Verkoud heid 'ASPRO' Ijbbeltje/ Antwerpse Gr. Bazaar houdt Zeeuwse markt BILT Twintig jubilarissen bij de Cokesfabriek Brand en explosie in champignonkwekerij Zeeuwse ALMANAK I'TuÏster naar\ LtOiOL tandpasta Prima en niet duarT EERSTE PAAL GESLAGEN VOOR 2E COMPLEX VAN 112 WONINGEN Oostburgse V.V.V. heropgericht BAAYENS SAWEMA nv ZEILSCHOOL IN WOLF AARTSDIJK Brandstichting voor Haags gerechtshof IN BOUWPLAN „PAAUWENBURG" BOERENLEENBANK TE DOMBURG BEREIKTE DE TIEN MILJOEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 HULDIGING IN SLUISKIL VEERTIEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN lil de voormalige fabriekskantine van de „Association Cooperative Zélandaise de Carbonisation G.A." te Sluiskil (beter bekend onder de naam Cokesfabriek) vond vrijdag morgen een bijzondere plechtig heid plaats. Het bedrijf huldigde namelijk een record aantal jubila rissen, te weten zestien personen met veertig dienstjaren en vier met vijfentwintig dienstjaren. De ze grootscheepse jubileumviering ging bepaald niet met alleen maar een handdruk en een felicitatie ge paard. Allen ontvingen van de fa- brïeksdirectie de traditionele geslo ten enveloppe. Namens de Neder landse Maatschappij voor Handel en Nijverheid kregen de jubilaris sen met veertig dienstjaren de gouden medaille en het bijbehoren de diploma, terwijl de zilveren leg penning met diploma werd uitge reikt aan de werknemers met vijf entwintig dienstjaren. De erkenning van verdiensten voor bedrijf en maatschappij was daarmee nog niet teneinde. Als een climax van deze bijzon dere jubileumviering reikten de burgemeesters van de omliggen de gemeenten Terneuzen, Axel en Westdorpe namens H.M. de Koningin niet minder dan veer tien koninklijke onderscheidin gen uit, te weten twee gouden, drie zilveren en negen bronzen. De fabriekskantine was bij deze feestelijke gebeurtenis geheel gevuld met onder meer leden van directie en staf, burgemees ters, voltallige ondernemings raad van het bedrijf, een aantal afdelingschefs en uiteraard de twintig jubilarissen. De algemeen directeur, ir. A. Julien, richtte zich met een korte welkomst- speech tot de aanwezigen, waarna hij de jubilarissen gelukwenste. De personeels chef van het bedrijf, de heer M. Ver mont, vertelde daarna een en ander over "de geschiedenis van de Cokesfabriek. In 1911 werd de fabriek gesticht, maar Advertentie Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Storen Het is een uiterst modern geoutil leerd gebouw, waar dat landbouw- instituut te Goes in gevestigd is. Het is efficiënt ingedeeld en de vertrekken zijn bijzonder doelma tig ingericht. Er is vanzelfsprekend ook ge dacht aan de bezoekers. Enkele fraaie, glazen spreekkamers bie den gelegenheid tot het onge stoord voeren van al dan niet diepgaande gesprekken. Vooral ongestoord. Teneinde storingen te vermijden, zijn op de deuren namelijk bord jes aangebracht met het opschrift ,(Niet storen" en zodra zo'n ka mertje in gebruik is, komt de tekst van dat bordje bloot om eventuele adspirant-stoorders op een afstand te houden. In één geval lukt dat evenwel niet. Dat is trouwens ook de bedoe ling. Zodra namelijk de koffiejuffrouw het bordje „niet storen" ontdekt, treedt ze binnen. Met koffie. Ze stoort zich dus niet aan het bordje niet storen" omdat ze weet pas dan ongestoord te kun nen binnentreden als er niet ge stoord mag worden. Storingen hebben zich nog niet voorgèdam. Dat zou pas gebeu ren als ze zich zou storen aan het bordje „niet storen". De burgemeester vayi Terneuzen, mr. H. Rijpstra, speldde het oud-raadslid van zijn gemeente, de heer A. Jansen, de eremedaille in goud op, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau. De heer Jansen is één van de zestien jubilaris sen van de Cokes fabrieken in Sluiskil. (Foto P.Z.C.) door een afgesneden kolenaanvoer we gens oorlogsomstandigheden werd het bedrijf reeds in 1914 stilgelegd. Eerst in 1922 zou de fabriek op volle kracht gaan werken en in die tijd kwamen de oudste jubilarissen bij het bedrijf. Zij waren de pioniers, die de A.C.Z. een stoot in de goede richting hebben gegeven, aldus de personeelschef. De twintig mannen noemde hij een waardevolle kern van de gelijke, standvastige medewerkers, waar op het bedrijf te allen tijde kan rekenen. Daarna reikte directeur Julien de me dailles en diploma's van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid en de jubileumgratificaties uit. Na een heildronk op de jubilarissen, werd het woord gevoerd door mr. H. Rijpstra, burgemeester van Terneuzen. Twee kanten „Een jubileum heeft twee kanten", aldus de burgemeester. „Het bedrijf kan geluk gewenst worden omdat het de werkne mers zo aan zich heeft weten te binden, terwijl anderzijds een felicitatie aan het adres van de werknemer op zijn plaats is, omdat hij zo lang een en het zelfde bedrijf heeft gediend! Het deed hem ge noegen te kunnen mededelen, dat het de koningin had gehaagd onderscheidin gen toe te kennen aan twaalf inwoners van zijn gemeente. Vervolgens speldde hij de eremedaille in goud, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau op bij de heren A. Jansen uit Terneuzen en J. de Cock uit Sluiskil. De zilveren medailles waren voor de he ren K. de Vos, Terneuzen en C. Bracke, Sluiskil, en de bronzen eretekenen voor de heer G. van Doeselaar, P. Joos, M. Lafort, F. Notté, D. Scheele, E. Schoof, Radio Luxemburg 208 meter tot zondag 12 uur m Radio Veronica 192 meter woensdag 13.45 uur Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire, o.l.v. Wim lbo gespeeld door Hetty Blok, Annemarie van Ees, Joop Doderer en Jan Oradi chocolade hagel G. Vanheijfte en J. Wullems, allen te Sluiskil. Burgemeester M. K. van Dijke uit Axel sloot zich aan bij de woorden van hulde van zijn Terneuzense collega, waarna hij de zilveren medaille uitreikte aan de heer P. van Bendegem. Waarnemend burgemeester E. de Maertelaere van Westdorpe speldde tenslotte de bronzen medaille op bij de heer P. Dubbeldam. De verdere jubilarissen zijn de Belgen A. Dumoleyn en O. de Vos (beiden veertig jaar dienst), terwijl vijfentwintig jaar in dienst zijn de heren R. de Broeck, P. van Doeselaar, F. van de Hooft en F. Jur- rïëns. In een dankwoord namens de jubilaris sen zei de heer J. de Cock getroffen te zijn door het feit, dat de hoogste in den lande hen heeft willlen onderscheiden. In een stukje geschiedenis wees hy ver der op de „ups" en „downs", die ook zij hebben gekend. „Nu beginnen wij aan de laatste ronde", zo besloot hij. Als laatste sprak de heer P. Scheele, die de jubila rissen gelukwenste namens de onderne mingsraad van het bedryf. Hy noemde verschillende factoren, die een werkne mer aan het bedrijf kunnen binden. Maar de voornaamste is volgens hem, dat men zich in een bedrijf thuisvoelt. Van 27 oktober tot 3 november FRUITFEE AANWEZIG BIJ DE OPENING Nadat het comité Zeelandweek vorig jaar met een tentoonstelling in Antwer pen begonnen is de aandacht op de Zeeuwse produkten te vestigen, zal als vervolg hierop de Grand Bazaar in Ant- werpen (een grootwinkelbedrijf) in de wéék van 27 oktober tot en met 3 no vember a,s. een Zeeuwse markt houden, waarop Zeeuwse produkten als fruit en groenten, mosselen, oesters, garnalen, kreeften en andere visprodukten naar voren geschoven zullen worden. In sa menwerking met het Zeeland-comité heeft de onderneming uit de Sinjoren stad besloten na een Italiaanse en Zwit serse markt nu ook een voor de eer ste maal provinciale „foor" te hou den. De feestelijkheden rond deze markt worden op zaterdag 27 oktober om half twaalf geopend met een ontvangst van een aantal Zeeuwen in het Antwerpse stadhuis, waarbij de Zeeuwse fruitfee met haar gevolg in het middelpunt van de belangstelling zullen staan. Bij deze „openingsplechtigheid" zijn voorts aan wezig het dagelijks bestuur van de stichting „Zeeuws Fruitcorso", de di rectie van de Grand Bazaar en een aan tal Belgische genodigden. Het doel van het bezoek van de fruitfee is tweeledig: het stadsbestur van Antwerpen te dan ken voor hetgeen het vorig jaar voor Zeeland deed, en de blik van de sin- joren te richten op de Zeeuwse produk ten. Na een speechje van de fruitfee, dat beantwoord wordt door de directeur van de Antwerpse onderneming en door een vertegenwoordiger van het femeentebestuur van Antwerpen, rijgen burgemeester en schepenen van Antwerpen een fruitschaal van de fruitfee aangeboden. Daarop ver trekt het gezelschap naar de Grand Bazaar, waar een lunch geserveerd wordt. De fruitfee wordt verder ge assisteerd door de dans- en folklore- groep van het Middelburgse Medio- burgum, die nadat de markt om 2 uur geopend is, in de supermarkt afdeling van het bedryf, onder lei ding van mej. J. Vermeulen het ger heel zal omlijsten. In de Bazaar is er ook weer een ontvangst van de fruitfee. Het fruit het zak, de markt met fofo's versieren- Op de sluitingsdag zaterdag 3 no vember is het Westkapelse muziek korps O.K.K. uitgenodigd om in Zeeuws kostuum enkele concerten te geven, on der andere op de Groenplaats en in de Antwerpse voorsteden Mórtsel en Ber- gem. Deze markt is door het Zeelandcomité en de Grand Bazaar georganiseerd in overeenstemmi- g met de Antwerpse middenstand, die volgend jaar in de bevorderingsplannen voor de export ac tief zal worden betrokken. De tentoon stelling van vorig jaar heeft reeds en kele vruchten afgeworpen: het Zeeland comité hoopt dat met een verzoek om inlichtingen over de Zeeuwse textiel fabrikanten door de „nationale beroeps vereniging der kleinhandelaren in tex- tielwaren" uit België de export in die sector op gang zal komen. Gemeenteleden restaureerden kerk in Sas van Gent De Nederlands hervormde ge meente te Sas van Gent heeft vrij dagavond het hernieuwde kerk gebouw in gebruik genomen. Ds. E. Ed. Stern zag het als een bij zonder voorrecht, dat de gemeen teleden en ook andere autoriteiten uit de gemeente, zoals het college van b. en w. bij deze opening aan wezig waren. Hij zag in deze si tuatie aspecten van verstrekken de betekenis. Het is hier geen ge bruikelijke restauratie van een hervormde kerk, maar een res tauratie die door gemeenteleden zelf verricht werd. De heer A. Baart die namens de restauratie commissie sprak, was trots op het gehele werk en vooral op de man nen, die het verricht hadden. Vol gens de heer Baart heeft men in vier maanden tijd vooral 's avonds en op vrije zaterdagen dit mooie werk tot stand gebracht. Hij i dankte speciaal de directie van de glasfabriek voor het beschikbaar stellen van de materialen, die vooral gebruikt werden bij het schilderen van het plafond. De heer Murre diq namens de kerk- I voogdij sprak, dankte, allen, die het werk tot stand hadden ge- bracht. Alleen de verwarming vol- deed, volgens hem, nog niet aan i de eisen. Hij hoopte, dat men een manier zou vinden om de hier- voor benodigde 8000 bij elkaar i te krijgen. De heer W. de Die sprak namens j de hervormde gemeente. Hij roem- de die gemeenteleden, die na jaren van aftakeling van het gebouw de handen in elkaar hadden gesla- gen en vrijwel een nieuwe kerk j tot stand hadden weten te bren- gen. Hij hoopte, dat in de toe- komst nog meer bereikt zou wor- i den. BOEKENBEZIT ANTIQUAIR BAL VOOR ZEELANDS BIBLIOTHEEK De kortelings overleden Middelburgse antiquair W. H. Bal heeft alle in zijn bezit zijnde boeken aan de provincie Zeeland gelegateerd ten behoeve van de provin ciale bibliotheek. Dat delen Ged. Staten mee aan de Staten van Zeeland in een voorstel, waarbij zij de Staten vragen te besluiten om dit legaat te aanvaarden. Gedeputeerden wijzen er op, dat zich bij deze boekenverzameling kostbare en zeldzame boekwerken bevinden, die een welkome aanvulling voor de provinciale bibliotheek zullen zijn. Ged. Staten verklaren, dat zij voor de aanbieding van het legaat hun diepe waardering willen uiten. In Oostburg is opnieuw een plaatselijke afdeling van de Vereniging voor Vreem delingen Verkeer opgericht. De oude afdeling hield op 1 januari 1961 op te bestaan. Voor de heroprichtingsverga dering, die vrydagavond in hotel „De Eenhoorn" werd gehouden, bestond goede belangstelling. Onder de aanwezigen bevonden zich on der anderen burgemeester J. L. van Leeuwen en de heer G. W. Oskamp, di recteur van de provinciale Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer. Nadat ver schillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd tot heroprichting van de afdeling besloten, In het voorlopig be stuur hebben zitting namens de winke liersvereniging de heren W. Pieters en J. Ouwendijk, namens de Horeea-bedrij- ven de heer H. J. Raven, namens de pen sionhouders de heer H. I. P. Luteijn, na mens de gemeenteraad de heer W. C. F. de Coene, namens de garagehouders de heer J. P. Brugge, namens de bank instellingen de heer J. J. van de Sande en al organisatorisch lid de heer M. A. Aalbregtse. Er zal zo spoedig mogelijk ledenvergadering worden gehouden. (Advertentie) DO. In Fort Rammekens Schade geraamd op duizenden guldens Iii de champignonkwekery „Fort Ram mekens" bij Ritthem is in de nacht van donderdag op vrijdag brand uitgebro ken. Tydens de brand ontplofte in de vroege morgen met een hevige knal een met acetyleengas gevulde fles. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De door dc brand ontstane schade raam de de eigenaar van de kwekerij, de heer J. Varkevisser uit Souburg, op enkele duizenden guldens. Wanneer dé stoomketel niet binnen 24 uur door vervanging van onklaar ge- Advertentie) Centrale verwarming Nederstraaf 19 Middelburg - Tel, 01180-2962 raakte onderdelen opnieuw in werking kan worden gesteld, zal een voorraad gekweekt materiaal verloren gaan. De schade hiervan wordt geschat op onge veer 4000,De heer Varkevisser is niet verzekerd. Omstreeks zes uur gistermorgen ont dekte de schaapherder Cor Ringelen- berg rookontwikkeling. Op het mari nedepot sloeg hij kort daarop alarm. De brandweer van Souburg, die spoe dig ter plaatse was, had ruim twee uur nodig om de brand te blussen, a gedeelte van de loods, waarin een grote hoeveelheid werktuigen was opge slagen, ging verloren. De veiligheids dienst van de arbeidsinspectie te Breda en de postcommandant van de rijkspoli tie te Ritthem hebben de zaak in onder zoek. Werklieden van de champignonkwe- kerij begonnen, nadat de laatste vlammen waren gedoofd, met de op ruimingswerkzaamheden. De foto toont enige werklieden bij het ver slepen van een stuk van de uit elkaar gébarsten acetyleengasfles. (Foto P.Z.C,) De gemeente Wolpliaartsdyk begint een steeds belangryker plaats in te ne men als recreatiegemeente aan het Veerse Meer. Met Ingang van het volgend seizoen krijgt Wolpliaarts dyk de beschikking over een zeil- school- De lieer K. Voorbach, gedi plomeerd zeilmstructeur van de Ko ninklijke Nederlandse Bond van Wa tersportverenigingen A.N.W.B., beeft besloten de „Eerste Zeeuwse zeilschool de Viking" op te richten in Wolpliaartsdyk. Op het terrein van de camping „Het Veerse Meer" van de heer P. Pol derman aan de Veerweg te Wol- phaartsdijk zal de heer Vöorbach, die directeur is van een zeilschool aan het Brasemer Meer, een houten barak laten bouwen van 24 bij 7 meter. In de barak worden slaap plaatsen ingericht voor circa dertig tot veertig jongelui. Zeillïefhebbers zullen volgende -zomer een zeilcursus van één week kunnen volgen. De zeilschool „De Viking" heeft de be schikking over zes zeilboten die bij de ingang van de nieuwe landbouw- haven zuilen worden gemeerd. Hier voor is medewerking verkregen van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland". Niet alleen het gemeentebestuur van Wolphaartsdijk is bijzonder ingeno men met deze vestiging maar ook de circa tweehonderd leden van de wa tersportvereniging in Wolphaartsdijk zien verlangend uit naar de komst van de zeilschool. Een 59-jarige huisvrouw uitPhilippine, S. M. de W. was door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens brandstichting, waarbij gevaar voor goederen was te duchten geweest. Van dit vonnis kwam verdachte in ho ger beroep bij het Haagse gerechtshof. Zjj zou in het washok bij haar woning brand hebben gesticht, hetgeen zij thans echter voor het Hof ontkende. Aanvankelijk had zij echter de feiten toegegeven. De brand was op vier ver schillende plaatsen tegelijk ontdekt, zo dat de brandstichting wel duidelijk was, zo meende de procureur-generaal. Deze vond de opgelegde straf te laag ge zien dc ernst van het feit, zodat de eis nu luidde drie maanden gevangenisstraf. De verdediger bestreed het bewijs in de ze zaak en merkte op, dat verdachte hoogstens 6 minuten bij haar echtgenoot vandaan was geweest èn zij in die korte tijd de brand niet kan hebben gesticht. Verdachte zou aanvankelijk een beken tenis hebben afgelegd omdat zij bang was en ook graag zo gauw mogelijk door de politie wilde worden vrijgelaten. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Arrest op 1 november. Afscheid P. H. Blaauw als voorzitter van Openluchtspelers De lieer P. II. Blaauw heeft officieel af scheid genomen als voorzitter van dc Middelburgse Openluchtspelers. In een vergadering, die donderdagavond be legd was, is hein het eerste ere-lidmaat- schap van de vereniging aangeboden. De penningmeester, de heer J. van Hek ken, hield namens de leden een af scheidsspeech, Hij dankte daarin de heer Blaauw voor het veie werk, dat hij in het belang van de vereniging verricht heeft. Hij sprak er zijn spijt over uit dat de heer Blaauw de vereniging moét verlaten. In zijn dankwoord zei dc voorzitter on der meer dat hij node afscheid nam van de Openluchtspelers, maar dat gezond heidsredenen hem hiertoe noopten. Hij toonde zich zeer erkentelijk voor het aanbieden van het ere-lidmaatschap. De heer Blaauw was vijf jaar, vanaf de oprichting, als voorzitter aan de Open luchtspelen verbonden. In zijn vacature Is nog niet voorzien, zodat de vereniging het tenminste tot januari zonder voor zitter zal moeten stellen. FRANSE VLIEGTUIGBOM TOT EXPLOSIE GEBRACHT Leden van de hulpverleningsdienst heb ben vrijdagmiddag op de zandbank „Ha ringvreter" in het Vocrse Meer bij Veere de onlangs gevonden Franse vliegtuig bom tot explosie gebracht. Er werd daarbij een gat geslagen van 5 meter middellijn en' een diepte van 2l/s meter. De lieer A. C. van "de Velde, voorzitter van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" heeft vrijdagmorgen in het bouwplan Paanvvenburg te Vlissingen de eerste paal geslagen van het twee de complex van 112 woningwetwonin gen, dat de woningbouwvereniging daar laat bouwen. Het eerste complex in Paauwenburg, bestaande uit 84 woningen, is reeds in uitvoering en 12 woningen ervan zijn reeds bewoond. Indien alle omstandigheden meewer ken kan het tweede complex aan het eind van 1963 voor gebruik gereed zyn. 'Het nieuwe complex woningwetwonin gen is verdeeld in 24 beneden- en bo venwoningen en 88 etagewoningen. Een beneden- en bovenwoning is be stemd voor twee gezinnen; dit wo ningtype werd vroeger gekenmerkt met de naam „duplex". De etagewo ningen zullen vier woonlagen tellen, terwijl een vijfde laag de onderste verdieping zal worden gebruikt voor garages. Voordat met de bouw kan worden be gonnen moeten nog 560 palen worden geheid, die elk 10 meter lang zijn. De woningen zullen worden gebouwd door de aannemer W. F. Christïaan- sen uit Vlissingen. Het heien van de eerste paal werd bijgewoond door en kele bestuursleden van de woning bouwvereniging „Goed Wonen", n.l. de heren A. Daane, penningmeester, G. van Oorschot, tweede penning meester, J. J. Kempe, tweede voorzit ter en E. de Priester, tweede secreta- Ulocomplex in Vlissingen Het is b. en w. van Vlissingen geble ken, dat binnenkort de rijksgoedkeuring voor het uloscholencomplex, bestaande uit twee gebouwen en een gymnastiek lokaal kan worden verwacht, zodra aan enkele financiële voorwaarden is vol daan. Om te bevorderen, dat zo spoe dig mogelyk met de bouw van het com plex kan worden begonnen, stelt het college de raad voor een voorlopig kre diet van 1.010.000 beschikbaar te stellen. Zodra de verdere onderhandelingen, on der andere met de inspectie van het on derwijs, met betrekking tot de inrich ting van het complex tot een definitief resultaat zijn gekomen, willen b. en w. de raad om een definitief krediet ver zoeken. In het complex, dat zal komen te liggen aan de Adriaan Coortelaan, zullen de openbare en de christelijke ulo worden ondergebracht. Het verzoek van het personeel van de christelijke uloschool om gebruik te mogen maken van de voormalige school aan de Glacisstraat kan niet worden ingewilligd, omdat inmiddels rijksgoed keuring is verkregen voor verbouwing van het gebouw tot werkplaats voor ge meentewerken. B. en w. stellen de raad voor het adres van het personeel van de christelijke uloschool voor kennis geving aan te nemen. Bouwvergunning wel aangevraagd Naar aanleiding van het bericht „Op nieuw zonder bouwvergunning gebouwd in Goes" in de P.Z.C. van vrijdag, ver zoekt de aannemer van de in aanbouw zijnde loods van de firma gebr. Cok te Goes ons er op te wijzen, dat indertijd wél een bouwvergunning is aangevraagd. In afwachting van het verlenèn van de bouwvergunning door b. en w. van Goes werd enkele weken geleden toch met de bouw van de loods begonnen. De ver gunning is tot nu toe nog niet afgege ven, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat het werk moest worden stopgezet. AUL KRUGERSTR Speciale afdeling TECHNISCH TEKENMATERIAAL ris. Ook de aannemer en de architect van het complex, de heer J. Jobse, waren tegenwoordig. De heer Van de Velde verklaarde nog, dat in 1963 weer ongeveer 100 woningwetwonin gen zullen worden gebouwd in het plan Paauwenburg. e circa 3 ton wegende heiblok maakte met de eerste 10 meter lange beton nen paal korte metten. Na ruiid een kwartier was het gevaarte in de grond verdwenen. De ruim 560 palen onder de fundamenten van het com plex zullen straks een vaste basis zyn voor 112 woningwetwoningen. Op de foto: de heer Van de Velde bij het slaan van de eerste paal. (Foto P.Z.C.) Bij de coöp. boerenleen bank te Domburg is donderdagavond de tien miljoen gulden volge stort door Jan Provoost Jz. uit Domburg. Hij ontving daarvoor een waardebon van 200, die hem vrydagavoiid in de directiekamer van de bank werd overgedra gen. Het geluk ligt in een klein hoekje, in dit géval, want een hall' uur voordat de beslissende sorting werd gedaan, was de zoon van de heer Provoost naar de bank gekomen om een be paald bedrag vast te leggen. Hy ging even wel weer weg omdat het zo druk was. Een half uur later kwam hij te rug en maakte zon der het nog zelf te we ten de tien miljoen vol. De heer j. Provoost (met zyn vrouw op de foto), verklaarde het geld nuttig ie zullen be steden, Hij wil zich een nieuw kostuum kopen en zyn vrouw wilde ook wel een nieuwe doek hebben. Het totaal aantal spaar ders bij de boerenleen bank, die behalve Dom burg ook Aagtekerke en Westkapeilc be strijkt, is momenteel 4500. In vier jaar tyd is het .spaarderskapitaal verdubbeld. In 1958 be droeg dit kapitaal n.l. 5.200.000. Degenen die net even te vroeg en net even te laat met hun storting kwamen, kre gen een „troost"-prijs, n.l. 25,-. (Foto P.Z.C.) STICHTING GEZINSZORG ZEEUWSCH VLAANDEREN In Zceuwsch-Vlaanderen is een alge mene Stichting Gezinszorg in het leven geroepen. Deze stichting stélt zich ten doel het verlenen van hulp in gezinnen, waar de moeder of de vrouw wegens ziekte niet in slaat is haar huishoudelijke taak te verrichten. De hulp of verzor ging zal zich verder uitstrekken tot ge zinnen van bejaarden, waarvan de vrouw tenminste 65 jaar oud is of in ge zinnen, waar de huisvrouw chronisch ziek is. Het initiatief tot oprichting van deze stichting werd genomen door de streck- commissie Zeeuwsch-Vlaandcren van het N.V.V. Het bestuur deelde mee. dat de stichting geen nevenorganisatie is van het N.V.V. en daarvan zelfs geheel los staat. Daarom staat het lidmaat schap open voor een ieder, ongeacht le vensbeschouwing of geloofsovertuiging. De initiatiefnemers verwachten, dat de stichting in een behoefte zal voorzien en een grote sociale taak zal krijgen. Hoewel het voorbereidend werk nu ach ter dc rug is (de notariële akte is ge passeerd) hèeft het bestuur de overtui ging, dat er nog veel werk zal moeten worden verricht voordat daadwerkelijk tot hulpverlening kan worden overge- samengesteld: mevrouw J. Dier Harms, Terneuzen, voorzitster; A. Baert, Sas van Gent, secretaris; M. P, Harte, Terneuzen, penningmeester. Bestuurs leden zijn verder; mevrouw S. Hemel- soet-Snap, Sluiskil; mevrouw M. Dijk- Langstraat, Biervliet; en de heren E, Breepoel, Hoek; A. van de Velde, Schoondijke; H. Goedegebuure, Zuidzan- de en L. de Klerck, Aardenburg. Als ad viseurs van de stichting treden op de heren C, Hock, Goes en P. J. Huijbrecht, .Terneuzen, (Advertentie) VERWACHT. DROOG WEER Veel bewolking en op <le meeste plaatsen droog weer. Weinig verandering in tem peratuur. Zwakke tot matige noord westelijke wind. ZON EN MAAN 21 oktober Zon op 7.14 onder 17.35 Maan op onder 15.16 22 oktober Zon op 7.15 onder 17.33 Maan op 0.27 onder 15.46

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2