PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INDIASE MINISTER VAN DEFENSIE VAN ZIJN FUNCTIE ONTHEVEN IS Jhr. Röell afgetreden als AVRO-voorzitter Relletjes in Russische steden Terneuzen krijgt binnenkort nieuwe schouwburg Premier Nehroe neemt portefeuille over Westduitse minister dient ontslag in Akkoord V.N.-Cuba Kritiek op beleid na nederlagen tegen Chinezen Hogere premies sociale verzekeringen Om ruzie over directeursaffaire Minister van justitie wist niets van actie Voor brood nog geen prijsmaatregel MIKOJAN GAAT NAAR CUBA Leven met de absurditeit Met afgedaan TWINTIG JAAR VOOR LARCHER EN ROLLAND 205e jaargang - no. 256 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G, A de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.; franco per post ƒ8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus. Vlissingen. Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red, 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 Cb.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2llb, aum. cei. 2911. Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,-. Ingez. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min.1,25). „Brieven bur. Donderdag 1 nov. 1962 Schouwse bollen naar Egypte Pagina 2 i dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. De Indische minister van defensie Krisjna Menon, is gisterei van zijn functie ontheven. In New Delhi werd bekendgemaakt dalJ premier Jawaharlal Nehroe de portefeuille van defensie van Menon had overgenomen en dat laatstgenoemde benoemd was tot minister van defensie-produktie, in welke functie hij lid van het kabinet blijft. Menon die vooral bekendheid ver- woordvoerder wierf door zijn kritiek op de Ver enigde Staten en zijn geflirt met Moskou, heeft de laatste tijd zelf aan veel kritiek blootgestaan om zijn beleid in defensiezaken waar aan de nederlagen bij de grensge vechten tegen de Chinese commu nisten worden toegeschreven. Sinds Nehroe verleden week aankondig de dat hij de verantwoordelijkheid voor alle defensie-zaken op zich had geno men, beschouwde men Menon als prak tisch zonder enig gezag. Begin deze week maakte de regering bovendien be kend dat een oppercommando was ge vormd dat belast is met de verdediging van het land, waarmee de val van Me non werd aangekondigd. Een andere maatregel die de rege ring trof in verband met het ern stige grensconflict, was het ontne men van de Indiase nationaliteit aan genaturaliseerde Chinezen. „Alle personen van Chinese afkomst die Indiase staatsburgers zjjn gewor den, zullen worden beschouwd als buitenlanders en als zodanig behan deld worden", aldus het regerings decreet. Russische hulp Het ministerie van defensie deelde intus sen mede dat Rusland militair materiaal naar India had gezonden. Een gedeelte was na 8 september ontvangen toen de Chinezen met hun operaties aan de grens begonnen. De woordvoerder van het ministerie wilde, niet antwoorden'op de vraag of Rusland straaljagers van het type Mig-21 had gezonden. Op een vraag of India Rusland om mili taire hulp had verzocht, antwoordde de De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft, op grond van een complex van oorzaken, een wijziging aangebracht in de vast stelling van de premiepercentages Algemene Ouderdomswet (A.O. W.) en Algemene Weduwen- en Wezenwet (A.W.W.). Deze wijzi ging houdt een geringe verhoging van de percentages in. De premiepercentages waren tot nu toe vastgesteld voor de A.O.W. op 5,75 pro cent en voor de A.W.W. op 1,25 procent. Voor de periode van 1 januari 1963 tot en met 31 december 1966 worden deze percentages respectievelijk gebracht op 6,8 procent en 1,3 procent. Het premiepercentage voor de algemene kinderbijslagwet (A.K.W.) zal voor het kalenderjaar 1963 1,9 procent bedragen. Het premiepercentage voor de kinderbij slagwet voor loontrekkenden (K.W.L.) is voor 1963 vastgesteld op 3 procent. Deze wetten treden 1 januari In wer king. BIJ KETTINGBOTSING 50 AUTO'S BETROKKEN Het gedeelte van rijksweg 13 (Den HaagRotterdamten oosten van Delft is gisteravond het toneel geweest van een enorme ravage als gevolg van een der grootste kettingbotsingen van de laatste tijd waarbfl 50 auto's waren be trokken. Een aanrijding op dit gedeelte, dat nog een tweebaansweg is, was oor zaak van een hele reeks aanrijdingen waardoor tussen zeven en negen uur vijftig auto's min of meer ernstig wer den beschadigd en vier personen zodanig werden gewond, dat zij in het gasthuis te Delft moesten worden opgenomen. De politie had de grootste moeite om enige ordé in de chaos te scheppen. Zij leidde het verkeer gedurende enige tijd door Delft heen. „Wij hebben alle bevrie- - de landen hulp gevraagd". Rust aan front Over de situatie aan de grens werd nog medegedeeld dat de laatste 24 uur het rustigst was geweest sinds j het begin van de grensgevechten, j Gedurende deze periode werd al- i leen op twee plaatsen aan het front j artillerievuur uitgewisseld. ■/ele beiuoners van het Indiase ge bied dat grenst aan rood China, zijn gevlucht voor de naderende communistische troepen. De foto toont een groep vluchtelingen in de laagvlakte van Assam. Ook bedankt als lid van de vereniging Jhi\ Th. Röell heeft, besloten, het voorzitterschap van de A.V.R.O. neer te leggen. Het dagelijks en het algemeen bestuur van de A.V. R.O. zijn van dit besluit en de mo tivering ervan gisteren door mid del van de volgende brief van jhr. Röell op de hoogte gesteld „Naar aanleiding van de verwikkelin gen, die zijn ontstaan met betrekking tot de vervulling van de vacature van de functie van directeur van de AVRO, verwikkelingen in het bestuur, in het bedrijf en daarbuiten, "waarvoor ik ten onrechte verantwoordelijk word gesteld, deel ik u bij deze mede, dat ik vanaf heden niet langer mede-verantwoorde lijkheid voor het bestuur van de vere niging wens te dragen. Het presidium van de Algemene Vere niging „Radio Omroep", met 81 van de 82 stemmen bekrachtigd in de algemene vergadering van zaterdag 7 juli jongst leden, leg ik derhalve hierbij neer." CORRECT BEHANDELD De heer Röell zei in een gesprek met het ANP, dat de hele zaak van de directeursvacature bij de AVRO door het dagelijks en het algemeen bestuur op een volkomen correcte wijze is be handeld. Het dagelijks bestuur kwam na een uitvoerig beraad tot de con clusie, dat er een eenhoofdige lei ding moest komen en verzocht toen de voorzitter, de bedrijfsleiding hier van op de hoogte te stellen. Het al- ^wvviAnnAn/i/uwwwuwiwvuvwuwivwwwM/vwwwvwwwuwwwflA/wvyvwwwwww VEENENDAAL GEEFT PUNTEN AAN ZIJN WONINGZOEKENDEN De gemeente Veenendaal die een acuut woningtekort heeft van 1400 woningen, heeft normen vastgesteld aan de hand waarvan men in de toekomst de woningtoewijzing zal gaan regelen. Aan alle aanvragen om een woning wordt voortaan een puntental toegekend. Zodra men honderd punten heeft, wordt men op een speciale lijst geplaatst, waaruit naar verdere urgentie de gega digden worden aangewezen. Het puntentotaal wordt gevormd door de volgende factoren; leeftijd van man en vrouw samen; leeftijd van de oudste van beide; zes punten voor de gehuwde status; drie punten voor elk kind, met een maximum van twaalf punten; drie punten voor elk jaar dat men als woningzoekende in Veenen daal staat ingeschreven tot een maximum van negen punten. gemeen bestuur zal zich aanstaande zaterdag over de organisatie van de directie uitspreken. SELECTIE Als voorzitter, aldus jhr. Röell, heb ik de statuten, die voorschrijven dat het bedrijf ónder leiding staat van een di recteur, gehandhaafd, en zelfs gesugge reerd dat het bestuur niet zou worden betrokken bij de eerste selectie van de gegadigden. In verband hiermee werd net Nederlands Instituut voor Psycho techniek gevraagd, een oproep te plaat sen in de daarvoor in aanmerking ko mende bladen en de eerste selectie op zich te nemen. Jhr. Röell betreurt het, dat er door het bedrijf druk wordt uitgeoefend op de besluitvorming van het bestuur, omdat daardoor, .volgens hem, het bedrijfsorga nisatorische uitgangspunt is- vertroebeld, terwijl de voorzitter in een verkeerd dag licht werd gesteld. Nu echter ook in het algemeen bestuur verdeeldheid en ge brek aan vertrouwen blijken, wenst jhr. Röeli het voorzitterschap niet langer te dragen. T.V.-TOESTEL TERUG In een brief aan de secretaris van het AVRO-bestuur heeft hij nog mee gedeeld, dat hij zijn lidmaatschap van van de AVRO per 31 december aanstaande beëindigt. Tevens heeft hij het televisietoestel dat hij in zijn functie van voorzitter van de AVRO in bruikleen had, teruggezonden. Naar aanleiding van de mededeling van jhr. Röell, dat hij besloten heeft als voor zitter van de AVRO af te treden heeft de heer H. de Wolf, waarnemend direc teur van de AVRO. desgevraagd ver klaard: MOEILIJK ANDERS „Het feit dat jhr. Röell heei't kenbaar gemaakt als voorzitter van de AVRO af te treden zou ook moeilijk anders, gezien de huidige omstandigheden, hebben ge kund. Ik zou hetzelfde hebben gedaan wanneer ik tot de slotsom was gekomen, dat de meerderheid zich niet achter mijn stand punt plaatste". Op de voorgeschiedenis van het conflict, de kwestie van de ontslagaanvragen van een aantal AVRO-functionarissen en al datgene wat daarmee verband houdt, wilde de heer De Wolf niet nader ingaan. De Amerikaanse zanger Paul Robeson is in een verpleeginrichting in Londen opgeno men voor een „rust" na een tournee door Nieuw-Zeeland, Australië en Europa. Robe son is 64 jaar. „Der SpiegeP'-affaire VOEDSELTEKORT OORZAAK Betrouwbare doch niet te bevesti gen berichten in de Russische hoofdstad hebben melding ge maakt van relletjes die in de Sibe rische industriestad Kemerovomin zouden zijn uitgebroken, waarbij een aantal personen het met de dood moest bekopen. Deze berichten doen hardnekkig' onder de Russische bevolking de ronde. Vol gens westelijke diplomaten in Moskou zijn de relletjes ontstaan als gevolg van de verhoging van de vlees- en boter- prflzen in begin juni. Russische troepen werden naar de plaats fezonden om de opstand te onderdruk- en. Volgens de berichten zouden de sol daten gebruik hebben gemaakt van vuurwapens. Een soortgelijke opstand zou ook zijn uitgebroken in een andere industrie plaats, Nowotsjerkassk, ten zuiden van Rostof. Er doen ook geruchten onder de Russische bevolking de ronde dat in Odessa, havenarbeiders onlangs in sta king waren gegaan. De arbeiders zou den hebben geweigerd consumptiegoede ren te laden op een schip dat als be stemming Cuba had. Tezelfdertijd bereikten berichten de Rus sische hoofdstad over ongeregeldheden in Voscow, negentig kilometer van Mos kou. De relletjes in deze stad ontston den na een handgemeen tussen een po litieagent en een arbeider. De Westduitse minister van justi tie, Wolfgang Stammberger, heeft gisteren zijn ontslag aangeboden in verband met de „Der Spiegel" affaire. Adenauer, zo is bekendgemaakt, zal zijn besluit of hij Stammbergers aanbod al dan niet zal aanvaarden, vrijdag be kendmaken. Stammbergers aanbod kwam toen de Westduitse coalitieregering van Chris ten-Democraten en Vrije Democraten dreigde ineen te storten in verband met de Spiegel-affaire. Stammberger, die lid van de Vrije De mocratische Partij is, wenst af te treden tenzij „alle personen die ervoor verant woordelijk zijn geweest; dat ik niet van tevoren in kennis werd gesteld van de politie-actie, worden bestraft", aldus de minister tegenover verslaggevers. Stammberger is een van de vijf liberale ministers in Adenauers kabinet. De libe rale ministers beweren dat zij buiten de gehele actie tegen „Der Spiegel" wa ren gehouden. VERKLARING GEËIST Aanvankelijk hadden alle vijf minis ters van de bondskanselier een „be vredigende verklaring" geëist van de wijze waarop tegen het weekblad „Der Spiegel" is opgetreden. Na de bijeenkomst met Adenauer waarbij de Vrije Democratische Partij-leider Eric Mende (die zelf niet in het kabinet zitting heeft) aanwezig was, werd bekendgemaakt dat alleen Stamm berger zou aftreden. Volgens de Vrije Democraten werden al leen de hooggeplaatste leden van de Christen-Democratische Partij ervan op de hoogte gebracht dat de politie een overval zou plegen op de kantoren van „Der Spiegel" in Hamburg en Bonn. Stammbergers eigen staatssecretaris, Walter Strauss, was er wel van tevoren van in kennis gesteld, maar had geen contact met zijn chef opgenomen, Strauss is Christen-Democraat. criminele recherche van de staat Noordrijn-Westfalen was eveneens op de hoogte gesteld, maar kreeg bevel deze informatie niet door te geven aan die li berale minister van binnenlandse zaken van die staat, Willy Weyer, zo wordt van liberale zijde beweerd. Verwacht wordt dat Adenauer krachtig zal optreden tegen degenen die de Vrye Democraten buiten de gehele affaire »en gehouden. Volgens politieke zegslieden zal Adenauer op 6 november niet naar Washington vertrekken wan neer er in Bonn een regeringscrisis heerst. Van de zijde van de Verenig de Naties is gisteravond in een communiqué meegedeeld, dat secretaris-generaal Thant en de Cubaanse autoriteiten algemene overeenstemming hebben bereikt over „deelne ming" van de V.N. aan een regeling van de crisis rond Cuba. Een VU-woordvoerder heeft ver klaard, dat het overleg tussen Thant en de Cubaanse regering om een vreedzame regeling van de kwestie tot stand te brengen, zou worden voortgezet, maar dat dit niet in Havana zou gebeuren. De foto geeft een beeld van de be sprekingen in Havana tussen Thant en Fidel Castro. V.l.n.r. om de tafel: Oe Thant, Hernane Ta- vares de Sa van Brazilië, verder (aan de overzijde van de tafel Raoel Roa, minister van buiten landse zaken van Cuba, Fidel Castro, president Dorticos van Cu ba en Carlos Lechuga, hoofd van de Cubaanse delegatie bij de V.N. Een afgevaardigde van het bedrijf schap voor het bakkerijbedrïjf heeft gisteren de minister dringend verzocht de voorgenomen prijs maatregel op te schorten, tenein de een nieuw overleg met het bak- kerijbedrijf mogelijk te maken, zulks onder de uitdrukkelijke ver klaring van het bedrijfschap, dat het ten volle onderschrijft de nood zaak van het algemeen prijsbeleid, ook voor het bakkerijbedrïjf. Het bedrijfschap heeft de minister toe gezegd de omstandigheden te willen bevorderen, die het mogelijk maken op korte termijn het overleg met het bak- kerijbedrijf te hervatten. In dit verband heeft de minister zich bereid verklaard de voorgenomen prijsmaatregel op te schorten, alsmede onder genoemde om standigheden op 8 november a.s. het Overleg te hervatten. Gistermorgen heeft over dezelfde mate rie een onderhoud plaatsgehad tussen de minister en de commissie van overleg van de middenstandsvakcentrales. Van diplomatieke zijde in Moskou is vernomen, dat de eerste Russi sche vice-premier A. Mikojan van daag uit Moskou naar Cuba zal vliegen. In Moskou overheerst de indruk, dat Mi kojan naar Cuba gaat om premier Fidel Castro de beweegredenen uiteen te zet ten van het Russische besluit, de door de V.S. offensief genoemde wapens uit Cu ba terug te trekken. Ook acht men het niet uitgesloten, dat Mikojan Fidel Cas tro tot matiging moet bewegen. Ver moed wordt, dat als officiële reden voor de reis van Mikojan vernieuwing van het handelsakkoord met Cuba opgegeven zal worden. Radionieuwsdienst en t.v.-journaal trekken ook in Nederland grote groepen van luisteraars en kijkers: het zijn vaste rubrieken op vaste tijden, waarmee een directe relatie tot stand wordt gebracht tussen nieuwsfeiten en de in die feiten geïnteresseerden. Als voorlichtingsmedia hebben nieuwsdienst en journaal een geheel eigen plaats ver worven en zij zijn in een moderne sa menleving niet meer weg te denken. In Nederland is bijvoorbeeld de radio nieuwsdienst van het A.N.P. met zijn uitgesproken zakelijke berichtgeving een zo ingeburgerde zaak, dat er vrij wel nooit over wordt gediscussieerd. Gebeurt dat desondanks een enkele maal, dan blijkt het meestal te gaan over een uitspraakfout van een nieuws lezer of over een zinswending, die al dan niet in strijd met de Nederlandse grammatica wordt geacht- Zelden echter komt de nieuwsdienst als publiciteits- orgaan zelf in het geding: deze (niet door de omroepverenigingen verzorgde) rubriek heeft in de loop der jaren haar vaste plaats veworven. Met de verzorging van het t.v.-jour naal uiteraard aanzienlijk jon ger dan de nieuwsdienst blijkt het anders te liggen, vooral in Bussum- Die verzorging is in Nederland opgedragen aan de Nederlandse Televisiestiehting, maar het is een publiek geheim dat de ze vormgeving een doorn in het oog van menige omroep-autoriteit is. Waarom? De omroepen willen zelf een vinger in de pap hebben, zouden liefst het jour naal zelf willen verzorgen en proberen daarom voortdurend de positie van het t.v.-journaal in zijn huidige vorm te on dermijnen. En nu onlangs bekend is ge worden, dat de hoofdredacteur van het journaal en zijn eerste medewerker functies buiten de t.v. hebben aanvaard, hebben we neiging om verband te leggen ftantlijn COMBINATIE MET OPENBAAR LYCEUM Bijdrage gemeente 700.000 Terneuzen krijgt binnenkort een splinternieuwe schouwburg. Na vele besprekingen hierover met rijk en provincie, heeft het mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen zich in prin cipe akkoord verklaard met eeü combinatie van een nieuw open baar lyceum en cultureel cen trum. Dit gebouwencomplex zal verrijzen op de hoek ZuFdland- straat-Bellamystraat. Het nieu we culturele centrum zal plaats- bieden aan 500 bezoekers. Het tussen dit ontslag en de houding van de omroepen jegens het N.T.S.-journaal. Die neiging wordt versterkt door geruchten in Bussum over de opvolging van de journaal-hoofdredacteur. De omroepver enigingen althans bepaalde functio narissen zouden namelijk van me ning zijn, dat er thans een verzuilde hoofdredactie moet komen van vier man,, welk kwartet supervisie zou moe ten uitoefenen op de gang van zaken bij het journaal. Het is duidelijk, waar om zij dit wensen: het N.T.S.-journaal moet verder worden teruggedrukt tot een puur-feiten-verstrekkend medium, waarbij het leveren van achtergronden blijft voorbehouden aan de zuilen. Daar voor moeten dan dienen rubrieken als Flits, Memo, Achter het nieuws, de ac tualiteiten-rubrieken dus van de om roepverenigingen. Achter de schermen wordt daarover immers al geruime tijd gestreden! Is het een wonder dat wij een relatie zien tussen het vertrek van. hoofdredacteur Enklaar en de houding der zuilen? Het is weer eens een situatie, die al leen in Nederland kan voorkomen. Het N.T.S.-journaal is een redelijk ver zorgde rubriek, die echter verbeterd zou kunnen worden als men vakmensen als Enklaar de vrije hand liet- Maar dan zou men inderdaad wel eens op het ter rein komen van de actualiteitenrubrie ken van de omroepverenigingen. En dat mag volstrekt niet. Uitgesloten. De ab surditeit van een dergelijk standpunt heeft zulke afmetingen aangenomen, dat men er blijkbaar maar van uitgaat dat zij onvermijdelijk is. Leven met de absurditeit, dat is de gang van zaken in Bussum en Hilversum. Wij zijn be nieuwd hoe de N.T.S. de opvolging van Carel Enklaar zal regelen: zal er een topman komen, die deze belangrijke ru briek naar eigen inzichten een honderd proeent kwaliteit zal geven, of komt er een college van zuilenridders, die in de eerste plaats weten wat er niet in mag? De laatste oplossing zou dan Bussum- blunder nummer zoveel zijn. Ook de Centrale Raad van Beroep heeft nu het ontslag van de tech nisch hoofdambtenaar Van der Putten nietig verklaard. Dat betekent, dat de ze zaak thans van de rechtzaal in die van de Tweede Kamer kan komen. Want men mene niet dat de zaak-Van der Putten thans is afgedaan. Integendeel, politiek gesproken begint zij pas. Het politieke aspect van deze geruchtma kende aangelegenheid de toetsing van minister Vissers beleid heeft tot dus ver onvoldoende aandacht kunnen krij gen omdat eerst de ambtenarenrechter tot in hoogste instantie uitspraak over de geldigheid van het ontslag moest doen. Die uitspraak is er sinds gisteren en thans is een politiek oordeel over het optreden van excellentie Visser drin gend nodig. Overigens is men binnens- ïamers reeds met de politieke behande ling van deze kwestie begonnen: zoals men weet is in de loop van het jaar een parlementaire onderzoekcommissie (de commisie-Van Doorn) benoemd, die de zaak-Van der Putten bestudeert en daarover aan de Kamer moet rappor teren. Dat onderzoek is echter geen een voudige zaak: de dossiers zijn zo uitge breid, dat ze bij elkaar een serie in drukwekkende delen vormen. Maar nu de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep is afgekomen moet op uiterste spoed worden aangedrongen. Professor Oud heeft destijds bij de instelling van de commissie-Van Doorn betoogd, dat een interim-rapport van belang zou zijn. Deze suggestie is nu weer hoogst ac tueel: snel handelen is nodig, zodat zo mogelijk vóór de komende behandeling van de defensiebegroting gegevens op e parlementaire tafel kunnen liggen. Want het beleid van de minister in de zaak-Van der Putten behoort dringend aan een politiek oordeel te worden on derworpen. gehele complex zal worden ont worpen door de rijksgebouwen dienst, die hiervoor het normale architecten-honorarium bij de gemeente Terneuzen in rekening zal brengen. Het rijk neemt de stichtingskosten voor het lyceumgedeelte voor zijn re kening, terwijl de gemeente Terneu zen de stichtingskosten van het schouwburggedeelte zal betalen. In het lyceumgedeelte zullen zich diverse ruimten bevinden, die ge zamenlijk kunnen worden ge bruikt, zoals foyer, centrale gar derobe. Voor het gebruik hiervan zal de gemeente het rijk een be paalde liuurvergoeding betalen. Anderzijds betaalt het rijk aan de femeente een huurvergoeding als et lyceum gebruik maakt van het schouwburggedeelte. Eén gedeelte van de grond, die de gemeente Terneuzen destijds aan het rijk heeft verkocht voor de bouw van het nieuwe lyceum zal tegen dezelfde prijs per vierkante meter worden te ruggekocht. De rijksgebouwendienst zal nog onderzoeken of de capaciteit van 500 bezoekers aan de schouw burg binnen het raam der begroting mogelijk is. De investering voor de gemeente Ter neuzen wordt geraamd op 700.000, inclusief architectenhonorarium en inrichtingskosten. De financiering zal voornamelijk geschieden uit rijksbij dragen en kan verder worden ge dekt uit bijdragen van andere dan ge meentelijke instanties. Verwacht wordt, dat als gevolg van de gunsti ge financiering, de exploitatie geen of slechts een gering nadelig saldo zal opleveren. In het laatste geval zal dit uiteraard voor rekening van de algemene mid delen moeten komen of indien het be heer in handen komt van een nog te vormen gemeentelijke instelling, zal de gemeente hiervoor garant moe ten zijn. Het minister van onderwijs heeft de femeente Terneuzen verzocht om e plannen voor het nieuwe lyceum niet te doen stagneren zo spoe dig mogelijk een beslissing te ne men. De raad zal zich in de vergade ring van donderdag 8 november a.s. over deze belangrijke aangelegenheid uitspreken. In een toelichting aan de raad zegt het college van b. en w. onder meer, dat verbouwing van het bestaande concertgebouw door de exploitant ais een halve maatregel wordt be schouwd. Als hoofdargument voerde deze aan, dat het gebouw hoe langer hoe meer van de nieuwe woonwijken verwijderd geraakt. Bij onderzoek van de mogelijkheid van stichting van een nieuw gebouw is vast komen te staan, dat dit voor een particulier alleen rendabel is, wanneer de gemeente een hoge sub sidie zou verlenen. Van rijkswege is men. niet genegen bij particuliere ex ploitatie een dergelijke bijdrage te verstrekken. Larcher en Rolland, de ontvoer ders van Eric Peugeot, zijn gister avond tot een gevangenisstraf van twintig jaar veroordeeld. De aanklager had in de mïddagzitting tegen elk twintig jaar gevangenisstraf geëist, de hoogste straf die volgens de wetsbepalingen inzake ontvoering van kinderen mogelijk is ingeval het ont voerde kind in leven is gebleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1