£nglebert Kinderboek volgde omnibussen op de voetin Zeeland ijbbcltjeJ □□□□H □□OH Warenhuis geopend in Viissingse binnenstad Boek1 over prins Bernhard over het algemeen goed verkocht VIJFJARIGE LUISTERT MET AANDACHT NAAR PAULUS LEZING OVER „DE SPORT EN DE GENEESKUNDE" IN VLISSINGEN MIJN ENGLEBERT -BANDEN PRAKTISCH ZONDER SLIJTAGE! OfERATIE SO.OOO ENGLEBERT DODEWAARD KANDIDAAT VOOR BOUW KERNENERGIE-CENTRALE VOLLEYBAL ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Boek-enquête over oktober Paulus d h i-i I p& inter kl Aan de top van de ranglijst van onze maandelijkse enquête on der een aantal Zeeuwse boekhandelaren is de afgelopen maand niets veranderd. Evenals in september kon in oktober worden gesproken van een „omnibussenmaand". Voor de tweede maal prijkte op onze bestsellerslijst Godfried Bomans Omnibus bo venaan, terwijl „De Grote Vier"-omnibus van de Arbeiderspers op de tweede plaats volgde. Ondanks de ongewijzigde bezetting van de eerste twee plaatsen, gaf oktober toch enkele verrassin gen te zien. De derde plaats in het gezelschap van de gebonden boeken werd opgeëist door een kinderboek: „Paulus de hulpsin terklaas" van Jean Dulieu, welk boek gretig aftrek heeft gevon den bij de jeugd. Zo verwonderlijk is dat niet, want de avonturen van Paulus de boska bouter zyn wyd en zijd bekend in de kinderwereld. Daarbij komt, dat „Paulus de hulpsinterklaas" met de prijs van de kinderboekenweek is begiftigd. Dit gevoegd by het feit, dat de maand oktober de kinder boekenweek bracht, is de eervolle plaats van Dulieus Paulusboek spoedig verklaard. Niettemin een opmerkelijke prestatie, want tot nu toe stonden op onze bestellerslyst zelden kinderboeken, laat staan op één van de ereplaatsen De strijdbare Italiaanse priester Don Camillo blijkt in Zeeland een grote populariteit te genieten bij het le zerspubliek. Dat althans valt af te leiden uit de uitstekende verkoop van ..Don Camillo in de bocht" van Giovanni Guareschi, welk boek van uit het niets, naar een stevige vierde plaats sprong. Opmerkelijk is. dat boeken, waar over in de kranten veel wordt ge schreven. er ook by het publiek ge makkelijk ingaan. In enkele dag.- bladen zijn momenteel vervolgver halen" opgenomen van Alden Hatch „Prins Bernhard, zijn plaats en func tie in de moderne monarchie", en Cornelius Ryan's „De langste dag". Beide boeken komen thans op de Zeeuwse bestsellerslijst voor. Het boek over Prins Bernhard heeft het tot een verdienstelijke vijfde plaats gebracht, terwijl „De langste dag" als tiende werd genoteerd in september klasseerde „Mila 18" zich als zevende. De negende prijs was voor „Exodus" van Leon Uris en als tiende diende zich, zoals gezegd. „De langste dag" aan. Met een lagere klassering moest zich tevreden stellen de omni bus van Olaf J. Landell, die van nr. 6 naar nr. 14 duikelde. Bij de pockets waren er geen uit springers. Voor zover wij een opga ve kregen, was deze bij iedere boek handel verschillend. Opvallend noemde een Goese boek handelaar de verkoop van een groot aantal exemplaren van het boekje van de Hervormde Synode over de kernbewapening. Detectives bleken veel gevraagd. Gezakt De nummers drie en vier van sep tember, resp. ..Herfsttij" van Hans Martin en „Het heldere uur" van Jan Mens zakten in oktober naar de zevende en achtste plaats. Op de zesde plaats kwam „Mila 18". dat zich hardnekkig onder de eerste tien weet staande te houden. Zelfs klom Leon Uris' boek een plaatsje, want CUJÉ EN CAS MULDER IN NEDERLANDS CROSSTEAM In de Nederlandse afvaardiging, die zon dag in een grote internationale cross in de Belgische plaats Nlel aan de start komt zijn twee atleten opgenomen van de atletiekvereniging „Dynamo" uit Mid delburg, Zowel Hein Cujé als Cas Mul der ontvingen een invitatie deel uit te maken van de af te vaardigen nationale ploeg. Verder maken hiervan deel uit Joep Delnojje, Dik de Bruin en Fons Veld huizen. De te lopen afstand bedraagt 7000 meter. Voor Cas Mulder ls het de eerste maal. dat hij een dergeljjkc uit nodiging ontvangt. Voor de grote cross van Le Soir die een week later te Brussel wordt georgani seerd ontving Hein Cujé ook een uitnodi ging voor het Nederlandse team. „DOL OP VERTELLEN" Advertentie f LUISTER NAAR\ R Radio Luxemburg 208 meter I zondag twaalf uur. I Radio Veronica 192 meter woensdag kwart voor twee. I Hetty Blok, Annemarievan Ees, Joop Doderer en Jan Oradi in I Joop Doderer en Jan Oradi in Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire. Regie: Wim lbo. Een programma chocolade hagel "DE VRIEND VAN ALLE KINDEREN" LLi OP!: De liedjes uit "Ibbeltje" nu ook op de plaat. Een fijn cadeau voor Sinter klaas! Zendt 5 Venz spaarzegels: f 1,75 in postzegels aan Vaassen De vijfjarige Gertie van Leiden uit Sjas van Gent luistert elke avond voor liet naar lied gaan met glinsterende ogen en rode oren naar de span nende kinderverhalen, die zijn moeder liem voorleest. „Hij is dol op vertellen", zei ons me vrouw I,- van Leiden- Itiemens, moeder van drie flinke zoons 5, 8 en 1 jaar in Sas van Gent- Met deze wetenschap ge wapend brengt mevrouw Van Leiden vaak een be zoek aan de boekwinkel. Uit de kranten wist ze, dat „Paulus de hulpsin terklaas" een alleraar- digst kinderboek is en de schrijver ervan, Jean Dulieu, kende ze door zijn optreden voor de radio. „Ik was nieuws gierig naar de nieuwe Paulus", merkte me vrouw Van Leiden op. „Toen ik het boekje in de etalage van de boek- MEVROUW VAN LEIDEN—RIEMENS „dol op vertellen" winkel zag liggen, heb ik het onmiddellijk ge kocht". Tot grote vreug de uiteraard van de vijf jarige Gertie, die meer belangstelling en respect voor „Paulus de hulp sinterklaas" heeft dan zijn 3-jarige broertje Tony en de 1% -jarige Albert. Nauwelijks thuisgeko men van de kleuter school smeekte Gertie al om een verhaaltje. Een verhaaltje uit „Paulus de hulpsinterklaas", want dat is pas spannend! Omdat wij toch een foto moesten hebben van een aandachtig luisterende Gertie, kreeg hij zijn zin. Als het aan Gertie had gelegen, was zijn moeder nog uren door gegaan „Paulus de hulpsinter klaas" is het eerste boek over Paulus de boska bouter, dat mevrouw Van Leiden zich heeft aan geschaft. „Ik heb het ook gelezen. Het is bij zonder aardig", aldus de Sasse mevrouw, die ver der vertelt, dat de ge- illustreerde verhalen uit de kinderbijbel diepe in druk hebben gemaakt op haar vijfjarige zoon. De heer Van Leiden weet ook wel waarom. „Mijn vrouw leest bij zonder goed voor. Ze weet altijd de juiste toon te treffen. Daarom is het voor de kinderen zo ple zierig te luisteren". Zelf waagt de heer Van Lei den zich niet aan voor lezen. „Niets voor mij", weert hij af. Gertie vindt dat helemaal niet erg, want zolang zijn „mama" maar in „Pau lus de hulpsinterklaas" blijft lezen, vindt hij alles goed. Door dr. J. Jongh uit Utrecht Voor functionarissen sportverenigingen dagavond in het Vlissingen voor een groot aantal func tionarissen van sportverenigingen een lezing gehouden over „De sport en de geneeskunde". Deze byeenkomst was ge organiseerd door de Stichting Sportbe- langen te Vlissingen en het plaatselyk bureau voor medische sportkeuring. De voorzitter van de stichting sportbe- langen, wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage zei in zfjn openingswoord, dat de belangstelling voor de sportkeuring in Vlissingen nog heel wat te wensen overlaat. „Er zfjn ongeveer 4400 actieve sportbeoefenaars, waarvan er slechts 500 zijn gekeurd", aldus de heer Gillis sen Verschage. Dr. Jongh was van mening, dat zyn onderwerp wat meer omvatte, dan alleen de medische sportkeuring. „Men wil de laatste jaren meer dan alleen maar een keuring, men wil ook een medische begeleiding. De begeleiding is echter meer voor de topsportmensen", aldus dr. Jongh. Hij zag dan ook als primaire bemoeienis, die de arts met de sport moet hebben, de sportkeuring. Het afkeuren noemde dr. Jongh één van de grootste problemen, waar de sportbureaus in Nederland mee te maken hebben. Over het algemeen constateerde hij een neiging om zo weinig mogelijk mensen van de sportbeoefening uit te sluiten. Hij vroeg zich in dit verband echter af of de normen niet te ruim worden genomen. Do inleider toonde zich verder geen voorstander van het 'op zeer jeugdige leeftijd beoefenen van een sport. Eén van de grote problemen, waar de sport- bureaus mee £e maken hebben was naar de mening van dr. Jongh het feit, dat de verschillende sportbonden wel eisen stellen, maar dikwijls hun bepalingen omtrent het gekeurd zijn, niet nakomen. Ook de medewerking van de verenigin gen laat volgens hem nog al wat te wensen over. „Een ander vraagstuk is het tekort aan geldelijke middelen. Wan neer men aan de artsen betaalt wat zij menen te kunnen vragen en wanneer men daarbij nog de administratie en de huur van een gebouw moet betalen, dan is het in de naaste toekomst niet meer mogelijk de huidige tarieven te handha ven. De overheid zal dan moeten bij springen", aldus dr. Jongh. Een ander onderwerp, dat dr. Jongh be handelde, was de periodiciteit van de sportkeuringen. Hij was van mening dat een keuring om de drie jaar vol doende is. De medische begeleiding ir. de sport noemde dr. Jongh een groot probleem, waaraan men In Nederland nog slechts weinig heeft gedaan. Naar zjjn mening, is er op de eerste plaats een kader van artsen nodig, die de hy giëne op de sportvelden onder de aan dacht van sportbeoefenaren en gemeen tebesturen brengt. Dr. Jongh zei verder, dat er in Neder land een grote behoefte bestaat aan een laboratorium waar research voor de sport kan worden bedreven. Ook voor de opleiding van sportartsen en voor «Te medische begeleiding achtte dr. Jongh rijkssubsidie onontbeerlijk. Tot slot be antwoordde dr. Jongh een aantal vra gen, die hem naar aanleiding van zyn causerie werden gesteld. Afscheid ir. L. Monhemius bij rijkswaterstaat Ir. L. Monhemius heeft vrijdag in Den Haag afscheid genomen als hoofdinge nieur-directeur van rykswaterstaat. Ir. Monhemius, die hoofd was van de afdeling werktuigbouwkunde, verliet de ze dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtige leeftijd. In 1953 dien de ir. Monhemius onder meer van advies inzake de noodbemallng voor het onder gelopen eiland Schouwen-Duiveland. Laatste grote groep mariniers terug uit Nieuw-Guinea Huiverend van de kou en de miezerige regen, die gistermiddag op Schiphol viel, is een tachtigtal mariniers met een van de K.L.M. gecharterde DC- 7C uit Biak op de Amsterdamse luchthaven aangekomen. Gekleed in enkel een overhemd of een felge kleurd tropenshirt renden de mari niers, om de koude te vermyden, uit het vliegtuig naar de gereedstaande bussen, die hen naar het speciale op vangcentrum in één der K.L.M.-kan- tines brachten. Hier sprak de generaal-majoor der ma riniers. J. G. M. Nass. een kort wel komstwoord. Hij sprak mede namens de marineleiding zijn grote waarde ring uit voor hetgeen de „jongens" in Nieuw-Guinea hebben gedaan. Generaal Nass liet vervolgens vier mari niers bij zich komen, die bij het eerste contingent hadden behoord, dat naar Nieuw-Guinea vertrok. Naar bekend, is deze groep via Curasao en Zuid- Amerika naar Biak gereisd. Het hoofd van de marine voorlichtings dienst. de kapitein-luitenant-ter-zee L. de Kroon zei, dat de gistermiddag aangekomen groep niet de laatste is. „Pluksgewijs zulen nog ongeveer 100 mariniers door de lucht en over zee naar Nederland terugkeren. Zij zijn echter allien voor de kerstdagen weer thuis". Tussentijds bericht van „Vlisco" De N.V. P. F. van Vlissingen en Co's katoenfabrieken heeft het volgende tus sentijds bericht bekendgemaakt: .,In ons laatste jaarverslag spraken wij de verwachting uit. dat de exotische ex port gedurende 1962 de terugslag van de in hoofdzaak politieke moeilijkheden in Afrika zou blijven ondervinden. Deze voorspeling is bewaarheid. In de verstreken maanden van het boek jaar heeft de omzet van exotische pro- dukten zich bewogen op een peil, dat on geveer 30 procent lager ligt dan dat van het vorige jaar. Doordat het hier vooral hoogwaardige produkten betreft, is de uitwerking van deze omzetverminderin: op het winstcapaciteit meer dan EMISSIE BLAAUWHOED TE VERWACHTEN Volgens de in juni van «lit jaar bekend gemaakte reorganisatie van Blaaiiwhoed N.V. zyn de veem-, vrieshuis- en hnven- bedryven te Amsterdam en Rotterdam overgedragen aan plaatselijke dochter maatschappijen. Een consequentie daar van is, zo «leelt de directie mede, dat Blaaiiwhoed over het boekjaar 1962 de inkomsten uit haar grootste werkmaat- scliappyen mist daar immers Blaauw- lioedenveem-Amsterdam en Blaauwhoe- denveem-Rotterdam pas in 1968 dividen den zullen gaan uitkeren uit de in 1962 behaalde winsten. Blaauwhoed N.V.' biyft echter haar voor naamste inkomsten ontvangen uit de verhuur van haar grote bezit aan ter reinen en gebouwen. Deze, inmiddels weer gestegen, opbrengsten te zamen met de in 1962 ontvangen dividenden van de overige dochtermaatschappijen en deelnemingen zijn voldoende voor het declareren van een dividend van 10 pro cent (v.j. 9 procent). Blaauwhoed heeft besloten een groot vrieshuis, capaciteit circa 30.000 m3, te bouwen in Oss. Voor de financiering van dit belangryke project alsmede voor an dere ontwikkelingen welke in voorberei ding zyn zal Blaauwhoed te zyner tijd een beroep op de kapitaalmarkt doen. De Roo gevallen in de Zesdaagse van Brussel In de Zesdaagse van Brussel is Jo de Roo donderdag gevallen. Hy moest de stryd met hoofdwonden staken. De Roo, die met de Belg Van Geneugden als kop- pelgcnoot aan de Zesdaagse, kreeg tot gisteravond «le tijd om van zyn valpar- ty te herstellen. De Nederlamler Peter Post en zyn Bel gische lcoppelgenoot Willy Vannitsen heben vrijdagavond na felle stryd de lei ding genomen in de Zesdaagse van Brus sel. Nadat er twee afvalwedstryden wa ren gehouden, die meetelden voor de superpremie (Rik van Steenbergen won de eerste en do Zwitser Pfenninger de tweede), leverden de sprints van 10 uur overwinningen op voor Frennet, Van Geneugden, Dacnis en Peter Post (twee maal). De stand luidt na deze sprints als volgt: 1. Post-Vannitsen (Ned.-Belg.) 108 pun ten: op 1 ronde: 2. Van Steenbergen- Lykke (Belg.-Den.) 213 p.; 3. Bugdahl- Pfenninger (Dld.-Zw.) 106 p.; 4. Scrayen -Severeyns (BelgO 98 p.; 5. Arnold-Sta- blinsky (Austr.-Fr.) 51 p.; op 2 ronden: 6. Maes-Demunster (Belg.) 110 p.; 7. Fore-Van Daele (Belg.) 95 p.: 8. De Roo-Van Geneugden (Ned.-Belg.) 74 p. De overige koppels hebben drie of meer ronden achterstand. (Advertentie) met deze kilometerstand startte deelnemer 45 aan „Operatie 5 00 0 0" in juni jl. op zijn nieuwe Englebert-banden bij deze kilometerstand schreef hij: NA 18.000 KM. In het kader van zijn deelname aan berichtte de heer A. E. ter Horst, vertegenwoordiger te Nijmegen" in zijn logboek o.a.: „...ben dus zeer tevreden over de Englebert-banden. Zij hebben nu 18000 KM gelopen en werden niet gespaard. Na dit aantal kilometers is nog praktisch geen slijtage op het profiel te bekennen. Hieruit trek ik de conclusie, dat deze banden op mjn wagen zeker meer dan PO. 000 KM zullen lopen. fngtebert Uithoudingsvermogen en langere levensduur spelen een grote rol bij Englebert-banden. Zij vergroten bovendien het rij-comfort, zorgen voor betere wegligging, gedragen zich onberispelijk op tramrails en in bochten, zijn geruisloos en enorm betrouwbaar bij het remmen. Dat ondervinden de 50 objectieve deelnemers aan „Operatie 50.000" (zij rijden jaarlijks minstens 50.000 KM) dag in, dag uit. Zij pro fiteren van de 3 markante verbeteringen van de 2 nieuwe Englebert- banden 33 en Max: VEILIGHEID door afgeronde schouders (vaste wegligging) ZUINIGHEID door schuingelijnd loopvlakprofiel GERUISLOOSHEID door asymmetrische tekening Eerste pand voor nieuw winkelcentrum HEMA-FILIAAL OP OUDE MARKT Het eerste winkelpand van liet nieuwe winkelcentrum in de Viis singse binnenstad is vrijdagmid dag in gebruik genomen. Burge meester mr. B. Kolff opende na het doorknippen van een lint meteen schaar, die hem door de jarige Elly Borghstijn, dochter van de eigenaar was aangeboden het nieuwe gebouw van de HE- MA aan de Oude Markt-Lange Zel- ke. Het pand ligt in de eerste sane ringsfase. Burgemeester Kolff deelde mee, dat in de eerstvolgen de raadsvergadering van 30 no vember voorstellen aan de raad zullen worden gedaan om ruim 2000 m2 grond te verkopen in dit Ligging is gunstig Beslissing is echter nog niet genomen (Van onze Haagse redactie) Op korte termijn zal thans worden beslist over de plaats, waar de eerste commerciële kernenergie centrale van Nederland wordt ge bouwd. Kandidaat daarvoor is in sterke mate de Gelderse gemeente Dodewaard aan de grote bocht van de Waal, ongeveer twintig kilome ter ten oosten van Tiel. e raadsvergadering van Rotterdam heeft wethouder Jenttinghof medege deeld, dat door de samenwerkende elek- triciteits producenten (S.E.P.) N.V. te Arnhem sterk gedacht wordt aan een terrein naby de 2800 inwoners tellende Betuwse plaats. Voorwaarde voor de plaats van vesti ging is onder andere geweest de aanwe zigheid van snelstromend water. Dit heeft men bij Dodewaard in de vorm van de rivier de Waai. Een ander, zeer sterk argument voor deze plaats is zijn functie van kabel-knooppunt. Hier be vindt zich namelijk een hoogspannings- station van de provinciale Gelderse Eleklriciteits Maatschappij, bovendien ligt hier het knooppunt voor de aftak kingen naar de centrales in Nijmegen en Utrecht. Het is voorts zo goed als zeker, zo wij van de zijde van de Gelderse planologische dienst, dat wanneer de in voorbereiding zijnde 380 K.V. transportleiding van de Randstad naar het Ruhrgebied tot stand zal komen, deze Dodewaard zal lopen. Geen beslissing Intussen blijken de besprekingen over de plaats van vestiging echter nog altijd in een aodanig stadium tc verkeren, dat naast Dodewaard ook nog andere moge lijkheden meespelen. Naar wij van prof. dr. ir, J. CL van Staveren, directeur van de S.E.P. vernemen, is een beslissing nog niet genomen. Wel staat vast, dat de te bouwen cen trale capaciteit zal krygen van 50 mega watt. Het gemeentebestuur van Dode waard blijkt nog niet te zyn benaderd. Men deelt ons hier mede, dat de ruimte voor een centrale wel aanwezig is, al zal daarvoor wellicht een deel van het fruitteeltareaal moeten worden opgeof ferd. Momenteel werkt zestig procent van de arbeidende bevolking van deze sterk geïndustrialiseerde gemeente in plaatselijke bedrijven. Dat zijn: twee fruitconservenfabrieken, een betonfa- briek, twee steenbakkerijen en een scheepswerfje. Men zou zo zegt men ons tegen over een eventueel voorstel tot vestiging van de centrale hier positief staan, wan neer men er zeker van zou zijn, dat «le installatie geen afschrikwekkend effect op de bevolking zou hebben. Aan de an dere kant ziet men in een dergelyk pro ject bepaald winstpunten voor de plaat- selykc ontwikkeling. saneringsplan voor nieuwe winkel bedrijven. Het winkelcentrum van Vlissingen zal daarmee een belang rijke stap in de goede richting ko men. Het gemeentebestuur lioopt het nieuwe winkelcentrum binnen vijf jaar gerekend vanaf 1 ja nuari 1961 aan de Lange Zelke gereed te hebben. Aan de zuidzijde van de Lange Zelke zullen panden komen van de firma P. de Gruyter en Zn (684 m2 naast de HEIVLA aan de oostzyde), van Kreym- borg (525 m2), van de N.V. C. Ja'min (450 m2), van Van Haren (255 m2) en van de firma Luitwieler (172 m2 op de hoek Lange Zelke-Vrouwenslop). Met nog andere gegadigden voor een pand, aldus burgemeester Kolff. is in beginsel overeenstemming bereikt, ter wijl met verscheidene geïnteresseerden onderhandelingen gaande zijn. In de hoofdklas zuid van de NeVoBo wordt in Den Bosch de wedstrijd tussen de dames van VC den Bosch en Sarto gespeeld. Wint Sarto deze stryd dan staan ze voorlopig onaantastbaar op de eerste plaats. De dames van MOC ont vangen Lyceum en de Bergse dames zullen dit zeker winnen. Het sterke Or- ganon zal in Tilburg van Olympia niet van RHBS zal winnen. Bij de he ren ontvangt Bermi Lyceum (1), Tor nado zal over RHBS heenlopen, VC Til burg zal niet kunnen winnen van Ever Ready en VC den Bosch zal Sarto geen kans geven. In de overgangsklas da mes A twee wedstrijden: RapidRood Wit (1) en VVS—DSV (3). In de over gangsklas heren A speelt EGVC in Goes tegen Rapid (3) en Moller ontvangt het Viissingse Marathon (2). Snel tempo Mr. Kolff memoreerde, dat de eerste contacten voor de totstandkoming van het nieuwe pand 5 oktober 19G0 werden gelegd. De Viissingse burgemeester sprak van een „eenparig versnelde be weging" in de tijd, waarin overeenstem ming werd bereikt en de tijd (6 maan den) waarin het gebouw van de grond kwam. „Het was een belangrijke stap voor de gemeente na de oorlogsschade in de binnenstad. Het Viissingse winkel centrum had een reorganisatie drin gend nodig. Er komt nu een nieuw winkelcentrum van Spuistraat tot Walstraat, dwars door de oude bin nenstad". Maar het resultaat van dit centrum, aldus de burgemeester, kan men eerst zien als het gehele centrum klaar is. „Dit eerste pand is archi tectonisch bezien voor de Oude Markt de meest redelijke oplossing". De Viissingse burgemeester onthulde vervolgens nog een gedenkplaat. Tevoren had gesproken de heer J. Th. Borghstijn. eigenaar van het bij de HEMA aangesloten middenstandswaren huis in Hulst, nu directeur van de Viis singse vestiging, het derde bedrijf in Zeeland van dit soort. Er zijn voorts 35 eigen vestigingen van dit soort in ons land. Totaal zijn er 56 bedrijven. Geschenk De heer isorghstijn verwelkomde onder meer b. en w. van Vlissingen, bestu ren van damesorganisaties uit Vlissin gen en omgeving, vertegenwoordigers van de Viissingse middenstand, één der HEMA-directeuren en de heer L. D. Lieman. hoofd afdeling aangesloten be- dryven. De heer Borghstijn bedankte de diverse instanties voor de vlotte mede werking. Hij bood burgemeester Kolff een oude kaart van Vlissingen aan. Na mens Korteweg's bouwmaatschappij te Breda voerde het woord de heer A. C. Kortcweg, die memoreerde, dat de eerste bouwvergadering 2 mei van dit jaar was; 15 mei daarop ging de eerste van de 70 palen van 12 meter de grond in en 23 mei de laatste paal. Op 3 juli was de begane grond van het nieuwe pand gereed en op 10 augustus was het staalskelet klaar. De laatste steen werd 25 september gelegd. De heer Korteweg (Advertentie) ut kleine dagelijkse ^osis Hrusehen kan ook voor U nonderen doen. De beproefde bloedzuiverende kuur van Kruschen brengt uw bloedzuiverende or ganen weer goed op gang en zo worden de onzuiverheden in uw bloed, die U nu die snerpende pijn verwekken, vanzelf afgedreven. Duizenden lijders aan reu matische pijnen raakten met Kruschen verlost van die rampspoed, die hun het leven vergalde en zelfs hun dagelijkse dagtaak in 't honderd stuurde. Weifel niet, Kruschen zal ook U goed doen als U zich aan de kleine dagelijkse dosis houdt - niet meer dan er op een cent gaat bedankte de architect alsmede de uit voerder. Mevrouw Borghstijn ontving een aandenken. sterdam roemde vervolgens dc waarde volle bijdrage van de plaatselijke over heid in de totstandkoming van het wa renhuis. De lieer Buchwaldt meende, dat de nieuwe vestiging een stimulans kan zijn voor de middenstand in de oude bin nenstad en een positieve bijdrage tot de sanering. In een persoonlijk woor«i tot de medewerkers bracht hij dank voor de verrichte prestaties. Het harmoniegezelschap „St. Caecilia" en de jeugddrumband van dit korps zette de opening luister by. Modern gebouw Zesenzestig personeelsleden zyn in het nieuwe pand werkzaam. Het in moderne stijl opgetrokken gebouw heeft een win keloppervlak van 580 m2. Het bebouwd terrein is 850 m2 groot. Meer dan 7000 artikelen liggen op overzichtelijke wy- ze op toonbanken uitgestald. De entree van het gebouw, aan twee zijden, ver leent een doorkijk op in totaal 247 me ter toonbank. Architect W. Messer te Vlissingen is er ook in geslaagd het gebouw een aantrekkelijk uiterlijk te geven. In het nieuwe pand zijn onder meer ondergebracht een magazijn op de eerste verdieping (625 m2), een kan tine, een etaleurskamer, een administra tief gedeelte en andere ruimten, die in totaal 325 m2 beslaan. Het pand kan met een tweede verdieping worden uit gebreid. Het personeel van de nieuwe HEMA was donderdag bijeen op een feestavond ter gelegenheid van de opening. In de kantine traden op het duo Suus en Emma Francke uit Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7