Goese C.J.V. vierde het 70-jarig jubileum AGENDA NOORD-ZEELAND Toneelgroep „Centrum" met „3 x koekoek" RAAD SLUIS BESLOOT UITGIFTE GROLDEN IN UITBREIDINGSPLAN ZF.EUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN WERELBSPAARWEEK van 20 t.m. 30 OKTOBER 1962 NUTSSPAARBANK TE TH0LEN ZUID-BEVELAND Fabrikantvan aardstralenkastjes aangeklaagd Oliemagnaat bij vliegongeluk omgekomen Kennedy betreurt schendinp, luchtruim MAANDAG 29 OKTOBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B Drukke receptie Het Christelijk Jongeren Verbond te Goes heeft zaterdag het 70-jarig be staan gevierd met een receptie in het C.J.M.V.-gebouw. Tijdens deze receptie overhandigde ds. W. Janssen, Ned. her vormd predikant (op de foto rechts), aan de voorzitter van de C.J.V., de heer J. Oele, een voorzittershamer met in scriptie. Hij deed dit namens de Her vormde Jeugdraad. Op de achtergrond leden van het C.J.V.-bestuuruiterst rechts wilca D. E. Hiensch. (Foto P.Z.C.) Ook voor jongeren van andere gezindten Het Christelijk Jongeren Verbond te Goes, een interkerkelijke vereniging, heeft zaterdagmiddag met een recep tie in het C.J.M.V.-gebouw het 70-ja- rige bestaan herdacht. De receptie werd druk bezocht, onder andere door de beide Nederlands Hervormde pre dikanten W. Janssen en C. Metselaar, het provinciaal bestuur van de C.J.V., enkele vertegenwoordigers van de rin gen, het hoofdbesturuslid, de heer H. Verhaar en ds. P. L. Wapenaar na mens de provinciale commissie van het C.J.V. In zijn openingswoord verklaarde de lieer J. Oele, voorzitter van de C.J.V. Goes, dat het hoofddoel van de C.J.V. twwc tweeledig is: naast bijbelbespreking wordt zeer veel gedaan voor de ont spanning van leden, die in leeftijd variëren van 16 tot 25 jaar. Dit in tegenstelling tot vroeger, toen de na druk alleen werd gelegd op bijbel studie. Do C.J.V. Goes heeft een in terkerkelijk karakter, zodat onder andere ook gereformeerde jongelui, vrijzinnige hervormde en katholieken er lid van kunnen worden, maar de sterkste binding bestaat er met de Nederlands Hervormde Kerk. Verder memoreerde de heer Oele de fusie van de C.J.M.V. en de C.J.V.F., de jongens- en meisjesorganisatie, die in 1959 zijn beslag kreeg. Mede door deze fusie was het mogelijk de in 1959 bijna tot ondergang gedoemde C.J.M.V. nieuw leven in te blazen. Momenteel telt de C.J-V. Goes 45 leden. „Ondanks t.v-, ra dio, bioscoop en andere ontspannings media, komt dit aantal iedere zondag avond bijeen voor een bespreking van bijbelgedeelten", aldus de heer Oele. Het ledental beweegt zich momenteel in stij gende lijn: op 1 januari bedroeg dit nog 33 personen. Meegaan De heer H. Verhaar, hoofdbestuurslid uit Amsterdam, hield daarop een toe spraak onder het motto. „Hoed af v Kritiek op dienstregeling Z.V.T.M. in raad Sas van Gent Do gemeenteraad van Sas van Gent heeft in de vrijdagavond gehouden ver gadering kritiek geleverd op de dienst regeling van de Z.V.T.M. De heer M. P. do Groff zei, dat de laatste bus vanuit Terneuzcn op werkdagen om drie mi nuten voor negen vertrekt, en op zater dagen en zondagen om drie minuten voor tien. In omgekeerde richting gaat do laatste bus tien voor tien. De heer Do Groff drong er bjj b. en w. op aan, dat dit college by de Z.V.T.M. om een dienstregeling zou verzoeken, waarin de vertrektijden van do laatste bussen later zouden vallen. Boyendien verzocht hij b. en w. om instemming te verzoeken by do gemeenten in de Kanaalzone. Burgemeester It. A. J. den Boer was het hiermee eens. Volgens hem moest men per openbaar vervoermiddel vanuit Sas van Gent toch wel de laatste boot in Terneuzcn kunnen halen. De burgemeester doelde tijdens deze vergadering de bedragen., van de aan besteding van het bejaardentehuis mee. De heer De Braai vroeg hoe het kwam, dat deze gegevens zo laat in de raad werden bekendgemaakt. „Men heeft alles in de kranten kunnen lezen". De heer De Rijk beweerde, dat de gemeente in deze zaak niets meer te vertellen heeft. Alles is in handen gegeven van een neutrale stichting. „Wjj nebben een mil joen beschikbaar gesteld en de stich ting zal het wel gebruiken" Sas van Gent gaat nieuwe vuilnisbakken in ge- bruiknemen. Er ontstond een uitvoerige discussie bij de behandeling van de ver ordening op do heffing van het recht op het ophalen van huisvuil. De heer De Ryk was van mening, dat de personen, die een oud vuilnisvat op afbetaling hebben, deze toch af moeten betalen. Anders worden volgens hem de mensen die er een contant betaald hebben, bena deeld. Mevrouw Neeteson wilde een oude in goede staat verkerende vuilnisauto verkopen en een tweedehands roltrom- melwagen aanschaffen. Dit zou, volgens haar veel economischer zyn, dan de oude vuilnisauto om te bouwen tot vracht auto. Ontspanning op Rozenoord Onder auspiciën van het Prinses Irene- fonds werden in de recreatiezaal van Rozenoord te Sluis kleurendia's vertoond over ons eigen land. Het gebodene werd door de bewoners van Rozenoord zeer op prijs gesteld. De heer J. P. J. Wage, directeur van Rozenoord, bracht dank voor het initiatief van het Prinses Irene- fonds. VANDAAG. Middelburg City. Blue Hawaii, Vlissingon Alhambra: Blue Hawaai, 2( uur. a.l. Luxor: Maciste en dc tiran nen, 20 uur, 14 laar. Goes Grand: Blue Hawaii, 20 uur, a.L Prlna van Oranje: Toneelvoorstelling Z. V.U., toneelgroep „Theater" met „Ver los ons van don boze", 20 uur. Ocken- Koorts ln het het verleden: jas uit voor de toekomst". Hij stelde, dat de huidige jeugd bezig is met het zich verwerven van een eigen levensstijl en daarbij precies tussen de machten van de wereld inzit. Vervolgens spraken ds. P. L. Wapenaar, voorzitter van de provinciale commis sie, en ds- W. Janssen, namens de .Her vormde Jeugdraad. Ds. Janssen bood het bestuur van de jubilerende organi satie namens de Hervormde Jeugdraad een voorzittershamer aan. De heer J. Huize werd benoemd tot erelid, wegens zijn verdiensten voor de C.J.V. De heer Huize sprak nog een dankwoord. Het bestuur van de tegenwoordige C.J.V. be staat uit de volgende personen: J. Oele, voorzitter, W. Slabbekoorn, secretaris, tweede secretaresse, mej. J. Karelse, penningmeester, D. P. Bakker, ad junct, leden J. Hordijk en r.iej. A. H. Verburg. Des avonds was er in de Grote Kerk een jublleumdienst, waarin voor ging ds. Kranenburg uit Amstelveen. ZIER1KZEE Het Schouwse toneelpubliek, dat vrij dagavond de Zierikzeese Concertzaal bezette, heeft zich tranen gelachen om de kostelijke komedie „3 x koekoek". De toneelgroep „Centrum", onder aus piciën van de Z.V.U. en de kunstlcring iierlkzee op de planken, heeft ervoor gezorgd, dat het nieuwe seizoen kon worden ingezet met een sprankelend spel in drie bedrijven van Marcel Ac-hard, waaraan de toeschouwers nog lang amusante herinneringen zullen be waren. „3 x koekoek" speelt zich af in het InnsbrUck van kort na de oorlog, waar het Franse bezettingsgarnizoen contac ten probeert te leggen met de bevolking De liefde is er ruilwaar voor broodbon nen en rantsoenlcaarten. Een meisje, dat zich in deze taak van „bedrijf" heeft bekwaamd, vindt op de duur een bij zonder onschuldige soldaat, die zich meer dan „gewoon" tot haar aange trokken voelt. Vorige en toekomstige minnaars halen achtereenvolgens bakzeil voor de suc cesvolle "avances van deze soldaat aantrekeiyk vertolkt door Leen Jonge- waard. Victoria, Carola, of hoe meisje in kwestie zich ook laat noemen, werd spits verbeeld door Simone Roos- kens. Trouwens ook de overige leden van de toneelgroep „Centrum" mogen ïlomer, Frans Koppers, Jan Grefe, Ma- rie-Josée Nysten, Ben Hulsman en Theo Kling: met elkaar verzorgden zij een avond, waarop de lach in het middel punt stond. Onze toneelrecensent komt nog nader terug op de Zeeuwse tournee van Centrum", waarvan een deel we gens ziekte van één van de hoofdrol spelers moest worden uitgesteld. S1NT-ANN ALAND GEVONDEN VOORWERPEN By de rijkspolitie te St.-Annaland zijn inlichtingen te krijgen óver-de volgende gevonden voorwerpen: rode kinderpor temonnee met inhoud, rood meisjesjack en een handpompje. Verkoopmiddag dameskrans Hoewel het niet druk was op de verkoop middag van de vrouwenvereniging „Tri- fosa" te St.-Annaland was het eind resultaat toch goed te noemen. Er was een bruto-opbrengst van 821 voor kerk en zending. BIGGEKERKE HEEFT OP BEGROTING VOOR 1963 f3845,66 ONVOORZIEN De raad van Biggekerke heeft in de vrydagmiddag gehouden vergadering de gemeentebegroting voor 1963 goed- sfeeurd. Deze begroting vertoont voor i gewone dienst aan inkomsten en uit gaven een bedrag van f 125.665,27 met een post onvoorzien van f 3845,66. De kapitaaldienst heeft aan Inkomsten f 340.049,19 en uitgaven f 355.992,86, een nadelig slot dus van f 1542,87. Voorts werd de gemeenterekening over 1960 voorlopig vastgesteld. Deze reke ning heeft een batig slot van f 2541,36. De inkomsten bedragen f 239.817,59 en de uitgaven f 237.276,22. De gemeente begroting voor 1962 werd gewijzigd. Op de gewone dienst -van deze begroting staat een post onvoorzien van f 2490,98. De raad besloot voorts tot vaststelling van het uitbreidingsplan voor de kom. De vergoeding voor het personeel van de brandweer werd verhoogd. Deze vergoedingen zullen met ingang van 1 januari a.s. bedragen f 70,voor de commandant, f 50,voor de onder commandant, f 50,voor de machi nist en f 35,voor het overige perso neel. De raad stelde een krediet van f 900, beschikbaar voor het plaatsen van twee straatlantaarns, één op de hoek KaasboerwegProvinciale weg en één in de Stationsstraat. De begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1963 werd goedgekeurd. De raad besloot ten slotte ten behoeve van de verbetering van de woning van de heer H. Boone een hypotheek te verstrekken van f 2500. Magdalene-Hof krijgen. De raad aan vaardde verder een voorstel van b. en om aan de Vereniging voor Instru mentale Muziek te Middelburg een sub sidie te geven van 50,in de kosten van een op 9 november aanstaande te geven symfonieconcert te Oostburg. Vervanging Geen friteskiosk van friteswagen Literaire vereniging houdt begin 1963 boekenbeurs De gemeenteraad van Sluis besloot in zijn vergadering van vrijdagavond bouwgrond uit te geven in het uitbrei dingsplan aan de gebroeders Van der Poel te Terneuzen en aan Leenhouts' aannemingsbedrijf te Sluis. Men meen de wel tot voorlopige toewijzing te kun nen overgaan en dat het verlenen van optie even kon wachten, totdat de de finitieve grondprijzen bekend zijn. In een gesprek met de beide aannemers werd een zekere mate van overeenstem ming bereikt, mits de raad bereid was een drietal blokken vry te geven voor particuliere bouw. Om dit mogelijk te maken moest een eerder genomen raadsbesluit worden ingetrokken. De heer S. A. van Hal (c.h.) had tegen dit laatste bezwaar: de heer A. J. Herdink (v.v.d.) steunde dit bezwaar. De raad besloot niettemin het besluit in te trekken en na ver werping van het amendement Van Hal tot voorlopige toewijzing. Tevens werden in dit nieuwe uitbreidingsplan enige nieuwe straatnamen vastgesteld: de belangrijkste wordt de Klooster straat. Een huizenblok zal de naam Raad Oostburg komt bijeen OOSTBURG Harriet Freezer over „Letteren en leugens" De schrijfster Harriët Freezer uit Bilt- hoven sprak vrijdagavond voor de Z. V.U. afdeling Oostburg in hotel „De Eenhoorn" over „Letteren en leugens". In haar lezing ging mevrouw Freezer onder meer nader in op de „leugen, die vooral wordt gebruikt om daardoor het leven van anderen aangenamer te maken", zoals zij zei. Behalve dat zij ntje om bestwil" behandelde, schrijfster vast, dat de schei dingslijn tussen tact en leugen moei lijk is te bepalen. Eén en ander illus treerde zij op de haar bekende wijze de verder de leugens in de realiteit en die in de boeken- Daarbij citeerde zij onder meer de schrijver Bertus Aafjes, die in één van zyn gedichten zegt, dat „dichters de waarheid liegen". Me vrouw Freezer haalde voorts nog enige literaire ruzies aan uit werken van Greshoff en Multatuli. OUD-VOSSEMEER Raadsvergadering A.s. dinsdagavond 8 uur komt de ge meenteraad van Oud-Vossemeer in openbare vergadering bijeen. B. en w. stellen voor om ter financie ring van riolerings- en straatverbete- ringswerken in Veerstraat, Kalisbuurt en Dorpsweg en enkele kleinere wer ken bij de Bank voor Nederlandsche Ge meenten een- geldlening aan te gaan van 311:000;. Na in de commissievergaderingen te zfln behandeld komen de gemeentebe groting 1963 en die van het Alg.- en Wezen Armbestuur opnieuw ter vast stelling aan de orde. De centra voör kraamzorg in Zeeland hebben een hoger subsidie gevraagd. Tenslotte is er een voorstel tot wijzi ging van de aanvangsuren van de raadsvergaderingen, neergelegd in het reglement van orde. De gemeenteraad van de gemeente Oost burg zal woensdag 31 oktober om half acht 's avonds, in openbare vergadering bijeenkomen. De Oostburgse gemeente raad zal onder meer een voorstel behan delen tot vaststelling van het bedrag, dat Oostburg over 1961 werkelijk heeft uitgegeven voor het gewoon lager on derwijs, aan het uitgebreid lager on derwijs en aan de openbare kleuter school. De voorgestelde bedragen zijn respectievelijk f 6572,17, f 7292,86 en f 1694,86. Voorts staan er twee voor stellen tot het benoemen van leer krachten aan de gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina lyceum en aan de openbare lagere school op de agenda. Genoemde voorstellen betreffen leerkrachten in tijdelijke dienst. SLUIS Filmavond Nutsdepartement Het nutsdepartement SluisAardenburg opende het nieuwe winterseizoen met een filmavond over Frankrijk. Deze werd op uitstekende wijze verzorgd door de heer A. van Poecke uit Assenede die beelden liet zien van de kastelen langs de Loire en Bretagne met als slot folk loristische opnamen uit Qumper. De heer G. J. van Oorschot bracht namens het nutsdepartement dank voor het ge bodene. Enige nieuwe leden konden wor den ingeschreven. AARDENBURG Jong Hervormden en Doopsgezinden openen het seizoen De vereniging van Jong Hervormden en Doopsgezinden te Aardenburg heeft het toneelstuk „Waarom zweeg je zo lang" door H. Turnout en Bart Peets in studie genomen en hoopt dit 9 en 10 november op de planken te brengen en hiermede traditiegetrouw de eerste toneeluitvoe ring van het. jaar in de gemeente te ge ven. Toneelvereniging ,RodanborcW treedt eind november op De toneelvereniging „Rodanborch" t Aardenburg heeft het toneelspel „De zon tegemoet" door Maarten van Vught in studie genomen en hoopt dit eind novem ber op te voeren. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Lezing voor N.C.V.B. De N.C.V.B. te Nieuw- en St.-Joosland hield dezer dagen onder leiding van de vice-presidente mevrouw Davidse een vergadering. Spreekster was kapitein L. Betgen over het onderwerp „Toelichting over het Leger des Heils". MIDDELBURG JAARLIJKSE UITVOERING VAN DE KLEINE STEM De jonge zangers en de Kleine Stem uit Middelburg hebben zaterdagavond in de Gouden Poorte on der leiding van hun dirigent, de heer Ab Lichtendahl, hun jaariykse uitvoe ring gegeven. De verschillende klassen zetten hun vaders en moeders en ver dere belangstellendèn een uitvoerig pro gramma voor, waarbij uit de uitvoering bleek, dat de opgaande lyn zeker nog gehandhaafd blyft. Ab Lichtendahl heeft zyn jeugdig koor ook nu weer tot en thousiasme kunnen brengen en hoe dit is gewaardeerd werd bleek wel uit de instemming van het „publiek" Nadat de Kleine Stem zich had „aange diend" kwam als eerste de A-klas voor het voetlicht, die vooral met de „To verballen" succes had. Ook bij het twee de optreden deden de A-tjes uitstekend hun best; wat opviel was de goede uit spraak. De oudste groep de C-klas had naast een vry uitvoerig buitenlands repertoire thans ook enkele Nederlandse liedjes (van Karsemeyer-Spruit) op het programma gezet. Het klonk allemaal byzonder prettig en het bleek nu toch wel dat er ook leuke Nederlandse lied jes voor de „sweet seventeens" zyn. Na de pauze verzorgde de B-klas (die voor de pauze slechts een bescheiden ilaatsje in het programma gekregen lad) de hoofdschotel van de uitvoering: zij voerden de kinderoperette „Prinses Rozelijn" in twee bedryven van Bunders en Van Rietschoten op. De klas heeft met deze uitvoering veel eer ingelegd; er werd vlot gezongen en geacteerd en hun lang niet gemakkelijke bydragen kreeg dan ook een verdiend hartelijk applaus. Er was na afloop van de Klei- ne-Stemuitvoering nog een gezellig sa menzijn. TELEFOON 01660-338 EEN BONDSSPAARBANK Marktberichten VEILING ZUID-IIOLL. EILANDEN. 26 oktober. Anrdappelen 1015. Andijvie 20 —30. Bloemkool I A 5 st. per bak 58—61, 6 st, p. bak 26—39, 7 st. p. bak 26—39. Dubb. 6 st. p. bak 30—57, 7 st. p. bak 26—32, 2 A bonen 1 180, 2 94—160. Pronkbonen 94105. Kassnijbonen 205231. Rode kool 8—15. Gele kool 8—18. Groene kool 7—16. Sla 1 814. Spinazie 35—18. Spruiten 1 A 37—66. 2 A 3346, 1 D 47—61. Komkommers 70-80 68— 71, 60-70 59—64, 50-00 53—59, 40-50 47—50. Prei 20—34. Selderij 5—11. Peterselie 511. Grote peen 10—14. Uien 11—18. Witlof IA 89—105 2 A 66—85, 1 B 78—87, 2 B 51—67, aanvoer 29,000 kg. Knolselderij 1323. Fran- kentlialers 126—170. Black Alicante 140—155. Golden Champion 205. Kroten 10—13. To maten A 1 375—390, B 1 370, C 1 275. Cox's Orange Pippin 1 A 66—75, 1 B 49—64, 1 C 34—42, 2 A 55—67, 2 B 45—46. Ellisons orange 1 A 46—52, 1 B 46—47, 1 C 39—44. Transp. de Cronsels 1 A 45—46, 1 B 41—42, 1 C 3840. Bonne Loulssc d' Avr. 1 A 54— 58. 1 B 50—54. Léglpont 1 A 58—66. 1 B 52—55. Conference 1 A 48—58, 1 B 42—52, Br. Alex Lucas 1 A 59, 1 B 62. 1 C 37—12. Goudrenet 1 A 49—50. Aanv. fruit 05.000 kg. Ingewilligd werd een verzoek van het bestuur van de r.-k. jongensschool te Sluis om medewerking te geven bij de vervanging van de versleten kolenka- chels door oliekachels, vervanging van drie klaslessenaars en aanschaf van een bureau met stoel voor de hoofden- kamer. De nieuwe materialen zullen zoveel mogelijk moeten worden aange past aan het meubilair in een eventueel toekomstige nieuwe schooi. De raad gaf vervolgens zijn fiat aan een ver zoek van de Stichting Zeeuwse Studie beurs om de gemeentelijke bijdrage van 0,05 tot 0,10 per inwoner te verho gen. Echter niet met ingang van 1 ja nuari 1962, zoals gevraagd werd, maar met ingang van 1 januari 1963. Een verzoek van de heer P. J. Geijsels te Sluis om zijn friteswagen op het par keerterrein zodanig te mogen wijzigen dat het een friteskiosk wordt, werd af gewezen. B. en w. meenden op dit ver zoek afwijzend te moeten beschikken, met het oog op de consequenties, die een dergelijke kiosk zou hebben. An dere aanvragers zouden zich in de toe komst voor andere waren op deze even tuele kiosk kunnen beroepen en b. en w. wensten het systeem van losse ver koopgelegenheden niet uit te breiden. Naar de mening van b. en w. bestaat er geen aanleiding om de heer Geysels te belemmeren in de exploitatie van zijn friteswagen, hoewel men ook hier lie ver omschakeling zag naar een vast bedrijfspand. De raadsleden waren het hiermee eens. Literaire expositie Een verzoek van de Vereniging Literai re Tafelstonden, gevestigd te Blanken- berghe, om beschikbaarstelling van de helft van de stadhuiskelder van 12 tot en met 20 januari 1963 voor het inrich ten van een literaire tentoonstelling en boekenbeurs werd ingewilligd. By de rondvraag informeerde de heer J. P. J. Wage (p.v.da.) naar de argu menten die hebben geleid tot het afbre ken van de bestratingswerkzaamheden in de Hoofdstraat, dit tegen het ad vies van de technische dienst in. De voorzitter, burgemeester P. F. van Hoo- tegem wenste deze vraag bij een vol- ~ende raadsvergadering schriftelijk te jeantwoorden. De heer J. H. Gevaert meende dat het beter was direct tot beantwoording over te gaan. De burge meester antwoordde, dat bij een schrif telijke beantwoording de consequentie was van een eerder genomen raadsbe sluit. Met de stem van de heer S. A. van Hal tegen werd besloten om voor dit ene geval aan wethouder Gevaert toestemming te verlenen tot beant woording. Deze merkte op dat de werk zaamheden in de Hoofdstraat de toe gestane kredieten hadden overschreden en dat de werkzaamheden in de Sint- Janstraat urgenter waren. VROUWENPOLDER Huisruilophaaldienst op nieuwe leest B. en w. van Vrouwenpolder zullen de raad dinsdagmiddag voorstellen deel te nemen aan de centrale ophaaldienst voor huisvuil, die door ile Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht namens de aangesloten gemeenten op Walcheren met de uitvoerder, de heer Boon te Sint-Laurens, wordt aangegaan. Bij het ophalen van vuil in de bebouw de kom Vrouwenpolder en Gapinge zal per 1 januari 1963 gelden een emmerprys van 11.per jaar. Per week wordt tweemaal huisvuil opge haald, hetgeen geschiedt op basis van vrijwilligheid. Wenst men per woning een tweede emmer in gebruik te nemen dan zal hiervoor 6.60 in rekening wor den gebracht. Voor het ophalen van Reservisten in V.S. opgeroepen Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft zaterdagavond order gegeven tot het oproepen in actie ve dienst van vierentwintig esca drilles reserve-troepentransport vliegtuigen. Bij deze oproep zijn meer dan 11.000 manschappen betrokken. Troepentrans portvliegtuigen worden gebruikt voor 't vervoer van valschermtroepen en andere gevechtstroepen. Wellicht fabriek van Philips op Formosa Ir. F, J. Philips heeft in Taïpeh ver klaard dat zyn maatschappU overweegt een fabriek te bouwen op Formosa. De beslissing hangt af van een studie naar de investeringsmogelijkheden op For mosa, welke thans wordt uitgevoerd. Vele doden door noodweer in Thailand Het noodweer dat Zuid-Thailand de af gelopen dagen heeft geteisterd heeft huisvuil op de kampeerterreinen 1,25 i zal voor elke emmer 8,25 in rekening den gebracht. Het huisvuil zal op de kampeerterreinen tydens de zomer maanden tweemaal per week worden opgehaald of wanneer dit nodig mocht zijn driemaal per week. Ver der zullen uniforme vuilnisemmers aan de gebruikers worden overgedragen voor de pijs van 7,75 per emmer. In de genoemde bedragen is een verhoging van de kosten, die met deze nieuwe vuilnis-ophaaldienst gepaard gaan, be grepen. De raad zal verder behandelen een verhoging van de straatbelasting en een verlening en verhoging van de rioolbelasting in verband met de huidi ge financiële positie van de gemeente. Voorts stellen b. en w. de raad voor een kasgeldlening van 100.000 aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten té Den Haag en wel met een looptijd van één jaar tegen een rente van 3%. WESTKAPELLE C.M.B. vergaderde Dé afdeling Westkapelle van het C.M.B. hield onder voorzitterschap van de heer A. Huibregtse een ledenvergadering in de gereformeerde consistorie. De dis trictsbestuurder, de heer P. van der Ende te Vlissingen behandelde de onder werpen „De achtergronden van de c.a.o.- voorstellen", en ..Contributiewijziging' per 1 januari 1963". Tevens werd het winterprogramma bekendgemaakt. gekost. Vliegtuigen van de luchtmacht zoeken de Golf van Thailand af naar schepen die als vermist zyn opgegeven. Er zouden achttien schepen zijn gezon ken. In de kustplaats Taloempoek werd een Clünese tempel door het kolkende water meegesleurd, waarbij 50 personen die daar in gebed byeen waren, zouden zijn omgekomen. Geen overeenstemming E.E.G.-Engeland De voorzitter van de conferentie over de toetreding van Engeland tot de Eu ropese Economische Gemeenschap, staatssecretaris dr. H. It. van Houten, heeft zaterdagmiddag in Brussel ver klaard, dat er by de „zes" en de Eu ropese commissie „begrip bestaat voor de moeilijkheden", die Engeland moet overwinnen op het gebied van de land bouw bij de toetreding tot de gemeen schap. Na de vergadering, die van donderdag tot zaterdagmiddag heeft geduurd, zei dr. Van Houten op een persconfeerntie, dat het gesprek over de aanpassing van de Britse landbouw aan 't gemeenschap pelijke landbouwbeleid aan de E.E.G. „verhelderend" heeft gewerkt zowel voor de E.E.G.-landen als voor Engeland zelf. „Wij zyn het helaas niet over alle vraagstukken eens geworden"' aldus dr- Van Houten. Raad Kattendijke komt bijeen De gemeenteraad van Kattendijke zal dinsdag 30 oktober om half acht 's avonds in openbare vergadering byeen- komen. Dc raad zal onder meer de be groting voor 1963 vaststellen, een voor stel behandelen tot verlenging en wijzi ging van de gemeenschappelijke rege ling inzake de recreatie bij het Veerse Meer. Voorts zal de gemeenteraad een oordeel vellen over de voorgestelde in richting van het gemeentehuis. Op de raadsagenda staat ook een ont slagaanvrage van de schoonhoudster van de openbare lagere school. De raad zal tevens tydens deze vergadering een nieuwe trachten te benoemen. Voorts staan er op de agenda voorstellen tot het plaatsen van een sirene op het nieu we gemeentehuis en de aanschaf van extra leermiddelen voor de openbare lagere school te Wilhelminadorp. RILLAND-BATH Kantoorhouder P.T.T. in vaste dienst benoemd Met ingang van 1 november aanstaande is de heer Th. Walraven te Bath in vaste dienst aangesteld als postbesteller bij de P.T.T. en als kantoorhouder te Bath. Tot op heden was hij hulpbesteller bij de P.T.T. en kantoorhouder te Bath. De heer Doyer uit Assen heeft vrijdagavond de maker van aard stralenkastjes, de heer Bron uit Ede, bij de politie te Ede aange klaagd wegens meervoudig ge pleegde oplichting. De heer Doyer, die zegt hiermede in het algemeen belang te handelen, voert reeds geruime tyd een actie tegen wat hij noemt het oplichten van goedgelovige boeren. Door de recherche is» proces verbaal opgemaakt van de door de heer Doyer verstrekte gegevens over de le vering van kastjes die het funeste effect van aardstralen zouden uitschakelen. De heer Doyer heeft de politie in kennis gesteld van een aantal gevallen waarin boeren veel geld van 650 tot 5800 gulden voor een kastje zouden hebben neergeteld. De „Bron-corectors", zou den geen enkel nut hebben afgeworpen. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de heer Doyer met twee gedupeerde boe ren naar de politie zou gaan om deze aangifte te doen. Vergeefs heeft de heer Doyer donderdagmiddag op de studen tensociëteit „Ceres" te Wageningen op hen gewacht. De industrieel heeft inmiddels zijn aan bod ingetrokken om 100.000 gulden aan de heer Bron te verstrekken, wanneer hij kan bewijzen dat zyn kastjes inder daad het vermogen hebben schadelijke stralen uit te schakelen. Hy zegt de heer Bron nu lang genoeg in de gelegen heid te hebben gesteld op zijn uitnodi gingen in te gaan. De heer Doyer achtte nu de tijd aangebroken dat de justitie de heer Bron aanpakt. Hij las in „Ceres" een telegram voor waarin hij op de minister van justitie een beroep deed maatregelen te gelasten die een einde maken aan de praktijken van de heer Bron. Signor Enrico Mattei, de president van de Italiaanse nationale olie maatschappij, is zaterdag bij een vliegtuigongeluk, dat bij Pavia ge beurde, om het leven gekomen. Het toestel van signor Mattei, waarin behalve hijzelf nog een passagier en twee piloten zaten, bevond zich dertien kilo meter van Milaan toen 't om instructies vroeg om te landen. Het contact met het vliegtuig werd toen verbroken. Het regende in het gebied waar het vliegtuig zich bevond. De politie vond het wrak later bij het dorp Melegnano. op dertig km ten zuiden van Milaan. Alle inzittenden waren dood. Mattei, president van de reusachtige Italiaanse staatsoliemaatschappij werd beschouwd als een der machtigste figu ren in Italië. Hij haalde zich het onge noegen van grote buitenlandse oliemaat schappijen op de hals door met Marokko en Perzië overeenkomsten te sluiten op basis van een 75-25 verdeling, terwijl de fifty- fifty-overeenkomsten de stand aardverdeling tussen de westerse maat schappijen en die van het midden-oosten waren. Vorig jaar augustus werd bij door de Franse geheime legerorganisatie O.A.S. met de dood bedreigd op grond van „Anti-Franse daden". Protestbrief aan regering Aan het slot van een protestbijeenkomst tegen het Amerikaanse optreden jegens Cuba, zaterdagnamiddag in de Doelen zaal te Amsterdam gehouden en belegd door de zich noemende „werkgroep in formatie Cuba", werd besloten brieven te zenden aan de Nederlandse regering en de ambassadeurs van Amerika, Cuba en Rusland. Een protestmars van de Jordaan naai de Kloveniersburgwal, waaraan circa 125 mensen voornamelijk jongeren deelnamen, ging aan de bijeenkomst vooraf. In de brief aan het kabinet wordt afkeur uitgesproken over de hou ding van de Nederlandse regering in de kwestie-Cuba. De onvoowaardelijke wij ze waarop zij het Amerikaanse optreden als voldongen feit accepteert, maakt de regering,' aldus de brief, mede verant woordelijk voor de ernstige gevolgen die hieruit kunnen voortvloeien en is niet in overeenstemming met de ernst van de situatie. Twee Amerikaanse kernproeven De Amerikanen hebben zaterdag by het eiland Johnston in de Stille Oceaan een kernproef in de dampkring genomen. De Amerikaanse commissie voor kernener gie maakte bekend dat de ontploffing ér een was van „middelmatige kracht" (tussen de 20.000 en één miljoen ton t-n.t.). Op het proefterrein in Nevada werd zaterdag een ondergrondse proef geno men. De kracht van de ontploffing was gelijk aan die van nog geen 20.000 ton t.n.t. President Kennedy heeft gisteravond ia een brief aan premier Kroesjtsjew zijn spijt, betuigd over de schending van het Sowjet-luchtruim door een Amerikaans vliegtuig in het gebied van het schier eiland Tsjoekotsk. De president liet zich er niet over uit, of het een verkenningstoestel van het type U-2 betrof. „Ik "betreur het inci dent en ik zal er op toezien, dat alle voorzorgsmaatregelen worden genomen om herhaling te voorkomen", aldus de president. Akkoord tussen Rusland en Jemen Het persbureau voor het Midden-Oosten heeft gemeld dat de Sowjet-Unie en Je men zaterdag een overeenkomst hebben gesloten, waarin Jemen onder hoge be talingsfaciliteiten Russische goederen, waaronder landbouwmachines, zal ont vangen. Het akkoord kwam tot stand na besprekingen tussen de vice-premier van de Jemenitische revolutionaire re gering, El Beidang, en de Russische zaakgelastigde in Jemen. Dodenherdenking Oranjehotel Honderden nabestaanden, autoriteiten en belangstellenden hebben zaterdag morgen langs de gewijde dodencel 601 van het Oranjehotel, de strafgevange nis in Scheveningen, gedefileerd en er talloze kransen en boeketten bloemen neergelegd tijdens dc zeventiende doden herdenking, georganiseerd door do stich- Oranjeliotél. De voorzitter van de stichting, professor mr- R. P. Cleveringa kon wegens ziekte de herdenkingsrede niet uitspreken. In zijn plaats sprak pater N. Apeldoorn o.p., pastoor te Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9