Zeeuwse V.V.V.-voorzitter Oskamp voorzichtig met optrekken prijzen Bijna 1,4 miljoen voor bouwrijp maken Zuid 1 ZEEUWSCH-VLAANDEREN TWEE ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ WED. P. DE J0NGH TE GOES RAAD BRESKENS AKKOORD MET AANBESTEDING GEMEENTEHUIS Voor ƒ223.800 aan Öostburgse firma AGENDA MARKTBERICHTEN BESLUIT TOT VERKOOP BOMEN LANGS WEG NAAR OOSTBURG A.R.-Partij in Goes verdeeld over beleid kamerfractie vrijdag 16 november 1962 Wissel Zeeuws-Vlaandereit PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In Sluis Negende najaarsvergadering van de West-Zeeuws-Vlaamse vereniging De directeur van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer, de heer G. W. Oskamp, heeft donderdagmiddag tijdens de negende najaars vergadering van de West-Zeeuws-Vlaamse V.V.V. te Sluis, gewaarschuwd toch vooral voorzichtig te zijn met het optrekken van allerlei prijzen. In het afgëlopen seizoen is namelijk duidelijk gebleken, dat er een teruggang in het toerisme viel te bespeuren. Die teruggang was bijzonder merkbaar in de eerste drie weken van juli. Aanvankelijk werd dit geweten aan het slechte weer in de afgelopen zo mer, maar bij nader onderzoek bleek, dat de danvragen om hotelaccommodatie die toch wel tijdig tevoren worden ingediend een stuk minder waren dan men had verwacht. „Ook elders in Nederland is dit euvel ge constateerd", aldus de heer Oskamp, die zei van mening te zijn, dat vele plaatsen in ons land niet meer zo goedkoop zyn als enkele jaren geleden net geval was. De opwaartse lijn in de inkomstengra fiek over 1962 was in verhouding tot de voorgaande jaren verstoord. Als een van de mogelijke redenen noemde de heer Oskamp het optrekken van de huur van zomerverblijven, die in bepaalde geval len met 500 procent werd verhoogd. „Moeten wij nu bang zijn voor de toe komst?" zo vroeg de heer Oskamp zich af. Hy meende de vraag ontkennend te moeten beantwoorden. Volgens de V.V.V.-directeur heeft Zeeland nog' grote rijkdommen, aantrekkelijk zijn of kunnen worden gemaakt voor de toeristen. Hoewel volgens-hem aantrekking van vreem delingen niet moet worden verwaar loosd, noemde hy de Nederlandse toe rist toch de meest hechte basis voor continuïteit. Politieke spanningen in België (Kongo) en Frankrijk (Al; rije) zijn onmiddellijk merkbaar een vermindering van de toeristen- stroom naar Nederland. Samenwerking Primair voor de toekomst noemde de heer Oskamp handhaving va» de samen werking, die vooral in West-Zeeuwsch Vlaanderen uitstekend is. Belangrijk noemde liy dat, omdat juist dit gebied steeds meer een doorgangspoort zal wor den voor zuid en noord. „Nu denken wij nog aan een rustige pro vincie met een eigen sfeer maar in een verdere toekomst wordt de toeristen- stroom van de Belgische kust wellicht doorgetrokken tot en met de kust van West-Zeeuwsch-Vlaanderen", aldus de heer Oskamp. „Wie weet", zo voegde hij er aan toe, „of in die toekomst niet bou levards zullen verrijzen van Retranche- ment naar Breskens en van Vlissingen tot in de duinen van Schouwen-Duive- land". De voorzitter van de West-Zeeuws- Vlaamse contactcommissie, de heer P. M, Hoste, had tevoren in zijn openingswoord reeds een gezegde van directeur Oskamp geciteerd, name lijk dat het vreemdcllngenverkeers- werk geen bijkomstigheid meer is, maar een harde noodzaak. Volgens hem geeft de regering momen tcel financiële steun om het toerisme mogelijk te maken. Hij sprak de hoop uit, dat provincie en gemeenten dit goe de voorbeeld zullen volgen, „Vooral deze laatste instanties zullen er voor moeten zorgen, dat het toerisme geen staats zaak wordt. Dit gevaar is momenteel be paald niet denkbeeldig", aldus de heer Hoste. Engelsen „Op welke wijze is liet mogelijk meer Engelse toeristen aan te trekken naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen?" Dit onder werp werd behandeld door de heer A. E. Bayless Hathaway, directeur van hot A.N.V.V.-kantoor voor België en Luxem burg te Brussel. Wat heeft dit gebied aan Engelsen- te bieden zo vroeg deze deskundige, die in dezelfde functie 15 jaar in Engeland heeft gewerkt. Volgens hem zal ln dc folders over Zee land duidelijk moeten blijken, dat de zandstranden van deze provincie veel aantrekkelijker zijn dan de rotsen en stenen van de Engelse kust. Verder zul len die folders moeten propageren welke mogelijkheden de provincie Zeeland biedt aan kampeerders, hengelaars en natuur liefhebbers. Spreker betreurde het, dat de lijndienst Vlissingen-Engeland is op geheven. Daar staat tegenover, dal de dienst Dover-Oostende belangrijk is toe genomen. Het reclame-maken in Engel se kranten noemde de heer Hathaway een kostbare geschiedenis. Een adver tentiecampagne van enige omvang komt. volgens hem op tienduizenden guldens. Wel ziet hij mogelijkheden in reisartike len. waartoe een aantal Engelse journa listen zou moeten worden uitgenodigd. In het maken van reclame via Engelse hij niet reisbureaus en touroperators zag veel heil, omdat die over het algemeen trips van 2 3 weken maken door ge heel West-Europa. Wel zag hij perspec tieven voor propaganda bij zogenaamde „schoolparties", kampeerverenigingen en natuurliefhebberscluDS. „Engelse markt" Tot slot noemde de A.N.V.V.-direc- teur de zogcnuamdc „Engelse markt" langs de Belgische luist, waar van daan nu al in bescheiden mate trips worden georganiseerd naar Walche ren. Op desbetreffende vragen zei de heer Hathaway later, dat vooral de Advertentie DE VEY MESTDAGH 8ELLAMYPARK 58 - VUSSINGEN aandacht moet worden gericht op de Engelse middenklasse. Hen moet on der de aandacht worden gebracht, .dat een Hollands tientje nog altyd meer biedt dan een Engels pond. De deftige families met of zonder geld zullen volgens hem toch wel naar de Middellandse Zee en de Zwitser se wintersporten blijven gaan. Kritiek kwam verder uit de zaal over de folder „How to see Holland", die de Engelsen als het ware aanraadt zo vlug mogelijk door Zeeland te reizen en daar na rustig Nederland te doen. Andere Ne derlandse folders, zo bleek uit de discus sies, raden de Engelsman aan de boot Harwich-Hoek van Holalnd te nemen in plaats van de goedkopere en snellere lijn Dover-Oostende. Algemeen was men het er over eens dat de laatste bootdienst van veel meer belang is voor de drie Zuidnederlandse provincies. Na deze algemene vergadering werd het uitgebreide gezelschap waaronder tal van West-Zeeuws-Vlaamse burgemees ters en een aantal Belgische gasten door burgemeester P. F. van Hootegem byzonder gastvry ontvangen in pronkkamer van het byna 600 jaar oude belfort. De najaarsvergadering werd be sloten met een gezamenlijke maaltijd in hotel „Centraal". Wegverbetering in Waterlandkerkje aanbesteed Burgemeester en wethouders van Wa terlandkerkje hebben donderdagmorgen in het Dorpshuis aldaar aanbesteed het opbreken van bestaande verhardingen en het gedeeltelijk herbestraten hiervan, alsmede het aanbrengen van nieuwe ver hardingen in de Weststraat, met bijko mende werken en leveringen. De in schrijvingen waren als volgt: Firma ,C. D. de Ruysscher en zoon te Biervliet, 23.535; firma wed. Toussaint te Cad- zand 23.190; H. Hol te Hulst 24.000 A. Jansen-de Vos te Waterlandkerkje 24.500; firma ELK te Schoondijke 25.000; H. Verweijen en gebr. Hae- rens te Oostburg 25.500; gebr. Lu- casse te KloosterzandeP. Mollet te Hoofdplaat 27.500. Excursie N.V.V.-vrouwen De federatie West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de vrouwenbond van het N.V.V. heeft voor de leden een excursie naar Rotterdam georganiseerd. Men bezocht onder meer het bouwcentrum en de ten toonstelling. die daaraan verbonden is. Dit gebeurde in verband met het klaar- Oostburg verzoekt rijksvoorschot voor bouw 25 woningen _n een spoedeisende zitting van de raad van Oostburg is donderdag besloten een ryks voor schot aan te vragen voor de bouw van 25 woningwetwoningen. Als het rijksvoorschot wordt verleend, dan zullen deze woningen onderhands wor den aanbesteed aan Leenhouts' aanne mersbedrijf te Sluis voor een bedrag van 344.000. Aan dit voorstel verleende de raad van Oostburg met algemene stem men z(i'n goedkeuring. Laatste partijen bridge-competitie Oostbiirgse bridge-sociëteit speelde dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" de laatste partyen van de onderlinge com petitie. In de A-groep werd het paar It. F. M. VerstraetenG. de Smet kampioen met 586 punten. Op de laatste plaats eindig de het echtpaar H. van der Velden, dat degradeert naar de B-groep. In deze B- groep werd het paar M. H. van Prooyen A. Verstraeten kampioen en promo veert naar de A-groep. De laatst geëin- digden in de B-groep mevrouw Verstrae ten—J. Casteleijn degradeerden naar de C-groep, waar het echtpaar W. Klerks als eerste eindigde en dus naar de B- groep overgaat. De uitslagen waren: Groep A: R. F. M. Verstraeten—G. de Smet 586 pt.; 2. K. Belderok—C. de Snoo 535 pt.; 3. A. van MaleF. de Smet 518 pt.; 4. W. van VeenP. P. de Smet 508 pt.; 5. R. BelderokA. van Hijfte 491 pt.; 6./7. .T. DiefmanP. Ouweneel 475 pt.; 7-/6. Echtpaar L. W. Rosenkranz 475 pt.; 8. Echtpaar H. van der Velden 444 Groep B: 1. M. H. van ProoijenA. Ver straeten 549 pt.; 2. Mevr. Belderok— mevr. Brevet 516 pt.; 3. P. J. AckeC. Arkenbout 509 pt.; 4. H. J. ten Broeke— J. Sturm 502 pt.; 5. Echtpaar J. Ooster- baan 497 pt.; 6. F. BrevetF. M. J. C. van Hoe 489 pt.7. F. CarolsJ. A. Ne ve 488 pt.; 8. Mevr. VerstraetenJ. Cas teleijn 482 pt. Groep C: 1. Echtpaar W. Klerks 225 pt.; 2. Echtpaar D. Luteijn 224 pt.; 3. Dames RisseeuwRisseeuw 217 pt.; 4. Echt paar I. A. de Smit 216 pt.; 5. Mevr. Die- iemanmevr. Maat 180 pt. In de groepen A en B bedroeg het ge middeld aantal te behalen punten 504. De hoogste score in de A-groep werd tweemaal behaald door het paar R. F. M. Verstraeten—G. de Smet met 52 pun ten en in de B-groep door het^aar mevr. Belderok— -. Brevet met 49 punten. thans ook menthol Wybert met vitamine A -f- C extra sterk)! FEEST BIJ ZAADHANDEL EN BOOMKWEKERIJ Intieme bijeenkomst in „Slot Ostende" Het personeel van de wed. P. de Jongh N.V., zaadhandel en boomkwekerij te Goes, heeft donderdagmorgen tijdens een intieme bijeenkomst in „Slot Os tende" hulde gebracht aan twee jubile rende werknemers, de heren J. Sonke en J. J. Visser, die 25 jaar aan het be drijf waren verbonden. De heer Sonke, die in augustus j.l. de pensioengerech tigde leeftijd bereikte, is 25 jaar paar- deknecht, terwijl de heer Visser een kwart eeuw op kantoor zit. Hy begon als jongste bediende en is thans opge klommen tot de functie van boekhou der. De jubilarissen werden in waarderende bewoordingen toegesproken door de di recteur, de heer A. van der Wey, die hen dank bracht voor de trouw en toe wijding aan de zaak. De president-com missaris, de heer J. Q. C. Lenshoek richtte eveneens een gelukwens tot de heren Sonke en Visser, alsmede hun respectievelijke echtgenoten. De heer Lenshoek wees er op, dat de heer Son ke steeds met grote toewijding zijn plicht heeft gedaan, hetgeen hy ook van toepassing bracht op de heer Visser, die op correcte wijze de financiën be heert. Woorden van felicitatie werden eveneens gesproken door oud-directeur K. T. Bakker, thans gedelegeerd com missaris, die jarenlang met de beide ju bilarissen heeft samengeweikt. De heer L. Overgaauw sprak namens het personeel woorden van geluk. Hij deed zyn woorden vergezeld gaan van enkele geschenken. Eveneens werd het woord gevoerd door de directeur van de Twentse Bank te Goes, de heer M. Haasdonk, die zei altijd te zijn getroffen door het gevoel van saamhorigheid ra de zaadhandel. Hij feliciteerde de beide werknemers met hun jubileum. De be drijfsleider van het bedrijf te Heinkens- zand, de heer J. v. d. Does bracht zijn gelukwensen over in dichtvorm. Nadat de heer Visser, mede namens de heer Sonke een woord van dank had gespro ken, werden enkele dia's over het be drijf vertoond. AXEL Buitenweg opengesteld De buitenweg te Axel is dezer dagen weer voor verkeer opengesteld. Deze weg is kortgeleden herbestraat. Op het ogenblik is men nog bezig het trottoir aan de noordzijde door te trekken- Excursie naar P.T.T.-tentoonstelling De leerlingen van de derde en vierde klas van de Chr. ulo te Axel hebben woensdagmiddag een bezoek gebracht aan de P.T.T.-tentoonstelling in Terneu- zen. Riet den Hamer wist tijdens dit be zoek beslag te leggen op een prijs. ZAAMSLAG Bouw Vein woningen in uitbreidingsplan In het noordoosteiyk deel van de kom van Zaamslag is men thans begonnen met de bouw van een complex van vier woningwetwoningen. De woningen, die in het nieuwe uitbreidingsplan worden opgetrokken, worden gebouwd door het aannemingsbedrijf F- van de Velde te te Zaamslag. LANDBANK OVERWEEGT AANLEG VANP1EU IN VUSSINGEN In opdracht van de Landbank N.V. zal de Utrechtse architect ïr. P. H. Dinge- mans de mogelijkheden onderzoeken, die er in Vlissingen zouden kunnen zyn voor de aanleg van een pier. Ir. Dinge- rnans zal een voorlopig schetsontwerp maken, waarna de Landbank dit pro ject eventueel in studie zal nemen. Omtrent de verwezenlijking van deze plannen staat nog niets vast. Bromfiets tegen wandelaarster Op het fietspad naast de rijksweg nabij Lewedorp is dezer dagen een bromfiets in botsing gekomen met een vrouw, Het echtpaar De J. liep op het fietspad te wandelen en ging niet tijdig opzy voor dé naderende bromfiets, bestuurd door R. uit Lewedorp. Mevrouw De J. liep een lichte hersenschudding op. Mei 6 stemmen voor en 4 tegen De raad van Breskens heeft, zoals ge meld zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van b. en w. om de bouw van het gemeentehuis onderhands aan te be steden aan de firma gebrs. W- en B. Christiaansen te Oostburg voor de som van 223.800. Voor stemden de fracr ties van de P.v.d.A. en van de orot. chr. lijst, tegen waren mevrouw M. M. Niermans-Gossije, C. M. de Kruijter (beiden vrije soc. arbeiders). J. W. Ca- rels (lijst Carels) en A. Leenhouts (vrije lijst). Burgemeester J. A. Eekhout zei tevo ren, dat in deze vergadering een besluit zou moeten vallen. „Wil de raad nog beraadslagen over dit voorstel?" vroeg de burgemeester en het bleek, dat het enige vrouwelijke raadslid en enkele van haar mannelijke collega's daaraan in derdaad een behoefte hadden. De heer Carels zei, dat de raad het college van b. en w. destijds had gemachtigd de bouw van het gemeentehuis aan te be steden. Maar volgens hem was hier geen sprake van een aanbesteding. Er was slechts prijsopgaaf gevraagd aan een aannemer. Dus concludeerde hij, het col lege had niet uitgevoerd, wat de raad haar had opgedragen. Het raadslid De Kruijte.r twijfelde er aan of in dit geval bijzondere rede nen en het belang van de gemeente in het geding" waren, zoals de ge-, meentewet uitdrukkelijk voorschrijft met betrekking tot onderhandse aan besteding. Volgens hem is de be wering van het college, dat dit wel het geval is, in strijd met de wet- Mevrouw Niermans vroeg of het juist is, dat de firma Christiaansen destijds alleen heeft mogen rekenen voor de bouw van woningwetwoningen. De heer Leenhouts wilde weten, waarom de be groting van de architect niet bij dc stukken was gevoegd. De heer J. J- Ver gouwe (p.v.d.a was van mening, dat het college van b. en w. heeft gehan deld volgens de huidige normen. Die tonen volgens hem aan, dat men vrijwel overal in den alnde overlie.lt naar onder handse aanbestedingen. Zijns inziens wordt de hele kwestie van gemeente- huishouw in Breskens overtrokken met sentimenten. ningen voor 1963 over te dx-agen aan dt Algemene Woningbouwvereniging tei plaatse en aan de katholieke Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging. Dit om nu reeds de nodige voorbereidingen te kunnen treffen. Zowel mevrouw Nier mans als de heer Carels noemden het college in deze zaak te voorbarig- Bei den wilden liever afwachten wat er straks uit de bus komt. Wethouder P- Zegers zei, dat er geen sprake is van voorbarigheid. Volgens hem willen de woningbouwverenigingen wel eens wat aan de woningmodellen veranderen en daartoe tevoren een bouwkundige raad plegen. Maar dan moeten zij er zeker van zijn, dat zij over woningen kunnen beschikken. „Gesteld, dat wij omstreeks februari 1963 een aantal woningen krij gen toegewezen, dan is er toch niets tegen, dat tegen die tijd de plannen klaar zijn", aldus de heer Zegers- Het voorstel werd daarna aangenomen met de stemmen van mevrouw Niermans en de heer Carels tegen. Het voorstel om een eenmalige bijdrage van 5 cent per inwoner te verstrekken aan de Zeeuw se. Stichting voor Revalidatie te Middel burg ten behoeve vpn aankoop, restau ratie en inrichting van het pand Dam 34 te Middelburg werd zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Tenslotte werd de partiële herziening van het uitbreidingsplan West 1 VANDAAG. Middelburg Electro: Oorlogsheld zonder genade. 7.30 uur, 14 Jaar; WÖhler: mode show Bond van Plattelandsvrouwen, 2.30 uur: Bogardzaal: Jeugd en muziek - eigen prestaties en lezing, 7.45 uur. Vlissingen Alhambra; The Cliff Richard show, 20 uur, a.l. Luxor: De wraak der barbaren, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: The Cliff Richard show, 20 SLUIS Demonstratie bloemschikken Voor de afdeling Sluis van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen zal mejuffrouw Van 't Hof uit Goes een demonstratie geven in het bloemen- schikken. Zij zal dat doen op een ver gadering, die 22 november in café Wil- hclmina gehouden wordt. Tevens wordt cr dan een bespreking gehouden over de laatste najaarsvergadering in Goes. Vorig jaar was er in de afdeling Sluis een speciale boekenclub en ook dit jaax* zal men weer tot vorming hiervan over gaan. BRESKENS Intocht sinterklaas Morgöh, zaterdag, zal sinterklaas zijn intrede doen in Breskens. De hoge gast zal met de boot van tien over drie aan komen. Vergezeld door«het muziekkorps „Uit hot Volk-Voor het Volk" zal hij di rect na zyn aankomst een rondgang ma ken door de gemeente. 8ns i Gent Olympiathoatcr: Kopo, 10 Ja; Zlorikzec Concertzaal: Toneelvoorstelling Nutsdepartement „Inter Amicos" met „Kort Geluk". 20 uur: "s-Gravensteen: Expositie ..„Vogelvrcugd". 1321 uur; I-Ierv. verenigingsgebouw: Jaarfeest C.J.V.-jeugdclubs, 10.30 uur. Kat beet vrouw in Nieuwland Maandag J.l. is de 81-jarige weduwe A. Van Daaten te Nieuw- en St.-Joosland door een kat gebeten. Eerst donderdag heeft zy zich onder behandeling laten stellen van de gemeentearts, dokter P. J. Brons. Deze bracht de geneeskundige en veterinaire inspectie op de hoogte. De vrouw word in haar arm gebeten. Wel in stukken Nadat burgemeester Eekhout de heer Carels ha«l uiteengezet wat onder open bare en onderhandse aanbestedingen dient te worden verstaan, zei wethou der Zegers onder meer, dat de cijfers van de architect de vorige maal wel de gelijk in de stukken waren vermeld. Tot mevrouw Niermans zei de heer Ze gers, dat destijds bij de aanbesteding van woningen door de woningbouwver eniging het verschil tussen de firma Christiaansen en een Breskense aanne mer 200 per woning bedroeg. Verder deelde hij nog mede. dat na de vorige raadsvergadering het advies was ge vraagd van een ambtenaar van volks huisvesting, die zich geheel achter het standpunt van het college van b. en w. had geschaard. Dc tegenstanders bleken niet overtuigd, zodat in tweede instan tie het debat, opnieuw begon met de reeds eerder genoemde argumenten. Burgemeester Eekhout zei daarna, dat het college deze wijze van aanbesteding had gekozen in verband met de vele spanningen op de arbeidsmarkt en na een gedegen voorlichting door tal van deskundigen. Tenslotte draaide het debat op deze voor Breskens belangrijke aangele genheid uit in een politiek steekspel tussen mevrouw Niermans en wet houder Van der Hooft, waaraan bur gemeester Eekhout op grond van het reglement van orde wijselijk een eind maakte. De raad kon ook niet direct zijn goed keuring geven aan het voorstel van b en w. om het eventueel aan de gemeente Breskens toe tc wijzen contingent wo- COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. 15 november. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, 457.948 in veiling werden gebracht. Handel vlot met trage afloop. Prijzen (per 100) eieren van 48 tot 54 gram 10.40—12.35: 54 tot 60 gram 12.56—13.58: 60 tot 65 gram 13.50—13.82; 65 tot 70 gram 13.92—14.28. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 380.907 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van: 40 tot 42 gram 8 06—8.65; 51 tot 58 gram 11.52—12.77; 58 tot 64 gram 12.81—13.66; 71 tot 72 gram 14.48—14.66; eendeeieren: 61 tot 67 gram 7.809.74: 72 tot gram 10.25—10.99.' EIERMARKT. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel grote eieren redelijk, kleine zeef vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 61 tot 65 gram 13.20—14.00: alg. prijs 13.40: kiloprijs 2.16 op basis 62: henneëieren van 56 tot 60 gram 12.6013.10: kiloprijs 2.25—2.18: van 50 tot 55 gram 19.90— 12.50; kiloprijs 2.18—2.27. VEILING KRABBENDIJKE 15 november. Appelen: Golden Delicious I 80-85 68—75, I 80-85 71—76, I 75-80 72—75, 75 71—75, I 65-70 65—71. I 60-65 58—59^ H 85-90 65—67. II 80-85 68—70, H 75-80 70— 72. II 70-75 67—71, II 65-70 64—66, II 60-65 52—54. IID 21. Hl grof 62. III fijn 30, kroet 2031. Jonathan I 80-85 57, I 75-80 5661, I 70-75 59—62. I 65-70 51—54, I 60-65 41—45, II 30-85 51, II 75-80 45—52, II 70-75 35—50. II 65- 70 37—44. II 60-65 32—39. HD 25—29. III grof 21—23. kroet 17—18. Goudrenet I 90-95 52—61, I 85-90 53—64. I 80-85 54—59. I 75-80 51—57. I 70-75 45—52. I 65-70 4345, Hm 70-75 49. II 65-70 44, IID 36. III grof 41—52, III fijn 30—35, kroet 2835. CoX Orange Pippin I 75-80 88 89, I 70-75 86t I 65-70 77. I 60-65 62—65, I 55- 60 52. IID 33, III grof 61. TH fijn 21—23, kroet 1623. Diverse appelen, kroet 17, val 15. Peren: Comtesse de Paris I 70-75 31, I 65-70 27—41, I 60-65 24—42. I 55-60 18—33, HD 13— 18, Til grof 15—23, IU fijn 10—13, kroet 8—12. B. Alex. Lucas II 75-80 42, II 70-75 42, II 65- 70 37, IID 22. III grof 23, Hl fijn 14; kroet m 6^-11. Doyenne du Cornice II 75-80 117,1 II- 70- 75 .119, II 65-70 .107, nD 87. IH grof 89, III fijn 55. kroet 32. Legipont Hl grof 40, IÏÏ fijn'28' VEILING SINT-ANNALAND Uien 40-70 26,12—26,20. bonken 25—72. drie lingen 39,15. picklers 29,81. stek 7,35. Aanvoer 88 ton, VISMIJN BRESKENS Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 4 tot en met II november de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 1981 kg bot: 1009 kg schar: 11 kg schol: 571 kg tong: 16 kg rog: 3088 kg kabeljauw: 18.286 kg Wijting: 2468 kg makreel: 12 kg wulk: 15 kg tarbot: 907 kg sardijn: 401 kg haai: 7 kg zalm: 24.466 kg exportgarnalen: 160 kg binnenlandse gar nalen: 665.526 kg haring; 225 kg onverkochte bot. VISMIJN COLIJNSPLAAT 702 kg exportgarnalen 2,423,61. 14 kg bot. 18 leg tong. 38 kg wijting. 4 leg kabeljauw. 35 kg ongesorteerde vis. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 15 november. Uien, bonken 26,middel 55- 70 25,61—25.09. 40-55 30,50, drielingen 3' picklers 29.81, stek 7,90. Aanvoer 75 ton VEILING V.V.Z.B. GOES 15 november. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 82—85, 75-80 81—87, 70-75 80—88, 65-70 70—72, 60-65 62—63, 55-60 51—54. IID 29—32, grof 54— 68, fijn 26—51. KL. II 70-75 73. 65-70 69, 60-65 55-60 49. Glorie van Holland KL. I 80-85 50; 75-80 52, 70-75 51, 65-70 49. IID 32—40. grof 42, fijn 22. Laxton Superbe KL. I 70-75 50, 65-70 47. 60-65 38, IID 25. grof 26. fijn 23. Goudrenet KL. I 95-100 56. 90-95 57—71, 85-90 55_74, 80-85 55,50—7-3, 75-80 52.20—67, 70-75 48,50—63. 65-70 47, HD 40, grof 45—49, fijn 38—39, KL. II 90-95 60, 85-90 48—63. 80-85 49—63, 75-80 47—55^ 70-75 46—50, 65-70 44. Golden Delicious KL. I 85-90 6973, 80-85 70—79, 75-80 71—83. 70-75 71—80. 65-70 68- 85 44—62, IID 33—43. grof 44—63, fijn 24— KL. II 85-90 61—64, 80-85 64—67. 75-80 63— 67, 70-75 63—68. 65-70 51—63, 60-65 38—55. Jo nathan KL. I 80-85 54, 75-80 56—60, 70-75 54— 57. 65-70 49—50, 60-65 41.50—41.80, HD 28—32, grof 24—38, fijn 17—23,70, KL. n 80-85 36, 75-80 38, 70-75 40. 65-70 38, 60-65 30. Lombarts Calville KL. I 80-85 40. 75-80 44. 70-75 48. 70 38, 60-65 32, grof 33. fijn 22. KL. II f 37, 75-80 39. 70-75 42, 65-70 36. 60-65 36. Zoete Ermgaard KL. I 60-65 66. IID 33, grof 30. fijn 18—21. Doyenne du Cornice KL. I 65-70 99, HD 89. Br. Alex. Lucas KL. I 65-70 35, HD 16. Saint Remy KL. I 75-85 31. 65-75 27. nD 24, grof 2122, fijn 1420, KL. II 75-85 ■75 25. HD 22. Comtesse de Paris KL. I 75 27. 65=70 28. 60-65 25, 55-60 17, KL. II 70-75 25, 65-70 23. 60-65 21, 55-60 16. grof 14—18. fijn 12. Gieser Wildeman KL. I 60-70 5556, 50-60 40—47. IID 25—33, grof 40. fijn 14—18. Forellenpeer KL. I 55-65 62. 45-55 52. Diverse appelen, val 19.70, geplukte kroet 22,70. Totale aanvoer hard fruit 14.800 kisten. GRAANBEURS Tarwe 29.00—30,50. Gerst 26,00—28,50. Haver 24.00—25,50. Kleine erwten 45—50. Schokkers 6070. Bruine bonen 80100. -55. RAAD WATERLANDKERKJE AANKOOP GROW VOOR VERBREDING WESTSTRAAT By de behandeling van de ingekomen stukken heeft de voorzitter tydens de raadsvergadering" van Waterlandkerkje medegedeeld, dat Gedeputeerde Staten het raadsbesluit, van 4 september 1962 tot kosteloze overdracht van het eigen domsrecht van het verhardingsmate riaal van de weg Oostburg-Waterland- kerkje-IJzendyke aan de provincie Zee land hebben goedgekeurd. Het besluit van gelijke datum tot over dracht van de grond en zijbermen van bovengenoemde weg voor 1,aan de Provincie Zeeland is eveneens door Ge deputeerde Staten goedgekeurd. Door een en ander heeft de Provincie Zeeland niet alleen het onderhoud van de weg Oostburg-Waterlandkerkje-IJzendijke maar thans ook het eigendom van die weg. De minister van volkshuisvesting bouwnijverheid heeft de bouw van twee woningwetwoningen aan de Kerkstraat gegund aan de laagste inschrijver, de firma C. Soulimans te Hoofdplaat. De voorzitter memoreerde vervolgens het overlijden van mevrouw Hendrikse- Doens te IJzendyke, weduwe van de vroegere burgemeester van deze ge meente, wyien do heer A. E. Hendrikse. Hét gemeentebestuur betuigde zijn deel neming by dit overlyden. De gemeente raad van Waterlandkerkje heeft tijdens de raadsvergadering een groot aantal subsidieverzoeken voor het jaar 1963 behandeld en ingewilligd. Een zestal ver zoeken werd afgewezen, niet omdat de raad er niet van overtuigd was van het belang van de betreffende instellingen, maar in verband met de begrotingspo sitie van de gemeente. De begrotings- dienst 1963 werd eveneens aangeboden. Een wijziging van de begrotingsdien sten 1961 en 1962 werden vastgesteld overeenkomstig het voorstel van b. en w. Verkoop bomen In verband met de overneming dooi de Provincie Zeeland van het eigen dom van de weg Oostburg-Waterland kerkje-IJzendyke, stelden b. en voor om de langs dte weg staande boven voor zover eigendom van de gemeente aan de provincie te verkopen. Het betreft hier 239 bomen, die staan langs het weggedeelte Waterlandkerk je-Oostburg, van welke bomen de ge meente Waterlandkei'kje voor een der de gedeelte eigenares is. Mede-eigena resse, de gemeente Oostburg voor twee derde gedeelte ging akkoord met deze verkoop, 't Aandeel van de ge meente Waterlandkerkje bedraagt in deze verkoop 2504,67. Voorts heeft deze gemeente de volle eigendom van 27 bo men, die staan langs de weg Water- landkerkje-IJzendijke. De waarde hier van schat men op 1472. De raad be sloot tot de verkoop van alle genoemde bomen, de voor de gemeente een totaal bedrag van 3976,67 zal opleveren. De wedden van de gemeenteambtenaren wordt wat betreft de kindertoeslag en huurcompensatie per 1 september 1962 aangepast aan de ryksregeling. De raad besloot verder het krediet in rekening courant met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten voor het jaar 1963 vast te stellen op 100.000. Voorts be handelde men een voorstel tot wijziging van de verordening op de keurlonen in de vleeskeuringskring Oostburg. In ver band met een exploitatietekort bij die dienst, stelde men voor het keurloon voor een rund met 2,een varken met 1,en een kalf met 1,te verhogen. Het exploitatietekort is ont staan ten gevolge van salarismaatrege len en vermindering van het aantal huisslachüngen. Zonder hoofdeiyke stemming vei"klaarde de raad zich met het voorstel omtrent die verhoging ak koord. In verband met de verbetering van de Weststraat moeten enkele percelen grond, gelegen voor de woningen, die langs die straat staan, aangekocht wor den. De gemeente heeft de grond nodig voor het verbreden van de Weststraat. B. en w. stelden voor een prys te be talen voor de grond van 2,-— per vler kante meter. Het betreft hier ongeveer 350 vierkante meter grond van negen verschillende eigenaren. Uit een inge steld onderzoek, aldus de voorzitter, blij ken de eigenaren akkoord te zijn met de verkoop. Zonder hoofdelijke stemming werd tot de grondaankoop besloten. Gemeentebestuur sprak met jeugd- en sportverenigingen In het gemeentehuis te Breskens is een bespreking gehouden tussen het ge meentebestuur en de afgevaardigden van de plaatselijke sport- en jeugdver enigingen v.v. „Breskens", de „Bresken se Korfbalclub", de turnvereniging ,D.I.O.", het jeugdhonk „De Uitkomst", de hengelsportvereniging ,De Zeekrab" "e zwemvereniging „Scheldestroom" Het doel van de byeenkomst was, zoals wethouder W. C. van der Hooft zei, be langstelling te wekken voor de tweede Zeeuwse sportcontactdag, die morgen, zaterdag, in Goes wordt gehouden en het leggen van contacten tussen het ge meentebestuur en de plaatseiyke sport verenigingen. Uit de discussie bleek, dat men alge- x van mening was, dat samenwer king van groot nut zou kunnen zijn Men was van mening, dat de Zeeuwse Sportraad het orgaan is, dat de helpen de hand zou kunnen bieden om deze problematiek te benaderen. Aan het eind van de discussie toonde wethouder Van der Hooft zich ver heugd, dat er van de zijde van de sport vereniging zoveel waardering bestond voor het initiatief van het gemeentebe stuur. Hij zegde toe, dat op de binnen kort te houden yespreking met de direc teur van de Stiihting Zeeland, de heer K. Laansma, de dagelijkse besturen van de sportverenigingen zullen worden uitge nodigd. Kleine groep was het eens met de „verontrusten" heeft de donderdagavond in hotel „Cen traal" te Goes gehouden vergadering van de plaatselijke A.R.-kiesvereniging „Ne derland en Oranje" stof opgeleverd voor uitvoerige besprekingen. Een klein aan tal leden ongeveer een kwart van de ongeveer twintig aanwezige leden bleek het geheel eens te zijn met de op vatting van de „verontrusten" dat ver scheidene van de thans zitting hebbende Tweede-Kamerleden met name werd genoemd dr. Bruins Slot bij de ka merverkiezing in 1963 niet dienen terug te keren. Deze leden hekelden het door de a.r.-fractie in de Tweede Kamer ge voerde beleid ten aanzien van de mam moetwet en de Nieuw-Guinea-kwestie. Zij vonden de houding van de Kamerle den niet in overeenstemming met het beginsel van de Anti-Revolutionaire Par tij. By het opstellen van de aanbevelings lijst voor de kamerverkiezing in 1963 stemden zy tegen het op deze ujst plaat sen van enkele thans zitting hebbende Kamerleden, o.a. dr. Brxxins Slot en het Zeeuwse lid van de Tweede Kamer, de heer J. A. van Bennekom uit M ddelbxxrg. Op aanbeveling van de verontruste Goe- se a.r.-Ieden werd de uit twintig namen bestaande lijst, met algemene stemmen met een vijftal namen aangevuld. Streekplanvoorlichting voor Schouws N.V.V. en P.v.d.A.-kader- Nu het ontwerp-streekplan voor Schou- wen-Duiveland op het ogenblik in het centrum van de belangstelling staat, achten de N.V.V.-bestunrdersbond op het eiland en het district van de Party van de Arbeid het nuttig om de afdelin gen, de leden van de verschillende raadsfracties en de kandidaten op de kiezerslijsten van deze problematiek een duidelijk overzicht te bieden. Daarom zal op zaterdagmiddag 24 no vember aanstaande in Zierikzee een voorlichtingsbijeenkomst worden belegd om het kader van antwoord te kunnen oen op verschillende vragen, die bij bestudering van dit planologische stuk zijn gerezen. Drs. Th. J. Westerhout zal in deze bij eenkomst in „Het Huis van Nassau" het onderwerp: „Waarom ruimtelijke ordening? Waarom een streekplan?" aan de orde stellen. De directeur van de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, ir. M. de Vink zal een nadere uiteenzetting geven van het streekplan voor Schouwen-Duiveland. Na de pauze zal zich tegenover het Schouwse N.V.V.- en P.v.d.A.-kader een forum opstellen, waarin de beide inleiders en andere des kundigen zitting zullen hebben. BOTSING TUSSEN TWEE PERSONENAUTO'S Dezer dagen is op de splitsing ryksweg- Kerkweg te 's-Heer-Arendskerke een verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee personenauto's betrokken waren. Uit de richting 's-Heer-Arendskerke naderde de heer H. uit Heinkenszand het genoemde kruispunt. Hy wilde rechtsaf de rijksweg oprijden, maar moest voorrang verlenen aan 'n vracht auto, die uit de richting Middelburg kwam. Daarachter kwam nog een per- sonenauto. De heer H. heeft deze niet gezien en reed de rijksweg op. Een bot sing wat toen onvermijdelijk. De andere personenauto werd bestuurd door de heer M. uit Vlaardingen. De heer M. werd licht gewond. De auto's liepen aan- zienlyke schade op. VOORSTELLEN B. EN W. MIDDELBURG EERSTE BOUW SEPTEMBER 1963 B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een bedrag van f 1.372.000 beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maliën van het uitbreidingsplan Zuid I. Dit be drag is samengesteld als volgt: f 1.239.000 als raming van het in genieursbureau, f60.000 voor bij drage bruggen en dergelijke, f 10.000 voor bijdrage oeververde digingen, f 57.000 voor uitwerken en bestedingsklaarmaken f 6000 voor liet structuurplan rio lering Zuid. De aanvankeiyke raming voor het bouwrijp maken was 1& miljoen gul den; in een krediet verleende de raac echter daarvoor al f 11.000, terwijl voox het uitwerken en bestedingsklaarmaken van de rest van Zuid I reeds f 25.000 van de geraamde f 82.000 uitgetrokken werd. In de kosten voor het bouwryp maken zijn niet begrepen de grondaankopen, de kosten voor de nutsbedrijven, de be planting, en de renteverliezen. De hier voor benodigde kredieten zullen by af zonderlijke voorstellen gevraagd wor den. In de raming van 1% miljoen zyn voorts geen bedragen opgenomen (als bijdrage van deze eerste fase) in voor het gehele plan Zuid en voor algemene belangen te maken bruggen over wa tergangen en voor oevex-verdedigingen langs watergangen. Voor deze doelein den zijn ook aparte bedragen ge raamd. Ook zyn geen kosten opgenomen voor het maken van werken voor de afvoer of reiniging van het afvalwater in dit gebied. Dit probleem zal worden bestu deerd en ook daarvoor krijgt de raad afzonderlyke voorstellen te behandelen. VOORZIENINGEN Nu 1 september 1963 als datum voor het begin van dc eerste bouw moet worden aangehouden is het noodza kelijk vóór die datum x-eeds elektri citeitsvoorzieningen te treffen. B. en w. vx-agen voor de eerste voorziening (een transformatorruimte) een kre diet van f 74.000. Ook voor de gasvoorziening moeten maatregelen getroffen worden, waar voor een kostenraming van f 315.000 is gemaakt. Voor de bouw van een gas- ontvangststation (tussen spoorlijn en Nieuwlandseweg) is een bedrag van t 90.000 uitgetrokken, voor de gaslei ding naar plan-Zuid f 120.000, voor de overneming van de leiding van het staatsgasbedrijf f 65.000, voor een re gulateurstation f 10.000 en voor een la ge drukleiding f 30.000. Tenslotte stellen b. en w. de ï-aad voor om een krediet van f 250.000 te verle nen voor het bouwryp maken van dat deel in de Griffioen-uitbreiding, waarin het winkelcentrum gebouwd moet wor den. De datum, waarop de grond bouw ryp moet zyn, willen b. en w. stellen op 1 september 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19