DEVENTER KUNSTIJSBAAN OP HET TWEEDE PLAN.... Winst voor Z. Sport in 89e minuut PILOOT STORM ontroerd in de stratosfeer V.C.K. profiteerde van nederlagen topteams Klanken uit de ether tip» WILLY DE BEER TRAINT LIEVER IN AMSTERDAM Militaire hockeyers wonnen van België Verf met voldoening Waar zijn onze schepen? MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 'vvvvVVV^A/V^AI\AAƒ\/^A/VVV^^rt/VVVV^AAArtAAAAAAA^lnrtnAAAAAAA#WWW\AAA/WV^A'WU^AAA/\Art/^ƒ^^^/^^^^^^^VW^^^^^^W\^^«rf^^WWW^/W^A/WV^nA/VVV^/VVVV^/V^rtA/^^/WVVVVWVVVV^/^AA/V^/^nA/VVV^/^/V^/VVVVV^A/V r\e Nederlandse schaatskampioene, de 21-jarige Willie de Beer, heeft De- venter verlaten om in Amsterdam haar training op de Jaap Eden-baan voort te zetten. Voor de directeur van de Deventer ijsbaan, de heer P. L. Bergström was dit vertrek bijzonder verrassend, want niet alleen trainde Willie de Beer, afkomstig uit Medemblik op de Deventer baan, maar boven dien was ze employé van het Deventer IJssportcentrum N.V. Hoewel het plotselinge vertrek verschillende vragen doet rijzen, ligt de hoofdoorzaak daarvan naar alle waarschijnlijkheid bij de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond. De technische commissie van de schaatsenrijdersbond is sinds de opening van de baan de training in Deventer nog niet gade komen slaan. Wellicht is het gebrek aan deze belangstelling voor de nationale baankampioene doorslaggevend geweest, want in Amsterdam zou zij zich wel in de belangstelling van de technische commissie kunnen verheugen. „Ik zeg er niets over. Laat me toch met rust. Iedereen bemoeit zich met me. Ik vind het helemaal niet leuk om kampioene te zijn, want ik kan me niet eens concentreren op de trai ning. Weet U dat ik in Deventer in conditie achteruit ging. Toch ben ik een maand geleden met veel enthou siasme naar Deventer gekomen. De omgeving was echter anders dan ik me had voorgesteld. Het is toch niet zo belangrijk dat iemand van betrek king verandert", aldus Willie de Beer. Hei imwee Tegen de heer Bergström had ze gezegd dat ze heimwee had naar huis. Ze wilde liever terug naar Me demblik. Maar ze ging ook door het gebrek aan belangstelling in Deven ter liever in Amsterdam trainen, waar ook de kernploeg rijdt, zo ver telde ons de Deventer kunstijsbaan directeur. De verstandhouding niet Willie was altijd prima. Ze heeft mij nu gevraagd te mogen terugkomen, omdat ze door de wijze waarop ze is vertrokken zich niet helemaal lekker voelt. „Voor mjj is onbegrijpelijk", aldus de heer Bergström, „dat officials jaar lijks wel naar Scandinavië trekken om de prestaties van de hardrijders gade te slaan hetgeen duizenden gul dens kost, terwijl er, nu in Deventer jongelui vol ambitie trainen, nie mand bij ons komt opdagen. Het lykt wel dat Nederland bü Het Gooi op houdt", aldus de heer Bergström. „Het is toch idioot dat de gehele tech nische commissie zich moet bezig houden met de 20 kernploegrijders, meende hij. Mr. H. W. Vliegen, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond te Amsterdam, die wij naar zijn mening over de training in Deventer vroegen, verwees ons naar de voorzitter van de technische commissie, de heer H. Roos te Am sterdam. Overigens was mr. Vliegen van me ning, dat Deventer zeker wel de be langstelling van de technische com missie zou krygen. Dat er niemand naar Deventer komt is wel verschrik kelijk vlug geconcludeerd, merkte de voorzitter van de schaatsenrijders- bond op. De Nederlandse kampioene Wil- 5 ly de Beer met haar toepasselij- 5 5 ke mascottedie zij kreeg van S I de zoon van de burgemeester van S Medemblik. Handen vol werk De heer H. Roos vertelde ons dat de thechnische commissie handen vol werk heeft. Het is geenszins de bedoeling om Deventer links te laten liggen, maar Amsterdam is op dit ogenblik voor de technische commis sie belangrijker. „Er zijn nu twee kunstjjsbanen, die onze aandacht vragen. We hebben ons op Amster dam gericht omdat het aanvankelijk in Deventer niet zo goed liep. Boven dien was het ijs er niet. zo goed", mo tiveerde de heer Roos in eerste in stantie het standpunt van de tech nische commissie. „De technische commissie heeft het nu druk met de training in Amster dam, die door zo'n achthonderd rij ders wordt bezocht, in goede banen te leiden. Als dit eenmaal lukt gaan we straks ook wel in Deventer kijken. In december zeker", zo beloofde de heer Roos. Geen wonderen Bovendien vertoeft de lieer Steine- ker uit Apeldoorn, lid van de technische commissie voortdurend in Deventer", zo zei hij. „Ik geloof niet in wonderen en dus ook niet dat er nu in Deventer zo ineens schaats- cracks zullen opstaan. Ze zullen er natuurlijk wel komen maar dat zal geleidelijk aan zyn. Dat we onze aan dacht op Amsterdam richten komt niet alleen door de kernploegtraining, maar houdt ook verband met de si tuatie van vorig jaar. Het was toen een rommel op de baan. De ryders hadden geen abonnementen en ze waren vaak niet eens medisch ge keurd. Dit moet nu anders worden. Van de zeven leden der technische commissie zijn er slechts drie in staat tweemaal per week de training in Amsterdam te volgen, namelijk de heren Van Jalsum uit Hilversum en Schenk uit Annapaulowna, evenals ikzelf", zo vertelde de heer Roos. „Dr. Enschede uit Den Haag en de heer Gharisus uit Leeuwarden en de heer Schouten uit Hilversum zijn sporadisch in staat de trainingen te volgen. De heer Stene- ker uit Apeldoorn gaat dus regelma tig naar Deventer. Het zou echter in de toekomst wel zo moeten worden dat de technische commissies meer in het werk worden betrokken", conclu deerde de voorzitter van de t.c. In Overijsel De heer Klaas Schenk, coach van de Nederlandse kernploeg komt op 24 november naar Deventer. Hij zal de gewestelijke schaatswed strijden op de Deventer kunstijsbaan bijwonen. Voor ongeveer 200 rijders, die in Deventer trainen is het jam mer dat de technische commissie zo weinig blrjk van haar belangstelling geeft. De heer Steineker traint alleen de leden van de Deventer ijsclub zo dat de overigen hun hoop om ooit eens ontdekt te worden, voorlopig wel kunnen opgeven. Men mag zich afvragen, waarom wel tweemaal in de week die leden van de technische commissie Amsterdam kunnen bezoeken, terwijl de trainin gen in Deventer die al vier weken lang worden gehouden, zich nog niet eenmaal in een dergelijke belangstel ling hebben mogen verheugen. Zeeland Sport heeft de met Veerse Boys gedeelde tweede plaats bereikt in de 2e klas B van het Zeeuws-Bra bantse amateurvoetbal door de uitwed strijd tegen Terneuzen met 43 te win nen. Rood Wit kwam een paar treedjes hoger, daar het weinig last ondervond van Uno Animo (5—0), dat de laatste plaats van Hontenisse door een slechter doelsaldo moest overnemen. De stand Middelburg Veerse Boys Zeeland Sport Rood Wit DESK Internos Roosendaal HW Steenbergen Terneuzen Hontenisse Uno Animo 8 B 1 1 13 2512 8 6 0 2 12 187 8 5 2 1 12 29—15 8 3 3 2 9 17—12 8 3 3 2 9 1513 8 3 2 3 8 2325 8 3 2 3 8 18—22 8 2 3 3 7 12—11 "2 2 4 6 16—22 S.V.D. SLOEG MEEUWEN EN WOLPHAARTSDIJK KAPELLE DE SPANNING in de le klas van het Zeeuwse zaterdagvoetbal is weer volle dig teruggekeerd door „missers" van de ongeslagen teams Meeuwen en Kapelle. Meeuwen moest in Driewegen met 5-4 de eer aan S-V.D. laten, terwijl Kapelle in eigen huis de kracht van Wolphaarts- dijk moest ondervinden (1-3). De grote profiteur werd V.C-K-, dat via een zwaar bevochten 1-0 zege op en in Hoek naar de 2e plaats oprukte, met 1 punt achter stand op leider Meeuwen. Ook hekke- sluiter Yerseke m roerde zich, want het won met de korfbalcijfers 6-4 van en in Kats. De stand Meeuwen 8 2 15 8 0 3 5 8 116 5 10—14 3 14—28 3 11—29 V.C-K. Kapelle 8 Hoek 10 AJZ.V.V. H 9 Wolphaartsdijk 9 S-V.D. 9 Kats 7 Bruse Boys 8 Yerseke in 8 Terneuzen en Zld. Sport hebben de paar honderd verkleumde bezoekers 89 min. lang in het onzekere gelaten over de uitslag van deze spannende Zeeuwse derby. Op dat moment had ieder zich al met een puntenverdeling verzoend, echter niet Zld. Sport. Beter dan hun gastheren beseften de Vlissïngers, dat een wedstrijd 90 minuten duurt en uit gesproken in de 89e min. kreeg de lange Klopmeijer zoveel vrijheid van handelen, dat hij de eindstand toch nog op 43 kon brengen. Gezien het spel, de sterk wisselende kansen en niet te vergeten de enorme blunders, die aan weerskan ten een doelpunt veroorzaakten, had een gelijk spel de verhoudingen het best weergegeven. Terneuzen zette al direct het Vlissinj_, se doel onder zware druk, mede dank zij het opstellen van Minneboo als mid- voor, die vaart in de aanvalslinie bracht. Dat duurde echter niet lang en nadat Doorns al vlug naar de uiterste hoek moest, liet hij kort erop een schot van Elve uit de handen glippen, vlak voor Schuit, die hard inschoot (01). In de 25e min. maakte Minneboo gelijk, toen hij een handig passje van Wissel onge looflijk hard en onhoudbaar inschoot. In dit stadium van het duel was Terneuzen ongetwijfeld gevaarlijker: eerst schoot Minneboo nog tegen de paal, maar 5 min. later gaf hij een zuivere pass naar Wissel, die de stand op 21 bracht. De opvallendste figuur in de eerste 10 min. van de tweede helft was scheids rechter Kerst, die enkele aanvechtbare beslissingen nam en zich niets bleek aan te trekken van vlaggende grens rechters. Nadat Klopmeijer gelijk ge maakt had kreeg Terneuzen weer de leiding op een manier zoals maar zelden voorkomt: Doelman De Ridder plaatste een doelschop naar één der backs met de duidelijke bedoeling de bal terug te willen ontvangen om dan uit de hand uit te trappen. De teruggespeelde bal rolde echter tergend langzaam over de vallende Vlissingse doelman in het doel (32)Heel even was Zld. Sport aangeslagen, maar Terneuzen buitte het niet uit. Integendeel: een lew artier voor tijd maakte Elve gelijk en hoe de Vlis- singers aan de winst kwamen beschre ven we reeds. 2249. Zwijgend liepen Arend, Sandra en Buck over de niosbedekte rots grond naar het verongelukte ruimte schip, dat als een verstijfde, dode reuzenvogel terneerlag. De lucht was fris en ijl als op een hoge bergtop op Aarde en de drie mensen hadden enige moeite om hun ademhaling er aan te doen wennen. Nu en dan ston den zij even stil om uit te rusten en rond te kijken. Piloot Storm schudde het hoofd, terwijl h(j naar het wrak wees: „Zo'n vreemd geval heb ik nog nooit gezien. Stellig geen schip van Thallerna of Valeron. Ik heb zo een idee, dat wc een bijzondere ontdek king gaan doen!" sprak hij bijna fluisterend. En piloot Storm had ge lijk, want toen zij het wrak tot op enkele passen waren genaderd en door een soort transparant plastic het inwendige van de machine bekeken, konden zij twee mummie-achtige gedaanten ont waren, die roerloos achter het instrumentenbord van hun schip ineengedoken zaten. Twee wezens zó afstotend van uiterlijk, dat zelfs piloot Storm enkele malen moest slikken en de rillingen over zijn rug voelde lopen! erfjum mnalzt fonten =5^ 41 „Ja zeker, schat." „Allemaal op één na." „En die ene... „Is nu luist degene, van wie het 't minst waarschijnlijk is. of neen, laat ik liever zeggen mij het minst waarschjjniyk toe schijnt, dat zij zo'n moord in elkaar zou kunnen zetten." „Heb je daarvoor een bepaalde reden?" „Ja, ze is het type niet. Degene, die deze moord in elkaar heeft gezet, moet glas hard zijn en een... nu ja, laat ik het zo maar uitdrukken, een schaakspelersmen taliteit hebben. Begrjjp je, wat ik be doel „Ik geloof het wel. Het soort mens. dat elke daad ziet, als een speler een zet op het bord. Zo van: als ik dit doe, gebeurt er dat en dan..." „Ja, dat is het juist, dat: „en dan." Do persoon in kwestie behoort tot de spelers die meer dan één of twee zetten vooruit zien. En die geen zet doet zonder te zor gen dat ze aan alle kanten gedekt zijn. Kun je je zo'n persoonlijkheid voorstel len?" „Zeker, kan ik dat." „Nu, de enige, die blij was, openlijk blij, dat Kitty Grijpsma dood was is niet overintclligent, bijzonder impulsief en behoort tot de mensen, die niet bij mach te zijn de gevolgen van hun daden te overzien. Iemand, die leeft bij het ogen blik." „Maar waarom... ik bedoel, dat ze open lijk toegaf blij te zijn over Kitty Grljps- ma's dood past toch voor zover ik zien kan, precies in de karakterschets, die Jij van haar geeft?" „Zeker, als het dat maar alleen was. Maar zij is ook de enige voor wie de dood. en dat zo gauw mogelijk, een ge biedende noodzakelijkheid was. Het was om zo maar eens te zeggen of Kitty Grijpsma óf zij". Het fijne denkrimpeltje groefde zich weer eens tussen Susanna's wenkbrau wen. i het zo is. Dat verandert natuur lijk de zaak. Maar dan is die vrouw niet zoals ze zich voordoet. Niemand kan te gen zijn eigen natuur ingaan, uit zijn ei gen huid kruipen". „Juist. Begrijp je nu mijn moeilijkheid" Ze knikte nadenkend. „Ergo, ze zou dus een uitstekende ac trice moeten zijn. Zou je niet te weten kunnen komen, of ze op iedereen de in druk maakt dom te zijn en impulsief?" „Waarom? Wat wil je dat ik daarmee bereik?" Ze haalde licht de schouders op. „Och, misschien helemaal niets. Ik had alleen maar gedacht, dat het voor mand, die op acteren is ingesteld, of meer, vrij gemakkelijk moet zijn een bepaalde rol voor een bepaald doel en gedurende een bepaalde tijd te spelen. Maar als hot erop aankomt iemand an ders te zijn, ieder uur van je bestaan, ik zou haast zeggen, wakens en pend..." „Mmja, daar heb je wel iets. Ik zal Vries maar eens loslaten op mensen, die haar goed kennen of gekend hebben voor haar huwelijk. Wil je wel geloven, dat ik zo moe ben als een hond, lieve ,En ik kan dat vervelende gevoel maar niet kwijtraken, dat het me in deze zaak niet meezit en er nog heel wat narighe den op komst zijn". HOOFDSTUK XI Die morgen was hoofdinspecteur Per- quin nog met Breiman naar het Amstel- veense adres gereden. Hij trof daar een erg zenuwachtige heer op leeftijd, die naar uit het dossier was gebleken en hij ten overvloede nog eens stotterend en zuchtend bekende, zich een adellijk pre- dicaat had aangemeten, waarop hij geen recht had. „Ik deed er toch niemand kwaad mee", verzuchtte hij. „Maar die mevrouw Grijpsma zei me, dat het me minstens tien jaar kon kosten. Nu. toen ik wist, dat ik er kwaad mee kon, heb ik het na tuurlijk niet meer gedaan.... dat wil zeg genU weet hoe moeilijk zulke dingen zijn, inspecteur. Ze kenden me nu een maal als baron Versneets, de mensen. Ik kon toch niet overal rondgaan en ver tellen. dat ik geen baron was? Dan was ik immers ook in de gevangenis geko men? Inspecteur, het was een nacht merrie. Tenminste in het begin. Later, toen ik merkte, dat zij zich strikt aan onze overeenkomst hield, ben ik zo lang zamerhand weer gerust gaan slapen. Maar eerst!" „En toen heeft U ook maar weer kaar tjes met die titel gebruikt, nietwaar?" „Och", meende hij, „ik betaalde er om zo te zeggen toch voor? En U weet niet hoe'n prachtintroductie zo'n titel is, als je in zaken bent". Perquin haalde de schouders op. 's Mans zaken waren bona fide en van grote om vang. Zijn firma stond uitstekend aange schreven. Als hij er nu plezier in had te pronken met veren, die niet de zjjne wa- Hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin besloot, dat hij wel andere zorgen aan zijn hoofd had. Adjudant Breiman verrichtte de ceremo nie van het nemen van de vingerafdruk ken van het beduusde slachtoffer met een duidelijke landerigheid. Teruggekeerd op het bureau spreidde Perquin de foto's van de vingerafdruk ken der vier vrouwen voor zich uit en begon ze te vergelijken met de foto, nomen van de fragmentarische afdruk op de bureauladen. „Maar dat kan toch niet", mompelde hij na de afdrukken een poosje te hebben bestaard. Vervolgens grabbelde hjj in een bureaulade, haalde er een loupe uit en hervatte het bestuderen. Na een poos je knipperde hij met de ogen en keek de kamer rond: Het vlekkerige saaie be hang, waarop bont de kalender van 1953 prijkte, die die goede Tol niet had wil len wegdoen, omdat zo'n kleurtje volgens hem de kamer zo opvrolijkte. De uitge zakte fauteuil, waarin al zo menigeen door de mand gevallen, had opgebiecht. Het voorwereldlijk bureau. Neen, zijn ogen lag het toch niet. Hij belde driftig, zei de binnenkomende agent mijnheer Van Wezel te vragen da delijk even bij hem te komen. Bleef, nog altijd de foto's beturend, zitten, terwijl zijn vingers een nijdige roffel op het bu reaublad sloegen. „U wou zeker die andere afdrukken nog hebben", zei Van Wezel, die, zwaar leu nend op zijn stok, binnenkwam. „Kijkt U eens, hier heb ik zeHier deze is van het slachtoffer. En deze van het dienstmeisje. Deze van de werkster. En deze van een pedicure, die geregeld over huis kwam. Ik heb maar gedacht, zeker is zeker. Ik begrijp wel niet precies, hoe een afdruk van die juffrouw verzeild zou kunnen raken op een la van het bureau van die mevrouw Grijpsma, maar een mens moet niets verwaarlozen. Dat is U toch wel met mfl eens". H(j hield foto's waaiersgewjjs gespreid als een spel kaarten. „Ja", zei Perquin afwezig. „Leg ze maar neer. En wil jij dan eens kijken of die beroemde fragmentarische afdruk in verband te brengen is met een van die foto's hier? Ik voor mij kan er geen touw aan vastknopen. Maar het is jouw stiel zoals onze buren dat noemen. Al licht dat jij er meer van terecht brengt. Als er tenminste iets van terecht te brengen Is". Hij reikte Van Wezel de loep. Deze ging zitten en bekeek nauw keurig één voor één de gefotografeerde afdrukken. (Wordt vervolgd) ZEEUWS ZATERDAGVOETBAL 6 2 1 5 2 1 12 5 15 44—24 14 25—17 12 32—24 12 36—19 7 17—21 7 22—27 15—28 18—24 18—36 In de 2e klas A had Nieuwland de groot ste moeite met Middelburg VI. maar de Nieuwlanders bleven aan de leiding, te zamen met Col. Boys, dat Zld. Sport VI met 3-1 versloeg, maar 1 wedstrijd meer speelde dan Nieuwland. Veere rukte weer een eindje op door een 3-1 zege op V.C.K. EI, terwijl de Walcherse derby tussen Oostkapelle en Serooskerke in een 3-2 zege voor de thuisclub eindigde, waardoor de Serooskerkse ploeg wat „achteruit" gezet werd. Amemuiden II kreeg een flink pak slaag van Kloetinge (1-6). W.IJC. won in 2C slechts met grote moeite van Mevo n (3-2), maar Zeemeeuwen maakte een grote fout door thuis met 5-3 van Brouwersha ven Hl te verliezen, waardoor van die zijde geen concurrentie meer is te verwachten. Weliswaar staan de WJ.K.-mensen nu 10 punten voor op Duiveland, maar die laatste ploeg speelde 3 wedstrijden minder. WJJC. 8 7 1 0 15 49—10 Br.haven Hl 8 4 0 4-8 22—29 Zeemeeuwen 7 2 2 3 6 2026 Duiveland 5 2 1 2 5 23—10 Mevo II 6 0 0 6 0 542 Twee „races" In 3A zijn er twee „races": die tussen R.C.S. IV en Bevelanders om de eerste plaats en die tussen Wissekerke en Vlis- singen VI om de derde plaats. R-C-S. bleef ook nu ongeslagen; bovendien vij zelde het tegen Veere H het doelsaldo geducht on (1-18). Bevelanders won met 5-0 van Vlissingen VI, waardoor Wisse kerke, dat met 7-1 te sterk was voor Serooskerke II, weer de derde plaats met de Scheldestadlui wisselde. Col. Boys II versloeg Oostkapelle n met 4-1 en Meeuwen II bleef de sterkste in de middengroep, daar het met 6-1 van V.C.K. Hl won. Veere 2 1 14 29—18 0 3 14 25—18 3 2 13 27—13 1 4 1.1 29—31 2 2 10 21—12 1 5 9 22—19 2 5 8 20—28 2 5 8 20—28 3 5 5 19—26 4 6 4 U35 Weinig toe De topploegen in 2B geven elkaar nu heel weinig meer toe: Krabbendijke H won met 6-2 van Wemeldinge II, Hein- kenszand versloeg Rillandia II met 4-2 en Zaamslag had weinig moeite met Kloetinge n (6-1). Tern. Boys II scha kelde Beren zo goed als uit (2-4). Nieuwland 9 6 Col. Boys 10 7 Kloetinge 10 5 Oostkapelle 10 5 Serooskerke 8 4 Veere 10 4 Middelburg VI 10 3 Amemuiden II 10 3 V.C.K. H 9 1 Zld. Sport VI 10 0 Zaamslag II Spui H S.V.D. H A.Z.V.V. IH Tern. Boys III Waarde H Beren II Heinkenszand n Krabbendijke II 9 Heinkenszand 9 Zaamslag 9 Tern. Boys II S Rillandia II 9 Beren 8 Wemeldinge n 8 Hoek II 8 Kloetinge II 9 1 0 7 11 17 40—11 15 3620 6 0 3 12 37—20 4 2 3 10 34—26 4 1 4 9 29—27 2 3 3 7 21—19 2 0 6 4 .13—37 1 0 7 2 14—43 1 0 8 2 20—3 Het Nederlandse militaire hockey-elftal heeft in het Vivier-stadion in Brussel met 2-1 gewonnen van de Belgische mi litairen. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. MAANDAG 12 NOVEMBER 1962. HILVERSUM I. 402 meter 746 kc/s. MIDDAG 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. :.33 Koorzang. 12-53 Grammofoonmu- ziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Elektroni sche grammofoonmuziek. 14.05 School radio. 14.35 Samen uit, Samen thuis, gevarieerd programma. 15.50 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Jongenssopraan en or- fel. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor le jeugd. 17.30 Jazzmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzen ding: De historische kring te Parama ribo, door drs. C. de Jong. AVOND 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Populaire grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Grammofoonpla ten voor de teenagers. 19-30 Radio- krant. 19.50 De aloude tijd, toespraak. 19.55 Lichte orkestmuziek en solisten. 20.25 De liefde van Natasja, hoorspel. 21.15 Zigeunermuziek (gr.), 21.30 Pia norecital: klassieke muziek. 22.00 Volk en Staat, parlementair commentaar. 22.15 Pianorecital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdehking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 meter. 1007 kc,'s. MIDDAG 12.00 Voor het platteland. 12.05 Dans- orkest en zangsolisten. 12.30 Medede lingen t b.v. Land- en tuinbouw. 12.33 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 Promenade-orkest. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Salonorkest en zangsolist. 14.30 Voor de jeugd. 15.15 Pianorecital: moderne muziek. 15.45 Archeologie in Israël, lezing (2). 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Streekuitzen- ding. 17.35 Pianoduo: lichte muziek. 17.50 Militair commentaar. AVOND 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 Jazzmuziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlemen tair overzicht. 19.15 Regeringsuitzen ding: Streekbe vol king in beweging tus sen Maas en Menve. Gesprek met de heer J. Slot, burgemeester van Eethen, voorzitter van de Stichting Streekor- gaan Land van Heusden en Altena, en de heer H. D. W. Boven, dir. secretaris van deze stichting. 19.30 Maliënkolder, hoorspel. 20.00 Nieuws. 20.05 Melo dieën-Expres. 20.30 Je neemt erwat van mee...!, hobby-quiz. 21.20 Instru mentaal sextet. 21.50 Marimba. 22.3C Nieuws. Aansluitend: VARA-speelgoed- actie. 22.40 Concertgebouworkest en solisten: klassieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Huckleberry Hound, film. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de Pacifistisch-Socialis- tische Partij. 20.30 The days of Whis key Gap, film over de Canadese bere den politie. 21.00-22.40 Een roekeloos avontuur, speelfilm. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.00 Programma voor de tieners. 19.30 Filmreportage over de opleiding van jonge acteurs en actrices. 19.40 Zoek licht op de culturele actualiteit. 20.00 Nieuws. 20.30 Speelfilm: La Madelon. 22.00 Toneelprogramma. Daarna: lite ratuur. 22.30 Nieuws. DINSDAG 13 NOVEMBER 1962. HILVERSUM I 402 meter. 746 kc/s. MORGEN KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammo- ioonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtba ken, lezing. 10.25 Klassieke grammo foonmuziek. 10.50 Moderne grammo foonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Vol- aan... vooruit, lezing. HILVERSUM H- 298 meter 1007 kc/s. MORGEN AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VP RO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Oude kamermuziek. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespre king. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 0 1 R.C.S. IV 10 10 0 0 Bevelanders 10 Wissekerke 10 Vlissingen VI 10 Meeuwen II 10 Col. Boys II 10 V.C.K. III 9 Serooskerke II 9 0 1 20 81— 7 18 85—15 14 59—25 13 40—30 9 37—29 8 28—49 6 16—42 5 22—43 4 17—35 1 9—98 In de 3e klas B heerst er een enorme spanning aan de top, omdat Zaam slag II klop kreeg bij Tern. Boys III (3-0) en A.Z.V-V. IH het bezoekende Beren II verpletterde (13-0). 0 2 12 7 5 11 11 34—20 10 32—20 10 34—20 10 26—18 7 2 0 5 4 14- 7 0 6 0 In 3C won leider Rillandia III gemak kelijk van Bevelanders n (0-4), Bors- sele toonde zich net de sterkste in het concurrentenduel tegen 's-Heer-Hen- drikskinderen (2-3) en Waarde had geen moeite met Nieuwdorp n (12-0). A.K-F. bracht de opmars van Kapelle gedeelte lijk tot staan (1-1) en Wolphaartsdijk II distancieerde zich wat van de laatste plaats door met 5-3 van Kloetinge m te winnen. Rillandia III 10 9 1 0 19 54— 9 Waarde 9 7 1 1 15 5310 Borssele 8 6 0 2 12 3617 Hendr.kinderen 8 5 0 3 10 3323 Kapelle II 9 4 J 4 9 21—23 A.K.F. 5 2 2 1 6 1110 Wolph.dijk II 9 3 0 6 6 17—46 Bevelanders II 9 2 0 7 4 1140 Kr.dijke III x) 8 2 1 5 3 19—25 Kloetinge III 7 1 0 6 2 17—41 Nieuwdorp II 8 1 0 7 2 836 In 3D tenslotte twee verrassingen: lei der S.K.N.W.K. moest de winst aan Zwaluwen meegeven (2-4), waardoor beide ploegen gelijk aan de leiding kwa men. WJ.K. H zorgde er voor, dat Bru se Boys II daarvan niet kon profiteren, omdat het er met 8-1 van won. 28—13 S.K-N.W.K. Zwaluwen Bruse Boys II Wi.I.K. II 2 1 1 3 8 19—14 5 25—14 3 10—41 (Advertentie) Een produkt van de Sikkens Groep. KERKNIEUWS Intrede in Heinkenszand van kandidaat H. Kwakkelstein Kandidaat H. Kwakkelstein uit Rotter dam, voorheen vicaris by ds. Joh. Ger ritsen jr. te Rotterdam - Vreewyk, zal zondagmiddag 25 november, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. Jon. Gerritsen jr. intree doen als predikant van de hervormde ge meente van Heinkenszand, waar hij be roepen is in de vacature van ds. C. J. Amesz, die naar Ryk in de Haarlem mermeer is vertrokken. Kandidaat Kwakkelstein werd 13 de cember 1925 te Rotterdam geboren. Na dat de heer Kwakkelstein van februari tot juni 1960 vier maanden te Mij drecht werkzaam was als stage-kandi- daat (leervicaris), werd hij in februari 1961 vicaris te Rotterdam. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Blijham, toezegging K. G. de Noord te Mantgum. Te Oldenbroek B. M. Meindert te Waarder. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Apeldoorn, 7e pre dikantsplaats J. Wiersema te Amster dam-West. GERF-F. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Gees R. Hoogsteen te Garrel5weer. CHR. GEREFORMEERDE KERK Tweetal te Hilversum-Oost, M. W. Nïeu- wenhuyze te Amsterdam-West en M. Vlietstra te IJmuiden. GEREFORMEERDE GEMEENTE Bedankt voor Amsterdam-Noord G. A. Zijderveld te Capelle aan de Usel. ^T3H«MME0 F HOOG EN LAAG WATER 13 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 2.19 2.38 2-51 2.54 3.40 2.59 3,53 1.78 4.14 2.06 14.36 2.39 15.05 2.55 15.54 2.58 16.07 1.77 16.30 2.06 nap uur meter 8.49 2.04 9.23 2.20 9.53 2.34 9.36 1.58 nap uur meter 21,13 2,20 21.46 2.36 22.22 2.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5