JO DE ROO EN PIET RENTMEESTER SNELSTE COUREURS IN BUITENLAND P.T.T. zal in Terneuzen veel, zo niet alles uit bedrijf laten zien Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer RUIMERE BEVOEGDHEDEN BIJ INSTELLEN MAXIMUMSNELHEID NIEUWS UIT DE KERKEN Waar zijn onze schepen MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 JO DE ROO is onfegenzeggelijk Nederlands succesvolste profes sional geweest op de buitenlandse wegen in het afgelopen seizoen. Zijn recente successen zijn van dien aard, dat hij zelfs op grotere hoogte staat dan mannen als Sta- blinsky, Anquetil, Van Looy, Plan- ckaert, om er slechts enkele te noemen. Onze medewerker Ad Vingerhoels stelde een „totaal klassement" op van de prestaties van de Nederlandse renners in buitenlandse wedstrijden. Alleen al het feit, dat Jo de Roo „slechts" ...vijfde Is op deze lijst, bewijst, dat het moeilijk is een juist klassement op te stellen! Het klassement werd namelijk op gemaakt op basis van een gelijk aantal punten voor iedere eerste plaats in een buitenlandse wed strijd, een gelijk aantal punten voor iedere tweede plaats, enzo voort. Een overwinning in een ker- miskoers weegt dan ook even zwaar als een zege in de Ronde van Lombardije. Bovendien is de man, die een groot aantal wed strijden rijdt, in hef voordeel, om dat hij vaker kans heeft op een goede klassering. Met dit systeem kwam er echter toch een Zeeuws succes uit de „getallenbus" van Ad Vingerhoets: Rentmeester werd namelijk eerste in het klassement! De sterke coureur uit Yerseke reed van 4 februari- (Narbonne) tot 12 oktober (Bayonne-BUbao) re gelmatig by de eerste tien. Rent meester vorig jaar tweede ach ter Jo de Haan kwam in die pe riode in niet minder dan 42 buiten landse wedstrijden uit, behaalde 252 punten, een gemiddelde van zes. Iu feite kwam Jo de Roo dan ook tot een betere prestatie, want hy reed „slechts" dertig wedstrijden bulten de landsgrenzen, behaalde daarin 201 punten en kwam zodoende tot een hoger gemiddelde dan Rent meester: 6,70 punt. Afgaande op dat gemiddelde was Jo de Roo dan ook veruit Nederlands beste renner, hetgeen volkomen strookt met de werkelijkheid Nummer twee in het klassement Piet van Est moest 44 wedstrijden rijden om 239 punten te behalen. Hij blijft dus met een gemiddelde van 5.43 ook ver onder De Roo. De Brabander was vooral in de periode na de Tour de Prance geweldig op dreef en met na me in de Ronde van Catalonië. Bas Maliepaard daarentegen was meer de man van het voorseizoen. Deze jonge renner deed evenals Rentmeester pri ma werk in etappecoursen, met 233 punten uit 43 wedstrijden komt hij aan een gemiddelde van 5,30 ook on der De Roo. De grote verrassing van dit seizoen is de come-back van Lieshoutse Piet Damen. De laatste twee seizoenen mangelde het bij Damen nogal aan regelmaat, maar 1962 bracht hem te rug op de voorgrond. Damen, die zyn 227 punten meestal in ééndagscour- sen behaalde, komt met een gemid delde van 5,82 uit 39 wedstrijden te voorschijn. Jan Westdorp had het afgelopen sei zoen weinig geluk en voor Niel Ver- straetc gelden vanzelfsprekend alleen de uitslagen behaald in wedstrijden samen met professionals. Wij geven nu eerst alle uitslagen van de Zeeuwse coureurs, de over winningen van de andere landge noten en tot slot het totaalklasse ment opgemaakt volgens de be kende waardering van 10 punten voor een eerste plaats tot één punt voor een tiende plaats. Uitslagen van Piet Rentmeester: lste in: Narbonne; Kuurne-Brussel- Kuurne; Parys-Vimoutiers. 2de in: Antibes: Ichtegem; Eindklas sement dwars door België; 2de ge deelte 2de etappe Vierdaagse van Duinkerken. 3de in: Antwerpen-Ougreé; Eindklas sement Vierdaagse van Duinkerken; 2e etappe Midi Libre; Mechelen; Ni- nove; Bad Swalbach; lste etappe Ronde van het Noorden; lste etappe Ronde van Picardië; Eindklassement Ronde van Picardië. 4de in: Grote prijs van Nice; 3de etappe Midi Librè; 4de etappe Midi Libre; Antwerpse Pijl; Beveren- Waas. 6de in: Nederbrakel; Diksmuide; 2de etappe Dwars door België; 4de etap pe Vierdaagse van Duinkerken; Bor- deaux-Parys; lste etappe Ronde van Luxemburg;- 3de etappe Ronde van Luxemburg; 4de etappe Ronde van Luxemburg; Viane; Bayonne Bilbao. 7de in: Temse; lste etappe Dwars door België. 8ste in: Parijs-Brussel; lste gedeelte 3de etappe Vierdaagse van Duinker ken: Eindklassement Ronde van Lu xemburg; 2de etappe Ronde van Pi cardië; Plutteaux. 9de in: Schoonaarde; Eindklassement Ronde van het Noorden. 10de in: lste etappe Vierdaagse van Duinkerken; Parys-Tours. Prestaties van Jo de Roo: lste in: 2de etappe Ronde van het het Zuid-Oosten; Denderhoutem; lste etappe Tour de l'Aude; Bordeaux-Pa rijs; Bain de Bretagne; Parijs-Tours; Ronde van Lombardije; 2de in: 4de etappe Ronde van het Zuid-Oosten; Ciney; Temse. 3de in: Grote prijs van Monaco; 5de etappe Midi Libre; Limoges. 4de in: Eindklassement Ronde van het Zuid-Oosten; 4de etappe Vier daagse van Duinkerken; 2de etappe Midi Libre; Asper. 5de in: lste etappe Ronde van Duits land; lste etappe Ronde van het Zuid- Oosten; 4de etappe Midi Libre; Zele. 6de in: Ichtegem; Tydrit Ronde van het Zuid-Oosten; Bourganerif. 7de in: Ferrière-la Grande. 8ste in: 2de etappe Ronde van Duits land; 2de etappe Tour de 1' Aude. 9de in: 3de etappe Midi Libre. 10de in: Ploneaux. Jan Westdorp klasseerde zich als: 3de in: 12de etappe Ronde van Span je; 5de in: 13de etappe Ronde van Spanje. 7de in: lste etappe Ronde van Spanje. 9de in: Alvelgem. 10de in: 11de etappe Ronde van Span je, Schoonaarde. Emiel Verstraete behaalde een 8ste plaats in de 2de etappe Ronde van Duitsland. Het totaal klassement: 1. Piet Rentmeester, 252 pnt. 2) 2. Piet van Est, 239 pnt. 7) 3. Bas Maliepaard, 233 pnt. 6) 4. Piet Damen, 221 pnt. (13) 5. Jo de Roo, 201 pnt. 5) 6. Ab Geldermans, 179 pnt. 3) 7. Peter Post. 162 pnt. (30) 8. Miohel Stolker, 155 pnt. 4) 9. Jaap Kersten, 134 pnt. (10) 10- Jo de Haan, 111 pnt. 1) 11. Ad Biemans. 104 pnt. (16) 12. Huib Zilverberg, 95 pnt. (14) 13. Martin v. d. Borgh SI pnt. 9) 14. Jan Janssen, 81 pnt. 0) 15. Jan Hugens, 80 pnt. (26) 16. Leon Sebregts, 80 pnt. (0) 17. Wim van Est. 58 18. Dick Enthoven, 52 19. Coen Niesten, 34 20- C. v. Amsterdam, 33 21. Jac. v. d. Klundert, 25 22. Theo Sijthoff, 24 23. Joop v. d. Putten, 22 24. Jan Westdorp, 22 25. Dick Groeneweg, 21 26. Raf Gijsel, 20 27. Kees de Jongh, 17 28. Leo Knops, 17 29. Piet van Hees, 16 30. Antoon v. d. Steen, 11 31. Henk Nijdam, 10 32. Jan Plantaz, 10 33. Leo Coehorst, 7 34. Antoon Rutte, 6 35. Jos Hinsen. 4 36. Piet v. d. Horst, 4 37. Fons Steuten, 4 38. Frans Balvert, 3 39. Lex v. Kreuningen, 3 40. Miel Verstraete, 3 41. Jef Coone, 2 42. Jos Linders, 2 43. Gerrit van Lith, 2 44. Mar. van Overveld 2 45. Bart v. d. Ven, 2 46. Geurt Pos, 1 47. Werner Swaneveld, 1 De cyfers tussen haakjes plaats aan van 1961. pnt. 8) pnt. (22) pnt. (25) pnt. 0) pnt. (12) pnt. (20) pnt. (18) pnt. (15) pnt. (19) pnt. (27) pnt. 0) pnt- 0) pnt. (11) pnt. (23) pnt. 0) pnt. 0) pnt. 0) pnt. 0) pnt. (32) pnt. (28) pnt. 0) pnt. (29) pnt. 0) pnt. 0) pnt. 0) pnt. 0) pnt. 0) pnt- 0) pnt. (33) pnt. (35) pnt. 0) duiden de 2243. Het bleek weer eens overduide- lijk voor welke onverwachte gevaren de mens in de ruimte soms binnen enkele ogenblikken kan komen te staan. Het ene moment leek de Pio nier nog eenzaam en schynbaar be wegingloos in de ruimte te zweven en het volgende moment konden al leen de bliksemsnelle reacties van de automatische radarpiloot het schip voor verplettering tegen ben zwerm meteoorstenen behoeden. De Inzitten den werden meedogenloos In hun stuurcabine heen en weer geslingerd, terwyi de machine als een gekgewor- den gigolo tusen de dreigende steen- brokken doorwalste. Eerst toen piloot Storm de snelheid tot een halve G had teruggebracht, begonnen de dingen om hen heen er weer wat normaal uit te zien. „Oef!" zuchtte Arend, „wo zullen ons beklagen bij de di rectie, hoor. Hierover staat niets in de dienstrege- UNIEKE TENTOONSTELLING Mobiele set naar scholen De Nederlandse Posterijen gaan van en met 7 tot en met 19 november aan staande met een uitgebreide tentoon stelling in Terneuzen eens precies uit de doeken doen, hoe dit Staatsbedrijf werkt. Dit gaat geschieden door mid del van een P.T.T.-manifestatie, die tot nu toe slechts in een drietal plaatsen in het noord-oosten van ons land werd gehouden. De tentoonstelling in Ter neuzen zal te zien zün in een viertal lokalen van de christelijke, lagere school aan de Leenwenlaan en zal voor het publiek toegankelijk zijn op 8, 13, 15 en 16 november, telkens van 19.30 22.00 uur. De overige avonden zijn voorbehouden aan leraren en onderwij zers van scholen en aan een groot aan tal P.T.T.-ambtenaren uit Zeeuwsch- Vlaanderen en genodigden uit België. De bedoeling van de P.T.T.-mani festatie is, de verschillende aspec ten van dit bedrijf eens uitvoe- WIJZIGING VERKEERSREGLEMENT IN DE MAAK Binnenkort niet meer beperkt tot drukke perioden Er is een wijziging van het wegen verkeersreglement in de maak, die de minister van verkeer en water staat een ruimere bevoegdheid geeft ten aanzien van het instellen van maximumsnelheden buiten be bouwde kommen. In mei van dit jaar werd een wyzigïng ingevoerd, waarbij de minister op be paalde weggedeelten en gedurende een bepaalde periode een maximumsnelheid kon instellen, indien de verwachting van een ongewone verkeersdrukte dit recht vaardigde. De minister heeft hiervan in de afgelo pen zomer vrij ruim gebruik gemaakt: tussen de Duitse grens en Voorburg kwam op rijksweg 12 eerst een maxi mumsnelheid van 100 km gedurende de weekeinden, later gedurende de maanden augustus en september. Er werden ma xima bepaald voor de „Zuiderzeestraat weg" en bij verschillende verkeersplei nen werden aflopende maxima inge voerd. Over het algemeen hebben, spe ciaal ook de aflopende maxima een gun stige invloed gehad op de verkeersafwik keling en het verkeersbeeld. Wijziging Op 1 oktober waren de borden ineens, tot veler verbazing, weg. Dat kon niet anders, omdat het criterium „onge wone. verkeersdrukte" moest zijn. De ze beperking zal nu bij de komende wijziging van liet reglement verdwij nen. Dan zal het dus mogelijk worden, gedu rende het gehele jaar op bepaalde weg gedeelten een maximumsnelheid te hand haven en ook des winters bij verkeers pleinen en andere punten, waar verschil lend gerichte verkeersstromen op elkaar komen aanstormen, of die gevaarlijk zijn weer de aflopende maxima in te stellen. Thans moet worden volstaan met de blauwe bordjes van waterstaat, die geen rechtskracht hebben en geen enkele in druk op de weggebruiker. Zo zal straks bijvoorbeeld ook op de brug bij Dor drecht in de route Rotterdam-Belgische grens, waar een gevaarlijke bocht in zit, een veilige maximumsnelheid kunnen worden ingesteld. Tot nu toe kon de mi nister dit niet doen; in 't nieuwe artikel zal echter wel de beperking tot een be paald weggedeelte gehandhaafd blijven. Gewoonlijk worden wyzigingen van het wegenverkeersreglement in de maanden september tot oktober ingevoerd, liefst enkele tegelijk. Dat zou dus in dit geval betekenen, dat het pas volgend jaar zou worden, eer deze wijziging van kracht zou kunnen worden. Naar wij vernemen is men echter van plan een uitzondering op deze regel te maken, zodat reeds vrij binnenkort men wil zich niet aan een exacter uit spraak wagen de minister meer arm slag krijgt bij het invoeren van maxi mumsnelheden. Opmerkelijk is wel, dat op 1 oktober bijvoorbeeld bij de verkeers pleinen Oudenrijn en Ypenburg wel de bordjes verdwenen, doch dat de palen zijn blijven staan. ling!" Buck uitte een kreet van verbazing. „Zeg, ik vang een steeds sterker wordend radioscin op! Het lijkt wel een soort noodsignaal of een waar schuwingsteken! Het moet van betrekkelijk dicht- by komen!" Tegeiyk doemdp cr vóór de Pionier een reusachtige steenklomp op, die kennelijk de kern van de zwerm vormde. fowtcvt 35 „Wat U zegt. geldt niet alleen voor U. het geldt voor ieder, die door mevrouw Grypsnia werd gechanteerd, dat zult U moeten toegeven. En toch is zij ver moord- Is U het niet met m|j eens, dat de moordenaar heeft gehoopt na haar dood de hem of haar betreffende papie ren in handen te kunnen krygen? Wie weet, hoeveel mislukte pogingen in deze korte tijd al gedaan zijn!" „Als de moordenaar dat heeft gehoopt, is hij oen grote ezel. Kom nu, hij kon toch op zijn vingers natellen, dat de po litie op die papieren zou zitten als een bok op de haverkist, zodra bleek dat ze geen natuurlijke dood was gestorven?" „Ja, maar dat wist de politic eerst dc volgende morgen. Mevrouw Grypsma had om ongeveer vier uur die noodlotti ge afspraak bij Votre Beauté. Dc schul dige heeft dus de tyd gehad van vier uur 's middags tot dc volgende morgen om die papieren, of wat het dan ook was, waarmee h|j werd gechanteerd, te vin den". Mevrouw Buitelaar was bleek geworden, ze verloor zichtbaar haar zelfverzekerd heid. „Ja, als U het zo bekijkt Maar dan is er ook grote kans. dat hij is geslaagd. Nu, by zo'n bof had hij ook weieens aan de anderen kunnen denken en de hele bups meenemen, dunkt me zo. Wat een zelfzuchtig varken". „Maar dom vindt U hem toch niet lan ger?" „Niet, als hy voor hij naar uit de weg ruimde al de zekerheid had, dat hij die voor hem compromitterende gegevens in handen zou kunnen krijgen". Zij lachte geërgerd. „Enfin, U kunt in uw dossier zien, dat ik de gelukkige niet ben, jam mer genoeg. Als U een alibi mocht wil len hebben voor die bewuste tijd van vier uur "s middags tot de daarop volgende morgen, geloof ik, dat ik U dat wel kan bezorgen. En een echt, geen kunstmatig in elkaar geflanst". „De moordenaar kan ook een ander heb ben belast met het stelen van die papie ren of wat 't dan ook z(jn mag", opperde Perquin. „Dan zou hy iets ongelooflijk doms heb ben gedaan. En de kans hebben gelopen een afperser, die in haar soort betrouw baar was en zich hield aan haar afspra ken te verruilen voor een andere met minder goede kwaliteiten. Neen, ik ben er zeker van, inspecteur, dat als de moordenaar er werkelijk in is geslaagd alles wat op hem betrekking heeft uit dat dossier te lichten, hij dat eigenhan dig moet hebben gedaan. En wat gebeurt er nu verder? Ik bedoel met de mensen, die in haar dossier voorkomen?" „De gewone routine, hun gangen gedu rende de beslissende tijd zullen worden nagegaan, er zullen verhoren plaatsheb ben. Er zal „Flink in hun verleden worden gewroet, veronderstel ik". „Voor zover dat in verband met deze zaak nodig is, ja". „Dat brengt alles natuurlyk afschuwe lijk veel publiciteit met zich mee?" „Neen, daar vergist U zich in. Het is een ambteiyk onderzoek, waarmee de pers niets te maken heeft. Wij vermyden juist opzetteiyk alle vormen van publiciteit, omdat die in de meeste gevallen meer kwaad dan goed doet." Ze haalde zichtbaar verlicht diep adem. „Dus behoeft niemand van deze geschie denis ooit iets te weten, voor zover het mij betreft?" „Neen. Tenzij natuurlijk men termen zou vinden om aan te nemen, dat U de schuldige is. Dan wordt dc zaak naar de openbare zitting verwezen. Dut brengt natuuriyk wel de nodige publici teit met zich mee". „Juist. Nu, ik geloof wel, dat ik daar niet bang voor behoef te zyn. Ik zou werkelijk niet weten op welke grond men mij speciaal zou kunnen verden ken". „Kende U mevrouw Grijpsma goed? „Neen, maar heel oppervlakkig. Ze a nogal populair. Zo het type dat altijd voor iemand klaarstaat. U kent dat wel. Zo van: „Dan weet ik een uitstekend adresje, schat", en: „Laat dat maar aan my over". Op die manier breidde ze haar connecties uit. Maar, zoals ik zei, in haar soort was ze workeiyk de kwaadste nog niet. Ze was een vrouw van haar woord. Mijn vingerafdrukken? Met alle plezier. Maar als U denkt, daar wijzer van te worden, ben ik bang. dat het op een te leurstelling zal uitlopen, want ik heb nooit een voet in Kitty Grijpsma's flat gezet. Is cr nog meer, dat U van my wou weten? Neen? Zal ik Willy dan maar bellen, dat ze U uitlaat? O, geen dank. Ik zou liegen, als ik zei, dat het me een waar genoegen is geweest. Maar aan dc andere kant had Tiet nog erger kunnen zijn". „Een glasharde, inspecteur", zei Brei man hoofdschuddend. „Die draait werke lijk haar hand niet om voor een moord.' „Misschien. Breiman". „Nu, ze had er anders ook reden genoeg voor", „Dat hadden al die anderen ook. En als ze het niet hadden, geloofden ze toch het wel te hebben. Laten we eerst maar gaan lunchen, Breiman, dan kunnen wc daar na naar Amstelveen gaan. Het is bij tweeën". Maar na dc lunch veranderde hij van plan en besloot eerst naar „Wydzicht" te gaan. dat in de buurt van Brcukelen aan de Vecht lag. (wordt vervolgd) rig te belichten. In één van de schoollokalen zal worden getoond hoe dit omvangrijke bedryf vroeger werkte. Men denkt daarbij aan het bijeen brengen van oude machines, oude brieven (hiervan heeft men een aantal verzameld, die destijds in Terneuzen werden gepost), kortom in deze zaal zal de grote historie van de oude posterijen nog eens worden opgehaald in woord en beeld. Men heeft voor deze gelegen heid zelfs een lyst samengesteld van alle postdirecteuren, die in de laat ste honderd jaren de leiding van het Terneuzense kantoor hebben gehad. Eén lokaal zal speciaal worden inge richt met een complete telegraafappa- ratuur, terwijl een uitgebreide telefo- nie-inrichting in een ander lokaal zal worden opgesteld. Het vierde schoollo kaal is bestemd om één en ander nog uitvoeriger toe te lichten door films en causerieën. VOOR DE JEUGD. Een staf van voorlichtingsambtenaren van het bedrijf is nu reeds doende de nodige contacten te leggen met de ver schillende scholen in Terneuzen en om geving. omdat een belangrijk deel van de voorlichting is afgestemd op de jeugd. Zij zyn het voornamelijk die een indruk zal worden gegeven van het geen zich achter de P.T.T.-muren af speelt. Daarnaast zal een mobiele set van het bedrijf bezoeken brengen aan diverse scholen te Terneuzen, Driewegp. Spui, Sluiskil, Hoek en Philippine. Deze mo biele set, onder leiding van mej. F. Pa- rent van de P.T.T.-jeugdvoorlichting, blyft zelfs tot en met 30 november in Zeeuwsch-Vlaanderen. De officiële opening van de tentoon stelling zal plaatsvinden op woensdag 7 november in hotel „Rotterdam", door de burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra. Daarbij zal onder meer te genwoordig zijn dr. C. C. Grutzner, lid van de directieraad van het Staatsbe drijf. De opening zal worden opgeluisterd met vrolijke klanken van de Posthar- monie uit Breda, die te half zeven een muzikale wandeling door de stad be gint en om half negen een concert zal verzorgen op de Markt- Indiase bisschoppen veriaten concilie Verscheidene Indiase bisschoppen, die aanwezig waren op het Vaticaanse con cilie, zijn naar hun land teruggekeerd. Het betreft hier prelaten, wier diocees ligt in door de Chinezen bedreigde noor delijke gebieden. Kardinaal Alfrink, aartsbisschop te Utrecht, heeft de algemene vergadering van het concilie verzocht voor India te bidden- Concilie zou resolutie over kernwapens voorbereiden Een aantal rooms-katholieke persoon lijkheden heeft de afgelopen weken be heerste druk uitgeoefend op de deelne mers aan het oecumenisch concilie met als inzet een resolutie die kernwapens en oorlogvoering, verzet tegen agressie in begrepen, veroordeelt. Het is nog onzeker of het voorstel vol- doende steun zal krijgen voor plaatsing op de agenda. Vorige weck noemde het Paryse blad „Le Monde" het. bestaan van genoemd document voor het eerst. Katholieke zegslieden te Rome bevestig den dit bericht. Het is getekend door 50 geestelijken en leken. Of het voorstel de steun genoot van concilievaders konden de zegslieden niet mededelen. Zij wisten evenmin of er reeds stappen waren gezet om het bij het secretariaat voor buiten gewone aangelegenheden in te dienen. Dit lichaam, waarin tien kardinalen zit ting hebben, ^zou het dan met opmerkin gen naar paus Joannes moeten doorge ven. Een eventuele definitieve beslissing ligt bij de kerkvorst. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Etten-Ulft (Gld.) (toez.), W. H. Schuurman-Stekhoven, vicaris te Wolvega; beroepen te Den Dolder, J. D. Wuister te Ophemert; beroepen te En schede (nieuwe pred. plaats, wijkge- meente 5), G. Juckema te Nyverdal. GEREF- KERKF.N Aangenomen naar Schoonebeek, H. Lijsen te Krimpen aan de IJsel-Krim- pen aan de Lek. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Doornspy'k N. de Jong te Katwijk aan Zee; bedankt voor Vlaar- dingen M. Vlietstra te IJmuiden; be dankt voor Dordrecht M. C. Tanïs te Barendrecht. MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 HILVERSUM 1 402 meter. 746 kc/s. MIDDAG 12.00 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder- 12<30 Mededelin gen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht kwartet. 12.53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws, 13,15 Licht ensemble. 1-3.45 Licl^t orkest, (gr.). 1405 Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma. 15.45 Mondharmonika-or- kest (gr.). 16.00 Bybeloverdenking. 16.30 Twee violen en clavecimbel: klassieke muziek. 16.50 Oude muziek (gr 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazz Club. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzending: Het kabinet van de gevolmachtigde Minister van Su riname, door dr. J. F. Einaar- AVOND 18.00 Orgelspel: amusementsmuziek. 18.30 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19-50 Verplichte by- drage, toespraak. 19.55 Licht instrumen taal kwartet. 20.15 Omroeporkest en so list: Klassieke en moderne muziek. 21.05 Uitbouw van de sociale zekerheid, lezing. 21.20 Klassieke grammofoonmuziek. 21.30 Nederlandse liedjes. 22 00 Volk en staat, parlementair commentaar. 22.15 Pianorecital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Moderne gram mofoonmuziek. 23-40 Het Evangelie in Esperanto. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 meter. 1007 kc/s. MIDDAG 12.00 Licht ensemble. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte orkestmu ziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13-30 Metropoleorkest. 14.00 Zangrecital: Klassieke liederen. 14.30 Lichte muziek. 14.50 Voordracht. 15.00 Klassieke gram mofoonmuziek. 16.20 Lichte grammo foonmuziek. 16.40 Perseus en Androme da. hoorspel. 17,15 Latijns-Amerikaanse ritmen. 17.30 Instrumentaal combo en zang. 17.50 Militair commentaar. AVOND 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Van voor en door amateurs. 18 50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Les contes d'Hoffmann, opera (gr.), (verkorte uit voering). 20.00 Nieuws. 20.05 De Radio- scoop: gevarieerd programma. 22.3C Nieuws en mededelingen. 22 40 Actuali teiten. 23.00 Jazzmuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Joui-naal en weeroverzicht. 20.20 Zendtyd politieke partijen: Uitzen ding van de Party van de Arbeid. 20-30 Een heer belt aan, speelfilmpje. 20.50 Landing met beperkte ruimte, documen taire film. 21.1522.45 De terugkeer van Monte Cristo, speelfilm VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19,00 Tienerprogramma. 19.30 Stalen ze nuwen: gefilmd programma gewijd aan beroepen die durf cn koelbloedigheid vergen. 19.45 Zoeklicht op de culturele actualiteit. 2000 Nieuws. 20.30 Twee maal drie in de zes: liedjesprogramma. 20.55 Appasiönata, drama. 22.25 Me dium: toneelkritieken. 22.55 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Engelse les- 19.30 Sportuitzending. 20.00 Journaal. 20.30 La Revue Perdue: programma dat de 2e prys verkreeg op het Festival van Montrcux. 21.05 Wal lonië 62: economische problemen. 21.50 Balletprogramma. 22.20 Journaal. DINSDAG 6 NOVEMBER 1962 MORGEN KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8 00 Nws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10-25 Klas sieke grammofoonmuziek. 10.50 Blazers ensemble (gr.): oude muziek. 11.00 Voor de wouw. 11.30 Lichte grammofoonmu ziek. 11.50 Volaan.-.. vooruit, lezing. HILVERSUM n. 298 meter 1007 kc/s. MORGEN AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht: Aansluitend: Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Morgenwy- ding. 10-00 Arbeidsvitaminen, gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. Secretaris V.P.R.O. benoemd Het bestuur van de V.P-R.O. heeft in de vacature van de heer N. Padt, econo misch directeur, benoemd mr. A. A. Bakker. Dc heer Bakker wordt secre taris van het bestuur, belast met de da gelijkse zakelijke leiding van het bedrijf van de V.P.R.Ó., en in het algemeen met een coördinerende taak in beleidsaange- legenheden. De heer Bakker is thans directie-secre taris van de N.V. Vereenigde Neder- Iandsche Rubberfabrieken te Heveadorp (Gld.)*. Hij zal zijn functie bij de V.P. R.O. begin 1963 aanvaarden- Opbrengst „Gezonden voor zieken" De nationale financiële actie „Gezonden voor rieken" heeft 1.902.811 opge bracht. De opbrengst'zal verdeeld wor den onder de volgende organisaties die werkzaam zijn op het gebied van de volksgezondheid Het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis, het Oranje-Groene Kruis, het Neder- landsche Roode Kruis, de Stichting ter bevordering der Revalidatie, het Natio naal Fonds voor Geestelijke Volksge zondheid en de organisaties die de strijd hebben aangebonden tegen de volksziek ten kanker, reuma, tuberculose, astma en polio. HOOG EN LAAG WATER 6 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -f nap uur meter 7.52 1.42 8.20 1.58 8.42 1.75 8.53 1.05 9.25 1.22 nap uur meter 20.51 1.52 22.03 1.28 22.17 1.49 nap uur meter 1.35 1.33 1.59 1.49 2.28 1.63 2.17 1.09 2.33 1.27 nap uur meter 14.26 1.57 14.51 1.73 15.17 1.87 14.56 1.39 15.12 1.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7