. C. de Vrïeze. wordt met ingang van 1 januari 1963. eervol ontslag verleend. Op voorstel van u w. besloot de raad tot het nemen een aandeel ad. f250.— met stor ting van 10 van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Een bijdi'age van f 0,05 per inwoner zal worden ver leend (eenmalig) aan de Zeeuwse Stich ting voor Revalidatie. Het subsidie ten behoeve van de Centrale Kraamzorg verhoogde de raad met ingang van 1 ja nuari 1962 op f 2,per verzorgingsdag. De vorming van een streekorgaan in de zak van Zuid-Beveland zal worden be vorderd. Voor het daarvoor in aanmer king komende gemeentepersoneel werd een spaarverordening vastgesteld over eenkomstig dc „Premiespaarregeling Rijksambtenaren" Dinsdag 27 november a.s. is om 7 uur de raadsvergadering van Krabbendïjke. Op de agenda komen voor: vaststelling bedrag in rekening-courant over 1963, verhoging bedrag verwaarborgingsrege- ling, wijziging schadevergoedingsveror dening, herbenoeming leden en plaats vervangende leden woonruimtecommis sie, nieuwe verplaatsingskostenverorde ning en in verband daarmede wijziging het algemeen ambtenarenreglement. raad behandelt verder de overname in erfpacht van het terrein bij de oude school met de bijbel, een uitkering in eens aan het gemeentepersoneel over 1962, de aankoop van een pakhuis van C. P. van Houte, aangaan nieuwe ge meenschappelijke regeling reinigings dienst. aangaan geldlening en diverse begrotingswijzigingen. yerseke Ledental bejaardenbond bedraagt momenteel 360 Woensdagmiddag hield de afdeling Yer- seke van de Algemene Bond van Be jaarden de jaarvergadering in de be jaardensociëteit aan de Damstraat, waarbij een groot aantal leden aanwe zig was, die door de voorzitter, D. van Stee, welkom werden geheten. Bestuurs lid B. Dekker kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. Ter herdenking van die leden, die in het afgelopen jaar de ver eniging door de dood ontvielen, werd een moment stilte in acht genomen. Het ledental bedraagt momenteel 360 en men hoopt in 1963 de 400 te bereiken. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een klein batig saldo is. De heren B. J. Kole en J. Sonke werden herkozen als bestuurslid. Na de pauze vertoonden de heer en mevrouw Hoo gerheide dia's uit Frankrijk, Zwitser land, Italië en Duitsland. De secretaris B. J. Kole gaf een uiteenzetting over de nieuwe bijstandswet. Het echtpaar Hoo gerheide werd bij monde van de heer M. Hoogesteger dank gebracht voor het ge bodene. Winkelweek van Handelsbelangen Donderdag is de winkeliersvereniging „Handelsbelangen" te Yerseke- gestart met een winkelweek, die gehouden zal worden tot en met 4 december. Hieraan wordt deelgenomen door 47 winkeliers. Een groot aantal prijzen is beschikbaar gesteld en er is ook door de schooljeugd een actie om prijzen te winnen. De aan gesloten winkeliers bij de I.V.A. houden in de zaal Nolet en „De Haven" een ge- zïnsshow, waaraan ook prijzen zijn ver bonden. De baten van de winkelweek zullen worden verdeeld onder Het Groe ne Kruis, de E.H.B.O. en het Verbond Veilig Verkeer. De toegangsgelden van de gezinsshow komen ten goede aan de padvindersgroep en de vereniging voor veilig verkeer. (Advertentie) Modieuze cadeaus MOHAIR SJAALS vanaf 2,95. Ook voor kinderen. Lange Delft 72-74 Middelburg lïWoD£HU/.s COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 913. Andijvie 4106 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 55—82, 7 stuks 37—67 per stuk. Bloemkool IIA: 7 stuks 5570 per stuk. Rode kool 15—24, Gele kool 1218. Groene kool 19—24 per kg. Sla IA 23—26 per stuk. Spruiten IA 761.01, IIA 6674, IB 76 79, IIB 35, IC 32—42, ID 86—90, Kroten 19— 24, Prei 41—58 per kg. Selderij 10—21. Peter selie 1215 per bos. Grote peen 7—17, Stoof- sla 30—48, Uien 16—27. Uien geschoond 23— 30, Witlof IA 1,03—1.11. IIA 88—98. IB 94— 99. UB 78—90 per kg. Aanvoer 28.000 kg. Black Alicante 1.47—1.66. Boerekool 20—35 p. kg. Cox's Orang Pippin IA 701.00. IB 5268. IC 45—52. HA 74—89. Jonathan IA 42—57. IB 38—53, IC 32—47. IIA 32—41, IIB 28—41, IIC 2027. Golden Delicious IA 7086. IB 6476. IC 5469. Goudrenetten IA 4864. 1B 43—51, IC 40—46. Glorie van Holland IA 3956, IB 3355, IC 4146. Ellisons Orange IIB 44, IIC 34. Conference IA 68—70. IB 64—66, IC 60—62. Doyenné du Cornice IA 1,191.24. IB 1.19. IC 1.06—1.09. St. Remy IA 28—32. IB 29—31. IC 28 29. Comtesse de Paris IA 1725, IB 2425, IC 18—20. Lomb. Calville IA 55—62, IB 47— 49. Légipont IA 68—70. IB 64—65, IC 51—62. Aanvoer fruit 110.000 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 23 november. Andijvie 8—30. Witlof 57—94. Kroten 8—16. Waspeen 23—35. Witte kool 715. Boerenkool 26. Bloemkool 2571. Sav. kool 13—20. Sla 4—3. Prei 31—45. Rode kool 14—21. Spruiten 15—1.42. Tomaten 25—70. Golden Delicious 4364. Goudrenet 3041. Cox Orange 1462. Jonathan 1432. Glorie van Holland 25—49. Saint Remy 20—28. VEILING GOES. 23 november. Druiven: Black Alicante 1 148—151. 2 130—148, 3 80—103. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 62. A2 56—57. BI 41—43. B2 2140. afw. 26—31. C2 14—26. D2 11—13. Kropsla Cl 4. Knolselderij 1 15. Per bos: Wortelen 21. Selderij 6. Kro ten 12. Per kg: Spruiten Al 4864, A2 42— 47, B2 28. afw. 15. Witlof Al 101, B2 97. Prei Al 32—37. Andijvie 1 22. 2 7—8. Knolselderij 17. Uien 9—13. Peen BI 5—11, Cl 4—11. T renkool 1 1921. Groene sav. kool 1 813, BI 10. Witte kool 1 12. Rode kool 1 1618, BI 12—16. Kroten 15. steun voor instuifavonden VEILING STAVENISSE. Uien, middel 31. bonken 23.50. drielingen 39, picklers 32. Aanvoer 50 ton. VEILING MIDDELBURG. november. Tomaten A2 2442, C2 25, B2 -50. Fruit, Peren: Zwijndrechtse Wijnpeer 60-op 55-60 18—26. 50-55 20, 3 fijn 6—15, 3 grof Gieser Wildeman 55-65 4851, 50-55 37 2D 20—22. St. Remy 65-75 30—25, 2D 16— 23, 3 fijn 16—23. 3 grof 20—24. Appelen. Cox: 60-op 73. 55-60 47—53. 2D 30—39. 3 fijn 26. 3 grof 57. Jonathan 60-65 33—51. 2D 18—38, 3 fijn 11—26, 3 grof 39—46. Druiven: BI. Alicante 2 139r-151. Groenten: Bloemkool 4 per kist 61—77, 6 per kist 26—66. 8 per kist 22—36, 10 per kist 12— Andijvie 10—23. Prei 2440. Sav. kool 18—25. Waspeen 21—33. Sla 4—15. Rode kool 12—21. Veldsla 90—136. Witlof 76—96. Uien 12—26. Breekpecn 6—10. Spruiten ongesch. 18. geseh. 71—101. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 23 november. Jonathan 1 75 4553, 70 4353, 1.8044. 60 32—38. 2 75 27—34. 70 27—36, 65 24—35. 60 20—32. 2D 18—21.90 grof 19—28. fijn 18.7019. Goudrenet 1 85 4851. 80 49, 75 4546, 70 44. 65 42—43, 2 85 43. 80 44, 75 43. 70 42. 65 40, 2D 26, grof 41—44. fijn 35. Golden Delicious 1 85 74, 80 65—74, 75 67—76. 70 66— 76 65 63—73. 60 53—62, 2 75 48—53, 70 49—55, 65 45—52. 60 37—16. 2D 38—40, grof 44—57, fijn 22—35. Cox Orange Pippin 1 70 75—76, 1—69. 60 57—61, 55 47. 2D 36. grof 48—52, rijn 2627. Zoete Ermgaard 1 65 70, 60 6163, 51—57. 2D 28—35. fijn 24. Sterappe! 2 60 43, 22—33: idem verpakt 1 65 76. 60 82. 55 42. Br. Bellefleur 1 65 37. 55 28—30. 2D 15. Goud renet geel 1 85 68. 80 64, 75 56. Rode Goud renet 1 85 47, 80 50—54, 75 46—50, 70 44—38, 65 43. 2 80 46. 75 42. 70 41, 65 40—42, grof 41, fijn 34. Ingrid Marie 1 75 60. 70 55, 65 46—49, grof 36, fijn 21, geplukte kroetappels 17.20 17.50, val kroetappels 11. Saint Remy 1 75 32, 5, 2 65 26, 2D 20. fijn 17. kroet 7>'z. Com tesse de Paris 1 70 25. 65 22. 60 21, 55 16, 2 10, 2D 13. grof 15. fijn IV2. Doyenne du Cornice 2 75 116. 70 116. 65 111 2D 93. Gieser Wildeman 1 50 34—36, 2D 16—18. kroet 6—14. fijn 1529. Conference 2 70 58, 65 61. 60 55. 55 50. 2D 33—34. grof 42, fijn 34—36, kroet 14—15. Jodenpeer 1 60 25. 55 21, 2D 6. Soldat Laboureur 1 60 47, grof 43. Winston 1 80 42, 75 43. 70 41. 65 37. Lombarts Calville 1 75 36-41. 2 70 33—44, 65 37—39, 60 32. Ponds peer 2 75 19, 65 20. 2D 16. Laxton Superbe 34. 2D 24. Notarisappel 1 70 43, 75 45. Aardappelen kriel 3. Groenten: Bloemkool 2567. Rode kool 11. Sav. kool 12—14. Spnn- 20—56. Boerenkool 10. Andijvie 11. Prei 27—37. Witlof 34—75. Uien 19—28. Knolselde rij 1121. Bosselderij 5H6. Kropsla 4. Kro ten 8. Tomaten 2527. Mispels 1 20. Druiven 1 143. 2 109—113. Zonder algemene beschouwingen te houden heeft de gemeenteraad van Se- rooskerke (W) vrijdagmiddag tijdens zijn vergadering onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester A. de Kam zijn goedkeuring gehecht aan de begroting voor 1963. De gewone dienst sluit aan inkomsten en uitgaven met een totaal van 292.453,33, waarbij post van onvoorziene uitgaven van 2300 gulden. De inkomsten van de ka- pilaaldleust zijn begroot op 596.131,90 de uitgaven op 811.123,16, zodat :en nadelig saldo berekend werd 214.991,26. De gemeentelijke huishoudingsbeschei den waren klaarblijkelijk zo overzichte lijk opgesteld, dat de raadsleden slechts enkele vragen te stellen hadden. Zo wil de de heer L. Jongepier (a.r.) onder meer weten hoe het met de brandspuit gesteld is. Burgemeester De Kam wees er op, dat de brandweerlieden een nieu we spuit ~eer zeker op prijs zullen stel len, maai dat er momenteel voor b. en w. nog geen aanleiding is om iets in die richting te ondernemen. „De zaak is voorlopig nog goed", aldus de heer De Kam, die er aan toevoegde, dat de brandweervoorzieningen overigens een zaalc is, waarmee de raad van de her indelingsgemeente zich zal moeten be zighouden. Op voorstel van de heer P. J. Abraham- se (a.r.) werd besloten een bedrag van 125 (in totaal 500) tc reserveren voor de leerlingen, die onderwijs volgen aan de chr. middelbare landbouwschool te Middelburg. Voorts besloot de raad om een krediet van 13.000 uit te trekken voor het aanbrengen van een warme-lucktinstal- latie in liet gemeentelijk verenigings gebouw: tevens werd besloten te zanten met deze werkzaamheden de zoutschadc in het lokaal te herstellen. Instuif Voor het organiseren van ïnstuif- avonden voor de jeugd werd aan de groep inwoners, die zich achter dit doel gesteld hebben, een subsidie verleend van 50 procent van de huurvergoeding van het verenigings gebouw. De heer Abrahamse meen de, dat de gemeente juist in deze beginperiode wat meer zou kunnen geven. De burgemeester wees er op, dat er niet meer gevraagd is en dat de organisatoren en de- jeugd zelf ook wat moeten doen. Bij het Groene-Kruisgebouw aan Noordweg zal thans een wachthuisje voor de buspassagiers gebouwd worden. De rand trok er een krediet van 1500 voor uit, waarvan de helft door de N.V. Streekvervoer Walcheren bijgedragen wordt als subsidie in de bouwkosten. Op voorstel van het college zal de bouw onderhands aanbesteed worden aan de beide plaatselijke aannemers. Het kre diet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd voor 1963 vastgesteld op 75.000. Nu de elektrische installatie voor het luiden van de torenklok gereed geko men is, zal in het vervolg tijdens be grafenissen de torenklok geluid wor den. Verkiezing lidmaten Bij de gehouden stemming door lidma ten van de Hervormde Kerk te Yerseke werd bij meerderheid van stemmen be sloten dat in het tijdvak van 1 januari 1963 tot 31 december 1968. de verkie zing van kerkeraadsleden weer zal ge schieden door de lidmaten, Jeugddienst Zondagavond a.s. om 7 uur zal in de hervormde kerk een jeugddienst worden gehouden. Voorganger is ds. A. Th. Rothfusz uit Vlissingen met als onder werp: „Stel je voor, dat de wereld ver ging". krabbendïjke Lezing over bestrijding van kanker voor N.C.V.B. Onder leiding van de presidente, mej. P. E. van Hekken, vergaderde dezer dagen de afdeling Krabbendijke van de Neder landse Christen Vrouwen Bond in de consistorie van de Nederlands hervorm de kerk. Zuster Evertse uit Middelburg sprak over de kankerbestrijding. Kleurendia's op bejaardenmiddag Dc afdeling Krabbendijke van de Neder landse Christen Vrouwen Bond organi seerde dezer dagen een bejaardenmid dag, waarop de heer De Ridder uit Krui- ningen kleurendia's van verschillende reizen vertoonde. WALCHEREN middelburg Vergadering Philatelica De afdeling Walcheren van de interna tionale vereniging „Philatelica" hield donderdag in Middelburg haar maande lijkse vergadering. De waarnemend voorzitter K. Otle, deed mededeling van verschillende interne aangelegenheden onder meer over het in maart" 1963 te vieren twintigjarig bestaan. Hij bracht ook verslag uit over de in Utrecht ge houden algemene vergadering waar werd besloten om uit te treden uit de Bond van Verenigingen van Postzegel verzamelaars. Een verloting en de nieuwtjesdienst vormden een aantrek kelijk deel van de bijeenkomst. grijpskerke N.C.V.B. bijeen Onder leiding van mevrouw De Schip per kwam de N.C.V.B., afd. Grïjpsker- ke. in maandelijkse vergadering bijeen. De heer Struik uit Oostkapelle sprak over zijn verblijf en arbeid in Nieuw- Guinea. Als toelichting vertoonde de heer Struik een film over land en bewo ners. De kerstvergadering is op 19 de cember a.s. Advertentie Alleen 't beste., goed genoeg! Binnenvering Ijoodwill Schuimrubber HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN ZONDAG 25 NOVEMBER. Ned. Ilerv. Kerk. 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Lindeboom, 2-30 ds. Baars: Goes Grote Kerk 10 ds. Strating, 5 ds. Nijs- sen; Oosterkerk 10.45 ds. Nijssen; 's-Heer-Abtskerke 10 ds. Janssen; 's-Heer-Hendrikskinderen 10 mej. Stok, 2.30 ds. Van Dijk; Kattendijke 10 ds. Van Dijk; Kloetinge 9 en 10.30 ds. Van Cruyningen,; Wilhelminadorp 10 ds- Baars; Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Van Liere; Baarland 9.30 en 2 ds- Bene der; Borssele 10 en 2.30 ds. Vrijlandt: Driewegen 9 ds. Das; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Enker; 's-Gravenpolder 9.30 ds. Klui ver, 6 ds. Poelman; 's-Heerenhoek 10 ds. Holwerda; Heinkenszand 10.30 ds- Ger ritsen, 2-30 ds. Kwakkelstein (intr.).; Hoedkenskerke 9.30 en 6 ds. Hulsber gen; Lewedorp 10.45 dienst; Nieuwdorp 10 ds. Willeker, 2.30 ds. Holwerda; Nisse 10 kand. Drost; Oudelande 9.30 ds. Jon ker; Ovezande 10.30 ds. Das; Biezelinge 10 ds. Sieders, 2-30 ds. Mooy; Hansweert 9.30 ds. Bronsgeest. 2.30 ds. Sieders; Ka pelle 10 ds- Jebbink, 2.30 ds. Huizing; Krabbendijke 9.30 ds. Van Leeuwen. 6 ds. De Jonge; Kruiningen 10 ds. Baars. 2.30 ds. Hoffman; Schore 9.30 ds- Mooij, 2 ds. Reijenjga; Waarde 9.30 ds. Huizing, 2 ds. Jebbink; Wcmeldinge 10 ds. Zoods- ma, 2.30 ds. Blok; Yerseke 10 ds. Reijen- ga, 2.30 ds- Hoffman, 7 ds. Rothfusz. Geref. Kerk. Goes Westerkerk 10 ds. Kats, 5 ds. Visscher; Oosterkerk 9.15 ds. Visscher, 5 ds. Kats: Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Goedendorp; Baarland 9.30 en 2 ds. De Craene; Borssele 10-30 en 2.30 ds. Van Til; Driewegen 9.30 en 2 ds- v. d. Veen; 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. Koolstra; Heinkenszand 10 en 2.30 ds- Bohlmeijer; Lewedorp 9.15 en 2.30-ds. Oegema: Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. v. d. Melse; Kapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Leek: Krabbendijke 10 pn 2 30 ds. Fidder: Kruiningen 10 en 3 30 ds. v. d. Hauw; Rilland-Bath 10 en 2 30 ds. Keur; Wc meldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer; Yerseke 9-30 en 2.30 ds. Booy- Geref. Kerk (Vrijgem.). Goes 10 en 3 ds- Hendriks. Geref. Gemeente. Goes 9-30 en 6 ds. A. Honkoop, 2 leesd-; Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 leesd-; 's-Gravenpolder 9 30. 2 en 6 ds. Ligten- berg; Hoedekenskerke 9-30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9.30. 2 en 5.30 leesd-; Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30. 2 en 6 leesd-; Krabbendijke 9-30, 2 en 6 leesd.; Kruiningen 9-30. 2 en 6 lees- dienst.; Waarde 9.30. 2 en 6 leesd.. 24 nov. 7 stud. Verhoef; Wemeldinge 10 en 4.30 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd- Rilland-Bath 9.30, 2 en 6 leesd-, 24 no\ 7 ds. Ligtenberg. Oud-Gerof. Gemeente. 's-Gravenpolder 9 30, 1.30 en 5.30 leesd. Chr. Geref- Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Van Dijken; Goes 10 leesd., 5.30 ds Van Dijken. Vrij Evang. Gemeente- Goes 10 en 5 ds Karelse; Wemeldinge J0 en 2.30 ds. Nie- wöhner; Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jon ge. Ver. van Vrijz. Hervormden. Goes 7 dr. Cramer- Leger des Heils Goes 10 Heiligïngsd., 7.45 Verlossingssamenkomst oi.v. ma joor Peters; Yerseke 10 en 6 samen komst. Adventkerk. Goes (zaterdag) 230 Bij belstudie, 3.30 ds. Reith- ZONDAG 25 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 ds. Dïjkmeijer fjeugdd.). 2 30 ds. Dïjkmeij- er: Geersdijk 10 en 2.30 de heer 'Kraak; Kamperland 9 30 en 2.30 ds. Postma; Kats 10 ds. Koole. 2 ds. Visbeek; Kort gene 10 ds. Theunissen. 2.30 ds- Wille- kes: Wissenkerke 10 ds. Visbeek, 2.30 ds- Koole. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Donner: Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder: Geersdijk 10 en 2.30 ds- Van Aller: Wissenkerke 10 en 2.30 ds- v. d. weïde. Geref. Gemeente. Colijnsplaat 10 leesd.; Kamperland 9.30. 2.30 en 6.30 as. Huis man; Kortgene 10. 2.30 en 6 leesdienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Goes: dokter J. A. E. v. d. Feen, Oostsingcl 118, tel 5003: Wolphaartsdijk, 's-Heer-Arends kerke en Heinkenszand: dokter A. L Vos te Wolphaartsdijk. tel. 01198231: Rilland, Krab bendijke. Kruiningen en Hansweert:. dokter C. A. Donker te Krabbendijke. tel. 01134-544: Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter S. E. J. Wöstmann te Kwadendamme. teL 01195—150. De praktijk van dokter H. J. Entink te Kloe tinge en dokter A. J. Eclchardt te Wemeldin ge wordt waargenomen door dokter E. F. Fa- eee-Sohaeffer te Kapelle. tel. 01102—260. Kapelle en Biezelinge: dokter H. W. ter Haar te Biezelinge. lel 01i02—500. Driewegen en "s-Heerenhoek: dokter J. Gel dof te Driewegen, tel. 01195—275: Borssele en Nieuwdorp: dokter H. M. J. Kiviet te Borsse le. tel. 01105—203, Ziekenauto Goes: tel. 5619 b.g.g. 7695. Apotheek Goes: De Goesche Apotheek, Klok- straat 19. tel. 7104. Chirurgendienst: dr. M. J. de Bruin, tel. 7659. DIERENARTSEN De praktijk van dokter M. Gakeer te Ove zande wordt waargenomen door dokter G. Boneschanser te Kruiningen. teL 01130—233 en door dokter A. A. Elzerman te Goes. teL 01100—5259. Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkenszand. lel. 01106—290 heeft dienst. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, leid. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21