't Sas te Zierikzee bouwplaats voor kringcommandopost B.B. Restauratie-trucje in Zierikzee Eervol ontslag aan districtshoofd voor Tholen, P. van Voornveld NOORD-ZEELAND AGENDA Het verhaal van Billy the Kid BEJAARDEN UIT RAYON ZEELAND VIERDEN FEEST TE VLISSINGEN KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN EXAMENS VOORZORGSMAATREGELEN IN VERBAND MET HONDSDOLHEID ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Goedkeuring voor locatie verwacht De nieuw te bouwen commandopost voor de Bescherming Bevolking te Zierikzee zal een centrale plaats krijgen aan 't Sas op de groen strook tussen de weg en het gemaal van het Waterschap. Vrijdag middag heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester aan de leden van de kringraad Zeeland D Schouwen-Duiveland, Tholen, St.- Fhilipsland meegedeeld dat de goedkeuring voor deze locatie binnenkort tegemoet kan worden gezien. Hij stelde de burgemeesters van de gemeenten hiervan in kennis tijdens een openbare vergadering in het raadhuis van Oud-Vossemeer. mattes van het kringhoofd, de heer J. R. de Boer, bleek dat dit eerst kan worden verzocht wanneer de begroting door G.S. is goedgekeurd. De heren kwa men derhalve tot de conclusie, dat hier sprake is van een vicieuze cirkel. Hoe dan ook: het dagelijks bestuur van de kring zal zich later beraden over de re geling van de personeelsformatie. Zodra het officiële fiat op de keuze van de plaats van deze commando post binnen is, kan een begin wor den gemaakt met de verdere voorbe reidingen. Het object wordt hiermee gesitueerd op het hoogst gelegen punt van Zierikzee. Het zal daar aan 't Sas gemakkelijk bereikbaar zyn, omdat verschillende hoofdverbin dingswegen er dicht in de buurt sa menkomen: de rondweg van Zierikzee met aansluitingen in ue richting Zij- pe, Brouwershaven Schouwse West hoek en de weg naar de veerhaven „De Val". Aanvankelijk lag het in de bedoeling de commandopost in het te saneren stads deel van Zierikzee te vestigen, maar hiertegen rezen bij het gemeentebestuur overwegende bezwaren. Overigens zul len eerst nog verschillende besprekin gen nodig zijn eer de financiële conse quenties voor de bouw van deze B.B.- commandopost zullen zijn opgevangen. Het college van Gedeputeerde Staten heeft de Noordzeeuwse kringraad laten weten, dat het object pas dan kan wor den verwezenlijkt, wanneer een zeer aan- (Advertentie) Voor alle technici en leerlingen van technische scholen Noteer 6 of 7 november a.s. voor een bezoek aan onze najaarsexpositie in hotel „Britannia" te Vlissingen. Deze tentoonstelling biedt U een compleet overzicht van modern technisch tekenmateriaal. Geopend: 6/11 14-18 en 19-22 uur 7/11 9-12, 14-18 en 19-22 uur. de- 'i-iuïtKsr P. Krugerstr. 41-43 - Vlissingen. zienlijke bijdrage van het rijk in de kos ten zal zijn verkregen. Deze restrictie was tevens een van de prominente op merkingen, die het provinciaal bestuur heeft gemaakt naar aanleiding van de door de kringraad ingediende begroting voor 1962, waaraan overigens de goed keuring moest worden onthouden. G.S. hadden namelijk grote bedenkingen te gen het tekort, dat moet worden gedekt door de hoge bijdragen van 78 cent per inwoner. Bij een normale rijksbijdrage ligt de grens op een bedrag van 25 tot 30 cent per inwoner. Het provinciaal bestuur heeft de kring raad dan ook geadviseerd deze tekorten tot meer normale proporties terug te brengen, onder andere door de nodij matiging te betrachten. Personeel Speciaal maakten Gedeputeerde Staten aanmerking op de personeelsformatie: een kringhoofd, een districtshoofd, een assistentenhoofd en een administrateur. De eerste vraag, die naar aanleiding van deze kritische noten vrijdagmiddag naar voren kwam, was: kunnen we nog in aanmerking komen voor een extra uitkering van het rijk? Naar de ïnfor- Niet passend In een besloten zitting heeft de kring raad nog gesproken over de functie van districtshoofd voor de heer P. van Voornveld, het voormalig hoofd van de oude kring Tholen in de vroegere organisatie van de B.B. In afwijking van een eerder genomen standpunt werd deze middag beslo ten, dat de nieuwe functie voor de heer Van Voornveld niet passend is. Met ingang van een nader te bepalen datum zal hem daarom eervol ontslag worden verleend. Tegen dit voorstel stemden burgemeester Dijckmeester van Zierikzee, burgemeester C. H. van der Linde van Bruïnisse en burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven. Het overige van deze kringvergadering gold een aantal benoemingen van comman danten van dienst. Tot kringcommandant brandweer werd benoemd de heer C. Berrevoets te Zierik zee, tot kringcommandant geneeskun dige dienst dokter P. W. J. Vogelaar, de districts-schoolarts. Tot hoofd A.B.C. dienst de heer G. J. Wilbrink; tot hoofd dienst sociale verzorging de heer J. Pomper; tot hoofd verbindingsdienst de heer K. J. Feyen; tot kringcommandant politieadjudant M. A. Stegeman en tot plaatsvervangend H.B.B. de heer J. F. den Dekker, allen te Zierikzee. Aan het assistenthoofd B.B., de heer R. W. Swerus, werd met ingang van 1 januari a.s. eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot sectie hoofd A.B.C. dienst bij het provinciaal commando te Middelburg. VANDAAG. Vlissingen Alhambrn: Ontwakende driften, 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor: Nacht over Parijs. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Scheldeltwar- tier: Schaakinterland Nederland—Enge land, 14 uur. 't Anker: Afscheidsreceptie adjunct-directrice „Bethesda", zuster M. J. Blok. 15.30—16.30 uur. Landingsmonu ment Marinedam: Kranslegging, 10.30 uur. Concertgebouw: Bokswedstrijden D.O.S., 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Nacht over Parijs, 18.45 en 21.10 uur. 14 Jaar. Luxor: Huis voor ontspoorde meisjes. 18.45 en 21 uur. Tcmeuzcn Luxor: De Comancheros, 20 uur. 14 Jaar. Concertgebouw: Met donde rend geweld. 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: De inspecteur. 2( uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Rode lip pen, 20 uur. 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De rlmboevochters van Birma. 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Drie dolle tantes, 18.30 en 21 uur, a.l. IJzendljkc Hofzichttheater: De kolos Rhodos, 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Het geheim van Monte Crlsto, 20 uur. 14 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Wenn die Heide blüht, 20 uur. a.l, Breskcns Casinobioscoop: Dorp der zonde. 20 uur. 18 jaar. Middelburg City: La belle Amerieaine. 20 uur, ale leeftijden. Electro: De kat zal 3 keer miauwen. 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Concert- en Gehoorzaal: Chr. zangers- bond. 20 uur. Burgerzaal Stadhuis: lus trumbijeenkomst boomplantdag, 20.30 uur. Koorkerkcentrum: soosavond herv. Jeugdraad. 20 uur. Goes Grand: Ursus de Leeuwenkoning, 19 en 21 uur, 14 Juar. Schuttershof: receptie ter gclegenehid van 25-Jarig bestaan H.K, W„ 151? uur, gevolgd door toneelavond. 20 uur. Slot Ostende: receptie ..Theo Mid delkamp", 1517 uur. MORGEN. Vlissingen Alhambrn: Op naar Hollywood. 15 uur, a.l. Alhambrn: Ontwakende drif ten. 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor: Vogel vrij verklaard. 15 uur. 14 Jaar. Luxor: Nacht over Parijs. 19 cn 21 uur. 14 Jnar. Scheldekwartier: Schankinterland Neder land—Engeland. 12 uur. Bergen op Zoom Roxy: Tartan, de aap mens. 14 uur. 14 Jaar. Roxy: Nacht over Parijs. 16. 18.45 cn 21.10 uur. 14 Jaar. Luxor: Duel om de apachonbron. 14 uur, 14 Jaar. Luxor: Huis voor ontspoorde meisjes, 16. 18.45 cn 21 uur. 18 Jaar. Terneuzcn Luxor: Met donderend geweld, 14 uur. 14 Jaar. Luxor: De Comancheros. 16 30 en 21 uur, 14 Jaar. Concertgebouw- Met donderend geweld, 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent - Olympiatheater: De schrik der piraten, 14.30 uur. 14 laar. Olympia theater: O Sole Mio. 17 en 20 uur. a.l. Sociaal gebouw StiJtscl cn Glucosefa- briek: Reizend Volkstheater: met „Tabi- tha". 20 uur. Z.V.U. In samenwerking met personeelsver. Hulst - Bloscoopgebouw: De xim boe vechters van Birma, 15 uur. 14 Jaai. Bioscoopge bouw; Die Fledermnus, 18 en 20.30 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: De Inspecteur, 14 16.30 en 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Drie dolle tantes, 15.45 uur, a.l. Het Centrum: En altijd lokt de vrouw, 20 uur, 18 laar IJzendljkc Hofzichttheater: De kolos van Rhodos, 17 en 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Het geheim van Monte Cristo, 20 uur, 14 Jaar. Concert zaal: BUly the kidd, 15 uur. 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop: Bloedbad In Sydneystreet, 16 en 20 uur. 14 Jaar. Middelburg City: La belle Amerieaine, 14.30 en 20 uur, alle leeftijden. Electro: De kat zal 3 keer miauwen. 15.30 en 19.30 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. ZIERIKZEE Dr. Paul Julien roor Z.V.U.: „Geheime genootschappen" Na 23 Afrika-expedities zal de bekende radiospreker dr. Paul F. J. A. Julien volgende week woensdag in Zierikzee voor de Z.V.U. opetreden. Een van de belangrijkste volkenkundige verschijnse len van dit continent zal op deze lezing het onderwerp uitmaken: de geheime genootschappen. In allerlei vormen ko men zij in Afrika voor, van Senegal in het uiterste westen tot diep in Zuid- Afrika toe. De invloed ervan oj) poli tiek zowel als op sociaal gebied is nog altijd zeer groot, ook in het „nieuwe Afrika". Dr- Paul Julien heeft in vele delen van Afrika een uitgebreide reeks onderzoekingen kunnen instellen naai de aard en de werkwijze van verschil lende genootschappen en daarover een Films in Noord-Zeeland BILLY THE KID, eon van de beruchtste bandieten die Amerika ooit heeft ge kend komt weer tot leven in de film, die deze week in de Concertzaal-bios coop in Zierikzee draait. De geschiedenis van deze rasboef is op het witte doek natuurlijk sterk gero mantiseerd; men wil het zelfs doen voorkomen alsof hij in zijn hart toch nog wel een behoorlijk mens was, maar het staat in werkelijkheid onomstotelijk vast, dat dit nonsens is. Billy the Kid was een gewetenloze moordenaar, voor wie niemand veilig was. Robert Taylor kreeg de opdracht de figuur van Billy op het witte doek te brengen en hij doot dat vaardig. „Het geheim van Monte Christo" be spraken we reeds eerder. Een spannend verhaal rondom de legendarische schat, waarin weer oen geducht robbertje wordt gevochten. „Wenn die Heide blüht" toont nu eens voor de verandering niet twee meisjes, die verliefd zijn op de zelfde jongen, maar twee jongens die verliefd zijn op hetzelfde meisje. (Bios coop hotel Bom, Haamstede). omvangrijke documentatie kunnen ver zamelen. Op zijn laatste reis kon hij zijn waarnemingsmateriaal met interés sante ontdekkingen uitbreiden. Aan de hand van een grote serie lichtbeelden en een film zal hij het Schouwse Z.V.U.- publiek over zijn ervaringen inlichten. S1NT-ANNALAND Gratis film voor de jeugd De jeugd van St.-Annaland kan van avond 'zaterdag gratis naar de film Dik Trom kijken, die wordt ver toond in het dorpshuis. Dit was mogelijk doordat enige verenigingen een batig saldo hadden van de vorige winter ge geven avonden. Verkeerscursus De afdeling Sint-Annaland van het Ver bond voor Veilig Verkeer wil een ver keerscursus geven aan personen van 16 jaar en ouder. Veertien november kan men terecht op een bespreking voor deelname. Men kan zich voor die tijd bij het bestuur opgeven. BEGIN VAN BRAND IN MACHINEFABRIEK TE SAS VAN GENT GEBLUST Vrijdagmorgen omstreeks negen uur is een begin van brand uitgebroken in de machinefabriek aan de Sint Antho- niekade te Sas van Gent. De eigenaar van de fabriek, de heer A. Snelïeman, alarmeerde onmiddellijk de brandweer, die na korte tijd arriveerde. De brand was ontstaan in de slangen van lasappa- ratuur. Daardoor waren enkele gasci linders vrij heet geworden, zodat gevaar voor ontploffing niet was uitgesloten. Door het kordate optreden van de brand weerman A. de Vries, die een laswagen naar buiten bracht en in het voor net bedrijf liggende kanaal deponeerde, kon erger worden voorkomen. De brandweer had het begin van de brand spoedig onder de knie. De schade was slechts gering en wordt door de verzekering ge dekt. Brandstichter uit Philippine maand de gevangenis in Het Haagse gerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak tegen S. M. de W. uit Philipipne, die in hoger beroep te rechtstond wegens brandstichting in het washok bij zijn woning. Voor het Haagse gerechtshof ontkende hij dit feit echter ten stelligste. De procureur- generaal eiste bevestiging van het von nis van de rechtbank te Middelburg, die De W. tot een maand gevangenisstraf had veroordeeld. Het arrest van het hof luidde conform. Auto in sloot Dezer dagen is de heer C. v. d. B- uit Zuidzande met zijn vrachtauto op de weg Oostburg-Zuidzande geslipt en in de naastliggende sloot terecht gekomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto kreeg lichte materiële schade. BIJ DERDE LUSTRUMVIERING Meer dan vqfentwinlig afdelingen aanwezig „De afdeling Vlissingen is een parel aan de kroon van rayon Zeeland. Wij zijn er dan ook met. recht trots op. Iedere keer als we hier te gast zijn kunnen we merken dat er in deze afde ling een prettige sfeer is". In deze geest begon de heer F. Lcenhouts, rayonvoor zitter van de algemene bond van be jaarden, vrijdagmiddag in het Schelde kwartier te Vlissingen zyn felicitatie- rede, die hij richtte tot het bestuur en de leden van de afdeling Vlissingen. Dat gebeurde by gelegenheid van de derde lustrumviering van deze organisatie. Meer dan 25 Zeeuwse afdelingen waren uitgenodigd om de viering van het 15- jang bestaan mee te maken. En op deze „rayondag" zullen slechts weinig verte genwoordigers van bejaardenafdelingen verstek hebben laten gaan, want toen de voorzitter E. A. van Putten van de ju bilerende Vlissingse afdeling de feeste lijke bijeenkomst opende, was de grote schouwburgzaal tot in alle hoeken ge vuld. De voorzitter van het hoofdbestuur de heer F. Rippen, die daarna het woord voerde, wierp in zijn toespraak een terugblik in het verleden van de alge mene bejaardenbond. Met voldoening kon hij vaststellen, dat er in de loop der jaren een gro tere belangstelling voor het lot der bejaarden is gekomen. „Wij zijn niet langer meer een ouwewijvenclub, die niets anders doet dan klaverjassen. De burgerij heeft respect voor ons gekregen", zo zei hij. Natuurlijk bracht de heer Rippen ook de strijd om de verhoging der ouder domspensioenen ter sprake. „Wij hebben in onze strijd voor een verhoging van de uitkeringen reeds resultaten bereikt. En die zijn voor een groot gedeelte te dan ken aan eigen propaganda. Voor de toe komst ziet het er ook vrij goed uit. Wij zijn dus op de goede weg. Maar wij worstelen echter verder en... we zullen overwinnen!", aldus de bondsvoorzitter. Na dit officiële gedeelte maakten de sprekers plaats voor de leden van de Vlissingse Klavier Muziek Vereniging, die de Dejaarden een aantal accordeon nummers lieten horen. De heer Van de Putten deelde vóór dit optreden mee, V.K.M.V. bij elkaar reeds voor 10.000 Zeeuwse bejaarden is opgetreden. Drie leden van de Vlissingse muziekver eniging waarvan de muzikale leiding berust bij de heer H. Geysens werden vrijdag nog eens extra in de schijnwer per gezet. Herman Fastenau, Jan Tal- mon en Frits Mol ontvingen, omdat ze precies 5 jaar lid zijn van V.K.M.V. een attentie. Op deze eerste feestdag de Vlissingse afdeling doet het op 15 november nog eens dunnetjes over met een cabaretpro gramma kon het bestuur van de ju bilerende organisatie een aantal bloem stukken in ontvangst nemen. Rayon voorzitter Leenhouts bood de heer Van de Putten verder nog een geschenk on der couvert aan. Collecten De Zeeuwse Collecte heeft in St.-Anna land opgebracht 3U.40. De Oogstcollecte in de Ned. herv. kerk heeft opgebracht voor de diaconie 1736 en voor de kerkvoogdij 3788,96, te zamen 5524,96. De collecte voor het P.I.T. bracht 175 ZONDAG 4 NOVEMBER 1962. Ned. Herv. Kerk: Brouwershaven 10 ds. Ort (H.D.); Bruinisse 10 ds. Goudzwaard (H.D.), 5 idem; Burgh 10 ds. Don; Drei- schor 10 dhr. Malipaard; Eikerzee (Scharendijkei 10 ds. v. d. Ban; Haam stede 10 en 7 ds- Boer; Kerkwerve 10 en 7 ds. Zonneveld; "Nieuwerkerk 10 ds. Westerhof; Noordwelle 11 ds. v. Liere; Noordgouwe 10 vic. Keiling; Ouwerkerk 11 ds. Groenewegen; Oosterland 10 ds. Groenewegen (H.D-), 6 vic. Keiling; Re- nesse 9.30 ds. v. Liere; Serooskerke 2.30 ds- Zonneveld; Sirjansland 10 en 6.30 ds. v- Vliet; Zierikzee: Nieuwe Kerk 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Zonneveld: Gasthuis- kerk 10 en 7 ds. Assendorp; Zonnemaire 10 ds. Duvekot (H.D.). Gereformeerde Kerk: Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Bouwmeester, Bruinisse 10 en 5 ds. den Heeten, Haamstede 10 en 3 ds. Van der Linde, Nieuwerkerk 10 en 5 ds. Becker, Oosterland 10 en 2.30 ds. Wentzel, Scharendijke 10 en 2.30 geen opgave ontvangen, Zierikzee 10 en 5 ds. Tiemersma, Zonnemaire 10 cn 2.30 ds. Huyser. Gereformeerde Gemeente: Bruinisse 10 en 5 leesd., Haamstede 10 en 3 leesd., Nieuwerkerk 10 en 3 leesd., Oosterland 10, 2.30 en 6 leesd., Zierikzee (St.-Do- musstr.) 10, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gemeente: Bruinisse 10 en 5 leesd., Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Kerkwerve 10 en 6 ds. v. Dalen, Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis, Haamstede 10 leesd., 3 ds. v. Dalen, Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. v. d. Klis. Leger des Heils: Zierikzee 10 en 7.30 Samenkomst. DANKDAG 7 NOVEMBER 1962 Ned. Herv. Kerk. Bruinisse 10 en 5<-ds. v. Roon; Burgh 7 ds. Don; Dreischor 7 ds. Westerhof; Haamstede 10 ds. Boer; Noordgouwe 7.30 vic. Kelling; Ooster land 10 ds. Groenewegen, 1 ds. Duve kot; Renesse 7 ds. v. Liere; Sirjansland 7 ds. v. Vliet; Zierikzee Gasthuiskerk 7 ds. Rotfusz. ZONDAG 4 NOVEMBER 1962. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer: 10 en kand. Gebraad.Poortvliet: 10 leesd., 6.30 ds. v. Dijk. Scherpenisse: 9.30 ds. Alblas, 6.30 ds. Broere (dankst.). St.- Annaland: 10 ds. v. d. Haar, 6 ds. Alblas (bed. H. Doop). Stavenisse: 10 en 6 dhr. v. d. Veen. St.-Maartensdijk: 9.30 leesd., 6 ds. v. d. Haar. Tholen: 10 ds. v. Dijk, 3 ds. Leenmans. St.-Philipsland: 9.30 ds. de Jong, 2 ds. Donkersgoed (intrede). Geref. Kerk. Oud-Vossemeer: 10 en 15 ds. Spel. Poortvliet: 10 en 2.30 ds. v. Egmond. Tholen: 10 leesd., 5 ds. v. Eg- mond. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 ds. Haverkamp. Gereform. Gemeente. Poortvliet: 10, 2 en 6 leesd. Scherpenisse: 10.30, 2 en 6 leesd. St.-Annaland: 10.30, 2 en 6 leesd. Tholen, 10, 2.30 en 6.30 leesd. St.-Phi lipsland: 9.30, 2.30 en 6 leesd. Oud-Vos semeer: 10, 14.30 en 18.30 leesd. Oud-Geref. Gemeente. .St.-Maartensdijk: 9.30, 2 en 6 leesd. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad. Stavenisse: 9.30 eri 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer: 10, 14.30 en 18.30 leesd. Tholen: 10 en 6.30 ds. v. Doorn. Rehoboth. St.-Maartensdijk: 7 dienst. Ned. Protestantenbond. Tholen: 5 ds. Brouwer. Oud Geref. Kerk. St.-Maartensdijk: 9.30, 2 en 6 dienst. Geref. Gein. in Ned. Oud-Vossemeer: 10, 2.30 en 6.30 dienst. ij?ijg en .MONUMENTEN restaureren is soms een min of meer misleidende bezig heid. Vooral als liet erom gaat het oude karakter van een gebouw aan te passen aan de nieuwe bestemming, die erachter schuil gaat. In Zierikzee is daarvan op het ogenblik een opval lend trekje to bespeuren bjj liet werk aan het nieuwe r.-k. bejaardentehuis aan liet Havenpark. Zes oude gevels in de gave wand rondom het Oude Haven-totaal worden daar aan elkaar gekoppeld op een manier, dat het complex erachter een modern, comfortabel geheel vormt. Vier klei ne pandjes hebben hun gevels al eni ge tijd geleden moeten prijsgeven voor drie nieuwe, die keurig in de ga pende wond van de straatwand zijn gepast. Maar twee gevels van oude, zij het de laatste jaren vervallen he renhuizen zijn overeind bljjven staan en opgeknapt. Het laatste was een bijzonder tijdrovend precisie-karwei, omdat niet alle raamkozijnen haaks tussen de stenen zaten. Maar het is keurig gelukt. Al leen zaten de bouwers met één moei lijkheid: de deuren in deze oude ge vels. Voor het bejaardentehuis had men ze niet nodig. Dat krijgt een grote hoofdingang. Bij de indeling le verden deze deuren zelfs bezwaren op alp ze intact gehouden zouden wor- Daaroni lieeft de architect er een fyn trucje op gevonden, dat juist bij de uitvoering op liet ogenblik erg door zichtig is. De deurposten zyn dood eenvoudig geblokkeerd met een rood stenen muurtje (foto links). Dat riep vele vraagtekens op. Maar nu voor deze blinde muur een loze, antieke, zware houten deur wordt geplaatst (foto rechts) is het raadseltje opge lost. Over open deuren intrappen ge sproken VEILING MIDDELBURG. 2 november. Fruit: Black Alicante 2 130—138. Frankenthaler 2 132. Tomaten: A2 250, B2 270, C2 210. Groenten: Andijvie 1 11. 2 7. Sav. kool 1 20, 2 18. Prei 1 21. 2 21. Bloemkool 4 per kist 1616, 6 per kist 15—35, 8 per kist 12—25, 10 per kist 16. Komkommers groen 50-60 13 14, 40-50 13. per kg 14—16. Boskroten 18. Uien 10—20. Dubbele bonen 83172. Pronk- bonen 58-^6. Sla 3.5014. Kassnijbonen krom 123—172, 161—172. Witlof 48—80. Knolselderij 26. Breekpeen 89. Bospeen 2228. Wijn peen 811. Waspeen 1525. Spinazie 3743. Postelein 47. Veldsla 25—92. Boerenkool 7— 10. Spruiten ongeschoond 61—73, geschoond 73. Witte kool 6. VEILING MIDDELBURG. 2 november. Appelen: Cox Orange Pippin i. 75-80 77—79, 70-75 77—81. 65-70 68—82, 60-65 61—62, 55-60 48—52, 2D 28. 3 grof 3 fijn 24. kroet 29. Jonathan 1 80-op 45, 75-80 50. 70-75 52. 65-70 47. 60-65 41. 2D 26— 31. 3 grof 36—31. 3 fijn 20. kroel 16. Jona than 2 80-op 37. 75-80 37. 70-75 39. 65-70 38— 60-65 31—32. Goudrenet 1 85-op 50—51. )-85 53. 75-80 52.30—52.60. 70-75 46.50. 65-70 42. 2D 36, 3 fijn 36—37. kroet 21—22. Glorie Holland 1 75-80 46. 70-75 46. 65-70 45. 2D 34, 3 grof 39. 3 fijn 27. kroet 19. Groninger Kroon 1 55-60 31. 2D 23. 3 fijn 24, 3 grof 30, kroet 14. 70-op 40. 65-70 40. 60-65 39. Laxton Superbe 1 75-80 38. 70-75 38. 65-70 38, 60-65 2D 24. 3 grof 34, 3 fijn 18. Peren: St. Remy 2 75-op 25. 65-75 25. 2D 22. 3 grof 21. 3 fijn 18. kroet 13. Comtesse de Paris 1 65-70 26. 60-65 22. 55-60 18. 2D 13, 3 grof 18, 3 fijn 11, kroet 6. Zwtjndrechtse Wijnpeer 1 55-60 55 23, 2D 14, 3 grof 18, 3 fijn 10, kroet 6. WALCHEREN MIDDELBURG AFSCHEIDL.DE KLERK BIJ HOUTHANDEL ALBERTS Na een diensttijd van bijna 41 jaar heeft vrijdag de heer L. de Klerk af scheid genomen van de houthandel Al berts te Middelburg. De heer De Klerk, die onderbaas was op de houtwerf, werd toegesproken door de directeur, ir. A. A. Brevet, die de grote houtkennis en goede eigen schappen schetste, welke de heer De Klerk gedurende deze lange periode had getoond te bezitten. Ook de per- soneelskern bracht onder hartelijke be woordingen zijn waardering voor de heer De Klerk tot uiting. Nadat geschenken waren aangeboden werden nog oude herinneringen opge haald en dankte de heer De Klerk voor dit prettige afscheid. Jubileum bij de Amsterdamsche Bank Te Middelburg vierde de heer D. Taal, procuratiehouder bij de Amsterdamsche Bank aldaar, deze week zijn veertigjarig jubileum bij deze instelling. Er werd een huldigingsbijeenkomst gehouden in hotel de Nieuwe Doelen, waar de jubilaris vele goede woorden en geschenken in ontvangst mocht nemen. De directeur, de heer D. F. P. Hoegen, sprak als eerste en stelde daarbij de verdiensten van de heer Taal in het licht. Namens de direc tie overhandigde hij het gebruikelijke geschenk. Namens het departement Zee land van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel sprak de vice-voorzitter van dit departement, de heer D. C. A. Lugt uit Vlissingen. Deze overhandigde aan de heer Taal de gouden medaille van de maatschappij met bijbehorende oorkonde. Namens het personeel werd het woord gevoerd door een collega van de heer Taal, de heer A. de Leeuwen. Deze haalde herinneringen op uit de vele jaren, waarin hij met de jubilaris had samengewerkt. Ook hij bood een geschenk aan. De jubilaris sprak ten slotte een dankwoord. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn, Haven park 35. tel. 2080; Brouwershaven. Noordgou we en Dreischor: dokter J. L. Braber, Drei schor, tel. 01112—280; Oosterland en Bruinis se: dokter J. W. de Putter, Oosterland, teL 01114280: Tholen. Poortvliet. Sint-Philips- land. Nieuw- en Oud-Vossemeer: dokter J. Vermet. Achterstraat 21, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676415 en dokter A. A. Kugel, Lage- weg. Poortvliet, teL 01662400: Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland: dokter A. C. J. Noteboom, Sint-Annaland, tel, 01665 —400. DIERENARTSEN. Voor de jeugdvaardigheidsproeven wel ke deze week gehouden werden door de g.v. „Mediobürgum" te Middelburg, slaagden voor het diploma A de meisjes: F. Lampe, I. Straks, A. Arnoldus, S. Geuze, N. Vis, A. Daniëlse, E. Labruijè- re, E. Villêe, W. Dirven, A. Leynse, L. v. d. Borgt, M. Meulenbroek, A. de Jong. I. Philipse, J. Spiele, I. Lichtendaal, I. de Vos, H. Meulenbroek, J. Verdonk, J. de Pree en I - Daniëlse. Afgewezen werd 1 kandidaat. Voor het diploma B slaagden: A. Ver boom, L. Vader, E. Pot, M. .Goeman, D. Schouten, J. de Kater. M. Breel. A. Si- monse, H. Touw, M. Kuyl. J. Broodman, H. Baaren, I. Paulussen, G -v. d. Linden. R. de Reeuer, M. Ie Fèvre, H. de Vos en N. v. Lierop. Afgewezen werd 1 kandidaat. Het diploma C werd behaald door J. Vermeulen. Afgewezen 1 kandidaat. In het artikel „Geen hondsdolheid in Zeeland, maar voorkomen is beter dan genezen" in de P.Z.C. van vrijdag gisteren zijn enige fouten geslopen. Na de passage met de verschijnselen van hondsdolheid, die is opgetreden bij de mens, leze men als volgt: „Bescherm uw hond, uw gezin en ande ren tegen hondsdolheid, vraag uw die renarts om advies". Deze raad hangt in de wachtkamer van de door ons bezoch te dierenarts. Dit advies van de dieren arts is: inenten. Er is geen geval van hondsdolheid in Zeeland tot nu toe ge constateerd en de mogelijkheid wordt sterk verminderd door inenten. Het vac cin tegen de ziekte komt uit het buiten land. Het centraal dierengeneeskundig instituut, afdeling Rotterdam, dat in ons land het vaccin vervaardigt, heeft de levering aan artsen buiten de grote steden (Amsterdam, Den Haag, enz.) stopgezet tot 22 november. De dieren artsen in onze provincie, die al ver scheidene huisdieren konden inenten, moeten het vaccin nu uit het buitenland onder andere de Verenigde Staten en Canada betrekken. Inenten is bij hon den maar eenmaal in de twee jaar no dig. De prijs? Een hond laten intenten kost 12,50 en een kat 7,50. Een kat krijgt de helft van de dosering, die aan een hond wordt toegediend. „Er komt lang zamerhand voldoende vaccin in Zeeland om alle huisdieren te laten inenten", al dus verzekerde ons de dierenarts. Men voorkomt er de ziekte mee. hoewel voor sommigen de prijs van het vaccin misschien een bezwaar zal opleveren. Heel belangrijk De dierenarts was echter van mening, dat inenten_voor de huisdieren bijzonder belangrijk is. „Als de huisdieren, zowel honden als katten, die een gevaarlijke beet kunnen veroorzaken, zoveel moge lijk worden ingeënt, wordt het gevaar van besmetting al danig ingedamd". In de Verenigde Staten is het inenten van dieren tegen hondsdolheid ver plicht, in Engeland heeft men de ziekte onder de knie gekregen door muilkor ven en een vervoersverbod, alsmede een quarantaine van omstreeks een half jaar. De Zeeuwse dierenarts was ook tamelijk optimistisch wat betreft het bevel de honden aan de lijn te houden. „Wat moeten de mensen in Zeeland doen, die jachthonden bezitten??', zo vroeg hij zich af. 'ou er mogelijk een uitzonde ring voor gevaccineerde jachthonden kunnen worden gemaakt wat betreft het aan de lijn houden? In de toekomst zou deze mogelijkheid kunnen worden uitee- breid tot alle gevaccineerde honden. „De practici (dierenartsen) hopen de dieren weer los te krijgen, maar het is in de eerste oiaats een beleidskwestie van de inspectie", zo zei hij. Hierna volgt de laatste passage in het artikel. TE KOOP AUSTIN A 90 '55 TAUNUS '54, koopje (nieuwe motor) CHEVROLET '54 in prachtige staat. Rondom nieuwe banden. FORD TAUNUS '57, gesloten bestelwagen, 66.000 km. VOLKSWAGEN '54, Pick-up. Prima motor en banden, 750,-. GARAGE H. BOLIER - SCHERPENISSE SCHERPENISSE, telefoon 01666-629. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 8—14, Andijvie 10—22 per kg. Bloemkool IA: 5 stuks 58—66. 6 stuks 4464 7 stuks 3645; Bloemkool IIA: 6 stuks 26 17, 7 stuks 21—28 per stuk. Dubb. bonen I .80—2.20. H 1.0O—1.5O, Pronksnijbonen 85— .06, Kassnijbonen 1.60—2.20, Rode kool 9—16, Gele kool 7—14. Groene kool 12—17 per kg. Sla I 9—11 per stuk. Spinazie 3019. Spruiten IA 57—74. IIA 43—53. IB 52—56. ID 48—62, Prei 17—37 per kg. Selderij 6—10. Peterselie 4 —8 per bos. Grote peen 813. Uien 14—22, Witlof IA 93—1.03. IIA 65—33, IB 84—92, HB 56—77 per kg. Aanvoer 31.000 kg. Franken- thalers 1.23—1.74. Black Aücante 1.17—1.42. Golden Champion 1.58—1.96. Cox's Orange Pippin, klasse IA 70—94. IB 66-87. IC 40—54, IIA 62—72. UB 47—64. Ellisons Orange IA 46— 62, IB 47—48. IC 40—46. Goudrenetten IA 51 —57. IB 47—56, IC 43-48. IIA 48—53. UB 41— 45. UC 42—46. Glorie van Holland IA 44—50. IB 41—47. IC 33—40. IIA 35—44. IIB 36—12. UC 30—37. Lcgipont IA 58—63, IB 46—56, IC 3846. Laxton Superbe IA 5052, IB 4647. Beurré Alex. Lucas IA 5059. IB 4959, IC 50—54 per kg. Vismijn Breskens Aan de gemeentelijke vismijn te Bres kens werden in de week van 21 oktober tot en met 27 oktober de volgende hoe veelheden aangevoerd: 464 kg bot; 1238 kg schar; 15 kg schol; 275 kg tong; 13 kg rog; 253 kg kabeljauw; 2102 kg wij ting; 4 kg tarbot; 22 602 kg export gar nalen; 137 kg binnenl. garnalen; 524 kg onverkochte bot. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 2 november. Goudrenet 1 85 52. 80 53.20— 53.70. 75 50.90—52.10. 70 46.10—47 50. 65 43.50— 43.70. 2 85 49, 80 51. 75 46-48, 70 44—46, 65 42. 2D 36—37. grof 40.95—41.70. fijn 35—37. Jonathan 1 75 49. 70 52. 65 48. 60 37. 2 75 33— 70 3512. 65 35.20—36.80, 60 30.10—30.85, 2D 24,20—25.10. grof 25—27. fijn 20.45—20.70. Cox Orange Pippin 1 75 76. 70 76, 60 59, 55 45—47. 2D 25. grof 51, fijn 28. geel: 1 75 77. 70 77. 65 71, 60 66, 55 48. Glorie van Holland 0 45. 75 46. 70 44—47. 65 39—40. 2D 34. grof Goudrenet geel 1 85 60. 80 61. 75 60. 70 56. rode 1 85 55—59, 80 55—63. 75 53—59. 70 61. >5 45. Laxton Superbe 1 80 40. 75 43, 70 44. 65 41. 60 33. 2 75 36. 70 38. 65 32, 60 27. 2D 25, grof 27. fijn 16. Golden Delicious 1 85 63, 64—92. 75 70—89. 70 67—83. 65 57—68. 60 4318, 80 56—60. 75 57—61. 70 48—63, 65 42— X 60 36—38, 2D 26. grof 36-47. fijn 16—26. Campagnezoet 1 60 55, 2D 30. Zoete Ermgaard 1 65 58. 60 57, 55 45. 2D 23—24. fijn 16. Ster appel 1 65 61—78, 60 60—70. 55 36—55, 2 65 64, 60 46—61, 55 36. 2D 25. Zoete Winterkroon 1 60 59. 55 39, 2D 33. Notarisappel 1 85 43, grof 36, kroet 17. Lombarts Calville 1 75 40. 70 43. 65 39, 60 33. 2D 30. grof 32. fijn 27. Beurre Alexander Lucas 1 80 48, 75 54, 70 58, 65 50. 2 75 45. 70 45. 65 42. 2D 24. grof 17. fijn 11. Doyenne du Cornice 1 70 98, 2 80 92, 75 96, 70 97. 65 93. 2D 84. grof 71, fijn 49. Zwijndrechtse Wijnpeer 1 60 36. 55 36, 50 25. 2 55 29. 50 21, 2D 15. grof 18, fijn 9>/2. Beurre Clairgeau 1 70 44. 65 47, 60 43. 55 35, 2 65 40. 60 33. 55 25, 2D 12, grof 19, fijn 11. St. Remy 1 75 28, 65 25.60—26. 2 75 25. 65 25, 2D 23.30—23.60, grof 20, fijn 18. Comtesse de Paris 1 70 31, 65 30. 60 25. 55 20. 2 65 25. 5518, 2D 13, grof 16, fijn 9'/.. Gleser Wildeman 1 60 53—55, 55 44, 50 35—41, 2 60 48, 55 42, 50 33—37, 2D 18—23, fijn 11—16. Jodenpeer 1 55 24, 50 19. 2D 9'/j. 60 18. 50 18, 55 18. Pondspeer 2 70 21, 65 20. grof 18. Sou- du Vacheur 1 60 27—28, 2D 15. Nou veau Poiteau 2 65 18—20, 55 16—18, 60 19. fijn 68. Beurre Superfin 2 65 36, 75 42. 70 43. Geplukte kroetappels 19,50, val kroetappels 17.50. Blauwe druiven ex. 142—146. 1 129, 2 79—97. Noten per stuk 1 1V/j. Groenten: Kropsla 6'/,—7. Andijvie 9. Sav. kool 1518. Bloemkool 11—40. Kassnijbonen 139—150. Dubbele pr. bonen 52110. Knolsel derij 16. Spruitkool 51. Bosselderij 3. Uien 6. Prei 22—25. Tomaten Al 57—70, BI 50—66, Cl 44, A2 30—59, B2 61—63, C2 40, CC 29. VEILING STAVENISSE. Uien middel 24. Pickles 26.60, Bonken 22.90. Drielingen 31.90. Aanvoer 48 ton. VEILING TERNEUZEN. Sla 3.50—16,80. Bloemkool A 35—12, A2 20—52, B 18—21, B2 11—24, C2 11—12, afw. 11. Meloe nen 10—21. Knolselderij 10—13. Selderij 4. Peen 1119. Meerlanders 1 10,80. Andijvie 12—15. Kassnijbonen 136—148. Prinsessenbo- nen 2B 73. Rode kool A2 17. Sav. kool 7—15. Witte kool 24. Boerenkool 2 7. Breekpeen 7. Waspeen A2 1314. Prei A2 26—34. Spruiten geschoond 6169. ongeschoond 3047. Toma- C2 25. Uien 15—17. Witlof A2 51—60, B 90—104. B2 66—75, afw. 19—57. Appelen: Cox Orange 1 80 77—80, 75 77—81, 70 75—80. 65 69—71, 60 61, 55 29—46, 2 70 66, 60 61, 55 29. 3 grof 52—56. 3 fijn 20-23. kroet 21—26. Goudrenet 1 85 52. 80 51, 75 51. 70 47, 65 44. 2 85 46. 80 48, 75 48. 70 44, 65 42, 2D 35. 3 grof 43, 3 fijn 32—34, kroet 25. Glorie van Holland 1 85-90 45, 80-85 41, 75-80 44, 70-75 46, 65-70 43. 2D 27. 3 grof 33—35, 3 fijn 20—21, kroet 16. Jonathan 1 75 60. 70 58. 65 49—50, 60 33. Golden Delicious 1 80 83. 75 88, 70 85. 65 75, 60 58. 2 80 69. 75 67. 70 58. Zoete appelen 3 fijn 26. Pondsperen 3 grof 18. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 november. Andijvie 7—32. Sla 3Va—13. Spinazie 4549. Bloemkool 11—71. Bospeen 18—22. Waspeen 28—31. Kroten 6—13. Stam- boon dubbele prinsessen 104. Snijbonen 216 224. Prei 2937. Sav. kool 1617. Rode kool 12—21. Witte kool 7—13. Tomaten 25—80. Komkommers 1540. Spruiten 22—169. Wit lof 62—107. Goudrenet 37—46. Cox Orange 30—73. Golden Delicious 2269. Glorie van Holland 28—55. VEILING GOES. 2 november. Export- en lr.dustrieveiling. Cox Orange Pippin 1 85-90 75. 80-85 78. 75-80 78—79, 70-75 76. 65-70 68—71, 60-65 58—59, 55-60 47, 2D 28. Glorie van Holland l 85-90 46, 80-85 46—47. 75-80 47, 70-75 45. 65-70 42. 2D 34. Goudrenet 1 90-95 51. 85-90 53. 80-85 53— 54. 75-30 52, 70-75 47—43, 65-70 44. 2D 36. 2 85-90 45. 80-85 47. 75-80 46. 70-75 44. 65-70 42. grof 42.70—42.80. fijn 35. Jonathan 1 75-80 52, 70-75 56. 65-70 49. 60-65 38. 2 85-90 40. 80-85 37. 75-80 37. 70-75 37. 65-70 35. 60-65 32, 2D 26. Saint Remy 1 75-85 28, 65-75 27. 2D 23. Comtesse de Paris 1 75-80 32. 70-75 32, 65-70 29. 60-65 26. 55-60 18. 2D 13. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-65 35, 55-60 35. 50-55 25. 2D 14. DIv. appels val 16. geplukte kroet 18. Totale aanvoer hard fruit 5100 kisten. Gewone veiling: Glorie van Holland 2 85-90 43. 80-85 45. 75-80 38—44. 70-75 35. 65-70 33. grof 35—44. fijn 2432. Laxton Superb 1 80-85 42. 75-80 44. 70-75 43. 65-70 36. 60-65 32, 2D 23—24. 2 75-80 38. 70-75 39. 65-70 34. 60-65 30. grof 2634. fijn 11. Golden Delicious 1 85-90 76. 80-85 7S. 75-80 74—76, 70-75 73. 65-70 62. 2 75-80 74. 70-75 67. 65-70 52. 60-65 41, grof 51, fijn 22. Sterappel 1 65-70 75, 60-65 67. 55-60 47. 2D 19. Cox Orange Pippin grof 5661. fijn 22—25. Jonathan grof 35, fijn 2L Doyenne du Cornice 1 80-85 94. 75-80 99. 70-75 95. 2D 84. 2 70-75 91. 65-70 92. grof 68—77. fijn 65. Beurre Alex Lucas 2 75-80 43. 70-75 47. 65-70 42. 2D 17. grot 17. fijn 13. Comtesse de Paris 2 70-75 24. 65-70 26. 60-65 26. 55-60 17, grof 15. fijn 12. Gieser Wildeman 1 50-60 52. grof 3745. fijn 1828. Saint Remy grof 23. fijn 15—17. Groenten: Per stuk: Boerenkool AI 4049. A2 2012. BI 21—27. B2 17—25. afw. 11—22. Kropsla 2 5—9. Knolselderij t 11—15, 2 45. Per bos: Wortelen 19- 26. Selderij 3—13 Kro ten 18. Per kg: Tomaten A 32—40. B 31—14, C 25 Uien 5—13. Spruiten Al 53—55. A2 40 47. Bl 18—24, B2 30, arw. 20. Prei Al 22—25. Peen 10—17. Andijvie 1 17—26, 2 12—16. Groe ne sav. kool 2 9—12. Rone kool 17. Boerenkool 15. Dubb. pr. bonen 2 118, 3 61—66. Pronk- bonen i 105, 2 94. Veldsla 1 56—60. 2 34. Spi nazie 1 37. Druiven: Black Alicante 1 143—143 2 132— 137, 3 94—100. Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, teL 3200 VAN DOESELAAR, teL 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 25