VISSERS PUZZEL- rubriek MAX TAILLEUR een solide gezinsdekking voor de prijs van een pakje sigaretten spaar legfe pakjes LEXINGTON reuma-vacantie-huis* 1 miljoen voor het VIER MAAL VEILIG Zaterdag 24 november 1962 Vissers, Zeeland zit er vol van. Overal wordt gevist. Niet alleen door de mannen van Breskens, Veere en Arnemuiden maar vooral langs de lange Scheldedijken. Op zaterdagen. Om dan van de grootscheepse con coursen nog maar te zwijgen. Het vissen zit er vaak al vroeg in. Dan begint zoiets bijvoorbeeld in de tuin met een stok, een touw en een teil waarvan iedereen in één oogopslag kan vaststellen dat er beslist geen vis in zit. Nee, dan doen de meeuwen het beter. Van grote hoogte duiken ze feilloos in de golven om met een visje in de bek weer omhoog te komen. Vissen doet ook de stille Zuidbevelander in zijn modderig stil viswereldje van de rietomzoomde kreek. Zijn platte bootje schommelt traag op de plas als de visser de fuik optrekt. Vissers in Vlissingen doen hetzelfde, maar dan in het groot. Grote drogende netten zorgen voor een altijd boeiend decor bij de werkzaamheden aan boord, terwijl de dagelijkse stroom manden vis over de kade verder op weg is naar zijn bestemming. Mijn dank voor de financiële steun van de Amstel Brouwerij, Wijnhandel Schaefers-Würdeman Amsterdam, Diamantindustrie N.V. D. Drukker en Zoon, Amsterdam. En aan de N.V. Cigarettes Imp. Cy v/h A. J. Blok, Scheveningen, die mij in staat stelde de actie met de lege pakjes Lexington te voeren. vraagt u Zoals U weet probeer ik een miljoen gulden bij elkaar te brengen om voor reuma-patiënten, die nooit hun huizen kunnen verlaten en al jaren aan hun bed gekluisterd liggen, een reuma-vakantie-huis te stichten. Kunt u zich voorstellen, de dankbaarheid die ik koester jegens U die mij reeds geld en postzegels stuurde om mijn ideaal te verwezenlijken? Een nieuwe gelegenheid wordt u geboden om mij te helpen: Stuur mij LEGE PAKJES LEXINGTON! De importeur van deze sigaret geeft mij voor elk leeg pakjé één cent. Stuur mij zoveel mogelijk tegelijk, spaar ze met vrien den en kennissen. Voor dit doel is elke cent belangrijk en ik kan zovéél centen gebruiken om te komen tot DOE HET ZO: Zendt mij zoveel mogelijk lege pakjes Lexington toe. Adresseer: Max Tailleur Reuma-Actie, Postbus 1000, Amsterdam. Ik - en nog veel meer de reuma-patiënten die dank zij u eens vakantie kunnen nemen - zullen u dankbaar zijn. MAX TAILLEUR HET COMITÉ: Voorzitter: Mr. W. J. Geertsema, Burgemeester van Wassenaar (voorzitter Nationaal Reuma-fonds), Secretaris: R. J. Vogels, Penningmees ter: A. Marx. Verdere leden: Jhr. H. van Karnebeek, Prof. Dr. J. Goslings, Dr. J. J. de Blécourt, Dr. A. Pit, C. Numann. Do puzzelprijzen /an ouzo opgave van vorige week zijn gewonnen door do volgende inzend(st)ers: do eerste prijs een waardebon van ƒ5 gaat naar mevrouw L. Goverse-de Voogd, Jac. Catsstraat 19 te Middel burg. terwijl de drie waardebonnen van elk 2-50 terechtkomen bij de heer D. van Gilst, Zuid-Kerkstraat 50, Colïjnsplaat, R. v. d. Waal, Dorpsstraat 22, Schoondijke en A. de Graaf, Blauwstraat 28, Sint-Maar tensdijk. Ditmaal was het aantal in zendingen weer aanzienlijk. Onze volgende opgave luidt als volgt: Horizontaal: 1. landstreek in N. India (thee!); 6. fareel; 11. boom; 14. te-: van pas; 5. „de draadloze"; 16. ontkenning; 17. uitroep van afkeer; 18. meisjes naam; 20. hevig, ernstig; 21. inlich ting; 22. paling; 24. -ling: voorwerp v. gegoten ijzer; 26. 10x10 jaar!; 28. gebogen; 30. gewas dat langs oevers groeit; 32. geen enkel ding; 35. Bal- kanstaat; 38. openb. vervoermiddel; 39. bep. wollen stof; 41. geluid in het strottenhoofd voortgebracht; 43. voor: (voorvoegsel); 44. bep. polit. partij, afk. Ned.; 45. rommel; 48. voorteken; 50. wij; 51. Turks opperbevelhebber; Op een modeshmo in Londen, gehouden door de Britse Nylon Spinners N.V. toonde Sandra Russell deze door Jean Allen vervaardigde combinatie van een nauwsluitend wit strech pak en een wijde zwart yersey mantel met capu chon. Het voor beide kledingstukken gebruikte materiaal is bri-nylon. De stof is zeer rekbaar zonder dat er elas tiek in is verwerkt. 53. deel v- e. schip; 55. bep. hoeveel heden (medicijn); 57. verstand; 59, spoorboekje; 62 melkdrank; 64. zui ver, ongerept; 65. stad op Groen land; 68. geschreeuw, gerucht; 70. edelgas; 72. te dien einde; 73- sukkel; 75. rivier in Roemenië; 77. teken; 79. regiment infanterie, afk-; 80. onge dwongen; SI. manier van doen; 83. hoger gelegen stukken bouwland (meerv.T; 85. taaie zwarte stof; 86. rivier in Rusland; 87. R.-k- staats man Verticaal 1. vuilnisvat; 2. oogziekte; 3. sine anno, afk.; 4. meisjesnaam; 5. roei door een; 6. bevalligheid; 7. deel v. e- mast; 8. gemeente o. d. Veluwe; 9 andere naam v. Ierland; 10. met loog bewerken; 11. omschreven plan; 12 delfstof in dunne lagen; 13. tik; 19. maatstaf; 23. adell. Eng. titel; 25. eenmaal; 27. buitenshuis; 29. dras- land; 31. leider van Yoego-Slavië; 33. graan; 34. uitvluchtje; 36. van een; 37. riviertje in de prov. Utrecht; 39. schoen; 40. muziekinstrument; 42 -aal: in het midd. gelegen; 46. zestig minuten; 47. groei, welige was; 49. ongaarne; 52. bloed: naar hart en longen toestromend; 54. meisjes naam; 56. behoudens de titels, afk.; 58. -tie: gemoedsbeweging; 60. mid dagdutje; 61. soort van antilope; 63. in-: in voorraad; 66. slagvaardig (2w); 67. Duits dichter; 69. zuivere; 71. inwendig orgaan; 73. alstublieft, afk.; 74. uur; 76. sninwcefsel; 78. windrichting, afk.; 82. nummer, afk-; S4. lengtemaat, afk. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: 1 vraag Uw assurantieman EERSTE E.N. NEDERLANDSCHE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15