SKODA Kamer van Koophandel ondertekent adres inzake dienstwoningbeleid 1 Visie raad Zierikzee op fluoridering drinkwater Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Ckefariite 4 AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN omtIat §lde extra'S0,We Skoda-bouw u meer veiligheid garandeert Een leuk geschenk voor de feestdagen. NERTSEN VAN DER MEER haarverzorging Middelburgse IJsclub wijzigde entreeprijs RIOLERINGEN BOUWPLAN WEST TE KRABBENDIJKE ZIJN GELEGD dinsdag 20 november 1962 H\ssel Zeeuws-V laanaeren PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O ZEEUWSCH-VLAANDEREN SAMEN MET 33 ANDERE KAMERS De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft te zamen met 33 andere Nederlandse kamers een adres onderte kend van de kamer te Haarlem, gericht aan de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid. In dit adres wordt de minister er op gewezen, dat in tal van gemeenten op initiatief en voor rekening van het bedrijfsleven woningen worden gebouwd. Dit prijzenswaardige streven, aldus dit adres, wordt door verscheidene gemeenten sterk gestimuleerd, omdat dit een belangrijke stap betekent in de leniging van de woningnood. tegenheid te beschouwen. Er blijft uiter aard een groot verschil tussen de hier- bedoelde woningen en de uitgesproken dienstwoningen. Gericht aan minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid Het bedrijfsleven is van de veronder stelling uitgegaan, dat deze woonge- legenheden voor eigen personeelsle den konden worden voorbehouden. In het verleden heeft de jurisprudentie ook steun gegeven aan deze opvat ting. Tal van rechterlijke uitspraken bestempelden deze woningen als dienstwoningen, zodat werknemers, die hun dienstverband opzegden de woningen dienden te verlaten en vrij te maken voor hun opvolgers. Hoge Raad In het adres aan de minister wordt ge constateerd, dat blijkens een uitspraak van de Hoge Raad, deze opvatting geen steun meer vindt. De Hoge Raad oor deelde namelijk, dat arbeids- en huur overeenkomsten twee aparte zaken zijn. Bij een ontruimingsprocedure staat een succesvol verweer van de werkgever te genover een in te stellen beroep on de huurbescherming niet meer vast. Door deze uitspraak wordt het bedrijfsleven allerminst gestimuleerd in zijn animo tot de bouw van deze woningen, zodat vele ondernemers een afwachtende hou ding zijn gaan aannemen, aldus het adres aan de minister. De kamers zeggen het te zullen toe-: juichen indien de minister een aan-: schrijving tot alle gemeentebesturen zou willen richten, waarin gewezen wordt op de impasse waarin de on-: dernemers verkeren en waarin de ge meentebesturen wordt verzocht bij de verdeling van woningen met deze omstandigheden rekening te willen houden. Voorts de werkgevers bij het toewijzen van woningen tegemoet te komen in geval zij gedupeerd zijn door een effectief beroep op huurbe scherming van werknemerszijde. De heer J. van de Voorde, die de vak verenigingen in de kamer vertegenwoor digt, zei maandagmorgen de uitspraak van de Hoge Raad nog zo gek niet te vinden. Zijns inziens zijn er misbruiken geweest, ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorzitter R. H. van Krevelen zei de kwestie meer als een juridische aange- Koster viel bij sluiten kerkdeuren By het sluiten van de kerkdeuren voor de middagdienst van zondag in de Ge reformeerde Gemeente te Krabbendijlce kwam do koster, dc heer C. Murre, zo danig op het achterhoofd te vallen, dat hij een hersenschudding kreeg. De heer Murre werd naar zjjn woning overge bracht. EXAMENS De heer J. P. A. Verhaegen uit Graauw is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het ingenieursexa men voor civiel-ingenieur: N. D. van Driel, Kortgene; A. P. Vernlmmen, Ter- neuzen en P. A. Walhout, Sint Anna- land. De heer J. Sturris jr. uit St-Annaland behaalde te Rotterdam 't diploma voet en schoenkundig pedicure. Advertentie Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek te maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Glaion bulnjo 20 lablotion f 0,80 llandioo atrlpvorpalklno 40 lablollon f 1,60 Voordellgo ilaoon 100 lablollon f3,60 Middelburg-Eleetro: Slnvinnen voor de Oriënt, 19.30 uur, 18 juar. Bogordzaal: Ouden van dagen. 14.30 uur. BogardzaaU Christelijke Vrouwen Bond, 20 uur. Wöh- ler: Cabaretavond ouden van dagen, 20 uur. VIlssingcn-Alhambra: The Cliff Richard show, a.l. Luxor: Vlammen over Kansas, 20 uur, 14 jaur. Scheldekwartter: Vergade ring afdeling Zeeland Nederlands Instituut 'voor Efficiency, 14 uur. Goes Grand: „My Geisha", 20 uur, 14 Jaar. Veiling: Voorlichtingsavond voor huis vrouwen, fruit, 10.30 uur. Zierikzee Concertzaal: Revolvervechters, 20 uur, 14 laar. "s Landslcamer: Algemene vergadering waterschap „Schouwen-Dul- veland", 13.30 uur. „Concordia": Midden standsavond. 20 uur. Herv, Verenigings gebouw: Vergadering A.R.-kiesvereniging, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: The teenager love, 20 uur. 14 jaar. Tcrneuzen-Luxor: Lolita, 20 uur, 18 Jaar. Hulsl-Bioscoopgebouw: Glimlach en sterf, 20 uur. 18 jaar. Sas van Gciit-Olympinlheater: Het zwaard van Robin Hood. 20 uur. a.l. Zicrlkzec-Concertzaal: Revolvervechters, 20 uur, 14 jaar. Adhesie Besloten werd adhesie te betuigen 'met een adres van de Kamer van Koophan del te Voorne, waarin het bestuur van het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel in overweging wordt gegeven de seizoen uitverkopen met ingang van 1963 te doen aanvangen op donderdag van de lcalenderweek, waarin de 15e januari, respectievelijk de 15e juni valt. Donder dag als aanvaiigsdag zal in liet alge meen de ondernemer welkom zijn, zowel uit organisatorisch als uit commercieel oogpunt, aldus dit adres- Goedkeuring verleende de Kamer tijdens deze algemene vergadering alsnog op de reeds verleende eenmalige bijdrage van 200 ten behoeve van de werkzaamhe den van de Middenstandscommissie voor de kustgemeentcn in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Studiefonds Bij de behandeling van de begroting voor 1963 "af de lieer J. F. Denie op verzoek van de heer P. A. van de Plas, een nadere uiteenzetting over het werk van het Zeeuws Studiefonds. Spreker wees erop, dat gegadigden voor steun bij vérdere studie, tegelijk met een ver zoek aan liet Zeeuwse fonds een soort gelijk verzoek moeten richten tot liet Rijk. Voorzitter Van Krevelen zei van mening te zijn, dat liet Zeeuws Studie fonds nog te weinig bekendheid geniet en benaald wat meer aandacht nodig heeft. De begroting werd door de Kamer goedgekeurd. Aangezien de huidige vorm van de Ka mers van Koophandel nog een jaar voortduren, diende een verkiezing plaats te vinden voor de helft van het aantal leden. Met grote meerderheid van stem men werden herkozen de heren H. A. A. Baron Collot d'Escury, ir. R. H. van Krevelen, J. F. van de Voorde, A. J. Cambiers, J. 'G. van der Peijl, L- J. M. Fassaert, P. W- Toesseint, C. Hamelink, H. A. M. A. de Meijer en J. J. Brugge- De heer R. R. Visser te Terneuzen zal worden voorgedragen voor herverkie zing in 'het bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaanderon' AXEL Geen voorrang verleend' Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur vond op het kruispunt Kinderdijlc-Kanaalkade te Axel een botsing plaats tussen een personenauto bestuurd door R. S. uit Westdorpe en een personenauto van I. H. uit Denderdmonde (B.). De Belgische auto, die vanaf de Kinderdijk kwam, verleende geen voorrang aan de auto van R. S. Beide wagens kregen lichte schade. KOOPAVONDEN VOOR ST.-NICOLAASFEEST In verband met het St.-Nicolaasfeest zullen de winkels in Axel 's avonds tot 9 uur geopend mogen zijn. De data van de koopavonden zijn: 23 en 24 november en van 30 november tot en met 4 de cember. E.E.Z. HIELD EUROPA-AVOND In „Het Centrum" te Axel werd dezér dagen een bijzondere Europa-avond ge houden door de Europese Evangelische Zending. Spreker was de evangelist W. Kos, zendeling bij de E.E.Z. Aan de hand van kleurendia's vertelde hij het een en ander over het groeiende werk van de zending. Voorts werden kleuren- dia's vertoond over Portugal, Grieken land en Oostenrijk. Deze werden op zeer boeiende wijze toegelicht door mevrouw Kos. Er was veel belangstelling voor de ze interessante avond. Intocht St.-Nicolaas St.-Nicolaas zal zaterdag 24 november zijn officiële intocht in Axel houden. Ter gelegenheid van deze feestelijke in tocht organiseert het „Streekcentrum Axel" een wedstrijd voor de kinderen. Ei- zijn daarvoor fraaie prijzen beschik baar gesteld, zoals een kampeertent, pick-up, een draagbare radio enjz. De wedstrijd bestaat hieruit, dat de jeugd het juiste aantal sinterklazen en zwarte Pieten in de etalages van de deelnemen de winkeliers moet vinden. Van 17 no vember tot en met 5 december wordt bo vendien een, koopactie voor volwassenen gehouden, waaraan 5500.aan prij-( zen verbonden zijn. „Concordia" verzorgt concert Op vrijdag 23 november verzorgt de muziekvereniging „Concordia" voor haar donateurs in „Het Centrum" te Axel een muziek- en toneelavond. De di-umband zal enkele signalen en marsen uitvoeren. Daarna zullen een vijftal mu zieknummers ten gehore worden ge bracht, waaronder „L'Aurore", een ou verture A. Freibis. Na de pauze treedt de toneelgroep van „Concordia" op met het toneelstuk getiteld: „Het verliefde Trio", een spel in 3 bedrijven door Her man de Vries. ZU1DZANDE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Zuidzande zal morgen, woensdag 21 november, in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering vermeldt onder andere: aanbieding van de ge meenterekening over 1961 en de ge- meenbegroting voor 1963; benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school; vaststelling van het kre diet in rekening-courant met de N.V- Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage voor 1963: vaststelling van nieuwe normen voor toekenning van kolenbijslag; behandeling van een aan tal subsidie-verzoeken; besluiten tot het toekennen van een uitkering-ineens aan de gemeenteambtenaren over 1962; be slissing op een verzoek van de Stichting- Kleuterschool Zuidzande om een krediet van 1400 voor aan te schaffen nieuwe kachels en vaststelling van een kam- peerverordening. HULST Postkantoor geopend voor postzegelverzamelaars In het postkantoor te Hulst ztjn momen teel aan een der loketten postzegels voor verzamelaars te verkrijgen. Op el ke twee vrijdag van de maand te be ginnen van vrijdag 14 december a-a. zal van 18 tot 19 uur de gelegenheid bestaan om uit de circulatie genomen postzegels van de Nederlandse Antillen, Suriname c.d., aan de verzameling toe te voegen. Naast Hulst is er in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen enkel in Terneu zen hiertoe gelegenheid. SLUIS Uitvoering „De oranjebloem" De rederijkerskamer: ,De Oranjebloem' te Sluis verzorgde dezer dagen in café „Lamminsvliet'r een tweetal uitvoerin gen voor de leden van de toneelclub. Beide avonden was er van de zijde van het publiek een behoorlijke belangstel ling en het publiek, dat aanwezig was heeft ongetwijfeld genoten van de grap pige verwikkelingen. Gebracht werd: ,Laat mij maar begaan", een vrolijk spel in drie bedreven door Luuk van Wijk, een bewerking naar een oeuvre van Larry E. Johnson. Om de gemaak te kosten te bestrijden werd er in de ze een loterij gehouden en na af- j verzorgde de plaatselijke band „Accordeonetta" de muzikale omlijsting van het bal. AARDENBURG Aanbesteding verbetering Havenstraat woensdag a.s. De Havenstraat te Aardenburg zal over een lengte van 330 m worden verbe terd. Voor de uitvoering, van dit werk is aan de gemeente Aardenburg DACW-subsidie toegezegd. De aanbe steding van het werk dat in het aan staande winterseizoen zal worden uit gevoerd, is woensdag 12 december op het gemeentehuis van Aardenburg. WATERLANDKERKJE WILDSCHIETING OP LIGGENDE WIP In het café van de wed. Bron te Wa terlandkerkje hield men het afgelopen weekeinde een wildschieting op de lig gende wip. Er namen 86 schutters aan deel. De uitslag was als volgt: Hoge. vogel: Th. IJsebaerth Kaprijke (B.), Eerste zijvogel: R. Claes Watervliet (B.), Tweede zij vogel Th. IJsebaerth. Eerste kalkoen in het spel: A. Sonne- vielle Evergem (B.), Tweede kalkoen in het spel: J. Dobbelaar Kaprijke (B.). Kaapse kesen: P. Aerts Water vliet (B.), R. Devenie Watervliet (B,), m. Wolfaert Assenede (B), H. Buijse Bouchaute (B) A. Toebak Kaprijke Aardenburg-Biervliet 5-3 Over het geheel genomen was dit een matige partij voetbal, waarbij de geluk kigste won. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, maar er werd slecht geschoten. Toch was het Biervliet dat na 16 min. de leiding nam door rechts- binnen Van den Bossche (01). Drie minuten later bracht midvoor J. Karre- man de score op 11. In de 36ste mi nuut wist Karreman de stand op 21 te brengen. Vier minuten later voor kwam een doelpaal de gelijkmaker. En kele minuten na de rust benutte J. de, Cocq een penalty 31. Direct daarna bracht Van den Bossche de stand op 3 2. Na 21 min. spelen schoot linksback Van Vooren in eigen doel 42. Vijf mi nuten later wist De Oude de stand op 43 te brengen. Enkele minuten voor het einde stelde Jac. de Cocq de zege voor Aardenburg veilig zodat deze ma tige wedstrijd eindigde in een 53 over winning voor Aardenburg. Oostburgse douaniers wonnen voetbal van Axelse collegae Op het voetbalveld van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg speel de dezer dagen een vertegenwoordigend elftal van de centrale veldpost Oost burg een wedstrijd tegen een club van de veldpost uit Axel. Toen ongeveer een kwartier voor het einde de ont moeting wegens het slechte weer moest worden gestaakt, hadden de douaniers uit het westen reeds een 71 voor- sprong. Met deze overwinning namen de West-Zeeuws-Vlamingen revanche op de dit voorjaar geleden 62 nederlaag. Najaarsvergadering Agrarische Bedrijfsbond De federatie Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alg. Nederlandse Agrarische Be drijfsbond A.N.A.B.) hield dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg de xjaarsvergadering. Onder voorzittex-- schap van de heer L. J. de Clerck uit Aardenburg werden een aantal actuele problemen besproken, waaronder een propaganda-actie. De heer J. Lukaart uit Goes, districtsbestuurder, gaf een toelichting. Op 8 januari 1963 zal in het Ledeltheater te Oostburg een A.N.A.B.- tournee-avond zijn waar het cabaret programma „Te hooi en te gras" zal worden gegeven. (B), G. Staal Eeklo (B), J. Blondeel (Aardenburg) P. Rogiers Bouchaute (B.) en A. Sonneviele Evergem (B). De extra prijs was voor R. Dobbelaar-, Watervliet. SCHOONDIJKE Kadervergadering van N.V.V. bestuurdersbond De N.V.V. bestuux-dersbond West Z. Vlaanderen houdt vrijdag 23 november 's avonds kwart voor acht een half- jaax-lijkso kadervergadering in de zaal van wed. Zeegers te Schoondijke. De distx-ictsbestuurder van het N.V.V., de heer C. Hoek uit Goes zal spreken over de algemene bijstandsregeling, de inte rimregeling minder validen, de zieken fondswet en over de algemene stichting- gezinszorg Zeeuwsch-Vlaanderen. Uitvoering rederijkerskamer „Nut en Genoegen" 24 nov. De Redei'ijkerskamer „Nut en Genoe gen" te Schoondijke geeft zaterdag 24 november in de zaal van de heer G. Wijffels de eerste uitvoex-ing. Een repri se op zaterdag 1 december van deze uit voering wordt op zaterdag 1 december gegeven. Opgevoerd wordt „Daar moet je een vrouw voor zijn" een blijspel in 3 be drijven door Terence Dudley. De regie berust bij de heer A. P. de Roo. De grime wordt verzorgd door de heer J. M. v. Baal. Jaarlijkse uitvoering van o.l.s. Prinses Irene De openbax-e lagex-e school „Prinses Ire ne" te Schoondijke gaf in zaal Wijffels de eerste uitvoering. Deze avond werd verzorgd door de leerlingen van de 2s, 3e en 6e klas onder leiding van het hoofd der school, de heer A. J. de Klerclc en de heer A. A. van Laren. De voorzit ter van de oudercommissie, de heer P. Cornelis kon een vrij groot aantal be langstellenden welkom heten. Opgevoerd werden door de leerlingen van het 2e en 3e leerjaar „Het speeldoosje; „Tien paar klompjes"; en „Het stoute kinderen-: huis"- Na enkele zangnummertjes door leerlingen van het hoogste leex-jaar voerden deze kinderen het kinderspel in vier bedrijven „Bastion Bastiaan" ten tonele. De traditionele verloting bracht het mooie bedrag van 120 op. Met de hoop dat velen de uitvoering van 14 de cember die vex-zorgd wordt door de klas 1, 4 en 5 zullen bezoeken, sloot de voox-- zitter deze avond. OOSTBURG ST.-NICOLAASMARKT De Oostbux-gse weekmarkt op woensdag 5 december a.s, zal geheel in het teken staan van het St.-Nicolaasfeest- De Stichting Reclamefonds Zeeuwse Mark ten ox-ganiseert n.l. een St.-Nicolaas- max-kt. Aan deze bijzondere markt is een attractie verbonden waarbij vele fraaie pryzen zijn te winnen, onder meer een zestal rijwielen. Daarvoor zullen op de markten van woensdag 21, en 28 no vember en ook 5 december aan de marktbezookers folders worden uitge reikt in een totaalaantal van 20.000 stuks. De aan deze actie deelnemende marktkooplieden zijn kenbaar aan een deelnemersstrook. De winnaars van de prijzen worden op 5 december bekend gemaakt, waarbij ze dan direct de ge wonnen prijzen in ontvangst kunnen ne- „Snelvliegers" houdt duivenexpositie De Oostburgse postdulvenhoudersverc- niging „De Snelvliegers" zal de jaar lijkse duivententoonstelling op zaterdag 15 en zondag' 16 december houden. De expositie is in het clublokaal „Du Com merce" te Oostburg. (Advertentie) B oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg - geheel stalen carrosserie - j van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0 12.90 meter Prijs - geheel compleet - v.a. f 5250,- Combl v.a. 6475,- een veilige keuze h. englebert n.v.-dobbeweg-voorschoten tel:(01717)2010* DEALERS: Garage I. J. ADRIAANSEN, Qude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Gar. J. JOOSSE ZN.. Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel 318 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidsfraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Garage C. AA. G. CAPPENDIJK. Axelsestraat 174, Terneuzen tel. 2030 WALCHEREN P.v.d.A. hield zijn jaarvergadering Maandagavond hield de Middelburgse afdeling van de P.v.dJV. in de „Gouden Poorte" liaar jaarvergadering onder lei ding van de heer M. A. L. Hubregtse. De heer H. Gillissen bracht verslag uit over de periode 30 september 1961-30 september 1962, waaruit bleek, dat het ledental gestegen was met 53 en wel van 773 tot 826. Het jaarverslag van dc penningmeester de heer A. de Massier, vermeldde een batig saldo groot 1299,71. Uit het jaarverslag van de seci-etaresse van de Vrouwenbond, mevrouw P. J. Hubregt se-Van R|jssel bleek, dat het aantal le den was gestegen van 271 tot 290. Ook werd nog verslag uitgebracht door de afdeling van de Pi-ot. Chr. Werkgemeen schap, door de commissie voor de lang durig zieken en door die voor de bejaar den. De voorzitter deelde mee, dat op 29 november aanstaande in een centrale fakkeldragersbijeenkomst het Tweede- Kamerlid, de heer Geert Ruygers, het rapport „In Dienst van de vrede" zal behandelen. Het Tweede-Kamerlid, de heer J. Scheps, alsmede ds. P. Lugtig- heid te Den Haag, hebben zich voorts B. EN W. VRAGEN OM Volgende week komt voorstel aan de orde Het standpunt van de verschillende ra den op Schouwen-Duiveland wordt op het ogenblik gepeild ten opzichte van fluorïdering van het leidingwater, waar toe de N.V. waterleidingmaatschappij „Schouwen-Duiveland" voor de vergade ring van aandeelhouders op 13 december aanstaande een principevoorstel op de agenda heeft geplaatst. Aangezien het hier gaat om een gewichtige beslissing wordt het nodig geacht dat de vertegen woordigers van de gemeenten door de raden worden geïnstrueerd, welke stem zij op dit punt moeten laten horen. Volgende week dinsdagavond komt dit onderwerp daarom in bespreking in de raad van Zierikzee. Om zich te oriënteren in deze materie, hebben de raadsleden een door de directeur van de maatschappij, ir. J. L. van Sloten, samgesteld rapport over flu oridering van leidingwater ontvan gen en een door de commissie voor lichting flnoridexing drinkwater uit gegeven boekje. Bij de overwegingen van de raad van Zierikzee om te geraken tot opdracht aan de vertegenwoordigers in de verga dering van aandeelhouders zagen b. en w. graag een antwoord op de volgende vragen 9 is de raad van mening, dat met fluo ridering van drinkwater de volksge zondheid wordt gediend 9 is de raad bij bevestigende beantwoor ding van deze vraag van mening, dat het gerechtvaardigd is een minderheid te dwingen tot gebruik van gefluori deerd dx-inkwater Naar de betrekking van hoofd van de openbare lagere school te Zierikzee in verband met het aanstaande vertrek van de heer G. M. C. van den Akker hebben zich drie sollicitanten aange meld, van wie zich er een heeft terug getrokken. Na overleg met de inspec teur van het lager onderwijs te Goes doet b. en w. de raad een voordracht toekomen, die als volgt luidt: 1. J. G. Brugman te Schiedam; 2. J. R. Louwes te Sehoonebeek. Voor het komende jaar willen b. en w. het maximum-kx-ediet in rekening courant bij de. N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten vaststellen op een bedrag van 250.000. De raad van Zierikzee zal volgende week ook het ont werp streekplan voor Schouwen-Duive land van de P.P.D. voor Zeeland in be handeling nemen. Aan het begin van die vergadering zal het nieuwe raadslid voor de prot. christelijke federatie, de heer J. Dankers (s.g.p.) worden be ëdigd. Hij zal de plaats innemen van de heer J. W. van den Doel (a.r.) die tij dens de vorige vergadering als zodanig afscheid heeft genomen. bereid verklaard in het voorjaar 1963 een spreekbeurt te vervullen. Het uit 13 leden bestaande bestuur werd in zijn geheel herkozen. Namens de raadsfractie werd door drs. Th. Westerhout een uiteenzetting gege ven van de belangrijkste in het afge lopen jaar door de raad genomen beslui ten. Hierbij noemde hij de totstandko ming van de uitbreidingsplannen Grif fioen en Zuid-I, de doorgaande sane ring van de oude binnenstad, de plarmen voor school J, de oprichting van een sportstichting en de benoeming van een sportambtenaar, het plan voor een nieuwe schouwbux-g, de stichting van een bejaardentehuis op humanistische grondslag en het in het leven roepen van een onderwijs-commissie. In verband met deze uiteenzetting wei den verschillende vragen gesteld, die door de raadsfractie op 3 december a.s. zullen worden beantwoord. Bij de rond vraag werd nog geïnformeerd naar het standpunt van de raadsfractie t.a.v. de herindeling-Walcheren en werd gevraagd waarom ter zake geen samenwerking met de gemeente Vlissingen werd ge zocht, zulks in het kader van de dub belstadgedachte. Onze bontafdeling heeft voor U een zeer mooie sortering in diverse prijzen, VANAF 20,-—. VLOTTE BONTJASJES in gevraagde soorten. BONTHOEDEN EN MUTSEN. UW MODEHUIS TERNEUZEN -J INAAR KAPSALON SANDRINI Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN van belang Provinciale Zeeuwse Courant Over de algemene ledenvergadering vl... de Middelburgse IJsclub, maandagavond in De Vergenoeging te Middelburg ge houden, is op voorstel van bestuurslid de heer A. J. Haag besloten, de prijs voor dagkaarten te verhogen. Daar staat tegenover dat liet entreegeld voor kinder- en huisgenoot-leden ver valt; de hoofdleen blijven een entree prijs van 2,50 betalen. Bovendien be sloot men de baan de eerste dag alleen toegankelijk te stellen voor leden. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer F. W. N. van Oppen, bleek dat de omzet van dagkaarten in het afgelopen seizoen 1980) aanzienlijk gestegen is in vergelij king met het vorige seizoen toen de opbrengst slechts 280 bedroeg. Het ledenaantal is ongeveer hetzelf de gebleven; wel is een stijging van teerd. N duurdei-e abonnementen geconsta- De uitgaven in het komende seizoen zijn begroot op 3550 de totale ontvangsten schatte de penningmeester op 4050. De voorzitter van de Middelburgse IJs club, de heer H. Visser, mex-kte op dat een begroting moeilijk is vast te stellen, omdat de winter altijd het verrassende element is in een dergelijke vereniging. Wat het kampeerterrein betreft, ge loofde hij dat de „klantenkring" stabiel zal blijven of iets zal stijgen. De heer Vroom, die zich herkiesbaar stelde, is opnieuw met algemene stemmen tot lid van het bestuur benoemd. De voorzitter deelde mee, dat mevrouw Vroom zich voor het komende jaar niet hei-kies baar heeft gesteld; zij zal, tot men een plaatsvervanger heeft gevonden, als lid aanblijven. KERKN IEUW S Gereformeerde classis keert zich legen zedenbederf In 28 kerken, behorende tot de classis Den Haag van de Gereformeerde Ker ken in Nederland is zondag een kansel- boodschap voorgelezen die handelt over het toenemende zedenbederf. De bedoe ling van de kanselboodschap is het op gang brengen van een gesprek over het „steeds brutaler naar voren komen van de zedenverwildering" en om aan dit ge sprek een positieve inhoud te geven. In de komende weken zal in de kerken, op wijkavonden, op jeugdbijeenkomsten en in het kerkelijk verenigingsleven bij zondere aandacht geschonken worden aan dit gespx-ek. In de kanselboodschap werd gewezen op onder meer de slechte invloed van veel films, op de televisie, die „voor velen een ban dx-eigt te worden", op het vaak al te ruime zakgeld en op de uithuizig heid van ouders en jeugd. „Het gevaar van een argeloos meedrijven op de stroom van een noodlottige ontwikkeling is niet denkbeeldig", zo werd opgemerkt. De kanselboodschap is aan ieder ge meentelid ter hand gesteld. Marktberichten VEILING GOES. 19 november. Druiven: Black Alicante 1 151, 2 144. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 60—66, BI 34. B2 3243, afw. 1623. Per kg: Sprui ten Al 47—52, A2 37—53. BI 28, B2 26—31. Witlof A2 85, B2 66. Prei Al 27—32. Andijvie 1 18—21. 2 11—15. Knolselderij 10. Uien 3—12. Veldsla 2 41—50. Peen BI 13—14, Cl 12. B2 4. Groene sav. kool 1 14—18, 2 14. Rode kool 1 18—21, 2 14. Witte kool 1 13—16. Boeren kool 915. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 november. Andijvie 724. Sla 1119. Bloemkool 1175. Waspeen 1218. Rode kool 10—19. Witte kool 7—10. Kroten 6—17. Prei IX45. Sav. kool 7—18. Tomaten 2562. Sprui ten 22—154. Boerenkool 11—15. Witlof 57—89. Cox Orange 57—64. Goudrenet 20—60. Glorie Holland 3352. Jonathan 34.: VISMIJN COLÏJNSPLAAT. Exportgarnalen 5070 kg. 2.40—3.41. Schar 2 kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe. 17 pet vocht naar kwaliteit tot f 32,10 deze week franco Rotterdam. Zomergerst volgens monster tot 28,25 Haver volgens monster tot 26,af. gge volgens monster tot 24,50 af. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster f 45,0054,00. Schokkers op monster 45,00—70.00. Bruine bonen boerenschoon op monster ot 100.00. VLASMARKT ROTTERDAM 19 NOVEMBER 1962 Wateri'oot vlas: lage soorten van 1,45 tot ƒ.1.65, middensoorten van 1.67 tot 1,85, best vlas van 1,90 tot 2.05. Dauwroot vlas: van 7 1.30 tot 1.80. Breekvlas: van 0,85 tot 1.40 afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken: van 0,60 tot 1, De produktie van waterroot vlas blijft op normaal peil, de meeste partijen zijn van lagere en middensoorten, het aanbod van best vlas blijft klein. Voor vrijwel alle soorten blijft de vraag goed, de prijzen voor middensoorten en beter vlas zijn onveranderd terwijl voor de lage kwali teiten een hogere notering tot stand kwam. Het aanbod van dauwrootvlas blijft goed. alle soorten gaan vlot van de hand. noteringen onveranderd. Breekvlas blijft schaars, de te maken prijzen zijn voor de fabrikanten niet aantrekkelijk. Gezwingelde lokken worden iedere week verkocht, de prijzen voor de beste soorten zijn iets lager. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2035. Vette, koeien en ossen 1507. Varkens 528. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3c kwaliteit) In cents per kg. Vette koeien 255-275 215-250 200-215 Varkens (levend gew.) 185 182 178 Vette koeien aanvoer groter: handel flauw, afloop traag: prijzen iets gedrukt, prima's bovennotering. Varkens (levend gew.) aan voer korter; handel goed; prijzen gemiddeld als vorige week prima vleesvarkens boven notering slacht zeugen ƒ1.30—1,35 per kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 38 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje 11,25—12,75: klei-aard appelen 35 mm opwaarts: Bintje ƒ10,75— 12,25: voer-aardappelen ƒ3,00—5.00, export weinig vraag, binnenland rustige handel. Prijzen berekend, per 100 kg en op handels- voorwaarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. AARDAPPELMIJNMARKT De opleving in de termijnhandel voor aard appelen. welke algemeen in november werd verwacht, is ook deze week nog niet geko men. De prijzen toonden aanvankelijk enige neiging tot dalen, de prijsverschillen bleven echter gering, terwijl het slot goed prijs houdend was. Bintje 35 mm opw. april levering werd ge daan tot prijzen tussen 15,80 en 15,50 per 100 kg. terwijl hierin totaal 112 contracten tot stand kwamen. Dit was tevens de week- contracten, terwijl de prijzen voor april Bintjes toen tussen 16,10 en 15,70 lagen. Het aantal openstaande contracten beloopt thans 736, waarvan 730 Bintjes 35 april, 2 november en 4 december Bintje „A" 35/45 i. Vorige week waren deze cijfers resp, 705, 699, 2 en 4. Oliebollenactie De christelijke vrouwenvereniging te Ritthem hield dezer dagen een oliebol lenactie ten bate van het orgelfonds. De dames zagen hun moeite beloond met een netto-bedrag van 135. VOOR RUIM 100 WONINGEN Plpnnen voor bouu) van nog 35 particuliere huizen Alle beschikbare bouwgrond in liet uit breidingsplan „Centrum" in Krabbendjj- ke is benut, het is noodzakelijk dat nieuwe bouwgrond beschikbaar komt. Vijftien woningwetwoningen z|jii iu aanbouw aan de Morlodestraat en aan de Iiinkelingestraat. Met liet heien en het aanbrengen van de fundering is reeds begonnen. In het bouwplan „Cen trum" is alleen nog plaats voor één alleenstaande woning en voor de 5-kIas- sige school voor g.l.o. der gereformeer de gemeente. In de raadsvergadering- van 4 septem ber 1962 is besloten tot het doen uitvoe ren van de openbare werken in het uit- bi-eidingsplan „West". Dit is het per ceel bouwgrond ten noorden van de Westweg, vanaf de watergang en ten westen van de Kerkhoekstraat. Het perceel is 3 hectare groot. Thans zijn alle rioleringen in het bouwplan „West" ï-eeds gelegd, terwijl ook hier en daar reeds cunetten voor de straataanleg zijn gegraven. Alle straten zullen zij het proviso risch worden aangelegd. Met de aan leg van de trottoirs en het plaatsen van verlichtingsmasten zal worden gewacht totdat in een bepaalde straat de bouw geheel of voor een groot gedeelte is voltooid. Aan de straataanleg by het bouwryp- make-n van een uitbreidingsplan moet niet te grot® aandacht worden besteed, omdat bij het bouwen van woningen en dergelijke vaak veel in de straten moet worden gegraven, Zodat deze toch weer helemaal opnieuw moeten worden ge legd. Dit is gebleken bij de realisering van het uitbreidingsplan „Centrum", bjj het aansluiten op de riolering en de leidingen van de verschillende nutsbe drijven. RUIM 100 WONINGEN In het bouwplan „West" zullen 115 wo ningen kunnen worden gebouwd. Bij het gemeentebestuur zijn reeds plannen in gediend voor de bouw van 35 particulie re woningen in het uitbreidingsplan „West". Verwacht wordt dat in 1963 een aantal van deze woningen kan worden gebouwd. Hoewel geen onder deel van het thans bouwrijp gemaakte perceel-bouwgrond van 3 hectare, is het ten oosten van de watergang gelegen perceel hiermede ten nauwste verbon den. Op dit perceel, aan de Oosterschel- destraat is, zoals bekend, het bejaar dentehuis in aanbouw. De eerstesteen legging was 11 oktober 1962. Het be jaardentehuis zal ongeveer augustus- september 1963 geheel gei-eed zijn. Aan de andere zijde van de Oosterschelde- straat kunnen nog 7 particuliere wo ningen gebouwd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13