Zierikzee stemt in met het ontwerp-streekplan „Dikke" en „Dunne" in „Mooi maar modderig" Sint maakt zaterdag zijn intocht te Goes WALCHEREN AGENDA Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN MARKTBERICHTEN Quorum ontbrak bij obligatiehouders „Spiegelglas" BEDRIJFSVOORLICHTING OVER BEWERKING VAN SUIKERBIETEN DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 B. en w. schrijven de raad Slechts enkele kanttekeningen BIJ ALLE kritische noten uit de ver schillende gemeentebesturen op Schou- wen-Duiveland rondom het ontwerp- streekplan voor het eiland van de P.P.D. voor Zeeland heeft thans ook het college van b. en w. van Zierikzee en kele kanttekeningen gevoegd. Waarby wel als bijzonderheid mag worden ge noteerd, dat Zierikzee in grote lynen instemming met het ontwerp betuigt. Volgende week dinsdagavond komt het streekplan in de raad van Zierikzee aan de orde. B. en w. stellen in hun toelichting aan de raad voorop, dat zij instem men met de opmerking in het plan ten aanzien van de toekomst van Zierikzee: „Het is planologisch een belang van de eerste orde bij alle plannen de ruimtelijke mogelijkheid open te houden voor een verhoopte opbloei". In het algemeen gesproken is het col lege van mening, dat het ontwerp- streekplan inderdaad wel de nodige ruimte laat voor de verwezenlijking van toekomstige ontwikkelingen in deze ge meente. Twee facetten uit het ontwerp- streekplan geven b. en w. aan de raad nog ter overweging: 2. Destijds is erop aangedrongen de polder ten oosten van de monding van het havenkanaal te doen bestemmen voor recreatieve doeleinden. Daaraan is geen gevolg gegeven. De polder staat op de streekplankaart gekwalificeerd als natuurgebied A (waarop de bouw van horecabedrijven of de aanleg van kampeerterreinen is verboden). B. en w. suggereren de raad hiertegen be zwaar te maken en deze polder te doen aanmerken als natuurgebied B, waarin de voorschriften de bouw en aanleg van deze recreatieve voorzieningen wel toe staan. 2. Zes terreinen in de gemeente Zierik zee zijn aangemerkt als strand en bui tendijks gebied: het zogenaamde Stelle tje, een strook in de schaduw van het oostelijk havenhoofd, de vooroever bij „Levensstrijd", twee dijkhoeken in de kom van Borrendamme en een stukje van de dijkhoek westelijk van Suzan- na's inlaag. B. en w. verwachten hier in het bijzonder na de afsluiting van de Oosterschelde de ontwikkeling van dagrecreatie en dringen er daarom op aan ten behoeve hiervan op deze ter reinen getimmerten te doen oprichten. Iets wat de voorschriften bij het streek plan verbieden. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: J. R. RomenGlegg. z.; J. A. Ver hulstTamminga, d.: N. Wondergemde Leng, d.: W. A. Ho£f—Schramm, z.: J. J. A. de NooijerDattin, z_: M. TheuneNïeuwe- boer. d.; J. RoelseCastel, z.: E. Kramer Niermans. d.: C. Moelaartde Buck, d.; M. S. FilippisVerstraeten, d. Ondertrouwd: P. P. M. van Putte, 27 j. en M. A. J. Adriaanssen. 23 J. E. C. Huijsman. 22 j. en R. E. Paulinsky, 30 j.: J. Weljermans, 24 j. en C. M. J. Doorns, 21 i. Getrouwd: A. van Rijswijk, 38 j. en G. A. Pluijmers. 24 J. A. Tameris, 26 J. en C. E. Jonkman. 20 j.; W. de Lange, 22 j. en T. A. Joziasse, 21 j.; J. C. W. van Dinteren, 22 j. en J. J. R. Borger, 21 j. Overleden: A. van der Haagen, 70 j. e.v. J. Groote: P. Knuijt, 63 j. e.v. A. de Bruine. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 20-11: Scottish Tra- der van Galveston: Annam van Londen; Saggat van Gent. 21-11: Sonsbeek van Hans- weert: Eemstroom van Amsterdam. Vlissingen vertrokken 20-11: Tasman naar Ipswich: Gefle naar Stockholm: Saggat naar Narvik. Sonsbeek naar Algiers. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 20-11: Crescendo van Immingham: Barcarola van Oostende: Thea van Rotterdam naar Gent: Jomgkind van Duinkerken: Wilca van Portsmouth: Olympia van Rotterdam; Sonja évan Sharpness. 21-11: Helemar H. van Blage naar Terneuzen: Escaut van Rotterdam: Noordstad van Zee naar Gent: Agnes van Londen: Beninkust van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 20-11: Kinderdijk naar Rotterdam: Hasewint naar Zee van Gent: Pandora naar Amsterdam van Terneuzen; Michel Swenden naar Rotterdam; Aegis naar Rotterdam: Aspera naar Cork; Spirit naar Rotterdam: Parkhaven naar Rot terdam; Sloterkerk naar Rotterdam; Valiant naar Huil: Friesland naar Kopenhagen van Sluiskil: Taurus naar Dublin: Hennie naar Sandetjord. 21-11: Berkhout naar Rotterdam; Doni naar Fulham; Lenie naar Vannes; Me- don naar Amsterdam: Ganymedes naar Rot terdam. Voor de hand liggend cadeau. handschoenen. In alle maten voorradig. „Vingervrije pasvorm- In verschillende leersoorten en kleuren. Prijzen van 14,50 tot 32, Elk cadeau in luxe surprise verpakking. HERENMODEHUIS QcO, WINKELGALERIJ - MIDDELBURG VLISSINGEN FILMVOORSTELLINGEN VOOR DE SCHOOLJEUGD De Nederlandse Schoolbioscoop heeft dinsdag en woensdag een vijftal film voorstellingen verzorgd voor de Vlis- singse scholieren. Dinsdag zagen leer lingen, die het voortgezet onderwijs vol gen, in de schouwburgzaal van „Britan nia" onder meer de film „Kleurenpracht der zeediepte" en een documentaire over Pakistan. Leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen kregen woensdag eveneens de kleurenfilm „Kleurenpracht der zeediepte" te zien. In deze rolprent had de camera zich voornamelijk gericht op de westkust van Engeland. Ook werden de koraalriffen van Australië nader bekeken. De film voorstelling voor de leerlingen van de lagere scholen bevatte verder enige te kenfilmpjes, waaronder het grappige „In happy Holland". Mej. Hondius over Israël voor C.H.U.-vrouwen Voor de Christelijk Historische Vrou wengroep te Vlissingen sprak mej. Hondius dezer dagen over haar reis naar Israël, waarbij zij dia's vertoonde. Na de deling van Palestina in 1948 wonen daar nu 2 miljoen van de 14 miljoen over de gehele wereld versprei de joden. Mej. Hondius vertelde dat moerassen zijn drooggelegd, die onder meer katoen, tabak en sinaasappalen opleveren. In de kibboetsim doet men alles samen. De Negeb-woestijn wordt bevloeid en zodoende vruchtbaar ge maakt. Spreekster sloot de avond met gebed. Tentoonstelling van handenarbeidwerkstukken Een groot aantal belangstellenden heeft woensdag een kijkje genomen bij een rij stands, die dames van de Welfare van het Nederlandse Rode Kruis in een zaaltje van het Vlissingse ziekenhuis Bethesda hadden ingericht. Op deze tentoonstelling was een uitge- Eerst hoot - dan schimmel Actie van middenstand De Goese Middenstandscentra- le, het overkoepelend orgaan van de drie plaatselijke midden standsverenigingen, heeft een uitgebreid programma samen gesteld rond de komst van Sint- Nicolaas aanstaande zaterdag in Goes. De goedheilig man ar riveert om kwart over twee per boot aan de A. J. Kade, waar hij zal worden opgewacht door het Sint-Nicolaascomité uit de Goese middenstand en door de muziekvereniging „Euphoiiia". Voor het eerst na vele jarei? zal de sint op een (Advertentie) Modern aardewerk DE VEY MESTDAGH 8ELLAMYPARK 58 VI 'SSiNGFfv Middelburg Electro: Slavinnen voor de Orient. 7.30 uur. 18 Jaar. City: Films aardrijkskundig leugdgezelsehap. 8.15, 11, 13 en 11.30 uur. Suisse: Ned. Vei. van Huisvrouwen. 2,30 uur. VJImIiikcii - Alhambra Wie geett de Oruid weg, 20 uur. 14 jaar; Luxor: Vlammen over Kansas. 20 uur. 14 Britannia- En semble inct „De duivel hale ze". Z.V.U. ui samenwerking met Nulsdepartement. 20 uur Bergen op Zoom - Koxy; Heimelijke ver houdingen. 20.30 uur. 18 Jaar. Luxon De pralrlcdulvel met het litteken. 20 uur, 14 Jaar Kontfckcrke Hotel Walcheren: De kanon nen van Navaronc. 19.30 uur: Jeugdfilm Het spoor vun de vermiste aap. 16 uur. Hu 1st De Koning van Engeland: Algemene Kringvergadering N C schimmel een tocht maken door de stad. Dc route, welke de grote kinder vriend volgt, luidt: Grote Kade, Turfkade, s-Heer Hendrikskinderen- straat, Stoofstraat. Nieuwstraat, Beestenmarkt, Magdalenastraat, Opril, Grote Markt. Om kwart voor drie wordt Sint-Ni- colaas officieel ontvangen in de raadzaal van het stadhuis door het college van b. en w. Van deze ont vangst zal via een luidspreker op de Marltt verslag worden gegeven, Na het officiële gedeelte zullen de zwar te Pleten met milde hand versnape ringen uitreiken aan de jeugd. Vervolgens maakt de sint wederom een tocht door de stad, welke hem voert door de Lange Kerkstraat, Klokstraat, Ganzepoortstraat, Stee- nenbrug, Jac. Valckestraat, Dam, Kreulteimarkt, Klokstraat. Lange Vorststraat, Oude Vismarkt, Lom bardstraat, Grote Markt t noord), Rijffelstraat, Vlasmarkt, Wijngaard straat, Zusterstraat, Singelstraat, Korte Kerkstraat, Grote Markt, ho tel „De Korenbeurs". Tijdens deze rondgang door de „oude stad" zul len de Zwarte Pieten surprises uit reiken Actie De Goese middenstandscentrale heeft ingehaakt op de komst van Sint- Nicolaas. Van zaterdag 24 novem ber tot en met 4 december zal een actie worden gehouden. Een enquê teur en een enquêtrice zullen op straat enkele vragen van algemene: aard stellen aan het publiek Voor de beantwoording hiervan krijgen dc ondervraagden waardebonnen, die door de winkeliers beschikbaar zijn gesteld en die vóór 5 december „ver zilverd" moeten worden. Ter gelegenheid van deze reestweek zuilen diverse winkelstraten worden versierd en verlicht. Voorts zullen enkele koopavonden worden gehou den, waardoor het publiek in dc gele genheid wordt gesteld 's avonds te winkelen. De Goese Middenst.andscentrale, die de komst van de sint geheel verzorgt heeft voor haar leden méér activi teiten op het programma staan. Op 30 januari a.s. zal in Goes een mid- dcn8tandsuppel worden gehouden, waarop diverse problemen in de mid denstandssector aan de orde zullen worden gesteld. Behandelende onder werpen zijn: de middenstand en de E.E.G., de sociale verzekering, het groot-winkelbedrijf enz. In de maand februari zal wellicht een jeugd-etalagewedstrijd worden georganiseerd voor leerlingen van de vakscholen en het middelbaar onder wijs. Hiervoor zal de medewerking van de Goese middenstanders wor- den ingeroepen. breide verzameling werkstukken, te zien van patiënten en Welfare-werksters. Daarbij waren naast gevlochten mand jes, korfjes, krukjes en bijzettafeltjes, onder meer ook halskettingen, gebor duurde wanddoeken, kussenovertrekken en babykleertjes. Tegen een redelijke prijs werden de handenarbeidartikelen ter verkoop aangeboden. Aan deze ten toonstelling was ook nog een verloting verbonden. Forumavond N.V.V.-vrouwen De afdeling Vlissingen van de vrouwen bond van het N.V.V. heeft dinsdagavond een forumavond gehouden. De talrijke leden stelden onder meer vragen over onderwijs. Deltaplan en lintjesregen. Inleiding „beroepskeuze" voor de vereniging christelijk ulo De beroepskeuze-adviseur, de lieer D. Rypkema, heeft woensdagavond in ,,'fc Anker" te Vlissingen tydens de leden vergadering van de vereniging voor christelijk uitgebreid lager ondervvys te Vlissingen een referaat gehouden over „De beroepskeuze voor mulo-leerlingen" De heer Rijpkema belichtte in zyn in leiding de wijze waarop het. advies voor de beroepskeuze tot stand komt, de schoolkeuze en welke factoren by de be roepskeuze een rol spelen. De heer Rypkema memoreerde, dat er in Nederland ongeveer 4000 beroepen zijn geregistreerd met ongeveer 10.000 afsplitsingen. „En omdat ieder mens in staat is om meer beroepen uit te oefe nen, kan een beroepskeuze-adviesbureau uit deze veelheid van beroepen slechts een-.richting aangeven en geen bepaald beroep", aldus de heer Rijpkema. Hij was verder van mening, dat 4e eigen lijke leiding van de voorlichting van het gezin moet uitgaan. Na de inlei ding beantwoordde de heer Rypkema nog verscheidene vragen, die hem over zijn onderwerp werden gesteld. De voor zitter van de vereniging, de heer H. van Rooyen memoreerde in zyn ope ningswoord, dat er in het afgelopen jaar op de school verschillende mutaties zijn geweest. „Gelukkig hebben wij in kor te tijd in de vacatures kunnen voorzien, zodat er nu weer een volledig team leerkrachten is", aldus de voorzitter. De secretaris, de heer J. van Keulen, meldde in zyn jaarverslag dat de vere niging momenteel 458 leden telt, tegen 362 in mei 1960. Het gemiddeld aantal leerlingen bedroeg in 1961 303, in 1962 320, terwijl er thans 343 leerlingen de school bezoeken. De secretaris deelde verder in zijn verslag mede. dat er schot begint te komen in de totstandko ming van een nieuw schoolgebouw. De voorzitter ging op deze kwestie nog iets dieper in en vertelde, dat de gemeente raad voor het scholencomplex de openbare en de christelijke ulo school worden als één complex gebouwd een krediet van 1.010.000 beschikbaar heeft gesteld. Hij verwachtte, dat de bouw spoedig zal kunnen worden aan besteed. „Als alles dan meeloopt, kan de school over ongeveer anderhalf jaar geheel gereed zijn", aldus de heer Van Rooyen. Het jaarverslag van penningmeester L. C. Kamermans vermeldde, dat de alge mene reserve door toevoeging van het batig saldo over het afgelopen jaar 621,81 is aangegroeid tot 8.467,97. Het hoofd van de school, de heer A. Jorritsma gaf vervolgens een overzicht van de gang van zaken op school. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer L. C. Ka mermans herkozen. In de vacature ont staan door het vertrek van ds. Grafe uit Breskens werd voorzien door de be noeming van de heer P. Zegers te Breskens, O.- EN W.-SOUBURG Geref. vrouwenvereniging vierde tienjarig bestaan De gereformeerde vrouwenvereniging „Dc lampen brandende." hield dezer da gen een feestelijke jaarvergadering ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Na opening door de presidente, mevr. Looise-Looise volgde voorlezing van de jaarverslagen. Uit dat van de secreta resse, mevrouw Schat-van Schelven bleek, dat de vereniging thans 43 le den telt. In het afgelopen jaar kwam uien geregeld bijeen en er waren ver scheidene bijbelstudies. Drs. N. Verboon, directeur van de chr. kweekschool in Middelburg, sprak deze avond over „Het veranderende gezins leven". Een koortje uit de leden zong enige liederen en enige leden declameer den. Na de pauze beeldden diverse da mes klederdrachten uit allerlei landen uit, waarby toepasselijke muziek werd gedraaid. Deze activiteit oogstte veel bijval. Een lekespel, „De brief aan Phi lemon" vulde het overige deel van de avond. B1GGEKERKE N.C.V.B. vergaderde De N.C-V.B. afdeling Biggekerke hield dezer dagen de jaarvergadering. De heer J. Sanderse uit Middelburg sprak na de behandeling van dc huishoudelijke zaken over planten en bloemen. Hij lichtte zijn lezing toe met dia's- De volgende bijeen komst hoopt de N.C V B.-afdelins: ón 29 •mvcmhpr te helegven. On IS december zal een kerslmiddag worden gehouden. De „dikke" en de „dunne" zitten in de gevangenis en zetten de hele boel op stelten. Bijzonder bont maakt het tweetal het, als op een goeie dag de directie van de gevangenis op bezoek komt. Moet je maar eens op de foto Idjken. Het mannetje rechts is de direc teur. Zou je niet denken hé. Hij zit helemaal onder de witkalk en van zijn deftigheid is bijna niets meer over. Woedend is hij, dat kim je wel aan zijn gezicht zien. En «ie krijgt de schuld? De chauffeur, die van de prins geen kwaad weet. Je zult begrijpen, dat de „dikke" en de „dunne" wreer een van hun streken hebben uit gehaald. Toen de directeur wilde vertrekken, hebben zij twee bakken met witkalk achter in de auto gezet. Bij het wegrijden kreeg de directeur de hele boel over zijn hoofd. En dan moet je daar die „dikke", en „dunne" zien zitten net alsof zij zo onschuldig zijn als een lammetje. Ook onder de witkalk, want zij hebben even eens een flinke lading over zich heen gekregen. Kijk dit is nu een van de vele kluch- tige verwikkelingen uit de film „Mooi maar modderig", één van de twee films, die gedraaid zullen wor den in de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen. De andere film heet „Robin Hood en zijn schelmen" en wordt ook wel „De Nederlandse Ivanhoe" genoemd. Om toegangskaarten voor de P.Z.C.- jeugdtoernee '62 te krijgen bestaat weer de bekende regeling: in Middel burg, Vlissingen en Goes wordt in winkels, waar het raambiljet van onze toernee hangt, voor iedere aan koop tot een bedrag van f 1 een bon verstrekt. Voor TWINTIG gulden aan bonnen kunnen jullie een plaats bewijs krijgen. Met de uitreiking van de bonnen is gisteren, WOENSDAG een begin gemaakt. De uitreiking eindigt op 5 december. De P.Z.C.-tournee 1962 om vat weer een aantal voorstel lingen, die alle in de kerstva kantie zullen worden gege ven. De films, die zullen wor den vertoond zijn cultureel gekeurd, zodat ,alle kinderen zonder bezwaar naar de voor stellingen kunnen komen. Wij doen echter een dringend beroep op alle ouders er voor te zorgen, dat de kinderen maar EENMAAL de voor stellingen bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan bete kent dat, dat zij de plaats in nemen van een kind, dat nog niet is geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen ook NIET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst daar van komt ten goede aan een Zeeuwrs liefdadig doel. VEILING MIDDELBURG. 21 november. Jonathan 1 80-op 47, 75-80 47 48, 70-75 47-49, 65-70 45—47, 60-65 41—42: 2 80-85 34, 75-80 31—37. 70-75 34—38, 65-70 33—37, 60-65 30—34, 2D 30. 3 fijn 19—20, kroet 14. Laxton Superbe 1 80-85 51. 75-80 53. Gol den Delicious 1 80-85 71, 75-80 70—73, 70-75 69—71, 65-70 64—68, 60-65 60—61, 2D 47—48. 3 grof 54, 3 fijn 44, kroet 31. Lombarts Cal ville 3 grof 42. kroet 18. Goudrenet 1 85-op 51. 80-85 50. 75-80 48—4P. 70-75 46—47, 65-70 44—45; 2 80-85 40—41, 75-80 41, 70-75 42, 65-70 41, 2D 39. 3 grof 41. 3 fijn 38, kroet 30. Peren: Comtesse de Paris 1 75-op 30, 70-75 31, 65-70 21, 60-65 20, 55-60 17, 2D 13, 3 grof 14, 3 fijn 11, kroet 6. St. Remy 2 75-op 24, 65-75 25, 2D 23, 3 grof 23. 3 fijn 18, kroet 11— 13. „Inter-Scaldes" in Vlissingen bijeen De personeelsvereniging „Inter-Scal des", gevormd door de ambtenaren van financiën op de standplaatsen Vlissin- ;en, Middelburg en Hansweert hield Jezer dagen in het Concertgebouw te Vlissingen haar jaarlijkse ledenverga dering. Voorzitter L. Matthijsse memoreerde bij de aanvang der vergadering de over leden leden, de heren P. la Gasse, J. J. Verschuure, W. Moerdijk en M. A. de Weerdt. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat de vereniging ook in het afgelopen jaar weer vele activitei ten, vooral op het gebied van de sport en ontspanning, heeft ontplooid. Wel viel van de zijde van de leden een min dere belangstelling voor het vereni gingsleven waar te nemen dan in voor gaande jaren. Het ledental bleef vrijwel stabiel en bedroeg op 1 november 1962 176 leden. .Voor de Sint-Nicolaasactie ten bate van de kinderen, opgenomen in tehuizen, werd 148,70 bijeengebracht. Het verslag van de penningmeester vertoonde een achteruitgang van het saldo, wat in hoofdzaak wel is te wijten aan de kosten, verbonden aan het tien jarig bestaan van de vereniging en en kele excursies. Van de door de vereni ging ten behoeve van de leden geëx ploiteerde kampeerwagen en caravan] werd ook deze zomer weer druk ge bruik gemaakt. Via een enquête onder de leden zal worden nagegaan of het wenselijk is, deze wagens ook voor de tijd van veertien dagen achtereen te verhuren. De aftredende bestuursleden, de heren L. Matthijsse, J. Kikkert en D. C. Selen werden bij acclamatie herko zen. In de vacature van de heer P. Duin- kerke, die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heer W. N. Jeremias- se. Ook de heer R. A. de Jonge stelde zich niet herkiesbaar. In deze vacature zal nog nader iemand worden aange zocht. In de gisteren gehouden vergadering van obligatiehouders N.V. Nieuwe Ne- derlandsche Maatschappij tot vervaar digen van spiegelglas, glazen voorwer pen en chemische produkten, konden geen besluiten worden genomen, aan gezien een quorum niet aanwezig was. Volgens de voorgestelde wijzigingen in de leningsvoorwaarden komen de rech ten van de obligatiehouders op het ge hele glasbedryf alsmede op een pakket aandelen te vervallen. Het glasbedrijf wordt namelijk in een aparte n.v. inge bracht. Zodoende blijven nu slechts rechten op (incourante) effecten be staan, namelijk op de aandelen N.V. Glasfabriek Sas van Gent. Gelet op het bepaalde in de trustakte behoeft de trustee hiervoor de toestemming van de houders der vijf pet tien-jarige obli gaties 1957, waarvan 3 min is uitge geven. Bij een faillissement van de „Spiegelglas" zouden de houders alleen rechten hebben op de aandelen en niet meer op het bedrijf. In juli 1962 is reeds het gehele chemi sche bedrijf ondergebracht in de N.V. Zuid-Chemie en daardoor is dit onder pand eveneens komen te vervallen. Hiervoor zijn aandelen in het Franse chemieconcern „Pechiney-St. Gobain in de plaats gekomen. Op donderdag 29 november zal een tweede vergadering worden gehouden. Toneel van ,De Vriendenkring' De toneelvereniging „De Vriendenkring" verzorgde dezer dagen een feestavond in zaal Juliana. Na een kort welkomst woord van voorzitter Tange volgde de opvoering van het toneelstuk „De surprise". Tussen de bedrijven door zongen de duo's Ineke Jobsen en Koos Verhage en Ellie en Juul Schreyenberg. ZAALCONCOURS HARMONIE- EN FANFAREVFRENIGINGEN IN MIDOFIBURG De Bond van Harmonie- en Fanfare- verenigingen in Zeeland houdt zaterdag a.s. het derde zaalconeours in dc Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg. De zaalconcerten van de bond worden by toerbeurt gehouden in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal en „De Prins van Oranje" te Goes Het eerste concours in 1960. werd te Middelburg gehouden. Er namen zes verenigingen aan deel. De wisselbeker ging in het eerste jaar naai „Vlijt en Volharding" te Souburg. Het tweede concours werd in 196.1 te Goes gehouden met tien verenigingen. De wisselbeker kwam dat jaar in nanden van „Excel sior" te Kloetinge. Dit jaar zullen er weer tien verenigingen deelnemen. Voor de eerste maal zal men dit jaar een ver plicht werk en een stuk naar keuze moeten uitvoeren. Twee bekende jury leden op het gebied van fanfare- en harmoniemuziek, de heren G. Boedijn te Hoorn en P. van Mever te Rotter dam, zullen de prestaties beoordelen. Het concours begint om 16.30 uur. Officiële publikatie VLISSINGEN. BEKENDMAKING. Do wethouder, belust niet de werkzaamhe den betreffende de woonruimtewet 1947 dor gemeente Vlissingen. is verhinderd he den. donderdag 22 november, spreekuur te houden. Van onze adverteerders Brei-modeshow van Middelburgse wolwinkels In samenwerking met de Scheepjeswol- fabrieken in Veenendaal hebben drie Middelburgse wolwinkels, de firma's L. Mes-van Lokven, Het Wolhuis en De Le lie, woensdagavond in Wöhler een mode show gehouden. Amateur-mannequins, waarvan de jongste 4 jaar, toonden aan een groot aantal bezoekers kleurige sporttruien, twin-sets, pullovers en ves ten. Mevrouw Dc Graaf van de Scheep- jeswolfabrieken introduceerde de man nequins en vertelde hoeveel gram wol er voor liet geshowde kledingstuk werd gebruikt. Vanavond zal een z lfde show in samenwerking met wolwinkels ge houden worden in Domburg. Mechanisatie bij het rooien 60 pet. VEILING ROTTERDAM, november. Aardappelen 10—13. Andijvie 30—39. Bloemkool IA 6 stuks per bak 52— 72, 7 st. per bak 5660. Bloemkool 2 A: 6 stuks per bak 40—50, 7 sl per bak 30-40. Rode kool 15—20. Gele kool 13—16 Groene kool 12—17. Sla IA 23—28, 2A 8—13. Spinazie 55—56. Spruiten 1 A 64—81, 2 A 57—62, I B 62, 2 B 22, 1 C 22, 1 D 65—68. Prei 36—45. Selderij 6—13. Peterselie 9—12. Waspeen 1 A 21—29. Grote Peen 8—15. Kroten 13—19. Uien 20—23. geschoond 23—26. Witlof 1 A 89—98. 2 A 80—89, 1 B 82—92, 2 B 73—80. Aanvoer 26.000 kg. Black Alicante 1 140— 156. Boerekool 17—22. Tomaten A 620, B 595, C 430. Coxs' Orange Pippin 1 A 72—93, 60—71, 1 C 45—55, 2 A 69—76, 2 B 65—67. Jonathan 1 A 50—63, 1 B 42—61, C 4547. Golden Delicious 1 A 60—88, B 56—80, 2 A 66—68. Goudrenet 1 A 49— 1 B 47—51, 1 C 4548, 2 A 54- -58. Glorie an Holland 1 A 55—58. 1 B 42—58, 1 C 43— 49, 2 A 53—54, 2 B 34—42. 2 C 34—40. Lax- Superbe 1 A 50—56, 1 B 42—47. Ellisons Orange 1 A 61—70, 1 B 52—54, 1 C 50—51, 2 A 50—51, 2 B 45—46, 2 C 43—45. Confe rence 1 A 71. 1 B 70. 1 C 61—62. St.-Remy IA 32—34, 1 B 31—33, 1 C 30—32, 2 A 27—32, 2 B 27—29, 2 C 28—29. Aanv. fruit 116.000 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 21 november. Jonathan 1 75 4751, 70 46 49. 65 42—43.80, 60 35—36, 2 75 34—36, 70 30— 5 28.60—32, 60 26.40—28, 2D 20—25, grof fijn 19.50—19.90. Goudrenet 1 85 50— 55, 80 51—57, 75 48.90—51, 70 43—47, 65 43— 44. 2 85 48, 80 47. 75 46. 70 46, 65 42, 2D 38, grof 45, fijn 32—37: geel 1 85 69—70, 80 64—66, 75 63, 70 53—57. Golden Delicious 1 80 67— 72. 75 69—75, 70 68—75, 65 62—72, 60 55—63, 2 65—68, 75 61—71, 70 54—69, 65 42—65, 60 39—58, 2D 37—41, grof 48—56, fijn 21—39. Winston 2 80 30. 75 33. 70 32, 65 29. 60 26. 55 23, 1 60 34. 55 27. grof 22—24, fijn 17. Zoete Ermgaard 1 65 72. 60 69. 55 55. 2 55 35, 2D 32, fijn 1824, kroet 11. Zoete Campagne 10 64. 65 61. 60 60. 55 53. 2D 18. Bismarck 2 75 26, 65 25. Cox Oranie Pippin 1 75 83—85, 70 76—79, 65 67—70. 60 58—62. 55 48—52. fijn 39. Lombarts Calville 2 75 42, 70 44. 65 39, 2D 25. Brab. Bellefleur 1 65 57. 60 39. 55 28—34, 2 5 5 23—24, 2D 17. Sterappel 1 70 71. 65 68. 60 51. 2 60 30. 55 26—32. 2D 24. Zoete Rode Ribbeling 1 55 43. Kroetappelen gepi. 17.70, val 12. Saint Remy 1 75 28. 65 25, 2D 21—23. grof 21. fijn 17. kroet 6'.'2—S'.i. Comtesse de Paris 1 70 29. 65 26, 60 21. 55 16, 2 65 21. 60 18. 55 15. 2D 13, grof 13. fijn 10. Gieser Wildeman 1 60 56—59. 55 45—49. 50 38— 43. 2 55 46. 50 40. 2D 20—23, grof 3240. fijn 13—22. kroet 6—9 Pondspeer 1 75 22. 65 21— 22, 2 75 22. 65 21. 2D 18. grof 18. Gjn 18. Doyenne du Com. 2 70 105. 75 108. grof 66 72. Conference 2 70 55. 65 56. 60 54. 55 49, 2D 40. fijn 35. kroet 2225 Emile d'Heijst 46. 55 40, 2D 13. Dubb. Bellefleur 2 65 42, 55 24 Rode Goudrenet 1 85 66. 80 64. 75 CO, 70 54. Brederode 1 60 34. 70 36. 2D 15. BI druiven 1 136. 2 126 Aardappelen 1 10. 2 11. Groenten: Andijvie 716. Bloemkool 17—47. Rode kool 9'.;.—14. Spruiten <2—58. kool 13—16. Boerenkool 6—8VL-. Prei 25— 35. Uien 26. Witlof 37—82 Kroten 9>.i. Knol selderij 10. Tomaten 2545. VEILING GOES. 21 november. Druiven: Black Alicante 2 125— 137. Groenten. Per stuk: Bloemkool BI 42 .50. B2 30—40, afw. 17—34. Knolselderij 1 10— 12. Per bos: Wortelen 20. Kroten 1 10. Per kg: Witlof Al 90. Spruiten Al 51—56. A2 51— 54, B2 16—22, afw. 15—21. Prei Al 28—36. Andijvie 1 1923. 2 1114. Waspeen 1114. Uien geschoond 1821. Groene sav. kool 2 7—15. Rode kool 1 17—19. BI 14—15. Witte kool 1 11. 2 4. Boerenkool 1 20—23. Peen BI 10. Cl 12. Veldsla 2 46—63. EIERVEIL1NG BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van dé Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. ingaande don derdag 22 november 1962. Prijsklas 0 21 cent, ent. 2 19 cent. 3 18 cent, 4 17 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 november. Andijvie 10—29. Prei 2649. Spruiten 25151. Sla 622. Komkommers 15—70. Witte kool 7—12. Rode kool 15—21. Sav. kool 7—18. Bloemkool 21—83. Boerenkool 5—13. Witlof 51—88. Waspeen 10—25 Kroten 414. Snijbonen 2.37. Cox Oranje 22—83. Jonathan 12—51. Golden Delicious 11—78. Goudrenet 16—59. Zoete 15— 50. Saint Remy 23. Comtesse fi19 Soldaat Labereur 2348 Gieser Wildeman 1648. VEILING TERNEUZEN. Sla 9.10—10.60. Bloemkool A 60. A2 47—55, D 35—44. D2 23—44, C 11—22, afw 16—51. Knolselderij 8—18. Selderij 5—13. Peen 2 17— 24. Kroten 18. Andijvie 1332. Rode kool 12—20. Sav. kool 7—15 Witte kool 7—20 Boe renkool 23—28 Breekpeen II. Waspeen 14 15. Prei 2 1839. Spruiten geschoond 7276. ongeschoond 30—36. Tomaten A2 34. C2 25. Uien 15—29. Witlof A 71—78. A2 52—64. D 66— 14. D2 54—71. Veldsla 81. Appelen: Cox 1 75 80. 70 77—78. 65 71—72. 61. 55 45. 2D 28—29, 3 grof 55—62. 3 fijn I. kroel 15—28. Goudrenet 1 85 51—52. 80 50, 75 4749, 70 44—46. 65 41—43. 2 85 50. 80 47, 75 45. 70 44. 65 40. 2D 34—35, 3 grof 39—41. 3 fijn 30—32. kroet 30. Jonathan 1 80 50. 75 51. 70 50—53. 65 45—48, 60 39. 2 80 41. 75 40. ,0 36—40. 65 33—34. 60 30. 2D 22. 3 grof 33— 39. fijn 17. kroet 15. Golden Delicious 1 75 62—70, 70 65- 72. 65 68. 60 39—60. 2 80 41—56. 75 40—66. 70 36—60. 65 33—36. 60 30—54. 2D 30. 3 grof 48. fijn 32, kroet 30. Zoete appelen 3 grof 3640. fijn 16—20. Peren: S. Remy 1 65-75 25. 2D 22. 3 grof 23—25. fijn 23—24. Lu cas 2D 13. 3 fijn 6 Z Wijnperen 2 50-55 20, 2D 10. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4738 kg, 75—2.04. Schar 125 kg. Bot 118 kg. Wijting 353 kg Kabeljauw 46 kg. Tong 3 kg. Rog 21 kg Ongesorteerde ds 62 kg. Onkruidbestrijding verkeert nog in experimenteel stadium Tydens (le woensdagavond gehouden vergadering van de vereniging voor be drijfsvoorlichting oost Zuid-Beveland, wijdde de voorzitter, de heer O. van Gorsel, enkele woorden aan de reorga nisatie van de voorlichting in het al gemeen. Hoewel deze reorganisatie nog lang niet in kannen en kruiken is, is toch wel duidelijk geworden dat de voor lichting in de toekomst zodanig zal wor den, dat de soeiaal-eoonomische voor lichting voorbehouden zal blijven aan de standsorganisaties, terwijl de techni sche voorlichting bij de rijksvoorlich tingsdienst zal berusten. De heer Van Gorsel was van me ning, dat de samenwerking tussen beide organen beslist nodig zal zyn, omdat beide soorten voorlichting elk aar in vele gevallen zullen overlap pen. Ily sprak de hoop uit, dat al vorens in deze zaak beslist zal wor den overleg zal worden gepleegd. Vooral met het, oog op de vraag of een vereniging als deze nog be staansrecht zal hebben SUIKERBIETEN De heer M. van Gastel, werkzaam bij de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, hield daarna een interessante causerie over de voorjaarsbewerking in en dun nen van suikerbieten. Een en ander aan de hand van een deze zomer gehouden enquête. Op grond van deze enquête be sprak hij de verschillend in de zaai- methoden, waarbij de conclusie werd getrokken dat bij het zaaien van het gewone zaad over het algemeen te veel zaad wordt gebruikt: dit in tegenstel- Collecte De te Borsscle gehouden collecte voor de Oorlogsgravenstichting heeft 35,35 opgebracht. ling tot het zaaien met precisie-zaad en monogermzaad. Vast is komen te staan, dat bij het zaaien langzamer wordt ge reden cian in voorgaande jaren. Ben ty pisch verschijnsel noemde spreker dat de mechanisatie bij het rooien veel meer wordt toegepast, namelijk 60 pet. dan de mechanisatie by het dunnen, namelijk 5 procent. Waarschijnlijk zal de boer belangrijker vinden de regelmaat in de rijen, hetgeen met mankracht beter is te bereiken. Toch kan vastgesteld wor den dat een arbeidsbesparing wordt verkregen. EXPERIMENTEEL Het bestuurslid, de heer H. Verschuure, sprak hierna over de chemische onkruid bestrijding in de suikerbieten. In liet algemeen moet gezegd worden, dat in deze manier van onkruidbestrijding nog weinig lijn zit en zich eigenlyk nóg be vindt in een experimenteel stadium. Vooral de weersomstandigheden, zware of lichtere grond, vochtige of droge grond, zijn allemaal van groot belang. Bovendien is het vrij moeilijk een keuze te moeten maken tussen de diverse mid delen. In sommige gevallen wordt de voorkeur gegeven aan kortwerkende middelen, terwijl in andere gevallen de duurdere, langwerkende middelen de voorkeur verdienen Daarnaast worden nog diverse mengsels geprefereerd. In 1962 zijn vooral op de lichtere gron den goede resultaten bereikt en kan ir ieder geval gezegd worden, dat veel it geleerd. Het staat bijvoorbeeld vast, dat een flinke arbeidsbesparing kan worden verkregen. Een van de grootste moei lijkheden is bij deze wijze van onkruid bestrijding wel dat gehandeld moet wor den op een tijdstip, dat de boer nog geen onkruid ziet, zodat ook de resultaten niet direct zijn te zien. Niettemin was de spreker van mening, dat in de toe komst voor deze wijze van onkruidbe strijding toch wel perspectieven aanwe zig zijn, vooral omdat de proeven nog steeds voortgang hebben. Een geani meerde gedachtenwisseling besloot dit eerste gedeelte van de avond. Na de pauze hield de heer B van Gor sel een praatje met dia's over zijn reis van kust tot kust door Amerika en over zijn eenjarig verblijf op en rond een farm in Ohio. Realisering recreatieplannen in het Veerse Meer In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van volks huisvesting en bouwnijverheid voor 1963 wordt de vraag gesteld, ot naar het oordeel van de minister de bestaan de redactie van artikel 7 der Deltawet voldoende waarborgen geeft voor een onbelemmerde realisering van voorge nomen recreatieplannen in het gebied het Veerse Meer. Dit artikel 7 betreft de onteigening van buitendijkse droogvallende gronden, die een waardevermeerdering ondergaan. Deze onteigening kan geschieden zonder voorafgaande verklaring bij de wet dat het algemeen nut onteigening vordert, tenzij met de rechthebbenden overeen stemming bestaat over 'n door hen aan het rflk te betalen vergoeding. Nagekomen advertenties Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde man. onze geliefde va der en grootvader JAKOB M KM AARD, in de ouderdom van 80 jaar. Hansweert D. Meijaara- Fierloos Goes E. T. Meijaard. Amstelveen D. C. Meijaard. W Meijaard- Uvttenboogaart. Dickie. Hansweert. 21 november 1962 Oude Polderstraat 16. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 23 november des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Krunin- gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5