Honden mogelijk vanaf dinsdag aan de lijn Qca ngleberï Tegen hondsdolheid in Zeeland DEKKER'S DRANKEN AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Pullovers DE PLATTELANDSVROUWEN IN WEMELDINGE HOUDEN EXPOSITIE DE INSPECTEUR, AANVAARDBARE EILM VAN PHILIP DUNNE MARKTBERICHTEN Bakkers willen vrij op donderdag KERKDIENSTEN AXELSE SPORTVELDEN KOMEN IN NOVEMBER BIJ SPORTSTICHTING ZATERDAG 27 OKTOBER 1962. Wissel Zeeuws - Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Loslopende honden kunnen worden gedood Naar wij van bevoegde zijde ver nemen zal het verwachte gebod om de honden aan de lijn te houden in verband met de heersende honds dolheid in Zeeland waarschijnlijk dinsdag in werking treden. Loslo pende honden kunnen daarna wor den gedood. De waarnemend commissaris der konin gin in Zeeland, rar. dr. A. J. J. M. Mes, heeft dit besluit vrijdagmorgen genomen, nadat overleg was gepleegd met de hoofdinspecteur voor de veeartsenijkun- dige dienst in Zeeland, de heer W. J. L. de Groof. Alle burgemeesters in onze provincie zullen zeer waarschijnlijk dinsdag de officiële mededeling hierover ontvan gen. In verband met de vrije zater dag bij de provinciale en gemeente lijke instanties kan de maatregel eerst dinsdag in werking treden. Het gebod steunt op de artikelen 61 lid 2 sub. b en artikel 62 der Veewet. Los lopende honden zullen dus niet door de politie in hokken worden afgezonderd, maar de mogelijkheid is opengelaten, dat deze worden gedood. Uiteraard hangt dit van het beleid van de betreffende bur gemeesters af. Inhoud De maatregel omvat het gebod, dat de honden in Zeeland zodanig moeten wor den opgesloten of aan een ketting of lijn van voldoende sterkte moeten worden gehouden, dat ze niet in de onmiddellijke nabijheid van andere honden kunnen ko men. Voorts zal er de nadruk op worden gevestigd, dat honden, die in strijd met dit bevel loslopend worden aangetrof fen op last van de burgemeester der ge meente, waar ze zich bevinden, kunnen worden gedood. E.H.B.O. Kattendijke- Wilhelminadorp 10 jaar De afdeling Kattendijke-Wilhelminadorp van de E.H.B.O. hield woensdag in het Wilhelminahuis een feestavond ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan. De voorzitster, mevrouw Boelman-Pas- schier opende deze bijeenkomst en gaf een resumé van de werkzaamheden in de eerste 10 jaar. De voorzitter van het district Zeeland, de heer Allewijnse, bracht zijn felicitatie namens het dis trict over en wees op het nuttige werk in verenigingsverband gedaan. De heer C. Burger feliciteerde namens het ge meentebestuur en sprak de hoop uit voor een verdere groei van de afdeling. Daarna hield dr- Veldhof een causerie over „neus-, keel- en oor-ongevallen". Een plaatje op de pick-up liet horen, hoe een doof mens klanken hoort. Vele vragen werden nog gesteld, waarna de voorzitster deze feestavond met een dankwoord aan alle medewerkenden sloot. (Advertentie) FEESTKLANKEN VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51, TELEFOON 4266 AANBESTEDING TE VOGELWAARDE Burgemeester en wethouders van Vogel waarde hebben vrijdagmorgen ten ge- meentehnize aanbesteed de aanleg van riolerings- en bestratingswerken in de exploitatieplannen Boschkapelle en Stoppels dijk. Hoogste inschrijver was het aanne mingsbedrijf „Zeeland" te Middelburg voor 225.000. J. de Oude N.V. te Bier vliet t 'as de laagste inschrijver met 198.000. De overige inschrijvers waren N.V. Hol te Hulst voor 201.150, I. J. de Ruijsscher te Biervliet voor 203.800, G. A. Sponselee, Kloosterzande, 205.000 N.V. E.L.K., Schoondijke 206.100 en de N.V. Lucasse te Kloosterzande voor 215.000. De gunning is aangehouden. VANDAAG. Middelburg Electro: Jerry Lewis, the La dies Man. 7, 9.15 uur, a.l. City: Blue Hawaii. 8 uur, a.l. Schouwburg: Feest avond Werkplaatsen Walcheren, 8 uur. Gouden Poorte: Kinderoperette kleine Stem". 8 uur. Soc. De Vergenoe ging: Dans-Society met Lazy Rivers, 8 uur. Koorkerkcentrum: Hongaarse avond Herv. Jeugdraad, 8 uur. Vlisslngcn Alhambra: Blue Hawaii, 19 21 uur, a.l. Luxor: Maciste en de lir, nen, 19 en 21 uur, 14 jaar. Marconiweg: Officiële opening gemeentelijk uitgebreid technische school, 11 tiur. Concertge bouw: Feestavond fa. Bijker, 20 uur. Souburg De Zwaan: Uitvoering Zuider- stemmen. 19,30 uur. Goes Grand: Blue Hawaii, 19 en a.l. C.J.M.V.-gebouw: receptie 70-jarig bestaan C.J.V. „Excelsior", 1517 Bergen op Zoom Roxy: El Cid, 20 jaar. Luxor: Koorts in het bloed, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Temeuzcn Luxor: De inspecteur, 20 .14 jaar. Concertgebouw: De maagden Rome, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: The devil s o' clock, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Mijn vrouw mijn geisha. 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiathenter: Eddie in vuur en vlam, 20 uur. 14 jaar. Axel Het Centrum: Het raadsel van de groene spin, 18.30 en 21 uur, 14 jaar. Brcskcns Casinobioscoop: Drift en be geerte, 20 uur, 14 jaar. IJzcndiJkc Hofzichttheatcr: Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester. 20 uur. a.l. Zlcrlkzec Concertzaal: Een pyjama voor twee, 20 uur. 18 jaar. Haamstede Bioscoop Bom- Slavenopstand in Atlantis, 20 uur. 14 jaar. Oestoerlo- hotel: Vertrek wandeltocht vogelwacht, 14 uur. MORGEN. Middelburg Electro: Jerry Lewis, the La dies Man, 3.30 en 7.30 uur, a.l. City: Blue Hawaii, 2.30 en 8 uur. a.l. Vllssingen Alhambra: Blue Hawaii. 15, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Maelste en de tirannen. 15, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Kop op borst vooruit, 15 uur. a.l. Grand: Blue Hawaii, 19 en 21 uur, a.l. Roxy; De onsterfelijke ir, 14 jaar. Roxy: El Cid, 16 en 20 uur. 14 jaar. Luxor: Het rijk van Tarzan, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Koorts in het bloed, 16, 18.45 en 21 uur, 18 Jaar. Terncuzcn Concertgebouw: De maagden van Rome, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De inspecteur, 16.30 en 20 uur. 14 jaar. Luxor: De maagden van Rome. 14 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: The devil at 4 o'clock, 18 en 20.30 uur, 14 ja scoopgebouw: Robin Hood cn zijn schel- Oosthurg Ledeltheater: Mijn vrouw er mijn geisha, 16,30 cn 20 uur. a.l. Ledel theater: Met de moed der wanhoop, 14 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Eddie vuur en vlam. 14.30 uur. 14 jaar. Axel Het Centrum: Het raadsel van de groene spin. 15.45 uur. 14 jaar. Het Cen trum: Via Mala, 20 uur. 18 jaar. Brcskcns Casinobloscoop: Tnrzan en de luipaardkoningin. 16 en 20 uur," 14 jaar. IJzendijke Hofirtchttheater: Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester, 17 en 20 uur, alle leeft. Zlcrlkzce Concertzaal: Een pyjama voor twee, 20 uur, 18 jaar. Concertzaal: Omar, de woestijnhavik, 15 uur, 14 jaar. Bestuur ziekenpastoraat De verschillende mutaties wegens ver trek enz. hebben het bestuur van de stichting Herv. Ziekenpastoraat West- Zeeuwsch-Vlaanderen in de samenstel ling enige verandering doen ondergaan. Het bestuur ziet er momenteel als volgt uit: ds. W. B. Bergsma te Waterlandkerkje, voorzitter; ds. W. C. During te Cad- zand, secretaris-penningmeester en de leden J. Basting te Groede, mej. B. Bos te Schoondijke, H. Corthals te Aarden burg en J. Dhont te IJzendijke. Zieken huispredikant is ds. C. van Evert uit IJzendijke. BRESKENS B. en w. Breskens: bouw van gemeentehuis onderhands aanbesteden B. en w. van de gemeente Breskens stel len de raad voor te besluiten de bouw van het gemeentehuis onderhands aan te besteden en het college van b. en w. te machtigen dit werk op te dragen aan de firma gebr. W. en B. Christiaansen te Oostburg voor de som van 223.800. Voorts wordt voorgesteld in verband hiermee wijziging van de gemeentebe groting voor 1962 waarin tevens is verwerkt de wijze van financieren die betrekicing heeft op de aanleg van sport velden vast te stellen tenslotte na goedkeuring door Gedeputeerde Staten van genoemde besluiten het bestaande gemeentehuis te slopen en de uitvoering ervan aan b. en w. over te laten. De firma Christiaansen verbindt zich tot aanneming voor de som van 223.800, terwijl de begroting van de architect de directeur van de G.T.D. - 220.166,86 bedraagt. Dit laatste bedrag moet nog worden vermeerderd met de kosten van de dekvloeren der centrale verwar mingsinstallatie en van de inrichting en verder het architectenhonorarium met bijkomende onkosten. In totaal worden déze kosten globaal geraamd op 127.000 inclusief een bedrag voor het treffen van de nodige voorzieningen van het tijdelijk gemeentehuis. Een en an der vergt derhalve een totaalbedrag van 350.000. Daar de beschikbare reserve circa 200.000 bedraagt, dienen voor het resterende bedrag van 150.000 de nodige dekkingsmiddelen te worden aangewezen. Het ligt in de bedoeling van b. en w. van Breskens direct na goedkeuring door Gedeputeerde Staten van de be treffende besluiten, tijdelijk te verhui zen naar de voormalige marechaussee kazerne. Aangezien dit gebouw niet ge schikt is voor het houden van raads vergaderingen en het voltrekken van huwelijken zijn b. en w. voornemens hiervoor het gebouw „De Uitkomst" te huren. Sint-Nicolaasactie van „Ons Belang" De winkeliersvereniging „Ons Belang' te Breskens heeft zich woensdagavond in hotel „Valk" beraden over ac mende Sint-Nicolaasviering. Men sloot in samenwerking met het onder wijzend personeel en de damesvereni ging V.VJÏ. een actie voor de school kinderen te organiseren. De opbrengst van deze actie zal ten goede komen van het tWit-Gele- en Groene Kruis en de watersportvereniging „Breskens". Enke le leden waren van mening dat in plaats van deze laatstevereniging beter de stichting Visserijdagen Breskens be gunstigd kon worden. Voorzitter A. Ver sprille deelde echter mede in de komen de voorjaarsactie deze stichting te be trekken. Het bestuur stelde voor moer waarde bonnen beschikbaar te stellen, maar de leden waren het hiermee niet eens. Over het algemeen was men van mening dat prijzen in natura attractiever voor het publiek waren. Men zal door middel van een geluidswa gen in de verschillende West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten aandacht vestigen op de Sint-Nicolaasactie van de Bres- kense middenstand. Tijdens de rondvraag wilde men weten waarom de marktkramen nog steeds in de Mercuriusstraat staan en niet op het Oranjeplein. De vergadering verzocht het bestuur nogmaals een verzoek om verplaatsing van de marktkramen tot het gemeentebestuur te richten. Het ver dere verzoek heeft het gemeentebestuur als kennisgeving aangenomen. DANKDIENST De Nederlands hervormde gemeente te Breskens zal dit jaar de oogstdankdienst houden op zondag 28 oktober om tien uur 's ochtends. De hervormde vrouwen vereniging en een groep jongeren zal ook deze keer weer fruit cn dergelijke naar Breskense ouden van dagen en zieken aanbieden. Bijdragen voor deze actie kan men zaterdag 27 oktober in de consistoriekamer brengen. OOSTBÜRG Mobiel teststation Het mobiele teststation voor weggebrui kers van het Verbond voor Veilig Ver keer te Utrecht, dat in het kader van de actie „Zie goed rijdt beter" in diverse plaatsen in Zeeland standplaats inneemt, stond donderdag de gehele dag te Oostburg op de Markt. Vele Oostbur gers, maar ook weggebruikers uit de omliggende gemeenten, meldden zich aan de auto om hun de vrijwillige test van het gezichtsvermogen en de reactie snelheid te laten afnemen. Collecte Het verjaringsfonds van de Ned. Herv. Kerk te Oostburg heeft over de maand oktober 84,07 opgebracht. Chr. politieambtenaren hielden ledenvergadering De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Bond van Chr. Politieambtenaren in Nederland kwam in hotel „De Een hoorn" te Oostburg in ledenvergadering bijeen. Na opening door voorzitter G. van den Driest uit Oostburg, werd aller eerst het verslag van het landelijk con- ;res besproken, dat werd uitgebracht toor de heren D. I. F. de Kramer uit Biervliet en J. J. de Meester uit IJzen dijke. Verder bracht secretaris A. van Belzen uit Nieuwvliet verslag uit van de in Bi'eda gehouden districtsvergadering. Het grootste gedeelte van de goed be zochte vergadering werd gewijd aan een bespreking van het z.g. rapport Boot, dat handelt over de salarissen van de politie ambtenaren. Uitvoerig werd ook gespro ken over de bevorderingsmogelijftheden op de één- en tweemansposten, waarbij naar in de bedoeling ligt, alle postcom- mandanten de rang van opperwacht meester zullen dienen te bezitten. Voorzitter Van den Driest bracht na af loop van de vergadering daiik aan de leden voor prettige besprekingen. „Studio" voor schooljeugd De toneelgroep „Studio" bracht onder auspiciën van de Z.V.U. in het Ledel theater te Oostburg voor leerlingen van ulo-, middelbare- en nijverheidsscholen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, een op voering van het zich in het oude Grie kenland afspelende stuk „Een leven voor wat wind" van de schrijver André Obey, in een vertaling uit het Frans van Anne-Marie Prins, die zelf ook een rol in het stuk vervulde. Verdere mede spelenden waren Bram van der Vlugt, die tevens de regie voerde, Cocki Boon stra, Erik Plooyer, Ad van Gessel, Jack Hom en Ton Dalenoord; De jeugdige toeschouwers, die het theater bijna geheel vulden, volgden het stuk met volle aandacht, terwijl zij het is voor de over een week te houden gebodene na afloop met een hartelijk expositie. applaus beloonden. Aan de tentoonstelling is ook een ver- AXEL Oudste ingezetene van Axel overleden Woensdag is in het ziekenhuis te Ter neuzen op 98-jarige leeftijd overleden wed. J. M. Koene-Clarisse, wonende te Axel, Nooi'dstraat 49, Zij was de oudste ingezetene van Axel. Thans is de heer J. Platteeuw (95 j." van deze gemeente Gouden bruiloft Woensdac j.l- vierde het echtpaar van Lange velde (75 jaar) en C. van Langevelde-van Arenthals (72) te Sas sing, P 61 te Axel zijn 50-jarige echt vereniging. Velen kwamen de oudjes ge lukwensen. BIERVLIET Brandweeroefening Dinsdag a.s- des avonds om half acht wordt te Biervliet een grootscheepse brandweeroefening gehouden in het ka der van de opleiding van het brandweer personeel In de streek. Aan deze oefe ning, dit onder leiding zal staan van de heer Roos, adjunct-inspecteur van het brandweerwezen te Breda, wordt deel genomen door de brandweren van Aar denburg, Biervliet, Breskens, Oostburg en Zuidzande en wordt gehouden in pe lotons verband. Als pelotons-comman dant treedt op de Oostburgse brand weercommandant, de heer Ph. Vuijst. goed van pasvorm - om nóóit meer uit te trekken. In nieuwe tinten vanaf ƒ19,75. HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ - MIDDELBURG WALCHEREN VLISSINGEN Oratoriumvereniging heeft „Der Messias" op programma De Vlissingse Oratoriumvereniging zal de voorjaarsuitvoering geven op 14 en 15 februari a.s. Dit is besloten tijdens een dezer dagen in „Delta" te Vlissin- gen gehouden vergadering. Als stuk werd „Der- Messias" van Handel geko zen. De oratoriumvereniging zal voor de uitvoeringen versterking krijgen van het West Nederlands Symphonie Orkest uit Den Haag. In de vergadering werd in de plaats van de aftredende tweede penningmeester, de heer C. B. van Steenkiste, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, de heer P. Wisse gekozen. DOMBURG N.C.V.B, vergaderde Onder leiding van haar presidente, me vrouw A. H. van der Bom-van Dalen, hield de afdeling Domburg van de N.C. V.B. haar maandelijkse vergadering. Spreker voor deze avond was de heer R. Struik, uit Oostkapelle, die een inte ressante lezing hield over Nieuw-Guinea en het zendingswerk daar. De volgende vergadering is vastgesteld op 29 novem ber as. OP 1, 2 EN 3 NOVEMBER Tentoonstelling van „strobloemen" Het zyn momenteel drukke dagen voor de bijna dertig leden van de afdeling Wemèldinge van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, die de gehele dag druk bezig zyn met het treffen van voorbereidingen voor de op 1, 2 en 3 no vember a.s. in het gymnastieklokaal aar de Dorpsstraat te houden tentoonstelling van strobloemen. Onder de energieke leiding van de presidente, mej. J. D. Dekker, besteden de plattelandsvrouwen vele middagen en avonden aan het op maken met gedroogde bloemen van schaaltjes, manden en boeketten. Het idee om begin november een ten toonstelling van z.g. strobloemen in te richten werd begin van dit jaar gelan ceerd. De Wemeldingse plattelandsvrou wen, die een uitstekend team vormen, waren er onmiddellijk enthousiast voor. Met veel liefde en veel zorgen hebben alle dames in hun respectievelijke tuinen bloemen en plantjes gekweekt, die straks in fraaie opmaak op de expositie zijn te bewonderen. Vele middagen ook hebben de dames dit voorjaar in deze zomer uitgetrokken om bloemen, gras sen, distels enz. te zoeken langs dijken en wegen. Duizenden veelkleurige bloe- n zijn op deze wijze bijeen gebracht gedroogd. De voorbereidingen voor de tentoonstel ling zijn momenteel in volle gang. Alle bloemen en planten zyn inmiddels op draad gezet, hetgeen een héél karwei is geweest. De dames hebben er honderden werkuren ingestoken. Momenteel zijn zij druk doende aan de „opmaak" van de schalen en dergelijke. De dames hébben daarvoor de beschikking over een keur van bloemen, grassen, distels en kale bassen. Het ene werkstuk is al mooier het andere, hetgeen veelbelovend koopstand verbonden, waai' de bezoekers fraai opgemaakte boeketten kunnen ko pen. In totaal zijn voor de verkoop on geveer 150 mandjes beschikbaar. De Wemeldingse plattelandsvrouwen ver wachten veel van hun tentoonstelling, want een dergelijke expositie is nog nooit te voren in deze vorm opgezet. De expositie is gedurende drie dagen van 10-12, van 2 tot 6 en van 7 tot 10 uur geopend. FILMS IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Satirische komedie van Robert Dhery: „La helle Americaine" Stephan Boyd en Dolores Hart hebben de hoofdrollen in de film „De inspec teur" naar de roman van Jan de Har- tog. Het is geen daverend goede film, die regisseur Philip Dunne heeft ge maakt, maar hy mag er niettemin zyn. Stephan Boyd heeft de sympathieke rol van een inspecteur by de geheime dienst, die een joods meisje, in stryd met zyn eigenlijke plicht, naar Pales tina probeert te smokkelen. Do film is voor een deel in Nederland opgenomen. (Luxortheater, Terneuzen). „De maagden van Rome" met Louis Jourdan en Nicole Courcel heeft al bij zonder weinig pretenties. Het is een nogal geforceerd verhaal, dat het wil doen voorkomen of Rome in de oudheid eens door een horde vechtende meisjes is gered. (Luxortheater en Concertge bouw) „My Geisha" in het Ledeltheater te Oostburg bespraken we reeds vorige week. Een goede film met Shirley MacLaine. De Western „Met de moed der wanhoop" is bepaald niet slecht te noemen. Niet alleen vertolken Jeff Chandler en Susan Hayward hun rollen zeer bekwaam, maar ook het verhaal is aardig. Enkele gevechten op leven en dood ontbreken natuurlijk niet. „Het raadsel van de groene spin", een r, daadfilm met een aantal mysterieuze moorden, werd reeds eerder besproken, evenals „Via Mala" (Het Centrum, Axel). Uitvinding „Mr. Vlubber, de vliegende school meester" is een bijzonder amusante film over een zeer revolutionaire uitvinding van een Amerikaanse TERNEUZEN ONTWERP-AKKOORD IN SURSEANCE-BETALING In de surseance van betaling, die ver leend is aan de heer A. J. Groenenberg, v/h h/o Marlés textielhandel te Terneu zen, is een ontwerp-akkoord gedepo neerd. De raadpleging en beslissing zul len gehouden worden op 18 december KOUDEKERKE Nieuwe onderwijzer benoemd Wegens huwelijk van de tegenwoordige onderwijzeres, mej. N. Homburg, is per 1 november a s. de lieer D. Bolier uit Middelburg tot onderwijzer benoemd aan de hervormde christelijke school te Koudekerke. Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van de N.C.V.B. heeft dezer dagen een maandelijkse bij eenkomst gehouden. Na de bestuursver kiezing vertoonde de heer Weening enige films. Op 21 november zal de N.C.V.B.- afdeling een jaarvergadering beleggen. Rijden, remmen, bochten nemen.... in één woord: fantastisch! schrijft de heer W. Bloem, Kanaalstraat 64, Amsterdam, een van de deelnemers aan „Operatie 50.000". waarbij 50 Nederlandse automobilisten die minstens 50.000 km per jaar rijden - hun objectieve oor deel geven over de Englebert- banden 33 en Max. De heer Bloem vertelt verder: „Over de rijkwaliteiten van mijn Englebert-banden ben ik bijzonder tevreden Slecht b'estrate klinker wegen, ook bij regen, leveren geen enkele moeilijkheid op. Elke oneffen heid nemen deze banden zonder protest!" Zo spreken de resultaten van £nglebert „Operatie 50.000" taal een duidelijke professor. Fred MacMurray en Nan cy Olson in de hoofdrollen. (Hof- zichttheater, IJzendijke „Om vier uur breekt de hel los" werd reeds eerder besproken. Een film, die zeer zeker verdiensten heeft. Spencer Tracy en Frank Sinatra brengen twee knappe creaties op het doek. „Robin Hood en zijn schelmstreken" is voor de jeugd een plezierig filmpje. „La belle Americaine" is de titel van een heerlijk satirische film, die Robért Dhery maakte rondom een slee van een Amerikaanse wagen. Een eenvoudige Parijzenaar koopt de wagen voor een spotprijsje maar ondervindt dan al spoedig dat het bezit van een dergelijke wagen nog geen voorspoed brengt. (Bioscoopgebouw, Hulst). „Eddie in vuur en vlam" en „Misdaad na schooltijd" werden reeds eerder be sproken. „Mijn dochter Patricia" heeft een aardig probleempje tot onderwerp: 2 meisjes worden namelijk verliefd op dezelfde jongen. (Olympiatheater, Sas van Gent). In het Casino te Breskens wordt het „jeugdprobleem" weer eens aangesne den in „Drift en begeerte" met Karl Malden, Glaudette Colbert, Conny Ste vens en Troy Donahue. Johnny Weis- niuiler haalt als Tarzan voorts weer de meest ongelooflijke staaltjes uit in „Tarzan en de luipaardkoningin". WESTKAPELLE De bakkers in Westkapelle hebben aan b. en w- verzocht de verplichte sluiting voor hun winkels, die momenteel op woensdagmiddag is bepaald, te verzet ten naar donderdag. Dit in verband met de invoering van de vijfdaagse werk week voor hun personeel- Een vrije dag op woensdag brengt namelijk moeilijk heden mee voor de broodbezorging in de buitenwijken. Deze bezorging geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag. De winkelsluitings wet maakt echter alleen een verplichte halve-dag-sluiting mogelijk op maandag, dinsdag of woensdag. In verband hier mee hebben de bakkers in een tweede verzoek gevraagd hun winkels uit te zonderen van de verplichte woensdag middagsluiting. Zij zullen dan in plaats hiervan vrijwillig sluiten op donderdag middag. B. en w. van Westkapelle stel len de raad, die maandagavond 5 no vember a.s. om 8 uur in vergadering bijeenkomt, voor, het verzoek in te wil ligen en hiervoor de verordening betref fende de halve-dag-sluiting voor kels van 1953 te wijzigen. Op de agenda voor de raadsvergadering staan verder onder meer een voorstel tot verkoop van 2 gemeentewoningen, de verkoop van 2 percelen grond, de vaststelling van de huur van 3 gemeen tewoningen, de vaststelling van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. R1TTHEM Ploegwedstrijd leerlingen „De Vliedberg" te Middelburg Op het bedrijf van de heer P. C. Dïele- man te Ritthem werd donderdag voor de leerlingen van de christelijke lagere land- en tuinbouwschool „De Vliedberg" te Middelburg een ploegwedstrijd gehou den. De uitslag was: 1. J. Dieleman te Ritthem; 2 .J. Wisse te Meliskerke; 3. J. Francke te Grijpskerke; 4. A. Jas- perse te Grijpskerke; 5. P. de Lange te Wissenkerke; 6. C. Matthijsse te delburg. De jury bestond uit de heren: F. Bom te Wilhelminadorp, A. Lampert te Big- gekerke en D. Vos te Koudekerke. VEILING TERNEUZEN Sla 3.5013. Bloemkool A 4665, All 2556, Bil 11—35, Cn 13. afwijkend 11—21. Knol selderij 12—14. Selderij 11. Meerlandera I 11,50 —11,80. Bintjes, bonken 15,70, I 8,90. Andijvie 7—23. Kassnij bonen 114—125. Prinsessenbonen H 74—100. Prelude IIB 106. Sabo n 54—64. Rode kool 14. Savooiekool 7—9. Boerenkool 8. Breelcpeen 10—12. Waspeen 26—28. Prei 33— 37. Spruiten All 58—70, B 53—66. Tomaten All 25—37, CII 25. Pronkbonen n 25—62. Uien 6—12. Witlof A 87—92, B 71—80, Bil 40—65, afwijkend 2014. Cox Orange Pippin I 85 72, 80 73, 75 76—82, 70 77—82, 65 69—70. 60 60, 55 4142, II 85 64, 80 65, 75 69, 70 71, 65 58. I1D 20—24, III grof 44—51, IU fijn 20. Goudrenet I 85 50, 30 52, 75 52. 70 49, 65 44, IID 32, III grof 32—39, IU fijn 33. James Grieve I 75-85 4547, 65-75 46 50, m grof 40. Glorie van Holland I 65 38. Zoete appelen IH grof 22. Hl fijn 19. Doyenne du Cornice n 75 90, 70 92, 65 88—90, nD 69— 77. m grof 63—64, ni fijn 51—53. Conférence III grof 39. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens zijn in de week 14 tot en met 20 oktober de volgende hoeveelheden aangevoerd: 357 kg bot; 119 kg schar; 6 kg schol: 408 kg tong; 1 kg rog; 304 kg kabeljauw; 439 kg wijting; 14 kg tarbot; 17.993 kg exportgarna len: 1085 kg binnenlandse garnalen; 2641 kg onverkochte garnalen; 766 kg onverkochte bot. VEILING ROTTERDAM. 25 oktober. Aardappelen 1215. Andijvie 18 29. Bloemkool I A: 6 stuks per bak 3149, 5 stuks per bak 5362, 7 stuks per bak 3339. Bloemkool II A: 6 stuks per bak 24—32, 7 stuks per bak 1925. Dubb. bonen 11.141.71, II 871.30. Pronkbonen 89—1.03. Kassnij bonen 1.82—2.11. Rode kool 10—18. Gele kool 12—16. Groene kool 11—13. Sla I 7—14, II 8—9. Spi nazie 44—56. Spruiten I A 41—62, II A 34—38. Prei 15—32. Selderij 4—11. Peterselie 8—10. Grote peen 10—13. Uien 13—21. Witlof I A 87 5, II A 67—93, I B 79—85, II B 73—74. Aanvoer 35.000 kg. Knolselderij 13—19. Fran- kenthalers 1.411.44. Black Alicante 1.30 Golden Champion 1.692.08. Coxs Orange Pippin KI. I A 6083, I B 5064, I C 37—51, H A 53—76, II B 43—56, II C 33—42. Glorie van Holland KI. I A 36—42, I B 35—39, I C 32—34, H A 32—37, H B 30. Ellisons Orange KI. I A 40—48, I B 37—51, I C 31—45. Goudreinetten KI. I A 45—54, I B 41—59. n A 4648, II B 4044. Bonne Louise d'Avranche KL I A 46—66, I B 46—56, I C 38—46, II A 60—63. Légipont Kl. I A 48—60, I B 46—50, I C 38—39. Beurré Hardy Kl. I A 75—80, I B 70—74, I C 65—68. Conference Kl. I A 47—58, 12—55, I C 36—41, II A 44—50, H B 36—13, n C 3035. Doyenne du Cornice KL I A 98 1.02, I B 9496, I C 95—99. Transparent de Croncels Kl. I A 43-44. I B 35-40, I C 32—36. Aanvoer fruit 182.000 kg. VEILING STAVENISSE. oktober. Uien, midden 20.90, bonken 20.60, drielingen 26.80, picklers 24.40, aanvoer 52 oktober. Aardappelen: Koopmans Blauwe drielingen 810, grote 710. Bintjes bonken 10—12, grote 9—17. Tomaten AI 230, BI 244, Cl 157, An 186, BH 207, CU 105. Fruit: Peren: Legipont IH fijn 26, in grof 27. Gieser Wildeman 55-60 39—43, 50-60 37- 42, IID 24. Conférence 65 op 4648, 55-65 39- 44, Hl fijn. 1928 III grof 38. Bonne Louisse II fijn 27. Doyenne 70 op 82 60-70 77, 70-80 67. Appelen: James Grieve 65-75 4452, 65-70 4L HD 38—39, Hl fijn 36. Hl grof 49. Glorie van Holland 65-75 28—47, m grof 32, IH fijn. Goudrenet 80-85 42. 70-75 44, IH grof 37—43, III fijn 38—40. Jonathan 60-65 29—32, HD 15— 18. Ellisons Orange 65-75 4246, IID 31. Cox Orange Pippin 60-65 55, 55-60 44, 50-60 40, ID 26, in fijn 12, III grof 41. Druiven: BI. Alicante I 138—144, II 123—133. Groenten: Andijvie I 18, H 13. Savooïekool I 19,50, H 25. Prei I 20,50, H 16. Bloemkool 3 per kist 2140, idem 4 per kist 1128, idem 6 per kist 1127, idem 8 per kist 1117. Kom kommers groen 10—24, idem wit 10—24. Sla 3,5015. Waspeen 315. Witlof 6498. Kas- snijbonen 167175. Uien 518. Spruiten, on- gesehoond 2368, idem geschoond 8094. Bospeen 16—20. Breekpeen 7—9. Rode kool 9—15. Knolselderij 1419. Dubbele bonen 103 138. Witte kool 611. Boskroten 812. Pronkbonen 41. Spinazie 1150. Veldsla 122 153. Snijbonen 136165. Kroten per kg 8. VISMIJN COLIJNSPLAAT •3731 kg exportgarnalen 0,80—2,49, 167 kg han delsgarnalen 1,50. 83 kg bot. 32 kg wijting. 42 kg tong. 14 lig rog. 2 lig tarbot. 7 kg vis iever. ZONDAG 28 OKTOBER 1962. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Luuring, Axel 10 vic. den Blaauwen, 2.30 ds. Pennings, Biervliet 10 ds. Even huis, Breskens 10 ds. Spaans, Cadzand 10 wika Wasterval, Groede 10 ds. Door- nink, Hoek 10 en 2.30 ds. v. Meeuwen, Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer, Hon- tenisse 9.30 ds. Gramsbergen (H.D.), Hulst 10 ds. Timmers, Nieuwvliet 10 ds. Brezet, Oostburg 10 ds. v. Dalen (H.D.), 7 ds. v. Dalen, Philippine 11 ds. Stern, Retranchement 10 eerw. heer de Marktgelden worden iets verhoogd Lening van f 100.000 met plaatselijke particulier Het college van b. cn w, van Axel stelt de raad, die dinsdag 30 oktober aan staande in openbare vergadering bijeen komt, voor de gemeentelijke sportac commodaties ingnande 1 november aan staande onder te brengen bij de kort geleden opgerichte „Sportstichting Axel". Voor inbrenging komen in aan merking het eerste voetbalveld in het recreatiegebied, speelweiden in de plan nen oost en west en het terrein aan de Buitenweg in gebruik bij A.Z.V-V- Een ander voorstel betreft de vast stelling van de nieuwe verordening op de heffing van marktgelden. Met het oog op de gestegen kosten van schoonhouden der terreinen zijn de marktgelden iets verhoogd, aldus de toelichting. In de eerste wijziging op de verordening is verder een een heidstarief opgenomen voor tentoon gestelde auto's, caravans, landbouw werktuigen en dergelijke. De raad zal verder behandelen het voor stel" tot vaststelling van het exploitatie plan-oost en de uitgifteprijzen van de daarin gelegen gronden. Voor dit plan is een begroting opgemaakt van de kosten van verwerving van de gronden, do aan leg van rioleringen, straten, plantsoenen en openbare verlichting. Een particulier in Axel heeft mondeling aangeboden de gemeente een bedrag van 100.000 te willen lenen. De rente bedraagt 4% pet. in het jaar, de looptijd ,10 jaar. Voorge steld wordt deze lening aan te gaan. De agenda bevat verder voorstellen tot aan-, verkooD en ruiling van gronden, wijziging van het- ambtenarenreglement en salarisverordening, vaststellen van een toeslagregeling gepensioneerde wet houders en tot hét verlenen van mede werking aan de totstandkoming van een imbecielenwerkplaats te Hulst. Voor plaatsing in deze werkplaats komt één kind uit Axel in aanmerking. Voorge steld wordt hiervoor een bedrag van 1135 te voteren. Op een eerder gestel de vraag van de heer D. J. Oggel of er geen gelegenheid is geweest om van de 22 woningwetwoningen er enkele in de buurtschan Spui te bouwen antwoorden b. en w., dat herziening van het uit breidingsplan Spui in voorbereiding is. Verder delen b. en w. mede, dat aan de N.V. P.Z.EM. opdracht is gegeven vijf gloeilampen en 2 t.l.-buizen op nacht- verlichting om te schakelen. Een wisse lend wachtverbod acht het college van b. cn w. geen geschikte oplossing voor doorgaand verkeer in de Kerkdreef. De voorkeur wordt gegegven aan een wachtverbod aan de westzijde van die straat. De verordening zal in die zin worden gewijzigd, met handhaving van hot volledige wachtverbod op zaterdag van 12 tot 18 uur. Vries, Sas van Gent 9.30 ds. Stern, Schoondijke 10 ds. Brinkman, Sluis 9.30 wika de Haan, Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo (H.D.), St. Anna ter Muiden 11 wika de Haan, St. Kruis 9 ds. Luuring, Terneuzen Noordstraat 10 ds. Poelman, 7 ds. Casemier, De Schakel 9.30 ds. Scholten, Waterlandkerkje 10 ds. Bergs ma, IJzendijke 10 ds. van Evert, Zaam- slag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen, Zuidzande 10 ds. Eijgendaal. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. de Vries, Axel 10 en 3 ds. Meijnen, Breskens 10 en 3 ds. Pontier, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 2.30 ds. v. Mechelen, Terneuzen 10 en 3 ds. v. Hattem, Schoondijke 9.30 en 6 ds. Gispen, Zaamslag 10 en 3 ds. den Boer, Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. Leeu wen, Sas van Gent 7 ds. den Boer. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd., Oost burg 10 en 3, leesd., Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Geni. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. de Reu ver. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. Praas, 6 jeugdd., Cadzand 9 ds. v. d. Molen (jeugdd.), Nieuwvliet 10.30 ds. v. d. Molen (jeugdd.), Retranchement 2.30 ds. Praas. Evang. Lutli. Kerk. Groede 9.30 Griffioen. Vergadering der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 leesd. Geref. Kerk (Vrygcm.). Axel 10 en 2.30 prof. dr. Doekes, Hoek 10 en 2.30 ds. Kuiper, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg, Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt, Oost burg 10 en 3 leesd. Clir. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesd. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter A. C. S. van Breda— Vriesman, Herengracht IJ, tel. 2003. Oost burg, Aardenburg en Eede: dokter N. J. Rijk te Aardenburg. tel. 01177466. Biervliet ec IJzendijke.- dokter A. E. Lievens, IJzen dijke, tel. 01176266. Zuidzande, Cadzand en Sluis: dokter H. Bom. Cadzand, tel. 01179— 366. Axel: dokter A. Kats tel. 555. Axel. Breskens. Groede en Schoondijke: dokter D. Folmer, Schoondijke, tel. 01173—366. DIERENARTSEN. Oostburg, Groede en Sluis: dokter W. van Veen te Oostburg, tel. 01170—2693. Zaamslag, Sas van Gent en Axel: dokter J. Janssen, Bernhardstraat 2. tel. 893. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noord straat 54, tel. 2090, VEILING KAPELLE 26 oktober. Glorie van Holland I 80 41. I 75 44. I 70 45. I 65 41. U 70 38, H 65 36, nD. 30, grof 32, fijn 18. Goudrenet I 85 55,10, I 80 55—55.60, I 75 53,70—54.20, I 70 47,50—48,90, 43—44, H 85 50. U 80 52, n 75 51, U 70 45 —46, II 65 41—43, nD 33—34. grof 40,40— 41,30, fijn 31, val 21. Cox Orange Pippin I 75 76, I 70 77, I 65 69, I 60 61. I 55 41, n 60 52, n 55 33, HD 24, grof 51, fijn 19: geel-I 75 78. 79—81,1 65 70. I 60 62, I 55 43. Jonathan I 75 49. I 70 47—49, I 65 41—44, I 60 33—34, II 70 34, n 65 32, II 60 29, HD 21. grof 22—25, fijn 19.50. Zoete Ermgaard I 55 43, nD 24, fijn 15. James Grieve U 65 39, II 75 46, II 70 44. Golden Delicious II 70 45. grof 38. Tuin- I 60 69, I 55 62, I 50 43. Zoete Campagne nD 26, grof 43. Lombarts Calville n 75 35, II 70 38, II 65 35, II 60 25. IID 20. grof 23. Allington Pippin I 75 37, I 70 39, I 65 35. I 60 31, IID 22, grof 21. Laxton Superbe I 75 37, I 70 37, I 65 33. I 60 26. HD 18. Lemoenappel 39. Sterappel I 65 59, n 60 50, n 55 43, DD 18. Doyenne du Cornice I 80 91. I 75 95—102, I 70 95—102, I 65 98, II 75 91, n 70 92, U 65 83, n 60 80, II 55 66, grof 68, fijn 48. Zwijn- drechtse wijnpeer I 60 36, I 55 41, I 50 25—28, IID 12, grof 16, fijn 9. Conférence n 65 37. n 60 37—38, II 55 30—34, IID 20, fijn 10—17. Legipont II 65 46. U 60 43, H 55 34, grof 31, fijn 14. Saint Remy I 75 31, I 65 29, II 75 25, U 65 28, IID 21,40—21,60, grof 21. fijn 16. Com- tesse de Paris I 70 28, I 65 29. I 60 25, I 55 18, IID 11, grof 13. fijn 9. B. Alex. Lucas H 80 36, II 75 44, n 70 52. I 165 44, UD 21—23, grof 13, fijn 12. Giesér Wildeman I 60 51—52, I 55 42—47, I 50 3941, II 55 38, IID 25, grof 27. fijn 1417. Trïomphe de Vienne grof 28, fijn 15, kroet 6)2. Jodenpeer I 60 24, I 55 24, I 50 19, IID 9, grof 12, fijn V,2. Nouveau Poiteau II 65 18, II 55 14, IID 7, fijn doordraai. Ponds peer n 75 26. Bonne Louisse grof 22, fijn 19, kroet 6ï4. Kroetappelen geplukt 20, val 17. Blauwe druiven extra 131—138, I 127—128, II 113. Noten per stuk I 23. Aardbeien per doos n 5471. Bramen per doos II 24. Groenten: Kropsla 9. Bloemkool 1140. Sa vooiekool 7. Bosselderij 46',2. Prei 25—26. Kassnjjbonen 136. Dubbele bonen 77—100. Spinazie 12. Tomaten ABI 39-48, ABC I-n 25-31. VEILING V.V.Z.B. GOES Export- en industrleveillng: Cox Orange Pip pin KL. I 80-85 73, 75-80 77—80, 70-75 79—80, 65-70 68—73, 60-65 60,10—61,10, 55-60 41—42, DD 27. Goudrenet KL. I 90-95 52, 85-90 54—56. 80-85 55—58, 75-80 53—57, 70-75 49—52, 65-70 44—45, IID 34, grof 42—43, fijn 34, KL. II 75-80 44—47, 70-75 42—44, 65-70 39—41. Glorie van Holland KL. I 85-90 41, 80-85 43, 75-80 44—45. 70-75 45, 65-70 41. IID 31, KL. II 70-75 42, 65-70 3843. Zwijndrechtse Wijnpeer KL. I 60- 65 35, 55-60 39, 50-55 25, UD 12. Saint Remy KL. I 75-85 31, 65-75 29. IID 21. Comtesse de Paris KL. I 70-75 26, 65-70 28, 60-65 24. 55-60 19, HD 12. B. Alex. Lucas KL. I 80-85 47, 75-80 53, 70-75 58, 65-70 51, IID 22. Doyenne du Cornice KL. II 80-85 88, 75-80 93, 70-75 92, 65-70 B0. IID 78. Diverse appelen, val 19, ge plukt* kroet 20—21. Totale aanvoer hard fruit 7500 kisten. Gewone veiling: Allington Pippin KL. I 75-80 37, 70-7S 39, 65-70 31, 60-65 28, HD 19, grof 27, fijn 20. Laxton Superbe KL. I 80-85 34. 75-80 35. Jonathan KL. I 75-80 39. 70-75 39, 65- 70 35, 60-65 32—33, HD 23. grof 24. Lombarts Calville KL. I 75-80 39, 70-75 39. Golden De licious KL. I 80-85 78, 75-80 73. 70-75 64, 65-70 55. Doyenne du Cornice KL. I 80-85 92, 75-80 97. 70-75 93, 65-70 93, IID 78. grof 75. fijn 59—62. Legipont KL. I 65-70 52. 55-60 42, IID 6. B. Alex. Lucas grof 20, ftjn 16.'Zwijn drechtse wijnpeer grof 15—16, fijn 8—9. Com tesse de Paris grof 15. Black Alicante I 124 137, II 120—130, HI 74—90. Frankenthaler I 125, II 117. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 2645. All 22—36, BI 20—31, Bil 13—21, afwijkend 13—21. Kropsla I 8, II 4—8. Cl 4—5. Knolsel derij 1 1215, II 46. Per bos: Wortelen 11 22. Selderij 3—6. Per kg: Tomaten AI 25—45, All 3031, BI 3416, Cl 2526. Spinazie 28 30. Witlof All 71—79, BI 58—67, afwijkend 56. Spruiten AI 55—57, BI 35—36, Bil 33. Peen 15—18. Veldsla I 51—56, H 51. Prei AI 21—24, All 18. Rode kool I 10, II 78. Groene sa vooiekool I 20—22. II 14—15. Andijvie H 13, I 16—21. Stoksnijbonen II 83—92. Pronkbo nen I 8896, II 77. Dubbele prinsessenbonen II 97—108, IIB 75—95, Hl 66. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, telef. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19