Begin boorwerk nieuwe waterputten Haamstede Eind oktober examens opleiding bouwbedrijf Verspuy AGENDA WALCHEREN Waak over uw slaap met.... ZIEKENHUISVERPLEGING STELT DERDE KLASVERZEKERING IN Vereenvoudiging en tevens uitbreiding MARKTBERICHTEN V.V.V. ZOUTELANDE-BIGGEKERKE BEZORGD OVER STRANDVE,RITES DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Binnen enkele weken Modernisering pompstation op waterleidingprogramma BINNEN enkele weken zullen in de Schouwse duinen achter Burgh- Haamstede boorstellingen worden ingericht voor het slaan van acht nieuwe putten voor de waterlei dingmaatschappij „Schouwen-Dui- veland" N.V. Deze dienen ter ver vanging van acht oude bronnen, waarvan de waterstand zo laag is geworden, dat zij als uitgeput moe ten worden beschouwd. De nieuwe waterputten in het wingebied rondom het pompstation bij de uit kijktoren aan het eind van de Adriaan van der Weydeweg krij gen een installatie volgens een nieuw systeem met zogenaamde onderwaterpompen. Een principe, dat ook reeds in 1959 werd toegepast, toen drie nieuwe put ten werden geslagen. Het is de bedoe ling, dat de acht putten in totaal be zit de waterleidingmaatschappij er zeventien tegen het volgende zo merseizoen gereed komen en dan kunnen worden ingezet om de pieken in het verbruik te helpen opvangen. Overigens zullen in de komende jaren de voornaamste voorzieningen van de Schouwse waterleidingmaatschappij zich verleggen van het leidingennet op het eiland naar het pompstation. Na de ramp in 1953 is het gehele buizenstelsel over het eiland vernieuwd. Er is toen ongeveer 70 kilometer aan nieuwe hoofd leidingen gelegd. Dit onderdeel van de werkzaamheden vergt op het ogenblik nog enkele aanvullingen. De nieuwe transportleiding langs de rondweg bij Zierikzee, waarvan wij gisteren melding maakten is er één van. Daarnaast staat prominent op het programma de ver dubbeling van de transportleiding van het pompstation naar Burgh. Wanneer ook deze transportleiding zijn tracé in de grond zal hebben gevonden zal de technische dienst van de maatschappij de aandacht in eerste instantie bepalen bij de modernisering van het pompstati on zelf. Automatisering De elektrische installaties zullen grondig worden herzien, de filterconstructies zul len worden gemoderniseerd, de gehele winningsapparatuur zal aan een studie worden onderworpen, waarby uitbreidin gen en zelfs automatisering zullen wor- en overwogen. Het is al eerder nodig gebleken om de filters in het pompstation te verbeteren. Begin dit jaar is hiernaar een onderzoek ingesteld. In 1948 werd de zandvulling voor de laatste maal vernieuwd. In een van de laatste kwartaalverslagen heeft de directeur van de maatschappij, ir. J. L. van Sloten, nog meegedeeld, dat ver nieuwing van de onderzochte filters no dig is omdat de voorfilters aan vervui ling van ijzerslib bleken te lijden. Ze zul len naar moderne inzichten worden ver bouwd, onder meer ter vergroting van de filtersnelheid. De examens van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf (timmeren en metse len) worden in Zeeland in de lagere tech nische scholen van Middelburg, Goes en Terneuzen gehouden van 27 tot en met 31 oktober a.s. Te Goes worden de diplo ma's uitgereikt op vrijdag 2 november, in Terneuzen op vrijdag 2 november en in Middelburg op zaterdag 3 november. Voor het examen te Goes zijn 14 kandi daten timmeren opgeroepen uit Noord en Zuid-Beveland, uit Terneuzen 23 kan didaten timmeren en 8 kandidaten met selen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het aantal kandidaten voor het examen te Middelburg is 35 voor timmeren en 11 voor metselen uit Walcheren en Schou wen-Duiveland, terwijl aan het examen te Bergen op Zoom 9 kandidaten timme ren van Tholen meedoen. Deze examens worden afgenomen door een examencommissie die is samenge steld uit vertegenwoordigers van werk gevers en werknemersorganisaties uit het bouwbedrijf, benevens vertegenwoor digers van het nijverheidsonderwijs. De leerlingen hebben in de regel eerst 3 jaar de l.t.s. bezocht en zijn vervolgens, bijgestaan door do Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf, door de werkgevers in de bouwnijverheid verder praktisch opgeleid. Tijdens hun 2-jarige opleiding in de bedrijven bezoeken zij met behoud van hun loon een middag en avond de l.t.s.-scholen voor hun aanvullend tech nisch en algemeen vormend onderwijs. Aan deze examens in ons land wordt in 1962 door 3581 kandidaten deelgenomen, te weten 2920 timmeren, 600 metselen, 20 betontimmerlieden, 10 betonijzer- vlochters, 2 betonmodelmakers, 22 tegel zetters en 7 voegers. Het aantal leerlin gen dat in Nederland in opleiding is, be draagt 8590. DUITSF.R OP FIFTSPAD: TWEE GEWONDEN Do bromfietsbestuurder A. van de V. en diens duoryder J. van de V. beiden uit Hoek, werden woensdagavond om streeks half acht bij een aanrijding te Terneuzen zodanig verwond, dat opna me in het Julianaziekenhius noodzake lijk was. De aanrijding gebeurde op het kruispunt Axelsest.raat-Verlengde Van Steenbergenlaan, waar een Duitse perso nenauto, bestuurd door G. G. R. uit Vel- bert, plotseling het rijwielpad blokkeer de. De bromfietsbestuurder liep een gebro ken pols op, doch kon later op de avond huiswaarts keren. Diens broer J. van de V. brak een been en werd ter verdere verpleging in het Jullanaziekcnhuis ge houden. De bromfiets werd zwaar, d< auto licht beschadigd. Advertentie) TWFFH IflSSFJ zijn thans weer up-to-date Maar dan in 'n stijlvol dessin en van 'n uitstekende stof. HERENMODEHUIS LANGE DELFT 11 - MIDDELBURG Middelburg 101ect.ro: De molen van de ver- steende vrouwen. 10.30 uur, 18 Jaar; Scha kel filmavond Ned. Herv. Kerk, 20.00 Vlisslngen Alhnmbra: De twaait gezwore nen (onder auspiciën van de Vereniging Vrtjz. Herv. en Rem Kring), 8 u.; Luxor: Voetstappen zonder spoor, 20 uur, 18 Jaar Goes - Grand; „Jonge zondaars". 20.00 uur, 18 Jaar; Landbouw- ledenvergadering M(j voor tuinbouw en plantkunde, 20.00 uur Bergen op Zoom - Roxy: El Cid, 20 uur. 14 Jaar Burgh „I-let Wapen van Burgh": mode show Ned, Vereniging van Huisvrouwen, afd, Woster8chouwcn. 14 uur. Anderlecht gelijk tegen C.D.N.A. landskampioenen gelijk gespeeld tegen de Bulgaarse ploeg C-D.N.A. De wed strijd werd in Sofia gespeeld. De Belgi sche doelpunten werden gemaakt door Hanon en Jurion. Mevrouw Vreeken won dames-schaaktoernooi Mevrouw C. Vreeken (Vlaardingen), die deze zomer voor de tweede maal de Ne derlandse titel veroverde, is woensdag winnares geworden van het zevende in ternationale dames schaaktoernooi in Amsterdam. Zij toonde zich in het toer nooi zeer strijdvaardig, hetgeen haar enkele malen uit precaire situaties red de. De tweede plaats wordt gedeeld door de Frangaise mevrouw Chaude de Silans en de Zuidslavische Katja Jovanovic. Het spel van eerstgenoemde viel op; me juffrouw Jovanovic stelde ietwat teleur. De oud-kampioene van Nederland me vrouw Heemskerk legde beslag op de vierde plaats. Het eindklassement luidt als volgt: 1 Mevrouw C. Vreeken (Nederland) 5Vs p.; 2 en 3 mejuffrouw Jovanonis (Zuid- Slavië) en mevrouw Chaude de Silans (Frankrijk), beiden 4% p; 4 mevrouw F. Heemskerk (Nederland) 3% p; 5 me vrouw C. Roodzand (Nederland) 3 p; 6 en 7 mejuffrouw Cl. Benini (Italië) en mejuffrouw B. Sinka (Hongarije), bei den 2Vs p; 8 mejuffrouw Sunnucks (G. B.) 2 punten. PROFESSOR J. DEKKERS SPRAK OVER CONCILIE Tijdens een gecombineerde bijeenkomst voor K.A.V. en K.A.B.-leden heeft pro fessor drs. J. C. Dekkers, hoogleraar iu de dogmatische theologie aan het se minarie te Hoeven in West-Brabant een aandachtig gezelschap voorgelicht over het Oecumenische concilie. Dat gebeurde woensdagavond in het Vlis- singse Wit-Gele Kraisgebouw. In zijn causerie beperkte de pater zich tot het belichten van een aantal pun ten, die tijdens de bijeenkomst van het Wereldepiscopaat onderwerp van ge sprek zijn. Allereerst besprak de pro fessor een mogelijke democratisering in de kerk. Er zal naar zijn mening nog veel moeten gebeuren in „democratise rende richting" voor ieder zich mede verantwoordelijk zal kunnen gaan voe len. Het uiteindelijke „mikpunt" van het concilie ligt volgens pater Dekkers veel hoger dan men zal kunnen berei ken. Het concilie „mikt" op een ge zondmaking van de kerk in onze tijd. Een gezondmaking waar alle leden ach ter staan. En dit is volgens de professor niet haalbaar. „Nieuw leven brengen in de Kerk van de 20e eeuw is uiteinde lijk niet iets dat men kan bereiken door het openstellen, ledigen en vervullen van een simpele „ideeënbus": hoe waar devol de daarin gedeponeerde ideeën ook mogen zijn". Vervolgens stelde de pater zich de vraag: „Komt de gehele kerk op het concilie aan het woord Of gebeurt dit enkel langs de mond van de bisschoppen of ook bij monde van direct aan het concilie deelnemende le ken?" De directe deelname van leken achtte hij momenteel zeer wenselijk. Ook aan de aanpassing van het aposto laat, de liturgie en de kathechese be steedde de professor enige aandacht. Professor Dekkers wenste het concilie tenslotte drie „deugden" toe: „Katholi cisme. openheid en deemoed". K.A.B.- voorzitter J. Michielsen dankte de pater na afloop voor de uiteenzetting. VLISSINGEN Gezinsverzorging bejaarden kost Vlissingen veel Voor de gezinsverzorging van bejaar den willen b- en w. van Vlissingen ook voor 1962 een extra subsidie verlenen. Zy stellen de raad voor een extra sub sidie te verlenen van vyftig cent per werkuur in de ongedekte kosten van deze gezinshulp. In totaal zal deze extra subsidie voor 1962 ongeveer .000 bedragen. Op 1 april van liet. vorig jaar werden deze werkzaamheden door de gezïnsverzorgingsinstituten meer geregeld ter' hand genomen. Dat dit een grote vlucht heeft genomen blykt wel uit liet feit, dat de gemeente Vlissingen hiervoor in 1961 een bedrag van rond 5000 gulden aan extra sub sidie verleende. „Deze uit financieel oogpunt zo wel voor de gemeente als voor de ge zinsverzorgingsorganen min of meer verontrustende ontwikkeling van de be jaardenhulp, is onderwerp van bespre king geweest in een vergadering van de commissie van Samenwerking voor Maatschappelijk Werk", aldus schrijven b en w. aan de raadsleden. De ge meente drong daarbij aan op een stren ge selectie. „Nu echter is gebleken", zo menen b. en w. ook, „dat met de hulp aan bejaarden in een grote behoefte wordt voorzien, moet het ondenk baar en uit sociaal oogpunt onaan vaardbaar worden geacht, dat ge zinsverzorgingsinstituten, bij het wegvallen of verminderen van de gemeentelijke extra subsidie, ge dwongen zouden zijn deze vorm van hulpverlening te verminderen of te beëindigen". Getracht moet ook worden de bejaar den zolang mogelijk zelfstandig gehuis vest te laten blijven. Wel wensen b. en w. met het oog op de financiële con sequenties te bezien of eventueel voor 1963 „een meer verfijnde subsidie regeling" kan worden toegepast. Jubileumviering „De Ruytersehool" Men schrijft ons: In mei 1963 zal het zestig jaar geleden zijn dat de „De Ruytersehool" te Vlis singen werd opgericht. Aan deze hogere zeevaartschool is een zeer groot aantal stuurlieden, scheepswerktuigkundigen en radiotelegrafisten voor onze koop vaardij opgeleid. Hoewel de namen van alle oud-leerlin gen bekend zijn, is er in de adressen in de loop van de jaren vanzelfsprekend een grote verandering gekomen. In verband met de voorgenomen uit gave van een gedenkboek en een in te stellen onderzoek naar de loopbaan van de oud-leerlingen van de school, worden nu door een werkcomité zoveel moge lijk adressen van deze oud-leerlingen verzameld- Dit comité doet daarom een beroep op alle oud-leerlingen hun huidige adres zo spoedig mogelijk op te geven aan de administratie van de school, Boule vard Bankert 60. Tevens wordt ver zocht, behalve de eigen naam, ook na men en adressen van andere oud-leer lingen op te geven. Aan elk ontvangen adres zullen te zij ner tijd nadere gegevens worden toe- ACTIECOMITÉ N.O.V.I.B. Vertegenwoordigers uit alle groeperin gen van de Vlissingse samenleving hebben zitting genomen in het comité van aanbeveling N.O.V.I.B. Het zijn: mr. B. Kolff, burgemeester; J. W. Pe ters, gemeentesecretaris; W. Poppe, wethouder; F. G. Smit, wethouder; C. J. Gillissen Verschage, wethouder; J. van Marion, commissaris van politie; kapt. t. zee F. Bruijn; J. W. Hupkes, pres-dir. kon. mij. „De Schelde"; mr. J. L. Nieuwenhuis, dir. Prov. Stoom bootdiensten; K. van Everdingen, dir. S.H.V. Vlissingen; F. P. C. Mijs, dir. N.V. Haven van Vlissingen; W. Leer touwer, hoofdred. Prov. Zeeuwse Cou- •rant; G. K. Brouwer, dir. De Ruyter sehool; ir. C. J. A. Bax, dir. h.t.s.; A. F. Jacobs, dir. r.h.b.s.; G. van Doorn, dir. u.t-s.; pastoor Adriaenssens, pastoor r.-k. parochie; ds. Y. van der Schoot, herv. pred.; drs. A. Verschoor, pred. Geref. Kerk; ds. A. W. Drechsler, ,chr.- geref. pred.; ds. J, van Beek, pred. Ver- v. Vrijz. Herv.; kapt. Lentink, comm. L. des Heils, korps Vlissingen; ds. W. F. ten Rouwelaar, ev. luth. pred.; mej. ds. M. van Hamel, doopsgez- pred.; A. Schout, oud-lid Gedep. Staten; C. van Veenendaal, waarn. voorz. A.R.-Partij, Vlissingen; H. van Rooyen, voorz. C.H. Unie, Vlissingen; M. J. van Poelje, voorz. P.v.d.A., Vlissingen, lid Gedep. Staten; W. L. M. Groffen, oud-voorz. K.V.P., Vlissingen; H. B. J. Knoop, voorz. V.V.D., Vlissingen: C. Schot, voorzitter Vliss. Jeugdraad; A. H. Ie Feber, voorzitter Prot- Chr. Besturen bond, Vlissingen en J. Bliek, voorzitter Alg. Besturenbond, Vlissingen. Gevonden voorwerpen Bij de politie te Vlissingen zijn inlich tingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpendamesschoen, broche, sjaal, dameshandschoen en di verse sleutels, steppen en rijwielen. Voorts zijn aan het bureau inlichtin gen te bekomen omtrent adressen waar de volgende voorwerpen als ge vonden zijn gedeponeerd: aantal potten mayonaise, vulpen, zilveren armband, halsketting, kinderschoentje, muntbil jet, ring, kabelslot, insigne, sleutels, bril en portemonnee met inhoud. WESTKAPELLE Wedstrijd hengelsportvereniging De hengelsportvereniging „Westkapel- le" hield dezer dagen een wedstrijd op zee. De uitslag is als volgt- 1 G. Lous 870 punten, 2. P. Lievense 720; 3. A. Cijsouw 650; 4. W- Waterman 650, 5. A. Cijvat 630. Officiële publikatie VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie, 2c afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen von Gulf Oil (Ne derland) N.V. te Rotterdam om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande benzine pompinstallatie door het bijplaatsen van een mengsmeerautomaat met een elektromotor van \'i plc. op het perceel Paul Krugerstraat 209, kadadstranl bekend gemeente Vlissingen, sectie B nr. 1787. Gedurende tien dagen, te rekenen van 25 ok tober 1962 af, beslaat voor een ieder de ge legenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag. 6 november a.s., des voonnlddags 10 uur. ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waar in mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder leun ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht vun belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon' of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in dezo gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 23 oktober 1962. (Advertentie) Os in Kamperland viel man aan Maandagmiddag werd de landbouwer H. de Kam uit Kamperland in de weide, waar zijn vee liep te grazen plotseling aangevallen door een os. Hij werd om ver geworpen waarbij hij zodanig werd gewond aan ribben en neus, dat hij zich nauwelijks op kon richten. Met veel moeite kon hij zich verwijderen, door onder een draad van de omheining te kruipen en naar z'n woning te begeven. Na verbonden te zijn door dokter Van 't Hart werd hij voor verdere behande ling naar het ziekenhuis te Goes ge bracht. O.- EN W.-SOUBURG „Tot arbeid geroepen" hield verkoopmiddag De hervormde vrouwengroep „Tot ar beid geroepen" te Souburg hield dezer dagen een verkoopmiddag ten bate van het kerkewerk. De »pbrengst bedroeg ruim ƒ400, waarvan ƒ200 is geschon ken voor de kerkverwarming van de Nederlands hervormde kerk. Ongeveer ƒ100 aan kledingstukken is afgedragen aan „De macht van het kleine". A AGTEKERKE Ned. Chr. Vrouwen Bond Onlangs hield de afdeling Aagtekerke der N.C.V.B. onder leiding van haar pre sidente mevrouw P. Vos-Schout haar maandelijkse vergadering in het gemeen telokaal. Na het huishoudelijk gedeelte werd de avond verder gevuld met her sengymnastiek. Een bandrecorder liet voor de leden gedeelten van de jaarver gadering herleven. De volgende vergade ring werd vastgesteld op dinsdag 20 no vember a.s. Filmavond Oranjevereniging Onder leiding van de heer F. Kodde gaf de Oranjevereniging te Aagtekerke de zer dagen haar eerste filmavond van dit seizoen. Voor een uitgebreid publiek werden enkele voorfilms gedraaid en tot slot de hoofdfilm Alpenlied, waarin voor al de schitterende natuuropnamen veel bewondering wekten. In de pauze werd behalve een verloting, ook de uitslag bekendgemaakt van de ballonwedstrijd van 30 -pril jj. Deze was als volgt: le prijs kinderen: Louis Dekker, ballon te rechtgekomen in Auntun in Frankrijk (depart. Saóne et Loire) afstand 510 km. 2e prijs kinderen: Bram Brouwer (Mar- lande); Mattie Maljaars (St.-Denis); Koosje Blaas (Hondevilliers); le prijs groten: J. Kodde (Beaulieu): 2e prijs groten: mevrouw J. Francke-Louws. MIDDELBURG Prijsuitreiking competitie bejaardensoos In de bejaardensociëteit van Middelburg was het woensdagmiddag tjokvol in ver band met de uitreiking van de prijzen voor de competities kaarten en biljarten. Er waren enkele wisselbekers beschik baar gesteld en het grootste deel van de ruim 75 andere prijzen was afkomstig van Middelburgse winkeliers. De admini strateur van de U.V.V., de heer C. v. Her wijnen, hield een korte rede, waarin hij onder meer zei dat hij hoopte, dat b. en w. overtuigd zijn van de noodzaak van het voortbestaan en de uitbreiding van de bejaardensociëteit. De wisselbeker voor het whisten kwam in het tijdelijke bezit van de heer Schuit, de heer Fey kreeg een beker voor het bieden en bij het biljarten bleek de heer Flipse de beste. Voor degene die by dit laatste spel de meeste misstoten had gemaakt, was er bovendien een „poedelprijs". Wijziging van het wederopbouwplan in raad Breskens De firma De Klerck-Pijcke heeft een verzoek gericht aan de gemeenteraad van Breskens, waarin zy waagt de grond naast het pand De Hulludwars- straat 29 van de gemeente te mogen, kopen om op deze grond een bedrijfs gebouw te stichten en de rest als werk terrein te gebruiken. Ook heeft de firma verzocht met het oog op een eventuele uitbreiding van het bedryf de grond ten zuiden van de De Hulludwarsstraat te mogen kopen. In het wederopbouwplan heeft c grond echter met uitzondering van een strook tegen het achterpad van de wo ningen aan de Scheepvaartstraat west zijde een andere bestemming. Om de vestiging van het bedrijf mogelijk te maken, stellen b. en w. de raad van Breskens, die maandagavond a.s. om half acht vergadert, voor het weder opbouwplan te wijzigen. Om een korte procedure mogelijk te maken, hebben en w. aan de eigenaren van de om liggende percelen gevraagd of zij tegen de nadere bestemming van de grond tot werkterrein geen bezwaren hebben. De resultaten van dit onderzoek zullen b. en w. ter vergadering meedelen. De agenda voor de raadsvergadering ver meldt verder onder meer enkele subsi dieaanvragen, het aanschaffen van een nieuwe wegenlegger en de benoeming van een leidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool met ingang van 1 november. Voor deze benoeming heb ben b. en w. de volgende voordracht opgemaakt: 1 J. L. Verstraete te Hoofd plaat, 2. J. M. L. Mes te Middelburg. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 23-10: Streefkerk van Hamburg. Suorva van Gent, Grethe-Thy- bo van Lulea, Fritz-Raabe van Hamburg. Swallow van Antwerpen. 24-10: Eemstroom van Amsterdam, Arcturus van Rotterdam, Echo van Londen. Vlissingen vertrokken op 23-10 Dacapo naar Fecamp, Streefkerk naar Antwerpen. Suorva naar Narvik. Antje naar IJmuiden, Swallow naar Emden. 24-10: Grethe-Thybo naar Pirae us, Fritz-Raabe naar Barry. Arcturus naar Middelburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 23- 10: Nike van Londen, Canada van Swansea, Tide van Zeebrugge, 24-10: Donau van Rot terdam, Wim 2 van Rotterdam, Aludra van Las-Palmas. AagtediJIc van Marseille, John-V van Rochester. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 23- 10: Geeststroom naar Amsterdam. Zanzibar naar Londen, Argos naar Amsterdam, 24-10: Chiron naar Amsterdam, Aagtelcerk naai Rotterdam, Jozef-Swenden naar Bordeaux/ Gent. Pericies naar Rotterdam, Kenny-J naar Gr.-Yarmouth, Walcheren naar zee/Terneu- zen, Deo-Gratïas naar Rotterdam, Hilversurr naar Amsterdam. OPEN VOOR IEDEREEN ZUID-BEVELAND WEMELDINGE Drumband kreeg capes Dezer dagen is een lang gekoesterde wens van de drumband van O.K.K. te Wemeldinge in vervulling gegaan. Ge huld in nieuwe capes toonde de drum band zich aan de bevolking van Wemel dinge. Kort te voren waren zij door de muziekvereniging afgehaald bij het gymnastieklokaal aan de Dorosstraat, waar de voorzitter, de heer J. Burger de capes met enkele woorden aan de leden van de band overdroeg. Të zamen met O.KK. maakten zij hierna een mars door het dorp, terwijl enkele bcstuurs- leden het restant van de balpenactie ver kochten. die een opbrengst opleverde van 95,25. Hiermede zijn niet alle no den van de vereniging opgelost- Een groot probleem is nog de bezetting van de fanfare- Met grote spanning wacht het bestuur de opgaaf af van nieuwe jonge leden, die een instrument willen gaan bespelen. WAARDE Collecte De te Waarde gehouden collecte voor het PJ.T. bracht 36,75 op. De Zeeuw se collecte, die eveneens in Waarde werd 'gehouden, leverde 85,op. VEILING ROTTERDAM. 23 oktober. Aardappelen 1216. Andijvie 20 Bloemkool I A: 6 st. per balt 5260, per bak 3852, 7 st. per bak 30—37. 2 A: 6 st. per bak 27—38, 7 st. p. bak 21— Dubb. bonen 1 118—132, 2 95—113. Pronk- bonen 94104. Kassnjjbonen 176198. Rode kool 1216. Gele kool 1215. Groene kool 7 14. Sla 1 7—13. Spinazie 4358. Spruiten 1 A 45—64, 2 A 37—42, 1 B 42—49. Komkommers 70-80 58—66, 60-70 52—60, 50-60 51—66, 40-50 3958. Prei 2528, Selderij 710. Peterselie 8—9. Groote peen 9—14. Uien 7—19. Witlof A 90—104, 2 A 75—86, 1 B 72—81, 2 B 1—71, aanvoer 33.000 kg. Frankenthalers 140176. Black Alicante 128139. Boerenkool 7. Tomaten A 1 315—330, B 1 370, C 1 240. James Grieve 1 A 5862, 1 B 4757, 1 C -56. Cox's Orange Pippin 1 A 5979, 46—59, 1 C 30—38, 2 A 47—70, 2 B 43— Goudreinetten 1 A 46—55, 1 B 44—48, 1 C 4344. Ellisons Orange 1 A 4357, 1 B 36 40.' Bonne Louisse d' Avr. 1 A 4256, 1 B 41—46, 1 C 27—37, 2 A 42—51. 2 B 43—47, 2 C 30—32. Legipont 1 A 50—62, 1 B 46—57, 1 C 37—44. Br. Hardy 1 A 60—77, 1 B 59—71, IC 54—64, Conference 1 A 45—49, 1 B 40— 46, 1 C 37—39, 2 A 42—47, 2 B 40—46, 2 C 36. Doyenne du Cornice 1 A 85—89, 86—96, 1 C 92—94. Aanv. fruit 170.000 kg. 24 oktober. Aardappelen: Koopmans Blauwe drielingen 8—11, grote 1517. Bintjes, bon ken 7—11, grote 1011. Tomaten AI 2,20, BI 2,21, Cl 1,51, AH 1,69, Bil 1,75, CII 1,02. Fruit. Peren: Comtesse 60-65 16, 55-60 14, 50- 55 10. Gieser Wildeman 60-50 42. HD 28. Zw. wijnpeer 50-60 17—18, IID 6—15, ni fijn 8—11. Appelen: Cox 70 op 67, '65 op 51, 60-65 43 55, 55-60 30, m fijn 15—31, Hl grof 58. Manks Codlin IID 28. Hl fijn 17. Ellisons Orange 70- 45, 65-70 44. HD 30, HI fijn 21. Glorie van Holland 80 op 4244, 70-75 4445. 75 op 42 45, III grof 35—38, III fijn 34—39. Druiven: Black AUcante I 141i45, H 121— 29. Bramen per doos 28. Groenten: Andijvie I 21, II 16,50. Savoöiekool I 19, II 11. Prei I 20.50, II 17. Bloemkool 4 per kist 1128, Idem 6 per kist 726, idem 8 per kist 1115. Groene komkommers 65-75 15—16, 50-60 10—14. 40-50 13. Stoksnijbonen 1,65. Kassnijbonen 1,681,85. idem krom 1,33. Uien 618. Spinazie 1521. Sla 3,5010. Rode kool 9—18. Veldsla 91—1,52. Pronkbonen 55— 85. Dubbele bonen 87—1,18. Spruiten 46—54. Kussa 9. Waspeen 1018. Bospeen 1016. Postelein 4753. Bosrapen 45. Witlof 67 93. Kroten per kg 7—17. idem per bos 1112. Boerenkool 911. Breekpeen 1112. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 oktober. Andijvie 7—21. Sla 3',è—16. Spi nazie -3151= Rode kool 819. Witte kool 815. Savooiekool 79. Prei 1935. Kroten Stamboon dubbele prinsessen 471,15. Snijbonen 1,11—1,69. Witlof 38—88. Bloem kool 11—50. Tomaten 25—56. Komkommers 16—20. Spruiten 22—1,29. Bospeen 10—25. Waspeen 1328. Cox Orange Pippin 18—84. Jonathan 20—67. Glorie van Holland 1757. Goudrenet 2760. Groninger Kroon 19—40. Lemoenappel 2344. James Grieve 3246. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de CoÖp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 25 oktober 1962. Prijsklasse 0 17 cent, idem I 16 cent, idem H 15 cent, idem IH 14 cent, idem IV 12 cent. Duinen worden aangevreten Meer bezoekers dan in 1961 De V.V.V. Zoutelande-Biggekerke toont zich iu haar voorlopig jaarverslag over 1962 bijzonder bezorgd over de toestand van het strand te Zoutelaude. Zoals be kend wordt het strand te Zoutelande langzamerhand kleiner en dit is vooral met het vierde zuiderstrand het geval. De duinen worden aangevreten en het zand vcrdwynt naar de zandbank voor de kust. De voorzitter van de V.V.V., de heer K. Labruyère, heeft deze situatie in een vergadering van de provinciale V.V.V. duidelijk aan de orde gesteld. I-Iet f enveentebestuur van Vlissingen dat met ezelfde moeilijkheden kampt heeft daar op de zaak in handen genomen en bij de gemeentebesturen van kunstplaatsen ge- informeerd naar de situatie in hun plaatsen. De resultaten hiervan zyn nog niet bekend. In het afgelopen verslagjaar zijn op het zuider- en westerstrand te Zoutelande tn totaal 336 strandtenten geplaatst, het geen 57 meer is dan in 1961. De dou ches op het strand kwamen te laat in exploitatie, doordat de firma die de re paraties moest uitvoeren niet tijdig kon beginnen wegens andere werkzaamhe den. De vernielingen aan de douches bleven dit seizoen beperkt. Zeer tevre den toont men zich in het jaarverslag over de aanleg van een fraai wandelpad over de duinen bij Zoutelande. De ge meente Zoutelande heeft toestemming gekregen een wandelpad aan te leggen onderlangs de duinen van pension Hage af tot aan het lichttorentje. De gemeen te Biggekerke huurde in het seizoen een groot deel van het weiland van de heer Vos, teneinde het als parkeerterrein te kunnen gebruiken. Grote behoefte aan parkeerterreinen bestaat echter nog bij de duinovergangen ,,'t Vossenhol", ,,'t Lichttorentje" en de overgang op het grondgebied van Westkapelle. Met na me over de huidige toestand van deze laatste overgang kwamen zeer veel klachten binnen. Het ledental van de V. V.V,-vereniging groeide met 29 leden bedraagt nu 378. Tijdens het badseizoen 1962 organiseerde de V.V.V. zoals ge bruikelijk weer een groot aantal festi viteiten. Meer bezoek Uit het voorlopige jaarverslag van de V.V.V. bleek verder dat beide plaatsen dit zomerseizoen weer druk werden be zocht. Reeds met Pasen konden vele gas ten worden begroet, met Pinksteren was er in Zoutelande geen bed meer te krij gen, doch in de eerste helft van juli was het bezoek wegens het gure weer niet zo groot. Ook dit jaar weer bleek het bezoek van Duitse gasten het grootst, in aantal gevolgd door Belgen en Fransen, Zweden en Engelsen. Het aantal gasten was groter dan vorig jaar. Gedurende het zomerseizoen werden per kerende post 11.742 inlichtingen ver strekt; 6949 inlichtingen werden mon deling verstrekt. Do vereniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" te Middelburg heeft zicli ty- dens de woensdag gehouden algemene ledenvergadering akkoord verklaard met het voorstel om met ingang van het vol gende jaar een 3e klas-verzekering in te voeren. De premie zal worden vastge steld op 6 gulden per maand voor perso nen van 16 jaar en ouder, en op 2 gulden per maand voor personen heneden de 16 jaar tot en met het derde kind. De uitkeringen in deze nieuwe verzeke ring zijn: een onbeperkt aantal verplecg- dagen'in de laagste klas van een erkend ziekenhuis, uitsluitend op medische indi catie: bijkomende kosten en klinische specialistenhulp, inclusief vervoerskos ten tot een maximum van 1500 gulden per ziektegeval; vergoeding van de ver- pleegkosten in de laagste klas geduren de onbeperkte duur in een sanatorium voor lijders aan t.b.c. Bovendien een ver goeding bij opname wegens poliomyelitis gedurende 3 jaar tot een maximum van 20 gulden per dag, volgens de voorwaar den van de stichting Nederlandse Sana toriumverzekering te Den Haag. Voorts zal een bijdrage in de kosten van kinder- uitZending naar vakantietehuizen van 2 gulden per dag worden gegeven, gedu rende maximaal 42 dagen per jaar. Beperkingen zijn er voor: verpleging in een erkend ziekenhuis (geen krankzinnigengesticht) voor psychi atrie 42 dagen; eh verpleging in spe ciale astma-, epilepsie-, ooglïjderskli- niclc of revalidatiecentrum en opne ming voor reumatische aandoeningen 100 dagen. Vereenvoudiging Het gaat hier speciaal om een vereen voudiging en tevens een uitbreiding van de verzekering, waarvan ieder, ongeacht voor welke reeds bestaande verzeke ringklas hy heeft gekozen, gebruik kan maken. Het voorstel om de maximumvergoeding per vcrpleegdag in de 2e klas B-verzeke ring te laten vervallen en het bedrag van do bijkomende kosten tot f 2000 per ziektegeval te verhogen, kreeg eveneens de goedkeuring van de vergadering. Voorts werd het jaarverslag over 1961 goedgekeurd, terwijl bij de bestuursver kiezing dokter J. S. Bloos en de heer G. N. van Ginkel herkozen werden. De con trolerend geneesheer, dokter D. N. van Gelderen, deelde in de rondvraag mee, dat hij een avondspreekuur heeft gehou den in het kantoor aan de Blauwedijk, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt is. Behalve het bestuur werd deze verga dering bezocht door twee leden. De an dere duizenden lieten verstek gaan..., aldus merkte de heer Drogmans op. „Toch zou het leuk zijn als we weer eens een zaal „vol" hadden", liet hij er ver zuchtend op volgen. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: J. P. de Koning—de Vries, z.; P. Grims—van Belzen, z.; J. W. van Hoepen— Sorgedrager, d,; L. C. M. Pateervan Acker, z.; M. M. Vaderde Vries, z.\ A. J. de Fouw Bosman, z.; J. W. Wiersma—de Leeuw, z. Ondertrouwd: W. de Lange. 22 j. en T. A. Jozlasse: A. Gillisse, 26 j. en G. M. Tromp. 24 j.: J. Koole, 24 j. en A, van Overbeeke, 22 j.; P. M. Tinbergen, 29 j. en J. M. Johansen, 22 j.; B. G. H. Holthuis. 29 j. en C. M. de Nijs, 21 j. Getrouwd: F. J. Voerman, 35 j. en M. Oost hoek. 38 j.; C. G. J. van Herpen, 47 j. en M. Lampers, 46 j.: C. L. Stroo, 24 j. en M. La- brujere, 22 i. Overleden: J. W. P. Bok. 82 j., wedn. v. J. Buurman; E. J. Marsman, 62 j.. e. v. R. Pol: C. L. Mannaart, 86 j„ wed. v. E. Spuij: J. van Belzen, 55 j„ wedn. v. T. Meerman: W. van der Ploeg, 59 i„ e. v. C. I. la Mahieu. Filmvoorstellingen Rode Kruis De afdeling Heinkenszand van het Ne derlandse Rode Kruis heeft dezer dagen twee filmvoorstellingen georgapiseerd. 's Middags kon de jeugd genieten van de film „De mislukte diefstal" en 's avonds draaide roen voor de ouderen „Levens melodie". ZEEUWSE COLLECTE De opbrengst van de Zeeuwse collecte bedroeg te Driewegen 168,20. KERKNIEUWS Concilievader overleden De 80-jarige bisschop uit Zuid-Rhode- sië, mgr. Aston Chister, titulair bis schop van Velebusdus, .s in Rome over leden. Het is de vierde concilievader die is overleden. Mgr. Chister was tot 1956 aartsbisschop van Salisbury, waarna hij om gezondheidsredenen zijn functie neerlegde. Hij komt uit Brugge. Oosteuropese christenen confereren io Driebergen De stichting „Kerk en Wereld" en de Nederlandse werkgroep van de Praag se Christelijke Vredesbeweging beleg gen op 8 en 9 december een weekend- conferentie met Oosteuropese christe nen in liet Eykmanhuis te Driebergen. Het thema van deze ontmoeting „Vrede en vrijheid". Men verwacht gasten uit Oost-Duits- land, Rusland, Tsjecho-Slowakye er Hongarije, onder wie aartsbisschop Ni- kodim uit Moskou, aartsbisschop Kiivit uit Taillin Estland) en prof. Hrornad- ka uit Praag. Als sprekers zyn uitge nodigd aartsbisschop Nikodim. ds. G. Bassarak (D.D.R.), dr. R. Üllmann (Engeland) en dr. Smolik (Tsjecho- Slowakije). De bedoeling van de organisatoren is niet dat er standpunten of politieke vi sies tegen elkaar worden afgewogen. Men wil al luisterend over en weer ko men tot een juiste beoordeling en waar dering van eikaars inzichten en situa ties- Het werkcomité van de Praagse chris telijke vredesconferentie zal de volgen de vergadering van 3-7 december in „Kerk en wereld" te Driebergen hou den. De weekeindconferentie sluit aan op deze bijeenkomsten. VEILING KAPELLE oktober. Industrie- en exportveiling. Bra in in kratten voor industrie II 112. III 58. Appelen en peren: Jonathan II 75-80 31, II 70- 75 34, II 65-70 32, IH grof 22—23, IH fijn 21. Glorie van Holland I 80-85 39, I 75-80 41—42, 70-75 42—43, I 65-70 38—39, II 70-75 37. H 65- 10 35, IID 29, III fijn 24. Goudrenet I 85-90 53,60, I 80-85 53,10—53,90, I 75-80 52.50—52,60, I 70-75 48—48,30, I 65-70 43, H 80-85 49. II 75- 8. H 70-75 45, H 65-70 42, IID 34—35, III grof 3940, Hl fijn 30—32. Cox Orange Pippin I 75-80 71. I 70-75 75, I 65-70 66, I 60-65 60, I 55-60 38, II 80-85 70, II 75-80 73, H 70-75 65— U 65-70 59, II 60—65 55—57. H 55-60 38— 40, IID 25, III grof 48, III fijn 19—26. Cox Orange Pippin geel I 80-85 71, I 75-80 77, I 70- 75 78, I 65-70 68—72, I 60-65 63, I 55-60 43, II ■65 56, H 55-60 39. Ellisons Orange I 75-80 I 70-75 42, I 65-70 38. IID 26. Zoete rode ribbeling I 60-65 56, I 55-60 49. IID 31, nt grof 32. Laxton Superbe I 80-85 35, I 75-80 I 70-75 39, I 65-70 36, I 60-65 28, HD 24, IH grof 27. Sterappelen I 65-70 56, I 60-65 51, I 55-60 38, HD 23, IH fijn 16. Doyenne du Co- mice I 75-80 94. 7 10-75 102, I 65-70 93—95. n 80-85 85, II 75-80 88. H 70-75 93, H 65-70 90, IID 60-65 83, IID 55-60 61, IH grof 68. Ill fijn 45. Zwijndrechtse wijnpeer I 60-65 34, I 55-60 38. I 50-55 25,30, I 150-55 18, HD 10. IH grof 16, HI fijn 8,50. Conference II 60-65 H 55- 60 38, HD 21, III grof 33, I fijn 18. Saint Remy I 75-85 28, I 65-75 27, n 75-85 27, H 65-75 25—26, HD 20—21, IH grof 19, III fijn 1215. Comtesse de Paris I 70-75 25. I 65-70 27, I 60-65 24, I 55-60 18, IID 11, HI grof 17, III fijn 6—7.50. B. Alex. Lucas I 80-85 51, I 75- 56. I 70-75 59. I 65-70 52, IID 21, III grof 22, HI fijn 12. Pondspeer n 75-85 22. II 65-75 21. IID 17, H grof 17. IH fijn 12. Legipont 1 65-70 I 60-65 51. I 55-60 39, HD 22. HI grof 23, III fijn 15. Tr. de Vienne m grof 27, HI fijn 17, kroet 11. Bonne Louisse d'Avranches HI grof 35—39, III fijn 10—24. Gieser Wildeman I 55-60 43. H 50-55 40. HD 24. Geplukte kroet- appelen 21, val kroetappelen 18, val Goud renet 21, geplukte kroetperen en val peren doordraai. Druiven export 135, I 130133, H 109. Aardappelen II 8, kriel 2>.£. Groenten: Kropsla 7—10. Savooiekool 12—16. Rode kool 13. Bloemkool AI 3144, An 21 32, BI 27, BH 17—24, afwijkend 14—16. Kas snijbonen 119. Bonen 8691. Tomaten AI 40 41, AH 29, BI 42—43, BC 25—38. Prei 30. VEILING V.V.Z.B. GOES 24 oktober. Export- en industrieveiling: Cox Orange Pippin KL. I 80-85 77, 75-80 71—81, 70-75 74—84. 65-70 66—74, 60-65 57—63. 55-60 40-43. HD 25. KL. H 80-85 66, 75-80 69—73, 70-75 70—74, 65-70 62—64. 60-65 56, 55-60 38. Goudrenet KL. I 95-100 52. 90-95 51—57, 85-90 52—59, 80-85 53,30—60. 75-80 51,90—59, 70-75 43—51, 65-70 43. IID 35, KL. II 85-90 48. 80-85 49, 75-80 50, 70-75 45, 65-70 41, grof 39,50— 40.20. fijn 32. Glorie van Holland KL. I 85-90 39, 80-85 41. 75-80 43. 70-75 41, 65-70 37—38, IID 30, KL. II 80-85 33, 75-80 34, 70-75 36. 65-70 34. Laxton Superbe KL. I 85-90 35. 80-85 39. 75-80 43, 70-75 44, 65-70 37. 60-65 29, IID 26. B. Alex. Lucas KL. I 80-85 52, 75-80 58, 70-75 61, 65-70 52, HD 1920. Zwijndrechtse wijnpeer KL. I 60-65 26, 55-60 35. 50-55 25, IID 10. Saint Remy KL. I 75-85 28. 65-75 28, IID 21,10—21,40.'Emile d'Heyst KL. I 65-70 29. 60-65 27. 55-60 19, HD 9—10. Diverse appelen, val 20, geplukte kroet 21—22. Totale aanvoer hard fruit 7300 kisten. Gewone veiling: Cox Orange Pippin grof 44 —53, fijn 16—34. Glorie van Holland grof 26 31, fijn 16—27. Jonathan KL. I 70-75 48. 65-70 47, 60-65 34, IID 23, KL. II 70-75 38, 65-70 35, 60-65 30 Laxton Superbe grof 25—30, fijn 13— 20. Comtesse de Paris grof 15, fijn 10. Legi pont KL. I 70-75 51, 65-70 54, 60-65 52, 55-60 39, KL. II 65-70 49—51. fijn 13. B. Alex. Lucas grof 18, fijn 8. Saint Remy grof 19. fijn 1516. Met ingang van volgende week alleen fruit veiling op dinsdag, donderdag en vrijdag. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 4649, All 28—38, BI 23—33, Bil 16—19, afwijkend 14—25. Kropsla II 3,50—8, CI 3,50—4.50. Knol selderij 1014. Per bos: Wortelen 1729. Kro ten 9. Per kg: Tomaten AI 36—42, AH 30. B 38—53, C 34—36. Uien 3—14. Witlof All 80—81, BH 71, afwijkend 52. Rode kool I 14—16, II 6—10. Groene savooiekool I 15—20, II 1218. Andijvie I 15—18, H 10—12. Prei 20—27. Dub bele prinsessenbonen 71104. Spruiten AI 53. BI 36—48. VEILING TERNEUZEN Sla II 3.50—9,50. Bloemkool A 34—61, AH 21— 38. B 11—27, BH 11—21. afwijkend 11—16. Witte komkommers CH 11. Meloenen 835. Noten 237400. Selderij 1—7. Meerlandera 10.5011. Bintjes- 1114,80. Andijvie II 19 27. Kassnijbonen 136. Prinsessenbonen U B 3095. Rode kool A 16. Savooiekool 717. Waspeen Bn 19. Prei An 2028. Knolselderij Cn 11. Spruiten All 51—55. BH 42—62. To maten A 25—33. B 39—43. Uien 13—16. Witlof B 66100, afwijkend 1845. Cox Orange Pip pin I 80 74, 75 71. 70 71. 65 65—70. 60 60. 55 39—40. IID 30, III grof 48—57. UI fijn 20—33, kroet 1424. James Grieve I 75-85 4750. 65-75 43—44. II 75-85 45, IID 24—35. ni grof 39. III fijn 23—25. Glorie van Holland I 75 4041. Doyenne du Cornice H 80 90. 75 93. 70 96. 65 88—93, IID 73. IH grof 65, Hl fijn 53. kroet 43—44. Lucas I 80 41, 70 51, 65 45, IID 21. Conférence IID 27. Vlissingen moet gemeentebegroting sluitend maken Thans hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het gemeentebestuur van Vlis singen verzocht deze begroting weer sluitend te maken. Dank zy een aantal gunstige financiële perspectieven menen b. en w. dit te kunnen doen. Er zal ech ter ook nog een bedrag van 54.334 uit de saldï-reserves moeten worden geput. G.S. achten het sluitend maken van de begroting vooral urgent nu het nieuwe stadhuis in aanbouw is. waarvan de las ten (raming circa 400.000 gulden) nog niet in de begroting zijn verwerkt. Voor Vlissingen heeft het geen zin bij het rijk een zogenaamde aanvullende bijdrage aan te vragen, zo menen b. en w. Zy voegen er echter aan toe, dat „de mogelijkheid van inwilliging van een verzoek er beter voor komt te staan" met het oog op liet opvangen van de hoge lasten voor de exploitatie van het nieuwe stadhuis. Ook is er nog een na-uitkering over 1959 te ver wachten. Hierdoor kan een hogere inkomst worden geraamd van rond 256.000. Voorts ontstaat er meer financiële ruim te door de verkoop van de prioriteits aandelen van de N.V. Grand Hotel Bri tannia a pari, door het wegvallen van rente- en afschrijvingslasten. Voor de huidige situatie is het ook financieel gunstiger de afschrijvingstermijn voor de kapitaalsuitgaven voor de sanering van de binnenstad te brengen van 25 op 40 jaar. Voorts is er een budgettair voor deel van 21.000, onder meer door een dividenduitkering van N.V. Haven van Vlisingen over 1962. Anderzijds zijn er hogere uitgaven in verband met de salarismaatregelen. Ook zullen de uitgaven in de sector sociale zorg aanzienlijk stijgen. Als alles op- en afgeteld is, zal de gemeente tenslotte nog een bedrag van 54.334 uit de sal- di-reserve moeten putten. B, en w. stel len de raad voor de gemeentebegroting aldus te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5