BILT .Bethesda' nam afscheid van zr. Blok Huldiging kampioenen van ?Theo Middelkamp' Waarderende woorden en geschenken iOSRAM Zeeuwse ALMANAK HERDENKING VAN BOOMPLANTDAG VAN „NIEUW-WALCHEREN" BUISMAN Pietje Bell favoriet hij Vlissingse jeugd Tweede kleuterschool voor St.-Laurens VLISSINGEN HERDACHT ZIJN BEVRIJDING Spijker-vandalen in Terneuzen WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1D62 Spontane hulde in ,,'t Anker" Onder overweldigende belangstelling heeft zr. M. J. Blok, adjunct-di rectrice van het prot. chr. streekziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen zaterdagmiddag afscheid genomen van haar taak en daarmee van een grote schare medewerkers en medewerksters. De bovenzaal van 't An ker" was veel te klein om alle mensen, die deze afscheidsbijeenkomst wensten mee te maken, een plaatsje te geven. Meer dan tien sprekers en spreeksters hebben de scheidende adjunct-directrice in velerlei toonaarden overvloedig lof toegezwaaid. Men het het niet alleen bij waarderende woorden. Een aantal woord voerders onderstreepte die dankwoorden nog eens extra met het over handigen van blijvende herinneringen. De stoffelijke blijken van waardering varieerden van een radio, een pick-up, een salontafel en een stoel tot grammofoonplaten, boekebonnen, bloemstukken en vele andere geschenken. 'dokter C. C. Sluijter namens de huisart sen, „Bethesda" administrateur, de heer W. de Jong, dokter J. J. Bloos uit Oost- Souburg, de heer E. de Priester, voor zitter van het bejaardentehuis be stuur en oudverpleegster, mevrouw M. Van Alte-Visser. Onder luid applaus van de aanwezi gen onder wie burgemeester mr. B. Kolff, wethouder Ch. J. Gillissen Verschage en gemeentesecretaris J. W. Peters werd zr. Blok de feeste lijk versierde zaal van ,,'t Anker" binnengevoerd. De heer J. Moll, voor zitter van het „Bethesda"-bestuur, opende de rij sprekers. „Ik weet", zo begon hij", dat U tegen deze dag hebt opgezien, want U gaat eigenlijk uw eigen huis verlaten na er bijna 32 jaar werk te hebben verricht, dat U lief was. U hebt uw arbeid niet alleen verricht maar ook echt gedragen. Het is bijzon der moeilijk om leiding te geven in een inrichting als deze. U bent daar echter op voortreffelijke wijze in geslaagd. U hebt tussen de personeelsleden onderling een band weten te leggen. Namens het bestuur zeg ik hartelijk dank voor de wyze waarop U gewerkt heeft. U had een diep besef van uw verantwoordelijke taak. Uw gedachten waren altijd bij uw werk. U hebt daarbij altijd het ideaal voor ogen gehouden iets te doen voor de lijdende mens". Gepensioneerd Zuster Blok die per 1 november werd pensionneerd. wordt opgevolgd door zr. C. de Jong. Het was de nieuwe adjunct directrice, die vervolgens het woord nam. „Wij danken U", zo zei zr. De Jong", voor alles wat U voor ons huis in het algemeen en voor ieder persoonlijk heeft gedaan". Hierop bood zij het per- soneelsgeschenk aan. Dr. P. C. Kraan, die namens de specia listen van de Vlissingse ziekenhuizen het woord voerde, zei in zijn toespraak onder meer: „Wij hebben grote waarde ring voor de manier waarop U zich in de loop der jaren aangepast hebt. Ik ben m(| ervan bewust, dat wü specialisten het U zeker niet altijd even gemakke lijk hebben gemaakt. Ik hoop echter dat U thans nog zeer lang van U welverdiende rust zult kun nen genieten. „Het comité „Vrienden van Bethesda" richtte zich bij monde van voorzitter W. Sanderse tot de scheiden de zr. „Ik weet uit ervaring, dat U de patiënten altijd met raad en daad bij stond. Ook de familieleden bood U hulp naar vermogen". Aldus de heer Sander se. Namens de predikanten sprak ds. J. Kwast. „U hebt", zo zei deze predikant in zijn humoristische toespraak, steeds gepoogd om de waardigheid van het ver pleegd zijn hoog te houden". Verder voerden nog het woord: de moe der-overste van het St.-Josephzieken- huis, zr. J. Corré van de kraamafdeling, Advertentie) Voorkeur.... Gistermiddag nog weer eens ge luisterd naar Roel Balten, die al vele jaren met grote geestdrift hij een onderdeel van de Konink lijke Marine onder de loep, waar toe hij naar Den Helder was ge reisd. Balten was bij het marine- duikbedrijf en hij waagde zich zelfs in een duikerpak beneden de waterlijn. Wél een bewijs van de geestdrift, die deze radiover slaggever nog altijd weet op te brengen. Zijn vraag gesprekjes zijn ook kort en zakelijk. Gistermiddag vroeg hij aan één van zijn slachtoffers onder meer aan welke marine plaats, Vlissingen of Den Helder, de man de voorkeur gaf. Het antwoord was even kort als afdoende. „Vlissingen", zei de man, zonder aarzelen. „Waarom?", vroeg Balten. „Omdat ik er woon", antiooordde de marineman. Er viel geen speld tussen te krij gen. Hartelqk Voor iedere spreekster en woordvoer der had zr. Blok een hartelijk ant woord gereed. In haar weerwoord tot het bestuur van het streekziekenhuis zei ze: „Het valt niet mee om af scheid te nemen. Ik dank het bestuur voor de aangename samenwerking, die ik heb mogen ondervinden. De scheidende adjunct-directrice van ,J3ethesda" mocht zaterdag tijdens een afscheidsbijeenkomst een groot aantal geschenken in ontvangst nemen. De heer J. Moll, voorzitter van het ziekenhuisbe stuur, meende zr. Blok bij haar vertrek „wat lawaai te moeten meegeven". Hij deed dat met de overdracht van een fraai radiotoe stel het geschenk van het be stuur dat hij te zamen met ds. Verschoor aan zr. Blok overhan digde. (Foto P.Z.C.) Ik wens Bethesda voor de toekomst het allerbeste toe. „Verder wenste ze zr. De Jong veel moed, kracht en sterkte toe in haar moeilijke taak". Tot het verple gend personeel, dat in grote getale op deze afscheidsbijeenkomst acte de pré- sence gaf, zei de scheidende adjunct-di rectrice: „Van de verpleegster wordt veel gevraagd. Zij heeft een zware maar liefdevolle taak. Ik dank al het verple gend personeel voor de ijver, die ze bij hun werk steeds aan de dag hebben ge legd. En in het bijzonder dank ik de lei dinggevende zusters". Ook prees zij het werk van de overige personeelsleden. Na de grootse huldiging schaarden ve len zich in een lange rij om de vertrek kende zr. Blok nog eens de hand te kun nen drukken. Slot van pag. 1 aardappelhandelaren Vebena. De voorzitter van deze vereniging, de heer J. Bouwman, woonde met zijn echtgenote het planten van de drie laatste bomen bij. De eerste boom werd geplant door mevrouw J. Broerse-Koenderink met assistentie van de heer C. P- Broerse, de tweede door mevrouw C. Bouw- mau-Dankmeyer, de echtgenote van Vebena-voorzitter Bouwman, die eveneens assistentie verleende. De derde tenslotte door mevrouw J. P. Dregmans-de Feijter, waarbij bur gemeester Dregmans de helpende hand bood. Na de „planterij" ver enigde men zich aan een koffiemaal tijd in restaurant Joosse te Koude- kerke, waarbij het woord werd ge voerd door burgemeester Dregmans, de voorzitter van Nieuw-Walcheren de heer C. Vroom, landschapsarchi tect C. P. Broerse en de vertegen woordiger van Nieuw Walcheren in het Vebenabos-bestuur. de heer P. II. Blaauw. AVOmiJEENKOMST 's Avonds kwam het gezelschap bij een in de Burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis, waar men naar dia's en films keek over het herstel van Walcheren en waar een beschei den expositie was ingericht over de activiteiten van Nieuw-Walcheren. Affiches, folders, foto's en kranten knipsels gaven een goed beeld van het werk, dat de Stichting in de loop der jaren had verricht. De bij eenkomst werd geopend met een kort welkomstwoord namens het gemeen tebestuur door burgemeester mr. J. Drijber. Het ontstaan van Nieuw- Walcheren noemde deze een „koste lijk particulier initiatief, opgebloeid in de wirwar van het werk der over heidsinstanties". De burgemeester herinnerde aan de enorme weerklank die de bomenactie in binnen- en bui tenland had gehad. Over de historie van de Stichting sprak de voorzitter, de heer C. Vroom. Nadat hij de tekst van de oorkonde had voorgelezen, die bij boomplanting door prinses-regentes Juliana in het Bellamypark in loden koker in een plantgat was gelegd, herdacht hij in treffende be woordingen de overleden bestuursle den, namelijk de heer G. Ballintijn, die het secretariaat voerde-en zijn grote journalistieke talenten in dienst van de Stichting stelde, dokter G. Sissingh uit Vlissingen, die zich vooral met hot jeugdcentrum Dom burg had beziggehouden, alsmede de heer R. A. de Muynck uit Mid delburg, de initiatiefnemer van de bomenactie- Voorts roemde de heer Vroom het energieke werk van de oud-voorzitter, de heer J. L. Verha gen. Aan het slot van zijn toespraak bood de heer Vroom de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Drij ber, een fraaie ruiker aan- Een duidelijk beeld van de gunstige ontwikkeling der Walcherse beplan ting werd vervolgens gegeven in de causerie met lichtbeelden van land schapsarchitect C. P. Broerse. Van verschillende punten waren, telkens met enkele jaren tussenruimte, fo to's gemaakt waarmee de groei van de beplanting uitmuntend werd aan getoond. Na de causerie werden nog vertoond de films „Walcheren her rezen" van de heer P. Castenmiller en „Eiland van vertrouwen" van John Ferno. In de Burgerzaal was tevens aanwezig een groep in oude klederdrachten, welke het eigendom zijn van Nieuw-Walcheren. VOOR KOFFIE WAAR MUZIEK IN ZIT Veel moderne vrouwen verstaan de oude kunst van koffiezetten. Gelukkig. Want koffie is muziek voor de gezellig heid. En hoe komt er muziek in dc koffie? BUISMAN. Een schepje op een zetsel doet wonderen voor de smaak. HOE U UW KOFFIE OOK ZET... MET BUISMAN SMAAKT ZE BETER! (OOK POEDERKOFFIE) De jeugdleeszaal in de Badhuisstraat te Vlissingen was zaterdagmiddag het do mein van zo'n tweehonderd enthousias te kinderen, toen daar de prijzen wer den uitgereikt aan de winnaars van de tekenwedstrijd, die in Vlissingen ter ge legenheid van de Kinderboekenweek 1962 is gehouden. Het was de voorzitter van de jury, de heer F. Naerebout, die de door de Vlissingse boekhandelaren en de jeugdleeszaal beschikbaar gestelde prijzen (boekebonnen) uitreikte de uitslag van de wedstrijd werd reeds in onze krant van zaterdag j.l. vermeld. Namens de Vlissingse boekhandelaren sprak de heer C. de Ruiter een kort woord, waarmee hij de heer Naerebout inleidde. Leuk was de uitslag van de enquête, die onder de ruim achthonderd deelnemertjes is gehouden: op de ach terzijde van de tekeningen moesten zij invullen, wat zij „het mooiste boek" vonden. In de groep tot en met zes jaar kwam Roggeveens „Okki" als eerste uit de bus, „Tup en Joep" van Arnoldus werd twee, „Pinkeltje" van Laan drie, „Paulus" van Dillieu vier. In de groep zeven en acht jaar was de uitslag: 1. Okki; 2. Pinkeltje; 3. Tup en Joep; 4. Lassie (bewerkt door Ar noldus). De jongens en,meisjes van ne gen en tien jaar kozen: 1. Pietje Bell (Van Abcoude); 2. Alleen op de wereld (Malot); 3. Dik Trom (Kievit); 4. Hei di (Spyrl). Elf jaar en ouder: 1. Alleen op de wereld; 2. Pietje Bell; 3. Dik Trom; 4. Arendsoog (Nowee). Over het geheel genomen bleek Pietje Bell favoriet; tweede mooiste boek was „Alleen op de Wereld", derde „Okki". De heer Meinerna te Middelburg 25 jaar bij de belastingen De lieer A. Meinerna, hoofdcontroleur van 's rijks belastingen te Middelburg herdacht vrijdag liet feit dat liij 25 jaar geleden in *s rjjKs dienst trad. Tijdens een speciale bijeenkomst werd de jubilaris waarderend toegesproken door het hoofd van de inspectie, de heer O. E. Alberti. Verder voerden onder anderen dc heer Hoek namens de stichting Voortgezet Economisch Onderwijs, welk instituut de heer Meinerna geeft, het woord. De jubilaris werden verschillende geschenken aangeboden, terwijl hij ook telegrafische gelukwensen ontving. Voor mevrouw Meinerna waren er bloemen. FEDERATIE A.N.A.B. TE GOES BIJEEN Zaterdagmiddag kwam de federatie Zuid-Beveland en Walcheren van de Algemene Nederlandse Agrarische Be- "fsbond in vergadering bijeen in de ndbouw" te Goes. De vergadering, die vrij goed bezocht was, stond onder voorzitterschap van de heer M. P. de Graaf uit Kloetinge, federatievoorzit ter. Tijdens deze cursusvergadering hield de heer J. L. Lukaart te Goes, hoofdbe stuurder, een inleiding over de toekom stige arbeidsongeschiktheidswet. Hier in stelde spreker onder meer, dat de S.E.R. en de S.V.R. een coördinatie van de ziektewet, de ongevallenwetten en de invaliditeitswet zeer gewenst acht ten en dat deze van mening zijn, dat de nieuw te formeren wet enkel voor de werkers in loondienst toepasselijk moet zijn- Minister Veldkamp ziet deze nieu we wet meer als een volksverzekering. Ook de interumregeling van minister Veldkamp werd onder de loep genomen. Spreker gaf een toelichting op het standpunt van het N.V.V., dat reeds vanaf 50 arbeidsongeschiktheid een uitkering wenst inplaats van de voor gestelde 66 2/3 Ook het vraagstuk van de G.W.S. arbeider kwam hierbij ter sprake. De heer Lukaart verduide lijkte een en ander door middel van het flanelbord met strips. HANDENARBE1DMIDDAG CHR. JONGEREN VERBOND De provinciale commissie van de Zeeuw se afdeling van het Christelijk Jongeren Verbond hield zaterdagmiddag in het gebouw van de evangelische gemeente te Goes een geslaagde handenarbeid- middag- De leiding van deze bijeenkomst was in handen van de heer Th. Wijtman te Middelburg, vice-voorzitter van de afdeling. Mevrouw E. Sieders-Bloem te Biezelïnge verzorgde het instructieve gedeelte van de handenarbeid. Zij leerde de talrijke leidsters en leiders van de clubs hoe op eenvoudige wijze van allerlei waarde loos materiaal leuke en verrassende versieringen en presentjes zijn te ma ken. Speciaal werd deze middag aan dacht besteed aan de kerstversieringen. Het doel van deze bijeenkomst was de leiding van de clubs te instrueren om trent de verscheidenheid op het gebied van de handenarbeid, zodat men dit weer op de clubbijeenkomsten kan uitdragen. In de stromende regen lieeft burgemeester W. Baas zaterdagmiddag de „eerste" steen ge legd voor de tweede christelijke kleuter school in St.-Laurens. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. v. d. Borsse, zei tij dens de gezellige bij eenkomst in het ont spanningsgebouw, de moed van de burge meester oni op deze trieste dag toch te ko men, erg te waarderen. De nieuwe school is be stemd voor ongeveer 40 leerlingen en neet „De Weranda", naar de oude naam van het land waarop het gebouw jromt te staan. Naar men hoopt zal de bouw omstreeks 1 februari voltooid zijn, zodat er I maart officieel kan wor den geopend. In een korte speech prees burgemeester Baas dc vooruitziende blik van het schoolbe stuur, om de eerste kleuterschool die in Brigdamme staat, klein te houden zodat later aan de andere kant van het dorp een tweede kon worden opgericht. In verband met de af standen is het immers veel praktischer twee kleine kleuterscholen te hebben. Bij de „Weranda" hoort een bijzonder groot speelterrein dat, naar de burgemeester hoop te, voor de kinderen een waar lustoord zal wor den. (Foto PZ.C.) In Goese „Slot Ostende Ter gelegenheid van behalen van wegkampioenschap wat in hun mars te Van Dijk. De Nederlandse wielersportwereld heeft zaterdagmiddag de ploeg van de Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp", die op 26 september j.l. nabij VVjjk bij Duurste de voor de vierde maal het clubkampi oenschap van Nederland behaalde, een byzonder hartelijke hulde gebracht. Op een ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in „Slot Ostende" te Goes gegeven receptie, waren een groot aantal vertegenwoordigers van andere wielersportverenigingen uit Nederland aanwezig om de zes renners van de ploeg, Jo de Roo, Piet Rentmeester, Han Verburg, Ferdinand Boonman, Rinus Hoogerïand en Ko Tolhoek een flinke terburg, Ferdinand Boonman, Rinus iluim op de hoed te steken. Tussen de ledrijjven door werden er nog bijzonder lovende woorden gesproken aan het adres van Jo de Roo In verband met diens opmerkelijke resultaten in het bui tenland. Aan de receptie vooraf ging een kleine tocht van de renners in open auto's door Goes met de koninklijke harmonie „Eu- phonia" voorop. Voor „Slot Ostende" pittig nummertje gespeeld, „„„,-honia" haar aandeel in het feest afsloot met het spelen van het Wil helmus. flcc Nederlandse Wielren Unie, dr. van Dijk het woord. Dr. van Dijk verklaarde met zijn vrouw naar Goes te zijn gekomen om verschil lende redenen. „Een van de redenen is, dat wij ons hier bijzonder prettig voelen, maar de voornaamste reden is wel, dat u met uw renners zulke goede resultaten behaalt". Hij memoreerde dat de club dit jaar het vierde Nederlands kampioenschap behaalde. „Het is frappant", dat deze jonge club tot zulke goede resultaten komt. Dit is in de eerste plaats te dan ken aan de twee profs, Jo de Roo en Jan Westdorp, maar daarnaast hebben ook A.R.-K1ESVERENIGINGEN VERGADERDEN IN GOES Onder voorzitterschap van het Tweede- Kamerlid J. A. van Bennekom uit Mid: delburg, hield het provinciaal comité A.R.-kiesverenigingen zaterdagmiddag een vergadering in de „Prins van Oran je" te Goes. Tijdens deze vergadering, die ook werd bijgewoond door de afgevaardigden van de kiesverenigingen, werd gesproken over de kandidaatstelling voor de leden van de Tweede Kamer. Er werd een aanbevelingslijst van kandidaten samen gesteld, die aan alle kiesverenigingen in Zeeland zal worden toegezonden. De ze zullen daaruit een lijst van 20 namen samenstellen, die zal worden toegezon den aan het partijbureau te 's-Graven- hage. Vervolgens hied de heer D. Geuze, wet houder te Oostburg, een korte inleiding over de versterking van de provinciale partijfinanciën. Er bestond voor deze vergadering goede belangstelling. Oorkonde Hij bood aan de voorzitter van Theo Middelkamp, do lieer J. Pouwer, dc oor konde aan, ter herinnering aan het be halen van het kampioenschap. Dr. Van Dijk sprak verder in bijzonder lovende termen over de prestaties van Jo de Roo. Hij vertelde, dat het de KNWU bijzon der goed heeft gedaan, dat do Neder landse renners en in het bijzonder Jo dc Roo in het buitenland zulke goede resul taten hebben behaald. Hij bood Jo de Roo een vaantje aan met daal-op de grote overwinningen, die Jo de Roo dit seizoen heeft behaald. wielersportjoumallst Frits'- vah: Griensven zei, dat het behalen van kam pioenstitels alleen mogelijk Is met kam pioenen in de club en duidde daarbij op Jo de Roo. De heer Van Griensven noemde voor de verdere ontwikkeling van de wielersport in Zeeland een wie lerbaan noodzakelijk. „Deze kan mis schien wel worden gebouwd in samen werking met west Noord-Brabant" sug gereerde hij. De heer C. L. Westerweel, voorzitter van de stichting „Sport Steunt Zonneveld" richtte eveneens zijn gelukwensen to' club en renners. Namens de stichting bood een meisje een tegeltje aan. Theo Middel kampvoorzitter Pouwer, richtte vervolgens een woord van dank tot degenen, die de receptie moesten ver laten. Namens de vereniging bood hil aan Jo de Roo een vaantje aan. Michel Stolker, de voorzitter van dc bond van beroepsrenners had ook niets dan lof voor de prestaties van Jo de Roo. In zijn gelukwensen betrok hij ook me vrouw De Roo. „Als jc vedette wordt, moet jc zorgen vedette te blijven. Je zult dan ook volgend jaar minstens twee klassiekers moeten winnen". In Amsterdam De heer Koopman van de wielerclub „Olympia" uit Amsterdam zei, dat hij had gedacht, dat cr dit jaar een receptie zou zijn in Amsterdam. „Want wij had den alle aandacht gericht op hot beha len van liet olubkampioenschap" ver klaarde hij. Hij had echter allo waarde ring voor dc renners van „Theo Middel kamp" en hoopte het volgend jaar weer op dezelfde sportieve manier de degens te kruisen. De heer Pouwer vond dc 40 seconden voorsprong, die „Theo Middelkamp" op „Olympia" had, in afstand uitgedrukt, nog heel wat. „Wij zijn van plan om volgend jaar weer te winnen. Jullie kunnen alvast proberen iets van deze 40 seconden af tc halen" sprak hij tot „Olympia". De heer Pouwer noemde verder de dag van het Nederlands wegkampi oenschap de wielerdag van het jaar. „Het is bijzonder jammer dat de NTS daaraan en aan bijvoorbeeld de suc cessen van de Nederlandse renners in het buitenland geen aandacht heeft besteed. Het schijnt dat dc prestaties van de Nederlanders in het buiten land meer worden gewaardeerd dan in het eigen land", zo besloot dc heer Pouwer. De buitenlandse belangstelling bleek op deze receptie in ieder geval uit de aan wezigheid van drie mensen van het Franse sportblad 1' Egulpe. Onder de vele belangstellenden bevonden zich ver der onder anderen Kees Pcllenaars f~ vertegenwoordigers van andere Zeeu' se sportverenigingen. Des avond werd er ln „Slot Ostende" voor de leden en genodigden een feest avond gegeven, waarbij het orkest „The Goodwill Boys" onder leiding van Henk Meester voor dc muziek zorgde. Een gure wind woei over de Vlissingse Marinedam toen daar zaterdagmorgen tijdens een sobere plech tigheid de bevrijding van deze stad werd herdacht. Dat gebeurde met een krans'egging bij het monu ment en de gedenksteen. Namens het gemeentebe stuur en The King's Own Scottish Borderers leg den burgemeester mr. B. Kolff en wethouder W. Poppe bloemen. Bij het gedenkteken werden ver der nog namens de vijf consulaten in Vlissingen bloemen gelegd door de heren W. M. van Aller en D. C. A. Lugt. Tot dc gemeentelijke deputatie, die de herdenkingsplechtigheid bijwoonde, behoorden verder de wethouders F. G. Smit en Ch. J. Gillissen Verschage, gemeentesecretaris J. W. Peters en eni ge raadsleden. Ook politiecommissaris J. van Ma rion was aanwezig. Onder de tientallen andere be langstellenden bevond zich voorts de heer J. Gou- jon uit Parijs. Deze Fransman heeft deel uitge maakt van de troepen, die in november 1944 Vlis singen kwamen bevrijden. (Foto P.Z.C.) Auto ramde auto nabij Oostburg Omstreeks elf uur is vrijdagmorgen op de rijksweg Oostburg-Draaibrug de Oostburgse vertegenwoordiger J. de H. met zijn personenauto op een voor hem rijdende personenauto met nan het stuur dc Goese vertegenwoordiger M. de L. gebotst.. De wagen van de L, kwam m du berm van de weg terecht. L. liep geen verwondingen op. Dc H. moest met een hersenschudding in het St. Antoniusziekenhuls te Oostburg worden opgenomen. Belde wagens den zwaar beschadigd. Verschillende autobezitters in S Terneuzen bemerkten de afgelo- S pen dagen 's morgens na het Z wegrijden dat één of meer ban- Z den van hun auto plotseling leeg- 5 liepen. Bij onderzoek bleek, dat vóór en achter de banden spij- jf kers ter lengte van ongeveer vijf centimeter zodanig waren ge- plaatst, dat deze bij het wegrij- den van de auto's de banden moesten binnendringen. De poli- 5 tie te Terneuzen verzoekt een ieder, die ziet dat onbevoegden zich op verdachte wijze bij auto's 5 ophouden, daarvan melding te S maken. Jubileumfeest van 25-jarige personeelsbond „St. Franciscus" Dc r.-k. Bond van verkopend en admi nistratief personeel „St.-Franciscus" van Assisië (H.K.W.) uit Goes hoeft za terdag op feestelijke wijze het 25-jarig bestaan gevierd. Het Reizend Volksto neel voerde 's avonds „Die gecroonde Leersse" van Michicl van Swaen op, onder regie van drs. Louis Lockcfecr. Mét de bond jubileerden ook de leden Hoogcsteger, A. Brusket, L. Polflict G. Krekelberg; zij kregen van deken C. P. M. Holtkamp een zilveren bonds- inslgne. Vijfenveertig jaar was de heer L. Melker lid van de organisatie: voor zo'n lang lidmaatschap bestaat geen in signe, maar het bestuur zorgde voor een grote doos sigaren. De feestavond werd besloten met een bal, verzorgd door het Goese dans- en showorkest The Orpheans. 's Middags recipieerde het bestuur in het Schutters hof. waar vele vertegenwoordigers kwa men feliciteren in dc met bloemstukken versierde zaal. De voorzitter van de af deling Goes van de K.A.B. de heer Th. J. Kwanten, noemde de H.K.W. één van de meest werkzame vakverenigingen in Goes en hij betuigde zijn erkentelijkheid voor de modewerking en prettige sa menwerking. Hij bood het bestuur daar bij een voorzittershamer aan. Verder sprak de heer De Ricsch namens het bondsbestuur, de heer Paauwe namens de N.C.B.B. cn de heer Van Rossum namens Mercurius. Ook deken C. P. M. Holtkamp stak een felicitatierede af. Dc voorzitter van do jubilerende bond, dc heer Hoogcsteger, dankte allen voor de vele blijken van belangstelling en waar dering. Collectes Dc collecte voor de Anti-Honger-Actie, georganiseerd door de N.O.V.LB. (Ned. organisatie voor Internationale Bij stand) heeft opgebracht te Nicuwer- kerk en Capcllc f 261,43; Oosterland f 186,—: Ouwerkerk 82,32; Sirjans- land f 77,50, totaal f 607,25. Advertentie) Vergelijk de Kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wtj U adviseren. GOES VLISSINGEN KKUIN1NGEN DEZELFDE TEMPERATUREN. Plaatselijk opklaringen, vooral in het oosten van het land, maar ook hier en daar wat regen. Matige tot krachtige zuidoostelijke wind, weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 6 november Zon op 7.-12 onder 17.04 Maan op 15.04 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2