.Denken dat je tovenaar bent' Amsterdamse Bears Klanken uit de ether PILOOT STORM ontroerd in de slratosfeer fouten Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 16 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 wuw%A<vvvivvwuvwvuvwvvvvvvv»A/vvvvvv»Afl/wwvvwvw»nn/wwvw»Aiv\/uvvwvvvvifV\nA/ijvvx/vvvwvwwww»nrt/vvtfvvvvvvvvvvvvirt/vi#iiw^ „AUTOMOBILISTEN hadden altijd medelijden met me. 't Wordt tijd dat ze je eens een autootje geven, zeiden ze dan, 't lijkt zo maar een koude bedoe ning op zo'n motor. Voor iedereen toas het steeds weer een verrassing als ik dan zei: 'k heb er helemaal geen hinder van. Toen me na tien jaar een auto werd toe gewezen, ik had er niet om gevraagd, maar ik kreeg 'm toegewezen, heb ik gezegd: moet dat? Maar als ik niet ge accepteerd had, zou dat niet fair zijn geweest tegenover m'n collega's, die na tien jaar wel graag voor een auto in aan merking kwamen. Maar ik had het best nog een paar jaar vol kunnen houden. Tk had het idee van eng opgesloten te zit- ten, geen contact meer te hebben met de buitenwereld. Op zo'n motor zit je vrijer, je bent beweeglijker, de mensen herken nen je gemakkelijker. Met zo'n motor met zijspan val je meer op in het verkeer. De mensen moeten je er zo uit kunnen pikken als ze met pech langs de kant staan. Nu er lichtbakken op de auto's zijn geplaatst en een zwaailicht gaat het weer een stuk be ter. Toch heb ik altijd met plezier op die motor gezeten. Je had ook meer contact met het publiek. Vroeger zagen de mensen de man, was er een persoonlijk contact, nu is er alleen het contact met het voer tuig. Maar zo is nu eenmaal de regeling. Eerst kregen we na tien jaar motor een auto, toen na zeven jaar, nu al na vijf jaar. Persoonlijk contact is nu eenmaal erg be langrijk. Het is leuk als de mensen je kennen. Vandaag staat er een berichtje in de P.Z.C., dat ik in Den Haag het zil veren insigne heb gekregen voor twaalfen- eenhalf jaar trouwe dienst bij de A.N. W.B. 't Is niet te geloven, hoeveel mensen me feliciteren. In Sluis natuurlijk, waar ik woon, en veel mensen die me kennen van het traject Breskens- Sluis, waarop ik 17 mei 1950 begon te rijden. De Bruijne, zeggen ze dan, 't is toch ook wel prettig dat je nu die auto hebt. Er zit inderdaad één J. P. DE BRUIJNE iwaaleneenhalf jaar tovenaar groot voordeel aan. Het gereedschap is over zichtelijker weggehangen, gemakkelijker te be reiken. Want de uitrusting is hetzelfde gebleven. Je begrijpt niet, dat het vroeger allemaal in die zijspan zat. Maar het medelijden, dat ik altijd voelde als het koud was, als het regende, was er helemaal naast. Ofschoon ik 43 ben zou ik het nog steeds niet ontzien. Nu zit je binnen en moet je er uit, de kou in. Vroeger was ik er op gekleed, je zat buiten, je vond dat normaal, je was er in gegroeid, van zomer naar winter ging je met de temperatuur mee. En we waren enorm goed uit gerust. Elektrisch verwarmde handvatten, vilt laarzen, een jekker met bontvoering. Het eerste jaar waren die dingen er nog niet. Toen ben ik wel eens afgestapt. Dan zette ik 'm in z'h eerste en liep ik er een eindje naast om warme voeten te krijgen. Eenmaal heb ik een beetje een bevro ren oor gehad. Dat was in het beginstadium. We droegen toen nog petten, nu zijn er valhelmen, die tegelijk de oren beschermen.. En ik was na tuurlijk nog niet genoeg gehard. Ik weet nog precies hoe ik begon, met een offi ciële openingsrit. Die dag was ik op de kop af vijf jaar getrouwd. Het laatst had ik bij een garage in Sluis gewerkt. De medische keuring en de vak technische test waren zwaar geweest. Natuurlijk, ze hebben geen belang bij iemand, die er na een paar maanden uitligt. Het werk zelf? Als je iets met plezier doet, valt het nooit -zwaar. M'n vrouw verbaasde zich er wel eens over. Je klaagt nooit, zei ze wel eens. Maar in de garage was het op sporen van storingen al m'n hobby geweest. Het liefst ging ik er op uit, als er iemand langs de kant stond. In die tijd kwam ik als monteur. Dan doe je in de garage ook onderhoudswerk. Nu ben je gespecialiseerd op storingen, je krijgt steeds meer ervaring. Moet ook wel, want de mensen verwachten altijd dat je een of andere wonderdokter bent. De mensen denken dat je een tovenaar bent Dat is wel eens moeilijk. Ze zet ten je op zo'n hoge plaats. Op de duur krijg je wel veel ervaring, maar natuurlijk weten wij ook niet alles direct. Ze horen een rammeltje, een tik, ze merken iets aan het stuur en ze vertrouwen er op, dat wij één-twee-drie kunnen zeggen, wat het is. Geluk kig valt het dikwijls mee. Er zijn wel eens din gen, waar je plotseling tegenaan kijkt, maar dan blijkt het achteraf heel simpel te zijn. Het soort storingen? Dan zou ik statistisch moeten gaan denken. Globaal gezegd zijn het voornamelijk elektrische storingen en benzinestoringen, aan de benzinepomp, aan de carburateur. Wat ook veel voorkomt: geen benzine. Sta je van te kijken hoeveel mensen er zonder benzine komen te staan. Natuurlijk kom je wel eens voor raadsels te staan. Maar we laten het niet zo gauw los. Er zijn wel eens dingen die je ter plaatse niet kunt repareren. Als er dan maar een noodoplos sing gevonden wordt; het gaat er om de mensen van de weg af te helpen. Het grootste percentage storingen komt door het ontbreken van normaal onderhoud. Typisch is ook, dat de mensen altijd over geen-benzine-krijgen spreken als het een elektrische storing is en dat ze zeggen dat er iets aan de elektriciteit mankeert als de benzine toevoer gestoord is. Tussen de zomer- en winter maanden is een groot verschil. Een piek in de zomermaanden, met gemiddeld zo'n zes, zeven pechvogels per dag. 's Winters is twee wel nor maal. Je maakt alledaagse dingen mee, ook on gewone dingen. Komt vrij vaak voor, dat ik auto's moet openbreken bij bepaalde types valt de deur in het slot en als dan de sleutel in het contact zit Soms moet ik geforceerd werken als de mensen nog met de boot meewillen. 'k Ben ook wel eens op de boot geroepen. Wagen op slot, sleutel zat vast, was niet te verdraaien. Opengebroken dus, maar toen was er geen contactsleutel om te kunnen starten. Dan moet je snel improviseren en een verbindinkje maken dat ie zonder sleutel kan starten. Eens heb ik een Belg geholpen, wiens vrouw aan de voorkant tegen de wagen aanleunde, an ders was ie in de sloot gereden, 't Werd m'n simpelste karwei. Ik hoefde de man alleen maar te leren waar de handrem i zat en dat een auto ook J j achteruit kan rijden. Zulke dingen maken het werk fljfAlAjpU leuk. Het is altijd hetzelfde V/VT Vtvju» traject, van 's morgens half u\n zwin tot zspe- negen tot 's avonds zes. Maar je komt met verschil lende typen mensen in aan raking, er is altijd variatie. En hier, kijk, dit sta peltje visitekaartjes is van dankbare mensen, waar ik nog eens moet aankomen. Dit is de leuk ste. Een herinnering aan oudejaarsdag 1952. In een verschrikkelijke sneeuwstorm, het was weer om geen hond door te sturen, stond een Belgisch echtpaar uit Waterloo met autopech. Ze begrepen niet, dat ik in dat weer hielp. Ze hadden me wel om de hals kunnen vliegen. Hier, op het kaartje schreven ze dat ik maar eens om een glaasje moest komen. En het leukste voor mij was, ze schreven ook naar kantoor. Toen hebben ze me nog voorzichtig geadviseerd om er tijdens m'n dienst geen gebruik van te maken". UV\A/V\/VVV\r\/\/V^/\/VVWVAA/V\/VV\/VV\n/\/V\/V\r\/\/VrVVVV\/\nA7VV\n!\/\n/\/\/\/\/\/V/\/\/Vn7VV\/ï ri/VUm^VVUVVVnXUW\ArtnAAWV>/VVVUVVVWVVVVWVWWVWWVWVUV\A/iAAn/WVWWWW\AAAA^WWWWW^' Vaste stemming BEURS O VERZICHT. Na de plaats rust op woensdag heetf het Damrak gistermiddag opnieuw een vaste stemming te zien gegeven voor alle interna tionale waarden. De Phllipscijfers over het derde kwartaal 1962 die gistermorgen, gedu rende de niet officiële handel, werden gepu bliceerd, werden toen met hogeer koersen de Philipsaandelen gehonoreerd. De prijs steeg van f 141.80 tot f 143.40. Er waren donderdag drie factoren die de koereen in Amsterdam stimuleerden, en wel de genoem de cijfers van het Philipsconcern. die van de K.L.M. met een winst over het derde kwar taal, vergeleken met een verlies over de overeenkomstige periode van het vorig jaar, alsmede de vaste slotkoereen uit Wallstreet. Het verbaasde dan ook niet, dat alle hoofd fondsen in Amsterdam vast in de markt la gen. Philips kon weliswaar het hoogste ni veau van de morgenuren niet handhaven, doch de openingsprijs op f 142.30 betekende, toch altijd nog een koersstijging van ruim drie gulden ten opzichte van het vorige slot- niveau. Nadat de handel in deze hoek begïn- beurs vrij levendig was geweest, werd het gedurende de verdere beursduur rustiger. De koers daalde tot f 141.80. Unilevers boekten een koerswinst van 3.50 op f 135.50. Kom Olie f 1.40 hoger op f 146.90. A.K.U. bijna vier punten beter bij een notering op 352. Hoog ovens zeer vast op 523, plus twaalf punten. In dit fonds bleef gisteren het buitenlandse aanbod achterwege. Over het algemeen bleef de handel in alle hoeken van de hoofdfond sen kalm. Het vaste slot van woensdag in Wallstreet was een zeer goede ruggesteun voor het Damrak. Immers ook de Nederlandse hoofd fondsen lagen op de Newyorkse beurs sterk gevraagd in de markt. Wallstreet sloot vast op gunstige berichten uit het bedrijfsleven, te verwachten hogere dividenden, alsmede de steeds groeiende overtuiging dat 1963 geen recessie-jaar zal worden. De scheepvaarthoek opende kalm met me rendeels lagere koereen vergeleken met het slot van woensdag. Op het verlaagde niveau kwamen kooporders los waardoor vrijwel alle fondsen boven de slotkoereen van woensdag uitkwamen. Van de leidende cultures opende .Amsterdam Rubber een punt lager op 1Q1%, waarna de koers steeg tot 104. In de staats- fondsenhoek kwamen geen veranderingen enige betekenis voor. Aandelen K.L.M. werden vijftig cent hoger op f 52 geadviseerd. In de lokale afdelingen wilde het ook giste ren met de binnenkomende orders niet best vlotten. Toch gaven genoemde afdelingen merendeels hogere koersen te zien. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, 15 november. Londen 10.08%—10.09%. New York 3.60^—3.60/, Montreal 3.34 3.34(V Parijs 73.50'/=—73.55%. Brus sel 7.24%—7.24%. Frankfort 89.90— 89.95. Stockholm 69.79%—69.84%. Zürich 83.48—83.53. Milaan 58.02%— 58.07%. Kopenhagen 52.03—52.08. Oslo 50.35'/!50.40%. Wenen 13.94% —13.95%. Lissabon 12.58'A—12.59'/.- De Friesch-Gronlngsche hypotheekbank komt binnenkort met een aandelen-emissie. Aan delen internationale lasprodukten handel maatschappij „Interlas" worden ter beuree geïntroduceerd. Deze maatschappij komt bin nenkort naar de beurs door middel van een aandelen-emissie met claimrecht. A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES 13-11 14-11 15-11 Intern, concerns 436.5 435.0 442.9 Industrie 309.7 310.5 312.8 Scheepvaart 136.6 135.0 135.5 Banken 237.6 236.7 239.3 Handel enz. 138.9 138.7 139.7 Algemeen 327.5 326.7 331.4 Verklaring: siaatslen. Ned. "5U 4% Ned '60 4% \ea 47 3% Ned 51 3% Ned '48 3'/. Ned 90 3% Ned '55 3'/. Ned "37 3 (>r boek '46 Ooll. '47 inv cert 3 Ned '62-64 Ned £nd. '37 W.B Len. '57* gedaan 100X3 100X3 91tf 91% 91% 91A bieden. 5 gedaan en 100X3 100X3 91H* 97% Aandelen mst rubb. i V.A. .K U. Oei' M. Bo'>gov. Philips Unilever Kon Olie ■ich luchtv. B.A.L. K.L.M. K.N.S.M. -<on. Paketv. 102% 119%S 348 135.90 141.60 135.50 146.80 St. Mi]- Ned. Niev Goud. v Ommeren Rolt. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb Heijn Am. droogd. Berg Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bij enk. Calvé Centi Sulk. Fokker v Gelder Gist sp. v d Heem Hein eken Internat, intervam K.N. Papier K Zout Muller Ned Dok Ned. kab. Net am N ij verdal Rott. Dr. Dok Schelde N3. laten. d oleden: i laten: d ex dividend: c ex "ialm 128 128 Schok bet. 227% 221 Uc Pont 224 228% 98% 99% Scholten F. 728 730 b Ge Elecr. 71% 71% 242 243 Stokvis 163 167 Gen Mot. 55% 56/, 123 123 Vergd Blik 333 333 int Nick. 65% 66% 121% 121% Vergd Mach. 177% Kennecott 65% 66% Vredest. 333 338 Nat Can. Wilton 256 258 Rep Steel 36j», 35% 162. 162 Zwanenb. 789 Shell Oil 33% 33% Interunie 177 179 Snid Pack. 7% 7u 246 248% Rcbeeo 198 200 l'idr Water 17% 17« 203 201 Valeurop 686 686 U.S Steel 45% 45% 303 299 828 b 835 Banken HREM1EL. 673 680 A'd Bank 370% 378 Alkmaar 81% 81% 301 304 N.H Mij. 330% 340 A'ciam '51 82% 417 420 S'd Bank 357 360 A dam '56 i 82% 82% 250 250 Tw Bank 305 306 A'dam '56 II 86% 86% 317 322 A dam '56 III 86 86% 274% 270 ObL Breda '54 81% 81% 441 449% 98% 98% 103% Dordr '56 81% 81% 207% 207% B. N Gem. (4%) Eindh. '54 81% 83 160 280 158 290 B. N Gem. '58 (5) Ensch. '54 D Haag '52 I 81% 31% 90% 715 718 Amer. aand. D. Haag '92 II 93 93 291% 300 Am Enka 50% 51% K'dam '52 I 92% 153 153 Am mot. 17ft 18 R'dam '52 II 90% 477 478 Am Iel. 112% 114 R'dam '57 85 85% 231 234 Anaconda 41% 30% 43%* Utrecht '52 96% 204% 208 Beth St. 31% Z.-Holl. '57 85 85% 410 415 Cit Serv. 49% 50% Z-Holl. '59 100% 100% 227% 230 Curt. Wr. 18% JA, NA TUURLIJK, BRENG EENS MEE. JULIUS 2AL DAN EEN DEMONSTRATIE GEVEN, r IS INDRUKWEKKEND! -OH. JE AL? IK ZAL JE BRENGEN. 2253. „Die arme snaken hebben er toch niets meer aan", meende Arend, terwijl hU het merkwaardige wapen voorzichtig in de hand hield en het aan alle kanten bestudeerde, „dus zuilen we het maar meenemen als oen soort souvenir. Toch wil ik eerst wel eens weten welke uitwerking het ding heeft als je op dit knopje drukt. Kom mee naar buiten, Buck!" „Wees alsjeblieft voorzichtig! Je weet niet eens hoe dat apparaat welkt!", waar schuwde Sandra angstig. „Ik kan toch wel zien wat de voor- en achter kant is!", lachte Storm. „Nou, let op jongens! Ik zal op die rotspunt daar mikken!" Hij strekte de arm en mik te. Zodra hij op de knop drukte, klonk cr een zacht ruisend geluld en sprong er een blauwe lichtstraal uit de loop tevoorschijn, die de rotspunt even leek te omhullen. Vrijwel onmid dellijk daarna tuimelde de hele steenklomp tot duizenden gruizels verpulverd ineen. De drie ruim tereizigers hoefden althans niet te twijfelen i de doelmatigheid van dit „Marswapen!" 45 Votre Beauté droeg de kosten van haar verpleging. Het was tegen de regels van de zusters snoeperijtjes van de patiënten aan te nemen. De bezoekers, ja, die vormden de enige onzekere factor. Maar moeder Marie Thérèse had hem gezegd, dat het meisje verzot was geweest op zoetigheid. „Een aardig, goedharttg kind, maar ze kon nu letterlijk geen chocolaatje missen", had de eerwaarde moeder gezegd. De moordenares moest én liet slachtoffer én de regels van het ziekenhuis uitstekend hebben gekend. HOOFDSTUK Xll Mijnheer Elzerman zat aan het ontbijt. Zijn rozig gezicht was zorgvuldig ge schoren en bedekt met een waasje poe der. Om hem hing een discreet parfum van Old Spice. Mijnheer Elzerman was zielsvergenoegd, innig tevreden met zichzelf en met de wereld. Het huisjasje van nachtblauw fluweel, dat de kleermaker hem gisteren had thuisbezorgd, zat onberispelijk en het viel niet te ontkennen, dat het hem bijzonder goed kleurde. Elzerman en Verhagen hadden gisteren een prachtige post afgesloten. De zon scheen en zijn neus werd gestreeld door de geuren van vers gezette koffie, gebakken eieren met ham en goudgele toast. Er was toch maar één land, waar men een behoorlijk ontbijt wist klaar te maken. Alleen die tlicc. Die hadden de Amerikanen beter geschoten. Koffie was je drank voor 's morgens. Maar verder Mijnheer El zerman' was zeer anglofiel. Neen het teven was werkelijk nog zo kwaad niet. Een gezellige flat, een uitstekend klaar gemaakt ontbijt, zaken, die meer dan goed marcheerden, dat jasje Hij was een ogenblik bang geweest dat dat jasje een tikje teMaai- het stond hem uit stekend. Dat nachtblauw, waarvoor hij een beetje bang was geweest, bleek juist zijn kleur. Hij had zijn kleermaker dan ook gecomplimenteerd. Juist zou hij met zyn ontbijt beginnen toen zijn huisknecht binnenkwam en hem het kaartje van hoofdinspecteur mr. P. A. Perquin gaf. „Is het nu werkelijk nodig, dat die mijnheer mii bij het ontbijt al op mijn lijf komt vallen?" protesteerde hij, wre velig het witte vierkantje beturend. „Mynheer zei, dat het erg dringend w antwoordde de knecht. .,Hij heeft het ook op het kaartje geschreven". „Nu, vooruit dan maar", zei h|j. „Ik wou maar, dat ik nooit over dat zaakje had gekikt, zo groot was het verlies voor de firma nu ook weer niet". Terwijl hij dat zei wierp hij zijdeling een onderzoekende blik op de knecht, maar, tot zijn grote verlichting, bleef het gezicht van de man uitdrukkingloos. In de zitkamer wachtte hem hoofd inspecteur Perquin, die kwasi verveeld naar het drukke verkeer daar beneden stond te kijken. „Mijnheer Elzerman", zei hij. terwijl hij zich snel omkeerde bij het binnenko men van de assuradeur, „het spijt me, dat lk U zo vroeg moet lastig vallen, maar ik heb uw liulp dringend nodig. En het zou me niet verbazen, als U ook de mijne goed zou kunnen gebruiken." „Ik begrp waarlijk nietMijnheer Elzerman was erg op een afstand. „Het gaat over die moordzaak-Grljpsma. Maar dat zult U voor ik U dat zei al wel hebben begrepen. U heeft me b|j ons vorige gesprek verteld, dat ze te genover U vrij vertrouwelijk was „Maar ik heb U by die gelegenheid ook gezegd, dat ze nooit namen noemde." „Juist, en ik heb U toen geantwoord er van overtuigd te z|jn, dat U gemakkelijk in staat was zelf de personen, over wie zij met U sprak, een naam te geven." „Als U daarvoor gekomen bent, inspec teur, ben ik bang, dat U een vergeefse reis heeft gemaakt. Mevrouw Grjjpsma heeft mij nooit namen genoemd, en ik pas ervoor die mensen een naam te ge ven, terwijl ik voor mijn veronderstel lingen niet het minste bewijs heb. Ik kan me heel goed vergissen." „Met andere woorden: U weigert alle medewerlting „Hoort U eens, inspecteur. U weet heel goed, ook uit de bij mevrouw Grjjpsma gevonden papieren, dat zij eigenlijk niets ad om mij mee te chanteren „Maar tccli liet U zich door haar geld afpersen". „Ik heb U al gezegd, dat ze mjj amu seerde. En geamuseerd worden kost nu eenmaal geld „Zeker. En het zal ongetwijfeld heel amusant zijn geweest. Tenminste als je van dat soort amusement houdt. Maar ik kan de gedachte niet van mij afzet ten, dat uw behoefte geamuseerd te worden toch niet uw enige drijfveer was, mijn heer Elzerman." „Het spijt me, maar ik moet eerlijk be kennen, inspecteur, dat ik deze insinu atie niet begrijp". „Dan zal ik duidelijker moeten worden. En dat spijt mij, want ik zou dit gesprek liefst in een vriendschappelijke sfeer houden. Zoals ik al zei, ik heb uw hulp nodig. Wat ik bedoel met wat U mjjn insinuatie noemt is, dat mevrouw Grijps- ma weliswaar niets van U wist, dat U met de strafrechter in aanraking kon brengen, maar daarentegen genoeg om LT maatschappelijk en zakelijk onmoge lijk te maken. Zij dreigde niet met de politie, maar met schandaal Het spijt me, maar U heeft cr zelf om gevraagd. U begrijpt toch hoop ik wel, dat ik dat niet bedoelde, toen ik zei, dat U mij waarschijnlijk even nodig had als ik U. Weet U, mynheer Elzerman. dat er een tweede moord is gepleegd?" Mynheer Elzerman werd asgrauw. „Een tweede moord? Wat bedoelt U daarmee, een tweede moord? Die moor denaar van mevrouw Grijpsma was na tuurlijk een van de mensen, die door haar werden gechanteerd. Maar die kan het toch alleen maar om haar te doen zijn geweest. Het is toch pure mallig heid te denken, dat die alleen maar voor zijn plezier zou blijven moorden. Neemt U mij niet kwalijk, inspecteur, maar ik begrijp waarlijk niet waarom U die tweede moord in verband brengt met die moord op mevrouw Gr|jpsma. En ook niet, wat ik ermee te maken moet heb ben." „Deze moord is gepleegd op iemand, van wie de moordenares kon aannemen of tenminste vermoeden, dat zij dingen wist, die voor baar gevaarlijk konden zijn. Die aanwijzingen konden geven voor haar schuld. Begrijpt U, wat ik bedoel?" „Ja, maar waarom is zy met die aan wijzingen dan niet naar de politie ge gaan?" „Omdat zy zelf zich van hun betekenis niet bewust was „Nu dan „Het gevaar bleef natuurlijk bestaan, dat ze zich daar op een bepaald ogen blik van bewust zou worden". Mijnheer Elzerman knikte. „Ja", mompelde hij, „ja. natuurlyk, dat is een mogelijkheid die de schuldige niet kon verwaarlozen. Maar ik zie nog niet in, dat ik met de zaak iets te maken heb." „Zoals U mij vertelde was mevrouw Grijpsma nogal vertrouwelijk met U. De mogelijkheid bestaat altijd, dat dat feit de moordenares bekend was. In dat ge val zou zij natuurlijk ook in U een mo gelijk gevaar zien. Begrijpt U, wat ik Bedoel? En waarom ik U zei, dat U m|j even goed nodig heeft als ik U?" (Wordt vervolgd) VRIJDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM I. 702 m. 746 kc-s. MIDDAG. 12.00 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwintet lichte muz. 12.53 Gram., evt. actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15. Per plaat door Zweden. 13.45 Pianospel: lich te muziek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Le roi David, oratorium, (gram.). 15.45 Lichte gram. 16.15 Duizendschoon: wen ken voor de tuin. 16.30 Slotconcert 3e internationale harpweek 1962. 17.00 Voordr. 17,20 Lichte gram. "17.40 Beurs- ber. 17..45 Ierse liedjes (gr.). AVOND. 18.00 Harmonie-ork. 18.20 De hangmat: een programma dat schommelt. 18.50 Regeringsuitz.De Industriële Advies raad voor Suriname en de Nederl. An tillen, door mr. Ph. H. Noordwal. 19.00 'Nieuws en weerpraatje. 19.10 Licht in strumentaar kwartet. 19,30 Radiokrant. 19.50: niüziek uit de twintiger jaren. 20.10 Prisma, gevar. progr. 21.15 Sa menzang. 21.45 Commentaar en discus sie: Hoogconjunctuur maar niet in het dienstbetoon. 22.00 Operettefrag menten (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezineen. 23.00 Lichte gram. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 ni. 1007 kc-k, MIDDAG. AVRO: 12.00 Instrumentaal kwintet. 12.20 Regeringsuitz.: voor de landbouw. 12.30 Mëded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Snort en recreatie, afgew. met gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded, event, actueel of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Pianorecital: klassieke muziek. 14.24 Litterair klankbeeld over Vondel. 14.50 Klassieke kamermuz. 15.00 Klank-om rankte levens: muzik. geill. biografie. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Actualiteiten. AVOND. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18,25 Lichte orkestmuz. en zangsoliste. 18.50 Onder het mes. praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Volksmuziek uit Macedonië. 19.50 Déérompraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Ons geloof en onze concrete beslissin gen, lezing (VI). 20.20 Klassieke piano muziek. 20.25 Voordracht van gedich ten. 20.45 Wereld in beweging, lezing. VARA- 21.00 Nederlandse amusements muziek. 21.35 Signalementen van het andere Ik. radiodocumentaire. 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nws. 22.40 Verre-kijken, gesprek over televi sie. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws ir Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs: muzikale discussie. 23.5524.00 Nws. 18.30 Berichten. 18.33 Programma over de Afrikaanse muziek. 19.00 Engelse les. 19.30 Uitzending voor de landbouw. 20.00 Journaal. 20.30 Une voix d' Or, novelle. 21.35 Kunstkroniek. 22.15 Journaal. ZATERDAG 17 NOVEMBER. HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc-s. 7.00— 24.00 KRO. MORGEN. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke liederen (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 8.50. Voor de huisvrouw. 10 Plechtige requiemmis ter nagedachtenis van de gevallenen. 11.30 Klassieke gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. MORGEN. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklankén (gr.'),. (Onv'7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.40 Dameskóor. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klas sieke gram. VPRO: 10.00 Samen thuis sexuele opvoeding, lezing. 10.05 Een brief uit Gallilea, bijbelbespreking. VA RA: 10.20 Licht ensemble. 10.45 Roton de, gevar. programma. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Middelharnis: H. A. V. Bemmel te Leerbroek. GEREF. KERKEN Beroepen te Oost- en West-Souburg: B. Wentsel jr. te Oudewater; te Witmar- sum: J. Baaijens, kand. te Goes. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hillegom: J. de Jong te Gouda en A. J. Otter te Sint-Janskloos- ter. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Biezelinge: P. Blok te Dirksland; te Dordrecht: A. Vergunst te Rotterdam-C. OUD-GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Kralingseveer: B. Toes te Kinderdijk. EXAMENS. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagde voor het kandidaats examen de heer J. Kroeze te Apeldoorn. Benoemingen bij de N.H.M. Tijdens de woensdag gehouden algemene vergadering van aandeelhouders in de Nederlandse Handel-Maatschappij N.V. zijn tot lid van de raad van commissa rissen benoemd de heren mr. J. J. Oye- vaar, lid van de raad van beheer van Phs. van Ommeren N.V. en K. Soesbeek, directeur van de A.K.U. In de vacature ontstaan door het overlijden van prof. mr. P. W. Kamphuisen werd tot com missaris gekozen de heer H. J. de Kos ter, directeur van de meelfabriek „De Sleutels" te Leiden, tevens voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkge vers. Voorts werd per 1 januari tot directeur benoemd drs. G. J. H. de Graaff in de vacature ontstaan door de benoeming van de heer H. W. A. van den Wall Bake tot president-directeur. De directie is nu weer voltallig. TELEVISIEPROGRAMMA'S. VARA: 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 De Rudi Carrell Show. gevarieerd progr. 21.4522.35 Perry Mason Het ge heim van de Corregidor-dollars. tv-film. VLAAMS-BELGISCHE T V-PROGRAMMA's. 14.0514.40 Schooltelevisie. 1900 Uit zending van lekenmoraal en -filosofie. 19.30 Teletaalles. 20.00 Nws. 20.30 De deur, eenakter. 21.45 Filmnieuws en nieuwe films. 22.30 Nieuws. (Advertentie) SWAN GEEFT DE MODE AAN JN ZAKDOEKEN! stsenkerk 1 HOOG EN LAAG WAT EK 17 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 6.24 2.20 6.31 1.56 nap uur meter 17.51 1.95 18.22 2.11 18.54 2.23 19.05 1.63 11.57 1.94 12.28 2.10 13.01 2.24 12.33 1.69 12.52 1.88

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13