Verrassend plan in Brouwershaven: nieuw raadhuis in kern Noordgouwe ai Egyptenaar taxeerde de Sirjanslandse gladiolen BILT Terneuzen wil hogere technische school Prof. ir. Jansen nam afscheid Deltadienst MINDERHEID IN B. EN W. WIL ZETEL GEMEENTE NIET MEER VERPLAATSEN ALMANAK Meisje ontkwam door naderende auto aan aanranding Zeeuwen bezochten bijeenkomst in Den Haag Weelde warmte*| winterluxe... j Vrijwel alle honden in Zeeland liepen aan de lijn In Terneuzen hond in quarantaine WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore Douaniers namen bij Westdorpe jeep met boter in beslag 2 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT DONDERDAG 1 NOVEMBER 1962 Meerderheidsvoorstel aan de raad BIJNA twee jaar nadat de herindeling van gemeenten op Schouwen- Duiveland een feit is geworden, is het in het nieuwe Brouwershaven nog steeds geen uitgemaakte zaak, waar de bestuurszetel nu eigenlijk zal worden gevestigd. De laatste verrassende ontwikkeling ligt opge sloten in een meerderheidsvoorstel van b. en w., dat pleit voor bouw van een nieuw gemeentehuis in Noo.dgouwe; alleen restauratie als monument van het stadhuis in Brouwers haven. Volgende week dinsdagavond zal de raad zich moeten uitspreken over dit voorstel, nadat in de vergadering van 1 juni de inrichting van een dependance voor het secretarie naast het stadhuis van Brou wershaven met een 6-5 „veto" is verworpen. Nieuwe aspecten dus in een kwestie om de aanwijziging van de ..kern" der gemeente. Felle debatten zijn erover gevoerd. Bittere verwijten hebben de raadsleden hierover in de afgelopen jaren elkaar toegevoegd. Er werd een handtekeningenactie op touw gezet, die sterke argumenten aandroeg voor Zonnemaire als be stuurszetel. Maar steeds wisten de raadsleden uit Brouwershaven, eenmaal met steun van twee heren uit andere dorpen de beslissing in het voordeel te laten uitvallen van het historische, in renaissancestijl opgetrokken stadhuis in de Smalstad. Op een gegeven moment verhuisde het in Brouwershaven gevestigde gemeente- voorgesteld, niet geschikt zijn om te dienen als gemeentehuis; O het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat in verband met de ont wikkeling van het Deltaplan Noord- gouwe in de toekomst de belangrijk ste en grootste kern van de gemeente Brouwershaven zal worden. Wat de financiële consequenties betreft meent de meerderheid in het college, dat deze momenteel nog niet in hun geheel te overzien zijn, aangezien nog niet nagegaan kan worden wat nieuw bouw te Noordgouwe plus een eenvoudi ge restauratie van het stadhuis te Brou wershaven zal kosten. Er moet wel ge restaureerd worden, maar dan op een- lijke apparaat naar noodonderkomens in Dreischor, omdat architecten van de rijksdienst voor monumentenzorg de staat van het stadhuis wilden onderzoe ken voor het opmaken van een restaura tieplan Toen bleek, dat de onderverde ling van de oorspronkelijke ruimten voor de administratie indruisten tegen de op vattingen van monumentenzorg. Daarom werd b. en w. de suggestie gedaan, het Brouwershavense stadhuis wel te restau reren en als representatief gedeelte voor de gemeente in te richten, maar voor de huisvesting van het secretariepersoneel een aangrenzend pand Noorddij kstraat 1) aan te kopen. Maar dat ging zes van de elf raadsleden te ver. Zij verklaarden zich vierkant tegen e<-n dependance aan het stadhuis en veegden het plan met een resoluut gebaar van tafel- Deze beslis sing zorgde er voor. dat de definitieve aanwijzing van de stad Brouwershaven als gemeentekern min of meer op losse schroeven kwam te staan. Fel tegen Nieuw beraad volgde in het college van b. en w„ dat inmiddels een andere sa menstelling heeft gekregen bij de laatste verkiezingen: in de plaats van de P.v.d-A.-afgevaardigde J. Dekker uit Brouwershaven werd tot wethouder be noemd de heer J. A. v. d. Bijl te Zonne maire (prot. chr. groepering). Met de V.V.D.-wethouder L. M. Moermond uit Dreischor heeft deze zich steeds fel tegen Brouwershaven als bestuurszetel verzet Het meerderheidsvoorstel om in Noord gouwe een nieuw gemeentehuis te bou wen wordt gedaan op grond van de volgende overwegingen: het stadhuis van Brouwershaven is zeer excentrisch gelegen ten opzichte van de andere dorpen. Een nieuw gemeentehuis te Noordgouwe komt praktisch in het geografisch middel punt der gemeente en is van alle kanten gemakkelijk bereikbaar; het stadhuis van Brouwershaven zal ook na de uitbreiding, zoals eerder Het uit 16-J6 daterende Waagge bouw aan het Havenplein in Brou wershaven is een nieuwe „kandi daat" voor huisvesting van een deel van het gemeentelijk appa raat. (Foto P.Z.CJ voudiger wijze dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Overigens is de meerder heid wel van oordeel, dat het voor de gemeenschap financieel weinig zal uit maken of overgegaan wordt tot nieuw bouw te Noordgouwe plus eenvoudige restauratie van het stadhuis in Brou wershaven of dat dit stadhuis wordt gerestaureerd en verbouwd. Daarom stellen zij voor om een lire- diet van ƒ5000 uit te trekken voor het ontwerpen van een nieuwbouw- plan op een nog nader te bepalen plaats in Noordgouwe en hiervoor opdracht te verlenen aan het archi tectenbureau Wesselo en Van Voorst te Bussum. Waaggebouw De minderheid in het college van b- w. ontraadt het voorstel ernstig. „Het zou te betreuren zijn indien het prachtige stadhuis van Brouwershaven, dat tot één der mooiste van Zeeland kan worden gerekend en een rijke historie heeft, niet meer als zodanig zou worden ge bruikt", zo wordt om te beginnen ge steld. De minderheid ziet restauratie zonder passende bestemming niet als overeenkomstig de bedoeling van het rijk. dat tenslotte moet subsidiëren. Daarom wordt van deze zijde nog een ander idee aan de hand gedaan, wanneer mocht bljjken dat de ruimte en de doel matigheid van het stadhuis voor de administratie minder geschikt is: het uit 1646 daterende Waaggebouw voor een deel van de administratie aan te trek ken. Dit zou na restauratie daarvoor geschikt te maken zijn. Over de financiële kant van het meer derheidsvoorstel heeft de tegenpartij in het college wel min of meer omlijnde veronderstellingen. „Zonder exacte cij fers te noemen kan zeker worden ge steld, dat restauratie van het stadhuis van Brouwershaven met nieuwbouw in Noordgouwe het dubbele zal kosten van hetgeen alleen de stadhuisrestauratie van de gemeentekas zou vergen. Het laatste moet worden gedacht in de orde van grootte van 200.000 en het andere zal zeker in totaal meer dan ƒ400.000 kosten", zo staat in het voorstel aan de raad. „Dit betekent een extra zware fi nanciële last, die nauwelijks kan worden gedragen en onvermijdelijk tot gevolg zal hebben dat andere nuttige kapitaals- werken niet kunnen worden uitgevoerd". Ook de jaarlijks terugkerende kosten van onderhoud, schoonhouden, verlich ting en verwarming van twee gebouwen worden de raad van deze opposante zijde in het college voorgehouden. Tenslotte wordt van deze kant nog gewezen op het planologisch aspect- Daarbij wordt twijfel gezaaid tussen de denkbeelden van de meerderheid als zou Noordgouwe de kern zijn met de beste kansen voor verdere ontwikkeling- Weliswaar ziet men hier mogelijkhe den voor zomerwoningbouw, maar de stad Brouwershaven, gelegen aan het toekomstige watersportcentrum in het Grevelingenbekken wordt econo misch en als grootste kern toch de belangrijkste geacht. De raadsverga dering volgende week zal de beslis sing over deze omstreden zaak leve- In de afgelopen twee jaar zijn al heel wat heftige discussies ge voerd over de aanwijzing van de bestuurszetel voor de nteuwe ge meente Brouwershaven. (Foto P.Z.C lpe T SreuwenW-CT, GESPECIALISEERDE KRACHTEN Nieuwe industriële vestigingen vragen hoger technisch personeel Het gemeentebestuur van Terneuzeu wil in deze plaats een hogere technische school. Dit om te voorzien in de behoefte aan hoger technisch personeel. B. en w. stellen daarom de raad der gemeente, die op donderdag a.s. in openbare verga dering bijeenkomt, voor, te besluiten dat de oprichting van een dergelijke school noodzakelijk is. B. en w. verzoeken verder de raad hun te machtigen dit besluit, vergezeld van een rekest ter goedkeuring aan de Kroon voor te leggen en daarvan afschrift te zenden aan de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen en aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Voorts vraagt het college machtiging alle voorbereidende maatregelen te treffen, die ter verwezeljjking van dit besluit noodzakelijk worden geacht. In de toelichting stellen b. en w. dat industriële bedrijven, die zich hebben fevestigd of nog zullen vestigen, ehoefte hebben aan goed opgeleide, veelal gespecialiseerde krachten. Aanwezigheid van goede onderwijs instellingen zullen, volgens het colle ge, van grote invloed kunnen zijn op industrievestigingen. Bij de overwe ging om te komen tot een h.t.s heeft het college zich in bijzondere mate laten leiden door de gedachte, dat de geïsoleerde ligging van Zeeuwsch- Vlaanderen ten opzichte van overig Nederland remmend werkt op het bezoeken van elders gevestigde ho gere technische scholen. Het college heeft dan ook de ovcrtul- ~ing, dat de vestiging van een h.t.s. te 'erneuzen van grote betekenis zal zijn voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Ver der zegt het college zich ervan bewust te zijn, dat het zeker niet gemakkelijk zal zijn in de naaste toekomst tot de oprichting van een h.Ls. over te gaan. Zeeuwen bij-Jbotsing te Bergen op Zoom Twee Zeeuwen waren woensdagmorgen betrokken bij een aanrijding, die plaats vond in Bergen op Zoom. Op de hoek Guido Gezel lelaanBeukenlaan in de Markiezenstad verleende C. W. uit Mid delburg, die uit de Beukenlaan kwam en de Guido Gezellelaan wilde inrijden, geen voorrang aan de bestuurder van een vrachtauto, J. de H. uit St. Annaland. H. reed in de tegenovergestelde richting maar nam dc bocht te kort. Tegen beide bestuurders werd proces-verbaal opge maakt. De eerste stap zal zijn de goedkeuring van de Kroon te verzoeken. Effectue ring van het besluit venvacht het col- legè niet op korte termyn. Als voor bereidingen worden verder genoemd het nagaan welke afdelingen aan deze h.t.s. zouden moeten worden verbonden, hoe in de huisvesting kan worden voorzien en welk aantal leerlingen kan worden verwacht. Ininslriegroni Blijkens de raadstukken hebben op nieuw twee bedrijven verzocht gronden te mogen aankopen in het gemeentelijk industrieterrein. Voor de bouw van een kolenmagazijn verzoekt mevrouw T. C. Lijzink-De Roos te Goes een perceel sche handelsonderneming te Bergen op Zoom wil 1800 vierkante meter grond aankopen om over te gaan tot stichting van een afleveringsmagazijn met kan toor in de elektrotechnische branche. Als de raad deze voorstellen goedkeurt zullen beide aanvragers uiterlijk 1 augustus 1964 op het gekochte een be drijfsgebouw moeten hebben gebouwd. Dc woningbouwvereniging „Werkmans- belangen" te Terneuzen verzoekt een perceel van 2150 vierkante meter grond te Sluiskil te kopen voor de bouw van 12 woningen. Aeeuwse Beer Er zijn honden die er mets maar dan ook niets meer van begrijpen. Jaar-in-jaar-uit hebben ze in vrij heid rondgedoold en nu, plotseling is er een lijn. Eén van die honden is Beer. Een trouwhartige, grote lobbes van een viervoeter, geelbruin, of bruin geel gekleurd en bij vele Vlissin- gers bekend als ,JJeer van het hotel". Beer is oud, een hoogbejaarde onder de honden mogen wij wel zeggen. Hij loopt al jaren op stijvestramme poten door de stad, van oost naar west en van noord naar zuid. Hij doet dat al tijd op zijn zeven gemakken, héél langzaam, héél behoedzaam. Wat je noemt een brave hond. Ue vlieg, die Beer kwaad zou doen Beer de vlieg, wel te verstaan die vlieg moet nog geboren wor den. Een goeie sul, Beer. Gisteren liep Beer, vermoedelijk voor het eerst in zijn lange hon deleven, aan de lijn. Hij liet de kop een beetje mistroostig han gen, maar eigenlijk viel dat niet eens zo erg op, want dat deed hij toch meestal. Maai viel sjokte hij enigszins verwonderd achter de knaap aan, die hem strikt volgens de voorschriften aan de lijn hield, 't Viel wel op. Velen die Beer tot dusver zonder meer voorbij liepen omdat Beer niet meer opviel, rie pen nu verbaasd: ,Mé, daar heb ben we Beer. Aan de lijn!" Dan keek Beer even op, schudde traag de zware kop en bromde binnensbeks: ,J3en dolle boel". Naar eerst woensdag is gebleken, is in de nacht van zondag 21 oktober een poging gedaan om het 19-jarig meisje Van B- uit Breskens aan te randen. In verband daarmee heeft de rijkspolitie te Breskens woensdag een 16-jarige jon gen uit Hoofdplaat aangehouden. Hij heeft inmiddels een bekentenis afge legd. Het meisje reed op de bewuste zondag nacht met haar fiets over de weg Bres- kens-Hoofdplaat. Even buiten Breskens kwam een fietser haar achterop gere den. Hij bleef enige tijd naast het meis je rijden, maar op het stuk waar geen huizen meer staan, smeet hij haar tegen de dijk. Toen er echter over de weg een auto naderde nam hij de vlucht. t Advertentie Begonnen voor 27 per week Hulde cn dank werd gistermiddag in Den Haag gebracht aan prof. ir. P. Pli. Jansen, die met ingang van 1 november zijn taak ais hoofd Delta dienst van rijkswaterstaat neerlegt. Bij dit afscheid waren vele prominen ten, zoals leden van de vaste commis sie voor de waterstaat uit de Twee de Kamer en de oud-directeur-g< raai van de rijkswaterstaat ir. A, Maris aanwezig. De tegenwoordige directeur-generaal ir. J. van de Kerk, sprak prof. Jansen, die zich geheel aan diens leerop dracht en adviseurschappen gaat wl den, toe. Ir. Van de Kerk memoree de, dat prof. Jansen na zijn studie in Delft voor 27 gulden in de week als waker-opzichter bij de LJmuidensc Noordersluis werd aangesteld. Een half jaar later had hij reeds zoveel „ervaring", dat hem een ingenieurs functie bü de Zuiderzeewerken toe viel. Nadien werkte ir. Jansen aan tal van waterstaatsobjecten zoals de verbe tering van de Maas. Nog tijdens de oorlog werd hem het herstel van dc Walcnersc dijken opgedragen. Na de oorlog werd hij hoogleraar, kreeg verlof van waterstaat, doch bleef als adviseur werkzaam. Het concept van de Deltawerken, dat hij in eerste aanleg reeds in 1945 op papier zette, mondde uit in het be faamde rapport van de Deltacommis sie, dat gerealiseerd werd in de Del tadienst onder leiding van de thans scheidende hoofdingenieur-directeur. Ondertussen adviseerde prof. Jansen o.m. voor waterstaatswerken in Ca nada, India, Japan, Nigeria en Thai land. B\j het afscheid waren de „oude getrou wen" van de dienst droogmaking Walcheren, onder ivie twee dames in vol Zeeuws ornaat, aanwezig. De heer A. J. Kaland. gedeputeerde van Zee land. haalde de ontzaglijk moeilijke en avontuurlijke drooglegging van Walcheren nogmaals op. Hü bracht dank namens de Zeeuwen voor wie het „sterk is de zee, maar sterker is de gedachte" door de arbeid van prof. •Jansen opnieuw bewezen werd. Prof. Jansen werd ook toegesproken door zijn opvolger, ir. J. Volkers, door oud-collega's, door een woordvoerder van de aannemers met wie hij samen werkte en door ir. Tillema namens de gemeente Rotterdam. Deze laatste huldigde prof. Jansen als grondleg ger van de ontwikkeling van de ha vens in de Rijnmond, het Europoort project. Prof. Jansen is namelijk voorzitter van dc werkgroep ter zake. Het scheidende hoofd van de Deltadienst bracht tenslotte dank voor de vele blijken van waardering en vriend schap hem op deze dag gebracht. Stremming verkeer over de Postbrug te Wemeldinge Het verkeer over de Postbrug te Wemel dinge zal in verband met de verniouwing van het wegdek zijn gestremd van 5 november tot en met 7 december a.s. Het verkeer zal worden omgeleid over de Bonzijbrug te Wemeldinge. Advertentie ...har te wens van iedere vrouw U wordt uitgenodigd om eens geheel zonder verplichting onze grote collectie te komen bezichtigen.., en aan te passen Panterlam 325.- model 425.- Koop in een speciaalzaak! J Betrouwbare service Volledige 4 garantie Credietservice mogelijk J igen atelier, ook voor veranderin- 4 gen en reparaties Prijzen die bin- nen uw bereik liggen Gespecia- J liseerd in grote en kleine maten. 4 Bontmantels in elke prijsklenc. Grote torterlng bontstola's tegen zeer 2 aantrekkelijke prijzen. J Nieuwe Binnenweg 1 Rotterdam 11 O U 5 J (bij 's Gravendijkwal) Tel. 34577 J Voor bijzonder experiment Regeringsinkoper bekeek bedrijf van A. M. Neele WANNEER er in het hartje winter uit Egypte kersverse gla diolen op de Europese markten worden gebracht, kan het best zijn dat deze afkomstig zijn van bloembollen uit Schouwen-Dui- veland. Door de sorteerhallen en de droogkamers van het bloem- bollenbedrijf A. M. Neele te Sir- jansland werd gistermiddag na melijk een bijzondere gast rond geleid: de regeringsinkoper voor bloemen, zaden en planten van de Verenigde Arabische Repu bliek, de heer A. M. Haggag. In Zeeland heeft men zich bijzon der goed gehouden aan het voor schrift „Honden aan de lyn". In de meeste plaatsen was er op straat „geen hond" loslopend te zien. De politie was dan ook bjjzonder goed te - spreken over do navolging van dc voorschrif ten door het publiek. In Vlissingcn werd er woensdag nog geen intensieve controle op het loslopen van honden uitge oefend. De politie kreeg echter wel de indruk, dat er vrywel geen dieren meer loslopen. Ook de Middelburgse politiemensen heb ben op het naleven van de in structies nog geen speciale con trole uitgeoefend. Men wachtte nog op richtlijnen van de burge meester, die waarschijnlijk van daag zullcu worden gegeven. In Goes heeft de politie spe ciaal toezicht gehouden op het aan de lijn houden van hon den. De politiemensen moesten slechts één geval van „loslo pen" constateren. Het betrof hier een hond die per ongeluk was ontsnapt en spoedig door de eigenares weer werd ach terhaald- Ook voor Oostburg geldt: goed gekeken, niets gezien". Zelfs geen katten. Het los laten lopen van honden was in deze plaats toch al verboden, maar deze bepaling werd niet altijd even stipt nage leefd. De politie van Zierikzee, die speciaal op pad was gegaan om loslopende honden op Te pakken, kon maar tot één conclusie ko men: „De bevolking leeft dc voor schriften stipt na". In Hulst werden evenmin loslo pende honden gesignaleerd. Wel bereikten de politie vragen van jagers of de jachthonden wel los mochten lopen. De politie was echter onverbiddelijk en stond geen enkele ontheffing toe. De jagers moesten maar zonder hon den proberen het wild te ver schalken. In Terneuzen werden de voor schriften eveneens stipt nage leefd, zodat de politie geen enkele overtreding moest constateren. In Terneuzen Is woensdag een hond voor 10 dagen In quarantaine gezet na overleg tussen een dierenarts en de vee- artsenijkundige dienst. De onder qua- rantainestelling geschiedde op verzoek van do gemeente Dordrecht. De eige naar van het «lier had <le hond zondag mee naar Dordrecht genomen, waar het beest een kind heeft gebeten Maatregelen voor honden op schepen Aan alle binnenkomende schippers te Terneuzen zal iu verband met de honds dolheid een kennisgeving worden uit gereikt, waarin wordt verzocht honden en katten zoveel mogelijk aan boord te houden of anders nan een lijn of ket ting te leggen. Als doorgaande schippers over het ver voer van honden ot katten inlichtingen vragen zal hun worden meegedeeld, dat honden en katten aanwezig op Neder landse of andere schepen onder geen enkele voorwaarde in België zullen wor den toegelaten. Honden of katten aan wezig op Belgische schepen, worden in België toegelaten op vertoon van een certificaat van inenting. Komen deze schepen terug naar Nederland dan moe ten dc dieren in België in bewaring worden gegeven. Schippers, die naar Duitsland varen, mogen hun dieren meevoeren, mits zij zijn Ingeënt tegen rabies. De hloembollenveiling H.B.G. te Lis- se is namelijk op het ogenblik bezig met een grote transactie voor de le vering van gladiolenbolien aan Egyp te. Enkele jaren geleden zijn daar geslaagde proeven genomen met het opplauten en kweken van zogenaam de dikke gladiolen om zodoende een centrum op te bouwen, van waaruit in de maanden december tot maart volop frisse bloemen van de naar Egyptische begrippen koude grond in de Europese huiskamers kunnen worden gebracht. Het klimaat leent zich in dit land van de pyramiden, van de Nijl en van Nasser uitstekend voor een dergelijke teelt. Het bijzondere aspect voor de Zeeuwse telers in deze affaire ligt op gesloten ln de uitermate gunstige be oordeling, die de kwaliteit van hun produkten heeft in de ogen van de enthousiaste Egyptenaren. De heer Haggag liet daarover gistermiddag in zijn gezelschap, de heer J. Oost- dam van de bloembollenveiling, een exporteur en de Sirjanslandse kwe ker Neele geen twijfel bestaan. Hij liet zicli nauwkeurig inlichten over de werkmethode, die in de ge bouwen van het Sirjanslandse bedrijf worden toegepast. De Egyptische at taché nam een kykje by het binnen brengen van de bollen en bij het schonen met de tril zeef, hij stapte met zyn gezelschap de droogkamers binnen en bekeek de naftalinebe- handeling, om zich tenslotte een idee te vormen van de wijze waarop de bloembollen hier voor de export wor den gereedgemaakt. Aan het eind van de rondgang feli citeerde hij de heer Neele met de foede kwaliteit van het produkt. Igypte zoekt het voor zyn teelt op het ogenblik in de grote maten gla diolen: dat zijn de aantrekkelijkste soorten voor een zogenaamde ver vroeging van het seizoen, waarop men zich juist wil toeleggen. Vorig jaar importeerde Egypte enkele mil joenen boller, uit Nederland en dit jaar zullen het er wel tien miljoen worden, zo verzekerde ons de neer Haggag. Daarom was zijn bezoek aan Sirjansland zo nuttig... (Foto P.Z.C.) Advertentie Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren ln onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VL1SSINGEN - KRUININGEN ONTEIGENING GRONDEN VOOR DE ZUIDSLOEWEG De Staatscourant bevat thans het ko ninklijk besluit (verkeer en waterstaat), waarbjj Ingevolge het bepaalde in arti kel 72a der Onteigeningswet de perce len worden aangewezen, gelegen in de gemeenten Vlissingcn, Souburg, Rit- them en Nieuw- en St. Joosland, be nodigd voor de aanleg van de weg van Vlissingen naar het Zuid-Sloe (Wal- chers gedeelte van de Zuid-SIoewcg). Wegens poging lot frauduleuze uitvoer naar België hebben dins dagavond omstreeks tien uur douaneambtenaren van de cen trale post Axel in de Vissersver korting (gemeente Westdorpe) een Belgische jeep met 800 kilo koelhuisDoter in beslag genomen. De bestuurder zag kans in de duisternis te ontkomen Jeep en boter vertegenwoordigen een waarde van naar schatting 2900. VERWACHT. TOENEMENDE WIND. Toenemende bewolking en later van liet westen uit regen. Matige tot krachtige, langs de kust wellicht harde wind tus sen zuidwest en zuid. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 2 november Zon op 7.35 onder 17.11 Maan op 12.17 onder 20.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2