Studenten beklommen Jacobstoren BILT „Zeeuws anker voor Deltamuseum VERKOOPMETHODIEK AAN DE ORDE BIJ CHR. HANDELSREIZIGERS Zeeuwse ALMANAK Drie stropers door burgemeester betrapt ZEEUWSE P.T.T.-ERS SPRAKEN OVER PROMOTIEMOGELIJKHEDEN VOORSPEL TOT RESTAURATIE VAN MIDDELBURGSE SCHOUWBURG ZEEUWSE AFDELING HERVORMDE DIACONIEËN IN GOES BIJEEN ZEEUWS KADER INGELICHT OVER FINANCIEEL PLAN A.R.-PARTIJ WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 OKTOBER 1962 Om het lidmaatschap te verwerven van het dispuutgezelschap „Apedas", kregen vijf Amster damse (1ste jaars) studenten de opdracht een buitengewone prestatie te leveren. De studen ten, die adspirantlid zijn van Apedas, besloten. Zeeland als werkobject te nemen. Him mo tief zou zijn „aandacht vestigen op het Deltamuseum" en wel op een merkwaardige wijze. „Een origineel Zeeuws anker", geda teerd 1638 en „opgedoken uit een der Amsterdamse grachten" werd als eerste gift voor het Deltamuseum zaterdagavond aangeboden aan een lid van G.S. te Middelburg, die het namens de commissaris der koningin in ontvangst nam. Het hoogtepunt kwam in de nacht van zaterdag op zondag, toen het groepje voorzien van voet zoekers en gillende keukenmei den, de St.-Jacobstoren te Vlis- singen begon te beklimmen. Na veel halsbrekende toeren werd langs de houten steigers de hoogste stelling vlak onder de spits bereikt. Omstreeks half twee na middernacht vulden donderende knallen en gierende ergens ver spreekkoor: Deltamuseum seum". 'uit de hoogte in Foto rechts: de klimlustige studen- „Wij willen een ten; foto onder: anker als ge- een Deltamu- schenk... geluiden de nachtelijke stilte. Na deze wens enkele malen her- Ramen en deuren gingen open, terwijl slaperig verschrikte ge zichten ontzet naar boven staar den. Op dat moment klonk het haald te hebben, zakten onze studenten weer vlug af naar la gere regionen... voordat de or debewaarders zouden arriveren. Wij geloven wel, dat de adspi- rantleden van Apedas het lid maatschap van het dispuutge zelschap ten volle hebben ver diend... Bijeenkomst in Kapelle INLEIDING DOOR DRS. S. DUVEKOT De leden van de afdelingen Bergen op Zoom, Middelburg en Goes van de Ne derlandse Vereniging van Christelijke Handelsreizigers en Handelsagent hebben vrijdagavond in restaurant Caisson" te Kapelle van drs. S. Duve kot uit Goes kunnen horen, dat er de laatste jaren in de verkoopmethodiek van de levensmiddelenbranche grote ver anderingen zyn gekomen. In zijn lezing over het onderwerp „De ontwikkeling in verkoopactiviteiten en supermarket" liet drs. Duvekot de gehele ontwikkelings gang de revue passeren en stelde daar bij vast, dat het eind van deze ontwik keling nog niet op haar eind is geko men, verwacht wordt dan ook, aldus drs. Duvekot, dat het aantal zelfbedienings zaken en supermarkets ook in ons land nog zal stjjgen, ondanks de problema tiek van financiering die er met de om schakeling gemoeid is. Drs. Duvekot begon met er op te wijzen, dat de economische bedrijvigheid ten nauwste verband houdt met de wel vaartsstadia waarin een land verkeert. Als voorbeeld hiervan noemde hij de Amerikaanse automobielproduktie. Als de verkoop hiervan stagneert, leest men daaruit een welvaartsafname af. In al lerlei vormen nemen vandaag aan de dag de verkoopsactiviteiten toe, waar van hij vooral het adverteren in dagbla den noemde. Dit mag dan in een soms vrij absurde vorm gedaan worden, het neemt niet weg. dat we momenteel in een periode zijn aangeland, waarin ook door de EJ3.G. voor een stroom van goe deren een weg gezocht wordt om ze bij de consument te brengen. Dit zoeken heeft zich gericht naar ontwikkeling van supermarkets en zelf bediening, waarmede in Amerika een be gin werd gemaakt nadat in bepaalde branches de jas te nauw was geworden als uitvloeisel van moeilijkheden rond de dertiger jaren. Ook in ons land, waar men in de levensmiddelenbranche kampt met lage brutowinsten en daarbij in een dwangbuis is komen te zitten door branchevervaging en problematiek rond vestigingseisen, is men deze weg opge gaan, aldus drs. Duvekot. Kip De maaltijd had broerlief, uitge nodigd door zijn zuster, uitste kend gesmaakt en hij besloot het ijzer te smeden, terwijl het heet was. Ten overstaan van zwager en driejarig nichtje, begon hij uitvoe rig de loftrompet te steken over de kookkunst van de huisvrouw en toen hij naar zijn mening voldoen de hulde had betoond, sprak hij terloops:„en dan kom ik graag volgende week dinsdag weer eten". Even was het stil aan tafel. Toen riep de driejarige verschrikt uit: ,fiat kan niet. want dan eten we kip!" Nou )a, eerlijk blijven, strooit U zo kwistig met uitnodigingenals er kip ter tafel leomtT Galden voor Kamperland en gulden voor prouincie In verband met de openstelling van de Veerse Gatdam is de veerdienst Veere- Kamperland met ingang van 1 novem ber opgeheven. Ged. Staten van Zeeland stellen de Staten nu voor om de eigen dommen van de provincie bij de aanleg steiger van Kamperland voor de prijs van 1 gulden over te dragen meente Wissenkerke. Eigenlijk kost deze transactie provincie noch gemeente iets, omdat de provincie voor deze overdracht het bedrag van 1 gulden moet betalen aan Wissekerke. Gestage groei Ook in ons land beleeft de zelfbediening een gestage groei. Momenteel telt ons land 3300 zeifbedieningszaken, waarin dan ook de supermarkets zijn begrepen. Deze maken samen eenderde van de to tale markt aan levensmiddelen uit. Een probleem doet zich evenwel in de finan cieringssector voor. Kan met een nor maal levensmiddelenbedrtjf van 80 vier kante meter volstaan worden, voor eer supermarket moet wel gerekend wor den op 500 vierkante meter bedrijfsruim te. Met een investering van 450 de m2 komt dit voor een levensmiddelenbedrijf op 36.000 en voor een supermarket op 225.000. Drs. Duvekot besloot ten slotte zijn betoog met te zeggen, dat on danks deze hoge investering er geschat wordt, dat binnen tien jaar de 24.000 verkoopplaatsen van nu verder zullen zijn ingekrompen tot 8000 kleine en 1500 grote zelfbedieningszaken en 500 super markets. De vergadering, die werd gepresideerd door de voorzitter van de afdeling Mid delburg, dhr. A. de Klerk uit Vlissingen, werd na korte schriftlezing en gebed be gonnen met een koraal over Psalm 118, ten gehore gebracht door een muziek- kwartet. Dit kwartet trad ook later op de avond nog op. In zijn openingswoord wees de heer De Klerk er op, dat men ook in het zakenleven herhaaldelijk ge confronteerd wordt met de dynamiek van deze tijd. „Als vertegenwoordigers zullen we ons ook hierop aan moeten passen". Een beroep deed de heer De Klerk op de aanwezigen om toch vooral de cursussen in vakbekwaamheid te vol gen. In handelskringen zou de zaak dus „quitte" staan... Personenauto's botsten in Oostkapelle Vrijdagmiddag om ongeveer kwart voor één zijn op dc viersprong op de Kalf- hoekseweg te Oostkapelle twee perso nenauto's met elkaar in botsing geko men. De Oostkapellenaar I. K. verleen de op die kruising geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, bestuurd door mejuffrouw J. de V. uit Aagtekerke. Mejuffrouw De V. liep lich te verwondingen op; K. kwam met de schrik vrij. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Derde lustrum boomplantdag Onder het motto „Toen en nu" wil de stichting Nieuw Walcheren zaterdag 3 november a-s. op sobere wijze aan dacht wijden aan het derde lustrum van de boomplantdag op Walcheren. Zoals bekend werd namelijk op 3 no vember 1947 met de organisatie van de eerste boomplantdag een begin gemaakt met de herbeplanting van Walcheren, waartoe de stichting Nieuw Walcheren in staat gesteld werd door het gunstige onthaal van haar actie „Plant een boom op Walcheren". Het stichtingsbestuur wil nu nagaan wat er op dit gebied kon worden bereikt, onder het motto „Toen en nu". Als afsluiting van de aanstaande 3e no vember zal in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis om half 9 een samenkomst worden gehouden, waarop 3 films worden vertoond en waarop de heer Broerse, hoofd van het landschaps- architectonisch bureau van de stichting Nieuw Walcheren, een korte lezing zal houden bij een aantal dia's met het mo tief „Toen en nu". PROVINCIALE BIJDRAGE AANSLUITING ELEKTRA Ged. Staten van Zeeland stéllen de Sta ten voor om 10 procent bij te dragen in de aansluitingskosten van de onrendabe le percelen op het elektriciteitsnet. De ze regeling willen Gedeputeerden echter niet laten gelden voor de percelen, die vallen onder de regeling voor de her en ruilverkavelingsgebieden, en voor de percelen, waarvan de gemiddelde aan sluitkosten meer dan 5000 gulden per perceel bedragen. Zoals bekend heeft de PZEM een plan De burgemeester van 's-Heer- Arendskerke, de heer D. M. Ver- met, heeft zondagmorgen om- streeks half twaalf in de Van Cit- terspolder onder Nieuwdorp drie stropers betrapt. Een hunner, de 26-jarige J. S. uit Nieuwdorp, heeft liij kunnen aanhouden. De andere twee liepen weg, maar Iconden ongeveer een kwartier la ter door de postcommandant van de Nieuwdorpse rijkspolitie, de heer A. W. Nelisse, drie kilometer verder op de Nieuw West- kraayertseweg worden ingere kend. Het zijn de 20-jarige C. J. S. en de 18 jaar oude A. W. H. Beiden zijn afkomstig uit Lewe- dorp. De betrapte stroper uit Nieuwdorp is een oude bekende van de politie. ^emaakt voor de aansluiting van rond 585 percelen met een gemiddeld bedrag aan aansluitkosten van 5000 per per ceel. Daar hiermee dus een aanlegkapi- taal is gemoeid van rond 3 miljoen gul den, zal hiervan dus 3 ton ten laste van de provincie komen. Gelet op het grote belang, dat verbonden is aan de aansluiting van deze percelen, willen Ged. Staten deze bijdrage beschikbaar stellen. In Goes Vakgroep Christelijke Bond van Overheidspersoneel De rangbevorderingsregeling van 1948 voldoet niet meer bij de P.T.T.-employès. Zij zijn van mening, dat door het blijven hanteren van deze regeling een achter stand dreigt te ontstaan voor wat betreft de promotiemogelijkheden in vergelij king met andere departementen. In ver band hiermee zijn onderhandelingen ge opend tussen de P.T.T.-Ieiding en de ver schillende bonden. Wat er inmiddels in dit overleg is be reikt deed de secretaris van de vakgroep P.T.T. van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, de heer Rh. van de Oever uit Den Haag, zater dagmiddag uit de doeken tijdens een bij eenkomst van de afdeling Goes van de groep P.T.T. in de „Prins van Oran te Goes. Des morgens was er een soortgelijke bijeenkomst gehouden in Breda voor de Brabantse P.T.T.-ers van het postdistrict Breda. Na het openings woord van de heer C. H. van Caem uit Sprang-Capelle vertelde de heer Van de Oever, dat de leden van de N.C.B.O. van mening zfln, dat door een interne verge lijking een betere rangbevorderingsrege ling tot stand kan worden gebracht. „De P.T.T. overweegt om een commissie in te stellen, die de huidige rangorde zal onderzoeken", aldus de heer Van de Oever. „Want ook de P.T.T.-leidlng is van mening, dat indien de verhoudingen scheef liggen, deze moeten worden recht getrokken". De heer Van de Oever deel de verder mede, dat zeer binnenkort de verdere besprekingen een aanvang zul len nemen. Verdaging van beslissing saneringsplan Zierikzee Het ligt in de bedoeling van b. en w. van Zierikzee om de beslising over het ontwerp-saneringsplan voor het haven kwartier in de raad nog drie maanden te verdagen. Op 27 maart werd het ont werp vastgesteld en van 9 juli tot 7 augustus heeft bet voor een ieder ter se cretarie ter inzage gelegen. Aangezien omtrent de ingediende bezwaarschriften nog advies moet worden ingewonnen van de architect, ir. P. J. 't Hooft te Goes, willen b. en w. gebruik maken van de bepalingen in de woningwet om de beslising over het plan voor ten hoogste drie maanden uit te stellen. In verband met het vertrek van de heer G. Kooijman naar Hoorn is een vacature ontstaan van onderwijzer aan de „Bea- trixschool" te Zierikzee. Een oproep tot sollicitatie heeft niet het gewenste re sultaat opgeleverd, waarom het bestuur van de school voor b.l.o. op Schouwen- Duiveland heeft besloten mevrouw H. C. Roslnk-Swart, de echtgenote van het hoofd van de school, in vaste dienst te benoemen. Zij is reeds een aantal jaren als onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de Beatrixschool te Zierikzee verbonden geweest. Zoals reeds gemeld heeft het hoofd van de openbare lagere school te Zierikzee, de heer G. M. C. van den Ak ker, met Ingang van 1 januari aanstaan de zyn ontslag aangeboden in verband met een benoeming Tn 's Hertogenbosch De raad wordt voorgesteld dit ontslag te verlenen. Aan het begin van de vol- génde week dinsdag te houden raadsver gadering zullen de" geloofsbrieven wor den onderzocht van net nieuwe raadslid voor de protestants-christelijke federatie de heer J. Dankers. Deze vertegenwoor diger van de Staatkundig Gereformeer de Partij zal de plaats innemen van de heer J. W. van den Doel (a.r.). Zware schade bij „spontane" botsing Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur reed de 25-jarige automobilist Jï. P. N- V. uit Dinteloord op de rijksweg hij Krui- ningen in volle vaart op een lichtmast en vcrkeerszuil. De bestuurder kwam er bij deze botsing, waarvoor hij geen oor zaak kon opgeven, met enkele schram men af. De auto werd volkomen ver nield. Hij verwachtte, dat de onderhandelin gen zeker resultaten zullen opleveren, waarschijnlijk niet voor ale functio narissen, maar wel voor bepaalde groepen P.T.T.-ers. „Dat er iets uit de bus komt is te hopen", aldus de heer Van de Oever, „want het is de wens van de N.C.B.O. om de onrust die er onder andere bij de belasting- en po litiedienst is geweest te voorkomen". Hij vertelde dat de bond in afwachting van definitieve beslissingen aandringt op het nemen van voorlopige maatregelen, terwijl de bonden verder de definitieve maatregelen met een terugwerkende kracht willen laten ingaan. Na de inlei ding van de heer Van de Oever volgde een levendige discussie over de wensen die nog bij de Zeeuwse P.T.T.-ers leven. Heroriëntering „Diaconaat over de grenzen" De provinciale Zeeuwse afdeling van de federatie van diaconieën in de Neder lands hervormde kerk hield zaterdag middag in de „Prins van Oranje" - te Goes een drukbezochte ledenvergade ring, waar het grootste gedeelte van de aangesloten diaconieën acte de présen- ce gaf. De leiding van deze middag was in handen van de federatievoorzitter, heer D. Rijnders uit Amstelveen. De heer A. de Hollander, voorzitter van de diaconie van de hervormde kerk te sprak als afgevaardigde van ontvangende gemeente een woord van welkom. De heer Rynders hield vervol gens naar aanleiding van haar jaarver slag van de federatie een korte inlei ding. Hij concludeerde dat een her oriëntering op het gehele gebied van enleving noodzakelijk is. Hij was de mening toegedaan, dat in verband hiermee in principe de bereid heid aanwezig zal moeten zijn om het tot op heden bewandelde terrein af te sluiten en op een geheel nieuw niveau weer te beginnen. Als uiteindelijke op lossing sprak spreker de wens uit, te komen tot een centraal Nederlands hervormd diaconaal apparaat, waarin dus de algemene diaconale raad en de federatie van diaconieën verenigd zijn. Door een dergelijke bundeling van krachten zal het mogelijk zyn zich ook op hoger niveau gemakkelijk te bewe gen. De heer Rijnders besloot zijn in leiding met het verzoek deze gedach- tengang ook in provinciaal verband eens onder de loep te nemen en op dt algemene ledenvergadering van de fe deratie, die in november zal worden gehouden zo nodig een duidelijk stand punt in te nemen en te verdedigen. Tijdens deze vergadering hield ds. G. Allers een inleiding over het on derwerp „Diaconaat over de gren zen". Ds. Allers, die reeds vier en een half jaar als leider van een team, dat onder auspiciën staat van de Franse Protestantse Kerken werk zaam is in Coudekerque Branche, een van de voorsteden van Duinker ken, schetste op duidelijke en be grijpelijke wijze de werelddiaconale arbeid, waaraan ook de plaatselijke Nederlandse diaconieën meewerken. Hij gaf een indruk van de verbinding tussen het gemeentelijke diaconale werk met het werelddiaconaat. Hij stelde hierbij de vraag, waarom de diaconie geroepen is tot hulp in de gehele we reld terwijl toch ook in Nederland nog moeilijkheden te over zijn. Dit wereld wijd denken is echter geen modegril doch een specifieke taak van diaconie, „Meer geld nodig...." Kamerlid J. Smallenbroek hield toespraak in Goes Het laatste punt noopte de heer Smal lenbroek nadrukkelijk het beleid van de anti-revolutionaire kamerfracties partijleiding te verdedigen. De Antirevolutionaire Partij heeft een bredere financiële basis nodig. De A.R. beeft een militant karakter, we moeten „aan de markt" te blijven. Om onze positie te handhaven is het nodig, financiële verbeteringen worden lamerlid, de heer J. Smallenbroek za terdagmiddag in de grote zaal van de .Prins van Oranje" te Goes de besturen 'gingen vincie i i de voorgenomen deel van de prov reorc brael „Er is meer geld nodig voor bet ka derwerk, de reserves voor het verkie zingsfonds moeten worden verstrekt, we willen gebruik maken van de te levisie om via dit medium een dui delijk anti-revolutionair geluid te Ia- ten horen. Maar dat alles kost han den vol geld". Met veel élan verdedig de de beer Smallenbroek de arj inenten, die pleiten voor een cont hutieverhoging. Hjj stipte daarbij bovendien aan, dat het in de bedoeling ligt een publiciteits- fonds in het leven te roepen. Tevoren had het Tweede Kamerlid een gehoor van ongeveer honderd kaderleden uit de kiesverenigingen op de beide Bevelan- den, Tholen, Schouwen-Duiveland en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen sterk aange raden en opgeroepen de vermeende on derlinge geschillen, vooral met het oog op de komende verkiezingen voor hel parlement op 15 mei 1963, opzij te zet ten. In zijn propagandatocspraak stelde de heer Smallenbroek ook nog enkele po litieke vraagstukken aan de orde. Om te beginnen ontzenuwde hij de gedachte, als zou er een diepe kloof bestaan in de verhouding tussen kiezer en gekozene. „Ik geloof daar niet in", aldus spreker, „de band die er bestaat tussen leiding en leden is sterker dan ooit". In het vervolg van zijn causerie stond 't kamerlid nog stil bij de internationale kwesties Berlijn, Cuba en Nieuw-Guinea. Naar aanleiding van vragen uit de ver gadering liet de spreker zijn Zeeuwse gehoor duidelijk weten, dat er in de boe zem van de partyleiding geen spannin gen bestaan. Een opmerking, waarbij de voorzitter van het provinciaal-comité, de heer J. A. van Bennekom uit Middel burg, zich later aansloot. Bovendien stel de deze nog eens. dat de A.R.-Partij po sitief achter het kabinet De Quay staat. In dit verband wees hy er op, dat de fi nanciële reorganisatie een eerste vereis te is om de christelijke partijen sterk te maken. Het lag op deze kaderbijeenkomst Goes in de bedoeling, dat de heer Geuze een nadere toelichting zou geven op het initiatief van het provinciaal comité tot het oprichten van een eigen voorlichtingsorgaan. De tijd Het dit niet meer toe. Daar om zal over veertien dagen op za terdag 3 november een volgende vergadering worden belegd. Dan zul len de kiesverenigingen bovendien worden gepeild naar hun voorkeur voor kandidaten met betrekking tot de Tweede Kamerverkiezingen gend jaar. Dc voorbereidende werkzaamheden voor de verbouw van de Middelburgse Schouwburg zijn thans begonnen. Deze werkzaamheden hebben betrekking op de verandering van het stratenbeloop voor en in de omgeving van het gebouw. Zo zullen onder meer het Molenwater voor de Schouwburg en de Koepoort en de Koepoortlaan verlegd worden, waar voor de bospartijen, die Miniatuur Wal cheren omgeven, gedeeltelijk verdwijnen moeten of doorgraven moeten worden. (Foto P.Z.C.) „Geen spanningen..." BEVELANDSE KOREN ZONGEN IN GOES In „De Prins van Oranje" te Goes hield de ring Zeeland van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumvereni gingen in Nederland zaterdag een druk bezochte zangavond. Het was dc jaar lijkse ontmoetingsavond van de bond, waaraan koren deelnamen uit Zuid- en Noord-Boveland. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren geen koren uit Walcheren aan wezig; net aantal inschrijvingen was te groot voor één avond. Op 3 november zal in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een zangavond worden ge houden voor de koren uit Walcheren en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De avond in Goes bracht ongeveer 250 zangeressen en zangers van 12 koren bijeen. Ieder koor moest 2 nummers naar keuze zingen. In hoofdzaak wer den gewijde liederen ten gehore ge bracht. De heer Adr. Kousemaker uit Goes gaf na afloop van deze bijzonder geslaagde avond elk koor een beoordc- ingslijst. Men wil op deze wijze het peil van de koren toetsen en trachten dit op te voeren. Ook heeft deze avond ten doel de onderlinge band te verstevigen- De leden van de koren werden ver welkomd door de voorzitter van de ring, dc heer P. van der Wiele uit Goes- Deze opende de avond met ge bed, waarna men gezamenlijk het eerste couplet van het lied „Com nu met Sangzong. Het optreden van het jeugdkoor „De Jonge Lofstem" uit Lewedorp was van goed gehalt en oogstte veel bijval. Dit koor, bestaande uit een veertiental meisjes in fleurige kostuums, liet oen drietal nummertjes horen, waaronder do canon „Blm, Bam, hoort dc avondklok ken luiden" met olgcn begeleiding door tambourijn on triangel. Voorts traden voor het voetlicht do koren „Soli Deo Gloria", Borssele; „Kunst naar Kracht" Dricwegen-Ovezande; „De Lofstem", Baarland-Oudclande; „Harpe Davids". Colljnspiaat; „Hosanna", Wissenkerke: „Jubilate Deo", Kruiningen; „Ons Ge noegen", Heinkenszanil; „De Lofstem" Lewedorp; „Ned. Herv. Kerkkoor". Kloetinge; „Jubilate Deo". Goes en „Tot nut en genoegen". Nieuwdorp. Tot slot was er massazang van alle ko ren. Dc liederen „Hymnus" en „Waar heen Pelgrims" werden op uitstekende wijze ten gehore gebracht. als zijnde een opdracht te vervullen in dienst van barmhartigheid, zo zei hij. In tegenstelling tot Nederland, waar de diaken een ambtsdrager is, kent men in Frankrijk dit ambt niet. De diacona le arbeid die daar wordt verricht ge schiedt door een instelling, die naast de kerkeraad staat en waardoor een bij zondere positie is ontstaan. Een ander orgaan heeft hier de taak van de kerk overgenomen. Dit orgaan, de Simade, ontstond in 1939. De Franse protestant se jeugdbewegingen ontfermden zich toen over het lot van de evacués uit de Elzas en stapten vervolgens van het ene project op het andere- De Simade verwierf naam in de christelijke jeugd beweging en ontwikkelde zich steeds meer. Er werd een grote taak ver richt op het gebied van het diaconale werk, een werk, dat werd erkend als van Kerken te Genève erkende dit werk en verleende financiële steun. Door deze ontwikkeling liet de Franse kerk zich de gelegenheid ontnemen om diaconaal werk te verrichtten. Op deze inleiding volgde een levendige discussie. De vraag werd geopperd of het geen betere oplossing zou zijn het diaconaat in Nederland te splitsen in diverse delen en per deel achter een bepaald noodgebied (zendingspost) ge richt te staan. Ds. Allers juichte deze suggestie ten zeerste toe en gaf in overweging dit denkbeeld verder uit te werken. In aansluiting op deze inleiding meende de heer Renders, dat de zending veran dert in een internationaal diaconaat. Hy noemde het dan ook bijzonder pret tig, dat ds. Allers er met zyn inleiding mede toe had bijgedragen liet modern zendingsdiaconaat beter te leren kennen waardoor ook de verantwoordelijkheids- gedachte groter wordt. „Er ligt in Ne derland op het diaconale gebied een on gelooflijk grote taak, die niet gemak kelijk doch wel feestelijk is, omdat dan kan worden voldaan aan de grote op dracht", aldus de heer Rijnders. Ds. H. M. Strating uit Goes beëindigde de vergadering met dankgebed. Rally Youth for Christ In de „Oosterkerk" te Goes hield Youth for Christ zaterdagavond een zeer ge slaagde rally, waarvoor redelijke be- langsteUing bestond. De leiding van deze avond was in handen van de heer K- van Bcrgliem. Ds- J. Gravendeel uit Genk hield een toespraak naar aanlei ding van het eerste hoofdstuk van Ruth met als hoofdthema het nemen van de beslissing aan welke zijde van de grens wordt geleefd. Het verdere gedeelte van deze rally werd gevuld met zang en muziek op hammondorgel, vibrafoon en piano, waaraan medewerkten Flip de Koning, Frans van de Reijden en Jaap de Kok. Dodelijke val met bromfiets in Nisse Op onverklaarbare wijze is de 47-jarige landbouwer C. W. W. uit Nisse zondag middag aan de grens van de gemeente met zijn bromfiets omgeslagen. Hij was op slag dood. Zijn dochter, die achter op zat, overkwam niets- Dokter Koole uit Hoedekenskcrke en dokter A. J. Zonnevijle uit 's-Heer-Arendskerke vaststellen. Het slachtoffer kwam met zijn dochter uit de kerk en was op weg naar huis. EXAMENS Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor elektrotechnisch ingenieur de heer B. J. Leenhouts te Tholen. Voor het in genieursexamen voor scheikundig inge nieur slaagde de heer C. A. van Sluis te Zierikzee; voor het propaedeutisch examen voor clviel-ingenieur de heer H. de Jonge te Yerseke en voor het pro paedeutisch examen voor scheikundig ingenieur slaagden de heren L. J. Gilde te Sint Laurens, J. van der Linden te Zierikzee en D. N. Reinhoudt te Wol- phaartsdfjk. Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde G. L. Vervaet te Biervliet. Geschenk van Zierikzee nu terug als museumstuk Een kostbaar zilveren theeservies, dat het gemeentebestuur van Zie rikzee bijna 130 jaar geleden heeft geschonken aan een voor aanstaande ingezetene van de stad, zal daar als een legaat te rugkeren: het krijgt een plaatsje in het gemeentemuseum op de zolder van het stadhuis. Burgemeester en wethouders heb ben van de executeur-testamen tair over do nalatenschap van wij len mevrouw J. J- Calund-Mors- man te Enschede bericht ontvan gen, dat zij de zilveren theepot, theebusjes en melkkan met het wapen van Zierikzee met dit doel heeft gelegateerd. Het geschenk uit Zierikzee was ccn aandenken van een der voorvaderen van dc heer Galand. (Advertentie) Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN VERWACHT. AANHOUDEND DROOG Droog en in liet algemeen zonnig weer met in de ochtend op enkele plaatsen mist. Zwakke tot matige wind tussen oost en zuid-oost. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. ZON EN MAAN 23 oktober Zon op 7.17 onder 17.31 Maan op 1.32 onder 16.11

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2