Zierikzee stemt in met het ontwerp-streekplan ZEEUWSCH-VLA ANDEREN Overslagschip gemeente Goes nog niet verkocht AGENDA MARKTBERICHTEN V.V.V. ZIERIKZEE WIL NIEUWE KIOSK IN CENTRUM BOUWEN Quorum ontbrak bij obligatiehouders „Spiegelglas" BEDRIJFSVOORLICHTING OVER BEWERKING VAN SUIKERBIETEN donderdag 22 november 1962 »V#Jse/ Zeeuws-Vlas nd eren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 B. en W. schrijven de raad Slechts enkele kanttekeningen BIJ ALLE kritische noten uit de ver schillende gemeentebesturen op Schou- wen-Duiveland rondom het ontwerp- streekplan voor het eiland van de P.P.D. voor Zeeland heeft thans ook het college van b. en w. van Zierikzee en kele kanttekeningen gevoegd. Waarby wel als bijzonderheid mag worden ge noteerd, dat Zierikzee in grote lijnen instemming met het ontwerp betuigt. Volgende week dinsdagavond komt het streekplan in de raad van Zierikzee aan de orde. B. en w. stellen in hun toelichting aan de raad voorop, dat zij instem men met de opmerking in het plan ten aanzien van de toekomst van Zierikzee: „Het is planologisch een belang van de eerste orde bij alle plannen de ruimtelijke mogelijkheid open te houden voor een verhoopte opbloei". In het algemeen gesproken is het col lege van mening, dat het ontwerp- streekplan inderdaad wel de nodige ruimte laat voor de verwezenlijking van toekomstige ontwikkelingen in deze ge meente. Twee facetten uit het ontwerp- streekplan geven b. en w. aan de raad nog ter overweging: 1. Destijds is erop aangedrongen de polder ten oosten van de monding van het havenkanaal te doen bestemmen voor recreatieve doeleinden. Daaraan is geen gevolg gegeven. De polder staat op de streekplankaart gekwalificeerd als natuurgebied A (waarop de bouw van horecabedrijven of de aanleg van kampeerterreinen is verboden). B. er w. suggereren de raad hiertegen be zwaar te maken en deze polder te doen aanmerken als natuurgebied B, waarin de voorschriften de bouw en aanleg van deze recreatieve voorzieningen wel toe staan. Zes terreinen in de gemeente Zierik zee zijn aangemerkt als strand en bui tendijks gebied: het zogenaamde Stelle tje, een strook in de schaduw van het oostelijk havenhoofd, de vooroever bij „Levensstrijd", twee dijkhoeken in de kom van Borrendamme en een stukje de dijkhoek westelijk van Suzan- na's inlaag. B. en w. verwachten hier in het bijzonder na de afsluiting van de Oosterschelde de ontwikkeling van dagrecreatie en dringen er daarom op aan ten behoeve hiervan op deze ter reinen getimmerten te doen oprichten. Iets wat de voorschriften bij het streek plan verbieden. „Volksonderwijs" vergaderde De afdeling Oostburg van „Volksonder wijs" hield dinsdagavond in hotel „De Eenhoorn" een algemene vergadering, waarvoor slechts weinig belangstelling bestond. Voorzitter A. W. Gossije noem de deze opkomst geen bijzonderheid, om dat, zoals hij opmerkte, de belangstelling van de leden voor de vergaderingen de laatste jaren veel te wensen overlaat. Hy deed verder enige mededelingen over de toekomstige activiteiten voor Volks onderwijs als de Mammoetwet in wer king zal zyn getreden. Bij de bestuursverkiezing deelde de voor zitter mede, dat de heer M. I. Hoste, die meer dan 40 jaar bestuurslid is geweest, waarvan sedert 1937 als afdelingssecre taris, zijn functie beschikbaar wilde stel len. Omdat er nog in 2 reeds langer be staande vacatures moest worden voor zien, werden 3 nieuwe bestuursleden ge kozen, namelyk de heren H. H. de Lo- zanne, hoofd van de openbare lagere school. J. H. van Zwieten, voorzitter van de oudercommissie en J. Poppe, leraar aan de lagere technische school te Oost burg. Het bestuur bestaat nu weer uit 7 perso nen. De bestuursfuncties zullen later nog onderling worden verdeeld. Besloten werd verder te trachten in februari een feestavond te houden. Men zal pogen voor deze avond de toneelgroep van de Nederlandse Onderwijzersvereniging in West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan te trek ken voor het geven van een toneeluit voering. Uit het financieel overzicht van penningmeester M. J. Moens bleek, dat het ledenaantal in het afgelopen jaar iets was teruggelopen cn nu 145 be draagt. Tot slot bracht de voorzitter dank aan de heer Hoste voor het vele werk dat hij in de loop der jaren voor de afdeling cn het volksonderwijs heeft verricht. De scheldende secretaris zei het als een algemeen belang voor de af deling te zien, dat hij zyn functie voor vervulling door jongere krachten be schikbaar stelde. Na de pauze werd de nieuwe volksonderwijsfilm vertoond. SINT KOMT ZATERDAG !N 'S-HEERENHOEK Sint-Nicolaas zal zaterdag 24 november op verzoek van de Jeugdraad en de middenstandsvereniging „Samen sterk" een bezoek aan 's-Heeronhoek brengen. Om kwart over een zal de sint aan de grens van de gemeenle ingehaald wor den door een commissie van ontvangst. Voorafgegaan door de fanfare St.-Cae- cilia gaat de stoet daarna naar het ge meentehuis. waar het gemeentebestuur de goedheilig man zal ontvangen. In de Jeugdhoeve zal St.-Nicolaas daar na een kindercircusvoorstclling aan de 's-Heerenhoekse jeugd aanbieden. Voor de hand liggend cadeau. handschoenen. In alle maten voorradig. „Vingervrije pasvorm- In verschillende leersoorten en kleuren. Prijzen van 14,50 tot 32, Elk cadeau in luxe surprise verpakking. HERENMODEHUIS föa- WINKELGALERIJ - MIDDELBURG Demonsiratie C.P.B. HULST UITBREIDINGSPLAN IN GEMEENTERAAD HULST n de raadsvergadering van morgen .Tijdag, wordt te Hulst het voorstel tot principiële goedkeuring van het uitbrei dingsplan „Zuid" en het voorstel tot roedkeuring van het exploitatieplan in dustrieterrein Absdalepolder behandeld. Voorts zal de raad zich beraden over het voorstel tot principiële goedkeuring van een partiële wijziging van het uitbrei dingsplan „Oost alsmede tot de vast stelling van de grondprijs. Verder zal dc raad het voorstel tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan behandelen. Andere punten, die vrijdag onder meer onder de aandacht van de raad van Hulst zullen worden gebracht zijn: een voorstel tot wijziging van de verordening op de levering van gas, als mede een. wijziging van het woningver- huurreglement, een voorstel tot benoe ming van een waarnemend secretaris ontvanger van de Gemeentelijke Instel ling voor maatschappelijk werk en een voorstel tot wijziging van de vaste ver goedingen voor het personeel der vrij willige brandweer. HOOFDPLAAT ST.-NICOLAASACTIE Evenals vorig jaar houden de Hoofd plaatse winkeliers weer een Sint-Nico- laasactie. Deze actie is georganiseerd door de winkeliers met medewerking an de plaatselijke V.V.V., en wordt ehouden van 15 november tot en met december. Zevenentwintig winkeliers nemen aan de Sint-Nicolaasactie deel. Er zijn 20 prijzen beschikbaar gesteld, dc eerste prijs in een koelkast. Voor de kinderen is er een wedstrijd in het knikkers tellen. Bij alle deelnemen de winkeliers is in de etalage een flesje gekleurde knikkers, geplaatst. Voor de kinderen die het juiste totaal van _dezc knikkers raden, zijn vijf."waardebonnen beschikbaar gesteld. OOSTBURG Van onze adverteerders „BON APPETIT IN HET LEDELTHEATER Een aantal bekende radio- en televisie artiesten bracht dinsdagavond in het „Ledeltheater" te Oostburg onder de titel „Bon Appetit Mevrouw", een pro gramma. dat door dc talrijke aanwezi gen uit geheel West-Zeeuwsch-Vlaande ren wera bygewoond, werd aangeboden door de grossierderij „Grosco" uit Goes. De leiding had Wim van Wees, die ook de conference verzorgde. Verder werk ten mee Nel van Deursen, Bueno de Mcsquita, Rita Corita begeleid door haar man Koen, de zanger Frits Stolk en de Napolitaanse zangeres Anneke van Hoof. Dc begeleiding van liedjes en de muziek tusen de programmaonderde len door verzorgde Eric Schartz op het Amerikaanse kinsmanorgel. Voor .de leden van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.P.B. (Christelijke Plattelandsvrouwen Bond) verzorgde de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in de pro vincie Zeeland dinsdagavond in hotel café „Victory" te Oostburg een zeer geslaagde demonstratie. De aan de stichting verbonden lerares mejuffrouw Van den Heuvel uit Goes zorgde niet alleen voor de hartige hapjes, die de aanwezigen zich goed lieten smaken, maar vertelde daarbij ook de wijze van bereiden en opmaken, het serveren en dergelijke. Tijdens 't huishoudelijke ge deelte van de bijeenkomst deelde de presidente, mevrouw S. P. Dekker uit Zuïdzande, mede, dat de jaarlijkse fa milieavond is vastgesteld op 18 januari a.s. in het „Ledeltneater" te Oostburg. AXEL Mevrouw Eberlé-Gotlib sprak voor chr. vrouwenbond Dezer dagen kwam de afdeling Axel van de Nederlandse Chr. Vrouwen Bond in de gereformeerde kerk te Axel on der voorzitterschap van mevrouw Weijns-Bakker bijeen. Alle afdelingen van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen waren vertegenwoordigd. Mevrouw 1 Eberlé-Gotlib uit Rotterdam hield een referaat met als titel: „Is het joodse volk nu nog Gods uitverkoren volk"? Mevrouw N. Scheele-v. d. Linde van de afdeling Terneuzen, declameerde en de koorzang werd verzorgd door de leden van de afdeling Axel. Gewonden bij botsing tussen auto's Door gladheid van de weg ontstond de zer dagen op de rijksweg Axel-Kijkuit, nabij dc Tweede Verkorting een botsing tussen een personenauto, bestuurd door J. N. P. uit Sas van Gent en een auto busje, bestuurd door W. van B. uil Axel. De bestuurder van de personen auto en een inzittende moesten per am bulance naar het ziekenhuis in Sluiskil worden overgebracht. Een derde passa gier van de personenauto werd licht ge wond. De bestuurder van het autobusje kreeg een lichte hersenschudding. Circa 8 personen uit het autobusje werden min of meer licht gewond. De artsen A. Kats en K. Boor uit Axel verleenden eerste hulp. Beide auto's werden zwaar beschadigd. WALCHEREN VLISS1NG EN FILMVOORSTELLINGEN VOOR DE SCHOOLJEUGD De Nederlandse Schoolbioscoop heeft dinsdag en woensdag een vijftal film voorstellingen verzorgd voor de Vlis- singse scholieren. Dinsdag zagen leer lingen, die het voortgezet onderwijs vol gen, in de schouwburgzaal van „Britan nia" onder meer de film „Kleurenpracht der zeediepte" en een documentaire over Pakistan. Leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen kregen woensdag eveneens de kleurenfilm „Kleurenpracht der zeediepte" te zien, In deze rolprent had de camera zich voornamelijk gericht op de westkust van Engeland. Ook werden de koraalriffen van Australië nader bekeken. De film voorstelling voor de leerlingen van de lagere scholen bevatte verder enige te- kenfilmpjes, waaronder het grappige „In happy Holland". Tentoonstelling van handenarbeidwerkstukken Een groot aantal belangstellenden heeft woensdag een kijkje genomen bij een rij stands, die dames van de Welfare van het Nederlandse Rode Kruis in een zaaltje van het Vlissingse ziekenhuis Bethesda hadden ingericht. Op deze tentoonstelling was een uitge breide verzameling werkstukken te zien van patiënten en Welfare-werksters. Daarbij waren naast gevlochten mand jes. korfjes, krukjes en bijzettafeltjes, onder meer ook halskettingen, gebor duurde wanddoeken, kussenovertrekken en babykleertjes. Tegen een redelijke prijs werden de handenarbeidartikeler ter verkoop aangeboden. Aan deze ten toonstelling was ook nog een verloting verbonden. Mej. Hondius over Israël voor C.H.U.-vrouwen Voor de Christelijk Historische Vrou wengroep te Vlissingen sprak mej. Hondius dezer dagen over haar reis naar Israël, waarbij zij dia's vertoonde. Na de deling van Palestina in 1948 wonen daar nu 2 miljoen van de 14 miljoen over de gehele wereld versprei de joden. Mej. Hondius vertelde dat moerassen zijn drooggelegd, die onder meer katoen, tabak en sinaasappalen opleveren. In de kibboetsim doet men alles samen. De Negeb-woestijn wordt bevloeid en zodoende vruchtbaar ge maakt. Spreekster sloot de avond met gebed. Het voorstel van aan de gemeenteraad om het overslag- schip van de gemeente, dat al meer dan een jaar builen bedryf is, te verkopen aan de fa. C. Westdorp eu Zn. vóór f 4500 is tydens de woensdagavond ge houden raadsvergadering tot nader or der aangehouden. Aanleiding hiertoe vormde een nieuw bod van 5500 verschillende meningen, well leden naar voren brachten. Enkele raadsleden voelden er veel voor het schip te verkopen aan de hoogst bie dende, ongeacht het feit, dat deze pas met zijn bod kwam. nadat het voorstel van Goes van b. en w., compleet met bedragen, in de bladen was verschenen. Verschei dene andere raadsleden onder wie de heren J. H. Roose (k.v.p.) en J. Haring man (v.v.d.) wilden aan de firma Weatdorp verkopen, omdat b. en w. met deze firma toch duidelijke afspraken hebben gemaakt. Weer andere raadsle den voelden er veel voor een hoger bod Advertentie) Modern aardewerk DE VEY MESTDAGH 8ELLAMYPARK V" f 5500 cn dc oen voeiaen er veci vuui een «uga "Ui Ikc dc ronds- af te wachten. Tenslotte werd nog ge suggereerd het overslagschip aan dc heer Westdorp te verkopen, maar dan voor het bod van 5500. De raadsleden waren het er eens, dat het schip de gemeente geld gaat kosten. Het is enkele jaren geleden gekocht voor 26.000. boekwaarde is momenteel 15.000. Het is kortgeleden geschat op 1)000, maar dc kopers willen niet meer dan 4000 of 5000 geven. Thans zal opnieuw worden bekeken wat de gemeente met het schip gaat doen. Middelburg Electro: Slavinnen voor de Orient. 7.30 uur, 18 Jaar. Cily: Films aardrijkskundig jeugdgezelscliap, 8,45, li, 13 en 14.30 uur. Suisse: Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur. VUs&ingen Alliambra: Wie geelt de bruid weg. 20 uur. 14 jaar: Luxor: Vlammen over Kansas. 20 uur. 14 Britannia: semble met „De duivel hale ze". Z.V.U. in samenwerking met Nulsdepartement. Bergen op Zooni Roxy: Heimelijke ver houdingen, 20,30 uur, 18 Jaar. Luxor: De prntrieduivel met het litteken, 20 uur Koudekerke Hotel Walcheren: Dc kanon nen van Navarone. 10.30 uur; Jeugdfilm Het spoor van de vermiste aap. 16 Hulst De Koning van Engeland: Algemene Kringvergadering N.C.B., 19 uur. Drie vliegen in een klap BIJ de heet' C. Maas uit Hock, die woensdag in ondertrouw ging met me juffrouw C. Loof uit Terneuzen en zijn 25ste verjaardag vierde, scheen het ge luk niet op te kunnen. Hij won namelijk die dag ook nog een waardebon van 1000. Deze bon was de eerste die de Terneuzonso middenstand in het kader van de SL-Nicolaasactic verlootte. Voor deze bon hooft de heer Maas een getal moeten raden. HU was van de talrijke deelnemers er het dichtste bij. Hij had namelijk het getal 695581 opgegeven, terwijl het gevraagde getal 695522 was. Culturele avond K.A.B. Dc afdeling Axel van de K.A.B. houdt medio januari 1963 de eerste culturele avond, waarop een toneelstuk zal wor den opgevoerd, getiteld: „Jongens van de koopvaardij'. Het stuk wordt inge studeerd onder leiding van de heer P. I de Rijcke. Forumavond N.V.V.-vrouwen De afdeling Vlissingen van de vrouwen bond van het N.V.V. heeft dinsdagavond een forumavond gehouden. De talrijke leden stelden onder meer vragen over onderwijs, Deltaplan en lintjesregen. MIDDELBURG Van onze adverteerders Brei-modeshow van Middelburgse wolwinkels In samenwerking met de Scheepjeswol- fabrieken in Veenendaal hebben drie Middelburgse wolwinkels, de firma's L. Mes-van Lokven. Het Wolhuis en De Le lie. woensdagavond in Wöhler een mode show gehouden. Amateur-mannequins, waarvan de jongste 4 jaar. toonden aan een groot aantal bezoekers kleurige sporttruien, twin-sets, pullovers en ves ten. Mevrouw De Graaf van de Scheep- jeswolfabrieken introduceerde de man nequins en vertelde hoeveel gram wol er voor het geshowde kledingstuk werd gebruikt. Vanavond zal een zelfde show in samenwerking met wolwinkels ge houden worden in Domburg. O.- EN W.-SOUBURG Geref. vrouwenvereniging vierde tienjarig bestaan De gereformeerde vrouwenvereniging „De lampen brandende" hield dezer da gen een feestelyke jaarvergadering ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Na opening door de presidente, mevr. Looise-Looise volgde voorlezing van de jaarverslagen. Uit dat van de secreta resse, mevrouw Schat-van Schelven bleek, dat de vereniging thans 43 le den telt. In het afgelopen jaar kwam men geregeld bijeen en er waren ver scheidene bijbelstudies. Drs. N. Verboon. directeur van de chr. kweekschool in Middelburg, sprak deze avond over „Het veranderende gezins leven". Een koortje uit de leden zong enige liederen en enige leden declameer den. Na de pauze beeldden diverse da mes klederdrachten uit allerlei landen uit, waarbij toepasselijke muziek werd gedraaid. Deze activiteit oogstte veel Bijval. Een lekespel, „De brief aan Phi lemon" vulde het overige deel van de avond. BIGGEKERKE N.C.V.B. vergaderde De N.C-V.B. afdeling Biggekerke hield dezer dagen de jaarvergadering. De heer J. Sanderse uit Middelburg sprak na de behandeling van de huishoudelijke zaken over planten en bloemen. Hij lichtte zijn lezing toe met dia's. De volgende bijeen komst hoopt de N.C.V.B.-afdeling op 29 november te beleggen. Op 18 december zal een kerstmiddag worden gehouden. VEILING MIDDELBURG. 21 november. Jonathan 1 80-op 47, 75-80 47 70-75 47—49, 65-70 45—17. 60-65 41-^42; 2 80-85 34, 75-80 31—37, 70-75 34—38, 65-70 33—37, 60-65 30—34. 2D 30, 3 fijn 19—20. kroel 14. Laxton Superbe 1 80-85 51. 75-80 53. Gol den Delicious 1 80-85 71, 75-80 7073. 70-75 69—71, 65-70 64—68, 60-65 60—61. 2D 47-^8. 3 grof 55. 3 fijn 44. kroet 31. Lombarts Cal ville 3 grof 42. kroet 18. Goudrenet 1 85-op 51, 80-85 50. 75-80 48—59. 70-75 46-47, 65-70 44—45; 2 80-85 40—41, 75-80 41, 70-75 42. 65-70 41, 2D 39, 3 grof 41, 3 lijn 38, kroet 30. Peren: Comtesse de Paris 1 75-op 30, 70-75 31. 65-70 21. 60-65 20. 55-60 17. 2D 13. 3 grof 14, 3 fijn 11. kroet 6. St. Remy 2 75-op 24, 65-75 25. 2D 23, 3 grof 23. 3 fijn 18, kroet 11— 13. HUISVESTING INLICHTINGENKANTOOR Momenteel nog geen middelen voor organiseren evenement Inleiding „beroepskeuze" voor de vereniging christelijk ulo De beroepskeuze-adviseur, de heer D. Rijpkema, lieeft woensdagavond in ,,'t Anker" te Vlissingen tydens de leden vergadering van de vereniging voor christelijk uitgebreid lager onderwijs te Vlissingen een referaat gehouden over „De beroepskeuze voor mulo-leerlingen" De lieer Rijpkema beliehtte in zijn in leiding de wyze waarop het advies voor de beroepskeuze tot stand komt. de schoolkeuze en welke factoren by dc be roepskeuze een rol spelen. De heer Rijpkema memoreerde, dat er in Nederland ongeveer 4000 beroepen zijn geregistreerd met ongeveer 10.000 afsplitsingen. „En omdat ieder mens in staat is om meer beroepen uit te oefe nen. kan een beroepskeuze-adviesbureau uit 'deze veelheid van beroepen slechts een richting aangeven en geen bepaald beroep", aldus de heer Rijpkema. Hij was verder van mening, dat de eigen lijke leiding van de voorlichting van het gezin moet uitgaan. Na de inlei ding beantwoordde de heer Rijpkema nog verscheidene vragen, die hem over zijn onderwerp werden gesteld. De voor zitter van de vereniging, de heer H. van Rooijen memoreerde in zyn ope ningswoord. dat er in het afgelopen jaar op de school verschillende mutaties zijn geweest. „Gelukkig hebben wij in kor te tijd in de vacatures kunnen voorzien, zodat er nu weer een volledig team leerkrachten is", aldus de voorzitter. De secretaris, de heer J. van Keulen, meldde in zijn jaarverslag dat de vere niging momenteel 458 leden telt, tegen 362 in mei 1960. Het gemiddeld aantal leerlingen bedroeg in 1961 303, In 1962 320. lerwijl er thans 343 leerlingen de school bezoeken. De secretaris deelde verder In zijn verslag mede, dat er schot begint te komen in de totstandko ming van een nieuw schoolgebouw. De voorzitter ging op deze kwestie nog iets dieper in en vertelde, dat de gemeente raad voor het scholencomplex de openbare en de christelijke ulo school worden als één complex gebouwd een krediet van 1.010.000 beschikbaar heeft gesteld. Hy verwachtte, dat de bouw spoedig zal kunnen worden aan besteed. „Als alles dan meeloopt, kan de school over ongeveer anderhalf jaar geheel gereed zyn", aldus de heer Van Rooyen. Het jaarverslag van penningmeester L. Kamermans vermeldde, dat de alge- ne reserve door toevoeging van het batig saldo over het afgelopen jaar 621,81 is aangegroeid tot 8.467,97. Het hoofd van de school, de heer A. Jorritsma gaf vervolgens een overzicht van de gang van zaken op school. By de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer L. C. Ka mermans herkozen. In de vacature ont staan door het vertrek van ds. Grafe uit Breskens werd voorzien door de be noeming van de heer P. Zegers te Breskens. V.V.V. ZIERIKZEE wil in do naaste toekomst voor haar inlichtingenkantoor een kiosk op een centraal punt in de stad, liefst het Havenplein, bouwen. Vol gend seizoen heeft men niet meer de be schikking over het pand naast de Nuts- spaarhank, zodat deze zaak plotseling bijzonder actueel is geworden. Voor 1963 wordt naar een noodoplossing gezocht. Destijds heeft de vereniging de gemeente de suggestie gedaan het kantoor onder de muziektent te vestigen, maar dit was niet mogelyk, omdat de tent bouwvallig is. Voor nieuwbouw van een muziektent heeft de gemeente tot op heden geen gelden beschikbaar. Daarom moet men het thans in een andere richting zoeken. Het bestuur van V.V.V. Zierikzee heeft op de woensdagavond gehouden algeme ne ledenvergadering in „Concordia" machtiging van de leden gekregen stap pen in deze richting te ondernemen. De gedachten gaan uit naar een permanente kiosk van steen en met een uitnodigend karakter voor een bezoek. De gemeente heeft zich bereid verklaard de lening voor de bouw te garanderen. Breedvoerig is tijdens deze vergade ring van gedachten gewisseld over het al dan niet organiseren van eve nementen door V.V.V. Het bestuur stelde daarbij voorop, dat V.V.V. een dienende taak heeft by het geven van voorlichting, maar niet (jen ver zorgende. Evenwel wordt alle moge lijke moeite gedaan ieder initiatief te stimuleren en zt-lfs probeert de ver eniging jaarlijks iets opzij te leggen voor een vast evenement, dat Zierik zee op de duur bekendheid moet ge ven. Voor het op touw zetten van zomeravondfeesten, zoals de stad die driemaal in het zomerseizoen heeft gekend, ziet het bestuur nog geen financiële mogelijkheden. Congres De voorzitter, de heer G. C. Anker kon nog meedelen, dat het in de bedoeling de eilandelyke V.V.V.-contactcom- congres te organiseren waarop de verbinding met Goeree-Overflakkae, de afsluiting van de Grevelingendam, centraal komt te staan. In Bruinisse is momenteel een V.V.V. in oprichting. Deze plaats voor het congres zou dus naar verschillende zijden stimulerend kunnen werken, voor Bruinisse al3 vereniging en voor de concretisering van de contacten met de V.V.V.'s op Zuid-Hollands zuidelijkste eiland, wat op den duur zelfs zou kunnen leiden tot een roulatie van toeristen. V.V.V. zal het volgend jaar opnieuw gids over de stad uitgeven. De vorige met het vaste embleem heeft veel suc ces geboekt. In deze vergadering werd een nieuwe secretaris gekozen in de plaats van de heer C. F. van Overbeeke. De heer J. van Wijk zal zich nu met het secretariaat belasten. „Inter-Scaldes" in Vlissingen bijeen personeelsvereniging „Inter-Scal des", gevormd door de ambtenaren van financiën op de standplaatsen Vlissin gen, Middelburg en Hansweert hield dezer dagen in het Concertgebouw te Vlissingen haar jaarlykse ledenverga dering. Voorzitter L. Matthijsse memoreerde bij de aanvang der vergadering de over leden leden, de heren P. la Gasse, J. J. Verschuure. W. Moerdijk en M. A. de Weerdt. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat de vereniging ook in het afgelopen jaar weer vele activitei ten, vooral op het gebied van de sport en ontspanning, heeft ontplooid. Wel viel van de zijde van de leden een min dere belangstelling voor het vereni gingsleven waar te nemen dan in voor gaande jaren. Het ledental bleef vrijwel stabiel en bedroeg op 1 november 1962 176 leden. Voor de Sint-Nicolaasactie ten bate van de kinderen, opgenomen in tehuizen, werd 148,70 byeengebracht. Het verslag van dc penningmeester vertoonde een achteruitgang van het saldo, wat in hoofdzaak wel is te wijten aan de kosten, verbonden aan het tien jarig bestaan van de vereniging kele excursies. Van de door de vereni ging ten behoeve van de leden geëx ploiteerde kampeerwagen en caravan werd ook deze zomer weer druk bruik gemaakt. Via een enquête onder de leden zal worden nagegaan of het wenselijk is, deze wagens ook voor de tijd van veertien dagen achtereen te verhuren. De aftredende bestuursleden, de heren L. Matthijsse, J. Kikkert en D. C. Selen werden by acclamatie herko zen. In de vacature van de heer P. Duin- kerke, die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heer W. N. Jeremias- Ook de heer R. A. de Jonge stelde zich niet herkiesbaar. In deze vacature zal nog nader iemand worden aange zocht. In de gisteren gehouden vergadering van obligatiehouders N.V. Nieuwe Ne- derlandsehe Maatschappij tot vervaar digen van spiegelglas, glazen voorwer pen en chemische produkten, konden geen besluiten worden genomen, aan gezien een quorum niet aanwezig was. Volgens de voorgestelde wijzigingen in de leningsvoorwaarden komen de rech ten van de obligatiehouders op het ge hele glasbedrijf alsmede op een pakket aandelen te vervaUen. Het glasbedryf wordt namelijk in een aparte n.v. inge bracht. Zodoende blyven nu slechts rechten op incourante) effecten be staan, namelijk op de aandelen N.V. Glasfabriek Sas van Gent. Gelet op het bepaalde in de trustakte behoeft de trustee hiervoor de toestemming van de houders der vijf pet tien-jarige obli gaties 1957, waarvan 3 min is uitge geven. By een faillissement van de „Spiegelglas" zouden de houders aUeen rechten hebben op de aandelen en niet meer op het bedryf. In juli 1962 is reeds het gehele chemi sche bedrijf ondergebracht in de N.V. Zuid-Chemie en daardoor is dit onder pand eveneens komen te vervallen. Hiervoor zijn aandelen in het Franse chemieconcern „Pechiney-St. Gobain in de plaats gekomen. Op donderdag 29 november zal een tweede vergadering worden gehouden. VEILING ROTTERDAM. 20 november. Aardappelen 10—13. Andijvie 30—39. Bloemkool IA 6 stuks per bak 52— per bak 56—60. Bloemkool 2 A: 6 stuks per hak 4050, 7 st. per bak 3040. Rode kool 15—20. Gele kool 13—16. Groene kool 12—17. Sla IA 28—28. 2A 8—13. Spinazie 5556. Spruiten 1 A 658J. 2 A 5762. 1 B 62, 2 B 22, 1 C 22. 1 D 65—68. Prei 36-45. Selderij 6—13. Peterselie 9—12. Was peen 1 A 21—29. Grote Peen 815. Kroten 1319. Uien 20—28. geschoond 23—26. Witlof 1 A 89—98, 2 A 80—89, 1 B 82—92. 2 B 73—80. Aanvoer 26.000 kg. Black Alicante 1 140— 156. Boerekool 17—22. Tomaten A 620, B 595. C 430. Coxs' Orange Pippin 1 A 72—93. 1 B 60—71. 1 C 45—55. 2 A 69—76. 2 B 65—67. Jonathan 1 A 50—63, 1 B 42—61. 1 c 4547. Golden Delicious 1 A 6088. 1 B 56—80. 2 A 66—68. Goudrenet 1 A 49— 60, 1 B 47—51, 1 C 45—48, 2 A 54—58. Glorie van Holland 1 A 5558, 1 B 4258, 1 C 43 49, 2 A 53—54, 2 B 34—42. 2 C 34—40. Lax ton Superbe 1 A 5056, 1 B 4247. Ellisons - Orange 1 A 61—70. 1 B 52—54. 1 C 50—51. 2 A 50—51. 2 B 45—46, 2 C 43—55 Confe rence 1 A 71. 1 B 70. 1 C 61—62. St.-Remy IA 32—34. 1 B 31—33, 1 C 30—32. 2 A 27—32, 2 B 27—29. 2 C 28—29. Aanv. fruit 116.000 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 21 november. Jonathan 1 75 47—51. 70 46 49. 65 42—43.80, 60 35—36. 2 75 34—36, 70 30 35 20. 65 28.60—32. 60 26.40—28. 2D 20—25. grof 21—28. fijn 19.50—19.90. Goudrenet 1 85 50— 55. 80 51—57. 75 48.90—51. 70 43-47. 65 43— 44. 2 85 48. 80 47. 75 46. 70 46. 65 42. 2D 38, grof 45. fijn 32—37: geel 1 85 69—70, S0 64—66, 70 53—57. Golden Deücious 1 80 67— 69—75. 70 68—75. 65 62—72. 60 55—63, 2 -68, 75 61—71, 70 54—69, 65 42—65, GO 39—58, 2D 37—41, grof 48—56, fijn 21—39. Winston 2 80 30. 75 33. 70 32, 65 29. 60 26. 55 60 34. 55 27, grof 22—24, fijn 17. Zoete Ermgaard 1 65 72, 60 69. 55 55. 2 55 35. 2D 32. fijn 18—24. kroet 11. Zoete Campagne 1 70 64, 65 61. 60 60. 55 53, 2D 13. Bismarck 65 25. Cox Oranje Pippin 1 75 8385. 70 76-79. 65 67—70. 60 58—62. 55 43—52. fijn Lombarts Calville 2 75 42. 70 44. 65 39, 60 33, 2D 25. Brab. Bellefleur 1 65 57, 60 39. 55 28—34. 2 55 23—24, 2D 17. Sterappel 1 70 71, 65 68, 60 51, 2 60 30, 55 26—32, 2D 24. Zoete P.ode Ribbeling 1 55 43. Kroetappeien gepl. 17.70, val 12. Saint Remy 1 75 28. 65 25, 2D 21—23. grof 21. fUn 17. kroet 614—8>i. Comtesse de Paris 1 70 29. 65 26. 60 21. 55 16. 2 65 21, 60 18, 55 15. 2D 13. grof 13. fijn 10. Gieser Wildeman 1 60 5659. 55 4549. 50 38 46. 50 40. 2D 20—23, grof 32—40, fijn 13—22. kroet 6—9. Pondspeer 1 75 22, 65 21— '5 22, 65 21. 2D 18. grof 18, fijn 18. Doyenne du Com. 2 70 105, 75 108, grof 66 72. Conference 2 70 55. 65 56. 60 54. 55 49. 2D 40, fijn 35, kroel 22—25. Emile d'Heijst 1 60 46. 55 40, 2D 13. Dubb. Bellefleur 2 65 24. Rode Goudrenet 1 85 66. 30 64. 75 60, 70 54, Brederode 1 60 34. 70 36. 2D 15. BI. druiven 1 136. 2 126. Aardappelen 1 10. Groenten: Andijvie 7—16. Bloemkool Rode kool 9','214. Spruiten 4258. Sav. kool 13—16. Boerenkool 6—8!&. Prei 25— 35. Uien 26. Witlof 37—82. Kroten 9>/2. Knol selderij 10. Tomaten 2545. VEILING GOES. 21 november. Druiven: Black Alicante 2 125 137. Groenten. Per stuk: Bloemkool BI 42— 50. B2 3040. afw. 17—34. Knolselderij 1 10 .2. Per bos- Wortelen 20. Kroten 1 10. Per kg: Witlof Al 90. Spruiten Al 51—56. A2 51— 16—22. afw. 15—21. Prei Al 28—36. Andijvie 1 19—23, 2 11—14. Waspeen 11—14. Uien geschoond 1821. Groene sav. kool 2 7—15. Rode kool 1 17—19, BI 14—15. Witte kool 1 11. 2 4. Boerenkool 1 20—23. Peen BI 10. Cl 12. Veldsla 2 46—63. Mechanisatie bij het rooien 60 pet Onkruidbesfrijding verkeert nog in experimenteel stadium ZUID-BEVELAND HEINKENSZAND Raad krijgt vrijdag de begroting '63 aangeboden gemeenteraad van Heinkenszand krijgt in de vergadering van vrijdag avond 23 november om half acht de ge meentebegroting voor 1963 aangeboden. De raad zal verder behandelen een par tiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen, een garantieverlening voor een geldlening ten behoeve van woningbouw, de aankoop van aandelen van de N-V. Bouwfonds Nederlandse ge meenten, alsmede een krediet in reke ning-courant voor 1962 met de N V. Bank voor Ned. Gemeenten. In de raad komen verder divei'se wijzi gingen in verordeningen, subsidiever zoeken, een voorstel tot verhoging van het deelnemingsbedrag voor de verwaar- borgingsregeling Financiële Onderlinge van gemeenten en een voorstel tot be vordering van oprichting van een strcekverbeteringsorgaan „Zak van Zuid-Beveland" en een subsidie daar voor. KAPELLE Jaarvergadering geref. mannenvereniging „Paulus" De gereformeerde mannenvereniging „Paulus" te Kapellc hield onder voor zitterschap van de heer J. A. van Neu- ren in de consistorie der kerk de vijf tiende jaarvergadering. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer A. C. Clement, bleek dat de vereniging 18 leden telt. Het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Mar- kusse maakte melding van een batig saldo. Een verslag op rym bracht de heer L. Flipse uit over „Naar de bonds dag". De heer N. Baljé uit Nieuwdorp gaf hierna zyn ervaringen van een deze zomer gemaakte reis naar Israël. BORSSELE Collecte Dc te Borssele gehouden collecte voor dc Oorlogsgravenstichting heeft 35,35 opgebracht. Tydens de woensdagavond gehouden vergadering van de vereniging voor be drijfsvoorlichting oost Zuid-Beveland, wydde de voorzitter, de heer C. van Gorsel, enkele woorden aan de reorga nisatie van do voorlichting in het al gemeen. Hoewel deze reorganisatie nog lang niet in kannen en kruiken is, is toch wel duidelyk geworden dat de voor lichting in de toekomst zodanig zal wor den, dat de sociaal-economische voor lichting voorbehouden zal blijven aan de standsorganisaties, terwijl de techni sche voorlichting bij de rijksvoorlich tingsdienst zal berusten. De heer Van Gorsel was van me ning, dat de samenwerking- tussen beide organen beslist nodig zal zyn, omdat beide soorten voorlichting elk aar in vele gevallen zuilen overlap pen. Hij sprak de hoop uit, dat al vorens in deze zaak beslist zal wor den overleg zal worden gepleegd. Vooral met het oog op de vraag of een vereniging als deze nog be staansrecht zal hebben. SUIKERBIETEN De heer M. van Gastel, werkzaam by de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, hield daarna een interessante causerie over de voorjaarsbewerking in en dun nen van suikerbieten. Een cn ander aan de hand van een dezezomer gehouden enquête. Op grond van deze enquête be sprak hij de verschillend in de zaai- methoden, waarby de conclusie werd getrokken dat by het zaaien van het gewone zaad over het algemeen te veel zaad wordt gebruikt: dit in tegenstel ling tot het zaaien met precisie-zaad en monogermzaad. Vast is komen te staan, dat bij het zaaien langzamer wordt ge reden dan in voorgaande jaren. Een ty pisch versehynsel noemde spreker dat dc mechanisatie by het rooien veel meer wordt toegepast, namelyk 60 pet. dan de mechanisatie bij het dunnen, namelyk 5 procent. Waarschynlijk zal de boer belangrijker vinden de regelmaat in de rijen, hetgeen met mankracht beter is te bereiken. Toch kan vastgesteld wor den dat een arbeidsbesparing wordt verkregen. EXPERIMENTEEL Het bestuurslid, de heer H. Verschuure, sprak hierna over de chemische onkruïd- bestryding in de suikerbieten. In het algemeen moet gezegd worden, dat in deze manier van onkruïdbestrijding nog weinig lyu zit en zich eigenlyk nog be vindt in een experimenteel stadium. Vooral de weersomstandigheden, zware of lichtere grond, vochtige of droge grond, zijn allemaal van groot belang. Bovendien is het vrij moeilyk een keuze te moeten maken tussen de diverse mid delen. In sommige gevallen wordt de voorkeur gegeven aan kortwerkende middelen, terwijl in andere gevallen de duurdere, langwerkendc middelen de voorkeur verdienen. Daarnaast worden nog diverse mengsels geprefereerd. In 1962 zijn vooral op de lichtere gron den goede resultaten bereikt én kan in ieder geval gezegd worden, dat veel is geleerd. Het staat by voorbeeld vast, dat een flinke arbeidsbesparing kan worden verkregen. Een van de grootste moei lijkheden is bij deze wyze van onkruid- bestrijding wel dat gehandeld moet wor den op een tijdstip, dat de boer nog geen onkruid ziet, zodat ook de resultaten niet direct zyn te zien. Niettemin was de spreker van mening, dat in de toe komst voor deze wyze van onkruidbe- strijding toch wel perspectieven aanwe zig zijn, vooral omdat de proeven nog steeds voortgang hebben. Een geani meerde gedachtenwisseling besloot dit eerste gedeelte van de avond. Na de pauze hield de heer B. van Gor sel een praatje met dia's over zijn reis van kust tot kust door Amerika en over EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 22 november 1962. Prijsklas 0 21 cent, 1 20 cent. 2 19 cent. 3 18 cent. 4 17 cent. VEILING BERGEN' OP ZOOM. 21 november. Andijvie 10—29 Prei 2619. Spruiten 25151. Sla 6—22. Komkommers 1 15^-70. Witte-kool 7—12. Rode kool 13—21. Sav. kool'718. Bloemkool 2183. Boerenkool 5—13. Witlof 51—88. Waspeen 10—25. Kroten 414. Snijbonen 2.37. Cox Oranje 22—83. Jonathan 12—51. Golden Delicious 1178. Goudrenet 1659. Zoete 15 Saint Remy 23. Comtesse 619. Soldaat Labereur 2348. Gieser Wildeman 1618. VEILING TERNEUZEN. Sla 9.10—10.60. Bloemkool A 60. A2 47—55. D 3544, D2 2314. C 11—22. afw. 16—51. Knolselderij 818. Selderij 513. Peen 2 17— 24. Kroten 18. Andijvie 13—32. Rode kool 12—20. Sav. kool 7—15. Witte kool 7—20. Boe renkool 23—28. Breekpeen 11. Waspeen 14 15. Prei 2 18—39. Spruiten geschoond 72—76, opgeschoond 3036. Tomaten A2 34, C2 25. Uien 15—29. Witlof A 71—78, A2 52—64. D 66— 74. D2 54—71. Veldsla 81. Appelen: Cox 1 75 80. 70 77—78, 65 71—72. 60 61. 55 45. 2D 28—29, 3 grof 55—62. 3 fijn 23, kroet 1528. Goudrenet 1 85 5152. 80 50. 75 47—49. 70 44—46. 65 41—43. 2 85 50. 80 47. 75 45. 70 44. 65 40. 2D 34—35, 3 grof 39—41. 3 fijn 3032. kroet 30. Jonathan 1 80 50, 75 51. 70 50—53, 65 45-48, 60 39. 2 80 41, 75 40. 70 3640, 65 33—34, 60 30. 2D 22. 3 grof 38— 39, fiin 17. kroet 15. Golden Delicious 1 75 62—70. 70 65—72. 65 68. 60 39—60, 2 80 41—56. '5 40—66. 70 36-60. 65 33—36. 60 30—54. 2D 30. i grof 43. fijn 32, kroet 30. Zoete appelen 3 grof 3640. fijn 16—20. Peren: S. Remy 1 65-75 25. 2D 22. 3 grof 23—25. fijn 23—24. Lu- 2D 13. 3 fijn 6. Z. Wijnperen 2 50-55 20. 2D 10. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4738 kg. 752.04. Schar 125 kg. Bot 118 kg. Wijting 353 kg. Kabeljauw 46 kg. Tong 3 kg. Rog 21 kg Ongesorteerde 62 kg. Realisering recreatieplannen in het Veerse Meer In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van volks huisvesting en bouwnijverheid voor 1963 wordt de vraag gesteld, of naar het oordeel van de minister de bestaan de redactie van artikel 7 der Deltawet voldoende waarborgen geeft voor een onbelemmerde realisering van voorge nomen recreatieplannen in het gebied van het Veerse Meer. Dit artikel 7 betreft de onteigening van buitendykse droogvallende gronden, die een waardevermeerdering ondergaan. Deze onteigening kan geschieden zonder voorafgaande verklaring by de wet dat het algemeen nut onteigening vordert, tenzij met de rechthebbenden overeen stemming bestaat over 'n door hen aan het rijk te betalen vergoeding. ZAALCONCOURS HARMONIE- EN FANFAREVERENIGINGEN IN MIDDELBURG De Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland houdt zaterdag a.s. het derde zaaleoncours in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg. De zaalconeerten van de bond worden bij toerbeurt gehouden in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal en „De Prins van Oranje" te Goes. Het eerste concours in 1960 werd te Middelburg gehouden. Er namen zes verenigingen aan deel. De wisselbeker ging in het eerste jaar naai „Vlyt en Volharding" te Souburg. Het tweede concours werd in 1961 te Goes gehouden met tien verenigingen. De wisselbeker kwam dat jaar in handen van „Excel sior" te Kloetinge. Dit jaat zullen er weer tien verenigingen deelnemen. Voor de eerste maal zal men dit jaar een ver plicht werk en een stuk naar keuze moeten uitvoeren. Twee bekende jury leden op het gebied van fanfare- en harmoniemuziek, de heren G. Boedyn te Hoorn en P. van Mever te Rotter dam, zuilen de prestaties beoordelen. Het concours begint om 16.30 uur. Nagekomen advertenties Heden overleed zacht en kalm ir.yn geliefde man, onze geliefde va der en grootvader JAKOB MEIJAAKD, in de ouderdom van 80 jaar. Hansweert D. Meijaard- Fierloos. Goes E. T. Meyaard. Amstelveen D. C. Meyaard. W. Meyaard- Uyttenboogaart. Dickie. Hansweert, 21 november 1962. Oude Polderstraat 16. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 23 november des namiddags te 13 uur op de algemene be graafplaats te Krunin- gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19