Honden mogelijk vanaf dinsdag aan de lijn £nglebBrt Tegen hondsdolheid in Zeeland E.H.B.O. Kattendijke- Wilhelminadorp 10 jaar AGENDA AANBESTEDING TE VOGELWAARDE NOORD-ZEELAND Bakkers willen vrij on donderdag PuHovers DE PLATTELANDSVROUWEN IN WEMELDINGE HOUDEN EXPOSITIE OVER SCHOLENSITUATIE IN GOES IS RAPPORT IN VOORBEREIDING WEREIDSPMRDAG Zeeuwse Brandwaarborg Maatschappij van 1824 MARKTBERICHTEN -KERKDIENSTEN ZATERDAG 27 OKTOBER 1962. WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Loslopende honden kunnen worden gedood Naar wij van bevoegde zijde ver nemen zal het verwachte gebod om de honden aan de lijn te houden in verband met de heersende honds dolheid in Zeeland waarschijnlijk dinsdag in werking treden. Loslo pende honden kunnen daarna wor den gedood. De waarnemend commissaris der konin gin in Zeeland, mr. dr. A. J. .J. M. Mes, heeft dit besluit vrijdagmorgen genomen, nadat overleg was gepleegd met de hoofdinspecteur voor de veeartsenijkun- dige dienst in Zeeland, de heer VV. J. L. de Groof. Alle burgemeesters in onze provincie zullen zeer waarschijnlijk dinsdag de officiële mededeling hierover ontvan gen. In verband met de vrije zater dag bij de provinciale en gemeente lijke instanties kan de maatregel eerst dinsdag in werking treden. Inhoud De maatregel omvat het gebod, dat de honden in Zeeland zodanig moeten wor den opgesloten of aan een ketting of lijn van voldoende sterkte moeten worden gehouden, dat ze niet in de onmiddellijke nabijheid van andere honden kunnen ko men. Voorts zal er de nadruk op worden gevestigd, dat honden, die in strijd met dit bevel loslopend worden aangetrof fen op last van de burgemeester der ge meente, waar ze zich bevinden, kunnen worden gedood. De afdeling Kattendijke-Wilhelminadorp van de E.H.B.O. hield woensdag in het Wilhelminahuis een feestavond ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan. De voorzitster, mevrouw Boelman-Pas- schier opende deze bijeenkomst en gaf een resumé van de werkzaamheden in de eerste 10 jaar. De voorzitter van het district Zeeland, de heer Allewijnse, bracht zijn felicitatie namens het dis trict over en wees op het nuttige werk in verenigingsverband gedaan. De heer C. Burger feliciteerde namens het ge meentebestuur en sprak de hoop uit voor een verdere groei van de afdeling. Daarna hield dr. Veldhof een causerie over „neus-, keel- en oor-ongevallen". Eeri plaatje op de pick-up liet horen, hoe een doof mens klanken hoort. Vele vragen werden nog gesteld, waarna de voorzitster deze feestavond met een dankwoord aan alle medewerkenden sloot. OOSTERLAND Opbrengst P.I.T. collecte De opbrengst van de huis-aan-huis col lecte ten bate van het Protestants In terkerkelijk Thuisfront, de zogenaamde P.I.T.-collecte, bedroeg te Oosterland 81,93. Aardappelcollecte Vandaag zal te Oosterland een „aard appelcollecte" ten bate van de stichting Kinderzorg worden gehouden. SIRJANSLAND Opbrengst P.I.T.-collecte De collecte voor het P.I.T. bedroeg in Sirjansland 16,36. KERKWERVE Opbrengst P.I.T. collecte De opbrengst van de P.I.T.-collecte te Kerkwerve bedroeg ƒ86,05. HAAMSTEDE WEINIG BELANGSTELLING VOOR NUTSAVONDEN De belangstelling voor de nutsavonden van de afdeling Haamstede-Burgh is niet bepaald groot. Dat heeft het bestuur van de afdeling op de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen weer kunnen mer ken. Ook op deze jaarvergadering in „Het wapen van Burgli" ontbraken veel leden. Voorzitter M. L. J. Fokker noem de deze geringe belangstelling een te leurstelling voor het bestuur. VANDAAG. Middelburg Electro: Jerry Lewis, the La dies Man, 7, 9.15 uur, a.l. City: Blue Hawaii, 8 uur, a.l. Schouwburg: Feest avond Werkplaatsen Walcheren. 8 uur. Gouden Poorte: Kinderoperette „De kleine Stem", 8 uur. Soc. De Vergenoe ging: Dans-Society met Lazy Rivers, 8 uur. Koorkerkcentrum: Hongaarse avond Hcrv. Jeugdraad, 8 uur. Vlisslngen Alhambra: Blue Hawaii. 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Maciste en de tiran nen, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Marconiweg: Officiële opening gemeentelijk uitgebreid technische school, 11 uur. Concertge bouw: Feestavond fa. Bijker, 20 uur. Souburg De Zwaan: Uitvoering Zuider- stemmen. 19.30 uur. Goes Grand: Blue Hawaii, 19 en 21 uur, a.l. C.J.M.V.-gebouw: receptie 70-Jarig bestaan C.J.V. „Excelsior", 15—17 uur. Bergen op Zoom Roxy: El Cid, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Koorts in het bloed. 18 45 en 21 uur, 18 Jaar. Terneuzen Luxor: De inspecteur, 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw: De maagden van Rome. 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: The devil at 4 o' clock, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Mijn vrouw mijn geisha, 20 uur, a.l. Sas van Gent Ol.ymplatheater: Eddie In vuur en vlam, 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Het raadsel van de groene spin. 18.30 en 21 uur, 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop.- Drift en be geerte, 20 uur, 14 Jaar. IJzendUkc Hofzichtthenter: Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester. 20 uur, a.l. Zicrlkzec Concertzaal: Een pyjama voor twee, 20 uur, 18 Jaar. Haamstede Bioscoop.Bom Slavenopstand in Atlantis, 20 uur, 14 Jaar. Oestoerio- liotel: Vertrek wandeltocht vogelwacht, 14 uur. MORGEN. Middelburg Electro: Jerry Lewis, the La dies Man. 3.30 en 7.30 uur, a.l. City: Blue Hawaii, 2.30 en 8 uur, a.l. Vllsslngcn Alhambra: Blue I-Iawali. 15, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Maciste en de tirannen, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Goes Grand: Kop op borst vooruit, 15 uur, a.l. Grand: Blue I-Iawali. 19 en 21 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: De onsterfelijke sheriff, 14 uur, 14 Jaar. Roxy: El Cid, 16 en 20 liUr. 14 Jaar. Luxor: Het rijk van Tarznn, 14 uur, 14 Jaar. Luxor: Koorts in het bloed, 16, 18.45 en 21 uur, 18 Jaar. .Terneuzen Concertgebouw: De maagden van Rome, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De inspecteur, 1C.30 en 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De maagden van Rome, 14 uur, 14 Jaar, Hulst Bioscoopgebouw: The devil at 4 o'clock, 18 en 20.30 uur, 14 Jaar. Bio scoopgebouw: Robin Hood en zijn schel men. 15 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: Mijn vrouw en mijn geisha, 16,30 en 20 uur, a.l. Ledel theater: Met de moed der wanhoop, 14 uur. 14 laar. Sas van Gent Olympiatheater: Eddie in vuur en vlam, 14.30 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Het raadsel van de groene spin, 15.45 uur, 14 Jaar. Het Cen trum: Via Mala, 20 uur, 18 Jaar. Brcskens CasinobloBcoop: Turzan en de lulpanrdkonlngin, 16 en 20 uur. 14 Jaar. l'Jzemlijicp Hofzlchttheater: Mr. Vlubber. de vliegende schoolmeester, 17 en 20 uur, alle leeft. Zierikzee Concertzaal: Een pyjama voor twee, 20 uur, 18 Jaar. Concertzaal: Omar, de woestynhavlk, 15 uur, 14 jaar. Het gebod steunt op de artikelen 61 lid 2 sub. b en artikel 62 der Veewet. Los lopende honden zullen dus niet door de politie in hokken worden afgezonderd, maar de mogelijkheid is opengelaten, dat deze worden gedood. Uiteraard hangt dit van het beleid van de betreffende bur gemeesters af. Burgemeester en wethouders van Vogel waarde hebben vrijdagmorgen ten ge- meentehuize aanbesteed de aanleg van riolerings- en bestratingswerken in de exploitatieplannen Boschkapel le Stoppelsdijk. Hoogste inschrijver was het aanne mingsbedrijf „Zeeland" te Middelburg voor 225-000. J. de Oude N.V. te Bier vliet as de laagste inschrijver met 198.000. De overige inschrijvers waren N.V. Hol te Hulst voor 201.150, I. J. de Ruijsscher te Biervliet voor 203.800, G. A. Sponselee, Kloosterzande, 205.000 N.V. E.L.K., Schoondijke 206.100 en de N.V. Lucasse te Kloosterzande voor 215.000. De gunning is aangehouden. WALCHEREN '"'SS/NCEN Qratoramvereniging heeft „Der Messias" op programma De Vlissingse Oratoriumvereniging zal de voorjaarsuitvoering geven op 14 en 15 februari a.s. Dit is besloten tijdens een dezer dagen in „Delta" te Vlissin- gen gehouden vergadering. Als stuk werd „Der Messias" van Handel geko zen. De oratorium vereniging zal voor de uitvoeringen versterking krijgen van het West Nederlands Symphonie Orkest uit Den Haag. In de vergadering werd in de plaats van de aftredende tweede penningmeester, de heer C- B. van Steenkiste, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, de hoer P. Wisse gekozen. DOMBURG N.C.V.B. vergaderde vrouw A. H. van der Bom-van Dalen, hield de afdeling Domburg van de N.C. V.B. haar maandelijkse vergadering. Spreker voor deze avond was de heer R. Struik, uit Oostkapelle, die een inte ressante lezing hield over Nieuw-Guinea en het zendingswerk daar- De volgende vergadering is vastgesteld op 29 novem ber a-s. WESTKAPELLE De bakkers in Westkapelle hebben aan b. en w- verzocht de verplichte sluiting voor hun winkels, die momenteel op woensdagmiddag is bepaald, te verzet ten naar donderdag. Dit in verband met de invoering van de vijfdaagse werk week voor hun personeel- Een vrye dag op woensdag brengt namelijk moeilijk heden mee voor de broodbezorging in de buitenwijken. Deze bezorging geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag. De winkelsluitings wet maakt echter alleen een verplichte halve-dag-sluiting mogelijk op maandag, dinsdag of woensdag. In verband hier mee hebben de bakkers in een tweede verzoek gevraagd hun winkels uit te zonderen van de verplichte woensdag middagsluiting. Zij zuilen dan in plaats hiervan vrijwillig sluiten op donderdag middag. B. en w. van Westkapelle stel len de raad, die maandagavond vember a.s. om 8 uur in verge bijeenkomt, voor, het verzoek in te wii ligen en hiervoor de verordening betref fende de halve-dag-sluiting voor win kels van 1953 te wijzigen. Op de agenda voor de raai staan verder onder meer oen ""voorstel tot verkoop van 2 gemeentewoningen, de verkoop van 2 percelen grond, de vaststelling van de huur van 3 gemeen tewoningen, de vaststelling van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. RITTHEM Ploegwedstrijd leerlingen „De Vliedberg" te Middelburg Op het bedrijf van de heer P. C. Diele- man te Ritthem werd donderdag voor de 'eerlingen van de christelijke lagere land- en tuinbouwschool „De Vliedberg" te Middelburg een ploegwedstrijd gehou den. De uitslag was: 1. J. Dieleman te Ritthem; 2 -J. Wisse te Meliskerke; 3 J. Francke te Grijpskerke; 4. A. Jas- perse te Grijpskerke; 5. P. de Lange te Wissenkerke; 6. C. Matthijsse te Mid delburg. De iury bestond uit de heren: F. Bom te Wilhelminadorp, A. Lampert te Big- gekerke en D. Vos te Koudekerlte. KOUDEKERKE Nieuwe onderwijzer benoemd Wegens huwelijk van de tegenwoordige onderwijzeres, mej. N. Homburg, is per 1 november a.s. de heer D. Bölicr uit Middelburg tot onderwijzer benoemd aan de hervormde christelijke school te Koudekerke. Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van de N.C.V.B, heeft dezer dagen een maandelijkse bij eenkomst gehouden. Na de bestuursver kiezing vertoonde de heer Weening enige films. Op 21 november zal de N.C.V.B.- afdeling een jaarvergadering beleggen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. A. Hartog, bleek dat gemiddeld 60 leden de nutsavonden in het afge lopen jaar hebben bezocht. Het vorig jaar waren het er 72, dus weer een te ruggang. Ook het ledental zakte en wel van 150 naar 132. Het financieel verslag van de penning meester, de heer A. J. de Ruijter liet een batig saldo over 1961-1962 zien, groot 253,17. De inkomsten waren 1330,38 en de uitgaven 1077,21. De begroting over het a.s. seizoen sluit eveneens met een batig saldo, groot 62,89. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de afdeling deed zich het feit voor, dat voor 3 vacante plaatsen in bet be stuur, geen nieuwe leden benoemd'kon den worden, omdat er geen animo voor was. Tijdens een volgende vergadering zal getracht worden om na een nieuwe stemming alsnog deze open plaatsen te bezetten. Aftredend waren jhr. R. J. H. Q. Röell, de heren M. L. J Fokker en C. A. Hartog die zich niet meer herki* haar stelden. In het winterprogramma zal in novem ber een avond door de Voedingsraad worden verzorgd. In januari volgt een lezing door dr. Schulte-Nordholt over het rassenprobleem. In februari verzorgt de toneelvereniging „Op drift" uit Re- nesse een avond en in maart volgt ten slotte nog een filmavond. Na de rondvraag richtte de heer Fokker zich tot zijn scheidende secretaris, de heer Hartog, die vanaf 1941 bestuurs lid is geweest, en bijna alle jaren het secretariaat op een voorbeeldelijke ma nier heeft behartigd. De waardering voor zijn werk werd door de voorzitter nog eens extra onderstreept, met de aanbieding van een boekebon. De heer Hartog dankte ieder voor de vol le medewerking. De vice-voorzitter dank te de voorzitter, de heer Fokker, die 12 jaar een bestuursfunctie vervulde. Met hartelijke woorden dankte de heer Lysen de scheidende voorzitter nogmaals en bood hem een boekebon aan. De heer N. H. Lysen hield daarna een lezing over „Paddestoelen". goed van pasvorm - om nóóit meer uit te trekken- In nieuwe tinten vanaf 19,75. HERENMODEHUIS "eca WINKELGALERIJ - MIDDELBURG Films in Noord-Zeeland „Pyjama voor twee" met Rock Hudson en Doris Day Het succesvolle duo Doris Day-Rock Hudson is weer te zien in de Concert zaal-bioscoop in Zierikzee- „Pyjama voor twee" is de titel van de. pikante film, waarin we de twee sterren aan vankelijk weer als rivalen op leven en dood zien- Dank zij een groot aantal „handigheidjes" van de zijde van Rock Hudson, waaraan zelfs een winnaar van de Nobelprijs te pas komt, is er uitein delijk toch een haupy-end aangesmeed. In „Omar, de woestijnhavik", een span nende avonturenfilm, zien we een oude bekende terug, namelijk Yvonne de Car lo, die meteen al toont het vak nog niet te zijn verleerd. In de bioscoop van hotel Bom in Haam- stede draait „Slavenopstand in Atlan tis", een spannende film die we reeds eerder bespraken. Wedstrijden Tholense Boys Vandaag, zaterdag zal Tholense Boys weer een uitwedstrijd spelen tegen V-V. N. II uit Klundert en het tweede elftal tegen V.V.N. IH Het derde elftal van Tholense Boys speelt om half vier thuis op het sportterrein aan de Zeekweg te gen Smerdiek II. OP 1, 2 EN 3 NOVEMBER Tentoonstelling van „strobloemen" Het zyn momenteel drukke dagen voor de byna dertig leden van de afdeling Wemeldinge van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, die de gehele dag druk bezig zijn met het treffen van voorbereidingen voor de op 1, 2 en 3 no vember a.s. in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat te houden tentoonstelling van strobloemen. Onder de energieke leiding van de presidente, mej. J. D. Dekker, besteden de plattelandsvrouwen vele middagen en avonden aan het op maken met gedroogde bloemen van schaaltjes, manden en boeketten. Het idee om begin november een ten toonstelling van z-g. strobloemen in te richten werd begin van dit jaar gelan ceerd- De Wemeldingse plattelandsvrou wen, die een uitstekend team vormen, waren er onmiddellijk enthousiast voor. Met veel liefde en veel zorgen hebben alle dames in hun respectievelijke tuinen bloemen en plantjes gekweekt, straks in fraaie opmaak op de expositie zijn te bewonderen. Vele middagen ook hebben de dames dit voorjaar in deze zomer uitgetrokken om bloemen, gras sen, distels enz. te zoeken langs dijken en wegen- Duizenden veelkleurige bloe men zijn op deze wijze bijeen gebracht MOMENTOPNAMEVOOR B. EN W. Voorzieningen in Goes-Zuid spoedig aan de orde De voorbereidingen voor de tentoonstel ling zijn momenteel in volle gang. Alle bloemen en planten zijn inmiddels op draad gezet, hetgeen een héél karwei is geweest. De dames hebben er honderden werkuren ingestoken. Momenteel zijn zij druk doende aan de „opmaak" van de schalen en dergelijke. De dames hebben daarvoor de beschikking over een keur van bloemen, grassen, distels en kale bassen. Het ene werkstuk is al mooier dan het andere, hetgeen veelbelovend is voor de over een week te houden expositie. Aan de tentoonstelling is ook een ver koopstand verbonden, waar de bezoekers fraai opgemaakte boeketten kunnen ko pen. In totaal zijn voor de verkoop on geveer 150 mandjes beschikbaar. De Wemeldingse plattelandsvrouwen ver wachten veel van hun tentoonstelling, want een dergelijke expositie is nog nooit te voren in deze vorm opgezet. De expositie is gedurende drie dagen van 10-12, van 2 tot 6 en van 7 tot 10 uur geopend. De afdeling onderwys van de gemeente Goes bereidt momenteel een rapport een overzicht zal worden gegeven van de stand van zaken bij het onderwys in Goes. Dit rapport kan ge zien worden als een „momentopname", waarop b. en w. nieuwbouwplannen kun nen baseren. Zo is onder meer nagegaan hoeveel kin deren uit pion zuidoost dc kleuter- en la gere scholen in west. oost en centrum bezoeken. De cijfers wijzen uit, dat bin nen afzienbare tijd „over de spoorlijn" scholen zullen moeten worden gebouwd, zowel voor het kleuteronderwijs als voor het gewoon lager onderwijs. „Op dit ogenblik is de situatie nog zo, dat geen enkele groepering in aanmerking komt een kleuterschool of lagere school te bouwen in Goes-Zuid", verklaarde ons de wethouder van onderwijs, mr. J. G. v. d. Burgt. De wethouder verwacht wel, dat binnen niet al te lange tijd voorzie- ningen zullen moeten worden getroffen deze nieuwe wijk van Goes. De afdeling Volksonderwijs in Goes openbaar onderwijs en de schoolbesturen van verschillende bijzondere scholen vol gen de ontwikkeling in zuid nauwlet tend. In plan zuid is een strook grond gereserveerd voor openbare bebouwing, zoals mogelijk een hulppostkantoor en kleuter- of lagere scholen V ervanging In de sector van het lager onderwys vormen de Kohnstanimschoo], de Beatrixschool en de lagere school van de gereformeerde gemeente knelpun ten. Van deze drie scholen heeft al leen de hervormde Beatrixschool nog geen urgentieverklaring. Op een spoe diger realisering hebben kans de openbare prof. dr. Kohnstammschcol en de lagere school van de Gerefor meerde Gemeente, die resp. sedert 1961 en 1962 in het bezit zijn van een urgentieverklaring. De plannen zijn echter nog niet geheel rond, mede als gevolg van het feit, dat er moeilijkheden zijn gerezen over de plaats van vestiging. De gereformeerde gemeenteschool zou namelijk worden ge bouwd nabij de ulo van de Gereformeer de Gemeente. De desbetreffende uitbrei ding is echter niet goedgekeurd, omdat de school teveel in de groenstrook langs de De Graafstraat zou uitsteken. Men is het er echter wel over eens, dat een nieuwe prof. dr. Kohnstammschool in plan Valckeslot moet verrijzen. Het plan voor de bouw zelf is evenwel nog niet rond. Wat het ulo-onderwijs betreft wacht de christelijke ulo aan de Westwal, die met verschillende dependances werkt, op een vervangende school. Reeds in 1957 ver kreeg deze school een urgentieverkla- ring. Nieuwbouw zal worden gereali seerd naast het hervormde rusthuis „Randwijck". Het wachten is hier op de rijksgoedkeuring. De r.-k.-ulo aan de Westsingel, die in een oud en veel te klein gebouw zit, zal zeer waarschijnlijk voorlopig onderdak krijgen in de oude rijks-h.b.s. aan de A. J. Kade. Spoedig zal de raad hierover een voorstel bereiken. Aldoende gehol pen is de r.-k.-ulo dan nog niet, want het uiteindelijke doel is nieuwbouw. Tenslot te zijn er nog verschillende kleuterscho len in Goes, die op nieuwbouw mikken. DINSDAG 30 OKTOBER a.s. Tijdens de WERELDSPAARDAG geeft de bank een premie van 2,50 voor inlagen van ƒ5,of meer. De spaarder wordt niet meer dan eenmaal een premie toegekend. Openingsuren op 30 oktober van 9,tot 12.30 uur 13.30 tot 17.00 uur 19.00 tot 20.00 uur EEN BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK SLUIT UW brandverzekering bij de gevestigd te Zierikzee Kantoor: Lange Nobelstraat 31 Telefoon 2162 ZUID-BEVELAND Rijden, remmen, bochten nemen.... in één woord: fantastisch! schrijft de heer W. Bloem, Kanaalstraat 64, Amsterdam, een van de deelnemers aan „Operatie 50.000". waarbij 50 Nederlandse automobilisten die minstens 50.000 km per jaar rijden - hun objectieve oor deel geven over de Englebert- banden 33 en Max. De heer Bloem vertelt verder: „Over de rijkwalitetten van mijn Englebert-banden ben ik bijzonder tevreden Slecht b'cstrate klinker wegen, ook bij regen, leveren gem enkele moeilijkheid op. Elke oneffen heid nemen deze banden zonder p-otest!" Zo spreken de resultaten van „Operatie 50.000" een duidelijke taal £nglebèrf GOES Filmavond Kon. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde Donderdagavond hield de afdeling Goes van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde in „De Landbouw" een geslaagde leden vergadering. Tijdens deze vergadering werd een tweetal films vertoond, te we ten „En de zee was niet meer" en „Los de vang". De eerste film handelt over de oude glorie van onder meer Elburg. Spakenburg, Huizen, Marken, terwijl de tweede film van Bert Haanstra over de verdwijnende molens gaat. Beide films vielen hij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak. Tevoren handelde men een kort huis houdelijk gedeelte af. In zijn openings woord sprak de voorzitter, de heer K. Goudzwaard een speciaal welkom tot de gasten, de leden van de Koninklijke Na tuurhistorische vereniging van de afde ling Goes. Voorts memoreerde hij het gunstig verloop van de deelname aan het Goese Fruitcorso. Hij wees er hier bij wel op, dat het batig saldo iets min der zal z'jn dan de oorspronkelijke ra ming. Voor de bloembollenwedstrijd, die op 7 maart 1963 zal worden gehouden hebben reeds 25 leden van de vereniging ingeschreven. In het winterprogramma zullen enkele wijzigingen komen. Zo zal de oorspronkelijk vastgestelde lezing in februari van de heer Geleijn uit Aals meer geen doorgang kunnen vinden. Wel zal op 7 januari een filmavond worden, gehouden. Tijdens deze bijeenkomst werd een aantal boekebonnen aan winnaars van wedstrijden uitgereikt. Na de vertoning van de films besprak de heer Goudzwaard een aantal bessen en rozen. VEILING TERNEUZEN Sla 3,5013. Bloemkool A 4665, AH 2556. Bil 11—35, CH 13, afwijkend 11—21. Knol selderij 1214. Selderij 11. Meerlanders I 11,50 •11,80. Bintjes, bonken 15,70. I 3,90. Andijvie 7—23. Kassnijbonen 114—125. Prinsessenbonen II 74—100. Prelude IIB 106. Sabo II 54—64. Rode kool 14. Savooiekool 7—9. Boerenkool 8. Breekpeen 1012. Waspeen 2628. Prei 33 37. Spruiten AH 58—70, B 53—66. Tomaten All 2537, CU 25. Pronkbonen U 25—62. Uien 6—12. Witlof A 87—92, B 71—80, Bil 40—65, afwijkend 2044. Cox Orange Pippin I 85 72. 80 73. 75 7682, 70 77—82, 65 69—70. 60 60, 55 41—42. U 85 64, 80 65. 75 69. 70 71. 65 58, IID 20—24. IU grof 4451, III fijn 20. Goudrenet I 85 50, 80 52. 75 52, 70 49, 65 44, IID 32, UI grof 32—39, III fijn 33. James Grieve I 75-85 4547, 65-75 46 50. UI grof 40. Glorie van Holland I 65 38. Zoete appelen UI grof 22, III fijn 19. Doyenne du Cornice II 75 90, 70 92, 65 88—90, nD 69— 77. ni grof 63—64, III fijn 51—53. Conférence in grof 39. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 14 tot en met 20 oktober de volgende hoeveelheden aangevoerd: 357 kg bot: US kg schar: 6 kg schol; 408 kg tong; 1 kg rog: 304 kg kabeljauw: 439 kg wijting: 14 kg tarbot; 17.993 kg exportgarna len; 1085 kg binnenlandse garnalen: 2641 kg onverkochte garnalen; 766 kg onverkochte bot. 26 oktober. Aardappelen: Koopmans Blauwe drielingen 810, grote 710. Bintjes bonken 10—12, grote 9—17. Tomaten AI 230, BI 244, Cl 157, AU 186, BU 207, CII 105. Fruit: Peren: Legipont IU fijn 26, UI grof 27. Gieser Wildeman 55-60 3913, 50-60 37- 42, IID 24. Conférence 65 op 4648. 55-65 39- 44, III fijn 1928 UI grof 38. Bonne Louisse II fijn 27. Doyenne 70 op 82'60-70 77, 70-80 67. Appelen: James Grieve 65-75 44—52, 65-70 41, IID 38—39, IU fijn 36, III grof 49. Glorie Holland 65-75 2847, III grof 32, IU fijn. Goudrenet 80-85 42, 70-75 44, UI grof 3743, IU fijn 38—40. Jonathan 60-65 29—32, IID 15— 18. Ellisons Orange 65-75 4246, IID 31. Cox Orange Pippin 60-65 55, 55-60 44, 50-60 40. ID 26, IU fijn 12, IU grof 41. Druiven: BI. Alicante I 138—144. U 123—133. Groenten: Andijvie I 18, II 13. Savooiekool I 19,50, II 25. Prei I 20,50. U 16. Bloemkool 3 per kist 21—40, idem 4 per kist 1128. idem 6 per kist 1127, idem 8 per kist 1117. Kom kommers groen 10—24, idem wit 10—24. Sla 3.50—15. Waspeen 3—15. Witlof 64—98. Kas snijbonen 167175. Uien 518. Spruiten, on- geschoond 2368. idem geschoond 8094. Bospeen 16-^20. Breekpeen 79. Rode kool 915. Knolselderij 1419. Dubbele bonen 103 -138. Witte kool 6—11. Boslcroten 8—12. Pronkbonen 41. Spinazie 11—50. Veldsla 122 153. Snijbonen 136165. Kroten per kg 8. VISMIJN «OLIJNSPLAAT 3731 kg exportgarnalen 0,802.49. 167 kg han delsgarnalen 1,50. 83 kg bot. 32 kg wijting. 42 kg tong. 14 kg rog. 2 kg tarbot. 7 kg vis iever. VEILING BERGEN OP ZOOM 26 oktober. Andijvie 11—25. Sla 314—16li. Spinazie 11—37. Rode kool 7—17. Witte kool 913. Kroten 612. Bospeen 1620. Waspeen 930. Bloemltoól 1154. Stamboon dubbele prinsessen 611,32. Snijbonen 1,772,10. Sa vooiekool 11—24. Prei 2341. Komkommers 13—34. Tomaten 25—58. Spruiten 25—1, Witlof 63—86. Cox Orange 27—56. Goudrenet 32—41. Glorie van Holland 17—33. B. Hardy 41—46. Con férence 2047. Legipont 3145. Doyenne du Cornice 7095. ZONDAG 28 OKTOBER Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds. Oort, Bruinisse 10 en 5 ds. Poort, Burgh 10 ds. Don (H.D.), Dreischor 10 ds. v. Vliet (H.D.), Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. v. d. Ban, Haamstede 10 ds. Boer, 7 dhr. Ma- lipaard. Kerkwerve 2.30 ds. Zonne veld, Nieuwerkerk 10 ds. Westerhof, Noordwelle 9.30 ds. v. Liere, Noord- gouwe 10 vic. Keiling, Ouwerkerlc 7 ds. Westerhof, Oosterland 10 ds. Groenewegen (H.A.) 5 idem, Renes- se 11 ds. v. Liere, Serooskerke 10 ds. Sonneveld, Sirjansland 10 leesd., 6.30 ds. v. Vliet. Zierikzee Nieuwe kerk 10 ds. Assendorp, Gasthuis kef k 10 ds. Nijssen, 7 ds. Boer, Zon- nemaire 10 ds. Duvekot. Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentzel, Bruinisse 10 en 5 dienst, Haamstede 10 en 3 ds- Lindeboom, Nieuwerkerk 10 en 5 ds. Becker. Oos terland 10 en 3 ds. Boerma, Scharen dijke 10 en 2.30 ds. Den Heeten, Zie rikzee 10 en 5 ds. Tiemersma, Zonne- maire 10 en 2.30 ds. Huyser. Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 leesd. Haamstede 10 en 3 leesd., Nieuwei'kerk 10 en 3 leesd., Oosterland 10, 2.30 en 6 leesd., Zierikzee (St-Domusstr.) 10. 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 leesd., Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Ihr. Gerei'. Kerk. Kerkwerve 10 en 6 .eesd., Zierikzee 10 leesd., 6 ds. v. d. Klis, Haamstede 10 en 3 leesd., Nieu werkerk 10 en 3 ds. v. d. Klis. Leger des Hëils. Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst- Geref. Kerk (vrygem.) Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Keizer. ZONDAG 28 OKTOBER 1962. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en ds. Leenmans, Poortvliet 10 en 6 ds. van Dijk, Scherpenisse 9.30 en 2.30 kand. A. v. d. Vlist, Utrecht, St.-Anna- iand 10 en 6 dhr. J. Hubach, Giessen- dam, Stavenisse 10 en 6 ds. Zwanen burg, St.-Maartensdijk 9.30 leesd., 2 ds v. d. Haar, Tholen 10 en 3 ds. J. v. Slie- drecht Baarn, St.-Philipslancl 9.30 ds. v. d. Haar, 2.30 ds. Leenmans. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 ds. v. d. Stoel, Poortvliet 10 leesd., 2. ds. v. Egmond, Tholen 10 en 5 ds. van Egmond, Anna Jacobapolder 10 en 2.30 ds. Haverkamp. Geref. Gemeente. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd., Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd., St.-Annaland 9.30, 2 en 6 leesd., Tholeij 10, 2.30 en 6.30 leesd., St.-Pliilipsland 9.30 en 6 ds. Suijker, 2.30 leesd., 26 nov. 7.30 ds. A. Honltoop. Oud Geref. Gem. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd., St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad, Stavenisse 9.30 en 6 ds. Slager, 2 leesd. Ghr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd., Tholen 10 en 6.30 ds. van Doorn. Rehobolh. St.-Maartensdijk 7 dienst. Ned. Protestantenbond. Tholen 5 W. C. F. Metz Arnhem. Oud Geref. Kerk. St.-Maartensdijk 9. 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned. Oud-Vossemeer 10 2.30 en 6.30 leesdienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Zierikzee: dokter W, Bontkes, Touwbaan 20. tel. £280. Brouwershaven, Noordgouwe en Dreischor: dokter W. A. Terpslra, Brou wershaven. tel. 01119—280. Oosterland en Bruinisse: dokter K. van Leeuwen. Brui- s. tel. 01113—280. Tholen, Poortvliet, St.- Philipsland, Nieuw- en Oud-Vossemeer: dok ter L. D. Looysen, Plantage 9, Tholen, tel. 01660—542 en dokter R. C. Renes, Raadhuis straat 26, Oud-Vossemeer. tel. 01G67400. Stavenisse. Sint-Maartensdijk en St.-Anna land: dokter J. M, v. d. Bel, Sint-Maar tensdijk, tel. 01666—400. DIERENARTSEN. Voor Sehouwen-Duiveland: dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, tel. 01116310. VEILING ROTTERDAM. 15 oktober, Aardappelen 12—15. Andijvie 18— 29. Bloemkool I A: 6 stuks per bak 3149. 5 stuks per bak 5362. 7 stuks per bak 3339. Bloemkool II A: 6 stuks per bak 24—32, 7 stuks per bak 1925. Dubb. bonen I 1.141.71, - U 871.30. Pronkbonen 89—1.03. Kassnijbonen 1.82—2.11. Rode kool 10—18. Gele kool 12—16. Groene kool 1113. Sla I 714, H 89. Spï- 44—56. Spruiten I A 41—62, II A 34—38. Prei 15—32. Selderij 4—11. Peterselie 8—10. Grote peen 10—13. Uien 13—21. Witlof I A 87 -1.05, II A 67—93. I B 79—85, II B 73—74. Aanvoer 35.000 kg. Knolselderij 1319. Fran- kenthalers 1.41—1.44. Black Alicante 1.30— Golden Champion 1.69—2.08, Coxs Orange Pippin KI. I A 6083. I B 5064. I C 37—51, II A 53—76, II B 43—56, II C 33—42. Glorie van Holland KI. I A 36—42. I B 35—39, I C 32—34, U A 32—37, II B 30. Ellisons Orange KI. I A 40—48. I B 37—51, I C 31—45. Goudreinetten KI. I A 45—54. I B 41—49, II A 4648, II B 4044. Bonne Louise d'Avranche KI. I A 46—66, I B 46—56, I C 38—46, II A 1—63. Légipont Kl. I A 48—60, I B 46—50, I 38—39. Beurré Hardy Kl. I A 75—80, I B 7074, I C 6568. Conference Kl. I A 4758, 42—55. I C.36—41, XI A 44—50, II B 36-^43. n C 3035. Döyenné du Cornice Kl. I A 98 J 94—96, I C 95—99- Transparent de Croncels Kl. I A 43—44. I B 35—40, I C 32—36. Aanvoer fruit 182.000 kg. VEILING STAVENISSE. oktober. Uien, midden 20.90, bonken 20.60, drielingen 26.80, picklers 24,40, aanvoer 52 ton. VEILING KAPELLE 26 oktober. Glorie van Holland I 80 41, I 75 44, I 70 45. I 65 41, II 70 38. II 65 36, IID 30, grof 32, fijn 18. Goudrenet I 85 55,10, I 80 55—55.60, I 75 53.70—54,20, I 70 47,50—48,90, I 65 43—44, U 85 50, II 80 52. n 75 51. II 70 45 —46, II 65 41—43. IID 33—34, grof 40,40— 41,30, fijn 31, val 21. Cox Orange Pippin I 75 76, I 70 77, I 65 69, I 60 61. I 55 41. H 60 52, n 55 33. IID 24, grof 51, fijn 19: geel 75 73, I 70 79—81, I 65 70, I 60 62, I 55 43. Jonathan I 75 49, I 70 47—49, I 65 41—44. I 60 33—34, II 70 34, U 65 32, H 60 29. UD 21, grof 22—25, fijn 19,50. Zoete Ermgaard I 55 43, UD 24, fijn 15. James Grieve II 65 39, U 75 46, II 70 44. Golden Delicious H 70 45. grof 38. ,Tuin- zo'et I 60 69, I 55 62, I 50 43. Zoete Campagne UD 26. grof 43. Lombarts Calville U 75 35, H 70 38, II 65 35. II 60 25, IID 20, grof 23. Allington Pippin I 75 37, I 70 39. I 65 35. I 60 IID 22, grof 21. Laxton Superbe I 75 37, 1 37, I 65 33, I 60 26. IID 18. Lemoenappel I 70 39. Sterappel I 65 59, II 60 50, II 55 43, UD 18. Doyenne du Cornice I 80 91, I 75 95—102, I 70 95—102, I 65 98, U 75 91, II 70 92, U 65 88, II 60 80, II 55 66, grof 68, fijn 48. Zwjjn- dreehtse wijnpeer I 60 36, I 55 41, I 50 25—28, IID 12. grof 16, fijn 9. Conférence U 65 37, II 60 37—38, H 55 30—34, nD 20. fijn 10—17. Legipont II 65 46. U 6t 43, II 55 34, grof 31, fijn 14. Saint Remy I 75 31, I 65 29, n 75 25, U 65 28. IID 21,4021,60, grof 21, fijn 16. Com- tesse de Paris I 70 28, I 65 29. I 60 25, I 55 18. UD 11. grof 13, fijn 9. B. Alex. Lucas U 80 36, n 75 44, II 70 52. I 165 44, IID 21—23, grof 13, fijn 12. Gieser Wildeman I 60 51—52, I 55 42—47. I 50 39—41, II 55 38. nD 25. grof 27. fijn 1417. Triomphe de Vienne grof 28, fijn 15, kroet G1,-,. Jodenpeer I 60 24, I 55 24, I 50 19, UD 9, grof 12, fijn 7Nouveau Poiteau II 65 18, II 55 14. UD 7, fijn doordraai. Ponds- peer U 75 26. Bonne Louisse grof 22, fijn 19. kroet 6V2. Kroetappelen geplukt 20. val 17. Blauwe druiven extra 131—138, I 127—128, II 113. Noten per stuk I 23. Aardbeien per doos n 5471. Bramen per doos n 24. Groenten: Kropsla 9. Bloemkool 1110. Sa vooiekool 7. Bosselderij 46',4. Prei 2526. Kassnijbonen 136. Dubbele bonen 77—100. Spinazie 12. Tomaten AB I 39—48, ABC I-II 25—31. VEILING V.V.Z.B. GOES Export- en industrieveiling: Cox Orange Pip pin KL. I 80*85 73, 75-80 77—80, 70-75 79—80, 65-70 68—73, 60-65 60,10—61,10, 55-60 41—42, IID 27. Goudrenet KL. I 90-95 52, 85-90 54—56. 80-85 55—58, 75-80 53—57, 70-75 49—52. 65-70 44—45, IID 34, grof 42-43, fijn 34, KL. II 75-80 4447, 70-75 42—44, 65-70 39—41. Glorie van Holland KL. I 85-90 41, 80-85 43, 75-80 44—45, 70-75 45, 65-70 41, UD 31, KL. II 70-75 42, 65-70 38—43. Zwijndrechtse Wijnpeer KL. I 60- 65 35, 55-60 39, 50-55 25, nD 12, Saint Remy KL. I 75-85 31, 65-75 29. UD 21. Comtesse de Paris KL. I 70-75 26. 65-70 28, 60-65 24. 55-60 19. IID 12. B. Alex. Lucas KL. I 80-85 47, 75-80 53, 70-75 58. 65-70 51, IID 22. Doyenne du Cornice KL. II 80-85 88, 75-80 93, 70-75 92, 65-70 90, UD 78. Diverse appelen, val 19, ge plukte kroet 20—21. Totale aanvoer hard fruit 7500 kisten. Gewone veiling: Allington Pippin KL. I 75-80 37. 70-75 39, 65-70 31, 60-65 28. UD 19. grof 27, fijn 20. Laxton Superbe KL. I 80-85 34, 75-80 35. Jonathan KL. I 75-80 39. 70-75 39. 65- 70 35. 60-65 32—33, IID 23, grof 24. Lombarts Calville KL. I 75-80 39. 70-75 39. Golden De licious KL. I 80-85 78. 75-80 73, 70-75 64, 65-70 55. Doyenne du Cornice KL. I 80-85 92 75-80 97, 70-75 93, 65-70 93, IID 78. grof 75, fijn 59—62. Legipont KL. I 65-70 52, 55-60 42, UD 6. B. Alex. Lucas grof' 20, fijn 16. Zwijn drechtse wijnpeer gi-of 1516, fijn 89. Com tesse de Paris grof 15. Black Alicante I 124— 137, II 120—i30, III 74—90. Frankenthaler I 125, II 117. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 2645, All 22—36, BI 20—31, BII 13—21, afwijkend 13—21. Kropsla 18, n 4—8, Cl 4—5. Knolsel derij I 12—15, II 4—6. Per bos: Wortelen 11— 22. Selderij 3—6. Por kg: Tomaten AI 25—45, AU 30—31. BI 34—46. Cl 25—26. Spinazie 28— 30. Witlof All 71—79, BI 58—67, afwijkend 56. Spruiten AI 55—57, BI 35—36, BII 33. Peen 15—18. Veldsla I 51—56. II 51. Prei AI 21—24, All 18. Rode kool I 10, II 78. Groene sa vooiekool I 20—22. II 14—15. Andijvie II 13, I '1621. Stoksnijbonen II 83—92, Pronkbo nen I 8896, n 77. Dubbele prinsessenbonen U 97—108, IIB 75—95, IU 66. Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, te lei. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21