davitamon Veere wil nu eindelijk uitbreidingsplan zien AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN TWEE HOLLYWOOD-KOMEDIES VAN KLASSE TREKKEN DE AANDACHT HULSTERSE HUISVROUWEN NAMEN AARDAPPELEN WEG IN GRAAUW WINKELS WISSENKERKE SLUITEN TEGEN SINTERKLAAS OM 9 UUR ZEER GROTE VRAAG NAAR DE NEDERLANDSE UIEN WOENSDAG 7 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Raadsleden ontevreden BEVEILIGING KADE WORDT NOG EENMAAL BEZIEN Er ïs gisteravond in de Veerse raad kloeke taal gesproken over de trage gang van zaken rond het uitbreidingsplan. De heren J. Pou- wer (a.r.) en J. A. A. Mol (vrije lijst) wilden nu eindelijk wel eens wat van het plan zien. „We wach ten er nu al 5 jaar op", beweerde de heer Mol. „Het wordt getrai neerd door de architect, die zijn eigen visie wil doordrijven. Op die manier blijven we zonder uitbrei dingsplan. Straks slaan we bij de samenvoeging een slecht figuur, want de andere gemeenten hebben goede plannen", aldus dit raadslid, die er daarbij op wees, dat er geen enkele mogelijkheid is zich in Vee- re te vestigen. Hij wilde een limiet stellen of architect Gouwetor van zijn opdracht ontheffen! Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poor- tugael ontkende, dat de architect zijn eigen zin doordrijft. „Hij probeert met alle mogelijke moeite het reeds aange nomen deel te verwezenlijken", aldus de burgemeester, die er aan toevoegde, dat de raad binnenkort concrete gegevens zal krjjgen om het woonpark buiten de vesten exploitabel te maken. „Het hangt af van de grote commissie van Zeeland", zei wethouder D. Kasse (a.r.) nog. „Het zit ons ook hoog", verzekerde hij. Betonnen rand Uitvoerig heeft de raad gesproken over het voorstel 2500 uit te trekken voor het plaatsen van een bétonnen rand langs de kade, ter beveiliging van auto' (op de kaai) en jachten (in liet. water). Tot een besluit kwamen de lieren deze avond nog niet: niet alleen burgemeester Den Beer PoortugacI toonde zich weinig ingenomen met een derglijke rand, ook de raadsleden niet. Er werden verschil lende suggesties gedaan, waarover het college zicli nog eens zal beraden. De oplossing van do burgemeester was: alle auto's van dc kade naar het sportterrein, waar in de toe komst een goede parkeergelegenheid wordt geschapen. Jhr. Den Beer Poortugael wilde alleen de Veerse inwoners gelegenheid geven hun hun auto op de kade te parkeren; die zouden dan van een vignetje voorzien worden. De heer B. van Be veren (vrije lijst) achtte het echter niet mogelijk om alle auto's op het- sportterrein te „jagen". En hoe wilt U dat van dat bewijsje be kendmaken?" wilde wethouder S. Kod- ds (c.h.) weten, „Als een vreemdeling een wagen op de kade ziet staan, zet hij do zijne er ook bij". Dan een alge meen parkeerverbod, meende de burge meester, met dispensatie voor de Vecre- naars. Wethouder Kasse was van oor deel, dat thans de tijd nog niet is aange broken om Veere af te sluiten voor auto's, die hij tóch niet zo heel erg „sme rig" vond. De wethouder pleitte voor een rand vlak langs de kaai. van de heer Van Beveren. Het bureau verricht nuttig werk, betoogden burge meester en raadslid, maar zij kregen de meerderheid van de raad niet mee. Ook die vond het werk van het Z.C.V.A. nut tig. „Maar er zijn zo enorm veel nuttige instellingen. Waar is de grens?" vroeg de heer Mol zich af en wethouder Kodde Voorts werd besloten de hoofdonderwij zerswoning van zoutschade te herstellen; de lieer Bakker was er tegen, omdat hy een beter plan wilde laten oitvoeren. „Met B.K. kom je over 2 jaar weer de zelfde narigheden tegen", beweerde hij. De bouw van 3 woningwetwoningen werd onderhands aanbesteed aan de fir ma S. Kodde en zn., terwijl tevens be sloten werd daarvoor grond aan te ko pen. De Zeeuwse stichting voor revalidatie mag rekenen op een eenmalige subsidie van 5 cent per Veerenaar, terwijl de politieverordening zodanig gewijzigd werd, dat de inwoners niet over het ilantsoen op de Markt mógen lopen. De .teer Mol ging er niet mee akkoord, evenmin de heer Van Beveren, omdat het •olgens deze raadsleden niet zo'n vaart zal lopen. „Waarom overal gelijk de politieverordening inschakelen?" vroeg de heer Mol. In de rondvraag wilde de heer Van Be veren het jaagpad langs het kanaal naar Middelburg in ere herstellen (waartoe b. en w. pogingen in het werk zullen stellen), waarna de heer Mol aandrong op meer vergaderingen, ook al zijn er geen voldoende voorstellen te behande len. „Geen ongeschikt plan", meende de burgemeester. Andere rand „Ik ben liet met niemand eens", ver klaarde de lieer Mol, die tegen een betonnen band was. Hij wilde het probleem oplossen door een balk tus sen de vloedpalcn aan te brengen. Daar stemde de heer J. Bakker (a.r.) mee in. Nadat er nog een tijdje over doorgepraat was besloten b. en w. na aandringen van de heer Pouwer het voorstel terug te nemen. Over één ding was de raad liet wel eens: de veiligheid gaat voorop! Dc afwijzing van het subsidieverzoek van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme ging de burgemeester na aan het hart en h(j kroeg hierbij steun Muziekkorps „Excelsior" wil jeugdkorps oprichten Zaterdagavond trok het muziekkorps voorafgegaan door de drumband, door Kloetingc met het doel de aandacht te vragen voor een aantal jonge dames, die, terwijl ..Excelsior" door dc straten marcheerde, hun best deden om de laatste lootjes te verkopen van een lo terij ter versteviging van de vereni gingskas. Na de rondgang werd in „Amicitia" de trekking gehouden. Hier bij bleef het echter niet. want voor het publiek was er nog een rad van avon tuur met een grote hoeveelheid prij zen. Vanzelfsprekend zorgden de leden van „Excelsior" In de trckkingszaal voor nog wat vrolijke klanken." Excel sior heeft nog steeds plannen. Zo ligt het in het voornemen een jeugdkorps op te richten. De eerste stappen zyn reeds gedaan. De financiële „injectie" van zaterdag zal dus wel zeer welkom geweest zijn. (Advertentie) Vandaag laatste dag expositie technisch tekenmateriaal in hotel „Britannia" te Vlissingen. Geopend: 9-12, 14-18 en 19-22 uur. Middelburg Electro: Stnlng, 17 cn l'J.30 u. Vlissingen Alhnmbrn: My Geishn, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Wie geeft de bruid weg. 20 uur. 18 jaar. Goes Grand: Wie geeft de bruid weg. 20 uur. 18 Jaar. Schuttershof: Vergade ring K.V.P., 20 uur. Bergen op Zoom Roxy. Porgy and Bess. 19.45 uur, n.l. Terncuzen Luxor: De duivel sluapt nooit. 20 uur. 18 Jniir. Hulst Bioscoopgebouw: Oc rlmboevechters van Birma, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheatcr: Do inspecteur. 20 uur. 14 jaar. Zlcrlkzcc Foyer Concertzaal: Z.V.U.- lezing <lr. Paul Julfen over „Geheime genootschappen in West-Al'rlka", 20 uur. Woningtoewijzing is ook in Veere ondankbaar karwei Er zullen maar weinig colleges van b. en w. zijn, die zich met plezier met de woningtoewijzing bezighouden. Het is een zwaar en ondankbaar karweihet Veerse college heeft het gisteravond tijdens de raadsvergadering weer eens ondervonden. Twee woningen waren er vrijgekomen: Wagenaarstraat A 98a en Wijngaardstraat A 71e, respectieveiyk door b. en w. toegewezen aan de heer F. F. Versluis en de heer P Sturm. Nu is het met de wettelijke voorschrif ten voor die woningtoewijzing wat eigenaardig gesteld, tenminste, dat von den de raadsleden. In de woonruimte- en de gemeentewet hadden b. en w. na melijk pas ontdekt, dat de toewijzing tot de competentie van het college be hoort, terwijl de raad de woningen moet verhuren. De heer J A. A. Mol (vrije lijst) zei het in dit verband wat onprettig te vinden, dat „men gedwon gen wordt te doen wat men liever an ders had willen doen". Want helemaal eens was de raad het niet met de toewijzing van het college. „Toch is Versluis duidelijk", had burge meester jhr. I. F. den Beer Poortugael aan het begin van de discussie gezegd, „en de oude Sturm staat al 7 jaar bo venaan de lijst. Niet de zoon van smid Meyers, zoals de smid de raad in een brief had meegedeeld" „Versluis is ko men binnenwaaien en die krijgt nu in eens een woning", betoogde de heer J- Bakker (a.r.). „Zijn woning is onbe woonbaar verklaard en daarom moeten we een andere toewijzen", verklaarde wethouder S. Kodde (c.h.). „Waarom juist aan deze oude mensen?", vroeg de heer J. Pouwer (a.r.). „Ja, aan de ene kant gaat een huis aan een gezin voor bij, aan de andere kant helpen we er een gezin mee", verklaarde wethouder D. Kasse (a.r.). 't Was dus allemaal niet zo gemakke lijk. Onprettig, zoals de heer Mol zei. „Is het ook", gaf wethouder Kasse toe. „maar we kunnen de huizen toch niet dichtmetselen?". Neen, dat vond de raad ook, zodat hij zich conform het toewijzingsvoorstel van b. en w. met de verhuur akkoord verklaarde- N.C.V.B.-vrouwen m De Nederlandse Christen Vrouwenbond, gewest Zeeland, heeft dinsdag in „de Prins van Oranje" te Goes een goed be zochte gewestelijke bijeenkomst gehou den, die onder leiding stond van me vrouw N. Ho'mburg-Hoekveld. De presi dente hield een korte meditatie over „het geheim van onze kracht" naar aanleiding van Jesaja 40 vers 31a. Zij wees er op. dat lichamelijke vermoeid heid een belemmering is bij het werk. Geestelijke vermoeidheid wordt veroor zaakt door activiteiten buiten het gezin, daar het werk in de verenigingen vaak door enkelen moet gebeuren, aldus de presidente. De N.C.V.B. vraagt inspan ning en volharding. De leden leven uit „God is mijn kracht, want Zijn beloften falen niet", ging de presidente verder. Zij wekte tenslotte alle leden op actief te zijn in het werk van de N.C.V. De agenda werd vlot afgewerkt. Mede gedeeld werd, dat op 12 juni 1963 in Soes de provinciale landdag van de N.C. VJB. zal worden gehouden. In de mid- "bijeenkomst vertoonde mevrouw M. /eijns-Bakker uit Axel door haar zelf gemaakte dia's van de in Utrecht ge houden bondsdag De algemeen-adjunct mevrouw J. Jongstra-Koerselman sloot de geanimeerde bijeenkomst. ARNEMUIDEN Raad vergadert De raad van Arnemuiden komt morgen avond, donderdag, om half acht in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de vaststelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en herziening van net uitbreidingsplan in onderdelen, de vaststelling van het kre diet in rekening-courant voor 1963, een voorstel tot het vaststellen van een ver ordening op het kamperen, de aanbie ding van de begroting voor 1963 en een voorstel tot het nemen van een garan- tiebesluit voor investeringen in de vis sersvloot. 'ussiNCEN E.H.B.O.-wedstrijden in Middelburg Klankbeeld over joodse volk in ,,'t Anker" In het wijkcentrum ,,'t Anker" te Vlis singen zal de Vereniging van Joodse Christenen vrijdagavond 9 november 's avonds kwart voor acht het klankbeeld „De brandende Menorah" ten gehore brengen. Mevrouw M- W. Eberlé-Got- lib, bestuurslid van deze vereniging, zal het klankbeeld inleiden. „De bran dende Menorah", dat bestaat uit dia's en muzikaal wordt omlijst, geeft de historie van het joodse volk weer. De Menorah is de zevenarmige kandelaar, Nederlandse Pantomime voor Vlissingse scholen De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit heeft de leerlingen van de Vlissingse h-b.s., u.l.o en nijverheidsscholen in hotel „Britannia" maandagmorgen weer een cultureel programma aangeboden. Dat geschiedde in de vorm van het optre den van do Stichting Nederlandse Pan tomime onder leiding van Jan Bronk. Het gebarenspel dat aan een aandach tig gezelschap kon worden voorgescho teld, bevatte een aantal aantrekkelijke onderdelen. Grappig was het nummer, dat Jan Bronk „de Tour de France" noemde. Speels was eveneens het fanta siespel met krukken die nu eens licht als een ballonnetje, dan weer zwaar als lood waren en ten slotte kleverig als een toffee werden. De programmaonder delen, die af en toe een muzikale om lijsting kregen, werden afgesloten met een perronscène. Het jeugdig publiek was gul met applaus. Bromfiets botste tegen scooter Op do kruising ScheldestraatPaul Krugerstraat te Vlissingen deed zich dinsdagavond'omstreeks negen uur een botsing voor tussen een scooter en een bromfiets. De berijder van de bromfiets, B. W. uit Vlissingen, veranderde op het kruispunt plotseling van richting, zon der daarbij voorrang te verlenen aan dc uit de tegenovergestelde richting na derende scooterberyder B. L. J. A. H., die in de richting van de Bloemenlaan reed. Bij de botsing kwamen beiden te vallen. De scooterberijder liep lichte verwondingen aan pols en gelaat op. De bromfietser werd niet gewond. Beide voortuigen werden slechts licht bescha digd. Ds. A. G. Kornet doet begin maart intrede in Vlissingen Ds. A. G. Kornet te Oude en Nieuwe Wetering, die een beroep heeft aange nomen naar de Gereformeerde Kerk te Vlissingen zal eerst 3 maart 1963 zijn in trede daar doen. Door gebrek aan predi kanten in de classis Woerden, waaronder zijn huidige gemeente valt, kan deze in trede niet eerder plaatsvinden. Ds. Kor- niet is 40 jaar, werd 5 maart 1950 predi kant te 'Castricum, ging in 1952 naar Sint-Anna Parochie en deed 3 februari 1957 zijn intrede in Oude en Nieuwe We tering. Drie botsingen met lichte schade In Vlissingen zyn dinsdagmorgen bin nen twee uur drie botsingen gebeurd, waarbij zich geen persoonlijke ongeval len voordeden, maar wel enige lichte schade ontstond. Op de hoek HobeinstraatClijverstraat verleende J. J. de H. met zijn personen- Brouwenaarstraat geen voorrang aan de bestelauto van J. P. S. De personen auto kreeg lichte schade, de bestelauto werd niet beschadigd. Een half uur daarna verleende de bromfietser L. H. op de hoek Singel Browuenaarstraat geen voorrang aan de personenauto van J. H. N.-V. De bromfiets en de auto werden licht be schadigd. Om half twaalf botsten de personen auto van H. C. de J. en de auto van de Belgische mevrouw N P. B B. A. uit Brussel op het kruispunt Paul Kruger straatScheldestraat. De J reed bij de stopstreep in de Scheldestraat iets ach teruit om een wielrijder voorrang te verlenen. Bij deze manoeuvre kwam zijn auto in aanraking met de achter hem rijdende auto van de Belgische da me. Dc Belgische auto kreeg lichte schade. GRIJPSKERKE Afscheid onderwijzer In het bericht in de krant van maandag over het afscheid van de heer F. Dron- kers, onderwijzer aan de ehristelyke school tc Grijpskerke. werd niet vermeld dat ook de heer C. P. de Schipper, hoofd van de school, het woord voerde. Dc heer De Schipper sprak zyn waar dering uit voor het werk van de heer Dronkcrs. De kadergroep van liet Oranje Kruis in het rayon Zeeland (het overkoepelende orgaan voor de verschillende verenigin gen) heeft voor a.s. zaterdag in de Bo- gardzaal te Middelburg een E.H.B.O.- wedstrijd uitgeschreven. Dat betekent, dat daaraan ploegen van de koninklijke vereniging E.H.B.O., het Nederlandsche Roode Kruis en de katho lieke bond voor E.H.B.O. deelnemen. Het is de eerste maal, dat ploegen van deze verenigingen en bonden in Zeeland geza menlijk optreden. De inzet voor deze wedstrijd is de dokter Van Gelderenbe ker, waarmee do kadergroep van het Oranje Kruis de Middelburgse arts D. N, van Gelderen wil danken voor het vele werk, dat hij in het belang van de E.H. B.O. vericht heeft. Zes van de beste Zeeuwse ploegen tre den zaterdag in het „strijdperk". De E.H.B.O.-vercniging heeft de ploeg uit Oostkapelle, die vorig jaar Zeeuws kam pioen werd, afgevaardigd, alsmede Middelburgse ploeg. Dc eer van het Ro de Kruis wordt verdedigd door do ploe gen uit Souburg en Goes; het is nog niet bekend welke ploegen er van de katho lieke E.H.B.O. deelnemen. Het ligt in de bedoeling om deze wed strijden om de 2 jaar te organiseren; de organisatie berust bij de kadergroep van het Oranje Kruis, de algehele leiding bij de rayonleider, de heer P. Uijl. De C ter Van Gelderenbolter geldt niet wisselbeker; de winnende ploeg zal een verkleinde kopie in ontvangst mogen nemen. Van onze adverteerders Expositie „Technica '62" van firma De Ruiter N.V. Een zeer veelzijdige verzameling te kenmaterialen voor zuiver technisch gebruik heeft de firma De Ruiter N.V. te Vlissingen bijeengebracht in „Brit- tannïa" in de expositie „Technica '62" Op deze expositie zijn materialen aan wezig van de meest vooraanstaande fa brieken op dit gebied. Men exposeert met name reltenlinialen, passerdozen, tekencombinaties, geodetische instru menten, potlood- en stiften, snymachi- nes, letterschablonen, tekeninkten, stif ten en stifthouders alsmede tekenpot- loden. Zeer belangwekkend zijn ongetwijfeld de steeds meer in zwang komende te kenvulpenhouders van Rapidograph, die verkrijgbaar zijn in zev.en verschil lende pendikten. Met deze vulpenhou ders kunnen snel en met een grote mate van precisie grafische en technische tekeningen worden gemaakt, Een be langrijke plaats op de expositie is inge ruimd voor de tekentafels, n.l. de een voudige doch zeer gedegen Nestier „Student" voor scholen, universiteiten en technische beroepen, de Nestier „Techniker" voor vakgebruik, evenals de „Konstructor" van dezelfde fabriek, die tot de toonaangevende instrumen ten behoren op hot gebied van de te keninstrumenten in vVest-Europa. In een hoek van de bovenzaal in „Britan nia" is een aantal technische boekwer ken uitgestald, waaronder verschillende Elsevier-uitgaven en technische W.P.'s. Voor deze zuiver specialistisch gerich te tentoonstelling bestond dinsdag goe de belangstelling. De expositie is geo pend van 9 tot 12 uur 's morgens, van 14 tot 18 uur des middags en van 19 tot 22 uur des avonds. Scheepvaartberichteri Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 5-11 Westereems van Mantyluoto, Jongkind van Glasgow, Goote van Liverpool, Cliaris van Bremen, Paloma van Rotterdam, op 6-11 Baltic van Rotterdam, Fokke de Jong van Sheerness. Minerva II van Amsterdam, Fal- van Noordzee voor Lnngbrugge, Nero Malaga, Eagle van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 5-11 Dinkel naar Londen. Forel naar Rotterdam, Kloosterdijk naar Rotterdam. Togokust naar Amsterdam, Ulysses naar Rotterdam, Ja gersfontein naar Rotterdam, Eddy Stone naai Duinkerken, Falco naar Noordzee van Lan- gebrugge, Breda naar Rotterdam, Biesbosch Dublin, Lauriergracht naar Rotterdam. Garoet naar Rotterdam Eyo-S naar -Duinker ken van Terneuzen, Sirius naar Londen van van Gent, op 6-11 Agnes naar Londen, Steenbergen naar Boulogne, Appingedam naar Rotterdam, Meeuw naar Helsingfore, Breezand naar Bayonne, Idancl naar Kings Lynn. Vlissingen aangekomen op 5-11 Belgulf Glo- ■an Dagenham, C. Herup van Hamburg, Antarctica van Kopmansliolmen, Anna Reh- van Bayonue. Vlissingen vertrokken op 5-1.1 Antarctica Middelburg, op 6-11 Belgulf Glory i Antwerpen, Anna Rehder naar Oslo. BEVAT DE ONMISBARE VITAMINEN ALLE 10 ZUID-BEVELAND KAPELLE Lezing ir. J. J. van Hennik voor fruittelersorganisatie De afdeling Kapelle en omgeving van de Nederlandse Fruittelersorganisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuinbouwwintercursussen zal dinsdag avond 13 november in het gebouw „Obadja" het vergaderseizoen openen met een lezing van ir. J. J. van Hennik, rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en Noord-West-Brabant. Ook dit jaar zal Van Hennik zijn lezing afstemmen Militairen te rag uit Nienw-Gainea Maandagavond waren er in de geme te Kapelle weer welkomstklanken horen bij twee families waar een zc na een verblijf van vele maanden in Nieuw-Guinea. was teruggekeerd. Het tamboers- en pijperskorps „Jonge Kracht" uit Biezelinge bracht in dit dorp de familie J. C. Staal een sere nade; de muziekvereniging „Ons Ge noegen" uit Kapelle deed hetzelfde bij de familie J. G. Eversdijk. De beide muzikale gebeurtenissen trokken weer veel belangstelling. VEILING GOES. .ovember. Export- en Industrieveiling. Glorie van Holland 1 85-90 45, 80-85 43, 75-80 70-75 47—48, 65-70 45, 2 D 35—36. Cox'8 Orange Pippin 1 85-90 79. 80-85 83, 75-80 86. 70-75 86, 65-70 76.20—78.70, 65-65 63,80—67, 55-60 49.40—53. 2 D 32. Goudrenet 1 100-105 53, 95-100 55. 90-95 55. 85-90 54.30—55, 80-85 55.60—56.60, 75-80 54,20—54.50, 70-75 43.30—59, 65-70 44, grof 42.8043.60, fijn 35—36. Jona than 1 80-85 51. 75-80 57, 70-75 56, 65-70 51— 52, 60-65 39, 2 D 29. 2 80-85 37. 75-80 42, 70-75 4344, 65-70 40—51, 60-65 37. Br. Alex Lucas 1 75-80 48. 70-75 54, 65-70 51. 2 D 25. Zwijndr. Wijnpeer 2 60-65 31, 55-60 27, 50-55 23. 2 D 16. St. Remy 1 75-85 29. 65-75 30. 2 D 24. Com- tesse de Paris 1 70-75 33. 65-70 34. 60-65 26.90 —28.40. 55-60 21—22, 2 D 14. Gieser Wildeman 2 50-60 44. Div. appels val 17.40, geplukte kroet 18.90. Totale aanvoer hard fruit 18.400 Gewone veiling. Cox's Orange Pippin 1 75-80 77—85. 70-75 76—92, 65-70 71—81. 60-65 63— 71, 55-60 45, 2 D 30—37. 2 75-80 77. 70-75 79, 65-70 73, 60-65 62, grof 48—64, fijn 2812. Glorie van Holland grof 40. fijn 24—33. Lax- ton'S Superbe 1 80-85 42, 75-80 44—45. 70-75 45. 65-70 38—41, 60-65 32, 2 D 20—30, grof 37. Goudrenet 1 90-95 61—72, 85-90 66—76, 80-85 67—74, 75-80 67—73, 70-75 62—65, 65-70 53, Goudrenet rood 1 85-90 55, 80-85 58. 75-80 55, 70-75 49, 65-70 45. Golden Delicious 1 85 90 71—90, 80-85 77—92, 75-80 83—98, 70-75 78—96, 65-70 68—77, 60-65 49—59, 2 D 30—38, 2 85-90 64, 80-85 65—70, 75-80 60—81, 70-75 57—79, 65-70 46—60, 60-65 41, grof 47—77, fijn 28. Jonathan 1 80-85 63. 75-80 66. 70-75 66, 65-70 60. 60-65 47. gror 20—47, fijn 16—32. Lombarts Calville 1 80-85 42, 75-80 45, 70-75 48, 65-70 43, 60-65 36. grof 33. fijn 27. Ster- Films in Zeeland „Stalag 17", goed werk van Wilder „Wie geeft de bruid weg?" Deze vraag stelt regisseur George Sea- ton in de gelijknamige komedie, die deze week vertoond wordt in Grand (Goes). Fred Astaire speelt in deze film de rol van de interna- Kantongerecht Terneuzen Te veel aan Bacchus geofferd „omdat het zo koud was" Voor de Terneuzense kantonrechter stonden dinsdagmorgen twee huisvrou wen terecht, die zich op 9 en 10 augus tus jongstleden op een landbouwaliker te Graauw hadden schuldig gemaakt aan het weghalen van aardappelen. Het waren mevrouw M. van de W., geb. K. en J. de B., geb. P., beiden uit Hulst. Uit liet proces-verbaal bleek, dat het aardappelen waren, die na de oogst op de akker waren achtergebleven. „Wij doen dit al jaren en hebben er nooit eni ge moeiiykheden mee geliad", zo ver klaarden de dames. „Toch vond de betrokken landbouwer het bly'kbaar niet goed", aldus kanton rechter mr. H. van den Belt. Hij waar schuwde de beide verdachten in het ver volg wat voorzichtiger te zijn met het rapen van aardappelen, omdat dit als een misdrijf kon worden aangerekend. De officier van justitie, mr. T. Lebret, eiste tegen beide dames elk een boete van f 20, subs. 4 dagen. Uitspraak f 15 subs. 3 dagen. TWEE IN EEN De handelsreiziger M. Z. uit Antwer pen had op 13 juli te Axel zijn voer tuig niet stil gehouden voor een stop bord. terwyi hij bovendien de door gang niet had vrijgelaten voor een bromfietser. De eis tegen hem luidde f 10 subs. 2 dagen wegens het niet stoppen en f 40 subs. 8 dagen wegens het niet verlenen van voorrang. Uit spraak f 10, subs. 2 dagen en f 30, subs. G dagen. Dc zaak tegen mevrouw C. de F., geb. Van D., die op 7 oktober te Axel niet kenbaar zou hebben gemaakt dat zij met haar bromfiets linksaf wilde slaan, werd aangehouden voor het verhoor van de verbalisant. Verdachte beweerde name- Raad gaf toestemmins Nieuwe plafonds in woningwetwoningen De gemeenteraad van Wissenkerkc heeft in de dezer dagen gehouden verga dering aan de niiddcnstandsvcreniging Wissenkerbe en Geersdyk toestemming verleend 0111 gedurende de winkelactie van 21 november tot en met 5 decem ber de winkels open te houden tot ne gen uur 's avonds. Deze regeling geldt ook voor de winkeliersvereniging te Kamperland, die een winkelweek houdt van 19 november tot en met 8 decem ber. De raad stelde de bijdragen per leer ling voor de byzondere lagere scholen vast op 63 per leerling en het bedrag per leerling voor de ulo-school werd verhoogd van 60 op 70. de post reservc-exploitaticvcr- aanbrengen van plafonds in dc wo ningwetwoningen. In de nabeschouwing van de gemeente begroting voor 1963 vroeg de heer P. G. A. de Lange (c.h.) aandacht voor betere bestrating op het haventerrein, waarop burgemeester P. Wisse ant woordde, dat dit de volle aandacht van b. en w. heeft. De heer De Lange zag graag een post op de begroting voor een wachtlokaal voor de buspassagiers. Dc lieer J. II. Zuijdweg (v.v.d.) in formeerde naar de verbetering van het gymnastieklokaal cn de mogclyk- lieid van een sportterrein voor dc jeugd in Gecrsdijk. Ook wenste hy, dat liet publiek beter op de hoogte zou zijn van het feit, dat de gemeente gratis rnttenbestrydingsmiddelen be- schikbuur stelt. De heer M. J. Buslraan (s.g.) wenste aantekening, dat hij stemde tegen dc subsidies aan muziekkorpsen en sport verenigingen alsmede tegen alle verze- keringsposten. De gemeenteopzichter zal opdracht ontvangen de niet-goedwer- kende delen 111 dc riolering van Kam perland tc laten nazien, aldus was het antwoord van dc burgemeester op een verzoek van de heer G. C. de Boer. De begroting voor 1963 van het burger lijk armbestuur werd tevens goedge keurd. Inkomsten en uitgaven hiervoor zijn geraamd op 61.407,53, dc gemeente draagt hierin by 50.522,14. Dit bedrag is ƒ1500 hoger dan de eerder gegeven subsidie. Een voorstel van de heer A. Sandee om de gemeenterekening onder de raadsleden tc laten circuleren werd met S tegen 2 stemmen verworpen. lijk, dat de politieman dit niet had kunnen zien, Eveneens werd voor getuigenverhoor aangehouden de zaak tegen de tractor chauffeur J. E. te Biervliet, die daar op, 12 oktober te snel zou hebben gere den met een tractor en twee bieten wagens. Volgens E. kan zijn voertuig op deze wijze niet harder rijden dan de toegestane snelheid van 16 km per uur. BROER KWAM THUIS De 62-jarige Koewachtenaar C. de S. zonder beroep, was op maandagmorgen 3 september betrapt wegens openbare dronkenschap. De S. zei, dat zijn broer was overgekomen en aangezien hg die allang niet meer had gezien, waren zij gezameniy'k een biertje gaan drinken. De officier eiste een boete van f 30, subs. 6 dagen. „Daar boft u bij", aldus de kantonrechter, omdat u op 24 sep tember jl. voor een soortgelijk geval heeft terecht gestaan. Uitspraak con form. „Had u misschien ook familie over?' vroeg de kantonrechter aan de fabrieks arbeider P. H. uit Axel, die op 18 au gustus eveneens dronken was aangetrof fen. H stak het echter op de koude. Aangezien hy verder gunstig bekend stond, luidde de eis tegen hem f subs. 6 dagen. De uitspraak was f subs. 4 dagen. tionale levensgenieter Biddeford „Pogo" Poole, die voor het huwe lijk van zijn dochter, die hij in twintig jaar niet meer heeft gezien overkomt naar de Verenigde Sta ten. Het is een zeer, zeer vroiyk verhaal, de ze historie over Pogo en zijn eerste vrouw Katharine, die na twintig jaar opnieuw door haar vroegere echtgenoot in de problemen komt te zitten en doch ter Jessica, die vol bewondering voor haar vlotte vader ook al conflicten krijgt met haar aanstaande echtgenote. Even lijkt het erop alsof de bruiloft ijelfs helemaal niet door zal gaan, maar dan blijkt, dat de jolige papa toch ook wel eens ernstig kan zijn. De rol van de dochter wordt vervuld door Debbie Reynolds, die van de mama door Lilli Palmer, terwijl Tab Hunter de schoon- In Alhambra (Vlissingen) is eveneens het lichte, vrolijke genre aan bod. Ver toond wordt „My geisha", een geniale solo van Hollywoods topactrice Shirley MacLaine, die om filmechtge noot Yves Montand te bedotten de ki mono van een geisha aantrekt. De pit tige, geestige Shirley weet zich in de rol zo enorm in te leven, dat niet alleen de nietsvermoedende echtgenoot, maar ook de toeschouwer er bijna inloopt. De echtgenoot een regisseur by de gratie van zijn vrouw, de succesvolle actrice is zanger-acteur Yves Montand, Ed ward G. Robinson zien we als een pro ducer, Bob Cummings als een licht ont vlambare Don Juan en metgezel van regisseur Montand en Yoko Tani ten slotte als een echte geisha. De regie van deze uitstekende komedie is in han den van Jack Cardiff. GOES Contactavonden van „Jeugdkerk" Voor de leden van de jeugdkapel (12- 14 jaar) van de hervormde gemeente te Goes werd in „de Prins van Oranje" een contactavond gehouden. Wika D. E. Hiensch sprak in zijn openings woord naar aanleiding van enkele ver zen van Psalm 116 over de betekenis van de eredienst op zondagmorgen. Ty- dens deze byeenkomst werden tot nieu we leden van de jeugdkapelcommissie gekozen Elle van Gorp, Els Kievit, El be Verkerke, Lenie van Wel, Adrie Luteijn, Huib de Kok, Henk Ranter Sjaak Reyerse. Daarna kregen de aanwezigen een uit gebreid filmprogramma te zien. De film „Kinderen" gaf een goed beeld van het werk van de UNICEF (kin derfonds van de Verenigde Naties). Met de film „Zo was het" kreeg men een goede indruk van de wording en de opbouw van de staat Israël. Tot slot werden een tekenfilm en de film „Charley Chaplin in een warenhuis" vertoond. De heer D. de Kok sloot de gezellige byeenkomst. De leden van de jeugdkerk (14-19 jaar) van de hervormde gemeente te Goes kwamen eveneens byeen in „de Prins van Oranje". Na een openingswoord van Wika D. E. Hiensch werd een mu zikale quiz gehouden, waaraan de heer J. Boon medewerking verleende. Daar na was er samenzang van enkele be kende liedjes. Na dc pauze werd eerst de film „De grootste onderneming" over het uitge breide werk van de Verenigde Naties vertoond. Met veel belangstelling volg de men door middel van de documen taire film „Zo was het" de gebeurtenis sen in dc staat Israël gedurende de ja ren 1948-1951: 0.111. emigratie van jo den uit Europese kampen, proclamatie van de staat Israël, overval van Ara bische staten, opname van Israël in de U.N.O., opbouw van do staat Israël. Tot slot van liet gevarieerde filmprogram ma werden nóg een aantal korte amu sementsfilms vertoond. De goedbezoch te bijeenkomst werd door de jeugd- oudcrling J. Burger jr. gesloten. lag 17" gedraaid, de rie van vriendschap, vlucht en ver raad in een krijgsgevangenkamp. Billy Wilder maakte deze film naar een toneelstuk van Donald Bevan en Edmund Trzcinski. In de hoofdrollen William Holden als de eeuwig siga ren rokende en aanvankelijk als ver rader verdachte Sefton, Don Taylor als de moedige luitenant Dunbar, Otto Preminger als overste Von Scherbach en Robert Strauss, Har vey Lembeck, Richard Erdman, Pe ter Graves, Neville Brand en Sig Ru- man als de stereotype bevolking van een krijgsgevangenkamp. „Strijders der duisternis", Luxor (Vlis singen) is deels oorlogsfilm, deels poli tiefilm. Toneel van alle actie is Ierand, ir vrijheidsstrijders tijdens de tweede eldoorlog de gelegenheid aangrijpen om de Britten onder Duitse leiding aan te pakken. In de hoofdrollen Robert Mitchum en Anne Heywood- „Het moeras der liefde", Electro (Mid delburg) ten slotte is een wat vaagjes uit de verf gekomen familietragedie: mama, vroeg weduwe geworden, ziet haar zonen aan de arm van andere ïwen uit haar gezichtsveld verdwy- nen. Erg realistisch uitgewerkt is deze iroblematiek niet. De jongedame die iet slachtoffer wordt van schoonma ma's jaloezie, neemt het voor de eenza me vronw op en forceert een happy en- ding. Zo komt men uit het moeras toch nog op vaste grond. appel 1 05-70 78—81, 60-65 65. 55-60 58. Do yenne du Cornice 2 75-80 92—100, 70-75 103. Br. Alex Lucas grof 23, fijn 13. St. Remy grof 20, fijn 18. Comtesse de Paris grof 12 —19. fijn 9—15. Gieser Wildeman grof 37—39, fijn 14—34. Black Alicante 1 128—137, 2 95— 122. Mispels 1 29. 2 18. Met ingang van deze week alleen fruitveiling op dinsdag en donderdag. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3240 stuks. Weekaanvoer i. Velte koeien en ossen 300. Gebruiksvee 1071. Vette kalveren 350. Graskalveren 345. Nuchtere kalveren 774. Varkens 3. Lopers 111. Biggen 77. Paarden 27. Veulens G. Scha pen of lammeren 228. Bokken of geiten 48. Prijzen in ets per kg. (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien 255—280 220—250 200—220 Vette kalveren 210—240 180—200 160—180 Slachtpaarden 220 200 180 Prijzen in f per stuk. (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). Graskalveren 275 200 175 Nuchtere kalveren 150 130 120 Lopers 95 85 70 Biggen 50 45 40 Schapen 115 100 90 Lammeren 125 100 90 Kalf- en melkkoeien 1075 975 775 Vare koeien 075 575 450 Vaarzen 800 700 500 Pinken 500 375 325 Vette koeien: aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen als giBleren. Vette kalveren: aanvoer korter, handel vlug. prijzen wat hoger, enkele prima's boven notering. Graskalveren: aan- oer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige •eek. Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, handei redelijk, prijzen iets stijver. Lopers en biggen: aanvoer iets minder, han del zeer kalm, prijzen constant. Slachtpaar den: aanvoer matig, handel kalm. prijzen on veranderd. Schapen of lammeren: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen stabiel. Kalf- en melkkoeien: aanvoer korter, han del tamelijk, prijzen prijshoudend. Vare koei- aanvoer tamelijk, handel traag, prijzen vooral niet hoger. Vaarzen en pinken: aan voer korter, handel slepend, prijzen onver anderd. VEILING ST.-MAARTENSDI.TK. Uien 1 bonken 24.80. middel 53-70 26.02, mid del 40-55 27.94, drielingen 35.13, pickles 29.06, stek 3.80. Aanvoer 40 ton. VEILING STAVENISSE. Uien middel 27.20, uien bonken 25.30, drie lingen 35.70, pickles 29.70. Aanvoer 74 ton. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 11)4 ct. Kleine eieren 7/2 ct. BEURSBERICHT GOES. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij f 26—f 28 per 100 kg. Tarwe, id., f 29—f 30.35. Groene erwten, id„ f 38—f 46. Schokkers, id., f 45— Bruine bonen, id., 1' 75—f 100. Kapucij ners. id. f 50—f 57, Karwijzaad, id., f 100— f 109. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., blnnenl, sortering f 10—f lt per 100 kg. Bintje, 35 opw., export sortering, f 10.50—f - 12 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting sorteerkosten voor rekening van koper. Voe- deraardappelen noteerden f 4—f 4.75 per 100 k. UIEN. De prijs van uien bedroeg 19—20 cent per kg., onafgestaart geleverd aan de sorteer inrichting. Hooi. Lucernehooï, geperst uit de ruiter f 160—f 165 per ton. Weidehooi, f 115—f 130 Dijkhooi f 110—f 115 per ton. Veld- beemd. andere beemdsoorten en raaigrassen f 60f 70 per ton. Roodzwenk f 50f 55 per ton. Gerstestro f 60—f 65 per ton. Tarwestro f 45f 50 per ton. Erwtenstro f 100110. Haverstro f 45—f 50 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg, levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1.77f 1.81 per kg. VEILING KRABBENDIJKE. Appels: Rode Jonathan 1 70-75 53, 65-70 53, 60-65 41—45, 2 D 26—32, 3 gr. 33, 3 fijn 17. EU. Orange 2 75-80 47. 70-75 51. 65-70 48, 2 D 31. 3 grof 34, 3 fijn 23. kroet 12. Jona than 2 70-75 50. 65-70 49, 60-65 42. 2 D 29, 3 grof 31. 3 fijn 22. Cocs Or. Pippin 1 80-35 78—86, 75-80 80—89, 70-75 77—89. 65-70 71— 81. 60-65 59—69, 55-60 45—50, 2 D 28—30, 3 grof 55—59, 3 fijn 32. kroet 16—35. Golden Delicious 1 85-90 88—93. 80-85 93—99, 75-80 —102, 70-75 92—98, 65-70 78—83. 60-65 59—66, 2 85-90 77—81. 80-85 83—89, 75-80 88—93, 70- 75 84—89, 65-70 72—74, 60-65 56. 3 grof 36— 63, 3 fijn 18—42, kroet 31—33. Goudrenet 1 85-90 52—58, 80-85 52—61, 75-80 49—61, 70- 75 46—55. 65-70 44—43, 85-90 51. 80-85 53, 75-80 50, 70-75 46. 65-70 43, 2 D 33—37, 3 grof 43—46, 3 fijn 32—35. kroet 27—29. Verpakte appels: Rode Jonathan 1 75-80 55, 70-75 61, 65-70 59. Coxs Or. Pippin 1 75-80 89, 70-75 88. 65-70 81. Diverse valappels 15. Peren! B. Alex Lucas 2 85-90 34. 80-85 39, 75-80 42. 70-75 43. 65-70 36. 2 D 21. 3 grof 23. 3 fijn 11. D. du Cornice 1 80-85 96, 75-80 103, 70-75 108, 65-70 100. 2 D 81, 3 grof 84, kroet 46. St. Remy 1 75-85 27. 65-75 28, 2 D 23, kroet 14. Dubb. prins, bonen 2 95. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 4201 kg, 141—239, handelsgarnalen, aanvoer 1540 kg. 87—104. Schar 170 kg. Bot 236 kg. Wijting 1262 kg. Schol 4 kg. Tong 54 kg. Rog 34 kg. Kabel- jouw 111 kg. Paling 6 kg. Wulken 4 kg. Ongesorteerde vis 62 kg. VEILING ST.-ANNALAND. Uien 40-70 25.40—25.67, bonken 24.05—24.23. Stevige prijzen Grote export De vraag naar Nederlandse uien op de buitenlandse markten blyft dit seizoen zeer groot en als gevolg hiervan worden nog altijd stevige prijzen betaald voor dit produkt waarvan de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden het belangrijk ste prodnktiegebied zijn. De aanvoeren zyn nn over het algemeen wat minder geworden. De telers die hun uien willen bewaren hebben ze opgeslagen in luchtgekoelde bewaarplaats, en degenen die ze van het land wilden verkopen hebben dat in de afgelopen weken gedaan. Als gevolg van de grote waag zy'n de prijzen in de afgelopen periode weer aangetrokken en eind vorige week deed ;de export geschikte middelkwaliteit tus sen 23 en 24 cent per kg Voor grove uien werd tot 22 en 23 cent per kg be taald en de drielingen die er zeer weinig worden aangevoerd omdat over het algemeen een grof produkt wordt geoogst werden verkocht voor even boven de 30 cent per kg. Met name de exporteurs op Engeland tonen de laatste tyd weer een toenemende belangstelling voor de Nederlandse uien. Het kwantum dat wekelijks wordt uit- gevoerd is groot. Volgens het Uitvoer ontrole Bureau voor tuinbonwprodnk- ten bedroeg de totale Nederlandse uienexport in de week van 21-27 oktober 6611 ton. Daarvan ging 3663 ton naar West-Duitsland; 793 ton naar Enge land en 718 ton naar Frankrijk. Afrika nam in deze periode 238 ton Nederland se uien af. terwijl er verder werd uitge voerd naar verscheidene andere landen, waaronder Israël een belangrijke plaats nam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5