Vlissings herstel bleef ook in Boxtel uit: 1-2 Middelburg werd nieuwe leider na moeilijke 2-1 zege op HVV Dawn Fraser als eerste zwemster beneden de minuut op vrije slag Subliem Ajax verpletterde Enschede: 0-6 Sporttoto ZLD. SPORT GELIJK, DESK VERLOOR: LEIDER AARDENBURG SLOEG EEN BESTE SLAG TEGEN CLINGE3-0 Toptreffen Vosmeer- N.S.V. onbeslist: 1-1 SPURS WEER AAN DE TOP EUWE-D0NNER NIET NAAR VLISSINGEN Polen verloor van Tsjecho-Slowakije Scheidsrechter ging neer STAND MAANDAG 29 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zld. Sport-Roosendaal 2-2 Terneuzen duikelde naar de staart MIDDELBURG IS de nieuwe leider van de 2e klas B van hefc Zeeuws- Brabantse voetbal geworden. De lioofdstedelingen wonnen zelf de moeilijke wedstrijd tegen HVV niet 21, terwijl Zeeland Sport de helft van de winst aan Roosendaal moest meegeven (22) en DESK bij Veerse Boys de volle buit moest achterlaten (30). Terneuzen dui kelde naar de staart na een 21 nederlaag tegen Steenbergen, ter wijl Hontenisse daar uitstekend voor de dag kwam door Rood Wit op 11 te houden. Uno Animo verloor met forse cijfers van In ternos (17). De stand is: Middelburg Veerse Boys Zeeland Sport DESK Roosendaal Rood Wit H.V.V. Internos Steenbergen Terneuzen Uno Animo Hontenisse 7 5 1 1 11 22-12 7 5 0 2 10 14- 5 7 4 2 1 10 25-12 7 3 3 1 9 15-10 7 3 2 2 7 2 3 2 7 2 2 3 7 2 2 3 7 2 2 3 7 2 14 7 115 7 0 2 5 8 16-18 7 12-12 6 10- 9 6 21-24 6 15-20 5 7-10 3 11-24 2 12-26 Middelburg-H.V.V. 2-1 DE SPANNING vierde hoogtij by de Zeeuwse derby tussen Middelburg en H.V.V. uit Hulst, maar bepaald fraai was deze ontmoeting niet. Eerst in de laatste 20 minuten, toen de drie tref fers \delen, kwam er wat meer pit in de aanvallen: vooral van de zijde van de in een nieuw pakje gestoken groen- witten kregen nadat Wim de Vos de rechtsbuitenplaats van Jan Boste laar (die de wedstrijd als midvoor uit speelde) had overgenomen de acties meer lijn. Maar tot die dan wat betere slotfase gebeurden er tussen de defen sies soms wel eens aardige dingen, maar voor het doel wisten zowel de Middel burgse als de Hulsterse aanvallers niet wat ze met de bal moesten doen. Vooral voor rust was H.V-V. met direc ter spel gevaarlijker, maar Tobi Cop- pejans en zijn mensen hielden de zaak potdicht en als er eens een gaatje viel, waardoorheen Honoré Neefs of midvoor Toon Buijsrogge een verraderlijk schot afvuurden, dan was er altijd nog Henk Versluis, die bekwaam nader onheil voorkwam. Aan de kant van het Hulst- doel was het precies hetzelfde: Wim de Vos was er enkele malen erg gevaar lijk, maar stopper Wim van der Poel kon er nog altijd net een stokje voor steken. Eigenlijk waren in die periode alleen de sportieve duels tussen H.V.V.- rechtsbuiten Van Dorsselaar en links back Juul Vogel de interessantste ge beurtenissen. Na de thee veranderde er maar weinig, zij het dan, dat Middelburg wat vaker dan in de eerste 45 minuten voor de H.V.V.-veste te vinden was. Het bleek toch wel, dat de hoofdstedelingèn een puntje wilden en dat kwam' er dari ein delijk in de 22e min. toen H.V.V.-kee- per d'Hooge een schot van de doorge broken De Vos niet klemvast kreeg en beide ploegen om de zaken energieker aan te pakken. Van Dorselaar bracht in de 27e min. de spanning volkomen te rug, toen hij een goede H.V.V.-aanval doeltreffend afsloot (1-1). De aanvallen golfden heen en weer met Middelburg, dat linksbuiten Albert Vogel tegen de lat zag koppen, als de gevaarlijkste. De groen-witten hielden uiteindelijk de buit in eigen huis, toen Jan Bostelaar in de 35e minuut een combinatie tussen Arie Delmotte en Wim de Vos met een doel punt afsloot. Een voorsprong die eigen lijk wel wat te veel van het goede was, maar die in de slotfase succesvol ver dedigd werd. ZEELAND SPORT heeft een uitsteken de kans gehad om de punten in Vlis- singen te houden. Maar toen de Vlis- singers na de rust liun 2-0 voorsprong gingen verdedigen kregen de Braban ders alle gelegenheid om hun achter stand weg te werken. Toch kregen de Zld. Sport-voorwaartsen ook in die pe riode nog de beste kansen, maar die werden door slecht richten te niet ge daan. De RoosendaaRmidvoor Voets toonde in dit duel nog altijd een speler van klasse te zyn; aan de andere zijde zorgde Jo Jansen voor de goede pas ses. In de eerste helft was Zld. Sport heer en meester en reeds na 2 min. nam het de leiding toen Kees Elve een scherpe pass van Jo Jansen uitstekend benutte en keeper Van de Vreede geen schijn van kans gaf. De Vlissingers drukten door en stichtten herhaaldelijk gevaar lijke momenten voor de Brabantse ves te. In de 25e min. lanceerde Jaap van Maris Kees Elve, die de Zeeuwse ploeg naar een 2-0 voorsprong kopte. In de 27e min. hing een derde Vlissings doel punt in de lucht, maar Klopmeijer kop te een voorzet, weer van Jaap van Ma- ris, naast. Vlak voor rust schoot Vis senberg een Roosendaalse strafschop naast- Na de thee kwamen de Brabanders heel wat beter voor de dag. Ze kregen kan sen, omdat Zld. Sport zich al spoedig op de verdediging ging toeleggen. Toen na 10 min. doelman De Ridder na een ongevaarlijke aanval de bal onderschep te, liet hij het leer weer los, waarna het voor Voets een koud kunstje was om de achterstand te verkleinen (2-1). Hoe wel de Vlissingers kansen genoeg kre gen om de achterstand fen om de zege te consolideren bete- ende een tweede treffer van Voets, waaraan een buitenspelluchtje zat, dat de halve winst mee naar Roosendaal ging (2-2). Na rust moest rechtsback Konings van Roosendaal met een hoofd wond het veld verlaten, maar kon met zijn medespelers de reis naar Brabant meemaken na in het St.-Josephzieken- huis behandeld te zijn. Hontenisse Rood Wit 1-1 IN EEN BIJZONDER spannend duel heeft Hontenisse een gelylt spel ver overd tegen het op papier sterkere Rood Wit. Zelfs zou een zege van de blauw-wïtte Zeeuws-Vlamingen de verhoudingen veel duidelijker hebben weergegeven, maar de Zeeuwen mis ten een afwerker van hun vele aanval len, In de slotfase scoorde Van Water schoot de winnende treffer inderdaad, maar het doelpunt werd om onbegrijpe lijke redenen wegens buitenspel afge keurd Het eerste initiatief was voor Rood Wit, dat met de sterke wind in de rug van start ging. De Brabanders troffen ech ter een prima sluitende Hontenisse-de- fensie tegenover zich, waarin vooral de backs Biesbroeck en Burm uitblon ken. Na 10 min. ontworstelden de Zeeuws-Vlamingen zich aan de druk, maar hun aanvallen waren té door zichtig om stopper Boeren te veront rusten. Toch kwamen de Zeeuwen aan de openingstreffer toe: na een kwartier kopte linksbuiten Van Waterschoot uit een uit de defensie opgebouwde aanval zo zuiver naar Van Kruijssen, dat die eenvoudig niet missen kon (1-0). Hon tenisse drukte door, maar met de af werking was het in die periode zo droe vig gesteld, dat doelman De Bruin geen moeilijk werk moest opknappen, on danks het stuwen van de Hontenisser kanthalfs. Vlak voor rust kwam Rood Wit gelyk: uit een door Burm veroor zaakte vrije trap plaatste linksbinnen Rocks in de doelmond, waar keeper Goossen misgreep. Na rust was Hontenisse overwegend in de aanval, waartegen Rood Wit slechts enkele overigens zeer gevaarlijke acties stelde. Aanval op aanval golfde naar de Brabantse defensie toe, die er echter in slaagde met de rug tegen de muur stand te houden en daarmee voor haar ploeg iets meer behield dan ver diend was. VIERDE VOETBALKLASSERS Reserves In de vierde klas G bleef liet belang rijke treffen tussen de nummers 1 en 2, NSV en Vosmeer, onbeslist (11). NVS. dat hiervan had kunnen profiteren, kwam echter op eigen veld tegen Burgh ook niet verder dan een puntenverde ling (22). Halsteren, «lat met 52 van Zierikzeo verloor, duikelde van de vierde naar de negende plaats, terwijl Schutters, via een 58 zege op Kruis land, in de lift omhoog kwam. Cluzona versloeg SC Gastel met 82 en Sprun- del bleef met 10 baas over Oudemolen. Uitslagen reserve eerste klas: De Valk IIBrabantia II 1I, Eindhoven Hf Willem H III 3—3, NAC IH—PSV III 1—1, Noad Hl—Middelburg H 4—3, TSO n—BW in 1—2, Internos II— Vlissingen II 20. NSV Vosmeer NVS Cluzona Sprundel Schutters Zieriltzee Burgh Halsteren SC Gastel Kruisland Oudemolen 7 5 1 7 11 1 11 17— 9 1 10 22—14 2 8 13—10 2 8 16—14 2 8 16—14 3 7 12—12 3 7 11—11 3 6 18—18 4 6 19—21 4 6 14—17 5 4 20—30 5 3 6—14 In de vierde klas H sloeg Aarden burg tegen Clinge een beste slag (03), Yerseke, dat tegen Luctor juist aan één treffer genoog had voor de volle winst (01), bleef goe de tweede, IJzendijke stuurde buur man Biervliet met lege handen naar huis (50), terwijl Steen Lcwedorp- se Boys zonder winst liet vertrek ken (20). Corn Boys liet zich ver rassend een punt door Oostburg ont nemen 33Br eskens-Koewach t werd afgelast. Aardenburg Yerseke Clinge Corn Boys Koewacht Lewed- Boys IJzendijke Steen Biervliet Breskens Oöstburg Luctor 7 6 0 7 5 1 1 12 27—11 1 11 21— 6 2 9 21—12 1 9 17—13 2 8 20—14 3 7 14—15 4 6 19—16 4 6 15—17 4 6 21—31 3' 5 10—15 5 2 16—39 6 1 10—22 7 5 2 7 5 0 NAC Hl BW IH Internos n Vliss. II Brabantia H De Valk H PSV m Noad IH M'burg II Eindh. IH Willem H III TSC H Reserve tweede klas B: Baronie Hl Corn Boys II 71, Longa niSet H 21, Hontenisse IIVlissingen III 52, Axel II—Middelburg Hl 3—1, Goes II— HVV H 01, Zeeland Sport nRoo sendaal H 11. 7 1 7 10 6 2 0 12 32— 6 2 10 18— 9 2 10 13—11 3 2 24—18 3 7 15—17 3 7 13—16 3 7 1622 3 7 24—31 4 6 23—19 4 4 16—18 4 4 14—26 Longa II Hontenisse H I-IW H Zeel. Sport II Baronie IH Axel H Roosend. II Set n Vliss. III M'burg Hl Corn Boys II Goes II 7 7 0 7 5 1 7 5 1 7 4 2 7 115 3 0 14 33— 8 1 11 28—11 1 11 22—12 '1 10 17—14 2 9 33—14 3 7 12—19 4 5 14—18 4 4 S—11 5 4 11— 5 3 9—16 3 11—32 Reserve dorde klas: Internos IHDosko II 1—8, MOC III—Alliance H I—1, Rood Wit II—NAC IV 2—4, Terneuzen II—Vlissingen IV 7—1. NAC IV VOAB II Alliance H Dosko H Terneuzen H Rood Wit II Internos III MOC H RAC H 5 5 0 Vlis rv 0 10 23— 1 8 12— 1 8 10— 8 2 8 17—15 1 6 19—17 2 5 17—19 2 4 11- 2 4 12—15 4 2 10—11 5 7 7—; Steenbergen-Terneuzen 2-1 ZELDEN ZAL een club op de ranglyst zulke duikelingen hebben gemaakt als Terneuzen in de laatste vier wedstry- den. Na drie wedstrijden nog trots aan de kop van de ranglijst, na zeven wed strijden ver onderaan en in verband met de versterkte degradatie in onmid dellijk gevaar. Ook gisteren konden de rood-zwarten het niet bolwerken: zelfs het laaggeklasseerde Steenbergen trok met 2-1 aan het langste eind. Uit het feit, dat in zeven wedstrijden slechts acht doelpunten werden geseoord, kan men wel opmaken waar de patiënt ziek is. De voorhoede toont zich steeds on machtig tot het maken van doelpunten, ook al dienen de kansen zich aan. In de wedstrijd zelf was er weinig krachtsverschil te bespeuren Meeusen bleek zich op de stopperplaats al een stuk beter thuis te voelen en speelde een verdienstelijke partij. Helaas werd de enige gevaarlijke man uit de voor hoede, linksbuiten P. Wissel, te weinig in het spel betrokken. Het eerste doel punt werd in de 10e minuut, toen P. Geelhoed een bal slecht wegwerkte, ge scoord: linksbinnen Van Gastel greep zijn kans en schoot hard in (1-0), een schot waar doelman Doorns zijn hand niet eens naar uitstak. Steenbergen stel de de Zeeuwse achterhoede herhaalde lijk voor moeilijkheden, maar doelpun ten vielen er voor de rust niet meer. Na de hervatting opnieuw sterke druk op het doel van de Zeeuws-Vlamin gen, hetgeen in de 18e minuut resul teerde in een tweede doelpunt van Van Gastel. Wissel gaf daarna Meijer een paar opgelegde kansen, maar ook die had zijn schot blijkbaar thuisgelaten. Het verdiende tegenpunt kwam drie mi nuten voor het einde: J. Dooms en P. 't Gilde combineerden aardig door de Steenbergen-defensie, de bal kwam bij de naar voren gekomen Geelhoed en de ze bracht de stand op 2-1. Nog even werd er doorgedrukt om een gelijk spel te forceren, maar dit zat er niet meer Tottenham Hotspur. Engelands volste voetbalteam, is terug aan de top van de eerste divisie van het voetbal. Met maar liefst 51 werd stadgenoot Leyton Orient verslagen al scoorde „doelpuntenmachine" Jimmy Greaves niet, zijn vier medevoorwaartsen namen zijn taak naar behoren over. Het was voor Tottenham Hotspur de tweede grote overwinning in een week, want woensdag j.l. zegevierden de Lon- denaren met 62 over Manchester Uni ted. Niet minder dan 54 maal in 15 wed strijden schoot de voorhoede van Totten- ham raak en het is dan ook het doelpun- tengemiddelde dat de doorslag heeft ge geven. aangezien Everton, dat met 3 1 van Ipswich Town won, eveneens 22 punten rijk is. Bijzonder spannend is het geweest op Highbury, waar Arsenal met 5^—4 Wol verhampton Wanderers versloeg. George Eastham en Joe Baker, die te zamen zo'n slordige 120.000 pond sterling aan transfer hebben gekost verdeelden de doelpunten onderling, tot groot plezier van Arsenalmanager Billy Wright, die meer dan 100 maal uitkwam voor het Engelse nationale team. De grote man in de voorhoede van Arsenal was onge twijfeld George Eastham. die twee doel punten, waarbij ook de laatste treffer, scoorde en met zijn briljante passes Joe Baker driemaal vrij voor het doel van Wolverhampton bracht. Driemaal haalde Joe Baker uit en de doelman van de Wolvers had geen verweer. Ipswich Town, dat dit jaar in het Euro pese toernooi voor cupwinnaars speelt, zakte door de 13 nederlaag tegen Everton wel diep weg, ondanks manager Alf Ramsey, die Walter Winterbottom is opgevolgd. Ipswich won in totaal twee van de tot nu toe 15 gespeelde wedstrij den. Overwinningen dus voor lijstaanvoerders Tottenham en Everton, maar een punt verlies van Burnley, dat tegen het steeds beter spelende Manchester City niet verder kwam dan een doelpuntloos ge lijkspel. Herenturnploeg samengesteld De Nederlandse herenturnploeg, die za terdag 3 november in Feldkirch tegen Oostenrijk uitkomt, ziet er als volgt uit: Willy Jaegers (Wilhelmina, Bocholtz), Jaap van de Sande (Astrow, Souburg), Joost Blits (Olympia, Amsterdam), Kees Pruys (DOS, Amsterdam), Gerrit ten Bos (Hercules-Hebe, Enschede) en Gerard Salle (Keizer-Otto, Naarden). VELDOVERWICHT NIET BENUT Zeeuwen hadden vele invallers Valkenswaard leidt Vlissingen heeft in Boxtel liet herstel niet kunnen vinden: «Ie Zceuwem ver loren met 2-1. Gezien de omstandighe den was dit nog een eervolle nederlaag want Boxtel is vooral op eigen veld een strydbare ploeg en bovendien trad Vlissingen aan met invallers voor Moens Jan de Nooijer, Sohier en Chris de Nooijer. Wel had Vlissingen na de rust een behoorlyk veldoverwicht, maar de voorhoede kon niet voldoende variatie en stootkracht opbrengen. Vooral in de eerste helft was het een matige vertoning. Al direct na de af trap kreeg rechtsbuiten Adrie Stroo een voortreffelijke kans na een pass van Henk van Oosterhout, de beste Vlissing- se aanvaller, maar Stroo kreeg de bal verkeerd op de schoen. Spoedig daarna begon Boxtel met een offensief. Dank zij een fout van spil Verhulst kon mid voor Van Osch in de 17e min. rechts buiten Van de Langenberg van een pass voorzien, die vrij gemakkelijk Baart kon passeren: 1-0. vyf minuten later schoot dezelfde spe ler de bal tegen de paal en daarna knal de hij de terugspringende bal hoog Ir de netten: 2-0. Lillipali en Van de Broe- ke misten daarna kansen om iets van de achterstand weg te nemen. In de tweede helft had Vlissingen vaak een sterk overwicht, maar de aanval bleef meestentijds gevaarloos- In de 25e minuut won Van de Broelce echter een duel met spil Van de Mey- den, waarna hy Van Oosterhout een prachtige kans gaf, die schitterend benut werd: 2-1. Vlissingen putte moed uit dit doelpunt, viel vaak aan, maar kon slechts zelden tot een schot komen. Het enige, werke lijke gevaarlijke schot kwam van de voet van halfspeler Bart ten Bruggen- cate, dat door doelman De Graaf ech ter subliem werd gestopt. Voor de rest kostte het de defensie van Boxtel niet veel moeite de Vlissingse aanval in be dwang te houden. VALKENSWAARD LEIDT ierspositie aan- lerkelijlt verstevigen, ook al, omdat Helmond met 4-1 verloor van het plot seling omhooggekomen Schijndel. D« uitslagen luiden: Valkeuswaard-De Spechten 5-0, Boxtel-VIissïngen 2-1, Schjjndel-Helmönd 4-1, Brabantia-TOP T7 1-3, Alliance-De Valk afgelast. stand luidt: Valkenswaard Helmond De Valk Boxtel De Spechten Vlissingen Schijndel Tongelre Brabantia TOP MOC 17 Alliance 7 6 0 1 12 22- 2 9 15—14 2 8 9—6 1 8 11—10 2 8 13—13 3 7 15—11 3 6 13—11 3 6 11- 2 6 10—15 4 4 13—17 5 4 11—15 4 4 9—16 ifleer spannend dan fraai van Mid delburgHVV. Hier een van de spannende momenten voor de Hul ster veste, waarop stopper Van der Poels (Se van rechts) hoofd juist iets eerder bij de bal is dan dat van Wim de Vos (2e van rechts). Links kijkt rechtsbuiten Tan Bostelaar oplettend toe. (Foto P.Z.C.) Het Nederlands schaakteani, dat zater- en zondag 4 november a.s. in Vlissingen tegen Engeland aantreedt, zal het moeten doen zonder de hulp van dr. Euwe, Donner en Kramer. Geen van deze drie schakers heeft zich voor deze landenwedstryd vrij kunnen maken. Het team bestaat nu uit: T. D. van Scheltinga, L. Prins, C. B. van den Berg, N. Cortlever, K. Langeweg, dr. T. Barendregt, F. W. J. Henneberke, Fr. Kuypers. A. Jongsma en H. van Oosterom. Het Engelse team is als volgt samenge steld: J. Penrose, C. Kottnauer. P. H. Clarke, C. H. O. S. d'Alexander, H. Go- lombek, M. J. Haygarth, R. G. Waden, Hollis, H. J. Franklin en O. M. Hindle. In de dameswedstrijd komt mevrouw C. Vreeken uit tegen mevrouw R. M. Bruce. De interland voetbalwedstrijd Tsjecho- Slowakije-Polen, zondag voor 40.000 toeschouwers te Bratislava gespeeld, is door de Tsjechen na een 2-0 voorsprong bij de rust met 2-1 gewonnen. Rechts back Lala gaf de Tsjechen in de 40e minuut de leiding en drie minuten la ter zorgde rechtsbinnen Scherer voor 2-0. Lentner scoorde voor Polen. Meeuwen heeft zaterdag in eigen ïuis afgerekend met concurrent 'doek. De Zeeuios-Vlamingen wer- ien met 52 verslagen. Een der aanvallen van de Zoutelandse ploeg is hier in beeld gebracht. (Foto P.Z.C.) In Melbourne race in 59,9 sec. Zaterdag 27 oktober 1962 zal voor altijd geboekstaafd blijven als één van de belangrijkste da ta in de geschiedenis van de zwemsport. Het was op deze dag, dat de 25-jarige tweevou dige olympische kampioene Dawn Fraser na een recordjacht van niet minder dan zeven jaren als eerste zwemster ter wereld de honderd meter vrije slag af legde in minder dan één minuut. Toen zij zaterdag namelijk tijdvens de spelen van het Gemenebest in het Olympische zwemstadion te Melbour ne als eerste aantikte na de 110 yards vrije slag, hadden de wijzers van de stopwatches in de handen van de verblufte officials nog juist hun ronde langs de wijzerplaat niet vol tooid, 59,9 seconden... waarmee de jarenlang als ondoordringbaar gel dende barrière van één minuut was doorbroken. Zij bleef precies één- tiende seconde beneden, haar record van dinsdag j.l. Ruim veertig jaar later nadat John- Scheidsrechters in Luxemburg staakten Alle voetbalwedstrijden met inbegrip van die voor de eerste divisie van de Luxemburgse competitie zijn dit week einde afgelast. De oorzaak was gelegen in het geschil tussen de Luxemburgse voetbalbond en de seheidsrechtersorga- nisatie van het groot-hertogdom. De scheidsrechters willen, tegen het streven van de voetbalbond in, de vol ledige vrijheid van handelen bewaren en hadden in een circulaire, uitgaande van het bestuur, een oproep gericht aan alle leden om dit weekeinde geen enkele wedstrijd te leiden. Vijfentwintig minuten hield scheidsrechter A. Ras het nog vol. Kort voor het einde van de eerste helft had de arbiter uit Zwolle in de vierde-lclaswedstrijd tussen Alexandria en Semper Avanti een bal zo hard tegen het hoofd ge kregen, dat hy min of meer dizzy rondliep. Toen kon hy de sterren en spelers niet meer onderschei den en staakte hij de wedstrijd. De stand was 1-1. De onfortuin lijke scheidsrechter werd naar het Juliana ziekenhuis vervoerd. Hij bleek een hersenschudding te heb ben opgelopen. Sparta blijft nog ruimschoots voor Ajax heeft gistermiddag heel de eredivi sie laten weten, dat er van een inzin king by deze Amsterdamse club geen sprake meer is: op eigen veld werd Sportclub Enschede door de Ajacieden met 06 verslagen. Vooral Sparta, dat moeizaam met 32 van Volendam won en dat nu nog een ruime voorsprong heeft, zal met gemengde gevoelens ken nis genomen hebben van deze Amster damse overwinning. Hoewel Ajax nog vier punten achterstand heeft op Spar ta, is het duidelijk, dat de Amsterdam mers de belangrijkste concurrenten zul len worden van de Rotterdammers. Ook DOS, dat PSV een nederlaag toe bracht, kan het Sparta nog bijzonder moeilijk maken. Van Feijenoord lijken de kopploegen niets te vrezen te hebben: opnieuw stelde het „sterrenteam" teleur door tegen Willem H gelijk te spelen. Als het zo doorgaat komt het trotse Feijenoord nog in degradatienood... MW—ADO 1—2 Snel en agressief ADO, dat prachtig combineerde, won volkomen verdiend. Vooral voor rust flonkerde het spel van de Hagenaars, die in deze perio de een klas beter speelden. In de 10c min. brak de Haagse rechts buiten Heijnen door en werd binnen de beruchte lijnen gevloerd. Clavan benutte de strafschop: 01. Rechtsbinnen Den Engelse zorgde nauwelijks 10 min. latei- voor 02 met een prachtig schot. Na rust herstelde MW zich enigszins, maar ADO bleef toch de betere ploeg. Maar 11 min. voor het einde scoorde MW door Willems toch nog: 12. Toeschou wers: 6000. DOS—PSV 2—0 Ook tegen PSV bleef DOS op eigen ter rein ongeslagen. De ironie wil, dat de PSV-ers daarmee hun eerste (stellig verdiende) nederlaag leden in een uit wedstrijd. Tot nu toe hadden zij alleen op eigen veld verloren. PSV was niet min der in de aanval, maar DOS speelde de aanvallen veel directer. Luiten 10, rust, Luiten (strafschop) 20. Toe schouwers: 20.000. VOLEWIJKERS—FORTUNA 0—3 Het blijft de Volewyckers tegen zitten. Ook tegen Fortuna lieten de Noord- Amsterdammers vaak uitstekend voet bal zien, maar de voorhoede bleek on machtig om de vele kansen in doelpun ten om te zetten. De Limburgers kregen minder kansen, maar waren in hun aan val doortastender. Beenen 0—1, Kohn 0 2, rust, Custers 03. Toeschouwers: 5500. BLAUW WIT—HERACLES 4—1 Voor Blauw Wit een zege zonder veel glorie. Heracles voetbalde beter en Blauw Wit ontkwam in de eerste helft wonderbaarlijk aan een ruime achter stand. Greving kwam tot driemaal toe alleen voor keeper Van Heeswijk, maar schoot evenzovele keren tegen deze ver twijfeld uitlopende doelman. Het zat Heracles bovendien niet mee, dat in de laatste seconden voor de rust spil Fin ken na een sliding van Sparendam een been brak en niet vervangen mocht worden. Na rust hield Heracles de stand met tien man 16 min. lang dubbel- blank, toen scoorde Frankel voor Blauw Wit. Uit een corner werd het door Reekers nog weer gelijk, maar 15 min. voor het einde namen de Amsterdammers opnieuw een voor sprong: Drommel 21, Clement 31, Frankel 41. Toeschouwers: 9000. WILLEM II—FEIJENOORD 1—1 Feijenoord miste de kracht en souplesse om een uitstekend Willem II op de knie- en te krijgen. Integendeel: Willem II gaf, vooral in de eerste helft, duide lijk de toon aan... Voor de Rotterdam mers waren er verzachtende omstandig heden: zij misten Moulijn (op eigen ver zoek in het tweede opgesteld, omdat hij zich uit vorm voelt), Klaassens (wenste ook een weekje rust) en Hans Kraay (angina). Willem II miste de man, die de aanvallen doeltreffend kon afronden, anders had Feijenoord een duidelijke ne derlaag geleden. Rust 0—0. Uytermerk 10, Kreijermaat 11. Toeschouwers: 13.000. GVAV—NAC 1—0 Dank zij een zwak moment van Kees Kuys won GVAV. Achttien minuten voor het einde miste de Bredase spil na een pass van La Crois de bal vol komen en Nuninga kon toon gemakke lijk scoren. Uiterst, matig duel. Zelden aanvaardbaar niveau. Toeschouwers: 11.000. ENSCHEDE—AJAX 0—6 Hoewel Enschede niet veel minder in de aanval is geweest, was Ajax toch duide lijk technisch en tactisch de betere ploeg. De Amsterdammers verdedigden voortreffelijk en waren by iedere aan val vooral door liet uitstekende spel van de linkervleugel Petersen en Prins byzonder gevaarlijk. Gezien het grote aantal kansen, dat Ajax zich schiep, was de score dan ook niet geflatteerd. Keizer 0—1, 02, Henk Groot 03, Henk Groot (strafschop) 04, rust. Prins 05, Petersen 0—6. Toeschouwers: 16.000. SPARTA—VOLENDAM 3—2 Sparta had onbetwist de sterkste forma tie, maar dank zij een enorm doorzet tingsvermogen was Volendam toch voortdurend gevaarlijk, maar miste he laas zijn goalgetters Tol en Polk, beiden geblesseerd. Bodnar 10, Kras 11, rust, Bodnar 21, Van Ede 31, Veer man 32. Toeschouwers 23.000. ny Weismuller, 'de later zo bekende „Tarzan", op 9 juli 1922 in Alameda als eerste zwemmer onder de minuut kwam, was een vrouw erin geslaagd hem dat na te doen. Voor Dawn Fraser betekent dit suc ces het absolute hoogtepunt van een glanzende carrière, die in 1956 een aanvang nam. In dat jaar plaatste zij zich voor het eerst op de wereld- lijst door het beroemde record van Willy den Ouden (1.04.6) dat bijna twintig jaar had standgehouden, met 0.1 seconde te verbeteren. De naam van Dawn Fraser kwam ook weer als eerste op de wereldre- cordlijst na de reglementswijziging in 1956, waarbij alleen records wer den erkend, gemaakt op 50-meterba- nen. Haar tijd was 1 min- 2 seconden, waarmee zij de Olympische titel op de 100 meter vrije slag in Melbourne won. Vier jaar later in Rome toonde zij zich nog steeds de sterkste op deze afstand en inmiddels had zij haar recordprestatie opgeschroefd tot 1 min. 00,2 seconde. Aan het begin van het pas begonnen Australische zwemseïzoen kondigde de 25-jarige leerlinge van Harry Gal lagher aan dit jaar onder de minuut te zullen komisn. Zij deed dit in feite reeds dinsdag j.l. Zij legde toen de 110 yards af in 60 seconden rond en zwom in de ene minuut dus 58 cen timeter meer dan 100 meter. Ook zaterdag zwom Dawn Fraser op een 55-yardsbaan, zodat zij in één race twee wereldrecords verbeterde, na melijk die op de 110 yards en de 100 meter vrije slag. Later op de dag startte Dawn Fraser nog al3 lid van de Australische ploeg op de 4 x 110 yards vrije slag, die met een tijd van 4 min. 13,8 secon den het wereldrecord op deze afstand scherper stelde. Het oude record stond met 4 min. 16,2 sec. op naam van een andere Australische ploeg, waarvan Dawn Fraser eveneens deel uitmaakte. Het Australische damesteam, dat tij dens de selectiewedstrijden voor de Empire Games in Melbourne het we reldrecord op de 4 x 110 yards tot 4 min. 13.8 sec. verbeterde, bestond uit Dawn Fraser, Robyn Thorn, Ruth. Ever us en Lyn Bell. Den half uur na de recordprestaties van de dames wa ren het de Australische heren Mur ray Rose, Peter Doak, David Jackson en Peter Phelps, die het wereldre cord 4 x 100 yards met een tijd van 3 min. 45-1 sec. scherper stelden. Het oude record stond met 3 min 45,7 op naam van een Australisch team, ge vormd door John Henricks, John De- vitt, Geoff Shipton en David Dickson. Willem II-Feijenoord X D.O.S. - P.S.V. X Volewijckers - Fortuna X Blauw Wit - Heracles X Enschede - Ajax X Sparta - Volendam X G.V.A.V. - N.A.C. X Go Ahead -D.W-S. V /X Excelsior - Velox X Sittardia - Elinkwijk X K.F.C. - N.E.C. X Baronie - B.V.V. X O.F-C. - Hilversum X •5-H.S. - Veendam M 'itesse - Z.F.C. '5 Sparta 9 6 3 0 15 21—10 DOS 9 6 1 2 13 15—12 Ajax 9 4 3 2 11 17—11 Fortuna '54 9 5 1 3 11 12—10 SC Enschede 9 5 0 4 10 25—18 PSV 9 4 2 3 10 16—11 Volendam 9 2 5 2 9 18—15 ADO 9 3 3 3 9 10— 9 GVAV 9 3 3 3 9 12—16 MW 9 3 2 4 8 15—13 Feyenoord 9 2 4 3 8 12—13 Willem H 9 2 3 4 7 16—18 Heracles 9 3 1 5 7 14—16 NAC 9 2 3 4 7 9—12 Blauw Wit 9 3 1 5 7 13—21 Volewijckers 9 1 1 7 3 8—28 jc 6 11 16 21 26 2 7 12 17 27 3 8 13 *e 23 -28 4 9 14 19 24 5 10 15 20 25 30 Aan de sporttoto van deze week werd deelgenomen door 730.330 toto-liefheb bers, die voor een totaal van S99.934 inlegden. Voor de eerste prijs kwam daardoor beschikbaar 163.330, voor de tweede prys 89.100 en voor de ex tra prijs van de gelijke spelen 44.550. Zondagavond hadden zich reeds 11 deelnemers gemeld met het maximum van 13 goede uitslagen, voor de tweede prijs kwamen op dat. moment honderd deelnemers in aanmerking. Er was nog geen enkele melding binnengekomen van iemand die vijf gelijke spelen juist voorspeld had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3