ANTIEK PUZZEL- rubriek In de ban van Appie de Booy kan het zingen niet laten INTERTEST tapijten: zaterdagnummer Zaterdag 17 nov. 1962 Drie dagen lang was het Schuttershof in Middelburg een dorado van antiekliefhebbers. Onder grote, soms scherp gespannen belangstelling, kwam de nalaten schap van W. H. Bal onder de hamer. De een had belangstelling voor miniaturen, waarvan de grootte met duim en wijsvinger van één hand viel aan te dui den, de ander ging er eens even voor zitten op een rijk bewerkte bank. Met een mimiek en tegen een decor, waar thriller-regisseur nummer één, Alfred Hitchcock, zonder meer innig gelukkig mee zou zijn. Een derde liet zich koel zakelijk voorlichten, aan de hand van de papieren, over het hoofd van een drome rig borstbeeld heen. Allemaal in de ban van antiek, soms zó sterk, dat heel de roezemoezige omgeving voor een enkeling wegzonk tot een wazige achter grond, waar anderen sterk op de voorgrond traden om de zaken eens terdege van heel nabij te bekijken: kritisch, met een huishoudelijke blik, of met de ver tederde glimlach der herkenning, een beetje verliefd bijna. Dat alles doet antiek 31. geitouw; 32. edel; 35. lidwoord; 36. openhartig, rondborstig; 37. een maal; 39. Ver- Naties, afk.; 41. voor al het andere; 43. medicijn; 45. nijl reiger; 48. adieu; 50. dus; 51. veel gebruikte jongensnaam!; 52. slecht gemeen volk; 53. eiland n. v. Nw.- Guinea; 54. element Selenium afk.; 56. de „ondergrondse", afk.; 58. zelf kant; 59. stad in Z.-Italië;62. hoofd vrouw v. e. sultan; 64. -recta: recht streeks; 65.-baard: leeuw (wapenk.); 66. grondstof voor manden, enz.; 67. stuk bouwland. VERTICAAL, 2. vod; 3. astrale stof rond lichaam; 4. hetzelfde; 5. boom, meisjesnaam; 6. riviertje prov. Antwerpen; 7. klein geestige schoolmeester; 8. bijnaam (voornaam) pres. Eisenhower; 9. opeenpakking v. goederen (schip); 12. onverdeelde gemeenteweide; 13. klappende zoen; 14. nobele; 16 niet voornaam, niet belangrijk, 17. tot on ze tijd behorend; 20. bezinksel; 24. Arab, hoofd; 26. daar; 28. ontvangen en invorderen v. gelden; 29. dwaas gebabbel; 33 lofgedicht; 34. van-: bekende naam in de toneelwereld; 35. vermetel; 38. opspringend deeltje modder; 39. niet-: geen compliment; 40. rivier in W.-Afrika; 42. advies; 44. godin v. d. eeuwige jeugd (Germ, myth.46. ruige effen rand; 47. sal- vis omissis (Lat. afk.); 49. land bouwwerktuig; 54. coupe; 55. vul kaan op Sicilië; 56 onverpakte mas sa; 57. modder, 60. -cutie uitspraak, welbespraaktheid; 61. lidwoord; 63. Trans Europ. Express, afk. De oplossing van de vorige week was als volgt: lr i7nl nnrtx Tl tuil ïlr viin mot miin inllplrpfl'pin 'J Ik zal eens voor U zingen, zegt Albert de Booy, en dan staat hij op en gaat naar de kamer er naast, want hij heeft nog altijd een geweldige stem en als hij van dichtbij zong zou ons dat allicht onze trommelvliezen kosten. Enfin, hij grijpt brede accoorden op de toetsen van z'n piano en hij zingt van „Jeruzalem, the holy city", en van „Pinda-pinda" en van „Dat moet je niet doen, Amalia", en hij vergeet ons helemaal en zit lekker te zingen tot de ruiten er van rinkelen, en vast en zeker de buurvrouwen tot driehoog toe op de Noordsingel 45 in Rotterdam met hun aardappelschilbakje op schoot stil zitten te luisteren. Appie de Booy zingt en wij die gekomen zijn om iemand die vijfenzestig wordt te interviewen, kun nen onze oren niet geloven, en hij zingt maar door, lot z'n vrouw binnen komt met de koffie en zegt: „Ouwe dibbes, zou je nou niet es de mensen netjes te woord willen staan?". Dat komt h(j dan doen. H(j zegt trouwhar tig: „Ach, ik heb m'n nele leven gezon gen, en ik heb er nog zo'n plezier in. Als ik 27 november vijfenzestig word en oude vrienden komen me feliciteren, dan hoop ik toch dat ik 's avonds kan zeggen: Jongens, ik moet effe een uur tje weg, want ik moet optreden". Hjj is een dikke man, deze zanger die men vroeger een beetje vertederd aan kondigde als: Appie de Booy en dan schurkten de mensen in de zaal bij voor baat van zanggenot. H(1 is nu, dachten we, een beetje minder dik, en hij heeft zilvergrijs haar en hij loopt een beetje voorzichtig maar nog kaarsrecht als een Atjeh-gencraal. VOOR KINDEREN Ik heb tweehonderd liedjes voor kinde ren gezongen, en hoeveel voor vol wassenen Kent U nog „Op de bergen, daar wil ik zijn, met mijn jodelrefrein?' en „Heeft U een sigarenbandje?" Dat heb ik in Warschau gezongen, toen was U er al wel maar U schreef nog met een griffel op een leitje. In Berlijn heb ik gezongen bij de zes daagse, weet u nog van Cor Wals en Piet Pijnenburg? Nou, ik zon§ „Oh, fraulein Grctchen" en „Frag nïchl warum ich weine". In Parijs heb ik ge zongen in de Moulin de la Galette, „Parlez moi d'amour", zal ik het voor U zingen? Weer thuis heb ik een lieder-cyclus gemaakt van „Met Ab op stap". er zijn nog liedjes van nage aapt tot vandaag de dag, maar dat wordt veel gedaan. Neem nou eens „Ach DOLLARS Op 22 december, zegt hy kom ik bij de K.R.O.-radio voor de Tierelantijnen, maar ik weet nog hoe het bij de radio begon: Ik was bediende in een muziek handel en voor 's avonds had ik m'n eigen troep: de Booy-boys. En begin mei 1932, middenin de malaise, komen Alex de Haas en Tom Schreurs vragen: ben je morgen vrij voor opn: met Pierre Palln? Ik dacht dat ik door de grond ging, want Pierre Palla was toen toch do man die carrières kon ma ken en breken, maar hy heeft ze alleen willen maken en nooit breken. We woonden voor de oorlog aan de overkant van de Noordsingel, maar o]~ een goeie dag kwam ik thuis en zei: il wil weles verhuizen aan de overkant staat een huis leeg. Elf dagen later was het oorlog en vier dagen later werd dat huis aan de overkant plat gebombar deerd. Als je nou zo oud bent als ik denk je niet meer: lie, wat een gelukkig toeval. Het heeft zo moeten wezen. De kinderen uit m'n eerste huwelijk zijn getrouwd: m'n dochter ben ik we- Goede tapijten zijn nu gekeurd. Met Intertest. Vóór duurzaam heid en levenslange fleur. Tegen kevers en motten. - Hangt er een Intertest- kaartje aan? Goed. Kopen! sterls zen opzoeken in New York. Ze is ge trouwd met een Turk die bij de lucht vaart werkt, maar ze wilde niet met hem in Turkije wonen, omdat daar de vrouwen op straat een meter achter hun heer en meester moeten lopen. Ze heeft nu twee kinderen, schatjes allebei, met gitzwarte oogjes, ze kon ze zo ver kopen voor vijftigduizend dollar per stuk aan een kinderloze miljonnairs- vi'ouw, maar m'n dochter heeft d'r het gat van de deur gewezen. Ik hou niet van New York en niet van Amerika, want ik hou niet van mensen die alleen maar over dollars praten, of over guldens. Na de oorlog, zegt hij, ben ik hertrouwd met Toosje Suykcrbuyk, en we hebben een zoon Appie, die vijftien is, die jon gen is muzikaal maar klassiek, een fijne snuiter, wilt U hem zien? Appie, kom es hier, zo, ga nou maar weer weg. Appie lacht breed en gaat op de piano een stukkie sonate van Mozart zitten spelen en nog mooi ook, een fijne jongen, niet, zegt z'n vader. Hij wordt even stil en zegt dan: vijf en zestig, en h(j pakt tussen duim en svinger het vel van z'n ene hand en trekt en zegt: m'n kostuum is nog goed en de voering ook. Ik ben bij de dokter geweest voor een keuring, en na afloop zeg ik: dokter, als ik 's avonds optreed, dan wordt me nog weleris een borrel aangeboden, mag dat? Hij kijkt me an en zegt: als jij van een borrel houdt, dan drinken we d'r samen een, op je gezond heid, want je hebt nog minstens dertig jaar te goed, als je maar blijft zingen. De oplossingen van onze puzzel van vorige week zyn weer binnen. Ook ditmaal waren liet er niet zoveel als by de eerste grote puzzels. De eerste prijs ging naar J. van Popering, Nieuwstraat 45E, Sint-Aunaland, die een waardebon van 5.krijgt thuisgestuurd. Drie prijzen van 2,50 ook in waardeoonnen gaan resp. naar C. de Vos, De Lan- noystraat 7, Vlissingen; mevrouw A. Griep-de Jong, Hansweertsestraat- weg 85, Hansweert en mevrouw A. Buys, Frans Halsstraat 16, Wormer- veer. De oplossingen van onze puz zel van deze week moeten uiterlijk donderdagmorgen in ons bezit zyn. U weet het: per briefkaart of brief met in de linkerbovenhoek „Puzzel- rubriek" en gericht aan de redactie P.Z.C., Walstraat 58-60, Vlissingen. En dan nu de opgave van deze week: HORIZONTAAL. 1. verkregen recht o. e. stuk land; 5. kortom; 10. belegen; 11. vleugel; 13. hemellichamen; 15. heimelijk; 18. inh. maat v. droge waren; 19. Anno mun- di, afk.; 21. maanstand, afk.; 22. jon gensnaam; 23. oorlogswinst; 25. li chaamsdeel; behoeftig; 26. „domme" vogel!; 27. rustig; 30 ritueel gebruik; uiaHBBa nasQEiiaaaa aüiaaauHnautaijaafl BH £J0aai3HESE3 aHH uh EpauEiHQaianiHHigEiE aisiia ug üh uD uBaaa BBlEBia riHOüaiia juHEa 0rJH0uaasai3H2mcaH aaa as nia uaaaHii rjn Qaaaaaiaraiiiaaiaasu aaaia rjiaana uaaaaoa aaauaiaHniia utuuïiu asDijaaaaaama-uaas

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15