FAAM Vele honderden inzenders op Goese (banket) bakkerstentoonstelling Burgemeesterswoning Goes in belangstelling Burgemeester mr. F. G. AHuber van Goes verrichtte officiële opening ALMANAK BESCHOEIING VISSERSHAVEN EIST HERSTEL JEAN DECROOS SOLIST MET KUNSTMAANDORKEST Dvorak (cellocon cert) Mozart en Tsjaikowsky WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore BOERENLEENBANK KOUDEKERKE BEREIKTE DE VIJF MILJOEN 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 KEUR VAN PRODUKTEN GETOOND Lange rijen brood, taart, cake, koek en lal van andere lekkernijen uit de banketbakkerswinkels pronken op de zuidwest-Nederlandse bak kersvakwedstrijden en bakkerïjtentoonstelling, die tot en met van daag donderdag in zaal „Juliana" te Goes worden gehouden. Tij dens een bijeenkomst in „De Korenbeurs" te Goes heeft burgemeester mr. F. G. A. Huber deze wedstrijd annex tentoonstelling officieel ge opend, waarna hij later in zaal „Juliana" met het doorknippen van een lint de daadwerkelijke opening verrichtte. De organisatie van dit grootse bakkersevenement berust bij de afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse Bakkersbond, die dank zij de hulp van tientallen collega-bakkers en leveranciers een expositie heeft kunnen opzetten, waar het puikje van de Zeeuwse bakkers zijn kunnen toont. Niet minder dan 640 inzendingen zijn te bewonderen, hetgeen 180 meer is dan twee jaar geleden. Daarbij moet er ech ter rekening mee worden gehouden, dat twee jaar geleden alleen de Zeeuwse bakkers acte de présence gaven, terwijl thans bakkers uit het gehele zuidweste lijk deel van Nederland naar Goes zijn gekomen om op de vakwedstrijden hun werkstukken te tonen. Het is soms frappant te zien, welke re sultaten bereikt kunnen worden in de Zeeuwse, Zuidhollandse en Brabantse banketbakkerijen. Prachtige taarten, fraaie tulbanden, verlokkende koeken en fijn stukwerk staan te pronken in de veelal smaakvol ingerichte stands. Daar onder is onder meer een stand van de bakkers-in-opleiding van de Goese am bachtsschool, die veel belangstelling trekt op deze expositie. Niet alleen kunnen de bakkers zien, wat hun collega's zoal presteren, maar tevens kunnen zij op de expo sitie kennis maken met de nieuwste typen machines, bestemd voor de bakkerij. Veelal automatische ma chines zijn te bewonderen, die het werk in de bakkerijen vergemakke lijken. In totaal zijn er op de bak- kersvakwedstrijden en -tentoonstel- Advertentie) Znurbrand kunt 0 blussen in een mum met Hennies en zonder dat uw omgeving er weet van heeft. Gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook- Rennies zijn nog lekker ook. Z-eeuwse Herfst Het gaat nu snel. De paar bomen op het pleintje in de stad verliezen hun bladeren in een zo hoog tem po, dat de mannen van de reini gingsdienst er elke dag met hun kleine, gele karretje én met hun bezem aan te pas moeten komen. Het is een soort monnikenwerk, dat ze verrichten, want nauwelijks hebben ze met brede zwaaien de gevallen bladeren op een hoop ge veegd en in het karretje gestouwd, of er liggen al weer andere ver dorde exemplaren op de tegels. Elke dag opnieuw. Het is verwonderlijk, zóveel blade ren er nog van vier schriele boompjes kunnen vallen. Een bij na eindeloze, trage stroom van uitgeblust leven vloeit langzaam weg. Een bijna onmerkbare, ge ruisloze regen, geluidloos neerrit selend in het van menselijk leven doortrokken hart van de stad, waar het verkeer af- en aanrolt, huisvrouwen winkelen en moeders met kinderen dagelijks getuigen van het voortbestaan, alle vallen de bladeren ten spijt. Maar snel gaat het wel, nu Het is onmiskenbaar herfst in de natuur. En. helaas, in de natuur niet alleen. Maar het is gelukkig nog altijd lente geworden. De somber ste winter ten spijl. ling ruim twintig bakkers, bedrijven en leveranciers, die een stand heb ben ingericht. Opening De vele genodigden kwamen gistermid dag om twaalf uur bijeen in hotel „De Korenbeurs", waar de actieve voorzitter van de afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse Bakkersbond, tevens voor zitter van het wedstrijdcomïté, de heer J. de Jonge uit Ellewoutsdijk. een be groetingswoord sprak. Hij kon o.a. ver welkomen de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, wethouder J. S. Visscher, gemeentesecretaris M. J. Tail- lie en de directeur van gemeentewerken, de heer J. P. F. Lindhout, de voorzitter en de secretaris van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland, de heren C. A. Kammeraad en A. S. de Jonge, de rijksmiddenstands- consulent in Zeeland, de heer A. Kor- stanje, afgevaardigden van andere bon den, leveranciers en de juryleden. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat het aantal inzendingen sedert 1960 van 460 tot 640 is toegenomen. Dit stemde hem temeer tot vreugde, omdat vele bakkerijen met personeelsmoeilijk- heden hebben te kampen. „Het perso neelsvraagstuk speelt de bakkerijen par ten", aldus de heer De Jonge. In het bijzonder bracht spreker dank aan het gemeentebestuur van Goes, dat volgens hem grote medewerking heeft gegeven. Burgemeester Huber verklaarde in zijn openingsspeech verheugd tc zijn, dat wederom een bakkersvakwed strijd en -tentoonstelling in Goes wordt gehouden. Hij sprak de hoop uit, dat de gemeente in de toekomst in staat zal zjjn een grotere expositie ruimte te kunnen aanbieden. Voorts wees de burgemeester nog op het belang van etaleren voor de (ban ket) bakkers. De rijksmiddenstandsconsulent, de heer Korstanje, toonde zich bijzonder inge nomen met het feit, dat de tentoonstel ling thans zijn vleugels over geheel zuid west Nederland heeft uitgespreid. „Vroe ger exposeerden hier alleen Zeeuwse oakkers", herinnerde hij. Deze spreker vroeg zich voorts af of mogelijk een nog grotere uitbreiding aan de expositie zou Kunnen worden gegeven. Zijn gedachten gingen daarbij uit naar bakKersvakwed- strijden en -tentoonstellingen voor geheel Zuid-Nederland of voor West-Neder land. „Overweeg het eens", vroeg hij de bakkers. Woensdagmiddag heeft burge meester mr. F. G. A. Huber van Goes de bakkersvakwedstrijden en tentoonstelling officieel geopend, welke tot en met vandaag in zaal ,fJuliana" te Goes worden gehou den. Op de foto: burgemeester Huber (midden), voorzitter J. de Jonge (rechts) en de directeur van de ambachtsschool, de heer C. J. Buurman (links) temidden van ie bakkersleerlingen voor de stand van de Goese ambachts school. (Foto P.Z.C troons: voor consumptiebrood werden diverse diploma's uitgereikt, waterbus- brood (ongeknipt en ongesneden): 1. J. Bliek, Veere; 2. A. F. Dieleman, Axel; melkbusbrood (ongeknipt en ongesne den, gemerkt MB); 2. W. M. van Wijn gen, Ellewoutsdijk en G. Melse, Middel burg; tarwebusbrood (geknipt): 1. J. Bliek, Veere; 2. W. L. Hirdes, Krabben- dijke; krentenbrood (ongeknipt en onge sneden en niet gesuikerd): 2. P. H. Fi- lius, Yerseke; rozijnenbrood (ongeknipt en ongesneden en niet gesuikerd): 1. P H. Filius, Yerseke; 2. M. Boumman, Kruiningen; gerezen tulb. m. kop (niet -esuikerd): 1. P. H. Filius, Yerseke; 2. 4. Bouwman, Kruiningen, kleinbrood: 2. van Keulen, Wissenkerke en P. H. Filius, Yerseke; mokkataart: 1. H. C. Stóuthamer, Sas van Gent: vruchten taart: 2. J. J. Maljaars, Middelburg: vrije taart (geen mokka of vruchten): 2. P. H. Filius, Yerseke; cake: 1. J Bliek, Veere; 2. J. M. Rijk, Heinkens- zand en C. Goedbloed, Grijpskerke; sor tering boterkoekjes: 1. J. de Bruin, Mid delburg; sortering amandelkoekjes: 1. J. Koster Azn., Ridderkerk; 2. Iz. Leen- houts. Sluis. Groep B: voor bakkerszonen, banket bakkerszonen, bakkers- en banketbak kersbedienden: kleinbrood: 1. C. Hoek, Middelburg: 2. A. L. de Graag, Sou burg: crème au beur re taart: 1. A. de Visser, Middelburg: gebakjes (dagelijkse sortering): 1. W. Bunt, Willemstad en J. de Bruin, Middelburg: 2. A. Eckhardt, Goes: stukwerk: 2. D. A. Mol, Oudelan- de; eierkoeken (theekoeken): 2. P. M. Depondt, Kwadendamme. Groep C: voor bakkers- en banketbak kerspatroons, bakkers- en banketbak kerszonen, bakkers- en banketbakkers bedienden: sierstukken van de banket bakkerij: 1. H. C. Stóuthamer, Sas van Gent en J. C. G. Zwartepoorte. 's-Gra- venpolder: 2 D. A Mol, Oudelande en M. J. Capelle, Zierikzee. Groep D: voor dagschoolleerlingen tot en met zestien jaar van de bakkersvak scholen: zachte luxe broodjes/sprits- koekjes: het hoogste aantal punten in deze afdeling werd behaald door de heer A. J. Rijnhout te Yerseke. Voorts wer den enkele tientallen diploma's toege kend. Groep E: voor leerlingen van andere op leidingen tot cn met 19 jaar van de bakkersvakscholen: koffiebroodjes' amandelstengels: het hoogste aantal punten werd behaald door de heer J. Fraanje te Lewedorp. Voorts werden enige diploma's toegekend. De beschoeiing van de Vissershaven in Vlissingen moet hersteld worden. B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor hiervoor een krediet van 6000 gulden beschikbaar te stellen. Tussen het sluishoofd en de voormalige Zeehondenwerf verkeert de beschoeiing al enige tijd in zeer slechte staat, zo schrijven b. en w. de raadsleden. Deze beschoeiing bestond uit een palenrij, waarachter aangestort met stampbeton een houten wand was aangebracht. Het houtwerk is door ouderdom en paalworm echter geheel verrot. De palen zjjn nu afgebroken en in de haven gestort, ter wijl ook reeds een gedeelte van het ver weerde stampbeton is verdwenen. De klei achter de wand is voor de helft weggespoeld. Over een lengte van 20 meter zyn de betonnen blokken van het talud tus sen de sluis en de voormalige Zee hondenwerf door ontgronding geheel verzakt. Het is zeker niet denkbeel dig, dat bij verdere uitspoeling de sluis achterloops wordt, zo voorspel len b. en w. Zij achten het dan ook dringend gewenst ten spoedigste maatregelen te nemen. De beschoeiingsresten moeten worden opgeruimd. De klei moet worden geëga liseerd en hierop moet krammat wor den aangebracht. Op dit laatste zullen betonnen glooiingsblokken worden aan gebracht. Voorts moet het talud van de Zeehondenwerf hersteld worden. Afscheid zuster Aarens van Centrum Kraamzorg Het dagelijks bestuur van het centrum voor kraamzorg voor Zuid- en Noord- Beveland en Tholen en door de daarbij aangesloten kraamverzorgsters hebben op hartelijke wijze afscheid genomen van de leidster-docente, zuster B. M. Aarens, aan wie op haar verzoek met ingang van 1 november 1962 als zoda nig eervol ontslag is verleend. Zuster Aarens werd door de voorzitter dokter A. I. Vos, arts te Wolphaarts- dijk, dank gebracht voor de wijze, waarop zij gedurende acht jaar haar functie heeft verricht en voor de pret tige sfeer, die zij steeds wist te bewa ren. Twee kraamverzorgsters, behorende tot de eerste groep, die door zuster Aarens was opgeleid, brachten op originele wij ze de dank en de waardering van de kraamverzorgsters over. Zij boden zus ter Aarens een geschenk aan van de kraamverzorgsters en van het bestuur. Tenslotte dankte zuster Aarens voor de waarderende woorden en voor het ca deau. De voorzitter deelde nog mcc, dat tot assistent-leidster-docente met ingang van 1 november a.s. benoemd is zuster B. S. Haak te Goes. Afsluiting Brouwers- havense Gat vastgesteld Het plan tot afsluiting van het Brou- wershavense Gat is woensdag bij Ko ninklijk Besluit vastgesteld en in het staatsblad gepubliceerd. De dam door het gat tussen Goeree en Schouwen zal op de Goereese kust aan sluiten op een duinregel ruim 2 km zui delijk van West-Nieuwland. Aan dc Schouwse kant zal de afsluitdijk lopen via de Nol bij West Repart (westelijk van Scharendijke) in het district noor- derstrand van het voormalige water schap Schouwen en dan zuidwaarts naar de daarachter liggende waterkerende duinregel. Als stormvloedhoogten van deze dam zijn noordelijk 515 cm pl N.A.P. en zuidelijk 535 cm plus N.A- Langs de binnenzijde van de dam, die in een halve S-bocht over de Kabbe- laarsbank en de Middelplaat zal lopen, wordt een berm ten behoeve van ver keersverbindingen gebouwd. Deze zee dijk door het Brouwershavense Gat wordt ruim zesduizend meter lang. De coöperatieve boerenleenbank te Koudekerke heeft vorige week woens dag de vjjf miljoen gulden bereikt. Het was de heer S. Brasser, die met zijn inleg dit bedrag vol maakte. Gis teravond, woensdag, werd dit feit of ficieel „gevierd". De voorzitter van de bank, de heer Joh. Tevel (links op de foto) bood de heer Brasser bij deze gelegenheid een enveloppe met in houd aan. De heer Tevel memoreerde, dat ver leden week ter gelegenheid van de raiffeisenweek propaganda is ge voerd voor de boerenleenbanken. „Wij hebben de kinderen van de kleuter school een ballon gegeven en die van de lagere school een vlaggetje voor op de fiets. Bovendien werd aan ie dere tiende inlegger een lepeltje aan geboden. Er kwamen in die week ook vele mensen een storting doen. En uw inleg deed het bedrag van vjjf miljoen gulden overschrijden", aldus de heer Tevel. Hij zei verder, dat het (Slot van pag. 1) eindcijfers geproduceerd. namelijk 106.000 de pas opgestelde begroting dus 88.000 53.000 plus 35.000), de eerste begroting van de toenmalige directeur van gemeentewerken, en 99.500 64.500 plus 35.000), vol gens de laatste berekening van de direc teur en overgenomen in het rapport van de commissie ad hoe. Men ziet: tussen de eerste en de laatste begroting een verschil van 18.000. Een verschil, dat alleszins verklaarbaar is, want op de pas opgemaakte begroting van 106.000 is een post uitgetrokken van f 2400 voor vloerbedekking en 2000 voor de bouw van een schuurtje, welke posten niet op de begroting van 1959 voorkwamen. Er blijft derhalve nog een verschil te overbrugegn van 18.000 min 4400, namelijk 13.600. Wanneer men stelt, dat in drie jaar tijd het materiaal duurder is geworden, de lonen hoger en versnippering van het werk de bouw ligt al bijna drie jaar stil eveneens geld zal kosten, kan men het verschil van 13.600 op een be drag van 88.000 ongetwijfeld wel ver klaren. Het is iets meer dan 15 procent. EXAMENS De heer P. Nortier uit Oostburg slaag de dinsdag aan de universiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen in de rechten. Burgemeester jlir. l. F. den Beer Poortugael van Veere heeft woensdag zijn 65e verjaardag gevierd. Des morgens was er een ontvangst van de wethouders en het gemeentepersoneel, waarbij Veeres eerste burger een ets aangeboden kreeg van de grote kerk, die ivas vervaardigd door Ducker. 's Middags brachten de heer en mevrouw Den Beer Poortugael een bezoek aan de bejaardensociëteit in het verenigingsgebouw. De burgemeester kreeg daar 'n mand met fruit aangeboden door mevrouw Dekker. Mevrouw Hanegraaf feliciteerde de burgemeester met zijn verjaardag namens de be jaarden. De bezoekers van de sociëteit werden vervolgens getrakteerd. Des avonds maakte de landelijke rijvereniging „De Veer se Dijlcrniters" zijn op wachting bij de burgemeester en om lialf negen bracht de muziekvereni ging „Veeres Genoegen" een serenade voor zijn woning. Vanavond is er een cocktailparty in de Campveerse Toren, voor de vrienden van de burge meester. Op de foto enkele „Veerse Dijkruiters" op hun paarden, pose rend met de jarige Veerse eerste burger. Foto P.Z.C.) Samenwerking Mei klem betoogde spreKer, dat het zaak is voor de bakKers om op eco- nomiscn terrein samen te werken. In dit verband herinnerde hij aan de sa menwerking van de bakkers in Mid delburg en Goes. Hij achtte dit juist gezien. „Dit is de mogelijkheid om ue bakkerij te behouden betoogde de lieer Korstanje. Spreker overhandig de de voorzitter vervolgens een leg penning, beschikbaar gesteld door de staatssecretaris van economische za ken. Nadat een verfrissing was aangeboden, begaf het gezelschap zich naar zaal „Ju liana", waar burgemeester Huber de toegang tot de expositie ontsloot door: van een met bakkerijprodukten behan gen lint, een gebakken gans (van deeg) los te knippen. Uitslagen De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Zeeuwse Bakkersbond. voor de klassen waterbusbrood, melkbusbrood, kleinbrood en cake, werd gewonnen door de heer J. Bliek tc Veere. De verdere uitslagen waren: groep A: voor bakkers- en bankètbakkerspa- VRIJDAG IN MIDDELBURG De jonge Franse cellist Jean Decroos (30) sinds september 1962 solo-cellist van het Amsterdamse Concertgebouwor kest speelt morgen (vrijdag)-avond in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal met het Kunstmaandorkest onder leiding \an Anton Kersjes het cellocon cert in b (opus 104) van Antonin Dvo rak. Componisten als Dvorak en ook Sinetana, die hun muziek baseerden op eenvoudige volksliedjes van hun land, zijn lange tijd minder geacht geweest dan de rneeste van hun collega's. Later werden deze „folkloristische" muziek en ook Dvorak en Smetana „hergewaar- deerd", hoewel dit streven in Nederland nog niet volledig is, daar men het mu ziekdramatische werk van Dvorak niet of nauwelijks kent. Toch kan in bepaalde gevallen het op bouwen van de muziek op basis van de folklore de enige weg zijn tot een zelf standige, expressieve stijl, aldus leert men uit de programmatoelichting, die de Z.V.U. voor dit concert samenstelde. Het celloconcert is het laatste werk, dat Dvorak in Amerika ontwierp, waarna hij het op Tsjechische bodem voltooide. De solist er van, Jean Decroos. gaf al spoe dig blflk grote aanleg tc hebben; aan het Parijse conservatorium werd hij leerling van André Navarra en behaalde op 20- jarige leeftijd de „Premier Prix". Na in Italië gewerkt te hebben werd hij in 1956 na een auditie solocellist bij het Radio Philharmonisch Orkest. In 1961 behaalde hij op het internationaal con cours „Pablo Casals" in Jeruzalem de eerste prijs. Dit Z.V.U.-concert begint met Mozarts Serenade KV 204, waarna na de pauze de suite uit het ballet „De Notenkraker" van Tsjaikowsky gespeeld wordt. Mo zarts serenade is een 7-delig muziekje zonder veel diepzinnigheid; de basisbe- zetting; 2 hobo's, 2 hoorns en strijk kwartet, is uitgebreid met trompetten, fluiten en soloviool. Gedurende de 18e eeuw waren dergelijke meerdelige mu ziekwerkjes zeer bemind: ze waren hoofdzakelijk bestemd voor een uitvoe ring in de buitenlucht. De vioolsolo wordt gespeeld door Jacques Holtman. Niets van het onstuimige, waarom Tsjai kowsky in de concertzaal geliefd is, vindt men terug in zijn balletten, waar van dc Notenkraker wel één van de mooiste is. Het is elegant, fraai gete kend en voortreffelijk geïnstrumenteerd met aan het slot de meeslepende Bloc- menwals. Nieuwbouw Aan de hand van het jongste eindcijfer 106.000) zijn b. en w. blijkbaar tot de conclusie gekomen, dat de verbouwing van het pand de gemeente toch te duur zal komen. Op dezelfde dag, dat de raadsleden het vertrouwelijk stuk ont vingen, deelde burgemeester Huber in de gemeenteraad mede, dat de gedachten van b. en w. uitgaan naar nieuwbouw. De directeur van gemeentewerken heeft opdracht gekregen een ontwerp te ma ken voor een nieuwe woning en een af geronde begroting over te leggen. In de raadsvergadering van november zal de raad hierover nader worden ingelicht. De vraag rijst thans of nieuwbouw goed koper zal zijn. Op dit ogenblik is. daar van niets definitief te zeggen, want éen begroting is nog niet overgelegd. In dit verband is het Intéressant te weten, dat- In Kloetinge een nieuwe ambtswoning wordt gebouwd voor de burgemeester van deze gemeente. De gemeenteraad van Kloetinge heeft hiervoor een bedrag uitgetrokken van 66,715, inclusief de centrale verwarming van 6.715. Deze woning, die een inhoud van 600 kubieke meter, bestaat uit een flinke hal, grote woonkamer, studeerkamer, keuken, bij keuken en garage, alsmede op de eerste verdieping twee grote en één kleine slaapkamer. Voorts is op de vliering een slaapkamer van bescheiden afmetingen geprojecteerd. Het gezin van de burge meester van Kloetinge bestaat momen teel uit vier personen. Wanneer men weet, dat het gezin van burgemeester Huber van Goes uit zeven personen bestaat, kan men zich afvra gen of een burgemeesterswoning als in iloetinge wordt gebouwd niet te klein zou zijn voor de Goese burgemeester. Stel dat dit niet het geval zou zijn, dan nog moet men rekening houden met een grotere uitgaaf, want de gemiddelde grondprijs in Goes, ligt enkele guldens hoger dan de prijs van de grond in Kloe tinge. Op grond van deze gegevens mag worden gesteld, dat een nieuwe ambts woning voor de burgemeester van Goes vrijwel zeker een uitgaaf zal vergen van 70.000 tot 80.000, Dit zou inderdaad minder zijn dan 't bedrag van 106.000 voor het pand J. A. v. d. Goeskade. Weliswaar mag niet worden vergeten, dat de woning J. A. v. d. Goeskade de remeente reeds 50.000 heeft gekost 35.000 voor de aankoop en 15.000, welke tot nu toe voor de restauratie is uitgegeven), maar men moet aannemen, dat deze woning een andere bestemming zal krijgen, zodat dit bedrag verder bui ten beschouwing kan worden gelaten wat betreft eventuele nieuwbouw- plannen. Deze andere bestemming is er in feite al, want ongeveer één jaar gele den heeft de gemeenteraad besloten het pand A. J. v. d. Goeskade in te richten als kantoor voor de dienst van gemeen tewerken. Hoewel de gemeenteraad en kele weken geleden b. en w. heeft ge vraagd te laten berekenen hoeveel dc verbouwing van het pand tot ambtswo ning voor de burgemeester zou kosten, is het principebesluit om de woning te bestemmen voor de dienst van gemeen tewerken nimmer ingetrokken. Wel is het zo, dal: bh slotwflzlglng van de be groting 1961 net. hiervoor bestemde be drag van 75.000 van de begroting is afgevoerd. In de vergadering van november komt de gemeenteraad van Goes voor de be slising te staan op het oude plan voort te borduren dan wel zich spreken voor nieuwbouw. Gezien, het geen in liet verleden is gebeurd, kan niet worden ontkend, dat aan het pand A. v. d. Goeskade sentimenten zijn koppeld.I miners, men mag verwachten, dat één der raadsleden (oud-wethouder J. II. Roose) de opmerking zal maken, dat de bewuste verbouwing nu niet min der zal kosten dan destijds de kosten zouden hebben bedragen, als de verbou wing voor de vroegere burgemeester, de heer H. li. Miehaëlis, zou zijn uitge voerd. Het Is duidelijk, dat dit project allerlei verbindingen met liet jongste verleden van Goes heeft. Ook is duidelijk dat de nieuwe burgemeester van Goes daar geen slachtoffer va» mag worden. Het is daarom zaak, dat de raad een be slissing neemt, die voor burgemeester Huber in alle opzichten acceptabel zal zjjn. Geen hondsdolheid in Zeeland gemeld In Zeeland zijn geen gevallen va hondsdolheid gemeld, zodat eventuele maatregelen vooralsnog niet nodig zijn. Dit deelde de inspectie voor de volks gezondheid te Middelburg ons woensdag middag desgevraagd mede. totale bedrag aan spaargelden op 21 september van het vorige jaar nog maar vier miljoen gulden bedroeg. In de snelle aanwas van dit bedrag zag hij een groot vertrouwen, dat de spaarders in de boerenleenbanken hebben. (Foto P.Z.C.), Protest Schouwse fruittelers tegen waterleiding -mi j In de algemene vergadering van de afdeling Schouwen van de Neder landse Fruittelersorganisatie en de Vereniging van Oudleerlingen „Po- te Haamstede is deze week protest aangetekend tegen de plan nen van de waterleidingmaat schappij ,Schon wen-D ui veland' om het waterwingebied in de West- hoekse duinen uit te breiden. De fruittelers vrezen dat hun bedrijven zullen worden ondermijnd door verdro ging, wanneer de waterleidingmaat schappij op betrekkelijk kleine diepte water aan de grond gaat onttrekken. In de bezwaren van de maatschappij tegen het streekplan van dc P.P.D. voor Zee land zag men opnieuw een aanwijzing, dat er gevaar bestaat voor de fruitboom gaarden en -bedryven in deze streek. De opmerking van een van de leden, de heer D. Q. Mulock Houwer over deze aangelegenheid vond de algemene in stemming van de vergadering. Het be stuur zal zich beraden over de manier, waarop men deze vrees uit de streek aan de maatschappij zal kenbaar maken. In deze vergadering werd ook de voor lopige exploitatierekening voor de praal wagen „lm weissen Rössl", waarmee Westerschouwen heeft deelgenomen aan het laatste fruitcorso in Goes, vastge steld. De ontvangsten inclusief de prijzen beliepen een bedrag van r 1667,18. De uitgaven waren f 2809,96. Uit het garantiefonds zal dus een bedrag van f 1431 moeten worden aangesproken om het tekort te dekken. Men houdt evenwel rekening met de mogelijkheid, dat de gemeënte een bedrag van f500, de dorpsprijs, zal bijdragen in de kosten. MEISJE BIJ OVERSTEKEN DODELIJK VERONGELUKT Het vyfjarïg dochtertje van do famïlio M. Giljam uit Scherpenisse is woensdag middag omstreeks het middaguur hjj een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje stak plotseling de Kaaistraat in Scherpenisse over en raakte onder een juist passerende bietenwagen. De bestuurder van de tractor, A. K. uit Scherpenisse, merkte aanvankelijk niets, maar op het geroep van omstanders stopte hij. Dokter I. Helleman uit Scher penisse, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. Zeeuwse prijswinnaars nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het kind" Professor K. Hornstra, voorzitter van het Nederlandse Comité voor Kinder postzegels, heeft woensdagmiddag in Amsterdam de prijzen uitgereikt van de nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het Kind". Drie Zeeuwse deelne mers aan deze wedstrijd kregen een eervolle vermelding en een troostprijs. Het waren de heren Charles Hogendljk te Goes, de bekende amatcurfotograaf Bas van Wingen uit Kapcllc alsmede do echtgenote van dc heer Van Wingen, die beslag legden op ccn prijs van f 5. De belangstelling voor dc fotowedstrijd was enorm. Bijna 8000 foto's en dia's werden ingezonden, merendeels van een voortreffelijke kwaliteit. Het ligt in de bedoeling van het organiserende comi té de bekroonde foto's te exposeren; de mooiste dia's zullen worden geprojec teerd. Advertentie Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren ln onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN MEER WIND Overwegend zwaar bewolkt, maar tot de avond op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige, langs dc kust la ter mogelijk harde zuidwestelijke wind. Weinig verandering iu temperatuur. ZON EN MAAN 26 oktober Zon op 7.22 onder 17.25 Maan op 4.47 onder 17.11 fijn fantastisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2