EL-MIOR Bouw van chemisch bedrijf opgedragen fluor schvytvlot n.v. MAAKT TEVENS ONTWERP Dochteronderneming Zierikzeese pastoor benoemd tot deken VAN ZEE ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA POORTVLIET KOOPT GROND VOOR WONINGBOUW EN STRAATAANLEG GEMEENTERAAD BRESKENS KEURT WERKCLASSIFÏCATIE GOED Elke il boord f 'n® meesterstuk van shirtmanschap MARKTBERICHTEN woensdag si oktober 1962 Wissel Zeeuws 'Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B TE TERNEUZEN: De Nederlandse Dow Maatschappij N.V. heeft de Haarlemse Fluor Schuytvlot N.V. het complete ont werp alsmede de bouw van een nieuwe chemische fabriek te Ter- neuzen opgedragen. Reeds eerder kon bekend worden gemaakt, dat' het concern ,,Dow Chemical Inter national" na ruim een jaar onder handelen in maart van dit jaar be sloot een nieuwe fabriek te vesti gen, in de Nieuw Neuzenpolder, even ten westen van de Terneuzen- se haven. In de Amerikaanse fa briek zullen bij aanvang van de produktie ruim 2 tot 200 werkne mers plastics, industriële chemi sche produkten en halffabrikaten gaan produceren. Het is de eerste fabriek van Dow van deze aard in de E.E.G. Deze jongste Dow Chemicalvestiging ii; Europa er zijn er nog twee van ge ringer omvang in Amsterdam en in het Botlekgebied vormt een onderdeel van de plannen van de Amerikaanse directie om volledig aan de Euromarkt te gaan deelnemen. Men denkt hierbij aan een uitgebreide verkooporganisatie, aan labaratoria én aan een aantal goed geoutilleerde fabrieken. Na de vestiging van de Meterfabriek uit Dordrecht en het spreidingsbedrijf van Philips is dit het. derde bedrijf van naam dat binnen anderhalf jaar de schijn werpers op Terneuzen heeft doen rich ten. De Fluor Schuytvlot N.V-, die dus is belast met het maken van een ontwerp en met de bouw van de chemische fa- Volgende week vertrek naar Gilze-Rijen NA RUIM een jaar de eilandelijke rooms-katholieke parochie te heb ben geleid vertrekt pastoor P. C. F. Matthijssen volgende week uit Zierikzee. Op 9 november aan staande zal hij namelijk worden geïnstalleerd als pastoor-deken in Gilze-Rijen. De parochie Rijen wordt dan aan zijn zorgen toever trouwd, terwijl tevens het de kenaat Gilze-Rijen, de grensstrook ten zuiden van Breda en Tilburg, onder zijn hoede, komt. Aanstaan de zondag reeds zal pastoor Matthijssen in de erediensten af scheid nemen van zijn Schouwse parochianen. Tót zijn opvolger is benoemd kapelaan H. van Deursen uit Etten. Op 12 mei vorig jaar deed pastoor Mat- tliyssen zyn intrede in Zierikzee. Na 21 jaar in Bergen op Zoom te hebben ge staan, kreeg hij nu dc geestelijke ver zorging van dc rooms-katholieke inwo ners van Schouwen-Duïveland. De paro chie omvat in Zierikzee ongeveer 1000 zielen, tenvyl daaraan nog 200 Inwoners uit de omliggende dorpen moeten wor den toegevoegd. In het bijzonder tijdens de zomermaan den vraagt ook dc geestelijke verzorging van toeristen in dc Schouwse Westhoek dc nodige aandacht. De erediensten in de nieuwe kapel te Haamstede zijn dan steeds bijzonder druk bezocht, De benoe ming van pastoor Matthijssen naar Gil ze-Rijen is een belangrijke promotie. De parochie Rijen telt 8000 zielen. Het is overigens de bedoeling, dat hiervan een tweede parochie wordt afgesplitst, spe ciaal met liet oog op dc werkzaamheden aan het dekenaat verbonden. De nu 52- jarige pastoor van Zierikzee is ln zijn huidige standplaats bijzonder gezien. Zijn benoeming naar Noord-Brabant staat, in verband mot het eervol ontslag, dat is verleend aan pastoor F. van Eeke! len aldaar wegens zijn vor gevorderde leeftijd van 77 jaar. Statutenwijziging Schouwse C.B.T.B.-aankoopverenrging De coöperatieve aankoopvereniging van de gewestelijke afdeiing „Schouwen-Dul- veland" van dc Zeeuwse C.B.T.B., G.A. wil komen tot ccti wijziging van de sta tuten. In de eerste plaats is hot nodig, dat deze worden aangepast aan de sta tuten van de afdeling. Bovendien acht het bestuur termen aanwezig de naam in het vervolg tc doen luiden „Aan- en Verkoopvereniging". Dit in verband met eventuele mogelijke uitbreiding van de werkzaamheden van de vereniging in de toekomst. Op een algemene vergadering van de coöperatieve aankoopvereniging van de C.B.T.B.-afdeling, dinsdagavond B no vember aanstaande, zal een voorstel van het bestuur in deze geest aan dc orde komen. Op deze bijeenkomst in het „Huis van Nassau" te Zierikzee zal de voor lichtingscommissie uit hot levensverze keringsbedrijf een lozing verzorgen met filmprogramma over "het' onderwerp „Toekomstvoorzieningen in het agra risch bedrijf". OMVANGRIJKE VANGST VAN HENGELAAR Op het viswater van dc hongelsportverc- niging „De platzak" heeft de hoer G. Bogaert uit Westdorpe dezer dagen oen snoek gevangen van 91 cm lengte. De snoek woog 6 kg. briek waarvoor een perceel industrie- grond van 84.70.15 ha is gekócht is een dochteronderneming van The Fluor Corporation Ltd. Los Angeles (U.S.A.). Hot is een van de leidende ingenieurs bureaus voor de olie-petrochemische en chemische industrie. Alle werkzaamhe den zullen worden uitgevoerd in het on- langs geopende nieuwe Haarlemse kan toor van Fluor Schuytvlot N.V. Naar verwachting van de president van het Amerikaanse concern, de heer C. B, Branch, zal de bouw van de fabriek ruim twee jaar in beslag nemen. Ver moedelijk kan nog in 1964 met de ver vaardiging van de eerste produkten kun nen worden begonnen. Volgens do heer Branch zijn in Ter- neuzen de meest ideale produktie- voorwaarden aanwezig. Factoren die de beslissing tot vestiging van de Amerikaanse fabriek te Terneuzen hebben beïnvloed zijn het gunstige klimaat in deze plaats, de mogelijk heden voor het aantrekken van goede arbeidskrachten, het vervoer over zee, per spoor en door het kanaal en de gunstige ligging ten opzichte van het Euromarktgebied. Al deze facetten stellen de onderneming in staat liaar afnemers op de juiste wij ze van dienst te zijn. De toekomstige werknemers van de chemische fabriek zullen op zeer gunstige arbeidsomstan digheden kunnen rekenen, daar de nieu we fabriek modern zal zijn geoutilleerd. Do vervaardiging van de produkten zal bijna geheel automatisch zijn. Veertig Zeeuwse schoolkinderen naar Bio-Vakantieoord Een cn veertig Zeeuwse kinderen, leeftijd variërend van 6 tot 12 jaar, zul len van 1 november tot 15 december a.s een extra vakantie genieten in het Bio- Vakantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee. Voor de opname in het Bio-Vakantieooi-d komen uitsluitend schoolgaande kinde ren in aanmerking van 6 tot 12 jaar, waarvoor de schoolarts uitzending nood zakelijk acht en waarvan de ouders of verzorgers nagenoeg niet in staat zijn iets voor de verpleging bij te dragen. Van de 41 kinderen komen er 13 uit Goes, 2 uit Yerseke, 8 uit Middelburg, 8 uit Vlissingen, 1 uit Zierikzee, 2 uit 's-Heerenhoek, 2 uit Sint-Maartensdijk, 1 uit Oostburg, 2 uit Sas van Gent en 2 uit Westdorpe. Het publiek wordt tweemaal per jaar in de Nederlandse bioscopen met het wérk van de stichting Bio-Vakantieoord ge confronteerd. Evenzovele malen wordt in de bioscopen gecollecteerd voor dit doel. Regelmatig worden Zeeuwse kinderen in het vakantieoord opgenomen. Aanbesteding bungalow Het architectenbureau Steen en Tuin- hof te Vlissingen heeft dinsdag de bouw van een bungalow aan de Burgemeester Stemerdinglaan te Oost-Souburg aanbe steed. Dit gebeurde namens de heer A. C. Mol te Vlissingen. De volgende inschrijvingen kwamen bin nen: aannemingsbedrijf De Jong te Vlis singen, 50.995; aannemingsbedrijf A. C. Haert te Souburg, 52.375; firma Van Schaick en Gilde te Middelburg, 52.724; firma Ruissen en Meulbroek te Souburg, 55.900; firma De Kok te Vlissingen, 57.223; firma A. Blanken - burgh te Nieuwdorp, 59.200; firma Van Doorn te Sint-Laurens, 59.465. Rioolbelasting met vijf gulden per perceel omhoog De raad van Poortvliet heeft dinsdag morgen besloten tot enkele grondaanko pen in verband met de toekomstige ver meerdering van de huizenvoorraad in het dorp. Zo namen de heren een oude landbomvschuur van de heer'Istha aan de Noordstraat over voor een bedrag van f 1800. Het vervallen gebouw zal voor vijfhonderd gulden worden gesloopt en op de 450 vierkante meter grond, die dan vrykomt, kunnen drie huizen wor den gebouwd. Met deze aankoop heeft de gemeente zich een strook van 24 meter breedte langs de weg kunnen toeëigenen. Ook in het zogenaamde Plan Zuid was het nodig tot grondaankopen over te gaan, wil men daar in de toe komst de Schoolstraat kunnen door trekken. Het ging "hier om een op pervlakte van ongeveer 3500 vierkan te meter. De eigenaren van de grond waren bereid deze voor f 3 per vierkante meter over te doen aan de gemeente. „Een redelijke prijs", zo vonden b. en w. De raad ging dan ook mee met het voorstel, waardoor het mogelijk zal zijn de Schoolstraat binnen afzienbare tijd op de rondweg om Poortvliet te laten aansluiten. De rioolbelasting in Poortvliet zal wor- Advertentie) EL-MIOR OVERHEMDEN ZIJN VERKRIJGBAAR: Voor de BEVELANDEN bij: HERENMODES Voor VLISSINGEN alleen bij: ST. JACOBS5TPAAT 25 VLISSINGEN St.-Adriaanstraat 5 - Goes Winkeliersvereniging besprak St.-Nicolaasactie OOSTBURG G.S. onthouden goedkeuring aan bouw van 5 garageboxen Aan de agenda van de raad Oostburg, die woensdag 31 oktober vandaag in vergadering bijeenkomt, zijn nog een tweetal punten toegevoegd. Aan de or de komt een schrijven van Gedeputeerde Staten aan het college van b. en w. te Oöstburg, waarin goedkeuring wordt verleend aan het uitbreidingsplan in on derdelen, maar bezwaar wordt gemaakt tegen de bouw van 5 garageboxen in de Hennequlnstraat door de heer J. Ris-, seeuw. De Hennequinstraat zal voor het verkeer, dat langs de rijksweg uit de richting Sluis komt, de toegangsweg gaan vórmen* naar een in dit uitbrei dingsplan opgenomen wijk, waarin di- zal mede door de openbare gebouwen zijn opgenomen on waar onder meer een ziekenhuis is geprojecteerd. Deze wijlt zal meed door de openbare gebouwen een bepaalde allure krijgen- Aan een toegangsweg tot eep dergelijke wijk passennaar onze mening geen garage boxen, zodat aan de bouw hiervan geen goedkeuring kan worden verleend, aldus het schrijven van Gedeputeerde Staten. Het college van b. en w. van Oostburg kan zich met dit hesluit verenigen. Te vens stellen b. en w. de raad voor ak koord te gaan met de verkoop van po-] puliercn langs een reeds in eigendom van de provincie overgegaan wegge deelte Oostburg-Waterlandkerkje. Ge deputeerde Staten hebben voorgesteld dc langs 2/3 gedeelte van deze weg in eigendom van de gemeente Oostburg staande bomen te verkopen voor 5009,33. Een derde gedeelte van deze weg is in eigendom van de gemeente Waterland kerkje: de bomen daarlangs zullen wor den verkocht voor 1/3 van de totale som van 7514, Volksonderwijsafdelingen belegden rayonvergadering Voor de maandagavond in hotel „De Eenhoorn" tc Oöstburg gehouden rayon vergadering van do federatie Zeeland van de Vereniging voor Volksonderwijs was veel belangstelling. Een groot aan tal Wcst-Zeeuws-Vlaamse afdelings bestuurders was aanwezig om daar met het dagelijks bestuur van de federatie, voorzitter M. Hage uit Middelburg, se cretaris S. J. Alberts uit Souburg en penningmeester C. Boon uit Goes, enkele actuele Volksonderwijszaken te bespre ken. Voorzitter M. Hage bracht onder meer de organisatie van oudercommissies en ouderraden ter sprake. Er werd ook ge sproken over de mammoetwet, waarvan dc inwerkingtreding naar werd ver wacht nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, maar met welker voorschriften op dit gebied voor de toekomst nu reeds rekening dient te worden gehouden- Zo kwam ook de wenselijkheid van kadervorming aan de orde. Over de verschillende mogelijk heden hiertoe werd breedvoerig van ge dachten gewisseld. Uit de reacties van het kringbestuur kon worden opge maakt, dat hiervoor veel interesse was. Men kwam onder meer met het idee een en ander te realiseren door het aan trekken van deskundige sprekers op dit gebied. Afscheid onderwijzeres openbare lagere schooi ro school to Oostburg afscheid genomen van de onderwijzeres van de eerste klas, mejuffrouw S. A. Dhondt, die per 1 november luenocmd is aan de openbare lagere Parkwijkschool te Haarlem. In het gymnastieklokaal waren het onder- Middelburg Electro: The rat race, 7.,'iO uur. 18 jaar: Soc. De Vergenoeging: H.B.S.- bnl, 8 uur. Vlissingen Alhambra: Mijn dochter weet er meer van, 20 uur. 1-1 jaar. I.uxor: De Zeerovers van Torlugn, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Kop op, borst, vooruit, 20 Borgen op Zoom Roxy: El Cld. 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Cnroussel van het nachtlo ven, 20 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: De Inspecteur, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Lodolthoalor: Met do moed der wanhoop,. 20 uur, 14 Jaar. zlg toen het hoofd van de school, de er II. II. dc Lozanne als eerste de scheidende onderwijzeres toesprak, Hy bracht mejuffrouw Dhondt dank voor de prettige samenwerking in de drie jaar, dat zij aan de school verbon den is geweest. De heer J. H. van Zwie- ten, voorzitter van de oudercommissie, dankte de onderwijzoros voor hetgeen zij in het belang van de leerlingen heeft verricht en wenste haar alle goeds toe voor de toekomst. Namens de leerlingen bood Corine Hoogenhout oen elektrische koffiemolen aan. Suzette Bossand over handigde een broodrooster, bedoeld als oen gezamenlijk geschenk voor mejuf frouw Dhondt en haar vriendin mejuf frouw L. J. van der Have, die reeds een maand geleden vanuit Oostburg naar. dezelfde school in Haarlem vertrok. Tot slot dankte mejuffrouw Dhont voor de waarderende woorden en voor de ge schenken. De winkeliersvereniging „Oostburg", die dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" in een ledenvergadering bjjeèn kwam, heeft zich hoofdzakelijk bezig gehouden met de bespreking van de te houden St.- Nicolaas-verkoopactie. Na een kort wel komstwoord door de waarnemend voor zitter, de heer A. J. Raes, werd aller eerst vérslag uitgebracht over de laatst gehouden najaarsactie, die algemeen als goed geslaagd aangemerkt werd. ie a.s. St.-Nicolaasactie wordt gehouden van zaterdag 17 november tot en met 5 december. Ook gedurende deze actie zal bij elke gulden aankoop een lot van de door „Het Streekcentrum Oostburg" te houden loterij worden afgegeven. Op 17 november zal St.-Nicolaas in Oostburg worden verwacht. De goedheiligman. wordt ingehaald door de plaatselijke mu ziekvereniging en begeleid door een 6-tal jockey's te paard, die hiervoor speciaal uit de Belgische plaats Heijst aan Zee overkomen. Zoals gebruikelijk zal het Oostburgsé gemeentebestuur de sint met zijn gevolg officiéél ontvangen op het ge meentehuis, met de traditionele toespra ken vanaf het bordes. Op zaterdag 24 november komt St.- Nicolaas met een grote show naar Oost burg. In optocht gaat het dan door de gemeente, waarbij de sint met 10 zwarte Pieten gezeten zullen zijn op een 18 me ter lange showwagen. Deze optocht wordt begeleid door een showdrumband uit Delft, terwijl verder een groep „tin nen soldaatjes" meeloopt en ook de Ber gen op Zoomse „Marjorettes". In de avonduren trekt deze optocht nogmaals door de straten. Dan zal de stoet feeste lijk verlicht zijn. Brandweérexamens Uitgaande van de rijksinspectie voor het brandweerwezen werd dinsdagmid dag te Oöstburg 'n examen voor brand wacht tweede klas voor de vrijwillige brandweren afgenomen. Dit examen be stond uit een schriftelijk en een prak tisch gedeelte. Direct na afloop maakte do heer S. H. J. de Roos, adjunct-Inspec teur van het brandweorwézen te Bre- die samen met de heer H. F- Boo gaard uit Sliris de examencommissie vormde, in hotel „De Eenhoorn" de uit slag bekend. De namens van de geslaag den zijn: A. I. Brakman, H. J. Bronne- berg, P. E. Cauwels, A. Verwulst en J. .J. Zonnevijlle allen tc Oostburg en M. Maas uit Terneuzen. RAAD VERGADERDE „Lijvige" haas werd ,,'t haasje" Het afgelopen weekeinde is een „lijvige" haas op de West-Zeeuws-Vlaamse jacht velden „het haasje" geworden. De Oost burgsé jager M. A. Mabesoone, die het beest naar de eeuwige jachtvelden stuurde, woog, na de vangst, de haas. De wijzer van de weegschaal gaf een gewicht aan van 4 kg en 7 ons (47 ons). AARDENBVRG Feestavond padvinders In de zaal van de Algemene Aarden- burgse Sociëteit heeft de plaatselijke afdeling van „De Nederlandse Pad vinders" groep Sint-Baafs, een feest avond gehouden, met het doel gelden bijeen te brengen voor het aanschaffen van een nieuwe kampeertent. De avond werd geopend door ds. S. A. Vis in zijn functie van hopman van de Sint-Baafs- groep. Voor de pauze verzorgden de wel pen een radio-t.v.-programma terwijl na de pauze de verkenners een toneelstuk ten tonele brachten. In de pauze werden loten verkocht. Deze in alle opzichten goed geslaagde avond werd na de ver loting gesloten door de wnd. districts commissaris voor Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer P. van der Goes uit Terneuzen. Damclub opgericht In hotel „De Roode Leeuw" te Aarden burg werd dezer dagen een damclub op gericht. Reeds deze eerste dag was de opkomst bevredigend. Er werd al direct met het spel begonnen. Besloten werd iedere woensdagavond bijeen te komen. EEDE Eerste clubbolling In caêf De Geeter te Eede werd de eer ste clubbolling van dit seizoen gehou den, De 82-jarige Th. Buïjclc uit de wijk „Den Biezen" wist hierbij samen met zijn ploeggenoot de heer R. de Croock. de eerste prijs te behalen. Tweede werd Br. Bron en-P. Laridaen; 3e Cl- Rodts en C. de Croock. SAS VAN GENT PERSONENWAGEN EN VRACHTAUTO BOTSTEN Op de hoek Westdam-Tulpstraat te Sas van Gent kwamen dezer dagen een vrachtauto van de firma D. uit Sas van Gent en een personenauto, bestuurd door G. d'H. eveneens uit deze plaats, met elkaar in botsing. De aan rijding ontstond doordat de heer d'H. een te grote bocht nam, op het linker weggedeelte terechtkwam en de nade rende vrachtauto ramde. De personen auto werd zwaar beschadigd. Van de vrachtauto braken de veren. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Bestelwagen reed bromfietser aan Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur is de bromfietser L. van de B. uit Sas Van Gent aangereden door een bestelauto. Deze werd bestuurd door de heer H. K. uit Bergen op Zoom. De bestelwagen- chauffeur verleende geen voorrang. Op last van de artsen J. B. H. Puylaert en E. du Pluy werd de heer Van de B., die een hersenschudding opliep, naar hét r.-lt. ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. Niet meer te bereiken Heide Mij zal nieuwe wegenlegger maken De gemeenteraad van Breskens heeft maandagavond de nieuwe verordening, regelend de rangen en de bezoldiging van do gemeentewerklieden, goedge keurd. Voor betrokkenen betekent dit een gunstiger indeling. De heer J. Vergouwe (p.v.d.a.) zei dan ooit nam zijn fractie te menen, dat liet meest haalbare is bereikt. Minder enthousiast bleek, bij over de voorgestelde werltclas- sificatie. Een dergelijke maatregel, die gens hein ontevreden mensen kweekt,, vraagt wel een heel soepele toepassing dacht hij. Mevrouw M. M. Nicrmans- Gossijo (vrije socialistische arbeiders) uilde wel graag weten wie do presta ties gaat beoordelen. Zij was tegen standstor van prestatiebeloningen, zei zij. Ook de lieer J. W. Carols (lijst Ca rols) vroeg wie de prestaties van be trokkenen ging beoordelen. „Een des kundige van de Vereniging voor Neder landse Gemeenton", antwoordde wethou der P. Zogcrs (prot, dir.). Volgens bur gemeester J. A. Eekliout zou ook het college liever de lonen zonder meer met vijf procent verbogen, doch dit bleek niet to bereiken. Vandaar dat men ak koord is gegaan met een prestatiebelo ning, die op hetzelfde k&n neerkomen. Pover De ingekomen rekening en verantwoor ding over dc jaren 1960 en 1961 van de ontwi kkel ingscommissic W .-Zeeu wsch- Vlaanderen, deed dc heer Vergouwe op merken, dat -het saldo van deze com missie meer gestegen was dan de acti viteiten. Dc bereikte resultaten noemde hij pover. Ook mevrouw Niermans en de beer Carels lieten zich in deze zin uit. Volgens burgemeester Eekhout behoeft die activiteit niet altijd naar buiten de blijken. Hij gaf toe, dat door enkele bestuursmutaties, de activiteiten ver flauwd zijn. De suggestie om gecombi neerde bijeenkomsten met 'andere ge meenteraden te houden, zal hij in de commissie ter sprake brengen. De Ver eniging voor Instrumentale Muziek te Middplburg, die op 9 november aan staande te Oostburg een symfonie-con cert gaat verzorgen, kreeg van de Bres- kense raad een subsidie van 75, Na enige strubbelingen besloot de raad een krediet van 1600 te ver strekken voor het maken van een nieuwe wegenlegger door de Neder landse Heidemaatschappij. De heer Carels .:acht, dat dit karwei wel kan worden uitgevoerd door een van de gemeente-opzichters. „Te omvang rijk om dit tussen de andere werk zaamheden door te doen", aldus bur gemeester Eekhout. De algemene politieverordening werd in die zin gewijzigd, dat de gemeentelijke bankhelling niet mag worden gebruikt zonder schriftelijke tóestemming van het vlsmijnbedrijf. De mijnlcnecht, de. lieer J. Oostenbrugge, werd ingaande 1 oktober J962 een vaste aanstelling verleend. Mejuffrouw J. L. Verstraete uit Hoofdplaat werd in vaste dienst be noemd als leidster aan de openbare kleu terschool Ingaande 1 november 1962. Aan de heer M. de Milliano te Breskens werd een perceel grond van 840 vierkan te meter verkocht tegen de prijs van 11,25 per vlerkante meter tot 20 meter diepte, gemeten uit de Scheldekade en van 3,per vierkante meter per me ter verdere diepte. Medegedeeld werd, dat dé uitvoering van de bestratings- en andere werken in het uitbreidingsplan „West" is opge dragen aan de firma Gebroeders Geldof te Serooskerke (W.) voor de som van 137.445. de raming bedroeg 155.150. den verhoogd. Zij komt van 15 op 20 per perceel. De raad stelde dinsdagmor gen de nieuwe verordening hierop vast. De heer D. M. Bijl (p.v.d.a.) wilde nog weten of ontheffingen kunnen worden verleend. Een vraag, waarop burgemees ter W. J. van Doorn antwoordde, -dat aanvragen hiervoor stuk voor stuk op hun merites zullen worden bekeken. Aan het begin van de vergadering werden de gemeentebegroting voor 1963, de be groting van het burgerlijk armbestuur en die van het gemeentelijk woningbe drijf voor de komende dienstjaren aan geboden. In de woonruimteadviescom missie benoemde de raad ophieuw de heren P. J. van Houdt, M. W. Deurloo, M. L. Quist, J. de Rijke en D. C. Ver burg. BEJAARDEN VERDRONGEN Bij de rondvraag uitte de heer P. J. van Houdt (s.g.p.) de klacht, dat de bank voor de bejaarden bij de gereformeerde kerk „hinderlijk veel" wordt gebruikt door de jeugd. De bejaarden van het dorp zien zich er een beetje verdrongen, terwijl het bovendien soms op zondagen nogal lawaaierig toegaat. Veel kan er niet aan gedaan worden. Als enige oplos sing zag de burgemeester: opruimen. Maar daar wilde de heer Van Houdt niet aan. Namens de raad bracht wethouder G. K. J. Krijger aan burgemeester Van Doorn nog de gelukwensen over voor zijn zil veren jubileum als ambtenaar, dat deze kort geleden vierde. WALCHEREN MIDDELBURG Interkerkelijke herdenking van de kerkhervorming Een bijeenkomst ter herdenking van de Kerkhervorming is vandaag woens dagavond in de Middelburgse Gast- huiskerk (Chr. Ger.). De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Neder lands Bijbelgenootschap. Sprekers zijn de hervormde predikant ds. D. van Bo ven en ;de chr. geref. predikant ds. S. v. d. Molen. Het Middelburgs Kamer koor verleent medewerking. De bijeen komst begint om half acht. "./SS/N GEN Accordeonorkest uitgenodigd in vier Belgische plaatsen Het accordeonorkest van de Vlissingse Klavier Muziek Vereniging heeft zondag een feestmiddag in Oostende verzorgd. De jonge muzikanten hadden zo'n succes dat het orkest in vier plaatsen in Bel gië is uitgenodigd om een concert te- geven. Uiteraard hebben de Vlissingers dit aanvaard. Suus en Emma uit Sou burg, de Ellians en Ko de Vos verleen den ook hun medewerking aan het vier uur durende programma in Oostende. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge Vlissingse schaéik- competitio werden de volgende partijen gespeeld: A. Steketee-J. Jansen 1-0; J. Hoogstrate-A. Mabêlus 1-0; M. C. Braam-J. v- d. Hage 1-0; C- J. Mom maas- J. den Engelsman 1-0; P. Benski- D. J. Blom 0-1; J. Blom-A. de Ridder 1-0; P. Vijn-J. G. Olijve 1-0; J. van El- zeltngen-W. Mesman0-1; A. Mast-J. Hofman 1-0; D. Antheunlsse-J- Vijfhui zen 0-1; P. -Langedijk-J. PaÈteniër O-l; MI "EVéfsen-j; Wayens 1-0'; -M. Hasse- laar-M. de Bruyne 1-0; J. B. D. de Declcer-J. C. Koetsenruijter 1-0. SEROOSKERKE (W.) E.M.M. viert volgend jaar dertiende lustrum De muziekvereniging E.MM. te Seroos kerke (W.) hield dezer dagen dé jaar vergadering onder leiding van de voor zitter, de heer F. de Steur. Secretaris M. de Pagter kon in zijn jaaroverzicht mel ding maken van verschillende activitei ten. In eigen gemeente werden diverse concerten gegeven terwijl ook de jaar lijkse winkelweek muzikaal werd opge luisterd. Verder concerteerde men op verzoek van de V.V.V. te Vrouwenpol der enkele malen voor de toeristen en werd medewerking verleend aan de fol kloristische dag te Middelburg. Ook speelde het korps in Gouda. Het hoogte punt was dc reis naar de Engelse bad plaats Scarborough waar van 2 tot 9 juni op de Zeeuwse tentoonstelling daar medewerking word verleend. Penning meester J. do Later kon vertellen dat de financiële positie zeer bevredigend is. Dé aftredende, voorzitter werd bij accla matie herkozen: Verder werd gesproken over de mogelijkheid gelden bijeen te •krijgen voor de aanschaf van unifor men. Besloten werd na de uitvoeringen in januari een contactavond te houden voor leden met hun verwanten. De ver eniging bestaat in 1963 65 jaar en hoopt dit op passende wijze te vieren. Twee auto's botsten Dezer dagen zijn op de 'hoek Wilgen- hoekwegKerkstraat te Serooskerke twee personenauto's tegen elkaar gere den. Van H. uit Serooskerke (W.) kwam uit de richting Oostkapelle en sloeg de Kerkstraat in juist op het moment dat De K. te Middelburg, hem wilde passe ren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden beschadigd. GAPINGE Jaarvergadering N.C.V.B. Dc Ned. Chr. Vrouwen Bond te Gapinge hield haar negende jaarvergadering on der leiding van de vice-presidente mevr. Pauwe-Wondergem. Na opening en het houden van een meditatie door de vice- presidente, werd de avond gevuld met samenspraak, declamatie en met zang van een uit (1e leden gevormd koortje. Het jaaroverzicht getuigde van een ge zond verenigingsleven. De opkomst was zeer goed. De eerstvolgende vergadering is vastgesteld op 22 november. O.- EN W.-SOUBURG UITVOERING VAN ZUIDERSTEMMEN Het Souburgse kleuter- en jeugdkoor van „Zuiderstemmen" zal morgen donderdag een tweede uitvoering ge ven in „De Zwaan" te Souburg. Behalve een groot aantal liedjes zal de kleuter klas het zangspellet.ie „Zo goed als ik kan" opvoeren. Het jeugdkoor zal „De ontvoering van Prinses Zonnestraal", een operette in vier bedrijven van Jo Hadi, op de planken zetten. Dit is dus niet, zoals eerder gemeld, dezelfde op voering, die „Zuiderstemmen" zaterdag avond heeft gegeven. Do uitvoering wordt gegeven door twee andere koor klassen. Zeeuwse collecte De Zeeuwse Collecte heeft in de ge meente Hoedekenskerke de dorpen Kwadendamme en Hoedekenskerke) 278,opgebracht. (Advertentie) Zelfstrijkende poplin en Tricot nylon - v.a. 15.90 BEURSBERICHT MARKT GOES, oktober. Granen, peulvruchten en zaden, Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 26—28 per 100 kg (zonder zaken). Tarwe, basis 17%. boerenschoon af boerderij 29 30,30 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3847 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 45—56 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 75 97,50 per 100 kg. Kapucijners, boerenschoon af boerderij 45—53 per 100 kg. Karwijzaad, boerenschoon af boerderij 100—109 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 19—11 per 100 kg. Bintje, opw., exportsortering 10,5012 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrlehting, sor- teerkosten voor rekening van koper. Voeder aardappelen noteerden 3,504 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 15 16 cent per kg, onafgestaart geleverd aan de sor- teerinriehting. Hoöi. Lucernehooi, geperst uit de ruiter 145 per ton. Weidehooï, 115130 per ton. Djjkhooi. 105110 per ton. Veldbeemd, ande re beemdsoorten en raaigrassen, GO—65 per ton. Roodzwenk, 50—55 per ton. Gerstestro, 60—65 per ton. Tarwestro 45—50 per ton. Erwtestro. 100—110 per ton. Haverstro 40— 45 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg, levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,70 per kg. VEILING GOES. 30 oktober. Export- en industrieveiling. Cox Orange Pippin 1 85-90 74, 80-85 78—83, 75-80 81—88, 70-75 72—90, 65-70 71—77, 60-65 61—66. 55-60 44—48. 2D 24—33. Glorie van Holland 1 85-90 45, 80-85 45—47, 75-80 48—49, 70-75 47— 49, 65-70 43—44, 2D'29—34. Goudreinet 1 95-100 53, 90-95 55,. 05-90. 55,40—67. 80-85 56—70, 75- 80 55—-66, 70-75 50,85—53. 65-70 44—45,50, 2D 33—37, 2 85-90 51. 80-85 49, 75-80 47, 70-75 45. 65-70 43, grof 42.60—43.50, fijn 34. Jonathan ■90 50, 80-85 51, 75-80 53, 70-75 55—56, 65- 70 48. 60-65 38, 2D 26. 2 75-80 38, 70-75 40, G5-70 38, GO-65 33. Gieser Wildeman 1 60-70 54, 50-60 42, 2D 2526. Nouveau Poiteau 1 70-75 I, 65-70 21. 60-65 20. 55-60 19, 2D 7,50. Zwijn- dreehtse Wijnpeer 1 55-60 41. 50-55 26—28. 2D 13. Comtesse de Paris 1 70-75 32, 65-70 30, 60-65 25,70—26. 55-60 19. 2D 13. Saint Remy 1 75-85 29, 65-75 28, -2D 23—24. Beurré Alec Lucas 1 85-90 51. 80-85 56, 75-80 61, 70-75 60, 65-70 52, 2D 24. Div. appels val 18, geplukte kroet 20. Totale aanvoer hard fruit 13.600 kis ten. Gewone veiling: Laxtons Superb 1 80-85 37— 41, 75-80 42—45, 70-75 40—49, 65-70 35—47, 60-65 3335. 2D 2829, grof 3137. Lombarts Calville 2D 30—33, grof 29—36. Golden Deli cious 1 80-85 75—100, 75-80 72—97, 70-75 64— 87, 65-70 61—73, 60-65 37—46, grof 45—51, fijn 25. Cox Orange Pippin grof 42—68, fijn 32—35. Glorie van Holland grof 3142. fijn 26—33. Jonathan grof 3437. fijn 19—26. Doyenne du Cornice 1 80-85 101, 75-80 95—108, 70-75 100—107. 65-70 96—102. 60-65 84, 2D 71—84, grof 76—89, fijn 56—66. Legipont 1 65-70 56. 60-65 53, 55-60 35, grof 25, fijn 12—14. Beurré Alex Lucas grof 23, fijn 14. Comtesse de Paris grof 17—20, fijn 10—12. Gieser Wilde man grof 36—39, fijn 26—29. Black Alicante 1 130—135, 2 122. Noten 160—170. VEILING KRABBENDIJKE. 30 oktober. Cox O. Pippin 1 80-85 78—81. 75-80 80—87, 70-75 81—90, 65-70 72—80, 60-65 -70, 55-60 43—48, 2D 25—28, 3 gr. 49—60, 3 fijn 22, kroet 29, stek 13. Glorie van Hol land 1 85-90 37, 80-85 4244, 75-80 46-^7, 70-75 45—47, 65-70 41—43. 2 85-90 38, 80-85 42, 75-80 43, 70-75 44, 65-70 40. 2D 33—34, 3 grof 30—38. Goudreinet 1 90-op 49, 85-90 52, 80-85 54, 75-80 49. 70-75 47. 65-70 42, 3 grof 42, 3 fijn 33. Ellisons Or. 2 75-80 40, 70-75 44. 65-70 43, 2D 3 grof 3S. Diverse appels 3 fijn 26, lcroet 19, val 16. Ingrid-Marie 2D 29. Br. Alex Lucas 39—47, 75-80 42—14, 70-75 4047, 65-70 33—46, 2D 21—25, 3 grof 22, 3 fijn 16. kroet 6—12, D. du Cornice 1 85 92. 80 100, 75 104, 70 104, 3 grof 77—81, 3 fijn 66. kroet 45. St. Remy 1 75 29, 65 28, 2D 21, 3 fijn 18, val 13. EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren IOV2 cent. Kleine eieren 7 cent. ALSNOG BOUWVERGUNNING VOOR GOESE FIRMA COK Het college van b. en w. van Goes heeft inmiddels een bouwvergunning afgege- venaan de firma gebr. Colt voor da bouw van een 800 vierkante nieter grote loods op het terrein van deze firma aan dé Fruitlaan. De enkele weken gele den onderbroken bouw wordt thans voortgezet. Zoals bekend werden de werkzaamhe den aan de loods enkele weken geleden op last van het gemeentebestuur van Goes stopgezet, toen bleek, dat voor dit werk geen bouwvergunning was afge geven. Wel was de rijksgoedkeuring ver kregen op dit project. De bouwvergun ning is indertijd wei aangevraagd, maar was nog niet verkregen op het moment, dat met de bouw een aanvang' werd ge maakt. Thans hebben b. en w. de ver gunning verleend, zodat de bouw v de loods nu volkomen legaal is. Bejaarde fietser aan hartverlamming overleden Maandagmiddag omstreeks half zes is in de Callenfelsstraat te Vlissingen de 78-jarige fietser H. W, -J, G, Hak plotse ling onwel geworden. Hij werd per am bulance naar het St.-Josephziekenhuis ten gevolge van een hartverlamming vervoerd. Daar kon men slechts de dood constateren VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3961. Weekaanvoer 5818. Vette koelen en ossen 300. Gebraiksvee 1314. Vette kalveren 090. Graskalveren 465. Nuchtere kalveren 731. Lopers 51. Biggen 54. Paarden 25. Veulens 7. Schapen of lammeren 254. Bokken of geiten 20. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit), (in ets. per kg.) Vette koeien 260—280 220—260 200—220 Vette kalveren 200—220 180—195 150—170 Slachtpaarden 220 200 180 (in guldens per stuk) Graskalveren 275 200 175 Lopers 95 85 70 Biggen 50 45. 40 Schapen 115 100 90 Lammeren 125 100 90 Kalf- en melkkoeien 1075 975 775 Vare koeien 675 575 450 Vaarzen 800 700 500 Pinken 500 375 325 Vette koeien aanvoer korter, handel flauw, prijzen als vorige week dinsdag. Vette kalve ren aanvoer groter, handel goed, prijzen le kwal. 'iets stijver, verder onveranderd, enkele prima's boven notering. Graskalveren aan voer ruimer, handel traag, prijzen iets terug lopend. Nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen onveranderd. Lopers en biggen aanvoer tamelijk, handel goed, prijzen biggen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer matig, handel slepend, prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen of lammeren aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vo rige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer gro ter, handel stroef, prijzen gedrukt. Vare koei en aanvoer even ruimer, handel zeer kalm, prijzen niet geheel prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer iets meer, handel stug, prij zen niet geheel prijshoudend. VEILING SINT-MAARTENSDIJK .Uien kl. 1.—; Bonken 22,70; Middel 55-70 •21,88: Middel 40-55 '23,40: Drielingen 29,10: Pickles 23,60; Stek 4,30. Aanvoer 30 ton. Aard appelen Bintjes I 13,50; Bonken gew. 12,00— 11,90. Aanvoer 12 ton. VEILING SINT-ANNALAND. Uien 40-70 2160—2182, bonken 2166—2149, drie lingen 28462866, pickles 2542. Aanvoer 100 ton. VEILING STAVENISSE Uien middel 22,40; Bonken 22.20; Drielingen 29,60: Pickles 24,40. Aanvoer 70 ton. Nagekomen advertentie Algemene kennisgeving- Heden overleed geheel onverwacht, mijn innig geliefde vrouw, moe der-, behuwd- en grootmoeder TANNETJE PIETËRNELLA CHRISTIAANS, echtgenote van Johannes Lambertns Polderman, op de leeftijd van 59 jaar. Vlissingen J, L. Polderman. A. H. de Meulder- Polderman. J. de Meulder. Marian en Bert. Hurgroniestraat 22. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 2 november a.s. Vertrek des na middags 1 uur vanaf Hurgronjestraat 22. Heden overleed geheel onverwacht onze ge liefde zuster, schoon- zuster en tante TANNETJE PIETERNELLA POLDERMAN, geb. Christiaans. Uit aller naam, J. J. Christiaans. Heden overleed onze lieve zuster, behuwd zuster en tante MARIA JOHANNA VAN HOEKE, weduwe van Marïnus Pot, in de ouderdom van 83 jaar. Zwijndrecht L. A, van Hoeke. M. van Hoeke- Goedgeluk. Vlissingen W. But. Oostkapelle M. Harmsen- van Hoeke. Southampton (Eng.): J. V. van Hoeke. L. van Hoeke- Westdorp. Vlissingen I. Auer-van Hoeke. Neven en nichten. 30 oktober 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17