Zierikzee stemt in met het ontwerp-streekplan AGENDA NOORD-ZEELAND V.V.V. ZIERIKZEE WIL NIEUWE KIOSK IN CENTRUM BOUWEN MARKTBERICHTEN Quorum ontbrak bij obli^atiehouders „Spiegelglas" DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 B. en to. schrijven de raad Slechts enkele kanttekeningen BIJ ALLE kritische noten uit de ver schillende gemeentebesturen op Schou- wen-Duiveland rondom het ontwerp- streekplan voor het eiland van de p.p.D. voor Zeeland heeft thans ook het college van b. en w. van Zierikzee en kele kanttekeningen gevoegd. Waarbij wel als bijzonderheid mag worden ge noteerd, dat Zierikzee in grote lijnen instemming met het ontwerp betuigt. Volgende week dinsdagavond komt het streekplan in de raad van Zierikzee aan de orde. B. en w. stellen in hun toelichting aan de raad voorop, dat zij instem men met de opmerking in het plan ten aanzien van de toekomst van Zierikzee: „Het is planologisch een belang van de eerste orde bij alle plannen de ruimtelijke mogelijkheid open te houden voor een verhoopte opbloei". In het algemeen gesproken is het col lege van mening, dat het ontwerp- streekplan inderdaad wel de nodige ruimte laat voor de verwezenlijking van toekomstige ontwikkelingen in deze ge meente. Twee facetten uit het ontwerp- streekplan geven b. en w. aan de raad nog ter overweging: 1. Destijds is erop aangedrongen de polder ten oosten van de monding van het havenkanaal te doen bestemmen voor recreatieve doeleinden. Daaraan is geen gevolg gegeven. De polder staat op de streekplankaart gekwalificeerd als natuurgebied A (waarop de bouw van horecabedrijven of de aanleg van kampeerterreinen is verboden). B. er w. suggereren de raad hiertegen be zwaar te maken en deze polder te doen aanmerken als natuurgebied B, waarin de voorschriften de bouw en aanleg van deze recreatieve voorzieningen wet toe staan. 2. Zes terreinen in de gemeente Zierik zee zijn aangemerkt als strand en bui tendijks gebied: het zogenaamde Stelle tje, een strook in de schaduw van het oostelijk havenhoofd, de vooroever bij „Levensstrijd", twee dijkhoeken in de kom van Borrendamme en een stukje van de dijkhoek westelijk van Suzan- na's inlaag. B. en w. verwachten hier in het bijzonder na de afsluiting van de Oosterschelde de ontwikkeling van dagrecreatie en dringen er daarom op aan ten behoeve hiervan op deze ter reinen getimmerten te doen oprichten. Iets wat de voorschriften bij het streek plan verbieden. Declamatrice trad op voor hervormde vrouwengroepen Ongeveer 300 dames waren woensdag middag bijeen in de „Stadswijnkelder" te Kortgene, waar de ring Goes van de hervormde vrouwengroepen haar ring- middag hield. De presidente mevrouw A. van de Graaff-Vermaire uit Goes open de de bijeenkomst na het zingen van gezang 225 met een meditatie naar aanleiding van Joh. 21 de verzen 15 tot 19. Hierna zongen de dames gezang 117. Mevrouw D. Piets-Metselaar uit Gouda, de bekende declamatrice, was voor deze ringmiddag uitgenodigd. Zij droeg deze middag voor: „Agatha" en „Zijn Recht" van Voila, een frag ment uit „Pieter Bas" van Godfried Bomans en ,,De Goochelkoffer" van D. van der Stoep. Mevrouw Piets bleek reeds dadelijk een aandachtig gehoor te hebben. Het eerste gedeelte van haar optreden had een ernstige inslag, ter wijl zij de humor voor het laatste had bewaard. De presidente was de tolk van de aanwezigen, toen zij in haar dankwoord sprak van een zeer geslaagd optreden. Een verloting, die daarna gehouden werd, bracht 200 op. Hiervan werd 100 afgezonderd voor UNICEF en NOVIB. Aan het slot van de vergadering werd nog een nieuw lied ingestudeerd onder leiding van mevrouw De Graaf. Gemeentebegroting 1963 dinsdag in raad Kortgene B. en w. van Kortgene stellen de raad, die dinsdag 27 november aanstaande bij eenkomt voor, de begroting voor het jaar 1963 met de eerste wijziging van de gewone en de eerste wijziging van de kapitaalsdienst vast te stellen. Uit de recapitulatie aan het eind van de model begroting blijkt, dat de gewone dienst sluit met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van ƒ1.013.654,05. De post onvoorziene uitgaven is groot 82.841,03. De kapitaalsdienst geeft aan uitgaven f 2.696.291,28 en aan inkomsten ƒ2.480.769,32 te zien, een nadelig slot dus van ƒ215.521,96. Voor het aanstaande begrotingsjaar zijn een groot aantal werken urgent, zoals het baggeren en verbeteren van de ha ven te Colijnsplaat en Kats, het verbe teren van de verlichting in verschillende straten, onderhoud en verbetering van wegen, straten en pleinen. De nieuwe financiële verhouding tussen rijk en ge meenten geeft Kortgene ontegenzegge lijk e°n veel ruimere armslag. Bij het opste~cn van dc begroting is nog geen rekening gehouden met de verhoging van de salarissen en lonen per 1 januari 1963. Voorgesteld wordt voorts het kre diet in rekening courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het jaar 1963 vast te stellen op 100.000. Tenslotte komen aan dc orde de rekening 1960 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, dc ge meenterekening voor het dienstjaar 1960, de begroting 1963 van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken en de begroting 1963 van het Gemeentelijk Vismijnbedrijf Colijnsplaat. De baten en lasten van de laatste begroting zijn 1.133.920.32. De vergadering begint om 2 uur 's middags. Collecte oorlogsgravencomité De collecte voor het Nederlandse Oor logsgravencomité bracht te Ovczandc 21.30 op. (Advertentie) Modern aardewerk DE VEY MESTDAGH 8ELIAMYPARK «SR Vi «tCiMr.CN Middelburg Electro: Slavinnen voor Orient. 7,30 uur, 18 jaar. City: Films aardrijkskundig jeugdgezelschap, 11, 13 en 14.30 uur. Suisse: Ned Vei. Huisvrouwen, 2.30 uur. Vlisstngcn Alliambra- Wie geen de bruid weg, 20 uur. 14 Jaar; Luxor: Vlammen over Kansas, 20 uur, 14 Britannia: En semble mei „De duivel hale ze", Z.V U in samenwerking met Nulsdepartement, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Heimelijke houdingen, 20.30 uur, 18 Jaar. Luxor: De prairieduivel met het litteken. 20 uur, 14 Jaar. Koudekerke Hotel Walcheren: De kanon nen van Navarone, 19.30 uur; Jeugdfilm Met spoor van de vermiste aap, 10 uur. Hulst De Koning van Engeland: Algemene Kringvergadering N.C.B., 19 uur. Voor de hand liggend cadeau. handschoenen. In alle maten voorradig. „Vingervrije pasvorm. In verschillende leersoorten en kleuren- Prijzen van 14,50 tot 32, Elk cadeau in luxe surprise- verpakking. HERENMODEHUIS Qeo, WINKELGALERIJ - MIDDELBURG ZIERIKZEE A.R.-kiesvereniging zoekt scholing raadskandidaten SCHERPENISSE Morgen begrotingsbehandeling in de raad Scherpenisse In de vergadering vande antirevolu tionaire kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Zierikzee is dinsdagavond de suggestie naar voren gebracht om in de toekomst met de staatkundig ge reformeerde en de christelijk-histonsche kiesvereniging een gezamenlijke praat avond te beleggen, waarop vragen kun nen worden gesteld aan de protestants- christelijke raadsfractie. Men acht dit van belang voor een intensiever con tact over en weer. Verder werd ook gesproken over een eventuele scholing van toekomstige raadsleden, kandida ten op de verkiezingslijsten. Het be stuur zal naar de mogelijkheid daarvan informeren. Langdurig stond de ver gadering stil bij het ingekomen stuk van het „verontruste comité" in de A.R.-kringen. Na tal van overwegingen werd evenwel besloten om toch de aan beveling van het centraal comité van de A.R.-partij voor de kandidaatstelling bij de komende kamerverkiezingen aan te houden. Aan het eind van deze matig bezochte vergadering in het hervormd vereni gingsgebouw hield wethouder H. Koe- voets een inleiding over de fluoridering van drinkwater, waartoe de N.V. Wa terleiding Maatschappij „Schouwen- Duiveland" zoals gemeld een principevoorstel heeft ingediend, heer Koevoets ging in op het algemeen principieel karakter van deze zaak en de praktische bezwaren om tenslotte de mening te peilen van de vergadering ten opzichte vari consequenties voor la ter, die toevoeging van een dergelijk preventief middel zal meebrengen. Middenstanders ingelicht over „koelkasten-affaire" De middenstanders van Sciiouwen-Dui- veland hebben deze week een duidelijk inzicht gekregen in de zogenaamde „koelkastcnaffaire", de zaak die alom nogal wat opzien heeft gebaard en re acties heeft ontketend. Op een voor lichtingsavond in „Concordia" te Zie rikzee kregen zjj daarover interessante informaties van ntr. D. Kluiver, die in een uitvoerig betoog de achtergronden belichtte. Spreker kwam daarbij tot de conclusie: „De Koninklijke Nederlandse Midden standsbond overweegt ernstig, hoe men aan deze koppelverkoop het hoofd kan bieden en heeft als suggestie naar vo ren gebracht, initiatieven te nemen tot het indienen van een wet op onedele concurrentie".- Tevoren had de heer Kluiver zijn gehoor uiteengezet, hoe deze affaire in de wereld is gekomen. Daarbij attendeerde hij om te beginnen op de wijziging in het bestedingspa troon van de Nederlandse consument: het accent daarin is verlegd van de le vens- en genotmiddelen naar de meer luxe voorwerpen voor huishoudelijk ge bruik. Zowel de middenstand als het grootwinkelbedrijf hebben enorme in vesteringen gedaan en zagen zich ge noodzaakt hun debiet op peil te houden. Daarbij werd als concurrentiemethode een spaarzegelsysteem ontworpen, waarop de kopers begeerde artikelen konden krijgen tegen sterk verlaagde prijzen. Deze lokmiddelen koelkasten en dergelijke zijn in middenstands- kringen sterk afgekeurd. De heer Klui ver ging daar nader op in, terwijl hij bovendien de aandacht van zijn Schouw- se publiek vroeg voor de niet bevredi gende wet op het cadeaustelsel. Aan het begin van zijn toespraak maakte de in leider nog enkele opmerkingen over het succes van de Nederlandse georgani seerde middenstand bij haar Ijveren voor een verlaging van de inkomsten belasting voor de gehuwde midden standsvrouw. SINT-PHILIPSLAND Slot-oriënteringsrit M.A.C. „St.-Philipsland De motor- en automobielclub „Sint-Phi- lipsland" l.eeft haar laatste oriënterings- rit van dit seizoen uitgeschreven tegen vrijdag 30 november aanstaande. Het wordt een avondrit over een afstand ongeveer 20 kilometer. Na afloop wordt in „De Druiventros" een mosselmaaltijd geserveerd en zal met een gezellig sa menzijn het seizoen worden hesloten. De jaarlijkse algemene vergadering is vast gesteld on vrijdag 11 januari aanstaan de. OOSTERLAND Beplanting Molenweg De gemeente Duiveland zal de heesters aan de Molenweg te Oosterland, die een steeds groter gevaar voor het vorkeer opleveren, laten vervangen door hees ters, die niet zo hoog worden. De ge meente zal tevens op de wegbermen van de Oud Heilige weg, voor de Tuindorp woningen, laaggroeiende beplanting aan brengen Kinderpostzegelactie De Kinderpostzegelactie te Oosterland heeft 480 opgebracht. Dit is het hoog ste, dat tot nu toe in Oosterland voor deze actie werd opgehaald. SINT-MAARTENSDIJK Verkoop Kinderzegels De kinderzegelactie bracht in St.-Maar tensdijk 831.op. De leerlingen var de l.t-s. verzamelden met de verkoop een bedrag van 550en de leerlingen van de Prinses Irene school brachten 281.— bijeen. De raad van Scherpenisse zal morgen middag (vrijdag) de begroting voor het dienstjaar 1963 in behandeling nemen. Een commissie van drie leden neeft het jaarstuk onderzocht en in haar rapport een tweetal opmerkingen naar voren gebracht. Zo constateerde zij een groot verschil in de bijdragen voor de auto kosten van de burgemeester tussen de gemeenten Sint-Maartensdijk en Scher penisse. De raming is volgens de commissie wel iswaar juist naar de regeling voor de vaste bijdrage, maar zij is niet recht vaardig. „Sint-Maartensdijk betaalt naar verhouding te veel", zo wordt ge steld. De vermenigvuldiging van inwo nertal en hectares oppervlakte der ge meente trekt naar de mening van de commissie de kostenverdeling scheef. De post onvoorziene uitgaven acht de com missie te laag, maar ook zij ziet geen uitweg om deze op te voeren. De begro ting is reëel opgezet, maar bij een en kele tegenvaller is het begrotingseven wicht verbroken. De commissie advi seert de raad hierop attent te zijn. De agenda voor de raadsvergadering, die om drie uur begint, behelst verder een aantal in de formele sfeer liggende on derwerpen. HAAMSTEDE IJsclub Haamstede-Burgli telt meer dan 300 leden ergadering van de ijsclub Haamstede- Burgh is medegedeeld, dat het leden tal momenteel meer dan 300 bedraagt. De vereniging werd tijdens het verslag jaar 1962 lid van de K.N.S.B., teneinde hardrijders aan de vereniging te kun nen laten trainen in Amsterdam er deel te kunnen laten nemen aan dc provinciale schaatskampioenschappen in Zierikzee. Zoals bekend beschikt de ijsclub tijdens een vrieswinter over een fraaie baan, die in het duingebied achter Burgh is gelegen. Deze baan is de laatste jaren aanzienlijk verbeterd. Met het oog op liet grote aantal voorzieningen en fa ciliteiten, die het bestuur van de ijs club voor zijn leden treft, verklaarde de voorzitter, de heer M. Evertse, zeer te zijn teleurgesteld in de opkomst var slechts 12 leden. Onder supervisie van het staatsbosbe heer is er rond de baan een keurige aanplant verzorgd. Uit de boeken van de penningmeester de heer N. A. Dam- bruin bleek, dat er dit jaar een tekort is van f 729,96. een bedrag, dat echter uit de reserves verantwoord kan wor den. De inkomsten bedroegen f 1113.85. de uitgaven f 1843,81. De grootste ver liesposten vormden de aankopen van vlechtdraad (ca. f 500,en kabel 200,alsmede het schoonmaken van de baan voor ongeveer f 80.De aftredende bestuursleden, de heren P. Adam, C. J. Boot en M. Evertse wer den herkozen. In de plaats van het zich niet meer herkiesbaar stellende be stuurslid, de heer P. den Engelsman, werd gekozen de heer J. J. Kristalijn. Tot leden van de kascommisie werden benoemd de heren A. J. do Ruljter en Jac. Steur, Tijdens de rondvraag deel de de heer Evertse mede, dat het uit- de baan goed vordert. WALCHEREN VLISS1NGEN FILMVOORSTELLINGEN VOOR DE SCHOOLJEUGD De Nederlandse Schoolbioscoop heeft dinsdag en woensdag een vijftal film voorstellingen verzorgd voor de Vlis- singse scholieren. Dinsdag zagen leer lingen, die het voortgezet onderwijs vol gen, in de schouwburgzaal van „Britan nia" onder meer de film „Kleurenpracht der zeediepte" en een documentaire over Pakistan. Leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen kregen woensdag eveneens de kleurenfilm „Kleurenpracht der zeediepte" te zien. In deze rolprent had de camera zich voornamelijk gericht op de westkust van Engeland. Ook werden de koraalriffen van Australië nader bekeken. De film voorstelling voor de leerlingen van de lagere scholen bevatte verder enige te- kenfilmpjes, waaronder het grappige „In happy Holland". Tentoonstelling van handenarbeidwerkstukken Een groot aantal belangstellenden heeft woensdag een kijkje genomen bij een rij stands, die dames van de Welfare van het Nederlandse Rode Kruis in een zaaltje van het Vlïssingse ziekenhuis Bethesda hadden ingericht. Op deze tentoonstelling was een uitge breide verzameling werkstukken te zien van patiënten en Welfare-werksters. Daarbij waren naast gevlochten mand jes, korfjes, krukjes en bijzettafeltjes, onder meer ook halskettingen, gebor duurde wanddoeken,, kussenovertrekken en babykleertjes. Tegen een redelijke prijs werden de handenarbeidartikelen ter verkoop aangeboden. Aan deze ten toonstelling was ook nog een verloting verbonden. Mej. Hondius over Israël voor C.H.U.-vrouwen Voor de Christelijk Historische Vrou wengroep te Vlissingen sprak mej, Hondius dezer dagen over haar reis naar Israël, waarbij zij dia's vertoonde. Na de deling van Palestina in 1948 wonen daar nu 2 miljoen van de 14 miljoen over de gehele wereld versprei de joden. Mej. Hondius vertelde dat moerassen zijn drooggelegd, die onder meer katoen, tabak en sinaasappalen opleveren. In de kibboetsim doet men alles samen. De Negeb-woestijn wordt bevloeid en zodoende vruchtbaar ge maakt. Spreekster sloot de avond met Forumavond N.V.V.-vrouwen De afdeling Vlissingen van de vrouwen bond van het N.V.V. heeft dinsdagavond een forumavond gehouden. De talrijke leden stelden onder meer vragen over onderwijs, Deltaplan en lintjesregen. MIDDELBURG Van onze adverteerders Brei-modeshow van Middelburgse wolwinkels In samenwerking met de Scheepjeswol- fabrieken in Veenendaal hebben drie Middelburgse wolwinkels, de firma's L. Mes-van Lokven, Het Wolhuis en De Le lie, woensdagavond in Wöhler een mode show gehouden. Amateur-mannequins, waarvan de jongste 4 jaar, toonden aan een groot aantal bezoekers kleurige sporttruien, twin-sets, pullovers en ves ten. Mevrouw De Graaf van de Scheep- jeswolfabrieken introduceerde de man nequins en vertelde hoeveel gram wol er voor het geshowde kledingstuk werd gebruikt. Vanavond zal een zrlfde show in samenwerking met wolwinkels ge houden worden in Domburg. O.- EN W.-SOUBURG Geref. vrouwenvereniging vierde tienjarig bestaan De1 gereformeerde vrouwenvereniging „De lampen brandende" hield dezer da gen een feestelijke Jaarvergadering ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Na opening door de presidente, mevr. Looise-Looise volgde voorlezing van de jaarverslagen. Uit dat van de secreta resse, mevrouw Sehat-van Schelven bleek, dat de vereniging thans 43 le den telt. In het afgelopen jaar kwam men geregeld bijeen en er waren ver scheidene bijbelstudies. Drs. N. Verboon, directeur van de chr. kweekschool in Middelburg, sprak deze avond over „Het veranderende gezins leven". Een koortje uit de leden zong enige liederen en enige leden declameer den. Na de pauze beeldden diverse da mes klederdrachten uit allerlei landen uit, waarbij toepasselijke muziek werd gedraaid. Deze activiteit oogstte veel bijval. Een lekespel, „De brief aan Phi lemon" vulde het overige deel van de avond. BIGGEKERKE N.C.V.B. vergaderde De N.C.V.B. afdeling Biggekerke hield dezer dagen de jaarvergadering. De heer J. Sanderse uit Middelburg sprak na de behandeling van de huishoudelijke zaken over planten en bloemen. Hij lichtte zijn lezing toe met dia's. De volgende bijeen komst hoopt de N.C.V.B.-afdeling op 29 november te beleggen. Op 18 december zal een kerstmiddag worden gehouden. VEILING MIDDELBURG. 21 november. Jonathan 1 80-op 47, 75-80 47 70-75 47—49, 65-70 45—47. 00-65 41—42; D-85 34, 75-80 31—37, 70-75 34—30, 65-70 33—37, 60-65 30—34. 2D 30, 3 fijn 19—20, kroet 14. Laxton Superbe 1 80-85 51, 75-80 53. Gol den Delicious 1 80-85 71, 75-80 70—73, 70-75 -71. 65-70 64—68, 60-65 60—61, 2D 47—48, 3 grof 54, 3 fijn 44, kroet 31. Lombarts Cal ville 3 grof 42, kroet 18. Goudrenet 1 85-op 51, 80-85 50, 75-80 48—59. 70-75 46—47, 65-70 44—45 2 80-85 40—51, 75-80 41. 70-75 42. 65-70 41, 2D 39. 3 grof 41, 3 fijn 38. kroet 30. Peren: Comtesse de Paris 1 75-op 30. 70-75 31, 65-70 23. G0-65 20. 55-60 17. 2D 13. 3 grof 14, 3 fijn 13. kroet 6. St. Remy 2 75-op 24, 65-75 25. 2D 23. 3 grof 23, 3 fijn 18, kroet 11— 13. HUISVESTING INL1CHTINGENKANTOOR Momenteel nog geen middelen voor organiseren evenement V.V.V. ZIERIKZEE wil in de naaste toekomst voor haar inlichtingenkantoor een kiosk op een centraal punt in dc stad, liefst het Havenplein, bouwen. Vol gend seizoen heeft men niet tncer de be schikking over het pand naast de Nuts- spaarbank, zodat deze zaak plotseling bijzonder actueel is geworden. Voor 1963 wordt naar een noodoplossing gezocht. Destijds heeft de vereniging de gemeente de suggestie gedaan het kantoor onder de muziektent te vestigen, maar dit was niet mogelijk, omdat de tent bouwvallig is. Voor nieuwbouw van een muziektent heeft de gemeente tot op heden geen gelden beschikbaar. Daarom moet men het thans in een andere richting zoeken. Het bestuur van V.V.V. Zierikzee heeft op de woensdagavond gehouden algeme ne ledenvergadering in „Concordia" machtiging van de leden gekregen stap pen in deze richting te ondernemen. De gedachten gaan uit naar een permanente kiosk van steen en met een uitnodigend karakter voor een bezoek. De gemeente heeft zich bereid verklaard de lening voor de bouw te garanderen. Breedvoerig is tijdens deze vergade ring van gedachten gewisseld over het al dan niet organiseren van eve nementen door V.V.V. Het bestuur stelde daarbij voorop, dat V.V.V. een dienende taak heeft bij het geven van voorlichting, maai- niet een ver zorgende. Evenwel wordt alle moge lijke moeite gedaan ieder initiatief te stimuleren en znlfs probeert de ver eniging jaarlijks iets opzij te leggen voor een vast evenement, dat Zierik zee op de duur bekendheid moet ge ven. Voor het op touw zetten van zomeravondfeesten, zoals de stad die driemaal in het zomerseizoen heeft gekend, ziet het bestuur nog geen financiële mogelijkheden. Congres De voorzitter, <le heer G. C. Anker kon nog meedelen, dat het in de bedoeling van de eilandelijke V.V.V.-contactcom- missie ligt om volgend voorjaar in Brui- nlsse een congres te organiseren waarop de verbinding met Goeree-Overflakkee, de afsluiting van de Grevelingendam, centraal komt te staan. In Bruinisse is momenteel een V.V.V. in oprichting. Deze plaats voor het congres zou dus naar verschillende zijden stimulerend kunnen werken, voor Bruinisse als vereniging en voor de concretisering van de contacten met de V.V.V.'s op Zuid-Hollands zuidelijkste eiland, wat op den duur zelfs zou kunnen leiden tot een roulatie van toeristen. V.V.V. zal het volgend jaar opnieuw een gids over de stad uitgeven. De vorige met het vaste embleem heeft veel suc ces geboekt. In deze vergadering werd een nieuwe secretaris gekozen in de plaats van de heer C. F. van Overbeeke, De heer J. van Wijk zal zich nu met het secretariaat belasten. „Volksonderwijs" vergaderde De afdeling Oostburg van „Volksonder wijs" hield dinsdagavond in hotel „De Eenhoorn" een algemene vergadering, waarvoor slechts weinig belangstelling bestond. Voorzitter A. W. Gossie noem de deze opkomst geen bijzonderheid, om dat, zoals lilj opmerkte, de belangstelling van de leden voor de vergaderingen de laatste jaren veel te wensen overlaat. Hij deed verder enige mededelingen over de toekomstige activiteiten voor Volks onderwijs als tie Mammoetwet in wer king zal zijn getreden. Bij de bestuursverkiezing deelde de voor zitter mede. dat de heer M. I. Hoste, die meer dan 40 jaar bestuurslid is geweest, waarvan sedert 1937 als afdelingssecre- iaris. zijn functie beschikbaar wilde stel len. Omdat er nog in 2 reeds langer be staande vacatures moest worden voor zien, werden 3 nieuwe bestuursleden ge kozen, namelijk de heren H. H. de Lo- zanne, hoofd van de openbare lagere school. J. H. van Zwieten, voorzitter van de oudercommissie en J. Poppe, leraar aan de lagere technische school te Oost burg. Het bestuur bestaat nu weer uit 7 perso nen. De bestuursfuncties zullen later nog onderling worden verdeeld. Besloten werd verder te trachten in februari een feestavond te houden. Men zal pogen voor deze avond de toneelgroep van de Nederlandse Onderwijzersvereniging in West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan te trek ken voor het geven van een toneeluit voering. Uit het financieel overzicht van penningmeester M. J. Moens bleek, dat het ledenaantal in het afgelopen jaar iets was teruggelopen en nu 145 be draagt. Tot slot bracht de voorzitter dank aan dc heer Hoste voor het vele werk dat hjj in de loop der jaren voor de afdeling en het volksonderwijs heeft verricht. De scheidende secretaris zei het als een algemeen belang voor de af deling te zien, dat hij zijn functie voor vervulling door jongere krachten be schikbaar stelde, Na de pauze werd de nieuwe volksonderwijsfilm vertoond. ZUID-BEVELAND HEINKENSZAND Raad krijgt vrijdag de begroting '63 aangeboden De gemeenteraad van Heinkenszand krijgt in de vergadering van vrijdag avond 23 november om half acht de ge meentebegroting voor 1963 aangeboden De raad zal verder behandelen een par tiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen, een garantieverlening voor een geldlening ten behoeve van woningbouw, de aankoop van aandelen van dé N.V. Bouwfonds Nederlandse ge meenten, alsmede een krediet in reke ning-courant voor 1962 met de N V. Bank voor Ned. Gemeenten. In de raad komen verder diverse wijzi gingen in verordeningen, subsidiever zoeken, een voorstel tot verhoging het deelnemingsbedrag voor de verwaar- borgingsregeling Financiële Onderlinge van gemeenten en een voorstel tot be vordering van oprichting van een streekverbeteringsorgaan „Zak van Zuid-Beveland" en een subsidie daar voor. KAPELLE Jaarvergadering geref. mannenvereniging „Paulus" De gereformeerde mannenvereniging „Paulus" te Kapello hield onder voor zitterschap van de heer J. A. van Neu- ren in de consistorie der kerk de vijf tiende jaarvergadering. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer A. C. Clement, bleek dat de vereniging 18 leden telt. Het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer J Mar- kusse maakte melding van een batig saldo. Een verslag op rijm bracht de heer L. Flipse uit over „Naar de bonds dag" De heer N. Baijé uit Nieuwdorp gaf hierna zijn ervaringen van een deze zomer gemaakte reis naar Israël. BORSSELE Collecte De te Borsscle gehouden con -ie voor de Oorlogsgravenstichting heelt 35,35 opgebracht. „Inter-Scaldes" in Vlissingen bijeen personeelsvereniging „Inter-Scal- __s", gevormd door de ambtenaren van financiën op de standplaatsen Vlissin gen, Middelburg en Hansweert hield dezer dagen in het Concertgebouw te Vlissingen haar jaarlijkse ledenverga dering. Voorzitter L. Matthijsse memoreerde bij de aanvang der vergadering de over leden leden, de heren P. la Gasse, J. J. Verschuure, W. Moerdijk en M. A. de Weerdt. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat de vereniging ook in het afgelopen jaar weer vele activitei ten, vooral op het gebied van de sport en ontspanning, heeft ontplooid. Wel viel van de zijde van de leden een min dere belangstelling voor het vereni gingsleven waar te nemen dan in voor gaande jaren. Het ledental bleef vrijwel stabiel en bedroeg op 1 november 1962 176 leden. Voor de Sint-Nicolaasactie ten,bate van de kinderen, opgenomen in tehuizen, werd 148,70 bijeengebracht. Het verslag van de penningmeester vertoonde een achteruitgang van het saldo, wat in hoofdzaak wel is te wijten aan de kosten, verbonden aan het tien jarig bestaan van de vereniging en en kele excursies. Van de door de vereni ging ten behoeve van de leden geëx ploiteerde kampeerwagen en caravan werd ook deze zomer weer druk ge bruik gemaakt. Via een enquête onder de leden zal worden nagegaan of het wenselqk is, deze wagens ook voor de tijd van veertien dagen achtereen te verhuren. De aftredende bestuursleden, de heren L. Matthijsse, J. Kikkert en D. C. Selen werden bij acclamatie herko zen. In de vacature van de heer P. Duin- kerke, die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heer W. N. Jeremias- se. Ook do heer R. A. de Jonge stelde zich niet herkiesbaar. In deze vacature zal nog nader iemand worden aange zocht. In de gisteren gehouden vergadering van obligatiehouders N.V. Nieuwe Ne- derlandsche Maatschappij tot vervaar digen van spiegelglas, glazen voorwer pen en chemische produkten, konden geen besluiten worden genomen, aan gezien een quorum niet aanwezig was. Volgens de voorgestelde wijzigingen in de leningsvoorwaarden komen de rech ten van de obligatiehouders op het ge hele glasbedrijf alsmede op een pakket aandelen te vervaUen. Het glasbedrijf wordt namelijk in een aparte n.v. inge bracht. Zodoende blijven nu slechts rechten op (incourante) effecten be staan, namelijk op de aandelen N.V. Glasfabriek Sas van Gent. Gelet op het bepaalde in de trustakte behoeft de trustee hiervoor de toestemming van de houders der vijf pet tien-jarige obli gaties 1957. waarvan 3 min is uitge geven. Bij een faillissement van de „Spiegelglas" zouden de houders alleen rechten hebben op de aandelen en niet meer op het bedrijf. In juli 1962 is reeds het gehele chemi sche bedrijf ondergebracht in de N.V. Zuid-Chemie en daardoor is dit onder pand eveneens komen te vervallen. Hiervoor zijn aandelen in het Franse chemieconcern „Pechiney-St. Gobain in de plaats gekomen. Op donderdag 29 november zal een tweede vergaderim worden gehouden. VEILING ROTTERDAM. 20 november. Aardappelen 3013. Andijvie 3039. Bloemkool IA 6 stuks per bak 52— 7 st. per bak 5660. Bloemkool 2 A: 6 stuks per bak 40—50, 7 st. per bak 30—40. Rode kool 15—20. Gele kool 13—16. Groene kool 12—17. Sla IA 23—28, 2A 8—13. Spinazie 5556. Spruiten 1 A 64—81. 2 A 57—62, 1 B 22. 1 C 22, 1 D 65—68. Prei 36—45. Selderij 6—13. Peterselie 9—12. Waspeen 1 A 21—29. Grote Peen 815. Kroten 1319. Uien 20—28. geschoond 23—26. Witlof 1 A A 8039. 1 B 82—92, 2 B 73—80. Aanvoer 26.000 kg. Black Alicante 1 140 loerekool 17—22. Tomaten A 620. B 595. 9. Coxs" Orange Pippin 1 A 7293. 60—71. 1 C 45—55. 2 A 69—76. 2 B 65—67. Jonathan 1 A 50—63. 1 B 42—61, C 45—47. Golden Delicious 1 A 60—88, B 56—80. 2 A 66—68. Goudrenet 1 A 49— 1 B 47—51. 1 C 45—48. 2 A 54- -58. Glorie n Holland 1 A 55—58. 1 B 42—58. 1 C 43— 49, 2 A 53—54. 2 B 3412. 2 C 3440. Lax- Superbe 1 A 50—56, 1 B 42—47. Ellisons Orange 1 A 61—70. 1 B 52—54, 1 C 50—51. 2 A 50—51. 2 B 45—46, 2 C 43—45. Confe rence 1 A 71. 1 B 70, 1 C 61—62. St.-Remy IA 32—34. 1 B 31—33. 1 C 30—32. 2 A 27—32. 2 B 27—29. 2 C 28—29. Aanv. fruit 116.000 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 21 november. Jonathan 1 75 4751. 70 46 49. 65 42—43.80. 60 35—36. 2 75 34—36. 70 30— 35.20. 65 28 60—32. 60 26.40—28. 2D 20—25. grof 21—28. fijn 19.50—19.90. Goudrenet 85 50— 55. 80 51—57. 75 48.90—51. 70 43—47. 65 43— 44. 2 85 48, 80 47. 75 46. 70 46. 65 42. 2D 33, grof 45, fijn 32—37: geel 1 85 69—70. 80 64—66, 75 63. 70 53—57. Golden Delicious 1 80 67— 72. 75 69—75. 70 68—75. 65 62—72, GO 55—63. 2 80 65—68. 75 61—71, 70 54—69. 65 42—65. 60 39—58, 2D 37—41. grof 48—56. fijn 21—39. Winston 2 80 30. 75 33. 70 32. 65 29. 60 26, 55 23. 1 60 34, 55 27, grof 22—24. fijn 17. Zoete Ermgaard 1 65 72, 60 69, 55 55. 2 55 35. 2D 32, fijn 18—24, kroet 11. Zoete Campagne 1 70 64, 65 61, 60 60, 55 53, 2D 18. Bismarck 2 75 26, 65 25. Cox Oranje Pippin 1 75 83—85. 70 76—79, 65 67—70. 60 58—62, 55 48—52. fijn 39. Lombarts Calville 2 75 42, 70 44, 65 39, 60 33, 2D 25, Brab. Bellefleur 1 65 57. 60 39, 55 28—34, 2 55 23—24. 2D 17. Sterappel 1 70 71. 65 63. 60 51. 2 60 30. 55 26—32. 2D 24. Zoete Rode Ribbeling 1 55 43. Kroetappelen gepl. 17.70. val 12. Saint Remy 1 75 28. 65 25, 2D 21—23. grof 21, fijn 17. kroet 6%8'{... Comtesse de Paris 1 70 29. 65 26. 60 21. 55 16, 2 65 21. 60 18. 55 15, 2D 13. grof 13. fijn 10. Gïeser Wildeman 1 60 56—59. 55 4549. 50 38— 43, 2 55 46. 50 40. 2D 20—23, grof 32—40. fijn 13—22. kroet 6—9- Pondspeer 1 75 22. 65 21 22. 2 75 22. 65 21. 2D 18. grof 18. fijn 18. Doyenne du Com. 2 70 105. 75 108. grof 66 72. Conference 2 70 55. 65 56. 60 54. 55 49. 2D 40, fijn 35. kroet 2225. Emile d'Heijst 1 60 46. 55 40. 2D 13. Dubb. Bellefleur 2 65 42, 55 24. Rode Goudrenet 1 85 66. 80 64. 75 60, 70 54. Brederode 1 60 34. 70 36. 2D 15. BI. druiven 1 136. 2 126. Aardappelen 1 10. 2 11. Groenten: Andijvie 716. Bloemkool 17—47, Rode kool 9%—14. Spruiten 42—58. Sav. kool 13—16- Boerenkool 6—8%, Prei 25 Uien 26. Witlof 37—82 Kroten 9%. Knol selderij 10. Tomaten 2545. VEILING GOES. ■ember. Druiven: Black Alicante 2 125 137. Groenten. Per stuk: Bloemkool BI 42— 50. B2 30—40. afw. 17—34. Knolselderij 1 10— 12. Per hns- Wortelen 20. Kroten 1 10. Per Witlof Al 90. Spruiten Al 51—56, A2 51— B2 16—22. afw. 15—21. Prei Al 28—36. Andijvie 1 19—23. 2 11—14. Waspeen 11—14. Uien geschoond 1821. Groene sav. kool 2 F—15. Rode kool 1 17—19. BI 14—15. Witte kool 1 11. 2 4. Boerenkool 1 20—23. Peen BI 10, Cl 12. Veldsla 2 46—63. Ook uw vrouw kan de mooiste zijn met een armband van goud gourmet armbanden „closed for ever" armbanden slavenarmbanden (in verschillende breedten) fantasiearmbanden Zie de etalage bij uw goudleverancier: Erkend juwelier HAVENPLEIN 1 - ZIERIKZEE - TEL. 01110-2443 EI ER VEILING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp, Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 22 november 1962. Prijsklas 0 21 cent, 20 cent, 2 19 cent, 3 18 cent. 4 17 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 november. Andijvie 10—29. Prei 2649. Spruiten 25151. Sla 622. Komkommers 15—70. Witte kool 7—12. Rode kool 15—21. Sav. kool 718. Bloemkool 2183. Boerenkool 5—13. Witlof 51—88. Waspeen 10—25 Kroten" 414. Snijbonen 2.37. Cox Oranje 2283. Jonathan 1251. Golden Delicious 1178. Goudrenet 1659. Zoete 15 50. Saint Remv 23. Comtesse 6—19. Soldaat Labereur 2348. Gieser Wildeman 16—48. VEILING TERNEUZEN. Sla 9.10—10.60. Bloemkool A 60. A2 47—55. D 35—44. D2 23—44. C 11—22, afw 16—51. Knolselderij 818. Selderij 513 Peen 2 17 24. Kroten 18. Andijvie 13—32. Rode kool 1220. Sav. kool 71-5. Witte kool 720 Boe renkool 23—28 Breekpeen 11. Waspeen 14 15. Prei 2 1839. Spruiten geschoond 7276, ongeschoond 30—36. Tomaten A2 34. C° 73. Uien 13—29. Witlof A 71—78. A2 52—114. 74, D2 54—71. Veldsla 81. Appelen: Cox 1 75 80. 70 77—78, 65 11—72. 60 61. 55 45. 2D 28—29, 3 grof 55—62. 3 fijn 23, kroet 1528. Goudrenet 1 85 5152. 80 50, 47—49. 70 44—46. 65 41—43. 2 85 50. 80 47, 45. 70 44. 65 40. 2D 34—35. 3 grof 39—41. 3 fijn 30—32. kroet 30. Jonathan 1 80 50. 75 >1. 70 50—53. 65 45—48. 60 39. 2 80 41. 75 40. F0 36—40. 65 33—34. 60 30. 2D 22. 3 grof 38— 39. fijn 17. kroet 15. Golden Delicious 1 75 62—70. 70 65-72, 65 68. 60 39—60. 2 80 41—56. 40—66. 70 36—60. 65 33—36, GO 30—54. 2D 30, 3 grof 48. fijn 32, kroet 30. Zoete appelen 3 grof 3610. fijn 16—20. Peren: S Remy 1 65-75 25. 2D 22. 3 grof 23—25, fijn 23—24. Lu cas 2D 13. 3 fijn 6. Z. Wijnperen 2 50-55 20, 2D 10. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4738 kg, 752.04, Schar 125 kg. Bot 118 kg. Wijting 353 kg Kabeljauw 46 kg. Tong 3 kg. Rog 21 kg Ongesorteerde vis 62 kg. VERHUUR Billijke tarieven. BERGEN OP ZOOM, Steenbergsestrnat 28, telefoon 01640 - 4480. FIRMA GEBR. TEBBENS Stoffen herenkleding dames- en ïaar maat. Realisering recreatieplannen in het Veerse Meer In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van volks huisvesting en bouwnijverheid voor 1963 wordt de vraag gesteld, ot naar het oordeel van de minister de bestaan de redactie van artikel 7 der Deltawet voldoende waarborgen geeft voor een onbelemmerde realisering van voorge nomen recreatieplannen in het gebied van het Veerse Meer. Dit artikel 7 betreft de onteigening van buitendijkse droogvallende gronden, die een waardevermeerdering ondergaan. Deze onteigening kan geschieden zonder voorafgaande verklaring bij de wet dat het algemeen nut onteigening vordert, tenzij met de rechthebbenden overeen stemming bestaat over 'n door hen aan het rijk te betalen vergoeding. Te koop wegens beëindiging: 21 Winsthon H 47 Yellow II 26 Jonathan EL 70 Golden D VH 10 Legipont z. 52 BA Lucas KMT 50 Conference KMT - Allen 4-jarig. 500 zw. bessen 2-jarig. Allis Chalmer met ploeg en toebehoren; motorrugsnevelspuit kromtandeg 3-velds; zaadegge 4 meter. J. M. BOLKENBAAS, BROUWERSHAVEN TEL. 01119 - 327. Nagekomen advertenties Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde man, onze geliefde va der en grootvader JAKOB MEIJAARD, in de ouderdom van 80 jaar. Hansweert D. Meijaard- Fierloos. Goes E. T. Meijaard. Amstelveen D. C. Meijaard. W Meijaard- Uyttenboogaart. Dickie. Hansweert, 21 november 1962. Oude Polderstraat 16- De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 23 november des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Kronin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21