Behandeling dodelijk ongeval bij Terhole Zie goed - rijd beter Optiek BACK, AGENDA WALCHEREN MINDER KRUITDAMP EN MEER DRAMA IN „NACHT OVER PARIJS" HUURVERHOGING VAN GEMEENTE EN WONINGWETWONINGEN PLANNEN VOOR SUPERMARKT' IN ,PAAUWENBURG' TE VLISSINGEN MARKTBERICHTEN A.V.R.0.-actie voor invalidendorp HOCKEY ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburgse rechtbank Doorgang Diefstal vat olie niet bewezen: vrijspraak Voor de arrondissementsrechtbank in Middelburg is vrijdagmorgen het dode- lyk ongeval behandeld, dat onlangs plaatsvond onder Ter-Hole, gemeente Hontenisse. Een auto, bestuurd door J. raakte op weg van Hontenisse naar Hulst van de weg en botste tegen een granieten paal. Mej. P. J. K., die voorin de auto zat tussen twee heren, werd zodanig gewond, dat zij ter plaatse over leed. De paal was 60 centimeter dik en een deel ervan werd 7 meter weggeslin gerd. Gezien de getuigenverklaringen moest de snelheid van de wagen dan ook behoorlijk hoog zijn geweest. Verdachte J. wenste dit niet toe te ven voor de rechtbank. Hij voerde aan, dat hij had moeten uitwijken voor een tegenligger en daardoor in de berm van de weg was geraakt. Rechter mr, P. van Empel memoreerde het café bezoek van verdachte. „Het was alles café wat de ldok sloeg". Getuige W. J. T. uit Axel. die voorin de auto had gezeten, verklaarde, dat J- niet veel gedronken had, maar wel hard reed en af en toe maar met één hand stuurde. J. toonde aanvankelijk weinig schuldgevoel. Getuigenverklaringen meenden, dat ver dachte zeker 100 km had gereden in zijn auto. Het was niet zozeer de hoeveel heid sterke drank, als wel de hoge snel heid, die oorzaak van het ongeval werd. Mr. Rosingh eiste een gevangenisstraf van 6 maanden, en 3 jaar ontzeggi~" van de rijbevoegdheid. Verdachte voerde aan, dat de auto niet gemist kan worden. „Gaat u maar fietsen of lo pen" zei mr. Van Empel. De uitspraak is 2 november. Vrijspraak Tot vrijspraak concludeerde de officier van justitie in de zaak tegen de Vlis- singer G., die ervan verdacht werd een vat olie ten nadele van een Middelburgs tankstation te hebben ontvreemd. Bij onderzoek in zijn wagen naar de mo gelijk meerijdende smokkelaar K. ont dekte de politie het vat olie. Verdachte zei, dat hij het gekocht had van een schipper, die bij de Keersluis in Vlissin- S;n met zijn boot zou hebben gelegen, e schipper was er niet bekend, de olie was bestemd voor bromfietsen en bo vendien was de genoemde prijs niet gangbaar. Navraag bij verschillende oliehandelaren had tenminste heel an dere prijzen opgeleverd. „Het bewijs is f>raktisch zeker, maar niet ten volle ge- everd", aldus de officier van justitie mr. Rosingh. Ook de verdediger mr. H. Bruin achtte het feit niet bewezen. „Heling zit als een Siamese tweeling vast aan diefstal, maar zelfs heling is niet bewezen", zo zei hij. Uitspraak in deze zaak is 2 no vember. Van de ogentestwagen naar St-Jacobsstrnat 27 - Vlissingen. VANDAAG Middelburg Sociëteit De Vergenoeging: dansavond 8 uur. Electro: Nachtclub de Groene Spin". 7 en 9.15 uur, 14 Jaar. Koorkerkcentrum: Volksdansavond Her vormde Jeugdraad, 20 uur. Vlissingen Alhambrn: Frivcleven, 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Degens, dolken en doodsgevaar. 19 en 21 uur. 14 jaar. Con certgebouw: Amateurgroep Vlissingen met „Er is meer lussen hemel en aarde' 20 uur. Goes Grand: Nacht over Parijs, 19 en 21.3 uur, 18 Jaar. Prins van Oranje: Ring Christelijke zangverenigingen, 19 Prins van Oranje: Vergadering Rayon- groep P.T.T. Christelijk Overheidsperso neel, 15 uur. Prins van Oranje: Vergade ring hervormde diaconiën. 14 uur. Ooster- kerk: Rally Youth for Christ, 20 uur Bergen op Zoom Roxy: El Cid. 20 uur, 14 jaar Luxor: Hercules, contra de vampier, 18.45 en 21 uur. 14 jaar. Tcmcuzcu Luxor; De dode ogen van Lon den. 20 uur, 18 jnnr. Concertgebouw: Mu- ziek-express, 20 uur, a.1. Hulst Bioscoopgebouw: The Hellions. 2( uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Zelfmoord bataljon, 18.30 en 21 uur, 14 laar. Sns van Gent Olympiathentcr: De rode ka perkapitein, 20 uur. n.l. Oostburg Ledeltheater: 'l'arzan en Tanya, 20 uur, 14 Jaar. IJzcndtjko Hot'zichtthenter: Voor liefde geen genade, 20 uur. 14 Jaar. Brcxkens Casinobioscoop: Van het weste lijk front geen nieuws, 20 uur. 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Het mysterie van het zwarte museum, 20 uur. 18 Jaar. Her vormd verenigingsgebouw: Cefafilmvoor- stclling, 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Het drijfzand der begeerte, 20 uur. 14 Jaar. Siut-Maartensdljk De Gouden Leeuw: De vlucht van captain Blood. 19.30 uur, a.l. MORGEN Middelburg Electro: Nachtclub „de Groene Spin", 3,30 en 7.30 uur. 14 Jaar. City: Pri- vOleven, 8 uur. 18 Jaar. SJors van de re bellenclub, 2.30 uur, a.l. Vlissingen Alhambrn: Desperado's sterven schietend, 15 uur, 14 jaar. Alhambra: Prlvéleven. 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor: Degens, dolken en doodsgevaar. 15. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Nacht over Parijs, 19 en 21.30 uur. 18 jaar. Grand: Pssstmtjn dochter weet er meer van. 15 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De wraak van Hercules. 14 uur. 14 jaar. "Roxy: El Cid, 10 en 20 uur. 1-1 jaar. Luxor: Bestorming Aloma, 14 uur. 14 jaar. Luxor: Hercules contra de vampiers, 10, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Tcrneuzen Luxor. Muziekexprcss, 14 uur, n.l. Luxor: De dode ogen van Londen, 16.30 en 20 uur. 18 Jaar. Concertgebouw: Muziokexpress, 20 uur, a.l. nulst Bioscoopgebouw: Loving you. 15, 18 en 20.30 uur, a.l. Axel Het Centrum: Zelfmoordbataljon, 15.45 uur, 14 Jaar. Het Centrum: Maciste. zoon van Hercules. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympintheater: De rode ka perkapitein. 14y70 uur. n.l. Olympiathea- tcr 100 mannen cn een meisje, 17 en 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Misdaad en strip tease. 14 uur. 18 jaar. Ledeltheater: Tar- zan en Tanya, 16.30 en 20 uur. 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop: Legioenen van de NUL 16 en 20 uur. 14 Jaar. IJzcndükc Hofzichttheater: Voor liefde geen genade. 17 en 20 uur, 14 Jnnr. Zlorlltzoo Concertzaal: Patrouille des doods. 15 uur, 14 jaar. Concertzaal: Het mysterie van het zwarte museum, 20 uur, 18 Jaar. De Duitser W. tenslotte had op de hoek Paul Krugerstraat-Singel in Vlissingen een aanrijding veroorzaakt met de brom fiets van de Vlissinger C. De rechtbank behandelde deze zaak nu in een andere samenstelling nogmaals. C. reed voor het ongeval van de Fordgarage naar de P. Krugerstraat-Singel en had voor rang. De Duitser kwam over de Singel aangereden. Zij kwamen ongeveer gelijk bij net kruispunt aan, waar de Duitser de doorgang versperde. De bromfietser, kon niet achter de auto langs. „Ik stond op van de straat en toen reed de auto nog", aldus C. Ook de getuige K. uit Vlissingen verklaarde dat de Duitser nog reed toen C. passeerde. De schade was totaal 278. De verdachte vroeg zich af of C. wel voldoende kon zien, want, zo verklaarde hg, de echtgenote van C. had hem kort na het ongeval verklaard, dat haar man pas was geope reerd aan zijn ogen. De officier van jus titie achtte het bewijs geleverd en eiste opnieuw 40 subs. 8 dagen. De recht bank doet 2 november uitspraak. POLDERADVIESCOMMISSIE VOOR „SCHONEN" SLOTEN De algemene vergadering van de Polder Walcheren heeft besloten een commis sie te formeren, die adviserend zal op treden wanneer zich bij het schoonma ken van de Walcherse sloten problemen voordoen. Deze adviescommissie bestaat uit de heren A. de Buck, P. J. Abra- hamse en P. Lampert. Dat het schoonmaken van de sloten nog steeds niet zonder narigheden gebeyrt, ondervonden de commissarissen van de polder gisteren nog eens. De poldervoor- zitter, jnr. mr. G. C. D. Rutgers van Ro zenburg, kwam met verschillende brie ven van een „schoonplichtige" ter tafel, waarin gereclameerd werd tegen de be taling van een bedrag van rond 14 gul den, dat de polder in rekening gebracht had nadat de kantoniers één der sloten had schoongemaak.t Dat deden de kan toniers omdat de „schoonplichtige" zich niet aan de schoonmaakdatum gehouden had, ook niet bg een tweede controle. De bezwaren van de „schoonplichtige" wa ren, dat ook de polder nalatig was ge bleven een deel van zijn sloten schoon te maken. Maar zelfs in dat geval blijft de ver plichting om de sloten op tijd schoon te maken zijn geldigheid onverminderd be waren, aldus betoogde jhr. Rutgers. Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte heeft te Seroosker- ke (W.) ƒ90,20 opgebracht. MIDDELBURG Lezing van W. Brand over de najaarsbehandeling van de tuin In de lunchroom „Het Stadhuis" te Mid delburg hield de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Wal cheren, donderdag haar eérste bijeen komst in dit seizoen. De heer W. Brand uit Domburg sprak over „Dc najaars behandeling van de tuin". Hij bracht voor deze gelegenheid een groot aantal prachtige takken van besheesters mee, die de aanwezigen in de pauze konden bekijken. Na de pauze werden dia's ver toond van bloemen, planten en heesters waarmee men de tuin kan opsieren. Oogstdienst lutherse gemeente Middelburg Zondagmorgen a.s. viert de Evangelisch Lutherse Kerk te Middelburg, die mo menteel haar godsdienstoefening heeft in de Engelse Kerk, een Oogstfeest. VLISSINGEN „Philatelica" richtte jeugdafdeling op De afdeling Vlissingen van de Interna tionale Vereniging „Philatelica" kwam donderdagavond in het Strandhotel bij-, een. Voor deze maandelijkse bijeenkomst bestond ook nu weer grote belangstel ling. De voorzitter, de heer A. Rorije, mepioreerde de grote belangstelling voor de postzegelbeurs. Aan de leden, die bij de gehouden tentoonstelling de meeste punten voor hun inzending wisten te be machtigen, werd een drietal prijzen uitgereikt. Hel waren de heren J. A. Baert met 711 punten, J. L. Roland met 648 punten en J. Henneman met 601 punten. Uitvoerig werd van gedachten- gewisseld over ccn in december a.s- te houden postzegeltentoonstelling, waar voor reeds dc nodige stappen zijn onder nomen. Verder werd het programma van dc St-Nicolaasbijeenkomst behandeld, die dit jaar op vrijdag 7 december wordt gehouden. Een voorstel van het bestuur om over te gaan tot het instellen van een jeugdafdeling werd algemeen toege juicht. De heren E. J. J. Dierikx, M. J. A. Bil, H. D. Kemeling en C. de Leeuw toonden zich bereid de leiding van deze nieuwe afdeling op zich te nemen. Reeds meerdere jeugdige verzamelaars hebben te kennen gegeven tot deze afdeling toe te willen treden. Aan een drietal leden werd een waarde bon verstrekt wegens het werven van nieuwe leden. Tijdens de vergadering werden wederom acht nieuwe leden voor gesteld. Mobiel teststation in Vlissingen Het mobiel teststation van liet Verbond voor Veilig Verkeer, dat a.s. maandag en dinsdag in Vlissingen te „consulte ren" zal zijn, zal geen standplaats kie zen op de Kleine Markt zoals aanvan kelijk in de bedoeling lag en gisteren In ons blad werd gemeld, maar op de Nieuwendijk. GRIJPSKERKE Raad komt bijeen Dinsdagmorgen om negen uur komt de raad Griipskcrkc in vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot vaststelling van de Verorde ning tot wijziging van de Kinderbijslag- verordening I en van de Verordening tot het toekennen aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel van een toeslag naast het salaris als compensatie voor dc huurverhoging van 1962. Verder komen er nog enkele sub sidieverzoeken aan de orde- N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen was dc afdeling Grijpsker- ke van de N.C.V.B. in vergadering bij een. Tgdens deze bijeenkomst sprak me vrouw Enker uit Middelburg over het onderwerp „Israël en het Joodse volk". Dc volgende vergadering zal worden gehouden op 20 november aanstaande. SEROOSKERKE (W.) Afdeling N.C.V.Bvergaderde Woensdagavond hield de N-C.V.B.-afd Serooskerke (W.) in het verenigingsge bouw een bijeenkomst onder leiding van de presidente mevrouw De Dreu-Thore- naar. Spreekster voor deze avond was mevrouw Van Bennekom-van Vliet te Middelburg, die als onderwerp had „Het wezen van het communisme". De vol gende vergadering is vastgesteld op woensdag 21 november. Men zal dan en kele bestuursleden kiezen. Als spreek ster zal fungeren de vroegere wijkver pleegster van Serooskerke, zr. Everts. Rayonvergadering van de Vereniging Volksonderwijs De Federatie Zeeland van de vereniging voor Volksonderwijs belegt een rayon vergadering voor West Z.-Vlaanderen op maandag 29 oktober in „De Eenhoorn" te Oostburg. Deze vergadering zal ge presideerd worden door voorzitter M. Hage uit Middelburg. Ter sprake komt o.m. de organisatie" van ondercommis- en onderraden en de kadervorming. Films in Zeeland Boek van Ibanez boeiend verfilmd Zelden is de oorlog zo pakkend ver filmd als door de Italiaanse regis seur Vincente Minelli. In „The four horsemen of the apocalypse" heeft hij midden in de kruitdamp de kern van het menselijk drama raak ge troffen. Het is ziju verdienste dat Blasco Ibanez zo eerlijk en zuiver gestalte heeft gegeven en het es sentiële van het treurig-realistïsclie verhaal in klare filmbeelden heeft overgezet, die aan de ietwat mys tieke sfeer van Ibanez' werk toch geen tekort doen. „The four horsemen" heet in Nederland „Nacht over Parijs" en is onder die titel deze week te zien in Grand (Goes). Met de inhoud heeft die titel weinig van doen. De geschiedenis speelt zich voor een deel wel in Parijs af, maai* Parijs zou in dit geval ook een andere stad kunnen zijn, Amsterdam bijvoorbeeld of Brussel. Ech ter speelt het verhaal van Ibanez zich ook in de Franse hoofdstad af, al geeft de stad slechts achtergrond aan de na vrante historie, waarvan liefde en dood het thema vormen. Ibanez verhaalt hoe de oorlog plotseling een familie in twee partijen scheidt: vóór en tegen Hitier. De ene helft komt in het verzet, de an dere bij Hitiers terreur-apparaat terecht. In Parijs vinden beide partijen elkaar terug in een conflict op leven en dood. De hoofdrollen in dit familiedrama wor den vervuld door Glenn Ford, Charles Boyer, Lee J. Cobb, Yvette Mimieux en Paul Lukas. Prachtig ingetogen spel le vert Ingrid Thulin als de Frangaise Mar- Serite Laurier, een meisje, dat met de mïlïe in contact komt en bij hun con flict betrokken raakt. Is het de oorlog die de familieleden tegen elkaar heeft opgezet, het is dezelfde oor log, die hen ook weer bg elkaar brengt. Zij vinden elkaar weer in de dood. Er zijn nogal wat films gesitueerd in nachtclubs of soortgelijke gelegenhe den. Zoals bijvoorbeeld „Het raadsel van de groene spin", een politiefilm met als sterren o.a. Billy Mo en Jaqueline Boyer. Er komt nogal wat muziek aan te pas, vandaar die nacht club „De Groene Spin". Te zien in Electro (Middelburg). In Alhambra (Vlissingen) en City (Mid delburg) wordt nogeens de carrière van Brigitte Bardot uit de doeken gedaan. „Privé leven" kan men namelijk wel opvatten als een, enigszins geromanti- Raad 's-Heer-Arendskerke besloot tot Wachthuisjes voor buspassagiers Je raad van 's-Heer-Arendsker kwam vrijdagmiddag in openbare ver gadering byeen onder voorzitterschap van burgemeester D. M. Vermet. Nadat de lieer J. I'. Lindenbergh als lid van de raad was beëdigd, werden de rekenin gen voor de diensten ran maatschappe lijke zorg, te weten die van 's-Heer- Arendskerke en die van 's-Heer-Hen- drikskinderen zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De rekening van de dienst 's-Heer-Hendrikskinderen wijst een batig slot aan van 796,62. De raad benoemde tot ambtenaar van de burger lijke stand de heer J- B. Prins, kommies ter secretarie. Op voorstel tan b. en w. besloot de raad de huren van de woningwetwoningen alsmede die van enkele gemeentewonin gen met 12 procent te verhogen.' Ver volgens besloot men met algemene stemmen tot looncompensatie in ver band met de huurverhoging er hoging van dc kindertoeslag met ingang van 1 september 1962. De raad verhoogde de subsidie voor het Koningin Wilhelmina Fonds tot een cent per inwoner. Evenals voorgaande jaren het geval is geweest, werd be sloten tot het verlenen van een kolen- toeslag aan on- en minvermogenden. De inkomstennormen werden verhoogd tot ƒ2700 per jaar en voor alleenstaanden tot ƒ1900. De uitkering wordt gezien de verhoging van de kolenprijzen vast- festeld op 50,40. gebaseerd op zes ectoliter eierkclen. Kampeerterrein Vervolgens werd in bespreking bracht oen ontwerp uitbreidingsplan kampeerterrein aan de zogenaamde Ca- loot te Nieuwdorp. De voorzitter zei, dat zoals de raad bekend is, de heer Dielcman uit Borssele medewerking heeft gevraagd om een kampeer- en zo merhuisjesterrein te mogen vestigen aan de Caloot. G.S. hebben hieraan ech ter voorwaarden verbonden, die in het plan opgenomen zijn. De eigenaar van de gronden is echter van gedachte ver anderd. zodat niet met zekerheid kan worden aangenomen, dat een en ander gerealiseerd kan worden. Indien de eigenaar alsnog akkpord gaat, wilden b. en w. in principe besluiten Lot het vaststellen van het nieuwe uitbreidings plan. Met algemene stemmen werd Grondverkoop in de raad Afdelingen voor groenten, vlees en kruidenierswaren „De Spar" is van plan om ":n Vlissin gen een „supermarkt" te vestigen. De winkoliersorgnnisntie heeft in verband hiermee aan het gemeentebestuur van Vlissingen het verzoek gericht om een perceel grond te mogen kopen in plan „Paauwenburg". B. en w. stellen «Ie raad voor een perceel ter gTootte van 662,50 vierkante meter te verkopen aan de firma H. C. Baarens te Kruiningen de grossier van „De Spar" tegen een prijs van 59,50 per vierkante meter of 'oor in totaal f 39.418,75. Volgens de plannen moet de „super markt." over ongeveer 2 jaar gereed zijn. Het bedrijf zal bestaan uit een krui denierswaren- en een groentenafdeling en een afdeling voor vers vlees. Ook ligt hot in de bedoeling' in het complex nog oen dameskapper, een lunchroom en een drogisterij te vestigen. In de „supermarkt" heeft naast „De Spar" ook nog een Vlissingse groen- tenwinkcl belangen. Deze groenten- winkel wil in de toekomst nog onge veer 330-vierkante meter grond ko pen, waardoor het gehele perceel op ongeveer 1000 vierkante meter zal worden gebracht. De eigenlijke „supermarkt" zal hiervan ongeveer 40 vierkante meter beslaan als volgt verdeeld: kruidenierswarenafde- ling 200, groentenafdeling '100 en afde ling vers vlees 100 vierkante meter. Het resterende gedeelte van de grond zal worden gebruikt voor opslagruimte en dergelijke. Het schetsplan voor de „su permarkt" voorziet in een winkelpand van twee verdiepingen. Op de bovenste verdieping komen vier woningen en de lunchroom. De andere afdelingen komen op de begane grond. Overigens zal de ..supermarkt" pas worden gebouwd, wanneer ongeveer de helft van het aan tal in plan .JPaauwenburg" geprojecteer de woningen gereed is. Voorlopig zal er een noodwinkel worden gevestigd, welke in januari of februari met de verkoop zal beginnen. hiertoe besloten. Met een voorgestelde verlenging van de gemeenschappelijke regeling Veerse Meer werd akkoord ge gaan. Met algemene stemmen werd het raadslid de heer A. C- de Koning aan gewezen als lid van de Veerse-Meer- commïssie. Met betrekking tot de bouw van wachthuisjes voor buspassagiers kon de raad zich eveneens verenigen. Eén hier van zal worden geplaatst ten' westen van café Oosthoek, de andere tegenover café Romeijn. Als laatste punt van de agenda bracht de voorzitter in bespre king het aanstellen van een voorman gemeentewerkman en een uitbreiding van het personeel gemeentewerken. De heer A. Zonneveld (cJi.) merkte op. dat de aanstelling van een voorman wel zijn instemming heeft, maar de nood zakelijkheid van uitbreiden van het per soneel zag hij niet in. Hg pleitte voor een ander werksysteem. De heer J. P. Lindenbergh (v.v.d.) kon zonder meer niet. beoordelen of uitbreiding noodza kelijk is. Hij vroeg of een en ander ook met cijfers gestaafd kan worden, met een overzicht over de nodig manuren. De voorzitter zegde toe te zijner tijd een overzicht te zullen geven. Na uitvoerige discussie werd voorgesteld te besluitén tot aanstelling van een voorman en vervolgens tot uitbreiding van perso neel gemeentewerken. Het eerste voor stel werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, maar het tweede werd ver worpen. Tegen stemden de heren J. P. Linden bergh (v.v.d.), J. A. van de Guchte (a.r.), J. de Schipper (a.r.), N. A. Bie- rens (c.h.), A. Janse (c.h.), A. Zonne veld (c.h.) en C. Verdonk (k.v.p.). seerde biografische rolprent van B.B., het verhaal van het meisje uit de pro vincie dat bij de film wil. Alhambra (Vlissingen) vertoont zondag ven schietend", een Billy the Kid ge- middag een western: „Desperado's ster- schiedenis met James Craig en Jim Da- vis. City (Middelburg) draait als zon dagse matineefilm „Sjors van de rebel lenclub". Een gezellig filmpje is zondag te zien in Grand (Goes). Regisseur Gerald Tho mas, geen onbekende voor de liefhebbers van Engelse humoristische films maakte het kostelijke werkje, waarin Julia Lock- wood de hoofdrol vervult dat hij „Psst, mijn dochter weet er meer van" noemde. Actie vindt men dit weekeinde in Luxor (Vlissingen). Degens, dolken en doods gevaar" van Domenico Paolella, piraten- romantïek, waarin Silvana Pampanini een niet onbelangrijk aandeel heeft. Bezoek de testwagen VLISSINGEN 22 en 23 oktober TERNEUZEN 24 oktober OOSTBURG 25 oktober HULST 26 oktober Biljartfinales van Schouwen en Duiveland Zaterdag 10 en zondag 20 oktober zul len in het clublokaal van de biljartvere niging D.O.S., café Vgverberg, te Ouwer- kerk de finales hoofdklasse en extra klasse libre van het district Schouwen- Duiveland van de K.N.B.B. gehouden worden. In de hoofdklasse zal de kam pioen L. Canters (Concordia Zierikzee) het in zes partijen moeten opnemen te gen L. Koster (K.O.T. Zierikzee). De lengte van deze partijen bedraagt 250 caramboles. In de extra klasse libre speelt de kampioen F. C. Hanse (Con cordia) tegen P. Vgverberg (D.O S. Ouwerkerk) en W. Kramer V.O.G. Zie rikzee). De lengte van deze partijen is 350 caramboles. Lezing voor Alliance Francaise De Alliance Frangaise te Goes heeft het nieuwe seizoen geopend met een lezing van J. A. Carrier over de Parïjse schil der Manet. De talrijke aanwezigen heb ben kunnen genieten van een boeiende beschouwing over Manet, die de moed had te breken met de conventionele schilderkunst van zijn tijd en zonder dat hij het eigenlijk wilde of er zich be wust van was, de grote voorloper werd van de moderne schilderkunst. Na de heldere uiteenzetting volgden lichtbeel den van de werken van Manet in chro nologische volgorde, afgewisseld met voorbeelden van de conventionele kunst, waardoor de betekenis en de ontwikke ling van de kunstenaar uitstekend te volgen waren. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 17-10: Montello Victoria. Vlissingen vertrokken op 17-10: Sophie j Transoe naar Esbjerg, Eemstroom naar Sho- reham. Vlissingen gepnsseerd naar Antwerpen op 17-10: Stanislas van Honfleur. Alme van Londen, Juno van Cardiff, Rozenburgh van Rotterdam: op 18-10: Leuvehaven van Delf zijl. Gersom van Ipswich. Mangen van Rot terdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 17-10: Amsteldijk naar Rotterdam, Speranza Odense-Gent, Swallow naar Middles- brough-Gent, Jagersfontein naar Rotterdam. Seabreeze naar Londen, Katsedijk naar Rot terdam. Vlissingen aangekomen op 18-10: Meidoorn singel van Antwerpen, H. Oyledesingel van Antwerpen, Leorort van Middelburg. Kare- suando van Gent, Regina Ida van Felixstove. 19-10: Elini Stahatos van Lei Ir Inlegriri van Londen. Essenberg van Cueta. Vlissingen vertrokken op 18-10: Cap San Ni colas naar Buenos Aires, Montello naar Dam- zig, Leerort naar Vilvoorde. Karcsuanda Narvik. 19-10: Hoyledesingel naar Aal- borg. Meidoornsingel naar Wicklow. Gepasseerd naar Antwerpen op 18-10: Nike Londen. Franz van Seumeren van Oskar ham. Iieizersveer van Per-Terneuzen. Franz Bohmer van Cannet. Maria W van Londen, Boezemsïngel van Quimpea. Bieschbosch van Hull, Falco van Noordzee-Gent, Diemerdijk Rotterdam, Ommenkerk van Amsterdam. Ador van Zee-Gent. Lelykerk van Rotter dam. Ella van Gotenborg, Hog Vincess van Londen-Sluiskil, Sliedrecht van Zee-Terneu- 19-10: Stelle Prima van Rotterdam, Kiel- dreclit van Bremen, Sloterkerlc van Duinker ken. Gepasseerd van Antwerpen op 18-10: Falco Noordzep-Gent, Seheldelloyd naar Rot terdam. Agnes naar Londen, Menje naar Lon den, Leliegracht naar Helsinki. Heenvliet naar Rotterdam, Peter Swenden naar Cork- Gent, Grootendijk naar Rotterdam. Adonis Rotterdam. Pegasus naar Rotterdam, Vi king naar Liverpool. Twee Gebroeders naar Belfast, Stanislas tiaar Barcelona. 19-10: IJsel naar Le Havre. Port Talbot naar Kings Lynn. Prins Alexander naar Hamburg, Frans van VEILING MIDDELBURG. 19 oktober. Tomaten A 1 228, A 2 183, B 1 232, B 2 163. C 1 166, C 2 108. Druiven: Frankenthaler 2 127. BI. Alicante 1 132—145, 2 140—141. Ananasmeloen 33—71. Andijvie A 1 25, A 2 23. Sav. lcool A 1 21, A 2 16. Prei A 1 24. A 2 20. Bloemkool 3 p. kist 28—36. 4 p. k. 11—32, 6 p. k. 11—27, 8 p. k. 11—17. Sla 3.50—20. Kassnijbonen 122—146. Witlof 103—130. Breekpeen 3—16. Witte kool •12. Bospeen 14—23. Veldsla 95- Kroten per 1417. Komkommers groen 65-75 23- 50-60 12—24. 40-50 10—20. Waspeen 11- 23. Pronkbonen 6468. Boskroten 7—XI. Uien 1016. Rode kool 5—20. Dubb. bonen 80— 124. Snijbonen 74—92. Spinazie 3751. Pos telein 4751. Knolselderij 412. Komkom- groen. krom per kg 1015. Appels: Goudrenet 1 95 41, 90-95 42. 85-90 43. 80-85 50, 75-80 47. 70-75 43. 65-70 41. 39. 75-80 40. 70-75 39, 65-70 40, 2 D 31. 3 grof 37, 3 fijn 29, kroet 21. Cox's O. Pippin 1 70- 75 67—69, 75-80 72, 65-70 57—69, 60-65 49—59, 55-60 36—45, 2 D 23. 3 grof 44, 3 fijn 22, kroet 21. Allington Pippin 1 75-80 25, 70-75 27, 65-70 24, 60-65 23, 2 D 17. 3 grof 20. 3 fijn 16, kroet 13. Bramley's Seedling 2 80 33. 70-80 31, 2 B 21, 3 grof 22, 3 fijn 19. kroet 18. Glorie van Holland 1 80 34, 75-80 iO-75 35. 05-70 34—35, 2 D 28, 3 grof 30, 3 fijn 25. kroet 19. Laxton Superbe 1 85 33. 80-85 33. 75-80 34. 70-75 35. 65-70'35. 60-65 32. 2 D 22. 3 grof 26. 3 fijn 21. kroet 21. Nota- rtsappe! 2 80 26, 75-80 26, 70-75 27. 65-70 27, 2 D 21. 3 grof 26, 3 fijn 22. kroet 20. Br. Alex Lucas 2 80 25, 75-80 36. 70-75 45, 65-70 40, 1 80 39. 75-80 51. 70-75 56. 65-70 52, 2 D 17. 3 grof 14. 3 fijn 11. Conference 1 65-70 60. 60-65 53, 55-60 46. 2 28. 3 grof i fijn 26—27. St. Remy 2 75 23. 65-75 24, 2 D 3 grof 18, 3 fijn 16, kroet 7. Legïpont 1 10 51, 70-75 51. 65-70 50. 60-65 46. VEILING KRABBENDIJKE. 19 oktober. Glorie van Holland 1 85-90 34, 15 36. 75-80 39. 70-75 39. 65-70 35. 2 80-85 75-80 33. 70-75 34. 65-70 30. 2 23—27. 3 grof 28 Cox's Orange Pippin 1 80-85 69, 75-80 70. 65-70 63, 60-65 53, 55-60 38, 75-80 62. 70-75 65. 65-70 58. 60-65 46. 55-60 31, 2 D 3 grof 48—51. Jonathan 1 70-75 47. 65-70 46, diverse appels 3 fijn 23, kroet 22, val 14. Verpakte appels: Cox's Orange Pippin 1 80- 85 81. Peren: Doyenne du Cornice 2 75-80 83. '0-75 81. Conference 2 65-70 48. 60-65 44, 55- 60 35. Triomphe de Vienne 3 grof 24, 3 fijn 912. Er. Hardy 3 grof 52, 3 fijn 35. Dubb. bonen Prins, bonen 2 71. GRAANBEURS ST.-MAARTENSD1JK. 19 oktober. Tarwe 29—30. Gerst 25—27. Haver 2425. Kleine erwten 3844. Schokkers 48 53. Bruine bonen 8090. Maanzaad 5055. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 19 oktober. Exportgarnalen, aanvoer 3043 kg. 142221. Handelsgarnalen 548 kg, 100 107. Bot 121 kg. Tong 70 kg. Paling 12 Rog 20 kg. Sprot puf 2455 kg. Ongesorteerde Seumeren r r Zee v Gent. ZATERDAG 20 OKTOBER Adventkerk. Vlissingen 9 bijbelstudie, 10 ds. Reith. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds- De Ruiter. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. ZONDAG 21 OKTOBER 1962 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerko 10 en 1 ds. Duisterhof; Arnemuiden 10 en 2.30 kand. Gobraad; Biggekerke 9-30 ds. Kloosterman, 2 ds. Kwast; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet; Gapinge 2 ds. De Boer; Grljpskerlce 10 en 2 30 ds. Wapenaar; Kleverskerke 10 wika Jansen; Koude- kerke 10.15 ds- Altena, '2.30 ds. Kloos terman, 7 ds. v. Herwaarden (Lamme- renburg)'t Zandt 10.15 ds- v. Herwaar den (H.D.), 10.15 jeugdk., 7. ds. Altena; Meliskerke 2.30 ds. Odé; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds- v. Boven, 7 ds. Nau- ta en ds. Ten Rouwelaar; Engelse Kerk 10 ds. Wieringa; Koorkerk 10 ds- v. Santen: Oostkerk 10 ds. Snoep; Nieuw en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haar lem; Souburg Oost 10 ds. Odé, 7.30 in- terk. dienst; West 9.30 ds- v- Duijne; Oostkapelle 10 ds. Richard. 7 ds. Roth- fusz; Ritthem 10 er. 2 30 ds. Nennic: Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen St.-Jacobskerk '10 ds. Kwast, 5 ds. v. d. Schoot; 't An ker 9.30 jongerendienst; Johanneskèrli 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. v. d. Schoot; Engelse Kerk 9-30 jeugdkerk; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9,30 en 2.30 ds. Oosthoek: Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne- Middelburg 10.30 Pasteur Mahieu. Filatlelfia Volle Evang Kapel. Vlïssin- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Volle. Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz- Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2,30 ds. Scholing, Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Boonstra, Gapinge 9.30 en 2 ds. Bakker, Griipskerke 10 en 2.30 ds. Boot, Koudekerke 8.45 en 7 ds. Van Heesen, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Els- hout, Middelburg: Hofplclnkerk 9.30 ds. v. Haltent, 2,30 ds. v. Til, 5 ds. Maas kant, Noorderkerk 9.30 ds. v. Til, 5 ds. v. Hattem, 't Zand 8.45 ds. Maaskant, Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer, Serooskerke 10 en 2.30 Van Wouwe, St. Laurens 10 en 2.30 dienst, Veere 10 en 2.30 ds. Faney, Vlis singen 9.30 en 5 ds. Verschoor. Vrou wenpolder 10 en 2.30 dienst, Westka- Êclle 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. v. d. om. Geref. Kerk (vrygem.) Souburg 9.30 ds. Douma. Middelburg 8.30 ds. Wiskerke 4 Eredienst, Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 dienst. Zou telande 10.45 en 2.30 ds. Wiskerke. Geref. Gent, Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.. Westkapelle 9.30, 2 en 6 lccsd., Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Cltr. Geref. Kerk. Vlissingen 8.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van 'Vrijz. Herv. en Remonstr. Kr. Middelburg 10 ds. v. Santen, Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar (Engelse kerk). Vlissin gen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopsg. Gent. Vlissingen 10 ds. Van Ha mel. fierst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. sk. 7.30 Verloss. sk. o.I.v. brig. Van Da len, Vlissingen 10 Heild. 7.30 Opwek. sk. o.l,v. kapt. Lentïnk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem Hl) 10 en 5 dhr. Beekman. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter W. Feikemu. Dam 30. tel. 2993. Apotheek: A. Ringeling. Lange Delft 133. tel. 2538. Vlissingen: dokter R. Grippe- ling. Baclliuisstraat 121, lel. 2190. Apotheek: D. H. van de Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Westkapelle, Koudekerke en Zoutelan de: dokter M. Huygens, De Casembrootstraat 26 te Westkapelle, tet. 01187—234. Seroosker ke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Oos- terhoff, Markt A 155 te Veere, tel. 01181—271. (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) De A.V.R.O, zal ten behoeve van de Stichting Het Dorp een grote geldactie via radio en t.v. ontketenen, en voor het eerst een hele dag of mogelyk zelfs twee dagen televisie uitzenden. De Stichting Het Dorp wil bij Arnhem een invalidecentrum bouwen, waar men om te beginnen driehonderd mensen kan herbergen, waarvoor dan ongeveer twee honderd inwonende verzorgers, zowel medici als verpleegsters en huishoude lijk personeel nodig zijn. Het hele pro ject gaat 25 miljoen gulden kosten en de A.V.R.O. hoopt in uitzendingen, tot een totaal van ongeveer 70 uur, tot maart 1963, het bedrag bijeen te krijgen van luisteraars en kijkers, en van deel nemende firma's. Daar Warande op eigen veld won van Weredi, heeft deze club de leiding ge nomen in de 2e klas A van de hocfeev- competitie. Door bet verlies van Mid delburg bij Liberty, blijft. Liberty op de 2e plaats. Door de gelijke spelen van Forward H, Zwartwit II, Push IH en Tilburj* H, blijven Weredi en Middel- burg de derde en vierde plaats bezet ten. De stand is thans: 7 p. 6 p. a P' t P* Warande Liberty Weredi Middelburg Forward II Zwartwit II Push IH Tilburg H 3 2 0 1 7—4 4 2 0 2 8—9 4 112 6—13 4 0 2 2 6—11 2 p. 4 0 2 2 3— 6 2 p. 4 0 2 2 515 2 p. Voor zondag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: 2e KLAS A Middelburg kan tonen in de bovenste helft thuis te horen door van Weredi te winnen aan de Sportlaan. Push Hl zal met Forward H de punten wel delen, hoewel Push het veldvoordeel heeft. Zwartwit HTilburg H kan eveneens een puntenverdeling worden. Liberty zal op eigen veld Warande moeten ver slaan om de eerste plaats te mogen be zetten. Een kleine zege voor de thuis club zit er wel in. 3e KLAS A DAMES Middelburg zal het op eigen veld niet kunnen bolwerken tegen het leidende Push Hl. Tempo zal met Push V geen moeite hebben. Rapïde kan de baas blij ven in Hulst over Des H. Warande zal van Breda Hl winnen in Oosterhout. 4e KLAS HEREN Middelburg H ontvangt na vele jaren weer eens een Cadetten-team uit Bre da. De thuisclub is op papier sterker. Push VTempo LI zal voor de thuisclub zijn. Forward IVTilburg VI lijkt ons een gelijk spel in de plaatselijke derby. Breda VTilburg TV zai voor cte be zoekers zijn. „ZUID-NEDERLAND" Olympia zal in de streekderby tegen het Hulsterse Rapide H alle zeilen moe ten bijzetten, maar is zeker niet kans loos. Tempo IHMiddelburg Hl zal een strijd worden tussen oudere spelers en een voorspelling is niet te geven. JEUGDCOMPETITIE Jongens. Middelburg A ontvangt Tem po A; PelikaanMiddelburg B en Tem po BRapide. Meisjes. Tempo RTempo Q en Tem po PMiddelburg. Militair keerde uit Nieuw-Guinea terug Donderdag keerde in Zaamslag de sol daat P. Hamelink uit Nieuw-Guinea te rug. Voor zijn diensttijd in Nieuw-Gui nea was de heer Hamelink in West- Indië gelegerd. De militair maakte de thuisreis per vliegtuig. 1 VEILING TERNEUZEN. 19 oktober. Sla 3.60—13.20. Noten 176—300, Bloemkool A 50—60, A 2 31^55, B 2 18—35, C 2 1316, afw. 1146. Witte komkommers 1013. Meloenen 2356. Knolselderij 1112. Selderij 10—12. Meerlanders 1 10.60—11.90. Bintjes bonken 15.70, 1 8. Andijvie 718. Kas snijbonen 98118. Prins, bonen 2 83102. Sa- bo 1 98. 2 4244. Rode kool 4244. Sav. kool 7—13. Breekpeen 1315. Waspeen 17. Prei 26 —37. Spruiten gesch. 5162, ongesch. 41—47. Tomaten A 44—4 B. A 2 2552, B 2 25, C 26—29, C 2 25—23. Uien 8—12. Witlof A 2 89—106. B 1 113—125, B 2 94, afw. 50—83. Cox's Orange 1 80 65. 75 68, 70 69, 65 60—62, 60 57, 55 35. 2 d 22, 3 grof 47. fijn 22. Glorie van Holland 1 85 39. 75 41, 70 41—42, 2 D 25, 3 grof 27—28, 3 fijn 22. Goudrenet 1 85 4546. 80 47—49, 75 50, 70 46. 3 grof 25—31, fijn 19, Zoete appelen 3 fijn 23. Doyenne du Cornice 1 80 89. 75 101, 70 102, 65 91, 2 D 65, 3 grof 60, fijn 53. Doyenne Alex Lucas 1 75 58, 70 60. 65 46—18, St. Remy 3 grof 21—24. fijn 9—22, 3 fijn 18—19. Conference 3 fijn 28—32. VEILING ROTTERDAM. 18 oktober. Aardappelen 10—16. Andijvie 18— 22. Bloemkool IA 5 stuks per bak 58—64, 6 per bak 44—58. 7 per bak 34r-40. Bloem kool 2A 6 stuks per bak 27—37. Dubb. bonen 1 110—136, 2 89—103. Pronkbonen 76—84. Kassnijbonen 144—164. Snijbonen 317134. Rode kool 7—14. Gele kool 7—15. Groene kool 10—14. Sla 2A 14—17. 2C 6—10. Spinazie 53— 64. Spruiten IA 44—62. 2A 30—40, 2D 35—55. Prei 16—32. Selderij 3—7. Peterselie 7—8. Grote peen 9—13. Uien 12—16. Witlof IA 106—114, 2A 76—107. IB 90—103. 2B 61—76. Aanvoer 31.500 kg. Frankenthalers 120—161. Black Alicante 131—143. Muscaat Alexandre 131—166. Tomaten Al 250—275 p. bak, BI 315—320, Cl 190. Cox Orange Pippin IA 61—81, 1B 50—69, IC 33—44, 2A 54—74. 2B 37—43, 2C 28. James Grieve IA 48—62. IB 50—61, IC 41—56. 2A 4051. 2B 4349. 2C 4345. Ellisons Orange IA 43—47, IB 42—49, IC 37—40, 2A 43, 2B 35— 46. 2C 3245. Transp. de Cronsels IA 3841. 39, IC 29—35, 2B 32. Bonne Louise d'Avranches IA 54—63, IB 52—56, IC 3545. Beurré Hardy IA 65—70, IB 63—6S, IC 47— 57, 2B 53, 2C 50. Conference LA 47—54, 1B 40—52. IC 31—43. 2A 38—49. 2B 37—48. 2C 2843. Légipont IA 49—55, IB 43—52. IC 37—45, 2A 50, 2B 43—44. 2C 36—38. Glorie Holland 1B 38. IC 35. VEILING KAPELLE, 10 oktober. Glorie van Holland 1 80, 75 39, 40. 65 36—37, 2 75 36, 70 39. 65 32, 2 d 26— 27. grof 24. Goudrenet 1 85 49.60—50.80. 80 50.95—52.10, 75 50,50—51.30. 70 47—47.70. 65 41,20. 2 85 45, 80 46, 75 44^5, 70 42, 65 39, d 32—33, grof 36.20—37.10, fijn 29. Cox's Orange Pippin 1 80 62, 75 68, 70 68. 65 62—63 60 56, 55 36, 2 d 21, grof 38—47. fijn 2l! Laxton Superbe 1 75 36. 70 39. 65 35, 60 29, 2 d 22. grof 22. James Grieve 1 70 45. 65 41, 2 a 34, grof 33, fijn 19. Ellisons Orange 1 75 34, 70 39, 65 37, 2 70 38, 65 32, 2 d 26—27, grof 27. Jonathan 1 75 44. 70 45—48, 65 41. grof 21. Groninger Kroon 2 65 28, 60 28, 55 24, 2 d 22. Sterappel 1 60 52. 55 35. 2 d 15. fijn 13. Kroet- appelen gepl. 23.50, val 20. Goudrenet val 22. Légipont 1 65 54—56. 60 51. 55 37. 2 60 47. 55 36, 2 d 18. grof 27. fijn 14. Doyenne du Cornice 1 75 94, 70 102. 65 96, 2 75 90—92, 70 94, 65 91, 60 83. 55 58, grof 72—74, fijn 47. Zivijndrechtse Wijnpeer 1 60 32, 55 32, 50 21.50, 2 d 15. grof 1517, fijn 11. Comtesse de Paris 1 65 28, 60 27, 55 18. 2 65 18, 60 18. 55 16. 2 d 11. grof 18. fijn 8.50. Saint St. Remv 1 75 24. 65 24.4025.10, 2 65 23, 2 d 19.80-^-20.70. grof 18, fijn 15. Conference 2 65 52. 60 55 55 48. 2 d 22—28. grof 36. fijn 23—24, rijp 2 65 50 53, 60 4749, 55 3839. Beurre Alexander Lucas 1 80 51, 75 62, 70 60—34,70, 65 J9.10— 50.05. 2 75 54, 70 51. 65 43. 2 d 22.80—23, grof 2122, fijn 13..Triomphe de Vienne grof 39. fijn 18. Nouveau Poiteau 2 65 14. 55 9.50, grof 8.50. fijn doordraai. Pondspeer 2 75 17. 65 18. 2 d 14. grof 14. fijn 8.50. Emlle d' Heijst 1 70 18. 65 20. 60 17. 55 16. 2 d 10. grof 10. fijn 8.50. Br, Hardy 1 70 77. 65 71. 60 58. 2 d 55 44, 50 30. grof 47. fijn 37. kroet 10. Spaanse Wijnpeer 1 55 30, 50 27, 2 d 9.50. Blauwe drui ven 1 130—140. extra 136, 2 103—124. Noten p. 1 1—2.50. Bramen p. d. 21. Aardappelen 1 10. 2 7.50—8.50. drielingen en kriel 2. Groen ten: Kropsla 3.50—11. Bloemkool 11—51. Rodo kool 14. Sav. kool '13. Kassnijbonen 105—115. Dubb. bonen 1 S2—iOl, 2 59—73, afw. 30. Prei 22. Uien 17. Komkommers 21—23. Witlof 82. Bosselderij 3—3.50. Witte kool 5. Breek peen 8. Tomaten AB 1 35—47, AB 2 29—30. C-CC 25-30'. VEILING GOES. 19 oktober. Export- en industrieveiling. Cox's Orange Pippin 1 85-90 62. 80-S5 66—74. 75-80 68—79. 70-75 68—31, 65-70 61—74. 60-65 51—63. 34.7034. 2 d 23. Ellisons Orange 1 75-80 )-75 38, 65-70 35—37. 2 d 23. Bramley's Seedling 1 90-100 34. 80-90 36, 70-80 31, 2 d 25. Glorie van Holland l 80-85 39. 75-80 42. 70-75 41-42, 65-70 37, 2 D 29. Goudrenet 1 95- 100 53, 90-95 54, 85-90 49. 80-85 51, 75-80 50. 70-75 46. 65-70 40, 2 d 33. grof 38—39, fijn 30. Laxton Superbe 1 80-35 33, 75-80 36, 70-75 36. 65-70 33. 60-65 30. 2 d 24. Bonne Louisse d' Avranches 2 65-70 60. 60-65 65, 55-60 59, 50-55 38, 2 d 27. Br. Alex Lucas 1 80-85 46.' 75-30 57, 70-75 60, 65-70 52, 2 d 22. Conference 2 70-75 50. 65-70 52—54. 60-65 4353. 55-60 39 —14. 2 d 23—34. Légipont 1 75-80 49, 70-75 54. 65-70 55. 60-65 50. 55-60 39, 2 d IS. Doyenne du Cornice 1 80-35 87, 75-80 98, 70-75 10].' 65-70 97. 2 75-80 87, 70-75 92, 65-70 83—86, 2 d 72. Div. appels val 24. geplukte kroet 23.*Div. pe en kroet doordr. Totale aanvoer hard fruit '200 kisten. Gewone veiling: Allington Pippin 1 70-75 36, 65-70 35. 60-65 30. 2 d 2122, grof 25. fijn 17. Jonathan 1 75-80 39, 70-75 38—40. 65-70 35—36. Cox's Orange Pippin grof 32—55, fijn 18—28. Laxton Superbe grof 27, fijn 17. Comtesse de Paris 1 65-70 21. 60-65 21, 55-60 16, grof 16— 17. Br. Hardy 1 75-80 74, 70-75 80, 65-70 75, ""•65 59, 55-60 3D. St. Remy 1 65-70 22—23. 55-60 20, grof 14. Conference grof 33, fijn 13 Doyenne du Cornice grof 67—73, fijn 4416. Légipont grof 24. fijn 12. Br. Alex Lucas grof 17. fijn 30. Black Alicante 1 113— 136. 2 100—115, Groenten. Bloemkool A 1 4149. A 2 3115. 1 2:—32. B 2 15—25, afw. 11—22. Kropsla 2 3 50—7. C 1 3.50—5. Knolselderij 918. Radijs 11—15. Wortelen 13—25. Selderij 6—7. Toma- A 3515. B 50. C 25 -33. Uier. 10. Witlof A 2 109113, B 2 8995. Witte kool 8. Rode kool 6—17. Gr. sav. kool 11—18. Prei 1 27—30. Andijvie 1 15—20. Veldsla 61—63. Dubb. pr. bonen 2 64—82, 2 B 60—72. 3 40—58. Pronk bonen 2 72—73. Stoksnijbonen 2 62. Aardap pelen 13. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 oktober. Andijvie 15—26. Sla 4.50—IS. Spi nazie 19—52. Bloemkool 11—58. Stamboon dubb. prins. 55—113. Staakprins. 160. Snijbo nen 76—161. Rode kool 6—17. Witte kool 8— 13. Kroten 4—14. Prei 20—25. Sav. kool 11— Bospeen 16—26. Waspeen 26—32. Spruiten 20—135. James Grieve 27—51. Cox Orange 16 ■^-55. Eliison 16—37. Glorie van Holland 13— Conference 1647. D. du Cornice 3288. St. Remy 14—21. Advertentie) Zondagdiensfc Taxi's Middelburg TRIO TAX, telef. 2600 BLANKER, telef. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5