Het „onderhands aanbesteden" van bouwwerken biedt vele voordelen ijbbeltje/ Kampioensploeg van „Middelkamp" gehuldigd door gemeente Goes V Automatische schifting mogelijk tussen goede en minder goede aannemers I'TuTsTer naar\ Feijenoord zei Laat maar zitten" VOLLEYBALLERS VAN DE H.T.S. HIELDEN DE TITEL IN ZEELAND ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 BIJZONDERE REDENEN" WERDEN REGEL In Breskens hebben deze week de stemmen gestaakt over het voorstel tot hef onderhands aanbesteden van het te bouwen nieuwe gemeentehuis. Naast argumenten van andere aard keerden de tegenstemmers zich in hoofd zaak tegen het onderhands aanbesteden als zodanig. Zij gaven, zo bleek, duidelijk uit de bezwaren, de voorkeur aan een openbare aanbesteding, waaraan een ieder kan deelnemen. Aangezien men de laatste jaren in het algemeen steeds meer neigt in de richting van het onderhands aanbesteden van allerlei objecten, leek het ons nuttig na te gaan om welke redenen opdrachtgevers en hun adviseurs de voorkeur geven aan onderhands boven openbaar aanbesteden van bouwwerken. Dit was de kern van de vraag, die werd gesteld aan een opdrachtgever, twee adviseurs en een vertegenwoor diger uit de aannemerswereld. Het typerende van de antwoorden was, dat vrijwel alle ondervraagden vóór de onderhandse aanbesteding bleken te zijn. De vertegenwoordiger van de aannemersorganisaties voegde er evenwel nadrukkelijk aan toe niets te gen openbare aanbestedingen te heb ben, mits deze geheel legaal plaats vinden met medewerking van bona fide bouwers. Bijzondere redenen Aangezien de bezwaren tegen het onder hands aanbesteden voor het grootste deel komen van gemeenteraadsleden, al dan niet uit overwegingen van plaatse lijke aard, lijkt het dienstig eerst het daaromtrent bepaalde in de gemeente wet er bij te halen. Artikel 176, tweede lid van dié wet, zegt letterlijk: „de aanbesteding geschiede in het openbaar, behoudens in die gevallen, waarin om bijzondere redenen onderhandse aanbe steding in het belang der gemeente ware". „Om die bijzondere redenen gaat het hier juist", zo zei ons de heer M. de Vos, wethouder van openbare werken van de gemeente Terneuzen, waar men de laatste jaren bijzonder veel met het aanbesteden van werken heeft te maken. Die bijzondere redenen zijn door ver schillende omstandigheden regel gewor den. Wethouder De Vos zei, dat open bare aanbestedingen praktisch niet meer mogeiyk zijn. De inschrijvingen liggen vrijwel steeds boven de raming en bij de bouw van. bijvoorbeeld woningwet woningen boven de zogenaamde curve- prijs. Terneuzens wethouder van open bare werken meent, dat met de aanne mers veel beter gewerkt kan worden r een aannemer een zekere eer moet zijn te worden uitgenodigd. Immers, op drachtgever en adviseurs zoeken geza menlijk naar betrouwbare lieden, waar van zij weten dat zij vakkundig zijn, financieel er goed voor staan en waar van men overtuigd is. dat zij goed werk zullen leveren. Bij de openbare aanbestedingen is er weliswaar nog een gunning, maar als men daarbij mensen moet passeren is dat een voor alle partijen onprettige zaak. Architect J. C. P. Loonen uit Breskens meent, dat men neigt naar de onder handse aanbestedingen door de vele er varingen, die men in het aanbestedings wezen heeft opgedaan. De wijze van aanbesteding, waartoe men nu meer en meer overgaat (de onderhandse) zal volgens hem automatisch een schifting veroorzaken tussen de goede en minder goede aannemers. Volgens hem zijn er nog teveel aannemers, die alleen maar profiteren van de ouderwetse opzetjes. Ook hij geeft de voorkeur aan regule ring van de aanbestedingen. Men heeft dan de volle vrijheid om bepaalde perso nen te passeren. Ook architect Loonen wijst op de nood zaak van vertrouwen, de overtuiging dat de aannemer goed werk levert en niet te vergeten, dat hij beschikt over een staf van personeel, zodat het werk in een bepaalde en redelijke tijd kan worden opgeleverd. De heer Loonen wees er verde opr. dat het aantal open bare aanbestedingen zeer sterk terug loopt- Maar zo voegde hij er aan toe, er zijn tegenwoordig ook veel minder zogenaamde aannemers, die alleen van de opzetten leven. Hoe men in de krin gen van bonafide aannemers over deze materie denkt, vertelde de heer J. Ba- rendregt, vice-voorzitter van de Zuid- Nederlandse aannemersvereniging er voorzitter van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van dezelfde organisatie. Ook hij kan zicli goed voorstellen, dat opdrachtgevers aannemers uitnodigen, die algemeen capabel worden geacht. By de bouw van woningwetwoningen en is er veel mogelijkheid om tot overeenstem ming te komen. Ook w(j gaan hoe lan ger hoe meer tot deze wijze van aan besteding over, aldus de heer De Vos, die het geheel overigens een „penibele kwestie" noemde. Do heer C. M. Zuijd- weg, directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht in West Zeeuwsch-Vlaanderen noemde een aan tal andere aspecten. Nodigt men een aannemer uit voor het bouwwerk in te schrijven, dan hoeft men slechts een maal de door de aannemers gemaakte kosten te betalen, die bij de inschrijving in rekening worden gebracht. Deze overigens legale opzetjes kunnen be hoorlijk oplopen als het om een omvang rijk object gaat, waarvoor tal van aan nemers inschrijven. Deze voorbereidende kosten, waarop een aannemer overigens volkomen recht heeft omdat hy die nu eenmaal heeft indien slechts het overleggen nodigd- 'an prijzen wordt uitge- Passeren Bovendien is het mogelijk om de begro tingen van architect en aannemer naast elkaar te leggen om te zien wie even tueel een vergissing heeft gemaakt. De heer Zuijdweg meent, dat het anderzijds (Advertentie) Radio Luxemburg 208 meter g| zondag 12 uur Radio Veronica 192 meter v/oensdag 13.45 uur H v/oensdag 13.45 uur Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemalre, o.l.v. Wim Ibó gespeeld door Hetty Blok, Annemarie van Ees, Joop Doderer en Jan Oradi ill^i chocolade hagel geldt de algemene gedachte van de op drachtgever, dat die kunnen worden aanbesteed tegen de curveprijs- Die eigenlijk steeds te laag ligt, zo voegde de heer Barendregt er onmiddellijk toe. Dat de aannemers deze woningen vaak tóch bouwen komt volgens hem door de wens om aan het werk te blijven. Soms ziet men hierdoor wel eens kans om aan wat grond te komen voor de bouw van vrye woningen- Gver de vroegere aanbestedingen zei de heer Barendregt, dat deze vaak op de zogenaamde „romantische" manier plaatsvonden, waarvoor de inschrijvings briefjes tevoren worden geopend. Ieder een, die er aan meedeed meende recht op een opzetje te hebben, maar ook kwam het wel voor, dat die nimmer werden uitbetaald. Een jaar of tien ge leden heeft de regering in deze praktij ken nogal scherp het mes gezet. Vlak na de watersnood werden verscheide ne aannemers beboet. Sommigen werd zelfs gevangenisstraf opgelegd. Een commissie van onderzoek werd ingesteld om na te gaan hoe in deze zaken rege lend kan worden opgetreden. Men was het er over eens, dat een aannemer, die serieus inschrijft voor een bouwwerk, daarvoor kosten maakt. Soms zelfs vrij hoge kosten. Devraag rees of deze kosten al dan niet dienden te worden ingecalculeerd in de inschrijvingssom. De een deed dit wel, de ander niet, zodat op dit punt nogal wat concurren tie ontstond. De commissie van onderzoek bracht een uitvoerig rapport uit, dat evenwel werd opgeborgen. Het bedrijfsleven, waarvan tal van aannemers streefden naar een legale zaak, wilde toch ook wel van het wilde „opzet"-systeem af. Opgericht werd de Zuid-Nederlandse Aannemers Vereniging die later samenwerkte met soortgelijke organisaties in Nederland. De Z-N.A.V. voerde een regeling in voor vergoeding van verricht werk, een ver goeding, die de aannemer ten rechte toekomt, aldus de heer Barendregt. Dit betekent, dat de aannemers, die in schrijven een soort meldingsplicht heb ben gekregen. Zij, die inschrijven, heb ben wegens het maken van kosten recht op een redelijke vergoeding, vast te stellen aan de hand van een grafiek. Hun begroting wordt afgestempeld. Dit alles dient ter afstoting van aannemers, die helemaal niet hebben gerekend toch cijfers invullen. Curveprijs oo. BAAYENS I.OPlIIk i De speciaalzaak voor i n De Rotterdamse eredivisieploeg Feijenoord en met name haar voorzitter, de heer Kieboom, heeft zich in Almelo van haar royaalste zijde laten zien. Theo van der Leek, zoon van trai ner Jaap, komt namelijk zondag voor het eerst uit in het hoogste elftal van Heracles tegen De Vole- wijkers als invaller voor Herbert Finken. Als oud-contractspeler had de Rotterdamse sterrenfor matie nog een vordering van 1500 op Heracles, indien Theo van der Leek voor het eerste elf tal van de Almelose eredivisie moest uitkomen. Toen men in Almelo dan ook aan de Rotterdamse bel ging hangen met de mededeling dat het zover was, kreeg men als verheugend antwoord: „Laat maar zitten. Van die 1500 worden wij ook niet rijker". In Almelo zyn dan ook sinds donderdag de grootste vrienden van Feijenoord te vin den VRAGEN OVER Nederlandse landbouw en de E.E.G. „Is de minister bereid uiteen te zetten hoe hij de taak, de nositie. de belang rijkheid en eventueel de noodzakelijkheid van de Nederlandse landbouw voor de nationale welvaart nu en In de toekomst ziet, mede in verband met de totstand koming van de E.E.G.". Dit wordt door vele, leden van de vaste commissie voor landbouw en visserij uit de Tweede Kamer aan de. minister van landbouw en visserij gevraagd in het voorlonig verslag van deze commissie over de begroting van diens ministerie voor 1963. Op tal van plaatsen ir. dit voorlopig ver slag wordt gewezen op de consequenties van het gemeenschappelijk landbouwbe leid in de E.E.G. voor de Nederlandse landbouw en op het in overeenstemming daarmee te voeren Nederlandse rege ringsbeleid. Deze velt leden bepleitten de verstrekking van zo volledig mogelijke feitelijke gegevens van de gevolgen van het gemeenschappelijke landbouwbeleid voor het nationale markt- en prijsbeleid op langere termijn zouden deze leden graag nog voordat de onenbare behande ling van de begroting begint ontvangen. AMBASSADEURS VOOR ZEELAND... Wens van renners wielerbaan op de Bevelanden Zes Zeeuwse renners, Jo de Roo, Piet Rentmeester, Han Verburg, Ferdinand Boonman, Rinus Hoo- gerland en Ko Tolhoelt zijn vrij dagavond in liet gemeentehuis te Goes gehuldigd door burgemees ter F. G. A. Huber. Deze huldiging de eerste maal dat Zeeuwse wielrenners een der gelijke eer te beurt viel werd de zes leden van de Ren- en Tour club „Theo Middelkamp" gebracht wegens het feit, dat zij op 26 sep tember j.I. te Wijk bij Duurstede voor de vierde maal het clubkam pioenschap van Nederland op de weg op hun naam brachten Zes Zeeuwse renners zijn gisteravond in het Goese raadhuis alsnog gehuldigd voor het behalen van de Nederlandse wegtitel. Schouder aan schouder luiste ren zij naar de lovende toespraken. (Foto P.Z.C. Geen vergoeding Blykt nu, dat zo'n aannemer er met de pet naar heeft gegooid en toch niet kan voldoen- aan de te stellen eisen, dan ont vangt hy ook geen vergoeding. Dit geld, dat wel wordt gereserveerd, komt ten goede aan de Stichting voor Vak- en Bouwbedrijf. Door deze maatregel is de beunhazerij sterk teruggelopen, aldus de heer Barendregt. Maar bij dit systeem, zo hoorden we van andere zijde, en dit blijkt ook dui delijk uit het voorgaande, blijft bestaan, dat de opdrachtgever soms vrij hoge vergoedingen moet betalen voor x maal het aantal inschrijvers. Posten, die men belangrijk kan verlagen door één of enkele aannemers uit te nodigen met cijfers ter tafel te komen. En dit is wel een van de voornaamste redenen, waar om men meer en meer afstand doet van de openbare aanbesteding. Over de kwestie met het gemeentehuis te Breskens heeft de heer Barendregt nog wel een persoonlijke mening. „Ei is geen enkele aannemer, die een serieu ze poging heeft gedaan, om de benodig de woningwetwoningen van de laatste tijd te bouwen, omdat zij openlijk ver klaren, dat er niets aan was te ver dienen", aldus de heer Barendregt. Blijkbaar is men daar van mening, dat aannemers van buiten die gemeente wel minder lucratieve woningen mog-en bou wen, maar dat de bouw van een ge meentehuis moet worden voorbehouden aan aannemers van de eigen gemeente. Astra-toernooi Chr. Lyceum Dordrecht liet sterke indruk achter De volleybalploeg van de Vlissingse H. T.S. is vrydag kampioen geworden van het Astra-toernooi in het Christelijk Ly ceum in Goes, dat donderdag reeds be gon. Dit toernooi was zeer sterk bezet en het peil van de wedstrijden lag dan ook lichoorijjk hoog. Reeds in de beginfase dienden zich enkele ploegen aan als kandidaten voor liet kampioenschap in de afdeling heren 1. Dit waren de ploe gen van de organiserende vereniging Astra, van de De Ruyterschool, van de Vlissingse H.T.S. en van het Christelijk Lyceum te Dordrecht. De ploeg van de Rijks Kweekschool, die op andere toer nooien altijd tot de grote kanshebbers behoorde, stelde deze keer teleur. De teams van de II.T.S- en van het Christelijk Lyceum te Dordrecht kwa men tenslotte in de finale. De H.T.S.-ers gaven de Dordtenaren geen kans en zorgden er op die manier voor, dat de titel in Zeeuwse handen kwam. In de strijd om de derde en vierde plaats in de herenafdeling I ging de jonge ploeg van Astra na felle strijd ten on der tegen de De Ruyterschool. Het Christelijk Lyceum uit Dordrecht ging toch niet met lege handen naar huis, want in de herenafdeling II leg de het tweede team van deze school be slag op de eerste plaats. De Dordtena ren moesten hiervoor in de finale het tweede team van de Christelijke Kweek school verslaan. De schoolvereniging van het Christelijk Lyceum te Goes, Astra, heelt donderdag en vrijdag een voleybal-toernooi geor ganiseerd. De foto toont een beeld van een van de wedstrijden. (Foto P.Z.C. De uitslagen van de tweede dag zijn Astra I-R.H.S. I 2-0. petrus Hondius Lyceum Terneuzen-Z.T.I. _2-0._R.K.H.B. Astra I-F I 2-0, petrus ,TX I Goes-K.K.S. I 0-2, R.H.B.S. Vlis- singen H-Schim II 2-0, Chr. Lyceum Dordrecht I-De Ruyterschool 1-1, Chr. Lyceum Haarlem-Z.T.I. 0-2, Chr. Kweekschool I-Chr. H.B.S. Middelburg I 2-0. R.K.S. II-Astra H 1-1, Chr. Kweekschool H-H.T.S. H 2-0. Chr. Ly ceum Dordrecht I 0-2, Chr. Lyceum Dordrecht-R.K-H.B.S. Goes II 2-0, Vlam-Chr. H.B.S. Middelburg I 0-2, Chr. Kweekschool II-R.H.B.S. Vlissingen II 1-1, H.T.S. I-Chr. H.B.S. Middelburg I 2-0, Chr. Lyceum Haarlem-Petrus Hon dius Lyceum 0-2, Vlam-H.T.S- I 0-2, Chr. Kweekschool H-Clir. H.B.S. Mid delburg II 2-0, Chr. Lyceum Dordrecht I-Z.T.I. 2-0, Chr. Lyceum Dordrecht I- Z.T.I. 2-0, Chr. Lyceum Dordrecht II- Astra II 2-0, R.H.B.S. Vlissingen I- RK.H.B.S. I 2-0, De Ruyterschool-Z.T. I. 2-0. 0 In het zuidelijke deel van Zuid-Slavië als gevolg van zware regenval weg-, spoor- cn luehtvorbindingen ontwricht. Door over stromingen ls een deel van de internationale autoweg tussen Skoplje en Salonlki in Grie kenland onbruikbaar. Finale heren II: Chr. Lyceum Dor drecht H-Chr. Kweekschool H 2-0. Finale heren I: Chr. Lyceum Dordrecht I-H.T.S. 0-2. Wedstrijd om derde en vierde plaats in de afdeling heren I: Astra I-De Ruyter school 0-2. „Men kan zich afvragen waarom hieraan een officieel karakter wordt gegeven", aldus burgemeester Huber. „Bepaald niet om de betrokken ren ners meerdere bekendheid te bezor gen, omdat zij die toch wel hebben", zo voegde hij er aan toe. Burgemees ter Huber memoreerde de nog jonge geschiedenis van „Middelkamp", die nog slechts acht jaar geleden te Goes werd opgericht onder de naam „Lo comotief". Het feit dat deze Zeeuwse club in'die acht jaar kans heeft gezien viermaal het landskampioenschap te behalen, noemde hij een prestatie van formaat. Burgemeester Huber zegde toe een open oog te zullen hebben voor eventuele wensen van de kampioenen. Dat die wensen er inderdaad zijn, bleek uit de woorden van Middelkamps voor zitter J. Pouwer. ,Is Zeeland op het ogenblik niet rij]» voor een wielerbaan", vroeg hij zich af. „Zeeland heeft verscheidene van deze banen gehad, maar die zijn na de laat ste oorlog allemaal verdwenen. Toch is de animo voor de wielersport sinds die tijd geweldig gegroeid, terwijl er ren ners zjjn gekomen, zoals Zeeland ze nimmer heeft gekend. Een noodlijdende vereniging als „Theo Middelkamp" kan de kosten voor een dergelijke baan uiter aard niet dragen. Of de gemeente Goes ook noodlijdend is weet Ft niet", aldus de heer Pouwer, „maar wellicht kan deze wens eens onder de aandacht van het gemeentebestuur worden gebracht". Burgemeester Huber beloofde deze aan gelegenheid eens te zullen opnemen met de Goese sportraad en er eens over te zullen praten met de wethouders. De heer J. Ganseman, sprekend namens de Gportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie meende, dat de prestaties van de Zeeuwse club vooral zijn te danken aan de homogeniteit in de ploeg. Tot het bestuur van de club zei de heer Ganseman: „Tracht voor uw renners zodanige middelen van béstaan te vinden, dat zij niet naar Frankrijk behoeven te gaan". DYNAMO-ATLETEN NAAR CROSS IN BELGIË In de Belgische plaats Ledegem wordt morgen een internationale cross-country georganiseerd. Een van de organisato ren kwam persoonlijk naar Middelburg om te verzoeken of ook een afvaardiging van de atletiekvereniging Dynamo aan de start zou willen komen. Deze eervolle uitnodiging werd natuur lijk aanvaard en zo zullen de volgende atleten aan deze cross deelnemen: Hein Cujé, Cas Mulder. Hans Bostelaar, Frans Btouwer. John van Riel. Sjors Christiaanscn, Wim Back, Henk de Vlie- yer en Piet Maartensc. De senioren moe- en een afstand afleggen van 7000 me ter. terwijl de junioren een afstand lo pen van 4000 meter. Amateur-voetbal Het is een zelden voorkomende uitzonde ring als Vlissingen in de competitie op eigen veld verliest. Zo bleef de Vlissing se eerste klasser vorig seizoen niet een maal op eigen terrein. Nu echter zijn de Zeeuwen volkomen van slag. Zo erg, dat wij voor zondag een nederlaag ver wachten.... Dan namelijk komt leider Valkenswaard op bezoek. In de tweede klas zal de meeste aan dacht (althans in Zeeland) geconcen treerd zijn op het duel TerneuzenZee land Sport. De Zeeuws-Vlamingen vor men een bijzonder wispelturig team en de uitslag valt dan ook moeilijk te voor spellen. Zeeland Sport moet aantreden in een heel wat betere vorm dan tegen Roosendaal om ook maar één puntje mee naar huis. te nemen. Voor Middel burg is het bijna een traditie te winnen van sterke teams en daarom moeten de Zeeuwen de punten bij DESK ver overen. Het volledige programma luidt: EERSTE KLAS E Vlisl3hgênValkenswaard, Helmond Boxtel, TOPSehijndel, MOCBraban- tia, De ValkTongelre. SpechtenAl liance. TWEEDE KLAS B InternosSteenbergen, Rood WitUno Animo, BWHontenisse, DESKMid delburg, RoosendaalVeerse Boys, Ter- zenZeeland Sport. DERDE KLAS D Nieuw BorgvlietGrenswachters, Zee- landiaDosko, OdioKaaise Boys, RK FC—Axel, BSC—Meto, Goes—RCS. VIERDE KLAS G Burgh—De Schutters, SC Gastel—NSV, OudemolenCluzona, VosmeerSprun- del, HalsterenHSV, KruislandZierik- zee. VIERDE KLAS H Aardenburg IJzendijke. Lewedorpse BoysClinjïe, YersekeSteen, Oostburg Luctor, Koewacht-Corn Boys. Bier vlietBreskens. RESERVE TWEEDE KLAS B Willem H 3—De Valk II. BW II— Eindhoven n. Middelburg IINAC HL Vlissingen IITSC II, Brabantia IIIn ternos n. RESERVE TWEEDE KLAS B SET IIBaronie 111, Vlissingen III Longa III, Middelburg IIIHontenisse II, HVV IIAxel n, Roosendaal II Goes II, Corn Boys IIZeeland Sport n RESERVE DERDE KLAS C Alliance IIInternos II. NAC IV VOAB n. Van Looy niet in de zesdaagse van Brussel Ex-wereldkampioen Rik van Looy zal niet deelnemen aan de zesdaagse van Brussel. Van Looy heeft nog steeds veel last van de longontsteking, die hij de af gelopen week tijdens de zesdaagse van Frankfort heeft opgelopen. Hij kondigde tevens aan dat het niet in zijn bedoeling lag dit winterseizoen aan verdere wedstrijden deel tc nemen. Zijn kopeplgenoot, de Nederlander Peter Post, zal in de zesdaagse van Brussel worden geassisteerd door Willy Van- nitsen. Promotie dr. Okke Jager, gereformeerd predikant Vrijdagmiddag is bij prof. dr. G. C. Berkouwer aan de Vrije Universiteit te Amsterdam lot doctor in de godgeleerd heid gepromoveerd ds. Okke Jager, pre dikant van de gereformeerde kerk van Haarlem-Noord. Dr. Jager werd op 23 april 1928 te Delft geboren. Op 3 okt. '52 werd hij door ds. J. C. Jonkers uit Delft bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Vrouwenpolder. Op 14 april 1956 verwisselde hij deze kerk met die van Almelo en sinds 6 mei 1960 dient hij de gereformeerde kerk van Haarlem- Noord. Ds. Jager is onder meer voor de gene rale synode van de gereformeerde ker ken in Nederland deputaat voor advies inzake de ontwikkeling van het kerk lied en lid van de Maatschappij der Ne derlandse Letterkunde. Hij kreeg vooral bekendheid als schrijver en publicist. Dr. Jager heeft 23 stellingen aan zijn dis sertatie toegevoegd. Over deze disser tatie schreven wg al eerder in de krant van 1 november. Als paranimfen fun- Ieerden bij de promotie de heren H. de ager leraar aan het christelijk lyceum te Almelo en P. C. Jager, kandidaat biologie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Op de foto wordt dr. Okke Jager gefeli citeerd door zijn promotor prof. dr. G. C. Berkouwer, hoogleraar aan de Vrije Universiteit. Post-Arnold derde in Frankfortse zesdaagse Het Duits-Zweitserse koppel Bugdahl- Pfenniger heeft de zesdaagse van Frankfort gewonnen met 309 punten. Post, die na het uitvallen van Rik van Looy, de Duitser Arnold als koppelge- noot kreeg toegewezen, werd derde met 186 punten. A vondbestellingen Haagse P.T.T. (Van onze parlementaire redacteur). In Den Haag heeft een tekort aan bestelpersoneel bij de posterijen het noodzakelijk gemaakt een deel van de bestellingen naar de avond uren te verschuiven. Voor de avonduren melden zich namelijk voldoende werkkrachten aan. In antwoord op mondelinge vragen v het socialistische Tweede-Kamerlid, de heer Van den Tempel, hierover, deelde de minister van verkeer en waterstaat drs. Korthals gisteren mee, dat de maatre gel drie van de veertien rayons in Den Haag betreft en dat het niet in de ver wachting ligt, dat hij moet worden uit gebreid. Ambassadeurs De heer A. G. Verhulst, sprekend na mens de commissie internationale „Ron de van Midden-Zeeland", noemde het een unicum voor een Zeeuwse club om vier maal een landstitel te behalen. „Lands kampioenen liggen in deze provincie niet zo dH< gezaaid", zo voegde hij er aan toe. De heer Verhulst was van mening dat de renners van „Middelkamp" bij zonder goede ambassadeurs zijn voor de stad Goes en voor de provincie Zeeland. De prestaties van De Roo betekenen volgens hem in Italië, Frankrijk en België meer clan enige Nederlandse staatsman ooit heeft kunnen berei ken. „Trouwens", zo voegde hij er aan toe, „deze vorm van propaganda door middel van de sport wordt door grote naties als Rusland toegenast". De heer Verhulst was verder van me ning dat de wielersport in Nederland bepaald stiefmoederlijk wordt bedeeld vooral als het gaat om overheidssteun'. Treffend noemde hij het. dat sportlieden ais De Roo en Rentmeester-, die wel eens geldrijders worden genoemd, hun club viermaal de landstitel hebben be zorgd, zonder daarvoor één cent te ont vangen. De bijeenkomst werd verder bijgewoond door vertegenwoordigers van de Goese sportstichting, leden van de evenemen tencommissie en van de Zeeuwse sport raad. Behalve tal van Nederlandse sport journalisten. was bij de huldiging aan wezig de heer Robert Silva, wielersport verslaggever van het bekende Parijse sportblad l'fiquipe. Nagekomen advertenties. De heer en mevrouw DEESHAAK geven met grote blijdschap en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun dochtertje MARIA JANNA (Marian). Hoek, 2 november 1962- Withof F 15. Tot onze diepe droef heid ging heden ge heel onverwachts van ons heen, de heer JAN PI ETER VAN HAM op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam: M. J. van Ham Jonker. Middelburg, 2 november 1962. Korendijk 4. De teraardebestelling zal plaatsvinden dins dag 6 november 1962. 12 uur vertrek Koren dijk 4. Geen bezoek, Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7