EL-MIOR Bouw van chemisch bedrijf opgedragen Zierikzeese pastoor benoemd tot deken VAN ZIE P.T.T.-BESTELLER A. M. GEENSE IN GOES VIERDE 40 JARIG JUBILEUM RAAD BAARLAND BEHANDELDE REEKS SPORTAANGELEGENHEDEN VASTSTELLING BEGROTING VOOR 1963 IN RAAD WISSENKERKE AGENDA ACTIE IN CARAÏBISCHE WATEREN EN IN DE AMERIKAANSE PRAIRIE Elkell boord 'n® meesterstuk van shirtmanschap MARKTBERICHTEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TE TERNEUZEN: FLUOR SCHUYTVLOT N.V. MAAKT TEVENS ONTWERP De Nederlandse Dow Maatschappij N.V. heeft de Haarlemse Fluor Schuytvlot N.V. het complete ont werp alsmede de bouw van een nieuwe chemische fabriek te Ter- neuzen opgedragen. Reeds eerder kon bekend worden gemaakt, dat het concern „Dow Chemical Inter national" nk ruim een jaar onder handelen in maart van dit jaar be sloot een nieuwe fabriek te vesti gen, in de Nieuw Neuzenpolder, even ten westen van de Terneuzen- se haven. In de Amerikaanse fa briek zullen bij aanvang van de produktie ruim 2 tot 200 werkne mers plastics, industriële chemi sche produkten en halffabrikaten gaan produceren. Het is de eerste fabriek van Dow van deze aard in de E.E.G. Deze jongste Dow Chemicalvestiging in Europa er zijn er nog twee van ge ringer omvang in Amsterdam en in het Botlekgebied vormt een onderdeel van de plannen van de Amerikaanse directie om volledig aan de Euromarkt te gaan deelnemen. Men denkt hierbij aan een uitgebreide verkooporganisatie, aan Iabaratoria en aan een aantal goed geoutilleerde fabrieken. Na de vestiging van de Meterfabriek uit Dordrecht en het spreidingsbedrijf van Philips is dit het derde bedrijf van naam dat binnen anderhalf jaar de schijn werpers op Terneuzen heeft doen rich ten. Dochteronderneming De Fluor Schuytvlot N.V., die dus is belast met het maken van een ontwerp en met de bouw van de chemische fa briek waarvoor een perceel industrie- grond van 84.70.15 ha is gekocht is een dochteronderneming van The Fluor Corporation Ltd- Los Angeles (U.S.A.). Het is een van de leidende ingenieurs bureaus voor de olie-petrochemische en chemische industrie. Alle werkzaamhe den zullen worden uitgevoerd in het on langs geopende nieuwe Haai-lemse kan toor van Fluor Schuytvlot N.V. Naar verwachting van de president van het Amerikaanse concern, de heer C. B. Branch, zal de bouw van de fabriek ruim twee jaar in beslag nemen. Ver moedelijk kan nog in 1964 met de ver vaardiging van de eerste produkten kun nen worden begonnen. Volgens de heer Branch zijn in Ter- neuzen de meest ideale produktie- voorwaarden aanwezig. Factoren die de beslissing tot vestiging van de Amerikaanse fabriek te Terneuzen hebben beïnvloed zijn het gunstige klimaat in deze plaats, de mogelijk heden voor het aantrekken van goede arbeidskrachten, het vervoer over zee," per spoor en door het kanaal en de gunstige ligging ten opzichte van het Euromarktgebied. Al deze facetten stellen de onderneming in staat haar afnemers op de juiste wij ze van dienst te zijn. De toekomstige werknemers van de chemische fabriek zullen op zeer gunstige arbeidsomstan digheden kunnen rekenen, daar de nieu we fabriek modern zal zijn geoutilleerd. De vervaardiging van de produkten zal bijna geheel automatisch zijn. Veertig Zeeuwse schoolkinderen naar Bio-V akantieoord Een en veertig Zeeuwse kinderen, in leeftijd variërend van 6 tot 12 jaar, zul len van 1 november tot 15 december a.s. een extra vakantie genieten in het Bio- Vakantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee, Voor de opname in het Bio-Vakantieoord komen uitsluitend schoolgaande kinde ren in aanmerking van 6 tot 12 jaar, waarvoor de schoolarts uitzending nood zakelijk acht en waarvan de ouders of verzorgers nag-noeg niet in staat zijn iets voor de verpleging by te dragen. Van de 41 kinderen komen er 13 uit Goes, 2 uit Yerseke, 8 uit Middelburg, 8 uit Vlissingen, 1 uit Zierikzee, 2 uit 's-Heerenhoek, 2 uit Sint-Maartensdijk, 1 uit Oostburg, 2 uit Sas van Gent en 2 uit Westdorpe. Het publiek wordt tweemaal per jaar in de Nederlandse bioscopen met het werk van de stichting Bio-Vakantieoord ge confronteerd. Evenzovele malen wordt in de bioscopen, gecollecteerd voor dit doel. Regelmatig worden Zeeuwse kinderen in het vakantieoord opgenomen. Aanbesteding bungalow Het architectenbureau Steen en Tuin- hof te Vlissingen heeft dinsdag de bouw van een bungalow aan de Burgemeester Stemerdinglaan te Oost-Soubure aanbe steed. Dit gebeurde namens de heer A. C- Mol te Vlissingen. De volgende inschrijvingen kwamen bin nen: aannemingsbedrijf De Jong te Vlis singen, 50.995; aannemingsbedrijf A. C. Haert te Souburg, 52.375; firma Van Schaick en Gilde te Middelburg, 52.724-; firma Ruissen en Meulbroek te Souburg, 55.900; firma De Kok te Vlissingen, 57.223; firma A. Blanken- burgh te Nieuwdorp, 59.200; firma Van Doorn te Sint-Laurens, 59.465. EL-MIOR OVERHEMDEN ZIJN VERKRIJGBAAR: Volgende week vertrek naar Gilze-Rijen NA RUIM een jaar de eilandelijke rooms-katholieke parochie te heb' ben geleid vertrekt pastoor P. C. F. Matthijssen volgende week uit Zierikzee. Op 9 november aan staande zal hij namelijk worden geïnstalleerd als pastoor-deken in Gilze-Rijen. De parochie Rijen wordt dan aan zijn zorgen toever trouwd, terwijl tevens het de kenaat Gilze-Rijen, de grensstrook ten zuiden van Breda en Tilburg, onder zijn hoede komt. Aanstaan de zondag reeds zal pastoor Matthijssen in de erediensten af scheid nemen van zijn Schouwse parochianen. Tot zijn opvolger is benoemd kapelaan H. van Deursen uit Etten. Op 12 mei vorig' jaar deed pasfoor Mat- Ihysseu zijn intrede in Zierikzee. Na 21 jaar in Bergen op Zoom te hebben ge staan, kreeg liy nu de geestelijke ver zorging van de rooms-lcatholieko inwo ners van Sohouwen-Doiveland. De paro chie omvat in Zierikzee ongeveer 1000 zielen, terwijl daaraan nog 200 inwoners uit de omliggende dorpen moeten wor den toegevoegd. In het bijzonder tijdens de zomermaan den vraagt ook de geestelijke verzorging van toeristen in de Schouwse Westhoek de nodige aandacht. De erediensten in de nieuwe kapel te Haamstede zijn dan steeds bijzonder druk bezocht. De benoe ming van pastoor Matthijssen naar Gil ze-Rijen is een belangrijke promotie. De parochie Rijen telt 8000 zielen. Het is overigens de bedoeling, dat hiervan een tweede parochie wordt afgesplitst, spe ciaal niet het oog op de werkzaamheden aan het dekenaat verbonden. De nu 52- jarige pastoor van Zierikzee is in zijn huidige standplaats bijzonder gezien. Zjjn benoeming naar Noord-Brabant staat in verband met het eervol ontslag, dat is verleend aan pastoor F. van Eekc- len aldaar wegens zijn ver gevorderde leeftijd van 77 jaar. Statutenwijziging Schouwse C.B.T.B.-aankoopverenlging De coöperatieve aankoopvereniging van de gewestelijke afdeling „Schouwen-Dul- veland" van de Zeeuwse C.B.T.B., G A. wil komen tot een wijziging van de sta tuten. In de eerste plaats is het nodig,' dal deze worden aangepast aan de sta tuten van de afdeling. Bovendien acht liet bestuur termen aanwezig de naam in het vervolg te doen luiden „Aan- en Verkoopvereniging". Dit in verband met eventuele mogelijke uitbreiding van de werkzaamheden van de vereniging in de toekomst. Op een algemene vergadering van de ievc aankoopvêreniging van de C.B.T.B.-afdeltng, dinsdagavond 6 no vember aanstaande, zal een voorstel van liet bestuur in deze geest aan do orde komen. Op deze bijeenkomst in het „Huis van Nassau" te Zierikzee zal de voor lichtingscommissie uit het levensverze keringsbedrijf een lezing verzorgen met filmprogramma over het' onderwerp „Toekomstvoorzieningen in het agra risch bedrijf". Ds. A. P. Nauta spreekt over de actie van de „Achttien" „De actie van de Achttien" is het onder- wero, dat do hervormde predikant ds. A. P. Nauta uit Middelburg dönderdag- avond 11 november zal behandelen op de gemeente-avond van de hervormde kerk in Yerseke. Voor VLISSINGEN alleen bij,: ST. JACOSS5TPAAT 25 VLI3SIN6EN Voor de BEVELANDEN bij: HERENMODES St.-Adriaanstraat 5 - Goes IN C.J.M.V.-GEBOUW Veel waardering voor jubilaris Met een drukbezochte receptie in liet C.J.M.V.-gebouw aan de Wijngaardstraat, heeft de heer A. M. Geense te Goes dins dag zjjn veertigjarig jubileum gevierd als besteller van de P.T.T. 's Morgens werd de heer Geense gehuldigd door het personeel van het kantoor en ressort Goes en in de middaguren kwamen velen hem tijdens de receptie gelukwensen met zjjn jubileum. ZUID-BEVELAND WOLPH AARTSDIJK N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen hield de Ned. Chr. Vrouwen Bond, afdeling Wolphaartsdijk, haar maandelijkse vergadering in de kleuter school onder leiding van haar presidente mevr. H. A. van Liere-Hoek. Ds. J. Ka- relse, Vrij-Evangolisch predikant te Goes, hield een inleiding over „de bete kenis van de bijbel voor ons persoonlijk leven". Tijdens de vergadering gaven zich drie nieuwe leden op. Op 15 novem ber a-s- zal weer een vergadering wor den gehouden die verzorgd zal worden door de vereniging Ned. fabrikaat. 's-HEER-ABTSKERKE Bazaar voor kerkrestauratie Voor de restauratie der Ned. hervörmde kerk te 's-Heer-Abtskerkc werd vorige week een bazaar gehouden, georgani seerd door de vrouwenvereniging „Wees een Zegen". Het cbmité heeft thans be kend gemaakt dat deze bazaar bruto 1971,75 en netto 1393,35 heeft opge bracht. Een mooi bedrag, als eerste steen voor de restauratic. BORSSF.LE Mpziek- en zangavond met medewerking muziekkorps Na afloop van de kerkdienst in de Ne derlandse hevormde kerk te Borssele zondagavond gaven het kerkkoor, het kinderkoor en de muziekvereniging O.K.K. een geslaagde uitvoering. Het muziekkorps begeleidde de koren bij het lied „Het ruwhouten kruis". Bij het uitgaan van de kerk speelde het mu ziekkorps „Blijf bij mij Heer". O.K.K. had ook tijdens de kerkdienst verschil lende psalmen en gezangen begeleid. De kerk was geheel gevuld. HOEDEKENSKERKE Zeeuwse collecte De Zeeuwse Collecte heeft in de ge meente Hoedekenskerke (de dorpen Kwadendamme en Hoedekenskerke) 278,opgebracht. De heer Geense is zijn loopbaan bij „Tante Pos" in Waarde begonnen. In 1947 werd hij overgeplaatst naar Goes, waar hij zes jaar later tot besteller le klas werd benoemd. Zijn werkzaamhe.- den omvatten het beheer van het mate rieel en het bedienen van de postbus sen. Tijdens de bijeenkomst 's morgens werd de jubilerende besteller toegesproken door de directeur van het postkantoor Goes, de heer J. P. van Laar, die veel waardering had voor de wijze, waarop de heer Geense steeds zijn werk heeft ver richt. „Wij hebben daar alle lof voor. Wij zijn bijzonder tevreden over U", al dus de directeur. De heer Van Laar over handigde de jubilerende postbeambte het gouden iqsigne van de P.T.T. met oor konde, alsmede gouden sterren voor zijn uniform. Tevens bood spreker, de heer Geense het gebruikelijke geschenk on der couvert aan. Hoofdbesteller'C. M. M. van Zweden, de onmiddellijke chef van de jubilaris, her innerde eraan, dat hij zelf als hulpbestel- ler in Waarde is begonnen, toen de heer Geense daar besteller was. Ook deze spreker sprak zijn waardering uit voor het werk van de jubilaris. Als "blijk van waardering bood hij hem namens het personeel een geschenk aan. Voor me vrouw Geense waren er bloemen. De jubilerende besteller sprak een dank woord. 's Middags was er een receptie in het C.J.M.V.-gebouw, die druk was bezocht. OMVANGRIJKE VANGST VAN HENGELAAR Op het viswater van de hengel sportvere niging „De platzak" heeft de heer G. Bogaert uit Westdorpe dezer dagen een snoek gevangen van 91 cm lengte. De snoek woog 6 kg. NIEUW VERBLIJF VOOR SCHEIDSRECHTERS „Beren" moet minder huur betalen voor sportveld De gemeenteraad van Baarland heeft tijdens de maandagavond gehouden ver gadering een vrij omvangrijke agenda in vlot tempo afgewerkt- Het verzoek van de sportvereniging „De Beren" om verlaging van de pacht van het sport- velde werd ingewilligd. De raad hechtte tevens goedkeuring aan het voorstel om op het sportterrein tegen de bestaande kleedkamers aan een apart verblijf voor de scheidsrechter te bouwen. De kosten hiervoor worden geraamd op 350, In zijn toelichting op het verzoek om huurverlaging van- het sportveld zei burgemeester W. N. van Liere van oor deel te zijn, dat de gemeente met een huurprijs van -300,per jaar ten op zichte van andere gemeenten enigszins veeleisend is geweest. Wel komt het on derhoud van speelveld en opstallen behalve kleedlokaal voor rekening van de sportvereniging, maar dat wordt grotendeels opgevangen door de subsidie van 225,per jaar van de gemeente Oudelande, die zelfs vermoedelijk tot 300,verhoogd zal worden. De voor zitter achtte het dan ook redelijk de huur te verlagen tot 100,per jaar. GOES Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Goes van de Nederlands Christen Vrouwen Bond hield in de kan tine van de Vakschool voor Meisjes een druk bezochte vergadering onder leiding van mej. M. Glerum. Spreker was ds. G- Meinen, gereformeerd predikant te Utrecht, die voor een aandachtig luiste rend gehoor een gedegen inleiding hield over het onderwerp: „In- en ontspan ning in het leven van de vrouw". Rit „De Bromvlieg" De Goese bromfietsclub „De Bromvlieg" heeft zondag de laatste rit gehouden voor het clubkampioenschap 1962. Er werd een moeilijke rit uitgezet, die vele deelnemers voor problemen stelde. Hoe wel de heer P. J. Temmerman uit Goes beslag legde op de eerste plaats, was de tweede plaats voor de heer J- Dale bout uit Kloetinge, die door dit resul taat beslag legde op de titel „clubkam pioen 1962". De uitslagen waren. 1. P. J- Temmerman, Goes, 21 strafpunten; 2. J. Dalebout, Kloetinge, 68 strafp.; 3. H. v. de Berge, Kloetinge, 71 strafp.; 4. P- Scheffers, Goes, 110 strafp-; 5. G- v. Haaften, Goes, 114 strafp.; 6. F. Tem merman, Middelburg," 116 strafp. Harinck, Goes, 162 strafpunten. Padvinders houden houthakkerskamp Ruim twintig padvinders van de „Jacob Valckegroep" te Goes zullen tijdens de herfstvakantie van 1 tot en met 3 no vember a.s. een houthakkerskamp op zetten op het padvindersterrein aan de Valckeslotlaan. De jongens zullen de nacht doorbrengen in het padvinderslo-' kaal op het terrein. Zij zullen zich over dag bekwamen in het houthakken. Geslaagde tentoonstelling „De Vogelvrienden" De afdeling Goes van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers „De Vogel vrienden" hield dezer dagen een ge slaagde onderlinge tentoonstelling in restaurant „De Opril". De leden van de ze vereniging hadden 84 inzendingen op de tentoonstelling te keur gesteld. De prijzen werden behaald door dieren van de volgende eigenaren: Kanarie: E.K. kampioen M. Polderman,- Goes, 88 pnt; le pry's M. Polderman, Goes 88 pnt; 2e irijs J. J. Sonke, Hansweert, 87 pnt; le prijs C. Langenberg, Wemeldinge 87 pnt; 4e prijs M. Polderman, Goes, 87 pnt. Tropen E.K.: kampioen mei. van de Broek, Kloetinge, 89 pnt; le >rljs A. J. van der Graaf, Goes, 89 pnt; :e prijs G. W. Snél, Goes. 88 pnt; 3e prijs J. J. M. Bookelaar, Goes 88 pnt; 4e prijs G. W. Snel, Goes 88 pnt. Kanarie en tropen O.K.: kampioen C. Dominicus, Goes, 90 punten; le en 2e prijs C. Dominicus, Goes, resp. 8f pnt; 3c prijs P. Saaman, Kapelle, 88 pnt, Keurmeesters waren de heren Chr. de Groot uit Bergen op Zoom en A. Dom- merholt te 's Gravenhage. De heer P- Elenbaas (a.r.) vond het be zwaarlijk, dat er op het sportterrein geen wasgelegenheid aanwezig is. Dit is volgens de voorzitter een aangelegen heid waar de club zelf voor moet zor gen. Bovendien ligt er geen leiding waarop men kan aansluiten en de ge meente is aan de aanleg er van nog niet toe. Mogelijk kan deze kwestie be keken worden als er nog eens een ste- ~~*n lokaal geplaatst kan worden- Verhogingen In verband met de verhoging van de huurcompensatie werd tot verhoging van de wedden voor het gemeente- Sersoneel besloten, overeenkomstig e aangegeven richtlijnen. De basis- wedde van de schoolschoonhoudster zal eveneens worden verhoogd en wel van 576,tot 660, In de commissie tot nazien van de reke ning 1961 van de dienst maatschappe lijke z:org werden benoemd de heren C. J. de Mol en M. Elenbaas. De begro ting 1963 van deze instelling werd goed- rekeurd. De lopende kasgeldlening a 60-000,zal worden verlengd voor de duur van 10 maanden. Het maximum krediet in rekening-courant met de N.V". Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd vastgesteld op 40.000;Voor het perceel van de heer A. Elenbaas aan de Nieuweweg ligt een gedempte sloot, die voor 60 vierkante meter eigendom is van de gemeente. Teneinde het gemeen terecht vast te stellen, zal de grond hiervan aan de heer Elenbaas verhuurd worden voor 2 cent per vierkante meter. Vooraf had de raad enkele subsidiever zoeken behandeld. Aan de Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zee land zal 1,per verzorgingsdag voor de inwoners uit deze gemeenten worden gegeven. Verzoeken van de Johanna- stichtïng, de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, Het Nederlandse Congres voor Openbare Gezondheidszorg en het Zeeuws Consultatiebeureau voor Alcoho lisme werden afgewezen. Bij de rondvraag werd nog kritiek ge uit op de door de herverkaveling aan gebrachte wijzigingen op het kruispunt Nieuweweg-Weegbrug. Wethouder H. de Vriend zei, dat lïier een gevaarlijke situatie is ontstaan, waaraan ogenblik kelijk wat moet worden gedaan. IN VERGADERING VAN MAANDAG A.S. Later sluitingsuur tijdens winkelweek De gemeenteraad van Wissenkerke zal in de vergadering van maandag 5 no vember om 2 uur 's middags de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1963 vaststellen. Ontvangsten en uitgaven bo dragen voor de gewone dienst 1.116.309,10 met een post voor on voorzien van 11.197,18; de kapitaal- dienst heeft aan inkomsten 2.612.216,34- Ai.-.Jol burg Electro: The rat race, 7-30 uur, 18 Jaar; Soc. De Vergenoeging: H.B.S.- bal, 8 uur. Vlissingen Alhnmbra: Mijn dochter weet er meer von, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De zeerovers van Tortuga, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Kop op, borst vooruit, 20 uur a.l. Bergen op Zoom - Roxy: El Cid, 20 uur. 14 jaar. Luxor: Caroussel van het nachtle ven. 20 uur, 18 Jaar. Terneuzen Luxor: De inspecteur, 20 uur. 14 jaar. Oostburg -- Ledeiuieaier: Met de moed der wanhoop, 20 uur, 14 jaar. Films in Zeeland Charlton Heston als woudloper Deze week is een week van repri ses. GRAND (Goes) heeft de vo rige week besproken komedie „Kop op, borst vooruit" over het soldatenleven aangekondigd en in ALHAMBRA (Vlissingen) is de eveneens besproken en even vrolij ke klucht „Pssst... mijn dochter weet er meer van" te zien. In GRAND (Goes) lean men bovendien donderdag gaan kijken naar „De twaalf gezworenen", die wordt vertoond onder auspiciën van de Vereniging van Vrij zinnige Hervormden. Ook deze film. een belangwekkend werk van een der be kendste en begaafste Amerikaanse tele visieregisseurs. bespraken we vorige week. toen de film te zien was in Vlis singen. in ALHAMBRA (Vlissingen) draait voorts donderdag een muzikale film van de zanger-musicus Fred Bertelmann. „Gi- tarren klingen leise durch die Nacht' heet dit werkstuk, waarvan dc inhoud romantisch-getint is en nogal pathetisch aandoet. Voor con eerlijke actiefilm naar LU XOR (Vlissingen) waar de aventuren van „De zeerovers van Tortuga" ons een aantal kwartiertjes geboeid hou den. De film behelst de geschiedenis van kapitein Paxton (Ken Scott) die opdracht krijgt de zeventiende eeuw- se piraat Sir Henry Morgan onscha delijk te maken. Het wordt een boei ende strijd en met de historische fei ten moeten we het maar niet te nauw nemen. ELECTRO (Middelburg) vertoont voorts een western: „De wraak der Apachen". Niemand minder dan Charl ton Heston spoelt de hoofdrol. Als de woudloper Ed Bannon, alias de „blanke Apache" zien we Heston staaltjes van moed tonen tijdens dc Idianenoorlog van 1878. Verder in dezo film onder anderen: Jack Palancc, Katy Jurado en Mary Sinclair. vocnsclagcvclus ELECTRO (Middelburg) New York" met Tony Cur Reynolds. presenteert .Avontuur in is en Debbie en aan uitgaven 3-073.470,41, met een nadelig slot van 461.254,07. In deze. begroting zijn tevens verwerkt drie sub sidieverzoeken, namelijk één van de stichting Zeeuws Studiefonds om ver hoging van de subsidie van 0,05 tot 0,10, één van de Ned. Astmastichting om een subsidie van 2 cent per inwoner en één van de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk voor subsidieverhoging van 5 cent op 8 cent per inwoner. B. en w. stellen voor deze verzoeken in te willigen. De nieuwe ka- pitaalswerken zijn geraamd op een wij ziging der begroting. B. en w. stellen voor deze eerste wijziging vast te stel len. De agenda vermeldt voorts de benoeming van een lid in de commissie Drie Eilan denplan, waarvoor wordt voorgesteld de heer P. G. A. de Lange (c.h.). Ver der is er ;en verzoek van de Midden standsvereniging te Wissenkerke en de winkeliersvereniging te Kamperland om verlenging van het sluitingsuur van de winkels tijdens de winkelweekacties. De ze acties zijn respectievelijk 21 novem ber tot en met 5 december en 19 novem ber tot en met 8 december Winkelslui ting wordt verzocht om 9 uur 's avonds. Het verzoek van de middenstandsvereni ging te Wissenkerke omvat tevens het dorp Geersdijk. B. en w. stellen voor akkoord te gaan met dit verzoek. Dc raad zal verder een bedrag per leer ling vaststellen voor respectievelijk de bijzondere lagere scholen 63,—) cn voor de chr. ulo 70.Voor 1963 zullen de kosten voor de openbare la gere school aanmerkelijk hoger zijn dan dit jaar, aldus b. en w. in de toelichting Dit wordt onder meer veroorzaakt door het nieuwe schoolgebouw met een cen trale verwarmingsinstallatie. B. en w. zijn van oordeel, dat de openbare lage re school in buitengewone omstandighe den verkeert en dat bet voor de school geraamde bedrag per leerling geen maatstaf kan zijn voor de bepaling van het bedrag per leerling, dat voor de bij zondere lagere school beschikbaar wordt gesteld. B. en w. stellen dan ook voor de open bare lagere school buiten beschouwing te laten bij de bepaling van het bedrag per leerling. De raad zal verder de be groting van het burgerlijk armbestuur vaststellen. De inkomsten en uitgaven voor 1963 zijn geraamd op 64.407,53. De subsidie der gemeente is geraamd op 50.522,14. B. en w. stellen voor dc roting goed tc keuren. WALCHEREN MIDDELBURG Interkerkelijke herdenking van de kerkhervorming Een bijeenkomst ter herdenking van de Kerkhervorming is vandaag woens dagavond in de Middelburgse Gast- huislcerk (Chr. Ger.). De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Neder lands Bijbelgenootschap. Sprekers zijn de hervormde predikant ds. D. van Bo ven en de chr. geref. predikant ds. S v. d. Molen. Het Middelburgs Kamer koor verleent medewerking. De bijeen komst begint om half acht. VLISSINGEN Accordeonorkest uitgenodigd in vier Belgische plaatsen Het accordeonorkest van de Vlissingse Klavier Muziek Vereniging heeft zondag een feestmiddag in Oostende verzorgd. De jonge muzikanten hadden zo'n succes dat het orkest in vier plaatsen in Bel gië is uitgenodigd om een concert te geven. Uiteraard hebben de Vlissingers dit aanvaard. Suus en Emma uit Sou burg, de Ellians en Ko de Vos verleen den ook hun medewerking aan het vier uur durende programma in Oostende. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge Vlissingse schaak-, competitie werden de volgende partijen gespeeld: A. Steketee-J. Jansen 1-0; J. Hoogstrate-A. Mabêlus 1-0; M. C. Braam-J. v. d'. Hage 1-0; C. J. Mom- maas-J. den Engelsman 1-0; P. Benski- D. J. Blom 0-1; J. Blom-A. de Ridder 1-0; P. Vijn-J, G. Olijve 1-0; J. van El- zelingen-W. Mesman 0-1; A. Mast-J. Hofman 1-0; D. Antheunisse-J. Vijfhui zen 0-1; P. Langedijk-J. Pattenier 0-1; M. Eversen-J. Wayens 1-0; M. Hasse- laar-M. de Bruyne 1-0; J. B.. D. de Deckei'-J. C. Koetsenruijter 1-0. SEROOSKERKE (W.) E.M.M. viert volgend jaar dertiende lustrum De muziekvereniging E.M.M. te Seroos- kerke (W.) hield dezer dagen de jaar vergadering onder leiding van de voor zitter, de heer F. de Steur. Secretaris M. de Pagter kon in zijn jaaroverzicht mel ding maken van verschillende activitei ten. In eigen gemeente werden diverse concerten gegeven terwijl ook de jaar lijkse winkelweek muzikaal werd opge luisterd. Verder concerteerde men op verzoek van de V.V.V. te Vrouwenpol der enkele malen voor de toeristen en werd medewerking verleend aan de fol kloristische dag te Middelburg. Ook speelde het korps in Gouda, Het hoogte punt was de reis naar de Engelse bad plaats Scarborough waar van 2 tot 9 juni op de Zeeuwse tentoonstelling daar medewerking werd verleend. Penning meester J. de Later kon vertellen dat de financiële positie zeer bevredigend is. De aftredende voorzitter werd bij accla matie herkozen. Verder werd gesproken over de*mogelijkheid gelden bijeen te krijgen voor de aanschaf van unifor men. Besloten werd na de uitvoeringen in januari een contactavond te houden voor leden met hun verwanten. De ver- Twee auto's botsten Dezer dagen zijn op de hoek Wilgen- hoekweg—Kerkstraat te Serooskerke twee personenauto's tegen elkaar gere den. Van H. uit Serooskerke (W.) kwam uit do richting Oostkapelle en sloeg de Kerkstraat in juist op het moment, dat De K. te Middelburg, hem wilde passe ren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor- Beide auto's werden beschadigd. O.- EN W.-SOUBURG UITVOERING VAN ZUIDERS TEMMEN Het Souburgse kleuter- en jeugdkoor van „Zuiderstemm'en" zal morgen donderdag' een tweede uitvoering ge ven in „De Zwaan" te Souburg. Behalve een groot aantal liedjes zal de kleuter klas het zangspelletje „Zo goed als ik kan" opvoeren. Het jeugdkoor zal „De ontvoering van Prinses Zonnestraal", een operette in vier bedrijven van Jo Hadi, op de planken zetten. Dit is dus niet, zoals eerder gemeld, dezelfde op voering, die „Zuiderstemmen" zaterdag avond heeft gegeven. De uitvoering wordt gegeven door twee andere koor klassen. Opbrengst P.I.T.-collecte De opbrengst van dc P.I.T.-collecte be droeg in Stavenisse 42,56. Zelfstrijkende poplin en Tricot nylon - v.a, 15.90 BEURSBERICHT MARKT GOES, oktober. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 26—28 per 100 kg (zonder zaken). Tarwe, basis 17%, boerenschoon af boerderij 29— 30,30 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3847 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon a£ boerderij 45—56 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 75— 97.50 per 100 kg. Kapucijners, boerenschoon af boerderij 45—53 per 100 kg. Karwijzaad, boerenschoon af boerderij 100—109 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse .sortering 10—11 per 100 kg. Bintje, opw„ exportsortering 10,5012 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting, teerkosten voor rekening van koper. Voeder- aardappelen noteerden 3,504 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 15 16 cent per kg, onafgestaart geleverd aan de sor teerinrichting. Hooi. Lucernehooi. geperst uit de ruiter 145 150 per ton., Weidehooi, 115130 per ton. Dijkhooi, 105—110 per ton. Veldbeemd, ande re beemdsoorten en raaigrassen. 60—65 per ton. Roodzwenk. 50—55 per ton. Gerstestro. 60—65 per ton. Tarwestro 45—50 per ton. Erwtestro. 100—110 per ton. Haverstro 40— 45 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 19—26 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 22—30 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,70 per kg. VEILING GOES. 30 oktober. Export- en industrieveiling. Cox Orange Pippin 1 85-90 74, 80-85 78—83, 75-80 81—88, 70-75 72—90, 65-70 71—77, 60-65 61—66, 55-60 44—48. 2D 24—33. Glorie van Holland 1 85-90 45. 80-85 45—47, 75-80 48—49, 70-75 47— 49. 65-70 43—44. 2D 29—34. Goudreinet 1 95-100 53, 90-95 55, 85-90 55.40—67, 80-85 56—70. 75- 80 55—66.' 70-75 50,85—58, 65-70 44—45.50, 2D 33—37, 2 85-90 51. 80-85 49, 75-80 47, 70-75 45. 65-70 43. grof 42,60-^3,50. fijn 34. Jonathan 1 85-90 50, 80-85 51, 75-80 53, 70-75 55—56, 65- 70 48, 60-65 38, 2D 26. 2 75-80 38, 70-75 40, 65-70 38, 60-65 33. Gieser Wildeman 1 60-70 54, 50-60 42, 2D 2526. Nouveau Poiteau 1 70-75 19, 65-70 21, 60-65 20, 55-60 19. 2D 7.50. Zwijn- drechtae Wijnpeer 1 55-60 41, 50-55 26—28. 2D 13. Comtesse de Paris 1 70-75 32, 65-70 30, 60-65 25,70—26, 55-60 19. 2D 13. Saint Remy 29. 65-75 28, 2D 23—24. Beurré Alec Lucas 1 85-90 51, 80-85 56. 75-80 61. 70-75 •70 52. 2D 24. Div. appels val 18, geplukte kroet 20. Totale aanvoer hard fruit 18.600 kis ten. Gewone veiling: Laxtons Superb 1 80-85 37— 41, 75-80 42—45, 70-75 40—49, 65-70 35—47, 60-65 33—35. 2D 28—29, grof 31—37. Lombarts Calville 2D 30—33, grof 29—36. Golden Deli cious 1 80-85 75—100, 75-80 72—97, 70-75 64— 87. 65-70 61—73, 60-65 37—46, grof 45—51. fijn 25. Cox Orange Pippin grof 42—68, fijn 32—35. Glorie van Holland grof 31—42, fijn 26—33. Jonathan grof 34—37, fijn 19—26. Doyenne du Cornice 1 80-85 101, 75-80 95—108, 70-75 100—107, 65-70 96—102. 60-65 84. 2D 71—84, grof 7689, fijn 56—66. Legipont 1 65-70 56, 1-65 53. 55-60 35. grof 25, fijn 12—14. Beurré Alex Lucas grof 23. fijn 14. Comtesse de Paris grof 17—20, fijn 10—12. Gieser Wilde- grof 36—39, fijn 26—29. Black Alicante 1 130—135, 2 122. Noten 160—170. VEILING KRABBENDIJKÉ. oktober. Cox O. Pippin 1 80-85 78—81, 75-80 80—87, 70-75 81—90, 65-70 72—80, 60-65 62—70, 55-60 43—48, 2D 25—28, 3 gr. 49—60, 3 fijn 22. kroet 29, stek 13. Glorie van Hol land 1 85-90 37, 80-85 42—44, 75-80 46—47, 70-75 45—47, 65-70 41—43, 2 85-90 33, 80-85 42, 75-80 43. 70-75 44, 65-70 40. 2D 33—34, 3 grof 30—38. Goudreinet 1 90-op 49. 85-90 52, 80-85 54, 75-80 70-75 47, 65-70 42, 3 grof 42, 3 fijn 33. Ellisons Or. 2 75-80 40. 70-75 44, 65-70 43, 2D grof 38. Diverse appels 3 fijn 26, kroet 19, val 16. Ingrid-Marie 2D 29. Br. Alex Lucas 39-47, 75-80 42—44, 70-75 40—47, 65-70 33—46, 2D 21—25, 3 grof 22, 3 fijn 16. kroet -12. D. du Cornice 1 85 92. 80 100, 75 104, 70 104, 3 grof 77—81, 3 fijn 66, kroet 45. St. Remy 1 75 29, 65 28, 2D 21, 3 fijn 18. val 13, EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren lO'.i cent. Kleine eieren 7 cent. ALSNOG BOUWVERGUNNING VOOR GOESE FIRMA COK Het college van b. en w. van Goes heeft inmiddels een bouwvergunning afgege- venaan de firma gebr. Ook voor de bouw van een 800 vierkante meter grote loods op het terrein van deze firma aan de Fruïtlaan. De enkele weken gele den onderbroken bouw wordt thans voortgezet. Zoals'bekend werden de werkzaamhe den aan de loods enkele weken geleden op last van het gemeentebestuur van Goes stopgezet, toen bleek, dat voor dit werk geen bouwvergunning was afge geven. We) was de rijksgoedkeuring ver kregen op dit project. De bouwvergun ning is indertijd we! aangevraagd, maar was nog niet verkregen op het moment, dat met de bouw een aanvang werd ge maakt. Thans hebben b. en w. de ver- ;unning verleend, zodat de bouw van 'e loods nu volkomen legaal is. Bejaarde fietser aan hartverlamming overleden Maandagmiddag omstreeks half zes is in de Callenfelsstraat te Vlissingen de 78-jarige fietser H. W. J. G. Hak plotse ling onwel geworden. Hij werd per am bulance naar het St.-Josephziekenhuis ten gevolge van een hartverlamming vervoerd. Daar kon men slechts de dood constateren VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3961. Weekaanvoer 5818. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 1314. Vette kalveren 690. Graskalveren 465. Nuchtere kalveren 781. Lopers 51. Biggen 54. Paarden 25. Veulens 7. Schapen of lammeren 254. Bokken of geiten 20. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). (in ets. per kg.) Vette koeien 260—280 220—260 200—220 Vette kalveren 200—220 180—195 150—170 Slachtpaarden 220 200 180 (in guldens per stuk) Graskaiveren 275 200175 Lopers 95 85 70 Biggen 50 45 40 Schapen 115 100 90 Lammeren 125 100 90 Kalf- en melkkoeien 1075 975 775 Vare. koeien 675 575 450 Vaarzen 800 700 500 Pinken 500 375 325 Vette koeien aanvoer korter, handel flauw, prijzen als vorige week dinsdag. Vette kalve- aanvoer groter, handel goed, prijzen le kwal. iets stijver, verder onveranderd, enkele prima's boven notering. Graskalveren aan voer ruimer, handel traag, prijzen iets terug lopend. Nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen onveranderd. Lopers en biggen aanvoer tamelijk, handel goed, prijzen biggen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer matig, handel slepend, prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen of lammeren aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vo rige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer gro ter, handel stroef, prijzen gedrukt. Vare koei- ïanvoer even ruimer, handel zeer kalm, prijzen niet geheel prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer iets meer, handel stug, prij zen niet geheel prijshoudend. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien kl. 1,—; Bonken 22,70; Middel 55-70 21,88: Middel 40-55 23,40: Drielingen 29,10; Pickles 23,60; Stek 4,30. Aanvoer 30 ton. Aard appelen Bintjes I 13,50; Bonken gew. 12,00 11,90. Aanvoer 12 ton. VEILING SINT-ANNALAND. Uien 40-70 2160—2182, bonken 2166—2149, drie lingen 2846—2866, pickles 2542. Aanvoer 100 ton. VEILING STAVENISSE Uien middel 22.40; Bonken 22,20; Drielingen 29,60; Pickles 24,40. Aanvoer 70 ton. Nagekomen advertentie Algemene kennisgeving- Heden overleed geheel onverwacht, mijn innig geliefde vrouw, moe der-, behuwd- en grootmoeder TANNETJE PrETERNELLA CHRISTIA AN S, echtgenote van Johannes Lambertus Polderman, op de leeftijd van 59 jaar. Vlissingen J. L. Polderman. A. H. de Meulder- Polderman. J. de Meulder. Marian en Bert. Vlissingen, 30 oktober 1962. Hurgronjestraat 22. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 2 november a.s. Vertrek des na middags 1 uur vanaf Hurgronjestraat 22. Heden overleed geheel onverwacht onze ge liefde zuster, schoon zuster en tante TANNETJE PIETERNELLA POLDERMAN, geb. Christiaans. Uit aller naam, J. J. Christiaans. Heden overleed onze lieve zuster, behuwd zuster en tante MARIA JOHANNA VAN HOEKE, weduwe van Marinus Pot, in de ouderdom van 83 jaar. Zwijndrecht L. A. van Hoeke. M. van Hoeke- Goedgeluk. Vlissingen W. But. Oostkapelle M. Harmsen- van Hoeke. Southampton (Eng.): J. V. van Hoeke. L. van Hoeke- Westdorp. Vlissingen I. Auer-van Hoeke. Neven en nichten. 30 oktober 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15