Zeeuwse V.V.V.-voorzitter Oskamp voorzichtig met optrekken prijzen Bijna 1,4 miljoen voor bouwrijp maken Zuid I AGENDA NOORD-ZEELAND WYBERT/e TWEE ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ WED. P. DEJ0NGH TE GOES V.V.V. „BURGH-HAAMSTEDE" VAART STEEDS IN DE MIST MARICTRERICHTEN Kat beet vrouw in Nieuwland A.R.-Partij in Goes verdeeld over beleid kamerfractie EERSTE BOUW SEPTEMBER 1963 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 In Sluis Negende najaarsvergadering van de West-Zeeuws-Vlaamse vereniging De directeur van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer, de keer G. W. Oskamp, heeft donderdagmiddag tijdens de negende najaars vergadering van de West-Zeeuws-Vlaamse V.V.V. te Sluis, gewaarschuwd toch vooral voorzichtig te zijn met het optrekken van allerlei prijzen. In het afgelopen seizoen is namelijk duidelijk gebleken, dat er een teruggang in het toerisme viel te bespeuren. Die teruggang was bijzonder merkbaar in de eerste drie weken van juli. Aanvankelijk werd dit geweten aan het slechte weer in de afgelopen zo mer, maar bij nader onderzoek bleek, dat de aanvragen om hotelaccommodatie die toch wel tijdig tevoren worden ingediend een stuk minder waren dan men had verwacht. aandacht moet worden gericht op de Engelse middenklasse. Hen moet on der de aandacht worden gebracht, dat een Hollands tientje nog altijd meer biedt dan een Engels pond. De deftige families met of zonder geld zullen volgens hem toch wel naar de Middellandse Zee en de Zwitser- „Ook elders in Nederland is dit euvel ge constateerd", aldus de heer Oskamp, die zei van mening te zijn, dat vele plaatsen in ons land niet meer zo goedkoop zijn als enkele jaren geleden het geval was. De opwaartse lijn in de inkomstengra fiek over 1962 was in verhouding tot de voorgaande jaren verstoord. Als een van de mogelijke redenen noemde de heer Oskamp het optrekken van de huur van zomerverblijven, die in bepaalde geval len met 500 procent werd verhoogd. „Moeten wij nu bang zijn voor de toe komst?" zo vroeg de heer Oskamp zich af. Hij meende de vraag ontkennend te moeten beantwoorden. Volgens de V.V.V.-directeur heeft Zeeland nog grote rijkdommen, aantrekkelijk zijn of kunnen worden gemaakt voor de toeristen. Hoewel volgens hem aantrekking van vreem delingen niet moet worden verwaar loosd, noemde hij de Nedei'landse toe- rist toch de meest hechte basis voor continuïteit. Politieke spanningen ir België (Kongo) en Frankrijk (Alge rije) zijn onmiddellijk merkbaar in een vermindering van de toeristen- stroom naar Nederland. Samenwerking Primair voor de toekomst noemde de heer Oskamp handhaving van de samen werking, die vooral in West-Zeeuwsch Vlaanderen uitstekend is. Belangrijk noemde hy dat, omdat juist dit gebied steeds meer een doorgangspoort zal v den voor zuid en noord. „Nu denken wij nog aan een rustige pro vincie met een eigen sfeer maar in een verdere toekomst wordt de toeristen- stroom van de Belgische kust wellicht doorgetrokken tot en met de kust van West-Zeeuwsch-Vlaanderen", aldus de heer Oskamp. „Wie weet", zo voegde hij er aan toe, „of in die toekomst niet bou levards zullen verrijzen van Retranche- ment naar Breskfens en van Vlissingen De voorzitter van de West-Zeeuws- Vlaamse contactcommissie, de heer P. M. Hoste, had tevoren in zijn openingswoord reeds een gezegde van directeur Oskamp geciteerd, name lijk dat hot vreemdelingenverlteers- werk geen bijkomstigheid meer is, maar een harde noodzaak. Volgens hem geeft de regering momen teel financiële steun om het toerisme mogelijk te maken. Hij sprak de hoop uit, dat provincie en gemeenten dit g" de voorbeeld zullen volgen. „Vooral c„. laatste instanties zullen er voor moetert zorgen, dat het toerisme geen staats- zaait wordt. Dit gevaar is momenteel be paald niet denkbeeldig", aldus de heer Hoste. Engelsen „Op welke wijze is het mogelijk ni Engelse toeristen aan te (rekken naar; West-Zeeuwsch-Vlaanderen?" Dit. onder werp werd behandeld door de heer A. E. Bayless Hathaway, directeur van het A.N.V.V.-kantoor voor België en Luxem burg te Brussel. Wat heeft dit gebied aan Engelsen te bieden?" zo vroeg deze deskundige, die in dezelfde functie jaar in Engeland heeft gewerkt. Volgens hem zal in de folders over Zee land duidelijk moeten blijken, dat de zandstranden van deze provincie veel aantrekkelijker zijn dan de rotsen en stenen van de Engelse kust. Verder zul len die folders moeten propageren welke mogelijkheden de provincie Zeeland biedt aan kampeerders, hengelaars en natuur liefhebbers. Spreker betreurde het, dat de lijndienst Vlissingen-Engeland is op geheven. Daar staat tegenover, dat ac dienst Dover-Oostende belangrijk is toe genomen. Het reclame-maken in Engel se kranten noemde de heer Hathaway een kostbare geschiedenis. Een adver tentiecampagne van enige omvang komt volgens hem op tienduizenden guldens. Wel ziet hij mogelijkheden In reisartike len, waartoe een aantal Engelse journa listen zou moeten worden uitgenodigd. In het maken van reclame via Engelse reisbureaus en touroperators zag hif niet veel heil, omdat die over het algemeen trips van 2 a 3 weken maken door ge heel West-Europa. Wel zag hij perspec tieven voor propaganda bij zogenaamde „schoolparties", kampeerverenigingen en natuurliefhebbersclubs. „Engels e man Tot slot noemde de A.N.V.V.-direc- teur do zogenaamde „Engelse markt" langs de Belgische kust, waar van daan nu al in bescheiden mate trips worden georganiseerd naar Walche ren. Op desbetreffende vragen zei de lieer Hathaway later, dat vooral de DE VEY MESTDAGH BELLAMYPARK 58 - VUSSINGEN VANDAAG. Middelburg Electro: Oorlogsheld zonder genade, 7.30 uur, M Jaar: Wöhlev: mode show Bond van Plattelandsvrouwen, 2.30 uur: Bogardzaal: Jeugd en muziek - eigen prestaties en lezing, 7.45 uur. Vllssiugcn Alhambra: The Cliff Richard show, 20 uur, a.l. Luxor; Do wraak der barbaren. 20 uur, 14 laar. Goes - Grand: The Cliff Richard show, 20 Sas van Gent Olympiatheater: Kapo, 20 Zierikzee Concertzaal: Toneelvoorstelling Nutsdepartement „Inter Amicos" met ,.Kort Geluk", 20 uur: 's-Gravensteen: Expositie „Vogelvreugd", 13—21 uur: Hcrv. verenigingsgebouw: Jaarfeest C.J.V.-jeugdclubs, 10.30 uur. se wintersporten blijven gaan. Kritiek kwam verder uit de zaal c de folder „How to see Holland", die de Engelsen als het ware aanraadt zo vlug mogelijk door Zeeland te reizen en daar na rustig Nederland te doen. Andere Ne derlandse folders, zo bleek uit de discus sies, raden de Engelsman aan de boot Harwich-Hoek van Holalnd te nemen in plaats van de goedkopere en snellere lijn Dover-Oostende. Algemeen was men het er over eens dat de laatste bootdienst van veel meer belang is voor de drie Zuidnederlandse provincies. Na deze algemene vergadering werd het uitgebreide gezelschap waaronder tal van West-Zeeuws-Vlaamse burgemees ters en een aantal Belgische gasten door burgemeester P. F. van Hootegem bijzonder gastvry ontvangen in pronkkamer van het bijna 600 jaar oude belfort. De najaarsvergadering werd be sloten met een gezamenlijke maaltijd in hotel „Centraal". ZIERIKZEE „Vogelvreugd" pronkt weer in 's-Gravensteen Het keurkorps van de siervogels uit Zierikzee is voor drie weken opgebor gen achter dikke tralies van het 's Gra vensteen. De enthousiaste vereniging „Vogelvreugd" zal daar vandaag, vrijdag en morgen, zaterdag, haar collecties weer aan het publick laten zien. Donderdag avond is de onderlinge tentoonstelling met het aantrekkelijke wedstrijdelement geopend. Vice-voorzitter de heer C. van der Maas, zette daarbij de bedoeling nog even uit een. Kort en bondig komt die hierop neer: propaganda maken voor de lief hebberij, waarbij men „de natuur onge schonden in huis haalt". Een groepje nijvere leden van „Vogelvreugd" heeft de laatste dagen weer hard gewerkt om de expositie in de grote zaal van het 's Gravensteen in te richten en nu doen de vogels de rest. De kleurenkanaries en de zilverfazanten, de edelzangers en de Japanse nachtegaal, de tropische vo gels en de kwartels. In totaal 78 keur- vogels en 26 showvogels springen ruste loos in hun kooitjes heen en weer. In het midden pronken de bewoners van twee grote volières met hun kleurige bevedering. Keurmeester C. J. de Zierlkzeese collecties donderdagmi dag op hun criteria beoordeeld: kleur houding, vorm, grootte, veren en condi tie. Kampioen ln de categorie „eigen kweek" werd de oranje-rode kanarie van de heer W. van Goethem (88-punten) met het bondskruis. Het reserve- kam pioenschap (de bondsmedaillc) ging naar I. A. Schoonen (87 punten). De wis selbeker voor de open klasse was voor C. M. van Hekken (88+ punten) en dan nog waren er de bekers: twee stuks voor H. J. Bevelander, voor J. J, Krijger en voor ,1. A., Schoonen, INZAMELINGSACTIE VOOR KINDERZORG De inzamelingsactie voor de vereniging „Kinderzorg" heeft te Haamstede, Burgh, Renosse en Noordwelle opge bracht: 75 zakken aardappelen. 42 kis ten fruit, 3 kisten winterpeen, enige zak ken peen, uien en bietjes. Verder is er een groot pak kinderkleding en een geld bedrag van 50 binnengekomen. Enkele leden van het actie-comité heb ben deze goederen onlangs naar het kin dertehuis „Welgelegen" te Serooskerke (W.) gebracht. VERKEERSLESSEN IN DE WESTHOEK De afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer is van plan om, evenals vorig jaar, weer een aantal ver- kcerscursussen te organiseren. Vorig jaar waren deze lessen zeer succesvol en ook nu hoopt het bestuur op een zeer ruime deelname. Voor Haamstede en Burgh wordt de cursus gehouden in de Tuinbouwschool, te Rencsse ln de barak bij het Dorpshuis, te Scharendijke ln het Hervormd Verenigingsgebouw en te Korkwerve in het Gemeentelijk Vereni gingsgebouw. De theorie wordt door de leden van de Rijkspolitie in de diverse plaatsen doorgenomen. Er is ruim schoots gelegenheid om vragen te stel len. Vooral de voorrangsregels. het in halen en uitwijken en de plaats waar een voetganger wel en niet mag lopen zijn onderwerpen waar een avond mee ge- projector met dia's verduidelijkt. De cursus in Burgh en Haamstede be gint op vrijdag 23 november des avonds óm acnt uur. Aanmelding kan nog ge schieden bij een der plaatselijke be stuursleden. N1EUWERKERK Blindenbond „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkcrlc gaf de Ned. Blindenbond dezer dagen een kunst- en filmavond. De zangvereniging „Eén Naam is onze Hope" zong onder leiding van de heer Schouls jr. vijf liede ren, die met een applaus werden be loond. Hierna volgde een mooie gekleur de natuurfilm over Afrika. De bonds- propagandist J. v. d. Berg vertelde ver volgens over de werking en het doel van de bond, n.l. geen medelijden op wekken maar medewerking verlenen. In ons land zjjn plm. 5000 blinden, die in drie centra worden opgeleid tot nut tige loden in de maatschappij. Aardig was na de pauze de braille-de- monstr'atie waaraan verrassingen waren verbonden. De mandolineclub „Hier 's ek weer" onder leiding van de heer Wandel speelde daarna een vijftal pit tige marsen en walsen, waarop de hoofdfilm „De stoute schoenen" werd vertoond. In deze film wordt naar voren gebracht wat en hoe een blinde kan le ren. Mevrouw Van Eeten, echtgenote van de burgemeester, had de avond geopend en bedankte alle medewerkers aan het eind van de bijeenkomst. SEROOSKERKE (S.) NOVIB collecte Do collecte voor de Novib heeft te Se rooskerke (Sch.) het bedrag van ƒ51 opgebracht. V erkeerscursus Bij voldoende deelname zal in het Dorps huls te Serooskerke (Sch.) deze winter wederom een verkeerscursus worden gegeven. Als docent zal optreden de rayonscomnmndant dor rijkspolitic, de heer A. W. Koppenhol. Belangstellenden voor deze cursus kun nen zich alsnog aan de docent opgeven. BROUWERSHAVEN Plattelandsvrouwen vergaderden De Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Brouwershaven had dezer dagen het grootste deel van de in het jeugdgebouw S;ehouden vergadering ingeruimd voor de ezing van de plaatselijke schoonheids- Van de Hamer-v. d. Weele zich in het bijzonder tot mejuffrouw De Oude. Eerst werd de huishoudelijke vergadering af gewerkt, waarbij de presidente, me vrouw Versteeg een verslag.gaf van de door haar bezochte najaarsvergadering te Rotterdam. Besproken werd de moge lijkheid om het reisje dit jaar te houden naar de paleistuinen te Brussel. De kerstfeestviering zal worden gehouden op 18 december. Ten slotte deelde de pre sidente mede, dat de kookcursus, die on langs is beëindigd, geslaagd genoemd mag worden. Het ligt in de bedoeling binnenkort te starten met een cursus, waarin allerlei „huishoudelijke klusjes" zullen worden behandeld. Vervolgens hield mejuffrouw De Oude eeri lezing over de huidverzorging en wat daarbij behoort. Na de pauze ging een lid dei- plattelandsvrouwen onder „het schoon- heismes" om voor de dames alles nog eens te demonstreren. Mevrouw Van de Hamer sprak tot slot een woord van dank tot mejuffrouw De Oude. Oliefcollenactie Om de bejaarden van Brouwershaven weer een Sint-Nicolaas- en kerstmid dag te kunnen bezorgen is het comité „Ontspanning Ouden van Dagen" te Brouwershaven van plan om morgen, zaterdag, een oliebollendag te houden om het benodigde geld bijeen te bren gen. De bollen, die reeds 's morgens in cafetaria „Fokker" te verkrijgen zijn, zullen 's,.middags hyis-aan-huis aah''de mètt woYaèn gébraclil:. Vógéltentóonstelling De vogelvereniging „De Edelzanger" te Brouwershaven houdt morgen, zater dag in hotel „Ringelberg" een grote vo gelshow, tijdens welke tevens een col lectie bloemen en planten van een bloe misterij uit Schouwens Westhoek te bezichtigen zal zyn. De tentoonstelling, zal 's middags om drie uur worden ge opend door burgemeester A. H. Ver meulen. SINT-ANNALAND VARA propaganda-avond De VARA hield dezer dagen te St.- Annaland een propaganda-avond in het gemeentehuis. Er was veel belangstel ling voor het optreden van een aantal radio- en t.v.-artiesten. DS. A. J. WIJNMALEN VOOR S.G.P.-LEDEN Tydens een druk bezocht byeenkomst in het dorpshuis te St.-Annaland heeft de Nederlands hervormde predikant ds. A. J. Wynmalen uit Maartensdijk een tyd- rede gehouden voor leden van de Staat kundig Gereformeerde Party. De bijeen komst werd met een kort welkomst woord geopend door de voorzitter van de vereniging, waarnemend burgemees ter M. J. Moerland. 'n keel als 'n cactus? vitamine A C keelfluweel thans ook menthol Wybert met vitamine A -{- C extra sterk)! FEEST BIJ ZAADHANDEL EN BOOMKWEKERIJ Intieme bijeenkomst in „Slot Ostende" Het personeel van de wed. P. de Jongh N.V., zaadhandel en boomkwekerij te Goes, heeft donderdagmorgen tijdens een intieme bijeenkomst in „Slot Os tende" hulde gebracht aan twee jubile rende werknemers, de heren J. Sonke en J. J. Visser, die 25 jaar aan het be drijf waren verbonden. De heer Sonke, die in augustus j.l. de pensioengerech tigde leeftjjd bereikte, is 25 jaar paar- deknecht, terwijl de heer Visser een kwart eeuw op kantoor zit Hy begon als jongste bediende en is thans opge klommen tot de functie van boekhou der- De jubilarissen werden in waarderende bewoordingen toegesproken door de di recteur, de heer A. van der Wey, die hen dank bracht voor de trouw en toe wijding aan de zaak. De president-com missaris, de heer J. Q. C. Lenshoek richtte eveneens een gelukwens tot de heren Sonke en Visser, alsmede hun respectieveiyke echtgenoten. De heer Lenshoek wees er op, dat de heer Son ke steeds met grote toewyding zijn plicht heeft gedaan, hetgeen hij ook van toepassing bracht op de heer Visser, die op correcte wyze de financiën be heert. Woorden van felicitatie werden eveneens gesproken door oud-directeur K. T. Bakker, thans gedelegeerd com- HAAMSTEDE Ds. Boer sprak over concilie en hereniging Ds. L. Boer uit Haamstede hield dezer dagen voor de leden van de mannenver- eniging „Onderzoekt de Schriften" te Haamstede een lezing over „Concilie en Hereniging". Aan de hand van een rapport van de Ge nerale Synode der Nederlands Hervorm de Kerk en een rapport van rooms-ka- tholieke zijde, behandelde spreker de vraag of dit concilie mogelijkheden opent tot hereniging van de kerken van de Reformatie met de Rooms-Katholieke Kerk. Hoewel er tegenwoordig een toe nadering op verschillende terreinen is waar te nemen, zo meende spreker toch, dat de conclusie waartoe de Synode in haar rapport komt, namelyk dat er vooreerst niet veel perspectieven zijn voor hereniging, wel juist was. Vele vra gen werden gezamenlijk besproken. Woensdag 21 november zal voor de leden vain de Hervormde Verenigingen en ver dere belangstellenden ds. J. van Vliet van Sirjansland, voorheen predikant te Haamstede, zijn film vertonen, die hij heeft opgenomen tijdens zijn reis naar Amerika en Australië. Hij zal hierbij te vens een kort verslag geven van deze reis. OOSTERLAND Aardappelcollecte De aardappèlcollecte ten bate van de stichting „Kinderzorg" te Middelburg heeft te Oosterland opgebracht 26 zak ken aardappelen, benevens uien.- worte len en dergelijke. Verder werden drie dozen met kleren opgehaald. Postzegelactie De kinderkaarten- en postzegelactie, ■heeft-te Oosterland ƒ300 opgebracht. cursus Bij voldoende deelname zal er voor Oosterland en omgeving een cursus in veeverloskunde worden gegeven, on der auspiciën van de plaatselijke afdeling der Z-L.M. Als docent zal op treden de heer Scheuerman, veearts te Zierikzee. De cursus bestaat uit zeven lessen. Landbouwvereniging „DES" vergadert Onder voorzitterschap van de heer H. J. van de Zande zal de landbouwvereniging D.E.S. te Oosterland hedenavond, vrij dag, byeenkomen voor het houden van een algemene ledenvergadering. De se cretaris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann te Goes zal een inleiding houden over het onderwerp „De land bouw in moeilijkheden". De heer De Rijk, tuinbouwdeskundige by de Z.L.M., zal verder enkele mededelingen doen en vragen beantwoorden. ANNA-JACOBAPOLDER E.H.B.O.-cursus Het aantal cursisten dat de eerste week dc E-H.B O,-cursus te Anna Jacobapol- der bezocht bedroeg 45. Vergadering zonder reacties Ondanks f miljoen omzet slechts f 490(1 inkomsten Ruw borekeud hebben do toeristen in Burgh en Haamstede in het afgelopen seizoen voor 4.000 000 iu deze dorpen besteed. De gelijknamige V.V.V. in dit deel van de Scliouwse Westhoek heeft weer heel wat zeilen moeten bijzetten om aan contributies f 4000 bijeen te krijgen- Het zijn twee cijfers, die in geen verhouding tot elkaar staan, maar woensdagavond tijdens de najaarsverga dering van de vereniging in hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh zijn ze verschillende malen in de discussie op geworpen. Zoals dat traditie is geworden, moest het bestuur bij monde van voorzitter N. H. Lyson weer zijn nood klagen over de geringe inkomsten. Er werd geknikt in de zaal. Men was het roerend met hem eens. Maar iedere verdere reactie, ieder idee, iedere suggestie bleef uit Het bestuur wilde het over een andere boeg gooien. Een vrijwillige verblijfsbelas- ting van 5 cent vóór iedere overnach ting. „Dan hebben we een mooi salaris voor oen administrateur en houden we nog een aardige cent over ook". Dc leden, exploitanten van hotels, pensions, kampeerbedrijven, huisjes terreinen en dergelijke, zouden hun gasten dan op vrijwillige basis tot een bijdrage aan V.V.V. moeten be wegen. De toeristen merken er wei- Hoe spelen wij dit? Dat was de vraag. Uit een nadere precisering van de praktische uitvoering concludeerde men, dat deze vrijwillige basis erg wankel was. De directeur van de provinciale V.V-V., de heer G. W. Oskamp, waar schuwde, dat men geen onprettige in druk moet maken bij toeristen met een dergelijke bijdrage. „V.V.V. is het ver koopapparaat van de recreatiebedrij- ven. U zult pas meer kans van slagen hebben, wanneer er een concreet doei voor de besteding van deze gelden op tafel ligt", was zijn advies. De dis cussie ging een andere richting op: ..La ten de exploitanten vrijwillige bijdra gen leveren". Onmiddellijk kwam de vraag: „Maar wat doet dan de midden stand, die ook van het vreemdelingen verkeer profiteert?" Conclusie: „Als wij het allemaal voor elkaar laten, ge beurt er niets". Daarbij bleef het de ze avond. Het bestuur zal zich opnieuw over de contributiemarge beraden om het onderwerp in de volgende vergade ring opnieuw op de agenda te voeren. Vrijmoedige hlik Het bestuur had de heer Oskamp ge vraagd „een vrijmoedige blik in de toe komst te werpen". Zijn belangrijkste vingerwijzing was: „Drijf de prijzen met te ver op- Hot is verleidelijk, maar Nederland heeft altijd de roep van goed- koopste-eiland gehad. De eerste twee weken van juli zijn in het afgelopen sei zoen overal aanmerkelijk minder druk geweest dan in andere jaren". De heer Oskamp spoorde de V.V.V. BurghHaamstede aan om te komen tot een eenheid met de vereniging in Rencsse „Het gaat tenslotte om het zelfde gebied. Binnen enkele jaren zou er dan een overkoepelende V.V.V.-or- ganisatie voor het gehele eiland moeten zijn, met een centrale post voor admi nistratie, een goed kantoor en inlich tingenkiosken op verschillende pun ten". Over iiet kantoortje voor de V.V-V. BurghHaamstede werd men het nog niet helemaal eens. Men zal proberen het voorlopig in de oude kleuterschool onder te brengen. V.V.V. BurghHaam stede vaart wat in de mist. Het bestuur is idealistisch genoeg, maar de middelen om deze ideeën te concretiseren kunnen er zelfs met een omzet van 4.000.000 niet komen. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. 15 november. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 457.948 in veiling werden gebracht. Handel vlot met trage afloop. Prijzen (per 100) eieren van 48 tot 54 gram 10.40—12.35; 54 tot 60 gram 12.56—13.58: 60 tot 65 gram 13.50—13.82: 65 tot 70 gram 13.92—14,28. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 380.907 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van: 40 tot 42 gram 8.06—8.65: 51 tot 58 gram 11.52—12.77: 58 tot 64 gram 12.81—13.66: 71 tot 72 gram 14.48—14.66: eendeëïeren: 61 tot 67 gram 7.80—9.74: 72 tot 82 gram 10.25—10 99. EIERMARKT. Aanvoer 2,300.000 stuks, handel grote ei< redelijk, kleine zeer vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 61 tot 65 gram 13.2014.00: alg. prijs 13.40: kiloprijs 2.16 op basis 62: henneëieren van 56 tot 60 gram 12.6013.10: kiloprijs 2,25—2.18: van 50 tot 55 gram 19.90— 12.50; kiloprijs 2.182.27. VEILING KRABBENDIJKE 15 november. Appelen: Golden Delicious I 80-85 68—75, I 80-85 71—76, X 75-80 72—75, 1-75 71—75. I 65-70 65—71, I 60-65 58—59, II 85-90 65—67, II 80-85 68—70, II 75-80 70— 12, II 70-75 67—71, II 65-70 64—66, II 6 52—54. IID 21. HI grof 62, III fijn 30. kroet 20—31'. Jonathan I 80-85 57, I 7o-80 56—61, I 70-75 59—62. I 65-70 51—54. I 60-65 41—45, II 10-35 51, II 75-80 45—52, H 70-75 35—50. H 65- fO 37—44. II 60-65 32—39, IID 25—29, Hl grof 21—23, kroet 17—18. Goudrenet I 90-95 52-+1, I 85-90 53—64, I 80-85 54—59, I 75-80 51—57, 1-75 45—52, I 65-70 43—45. Hm 70-75 49. II 65-70 44. IID 36, III grof 41—52, III fijn 30—35, kroet 2835. Cox Orange Pippin I 75-80 88— 89. I 70-75 86. I 65-70 77. I 60-65 62—65, I 55- 60 52. IID 33, III grof 61, III ftin 21—23, kroet 16—23. Diverse appelen, kroet 17. val 15. Peren: Comtesse de Paris I 70-75 31, I 65-70 27—41. I 60-65 24—42. I 55-60 18—33, IID 13- 18. III grof 15—23, III fijn 10—13. kroet 8—12. B. Alex. Lucas II 75-80 42. H 70-75 42. H 70 37, IID 22. III grof 23. III. fijn! 14. kroet ra 6li. Doyenne du Cornice n 75-80 117, II 70- 75 119, II 65-70 107. IID 87, m grof 89. IU fijn 55. kroet 32. Legipónt Hf grof 40. III fijn 28. VEILING SINT-ANNALAND Uien 40-70 26,12—26,20, bonken 25—72. drie lingen 39.15, piclders 29,81. stek 7.35. Aanvoer 88 ton, VISMIJN BRESKENS Aan de vismijn te Breskens zijn in de week 4 tot en met 11 november de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 1981 kg bot: kg schar; 11 kg schol: 571 kg tong: 16 kg rog; 3088 kg kabeljauw: 18.286 kg wijting; 2468 kg makreel: 12 kg wulk; 15 kg tarbot: 907 kg sardijn; 401 kg haai: 7 kg zalm: 24.466 leg exportgarnalên: 160 kg binnenlandse gar nalen; 665.526 kg haring: 225 kg onverkochte bot. VISMIJN COLIJNSPLAAT 702 kg exportgarnalen 2.42—3,61. 14 kg bot. 18 kg tong. 38 kg wijting. 4 kg kabeljauw, kg ongesorteerde vis. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 15 november. Uien, bonken 26,middel 55- 70 25.61—25,09. 40-55 30,50. drielingen 39,48, ■ielders 29,81, stek 7,30. Aanvoer 75 ton. Winkelweek Ook dit jaar zal de afdeling- Anna Ja- cobapolder van de K.N.M.B. in de St.-Nicolaasweek een winkelactie hou den. Voor deze actie zyn verschillende prijzen beschikbaar. LANDBANK OVERWEEGT AANLEG VAN PIER IN VLISSINGEN In opdracht van de Landbank N.V. zal dc Utrechtse architect ir. P. H. Dinge- mans de mogelijkheden onderzoeken, er in Vlissingen zonden kunnen zyn voor de aanleg van een pier. Ir. Dinge- nians zal een voorlopig schetsontwerp maken, waarna de Landbank dit pro ject eventueel in studie zal nemen. Omtrent <le verwezenlijking van deze plannen staat nog niets vast. Bromfiets tegen wandelaarster Op het fietspad naast dc rijksweg nabij Lewedorp is dezer dagen een bromfiets in botsing' gekomen met een vrouw. Het echtpaar De J. liep op het fietspad te wandelen en ging niet tijdig opzi' voor de naderende bromfiets, bestuurc. door R. uit Lewedorp. Mevrouw De J. liep een lichte hersenschudding op. Maandag j.l. is de 81-jarige weduwe A. Van Daalen te Nieuw- en St.-Joosland door een kat gebeten. Eerst donderdag heeft zij zich onder behandeling laten stellen van de gemeentearts, dokter P. J. Brons. Deze bracht de geneeskundige en veterinaire inspectie op de hoogte. De vrouw werd in haar arm gebeten. Officiële publikatie BEKENDMAKING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Zie rikzee maakt bekend, dat door de raad dezer gemeente in zijn openbare vergadering van 30 oktober 1962 is besloten te bepalen, dat de beslissing tot het vaststellen van een be stemmingsplan, als bedoeld in artikel 43 van de woningwet, gerekend vanaf 6 november voor ten hoogste 3 maanden wordt. Zierikzee, 12 november 1962. VEILING V.V.Z.B. GOES 15 november. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 82—85, 75-80 81—87, 70-75 80-88,- 65-70 70—72. ■65 62—63. 55-60 51—54, UD 29—32. grof 54— 68. fijn 26—51. KL. II 70-75 73. 65-70 69. 60-65 55-60 49. Glorie van Holland KL. I 80-85 50; 75-80 52, 70-75 51, 65-70 49, HD 32—40. grof 42. fijn 22. Laxton Superbe KL. I 70-75 50. 65-70 47, 60-65 38". IID 25. grof 26, fijn 23. Goudrenet KL. I 95-100 56. 90-95 57—71, 85-90 55—74, 80-85 55,50—73. 75-80 52.20—67, 70-75 48,50—63. 65-70 47, HD 40. grof 45—49, fijn 38—39. KL. II 90-95 60. 85-90 48—63, 80-85 49—63, 75-80 47—55. 70-75 46—50. 65-70 44. Golden Delicious KL. I 85-90 6973, 80-35 70—79, 75-80 71—83, 70-75 71—80, 65-70 68—72, 5 44—62. IID 33-43. grof 44—63, fijn 24— 40. KL. II 85-90 61—64. 80-85 64—67. 75-80 63— 67, 70-75 63—68, 65-70 51—63, 60-65 38—55. Jo nathan KL. I 80-85 54. 75-80 56—60. 70-75 54— 57, 65-70 49—50. 60-65 41.50—41.80, IID 28—32, grof 24—38, fijn 17—23.70, KL. II 80-85 36. 75-80 38. 70-75 40. 65-70 38. 60-65 30. Lombarts Calville KL. I 80-85 40. 75-80 44, 70-75 48. 65- 70 38. 60-65 32. grof 33. fijn 22. KL. II 80-85 37. 75-80 39. 70-75 42, 65-70 36, 60-65 36. Zoete Ermgaard KL. I 60-65 66, IID 33, grof 30. fijn 1821. Doyenne du Cornice KL. I 65-70 99, IID 89. Br. Alex. as KL. I 65-70 35, HD 16. Saint Remy KL. I 75-85 31. 65-75 27. HD 23— 24, grof 21—22, fijn 14—20, KL. H 75-85 26. 65-75 25. HD 22. Comtesse de Paris KL. I 70- 75 27. 65-70 £8. 60-65 25. 55-60 17, KL. H 70-75 25. 65-70 23, 60-65 21, 55-60 16. grof 14—18. fijn 12. Gieser Wildeman KL. I 60-70 55—56. 50-60 40—47. HD 25—33. grof 40, ffln 14—18. Forellenpeer KL. I 55-65 62. 45-55 52. Diverse appelen, val 19,70, geplukte kroet 22,70. Totale aanvoer hard fruit 14.800 kisten. GRAANBEURS Tarwe 29.0030,50. Gerst 26,00—23,50. Haver 24,0025,50. Kleine erwten 4550. Schokkers 60—70. Bruine bonen 80100. Maanzaad 50—55. Gemeentebestuur sprak met jeugd- en sportverenigingen In het gemeentehuis te Breskens is een bespreking: gehouden tussen het ge meentebestuur en de afgevaardigden van de plaatselijke sport- en jeugdver enigingen v.v. „Breskens", de „Bresken- se Korfbalclub", de turnvereniging. .D.I.O.", het jeugdhonk „De Uitkomst", de hengelsportvereniging ,De Zeekrab" en de zwemvereniging „Scbeldestroom". Het doel van de byeenkomst was, zoals wethouder W. C. van der Hooft zei, be langstelling te wekken voor de tweede Zeeuwse sportcontactdag, die morgen, zaterdag, in Goes wordt gehouden en het leggen van contacten tussen het ge meentebestuur en de plaatselijke sport verenigingen. Uit de discussie bleek, dat men alge meen van mening was, dat samenwer king van groot nut zou kunnen zijn. Men was van mening, dat de Zeeuwse Sportraad het orgaan is, dat de helpen de hand zou kunnen bieden om deze problematiek te benaderen. Aan het eind van de discussie toonde wethouder Van der Hooft zich ver heugd, dat er van de zijde van de sport vereniging zoveel waardering bestond voor het initiatief van het gemeentebe stuur. Hy zegde toe, dat op de binnen kort te houden yespreking met de direc teur van de Stiihting Zeeland, de heer K. Laansma, de dagelijkse besturen van de sportverenigingen zullen worden uitge nodigd. missaris, die jarenlang met de beide ju bilarissen heeft samengewerkt. De heer L. Overgaauw sprak namens het personeel woorden van geluk. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van enkele geschenken. Eveneens werd het woord gevoerd door de directeur van de Twentse Bank te Goes, de heer M. Haasdonk, die zei altijd te zyn getroffen door het gevoel van saamhorigheid in de zaadhandel. Hij feliciteerde de beide werknemers met hun jubileum. De be drijfsleider van het bedrijf te Heinkens- zand, de heer J. v. d. Does gracht zijn gelukwensen over in dichtvorm. Nadat de heer Visser, mede namens de heer Sonke een woord van dank had gespro ken, werden enkele dia's over het be- dryf vertoond. Kleine groep was het eens met de „verontrusten" Iet optreden van de „groepering van verontruste antirevolutionairen" heeft in de donderdagavond in hotel „Cen traal" te Goes gehouden vergadering van de plaatselijke A.R.-kiesvereniging „Ne derland en Oranje" stof opgeleverd voor uitvoerige besprekingen. Een klein aan tal leden ongeveer een kwart van de ongeveer twintig aanwezige leden bleek het geheel eens te zyn met de op vatting van de „verontrusten" dat ver scheidene van de thans zitting hebbende Tweede-Kamerleden met name werd genoemd dr. Bruins Slot bij de ka merverkiezing in 1963 niet dienen terug te keren. Deze leden hekelden het door de a.r.-fractie in de Tweede Kamer ge voerde beleid ten aanzien van de mam moetwet en de Nieuw-Guïnea-kwestie. Zij vonden de houding van de Kamerle den niet in overeenstemming met het beginsel van de Anti-Revolutionaire Par ty. Bij het opstellen van de aanbevelings lijst voor de kamerverkiezing in 1963 stemden zjj tegen het op deze lijst plaat sen van enkele thans zitting hebbende Kamerleden, o.a. dr. Bruins Slot en het Zeeuwse lid van de Tweede Kamer, de heer J. A. van Bennekom uit Middelburg. Op aanbeveling van de verontruste Goe- se a.r.-Ieden werd de uit twintig namen bestaande lijst, met algemene stemmen met een vijftal namen aangevuld. Streekplanvoorlichting voor Schouws N.V.V. en P.v.d.A.-kader Nu het ontwerp-streekplan voor Schou- wen-Duiveland op het ogenblik in het centrum van de belangstelling staat, achten de N.V.V.-bestuurdersbond op het eiland en het district van de Partij van de Arbeid het nuttig om de afdelin gen, de leden van de verschillende raadsfracties en de kandidaten op de kiezerslijsten van deze problematiek een duidelijk overzicht te bieden. Daarom zal op zaterdagmiddag 24 no vember aanstaande in Zierikzee een voorlichtingsbijeenkomst worden belegd om het kader van antwoord te kunnen dienen op verschillende vragen, die bij de bestudering van dit planologische stuk zyn gerezen. Drs. Th. J. Westerhout zal in deze bij eenkomst in „Het Huis van Nassau" het onderwerp: „Waarom ruimtelijke ordening? Waarom een streekplan?" aan de orde stellen. De directeur van de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, ir. M. de Vink zal een nadere uiteenzetting geven van het streekplan voor Schouwen-Duiveland. Na de pauze zal zich tegenover het Schouwse N.V.V.- en P.v.d^A,-kader een forum opstellen, waarin de beide inleiders en andere des kundigen zitting zullen hebben. BOTSING TUSSEN TWEE PERSONENAUTO'S Dezer dagen is op de splitsing ryksweg- Kerkweg te 's-Heer-Arendskerke een verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee personenauto's betrokken waren. Uit de richting 's-Heer-Arendskerke naderde de heer H. uit Heinkenszand het genoemde kruispunt. Hij wilde rechtsaf de rijksweg oprijden, maar moest voorrang verlenen aan 'n vracht auto, die uit de richting Middelburg kwam. Daarachter kwam nog een per sonenauto. De heer H. heeft deze niet gezien en reed de ryksweg op. Een bot sing wat toen onvermydelijk. De andere personenauto werd bestuurd door de heer M. uit Vlaardingen. De heer M. werd licht gewond. De auto's liepen aan- zienlyke schade op. VOORSTELLEN B. EN W. MIDDELBURG B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een bedrag van f 1.372.000 beschikbaar te stellen I ^aken van werken voor de afvoer voor het bouwrijp maken vun het uitbreidingsplan Zuid I. Dit be drag is samengesteld als volgt: f 1.239.000 als raming van het in genieursbureau, f 60.000 voor bij drage bruggen en dergelijke, f 10.000 voor bijdrage oeververde digingen, f 57.000 voor uitwerken en bestedingsklaarmaken en f6000 voor het structuurplan rio lering Zuid De aanvankelyke raming voor het bouwryp maken was 1% miljoen gul den: in een krediet verleende de raad echter daarvoor al f 11.000. terwyi voor het uitwerken en bestedingsklaarmaken van de rest van Zuid I reeds f 25.000 van de geraamde f 82.000 uitgetrokken werd. In de kosten voor het bouwrijp maken zijn niet begrepen de grondaankopen, de kosten voor de nutsbedrijven, de be planting, en do renteverliezen. De hier voor benodigde kredieten zullen by af zonderlijke voorstellen gevraagd wor den. In de raming van 1% miljoen zyn voorts geen bedragen opgenomen (als bijdrage van deze eerste fase) in voor het gehele plan Zuid en voor algemene belangen te maken bruggen over wa tergangen en voor oeververdedigingen langs watergangen. Voor deze doelein den zijn ook aparte bedragen ge raamd. Ook zyn geen kosten opgenomen voor het maken van werken voor de afvoer of reiniging van het afvalwater in dit gebied. Dit probleem zal worden bestu deerd en ook daarvoor krygt de raad afzonderiyke voorstellen te behandelen. VOORZIENINGEN Nu 1 september 1963 als datum voor het begin van de eerste bouw moet worden aangehouden is het noodza kelijk vóór die datum reeds elektri citeitsvoorzieningen te treffen. B. en w. vragen voor de eerste voorziening (een transformatorruimte) een kre diet van f 74.000. Ook'voor de gasvoorziening moeten maatregelen getroffen worden, waar voor een kostenraming van f 315.000 is gemaakt. Voor de bouw van een gas- ontvangststation (tussen spoorlijn en Nieuwlandseweg) is een bedrag van t 90.000 uitgetrokken, voor de gaslei ding naar plan-Zuid f 120.000, voor de overneming van de leiding van bet staatsgasbedryf t 65.000, voor een re- gulateurstation f 10.000 en voor een la ge drukleiding f 30.000. Tenslotte stellen b. en w. de raad voor om een krediet van f 250.000 te verle nen voor het bouwryp maken van dat deel in de Griffioen-uitbreiding, waarin het winkelcentrum gebouwd moet wor den. De datum, waarop de grond bouw rijp moet zyn, willen b. en w. stellen op 1 september 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21