SKODA Kamer van Koophandel ondertekent adres inzake dienstwoningbeleid Graaf Andrew is ten strijde getrokken Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Ckefa rine 4 AGENDA ZUID-BEVELAND N.C.L.B. besprak het loonbeleid MARKTBERICHTEN RAAD YERSEKE NIET AKKOORD OVER PLAATSING FIETSEN Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN RIOLERINGEN BOUWPLAN WEST TE KRABBENDIJKE ZIJN GELEGD DINSDAG 20 NOVEMBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSCH-VLAANDEREN SAMEN MET 33 ANDERE KAMERS De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft te zamen met 33 andere Nederlandse kamers een adres onderte kend van de kamer te Haarlem, gericht aan de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid. In dit adres wordt de minister er op gewezen, dat in tal van gemeenten op initiatief en voor rekening van het bedrijfsleven woningen worden gebouwd. Dit prijzenswaardige streven, aldus dit adres, wordt door verscheidene gemeenten sterk gestimuleerd, omdat dit een belangrijke stap betekent in de leniging van de woningnood. legenheid te beschouwen. Er blijft uiter aard een groot verschil tussen de hier- bedoelde woningen en de uitgesproken dienstwoningen. Gericht aan minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid Het bedrijfsleven is van de veronder stelling uitgegaan, dat deze woonge- legenheden voor eigen personeelsle den konden worden voorbehouden. In het verleden heeft de jurisprudentie ook steun gegeven aan deze opvat ting. Tal van rechterlijke uitspraken bestempelden deze woningen als dienstwoningen, zodat werknemers, die hun dienstverband opzegden de woningen dienden te verlaten en vrij te maken voor hun opvolgers. Hoge Raad In het adres aan de minister wordt ge constateerd, dat blijkens een uitspraak van de Hoge Raad, deze opvatting geen steun meer vindt. De Hoge Raad oor deelde namelijk, dat arbeids- en huur overeenkomsten twee aparte zaken zijn. Bij een ontruimingsprocedure staat een succesvol verweer van de werkgever te genover een in te stellen beroep on de huurbescherming niet meer vast. Door deze uitspraak wordt het bedrijfsleven allerminst gestimuleerd in zijn animo tot de bouw van deze woningen, zodat vele ondernemers een afwachtende hou ding zijn gaan aannemen, aldus het adres aan de minister. De kamers zeggen het te zullen toe juichen indien de minister een aan schrijving tot alle gemeentebesturen zou willen richten, waarin gewezen wordt op de impasse waarin de on dernemers verkeren en waarin de ge meentebesturen wordt verzocht bij de verdeling van woningen met deze omstandigheden rekening te willen houden. Voorts de werkgevers bij het toewijzen van woningen tegemoet te komen in geval zij gedupeerd zijn door een effectief beroep op huurbe scherming van werknemerszijde. De heer J. van de Voorde, die de vak verenigingen in de kamer vertegenwoor digt, zei maandagmorgen de uitspraak van de Hoge Raad nog zo gele niet te vinden. Zijns inziens zijn er misbruiken geweest, ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorzitter R. H. van Krevelen zei de kwestie meer als een juridische aange- Koster viel bij sluiten kerkdeuren Bij het sluiten van de kerkdeuren voor de middagdienst van zondag in de Ge reformeerde Gemeente te Krabbendyke kwam de koster, de heer C. Murre, zo danig op het achterhoofd te vallen, dat hij een hersenschudding kreeg. De heer Murre werd naar zyn woning overge bracht. EXAMENS De heer J. P. A. Verhaegen uit Graauw is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het ingenieursexa men voor civiel-ingenieur: N. D. van Driel, Kortgene; A. P. Vernimmen, Ter- neuzen en P. A. Walhout, Sint Anna- land. De heer J. Sturris jr. uit St -Annaland behaalde te Rotterdam 't diploma voet en schoenkundig pedicure. Advertentie Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek te maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4'* hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 la Handige alripverpakklng 40 la Voordelige flacon 100 la Middelburg-Electro: Slavinnen voor de Oriënt. 19.30 uur, 10 Jaar. Bogardzaal: Ouden van dagen, 14.30 uur. Bogardzaal: Christelijke Vrouwen Bond, 20 uur. Wöh- ler: Cabaretavond ouden van dagen, 20 Vlisslngcn-Alhambrn: The Cliff Richard show. a.l. Luxor: Vlammen over Kansas, 20 uur, 14 jaar. Seheldekwartier: Vergade ring afdeling Zeeland Nederlands Instituut voor Efficiency, 14 uur Goes Grand: „My Geisha", 20 uur, 14 jaar. Veiling: Voorlichtingsavond voor huls vrouwen, fruit, 10.30 uur. Zlerlk/.eo Concertzaal: Revolvervechters, 20 uur, 14 laar. 's Landslcamer: Algemene vergadering waterschap „Schouwen-Dul- veland", 13.30 uur. „Concordia": Midden standsavond. 20 uur. Herv. Verenigings gebouw: Vergadering A.li,-kiesvereniging, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: The teenager love. 20 l 14 jat Tcrncuzen-Luxor: Lolita, 20 uur, 18 Jaar. Hulst-Bioscoopgebouw: Glimlach en sterf, uur. 18 Jaar. Sas van Gent-Olympiatheater: Het zwaard van Robin Hood, 20 uur. a.l. Zierikzcc-Concertzaal: Revolvervechters, uur, 14 jaar. Adhesie Besloten werd adhesie te betuigen met een adres van de Kamer van Koophan del te Voorne, waarin het bestuur van het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel in overweging wordt gegeven de seizoen uitverkopen met ingang van 1963 te doen aanvangen op donderdag van de kalenderweek, waarin de 15e januari, respectievelijk de 15e juni valt. Donder dag als aanvangsdag zal in het alge meen de ondernemer welkom zijn, zowel uit organisatorisch als uit commercieel oogpunt, aldus dit adres. Goedkeuring verleende de Kamer tijdens deze algemene vergadering alsnog op de reeds verleende eenmalige bijdrage van 200 ten behoeve van de werkzaamhe den van de Middenstandscommissie voor de kustgemeenten in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Studiefonds Bij de behandeling van de begroting voor 1963 "-af de heer J. F. Denie op verzoek van de heer P. A. van de Plas, een nadere uiteenzetting over het werk van het Zeeuws Studiefonds. Spreker wees erop, dat gegadigden voor steun bij verdere studie, tegelijk met een ver zoek aan het Zeeuwse fonds een soort gelijk verzoek moeten richten tot het Rijk. Voorzitter Van Krevelen zei van mening te zijn, dat het Zeeuws Studie fonds nog te weinig bekendheid geniet en bepaald wat meer aandacht nodig heeft. De begroting werd door de Kamer goedgekeurd. Aangezien de huidige vorm van de Ka mers van Koophandel nog een jaar voortduren, diende een verkiezing plaats te vinden voor de helft van het aantal leden. Met grote meerderheid van stem men werden herkozen de heren H. A. A. Baron Collot d'Escury, ir. R. H. van Krevelen, J. F. van de Voorde, A. J. Cambiers, J. G. van der Pejjl, L. J. M. Fassaert, P. W. Toesseint, C. Hamelink, H. A. M. A. de Meijer en J. J. Brugge. De heer R. R. Visser te Terneuzen zal worden voorgedragen voor herverkie zing in het bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaanderen". Vrij Evangelische Jeugd hield weehend in Goes De Zeeuwse Vrije Evangelische Jeug'd Organisatie (Vejo) heeft op 17 en 18 november een weekend in Goes gehou den. Na een gezamenlijke broodmaal tijd, werd het weekend door de Vejo- voorzitter de heer J. de Bliek uit Bres- kens geopend. De avond werd gevuld met een opdrachtenspel „De reis door Europa", dat onder leiding stond van mej. Hertong en de heer Sïnke. Beiden zijn lid van het C.J.V. Zondagmiddag kwam de jeugd weer bij elkaar om t< luisteren naar een boekbespreking over het boek „De groene hel" door Henri van Wermerskerken. Om 5 uur gingen allen naar de zangdienst in de Vrije Evangelische Kerk. Voorganger van de ze zangdienst was ds. H. R. Timmer man uit Amsterdam. In deze dienst werkte een jeugdkoortje uit Goes, als mede de Zeeuwse Vejo mee. Na de kerk dienst was er een gezamenlijke brood maaltijd. Daarna sloot de Vejo-voorzit- ter uit Goes de heer Q. C. van de Vrie dit geslaagde weekend. Maandag in Goes vier verkeersongevallen In Goes hebben zich maandag vier ver keersongevallen voorgedaan, waarbij al leen materiële schade ontstond. Bij het passeren op de Westhavendijlc werd de door J. J. G. uit Wolphaartsdijk be stuurde personenauto aangereden door de vrachtauto van P. A. van P. uit Oud- Vossemeer. Beide auto's werden licht beschadigd. Bij het achteruitrijden reed de door C. S. uit Oudelande bestuurde vrachtauto in de Van Dusseldorpstraat te Goes te gen een bestelauto van de P.T.T., be stuurd door J. A. V. uit Goes. Er was enige materiële schade. De 24-jarige bromfietser H. K. uit 's- Heer-Arendskerke gaf op het kruispunt Grote Kade-Oostsingel geen voorrang aan de personenauto van E. M. van H. uit Heinkenszand. Ook in dit geval was er enige materiële schade. Eveneens geen voorrang verleende de 16-jarige bromfietser L. C. van A. uit Goes, die op de hoek bij het politie bureau tegen de personenauto van E H. M. uit Rotterdam reed. Bromfiets er auto werden licht beschadigd. Feestavond buurtvereniging De Goese buurtvereniging van de Zuid- vlietstraat en omstreken hield vrijdag avond in de „Prins van Oranje" een druk bezochte feestavond voor de leden. Na een kort openingswoord van de voor zitter, de heer I, Fokke. werd een vlot en vrolijk cabaretprogramma over het voetlicht gebracht. Hieraan werkten mee René Frijters variété gezelschap, dat be stond uit Ton van de Bos, conferencier, Jo Roosen, accordeon, het Hawaiian en semble „The Gibama Hawaiians" en de bekende teenagerster Ria Valk. Deze artiesten wisten de aanwezigen enkele uurtjes aangenaam te verpozen. Met een dansje op muziek van „The Orphe- ans" werd de feestavond besloten. Ter dekking van de kosten was er dc tra ditionele verloting. Het district Zuid-Beveland van de Ne derlands Christelijke Agrarische Be- drjjfsbond hield zaterdagmiddag in de Opril" te Goes een druk bezochte leden vergadering onder voorzitterschap var Je heer Cbr. Maas uit Krabbendijke. In deze vergadering werd het winterpro- gramma van het district besproken. Be sloten werd een tweetal cursusvergade ringen te houden, waar behandeld zullen worden de onderwerpen „Landbouwpoli tiek op langere termijn" en „Perspectie ven voor de Agrarische bedrijfstak". Op 22 januari 1963 zal te Goes een grote familieavond worden gehouden. Een ge zelschap uit Sehore zal dan een toneel stuk opvoeren. Tijdens deze vergadering hield de heer M, D. den Hollander, districtsbestuurder een praatje over het loonbeleid en de moeilijkheden in de landbouw. Hij wees erop, dat het standpunt van de bond is, dat de moeilijkheden voor de gemengde bedrijven ten spoedigste moeten worden opgelost in dc zin, die het landbouw schap heeft gevraagd. De nu reeds door de minister toegezegde maatregelen zullen in nauw overleg met het bedrijfs leven moeten worden uitgewerkt- Ook de achterstand in de lonen van de land arbeiders zullen zo spoedig mogelijk moeten worden ingehaald, daar het niet juist is, dat een gedeelte van de Neder landse werknemers worden onderbetaald in vergelijking met hun collega's in an dere bedrijfstakken. De verkorting in de arbeidstijd zal zodanig moeten wor den toegepast, dat men ook in de land bouw binnen korte tijd tot invoering van een vijfdaagse werkweek zal kun nen komen. Van belang is het dan ook dat met de vaststelling van de garan tie- c.q, richtprijzen rekening wordt ge houden met de stijging van de arbeids kosten. De personeelsvoorziening voor de landbouw is in studie, maar van een zelfde belang noemde spreker het, dat de werknemer in deze bedrijfstak waardeerd zal worden als vakarbeider. Vast staat dat de nodige kennis voor de landarbeid groter moet zijn dan voor vele andere arbeid. Ten slotte werden nog enkele opmerkingen gemaakt over de loonpolitiek en de nieuwe c a.o. voor de landbouw 1963-1964. Geslaagde filmavond De afdeling Goes van de Nederlandse vereniging voor algemeen maatschappe lijk werk „Humanltas" gaf vrijdagavond in de „Prins van Oranje" een geslaagde filmavond, waarvoor redelijke belang stelling bestond. De voorzitter van de afdeling, de heer J. A. Salomé, wees er in zijn openingswoord op, dat de ver eniging in feite herboren is. Vorig jaar vond een heroprichting plaats en is nu bezig pionierswerk te verrichten. Hij sprak de hoop uit, dat het in de toe komst mogelijk zal worden de doelstel lingen van de vereniging ook in de prak tijk goed tot uitdrukking te doen ko men. Hierna gaf de heer W. Post uit Breda, maatschappelijk werkadviseur van „Humanitas" in het gewest Noord- Brabant en Zeeland een overzicht van het werk als landelijke vereniging. Hoofdschotel was de vertoning van de film „De paraplue". Deze behandelt het verschijnsel van de verwaarloosde jeugd. De film werd ingeleid door de heer C. Uitenboogaard, landelijk secretaris van de sector jeugdzaken van „Huma nitas". R1LLAND-BATH 55 jaar getrouwd Morgen, woensdag 21 november, zijn de echtelieden Chr. Traas en S. Traas-van Oudenaarde 55 jaar getrouwd. Het echt paar woont in Rilland-Bath aan de Adriaan Buteijnstraat- de extra-solide Skoda-bouwu meer veiligheid garandeert een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V.-DOBBEWEG-VOORSCHOTEN TEL:(01717)2010" DEALERS: Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Gar. J. JOOSSE ZN., Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, te! 318 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, fel. 482 Garage C. M. G CAPPENDIJK Axelsestraat 174, Terneuzen. tel. 2030 VEILING GOES. 19 november. Druiven: Black Alicante X 151, 144. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 60—66, BI 34, B2 32—43, afw. 16—23. Per kg: Sprui ten AI 47—52, A2 37—53, BI 28, B2 26—31. Witlof A2 85, B2 66. Prei Al 27—32. Andijvie 1 1821, 2 1115. Knolselderij 10. Uien 312. Veldsla 2 41—50. Peen BI 13—14, Cl 12, B2 4. Groene sav. kool 1 1418, 2 14. Rode kool 1 18—21, 2 14. Witte kool 1 13—16. Boeren kool 9—15. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe, 17 pet vocht naar kwaliteit tot 32,10 deze week franco Rotterdam. Zomergerst volgens monster tot 28,25 af. Haver volgens monster tot 26,af. ge volgens monster tot f 24,50 af. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster f 45,0054,00. Schokkers op monster ƒ45,0070.00. Bruine bonen boerenschoon op monster tot 100,00. AARDAPPELMIJNMARKT De opleving in de termijnhandel voor aard appelen, welke algemeen in november werd verwacht, is ook deze week nog niet geko- - De prijzen toonden aanvankelijk enige neiging tot dalen, de prijsverschillen bleven echter gering, terwijl het slot goed prijs houdend was. Bintje 35 mm opw. april levering werd ge- i tot prijzen tussen f 15,80 en 15,50 per 100 kg, terwijl hierin totaal 112 contracten tot stand kwamen. Dit was tevens de week- omzet, daar in pootaardappelen niets omging. In de voorafgaande week was de omzet 74 contracten, terwijl de prijzen voor april Bintjes toen tussen 16,10 en f 15,70 lagen. Het aantal openstaande contracten beloopt thans 736, waarvan 730 Bintjes 35 april, 2 november en 4 december Bintje „A" 35/45 Vorige week waren deze cijfers resp. 705, 699, 2 en 4. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5070 kg, 2,40—S,41. Schar 2 kg. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2035. Vette koeien en ossen 1507. Varkens 528. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwaliteit) In cents per kg. Vette koeien 255-275 215-250 200-215 Varkens (levend gew.) 185 182 178 Vette koeien aanvoer groter: handel flauw, afloop traag: prijzen iets gedrukt, prima's bovennotering. Varkens (levend gew.) aan- korter: handel goed: prijzen gemiddeld als vorige week prima vleesvarkens boven notering slacht zeugen ƒ1.30—1,35 per kg. VLASMARKT ROTTERDAM 19 NOVEMBER 1962 Waterroot vlas: lage soorten van 1,45 tot 1.65, middensoorten van 1,67 tot 1,85, best vlas van 1,90 tot 2,05. Dauwroot vlas: van tot 1,80. Breekvlas: van 0,85 tot 1,40 afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken: van 0,60 tot 1, De produktie van waterroot vlas blijft op normaal peil, de meeste partijen zijn van :e en middensoorten, het aanbod van best vlas blijft klein. Voor vrijwel alle soorten blijft de vraag goed. de prijzen voor middensoorten en beter vlas zijn onveranderd terwijl voor de lage kwali teiten een hogere notering tot stand kwam. Het aanbod van dauwrootvlas blijft goed. alle :en gaan vlot van de hand, noteringen onveranderd. Breekvlas blijft schaars, de te maken prijzen zijn voor de fabrikanten niet aantrekkelijk. Gezwingelde lokken worden iedere week verkocht, de prijzen voor de beste soorten zijn iets lager. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 38 mm opwaarts vc het binnenland: Bintje 11,2512,75: klei-aard appelen 35 mm opwaarts: Bintje 10,75— 12,25: voer-aardappelen 3,005,00, export weinig vraag, binnenland rustige handel. Prijzen berekend per 100 kg en op handels- voorwaarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. IN DE VIERSTRAAT Autowrakken niet langer dan 3 dagen op straat De gemeenteraad van Yerseke heeft de zer dagen uitvoerig gediscussieerd over een voorstel van b. en tv. tot wijziging van het straatpolitiereglement. Hierin zou de bepaling worden opgenomen, dat het tussen 18 en 24 uur verboden is fietsen en bromfietsen op de trottoirs of op de rytveg te plaatsen in de meente op de Vierstraat vanaf het Kt plein tot aan de splitsing Mosselstraat- Oudetorenstraat. Er waren de laatste tijd veel klachten gekomen over dt jeugd, die zich hieraan nogal eens be zondigt. De cafetaviahouder A. D. uit de Vier straat had een bezwaarschrift tegen de wijziging in de verordening gezonden. De heer C. Pekaar (p.v.d.a.) had be zwaren tegen de wijziging, omdat dc problemen zich ook in andere straten voordoen. De lieer J. van Schailt (c.h.) E. Boone (vrije lijst) vielen hem bij, ter wijl de heer H. Cornelisse (s.g.p.) meende, dat de verordening maar voor alle cafetaria's moest gelden. De heer J. 1. Velde (c.h.) vroeg zich af of de plaatselijke politie wel voldoende tact bezit om met de jeugd om te gaan en de heer J. Sinke (a.r.) zag liever een zekere limiet gesteld, bijvoorbeeld een verbod voor meer dan twee fietsen. Burgemeester A. C. Willemsen wees op, dat de verordening soepel zou w den toegepast. Bij de stemming staakten de stemmen. De heren Pekaar (p.v.d.a.) Boone (vrije lijst), Van Schaik er d. Velde (c.h.) en Cornelisse (s.g.p.) stemden tegen. Het voorstel komt in de volgende raadsvergadering wederom ter tafel. Autowrakken „Kunstvrienden" bracht „Je moet er niet mee spelen" De toneelvereniging „Kunstvrienden" te Goes heeft zaterdagavond in het „Schut tershof" voor een groot aantal dona teurs en belangstellenden een geslaagde opvoering gegeven van de klucht „Je moet er niet mee spelen", van Hans Nesna. Dit stuk is een pretentieloos toneelspel, dat is geschreven rondom de figuur van Max Dilleman, een vrijgezel en advocaat van beroep. Deze krflgt van een onbe kende tante uit Amerika een belangrijke erfenis toebedeeld, onder voorwaarde, dat hij precies op zijn 25ste verjaardag in het huwelijk zal treden met Zoezoe, een pleegkind van dc tante. Allerlei ko mische en verwarrende situaties doen zich voor. Door enthousiast en overtuigend spel kwamen de tonelisten tot een aanvaard baar geheel. Menige lachsalvo werd dan ook geoogst, terwijl hen aan het slot een dankbaar applaus ten deel viel. De heer A. Aertens vertolkte uitstekend de rol van advocaat Max Dilleman. Hij werd hierbij terzijde gestaan door zijn „huis houdster" Angelique en zijn vriend Cas per, respectievelijk gespeeld door me vrouw T. van Vredegem-Bijkerk en de heer P. Temmerman. Ook notaris Ap pelman, gespeeld door de heer F. van Vredegem, kwam goed uit de verf, als mede het spel van de dames D. Aertsen- Voois en A. Ventevogel-Schillemans als respectievelijk de vriendin Lilian en de artieste Zoezoe. In de bijrollen weerden zich de heer G. Beeke als Rinus de Wit de stroper en mevrouw C. Beeke- Van Vredegem als de wasvrouw Marie danig. De regie was in handen van de heer J. Kooning, terwijl de heer P. Zan- dee voor de grime zorg droeg. In zijn openingswoord sprak de heer P. Zandee, voorzitter van „Kunstvrienden", zijn vreugde uit over het feit, dat het aantal donateurs vrijwel gehandhaafd bleef. Hij sprak hierbij de hoop uit, dat dit aantal nog zal groeien. Met een ge zellig bal werd deze eerste avond van „Kunstvrienden" besloten. WOLPHAARTSDIJK N.O. V.I.B.-COLLECTE De NOVIB-collecte heeft in Wol- phaartsdQk 900 opgebracht. reglement aan te vullen met een be paling, waarbij het verboden wordt niet rjjklare voer- en motorvoertui gen langer dan drie dagen op de ry- weg te laten staan. Doeling is op slag van autowrakken en een han delsvoorraad voer- en motorrijtuigen op de openbare weg te voorkomen. De begroting van de burgerlijke instel ling voor maatschappelijke zorg voor het jaar 1963 vertoont een gemeentelij ke subsidie van f 39.000,000. Op zijn verzoek werd.de heer C. Bek, commies A ter secretarie per 15 no vember 1962 eervol ontslag verleend. De raadsvoorzitter betuigde zijn erken telijkheid voor de wijze, waarop de heer Bek gedurende 25 jaar zijn werkzaam heden verrichtte. In zijn plaats werd be noemd tot waarnemend gemeentesecre taris de heer B. J. Korstanje. De rekening-courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten werd voor 1963 op f 135.000 vastgesteld. De rekening 1961 van de burgerlijke instelling voor maatschap pelijke zorg werd aangeboden met een sluitpost aan gemeentesubsidie van f 29.330,74. De gemeenterekening 1961, heeft op de gewone dienst een batig slot van f 70.633,33. Gezegd werd dat bij de definitieve vaststelling dit bedrag aan- KERKN IEUWS Gereformeerde classis keert zich tegen zedenbederf In 28 kerken, behorende tot de classis Den Haag van de Gereformeerde Ker ken in Nederland is zondag een kansel- boodschap voorgelezen die handelt over het toenemende zedenbederf. De bedoe ling van de kansclboodschap is het op gang brengen van een gesprek over het „steeds brutaler naar voren komen vau de zedenverwildering" en om aan dit ge sprek een positieve inhoud te geven- In de komende weken zal in de kerken, op wijkavonden, op jeugdbijeenkomsten en in het kerkelijk verenigingsleven bij zondere aandacht geschonken worden aan dit gesprek. In de kanselboodschap werd gewezen op onder meer de slechte invloed van veel films, op de televisie, die „voor velen een ban dreigt te worden", op het vaak al te ruime zakgeld en op de uithuizig heid van ouders en jeugd. „Het gevaar van een argeloos meedrijven op de stroom van een noodlottige ontwikkeling is niet denkbeeldig", zo werd opgemerkt. De kansclboodschap is aan ieder ge meentelid ter hand gesteld. Raad akkoord met uitbreidinsplan 's-Heer-Abtskerke >e gemeenteraad van 's-Heer-Abtsker- „e is maandagavond akkoord gegaan met de voorbereiding van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak voor deze ge meente. Het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hoofd zal op dracht krijgen dit plan te maken. De bebouwïngsvoorsehriften werden tevens in maxima vastgesteld. In principe besloot de raad tot de bouw van een woning aan de Polderweg voor het hoofd der openbare lagere school en het huis te laten ontwerpen door de gemeenteopzichter. Het verenigingsgebouw is verouderd. Het is eigendom van de Ned. Herv. Kerk, die een vergroting en modernise ring niet kan financieren. De raad be sloot daarom met de kerk in overleg te treden over een overname door de ge meente van dit gebouw. Hierna zal een verbouwing kunnen plaatsvinden. Een stichting zal de exploitatie voor haar rekening kunnen nemen. 's-Heer Abts- kerke zal toetreden tot de Nederlands- Belgische vereniging „Zeeland". Het kraamcentrum krijgt een subsidie 2 per verzorgingsdag. Het was 25 cent. De Zeeuwse Stichting voor Reva lidatie werd een eenmalige bijdrage van 5 cent per inwoner verleend. De raad kreeg de gemeentebegroting voor 1963 aangeboden, die een rooskleu rig beeld geeft. De post onvoorzien be draagt 5000, terwijl nog naar de re serves 9000 kan worden overgebracht. Na een breedvoerige bespreking van het verslag van een vergadering tot oprich ting van een streelcorgaan in de Zak van Zuid-Beveland besloot men hierte genover een afwijzend standpunt in te nemen. De raad ging voorts akkoord met de aankoop van een megafoon ten behoeve van de B.B. als waarschu wingsapparaat bij „fall-out". Het gemeentepersoneel krijgt een uit kering ineens van 2,2 procent als sala risverhoging over 1962. Dc raad ging verder akkoox-d met een wijziging in de verordening op de heffing van straat belasting, die in overeenstemming werd gebracht met de huidige wijze van hef fing. Voor de eigenaren houdt dit geen wijziging in. merkelijk minder zal bedragen. Het na delig saldo op de kapitaaldienst werd voorlopig berekend op f 292.469,46. De commissie tot nazien van deze beschei den werd aangewezen. Ter verbreding van de Burgemeester Sinkelaan werd een stukje grond vai Nijssen geruild. In de rondvraag stelde de heer Pekaar (p.v.d.a.) de vraag of de dijkwacht nog steeds in tact is, wat bevestigend werd beantwoord. De heer E. Boone (vrije lyst) zag gaarne plaatsing van een waterkraan op de liaven ten behoeve van de schippers, terwijl de heer J. van de Velde (c.h.) er op wees, dat zaken, die in de laatst gehouden geheime zit ting van de-raad de andere morgen in het dorp reeds de ronde deden. Een der gelijke zitting had dan volgens hem wei nig of geen nut. I WÈÊÊÊÊÈm Prachtig hé die films over Ivanhoe. Je kunt er echter van verze kerd zijn dat „Robin Hood en zijn schelmen" voor deze film hele maal niet onder doet. De film over Robin Hood wordt niet voor niets de „Nederlandse Ivanhoe" genoemd. En nu wil je zeker wel graag weten wat er in de film gebeurt. Goed, we zullen een klein stukje van de sluier oplichten, maar meer dan een klein stukje be slist niet. Luister maar eens. Engeland in de tijd van de kruistochten. Graaf Andrew is ten strij de getrokken. Zijn vrouw en zoon Robert blijven achter op het kas teel, 6venals een broer van Andrew, graaf Gilbert en diens rent meester Siegfried. Nu hebben we gelijk de twee booswichten van het verhaal, te pakken: graaf Gilbert en rentmeester Siegfried. Zij laten de gravin in de keuken werken, terwijl Robert, de zoon van de graaf zijn brood moet verdienen als stalknecht. Je begrijpt wel, dat Robert dat niet neemt. Hij ontvluelit dan ook samen met de jagermeester John. Kijk maar eens op de foto. Waar zij naar toe gaan? Dat is nog al duidelijk. Zy zijn op weg naar het woud van Sherwood om de hulp in te roepen van Robin Hood. Nu weten jullie wel genoeg om een klein beetje over de film „Robin Hood en zijn schelmen" te kunnen oordelen. Je zou die film wel eens willen zien Dat kan, want de P.Z.C. verzorgt ieder jaar in de kerstva kantie in Middelburg, Vlissingen en Goes een serie jeugdvoorstellingen. Dit jaar kunnen jullie in onze jeugd- :ournee twee films te zien: „Robin Hood en zijn schelmen" en „Mooi maar modderig" van de „dikke" en de „dunne". Om toegangskaarten voor de jeugd- :ournee '62 te krijgen bestaat weer de bekende regeling: in Middelburg, Vlissingen en Goes wordt in winkels vaar het raambiljet van onze tour nee hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van f 1.een bon vei*- strekt. Voor TWINTIG gulden aan bonnen kunnen jullie een plaatsbe wijs krijgen. Met de uitreiking van de bonnen wordt MORGEN, woens dag, een begin gemaakt. De uitrei king eindigt op 5 december. De P.Z.C.-tournee 1962 om vat weer een aantal voorstel lingen, die alle in de kerstva kantie zullen worden gege ven. De films, die zullen wor den vertoond zijn cultureel gekeurd, zodat alle kinderen zonder bezwaar naar de voor stellingen kunnen komen. Wij doen echter een dringend beroep op alle ouders er voor te zorgen, dat de kinderen maar EENMAAL de voor stellingen bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan bete kent dat, dat zij de plaats in nemen van een kind, dat nog niet is geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen ook NEET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst daar van komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. VOOR RUIM 100 WONINGEN Plannen voor bouw van nog 35 purficcliere huizen Alle beschikbare bouwgrond in liet uit breidingsplan „Centrum" in Krabbendy- ke is benut, het is noodzakelyk dat nieuwe bouwgrond beschikbaar komt. Vijftien woningwetwoningen zijn in aanbouw aan de Morlodestraat en aan de Hinkelingestraat. Met het heien en het aanbrengen van de fundering is reeds begonnen. In het bouwplan „Cen trum" is alleen nog plaats voor één alleenstaande woning en voor de 5-klas- sige school voor g.l.o. der gereformeer de gemeente. In de raadsvergadering van 4 septem ber 1962 is besloten tot het doen uitvoe ren van dc openbare werken in het uit breidingsplan „West". Dit is het per ceel bouwgrond ten noorden van de Westweg, vanaf de watergang en ten westen van de Kerklioekstraat. Het perceel is 3 hectare groot. Thans zijn alle rioleringen in het bouwplan „West" reeds gelegd, terwijl ook hier en daar reeds cunetten voor de straataanleg zijn gegraven. Alle straten zullen zij het proviso risch worden aangelegd. Met de aan leg van de trottoirs en het plaatsen van verlichtingsmasten zal worden gewacht totdat in een bepaalde straat de bouw geheel of voor een groot gedeelte is voltooid. Aan de straataanleg bij het bouwrijp- maken van een uitbreidingsplan moet niet te grote aandacht worden besteed, omdat by het bouwen van woningen en dergelyke vaak veel in de straten moet worden gegraven, zodat deze toch weer helemaal opnieuw moeten worden ge legd. Dit is gebleken bij de realisering van het uitbreidingsplan „Centrum", by het aansluiten op de riolering en dt leidingen van de verschillende nutsbe drijven. RUIM 100 WONINGEN In het bouwplan „West" zullen 115 ningen kunnen worden gebouwd. Bij het gemeentebestuur zijn reeds plannen in gediend voor de bouw van 35 particulie re woningen in het uitbreidingsplan „West". Verwacht wordt dat in 1963 een aantal van deze woningen kan worden gebouwd. Hoewel geen onder deel van het thans bouwryp gemaakte perceel bouwgrond van 3 hectare, is het ten oosten van de watergang gelegen perceel hiermede ten nauwste verbon den. Op dit perceel, aan de Oosterschel- destraat is. zoals bekend, het bejaar dentehuis in aanbouw. De eerstesteen legging was 11 oktober 1962. Het be jaardentehuis zal ongeveer augustus- september 1963 geheel gereed zijn. Aan de andere zijde van de Oosterschelde- straat kunnen nog 7 particuliere wo ningen gebouwd worden. BORSSELE OPTREDEN VAN DE „LUSTIGE TREKKERS" Mevrouw Bierens verzorgde dezer da gen met de accordeonvereniging „De lustige trekkers" een uitvoering in het verenigingsgebouw te Borssele. Mejuf frouw Bierens bracht onder meer het nummer Heinzelmannchens Wachtpara- de ten gehore. Met dit nummer behaal de zij onlangs het Europees accordeon- kampioenschap. Een cabaretgezelschap uit 's Gravenpolder zorgde daarna voor de opvoering van „Romantiek en rit-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11