PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BLOKKADE CUBA OPGESCHORT Interim-bestuur in afwachting van havenschap voor nieuwe Sloehaven Ook luchtverkenning twee dagen gestaakt India onderneemt het eerste tegenoffensief Gedurende Thants gesprek met Castro LEGER VAN IMAM IN JEMEN RUKT OP Felle braad in Wormer BAKKERS ZIJN BOOS OVER BELEID VAN MINISTER DE P0US Vandaag gesprek over broodprijs Balans en beleid Vandaag... PEKING NIET TOT V.N. TOEGELATEN 205e jaargang - no. 257 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. var de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.franco Walstraat. 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red 7853. 2911 Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,-. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min.1,25). „Brieven bur. post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: .g.g. red 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm, tel. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 31 okt. 1962 Honden aan de lijn Pag. 2 en 12. De Verenigde Staten hebben gisteren hun vlootblokkade van Cuba opgeheven en de luchtverkenning stopgezet, terwijl secre taris-generaal Thant van de Verenigde Naties naar het eiland vloog om te spreken over de ontmanteling van de Russische ra ketbases. Het staken van de Amerikaanse maatregelen zal zolang duren als Thant in Cuba is. Dit heeft de Amerikaanse regering bekendge maakt. Verwacht wordt dat de secretaris-generaal van de V.N. vanavond naar New York terugkeert. Anti-Caslro Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft geweigerd te zeg gen of de maandag genomen opna men boven Cuba aantonen, dat met de door de Russische premier Kroes,jtsjew bevolen ontmanteling van de raketbases reeds een begin is gemaakt. Maar een functionaris van het ministerie gaf te kennen, dat de foto's wel lieten zien, dat er niet verder aan de raketbases is gewerkt. Ondanks de opschorting van de Ameri kaanse vlootblokkade zullen de Ameri kaanse schepen tijdens Thants verblijf op Cuba op hun post blijven. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van defensie naderen geen Russische schepen het betrokken gebied. Radio-Havanna heeft gisteren gemeld, dat de Cubaanse vloot bij de noordkust van Cuba met manoeuvres begonnen is, die vier dagen duren. De radio maakte wel melding van de opschorting van de Amerikaanse blokkade, maar gaf er geen commentaar op. Nieuwe bedragen A.O.W. en A.W.W. Binnenkort is de publikatie te verwach ten van het koninklijk besluit waarbij de nieuwe uitkeringsbedragen ingevolge de algemene ouderdomswet en de alge mene weduwen- en wezenwet zijn vast gesteld. De nieuwe bedragen gelden vanaf 1' september 1962. Ingevolge de A.O.W. zullen de alleenstaanden per jaar 1518 gaan ontvangen en de echtparen 2358. Ingevolge de A.W.W- zullen de weduwen zonder kinderen beneden de 18. jaar per jaar ƒ1740 krijgen en de weduwen met kinderen beneden de 18 jaar 2496. Voor wezen tot 10 jaar is het: nieuwe bedrag op 552 vastgesteld, voor wezen van 10 tot 16 jaar op 828 en voor wezen van 16 tot 27 jaar op ƒ1080. In deze bedragen is de compensatie voor de huurverhoging inbegrepen. Bij de uitbetaling van de pensioenen voor de bejaarden en de weduwen over de maanden september en oktober is op deze verhogingen reeds een maandelijks voorschot gegeven. Deze voorschotten bedroegen voor alleenstaande A.O.W.- trekkers 6,50 per maand en voor echt paren 7.Weduwen zonder kinderen ontvingen een voorschot /an 6,50 en weduwen met kinderen 7.per maand. Voor wezen zijn geen voorschotten ver strekt. De reeds ontvangen voorschotten zullen uiteraard in mindering worden gebracht bij de uitbetaling van de achterstallige uitkeringsbedragen. Het ligt in de be doeling de achterstallige bedragen in de maand november uit te betalen. Schout bij nacht L, E. H. Reeser en brigade-generaal W. D. II. Eelchout zijn dinsdag uit. Bi uk op Schiphol terugge keerd. Foto: schout bij nacht Reeser rechtse» brigade-generaal Eekhout tijdens een persconferentie op de lucht haven. Een anti-Castrogezinde groep van Cubaanse ballingen in Miami heeft verklaard, dat welke regeling Thant ook met de Cubaanse premier mag treffen, „dit geen invloed zal hebben op de pogingen van de Cubanen, zich met wapengeweld van vreemde over heersing te bevrijden". Controle Op de vraag, of de V.S. de luchtverken- ningen van Cuba aan de Verenigde Na ties zouden willen overlaten, heeft de perschef van president Kennedy geant woord, dat de Amerikaanse regering „belang heeft bij de ontwikkeling van een bevredigend en doeltreffend in spectiestelsel in deze periode". President Kennedy heeft gisteren tot Braziliaanse militairen gezegd, dat het hem zeer veel voldoening geschonken heeft, dat het westelijk halfrond tijdens de Cubaanse crisis achter de Verenigde Staten stond. Ontvangst Thant, die door achttien medewer kers op zijn reis wordt vergezeld, werd bij aankomst op het vlieg veld van Havanna begroet door de Cubaanse minister van buitenland se zaken, Raul Roa en andere auto riteiten. Radio Amman heeft gisteren ge meld, dat koningsgezinde Jemeni- tische troepen de stad Zeeben heb ben bereikt, op 40 kilometer van Sanaa en in een bloedig gevecht zijn gewikkeld met de revolutionai ren. Het Jordaanse radiostation zei een be richt ontvangen te hebben van het hoofdkwartier der koningsgezinde troe pen in Jemen, volgens hetwelk drie aan vallen der revolutionairen op Mareb wa ren afgeslagen en vijf rebellenposten in het gebied rond Serwah en Wadi Habab spoedig zouden vallen. De Khoala-stam had zich volgens radio Amman nu aan de zijde geschaard van de koningsgezinde troepen terwijl vele rebellen zouden zijn overgelopen. Het Egyptische blad Al Gomhoeria meldt, dat premier Sallal van Jemen gisteren in Sanaa heeft meegedeeld, dat zijn „nationale garde" een muiterij de kop had ingedrukt die „door een aantal jaloerse verraders op touw was gezet". Bankbediende stal astronomisch bedrag De Berlijnse bankemployé Helmuth is gisteren door de politie van de Franse plaats Montpelliier in verzekerde bewa ring gesteld hangende een uitlevering: verzoek van de Westduitse politieauto riteiten. K. werd aan dé Frans-Spaanse grens aangehouden. De politie van Montpellier verklaarde dat de actie het gevolg was van het verzoek van Duitse politieauto riteiten die K. er van verdenken 3.300.000 marken te hebben gestolen de bank van Berlijn, waar hij werk zaam was. De oorlog in de Himalaya Z0R1N DRINGT AAN OP AANVAARDING CHINESE VOORSTELLEN Na een voorbereidend zwaar artil lerievuur is het leger van India gis teren aan het noordoostelijk front, nabij de stad Tawang, een tegen aanval begonnen. De actie, welke in een officiële mededeling te New Delhi werd bekendgemaakt, is de eerste tegenaanval van India in de .grensoorlog" die thans tien dagen duurt. Een regeringswoordvoerder deelde mee, dat de tegenaanval was voorbereid met behulp van zware mortieren. Het was de eerste maal dat de Indiase troepen een zeer grote vuurkracht konden inzetten tegenover de Chinezen. Op korte afstand van Tawang, name lijk in de streek van Siang, hebben Indiase troepen, nadat zjj drie Chine se aanvallen hadden afgeslagen, zich moeten terugtrekken uit een van hun stellingen. De woordvoerder verklaarde dat de Indiase troepen ook in de aanval wa ren gekomen in de buurt van Lohit dichtbij de Birmaanse grens. De Russische onderminister van buiten landse zaken Valerian Zorin heeft gis teren in de algemene vergadering van de V.N. gezegd dat voor de regeling van het Indiaas-Chinese grensgeschil „ge zond verstand" nodig is. Hij drong aan op onderhandelingen tussen de regerin gen in Peking en New Delhi, „omdat voortzetting van de strijd alleen in het belang is van het internationale im perialisme". Zorin beval de voorstellen aan die Pe king op 24 oktober heeft gedaan ter vreedzame oplossing van de crisis. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lin coln White, heeft gisteren in Washington gezegd dat de Verenigde Staten regelin gen treffen om India de wapens te leve ren waarom het in verband met de grensoorlog met China heeft gevraagd. In Amersfoort herleefden dinsdag even de middeleeuwen toen een stoet van het St. Joris-biertap- persgilde door de oude binnen stad trok niet het eerste bier van- de nieuwe oogst. Met de bierslede brachten de leden van het gilde het bier bij de meestertappers in de stad. De stoet bij de Koppel- poort. Brandweerlieden van vijf Zaanse brandweerkorpsen hebben gister middag met veertig stralen een fel le uitslaande fabrieksbrand bestre den bij de N.V. Houtmeelfabriek en Maalbedrijf D. Wakker aan de Kavelringdijk in Wormer. De scha de wordt geraamd op ongeveer f500.000,—. Omstreeks kwart over één werden beiders in de maalderij opgeschrikt door een explosie in de zaagsel- en houtmeel- opslag. In een ommezien stond het grote fabriekspand in lichtelaaie cn sloegen de vlammen aan alle kanten uit het ge bouw. De fabriek is uiterst moeilijk te bereiken .via een smal dijkje langs de Zaan. De brandweerkorpsen van Wormer en Zaandijk waren het eerst ter plaatse. Daarna volgden spoedig de korpsen van Koog a/d Zaan, Zaandam en Wormer- veer. Het was een gelukkige omstandig heid dat de wind zodanig was, dat een in de nabijheid gelegen verffabriek geen gevaar liep. Wel bestond er gevaar voor de bij de houtmeelfabriek behorende maaldery, die door een luchtbrug met het brandende gebouw is verbonden. Met inspanning van alle krachten wis ten de brandweerlieden echter uitbrei ding van het vuur te voorkomen. Van de overzijde van de Zaan bood de brand een fantastisch schouwspel en honderden stonden er te kijken naar het blussingswerk. Omstreeks half arie was men het vuur in zoverre meester, dat er geen gevaar- meer voor uitbreiding be stond. De nablussing nam echter nog ge ruime tijd in beslag. Het bedrijf is tegen brandschade verze kerd. ITet Deense ministerie van verkeer en openbare werken heeft een commissie inge steld die moet uitmaken of, gezien de snelle toeneming van het luchtverkeer, volstaan kan worden met een nieuwe uitbreiding van de vlieghaven Kastrup bij Kopenhagen of dat een nieuw vliegveld moet worden aangelegd op het eiland Saltholm in de Sont ter hoogte van de hoofdstad of in Seeland. Strijd om „tweede cent" Het bedrijfschap voor het bak kersbedrijf zal de minister van economische zaken vragen, af te zien van zijn voornemen een prijsmaatregel voor brood uit te vaardigen. Voordat de minister dit voornemen ten uitvoer brengt moet bij, op grond van Ambtenaar in Nijmegen trekt aanklacht in De magazijnmeester by de Nijmeegse plantsoenendienst, de heer F. A. Savi, heeft zijn beschuldiging dat de heer A. van B., waarnemend directeur van de Nijmeegse plantsoenendienst, een poging tot doodslag op hem zou hebben onder nomen, ingetrokken. De heer Savi beschuldigde enkele jaren geleden de hoofdambtenaar de heer Van B. van onregelmatigheden. Deze klacht werd uitvoerig onderzocht, waarna de zaak werd geseponeerd. Vorige week vestigde de heer Savi opnieuw de aan dacht op het Nijmeegse ambtenaren korps, door te verklaren dat zijn chef de heer Van B„ zou hebben getracht hem met een auto dood te rijden. De heer Van B- zou zo onverantwoordelijk heb ben gechauffeurd, dat de heer Savi, die op het trottoir bij de stadskwekerrj stond te praten, zich zeer ernstig bedreigd had gevoeld. Hij deed drie dagen na het gebeurde aangifte bij de politie De heer Van B. gaf naar aanleiding van deze gebeurtenis zijn advocaat opdracht de heer Savi aan te klagen wegens smaad en het doen van valse aangifte. De heer Savi zegt zijn aanklacht inge trokken te hebben „omdat hij rust wil". De zaak berust in handen van de officier van justitie in Arnhem. de prijzenwet, het betrokken be drijfsleven horen. Een afvaardi ging van het bedrijfschap gaat daarom vanmiddag bij hem op bezoek. Het bestuur van het bedrijfschap heeft dit gesprek gistermiddag in een open bare vergadering voorbereid en daar bij scherpe kritiek op de minister ge leverd. Zoals men weet heeft de Nederland se Bakkerijstichting een privaat rechtelijke en veel oudere tegenhan ger van het nog jongo bedrijfschap onlangs om een verhoging van de broodprijs met twee cent per heel brood (800 gram) gevraagd. Zij deed dit op grond van door de E.E.G.-rege- lingen veroorzaakte stijgingen van de bloemprijzen gedurende de laatste weken. met één cent per heel maar vele bakkers hadden nun toen al met twee cent verhoogt de Bakkerijstichting willigde het zoek van de minister, deze bakkers tot andere gedachten te brengen, niet in. De minister wil nu voorschrij ven dat het gewone brood niet meer dan een cent per vierhonderd gram (twee cent per heel brood van 800 gram dus) duurder mag zijn dan het op 1 juni van dit jaar was, omdat ook al eerder, namelijk op 6 augus tus, een verhoging met een cent was toegestaan. In de bestuursvergadering gaf drs. Im- mink van de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbe drijf een uiteenzetting over de zijns inziens discriminerende prijspolitiek van minister De Pous ten aanzien van het bakkersbedrijf. Volgens drs. Immink heeft die politiek geleid tot ernstige verstoringen in de bedrijfs tak: opheffing van' bedrijven, uit tocht van personeel. Een nog verder aanhalen van de reeds te straffe teugels van het prijsbeleid, zo meende hy, zal moeten leiden tot een ernstige desorganisatie van de bedrijfstak, een verdere vermindering van de service aan cle consument, een nog verdergaande uittocht van per soneel en uiteindelijk tot een stagna tie van de broodvoorziening in ons land. AANLEG ONTSLUITINGSWEGEN KAN ROND 1963 BEGINNEN GEDEPUTEERDE STATEN van Zeeland wijden in de begeleidings brief bij de begroting voor 1963 ruime aandacht aan de Sloehaven en de industrialisatie van Zeeland. Zij wijzen er daarbij op, dat er onder meer besprekingen gehouden worden over nieuwe vestigingen aan de Sloehaven, terwijl nog enkele belangrijke vestigingen in Zee land in een voorbereidingsstadium verkeren. Voor enkele andere be drijven zijn uitbreidingsplannen in uitvoering of opgezet. Voor ves tiging van bedrijven rond de Sloehaven kunnen geïnteresseerden zich in de nabije toekomst wenden tot een interim-bestuur, dat in af wachting van de totstandkoming van een havenschap voor de Sloe haven de zaken zal moeten behartigen. Dit interim-bestuur zou, zo delen Ged. Staten mee, gevormd moeten worden uit de commissie of dagelijks bestuur daarvan die momenteel de gemeenschappelijke regeling voor beheer en exploitatie van de haven bestudeert. Studie voor versterking levenskrachtige kernen Nu door structurele veranderingen in de agrarische sector de bevol king in een aantal Zeeuwse platte landsgemeenten vermindert, onder zoekt momenteel een studiecom missie de vraag welke middelen kunnen worden aangewend om be paalde levenskrachtige kernen te versterken.Binnenkort verwach ten Ged. Staten zo verklaren zij in de begrotingsbrief voor 1963 de eerste rapporten van deze commissie voor het platte landsbeleid te ontvangen. Intussen zijn reeds hier en daar en op het platteland industriële bedrijven gevestigd, waardoor nieuw leven is ontstaan in achteruitgaande streken. In deze commissie zijn meerdere depar tementen van algemeen bestuur verte genwoordigd, terwijl bovendien door provincie en gemeente leden zijn aan gewezen. De bedoeling is, dat rijk, pro vincie en gemeente in een op publick- rechtelijke basis te creëren havenschap zullen samenwerken. Voor de bestude ring van de waagstukken, die samen hangen met de havens in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen, is eveneens een commisise werkzaam. Daar de gronden, waarop de vesti ging rond de Sloehaven kan geschie den, domeineigendom zyn, terwijl de havehaanleg door het ministerie van verkeer en waterstaat wordt ver zorgd, zal een figuur moeten wor den gevonden, waarbij de onderhan delingen over het ter beschikking stellen van grouden aan het interim- bestuur wordt opgedragen. SLOEONTSLUITING De voortgaande industrialisatie is van invloed op de toeneming van het ver keer en vervoer. Omgekeerd is het ver- van verkeers- en vervoersstro men bevorderlijk voor de bedrijvigheid. Het zal volgens Gedeputeerden zaak zijn de wegen aan het steeds toenemende ver keer aan te passen. Zo dient intussen de Sloehaven ontsloten te worden: de wegaansluiting is een taak van de pro vincie, de spoorwegaansluiting van het havenschap. Teneinde hier geen stagnatie te veroor zaken willen Gedeputeerden de aanleg daarvan voorfinancieren. Wanneer de Staten zich er in beginsel mee kunnen verenigen, wil het college een voorstel indienen zodra de financiële gegevens bekend zijn. GEREED IN 1963 De ontsluitingswegen voor de Sloe haven slokken de helft op van de 5 miljoen gulden, die op de begroting voor het provinciaal wegenfonds aan bijdragen is uitgetrokken voor we-1 genaanleg en -verbetering. Het ver werven van de gronden voor de wes telijke ontsluitingsweg (Vlissingen- Sloehaven) werkt vertragend. Ged. Staten verklaren, dat omstreeks de jaarwisseling 1962-1963 met de uit- i voering begonnen kan worden, zodat het wegvak dan in 1963 gereed kan zijn. Wat de oostelijke ontsluitings weg aangaat was de keuze van het tracé voor de spoorlijn aanvankelijk een belemmering. Hoewel het ver werven van de gronden als steeds veel tijd vergt, vertrouwen Gedepu teerden, dat deze aanleg ook in 1963 lean beginnen. De gronden voor het wegvak Nieuwland- 'oor zover bekend zijn de plannen voor de aanleg gereed; G.S. ho pen daarom, dat spoedig begonnen wordt. Voorts is de aanleg van een weg verbinding Middelburg-Sloehaven in stu die. Met rijkswaterstaat wordt overlegd over de kruising van de komende rijks weg Nieuwland-Vlissingen. RIJKSWEG 58 Naast de wegaanleg rond de Sloehaven pleiten Ged. Staten met klem voor een verbetering van rijksweg 58. Deze 2- Zie slot pag. 2 kol. 5) De eerste begrotingsbrief van een gro tendeels vernieuwd college van Ge deputeerde Staten bevat een globale balans over het jongste verleden: een korte samenvatting om .daarmee een achtergrond te schetsen, waartegen het beleid voor de toekomst moet worden gezien. Met opzet spreken wij hier over „beleid voor de toekomst" en niet over „nieuw beleid". Deze pas verschenen brief namelijk lijkt ons in de eerste plaats een stuk, waarin de continuïteit met het jongste verleden tot uitdruk king komt. Geen hemelbestormende plannen, geen nieuwe vergezichten, maar een gestadig doorgaan volgens de oude lijn. Waarom dan een balans Ken nelijk wilde het verjongde .college niet zomaar op de stoelen van de terugge- tredenen gaan zitten, maar had men er behoefte aan zich rekenschap af te leg gen waar men op dit moment met de ontwikkeling van Zeeland stond en welk beleid op grond daarvan noodzakelijk zal zijn. Balans en beleid dus. Het eerste ele ment van de begrotingsbrief bevat derhalve zoals het wordt genoemd „enkele markante punten van de dooi de Zeeuwse samenleving in de beide laatste decennia afgelegde weg". Wij moeten echter erkennen de keus daar van nogal eenzijdig te vinden en daar door onvoldoende als startpunt voor een toekomstig beleid. Zo kreeg het on derwijs wél een plaats onder de „mar kante punten", maar werd het culture le werk, dat in Zeeland op gang kwam dank zij de provinciale overheid, daar entegen geen woord waardig geacht. Niettemin een belangrijk aspect van de „leefbaarheid" van Zeeland! De uitbouw van allerlei voorzieningen op het gebied van de volksgezondheid vormde blijk baar naar het gevoe len van het huidige college evenmin een markant punt. En zo zijn. wel meer zaken >p te sommen, mar kant, maar hier ongenoemd. En wat het beleid betreft: de formulering van de provinciale bestuurstaak aan het einde van het overzicht is eerljjk ge zegd van een naargeestige houterigheid („de versnelde ontwikkelingsgang op vangen door met betrekking tot de eigen taak te doen wat daartoe in economisch opzicht wordt vereist" enz.). Het is alles bijeen geen imponerende inleiding van deze brief. Maar de schoonheidsfoutjes moet men maar voor lief nemen: uit het verdere van het stuk wordt in ieder geval duidelijk, dat de oude lijn wordt voortgezet. De oude lijn. Maar er komen hier en daar ook enkele nieuwe zaken om de hoek kijken, zoals de instelling van een provinciale werkgroep voor de recrea tie, van een commissie voor Saaftinge, terwijl voorts blijkt dat in bepaalde dis cussies met de centrale overheid nieu we argumenten zijn geformuleerd. Met name trof ons dat ten aanzien van de woningbouw: er wordt herinnerd aan het bezoek van minister Van Aartsen en daarbij wordt gewezen op een overwe ging van Zeeland voor meer woningen, namelijk de toeneming van het aantal arbeidsplaatsen. Het college deelt nu mee, dat het de hoop koestert „dat ons verlangen weerklank zal vinden": daar mee wordt duidelijk op Den Haag ge doeld. Het is inderdaad te hopen, dat daarginds weerklank wordt gevonden, maar wij geloven dat het tevens nodig is dat men in Zeeland zelf resonans krijst. Wanneer men namelijk verband legt tussen woningverdeling en toene ming van de arbeidsplaatsen, dan moet dat beginsel onvermijdelijk óók bij de provinciale verdeling tot uiting komen. Met andere woorden: de meeste wonin gen zullen in dat geval gaan naar de sterkst uitbreidende plaatsen. En men kan op zijn vingers uitrekenen welke gemeenten dat zyn. In gedachten horen we nu al de reacties van de burgemees ters, die er daardoor (weer) naast ko men te zitten: het college zal er goed aan doen bij hen óók weerklank te vra gen. Een moeilijke missie! In de' begrotingsbrief troffen ons en kele onduidelijkheden. De oesterproef moet in het voorjaar van 1963 beginnen, wil het niet te laat zyn, zo wordt mee gedeeld. En het ligt ook in de bedoe ling op dat tijdstip te beginnen „voor zo ver ons bekend". Wat moet men uit die laatste toevoeging afleiden? Dat Ge deputeerden er zelf niet erg gerust op zijn? Verder zyn de mededelingen over het griffie-bureau ontwikkeling-Zeeland nog altijd niet zodanig, dat de buiten staander een scherp beeld krijgt van wat dit bureau nu in feite doet. En ten slotte: moet men uit de opmerkingen over een „interim-bestuur" inzake Sloe haven concluderen, dat het met de on derhandelingen in de beheerscommissie niet zo vlot gaat als wenselijk zou zijn? Ziehier enkele eerste indrukken over de nieuwe begrotingsbrief van Gede puteerden. Men zou het stuk kunnen samenvatten met de woorden „balans en beleid". Wat dit laatste betreft: de brief wekt vertrouwen doordat duidelijk wordt, dat de ontwikkeling, vooral na 1953 begonnen, óók door het nieuwe col lege krachtig zal worden gestimuleerd. Een nieuwe lente, een oud geluid. viert president Tsjiang Kai- Sjek van nationalistisch China te Tapei zijn 75ste verjaardag. De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteren 'n Russisch voorstel om communis tisch China tot de Verenigde Na ties toe te laten, verworpen. De algemene vergadering verwierp met 56 tegen 42 stemmen bij 12 onthoudin gen een Russische ontwerp-resolutie waarin wordt voorgesteld „de vertegen woordigers van Tsjiang Kai-Sjek" uit alle V.N.-organen te verwijderen en ver tegenwoordigers van het bewind in Pe king uit te nodigen hun plaats in te ne men. Een dergelijke resolutie werd vorig jaar met 48 tegen 37 stemmen bij 19 onthoudingen afgewezen. India en Engeland behoorden tot de lan den die gisteren hun stem aan de Russi sche resolutie gaven. De V.S. en Frank rijk stemden tegen. De Brazzavllle-landengroep, waarvan het merendeel vorig jaar zich van stemming had onthouden, stemde dit jaar voor de Chinese nationalisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1