Geen hoger bod meer op Vlaamse scheepswerven Bruinisse: „Streekplan detailleert al te ver" ■F" „Ik betwijfel of er hondsdolheid heerst" [DUJARDIN, bedrijf Amerikaans nu eigenaar B. en W.„We kunnen hei niet voetstoots aannemen" HOGERE NETTOWINST PHILIPS IN EERSTE 9 MAANDEN VAN 1962 Dierenarts laakt artsen en politie EUR0MASTPERS0NEEL WERKTE PERFECT SAMEN BIJ FRAUDE VIEUX ROB MOENS ZONDAG AL WEER IN HET VELD BIJ VLISSINGEN In Oostende gaat gerucht PIRATEN- TM.-ZENDER VOOR DE BELGISCHE KUST IN ZOMER 1963 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TEGEN ALLE VERWACHTING IN: (Van onze Brugse correspondent) Tegen alle verwachtingen in is tij dens de afgelopen veertien dagen geen nieuw bod meer gedaan op de scheepswerven van Vlaanderen, zodat het in september 1960 fail liet verklaarde bedrijf thans defi nitief eigendom is geworden van de Amerikaanse firma Glidden uit Cleveland in de staat Ohio. Deze maatschappij naar Venezuelaans recht met zetel te Caracas, had tij dens de eerste openbare zitting 8 Amsterdammers door gemuilkorfde honden gebeten Bij de .Amsterdamse G.G-D. hebben zich de laatste dagen acht mensen gemeld, die gebeten zijn door aangelijnde en ge muilkorfde honden. Zij hebben echter verzuimd de naam te vragen van de eigenaar en/of begeleider van de hond. De G.G.D. verzoekt het publiek dringend in voorkomende gevallen het adres, waar de bijtende hond thuis hoort, te noteren. Dit voorkomt veel speurwerk en tijdverlies. Bovendien blijkt uit deze gevallen dat de betrokken honden geen. goede muilkorven dragen, want anders zou bijten onmogelijk zijn. Alle bezit ters van honden wordt daarom aange raden zich te overtuigen van de deug- deijkheid van de muilkorf van hun hond. ADVIEZEN ALGEMENE BIJSTANDWET (Van onze parlementaire redacteur) De bijzondere commissie uit de Tweede Kamer ter voorbereiding van de openba re behandeling van het ontwerp algeme ne btystandwet heeft besloten de datum voor het inbrengen van stukken ten be hoeve van de samenstelling va voorlopig verslag te stellen op 9 decem ber 1962. Personen en instellingen, die advies over dit wetsontwerp willen uitbrengen, zul len dit dus vóór deze datum moeten doen, wil nog met hun opmerkingen re kening kunnen worden gehouden ir het voorlopig verslag. VERBREDING RIJKSWEG DEN HAAG-ROTTERDAM (Van onze parlementaire redacteur) De minister van verkeer en waterstaat drs. Korthals neemt aan, dat in 1964 kan worden begonnen met de verbreding van het gedeelte van ryksweg 18 van Den Haag naar Rotterdam, dat op het ogen blik nog uit twee rybancn met elk twee rijstroken bestaat. Hij heeft dit in de Tweede Kamer meegedeeld ten ant woord op mondelinge vragen van de so cialistische afgevaardigde mejuffrouw mr. Sehiltluiis. ZUSTERSCHIP GROOTSTE DUWBAK VAN EUROPA Do grootste duwbak van Europa, die vorig jaar in gebruik werd genomen door het overslagbedrijf „Ovet" te Terneuzen, heeft een zusterschip. Woensdag werd na melijk bij de scheepswerf „De Biesbos" te Dordrecht de „Ovet 2" te water gelaten. Evenals de „Ovet 1" heeft deze nieuwe duw bak een lengte van 76,60 mete.r, een breedte van 11.40 en een holte van 3-30 meter- Ook dit enorme vaartuig zal wor den gebruikt voor het transport van kolen uit op de rede van Ter- neuzen liggende zeeschepen, naar de binnenhavens langs het kanaal. De nieuwe duwbak wordt op 24 november te Terneuzen verwacht. Volgens de directie van het over slagbedrijf voldoen de duwbakken voor dit transport uitstekend. De vaartuigen hebben slechts één ruim, waarin niet minder dan 2233 ton kolen kunnen worden vervoerd. voor de verkoop van deze Brugse scheepswerf bij monde van de heer Lewis een bod van 10,5 mil joen Belgische francs gedaan. Bij de tweede zitting moest de Ameri kaanse firma echter hoger gaan om zich de voorlopige eigenaar te kunnen noemen. De biedingen lie pen toen op tot 21,5 miljoen Bel gische francs. Zoals reeds eerder gemeld zal de firma Glidden op de terreinen van de scheeps werf een fabriek oprichten voor de ver vaardiging van een soort poeder, dat gebruikt wordt bij de fabricage van rubber en plastic. Men zou met de pro- duktie reeds willen beginnen op 1 juni van het volgend jaar. De voorzitter van de openbare verko ping notaris Van Hoesterberge uit Jab- beke had er tijdens de laatste zitting toen een vijftal maatschappijen waaron der de Belgische Staatsdomeinen een bod deden de aandacht op gevestigd, dat er binnen een termijn van veertien dagen een nieuw bod gedaan kon wor den, dat echter tenminste tien procent hoger moest liggen dan het voorgaan de. Iedereen, ook de curatoren was er nagenoeg zeker van, dat er een nieuw bod zou worden gedaan. Mei had zelfs reeds officieus de datum van de derde zitting, die had moeten volgen na het uitbrengen van een nieuw bod, vast gesteld. De termijn van veertien dagen verstreek echter woensdagavond om 9 uur zonder dat er een hoger bod op de scheepswerven was gekomen VEEL MINDER. De curatoren hebben veel minder voor de scheepswerf gekregen, dan de firma Wilton-Fyenoord uit Rotterdam in 1961 had voorgesteld. Dit Nederlandse scheepsbouwbedrijf, dat op de Scheeps werven van Vlaanderen in opdracht, van de Griekse reder Onassis na de failliet verklaring nog het koelschip „Orp heus" volledig afmaakte, bood immers 30 miljoen Belgische francs, maar de curatoren vonden het bedrag veel te gering. In de wandelgangen van het Brugse- gerechtshof werd woensdagmorgen nog vernomen, dat de Maatschappij voor Crediet aan de Nijverheid overwoog zelf een hoger bod op de werf uit te brengen. Zoals bekend was deze instel ling de voornaamste schuldeiseres, om dat zij in 1959 een kapitaal van 60 mil- oen Belgische francs leende aan de in 'lnanciële moeilijkheden verkerende scheepswerf te Brugge. Donderdag ochtend werd echter medegedeeld, dat ongunstig advies was uitge bracht. Wellicht had men vernomen dat de maatschappij Glidden niet bereid ge vonden zou worden om een hoger be drag voor te stellen. Hiermede wordt dan een streep getrokken onder een van de meest geruchtmakende faillisse menten welke België ooit heeft gekend. Penning ter nagedachtenis mevr. Roosevelt De Amerikaanse beeldhouwer Floyd Dewitt heeft van een atelier voor edelsmeed- en penningkust (de Ko ninklijke Begeer te Voorschoten) de opdracht aanvaard een ontwerp te vervaardigen voor een penning ter nagedachtenis van mevrouw Anna Eleanor Roosevelt. De penning wordt uitgebracht in een rie gewijd aan personen wier werk en leven van grote waarde zijn geweest voor de wetenschap of cultuur. De sinds kort in Den Haag wonende Amerikaanse beeldhouwer is een leerling van prof. V. P. S. Esser te Amsterdam. TWAALF JAAR MET AFTREK VOOR DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING De rechtbank te Den Haag heeft gister morgen de 30-jarïge zeeman J. J. L. uit Den Haag veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest wegens diefstal met geweld pleging, op 23 juni te Hamburg ge pleegd. Verdachte werd voorts ter beschikking van de regering gesteld. Tijdens een overval op een juwelier in Hamburg had L. enige revolverschoten gelost, waarbij een te hulp gesnelde buurman van de juwelier dodelijk werd getroffen. De of ficier van justitie had tegen verdachte vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstel ling van de regering geëist. O De Franse componist Georges Auric gekozen tot lid van de Franse academie van schone kunsten. Hij zal komen op de zetel van Jacques Ibert. Concept-bezwaarschrift niet te lang, niette kort, hél goed! GESTEGEN TOT 229 MILJOEN GULDEN Niveau liquide middelen hoger dan nodig is Volgens de gisteren door N.V. Philips' Gloeilampenfabriek in Eindhoven verstrekte cijfers over de eerste negen maanden van 1962 (januari t/m september bedroeg de nettowinst van het concern in deze periode 229 miljoen gulden tegen 220 miljoen gulden over de zelfde periode van 1961. Deze 229 miljoen gulden vormen 6,2 procent van de omzet en 9,9 procent van „Instanties willen de flinke jongens uithangen" „Het is met de hondsdolheid in Amsterdam een vreemd geval. Het beeld, dat we tot dusver te zien hebben gekregen is volkomen in strijd met de situatie overal elders op de wereld, waar men meer met hondsdolheid te maken heeft dan in Nederland. Er zijn vier mensen aan hondsdolheid gestorven, maar er zijn niet meer dan twee honden achterhaald, die aan hondsdolheid zijn overleden. Normaal gespro ken zouden op 4 overleden mensen zeker 40 besmette honden moeten zijn achterhaald. Ik vraag me af, of er werkelijk wel van hondsdol heid sprake is. Meer wil ik er niet van zeggen". Deze nogal opmerkelijke hondsdolheidepidemie in noteerden w(j uit de mond visie op Amsterdam 'an dr. J. G. Complot voor rechtbank Toegangsbewijzen werden meerdere malen verkocht Ojeman, dierenarts in Amsterdam en voorzitter van de kynologenclub Am sterdam. Hij sprak te Zaandam ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de kynologenclub Zaanstreek. Dr. Ojeman zei ook: „ik heb het gevoel, dat verschillende instanties, die in het verleden enoi-me fouten hebben ge maakt, de hondsdolheid dankbaar aan grijpen om nu de flinke jongens uit te hangen. „En maar spuiten".. De Amsterdamse politie, niet zo erg populair in de hoofdstad, heeft zoge naamd personeel tekort om de wal letjes schoon te vegen. Maar nu heb ben ze opeens 60 agenten over om aan de stadsgrens achter honden aan te jagen. De veeartsenijkundige dienst heeft net nog miljoenen verkwist met een blunder rond de mond- en klauwzeer. Van de G.G.D. is het bekend, dat ze altijd te laat komt. De hondsdolheid komt als een prachtig middel, om de aandacht daar van af te wentelen. En maar spuiten, jongens... Met de pers is hetzelfde het geval. De kranten jutten de zaak ook op, want ach, ze moeten tenslotte de voorpagina vol hebben. Door die gekke voorlichting denken de mensen, dat iedereen die door een dolle hond wordt gebeten, zelf ook dol wordt. Maar van de 100 mensen, die door een dolle hond worden gebeten, worden er maar 15 besmet. De rechtbank in Rotterdam is gisteren de gehele dag bezig geweest met de be handeling van de zaak tegen elf Rotter dammers die zich moesten verantwoor den voor een geval van verduistering bij hun werkgever, de N.V. Euromast. De zes portiers, drie caissières en een monteur, hebben gedurende een lange periode nanzfcnlyke bedragen de grootte van het verduisterde bedrag is niet meer na te gaan die de N.V. toe kwamen, in eigen zak laten verdwijnen door in wezen vrij simpele manipulaties met toegangsbewijzen. De elf verdachten, waarvan er zeven nog nimmer met de justitie in aanraking waren geweest, speelden lange tyd een waterdicht spel met toegangsbewijzen van 1,50 tot 15.—. Om de fraudu leuze handelingen enigszins lonend te maken, was een perfecte samenwerking tussen de caissières en de portiers nood zakelijk. Een eerste vereiste om deze bijna oncontroleerbare misdaad te be gaan was het bezit van een hoeveelheid gebruikte toegangsbewijzen. De portiers, die immers alle kaarten van de bezoe kers moesten controleren, konden vr(j gemakkelijk de ter controle aangeboden nieuwe toegangsbewijzen verwisselen voor oude. Verder werden alle achteloos door de Euromastbezockers weggewor pen toegangsbewijzen verzameld. De op deze manier verkregen kaarten werden verstrekt aan een caissière, die aan het komplot deelnam. Het geld wat de toe risten voor deze kaarten betaalden, was zuivere „winst". tot 12 weken en geldboetes tot 75 gulden. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Onverantwoord En in Amsterdam zijn er nog maar 2 dolle beesten gevonden. Daarom is het onverantwoordelijk dat de G.G.D. maar raak inent. Dr. Ojeman zei verder: „ik ben in de afgelopen week wel 20 keer door een hond gebeten. Maar ik laat me niet in enten Hij laakte voorts het „lawaai" dat de dierenbeschermers maken om de muil korf. Daar steekt niets in. Een hond wordt er niet vals van. Een muilkorf biedt overigens geen bescherming, vol gens de Amsterdamse dierenarts. „Een hond, die in het kwaadaardige stadium komt, bijt zo'n muilkorf stuk alsof het een lapje is" zei hij. Hy raadde de kyno- logen wel aan, hun honden te laten in enten. liet eigen vermogen (vorig jaar respec tievelijk 6,7 en 11,5 procent). De omzet aan derden beliep in de eerste negen maanden 3711 miljoen gulden tegen 3299 miljoen gulden over dezelfde perio1 de in 1961. De omzet is ten opzichte van dezelfde periode van 1961 met 12 procent geste gen. Deze stijging is groter dan over eenkomt met de verwachting voor het gehele jaar 1962, uitgesproken in het laatstverschenen jaarverslag. Voorts werd nader vernomen, dat, het niveau van de liquide middelen der vennootschap (f 855 miljoen per eind september 1962 tegenover f477 mil joen per eind september 1961) be langrijk hoger is dan voor dc norma le bedrijfsvoering nodig is. Voor lan gere tijd zal het bedryf daardoor in de financiële structuur voort kunnen zonder een beroep op de kapitaal markt te doen. EXAMENS Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde P. A. Walhout uit Sint-Anna- land voor civiel ingenieur. Tijdens het woensdag aan de rijks kweekschool te Middelburg afgenomen examen voor het I.K.O.S.-diploma slaag den de dames: ,J. W. van den Berg te Middelburg, F. M. Jeremiasse te Goes, J. de Jonge te Oudelande, N. C. Kesteloo te Poortvliet, M. B. N. L. Makkink te Kloetinge, L. H. van Strien te Vlissin- gen, S. F. de Voogelaar te Biervliet en L. G. J. Wielinga te Veere. Voorts slaagden de heren: J. M. de Jon ge te 's-Heer-Abtskerke en J. Kopmels te Vlissingen. Afgewezen werden twee kandidaten. Efficiency Bij het Philipsbedrijf is sinds enige maanden het element van efficiencybe- waking sterk in de prioriteit gekomen nadat in de lange tijd van expansie se dert het einde van de oorlog de winst marges nu wat lager zijn geworden. In het derde kwkrtaal is de nettowtn'st51 percentage van de omzet gedaald tot .5,8. Het percentage was een jaar gele den 6,1 en aan het eind van het eerste kwartaal 1962 zelfs 6,6. Aangezien in de expansieperiode de efficiency in het bedrijf niet voldoen de tot haar recht heeft kunnen ko men, worden thans bepaalde interne maatregelen genomen, die echter generlei reden geven tot ongerust heid. Hierop heeft de bedrijfsleiding tegen over het personeel trouwens de nadruk gelegd. Het gaat er om zich thans tc bezinnen op de meest efficiënte werk methoden, waarvan de leiding zeer in teressante verwachtingen heeft. In Ne derland is het aantal werknemers met DE STAPEL bezwaarschriften tegen het ontwerp-streekplan voor Schou- wen-Duiveland van de P.P.D. voor Zee land stijgt nog steeds. Ook b. en w. van Bruinisse hebben de raad nu een con cept-protest tegen verschillende onder delen van het plan toegestuurd, waarin om te beginnen wordt gesteld, dat het gemeentebestuur niet voetstoots met het ontwerp akkoord kan gaan. Als be langrijkste conclusie in dit stuk aan Gedeputeerde Staten wordt genoemd: het ontwerp-streekplan geeft een on wenselijk ver doorgevoerde detaillering. Liever had men in Bruinisse gezien, dat de gebieden van de bebouwde kom en van de onmiddellijk daarop aansluiten de rechtsgeldige uitbreidingsplannen, waaronder mede begrepen de vigeren de industrie- en recreatiebestemmingen, buiten de werkingsfeer van het streek plan werden gebracht. Om dit nader te preciseren: het noord oostelijk deel van de gemeente Bruinis se. Het gemeentebestuur zag graag aan zich overgelaten, welke inhoud aan de betreffende stedebouwkundige maatre gelen kan worden gegeven. „Op deze wijze ontstaat een duidelijke afbake ning van het provinciale en het gemeen telijke planologische werk", zo schrij ven b. en w. in hun concept-bezwaar schrift. Zij halen bij deze opmerking aan het Koninklijk Besluit van 9 juni 1955, waarin deze splitsing van werk zaamheden nadrukkelijk wordt ge noemd. En volgens het Bruinisser colle ge pleit hiervoor ook de structuurstu die, die de raad met twaalf andere Bra bantse, Zuid-Hollandse en Zeeuwse ge meentebesturen heeft opgedragen aan prof. Wieger Bruin en het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, in afwachting waarvan enige speel ruimte gewenst i3. De kleine schaal (1:25.000) van de streekplankaart stelde het Bruinisser college van b. en w. voor een minutieus karwei om na te gaan, op welke punten er sprake is van strijdigheid tussen de beide belangen. Ook in de toelichting op het plan heb ben zij hieromtrent geen inlichtingen kunnen inwinnen, terwijl daarin naar het oordeel van Bruinisse ook elke mo tivering ontbreekt voor de verschillen tussen het ontwerp en de vigerende be- Aanvalslinie gewijzigd Middelburg krijgt het tegen Roosendaal moeilijk Mét Rob Moens zal Vlissingen zondag- middag op eigen veld aantreden tegen "Ifti -De' ijpecliten. Vanzelfsprekend moest de Vlisstngse aanvalslinie belangrijk wor den 'gewijzigd nu Lillipali, die een ge broken sleutelbeen opliep, niet beschik baar is. De Zeeuwen zullen zondag dan 1500 gestegen tot 81.400 per eind sep tember 1962. Deze stijging heeft zich overwegend voltrokken in de directe sfeer. Dat wil zeggen xn de sector van de direct bij de produktie betrokken werknemers. Men is bij Philips van mening dat de efficiencyactiviteit een gunstige invloed zal hebben. De styging van de televisie- omzet is ongeveer gelijk geweest aan de toeneming van de gemiddelde omzet. Bovendien nog een tweede radiopiraat Een onbekende Amerikaanse maatschappij zou volgens geruchten in Oostende in de zomer van het volgend jaar gaan beginnen met televisie uitzendingen door een zender aan boord van een schip bui ten de Belgische territoriale Volgens de correspondent van Belga in Oostende zou het schip met de zender voor de Belgische kust bij Oostende voor anker gaan. Verdere bijzonderheden ont breken echter. Ook is er volgens berichten uit Oostende sprake van een nieuwe clandestiene radiozen der. In de haven van Oostende is een schip onder Panamese vlag binnengelopen de „Magda- Maria" met een volledige ra- diozendinstallatie aan boord. On derhandelingen zouden worden gevoerd met Belgische onderne mingen met de bedoeling op 1 ja nuari al met uitzendingen buiten de territoriale wateren te begin- WWWWWWWWVWJVWWWVWIVUWAAAArt/WIVWI/WWWWVWVVWVtflfllVWWWWVWVWVVWAAAAI ook met de volgende aanvalslinie in het veld komen: (v.r.n.I.) Wim van Maris, Henk van Oosterhout, Rob Moens, Jan de Nooijer en Adrie Stroo. In de mid denlinie is Cees Stroo (naast Chris de Nooyer) weer opgesteld. Deze opstel ling (en het terreinvoordeel) geeft Vlis singen een redelyke kans op de winst. In de tweede klas B zal leider Mid delburg-tegen het bezoekende Roo sendaal bijzonder op zijn hoede zijn. Ook Zeeland Sport heeft de kracht van de Brabanders ondervonden. Niettemin houden we hei op overwinning voor de Zeeuwen. Zeeland Sport, dat Middelburg op de voet volgt, krijgt het zo mogelijk nog moeilijker: uit tegen Veerse Boys. In de laatste wedstrijden hebben Vlissingers getoond niet meer zo goed in vorm te zijn, maar juist tegen een sterk team kan Zeeland Sport zijn vorm vaak terugvinden. Terneuzen moet de winst bij Internos weghalen. Het volledige programma luidt: EERSTE KLAS E VlissingenDe Spechten; Valkens- waardHelmond; BoxtelT.O.P.; SchijndelM.O.C. '17; Tongelre—Alli ance. TWEEDE KLAS B InternosTerneuzen; Steenbergen Rood Wit W; Uno AnimoH.V.V. '24; HontenisseD.E.S.K.; Middelburg Roosendaal; Veerse Boys Zeeland Sport. DERDE KLAS D Nieuw-Borgvliet Goes; Grenswach tersZeelandia; DoskoOdio; Kaaise Boys—R.K.F.C.; Axel—B.SC.; Meto R.C.S. VIERDE KLAS G BurghKruisland; De SchuttersSC Gastel; N.V.S.Oudemolen; Cluzona Vosmeer: SprundelHalsteren (terrein Rood Wit W); N.S.V.—Zierikzee. VIERDE KLAS H AardenburgBiervliet; IJzendijkeLe- wedorpse Boys; ClingeYerseke; Steen Oostburg; LuctorKoewacht; Corn BoysBreskens. Op de luchthaven Schiphol is woensdagavond het laatste extra vliegtuig met repatriërend militair personeel uit Biak, Nieuw-Guinea, aangekomen. In 6'A week zijn in 58 vluchten plus minus 5000 mili tairen naar Nederland terugge bracht. Links: Militairen in bur ger verlaten de laatste charterma chine uit Nieuw-Guinea. Rechts: Een warm welkom. stemmingen. Als gevolg daarvan wordt genoemd, dat het gemeentebestuur in incidentele gevallen bij de beslissing over aanvragen voor bouwvergunning in onzekerheid kan komen te verkeren omtrent de rechtsgeldigheid van een bepaald onderdeel van het uitbreidings plan. In zulke gevallen kan ook geen beslissing worden genomen. Industrieterrein Voor zover het ontwerp niet voor twee erlei uitleg vatbaar is hebben b. en w. van Bruinisse na advies te hebben ingewonnen bij het stedebouwkundig adviesbureau Schut te Middelburg nog enkele specifieke bezwaren, die na delen blijken te zijn van de poging tot vergaande detaillering. De uitbreiding van het industrieterrein in noordelijke richting geprojecteerd volgens het streekplan, is er een voorbeeld van. In Bruinisse is men van mening, dat de ze uitbreiding naar het oosten moet worden gezocht. Dit om industrieën en bedrijven niet in de onmiddellijke om geving van de voor bewoning bestemde bebouwing onder te brenger.. Het ge bied ter weerszijden van de Groeneweg, ten westen en noordwesten van de nieuw ontworpen rijksweg naar de Gre- velingendam tot aan de Kreek heeft in het streekplan een agrarische bestem ming gekregen. De gemeente wil hier graag reereatiebebouwing zien, daar bij het tot stand komen van een jachtha ven dit terrein zich logischerwijs voor een dergelijke functie aandient- Daarnaast worden in het bezwaar schrift nog enkele rooilijnafstanden betwist. Op vrijdagavond 80 novem ber aanstaande komt hei streekplan in de vergadering van de Bruinisser gemeenteraad aan de orde. Zeeuwen voor Bergen op Zooms kantongerecht Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom hebben donderdag een aantal Zeeuwen terechtgestaan. J. W. H. uit Poortvliet had op 11 augustus op de Casper Fageilaan te Bergen op Zoom met zijn auto een botsing veroorzaakt. Conform de eis werd H. veroordeeld tot f 35 subs. 7 dagen. W. van de B. uit Tholen "had op 14 au gustus in de Bruinevisstraat te Bergen op Zoom de doorgang niet vrijgelaten voor een jeep. Tot zijn verontschuldi ging voerde Van de B. aan, dat er op de hoek een bestelauto stond geparkeerd, die het uitzicht belemmerde. Hij werd conform de eis veroordeeld tot een boe te van f 25 subs. 5 dagen. P. M. uit St.- Laurens had eveneens de voorrangsre- :els niet in acht genomen. Op 23 juli lad hij op de Wouwsestraat te Bergen op Zoom bij het afslaan naar een erf de doorgang niet vrijgelaten voor de bromfietser L. K. uit Heerle, die even eens voor moest komen. „K. wilde me passeren, terwijl er rechts volop ruimte was". De officier eiste tegen M. een boe te van f30 subs. 6 dagen en tegen K. f20 subs. 4 dagen. Het vonnis voor M. luidde conform de eis. K., die voor f40 schade aan zijn brommer had, kreeg een boete van f 15 subs. 3 dagen. KERKNIEUWS Nieuwe psalmberijming in Hervormde Kerk te Goes De kerkeraad van de Nederlands Her vormde Kerk te Goes heeft besloten om met ingang van 1 januari 1963 de proe ve van een nieuwe psalmberijming in alle kerkdiensten te gaan gebruiken. Dit besluit is mede gebaseerd op de goe de ervaring, die werd opgedaan tijdens de avonddienst, waar reeds enkele maan den de nieuwe berijming werd beproefd. Ontevredenheid over wetgevende arbeid minister Beerman (Van onze parlementaire redacteur). Over de wetgevende arbeid van de mi nister van justitie mr. Beerman is de Tweede Kamer in het algemeen niet byster tevreden. Zy getuigde daarvan woensdag, toen de begroting van justi tie voor 1963 in bespreking kwam. De heer Van Doorn van de K.V.P. bij voorbeeld klaagde, dat men een jaar met de wetgeving achterop is en dat de mi nister daarin blijkbaar berust. Hij vroeg de bewindsman of deze wil motiveren, waarom zo weinig van de achterstand wordt ingelopen De antirevolutionaire heer Meulink sprak zich nog krasser uit. Hij somde een aan tal aangekondigde wetsontwerpen op, waarop de Kamer nu al ettelijke jaren wacht. Ook noemde hij boek vier van het nieuwe burgerlijke wetboek. Vooral de gang van zaken met het burgerink wetboek had zijn ontevredenheid gewekt. Nagekomen advertentie. Heden overleed in vol le vrede onze geliefde man, vader en groot vader, JACOBUS KORNELIS BURGER in de ouderdom van 72 jaar. Kapelle: M. J. Burger van Wingen. J. Burger. A. Burger-Braam. Ko. Giel-Jan. Marian. Kamperland: W. F. Burger. M. P. Burger de Dreu. Oudelande: A. Burger. C. T. Burger- Slootmaker. Francis. Kapelle, 15 november 1962. Biezelingsestraat 61. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 19 november a.s. des middags om 2 uur op de algemene begraafplaats te Ka pelle. Liever geer, bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7