PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ADENAUER DAG EERDER NAAR HUIS OM KABINET TE REDDEN Vluchten boven Cuba gaan door Protest van duizenden boeren in Den Haag Chr. h.b.s. en voor Walcheren geopend Russisch raket- vccrstel Geen coalitie van socialisten en C.D.LL Miljoenenbuit aan schilderijen terecht „Softenonproces" en levensbeschouwing ACHTTIEN MAN VAN GRIEKS SCHIP VERMIST Zeven resoluties van K.H.L.C. „Regering wil in één klap vele boeren wegwerken" Na anonieme brief aan minister Gestolen uit een museum aan Franse Rivier a Commissaris der koningin onthulde tekst„Ken Hem in al uw wegen Vandaag... V.S. akkoord met kernzwaard voor de N.A.V.O. Industrialisatie 205e jaargang - no. 272 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: Walstraat 58-60, tel. 2911. Zierikzee: red. 3 G. A. de Kok oïcï lu „cnoVociF -J «v uw u.» w Abonnementsprijs 62 cent per week. ƒ8.00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: oJP.'g*8i i adv- 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: red. tel. 2116, adm. tel. 1. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv 4,-. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Zaterdag 17 nov. 1962 Antiekveiling: bijna 2 ton Pagina 2 SPOEDIGE ONTKNOPING VERWACHT VAN RAADSELACHTIGE „SPIEGEL"- AFFAIRE Een dag eerder dan in het voornemen lag, is kanselier Adenauer gisteren naar huis teruggekeerd, na gedurende de afgelopen twee dagen besprekingen te hebben gevoerd met president Kennedy en andere Amerikaanse leiders. Adenauer heeft zijn vertrek naar huis vervroegd om zich persoon lijk te kunnen bemoeien met de politieke crisis daar. Er zijn ernstige moeilijkheden gerezen tussen de coalitiepartners de Christen-Democraten van Adenauer en de Vrije Democraten over de Spiegelaffaire. Ingeval de huidige „burgerlijke" coalitie van Christen-Democra tische Unie/Christelijk-Sociale Unie en Vrije Democraten uiteen valt, zal er geen „grote coalitie" van Christen-Democraten en So ciaal-Democraten komen, zo heeft de plaatsvervangend voorzitter van de S.P.D., Herbert Wehner, gisteren in Bonn verklaard. Volgens hem zou echter wel desnoods over een kabinet te praten zijn, waarin alle partijen zijn vertegenwoordigd. Een dergelijke regering zou aan de macht kunnen blijven, totdat „de orde en de zuiverheid in de staat zijn hersteld". Alleen Strauss De leider van de Vrije Democraten, Erich Mende, heeft gisteren in West- Berlijn verklaard, dat zijn partij ver moedelijk het aftreden van de minis- Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat de V.S. hun luchtverkenningen boven Cuba zullen voortzetten, zolang het be wind van premier Castro niet ak koord gaat met andere controle maatregelen tegen de opbouw van een offensieve bewapening op het eiland. Hot State Departement verklaarde dit naar aanleiding van het Cubaanse drei gement. dat verkenningsvliegtuigen in het Cubaanse luchtruim de kans lopen te worden neergeschoten- Van Amerikaanse zijde bij de V.N. werd meegedeeld, dat de V.S. „natuurlijk" maatregelen zullen treffen om hun vliegtuigen zo nodig te beschermen. HET PROCES te Luik, alge meen bekend geworden als het „Softenonproces", heeft in brede kringen tal van vra gen opgeroepen. Over de christelijke levensbeschou wing en het vonnis in dit pro ces schreef onze kerkelijke medewerker in zijn rubriek „Stemmen uit de kerken". Op pagina 17. In dit nummer o.m.: Pag. 2: „An tiekveiling" en „Soepeler indus trialisatiebeleid". Pagina 3: Voorbeschouwing over dc Franse verkiezingen van mor gen en „Verdere avonturen" van Kolt Nieuwenhuizen. Pagina 5: Kerkdiensten. Pagina 7: De langste dag. en in het Pagina 11: „Parijs wil nieuw dorp bouwen op betonplaatmet ónder het dorp -ruimte voor het verkeer en een artikel met de vraag: „Sowjet-economie op keerpunt f'. Pagina 12: Zigzag-jeugdpagina met „De jeugd van vroeger over de jeugd van nu" plus Schoolkran tenkiosk en een beschouwing over de biljartsport in Zeeland. Pagina 13: „In en om het thea ter'', met de vernederde mens als geliefd thema op het toneel; let terkundige kroniek van Hans Warren en „Honderd jaar Gerhart Hauptmann". Pagina 15: „ln de ban van antiek" als motto voor een fotoreportage; radio- en t.v.-artikel en puzzel. Pagina 17: De rubriek Kerken en Maatschappij met een artikel over de bijbelkringen in de diverse ker ken en „Stemmen uit de kerken". Pagina 19: Kroniek van Zwin tot Zijpe, Amsterdamse Beurs en feuilleton. ter van defensie, Strauss, zal ver langen wegens diens optreden in de zaak van „Der Spiegel". Volgens hem is een samenwerken met deze minister na de gebeurtenissen van de laatste weken niet meer mogelijk. Mende zal vanochtend een onderhoud met bondskanselier Adenauer over de kwestie hebben. Maandag komt het be stuur van de Vrije Democraten in Neu renberg bijeen. Waarnemers in Bonn geloven niet dat de Vrije Democraten een einde zullen willen maken aan hun samengaan met de C.D.U./C.S.U. Het zou hun alleen om Strauss te doen zijn. Eensgezind Een gistermorgen gehouden vergade ring van de bondsdagfractie van C.D.U./C.S.U. heeft zich uitgespro ken voor een eensgezinde houding te genover de dreigende kabinetscrisis. Von Brentano. de fractieleider, sprak bij deze gelegenheid in omloop ge brachte berichten en verklaringen te gen, als zou er in de fractie twee spalt heersen. Voorts waarschuwde hij de Vrije Demo craten ertegen de crisis op de spits te drijven en tijdens het F.D.P.-congres in Neurenberg, op maandag aanstaande, geen nieuwe ultimatums te stellen. Voor de aanvang der vergadering had Von Brentano een gesprek met de F.D.P.-voorzitter, die hij van de opvat tingen der Christen-Democraten op de hoogte bracht. Aankondiging Van de zijde der federale justitie is ver klaard, dat het bureau van de procu reur-generaal in Karlsruhe vandaag een belangrijke aankondiging zal doen be treffende de Spiegelzaak. Voor het ogen blik wilde men geen nadere bijzonderhe den geven. Evenmin wilde men commen taar geven naar aanleiding van geruch ten dat de politie weer huiszoekingen heeft gedaan en arrestaties heeft ver richt. Inmiddels heeft de vroegere procureur- generaal Max Guede, een christen-demo cratisch parlementslid, een rapport uit gegeven waarin de arrestatie in Spanje van de Spïegelredacteur Conrad Ahlers wordt verdedigd. H M. de Koningin heeft vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan het reac torcentrum Nederland en de hogefluxreactor van Euratom in Petten, Foto: hare majesteit is getuige van een demonstratie waarbij een zilveren gul den en een koperen cent worden bestraald, Ir. J. Koehoorn (linke) geeft hierbij een toelichting. De koningin heeft een zogenaamde pendosimeter in de hand, waarmee de door de drager ontvangen stralingsdoses gemeten worden. Duizenden boeren zijn vrijdag naar Den Haag getrokken om op vier plaatsen in de residentie uiting te geven aan hun ontevre denheid over de hulp, welke mi nister Marijnen van plan is te ver lenen aan de gemengde bedrijven. De foto geeft een kijkje in het ge bouw voor Kunsten en Weten schappen. Doordat hun reddingboot omsloeg enkele ogenblikken voordat ze ge red konden worden zijn 18 beman ningsleden van bet Griekse vracht- schip „Captain George" in de gol ven verdwenen en vermoedelijk verdronken. Een vliegtuig van de Amerikaanse kustwacht, gistermorgen begonnen aan een hernieuwde opsporingspoging, meldde dan de kansen, overlevenden in de huizenhoge golven te vinden, zeer gering waren. Twee Amerikaanse on derzeeboten kwamen op de plaats van de ramp aan om assistentie te verlenen Twee vrachtboten werden door de storm uit het rampgebied weggedreven. De zeven overige bemanningsleden van de Griekse boot zijn donderdagnacht nog gered door twee andere schepen. De „Captain George" was op weg naar Port Said met aan boord explosieven, nytraten en sulphur. (Van onze Haagse redactie) De demonstratie van het Konink lijk Nederlands Landbouw Comité tegen de regeringsmaatregelen voor de landbouw-in-moeilijkhe- den, die duizenden boeren, vooral uit Gelderland, Overijsel en Dren te gisteren naar Den Haag bracht, heeft een rustig en waardig ver loop gehad. Nergens is het tot ordeverstoringen gekomen; pro testmarsen werden er niet gehou den. De demonstratie bestond uit bijeen komsten, die werden gehouden in vier zalen, namelijk het gebouw voor kun- uit het kleine „Annonciade"-museum te Saint Tropez in de nacht van 15 op 16 Zesenvijftig meesterwerken met een waarde van naar schatting twee miljoen dollar, die in juü 1961 waren gestolen uit een mu seum te Saüit Tropez, zijn ge vonden in een schuur op 80 kilo meter afstand van Parijs, zo heeft de politie bekendgemaakt. De politie zei dat de schilderijen waren gevonden in een verlaten schuur te Vil- liers-Saint-Georges. De politie zeide dat zij de schilderijen had gevonden met behulp van de aan wijzingen vervat in een anonieme brief aan de minister van cultuur, André Mal- raux. In totaal 57 schilderijen waren gestolen Daders onbekend Tot de gevonden schilderijen behoren werken van Utrillo, Matise, Dufy, Vlaminck, Dunoyer de Segonzac, Van Dongen, Derain en Signac. Een aquarel van Dunoyer de Segonzac is nog zoek. De politie zegt dat alle doeken in goede toestand verkeren. Vermoede lijk zijn ze niet lang in de schuur ge weest. De schuur is aan alle zijden open. De daders zijn onbekend. De doeken waren door de dieven uit de lijsten genomen. Vermoedelijk hebben de dieven zich per vrachtauto naar het onbewaakte museum begeven. Aan het slot van de bijeenkomst werd een resolutie aangenomen, waarin de demonstranten zeven wensen naar vo ren brengen. In de eerste plaats een prijsbeleid voor landbouwprodukten, dat naast een redelijke beloning ook mo dernisering van de bedrijven mogelijk maakt. Vervolgens vraagt men, ter te gemoetkoming in de huidige noodsitua tie van de gemengde bedrijven, toesla gen, die niet terugbetaald behoeven te worden. Op de derde plaats wil de resolutie een doelmatig marktordenend beleid voor rundvlees. Verder vraagt men correcte toepassing van de E.E.G.-re- glementen voor varkens en pluimvee houderij- en andere landbouwprodukten. Deskundigen De meeste doeken waren deskundig op gerold toen ze öoor de politie werden gevonden. Alle doeken zijn overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Melun, waar ze, hangende het verder onderzoek, achter slot zyn gezet. De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, heeft gistermiddag de nieuwe christelijke h.b.s. en m.m.s. voor Walcheren te Middelburg officieel geopend. Na een korte toespraak, waarin jhr. De Casembroot de nadruk had gelegd op het bestaans recht van dit onderwijsinstituut, trok hij een doek weg, waarachter een tekst van de Spreukendichter: Ken Hem in al uw wegen", zicht baar werd, die de commissaris wilde beschouwen als het devies voor de nieuwe school. Nadat het docentenkorps en de leer lingen de school bij het begin van de nieuwe cursus reeds officieus hadden betrokken, kan alles wat met het on derwijs aan deze streekschool te ma ken heeft, van nu af officieel gebeu ren. De jongens en meisjes zullen dus vanaf maandag weer „officiële repetities" maken en daarvoor „offi ciële cijfers" krijgen... De openingsbijeenkomst in de aula van het imposante gebouw werd geleid door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Laport, die er na zijn welkomst woord aan herinnerde, dat het schoolbe stuur rond vijftig keer naar „Den Haag" is geweest om besprekingen over de bouw te voeren. ,,Bij stukjes en beetjes hebben we de school dus aan elkaar ge praat; en elk bezoek leverde, op een to taal aan bouwkosten van 2% miljoen gulden, rond 50.000 gulden op", verklaar de heer Laport. Hij wees erop, dat er een schaduw over dit feestelijk gebeuren gevallen is door het ongeluk dat de architect, de heer A. Rothuizen, is overkomen. Levenswerk De bestuursvoorzitter sprak een dank woord aan het adres van de minister en de staatssecretaris van onderwijs. „Er is met het ministerie niet alleen een zake lijk contact ontstaan in de loon van de jaren, maar er zijn ook vriendschapsban den tot stand gekomen", verklaarde de heer Laport, die vervolgens waarderende woorden richtte tot architect, aannemer, onderaannemers, adviseurs, werklieden, uitvoerder en opzichters, alsmede tot de leden van de bouwcommissie. „Geduren de de gehele bouw van de school was er op voortreffelijke wijze begrip en sa menwerking", verzekerde de voorzitter, die tot slot maar zeker niet als minste de verdiensten van directeur drs. H. J. van Alphen memoreerde. „Het is een groot stuk levenswerk van U geworden". De heer Laport wees er tot slot op, dat al dit werk echter vergeefs zou zijn ge weest als God er voor niet de kracht en de belangstelling had gegeven. Hij hoop te daarbij, dat de tekst van de Spreuken dichter de doelstelling voor nu en de toekomst mag worden voor het onder wijs, dat aan dit onderwijsinstituut ge geven wordt. Geen „uitholling" De commissaris der koningin wees er in een toespraak op, dat by de ope- nig van liet chr. lyceum voor Zee land de vrees geuit werd, dat het op richten van bijzondere scholen voor het middelbaar en voorbereidend ho ger onderwijs een „uitholling" zou betekenen van de reeds bestaande scholen. De commissaris wees er ech ter op, dat oud-Gedeputeerde A. Sellout, onderwijsexpert bij uitstek, dit steeds heeft tegengesproken. „En de heer Schout lieeft gelyk gehad", verzekerde jhr. De Casembroot. Hij herinnerde er aan, dat een grote groepering jongelui met name van het platteland tot voor kort het v.h.m.o. niet volgden, hoewel zij er wel de capaciteiten voor had. In de laatste jaren echter hebben talrijkè jonge men- illustrêerde dit met het voor beeld van de Walcherse chr. h.b.s., die zijn leerlingenaantal in 10 jaar vertien voudigd zag. „In deze tijd hebben we in Zeeland meer dan ooit jongens en meisjes nodig, die studeren", aldus de commissaris, die hoopte, dat straks de leerlingen Zeeland niet zullen verlaten, omdat er zoveel mogelijk eigen mensen aanwezig moeten zijn als de industriële bedrijvigheid op gang komt. Samenwerking De goede samenwerking, die in deze schoolvereniging door de kerkgenoot schappen wordt gedemonstreerd, ver heugde de heer De Casembroot bij zonder. Hij noemde het een kleine stap op weg naar de oecumene. Voorts hoopte de commissaris, dat (Zie slot pag. 2 kol. 7 sten en wetenschappen, de dierentuin, het Odeon-theater en Seinpost te Sche- veningen. In het gebouw voor kunsten en wetenschappen sprak de voorzitter van het K.N.L.C., ir. C. S. Knottnerus, de openingsrede uit. Onder daverend ap plaus stemden de 2300 boeren, die daar aanwezig waren, in met een telegram van aanhankelijkheid en trouw aan de koningin. De vier redevoeringen werden herhaal de malen door applaus onderbroken, maar zelden kwam het tot een inter ruptie. Koude sanering Ir. Knottnerus constateerde, dat de boeren in een situatie zijn geraakt, die het spook van de koude sanering oproept en die vele boeren op het ogenblik aan de grens van een fail lissement brengt. De overheid mag gerust bevorderen, aldus de voorzit ter van het K.N.L.C., dat meer men sen de agrarische bedrijfstak gaar verlaten, maar dan nog moet het haar eerste taak zyn de situatie weer gezond te maken. „Het lijkt wel of de regering de situatie wil uitbuiten en met één klap een groot aantal boeren de landbouw wil uitwerken" KesoMes Rentesubsidies Ook verlangt de resolutie meer midde len om de verbetering van ds cultuur technische produktie-omstandigheden te versnellen en wordt aangedrongen op een in het leven roepen van een stelsel van rentesubsidies. Tenslotte vraagt de resolutie, dat degenen, die de landbouw willen verlaten, elders een perspectief wordt geboden en dat hun afvloeiing ook anderszins voor hen aanvaardbaar wordt gemaakt. Met het staande zingen van het eerste couplet van liet Wilhelmus werd de bij eenkomst gesloten. ...wordt de Engelse veldmaar schalk B. L. Montgomery vis count of Alamein te Alton (Hampshire) 75 jaar. ...is het 375 jaar geleden, dat Joost van den Vondel te Keulen werd geboren. MORGEN ...is het 100 jaar geleden, dat de Nederlandse componist, koordiri gent en musicoloog Anton H. Amory te Gorinchem werd gebo- De Verenigde Staten hebben giste ren meegedeeld de opbouw van eon eigen atoomzwaard voor de NAVO „ernstig" te zullen overwegen, indien hun Europese bondgenoten dit zouden wensen. De Amerikaanse onderminister van bui tenlandse zaken George Ball zei op de slotzitting van de N.A.V.O.-conferentie in Parijs, dat Amerika „uit strikt mili tair oogpunt" niet vond dat het bond genootschap dringend om een eigen atoomzwaard verlegen zat. Maar, zei hij, „zouden andere N-A.V.O.-landen het zo wensen, dan zouden wij bereid zijn de creatie van een eigen atoomzwaard van raketten van middelgroot bereik te overwegen, in volledige coördinatie met andere defensieve krachten in N.A.V.O.". Steeds meer stemmen verheffen zich tegen het discriminerend aspect van het regionale industrialisatiebeleid: het premiestelsel voor industriebevordering geldt uitsluitend in de als „kern" aange wezen gemeenten en dat nu kan voor de andere plaatsen in een probleemgebied bijzonder nadelig werken. De regering heeft echter hier vrijwel niet van con cessies willen weten. Bekend is in dit op zicht vooral het geval-Franeker: omdat deze gemeente was gepasseerd bij de aanwijzing tot kern, besloot de raad een eigen regeling vast te stellen, die in grote lijnen gelijk was aan die van het rijk. maar de Kroon vernietigde het raadsbesluit omdat het in strijd zou zijn met het algemeen belang. Onlangs heeft de secretaris van Koudekerke, mr. L. A. van Splunder, in „De Magistratuur" de gang van zaken rond dit koninklijk be sluit aan een beschouwing onderworpen en daarbrj ernstige kritiek uitgeoefend. Deze kritiek richtte zich vooral op de onvoldoende waarborgen, die de huidige procedure van kernaanwijzing per ministeriële beschikking kenmerken. Gisteren kwam tijdens een spreekbeurt in Middelburg de econoom professor Klaassen op economische overwegingen eveneens tot kritiek: een soepeler beleid zal mede tot gevolg hebben, dat de be drijven op de voor hen gunstigste plaat sen komen, zo meende hrj. In Zeeland kan de juistheid van de laat ste opmerking in de praktijk worden aangetoond. Immers, het is hier een en kele maal mogelijk geweest na héél veel moeite een kernfinanciering tot stand te brengen buiten de kern: er was een fruitverwerkingsbedrijf, dat zich be ter in het fruitcen- trum Kapelle kon vestigen dan in de kern Goes. Wanneer hier echter de starre, schematische lijn van het departement zou zijn gehandhaafd, dan zou dit voor het betrokken bedrijf zonder twijfel nadelig zijn geweest, waarbij het zelfs twijfelachtig is of in dat geval de vestiging wel doorgang zou hebben gevonden. Een sprekend voor beeld dus van een nuttig effect van een niet star-volgehouden beleid. Minister De Pous heeft onlangs aange kondigd. aat in de loop van het volgende jaar zal worden nagegaan wel ke vormen het regionale industrialisatie beleid in de verdere toekomst zal moe ten krijgen. De huidige beleidsperiode zou derhalve uiterlijk eind 1963 moeten worden afgesloten. Bovendien heeft hij aan de Kamer te zullen doen toekomen. Er zal dus in de naaste tijd alle kans bestaan om over de hier aan de orde zijnde aangelegenheden van gedachten te wisselen. En het komt ons voor, dat de bezwaren zowel van bestuurlijke als van economische aard tegen de huidige regeling toch wel zwaar mogen wegen. Zien wij het goed, dan is de vorm van het huidige stelsel mede bepaald door de overweging, dat in de spreiding een concentratie moet worden betracht, wil zij nuttig effect hebben. Men kan echter een dergelijk systeem te star, te ortho dox hanteren: als een bepaald bedrijf bijvoorbeeld beter aan het Kanaal door Zuid-Beveland kan zitten dan op het in dustrieterrein van Goes, dan is het on juist om op grond van een niet soepele regeling de fabriek tóch naar Goes te dwingen. Aan de andere kant evenwel moet wor den erkend, dat het loslaten van het starre kernstelsel niet tot een volstrekte willekeur kan leiden. In Zeeiand hoort men nog wel eens het betoog, dat alle gemeenten in het probleemgebied over dezelfde faciliteiten zouden moeten be schikken. Dit is onzin: bij het verstrek ken van premies en andere faciliteiten behoren objectieve normen een rol te spelen. Die normen zullen in de eerste plaats economisch zijn bepaald en daar door altijd een discriminerend element bevatten: niet elke gemeente is geschikt voor industrievestiging. Dat betekent echter tevens, dat het niet eenvoudig zal zijn voor de verlening van de facili teiten aan de gemeentebesturen een vorm te vinden, die in bestuurlijk op zicht iedereen zal bevredigen: wie of welke rechtsprekende instantie zal in een eventueel beroep de economische norm kunnen toetsen Die toetsing bij een beroepsinstantie wordt namelijk juist in de gemeentelijke sectoren na drukkelijk verlangd Men zou hier wel licht een parallel kunnen trekken met de situatie, na de oorlog ontstaan op het gebied van leningen door de gemeen ten, die in strijd waren met het lande lijk monetair beleid: de wet financiering publiekrechtelijke lichamen zal aan dit probleem een eind maken. Weliswaar is er bij het regionaal industrialisatiebeleid veel meer sprake van een regeling op korte termijn, een systeem ad hoe, maar dat hoeft niet te leiden tot bestuurlijke onvolkomenheden. Waar het hier dus vooral om zal gaan is het tot overeen stemming brengen van bestuurlijke en economische normen. Een moeilijke op gave, maar het is wel duidelijk gewor den, dat op dit ogenblik deze overeen stemming niet bestaat. De Sowjet-Unie heeft gisteren de mogelijkheid laten doorschemeren van een oost-west-overeenkomst waarbij Amerika zijn raketten zou terugtrekken uit Turkije, Pakis tan, Noorwegen en andere landen in ruil voor de Russische belofte geen raketten op het westelijk halfrond te plaatsen. Het idee werd naar voren gebracht in het officiële communistische partijor- Moskou op dat Rusland geïnteresseerd zou zyn in het plan. Zij geloven echter niet dat deze oost-west-overeenkomst veel kans van slagen heeft bij de Ame rikanen. In de Argentijnse mijnstad Zapala zijn mensen om hel leven gekomen, doordat tengevolge van kortsluiting in een winkel •aatjes buskruit ontploften. De eigenaar van de winkel stierf aan een hartaanval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1