3» 9.751! I ïSi13.95^ TOONDER'S SCHOENHANDEL Ga op stap niet STAPPERS Katholiek bibliotheekwezen Zeeland slaat nieuwe wegen in in V.2.C Ledaurdepots bij strandkerken BILJARTTITEL 4e KLAS VOOR D. DIELEMAN AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Lippenstift 75 ct. 's-HEERENHOEK TREEDT TOE TOT STREEK0NTWIKKELINGS-C0MITÉ MARKTBERICHTEN Vragen over oeververbinding Westerschelde WINKELJUFFROUW RIJNBERG'S Handelsbureau Gemeente Hulst (Z.) FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING ZOMERAVONDVOETBAL ZIERIKZEE BEKENDMAKING. donderdag 8 november 1962 W/$se/ Zeeuws -Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 BUNDELING VAN PAROCHIEBIBLIOTHEKEN Het rooms-katholieke biblio theekwezen in Zeeland, dat de laatste jaren een noodlijdend be staan heeft geleden, onderneemt momenteel op diverse fronten pogingen tot een betere opbouw van het werk te komen. De ge dachten, die al gedeeltelijk ge stalte hebben gekregen, gaan uit naar een bundeling van de bijna veertig schraal bedeelde paro chiebibliotheken in Zeeland in enkele goed geoutilleerde, op een gezonde basis opgezette leesza len, die de status van openbare uitleenbibliotheek (o.u.b.) zullen krijgen. openbare uitleenbibliotheken is, dat het lezerspubliek veel meer mogelijk heden worden geboden. Strandlectuur De centrale vereniging heeft ove rigens meer pijlen op haar boog. Twee projecten „vakantielectuur voorziening" heeft men momen teel onderhanden. Het eerste pro ject omvat het in bestaande uit- leenposten treffen van speciale voorzieningen om de strandgasten van lectuur te kunnen voorzien. Dit jaar is daarmee een geslaagde proef genomen in Breskens. Vol gend jaar zullen Zierikzee en Vlis- sïngen volgen. Voorts is men voornemens by de r.-k. strandkerken in Zeeland een lectuur- depot te stichten. Het staat vrijwel vast, dat deze vorm van lectuurvoor ziening in 1963 tot stand zal komen in Haamstede en in Cadzand. „Over twee a drie jaar zullen we alles „rond" hebben*', merkte de heer Van der Sneppen op. Wat dit laatste be treft werkt de centrale vereniging nauw samen met de Katholieke stich ting Strandkerken Zeeland. Volgens de heer Van der Sneppen gaat het er met name om op een ba sis te werken, die voldoet aan de ryksnormen. „Dan weet je meteen, dat je goed zit", is zijn commentaar. Hij is verder van mening, dat rooms- katholiek Zeeland zich los moet ma ken van de „gezapige mentaliteit van de twintiger jaren, zoals men die nog in zoveel parochiebibliotheken aantreft. „Vroeger werden vrijwel altyd sterk-reahstische verhalen uit de parochiebibliotheken geweerd, omdat ze een verkeerde invloed zou den hebben op de jeugd. Daar komt gelukkig verandering in. Onze bi bliotheek in Terneuzen is daar een goed voorbeeld van", aldus directeur Van der Sneppen. Zoals de zaken er thans voorstaan ziet het er inderdaad naar uit, dat het rooms-katholieke bibliotheekwe zen in Zeeland een sterkere positie gaat innemen. De eerste pogingen, welke daartoe zijn ondernomen, heb ben tot nu toe voor honderd procent succes opgeleverd! De eerste stap daartoe is door het aantrekken van beroeps mensen door de Katholieke Cen trale Vereniging voor Lectuur voorziening' in Zeeland. „De ver eniging heeft vele jaren geslui merd", vertelde ons de directeur, de heer A. v. d. Sneppen, die de scepter zwaait in de rooms-katho lieke bibliotheek in Terneuzen. „Maar nu zitten we midden in een reorganisatie." De parochiebibliotheken in Zeeland beslaan al vele tientallen jaren en zij hebben in het verleden bepaald in een behoefte voorzien, vooral in de plat telandsgemeenten. „Vele bibliotheken kunnen het tempo echter niet meer bijhouden. Het boekenbezit is niet] aangepast aan de tijdsomstandighe den is de mening van de jonge energieke directeur van de Katholie ken Centrale Vereniging, die eind 1960 met de leiding is belast van de pas opgerichte bibliotheek in Terneu zen. „Ons doel is", aldus de heer Van dei- Sneppen, „de bestaande parochie bibliotheken groepsgewqze uit te bouwen tot o.u.b.'s. Terneuzen, dat de Kanaalzone bedient, is gerealiseerd, Hulst, voor de gehele omgeving, is in oprichting en zal vrijwel zeker vol gend jaar starten en in voorbereiding is Vhssingen, bestemd voor geheel Walcheren. Terneuzen is op. dit ogen blik de enige rooms-katholieke biblio theek in Zeeland, die in aanmerking komt voor rijkssubsidie. Het is duidelqk, dat naast de biblio theken in Terneuzen, Hulst en Mid delburg de parochiebibliotheken en andere uitleenposten biyven bestaan. Het grote belang van de nieuwe geworden -Zuid-Beve land van de K.N.B-B. De eindstrijd voor deze titel werd gehouden in restaurant De Eendracht te Middelubrg onder lei ding van de biljartvereniging A.B.C. Acht deelnemers hadden zien voor dit toernooi geplaatst uit een totaal van 54 spelers. Tijdens de laatste toernooidag won Dleleman zijn beide resterende partyen, waarmee hij zyn puntentotaal op 12 bracht. Zijn enige en belangrijke concurrent voor liet kampioenschap was toen nog A. Koster van Luctor Helnkcnszand, die met nog een te spe len party 10 punten verzameld had. Won Koster die laatste partij tegen A. van Ryswijk van V.E.G. Souburg, dan zou hij de eerste plaats opeisen, omdat hij een beter gemiddelde nad dan Die- leman. Het werd een zenuwslopende party, waarin Van Rijswijk zijn sportieve plicht deed en Koster versloeg. De re sultaten in dit kampioenschap waren niet al te best, hoewel geen van de deelnemers moest degraderen. Maar ook niemand promoveerde. Kampioen Dleleman zal het district vertegenwoor- SR1 niet bel tydens het gewesteiyk kampioen- de plaats r i echter nog waarvoor niet bekend is. Na afloop van het toernooi reikte dis trictsvoorzitter F. G. Mclse de medaille van de K N.B.B. namens deze bond aan de kampioen uit. De heer K. J. Net van A.B.C. overhandigde de deelnemers ver volgens een herinnering. De uitslag luidt: D. Dleleman 12 492 287 21 1,71 A. Koster 10 504 272 15 1,85 J. Rentmeester 8 454 249 13 1-.82 B. Vermeulen 8 461 266 12 1.73 A. van Rijswyic 6 474 267 13 1,77 C. de Priester 6 445 281 11 1,58 J. de Jonge 4 431 287 10 1,50 A. Remynse 2 426 267 10 1,59 Rentmeester is lid van O.B.K- 's-Hee- renhock, Vermeulen van D.O.S. Ovc- zande. De Priester en Remijnse van A.B.I.M. Oudelar.de en De Jonge van O.K.K. Kwadendammc. Van onze adverteerders CITROEN-EQUIPE BRACHT BEZOEK AAN VLISSINGEN „Niet dc showroom, maar de weg is hot milieu, waar men de auto leert kennen". Dit schrijven de mensen van Citroëns inlichtingen dienst in een van de vele fraaie folders, die er over de Citroën- modellon verspreid worden. Deze week voegde men de daad by hot woord. Een hele Citroën-equipe ver scheen er op dc provinciale wegen in Zeeland. In steden en dorpen in Zeeuwsch-Vlaanderen en op de Bevelan- den zag men reeds de equipe verschij nen. woensdag bracht dc groep auto's een bezoek aan Vlissingen. Op.de Nicu- wendijk werden aan geïnteresseerden bij zondere gegevens verstrekt over de 2Cv, de Citroen Ideal en het jongste produkt van deze autofabrlck, ae Ami 6. Een aantal belanghebbende automobilisten liet zich deskundig inlichten door mensen van garage J. van Fraasen Zoon, de provinciale Citroen-hoofdagent uit Goes, van garage Schoolmeester uit Middel burg en door instructeurs van de Ci- troënfabrieken. Men werd daarby in dc gelegenheid gesteld een proefritje te ma ken, tydens welke tochtjes de instruc teurs demonstreerden met welke gemak ken de Citroënmodellen zyn uitgerust en welke mog gens kan fc Vlissingen Scheldekwartler: Concert Ver eniging voor Instrumentale Muziek tc Middelburg. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Porgy and Bess. 20 uur, a.l. Luxor: De professor wil er «tt, 20 uur, a.l. Middelburg Electro: Het. moeras der liefde, 19.1)0 uur, 10 jaar. Bogardzaal: verga dering clir. plattelandsvrouwen, 14 uur. Studieweek B.J.N. in Biervliet Voor de derde maal heeft een grote oep jongeren van de Belgische Jeugd- ind voor Natuurstudie een week gast- vrqheid genoten op de boerdery van de heer B. Ceelaert in de Paulinapolder on der Biervliet. Bij deze groep bevonden zich twee bestuursleden van de Neder landse Jeugdnatuurstudie. Ieder jaar or ganiseert de bond voor haar Ifeden (leef tijd 12 tot 25 jaar) kampen, met het doel de biologische kennis van de deelnemers te vergroten. De jeugdige biologen zyn voor de laat ste maal dit jaar op het herfstkanip te Biervliet samengekomen. Hun studieob ject was gelegen in het schorrengebied langs de Westerschelde, ten noorden van de Braakman en in de Braakman. Het is de bedoeling om alles wat daar leeft en groeit te inventariseren. De vogels hadden in 't byzonder de belangstelling, daar in dit gebied vele soorten vogels in betrekkelijk grote aantallen voorkomen. Iedere dag trokken de jongens en meis jes er op uit. Er werden dan verschillen de excursies gehouden. De resultaten van deze onderzoekingen zullen worden verzameld en met die van de vorige kampen in een jaarboek worden samen gevat. AXEL Uitvoering Concordia Do Axelse muziekvereniging „Concor dia" geeft op vrijdag 23 november in „Het Centrum" te Axel de jaariykse uitvoering voor donateurs. Na afloop is er een gezellig samenzijn. AANWINSTEN LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Aanwinsten van de chr. openbare leeszaal en bibliotheek Axel. Studieboeken: W. J. Bladergroen. Bakvis en brasem, P. ,T, Bouman, In de ban der ge schiedenis, R. Cramer. Mallorca eiland van rust; L. A. Diepenhorst, ïn de schaduw der vernietiging: W, Enzinck, De dichter bidt; J„ FlUus en D. Lissenburg, Gered om te red den, H. Holthausen, Meisje leun Je kolcen?, Huishouden op rolletjes; B. Hylkema, - Been- snijwerk: H. D. F. Kitto, De Griekse bescha ving: G. Kröneke. Iets nieuws met pitriet; J. Dubreton-Lucas. Zo leefden de Florentjj- nen: H. Mulisch. De zaak 40/61: J. H. Plumb, De glorie van de Renaissance, S. Polet. 1900- 1950. Bloemlezing uit de moderne buiten landse poëzie in de Nederlandse vertaling: Rusland: E. E. Wallis, Dayuma; G. Werkman. Kent u Overjjsel ook zó? Buitenlandse romans: A. von Droste-Hülshoff Die Judenbuche; J. F. Eichendorf, Aus dem Leben eines Taugenichts. P. Smith, The countrywoman, R. Stephane, L'asccnseur. Romans: J. M. Bauer, Een mens is niet van steen: G. Bomans, Sprookjes: E. Bruclc, Le ven wil ik; C. Bruyn, De vuistslag: J. Daisne, Hoe schoonwas mijn school, De grote vier omnibus: M. Hanau-Strachwit, Als wij kun nen wachten: F. van der Hooning, Evelyn en Marjoke helpen elkaar: M. Laski. Er ls oen Jongetje vermist; L. Lerner, Het wonder van SpringhlU: M. C. Loonen-van der Linden. Het dubbele leven van Job Tersteeghe: E. Ludwig. Cleopatra: Nevil Shute. Ergens, waar de wereld ophoudt: M. Söderholm. Kerstmis op Hellesta: Wilma, Als liet dode hout gaat zingen. Jeugdboeken: H. J. Barnard, Torentje... to rentje. val niet om: P. Berna, De vliegende kangeroe: F. Boer. Zo leven vreemde vol ken: U. Bruns, Dick en Dallie en de ponies; Butner, Sporen door 't moeras; K. Feder- 'al, Waar bleef de ring?; W. van der Gaag, Dc kristallen tiran: W. Geursen en G. Velle- koop, Vlva la musica (2dln.): U. Graf, Kre keltje: A. Grimme en K. Norel, Dieren zoals zezijn: R. Guillot, Oworo de chimpansee: A. D. Hildebrand, Belfloor en Bnnnevn: A. A. Hlldebrand. Bolke de Beer; E. Klistner, Puntje en Anton: L. van Marcke. O. die Pino, Micro-korfbal, De naald in de groef: J. Ne- llssen. Een poppentheater: zelf bouwen en spelen: Ch. Phaff, Met Tip en Joosje op dg kermis; D. Pitkin. Die ene zomer: A. Pley- sler. Avonturen van Faris en Fatime Ko- menijs: D. Raymond, De jonge reizigers in Italië: A. van Rhijn, Avontuur in de Arden nen: L. Roggeveen, Wees voorzichtig Daan- tje: F. Rijksen-van den Bruje, De rode draad Schermen: A. M. G. Schmidt. Het beertje Pippeloentje: A. Schröder. Marit het vogel moedertje: H. W. Silvester en II. Wol- ther, Pluim en Pluis de eekhoorntjes; L. Smulders, Bramnieije Beer uit het dieren bos, De vrolijke carrousel. Vrouwtje vertel- maar; M. de Vreede „Al zeg ik het zelf, zei do Zwif-Zwaf. E. J. Werner, Het gouden boek van de aardrijkskunde. ZAAMSLAG Collecte N.O.V.I.B. De te Zaamslag gehouden collecte voor do Nederlandse Organisatie voor Inter nationale Bijstand (N.O.V.I.B.) heeft f 1015,39 opgebracht. De opbrengst ln de gemeente Terneuzen was f 894,79. BRESKENS Ontspanningsmiiiag van de N.V.V.-Vrouwenbond De vrouwenbond van het N.V.V. afde ling West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft dezer dagen in zaal „Casino" te Bres kens een ontspanningsavond gehouden. De heer C. Hoek uit Goes, distritsbe- stuurder, sprak een propagandistisch woord over de vakbeweging en over de grote betekenis van de maatschappeiyke sociale taken die er aan verbonden i. Voor de ontspanning zorgden „De Spelbrekers" met Idith de Leeuw en J. Prins. Schieting in zaal „Casino" Luchtbuksschietvereniging „Bres kens" heeft in zaal „Casino" een vriend- schappelyke wedstrijd gehouden tegen de missers uit Sluis. De uitslag was BreskensSluis 847- 792. VersprilleDeckamp 174164; 2. VerduynBlaakman 170162; 3. Witte Brooymans 170155; 4. Manneke De Bree 168—160; 5. v. d. Lyke—Kal- meyer 151. HULST Uitslag schietingen De schuttersvereniging „Elk Zijn Recht" te Hulst hield een schieting by J. van Helsland, met een deelname van 79 schutters. De uitslag was: hoogvogel: P. de Ridder, Roosendaal; le zijvogel: W. van Swaal, Hulst; 2e zyvogel: Vital de Vos, Hulst. Het grootste aantal kleine vogels behaalde J. van de Brande met drie stuks te Hulst. De schuttersvereniging „De Herleving" organiseerde een schieting by J. Nqs te Hulst, met een deelname van 68 schut ters. De uitslag was: hoogvogel: V. de Vos, Hulst; le zyvogel: P. de Witte, Hulst; 2e zyvogel: L. Bosman. Heikant. Het grootste aantal kleine vogels be haalde J. Asselman, Hulst( drie stuks). SCHOONDIJKE ,De school en de nieuwe tijd" De lieer M. A. Hage directeur van dc Middelburgse rijkskweekschool voor on derwijzers en onderwyzeressen heeft de zer dagen tydens de jaariykse ouder avond van de openbare lagere school in zaal Wijffels te Schoondyke gesproken over het onderwerp: „De school en de nieuwe tyd". De school heeft naar de mening van de heer Hage een veel om vattende taak gekregen en heeft ook een groot gedeelte van de opvoeding der kin deren in handen. Na de lezing konden de belangstellenden vragen stellen over het besproken onder werp. De lieer P. Cornells, voorzitter van de oudercommissie dankte de heer Hage voor zijn uiteenzetting. Tot lid van de oudercommissie werden gekozen de heer J. Huigh en mevrouw L. Esseling-Gos- sye. De heer W. Versprille werd herko- —i. De heren I. v. d. Wallc cn J. Haart- die niet langèr meer zitting hebben in de oudercommissie werden bedankt voor de goede samenwerking. WALCHEREN AAGTEKERKE GEMEENTE AAGTEKERKE „GOED BIJ KAS" De gemeente Aagtekerke zit goed by kas, zo bleek en werd woensdagavond gezegd ln de raadsvergadering, toen de begroting voor 1963 werd aangeboden. Opnieuw heeft men de begroting in deze gemeente keurig sluitend gekregen en wel met op de gewone dienst aan inkom sten en uitgaven 189.301,08 met een post onvoorzien van 12.702,61. De ka- pitaaldienst toonde aan inkomsten 336.819,68, aan uitgaven 394.090,31 met dus 'n nadelig saldo van 57.270,63. In vlot tempo werkte men zich door de 18 punten tellende agenda. De r besloot onder meer dat de heer Moens de voorkomende reparaties aan de torenverlichting niet meer be langeloos hoeft te doen. Vaak klom de heer Moens de Aagtekerkse toren op om er een storing op te heffen of een nieuw lampje in te draaien. Dat deed de heer Moens alle jaren door geheel belangeloos, voor b. en w. van voor zijn werk aan de torenverlich- stand". Voortaan zal de heer Moens Aagtekerke „geen bevredigende toe ting 100 per jaar ontvangen. De raad nam nog een belangrijk besluit, namelijk het doen vervaardigen van een plan door de Centrale Dienst, voor de aanleg van een riolering en de bouw van een zuiveringsinstallatie voor de zoge naamde Westhoek. De Polder Walcheren had er de gemeente al eens op geatten deerd dat de situatie, waarbij alle wonin gen afzonderlijk op de sloten lozen „on houdbaar en ontoelaatbaar" is. De raad ging er voorts mee akkoord dat waarnemend burgemeester J. Melse de vacature in het college van beheer van het Waterschap Wegschap Walcheren zal vervullen, ontstaan door het uittre den van oud-burgemeester Geuze. Het zelfde geldt voor de functie van onbezol digd ambtenaar van de burgeriyke stand. Het krediet in rekening-courant by de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, zal wederom op 80.000 worden vastgesteld. ZOUTELANDE Collecte voor de Federatie Nazorg B.L.O. De collecte voor de Federatie Nazorg B. L.O. heeft te Zoutelande f 43,36 opge bracht. SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL ZUID-BEVELAND ton. Hiervan waren er 4905 schepen van 2.564.597 ton geladen en 2418 schepen van 1.233.197 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4641 motorschepen van 2.243.317 ton, 248 sleepschepen van 316.129 ton en 16 coasters van 5151 ton. De ledige schepen bestondne uit: 1757 motorschepen van 1.013.504 ton; 178 sleepschepen van 200.712 ton en 24 ledi ge coasters van 8795 ton. Verder pas seerden er nog 559 motor- en stoom- sleepboten, welke een gezamenlijke ton- van 10.186 ton. Parfumerie CAPRI (315 kleuren) vanaf biedt alle drie alle merken elke prijsklasse advies door een schoonheidsspecialiste Segeersstraat 4 - Middelburg Tot de rijnvaart behoorden 824 geladen motorschepen van 511.717 ton en 113 ge laden sleepschepen van 156.970 ton en ledige motorschepen van 71.804 ton ei ledig sleepschip van 661 ton allen naar België. Tevens 633 geladen motorschepen van 398.273 ton en 27 geladen sleepschepen van 37.911 ton; 36 ledige sleepschepen van 21.116 ton allen naar België. In nationaliteiten waren de schepen ver deeld in: 4428 Nederlandse; 2057 Belgi sche; 301 Duitse; 249 Franse; 269 Zwit serse 10 Luxemburgse; 5 Oostenrijkse Poolse en 1 Russische. In de maand oktober passeerden er 104 schepen meer dan in de maand septem ber van dit jaar. SINT-LAURENS Raad komt bijeen De raad van Sint-Laurens, die c vrijdag in openbare raadvergadering eenkomt, gaat zich beraden over de ziging van de pensioentoelagen, ovc. goedkeuring van de begroting van het armbestuur 1963 en over de wijziging van de gemeentelijke schadevergoedings verordening. Voorts zal de gemeentebe groting 1963 worden aangeboden en zal men het voorstel tot toekenning van een eenmalige subsidie ten behoeve van de Zeeuwse stichting voor revalidatie be handelen. BIGGEKERKE Collecte Nieuw-Guinea De collecte voor het Thuisfront Nieuw- Guina bracht te Biggekerke f 15,94 op. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge Vlissingse schaak competitie werden de volgende partyen —speeld: J. Marcusse-A. de Ridder 0-1; H. J. Dieperink-J. Hoogstrate 1-0; J. Blom-M. Hasselaar afgebr.; P. vyn-J. Jansen 0-1; W. Mesman-M. Eversen 0-1; J. v. Elzclingen-P. Langedyk 0-1; J. G. Olijve-J. Wayers 1-0; M. de Bruijne-D. Antheunisse 0-1; J. Vyf huizen-P. L. An- theunisse 1-0; C. J. Momniaas-P. A. C. Bikker 0-1; J. v. d. Hagen-J. v .d. Berg 1-0; A. Boer-J. Pattenier 1-0; B. J. D. den Decker-A. Mabélus 1-0; D. Blom- M. C. Braam afgebr.; J. Hofman- J. C. Koetsenruyter 0-1; J. Wqnen-F. M. J. van Eekhout 0-1. Als eerste gemeente Dnf.JnLJn« vee en vlees werd verhoogd. Verder werd I\3RdSl6u611 drongen non op de nieuwe regeling voor huurcompen- satie ten gevolge van de op 1 septem- grotere verkeersveiligheid den" werd verhoogd van 50 op 100. Aan de? r.-k. reclassering zal een sub sidie worden verleend van 25 per ge val. Afgewezen werd een subsidie-aan vraag van het revalidatiecentrum „Jo- hannastichting". In de raad 's-Heerenhoek is avond geruime tyd van gedachten ge wisseld over een voorstel van b. en w. inzake toetreding tot een streekontwik- kelingsplan, dat ontworpen zal worden voor de Zak van Zuid-Beveland. Dit plan is ln hoofdzaak ontstaan door de ont wikkeling van het Sloeplan en is tevens gericht op de industriële uitbreidingen in Goes. Enige tyd geleden is voor ver dere uitwerking van dit plan een comité gevormd. Het doel van het comité is oni in stroekverband regelingen te treffen voor onder meer sport, recreatie, woongelegenheid enzovoorts. Het. co. mlté is de mening toegedaan, dat el ke gemeente in de Zak van Zuid-Be veland hiervoor belangstelling zal to nen. De raad besloot tot dit comité toe te treden. 's-Heerenhoek is hierdoor de eerste gemeente ïn het gebied, die deze stap heeft genomen. Tijdens de rondvraag kwam een aan- ryding met dodelijke afloop vah enkele weken geleden ter sprake. Verschillende raadsleden waren van mening, dat er maatregelen genomen moeten worden op het gebied van verkeersveiligheid. Men dacht hierbij aan een oversteek plaats by de Deken Holtkamplaan. Te vens werd het denkbeeld geopperd na te gaan of aanschaffing van apparatuur, waarmee snelheden van passerende auto's wordt geregistreerd, zin heeft. Men was algemeen van oordeel, dat vooral over de Molendyk waar het ongeluk gebeurde met auto's te snel wordt gereden. VEILING GOES. 7 november. Druiven* Black Alicante 1 142 —146. Groenten. Bloemkool A 1 42—57. A 2 28 44, B 1 22—37, B 2 19—20, afw. 13—29. Kropsla 2 4—7, C 1 4. Knolselderij 1 5—10, 2 1.50— 4, 3 2: Wortelen 20—25. Kroten 4—11. Radijs 12. Tomaten A 48. C 25—26. Uien 3—4. Prei A 1 21—28. Spruiten A 1 37—45, A 2 32—38, 1 17—27, B 2 16—17, Witlof A 2 71—82, 2 73—75, Spinazie 2 32—38. Andijvie 1 12 •19. Peen B 1 7—8. Veldsla 1 60, 2 50—59. Boerekool 1 7—11. Rode kool 1 11—18. Gr. kool 1 9—19, 2 4.50—15. Knolselderij 16. Dubb. pr. bonen 2 127—138, 2 B 69, 3 45. De vaste commissie voor verkeer en wa terstaat uit de Tweede Kamer heeft in voorlopig verslag aan de minister vragen gesteld over de vaste oeverver binding van de Westerschelde. Mag verondersteld worden, dat de nog steeds toenemende verkeersstroom over de Scheldeveren en de daaruit voort vloeiende kostbare voorzieningen welke nu en in de naaste toekomst aan de veerverbindingen zullen moeten worden getroffen, de minister reeds aanleiding gegeven hebben dit vraagstuk nader te doen bezien Hierby ware in het byzonder ook aandacht te schenker gen van de bouw van de brug, die reeds in 1965 een korte verbin ding tussen westelijk Nederland en Mid den-Zeeland tot stand zal brengen, waardoor de verkeersdruk op de Schel deveren nog aanzienlyk zal toenemen. Speelt dit een rol in het overleg in de technische Scheldecommissie Is ook do noodzakelyke integratie van Zeeuwsch- Vlaanderen in overig Nederland niet een argument om een vaste oeverbinding over de Westerschelde te overwegen? Acht de minister het niet noodzakeiyk de veerdiensten over de Westerschelde in snel tempo aan de eisen van het steeds toenemende verkeer aan te pas sen? Zo ja, waarom wordt dan in deze begroting met geen over de verbetering v. i de i te Perkpolder en té Kruiningen? Weet de minister, dat de wachttijden op het veer Perkpolder-Kruiningen aanzienlijk toenemen en dat in augustus 1962 ge middeld 45 achtergebleven vervoerseen heden te Kruiningen geteld werden Er kent de minister, dat binnen enkele ja ren het toegenomen vervoer met geen mogelqkheid meer met de huidige ac commodatie zal kunnen worden opge vangen en dat verder uitstel ontoelaat baar is, mede met het oog op de ontwik keling van de industrie in de kanaalzone, die van de remmende werking van dit veer nadelige gevolgen zal ondervinden Hoe denkt de minister zich het tydstip van aanvang van deze werken en hoe lang zal het duren voordat ze zullen zijn voltooid? ERGERLIJK Daarna kwam het venten in de ge meente ter sprake. Men zal dit nu aan banden gaan leggen. Veel klachten ko men* er de laatste tyd binnen over de ergerlijke wijze, waarop kooplui bij liet publiek aandrongen een bepaald artikel te kopen. Burgemeester R. O. M. Wael- put zegde toe, dat een en ander zal wor den bekeken. De raad ging een kredietlening aan met, de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten ten bedrage van 40.000. Het laatste perceel bouwgrond, gelegen aan de Deken Thomaslaan, wordt verkocht aan C. Boonman uit 's-Heerenhoek. De raad machtigde b. en w. voorts tot het uitgeven van binnen de bebouwde kom gelegen tuingronden. Het keurloon voor GEVRAAGD Kantoormachines - Kantoormeubelen TERNEUZEN - NOORDSTRAAT 78 Te koop: 10 IEPEN, staande op de stadswallen. Inschrijvingen in gesloten enveloppe, met vermelding in de linkerbovenhoek: „In schrijving bomen", moeten vóór 30 november a.s. alhier zijn ontvangen. Voorwaarden op aam-rage verkrijgbaar. Hulst, 6 november 1962. Gemeentebestuur DOOR WETHOUDER H. KOEVOETS Wisselbeker voor kampioen P.Z.E.M. Het seizoen '62 van de zomeravondvoet bal zit er ook voor het rayon Zierikzee al weer enige maanden op. Alleen moest het nog worden afgerond met de gebrui- Waterschap Het Vrije van Sluis. Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije- van Sluis maakt bekend, dat vanaf heden, gedurende één maand, ter griffie van de ingelanden zijn nederge- legd ter griffie van het wa terschap te Oostburg, Brou werijstraat 18: 1. een wijziging van de be groting der inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1961; 2. de ontworpen rekening der inkomsten en uitga ven over het dienstjaar 1961; 3- een wijziging van de be groting der inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1962; 4. de ontworpen begroting der inkomsten en uitga ven over het dienstjaar 1963, met de daarbij be horende memorie van toelichting en staat van bijlagen. De ontworpen rekening '61 niet bijbehorende begro tingswijziging 1961, de be grotingswijziging 1962 en de ontworpen begroting '63 zijn tegen betaling van 5,- per stuk voor een ieder ver krijgbaar ter griffie van het waterschap. Oostburg, 6 nov. 1962. Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis, J. B. Becu, voorzitter. C. v. Zuilen, griffier. jsuitreiking. Dat is fy afwezigheid van kelyke feestelyke deze week gebeur! burgemeester mr. F. Th. DycTaueester, heeft wethouder H. Koevoets ïn d< Graanbeurs van het „Huis van Nassau' de kampioensploeg van de P.ZJE.M. ge huldigd met de wisselbeker, de trofee en een vriendelijke toespraak. Daarby legde hy nog eens de nadruk op het sportieve nut van de zomeravond voetbal, die een band smeedt tussen de ploegen onderling en alleen al door zyn bestaan een pleidooi is voor handhaving en voortzetting. Aan het begin van de feestavond riep de heer Koevoets de aanvoerders van de zeven andere ploe gen stuk voor stuk naar voren om bij het overhandigen van de prijzen telkens een markant trekje van de ploeg aan te stippen. Zierikzee Veteranen, de kampi oenen van vorig jaar, werden nu naar de tweede plaats verwezen, waar zq de wisselprqs van de Prov. Zeeuwse Courant in ontvangst mochten nemen. En dan was er behoudens de aandenkens voor iedere ploeg ditmaal voor het eerst de prijs voor sportiviteit: een thermome ter met embleem. Voor 1962 kwam deze toe aan de ploeg van de herverkaveling Met entourage Aan het begin van de prijsuitreiking met entourage richtte de voorzitter van de commissie bedryfs- en zomer avondvoetbal, de heer C. I. Jumelet, zich met een vriendeiyke begroeting tot de ruim 300 aanwezigen, onder wie de wet houders van Zierikzee, directieleden van deelnemende bedrijven en diensten en de scheidsrechters. Onder meer stelde de voorzitter in zyn speech de gunstige positie vaqi Zierik zee in het licht van de schqnwerpers, voor wat betreft de beschikking over terreinen. Zijn erkentelijkheid ging daar by allereerst uit naar het gemeentebe stuur. Toen alle voetballers weer van het po dium in de zaal waren teruggekeerd, na ettelqke applausjes van het publiek, werd ruim baan gemaakt voor het „Stichts Cabaret Variété", te Utrecht, een vroiyk groepje artiesten. Met een vlot en vaardig programma van muziek, sketchjes, parodieën en clowneske num mers werden enkele uurtjes gevuld op een door alle bezoekers goed ontvangen manier. Het feest van de prijsuitreiking werd be sloten met een bal, verzorgd door het trio Sebrcgts. De klassering van de competitie 1962 is als volgt: 1. P.Z.E.M., 2. Zierikzee Veteranen, 3. Kon. „Zeelandia", 4. Rqks- waterstaat, 5. Constructiewerkplaats Steutel, G. Herverkaveling, 7. P.T.T. en 8. Drukkerij L. en O. VEILING ROTTERDAM. 6 november. Aardappelen 1013. Andijvie 1 2733. Bloemkool IA 6 stuks per bak 5075. 7 per bak 44—56. Bloemkool 2A 6 per bak 38—54. 7 per bak 33—36. Dubb. bonen 1 90 150. Rode kool 9—17. Gele kool 10. Groene kool 9—17. Sla 1 14—18. 2A 4—8. Spinazie 2 32—48. Spruiten IA 51—76, 2A 43—64, 1B 57. ID 57—59. Prei 30—10. Selderij 3—10. Peter selie 8—10. Waspeen IA 19—21. Grote peen 9—14. Uien 16—27. Sjalotten 50—60. Knolsel derij 22—29. Witlof IA 86—108, 2A 33—98. IB 86—101, 2B 67—90. Aanvoer 27.500 kg. Boe renkool 13—25. Frankenthalers 180. Black Alicante 122—148. Tomaten Al 7.50 p. bak, BI 6.20, Cl 5.40. Cox Orange Pippin IA 71—86, 1B 63—74, IC 45—58, 2A 69—83, 2B 55—66, 2C 45—46. Goudrenet IA 52—58. 1B 48—52, IC 46—49, 2A 47—19, 2B 45—47, 2C 41—44. Jonathan 2A 40—51. 2B 40—50, 2C 38—45. Glorie van Holland IA 47—54. 1B 45—52, IC 39—45. Beurré Clairgeau IA 47—53. 1B 43—45. IC 36—11. Légipont IA 71—74. 1B 67—70. James Grieve IA 67—70. 13 69—73, IC 61-65.- Aanvoer fruit 110.000 kg. VEILING TERNEUZEN. Sla 5—10.90. Bloemkool A 53-61, A 2 28— 52, B 2 15—31. C 2 11—12, afw. 11—37. Knol- selderij 414. Selderij 6—8. Peen 1027. Kroten 12. Meerianders, bonken 15, 1 11.90 13. Bintjes 1 12.70. Andijvie 10—18. Kassnjj- bonen 174. Rode kool 16—24. Sav. kool 7—18. Witte kool 14. Boerekool 12. Breekpeen 11 •13. Waspeen 10—25. Prei 16—26. Knolsel derij 19. Spruiten gesch. 5466. ongesch. 33 -50. Spinazie 2 1015. Tomaten A 2 30 i, C 2 25—27. Uien 18—23. Witlof A 2 62, 70—82, B 2 50—73. afw. 24—52. Appelen: Cox's Orange 1 75 88. 70 84. 65 59—74, 60 60—63. 55 46. 2 D 18. 3 grof 55—59. 3 fijn kroet 36. Golden Delicious 1 80 75 84. 75 75—86. 70 82—84, 65 66—72, 60 55—57. 80 63—64. 75 55—72. 70 64—73, 65 57. 60 33—44. 3 grof 49—53, 3 fijn 29, kroet 35. Jo nathan 1 85 46, 80 51. 65 55. 70 54. 65 51, 60 41. 2 85 41. 80 43. 75 42. 70 42. 65 35—38, 2 D 19, 3 grof 31. 3 fijn 18. Goudrenet 1 85 54, 75 52, 65 42. 3 grof 32—42 fijn 33. Zoete appelen 3 grof 36. Peren= Zwijndr. Wijnpeer 1 55 32, 50 22. 2 D 16, 3 grof 25— 27, 3 fijn 9. Comtesse 1 65 32, 60 26, 55 20, 2 D 12, 3 grof 6—27, 3 fijn 6. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de coöp. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande donder dag 8 nov. 1962. Prijsklasse 0 18 ct. id. 1 17 ct.. id. 2 16 ct. id. 3 15 ct, id. IV 14 ct id. 5 13 ct. VEILING KAPELLE. november. Jonathan 1 75 55, 70 54. 65 51. 1 41. 2 75 48. 70 39. 65 37—38. 60 32.30—35.50, 2 d 24.70—26.10, grof 26—30, fijn 20.70—20.80, Goudrenet 1 85 52—54. 80 55.20—55.40, 75 54.20 —54.80, 70 48.30—48.80, 65 46, 2 84 45, 80 50. 75 48. 70 45, 65 43, 2 d 40, grof 42—43, fijn 33—35, id. geel 1 85 62, 80 67. Coxs Or. Pippin 1 75 79. 70 84, 65 76. 60 64, 55 49, 65 67. 2 60 59, 55 46. 2 d 32. grof 50—60. fijn 29, id. geel 1 70 83, 65 76. Zoete Rode Ribbe- ling 1 75 61. 70 63, 65 58, 60 52. 2 d 40. Glorie Holland 1 80 46—47, 75 48, 70 46. 65 44. Laxton Superbe 1 80 42, 75 47, 70 50. 65 44, 60 37. 2 70 41. 65 40, 60 36, 2 d 26. grof 37. Golden Delicious 1 85 69—79. 80 6885, 75 68—84. 70 66—72, 65 63—64, 60 43. 2 80 65, '5 57—67, 70 53—62, 65 48—56, 60 34—49, 2 d 29—31, grof 38—62, fijn 21—39. Sterappel 1 65 60 60, 2 60 53. 55 36—42, fijn 20—26. Lombard Calville 2 80 41, 75 40, 70 40, 2 65 37. Zoete Ermgaard fijn 16—19, kroet 9. Rode Goudrenet 1 85 58—69, 80 61—68, 75 58 —64, 70 48—57, 65 45, 2d 38, grof 44. fijn 32—34. Campagnezoet 1 65 50, 55 43, 2 d 20. Verpakt fruit in exportfust: Golden Delï- 75 96. 70 89, 65 80, 60 66—69, Zwijndr. Wijnpeer 1 55 23, 50 24, 2 d 15, fijn 9.50. Nou veau Poiteau 2 65 20. 55 20, 2 d 9, grof 17, fijn 9. Comtesse de Paris 1 70 31. 65 30, 60 25. 55 20, 2 65 26. 60 22, 55 18, 2d 14. grof 19, fijn 9.50—12. St Rejny 1 75 30, 65 29.20— 29.70, 2 65 25. 2 d 22.30—23, grof 23, fijn 18. Gieser Wildeman 1 60 54, 2 60 53—56, 2 55 43—46, 2 50 38—42. 2 d 21—24, grof 28—37. fijn 1320, kroet 12. Doyenne du Co mice 2 80 101. 2 75 107—108, 70 109—113, 65 97—100, 2 d 73, grof 79-86, fijn 64. Jodenpeer 1 55 50 19, 2 d 9. grof 16. Br. Alex Lucas 2 75 34, 2 70 43, 2 65 40, 2 d 23, grof 2L fijn 15. Conference grof 44, fijn 32—33. Kweepeer 94, geplukte kroetappels 19,30, val kroetappels 18.40. Blauwe druiven extra 145—146, 1 135—136, 2 116129. Bramen per kg 40, id per doos 2 2728. Noten per stuit 2.50. Aardappelen kriel 2. Groenten: Kropsla 3.50—8. Bloemkool 11— 60, Sav. kool 11—13. Rode kool 17. Andijvie 8—22. Uien 8.50. Prei 25—28. Knolselderij 8— 17. Kroten 4—10. Koolrapen 8.50. Kassnijbo- nen 151. Witlof 91. Spruitkool 61. Tomaten A 177, A 2 62—68, B I 82, C 1 50, C 2 31—33. VEILING MIDDELBURG. 7 november. Tomaten A 1 327, A 2 298, 2 256, C 1 235. C 2 151. Appelen: Coxs: 1-70 64—65, 55-60 44—45, 2 D 30—45, 3 fijn 23. 3 grof 50. Golden Delicious 2 D 29, 3 fijn 33. 3 grof 66. Glorie van Holland 80-85 56, 75-80 53. 70-75 50—53, 65-70 47—49, 2 D 25. Goudrenet 3 fijn 4347, 3 grof 49—52. Jonathan 70-80 51, 60-70 25—52, 3 fijn 12. 2 D 29—32. Peren: Conference 3 fijn 34. St- Remy 75-85 25, 65-75 27, 2 D 24, 3 fijn 19—20. Druiven: Frankenthaler 2 134. BI. Alicante 1 150, 2 135—150. Groenten. Bloemkool 4 p. kist 11—39, 6 p. kist 20—38. 8 p. kist 11—23, 10 p. kist 11—12. Groene komkommers 60-75 17. 40-50 18, 35-40 IC—U. Andijvie 1 17, 2 10. Sav. kool 1 24. 2 19. Prei 1 29. 2 29. Boerekool 11. Bosrapen 1314. Kassnijbonen 158162. Kromsnijbonen 100. Sla 3.50—7. Witlof 48—81. Spinazie 13— 49. Uien 5^—20. Wijnpeen 910. Bospeen 10 27. Waspeen 18—29. Breekpeen 10—12. Sprui ten ongesch. 43—70, gesch. 33—81. Veldsla 52129. Knolselderij 3—12. Rode kool 14—20. Boskroten 14. Witte kool 7—8. Dubb. bo nen 99r—125. Herfstrapen 910. Kasprinsesse bonen 180. VEILING BERGEN OP ZOOM. 7 november. Andijvie 7—25. Sla 3.50—22.50. Spinazie 21—33. Rode kool 8—18. Witte kool 5—13. Kroten 10. Prei 24—37. Sav. kool 8— Waspeen 9—29. Bospeen 14—23. Spruiten -122. Witlof 55—97. Bloemkool 11—66. To maten 25—76. Boerekool 19—25. Coxs Orange Pippin 27—83. Golden Delicious 22—102. Goudrenet 30—61. Jonathan 20—54. Glorie van Holland 20—57. Doyenne du Co rnice 56—105. Legipont 40—52. St. Remy 13— 26. Br. Clairgeau 3946. VISMILN* COLIJNSPLAAT. lortgarnalen, aanvoer 3567 kg-, 159 Schar 82 kg*. Bot 138 kg. Wijting 700 kg. Tong 37 kg. Schol 8 kg. Wulken 3 kg. Paling 2 kg. Kabeljauw 11 kg. Sprotpuf 9200 kg. Ongesorteerde vis STAPPERS STANDAARD 95 32/35 14.95 36/40 16.95 6'/i/12 19.95 LEDERWAREN KOFFERS AXELSESTRAAT 6 TELEFOON 3333 TERNEUZEN DE ZAAK WAAR U MttR KRIJGT VOOR UW GILD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21