't Sas te Zierikzee bouwplaats voor kringcommandopost B.B. Eervol ontslag aan districtshoofd voor Tholen, P. van Voornveld AGENDA WALCHEREN BEJAARDEN UIT RAYON ZEELAND VIERDEN FEEST TE VLISSINGEN MARKTBERICHTEN EXAMENS LA BELLE AMERICAINE", EEN BIJZONDER WERK VAN DHERY KERKDIENSTEN VOORZORGSMAATREGELEN IN VERBAND MET HONDSDOLHEID ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Goedkeuring voor locatie verwacht De nieuw te bouwen commandopost voor de Bescherming Bevolking te Zierikzee zal een centrale plaats krijgen aan 't Sas op de groen strook tussen de weg en het gemaal van het Waterschap. Vrijdag middag heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester aan de leden van de kringraad Zeeland D Schouwen-Duiveland, Tholen, St.- Flülipsland meegedeeld dat de goedkeuring voor deze locatie binnenkort tegemoet kan worden gezien. Hij stelde de burgemeesters van de gemeenten hiervan in kennis tijdens een openbare vergadering in het raadhuis van Oud-Vossemeer. raaties van het kringhoofd, de heer J. R. de Boer, bleek dat dit eerst kan worden verzocht wanneer de begroting door G.S. is goedgekeurd. De heren kwa men derhalve tot de conclusie, dat hier sprake is van een vicieuze cirkel. Hoe dan ook: het dagelijks bestuur van de kring zal zich later beraden over de re geling van de personeelsformatie. Zodra het officiële fiat op de keuze van de plaats van deze commando post binnen is, kan een begin wor den gemaakt met de verdere voorbe reidingen. Het object wordt hiermee gesitueerd op het hoogst gelegen punt van Zierikzee. Het zal daar aan 't Sas gemakkelijk bereikbaar zijn, omdat verschillende hoofdverbin dingswegen er dicht in de buurt sa menkomen: de rondweg van Zierikzee met aansluitingen in de richting Zij- pe, Brouwershaven Schouwse West hoek en de weg naar de veerhaven „De Val". Aanvankelijk lag het in de bedoeling de commandopost in het te saneren stads deel van Zierikzee te vestigen, maar hiertegen rezen bij het gemeentebestuur overwegende bezwaren. Overigens zul len eerst nog verschillende besprekin gen nodig zijn eer de financiële conse quenties voor de bouw van deze B.B.- commandopost zullen zijn opgevangen. Het college van Gedeputeerde Staten heeft de Noordzeeuwse kringraad laten weten, dat het object pas dan kan wor den verwezenlijkt, wanneer een zeer aan- (Advertentie) Voor alle technici en leerlingen van technische scholen Noteer 6 of 7 november a.s. voor een bezoek aan onze najaarsexpositie in hotel „Britannia" te Vlissingen. Deze tentoonstelling biedt een compleet overzicht van modern technisch tekenmateriaal- Geopend: 6/11 14-18 en 19-22 uur 7/11 9-12, 14-18 en 19-22 uur. de l lïl P. Krugerstr. 41-43 - Vlissingen. VANDAAG. Vlissingen Alhambra: Ontwakende driften, 19 cn 21 uur, 18 Jaar. Luxor: Nacht over Parijs, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Scheldekwar- tier: Schaakinterland Nederland—Enge land, 1-1 uur. 't Anker: Afscheidsreceptie adjunct-directrice „Bethesda", zuster M. J. Blok, 15.3016.30 uur. Landingsmonu- inent Marinednm: Kranslegging, 10.30 uur. Concertgebouw: Bokswedstrijden D.O.S., 20 uur Bergen op Zoom Roxy: Nacht over Pari)». 10.4-5 en 21.10 uur. 11 Jaar. Luxor: Huis voor ontspoorde meisjes. 18.45 en 21 uur. Tcrncuzcn Luxor: De Comanchcros, 20 uur, 14 Jaar. Concertgehouw: Met donde rend geweld. 20 uur. 14 Janr. Oostburg Ledelthenter: De inspecteur, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olymplatheater: Rode lip pen. 20 uur, 18 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De rimboe vechters van Birma. 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Drie dolle tantes, 18.30 j 21 i a.l. Uzt-ndijkc Hofzlchttheater: De kolos van Rhodos, 20 uur. 14 laar. Zierikzee Concertzaal: Het geheim van Monte Crlsto, 20 uur, 14 Jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Wenn die Heide blilht, 20 uur. a.l. Brcskcns Cnsinobloscoop: Dorp der zonde. 20 uur. 18 jaar. Middelburg City: La belle Amcrlcnlne. 20 uur. ale leeftijden. Electro De kat zal 3 keer miauwen. 19 cn 21.15 uur. 14 Jaar. Concert- en Gehoorzaal: Chr. zangers- bond. 20 uur. Burgerzaal Stadhuis: lus- trumbijoenkomst boomplnntdag, 20.30 uur. Koorkerkcentrum: soosavond herv. Jeugdraad. 20 uur Goes Grand: Ursus de Leeuwenkoning. 19 en 21 uur. 14 laar. Schuttershof: receptie ter gelegenehld van 25-)ar[g bestaan H.K. W„ 1517 uur. gevolgd door toneelavond, i 20 uur. Slot Ostende: receptie „Theo Mid delkamp". 15—17 uut. MORGEN. Vlissingen Alhambra: Op naar Hollywood, 15 uur. a.l. Alhambra: Ontwakende drif ten. 19 cn 21 uur. 18 Jaar Luxor: Vogel- vrlj verklaard. 15 uur. 14 Jaar. Luxor: Nacht over Parijs, 19 cn 21 uur. 14 Jaar. Scheldekwarticr: SchnaMnterland Neder land—Engeland. 12 uur. Bergen op Zoom Roxy: Tarzan. de aap mens. 14 uur. 14 Jaar. Roxy: Nacht over Parijs. 16. 18.45 er 21.10 uur. 14 Jaar. Luxor: Duel om de apaehenbron, 14 uur, 14 Jaar. Luxor: Huis voor ontspoorde meisjes, 16. 18.45 cn 21 uur. 18 Jaar. Terncuzcn Luxor: Met donderend geweld. 14 uur. 14 Jaar. Luxor: De Comancheros, 16.30 en 21 uur. 14 Jaar. Concertgebouw: Met donderend geweld. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent - Olymplatheater: De schrik der piraten. 14.30 uur, 14 Jaar. Olympla theater: O Sole Mlo. 17 en 20 uur. a.l. Sociaal gebouw Stijfsel en Glucosefa- briek: Reizend Volkstheater: met „Tabi- tha". 20 uur. Z.V.U. in samenwerking met personeelsver. Hulst - Bioscoopgebouw: De rimboevechters van Birma. 15 uur. 14 Jaar. Bioscoopge bouw: Die Fledermaus. 18 cn 20.30 uur. Oostburg Ledeltheatcr: Do Inspecteur. 14, 16.30 cn 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Drie dolle tantes, 15.45 uur. a.l. Het Centrum: En altijd lokt de vrouw. 20 uur. 18 laar. IJzcndIJkc Holzlchttheater: De kolos van Rhodos, 17 en 20 uur. 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Het geheim van Monte Crlsto. 20 uur. 14 Jaar. Concert zaal: Billy the Itldd, 15 uur. 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop: Bloedbad In Sydneystreet, 10 en 20 uur. 14 Jaar. Middelburg City: La belle Amerlcalne, 14.30 cn 20 uur. alle leeftijden. Electro: De kat zal 3 keer miauwen, 15.30 en 10.30 uur. 14 laar. Goes Grand: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. zienlijke bijdrage van het rijk in de kos ten zal zijn verkregen. Deze restrictie was tevens een van de prominente op merkingen. die het provinciaal bestuur heeft gemaakt naar aanleiding van de door de kringraad ingediende begroting voor 1962, waaraan overigens de goed keuring moest worden onthouden. G.S. hadden namelijk grote bedenkingen te gen het tekort, dat moet worden gedekt door de hoge bijdragen van 78 cent per inwoner. Bij een normale rijksbijdrage ligt de grens op een bedrag van 25 tot 30 cent per inwoner. Het provinciaal bestuur heeft de kring raad dan ook geadviseerd deze tekorten tot meer normale proporties terug te brengen, onder andere door de nodige matiging te betrachten. Personeel Speciaal maakten Gedeputeerde Staten aanmerking op de personeelsformatie: een kringhoofd, een districtshoofd, eer assistentenhoofd en een administrateur. De eerste vraag, die naar aanleiding van deze kritische noten vrijdagmiddag naar voren kwam, was: kunnen we nog in aanmerking komen voor een extra uitkering van het rijk? Naar de infor- Niet passend In een besloten zitting heeft de kring raad nog gesproken over de functie van districtshoofd voor de heer P. van Voornveld, het voormalig hoofd van de oude kring Tholen in de vroegere organisatie van de B.B. In afwijking van een eerder genomen standpunt werd deze middag beslo ten, dat de nieuwe functie voor de heer Van Voornveld niet passend is. Met ingang van een nader te bepalen datum zal hem daarom eervol ontslag worden verleend. Tegen dit voorstel stemden burgemeester Dijckmeester van Zierikzee, burgemeester C. H. van der Linde van Bruïnisse en burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven. Het overige van deze kringvergadering gold een aantal benoemingen van comman danten van dienst. Tot kringcommandant brandweer werd benoemd de heer C. Berrevoets te Zierik zee, tot kringcommandant geneeskun dige dienst dokter P. W. J. Vogelaar, de districts-schoolarts. Tot hoofd A.B.C. dienst de heer G. J. Wilbrink; tot hoofd dienst sociale verzorging de heer J. Pomper; tot hoofd verbindingsdienst de heer K. J. Feyen; tot kringcommandant politieadjudant M. A. Stegeman en tot plaatsvervangend H.B.B. de heer J. F. den Dekker, allen te Zierikzee. Aan het assistenthoofd Bi,, de heer R. W. Swerus, werd met ingang van januari a.s. eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot sectie hoofd A.B.C. dienst bq het provinciaal commando te Middelburg. MIDDELBURG AFSCHEID L. DE KLERK BIJ HOUTHANDEL ALBERTS Na een diensttijd van bijna 41 jaar heeft vrijdag de heer L. de Klerk af scheid genomen van de houthandel Al berts te Middelburg. Do heer De Klerk, die onderbaas was op de houtwerf, werd toegesproken door de directeur, ir. A. A. Brevet, die de grote houtkennis cn goede eigen schappen schetste, welke "de heer De Klerk gedurende deze lange periode had getoond te bezitten. Ook de per- soneelskern bracht onder hartelijke be woordingen zijn waardering voor de heer De Klerk tot uiting. Nadat geschenken waren aangeboden werden nog oude herinneringen opge haald en dankte de heer De Klerk voor dit prettige afscheid. ZUID-BEVELAND GOES Excursie naar gasfabriek De hervormde vrouwengroep van wijk II van de Nederlands hervormde kerk te Goes zal op woensdag 14 november des avonds een bezoek brengen aan de gas fabriek. KRÜININGEN Botsing te Kruiningen Woensdagavond ontstond een aanrijding in de Hoofdstraat te Kruiningen tussen een A.M.Z.-bus en een personenauto. bus bestuurd, door E. v. d. K. Kruiningen, kwam ongeveer 19.15 uur in de richting van de Markt gereden, toen de personenauto, bestuurd door H. S. uit Waarde, vanuit de Bur gemeester Elenbaasstraat de Hoofd straat wilde inrijden. Beide voertuigen raakten elkander aan de linkerzijde en liepen aanzienlijke schade op. WEMELDINGE Raad Wemeldinge bijeen Maandagavond 5 november om 8 uur vergadert de raad van Wemeldinge in het gemeentehuis. De agenda ver meldt onder meer een voorstel tot be noeming van een kleuterleidster met ingang van 1 januari 1963, een verzoek om eervol ontslag als kleuterleidster van mej. H. A. Rouw te Yerseke. Voorts is er onder meer een voorstel tot vast stelling van een verordening op de hef fing en invordering van een rioolbelas ting. Rijkspostspaarbank Op het rijkspostkantoor tc Wemeldinge werd in de maand oktober aan spaa-r elden gestort tot een bedrag van 19.502,19 en terugbetaald tot een be drag van 24.513.73. Er werden drie nieuwe boekjes uitgereikt. Coöp. Boerenleenbank Bij de coöp. boerenleenbank te Wemel dinge werd in de maand oktober aan spaargelden gestort tot een bedrag van 238.357,06 cn terugbetaald 83.413.42, zodat er een spaarsaldo over oktober van 154.943,65 was. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 4.069.930.58. In dezelfde periode werden 24 nieuwe boekjes uitgereikt. YERSEKE V ogeltentoonstelling „Inter Scaldis" De vereniging van vogelliefhebbers ..In- ter Scaldis" te Yerseke zal op vrijdag 9 en zaterdag 10 november a.s. weer een grote vogcltentoonstelling houden in het hervormd verenigingsgebouw „De Haven" te Yerseke. Niet minder dan 250 kanaries en tropische vogels zullen op deze tentoonstelling te zien zqn. Dat de vele liefhebbers hier het beste ma teriaal laten zien wat zij hebben, is •'an zelfsprekend. 's-GRAVENPOLDER Gemeenteraad De raad 's-Gravenpolder komt maandag avond a.s- om acht uur in openbare ver- ;adering bijeen. Op de agenda staan on- ler meer de wijziging van de bezoldi gingsverordening voor ambtenaren, een voorstel tot aanleg van een straat en een riolering in het uitbreidingsplan Naza- reth-Schoolstraat en verbreding van Na zareth cn de wijziging van het uitbrei dingsplan in onderdelen en de bebou wingsvoorschriften. Jubileum bij de Amsterdamsche Bank Te Middelburg vierde de heer D. Taal, procuratiehouder bij de Amsterdamsche Bank aldaar, deze week zijn veertigjarig jubileum bij deze instelling. Er werd een huldigingsbijeenkomst gehouden in hotel de Nieuwe Doelen, .waar de jubilaris vele goede woorden en geschenken in ontvangst mocht nemen. De directeur, de heer D. F. P. Hoegen, sprak als eerste en stelde daarbq de verdiensten van de heer Taal in het licht. Namens de direc tie overhandigde hij het gebruikelijke geschenk. Namens het departement Zee land van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel sprak de vice-voorzitter van dit departement, de heer D. C. A. Lugt uit Vlissingen. Deze overhandigde aan de heer Taal de gouden medaille van de maatschappij met bijbehorende oorkonde. Namens het personeel werd het woord gevoerd door een collega van de heer Taal, de heer A. de Leeuwen, Deze haalde herinneringen op uit dc vele jaren, waarin hij met de jubilaris had samengewerkt. Ook hq bood een geschenk aan. De jubilaris sprak ten slotte een dankwoord. GEVONDEN VOORWERPEN Dc commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen die aldaar in het tijdvak van 25 tot en met 30 okto ber 1962 als gevonden zijn aangegeven. Verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, grijze vulpen, da mestas met inhoud, netje inhoudende doos boter, tabakszak met inhoud, hon depenning, zilveren sierspeld, rijwieltas met inhoud, wieldop van auto. speel goedpop, bankbiljet, damespolshorloge, fluit, zwarte damestas met inhoud, zil veren kettinkje, bruin-beige sjaal, kin- derbril met donker montuur, grijze plas tic regenjas, voetsteun van bromfiets, rol grijze wol, grijs-groene vulpen, step op luchtbanden. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men daarvan kennis te geven aan het bureau van po litie te Middelburg. ZOUTELANDE Collecte NOVIB De collecte voor de Anti-Honger-Actie (N O.V.I.B.) heeft te Zoutelande 299,71 opgebracht. Auto botste tegen tractor Op een kruising van wegen in de Zaam- slagpolder. nabij het buurtschap Othe- ne. ontstond een botsing tussen een auto, bestuurd door de kruidenier J. de V. te Othene en een tractor, bestuurd door de heer A. D., eveneeens uit Othene. Het ongeval gebeurde doordat De V. geen voorrang verleende aan de van rechts komende tractor. Beide voertuigen wer den aanzienlijk beschadigd. BEGIN VAN BRAND IN MACHINEFABRIEK TE SAS VAN GENT GEBLUST Vrijdagmorgen omstreeks negen uur Is een begin van brand uitgebroken in de machinefabriek aan de Sint Antho- niekade te Sas van Gent. De eigenaar van de fabriek, de heer A. Snelleman, alarmeerde onmiddellijk de brandweer, na korte tyd arriveerde. De brand ontstaan in de slangen van lasappa- ratuur. Daardoor waren enkele gasci linders vrij heet geworden, zodat gevaar voor ontploffing niet was uitgesloten. Door het kordate optreden van de brand weerman A. de Vries, die een laswagen naar buiten bracht cn in het voor net bedrijf liggende kanaal deponeerde, kon erger worden voorkomen. De brandweer had het begin van de brand spoedig onder de knie. De schade was slechts fering en wordt door de verzekering ge- Brandstichter uit Philippine maand de gevangenis in Het Haagse gerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak tegen S. M. de W. uit Philipipne, die in hoger beroep te rechtstond wegens brandstichting in het washok bij zijn woning. Voor het Haagse gerechtshof ontkende hij dit feit echter ten stelligste. De procureur- generaal eiste bevestiging van het von nis van de rechtbank te Middelburg, die De IV. tot een maand gevangenisstraf had veroordeeld. Het arrest van het hof luidde conform. Auto in sloot Dezer dagen is de heer C. v. d. B. uit Zuidzande met zijn vrachtauto op de weg Oostburg-Zuidzande geslipt en in de naastliggende sloot terecht gekomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto kreeg lichte materiële schade. BIJ DERDE LUSTRUMVIERING Meer dan vijfentwintig afdelingen aanwezig „De afdeling Vlissingen is een parel aan de kroon van rayon Zeeland. Wy zjjn er dan ook met recht trots op. Iedere keer als we hier te gast zijn kunnen we merken dat. er in deze afde ling een prettige sfeer is". In deze geest begon de heer F. Leenhouts, rayonvoor zitter van de algemene bond van be jaarden, vrydagmiddag in het Schelde- kwartier te Vlissingen zjjn felicitatie- rede, die hjj richtte tot het bestuur en de leden van de afdeling Vlissingen. Dat gebeurde by gelegenheid van de derde lustrumviering van deze organisatie. Meer dan 25 Zeeuwse afdelingen waren uitgenodigd om de viering van het 15- jarig bestaan mee te maken. En op deze „rayondag" zullen slechts weinig verte genwoordigers van bejaardenafdelingen verstek hebben laten gaan, want toen de voorzitter E. A. van Putten van de ju bilerende Vlissingse afdeling de feeste- lqke bijeenkomst opende, was de grote schouwburgzaal tot in alle hoeken ge vuld. De voorzitter van het hoofdbestuur de heer F. Rippen, die daarna het woord voerde, wierp in zijn toespraak een terugblik in het verleden van de alge mene bejaardenbond. Met voldoening kon hy vaststellen, dat er in de loop der jaren een gro tere belangstelling voor het lot der bejaarden is gekomen. „Wij zqn niet langer meer een ouwewijvenclub, die niets anders doet dan klaverjassen. De burgerq heeft respect voor ons gekregen", zo zei hij. Natuurlijk bracht de heer Rippen ook de strqd om de verhoging der ouder domspensioenen ter sprake, „wy hebben in onze strqd voor een verhoging van de uitkeringen reeds resultaten bereikt. En die zijn voor een groot gedeelte te dan ken aan eigen propaganda. Voor de toe komst ziet het er ook vrij goed uit. Wij zqn dus op de goede weg. Maar wij worstelen echter verder en... we zullen overwinnen!", aldus de bondsvoorzitter. Na dit officiële gedeelte maakten de sprekers plaats voor de leden van de Vlissingse Klavier Muziek Vereniging, die de Dejaarden een aantal accordeon nummers lieten horen. De heer Van de Putten deelde vóór dit optreden mee, dat V.K.M.V. bq elkaar reeds voor 10.000 Zeeuwse bejaarden is opgetreden. Drie ïeden van de Vlissingse muziekver eniging waarvan de muzikale leiding berust bij de heer H. Geysens werden vrijdag nog eens extra in de schqnwer- per gezet. Herman Fastenau, Jan Tal- mon en Frits Mol ontvingen, omdat ze precies 5 jaar lid zqn van V.K.M.V. een attentie. Op deze eerste feestdag de Vlissingse afdeling doet het op 15 november nog eens dunnetjes over met een cabaretpro gramma kon het bestuur van de ju bilerende organisatie een aantal bloem stukken in ontvangst nemen. Rayon voorzitter Leenhouts bood de heer Van de Patten verder nog een geschenk der convert aan. CLASSIC ALE JEUGDRAAD BESLOOT CURSUSSERIE Dezer dagen werd de laatste cursus avond gehouden van een serie, die werd georganiseerd door de classicale jeugd raad van de Nederlands hervormde kerk te Goes. Op deze laatste avond in „Slot Ostende" sprak de heer L. Pieterse, voorzitter van do classicale jeugdraad, een slotwoord en bood de leiding, als waardering voor het door hen gebodene boekebonnen aan. En 25-tal leidsters en leiders in het jeugdwerk op Noord- cn Zuid-Beveland nam aan de cursus deel. De leiding hier van berustte bij de heer J. Sinke en mej. M. Hertong, respectievelijk districts-se- cretaris cn secretaresse van het C.J.V. en wika D. Hienscli te Goes. Onder meer werd behandeld „De Bijbel in het club werk", „Werken met groepen" en „Hoe vieren wij onze feesten". VEILING MIDDELBURG. 2 november. Fruit: Black Alicante 2 130—138. Frankenthaler 2 132. Tomaten: A2 250, B2 270. C2 210. Groenten: Andijvie 1 11, 2 7. Sav. kool 1 20, 2 18. Prei 1 21, 2 2L Bloemkool 4 per kist 16—46, 6 per kist 15—35, 8 per kist 12—25, 10 per kist 16. Komkommers groen 50-60 13— 14, 40-50 13. per kg 14—16. Boskroten 18. Uien 1020. Dubbele bonen 83172. Pronk- bonen 5896. Sla 3.5014. Kassnijbonen krom 123—172, 161—172. Witlof 48—80. Knolselderij 26. Breekpeen 8—9. Bospeen 22—28. Wijn peen 8—11. Waspeen 1525. Spinazie 3743. Postelein 47. Veldsla 2592. Boerenkool 7— 10. Spruiten ongeschoond 61—73, geschoond 73. Witte kool 6. VEILING MIDDELBURG. 2 november. Appelen: Cox Orange Pippin 1 80-85 75. 75-30 77—79, 70-75 77—81. 65-70 68—82, 60-65 61—62, 55-60 48—52. 2D 28. 3 grof 49, 3 fijn 24. kroet 29. Jonathan 1 30-op 45. 75-80 50. 70-75 52. 65-70 47. 60-65 41, 2D 26— 31, 3 grof 36—31, 3 fijn 20. kroet 16. Jona than 2 80-op 37. 75-80 37. 70-75 39, 65-70 38— 40, 60-65 31—32. Goudrenet 1 85-op 50—51. 80-85 53. 75-80 5230—52.60. 70-75 46.50. 65-70 42. 2D 36, 3 fijn 36—37, kroet 21—22. Glorie Holland 1 75-80 46. 70-75 46. 65-70 45. 2D 34, 3 grof 39, 3 fijn 27, kroet 19. Groninger Kroon 1 55-60 31. 2D 23. 3 fijn 24. 3 grof 30. kroet 14. 70-op 40. 65-70 40. 60-65 39. Laxton Superbe 1 75-80 38. 70-75 38. 65-70 38. 60-65 33. 2D 24. 3 grof 34, 3 fijn 18. Peren: St. Remy 2 75-op 25. 65-75 25. 2D 22, 3 grof 21. 3 fijn 18. kroet 13. Comtesse de Paris 1 65-70 26. 60-65 22. 55-60 18. 2D 13. 3 grof 18, 3 fijn 11, kroet 6. Zwijndreehtse Wijnpeer 1 55-60 31, 50-55 23, 2D 14. 3 grof 13, 3 fijn 10, kroet COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 8—14. Andijvie 10—22 per kg. Bloemkool IA: 5 stuks 58—66, 6 stuks 4464 7 stuks 3645; Bloemkool IIA- 6 stuks 26— 37, 7 stuks 21—28 per stuk. Dubb. bonen I 1.80—2.20, II 1.00—1.50. Pronksn ij bonen 85— 1.06. Kassnijbonen 1.60—2.20. Rode kool 916, Gele kool 7—14, Groene kool 12—17 per kg. Sla I 9—11 per stuk. Spinazie 30—49. Spruiten IA 57—74. HA 43—53. IB 52—56. ID 48—62, Prei 17—37 per kg. Selderij 6—10. Peterselie 4 8 per bos. Grote peen 8—13. Uien 14—22, Witlof IA 93—1,03, HA 65-38. IB 84—92, IIB 56—77 per kg. Aanvoer 31.000 kg. Franken- thalers 1.23—1,74. Black Aücante 1,17—1.42, Golden Champion 1.58—1.96. Cox's Orange Pippin, klasse IA 70-94. IB 66-87, IC 40-54. nA 62—72. IIB 47—64. Ellisons Orange IA 46— 62. IB 4748. IC 40—16. Goudrenetten IA 51 —57. IB 47—56. IC 43-48. HA 48—53. IIB 41— 45. UC 42—46. Glorie van Holland IA 44—50, IB 41—47, IC 38—40. HA 35—44. HB 36—42. HC 30—37. Légipont IA 58—63. IB 46-56. IC 3846. Laxton Superbe IA 50-52. IB 46-47. Beurré Alex. Lucas IA 50—59, IB 49—59, IC 50—54 per kg. Vismijn Breskens Aan de gemeentelijke vismijn te Bres kens werden in de week van 21 oktober tot en met 27 oktober de volgende hoe veelheden aangevoerd: 464 kg bot; 1238 kg schar; 15 kg schol; 275 kg tong; 13 kg rog; 253 kg kabeljauw; 2102 kg wij- Voor de jeugdvaardigheidsproéven wel ke deze week gehouden werden door de g.v. „Medïoburgum" te Middelburg, slaagden voor het diploma A de meisjes: F. Lampe, I. Straks, A. Arnoldus. S. Geuze, N. Vis, A. Daniëlse. E. Labruijè- re, E. Villée. W. Dirven, A. Leynse, L- v. d. Borgt, M. Meulenbroek, A. de Jong. I. Philipse, J. Spiele, I. Lichtendaal, I. de Vos, H. Meulenbroek. J. Verdonk. J. de Pree en I Daniëlse. Afgewezen werd 1 kandidaat. Voor het diploma B slaagden: A. Ver boom, L. Vader, E. Pot, M. Goeman, D. Schouten, J. de Kater. M. Breel, A. Si- monse, H. Touw, M. Kuyl. J. Broodman. H. Baaren, I. Paulussen, G .v. d. Linden, R. de Reeuer, M. Ie Fèvre, H- de Vos en N. v. Lierop. Afgewezen werd 1 kandidaat. Het diploma C werd behaald door J. Vermeulen. Afgewezen 1 kandidaat. Films in Zeeland FRANSE KOMEDIE MET SINISTERE TREKJES IN ELECTRO Regisseur Robert Dhery heeft sa men met scenarioschrijver Pierre Tchernia zijn gedachten laten gaan over de invloed, die een buitenge woon fraaie auto zou kunnen heb ben op het leven van twee gewone mensen. Het resultaat is een kos telijke film, die onder de titel „La belle Americaine" dit weekeinde te zien is in CITY (Middelburg). „La belle Americaine" is het verhaal van de fabrieksarbeider Marcel (Robert Dhery zelf) en rijn vrouw Paulette (Co- lette Brosset), die op een goede dag een advertentie lezen, waarin een goede auto wordt aangeboden voor het redelij ke bedrag van 400. Marcel gaat er op af en komt tot de schrik van Paulette en de afgunst van de buurtgenoten terug in een extravagante Amerikaanse „slee". Hoe hij aan dat „autootje" kwam is op zichzelf al een heel verhaal en men kan ZONDAG i NOVEMBER 1962 Ned. Herv. kerk. Aagtekerke 2)30 ds. v. d. Wind; Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Altena; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Gapinge 2 dr. van Haarlem; Gry'psker- ke; 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Richard; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koude- kerke 10.15 ds. Bartlema, jeugdkerk, 't Zandt 10 ds. Kwast; Meliskerke 2.30 ds. Odé; M'burg N. kerk 10 drs. Bak ker, 19 ds. Snoep, Engelse kerk 10 ds. van Boven, Koorkerk 10 ds. van San ten, Oostkerk 10 ds. Enker. Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. Nennie, 2.30 ds. de Boer; Souburg-Oost: 10 ds. v. Duijne, 7 dr. v. Haarlem, West 9-30 ds. Altena; Oostkapelle 10 ds. Richard. 2.30 ds. Wa penaar; Ritthem 9 dr. v. Haarlem. 7 ds. Rothfuss (jeugd); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Duisterhof; St- Laurens 10 ds. Kok, 14.30 ds. Boer; Vee- re 14 ds. Wieringa; Vlissingen St.-Ja- cobskerk 10 ds. Rothfusz: 5 ds. Kloos terman, Johanneskerk 9.30 ds. J. Kwast, 19 ds. Kloosterman. Havendorp 10 ds. Kloosterman, Engelse kerk 9.30 jeugd kerk (12-15 jaar), Bejaardentehuis 19 In het artikel ..Geen hondsdolheid in Zeeland, niaar voorkomen is beter dan genezen" in de P.ZC. van vrijdag gisteren zijn enige footen geslopen. Na de passage niet de verschijnselen van hondsdolheid, die is opgetreden bij de mens, leze men als volgt: „Bescherm uw hond, uw gezin en ande ren tegen hondsdolheid, vraag uw die renarts om advies". Deze raad hangt in de.wachtkamer van de door ons bezoch te dierenarts. Dit advies van de dieren arts is: inenten. Er is geen geval van hondsdolheid in Zeeland tot nu toe ge constateerd en de mogelijkheid wordt sterk verminderd door inenten. Het vac cin tegen de ziekte komt uit het buiten land. Het centraal dierengeneeskundig instituut, afdeling Rotterdam, dat in ons land het vaccin vervaardigt, heeft de levering aan artsen buiten de grote steden (Amsterdam, Den Haag. enz.) stopgezet tot 22 november. De dieren artsen in onze provincie, die al ver scheidene huisdieren konden inenten, moeten het vaccin nu uit het buitenland onder andere de Verenigde Staten en Canada betrekken. Inenten is bij hon den maar eenmaal in de twee jaar no dig. De prijs? Een hond laten intenten kost 12,50 en een kat 7,50. Een kat krijgt de helft van de dosering, die aan een hond wordt toegediend. „Er komt lang zamerhand voldoende vaccin in Zeeland om alle huisdieren te laten inenten", al dus verzekerde ons de dierenarts. Men voorkomt er de ziekte mee. hoewel voor sommigen de prijs van het vaccin misschien een bezwaar zal opleveren. Heel belangrijk De dierenarts was echter van mening, dat inenten voor de huisdieren bijzonder belangrijk is. „Als de huisdieren, zowel honden als katten, die een gevaarlijke beet kunnen veroorzaken, zoveel moge lijk worden ingeënt, wordt het gevaar van besmetting al danig ingedamd". In de Verenigde Staten is het inenten van dieren tegen hondsdolheid ver plicht, in Engeland heeft men de ziekte onder de knie gekregen door muilkor ven en een vervoersverbod, alsmede een quarantaine van omstreeks een half jaar. De Zeeuwse dierenarts was ook tamelijk optimistisch wat betreft het bevel de honden aan de lijn tc houden. ..Wat moeten de mensen in Zeeland doen, die jachthonden bezitten??', zo vroeg hij zich af. 'ou er mogelijk een uitzonde ring voor gevaccineerde jachthonden kunnen worden gemaakt wat betreft het aan de lijn houden In de toekomst zou deze mogelijkheid kunnen worden uitge breid tot Alle gevaccineerde honden. „De practici (dierenartsen) hopen de dieren weer los te krijgen, maar het is in de eerste plaats een heleidskwestie van de inspectie", zo zei hij. Hierna volgt de laatste passage in het artikel. ds. Bartlema; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. van Dieleman. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 Pas teur Risseeuw. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestr.) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 Ieesd.; Zoute lande 10 en 2.30 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 de heer Faasen. Volle Evang. Gemeente: Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlis singen (Havendorp) 4 de heer Davidsz. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Feenstra: Domburg 10 ds. v. d- Ban. 2.30 ds- Elshout; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; GrijDskerke 10 en 2.30 ds. Vlaar- dlngerbroek; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Verschoor; Meliskerke 10 en 2.30 kand. Oranje, 5 ds. Gilhuis: Middelburg: Hof- pleinkerk 9.30 ds. Boonstra. 2.30 ds. Swen; Noorder kerk 9.30 ds. Swen, 5 ds- Boonstra: Oost-en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Van Oostrum; Oostkapelle 10 en 2.3f ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk: Vlissingen 930 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Visser; Westkapelle 9.30 ds. Elshout, 2.30 ds". v. d. Bom. Gfiref. Gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 de heer Verhoef; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. De Gier; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 930. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoute lande 10 en 2.30 leesd- Chr. Geref .Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds- De Vuijst. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring: Middelburg 10 ds v. Santen: Vlissingen 10.15 ds. Van Hille. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 11J5 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopscez. Gemeente: Vlissingen 10 ds- Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heil.sk. Vlissingen 10 Heil-sk. Evang. on G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. Adventkerk (3 november): Vlissingen geen dienst; Middelburg 30 Bijbelstudie, 11 ds. Voorthuis, 3 ds. Betram en ds. Hond. daarvoor het beste de film gaan zien, want Dhery vertelt rijn verhaal in ver nuftige en komische filmtaal. „La belle Americaine" is, afgezien van het vreselijk aardige onderwerp, toch al een merkwaardige produktie. De film is namelijk het resultaat van zeer vruchtbare samenwerking van een groep kunstenaars, die iets in hun mars hebben en dat hier tonen. Zo regisseert Dhery niet alleen, maar schreef hq ook het scenario en speelt hij bovendien een der belang rijkste rollen. Alfred Adam, een an dere hoofdrolspeler, nam voorts ook de dialogen voor zqn rekening. Kortom „La belle Americaine" is een bqzondere film. Men mag die film niet overslaan. In ALHAMBRA (Vlissingen) wordt een Duitse film vertoond en we komen di rect in een heel andere sfeer terecht, een sfeer namelijk die beheerst wordt door „Ontwakende driften". Wat regisseur Fritz Böttger onder „ontwakende drif ten" verstaat, moet men zelf in Alham bra ervaren. Wél willen we even con stateren, dat de kostumering voor Bött ger geen probleem kan zijn geweest. De hoofdrollen worden gespeeld door een aantal zeer lieftallige jongedames, zoals Barbara Valentin, Helga Frank en Hei- ga Neurier dit zijn slechts enkelen die zich in tal van onbedekte situaties en onder vele verwikkelingen aan de toe schouwer presenteren. Nog één wetenswaardigheid: regisseur Böttger verzon het verhaal zelf. „Ursus, de leeuwenkoning" is kennelqk op andere tijden dan die waarin wq le ven geïnspireerd. We zien hoe in GRAND (Goes) een gespierde figuur met leeuwen omgaat alsof het pasgebo ren konijntjes zqn. Overigens wordt ook van deze krachtpatser nu en dan by'na te veel gevraagd, wanneer barbaarse horden hem overvallen en een dringend beroep op rijn spierkracht wordt ge daan. „Ursus" is een Italiaanse produk tie. Voor de liefhebbers van dit genre een buitengewone kans, want de Italia nen zijn meesters in het maken van dit soort fantastische films. „Nacht over Parqs" ofte wel „The four horsemen of the apolypse", een' indringende film van Vincente Mi- nelli naar de uitstekende roman van Blasco Ibanez. We bespraken deze film kort geleden uitvoeriger. Te zien in LUXOR (Vlissingen) In dezelfde bioscoop is zondag een wes tern te zien: „Vogelvrij verklaard", zeer spannend. ALHAMBRA (Vlissingen) draait zon dagmiddag een vrolijke film, waarin Dean Martin en Jerry Lewis een zeer avontuurlqke reis naar Hollywood ma ken om daar niemand minder dan Ani ta Ekberg tot gezelschap te hebben. In ELECTRO (Middelburg) tenslotte een splonagefilm met een verrukkelijke titel: „De kat zal drie keer miauwen" De spionage komt bij al dat kattege- miauw nu en dan even in het gedrang, maar daar lachen we om. want ondanks het feit, dat de S.S. een sinistere rol in het verhaal speelt is het een klacht jewelste. Collecte De collecte voor de N.OV.I.B. (Ned. or ganisatie voor internationale bijstand) bracht te Aardenburg 71,16 op. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 1-11: Montello van New Ross. 2-11: Brezza van rede Vlissingen. Vlissingen vertrokken 1-11: Andermatt naai Bremen. Vendelsö naar Gibraltar. Montello naar Guïfport U.S.A. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 1-11: Antje van Londen naar Gent, Mynias van Klaipeda. Narwal van Horsens, Witmarsum van Hamburg. Seabreeze van Londen. Libe- riakust van Amsterdam. 2-11: Frans van Seumeren van zee naar Gent, John V van Cork. Barcarola van zee. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. G. W. van Gispen. Oosterscheldestraat 2. tel. 4664 Apotheek: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. tel. 2789. Vlis singen: dokter J. Vader, Badhuisstraat 106. tel. 2472. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 22/24, tel. 2066. Kou dekerke. Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos. Middelburgsestraat 1 te Koudeker ke, tel. 01185231. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter P. J. Bom, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 01188—276. ting; 4 kg tarbot; 22.602 kg export gi nalen; 137 kg binnenl. garnalen; 524 onverkochte bot. VEILING KAPELLE-BIEZEL1NGE. ovember. Goudrenet X 85 52, 80 53.20 53.70, 75 50.90—52.10. 70 46.10—47.50, 65 43.50— 43.70. 2 85 49. 80 51. 75 46—48. 70 44—46, 65 42. 2D 36—37. grof 40.95—41.70. fijn 35—37. Jonathan 1 75 49. 70 52, 65 48, 60 37. 2 75 33— 70 35—42. 65 35.20—36.80. 60 30.10—30.85, 2D 24.20—25.10. grof 25—27. fijn 20.45—20.70. Cox Orange Pippin 1 75 76. 70 76. CO 59, 55 5—47. 2D 25. grof 51. fijn 28. geel: 1 75 77. 0 77. 65 71, 60 66. 55 48. Glorie van Holland 80 45. 75 46. 70 44—17. 65 39-40. 2D 34. grof 38. Goudrenet geel 1 85 60. 80 61. 75 60. 70 56. rode 1 85 55—59, 80 55—63. 75 53—59, 70 61. 65 45. Laxton Superbe 1 80 40, 75 43. 70 44. 65 41, 60 33. 2 75 36, 70 38, 65 32, 60 27. 2D 25, grof 27, fijn 16. Golden Delicious 1 85 63, 64—92. 75 70—89, 70 67—83, 65 57—68. 60 -48. 80 56—60. 75 57—61. 70 48—63, 65 42— 60 36—38, 2D 26. grof 36—17. fijn 16—26. Campagnezoet 1 60 55. 2D 30. Zoete Ermgaard 1 65 58. 60 57. 55 45. 2D 23—24. fijn 16. Ster appel 1 65 61—78. 60 60—70. 55 36—55. 2 65 64. 60 46—61. 55 36. 2D 25. Zoete Winterkroon 1 60 59, 55 39, 2D 33. Notarisappel 1 85 43. grof 36. kroet 17. Lombarts Calville 1 75 40. 70 43, 65 39. 60 33, 2D 30. grof 32. fijn 27. Beurre Alexander Lucas 1 80 48. 75 54, 70 58. 65 50. 2 75 45, 70 45, 65 42. 2D 24. grof 17. fijn 1L Doyenne du Cornice 1 70 98. 2 80 92, 75 96, 70 97. 65 93, 2D 84, grof 71. fijn 49. Zwijndreehtse Wijnpeer 1 60 36, 55 36, 50 25. 2 55 29. 50 21, 2D 15. grof 18. fijn 9'/2. Beurre Clairgeau 1 70 44, 65 47. 60 43. 55 35. 2 65 40. 60 33, 55 25. 2D 12, grof 19. fijn 1L St. Remy 1 75 28, 65 25.60—26, 2 75 25, 65 25, 2D 23.30—23.60, grof 20. fijn 18. Comtesse de Paris 1 70 31. 65 30. 60 25. 55 20, 2 65 25. 60 22, 5518, 2D 13. grof 16. fijn 9tf,. Gieser Wildeman 1 60 53—55. 55 44, 50 35—41, 2 60 48, 55 42, 50 33—37, 2D 18—23, fijn 11—16. Jodenpeer 1 55 24, 50 19. 2D 9'/,. 60 18. 50 18. 55 18. Pondspeer 2 70 21, 65 20, grof 18. Sou venir du Vacheur i 60 27—28, 2D 15. Nou veau Poiteau 2 65 18—20, 55 16—18, 60 19, fijn Beurre Superfin 2 65 36, 75 42, 70 43. Geplukte kroetappels 19,50,' val kroetappels 17,50. Blauwe druiven ex. 112—146, 1 129, 2 79—97. Noten per stuk 1 1V/2. Groenten: Kropsla 6%—7. Andijvie 9. Sav. kool 15—18. Bloemkool 1140. Kassnijbonen 139—150. Dubbele pr. bonen 52—110. Knolsel derij 16. Spruitkool 51. Bosseldferij 3. Uien 6. Prei 22—25. Tomaten Al 57—70, BI 50—66, Cl 44. A2 30—59, B2 61—63, C2 40, CC 29. VEILING STAVENISSE. Uien middel 24. Pickles 26.60. Bonken 22.90. Drielingen 31.90. Aanvoer 48 ton. VEILING TERNEUZEN. Sla.3,50—16,80. Bloemkool A 35—42, A2 20—42, B 18—21, B2 11—24, C2 11—12, afw. 11. Meloe nen 10—21. Knolselderij 10—13, Selderij 4. Peen 11—19. Meerlanders 1 10,80. Andijvie 12—15. Kassnijbonen 136—148. Prinsessenbo- nen 2B 73. Rode kool A2 17. Sav. kool 7—lb. Witte kool 24. Boerenkool 2 7. Breekpeen 7. Waspeen A2 13—14. Prei A2 26—34. Spruiten geschoond 6169. ongeschoond 3047. Toma ten C2 25. Uien 15—17. Witlof A2 51—60, B 90—104, B2 66—75, afw. 19-,57. Appelen: Cox Orange 1 80 77—80, 75 77—81. 70 75—80, 65 69—71, 60 61. 55 29—16. 2 70 66, 60 61, 55 29, 3 grot 52—56, 3 fijn 20-23. kroet 21—26. Goudrenet 1 85 52. 80 51. 75 51, 70 47. 65 44, 2 85 46. 80 48, 75 48. 70 44. 65 42, 2D 35, 3 grof 43. 3 fijn 32—34, kroet 25. Glorie van Holland 1 85-90 45. 80-85 41. 75-80 44. 70-75 46, 65-70 43, 2D 27, 3 grof 33—35, 3 fijn 20—21, kroet 16. Jonathan 1 75 60. 70 58. 65 49—50, 60 38. Golden Delicious 1 80 83. 75 88, 70 85. 65 75, 60 58. 2 80 69. 75 67, 70 58. Zoete appelen 3 fijn 26. Pondsperen 3 grof 18. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 november. Andijvie 7—32. Sla 3'/i13. Spinazie 4549. Bloemkool 11—71. Bospeea 18—22. Waspeen 28—31. Kroten 6—13. Stam- boon dubbele prinsessen 104. Snijbonen 216— 224. Prei 29—37. Sav. kool 16—17. Rode. kool 12—21. Witte kool 7—13. Tomaten 25—80. Komkommers 1540. Spruiten 22—169. Wit lof 62—107. Goudrenet 3716. Cox Orange 30—73. Golden Delicious 2269. Glorie van Holland 28—55. VEILING GOES. 2 november. Export- en lndustrieveiling. Cox Orange Pippin 1 85-90 75. 80-85 78. 75-80 78—79. 70-75 76. 65-70 68—71. 60-65 58—59. 55-60 47. 2D 28. Glorie van Holland t 85-90 46. 80-85 46—47. 75-80 47. 70-75 45. 65-70 42. 2D 34. Goudrenet 1 90-95 51, 85-90 53. 80-S5 53— 54. 75-80 52. 70-75 47—48, 65-70 44. 2D 36. 2 85-90 45. 80-85 47. 75-80 46. 70-75 44. 65-70 42, grof 42.70—42.80. fijn 35. Jonathan 1 75-80 52, 70-75 56. 65-70 49. 60-65 38. 2 85-90 40. 80-85 37. 75-80 37, 70-75 37. 65-70 35. 60-65 32, 2D 26. Saint Remy l 75-85 28, 65-75 27. 2D 23. Comtesse de Paris i 75-80 32. 70-75 32. 65-70 29. 60-65 26. 55-60 18. 2D 13. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-65 35. 55-60 35. 50-55 25. 2D 14. Div. appels val 16. geplukte kroet 18. Totale aanvoer hard truit 5100 kisten. Gewone veiling: Glorie van Holland 2 85-90 43. 80-85 45. 75-80 38—44. 70-75 95. 65-70 33. grof 3514. fijn 2432. Laxton Superb 1 80-85 42, 75-80 44. 70-75 43. 65-70 36. 60-65 32. 2D 23—24. 2 75-80 38. 70-75 39. 65-70 34. 60-65 30. grof 26—34. fijn 11. Golden Delicious 1 85-90 76. 80-85 78. 75-80 74—76. 70-75 73. 65-70 62. 2 75-80 74. 70-75 67. 65-70 52. 60-65 41. grof 51 fijn 22. Sterappel 1 65-70 75. 60-65 67. 55-60 47. 2D 19. Cox Orange Pippin grof 5661. fijn 22—25. Jonathan grof 35. fijn 21. Doyenne du Comtce 1 80-85 94. 75-80 99. 70-75 95. 2D 84. 2 70-75 91. 65-70 92, grof 68—77. fijn 65. Beurre Alex Lucas 2 75-80 43. 70-75 47. 65-70 42. 2D 17. grot 17, fijn 13. Comtesse de Paris 2 70-75 24. 65-70 26. 60-65 26. 55-60 17, grot 15. fijn 12. Gieser Wildeman 1 50-60 52. grot 37—45. fijn 18—28 Saint Remy grof 23. fijn 15—17. Groenten: Per stuk: Boerenkool Al 40-^49. A2 20—42. BI 21—27. B2 17—25. afw. 11—22. Kropsla 2 5—9. Knolselderij i 11—15, 2 4—5. Per bos: Wortelen 19- 26. Selderij 3—13 Kro ten 18 Per kg: Tomaten A 32—40. B 31—44, C 25. Uien 5-13. Spruiten Al 53—55. A2 40— 47. BI 18—24. B2 30. atw. 20 Prei Al 22—25. Peen 10—17. Andijvie l 17—26, V 12—16. Groe ne sav. kool 2 9—12. Rooe kool 17. Boerenkool 15. Dubb. pr. bonen 2 118, 3 61—66. Pronk- bonen 105, 2 94. Veldpla 1 56—60. 2 34. Spi nazie 1 37 Druiven. Black Alicante 1 143—148, 2 132— 137, 3 94—100. Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, teL 3200 VAN DOESELAAR, tcL 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5