Begin boorwerk nieuwe waterputten Haamstede Eind oktober examens opleiding bouwbedrijf TWEFn JASSEN Verspuy AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Waak over uw II 1 slaap met.... J| RAAD BIERVLIET GEEFT STEUN AAN BOUW NIEUWE R.-K. SCHOOL BETONMORTEL DE HANDEL IN 80UWMATERIALEN MARKTBERICHTEN WARME SCHOENEN VOOR KOUDE DAGEN. Wissel Zeeuws'Vlaenderen DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Binnen enkele weken Modernisering pompstation op waterleidingprogramma BINNEN enkele weken zullen in de Schouwse duinen achter Burgh- Haamstede boorstellingen worden ingericht voor het slaan van acht nieuwe putten voor de waterlei dingmaatschappij „Schouwen-Dui- veland" N.V. Deze dienen ter ver vanging van acht oude bronnen, waarvan de waterstand zo laag is geworden, dat zij als uitgeput moe ten worden beschouwd. De nieuwe waterputten in het wingebied rondom het pompstation bij de uit kijktoren aan het eind van de Adriaan van der Weydeweg krij gen een installatie volgens een nieuw systeem met zogenaamde onderwaterpompen. Een principe, dat ook reeds in 1959 werd toegepast, toen drie nieuwe put ten werden geslagen. Het is de bedoe ling, dat de acht putten in totaal be zit de waterleidingmaatschappij er zeventien tégen het volgende zo merseizoen gereed komen en dan kunnen worden ingezet om de pieken in het verbruik te helpen opvangen. Overigens zullen in de komende jaren de voornaamste voorzieningen van de Schouwse waterleidingmaatschappij zich verleggen van het leidingennet op het eiland naar het pompstation. Na de ramp in 1953 is het gehele buizenstelsel over het eiland vernieuwd. Er is toen ongeveer 70 kilometer aan nieuwe hoofd leidingen gelegd. Dit onderdeel van de werkzaamheden vergt op het ogenblik nog enkele aanvullingen. De nieuwe transportleiding langs de rondweg bij Zierikzee, waarvan wij gisteren melding maakten is er één van. Daarnaast staat prominent op het programma de ver dubbeling van de transportleiding van het pompstation naar Burgh. Wanneer ook deze transportleiding zyn tracé in de grond zal hebben gevonden zal de De examens van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf (timmeren en metse len) worden in Zeeland in de lagere tech nische scholen van Middelburg, Goes en Terneuzen gehouden van 37 tot en met 31 oktober a.s. Te Goes worden de diplo ma's uitgereikt op wijdag 3 november, in Terneuzen op vrijdag 2 november en in Middelburg op zaterdag 3 november. Voor het examen te Goes zijn 14 kandi daten timmeren opgeroepen uit Noord en Zuid-Beveland, uit Terneuzen 23 kan didaten timmeren en 8 kandidaten met selen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het aantal kandidaten voor het examen te Middelburg is 35 voor timmeren en 11 voor metselert uit Walcheren en Schou- wen-Duiveland, terwijl aan het examen te Bergen op Zoom 9 kandidaten timme ren van Tholen meedoen. Deze examens worden afgenomen door een examencommissie die is samenge steld uit vertegenwoordigers van werk gevers en werknemersorganisaties uit het bouwbedrijf, benevens vertegenwoor digers van het nijverheidsonderwijs. De, leerlingen hebben in de regel eerst 3 jaar de l.t.s. bezocht en zijn vervolgens, bijgestaan door de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf, door de werkgevers in de bouwnijverheid verder praktisch opgeleid. Tijdens hun 2-jarige opleiding in de bedrijven bezoeken zij met behoud van hun loon een middag en avond de l.t.s.-scholen voor hun aanvullend tech nisch en algemeen vormend onderwijs. Aan deze examens in ons land wordt in 1962 door 3581 kandidaten deelgenomen, te weten 2920 timmeren, 600 metselen, 20 betontimmerlieden, 10 betonijzer- vlechters, 2 betonmodelmakers, 22 tegel zetters en 7 voegers. Het aantal leerlin- fen dat in Nederland in opleiding is, be- raagt 8590. DUITSER OP FIETSPAD: TWEE GEWONDEN De bromfietsbestuurder A. van de V. en diens duorijder J. van de V. beiden uit Hoek, werden woensdagavond om streeks half acht bij een aanrijding te Terneuzen zodanig verwond, dat opna me in het Julianaziekenhius noodzake lijk was. De aanrijding gebeurde op het kruispunt Axelsestraat-Verlengde Van Steenbergenlaan, waar een Duitse perso nenauto, bestuurd door G. G. R. uit Vel- bert, plotseling het rijwielpad blokkeer de. De bromfietsbestuurder liep een gebro ken pols op, doch kon later op de avond huiswaarts keren. Diens broer J. van de V. brak een been en werd ter verdere verpleging in het Julianaziekenhuis ge houden. De bromfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd. Advertentie) zijn thans weer up-to-date Maar dan in 'n stijlvol dessin en van 'n uitstekende stof. HERENMODEHUIS LANGE DELFT 11 - MIDDELBURG Middelburg Electro: De molen van de steende vrouwen. 19.30 uur, 18 Jaar; Scha kel: filmavond Ned. Herv. Kerk, 20.00 Vllsslngcn Alhambra: De twaalf gezwore nen (onder auspiciën van de Vereniging Vrljz. Herv. en Rem. Kring), 8 u.: Luxor: Voetstappen zonder spoor, 20 uur. 18 Jaar. Goes Grand: „Jonge zondaars", 20.00 uur, 18 jaar: Landbouw; ledenvergadering Mij. voor tuinbouw en plantkunde, 20.00 uur. Bergen op Zoom Roxy: El Cid, 20 uur, 14 ,1aar - Burgh „Het Wapen van Burgh": mode show Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd, Westersehouwen. 14 uur. technische dienst van de maatschappij de aandacht in eerste instantie bepalen bij de modernisering van het pompstati on zelf. Automatisering De elektrische Installaties zullen grondig worden herzien, de filterconstructies zul len worden gemoderniseerd, de gehele winningsapparatuur zal aan een studie worden onderworpen, waarby uitbreidin- fen en zelfs automatisering zullen wor- en overwogen. Het is al eerder nodig gebleken om de filters in het pompstation te verbeteren. Begin dit jaar is hiernaar een onderzoek ingesteld. In 1948 werd de zandvulling voor de laatste maal vernieuwd. In een van de laatste kwartaalverslagen heeft de directeur van de maatschappij, ir. J. L. van Sloten, nog meegedeeld, dat ver nieuwing van de onderzochte filters no dig is omdat de voorfilters aan vervui ling van ijzer slib bleken te lijden. Ze zul len naar moderne inzichten worden ver bouwd, onder meer ter vergroting van de filtersnelheid. Anderlecht gelijk tegen C.D.N.A. Anderlecht heeft woensdag in de strijd om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen gelijk gespeeld tegen de Bulgaarse ploeg C.D.NA. De wed strijd werd in Sofia gespeeld. De Belgi sche doelpunten werden gemaakt door Hanon en Jurion. Mevrouw Vreeken won dames-schaaktoernooi Mevrouw C. Vreeken (Vlaardingen), die deze zomer voor de tweede maal de Ne derlandse titel veroverde, is woensdag winnares geworden van het zevende in ternationale dames schaaktoernooi in Amsterdam. Zy toonde zich in het toer nooi zeer strijdvaardig, hetgeen haar enkele malen uit precaire situaties red de. De tweede plaats wordt gedeeld door de Frangaise mevrouw Chaude de Silans en de Zuidslavische Katja Jovanovic. Het spel van eerstgenoemde viel op; me juffrouw Jovanovic stelde ietwat teleur. De oud-kampioene van Nederland me vrouw Heemskerk legde beslag op de vierde plaats. Het eindklassement luidt als volgt: 1 Mevrouw C. Vreeken (Nederland) 5% p.; 2 en 3 mejuffrouw Jovanonis (Zuid- Slavië) en mevrouw Chaude de Silans. (Frankrijk), beiden 4% p; 4 mevrouw F. Heemskerk (Nederland) 3% p; 5 me vrouw C. Roodzand (Nederland) 3 p; 6 en 7 mejuffrouw Cl. Benini (Italië) en mejuffrouw B. Sinka (Hongarije), bei den 2ys p; 8 mejuffrouw Sunnucks (G. D.) 2 punten. Wijziging van het wederopbouwplan in raad Breskens De firma De Klerck-Pycke heeft een verzoek gericht aan de gemeenteraad van Breskens, waarin zij vraagt de grond naast liet pand De Hulludwars- straat 29 van de gemeente te mogen kopen om op deze grond een bedrijfs gebouw te stichten en de rest als werk terrein te gebruiken. Ook heeft de firma verzocht met het oog op een eventuele uitbreiding van het bedrijf de grond teu zuiden van de De Hulludwarsstraat te mogen kopen. In het wederopbouwplan heeft deze grond echter met uitzondering van een strook tegen het achterpad van de wo ningen aan de Scheepvaartstraat west zijde een andere bestemming. Om de vestiging van het bedrijf mogelijk te maken, stellen b. en w. de raad van Breskens, die maandagavond a.s. om half acht vergadert, voor het weder opbouwplan te wijzigen. Om een korte procedure mogelijk te maken, hebben b. en w. aan de eigenaren van de om liggende percelen gevraagd of zij tegen de nadere bestemming van de grond tot werkterrein geen bezwaren hebben. De resultaten van dit onderzoek zullen b. en w. ter vergadering meedelen. De agenda voor de raadsvergadering ver meldt verder onder meer enkele subsi dieaanvragen, het aanschaffen van een nieuwe wegenlegger en de benoeming van een leidster in vaste dienst aan de openbare kleuterschool met ingang van 1 november. Voor deze benoeming heb ben b. en w. de volgende voordracht opgemaakt: 1 J. L. Verstraete te Hoofd plaat, 2. J. M. L, Mes te Middelburg. oOSTBURG N. V. V.-V rouwenbond opent winterseizoen De Federatie West Zeeuwsch-Vlaande- ren van de N.V.V.-Vrouwenbond hield dinsdagmiddag de eerste byeenkomst in dit winterseizoen. Toen de voorzitster, mevr. A. Dijk-Langstraat uit Biervliet deze vergadering, die werd gehouden in Hotel-café, „Victory" te Oostburg, open de, heette zij in het bijzonder welkom mcj. F. A. C. van Enthoven van de Na tionale Federatie voor Gezinszorg en de heer C. Hoek, districtsbestuurder van het N.V.V. uit Goes. De voorzitster deel de mede dat deze bijeenkomst in het te ken stond van de Gezinsverzorging. Zij vertelde dat kort geleden in Terneuzen de oprichtingsactie was gepasseerd voor een Stichting Algemene Gezinszorg in Zeeuwsch-Vlaanderen, waarby zij gaarne het vertrouwen uitsprak dat vele leden lid zullen worden van deze stichting. Mej, Van Enthoven vertelde daarna over het werk van de Stichting Gezinszorg, welke inleiding zy toelichtte met ver schillende dia's, en waaruit overduidelijk bleek hoe omvangrijk, maar ook hoe menslievend het werk van de gezinsver zorgster en -helpsters kan zijn. De heer C. Hoek uit Goes, adviseur van de stich ting, sprak over de voorwaarden voor het lidmaatschap en ook over de omvang van de eventueel te krijgen hulp by ziek te en of hulpbehoevendheid van de le den. Tydens deze goed bezochte byeenkomst werd verder medegedeeld dat de te ma ken excursie van do bond naar Rotter dam op 13 november a.s. doorgang za.1 vinden, waarby in de morgenuren een bezoek wordt gebracht aan een groot be- dryf. Na het nuttigen van een kopje kof fie op de Euromast krijgen de deelneem sters 's middags cie gelegenheid in de stad te winkelen. Verder werd er ook nog aandacht gevraagd voor de op 6 no vember te Breskens te houden Vrouwen middag, waar in het Casino „De Spel brekers" zullen optreden. Ledenvergadering „Ceres" De West-Zeeuws-VIaamse vrouwenver eniging „Ceres" hield dinsdagmiddag in hotel ,De Eenhoorn" te Oostburg een goed bezochte ledenvergadering, welke wegens ziekte van mevr. M. J. van Cruy- ningen-Erasmus werd voorgezeten door mevr. J. Verhage-Risseeuw uit Cadzand. Van onze adverteerders RADIO DE BUCK SHOWT IN TERNEUZEN Radio De Buck uit Terneuzen is woens dagmiddag in het jeugdgebouw „De Schakel" begonnen met een drie dagen durende show van Philips-artikclen. In samenwerking met. dit concern heeft ra dio De Buck het jeugdgebouw ingericht als een expositiezaal met een grote ver scheidenheid aan elektrische apparaten, toestellen en gebruiksvoorwerpen. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, ging ook op de openingsdag grote be langstelling uit naar de nieuwste snuf jes op het gebied van televisietoestellen. Ofschoon wel eens wordt beweerd, dat de radio in de huiskamer op het tweede plan is geraakt, is het bepaald de moei te waard te zien welke zorg wordt be steed om van dit toestel een voornaam kamermeubel te maken met een sum mum aan vernuft. Met de winter in aan tocht wordt er uiteraard op de show by- zonder veel aandacht besteed aan ver lichtingsornamenten op welk gebied ook een groot aantal nieuwe snufjes is te be zichtigen. Verder exposeert radio De Buck een grote vooraad bandrecorders, grammofoons en een verscheidenheid aan andere huishoudelijke artikelen. Deskundigen van Philips en radio De Buck verstrekken de nodige toelichting. De show is ook vandaag donderdag en morgen vrydag geopend van twee tot vijf en van zeven tot tien uur. Na een kort welkomstwoord werd ge sproken over de deze winter voor de le den te houden cursussen. Medegedeeld werd dat de financiële cursus begint op 7 november, welke evenals het vorig jaar weer gegeven zal worden door de heer H. J. ten Broeke uit Oostburg. Ver der bleek er by enkele leden ook wel in teresse te bestaan in het volgen van een cursus Kantklossen, waarvan echter nog niet met zekerheid kon worden gezegd dat deze doorgang zal kunnen vinden. Dit zal namelijk afhangen van het feit of er voldoende belangstelling voor zal bestaan. Ook voor de excursie naar Sluis en Aardenburg, waar resp. de schoenen fabriek met stadhuis en de St. Baafkerk en het museum zullen worden bezocht, kon nog geen definitieve datum worden opgegeven. Het voorstel van het bestuur om te trachten deze winter een tentoon stelling te houden, waarvoor de leden zelfgemaakte foto's, tekeningen, dia's, films, enz. kunnen inzenden, werd door de vergadering gunstig ontvangen. Het bestuur stelt de leden, die materiaal voor deze tentoonstelling willen inzenden, als nog gaarne in de gelegenheid hiervan opgave te doen by het bestuur. Na de pauze werd door tussenkomst van een Oostburgse slijterij door de „Werk- commissie voor collectieve Wynpropa- ganda" een voorlichtingsinleiding ge houden over wijnen. De heer M. Paulis- sen uit Voorburg, secretaris van ge noemde werkcommissie, sprak hierbij over het onderwerp: „Wijnkennis in een notedop". Hij gaf hierby een zeer inte ressante en leerzame uitleg over de vraag wat wyn precies is, waar de wyn vandaan komt en hoe en by welke gele genheden wyn gedronken kan worden. Ook schonk hy in zyn inleiding aandacht aan de vele verdere mogelijkheden van het gebruik van wijnen en ook over de behandeling van deze dranken. Tenslot te kregen de aanwezigen eerst een glas rode wyn aangeboden en daarna een glas witte wijn, waarby de heer Paulissen een toelichting gaf over het wynproeven in het algemeen. Aan het slot van de bij eenkomst sprak de wnd. voorzitster woorden van dank aan de spreker voor zyn lezing en de wijnfirma voor de moei te deze voorlichting voor de vereniging te willen organiseren. R.-K.-VR0UWENG1LDE KWAM BIJEEN De afdeling Oostburg van het r.-k. vrouwengilde hield dinsdagavond in ho tel „Du Commerce" te Oostburg een bijeenkomst, waarvoor goede belang stelling bestond. De voorzitster, me vrouw O. Fierens-de Bruijckere,heette de leden welkom op deze eerste byeen-> komst en richtte zich met een byzonder woord van welkom tot de spreekster, mej. T. ter Wisse, van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding uit Den Haag. Direct na de opening kreeg spreekster het woord, die onder de titel „Goede maaltyden het gehele jaar door" een leerzame en interessante lezing hield over de samenstelling en de voedings waarden van diverse menu's. Naast deze lezing werd een film over hetzelf de onderwerp vertoond, waarbij de aanwezigen op duidelyke wyze werden voorgelicht over de verschillende ma nieren van bereiden van de maaltyden, met gebruikmaking van de diverse grondstoffen. Opvallend was hierby dat in deze film vooral aandacht werd be steed aan de voedingswaarde en de verscheidenheid in de samenstelling van do maaltyden. Na do pauze werd een tweede film ver toond, die in kleuren handelde over het onderwerp „Van tuin naar tafel". Deze evenzeer interessante draaiprent han delde over de betekenis van groente, aardappelen en fruit en de mogelijkhe den van verwerking van deze produkten in onze maaltijden. Zowel de lezing als de beide films von den by de aanwezigen een aandachtige belangstelling. AXEL Lezing beroepskeuze voor plattelandsvrouwen Dinsdagmiddag kwam de afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in „Het Centrum" tc Axél onder voorzitterschap van me vrouw C. Dekker-Bécu in vergadering byeen. Na enkele huishoudelyke aange legenheden hield de heer J. C. Dippel uit Oost- en West-Souburg een inlei ding over het onderwerp „Beroeps keuze". Spreker, die op dit gebied als deskundige optreedt voor het -arbeids bureau te Middelburg, vertelde over liet praktische werk óp de scholen waar ny de leerlingen van de hoogste klassen een test afneemt. Op de lagere scholen gaat men door middel van deze test na welk onderwijs de leerlingen het beste kunnen volgen. De test op de uloscholen is met name van belang voor de keuze van een beroep. Deze interessante le zing werd met belangstelling gevolgd. OPBRENGST P.I.T.-COLLECTE De tc Axel gehouden collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft ƒ579,93 opgebracht. SPORTSTICHTING AXEL STELDE ADVIES OP VOOR SPORTCOMPLEX De Sportstichting Axel kwam dinsdag avond onder voorzitterschap van de heer A. H. van der Lee in vergadering bijeen. Een advies werd opgesteld over liet geprojecteerde sportveldencomplex in het recreatiegebied. Verschillende subcommissies werden benoemd, onder andere voor de voetbalsport en de speel weiden, Tevens werd een plan opgesteld voor een voetbalterrein te Spui. RETRANCHEMENT Frans de Kramer terug uit Nieuw-Guinea Retranchement heeft woensdagavond Frans de Kramer, de enige militair uit deze gemeente, die in Nieuw-Guinea heeft gediend, feestelijk verwelkomd by zijn terugkeer. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" bracht de landmacht- militair, Frans de Kramer, voor zyn wo ning in de Noordstraat een serenade. Het voltallige college van burgemeester en wethouders gaf van zijn belangstel ling blijk. Burgemeester J. A. Leenhouts feliciteerde de heer De Kramer met zyn behouden thuiskomst, wat de heer J. A. Hennekey deed namens het muziekgezel schap. Zowel de entree van de woning als die van het ontvangstlokaal in café Luteyn, waar men de byeenkomst voort zette, waren voor deze gelegenheid fees- teiyk versierd. 1JZEND1JKE Uitslag knobbelrit bekend Ter gelegenheid van de 26e LJzendijkse Winkelweek werd door het bestuur een knobbelrit georganiseerd voor de school gaande jeugd. Hiervoor was veel be langstelling. De uitslag was: 1. Johny Verbeke, 2. Erwin Groosman, 3. Robbie Lammens, 4. Henny Groosman, 5. Turry Termont, 6. Loek Lips, 7. Robert de Jaeger, 8 Agnes Notschaele, 9. Eric de Houck, 10. Willy van de Voorde, 11. Guus de Wilde, 12. Jenny Verplanke. De uitslag van de oriëntatierit voor vol wassen fietsers was: 1. Th. Verdeghem, 2. E. Langeraert, 3. M. Kopmels, 4. M. van Waes, 5. G. Dellaert, 6. H. van Op- dorp, 7. H. Corijn, 8. J. van de Waeter, 9 .L. Marteijn, 10. G. Bruijnooge. AXEL Collectes De collecte voor het P.I.T. heeft te Axel een bedrag van 579,93 opgebracht. SLUIS AANWINSTEN SLUISE NUTSBIBLIOTHEEK De Nutsbibliotheelc te Sluis heeft er de volgende boeken bijgekregen: H. An dersen: Sprookjes; Wolfgang W. Parth: Voorwaarts kameraden, wij moeten te rug; Hans Helmut Kirst: De laatste da gen van Europa; idem: De dood sDeelt de laatste troef; Joe Klaas: Dodenmars; Manfred Gregor: De Brug; Heinz G.: Konsalik: Strafbataljon 999; Jan H. Eekhout: De man met de harmonica. Advertentie J WALCHEREN Gezinsverzorging bejaarden kost Vlissingen veel Voor de gezinsverzorging van bejaar den willen b- en w. van Vlissingen ook voor 1962 een extra subsidie verlenen. Zy stellen de raad voor een extra sub sidie te verlenen van vijftig cent per werkuur in de ongedekte kosten van deze gezinshulp. In totaal zal deze extra subsidie voor 1962 ongeveer 11.000 bedragen. Op 1 april van het vorig jaar werden deze werkzaamheden door de gezinsverzorgingsïnstituten meer geregeld ter hand genomen. Dat dit een grote vlucht heeft genomen blykt wel nit het feit, dat de gemeente Vlissingen hiervoor in 1961 een bedrag van rond 5000 gulden aan extra sub sidie verleende. „Deze uit financieel oogpunt zo wel voor de gemeente als voor de ge- zinsverzorgingsorganen min of meer verontrustende ontwikkeling van de be jaardenhulp, is onderwerp van bespre king geweest in een vergadering van de commissie van Samenwerking voor Maatschappelijk Werk", aldus schrijven b. en w. aan de raadsleden. De ge meente drong daarby aan op een stren ge selectie. „Nu echter is gebleken", zo menen b. en w. ook, „dat met de hulp aan bejaarden in een grote behoefte wordt voorzien, moet het ondenk baar en uit sociaal oogpunt onaan vaardbaar worden geacht, dat ge zinsverzorgingsïnstituten, by net wegvallen of verminderen van de gemeentelyke extra subsidie, ge dwongen zouden zyn deze vorm van hulpverlening te verminderen of te beëindigen". Getracht moet ook worden de bejaar den zolang mogelijk zelfstandig gehuis vest te laten blijven. Wel wensen b. en w. met het oog op de financiële con sequenties te bezien of eventueel voor 1963 „een meer verfijnde subsidie regeling" kan worden toegepast. WESTKAPELLE Wedstrijd hengelsportvereniging De hengelsportverenïging „Westkapel- le" hield dezer dagen een wedstryd op zee. De uitslag is als volgt. 1 G. Lous 870 punten, z. P. Lievense 720; 3. A. Cysouw 650; 4. W- Waterman 650, 5. A. Cyvat 630. BESTAANDE SCHOOLGEBOUW IN SLECHTE STAAT Vaste geldlening van ƒ95.000,- De raad Biervliet is maandagavond ak koord gegaan met het voorstel van b. en w. financiële medewerking te verle- de stichting van een nieuwe drieklassige r.-k. lagere school. Enige tijd geleden heeft het r.-k. kerkbestuur zich tot het gemeentebestuur van Bier vliet gericht met het verzoek om finan ciële medewerking. Zoals bekend ver keert het bestaande schoolgebouw in slechte staat en werd het zelfs deze zomer door de inspecteur van de volks gezondheid afgekeurd en buiten gebruik gesteld. Na het treffen van een aantal proviso rische voorzieningen tydens de zomer vakantie werd de school per 1 septem ber door de inspecteur weer vrygegeven. Het betrof hier echter een aantal ty'de- lyke voorzieningen en thans ligt het in de bedoeling dit ruim 40 jaar oude schoolgebouw door een nieuw gebouw te vervangen. Met aanvrage van hetzelfde schoolbe stuur om beschikbaarstelling van .gelden voor de aanschaffing van enkele leer methoden, enig nieuw meubilair, een naaimachine en rijwielrekken ging de raad eveneens akkoord, en wel tot een bedrag van maximaal ƒ3450. De jaar wedde van de gemeenteopzichter werd op voorstel van b. en w gewyzigd. De raad stelde verder een verordening vast inzake hot toekennen van een huurcom- pensatie aan het gemeentepersoneel in verband met de op 1 september 1962 in gegane huurverhoging. Voorts werd be sloten de kindevtoelagenverordening te wyzigen voor wat betreft de bedragen van de tijdelijke kindertoelage. Lening De raad werd vervolgens de ontwerp- gemeentebegroting voor het dienstjaar 1963 aangeboden. Deze begroting zal in een volgende vergadering openbaar be handeld worden. Voorts besloot de raad tot het aangaan van een vaste geldlening ad. ƒ95.000 bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten. De looptyd van deze lening is 30 jaar. Aan de Vereni ging voor Instrumentale Muziek te Mid delburg zal een subsidie van 50 worden toegekend als bijdrage in de kosten van èen door deze vereniging op 9 november a.s. in het Ledeltheater te Oostburg te geven symfonieconcert. De heer J. F. Dekker (cJi.u.) compli menteerde het gemeentebestuur met de wyze waarop gronden in het nieuwe j uitbreidingsplan „Lage Wei" thans ge-1 egaliseerd zijn. Ily sprak de lioop uit, dat er nu de nodige gegadigden zullen komen voor deze gunstig gelegen en geheel bouwrijpe grond. Naar aanleiding hiervan zei burgemeester A. P. Kosten- se, dat er reeds enkele gegadigden zyn voor particuliere bouw en dat er verder een aanvraag is binnengekomen vooi bouw van 16 woningen. AAGTEKERKE Ned. Chr. Vrouwen Bond Onlangs hield de afdeling Aagtekerke der N.C.V.B. onder leiding van haar pre- sidente mevrouw P. Vos-Schout haar maandelykse vergadering in het gemeen telokaal. Na het huishoudeiyk gedeelte werd de avond verder gevuld met her sengymnastiek. Een bandrecorder liet voor de leden gedeelten van de jaarver gadering herleven. De volgende vergade ring werd vastgesteld op dinsdag 20 no vember a.s. Filmavond Oranjevereniging Onder leiding van de heer F. Kodde gaf de Oranjevereniging te Aagtekerke de zer dagen haar eerste filmavond van dit seizoen. Voor een uitgebreid publiek werden enkele voorfilms gedraaid en tot slot de hoofdfilm Alpenlied, waarin voor al de schitterende natuuropnamen veel bewondering wekten. In de pauze werd behalve een verloting, ook de uitslag bekendgemaakt van de ballonwedstrijd van 30 .".pril j.l. Deze was ais volgt: le prijs kinderen: Louis Dekker, ballon te rechtgekomen in Auntun in Frankrijk (depart. Saöne et Loire) afstand 510 km. 2e prijs kinderen: Bram Brouwer (Mar- lande); Mattie Maljaars (St.-Denis); Koosje Blaas (Hondevillicrs)le prijs groten: J. Kodde (Beauliou); 2e prijs groten: mevrouw J. Franclce-Louws. O.- EN W.-SOUBURG „Tot arbeid geroepen" hield verkoopmiddag De hervormde vrouwengroep „Tot ar beid geroepen" te Souburg hield dezer dagen een verkoopmiddag ten bate van het lcerkewerk. De ipbrengst bedroeg ruim 400, waarvan 200 is geschon ken voor de kerkverwarming van de Nederlands hervormde kerk. Ongeveer 100 aan kledingstukken is afgedragen aan „De macht van het- kleine". Vertoning Rode-Kruisfilm In het café van de heer J. van de Guchte te Driewegen werd de Rode- Kruisfilm „Levensmelodie" gedraaid, 's Middags werd voor de Kinderen de film „De mislukte diefstal" vertoond. VEILING ROTTERDAM. 23 oktober. Aardappelen 12—16. Andijvie 20 —39. Bloemkool I A; 6 st per bak 52—60, per bak 3852. 7 st. per bak 30—37. 2 A: 6 st. per bak 27—38, 7 st. p. bak 21— Dubb. bonen 1 118—132. 2 95—118. Pronk- bonen 94104. Kassnijbonen 176198. Rode kool i2—16. Gele kool 1215. Groene kool 7 14. Sla 1 7—13. Spinazie 43—58. Spruiten 1 A -64, 2 A 37—42, 1 B 42—49. Komkommers 10 58—66, 60-70 52—60, 50-60 51—66, 40-50 39—58. Prei 25—23. Selderij 7—10. Peterselie 89. Groote peen 914. Uien 719. Witlof 1 A 90—104, 2 A 75—86, 1 B 72—81, 2 B 1—71, aanvoer 33.000 kg. Frankenthalers 140—176. Black Alicante 128—139. Boerenkool Tomaten A 1 315—330, B 1 370, C 1 240. James Grieve 1 A 58—62. 1 B 47—57. 1 C 4456. Cox's Orange Pippin 1 A 59—79, 46—59, 1 C 30—38, 2 A 47—70, 2 B 43— 50. Goudreinetten 1 A 4655, 1 B 4448, 1 C 43—44. Ellisons Orange 1 A 43—57, 1 B 36— 40. Bonne Louisse d' Avr. 1 A 4256, 1 B 41—46. 1 C 27—37, 2 A 42—51, 2 B 43-47, 2 C 30—32. Legipont 1 A 50—62, 1 B 46—57, 1 C 37—44. Br. Hardy 1 A 60—77, 1 B 59—71, IC 54—64, Conference 1 A 4549, 1 B 40 46, 1 C 37—39, 2 A 42—47, 2 B 40—46, 2 C 36. Doyenne du Cornice 1 A 85—89, 86—96, 1 C 92—94. Aanv- fruit 170.000 kg. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 24 oktober. Aardappelen: Koopmans Blauwe drielingen 8—11, grote 15—17. Bintjes, bon ken 7—11, grote 10—1L Tomaten AI 2,20, BI 2,21, Cl 1,51, All 1,69, BH 1,75, CH 1,02. Fruit. Peren: Comtesse 60-65 16, 55-60 14, 50- 55 10. Gieser Wildeman 60-50 42, IID 28. Zw. wijnpeer 50-60 17—18, HD 6—15, IH fijn 8—11. Appelen: Cox 70 op 67, 65 op 51. 60-65 43 55, 55-60 30, Hl fijn 15—31, Hl grof 58. Manks Codlin HD 28, III fij'n 17. Ellisons Orange 70- 75 45. 65-70 44, IID 30, III fijn 21. Glorie van Holland 80 op 42—44. 70-75 44—45, 75 op 42— 45. ni grof 35—38, III fijn 34—39. Druiven: Black Alicante I 141145, H 121 129. Bramen per doos 28. Groenten: Andijvie I 21, II 16,50. Savooiekool I 19. H 11. Prei I 20,50, H 17. Bloemkool 4 per Icist 11—28, idem 6 per kist 7—26, idem 8 per kist 11—15. Groene komkommers 65-75 15—16, 50-60 10—14, 40-50 13. Stoksnijbonen ,65. Kassnijbonen 1,681,85. idem krom 1,33. Uien 6—18. Spinazie 15—21. Sla 3,50—10. Rode kool 9—18. Veldsla 91—1,52. Pronkbonen 55— 85. Dubbele bonen 871,18. Spruiten 4654. Kussa 9. Waspeen 1018, Bospeen 1016i Postelein 47—53. Bosrapen 4—5. Witlof 67 Kroten per kg 7—17, idem per bos 1112. Boerenkool 911. Breekpeen 1112. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 oktober. Andijvie 721. Sla 3',i16. Spi- e 31—51. Rode kool 819. Witte kool 815. Savooiekool 7—9. Prei 19—35. Kroten 12. Stamboon dubbele prinsessen 471,15. Snijbonen 1,11—1.69. Witlof 38—88. Bloem kool 11—50. Tomaten 2556. Komkommers 16—20. Spruiten 22—1,29. Bospeen 10—25. Waspeen 13—28. Cox Orange Pippin 18—84. Jonathan 20—67. Glorie van Holland 1757. Goudrenet 2760. Groninger Kroon 19—40. Lemoenappel 23—44. James Grieve 3246. EIERNOTERINGÈN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 25 oktober 1962. Prijsklasse 0 17 cent, idem I 16 cent, idem n 15 cent, idem Hl 14 cent, idem IV 12 cent. VLISSINGEN ACTIECOMITÉ N.O.V.I.B. Vertegenwoordigers uit alle groeperin gen van de Vlissingse samenleving hebben zitting genomen iii het comité van aanbeveling N.O.VJ.B. Het zijn: mr. B. Kolff, burgemeester; J. W. Pe ters, gemeentesecretaris; W. Poppe, wethouder; F. G. Smit, wethouder; C. J. Gillissen Verschage, wethouder; J. van Marion, commissaris van politie; kapt. t. zee F. Bruyn; J. W. Hupkes, pres-dir. kon. mij. „De Schelde"; mr. J. L. Nieuwenhuis, dir. Prov. Stoom bootdiensten; K. van Everdingen, dir. S.H.V. Vlissingen; F. P. C. Mys, dir. N.V. Haven van Vlissingen; W. Leer touwer, hoofdred. Prov. Zeeuwse Cou rant; G. K. Brouwer, dir- De Ruyter- school; ir. C. J. A. Bax, dir. h.t.s.; A. F. Jacobs, dir. r.h.-b.s.; G. van Doorn, dir. u.t-s.; pastoor Adriaenssens, pastoor r.-k. parochie; ds. Y. van der Schoot, herv. pred.; drs. A. Verschoor, pred. Geref. Kerk; ds. A. W. Drechsler, chr.- geref. pred.; ds. J. van Beek, pred. Ver- v. Vrijz. Herv.; kapt. Lentink, comm. L. des Heils, korps Vlissingen; ds. W. F. ten Rouwelaar, ev. luth. pred.; mej. ds. M. van Hamel, doopsgez- pred.; A. Schout, oud-lid Gedep. Staten; C. van Veenendaal, waarn. voorz. A.R,-Partij, Vlissingen; H. van Rooyen, voorz. C.H. Unie, Vlissingen; M. J. van Poelje, voorz. P.v.d.A., Vlissingen, lid Gedep. Staten; W. L. M. Groffen, oud-voorz. K.V.P., Vlissingen; H. B. J. Knoop, voorz. V.V.D., Vlissingen; C. Schot, voorzitter Vliss. Jeugdraad; A. H. le Feber, voorzitter Prot. Chr. Besturen bond, Vlissingen en J. Bliek, voorzitter Alg. Besturenbond, Vlissingen. VEILING KAPELLE 24 oktober. Industrie- en exportveiling. Bra in kratten voor industrie n 112, in 53. Appelen en peren: Jonathan II 75-80 31, H 70- 75 34, H 65-70 32, IH grof 22—23, III fijn 21. Glorie van Holland I 80-85 39. I 75-80 41--12, I 70-75 42—43, I 65-70 38—39, II 70-75 37, II 65- 70 35, IID 29, III fijn 24. Goudrenet I 85-90 53,60, I 80-85 53,10—53,90, I 75-80 52,50—52,60, I 70-75 48—48,30, I 65-70 43. II 80-85 49. II 75- i, II 70-75 45, II 65-70 42, HD 34—35, Hl grof 3940, IH fijn 30—32. Cox Orange Pippin I 75-80 71, I 70-75 75. I 65-70 66, I 60-65 60, I 55-60 38, II 80-85 70, II 75-80 73, H 70-75 65— II 65-70 59. II 60—65 55—57, II 55-60 33— 40, IID 25, IH grof 48, III fijn 19—26. Cox Orange Pippin geel I 80-85 71, I 75-80 77, I 70- 75 78, I 65-70 68—72, I 60-65 63, I 55-60 43. II •65 56, H 55-60 39. Ellisons Orange I 75-80 40, I 70-75 42. I 65-70 38, IID 26. Zoete rode ribbellng I 60-65 56, I 55-60 49. HD 31, ni grof 32. Laxton Superbe I 80-85 35, I 75-80 70-75 39, I 65-70 36, I 60-65 28, HD 24, IH grof 27. Sterappelen I 65-70 56. I 60-65 51, I 55-60 38. HD 23, III fijn 16. Doyenne du Co- I 75-80 94, 7 10-75 102, I 65-70 93—95. II 80-85 85, II 75-80 88, n 70-75 93, II 65-70 90, HD 60-65 83, HD 55-60 61, IH grof 68, III fijn 45. Zwijndrechtse wijnpeer I 60-65 34, I 55-60 38, I 50-55 25.30, I 150-55 18, IID 10. IH grof 16, HI fijn 8,50." Conférence n 60-65 - II 55- 60 38, IID 21, III grof 33. I fijn 18. Saint Remy I 75-85 28, I 65-75 27, II 75-85 27, II 65-75 25—26, IID 20—21, ni grof 19, HI fijn 1215. Comtesse de Paris I 70-75 25, I 65-70 27, I 60-65 24, I 55-60 18. IID 11, III grof 17, III fijn 6—7,50. B. Alex. Lucas I 80-85 51. I 75- 56, I 70-75 59. I 65-70 52, IID 21, IH grof 22, HI fijn 12. Pondspeer II 75-85 22, II 65-75 21, IID 17, II grof 17, HI fijn 12. Legipont I 65-70 53. I 60-65 51, I 55-60 39, IID 22, III grof 23, IH fijn 15. Tr. de Vienne III grof 27, III fijn 17. kroet 11, Bonne Louisse d'Avranches III grof 35—39, HI fijn 10—24. Gieser Wildeman I 55-60 43, II 50-55 40, nD 24. Geplukte kroet- appelen 21, val kroetappelen 18, val Goud- t 21, geplukte kroetperen en val peren doordraai. Druiven export 135, I 130133, H 109. Aardappelen II 8, kriel 2',i- Groenten: Kropsla 710. Savooiekool 1216. Rode kool 13. Bloemkool AI 3144, AH 21— 32, BI 27, BH 17—24, afwijkend 14—16. Kas snijbonen 119. Bonen 86—91. Tomaten AI 40— 41, An 29. BI 42—43, BC 25—38. Prei 30. VEILING V.V.Z.B. GOES 24 oktober. Export- en industrieveiling: Cox Orange Pippin KL. I 80-85 77, 75-80 71—81. 70-75 74—84, 65-70 66—74, 60-65 57—63, 55-60 40—43, IID 25, KL. II 80-85 66. 75-80 69—73, •75 70—74, 65-70 62—64, 60-65 56, 55-60 38. Goudrenet KL. I 95-100 52, 90-95 51—57, 85-90 52—59, 80-85 53,30—60, 75-80 51,90—59, 70-75 48—51, 65-70 43. HD 35, KL. II 85-90 48, 80-85 49, 75-80 50, 70-75 45. 65-70 41, grof 39.50— 40,20. fijn 32. Glorie van Holland KL. I 85-90 - 80-85 41, 75-80 43, 70-75 41, 65-70 37—38. IID KL. H 80-85 33, 75-80 34, 70-75 36. 65-70 34. Laxton Superbe KL. I 85-90 35, 80-85 39. 75-80 43. 70-75 44, 65-70 37. 60-65 29, IID 26. B. Alex. Lucas KL. I 80-85 52, 75-80 58, 70-75 61, 65-70 52, I1D 19—20. Zwijndrechtse wijnpeer KL. I 60-65 26, 55-60 35, 50-55 25, HD 10. Saint Remy KL. I 75-85 28, 65-75 28,. IID 21.10—21.40. Emile d'Heyst KL. I 65-70 29, 60-65 27. 55-60 19, HD 9—10. Diverse appelen, val 20, geplukte kroet 21—22. Totale aanvoer hard fruit 7300 kisten. Gewone veiling: Cox Orange Pippin grof 44 -53, fijn 16—34. Glorie van Holland grof 26 ,31. fijn 16—27. Jonathan KL. I 70-75 48, 65-70 47, 60-65 34, HD 23, KL. H 70-75 38. 65-70 35, 60-65 30. Laxton Superbe grof 25—30, fijn 13— 20. Comtesse de Paris grof 15, fijn 10. Legi pont KL. I 70-75 51. 65-70 54, 60-65 52, 55-60 KL. H 65-70 49—51, fijn 13. B. Alex. Lucas grof 18, fijn 8. Saint Remy grof 19, fijn 1516. Met ingang van volgende week alleen fruit veiling op dinsdag, donderdag en vrijdag. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 4649, All 28—38, BI 23—33, Bil 16—19, afwijkend -25. Kropsla H 3,50—8. Cl 3,50—4,50. Knol selderij 1014. Per bos: Wortelen 1729. Kro ten 9. Per kg: Tomaten AI 3642, All 30, B 38—53, C 34—36. Uien 3—14. Witlof All 80—81, BH 71, afwijkend 52. Rode kool I 1416, II 610. Groene savooiekool I 1520, H 1218. Andijvie I 15—18, II 10—12. Prei 20—27. Dub bele prlnsessenbonen 71—104. Spruiten AI 53, BI 36—48. VEILING TERNEUZEN Sla H 3,50—9.50. Bloemkool A 34—61, All 21— B 11—27, BH 11—21, afwijkend 11—16. Witte komkommers CH 11. Meloenen S35. Noten 237400. Selderij 1—7. Meerlanders 10,50—11. Bintjes 11—14,80. Andijvie n 19— 27. Kassnijbonen 136. Prinsesse'nbonen II B 3095." Rode kool A 1G. Savooiekool 717. Waspeen BH 19. Prei All 20—28. Knolselderij CH 11. Spruiten An 51—55. B1I 42—62. To maten A 25—33, B 39—43. Uien 13—16. Witlof 66—100, afwijkend 1845. Cox Orange Pip pin I 80 74, 75 71, 70 71. 65 65—70, 60 60, 55 39—40, IID 30, III grof 48—57. III fijn 20—33, kroet 14—24. James Grieve I 75-85 47—50, •75 43—44, H 75-85 45, nD 24—35, IH grof III fijn 2325. Glorie van Holland I 75 40—41. Doyenne du Cornice II 80 90, 75 93, 70 96, 65 88—93, HD 73, III grof 65. Hl fijn 53. kroet 43—44. Lucas I 80 41, 70 51. 65 45, IID 21. Conférence IID 27. HERENBROMFIETSLAARS, geheel met vacht gevoerd, met ritssluiting en lederen onderwerk, in zwart en bruin, 33,00. DAMESVACHTLAARS in bruin, zeer modern, 19,95 gebroken wit ƒ15,95. KINDERVACHTLAARS vaifef ƒ11,05. DAMES- HEREN- EN KINDERPANTOFFELS (heerlijk warm) zeer voordelige prijzen. SCHOENHANDEL EN REPARATIEBEDRIJF JAC. MEULENDIJK, TEL. 01171 - 1 - GROEDE Tevens leveren wij uit voorraad hoge VEILIGHEIDS SCHOENEN met ingebouwde stalen neus, speciaal voor de bouwvakken. VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 8 uur n.m„ HOTEL „DE EENHOORN" TE OOSTBURG. Mevrouw Harriet Freezer, met haar voordracht over LETTEREN EN LEUGENS Toegangskaarten f 0,75 verkrijgbaar bij A. Hoolhorst, Callenfelsstraat 37, Oostburg, tel. 2836 en des avonds aan de zaal. Vlissingen moet gemeentebegroting sluitend maken Tengevolge van een aantal wijzigingen geeft de Vlissingse gemeentebegroting voor 1962 een tekort aan van f 189.000. Thans hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het gemeentebestuur van Vlis singen verzocht deze begroting weer sluitend te maken. Dank zy een aantal gunstige financiële perspectieven menen b. en w. dit te kunnen doen. Er zal ech ter ook nog een bedrag van 54.334 uit de saldi-reserves moeten worden geput. G.S. achten het sluitend maken van de begroting vooral urgent nu het nieuwe stadhuis in aanbouw is, waarvan de las ten (raming circa 400.000 gulden) nog niet in de begroting zyn verwerkt. Voor Vlissingen heeft het geen zin bij het rijk een zogenaamde aanvullende bijdrage aan te vragen, zo menen b. en vv. Zy voegen er echter aan toe, dat „de mogelykheid van inwilliging van een verzoek er beter voor komt te slaan" met het oog op het opvangen van de hoge lasten voor de exploitatie van het nieuwe stadhuis. Ook is er nog een na-uitkering over 1959 te ver wachten. Hierdoor kan een hogere inkomst worden geraamd van rond 256.000. Voorts ontstaat er meer financiële ruim te door de verkoop van de prioriteits aandelen van de N.V. Grand Hotel Bri tannia a pari, door het wegvallen van rente- en afschrijvingslasten. Voor de huidige situatie is het ook financieel gunstiger de afschrijvingstermijn voor de kapitaalsuitgaven voor de sanering van de binnenstad te brengen van 25 op 40 jaar. Voorts is er een budgettair voor deel van 21.000, onder meer door een dividenduitkering van N.V. Haven van Vlisingen over 1962. Anderzyds zijn er nogere uitgaven in verband met de salarismaatregelen. Ook zullen de uitgaven in de sector sociale zorg aanzienlijk stygen. Als alles op- en afgeteld is, zal de gemeente tenslotte nog een bedrag van 54.334 uit de sal- di-reserve moeten putten. B. en w. stel len de raad voor de gemeentebegroting aldus te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19