SKODA Kamer van Koophandel ondertekent adres inzake dienstwoningbeleid Ckefarine 4 Graaf Andrew is ten strijde getrokken Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! AGENDA WALCHEREN Middelburgse IJsclub wijzigde entreeprijs 1 I MARKTBERICHTEN „STOOMBOOT" MET SINT KOMT ZATERDAG NAAR VLISSINGEN Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN DINSDAG 20 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT b E ZEEUWSCH-VLAANDEREN SAMEN MET 33 ANDERE KAMERS tegenheid te beschouwen. Er blijft uiter aard een groot verschil tussen de hïer- bedoelde woningen en de uitgesproken dienstwoningen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft te zamen met 33 andere Nederlandse kamers een adres onderte kend van de kamer te Haarlem, gericht aan de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid. In dit adres wordt de minister er op gewezen, dat in tal van gemeenten op initiatief en voor rekening van het bedrijfsleven woningen worden gebouwd. Dit prijzenswaardige streven, aldus dit adres, wordt door verscheidene gemeenten sterk gestimuleerd, omdat dit een belangrijke stap betekent in de leniging van de woningnood. Gericht aan minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid Het bedrijfsleven is van de veronder stelling uitgegaan, dat deze woonge- legenheden voor eigen personeelsle den konden worden voorbehouden. In het verleden heeft de jurisprudentie ook steun gegeven aan deze opvat ting. Tal van rechterlijke uitspraken bestempelden deze woningen als dienstwoningen, zodat werknemers, die hun dienstverband opzegden de woningen dienden te verlaten en vrij te maken voor hun opvolgers. Besloten werd adhesie te betuigen met een adres van de Kamer van Koophan del te Voorne, waarin het bestuur van het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel in overweging wordt gegeven de seizoen- uitverkopen met ingang van 1963 te doen aanvangen op donderdag van de kalenderweek, waarin de 15e januari, respectievelijk de 15e juni valt. Donder dag als aanvangsdag zal in het alge meen de ondernemer welkom zijn, zowel uit organisatorisch als uit commercieel oogpunt, aldus dit adres. Goedkeuring verleende de Kamer tijdens deze algemene vergadering alsnog op de reeds verleende eenmalige bijdrage van 200 ten behoeve van de werkzaamhe- Hoge Raad In het adres aan de minister wordt ge constateerd, dat blijkens een uitspraak van de Hoge Raad, deze opvatting geen steun meer vindt. De Hoge Raad oor deelde namelijk, dat arbeids- en huur overeenkomsten twee aparte zaken zijn- Bij een ontruimingsprocedure staat een succesvol verweer van de werkgever te genover een in te stellen beroep op de huurbescherming niet meer vast. Door deze uitspraak wordt het bedrijfsleven allerminst gestimuleerd in zijn animo tot de 'oouw van deze woningen, zodat vele ondernemers een afwachtende hou ding zijn gaan aannemen, aldus het adres aan de minister. De kamers zeggen het te zullen toe juichen indien de minister een aan schrijving tot alle gemeentebesturen zou willen richten, waarin gewezen wordt op de impasse waarin de on dernemers verkeren en waarin de ge meentebesturen wordt verzocht bij de verdeling van woningen met deze omstandigheden rekening te willen houden. Voorts de werkgevers bij het toewijzen van woningen tegemoet te komen in geval zij gedupeerd zijn door een effectief beroep op huurbe scherming van werknemerszijde. De heer J. van de Voorde, die de vak verenigingen in de kamer vertegenwoor digt, zei maandagmorgen de uitspraak van de Hoge Raad nog zo gek niet te vinden. Zijns inziens zijn er misbruiken geweest, ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorzitter R. H. van Krevelen zei de kwestie meer als een juridische aange- Koster viel bij sluiten kerkdeuren Bij het. sluiten van de kerkdeuren voor de middagdienst van zondag in de Ge reformeerde Gemeente te Krahbendyke kwam de koster, de heer C. Murre, zo danig op het achterhoofd te vallen, dat hij een hersenschudding kreeg. De lieer Murre werd naar zijn woning overge bracht. EXAMENS De heer J. P. A. Verhaegen uit Graauw is aan de rijksuniversiteit tc Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het Ingenieursexa men voor civiel-ingenieur: N. D. van Driel, Kortgene: A. P Vernimmen, Ter- neuzen en P. A. Walhout, Sint Anna- land. De heer J. Sturris jr. uit St-Annaland behaalde te Rotterdam 't diploma voet en schoenkundig pedicure. Advertentie) Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek te maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. MS Glazen buitje 20 UbleUen f 0.S0 Huiligt ilfipnrpilllng 40 UbleUen f 1.50 Voordellgi flacon 100 tabletten f 3,60 Middelburg-Etcctro: Slavinnen voor de Oriënt. 19,30 uur. 18 Jaar. Bogardzaal: Ouden van dagen. 14.30 uur. Bogardzaal: Christelijke Vrouwen Bond, 20 uur. Wöh- len Cabaretavond ouden vnn dagen, 2C uur. Vlissingen-Alliamlirtt: The Clitt Richard show. a.l. Luxor: Vlammen over Kansas. 20 uur. 14 Jam-, Scheldekwurtier: Vergade ring afdeling Zeeland Nederlands Instituut voor Efficiency, 14 uur. Goes Grand: „My Geishn". 20 uur, 14 Jaar. Veiling: Voorlichtingsavond voor huis vrouwen, fruit, l'J.30 uur. Zlerikzce Concertzaal: Revolvervechters. 20 uur, 14 laar. '8 Landakamer: Algemene vergadering waterschap „Schouwen-Dui- veland", 13.30 uur. „Concordia" Midden standsavond, 20 uur. Hcrv. Verenigings gebouw: Vergadering A.R.-klesvcrenlglng, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: The teenager love. 20 uur, 14 Jaar. Tcrneuzen-Luxor: Lolita, 20 uur, 18 Jaar. Hulsl-Bioscoopgcbouw: Glimlach en sterf, 20 uur. 18 Jaar. Sas van Gcnt-Olymplnthcntcr: Het zwaard van Robin Hood, 20 uur. a.l. Zierikzee-Concertzaal: Rcvolvervechters, 20 uur, 14 Jaar. Adhesie den van de Middenstandscommissie voor de kustgemeenten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Studiefonds Bij de behandeling van de begroting voor 1963 "-af de heer J. F. Denie op verzoek van de heer P. A. van de Plas, een nadere uiteenzetting over het werk van het Zeeuws Studiefonds. Spreker wees erop, dat gegadigden voor steun bij verdere studie, tegelijk met een ver zoek aan het Zeeuwse fonds een soort gelijk verzoek moeten richten tot het Rijk. Voorzitter Van Krevelen zei van mening te zijn, dat het Zeeuws Studie fonds nog te weinig bekendheid geniet en bepaald wat meer aandacht nodig heeft. De begroting werd door de Kamer goedgekeurd. Aangezien de huidige vorm van de Ka mers van Koophandel nog een jaar voortduren, diende een verkiezing plaats te vinden voor de helft van het aantal leden. Met grote meerderheid van stem men werden herkozen de heren H. A. A. Baron Collot d'Escury, ir. R. H. van Krevelen, J. F. van de Voorde, A. J. Cambiers, J. G. van der Peijl, L. J. M. Fassaert, P. W. Toesseint, C. Hamelink, H. A. M. A. de Meijer en J. J. Brugge. De heer R. R. Visser te Terneuzen zal worden voorgedragen voor herverkie zing in het bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaanderen". Over de algemene ledenvergadering van de Middelburgse IJsclub, maandagavond in De Vergenoeging te Middelburg ge houden, is op voorstel van bestuurslid de heer A. J. Haag besloten, de prijs voor dagkaarten te verhogen. Daar staat tegenover dat het entreegeld voor kinder- en huisgenoot-leden ver valt; de hoofdleen bleven een entree prijs van 2,30 betalen. Bovendien be sloot men de baan de eerste dag alleen toegankelijk te stellen voor leden. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer F. W. N. van Oppen, bleek dat de omzet van dagkaarten in het afgelopen seizoen 1980) aanzienlijk gestegen is in vergelij king met het vorige seizoen toen de opbrengst slechts 280 bedroeg. Het ledenaantal is ongeveer hetzelf de gebleven; wel is een stijging van duurdere abonnementen geconsta teerd. De uitgaven in het komende seizoen zijn begroot op 3550 de totale ontvangsten schatte de penningmeester op 4050. De voorzitter van de Middelburgse IJs club, de heer H. Visser, merkte op dat een begroting moeilijk is vast te stellen, omdat de winter altijd het verrassende element is in een dergelijke vereniging. Wat het kampeerterrein betreft, ge loofde hij dat de „klantenkring" stabiel zal blijven of iets zal stijgen. De heer Vroom, die zich herkiesbaar stelde, is opnieuw met algemene stemmen tot lid van het bestuur benoemd. De voorzitter deelde mee, dat mevrouw Vroom zich voor het komende jaar niet herkies baar heeft gesteld: zij zal, tot men een plaatsvervanger heeft gevonden, als lid aanblijven. DRUKKE BEGROTINGSTIJD VOOR RAAD MIDDELBURG Evenals veel collega's in grotere steden staat de Middelburgse raadsleden een drukke periode te wachten. Volgende week krijgen zjj namelijk de begroting voor 1963 toegezonden, die dan op 17 december na dc normale raadsverga dering in de afdelingen „onderzocht" zal worden. De begroting zal op 28 ja nuari 1963' in het openbaar behandeld worden: daartussen is cr nog een nor male vergadering op 14 januari. P.v.d.A. hield zijn jaarvergadering Maandagavond hield de Middelburgse afdeling van do P.v.d.A. In de „Gouden Poorte" haar jaarvergadering onder lei- ig van de heer M. A. L. Hubregtse. heer H. Gillissen bracht verslag uit „.er de periode 30 september 1961-30 september 1962, waaruit hleelc, dat het ledental gestegen was met 58 en wel van 773 tot 826. Het jaarverslag van de penningmeester de heer A. de Massler, vermeldde een batig saldo groot 1299,71. Uit het jaarverslag van de secretaresse van de Vrouwenbond, mevrouw P. J. Hubregt- se-Van Rijssel bleek, dat het aantal le den was gestegen van 271 tot 290. Ook werd nog verslag uitgebracht door de afdeling van de Prot. Chr. Werkgemeen schap, door de commissie voor de lang durig zieken en door die voor dc bejaar den. De voorzitter deelde mee, dat op 2£ november aanstaande in een centrale fakkeldragersbijeenkomst het Tweede- Kamerlid, de heer Geert Ruygers, het rapport „In Dienst van de vrede" behandelen. Het Tweede-Kamerlid, heer J- Scheps, alsmede ds. P. Lugtig- heid te Den Haag, hebben zich voorts bereid verklaard in het voorjaar 1963 een spreekbeurt te vervullen. Het uit 13 leden bestaande bestuur werd in zijn geheel herkozen. Namens de raadsfractie wc-rd door drs. Th. Westerhout een uiteenzetting gege ven van de belangrijkste in het afge lopen jaar door de raad genomen beslui ten. Hierbij noemde hij de totstandko ming van de uitbreidingsplannen Grif fioen en Zuid-I, de doorgaande sane ring van de oude binnenstad, de plannen voor school J, de oprichting van eer. sportstichting en dc benoeming van een sportambtenaar, het plan voor een nieuwe schouwburg, de stichting van een bejaardentehuis op humanistische grondslag en het in het leven roepen van een onderwijs-commissie. In verband met deze uiteenzetting wei den verschillende vragen gesteld, die door de raadsfractie op 3 december a.s. zullen worden beantwoord. Bij de rond vraag werd nog geïnformeerd naar het standpunt van de raadsfractie t.a.v. de herindeling-Walcheren en werd gevraagd waarom ter zake geen samenwerking met de gemeente Vlissingen werd ge zocht, zulks in het kader van de dub belstadgedachte. E.H.B.O.-feestavond Vrijdag 16 november hield de E.H.B.O.- vereniging te Middelburg in het City theater haar jaarlijkse feestavond ter ;elegenheid van de uitreiking der E.H. -J.O.-diploma's aan de geslaagde cur sisten. Voorzitter J. Polderman sprak zijn verrassing uit oyer de grote op komst, daarna gaf hij het woord aan dr. Frumau die de diploma's uitreikte. Spreker bracht daarbij zijn dank uit aan mevrouw De Vries, die hem dikwijls als docente moest vervangen. Een cabaretgezelschap uit Roosendaal „Klaveren Vijf" zorgde voor een aantal goede sketches onder de titel „Reprise"- de avond besloot met een gezellig s; menzijn bij de tonen van het orkest van Baby de Toonder. De geslaagden zijn: mevrouw P. C. Gel dof-De Graaf; mevrouw J. C. Pels-Van Ingen; mej. A. L. Allewijnse, mej. J. S. van de Ende; mej. L. Kok; mej. W. M. Montaan; mej. E. Nederhof; mej. A. Nijse; mej. A. P. Schipper, en de heren P. J. Jonkheer, G. Heijmans, L. C. G. Moerings, C. L. Gelok, A. G. van der Maas, C. Karreman, W. J. Pieterse, W. Duits, M. C. Geldof. Aan de christelijke kweekschool te Mid delburg slaagden voor het examen E.H. B.O.: de dames J. W. Coumou, D. W. van Belzen. J. Geschiere, J. Francke en de heren A. Munter, M. Moens en J. Oste. Verkoping Evang. Luth. Gemeente Evang. Luth. Gemeente te Middel burg houdt voor de restauratie van or gel en kerk een openbare verkoping van fraaie cn nuttige zaken op donderdag en vrijdag 22 en 23 november in de pasto rie, Bree 48 te Middelburg. Twee auto's botsten Maandagmorgen omstreeks 8.35 uur zijn op de kruising Koudekerkseweg- President RoosevelTlaan te Vlissingen twee personenauto's met elkaar in bot sing gekomen. De aanrijding ontstond, doordat de Vlissinger C. C. S. op het kruispunt geen voorrang verleende aan de van rechts komende wagen van P. J. J. M. de L. uit Koudekerke. Beide auto's werden licht beschadigd. VLISSINGEN „Het paard van Potter" voor V olksonderwijs De afdeling Vlissingen van „Volkson derwijs" heeft zaterdag de jaarlijkse feestavond gegeven met de opvoering van „Het paard van Potter" door de eigen toneelgroep. De jeugdige spelers en speelsters van dit groepje gaven een frisse en vlotte vertolking van deze komedie in drie bedrijven van Martie Verdenius en Hans Keuls, die beslist van meer mensen de aandacht had ver diend, dan van de iets meer dan hon derd personen, die zaterdagavond in het „Concertgebouw" te Vlissingen aanwe zig waren. ,Het paard van Potter" is evenals Stier" van gelijknamige kunstenaar een schilderij maar het is van slechts ge ringe waarde. De rechter mr. Ter Wee- de, die. het schilderij in zijn bezit krijgt kent er echter een grote waarde aan toe om tegenover zijn vrouw zijn door het zakken van de aandelen geleden ver lies te verbergen. Zijn nicht, dc elegante jonge weduwe He len, komt in contact met Carlo van Weerdenburg, als die op een nacht bij haar tracht in te breken. Carlo van Weerdenburg is werkzaam bij een ver zekeringsmaatschappij. HIJ ontvreemdt de verzekerde stukken, brengt ze later terug en strijkt steeds de beloning op. Oliebollenactie De christelijke vrouwenvereniging tt Ritthem hield dezer dagen een oliebol- lenactie ten bate van het orgelfonds. De dames zagen hun moeite beloond met een netto-bedrag van 135. Advertentie oersterk buïsliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - in 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u j totO 12.90 meter )s - geheel compleet - v.a. f 5250,- S Combi v.a. ƒ6475,- omdat Hf de extra-solide Skoda-bouw u meer veiligheid garandeert een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V.-DOBBEWEG-VOORSCHOTEN TEL: (01717) 2010* DEALERS: Garage I. J. ADR1AANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Gar. J. JOOSSE ZN.. Rijksweg 24G, Nieuw- en St Joosland, tel. 318 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Garage C.M.G. CAPPENDIJK. Axelsestraaf 174. Terneuzen tel. 2030 GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe, 17 pet vocht naar kwaliteit tot 32,10 deze week franco Rotterdam. Zomergerst volgens monster tot 28,25 at Haver volgens monster tot 26.— af. Rogge volgens monster tot 24,50 af. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster 45.0054,00. Schokkers op monster 45,0070,00. Bruine bonen boerenschoon op monster tot 100.00. AARDAPPELMIJNMARKT De opleving in de termijnhandel voor aard appelen. welke algemeen in november werd verwacht, is ook deze week nog niet geko- De prijzen toonden aanvankelijk enige neiging tot dalen, de prijsverschillen bleven echter gering, terwijl het slot goed prijs houdend was. Bintje 35 mm opw. april levering werd ge daan tot prijzen tussen 115,80 en 15,50 per 100 kg, terwijl hierin totaal 112 contracten tot stand kwamen. Dit was tevens de week- omzet, daar in pootaardappelen niets omging. In de voorafgaande week was de omzet 74 contracten, terwijl de prijzen voor april Bintjes toen tussen 16,10 en f 15.70 lagen. Het aantal openstaande contracten beloopt thans 736. waarvan 730 Bintjes 35 april, 2 november en 4 december Bintje „A" 35/45 Vorige week waren deze cijfers resp. 705, 699. 2 en 4. VISMIJN COLMNSPLAAT. Exportgarnalen 5070 kg. 2.403,41. Schar 2 kg. Bot 269 kg. Wijting 74 kg. Kabeljauw 136 kg. Wulk 27 kg. Ongesorteerde vis 44 kg. AARDAPPELBEDRS ROTTERDAM Klei-aardappelen 38 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 11,25—12.75: klei-aard appelen 35 mm opwaarts: Bintje f 10,75 'oer-aardappelen 3.005.00, export weinig vraag, binnenland rustige handel. Prijzen berekend per 100 kg en op handels- voorwaarden. vastgesteld voor de verkoop consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. "VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2035. Vette koeien en ossen 1507. Varkens 528. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwaliteit) In cents per kg. Vette koeien 255-275 215-250 200-215 Varkens (levend gew.) 185 182 178 Vette koeien aanvoer groter: handel flauw, afloop traag: prijzen iets gedrukt, prima's bovennotering. Varkens (levend gew.) aan- korter: handel goed: prijzen gemiddeld als vorige week prima vleesvarkens boven notering slacht zeugen 11,30—1,35 per kg. VLASMARKT ROTTERDAM 10 NOVEMBER 1962 Waterroot vlas: lage soorten van 1,45 tot 1.65, middensoorten van 1,67 tot 1.85, best van 1,90 tot f 2,05. Dauwroot vlas: van tot f 1,80. Breekvlas: van f 0;85 tot 1,40 afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken: van 0,60 tot 1, De produktie van waterroot vlas blijft op normaal peil, de meeste partijen zijn van lagere en middensoorten, het aanbod van best vlas blijft klein. Voor vrijwel alle soorten blijft de vraag goed, de prijzen voor middensoorten en beter vlas zijn onveranderd terwijl voor de lage kwali teiten een hogere notering tot stand kwam. Het aanbod van dauwrootvlas blijft goed. alle ten gaan vlot van de hand, noteringen onveranderd. Breekvlas blijft schaars, de te maken prijzen zijn voor de fabrikanten niet aantrekkelijk. Gezwingelde lokken worden iedere week verkocht, de prijzen voor de beste soorten zijn iets lager. VEILING GOES. 19 november. Druiven: Black Alicante 1 151, 2 144. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 6066, BI 34. B2 3243. afw. 16—23. Per kg: Sprui ten Al 47—52. A2 37—53, BI 28. B2 26—31. Witlof A2 85, B2 66. Prei Al 27—32, Andijvie 1 18—21, 2 11—15. Knolselderij 10. Uien 3—12. Veldsla 2 41—50. Peen BI 13—14. Cl 12, B2 4. Groene sav. kool 1 1418, 2 14. Rode kool 1 18—21, 2 14. Witte kool 1 13—16. Boeren kool 9—15. Christelijke besturenbond over loonbeleid ingelicht De leden van de christelijke besturen- bond-Vlissingen hebben maandagavond tijdens een discussiebijeenkomst in het christelijk verenigingsgebouw uitvoerig gesproken over het nationaal loonbeleid. Districtsbestuurder H. Beenhakker gaf voor de aanvang van de discussiebijeen komst een uiteenzetting over de loon vorming, waaraan met name in de S w R. aandacht is besteed. Hij ging daarbij uit van de na de tweede wereldoorlog ingevoerde loonpolitiek- systemen. Ook haakte hij onder meer in op het door de regering pas geleden voorgestelde systeem van loonvorming, waarbij aan het bedrijfsleven wat meer vrijheid wordt gelaten. Een aantal leden van de christelijke besturenbond maak te van de gelegenheid gebruik om vra gen aan de inleider voor te leggen. De ze werden door de heer Beenhakker des kundig en uitvoerig beantwoord en waar nodig met een voorbeeld nader toegelicht. Bij de bespreking van enige zakelijke punten deelde voorzitter A. H. Lefeber mede, dat het C.N.V. besloten heeft geen gelden meer beschikbaar te stellen voor de november propaganda-actie. Men is van mening, dat men deze gelden beter voor nuttige doeleinden kan bestemmen. Voorts maakte hy bekend dat men zich nog zal beraden over een eventuele fees telijke viering van het 60-jarig bestaan, dat de christelijke besturenbond volgend jaar hoopt te herdenken. De voorzitter heette tijdens deze bijeenkomst de nieu we tweede secretaris P. Maljaars wel kom. De heer Maljaars, vertegenwoordi ger van de christelijke bond vafc politie ambtenaren, neemt de plaats in van de heer L. A. Vreeke. Helen voelt ook wel iets voor dit roep" en haar eerste en beste inbraak pleegt zij in het huis van de rechter. Zij neemt het schilderij „Het paard van Potter" mee en hangt het in haar huis. Als echter de rechter bij Helen komt om dc politie per telefoon van do dief stal op de hoogte te stellen, ziet hy het schilderij hangen. De misdaad wordt ontmaskerd, maar aangezien ook de rechter verkeerd heeft gehandeld, door het waardeloze schilderij hoog te verze- O.- EN W.-SOUBURG „NIEUW MIDDELBURG" SPEELDE VOOR V.A.W. Voor een nagenoeg geheel bezette zaal heeft de amateur-toneelvereniging „Nieuw Middelburg" zaterdag tijdens een jaarlijkse feestavond van de zomer avondvereniging V.A.W. in „De Zwaan' te Souburg het blyspel „Morgen kpmt er weer een dag" opgevoerd. Tussen de bedrijven door zong het zangduo Suus en Emma. In zijn openingswoord bracht voorzitter De Nooijer hulde aan twee V.A.W. spe lers. De heer Willibrordse viel deze hulde ten deel bij zijn vertrek uit de vereniging. Hij bezette vanaf de oprich ting 13 jaar geleden de back plaats. Aanvoerder B. van Willigen werd geluk gewenst met het behalen van het kampioenschap door het tweede elftal. Op deze feestavond werd aan een afge vaardigde van „Sport Steunt Zonneveld' een bedrag van f 130 overhandigd. Dat bedrag was geschonken door de vereni gingen B.V.V.. Goal, G.P.C., Uiterton én V.A.W. Na een Amerikaanse loting kwam daar later op de avond nog eens f 20.bij. Het blyspel „Morgen komt cr weer een dag" van Dick Maasland, handelt over een eigenaardige familie, met een uit vinder aan het hoofd, een vrouw des huizes met een grammofoonplatencom- plex, een opa met lange vingers en nog enige andere vreemde figuren. „Nieuw Middelburg" bezorgde de zaal met dit gezellig niemendalletje een zorgeloze avond. Het gezelschap werd daarvoor bedarkt met hartelijk applaus en met een attentie van het V.A.W.-bestuur. Suus en Emma kregen bloemen. keren, wordt de gehele affaire in doofpot gestoken. liet s" 0slot van het stuk levert twee huwelijken op. één tussen Helens broer Roy en Laurie de dochter van de rechter en één tussen Helen en Carlo van Weerdenburg. Dit laatste bruidspaar krijgt van de rechter als hu welijksgeschenk „Het paard van Potter" Na afloop van het toneelstuk was er nog een gezellig samenzyn, waarbij de band van Jan Groenewoud voor de muziek zorgde. MORENLIJFWACHT VERVANGEN „Spaanse schonen" in gevolg van kindervriend De „stoomboot" uit Spanje met aan boord Sint-Nicolaas komt za terdag op de rede van Vlissingen. Hij arriveert met een loodsafhaal- boot. Een commissie van ontvangst uit de Vlissingse Middenstandscentra le zal zaterdag omstreeks half drie de goedheilig man bij de Koop manshaven begroeten. Van deze plaats vertrekt de sint op zijn schimmel voor een tocht door de stad. Hij wordt op zjjn rondrit begeleid door twee zwarte Pieten te paard Een tien tal andere Pleten zal zich intensief be zighouden met het strooien van het ge bruikelijke „lekkers". De lijfwacht van Moren ontbreekt dil jaar. In het gevolg van de hoogbejaarde bisschop trekt dit keer echter een char mant gezelschap „Spaanse schonen" mee. Dc stoet wordt voorafgegaan door de drumband van „Oranje Nassau". Voor het spelen van de toepasselijke „Spaanse volksliederen", zorgen verder de muziekverenigingen „Ons Genoegen" en „St.-Caecilia". Zoals gebruikelijk zal St.-Nicolaas dit jaar weer officieel door het college van b. en w. op het stadhuis worden ontvangen. Dan zal hij zijn tra ditionele wens voor Vlissingen aanbie den. De toespraak tot het gemeentebe stuur zal weer vla luidsprekers voor het stadhuis te beluisteren zijn. De route van de rondrit is als volgt: Koopmanshaven, Nicuwcndijk, Zeil- markt, Gravestraat, Paardenstraat, On derstraat, Houtkade, Stenen Beer, Wil- helminastr.. Zeilmarkt, Walstr., B. Wolff plein, Glacisstraat, Scheldestraat, Paul Krugerstraat, Bloemenlaan, Hogeweg, Rembrandtlaan, Rozengracht, Singel, Brouwenaarstraat, Paul Krugerstraat, Coosje Buskenslraat, Spuistraat, Bella- mypark naar hotel Noordzeeboulevard. Na dc rijtoer door de stad brengt de sint een bezoek aan de ziekenhuizen „St-Joseph" en „Bethesda", waar de kinderen snoepgoed in ontvangst kun nen nemen. KERKNIEUWS Gereformeerde classis keert zich tegen zedenbederf In 28 kerken, behorende tot de classis Den Haag van de Gereformeerde Ker ken in Nederland is zondag een kansel- boodschap voorgelezen dio handelt over het toenemende zedenbederf. De bedoe ling van de kanselboodschap is het op gang brengen van een gesprek over het „steeds brutaler naar voren komen van de zedenverwildering" en om aan dit ge sprek een positieve inhoud te geven. In de komende weken zal in de kerken, op wijkavonden, op jeugdbijeenkomsten en in het kerkelijk verenigingsleven bij zondere aandacht geschonken worden aan dit gesDrek. In de kanselboodschap werd gewe onder meer de slechte invloed van veel films, op de televisie, die „voor velen een ban dreigt te worden", op het vaak al te ruime zakgeld en op de uithuizig heid van ouders en jeugd. „Het gevaar van een argeloos meedrijven op de stroom van een noodlottige ontwikkeling is niet denkbeeldig", zo werd opgemerkt. De kanselboodschap is aan ieder ge meentelid ter hand gesteld. Vrij Evangelische Jeugd hield weekend in Goes De Zeeuwse Vrije Evangelische Jeugd Organisatie (Vcjo) heeft op 17 en 18 november een weckend in Goes gehou den. Na een gezamenlijke broodmaal tijd, werd het weekend door de Vejo- voorzitter de heer J. de Bliek uit Bres- kens geopend. Dc avond werd gevuld met een opdrachtenspel „De reis door Europa", dat onder leiding stond van mej. Hertong en de heer Sinke. Beiden zijn lid van het C.J.V. Zondagmiddag kwam de jeugd weer bij elkaar om te luisteren naar een boekbespreking over het boek „Dc groene hel" door Henri van Wermerskerken. Om 5 uur gingen allen naar de zangdienst in de Vrije Evangelische Kerk. Voorganger van de ze zangdienst was ds. H. R. Timmer man uit Amsterdam. In deze dienst werkte een jeugdkoortje uit Goes, als mede de Zeeuwse Vejo mee. Na de kerk dienst was er een gezamenlijke brood maaltijd. Daarna sloot de Vejo-voorzit- ter uit Goes de heer Q. C. van de Vrie dit geslaagde weekend. Prachtig hé die films over Ivanlioe. Je kunt er echter van verze kerd zijn dat „Robin Hood en zijn schelmen" voor deze film hele maal niet onder doet. De film over Robin Hood wordt niet voor niets de „Nederlandse Ivanhoe" genoemd. Eu nu wil je zeker wel graag weten wat er in de film gebeurt. Goed, we zullen een klein stukje van de sluier oplichten, maar meer dan een klein stukje be slist niet. Luister maar eens. Engeland in de tijd van de kruistochten. Graaf Andrew is ten strij de getrokken. Zijn vrouw en zoon Robert blijven achter op het kas teel, evenals een broer van Andrew, graaf Gilbert en diens rent meester Siegfried. Nu hebben we gelijk de twee booswichten van het verhaal te pakken: graaf Gilbert en rentmeester Siegfried. Zij laten de gravin in de keuken werken, terwijl Robert, de zoon van de graaf zijn brood moet verdienen als stalknecht. Je begrypt wel, clat Robert- dat niet neemt. Hij ontvlucht dan ook samen met de jagernieester John. Kijk maar eens op de foto. Waar zij naar toe gaan? Dat is nog al duidelijk. Zij zijn op weg naar het woud van Sherwood om de hulp in te roepen van Robin Hood. Nu weten jullie wel genoeg om een klein beetje over de film „Robin Hood en zijn schelmen" te kunnen oordelen. Je zou die film wel eens willen zien? Dat kan, want de P.Z.C. verzorgt ieder jaar in de kerstva kantie in Middelburg, Vlissingen en Goes een serie jeugdvoorstellingen. Dit jaar kunnen jullie in onze jeugd- .ournee twee films te zien: „Robin Hood en zijn schelmen" en „Mooi maar modderig" van de „dikke" en de „dunne". Om toegangskaarten voor de jcugd- :ournee '62 te krijgen bestaat weer de bekende regeling: in Middelburg, Vlissingen en Goes wordt in winkels a/aar het raambiljet van onze tour nee hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van f 1.een bon ver strekt. Voor TWINTIG gulden aan bonnen kunnen jullie een plaatsbe wijs krijgen. Met de uitreiking van de bonnen wordt MORGEN, woens dag, een begin gemaakt. De uitrei king eindigt op 5 december. De P.Z.C.-tournee 1962 om vat weer een aantal voorstel lingen, die alle in de kerstva kantie zullen worden gege ven. De films, die zullen wor den vertoond zijn cultureel gekeurd, zodat alle kinderen zonder bezwaar naar de voor stellingen kunnen komen. Wij doen echter een dringend beroep op alle ouders er voor te zorgen, dat de kinderen maar EENRLAAL de voor stellingen bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan bete kent dat, dat zij de plaats in nemen van een kind, dat nog niet is geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen ook NEET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst daar van komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Van onze adverteerders Proefopnamen van jong talent in La Cave De uitgeverij De Kruyff uit Doetinchem J'*;er van de Belgische enmaatschappij Omega de Duitse Phonolux heeft vrij- ond in de Vlissingse „La Cave" proefopnamen gemaakt van jonge Zeeuwse muzikale talenten. Op 9 en 13 november waren in La Cave de voorse lecties voor deze proefopnamen gehou den. Een jury heeft toen de prestaties beoordeeld van een aantal musicerende en zingende jongelui, die in aanmerking wilden komen voor het maken van een grammofoonplaat. Deze jury bestond uit de heer en mevrouw Macaré en de heren G. Huizinga en H. van Berkel, allen uit Vlissingen. De uitslag van deze voorse lecties luidde: Jan Verwey uit Vlissin gen op mondorgel; 2 duo Gert en Nico uit Middelburg, gitaar en zang; 3 duo Nel en Gerda uit Vlissingen, gitaar en zang; 4 mejuffrouw Haberts uit Mid delburg, piano; 5 C- Hoogesteger uil Goes, piano.. De drie best geplaatsten mochten vrij dagavond in La Cave enkele nummers spelen voor een proefopname. Hieruit zal bepaald worden, wie er eventueel in aanmerking komt voor het maken van een grammofoonplaat. De bekende Kilama Hawaiians verzorg- "en daarna voor een talrijk publiek, af gewisseld met het „huisorkest" van La Cave, het verdere programma. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 17-11: Sont van Hansweert, Tortuga van Bremen. Ladon van Amsterdam. Dinkel van Antwerpen, Victor H. Oostende. Sidonia van Hamburg, Bree- Helle van Antwerpen. Paul Westers van Antwerpen: op 18-11: Hondsbosch van zee, Lidice van Havana. Meidoorn van Oporto. Gerhard Elfring van Antwerpen. Briseis van Duinkerken. Leicesterbrook van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 17-11: Siwa naar Tripolis. Oranje naar Londen, Ladon naar Paramaribo, Tortuga naar Curacao; op 18-11: Hondsbosch naar Rotterdam, Erec-Helle nsar Tunis, Paul Westers naar Londen, Briseis Antwerpen, Glenpark naar Londen, Leicesterbrook naar Fenet. Lidice naar Stet- Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op Schlekerk van Bremen, Arvo van Wisbeck, Lenie van Amsterdam. Sloterdijk Rotterdam, Valiant van Hull, Aegis van Hamburg: op 18-11: Hoogkerk van Rotter dam. Avenir van Aberdeen. Hennie van Harlingen. Aspera van Amsterdam, Soestdijk van New York, Michel Swenden van Cardiff, Zanzibar van Londen. Kinderdijk van Ham burg, Hasewint van Gdansk naar Gent, My- Ventspils, Mithras van Faro, Achil- Hamburg, Sloterkerk van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op •11: Rotti naar Rotterdam. .Afiena naar Kopenhagen. Maaskerk naar Bremen. Aagte- dijk naar Rotterdam. Alblasserdijk naar Rot terdam, Nassauborg naar Delfzijl. Victory Bayonne. Eagle naar Londen: op 18-11: Bornrif naar Kopenhagen, Wolteisum naar Houston. Hoc Vinces naar Londen van Gent. Zus naar Drogheda. Gazelle naar Rotterdam. Jacaranda naar Londen. Agnes naar Londen, Stella Polaris naar Trelleborg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5