BEMIDDELING VAN THANT IN DE KWESTIE-CUBA AANVAARD Blokkadevloot liet Russisch schip door Indiaas bestuurscentrum Tawang door Chinese troepen veroverd C.N.V. kocht vakantieoord in Oostkapeüe President Kennedy zou niet bereid zijn blokkade van Cuba tijdelijk op te heffen Vandaag... FINS STAATSIEBEZOEK AAN FRANKRIJK Russen steunen Chinese voorstellen „Binnenkort aanval op Chinese vasteland" BRITSE LANDBOUW BIJ GESPREK IN BRUSSEL STRUIKELBLOK Huidige capaciteit 140 bedden, in de toekomst bijna 290 ftatitlijtt Niet overtuigend 205e jaargang no; 253 PROVINCIALE ZEEIWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. vi Walstraat 58-f 2911 Zierikzeered. tel. de Velde, F B den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. 9 Abonnementsprijs 62 cent per week. ƒ8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. 9 Bureaus: Vlissingen: tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375), Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm. teL 0.0= o„n. - 00 Mjn p adv Ingez med 3 x tarjef Klejne adv (max 8 rege]s) 25 ct. p. regel (min./1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 3cn'">n 17 Vrijdag 26 oktober 1962 Ook Zeeuwse honden aan het lijntje Pagina 2 i, atlm. tel 2094. 9 Adv.pr. 27 ct. p. n P.Z.C., Middelburg. President Kennedy en premier Kroesjtsjew hebben gisteravond het voorstel van de waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Thant, om te bemiddelen in de Cubaanse crisis aanvaard. Thant lrad voorgesteld onmiddellijk besprekingen te beginnen, waar bij hij de Sowjet-Unie verzocht de aanvoer van wapens naar Cuba gedurende drie weken stop te zetten, terwijl de V.S. werden verzocht de blokkade voor die tijd op te heffen. President Kennedy verklaarde in een boodschap aan Thant, dat de Amerikaanse afgevaardigde bij de V.N., Stevenson, gereed is met de secretaris-generaal voorberei dende besprekingen te beginnen over een oplossing. Ook premier Kroesjtsjew verklaarde met het voorstel in te stemmen. De besprekingen met Thant beginnen vandaag. De Russische premier is bereid de voorstellen van Thant ongewijzigd te aanvaarden. In de Amerikaanse verklaring werd niet gerept over het verzoek van Thant de blokkade voor de tijd van 3 weken op te heffen. Functionarissen van het Witte Huis verklaarden gisteravond, dat de blokkade niet zal worden opgeheven, omdat de bouw van raket bases op Cuba nog doorgaat en Russische schepen naar het eiland blijven opstomen. Volledige steun De Amerikaanse blokkadevloot, die Cuba is samengetrokken heeft gisteren een Russische tanker, die op weg was naar Cuba onderschept, aldus deelde woordvoerder van het ministerie van fensie mede. De tanker mocht doorvaren naar Cuba, nadat de Amerikanen zich ervan haddon verzekerd, dat het schip geen aanvalswapens vervoerde. De tanker vervoerde olie en omdat dit niet valt onder het materiaal, waarvoor president Kennedy de blokkade heeft in gesteld, werd aan de tanker toestem ming verleend de reis naar Cuba voort te zetten. De onderschepping had plaats om 13 uur Nederlandse tijd. Niet aan boord Later werd in Washington gezegd, dat er geen Amerikanen aan boord van het Russische schip waren ge gaan om premier Kroesjtsjew ervan te overtuigen dat de V.S. in de Cu baanse wateren niet vechtlustig met het geweer aan de schouder staan. Een marineschip had de tanker ge- enterd en gevraagd welke lading het vervoerde, waarop geantwoord werd, dat het olie was. De Amerikaanse onderminister van de fensie, Arthur Sylvester, heeft gisteren verklaard, dat gebleken is, dat minstens 12 Russische schepen die op weg waren naar Cuba zijn teruggekeerd, waar schijnlijk, omdat zjj aanvalswapens aan boord hadden. Geen andere keus De Engelse premier, Macmillati, heeft zicli gisteren met zyn regering volledig achter het optreden van president Ken nedy tegen Cuba gesteld. In zijn eerste verklaring in het parlement over deze crisis zei Mucmillan dat de Amerikaan se president geen andere keus had. Mac- millan noemde de blokkademaatregel ge matigd en bedoeld om een nog nooit eer der voorgekomen toestand het hoofd te bieden. Volgens waarnemers is dit een duidelijke verandering in het standpunt van de Engelse regering. In de woensdag uitge geven regeringsverklaring werd het Sowjet-Russische bedrog" gecritiseerd maar geen enkel commentaar werd erin geleverd op de Amerikaanse tegenzet, aan de wettigheid waarvan door enige functionarissen in Londen werd getwij feld. B-47 bommenwerpers met kernbe wapening staan gevechtsklaar op-■ gesteld langs de startbaan van een vliegveld nabij Boston in de V.S Di een door het persbureau „Nieuw- China" uitgegeven verklaring heeft de coinmunistisch-Clünese regering haar volledige steun aan liet stand punt van de Sowjet-Unie in de Cu baanse kwestie betuigd. „Wat voor wapens Cuba mag hebben is een kwestie die geheel onder de soeve reiniteit van Cuba valt en waarin de V.S. geen enkel recht hebben zich te mengen". De Poolse regering heeft, in een zeven punten omvattend protest, de V.S. ge- Regering steunt V.S. in Cubaanse kwestie De minister-president, prof. J. E. de Quay heeft gisteren als minister van buitenlandse zaken ad interim in een brief aan de voorzitter der Tweede Ka mer het nadere standpunt van de rege ring ten aanzien van de Cubaanse kwes tie uitééngezet. De tekst van deze regeringsverklaring luidt als volgt: De wijze waarop en het tempo waarmede, vooral in de afgelopen maanden, Cuba door de U.S.S.R. militair werd versterkt, waren aanwijzingen dat niet uitsluitend defensieve, doch ook of fensieve oogmerken werden nagestreefd. De Nederlandse regering moest hierover bezorgdheid gevoelen. Thans is, in strijd met de nog zeer onlangs door de Sowjet- Russische regering gegeven verzekering geconstateerd dat duidelijke aanvalswa penen op Cuba zijn gestationeerd en dat de aanleg plaats vindt van afvuur- bases voor raketten van grote draag wijdte. Deze recente ontwikkeling vormt op onmiskenbare wijze een bedreiging van de vrede en de veiligheid op het westelijk halfrond en kan de vrije we reld niet onberoerd laten. De door pre sident Kennedy op 22 dezer afgekondig de „quarantaine" beoogt een einde te maken aan een verdere aanvoer van of fensief wapentuig overzee naar Cuba. De Nederlandse regering heeft volko men begrip voor het besluit van' de rege ring van de. Verenigde Staten om door daartoe geschikte maatregelen liet stre ven van de Sowjet-Unie om van Cuba een offensieve militaire basis te maken tegen te gaan en aldus te voorkomen dat de spanning en onrust in het betref fende gebied toenemen. Zij zal de Ame rikaanse regering bij dit beleid steunen. waarsehuwd dat zij zich het recht voor behoudt om, als de Poolse vlag door de blokkade om Cuba wordt geschonden, daaruit.de nodige consequenties te trek ken". Uruguay heeft zich aangesloten by de Latijns-Amerikaanse landen die dinsdag de Amerikaanse „quarantaine" van Cuba hebben goedgekeurd, waarmee de unanieme goedkeuring van deze maat regel door de permanente Raad van de Organisatie van Amerikaanse Staten (o.a.s.) ,een feit ïs geworden. is het 100 jaar geleden, dat de Nederlandse stadsgezicht-, fi guur-, portret- en interieurschil der Karei A. A. J. Vroom te Se- marang werd geboren. VLAKTEN VAN INDIA LIGGEN NU „OPEN" Indvuse troepen hebben gisteren na verbitterde gevechten met Chinese troepen de stad Tawang 30.000 inwoners en liet voornaamste be stuurscentrum in het noordooste lijke grensgebied ontruimd, zo is gisteren in de Indiase hoofdstad Nieuw-Delhï medegedeeld. Een woordvoerder van het ministerie van defensie verklaarde, dat de In diërs zich volgens plan hadden te ruggetrokken, toen het tot gevech ten in de buitenwijken van de stad was gekomen. Tawang ligt nabjj het drielandenpunt, waar India, Tibet en Bhoetan aan elkaar grenzen. Het is de belangrijkste verovering van de Chinezen tot nu toe. De Chinese troepen kunnen zich nu meester maken van de Sela-rug, een natuurlijke •erdedigingslinie, die een groot Indiaas Sebied tussen Bhoetan en Tibet afsnijdt. .Is de Chinezen dit gebied eenmaal in handen hebben krijgen zy als het ware TSJANG KAl SJEK President Tsjang Kai Sjelc van Formosa heeft gisteren tegen in het buitenland wonende Chinezen die Formosa bezoeken gezegd dat de Chinese nationalistische rege ring „binnen een zeer kort tijdsbe stek" een militaire aanval op het Chinese vasteland zal doen. De president drong er bij de bevolking van Formosa in een boodschap ter ge legenheid van het feit dat Formosa in 1945 van Japan werd terugverkregen op aan, de inspanningen ter „wederopbouw van Formosa en herovering van het vas teland" te verdubbelen. Het in de Chinese taal verschijnende dagblad „Hongkong Times" schreef, dat nationalistische guerrillastrijders on langs in de provincie Kwantoeng com- mandoaanvallen hebben uitgevoerd. door een achterdeur toegang tot Bhoe tan, waardoor da grote vlakte van In dia rechtstreeks bedreigd worden. Volgens de woordvoerder van het India se ministerie van defensie duren de ge vechten in het noordoostelijke grensge bied nog steeds voort na een nieuwe Chinese aanval op twee Indiase posten. Honderden kilometers naar het westen, in het gebied van Ladach, hadden India se troepen Chinese aanvallen op een post nabij het vliegveld Tsjoesjoel afgesla gen. In de vallei van de Galwan hadden de Indiase troepen zich teruggetrokken om zich opnieuw te groeperen, aldus de woordvoerder. Constructief De Russische dagbladen „Prawda" en „Izwestia" hebben de Chinese voor stellen voor oplosing van het grens geschil door middel van onderhande lingen als „constructief en getuigend van oprecht staatsmanschap" gety peerd. Volgens de bladen houden de voorstellen rekening met de belan gen van beide partijen en schaden ze het aanzien van de betrokkenen niet. Premier Nehroe van India verklaarde gisteren, dat de van Chinezen" In fen dat het „het contact met de realiteit heeft verloren". India was op ruwe wijze gestoten uit „de kunstmatige sfeer, die het zelf heeft geschapen". Nehroe zei, dat de Chinezen 30.000 man hadden ingezet langs de noordoostelijke1 grens van China. Hij pleitte met kracht voor versterking van de defensie en het opstellen van nieuwe plannen. Militair potentieel Men moest niet moedeloos worden door de jongste tegenslagen In het noordoos telijke grensgebied. Het land had, vol gens Nehroe, geen andere keus dan een vergroting van zijn militair potentieel. De Britse premier Macmillan verklaarde gisteren in het Lagerhuis, dat Groot- Brittannië bereid en verlangend is India te helpen in het grensconflict met China. Volgens de premier waren boodschappen uitgewisseld met Nehroe. NAARSTIG GEZOEK NAAR COMPROMIS Minister Heath was „zeer teleurgesteld" De aanpassing van de Britse land bouw aan het gemeenschappe lijke landbouwbeleid van de E.E.G. is gisteren opnieuw een moeilijk vraagstuk gebleken in de onderhandelingen, die in Brussel over het Britse lidmaat schap van de Europese Econo mische Gemeenschap worden gevoerd. Twee afzonderlijke vergaderingen van de ministers van de zes E.E.G.-landen en een ontmoeting tussen de E.E.G. en de Britse delegatie onder leiding van minister Heath konden niet tot een oplossing leiden. De Britse delegatieleider toonde zich zelfs „zeer teleurgesteld" over de houding van de „zes", die gisteravond laat nog zouden trachten een voor Engeland aanvaardbare uitweg te formuleren. De twee belangrijkste punten van de meningsverschillen tussen de E.E.G. en Engeland zijn de door de „zes" verlangde afschaffing van het Britse subsidiesysteem aan de landbouwers en de voorwaarde van de E.E.G., dat; Engeland niet langer dan tot 1970 de tijd zal krijgen om zich volledig aan het gemeenschappelijke landbouwbe leid van de gemeenschap aan te pas sen. „Onaanvaardbaar Tegon beide punten heeft de Britse dele gatie tot gisteravond het „onaan vaardbaar" uitgesproken, dat giste ren tijdens de gemeenschappelijk* conferentie tussen de „zes" en Enge land zelfs tot vijf keer toe uit mond van minister Heath klonk. Naar gisteravond in conferentiekringen werd vernomen zou de Belgische mi nister van landbouw, Heger, het ini tiatief hebben genomen tot het berei ken van compromisvoorstellen, waar over de ministers van de zes E.E.G.- landen zich nader zullen beraden en waarvan het eventuele resultaat van daag aan minister Heath zal worden medegedeeld. De Finse president Kekkonen is met zijn echtgenote in Parijs aan gekomen voor een driedaags staatsiebezoek aan Frankrijk. Óp de foto ziet men hoe president de Gaulle en zijn hoge gast in een open auto naar het ministerie van buitenlandse zaken rijdenwaar het echtpaar Kekkonen gedurende het staatsiebezoek zal wonen. NOBELPRIJS LITERATUUR VOOR STEINBECK Ann de Amerikaanse romanschrij ver John Steinbeck is de Nobel prijs 1962 voor literatuur toege kend. De schrijver van onder andere de ro mans „The grapes of wrath" en „OJ mice and men" is de prijs toegekend „voor zijn tegelijkertijd realistische en van verbeeldingskracht getuigende wer- keu, die zich kenmerken door een ge voelige humor en een sociaal inzicht". Het geldbedrag is dit jaar 257.219 Zweedse kronen (bijna 180.000 gulden). Op 10 december, de jaardag- van Alfred Nobels overlijden, zal de 601 jarige Stein beck in Stockholm de prijs in ontvangst nemen. Hij is de zesde Amerikaanse schrijver wie deze eer te beurt valt. Zijn voorgangers waren Sinclair Lewis (1930), Eugene O'Neill (1936), Pearl Buck (1938), William Faulkner (1949) en Ernest Hemingway (1954). Steinbeck woont in Sag Harbor in de staat New York. 9 Het enorme standbeeld van Stalin in Praag, een overblijfsel uit de tijd van de persoonsverheerlijking, is opgeblazen, zo meldt het Weense blad „Oesterreichische neue Tagezeïtung". INVESTERING VAN 8,5 TON De stichting tot exploitatie van va kantieoorden en rusthuizen van de Christelijke Vakbeweging in Ne derland heeft aan de kust op Wal cheren een derde vakantieoord aangekocht, waarvan de leden van het C.N.V. reeds volgende zomer gebruik kunnen maken. Het be treft de aankoop van pension „Bos en Duin" te Oostkapelle, dat op nauwelijks een kilometer afstand van de zee is gelegen. Het pension, dat bestaat uit een hoe' •••-.— en een bungalowset, paciteit van ruim 140 slaapplaat sen. Tijdens een donderdagmorgen in het kantoor van het C.N.V. te Utrecht gehouden persconferentie heeft de voorzitter van de stichting, de heer J. J. A. van Stapele verschillende mededelingen gedaan over de jongste aankoop. Het ligt in de bedoeling" de huidige capaciteit van 140 bedden in de nabije toekomst uit te breiden tot circa 290. Reeds worden plannen uit gewerkt om op het 1,3 ha grote ter rein van „Bos en Duin" een drietal bungalowsets te bouwen. In totaal moet de christelijke vakbeweging f 850.000,investeren in dit vakan tieoord. In dit bedrag is begrepen de toekomstige uitbreiding" met drie bungalowsets. Waarom heeft do stichting tot exploita tie van vakantieoorden en rusthuizen van de christelijke vakbeweging juist uitgezien naar een derde vakantieoord in Zeeland„Omdat wy dc leden van hel. C.N.V. en hun huisgenoten ook c-is een Momenteel is het zo, dat de stichting de beschikking heeft over twee vakantie huizen op de Veluwe, die een gezamen lijke capaciteit hebben van 280 bedden. Het afgelopen seizoen zijn de bedden geen nacht onbeslapen gebleven: er wer den liefst rond 30.000 overnachtingen genoteerd. Meer dan de helft van de aanvragen van C.N.V.-leden om hun va kantie op een van de twee ontspannings oorden op de Veluwe door te brengen moest worden afgewezen. Jaarlijks wor den ook honderden verzoeken ontvangen om vakantie aan zee door te brengen. Tot nu toe heeft de stichting de liefheb bers van strand en duin onverbiddelijk moeten afwijzen, eenvoudig omdat men nog geen vakantieverblijf aan zee had. Eerst Haamstede .Al vele jaren lang" zijn de bestuurs leden van de stichting op zoek naar oen voor hun doel geschikt vakantie oord aan zee. Men heeft het op Texel geprobeerd, op Terschelling en in Haamstede, maar telkens pakte men er naast. Lange tijd is Haam stede favoriet geweest, maar na vcr'óöp van oen aantal jaren, bleek, I iannen hier niet konden wor- I .'-liseerd. Het is mede te danken aan een tip van de vroegere gereformeerde predikant in Vlissingen, ds. P. Homburg, dat de chris telijke vakbeweging" op Walcheren te recht is gekomen. Op een gegeven mo ment kreeg het stichtingsbestuur een tip van de Vlissingse predikant, dat er mo gelijk een geschikt object op -Walcheren was te vinden. Onmiddellijk togen de he ren uit Utrecht er op af. Zij kwamen echter spoedig tot de conclusie, dat de exploitatie vrijwel niet rendabel kon worden gemaakt. Het betekende een nieuwe teleurstelling. Het bezoek aan Zeeland bood niettemin perspectieven, want korte tijd later werd het stichtingsbestuur op „Bos en Duin" attent gemaakt. Binnen enkele weken was de zaak geregeld. Veertien dagen geleden is de voorlopige koopakte ge tekend. Oud hotel „Bos en Duin", gelegen op een 1,3 ha groot terrein, is vcsor de oorlog een hotel geweest. De laatste jaren heeft een par ticulier het als pension geëxploiteerd. Het gebouw was oorspronkelijk vrij (Zie slot pag. 2 kol. 4) Het is er dan tóch van gekomen: de minister heeft vorige week een wetsontwerp tot gemeentelijke herinde ling op Walcheren bij de Tweede Ka mer ingediend. Ruim een jaar geleden kondigde hij aan, dat hij er naar streefde dit ontwerp in het vroege voorjaar van 1962 in de Kamer te bren gen, maar het is het late najaar gewor den. Niemand zal hem er overigens kwaad om aankijken: een paar maan den meer of minder komen er niet meer op aan gelet op de lange lijdens geschiedenis, die 'er aan voorafging. Nog vóór het stuk bij de Kamer in be handeling komt, is het eigenlijk al doodgepraat en doodgeschreven, alle argumenten vóór en alle argumenten tegen zijn her en der zo vaak naar vo ren gebracht, zo vaak herhaald, dat men het (in Zeeland althans) wel voor gezien kan beschouwen. Op enkele pun ten echter willen wij hier alsnog in het kort ingaan, omdat het wijzigingen van het oorspronkelijke ontwerp, betreft, waarover de minister zich tot dusver nog niet in het openbaar had uitgela ten. Het betreft hier de handhaving van Oost- en West-Souburg als zelfstandi ge gemeente, alsmede het „huwelijk" van Vrouwenpolder met Veere rnet de daarna gevolgde „adoptie" van Seroos- kerke. Destijds heeft het bekend wor den van deze wijzigingen sterk de aan dacht getrokken en daarom heeft het zin thans de motivering van de minis ter nader te bestuderen. Wij' moeten evenwel vaststellen na kennisneming van de memo rie van toelichting dat des ministers motivering ten aanzien van deze pun ten teleurstelt. De argumentatie is al lerminst klemmend en maakt hier en daar zelfs de indruk alsof de bewinds man een compromis met die kamerle den, die zijn mening niet zullen delen, bij voorbaat niet wil uitsluiten. Het op vallendste is dit verschijnsel bij de mo tivering rond de handhaving van Sou burg. De minister erkent dat een sa menvoeging met Vlissingen de ontwik keling van de laatstgenoemde gemeen te zonder twijfel ten goede zou komen. Voorts geeft hij toe, dat de gunstige perspectieven, die voor dit gedeelte van Zeeland aanwezig zijn en welker ver wezenlijking van meer dan provinciaal belang is, ingeval van handhaving van een zelfstandig Souburg aan betekenis kunnen inboeten. Hij deelt voorts mee voor deze grote belangen „een open oog" to hebben, maar waar het Souburg niet aan be stuurskracht ontbreekt moet het naar zijn mening in staat worden geacht bij de expansie van Zuid-Walcheren een sterke functie in het bijzonder^ op het ge bied van de volks huisvesting te ver vullen. Elders in het stuk stelt echter de minister vast, dat de bezwaren van de Vlissingse raad tegen handhaving van Souburg „erkend" moeten worden. Het komt er tenslotte op neer, dat de be windsman weliswaar moet toegeven, dat allerlei overwegingen voor het aanvankelijke plan pleiten (zonder een zelfstandig Souburg), maar dat de groei en de bestuurskracht van Sou burg te waardevol zijn om tot ophef fing over te gaan. Bij het lezen krijgt men soms zelfs de indruk alsof de mi nister toewerkt naar de conclusie „Sou burg opheffen" om tenslotte toch maar een ommezwaai te maken. Zijn enige argument voor die ommezwaai is in feite „de bestuurskracht" van Sou burg, maar gemakshalve laat hy een uiteenzetting van wat hij daaronder verstaat achterwege. Nee, na alles wat er over deze 'beleidswijziging is gezegd en geschreven, hadden wij van deze be windsman een kloekere, actievere moti vering verwacht. Nu speelt hij bij voor baat zyn tegenstanders in de kaart. We zijn dan ook uiterst benieuwd wat de Kamer over dit alles zal gaan zeggen. Over het „huwelijk" Veere-Vrouwen- polder kan men eigenlijk precies hetzelfde zeggen als wat hierboven over de zaak Souburg is betoogd. De argumentatie van de minister lezend zou men geneigd zijn te concluderen, dat een deel van Vrouwenpolder (na- melljk tot de afsluitdam) gevoegd dient te worden bij de combinatie Dom- burg-Oostkapelle. Het belangrijkste be zwaar tegen deze samenvoeging blijkt nu de ontwikkeling rond het Veerse Meer te zijn. Veere en Vrouwenpolder zouden bij deze ontwikkeling in gelijke mate betrokken zijn: een blik op de kaart leert evenwel, dat deze opvatting- voor bestrijding vatbaar is. De „adop tie" van Serooslterke door Veere lijkt zelfs heel wat plausibeler dan de sa menvoeging met Vrouwenpolder. Het vreemde is ook hier, dat de argumen tatie van de minister even goed door zijn tegenstanders kan worden gebruikt als door hemzelf. En dat nu stempelt dit wetsontwerp op nogal opvallende punten tot een zwak voorstel. Een laatste punt van kritiek: de wil lekeurige manier, waarop met sommige motiveringen wordt omge sprongen. Zo wordt Nieuw- en Sint- Joosland zelfstandig gelaten een ge meente van 1190 inwoners terwijl Zoutelande (met ongeveer een evên groot inwonertal) wordt opgeheven. Motivering voor het laatste: de recrea tie kan beter worden verzorgd door een grotere gemeente. Afgezien nu van het feit dat Zoutelande het tot dusver helemaal niet gek heeft gedaan, moet toch wel de vraag worden gesteld of Nieuw- en Sint-Joosland in de toekomst tussen Middelburg en het Sloegebied dan wel zijn taak naar behoren kan vervullen. Het standpunt van de minis ter, is merkwaardigerwijs: te zijner tijd zullen we dan weer wel zien. Ja j'a: aprés nous le déluge. Het spijt ons: dit ontwerp hangt van compromissen aan elkaar, heeft een weinig overtuigende verantwoording op essentiële punten meegekregen en is als eindresultaat van een lange lijdensweg teleurstellend. We hopen overigens dat de minister en de Kamer het er toch maar over eens zullen worden, want langer kan er echt niet meer worden gewacht. Ministerraad besprak wensen landbouwschap De ministerraad heeft gisteren in een bijzondere vergadering de hem schrif telijk voorgelegde wensen van het Landbouwschap betreffende het loon- en prijsbeleid in de landbouw en maat regelen voor de in moeilijkheden verke rende gemengde bedrijven besproken. Bijzonderheden over deze bespreking zyn niet meegedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1