deBILT LLToS.-gebouw Vlissingen geopend K£ï!?Dampo Zeeuwse markt in Antwerpen met fleurige omlijsting geopend Directeur-geneesheer „Bethesda" benoemd iOSRAM Zeeuwse ALMANAK GOESE WIJKVERPLEGING TREEDT IN OVERLEG MET KERKEN „TUBERCULOSE IN ZEELAND GAAT IN DALENDE LIJN" WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore W. K. Schulinglongarts te Middelburg 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 OKTOBER 1962 Zeeland heeft zich zaterdag in de Belgische havenstad Antwerpen opnieuw van zijn beste zijde laten zien. Nadat vorig jaar een tentoonstelling van handel en industrie de aandacht van de Sinjorenstad voor Zeeland heeft opgeëist, is het thans een Zeeuwse markt in de Grand Bazaar een grootwinkelbedrijf in Antwerpen, waarop een proeve van de Zeeuwse produkten vrijwel uitsluitend fruit en vis is uitgestald. Tientallen Antwerpenaren verdrongen zich zaterdag rond de toonbanken, waarop sappige appels en peren en verrukkelijke oesters, mosselen, garnalen, kreeften enz. lagen te pronken. fruitteeltgebied. Daarnaast wees zij ook op de huidige ontwikkeling in Zeeland: verschillende industriepro jecten, de Deltawerken en het toe nemende toerisme. Als blijk van waardering voor de ontvangst bood de Zeeuwse fruitambassadrice de aanwezige schepenen een proeve van haar kostelijk produkt aan: een flink gevulde mand met sappig Zeeuws fruit. Fruitfee en Medioburgum luisterden plechtigheid op Het geheel kreeg een bijzonder fleu rige omlijsting door het bezoek van de Zeeuwse fruitfee en haar beide hofdames. In de morgenuren werd de fee in het stijlvolle stadhuis van Ant werpen ontvangen, waar behalve waarnemend-burgemeester F. De- tiège vier schepenen van de stad aanwezig waren, 's Middags vertoef de de fee in de Grand Bazaar, waar _ij met veel genoegen de drukte in en rond de Zeeuwse Markt gade sloeg. De dans- en folkloregroep van Medioburgum uit Middelburg zette met een hartveroverend optreden luister bij aan de openingsdag van de van 27 oktober tot 3 november in Antwerpen te houden Zeeuwse markt. Bij de ontvangst van de fruitfee en haar hofdames in het stadhuis van de Belgi sche havenstad waren van Nederlandse zijde oa. tegenwoordig de voorzitter en secretaris van de stichting „Zeeuwse Fruitcorso", de heren J. A. van Wille- gen en W. van der Linde, alsmede en kele bestuursleden, de rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje. de heren J. Parent en V. Laban, resp. secretaris en penningmees ter van het Zeeland Comité en de vice- consulgeneraal te Antwerpen, de heer J. H. de Jongh. De fee, die bij de ingang van het stad huis een boeket bloemen werd aangebo den namens de Nederlands-Belgische Vereniging te Antwerpen, wees in haar speech op de historisch gegroeide ban den tussen Antwerpen en Zeeland. Zij noemde het een goede gedachte van de, organisatoren van deze Zeeuwse markt om op aanschouwelijke wijze aandacht te vragen voor de Zeeuwse produkten. In het kort schetste de fruitfee d« grote expansie van het Zeeuwse Aantrekkingskracht In een humoristisch toespraakje uitte de waarnemend-burgemeester van Ant werpen, schepen F. Detiège zijn bewon dering voor de fruitfee en haar beide hofdames. „In deze zaal worden vor sten, ambassadeurs, filmactrices en vele andere bekende personen ontvangen," aldus de waarnemend-burgemeester. „Nooit echter is ons de eer te beurt gevallen een heuse fee binnen deze vier muren te verwelkomen. Wij zijn zeer verheugd over uw komst," ging spreker verder. Hij deelde de fee mede, dat spe ciaal voor haar aanwezigheid op het stadhuis vijf schepenen acte de présen- ce gaven tijdens de ontvangst. „Dat is een hele eer, want meestal komt er bij recepties en dergelijke niet meer dan (Advertentie) Het was al laat. Bijzonder laat zélf8, toen de Vlissinger na een vermoeiende nachtdienst in zijn auto stapte. Het was niet alleen laat, koud bovendien. Zo koud als een oktobermorgen 's morgens om vier uur maar kan zijn. Rillend reed hij huiswaarts. Aan het begin van de weg naar Koudekerke schoof hij zijn auto- tje van lantaarnpaal naar lan taarnpaal, toen hij plotseling iets donkers aarzelend langs de huizen zag bewegen. In het licht van zijn koplampen meende hij te zien dat er iemand liep, maar hij realiseer de zich pas dat er iets ongewoons om ging toen hij er al voorbij was. Vlug trapte hij op de rem en voor zichtig reed hij achteruit de stille straat door. Ja, er liep iemand, van huis naar huis, de voortuintjes in om naar de voordeuren te kijken. .Ren oud vrouwtje", dacht de Vlissinger, „wat doet die nog zo laat op straat". Hij stopte en vroeg haar wat ze zocht, waar ze naar toe moest. .Naar de Irislaan", verklaarde ze rillende van de kou. „Maar dat is hier een eind van daan". legde de Vlissinger uit en hij nam haar mee naar de auto om haar naar de Irislaan te bren- gen. .Rent u de weg kwijt geraakt', informeerde hij tijdens het rijden. Dat was ze, lang had ze naar haar huis lopen zoeken, nadat de bus viaarmee de bejaarden een rit had den gemaakt, haar in de buurt van haar woning had afgezet. „Ik kon het niet meer vinden", verklaarde ze nogmaals. „Maar zó laat rijden die bejaar denbussen toch niet meer?", vroeg de Vlissinger hoogst verbaasd. Nee, natuurlijk niet", zei het oud je vermoeid, „we zouden om negen uur thuis zijn...". Met een hartveroverend optreden gaf de dans- en folkloregroep Me dioburgumzaterdag acte de pré- sence bij de opening van de Zeeuwse markt in Antwerpen. Foto P.Z.C.) één schepen," verklaarde de heer De tiège. De waarnemend-burgemeester merkte voorts op, dat Zeeland een bijzondere aantrekkingskracht heeft op de Ant werpenaren. „Als we denken aan uw oesters en mosselen, uw heerlijk fruit, uw mooie stadjes en uw wijdse stran den, kunt ge zeker begrijpen, dat wr ons in Zeeland thuisvoelen," aldus dé Antwerpse magistraat. „Wij zien Zee land als een groot stuk van Vlaande ren," besloot hij. Op het marktplein vóór het stadhuis trad de dans- en flokloregroep van Me dioburgum nog gedurende enkele minu ten op, waarna het gezelschap zich naar de Grand Bazaar begaf. Hier werd de lunch gebruikt. Tijdens de maaltyd overhandigde de fee enkele gasten een mand fruit, o.m. de Nederlandse vice- consul. De in hun fleurige dracht ge klede Middelburgse volksdansers boden de bezoekers van de Grand Bazaar zak jes fruit aan, welke beschikbaar waren gesteld door het produktschap voor groenten en fruit. In totaal had het pro duktschap 1000 zakjes laten maken. De omlysting van Medioburgum met volks dans droeg er mede toe bij, dat op de openingsdag een flinke belangstelling kon worden genoteerd voor de Zeeuwse markt. HET „ORANJE GROENE KRUIS" Gelijkwaardige samenwerking hervormd-gereformeerd De stichting Goese wijkverpleging „Het Oranje Groene Kruis" heeft contact op genomen met de diaconie van de Gere formeerde Kerk teneinde tot een gelijk waardige samenwerking te komen tus sen de diaconieën van de Nederlands Hervormde en Gerefomeerde Kerken enerzijds en de Goese wijkverpleging anderzijds. Het is de bedoeling, dat bei de kerken naar verhouding van hnn aantallen belijdende leden de Goese wijkverpleging in financieel en bestuur lijk opzicht zullen steunen. Wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement zal daardoor noodzakelijk worden. Voorbereidende bespreking over een en ander zijn reeds gehouden. De mogelijkheid is opengelaten voor andere protestanse kerken tot deze vorm van samen werking toe te treden, aldus blijkt uit het pas verschenen jaarverslag over 1961. Het bestuur ziet met dankbaarheid te rug op het argelopen jaar. Ondanks hogere uitgaven kon het werk onver minderd voortgang vinden- De samen werking met de andere kruisverenigin gen in het Medisch Centrum was als ids uitstekend, wordt geconcludeerd- Het aantal contribuanten steeg in 1961 met 49 tot 200"/. Hierdoor was het mo gelijk de contributie op ƒ5,te hand naven. De jaarlijkse bijdragen van de ïeden vormen de basis van het werk, hoewel zij slechts een derde exploitatieaosten dekken. Het rijk en de gemeente baseren namelijk hun sub sidie op de hoogte van de bijdragen van de leden. De wijkverpleging heelt het meeste werk gegeven aan de verpleegsters- ln totaal werden 241 patiënten geholpen, waarvoor 7774 bezoeken zijn gebracht- Er werden 224 bezoeken aan bejaarden afgelegd. Het auntal t.b.c,-patiënten daalde van 21 tot 15. Drie van hen wor den in een inrichting verpleegd. De be langstelling voor de consultatiebureaus wordt constant genoemd. Op de 48 zit tingen voor zuigelingen zijn 1298 con sulten gegeven. Voor de kleuters zijn 47 zittingen gehQuden met 607 consulten- Het aantal patiënten bij de reuma bedroeg 120 zuigelingen en 153 kleuters. Het aantal patiënten bij de rheuma- afdeling steeg van 25 tot 36- Hiervoor moesten 118 vbezoeken worden afgelegd. De rekening en verantwoording over 1961 bedroeg in totaal ƒ29.712,98. De rekening werd afgesloten met een nade lig slot van circa ƒ300,Bij de stich ting zijn drie verpleegsters in dienst, namelijk de zusters T. M. J. Coomans, W. van der Kley en J. Staal. De gemeenteraad van Koudekerke zal in zijn vergadering van morgen een voorstel van b. en w. behandelen be treffende het instellen van een beroep by de Kroon, inzake een door de Polder Walcheren opgelegde betalingsplicht 325 per jaar by het verlenen van vergunning voor de aanleg van drie delen wandelpad in de duinen, en tegen een uitspraak van G. S-, als zou dit college in het gerezen geschil tussen polder en gemeente geen uitspraak kun nen doen. In april van vorig jaar verleende de Polder Walcheren de gemeente Kou dekerke goedkeuring tot het aanleg gen van drie delen wandelpad in de duinen, gronden die de Polder Wal cheren van de Staat der Nederlanden a 1,per ha in erfpacht heeft. De Polder Walcheren zei dit echter slechts te doen op voorwaarde dat Koudekerke de polder jaarlijks 325 zal betalen. Tegen dit laatste maakte de gemeente Koudekerke bij G. S. bezwaar, waarna dit college uit spraak deed: handhaving van de verleende vergunning met terug brenging van 325 tot 25 per jaar. Daarop trok de Polder Walcheren de vergunning gedeeltelijk in, verleende een nieuwe vergunning en verbond er op nieuw de betalingsplicht van 325 per jaar aan. Koudekerke vroeg bij het pro vinciaal bestuur vernietiging van dit besluit aan, waarop G. S. het gemeente bestuur verklaarde niet bevoegd te zijn van het gerezen geschil kennis te ne men. B. en w. van Koudekerke stellen nu dat de door het bestuur van de polder toe gepaste splitsing van de vergunning in een publiekrechtelijke en een privaat rechtelijke geen andere bedoeling heeft dan de door G. S. genomen beslissing (met reductie tot ƒ25) te frustreren. Het gemeentebestuur acht de handelwijze in strijd met het beginsel van „fair play", zijnde een algemeen aanvaard beginsel van behoorlijk bestuur, en meent dat een ongeoorloofde vermenging van pri vaatrechtelijke en publiekrechtelijke be voegdheden heeft plaatsgevonden, zodat gesproken kan worden van handelingen die in strijd zijn met het algemeen be- lang. Voorkant van auto ingedrukt Bij een verkeersongeluk bij de Groote Abeele, op de weg tussen Middelburg en Souburg, is vrijdagmiddag de voor kant van een personenauto geheel in gedrukt. Het ongeluk gebeurde, toen de personenauto, bestuurd door de heer A. R. uit Vlissingen. vanaf Souburg naar Middelburg leed en vlak na de zeer onoverzichtelijke bocht bij Groote Abeele, plotseling een vrachtauto op de linkerweghelft zag rüden. Een botsing was toen onvermydelnk. De vrachtauto werd bestuurd door J. K. uit Middel burg. Persoonljjke ongelukken deden zich niet voor en de vrachtauto liep geen schade van enige betekenis op. De Zeeuwse fruitfee overhandigde in Antwerpen een zakje met Zeeinvs fruit aan de vice-consul-generaal van ons land in Antwerpen, de heer J. H. de Jongh (links), die dit charmant gebaar bij zonder op prijs scheen te stellen. Het was één van de programmapunten op de Zeeuwse markt in de Sinjorenstad. (Foto P.Z.C.) Advertentie „ieuw %RATTEN- MUIZÉN\ pasta VLOKKEN ROEIT ZÉ GENADELOOS UIT Slot van pag. 1 dracht: namelijk het bouwen van in dustriehallen die toch cijdelyk een tech nische school zullen moeten huisvesten, zonder dat daarbij de onderwijssfeer in het gedrang komt. Hij dankte zijn op drachtgeefster, de gemeente Vlissingen, voor het vertrouwen. Wethouder W. Poppe, sprekend als voor zitter van de commissie van toezicht van de u.t.s. zei al lang geleden voorstander te zijn geworden van de opgaande lijn in het technisch onderwijs, zodat, nu de laatste schakel is ingevoegd, hij zijn ideaal bereikt zag. „De jongens kunnen nu meelopen voorzover hun vermogen dat toelaat", merkte hij tenslotte tevre den op. Schooldirecteur G. van Doorn zei als laatste van de rij sprekers bly te zyn inet de lof en de goede wensen. H\j bracht in het bijzonder dank aan archi tect ir. Kothulzen voor het resultaat, ook ul was hij dan aanvankelijk wel eens „bang geweest voor de kleine ra men". Voorts dankte hij aannemer Ver- hage en het installatiebureau, waarna hij de hoop uitsprak dat er aan zijn school ook nog eens een afdeling weg en waterbouw zal worden toegevoegd. Mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissin gen, die aan het begin van de plechtig heid de aanwezigen hartelijk had ver welkomd, dankte daarna allen voor de belangstelling. Vervolgens trok men in groepen door het gebouw, waarbij de le raren voor tekst en uitleg zorgden. Zaterdagmorgen heeft de oud-pre sident-directeur van de Nederland se Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander het nieuwe schoolge bouw van de Vlissingse U.T.S. of ficieel geopend. De foto werd ge nomen tijdens de rondgang door het nieuwe gebouw, die op de ope ning volgde. Van links naar rechts gedeputeerde M. J. van Poelje, Vlissingens burgemeester inr. B. Kolff,'dr. ir. ben Hollander en schooldirecteur G. van Doom bij een draaibank, waarvan de heer Den Hollander kon zeggen dat hij dit type zelf had ontworpen, toen hij tijdens de oorlog voor de Hem- DR. J. J. OKKER IN GOES: „Het aantal tuberculosegevallen in Zee land beweegt zich nog steeds in een da lende lijn. Landelijk bezien neemt onze provincie zelfs één van de laagste plaatsen in. Ondunks bet feit, dat de tuberculose snel is afgenomen, moet zij toch al gevaarlijk worden beschouwd". Tot deze conclusie kwam dr. J. J. Ok- ker uit Middelburg als voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot bestrijding der tuberculose aan liet slot van dc jaarvergadering, die vrijdag avond in hotel „De Korenbeurs" te Goes is gehouden. „We weten niet hoe dc toekomst zich zal ontwikkelen. Altijd kan zich plotse ling ergens een explosie voordoen. Daarom zulen we de ziekte en de be strijding ernstig moeten blijven opvat ten", aldus dokier Okkcr. Naar aanleiding van een opmerking over het jaarverslag zei de longarts W. K. Schuling, dlstrlcts-t.bc.-arts uit Middelburg, dat de praktijk aangeeft dat de bevolking het onderzoek op de t.b.c. wat al te lichtvaardig gaat op vatten. Hij staafde dit met de opmerking, dat in het district Vlissingen 8,3 pro cent van de opgeroepenen „matig te laat" voor heronderzoek op de Vier hengelaars in sloep voor Schouwse kust aan de grond Opnieuw is de reddingsboot „Maria Ca rolina Blankenheym" uit de haven van Burghxliii* uitgevaren om min of meer overmoedige hengelaars op de Oostcrschelde de helpende hand te reiken. Ongeveer CO meter voor de Scliouwse kust b|j de Plompe Toren zat zaterdag de kajuitsloep „Dokter Job" met vier passagiers aan boord vast. Schipper .1. Minncboo en zijn mannen konden na enig zoeken 's avonds om half negen een lyntje overbrengen. Enkele ogenblikken la ter waren de twee hengelaars en hun metgezellinnen uit de hachelijke positie bevrijd. Het sportvissersgrocpje was te gast in pension „Molen de Lelie" van de heer F. de Groot in Eikerzee. Zaterdag morgen stapte het viertal ln de sloep van dc Eindhovcnaar S. om wat vis te verschalken op de Oosterschelde voor Koudekerke. Storm waarschu wingen en een onder windkracht ze ven opgezweepte zee weerhielden hen niet van hun voornemen. Ze beloof den de pensionhouder 's avonds om zes uur terug te zullen zijn. Toen dit niet gebeurde werd De G. on gerust Hij stapte ln zijn auto en reed alle Schouwse havens aan de zuidkust langs: Zlerikzee. Flaauwers. Schelphoek en Burghsluls. Het zoe ken leverde geen resultaat op en aan het begin van de avond alarmeerde de pensionhouder daarom schipper Minnebo van de reddingsboot in Eurghsluis. Om hall' negen ging de Blankenheym op zoek. Enige tijd later vond men do sloep ,|Dokter Job". Het vaartuig kon later op eigen kracht naar binnen varen. spreekuren verschijnt, terwijl 6.6 procent veel te laat of helemaal niet meer komt. Voor het district Zierik- zee liggen deze cijfers op respectie velijk 11,2 en 9.9 procent en voor het district Middelburg op 7.7 en 4.5 procent. Inkrimping Dr. Tesink uit Goes adviseerde om bij een bacteriologisch onderzoek toch vooral de bron vast te stellen teneinde na te kunnen gaan of de besmetting van humane of oierljjke kant komt. Be sloten werd hierover een brief te laten uitgaan. Dokter Okkcr. die tenslotte een alge meen overzicht gaf, deelde nog mee, dat men van een regelmatig bevol kingsonderzoek al enkele jaren geleden is afgestapt. Het bevolkingsonderzoek wordt nu nog gehouden óp plaatsen waar het nodig is op advies van dc plaatselijke artsen. Dit heeft tot ge volg, dat de dienst wat is ingekrom pen en dat nog enkele andere plannen ln bewerking zijn. Ondanks het feit, al dus dokter Okker, dat de t.b.c. er in Zeeland gunstig voorstaat en de artsen, aan het onderzoek geen volledige dag taak meer hebben, zullen we toch pre ventief moeten blijven werken". Bij de bestursverkiezing werden de art sen J. J. Okker uit Middelburg en bur gemeester R. O. M. Waclput uit 's- Heerenhoek herkozen. Laatstgenoemde treedt als penningmeester der vereni ging op. In de vacature dokter A. J. Schulstra uit Zierikzec kon ook nu nog niet worden voorzien. Advertentie) Vergelijk de Kwaliteiten van verschil lende projectoren ln onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN VERWACHT... OPKLARINGEN Opklaringen met plaatselijk enkele bui en. Matige tot krachtige noordwestelijke wind. Iets lagere temperaturen. ZON EN MAAN 30 oktober Zon op 7.30 onder 17.17 Maan op 9.09 onder 18-39 /WWWWWWWWWMVWWWWWWWWW Vlaamse Damme kreeg gedenksteen van Tijl Uilenspiegel (Van onze Brugse correspondent) Het Vlaamse plaatsje Damme, be kend om zijn Tijl Uilenspiegelhis torie, heeft sinds zondagmorgen een echte plaquette met de beel tenis van deze levensblije held. Op hetzelfde tijdstip dat de onthul ling hiervan onder bazuingeschal plaatsvond, was er een dergelijke festiviteit ook in de drie Duitse plaatsen Möln, Schöppenstedt en Kneitlingen, vlak bij de oostzone, waar Tijl volgens de sagen en le genden ook zijn fratsen zou heb ben uitgehaald. De „Uilenspiegelkring" van Dam me werkt met gelijksoortige ver enigingen in deze plaatsen samen in een soort gemeenschap, die al les wat over Tijl Uilenspiegel is te vinden, wil verzamelen en his torisch wil laten onderzoeken. De Dlaquette in Damme is vervaar digd door de Brugse beeldhouwer Karei Dupon. Volgend jaar mei zal in Damme een monument voor Tijl worden geplaatst en in september komt er een congres. Voor die gelegen heid zal waarschijnlijk ook het Uilenspiegelmuseum uit Schöp penstedt naar Damme worden overgebracht. De collectie hiervan omvat onder meer 4000 werken over Tijl Uilenspiegel, vijf ope ra's, waaronder één van Strauss en één van de Rus Wladimir Vo gel alsmede een vijftiental disser taties. Damme hoopt over enige jaren ook een Uilenspiegelmu seum te hebben. Souburgs Rode Kruis vijfde bij nationale wedstrijden le Assen De helpersploeg van het Nederlandsche Roode Kruis te Oost- en West-Souburg is bij de zaterdagmiddag in Assen ge houden nationale wedstrijden van het Rode-Kruiskorps met 341 punten als vijfde op de ranglijst van twaalf deel nemende ploegen geëindigd. Eerste werd de helpersploeg van het Rode Kruis uit Oisterwijk met 414 punten. Als tweede eindigde het team uit Bodegraven, dat beslag legde op 405 punten. De prijzen werden uitgereikt door de landelijke commandant van de helpsters R.K.K., jonkvrouwe-gravin M. J. van Lynden Sandenburgh uit Den Haag en door de kampcommandant van het Rode-Kruis korps, luitenant-generaal P. Alons- Bij de dames werd de helpstersploeg van de R.K.K. te T eeuwarden eerste. H.M. de Koningin had voor deze wedstrijd twee zilveren medailles beschikbaar gesteld, namelijk voor de beste commandante en commandant. Collecte De collecte ten behoeve van de Nationale Reclassering heeft te Aardenburg 44,75 opgebracht. De te Rilland-Bath gehouden jaarlijkse collecte ten bate van het Koningin Wil- helminafonds heeft 333,04 opgebracht. (Advertentie) Jongetje (10) liep in IJzendijke tegen auto In de Koninginnestraat te IJzendijke is zondagmiddag omstreeks vier uur het tienjarige jongetje Harald Dumonceau tegen een juist passerende Belgische personenauto gelopen en gewond. De be stuurder van de auto. F. V. uit Gent, kon het niet op het verkeer lettende jongetje niet tijdig ontwijken. Dokter A. Lievense constateerde een gebroken bovenbeen en enkele ontvellingen. Het jeugdige slachtoffertje is na het onge val per ambulance overgebracht naar het Sint-Anthonius-ziekenhuis te Oost burg. Bijna een ton in een week De Boerenleenbank te St.-Annaland heeft in de Raiffeissenspaarweek een actie gevoerd. Die week was het bijzon der druk: meer dan 620 mensen depo neerden een bedrag. De totale inleg van deze spaarweek was f 98.319,58. Vis en fruit in Grand Bazaar ZR. C. DE JONG WORDT ADJUNCT-DIRECTRICE Tot directeur-geneesheer van het prot. clir. streekziekenhuis „Betli- esda" te Vlissingen is met nader te bepalen datum van ingang be noemd de heer W. K. Schuling, longurts te Middelburg. Per 1 no vember is bij hetzelfde ziekenhuis als adjunct-directrice benoemd zus ter C. de Jong, die reeds een jaar waarnemend adjunct-directrice is. Zuster De Jong volgt zr. M. J. Blok op, die zoals bekend per 1 november wordt gepensioneerd. De nienwe directeur-geneesheer werd 11 januari 1915 geboren in Semarang (Ja va) en volgde de h.b.s. aldaar alsmede het chr. lyceum in Zeist, waar hij in 1933 het h.b.s.-B diploma behaalde. Na studies in de medicijnen aan de rijks universiteit te Utrecht verwierf dokter Schuling in 1941 het artsendiploma. Na enigq algemene praktyken te hebben waargenomen werd dokter Schuling in 1941 verbonden aan het sanatorium „Sonnevanck" te Harderwyk, waar hij zich specialiseerde in longziekten. In 1944 verbond hij zich aan het con sultatiebureau te Apeldoorn ais t.b.c.- arts. Op 1 december 1945 volgde de aanstelling als districtsarts voor het con sultatiebureau voor geheel Zeeland van de provinciale Zeeuwse vereniging tot bestrijding der tuberculose. In 1946 werd dokter Schuling ingeschreven als specia list voor longziekten. Later werd de taak van genoemd bureau gesplitst voor de districten Middelburg (Walcheren en Schouwen-Duiveland), Terneuzen (Zeeuwsch-Vlaanderen) en Goes (de Bevelanden, Tholen en Sint-Philipsland). Toen werden voor de verschillende dis tricten nieuwe artsen aangetrokken en werd dokter Schuling consultatiebureau- arts voor het district Middelburg, welke functie hij momenteel nog vervult. Half-time functie Dokter Schuling zal deze functie als half-time-functie blijven vervul len. De werkzaamheden van direc teur-geneesheer van „Bethesda" zul len eveneens een half-time-functie vormen. Dokter Schuling is consulent van het zeehospitium Zonneveld te Oostkapelle en is voorzitter van de Middelburgse vereniging van „Het Groene Kruis". Zuster De Jong De nieuwbenoemde adjunct-directrice zr. De Jong is hoofdzuster op de opera tieafdeling. Vanaf 1 november vorig jaar was zy waarnemend adjunct-di rectrice. Zij is al 25 jaar aan „Beth esda" verbonden. Zuster De Jong werd in Loosduinen geboren en was van 1926 tot '33 verbonden aan het diaconessen- huis te Utrecht. Ilierna werkte zy tot 1937 in het Dordtse diaconcsscnhuis. In 1937 kwam zy naar Vlissingen. Koudekerke wil in beroep tegen uitspraak G.S. en besluit Polder Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2