Griep GULF FLAME Gemeente Groede heeft sluitende begroting 1963 V oorzorgsmaatregel ook in Zeeland hond aan de korte lijn ASPRO HUISBRANDOLIE Mogelijk in 1963 bouw nieuw gemeentehuis C.N.V.-vakantieoord in Oostkapelle Zeeuwse ALMANAK kOSRAM DAAGSE NOG GEEN SUBSIDIE VOOR EEN CHRISTELIJKE H.B.S. IN AXEL VEERSE BAKKER BLIEK ONTVING DEPARTEMENTALE LEGPENNING 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 HONDEN AAN DE KORTE LIJN! Zeer waarschijnlijk zal dit gebod nog vandaag of één van de volgende dagen voor geheel Neder land en dus ook voor Zeeland wor den uitgevaardigd in verband met het gevaar van hondsdolheid. Het is als voorzorgsmaatregel bedoeld, want tot nog toe is in onze provin cie nog geen geval van hondsdol heid bekend. Vanmorgen vrij dag zal de hoofdinspecteur van de veeartsenïjkundige dienst in Zeeland, de heer W. J. L. de Groof in Middelburg een bespreking heb ben met de commissaris van de ko ningin in de provincie Zeeland. Het ligt in de bedoeling, dat maatrege len zullen worden genomen om de uitbreiding van de hondsdolheid in ons land te voorkomen. Het ligt in de lijn der verwachting, dat deze maatregel ïn de eerste plaats om vatten het gebod: honden aan de korte lijn, alsmede het verzoek aan de burge- ry om de katten binnen te houden. Het is dan voor de politieautoriteiten moge lijk iedere op straat loslopende hond „op te pakken". Verzoek van minister Gisteren donderdag is in Den Haag een bespreking geweest tussen de hoofdinspecteur van de veeartse- nijkundige dienst in ons land en de minister van landbouw, de heer V. G. 31. Marijnen. Aan de gebruikelijke vergadering van commissarissen der koningin der diverse provincies éénmaal per maand in Den Haag is door minister Marijnen het verzoek gericht bepaalde richtlijnen vast te stellen, die tot o.m. de bespreking in Middelburg van hedenmorgen hebben geleid. Het toezicht op de bepalingen van de veewet wordt normaliter uitgeoefend door de burgemeesters van de diverse gemeenten. Alleen waar het bepalingen in verband met heersende hondsdolheid betreft komt het toezicht op de naleving daarvan ook toe aan de commissaris der kóningin. Volgens het betreffende arti kel kan de bui-gerij worden geboden de honden op te hokken, aan te lijnen (dus aan de lijn te houden) of te muilkorven. De commissaris der koningin kan de burgemeesters instrueren. Waarschijnlijk zal door de commissaris een circulaire over deze zaak naar de burgemeesters worden verzonden. Frans Maas wint tweede prijs De Breskense jachtontwerper Frans Maas heeft de tweede prijs gewonnen in een prijsvraag van het Engelse tijdschrift „Yachting World". De opgave was het ont werpen van een cruiser racer met een lengte van 13 meter. Veertig jachtontwerpers uit twaalf landen hebben aan deze prijsvraag deel- l Advert ent le) Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Bekendmaking hoe men de te treffen maatregelen bekend zal maken. Dit zal waar schijnlijk gebeuren via de pers en al gemene publikaties (bulletins) op de gemeentelijke aanplakborden. Het kan daarom nog enkele dagen du ren, voordat de maatregelen van kracht worden maar er zullen in ieder geval bepaalde maatregelen worden genomen. Zo verzekerden ons gisteravond laat mr. dr. A. J. J. M. Mes, waarnemend com missaris der koningin en de heer W. J. L. de Groof, inspecteur voor de veeartse- njjkundige dienst in de provincie Zee land. Burgemeester Wemeldinge draagt b. en w.-besluit ter vernietiging voor Burgemeester C. N. F. van Sas van Wemeldinge lieeft een meerder heidsbesluit van het college van b. en w. van zijn gemeente ter vernie tiging voorgedragen aan de Kroon. In de vorige week dinsdag gehouden vergadering van b. en w. werd besloten voortaan 's avonds te vergaderen. Vóór stemden de beide wethouders, de heren J. Veerhoek (c.h.) en A. P. Scliouwenaar (p.v.d.a.). De burgemeester stemde te gen. Hij wilde geen verandering in de huidige situatie brengen. Burgemeester Van Sas heeft het besluit thans ter ver nietiging voorgedragen aan de Kroon. Het college van b. en w. van Wemeldin ge komt éénmaal in de veertien dagen in vergadering bijeen. De beide wethou ders hebben een werkkring buiten de ge meente. Hangende de beslissing van de Kroon zullen b. en w. voorlopig nog 's middags blijven vergaderen. Extraatje van vier mille Verbouw schoolgebouw tol o.a. brandweergarage De gemeente Groede kan het dienstjaar 1963 met een sluitende begroting in gaan. Dit deelde burgemeester J. C. Everaars donderdagavond de voltallige raad mede. En is zelfs nog een extraatje verwachten van rond 4000 omdat elke gemeente oit het probleemgebied Zeeland nog 2.per inwoner als aan vulling uit het gemeentefonds krygt. De gemeentebegroting zal in een volgende openbare vergadering worden behandeld. De oude openbare lagere school te Groede zal worden omgebouwd tot gymnastieklokaal en brandweerga rage. De kosten worden geraamd op 40.000, waarna verder nog 10.000 nodig zal zijn voor inrichting van het gebouw. De raad besloot hiertoe geldlening van 50.000 aan te g bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten met een looptijvan der tig jaar en een rente van 4%%. Duizend gulden trok de raad uit voor een verlichtingsplan op het pad van de Voorstraat naar de nieuwe traverse. Het wordt een achtlampsverlichting, opge steld in een soort pergola. Aangezien Groede toch geen atletiekclub heeft, zal de atletiekbaan op het gemeentelijk sportveld worden omgebouwd tot ijs baan, ook te gebruiken voor het rol schaatsen. De tennisbanen 'zullen ijs en weder dienende worden bestemd voor de dere schaatsliefhebbers. De raad vond het een uitstekend idee en trok voor het tweeledig doel 2200 uit. Kolentoeslag De kolentoeslagnormen voor minder draagkrachtigen hadden een herziening nodig. De inkomensgrens om voor de toeslag in aanmerking te kunnen komen werd voor gezinnen met 1 persoon ge steld op 2000 en voor die met t- en op 2553,20. Voor elk gez er wordt de norm met 260.per jaar verhoogd. De vermogensgrens wordt afgeschaft, maar de rente van vermogens zal bij de inkomens worden geteld, te weten 8% voor alleenstaanden en 6voor meer-persoonsgezinnen. De kolentoeslag bedraagt 5 per week, bij 20 weken per jaar. De raad keurde verder in beginsel een reeds eerder besproken herziening van het uitbreidingsplan voor de kom der gemeente goed. Het plan zal nu ter visie worden gelegd. De raad keurde overeen komstig het voorstel van b. en w. goed -remeentelijk subsidie aan het Groe- ruis te verhogen van 3.tot 3.50. Een soortgelijke beslising werd enomen ten aanzien van de afdelingen Jreskens en Nieuwvliet van het Groene Kruis en de afdeling Groede en Bres- kens van het Wit-Gele Kruis. Het ge meentelijk subsidie aan de bejaardenso ciëteit Groede werd verhoogd van 450 tot 500 en dat ten behoeve van de kraamcentra van 1 tot 2 per verzor gingsdag. De Stichting Nederlands Ast- maronds kreeg van de raad 2 cent per inwoner, en de Katholieke Reclasse- ringsvereniging afdeling Zeeland 25 per geval. Symbolisch Spanningen Om vijf voor twaalf nog even naar de radio luisteren", besloot het echtpaardat zoals zo velen woensdag nauwlettend de ra dioberichten had gevolgd over de spanningen rond Cuba. De hele dag had de dreiging van die naar Cu ba opstomende Russische schepen in de, lucht gehangen. ,,Ze moes ten er toch al lang zijn", meende avonds rond een uur of zes. Ze waren er gelukkig nog niet. Het was een nerveus dagje, maar gelukkig is de mens van nature geneigd geraakt om dergelijke spanningen af te reageren in de ge wone dagelijkse beslommeringen. Oorlogsdreiging of geen oorlogs dreiging, de aardappelen moeten geschild, de boodschappen gedaan en de poes verzorgd. Dat gaat al lemaal, gewoon door en waarom ook nietWij, heel gewone ster velingen allemaal, kunnen aan de gang van zaken op het wereldto neel nu eenmaal niets veranderen. We zijn zonder meer overgeleverd aan de groten der aarde en daar om is het maar beter om rustig door te gaan met. het schillen van de aardappelen, het doen van de- boodschappen en het verzorgen van de poes. Maar „de toestand" houdt je wel bezig, natuurlijk. Dat wel. „Hoe laat is het nu?", vroeg me vrouw. laat op de avond aan me neer, beiden vrachten op het laat ste nieuws van vijf voor twaalf. .Kwart voor twaalf", antwoordde de man. En mevrouw, al helemaal tos van de wereldspanningen, gewoon even vergeten waarom ze eigenlijk nog opzaten, antwoordde dromerig .^Al kv;art voor twaalf! En nog geen ladder in m'n kous". Het was een mooi slot van een ■spannend dagje. Vooral omdat de radio ook nog kon melden, dat de Sowjet-regermg geen overhaaste besluiten zou nemen. ziek te Middelburg, die op 9 november aanstaande een concert te Oostburg zal verzorgen, staat voor dit evenement voor een tekort van 1200. Voor het verzoek of de streek het tekort wil over bruggen lopen b. en w. van Groede niet warm, zo vermeldde de toelichting reeds. Toch stelde het college voor een symbo lische gift van 50 te verstrekken, waarmee de raad akkoord ging. Voor elke patiënt uit Groede, die zal worden verpleegd in het revalidatiecen trum van de Joliannesstiehting te Arnhem zal 100 worden bijge dragen. Tot gemeentelijk vertegenwoor diger in de N.V. Waterleidingmaat- Minder veilingdagen op Zuid-Beveland In verband met het afnemen van de aan voer zullen met ingang van volgende week op de Zeeuwse veilingen enkele aanvoerdagen vervallen. Op de veiling Zuid-Beveland" te Goes zullen dat de maandag en woensdag zijn. De veilingen op dinsdag, donderdag en vrijdag blijven te Goes voorlopig gehandhaafd. Bij de veilingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" te Kapelle zal er met in gang van volgende week geen veiling meer zijn op dinsdag en donderdag. Bij deze veiling blijven de maandag-, woens dag- en vrijdagveiling gehandhaafd. In verband met het wegvallen van de dins dagverkoop zal er te Kapelle op maan dag voor twee dagen tegelijk een indus trieveiling van bramen plaatsvinden. De veiling „Krabbendijke en Omstreken", die deze week de vrijdagveiling al heeft laten vervallen, zal voortaan alleen nog verkopen op dinsdag en donderdag. EXAMENS Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaatsexa men wiskunde en natuurwetenschappen de heer Wlm de Rijke te Viïssingen. Hoofdvak was natuurkunde t Advertentie t schappij Zeeuwsch-Vlaanderen, de com missie West-Zeeuwsch-Vlaanderen Schoolartsendienst, de commissie ver voer leerlingen van scholen voor open baar- en buitengewoon lager onderwijs, de instelling ten behoeve van het open baar buitengewoon lager onderwijs en de stichting beschuttende werkplaatsen te Oostburg, werd benoemd burgemeester J. C. Everaars. Plaatsvervangend verte genwoordiger is wethouder C. Crjsouw. Laatstgenoemde werd eveneens benoemd tot gemeentelijk vertegenwoordiger in 't industrieschap. In de commisie samen werkende kustgemeenten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen zal Groede wor den vertegenwoordigd door burgemees ter Everaars en de wethouders Cijsouw en Kasteleijn. De raad benoemde burgemeester Eve raars tevens tot lid van het algemeen bestuur van deze commissie. Aan de heer C. E. van de Hemel werd eervol en onder dankzegging voor de bewezen diensten ontslag verleend als lid van het burgerlijk armbestuur. In diens plaats werd met algemene stemmen benoemd de heer J. van 't Westeinde. Mevrouw J. TorbeinBelois werd benoemd tot schoonhoudster van het gemeentehuis. AMSTERDAM VERWACHT U! (AL ZO LANG...) WACHT U DUS NIET TE LANG TWEE VERRUKKELIJK-LANGE DAGEN voor: f 34.-, f 51.- of f 64.- (resp. GOED, BETER en BEST). En daar is dan alles bij inbegrepen: Uw treinreis, Uw hotel en maaltijden en onbeperkt vervoer per tram en bus. De programma's zijn alle hetzelfde, alleen de hotels, eetgelegenheden en plaatsen in de theaters zijn goed, (nóg) beter en best. Alles .jinclusief"! Plaatsen in de theaters? vraagt U. Jazeker! Zo kunt U bij voorbeeld tussen 1 en 15 november naar het wereld beroemde Sovjet-Russisch danstheater of tot 25 november naar de Weense IJsrevue. En, om maar eens heel wat anders te noemen. U kunt ook naar de Jaap Eden Kunstijsbaan of naar Artis (incl. Aquarium) of een rondvaart maken. Voorts opent het „Cultureel Passepartout" de deuren van de grote Amster damse musea voor U! Spreek in elk geval af te gaan en haal nu nog de uitgebreide kleurenfolder - met alle bijzonderheden over deze unieke V.V.V.-uitnodiging - op Uw N.S.-station, waar U eveneens het arrangement van Uw keuze kunt bestellen. GEEF MIJ MAAK de 2-daagse van AMSTERDAM |=j Vd-0757 AMSTERDAM Twee joyriders van Terneuzen naar Axel Twee jeugdige personen ver moedelijk opvarenden van een Deens schip dat in het Zevenaars- dok te Terneuzen ligt hebben zich woensdagmorgen in alle vroegte schuldig gemaakt aan een ergelyke manier van joyriding. Dé jongelui kwamen met een tankauto die ze in Terneuzen had den weggenomen, naar Axel, waar ze het voertuig op de Kanaalkade onbeheerd achterlieten. In de Crijssenstraat te Axel trachtten de baldadige jongelui vervolgens een personenauto te stelen, doch de eigenaar hoorde de auto starten, stapte snel uit bed en slaagde er in de beide per sonen te verjagen. Daarmee was hun avontuur nog niet afgelopen: In de Robertstraat stalen ze tot slot een kleine personenauto, waarmee ze hun weg vervolgden. Van de jongens en de auto is geen spoor te vinden. De politie stelt een onderzoek in. Verbrandt gelijkmatig Houdt Uw brander schoon STAATSSECRETARIS O., K. EN W. LERARENTEKORT EN TE WEINIG LEERLINGEN (Van onze parlementaire redacteur) In de openbare vergadering van de vaste commissie voor onderwijs, kunsten en wetenschappen uit de Tweede Kamer heeft de antirevolutionaire heer Var Bennekom donderdag gepleit voor toe kenning van subsidie aan een te stich ten christelijke h.b.s. in Axel. Dit subsi die is al voor de vijfde keer gevraagd, maar werd telkens afgewezen. De staatssecretaris van o., k. en w. prof. Janssen vestigde er de aandacht op, dat in Zeeland zeker geen sprake is van een toenemend aantal leerlingen. Eerder constateert men er een wegtrekken. Dat is een van de redenen, waarom geen subsidie is toegekend. De tweede reden miegen in het lerarentekort. Op de christelijke v.h.m.o.-school in Goes wordt procent der lesen door onbevoegden C.J.V. „Excelsior" te Goes viert 70-jarig bestaan Het Christelijk Jongeren Verbond „Ex celsior" te Goes viert zaterdag 27 okto ber a.s. zijn 70-jarig bestaan. Ter gele genheid hiervan zal zaterdagmiddag van tot 5 uur in het C.J.M.V.-gebouw aan de Wijngaardstraat een receptie worden gehouden. Zondag 28 oktober wordt 's avondB om zeven uur een jubileum- dienst gehouden in de Grote Kerk, waar in ds. Kranenburg uit Amstelveen zal voorgaan. „Sneeuwbal" in horecafwereld te Oostkapelle De verkoop van pension „Bos en Duin" te Oostkapelle aan het C.N.V. heeft een sneeuwbaleffect teweeggebracht, dat in de horecaf wereld van Oostkapelle even op merkelijk als zeldzaam is. De „sneeuwbal" is in feite aan het rollen gebracht door dc Middel burgse makelaar C. Willemse over wie de verkoop van „Bos en Duin" is gelopen. De exploitant van „Bos en Duin", het echtpaar J. de Voogd-van Strien, kon door be middeling van de makelaar aan een ander hotel worden geholpen: namelijk „Zeeburgh" van de heer en mevrouw C. A. Compeer- Haaijman. Op zijn beurt heeft de heer Compeer de villa „Vacuna", het vakantiehuis van de keurings dienst van de N.A.K. In Goes, aangekocht, dat hij gaat inrichten als pension. Ook deze verkoop liep over de heer Willemse. „Het aardige van het gehele geval was, dat de een van de ander niet af wist. vóórdat dc koop met het C.N.V. was gesloten", verklaarde ons de Middelburgse makelaar. gegeven, op die in Middelburg zelfs 38,S procent. Dit doet vrezen, dat ook de toestand in Axel moeilijkheden zal ba ren. Prof. Janssen wilde de zaak opnieuw in beschouwing nemen, als de situatie in de loop van het schooljaar zou verbeteren. Het is niet uitgesloten, meende hij. dat in de toekomst in Axel een christelijke h.b.s. tot stand komt. In elk geval vond hij het „vreemd en zorgenbarend", dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen geen enkele v.h.m.o.-school is op christelijke grond slag. „VERZAMELEN" INDE PROV. BIBLIOTHEEK „Verzamelen" is ditmaal gekozen als onderwerp voor de tentoonstelling, waarmee de expositiereeks in de Pro vinciale Bibliotheek te Middelburg wordt voortgezet. De tentoongestelde boeken kunnen ter plaatse worden in gezien en voor uitlening worden gere serveerd. Tevens is aanwezig een keu zelijst van in de bibliotheek aanwezige werken, waarin de uiteenlopende fa cetten van het begrip „verzamelen" tot uiting komen. Deze lijst is gratis ver krijgbaar en wordt op aanvraag toe gezonden. Als eerste in Nederland Grote belangstelling voor tentoonstelling Bakker J. Bliek uit Veere heeft zich donderdag het predikaat „beste bak ker van zuidwest Nederland" verwor- Tevens legde de lieer Bliek niet wedstrijden en bnkkcrijtcntoonstelling, die woensdag en donderdag in zaal „Ju liana" te Goes zijn gehouden beslag op een zilveren legpenning van het depar tement van economische zaken. Een onderscheiding, die slechts bij hoge uit zondering wordt verleend en voor het eerst aan een Nederlandse bakker werd uitgereikt. Deze departementale onder scheiding werd de heer Bliek uit Veere Begroting s-Heer-Arendskerke Hieuuie straatverlichting en uitbreidingsplannen en w. van 's-Heer Arendskerke hebben de gemeenteraad de begroting -■oor 1963 aangeboden, die een bedrag •an 38.600 heeft op de post onvoorzien. In dit bedrag is inbegrepen verhoging voor de ryksi een bedrag van 13.600. De begroting toont ook een bedrag van 14.000, geraamd voor de afschrij ving voor de houw van het nieuwe ge meentehuis en vernieuwing van de straatverlichting (totaal f 14.000). Gedeputeerde Staten hebben geen be zwaar tegen de bouw van het nïenwe gemeentehuis; het wachten is nu nog op Statenfractie P.v.d.A. bezoekt Z.-Vlaanderen De provinciale statenfractie van de P.v.d.A. zal op woensdag 31 oktober aanstaande een bezoek brengen aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ligt in de be doeling zich ter plaatse te overtuigen van de moeilijkheden en mogelijkheden, in het bijzonder in de kanaalzone. Het bezoek begint met een ontvangst in het recreatiecentrum Braakman. Daarna volgt een bezoek aan hot zoetwater spaarbekken, eveneens in de Braakman. Voor de middaguren staan op het pro gramma bezoeken aan de watertoren en aan de meterfabrick te Terneuzen. Ver der zal het gezelschap worden voorge licht over dc kanaalwerken. Tot slot is er een officiële ontvangst door het ge meentebestuur van Terneuzen. (slot van pag. 1) klein. In 1960 en in 1961 zijn er twee vleugels bijgebouwd, waardoor de capa citeit belangrijk werd uitgebreid. „Bos en Duin" bestaat nu uit een hoofdge bouw, waarin slaapkamers met plaats voor 90 gasten, een eetzaal, een keuken met een capaciteit voor 120 gasten dienstvertrekken en een bijgebouw in motelvorm, waarin zijn ondergebracht zes bungalows voor zes personen en twee voor acht personen. Elke bungalow bestaat uit een woon kamer, twee slaapkamers, douchecel, keuken en toilet. Op het 1,3 ha grote terrein kunnen nog drie van dergelijke bungalowsets worden gebouwd, waar door het aantal bedden op 290 kan wor den gebracht. Dit is méér dan de totale capaciteit van de beide vakantieoorden op de Veluwe. Het ligt in het voornemen van het be stuur zo spoedig mogelijk met de bouw van de bungalowsets te beginnen. De plannen hiervoor worden momenteel uit gewerkt. Men heeft goede hoop reeds volgend jaar met de bouw van de eerste set te kunnen aanvangen. vergelijking tot de Veluwse vakantie oorden, die elk zes zeven ha groot zijn. beslaat „Bos en Duin" een veel kleinere oppervlakte, namelijk 1,3 ha. Het stich tingsbestuur is echter van oordeel, dat men juist op Walcheren geen groter ter rein nodig heeft, omdat dc C.N.V.-leden, die hun vakantie in Oostkapelle zullen doorbrengen, hier van het strand, de dui nen en de bossen gebruik kunnen maken om de nodige ontspanning te vinden. Bijzonder te spreken was de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Sta- pele. over de medewerking, die van de zijde van het gemeentebestuur van Oost kapelle is verkregen. Burgemeester F. G. Sprenger heeft ons in alle opzichten voortreffelijk geholpen", aldus ae stich tingsvoorzitter. Het ligt in de bedoeling, dat „Bos en Duin" reeds volgende zomer O.N.V.-gas- ten zal ontvangen. Op het ogenblik wordt gezocht naar een beheerder: Het doel van de stichting is, zo verklaarde de heer Stapele, de eigen leden en hun ge zinsleden een fijne vakantie aan te bie den. Belangrijk acht hjj het ook, dat de mensen in eigen kring blijven. De prijzen worden zo laag mogelijk gehouden. De stichting streeft er niet naar winst te maken. Het is echter wel zo, dat de va kantieoorden van de eliristelyke vakbe weging ïn Nederlund „selffsupporting" moeten zyn. Wat dit laatste betreft heeft men grote verwachtingen van „Bos e de rijksgoedkeuring. In de hele gemeen te zal voorts binnenkort een nieuwe straatverlichting worden aangelegd. Onder de kapitaalwerken valt aanleg van een persleiding samen met de plannen van vier andere ge meenten voor de afvoer van rioolwa ter, de bouw van ee n brandweerga rage annex gemeentebergplaats ir 's Heer Arendskerke, de bouw in Le- wedorp van een complex, dat zal be staan uit een verenigingsgebouw (te vens gymnastieklokaal) en dat ook ruimte biedt aan gemeentewerken en aan de brandweer. Een ontwerp hiervoor is reeds in studie, zo schrijven b. en w. aan de raad, een. definitief plan kan binnen kort worden tegemoetgezien. De bergplaats annex brandvveërgarai in 's-Heer Arendskérke is noodzakèly omdat de schuur aan de Oostwog in de toekomst moet verdwijnen en om dat de huidige brandweergarage geen eigendom is van de gemeente. Uitbreidingen Een nieuw ontwerp-ultbreidinj voor 's-Heer Hendrikskinderen voorbereiding. In deze gemeente is nog een klein strookje grond beschikbaar; de verwerving van gronden op vrijwil lige basis voor het plan „Oost" is nog maar ten dele gelukt, aldus b. en w. in het schrijven. Een onteigeningsprocedu re voor de overige gronden is aanhan gig gemaakt. Omdat dc koopsommen nog niet bekend zijn, kan de grondprijs nog niet worden berekend. Maar deze wordt op omstreeks f 20 per m2 ge schat. Er is grote belangstelling voor deze bouwgrond, op meer dan de helft is reeds optie verleend. In 's-Heer Arendskerke Is voldoende bouwgrond beschikbaar. B. en w. hopen, dat door de realisering van het indus trieterrein meer gebouwd zal worden. Met de eigenaren van de in dit terrein gelegen gronden wordt onderhandeld. De resterende gronden ln het oude uit-, breidingsplan van Lowedorp zijn op vrijwillige basis verkocht. Met de aan leg van straten en andere werkzaam heden kan worden begonnen. Nieuw plan In Nicuwdorp is een onteigeningsproce dure aan de gang mot twee eigenaren van grond in het uitbreidingsplan. De woningen aan de Coudorpsedijk zullen geleidelijk moeten verdwijnen. Ook hier is in verband met de toekomstverwach tingen voor het Zuld-Sloe opdracht ge geven voor een nieuw ontwerp uitbrei dingsplan. Over de verbetering van de Schippersweg zal niet meer worden on derhandeld, in verband met het nieuwe wegenplan rond Nicuwdorp. Over het a| van dijk. —'CTi dwars door Nicuwdorp loopt, merken b. en w. van 's-Heer Arendskerke op, dat een door de N.V. Gront Mij opgemaakt ilan ad -156.000 de gemeente te kost- iaar is. De bedoeling was, dit werk in D.A.C.W.-verband geheel door hand kracht te laten uitvoeren. De Gront M|j zal nu een nieuwe begroting opmaken. Enige voor 1963 hoger geraamde bedra gen zijn ten slotte: rentelast voor bouw gemeentehuis en uitbreiding verlichting 31.000, subsidie Instelling voor Maat schappelijke Zorg 19.000, salarissen 12.000, hogere exploitatielasten straat verlichting 10.000, diverse afschrijvin gen. openbare werken 4000. meerkos ten technische dienst cn huisvuildienst 2000, meerkosten speciale zorg, waar onder Centrale werkplaats Bevelanden, totaal 6000. ntieoord, het vooghnalige hotel >s en Duin tc Oostkapelle. De heer J. de Jonge Mz., voorzit ter van de afdeling Zuid-Bevéland van de Nederlandse Bakkersbond heeft donderdagavond aan bakker J. Bliek uit Veere rechts op de fotode legpenning van het de partement voor economische za ken uitgereikt. (foto P.Z.C.) aangeboden door de voorzitter van do afdeling Zuid-Beveland van de Neder landse Bakkersbond, de here J. de Jon ge uit Ellewoutsdyk. De heer Bliek kwam overigens niet al leen in het bezit van deze bijzondere onderscheiding, doch kreeg bovendien de wisselbeker van de Provinciale Zeeuwse Bakkersbond mee naar huis wegens het zeer hoge puntenaantal dat hij in de verschillende klassen had be haald. De heer Bliek toonde zijn kun nen vooral met waterbusbrood, melk busbrood, kleinbrood, die als de beste artikelen golden van de tentoonstelling en de wedstrijden. Daarnaast bood de heer De Jonge de Veerse bakker nog een gebakschaal en een wandbord aan alsmede een oorkonde, waarop zijn kampioenschap staat aangegeven. Het gemeentebestuur van Goes had voor de winnende bakker een sigarendoos be schikbaar gesteld. De heer De Jonge stelde het ten zeerste op prijs de departementale legpenning te mogen uitreiken. „U bent kampioen van de kampioenen" aldus de heer De Jonge. Verder ver klaarde hij, dat het departement van economische zaken niet de toeken ning van deze penning heeft bewe zen toch belangstelling te hebben voor de bakkerywereld. Bakker Bliek zei in zijn dankwoord tot de heer De Jonge zeer met de hoge onderscheiding te zijn ingenomen. „Ik heb nooit gedacht als gewone bakker deze prijs te kunnen behalen. De korte plechtigheid werd donderdagavond slechts bijgewoond door enkele leden van de regelingscommissie, n.l. de he ren F. J. Spelier en J. M. Mcyler en een zoon van de Veerse bakker. De belangstelling voor de zuidwest Ne derlandse bakkersvakwedstryden cn de bakkerijtentoonstelling woensdag cn donderdag is overigens bijzonder groot geweest: ongeveer 2000 belang stellenden brachten een bezoek aan de zaal „Juliana". Zierikzees Nulsdepartement: geen sinterklaasverwarring Het Zierikzeese Nutsdepartement, i dat in deze stad een kleuterschool I exploiteert, wil ln de komende maand bij de kleuters het „geloof" in St.-Nicolaas zo zuiver mogelijk houden. Daarom heeft het bestuur i zich tot het gemeentebestuur ge- richt met een brief. De teneur cr- van is: „Wilt U mischien een rege- ling treffen met betrekking tot het opereren van verschillende sinterklazen in do stad om ver- i warring zoveel mogelijk te voor- komen'Een officiële intocht is bijvoorbeeld wel voldoende. B. en w. zien in deze brief geen aanlei- ding om stappen tc ondernemen tegen de verschillende goedlieilig- i mannen Ten aanzien van het St.- Nicolaasfeest zijn ter plaatse af- spraken gemaakt" zo delen zij de raad mee. Het euvel als in het verzoek omschreven, kan zich daarom in Zierlkzeo volgens b. cn w. niet voordoen. Het Nutsdepar- .tement kan gerust zijn: do Zierik zeese sinterklazen zullen elkaar zo mogelijk mijden. veel mogelij /VUVWVUWWWNA Biet van bijna één meter gerooid De heer P. de Vriczc tc Waarde heeft op het land van de heer J. Bruinooge een suikerbiet met een lengte van 97 centimeter gerooid. Veiligheid is méér dan letten op liet verkeer Wie zijn ogen goed do kost geeft, valt het op dat veel mensen zo weinig zorg aan hun fiets besteden. Herhaaldelijk ziet men dat de toestand waarin vele fleten verkeren bepaald gevaarlijk is voor de fietser én voor andere wegge bruikers. Het is dan ook raadzaam, er voor te zorgen dat uw flets geheel in orde is en dat alles goed functioneert Dat kan met recht een „levenskwestie" zijn. Als er wat haper gaat U dan dadelijk naar de vakman uw fietsen handelaar. Hij repareert betrouwbaar. urur VERWACHT. VEEL BEWOLKING Veel bewolking met tijdelijk regen. Ma tige. tot vrij krachtige wind uit richtin gen tussen zuid en west. Over het alge meen weinig verandering ln tempera tuur. ZON EN MAAN 27 oktober Zon op 7.24 onder 17.23 Maan op 5.52 onder 17.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2