Behandeling dodelijk ongeval bij Terhole ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zie goed - rijd beter Optiek BACK, AGENDA HULSTER GEMENGD KOOR GAF GESLAAGDE UITVOERING DIXJOCKEY CHRIS HOW LAND ZINGT IN MUZIEK-EXPRESS KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN zaterdag 20 oktober 1962 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Middelburgse rechtbank Doorgang Diefstal vat olie niet bewezen: vrijspraak Voor de arrondissementsrechtbank in Middelburg is vrijdagmorgen het dode lijk ongeval behandeld, dat onlangs plaatsvond onder Ter-Hole, gemeente Hontenisse. Een auto, bestuurd door J. raakte op weg van Hontenisse naar Hulst van de weg en botste tegen een granieten paal. Mej. P. J. K., die voorin de auto zat tussen twee heren, werd zodanig gewond, dat zy ter plaatse over leed. De paal was 60 centimeter dik en een deel ervan werd 7 meter weggeslin gerd. Gezien de getuigenverklaringen moest de snelheid van de wagen dan ook behoorlijk hoog zijn geweest. Verdachte J. wenste dit niet toe te ge ven voor de rechtbank. Hij voerde aan, dat hij had moeten uitwijken voor een tegenligger en daardoor in de berm van de weg was geraakt. Rechter mr. P. van Empel memoreerde het café bezoek van verdachte. „Het was alles café wat de klok sloeg". Getuige W. J. T. uit Axel, die voorin de auto had gezeten, verklaarde, dat J. niet veel gedronken had, maar wel hard reed en af en toe maar met één hand stuurde. J. toonde aanvankelijk weinig schuldgevoel. Getuigenverklaringen meenden, dat ver dachte zeker 100 km had gereden in zijn auto. Het was niet zozeer de hoeveel heid sterke drank, als wel de hoge snel heid, die oorzaak van het ongeval werd. Mr. Rosingh eiste een gevangenisstraf van 6 maanden, en 3 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte J. voerde aan, dat de auto niet gemist kan worden. „Gaat u maar fietsen of lo pen" zei mr. Van Empel. De uitspraak is 2 november. De Duitser W. tenslotte had op de hoek Paul Krugerstraat-Singel in Vlissingen een aanrijding veroorzaakt met de brom fiets van de Vlissinger C. De rechtbank behandelde deze zaak nu in een andere samenstelling nogmaals. C. reed voor het ongeval van de Fordgarage naar de P. Krugerstraat-Singel en had voor rang. De Duitser kwam over de Singel aangereden. Zij kwamen ongeveer gelijk by het kruispunt aan, waar de Duitser de doorgang versperde. De bromfietser kon niet achter de auto langs. „Ik stond op van de straat en toen reed de auto nog", aldus C. Ook de getuige K. uit Vlissingen verklaarde dat de Duitser nog reed toen C. passeerde. De schade was totaal 278. De verdachte vroeg zich af of C. wel voldoende kon zien, want, zo verklaarde hij, de echtgenote van C. had hem kort na het ongeval verklaard, dat haar man pas was geope reerd aan zyn ogen. De officier van jus titie achtte het bewijs geleverd en eiste opnieuw 40 subs. 8 dagen. De recht bank doet 2 november uitspraak. POLDERADVIESCOMMISSIE VOOR „SCHONEN" SLOTEN De algemene vergadering van de Polder Walcheren heeft besloten een commis sie te formeren, die adviserend zal op treden wanneer zich bjj het schoonma ken van de Walcherse sloten problemen voordoen. Deze adviescommissie bestaat uit de heren A. de Buck, P. J. Abra- hamse en P. Lampert. Dat het schoonmaken van de sloten nog steeds niet zonder narigheden gebeurt, ondervonden de commissarissen van de polder gisteren nog eens. De poldervoor zitter, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Ro zenburg, kwam met verschillende brie ven van een „schoonplichtige" ter tafel, waarin gereclameerd werd tegen de be taling van een bedrag van rond 14 gul den, dat de polder in rekening gebracht had nadat de kantoniers één der sloten had schoongemaak.t Dat deden de kan toniers omdat de „schoonplichtige" zich niet aan de schoonmaakdatum gehouden had, ook niet bij een tweede controle. De bezwaren van de „schoonplichtige" wa ren, dat ook de polder nalatig was ge bleven een deel van zijn sloten schoon te maken. Maar zelfs in dat geval blijft de ver plichting om de sloten op tijd schoon te maken zijn geldigheid onverminderd be waren, aldus betoogde jhr. Rutgers. Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte heeft te Seroosker- ke (W.) ƒ90,20 opgebracht. OOSTBURG Rayonvergadering van de Vereniging Volksonderwijs Vrijspraak Tot vrijspraak concludeerde de officier van justitie in de zaak tegen de Vlis singer G., die ervan verdacht werd een vat olie ten nadele van een Middelburgs tankstation te hebben ontvreemd. Bij onderzoek in zijn wagen naar de mo gelijk meerijdende smokkelaar K. ont dekte de politie het vat olie. Verdachte zei, dat hij het gekocht had van een schipper, die bij de Keersluis in Vlissin- Ëen met zyn boot zou hebben gelegen, 'e schipper was er niet bekend, de olie was bestemd voor bromfietsen en bo vendien was de genoemde prijs niet gangbaar. Navraag bij verschillende oliehandelaren had tenminste heel an dere prijzen opgeleverd. „Het bewijs is firaktiscn zeker, maar niet ten volle ge- everd", aldus de officier van justitie mr. Rosingh. Ook de verdediger mr. H. Bruin achtte het feit niet bewezen. „Heling zit als een Siamese tweeling vast aan diefstal, maar zelfs heling is niet bewezen", zo zei hij. Uitspraak in deze zaak is 2 no vember. Van de ogentestwagen naar St-Jacobsstraat 27 - Vlissingen. VANDAAG Middelburg Sociëteit De Vergenoeging: dansavond 8 uur. Electro: Nachtclub de Groene Spin". 7 en 9.15 uur. 14 Jaar. Koorkerkcentrum: Volksdansavond Her vormde Jeugdraad, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Privéleven, 19 en 21 uur, 18 Jaar. Luxor: Degens, dolken er doodsgevaar, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Con certgebouw: Amateurgroep Vlissingen met „Er Is meer tussen hemel en aarde' 20 uur. Goes Grand: Nacht over Parijs, 19 en 21.30 uur. 18 Jaar. Prins van Oranje: Ring Christelijke zangverenigingen, 19 u Prins van Oranje: Vergadering Ray. groep P.T.T. Christelijk Overheidsperso neel, 15 uur. Prins van Oranje: Vergade ring hervormde diaeonlën, 14 uur. Ooster- kerk: Rally Youth for Christ, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: El Cld, 20 uur, 14 Jaar Luxor: Hercules, contra de vampier, 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Tcrncuzcn Luxor: De dode ogen van Lon den. 20 uur, 18 jaar. Concertgebouw: Mu- ziek-express. 20 uur. a.l. Hulst Bioscoopgebouw: The Hellions, 20 uur, 18 Jaar. Axel Het Centrum: Zelfmoord bataljon, 18.30 en 21 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheaten De rode ka perkapitein, 20 uur. a.l. Oostburg Ledeltheaten Tarzon en Tanya, 20 uur. 14 jaar. IJzendijke Hofzichtthenter: Voor liefde geen genade. 20 uur, 14 Jaar. Breskens Casinobioscoop: Van het weste lijk front geen nieuws, 20 uur, 14 Jaar. Zlerikzee Concertzaal: Het mysterie van het zwarte museum, 20 uur, 18 Jaar. Her vormd verenigingsgebouw: Cefafilmvoor- stelling, 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Het drijfzand der begeerte, 20 uur. 1-1 janr. SInt-MaartensdlJlc De Gouden Leeuw: De vlucht van captain Blood, 19.30 uur. a.l. MORGEN Middelburg Electro: Nachtclub „de Groene Spin", 3.30 en 7.30 uur. 14 Jaar. City: Pri- velcven. 8 uur. 18 Jaar. SJors van de re bellenclub, 2.30 uur, a.l. Vlissingen Alhambra: Desperado's sterven schietend, 15 uur, 14 jaar. Alhambra: Privéleven. 19 en 21 uur, 18 Jaar. Luxor: Degens, dolken en doodsgevaar. 15, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Nacht over Parijs, 19 en 21.30 uur. 18 jaar. Grand: Pssstmijn dochter weet er meer van, 15 uur. 14 Juai Bergen op Zoom Roxy: De wraak van Hercules. 14 uur, 14 jaar. Roxy: El Cid, 16 en 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Bestorming Alomn, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Hercules contra de vampiers. 16, 18.45 en 21 uur. 14 jaar. Terneiizen Luxor Muziekexpress, 14 uur. a.l, Luxor: De dode ogen van Londen, 16.30 en 20 uur. 18 jaar. Concertgebouw: Muziekexpress, 20 uur, a.l. Hulst Bioscoopgebouw: Loving you, 15. 18 en 20,30 uur, a.l. Axel Het Centrum: Zolfmoordbntaljon, 15 45 uur, 14 Jaar. Het Centrum: Maciste, zoon van Hercules, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent. Olympiatheater: De rode ka perkapitein. 14.30 uur. a.l. Olympiathea ter 100 mannen en een meisje. 17 en 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Misdaad en strip tease. 14 uur, 18 Jaar. Ledeltheater: Tar- zan en Tanya, 16.30 en 20 uur. 14 Jaar. Breskens Casinobioscoop: Legioenen van de Nyi, 16 en 20 uur, 14 Jaar. IJzendijke Hofzichttheaten Voor licMe geen genade. 17 en 20 uur. 14 jaar. Zlerikzee Concertzaal: Patrouille des doods, 15 uur, 14 jaar. Concertzaal: Het mysterie van het zwarte museum, 20 uur, 18 Jaar. De Federatie Zeeland van de vereniging voor Volksonderwijs belegt een rayon vergadering voor West Z.-Vlaanderen op maandag 29 oktober in „De Eenhoorn" te Oostburg. Deze vergadering zal ge presideerd worden door voorzitter M. Hage uit Middelburg. .Ter sprake komt o.m. de organisatie van ondercommis sie en onderraden en de kadervorming. AXEL Rode-Kruisavond Donderdagavond hield de afdeling Axel van het Nederlandche Roode Kruis in het consultatiebureau „Het Groene Kruis" te Axel een oefenavond. Deze avond droeg een zeer speciaal karak ter, omdat het instructieteam van het Nederlandsche Roode Kruis onder lei ding van dokter Beek uit Den Haag was gekomen voor het geven van in structies. Men besteedde vooral i dacht aan de voeding. Opening bibliotheek De openbare r.-k. uitleenbibliotheek te Axel is vanaf vrijdag 19 oktober niet meer op zondag geopend, maar op vrij dagavond tussen 19 en 20 uur. BRESKENS Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Breskens liggen de volgende gevonden voorwerpen: een he renrijwiel, een kinderschoentje, een lees bril en sleutels. Cursus eerste hulp Deze week ls de plaatselijke E.H.B.O.- afdeling te Breskens wederom begonnen met de cursus eerste hulp. Aan de cursus nemen 11 mensen deel. Dr. Os- sewaarde is de docent AANVOER VISMIJN Aan de gemeentelijke vismijn te Bres kens wérden in de week van 7 oktober t/m 13 oktober de volgende hoeveelhe den aangevoerd: 521 kg bot; 109 kg schar: 56 kg schol; 416 kg tong; 15 kg rog; 82 kg kabeljauw; 181 kg wijting; 20.735 kg exportgarnalen; 947 kg bin nenlandse garnalen; 279 kg onverkochte garnalen? 1572 kg onverkochte bot. GRAAUW Gouden bruiloft Het echtpaar P. Waelpoel-Streijdonck te Graauw is maandag 22 oktober aan staande 50 jaar getrouwd: Dit jubileum zal reeds gevierd worden op zaterdag 20 oktober. SAS VAN GENT Uitslag maïstelwedstrijd In het kader van de feestelijkheden om trent het 50-jarig bestaan van dc N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" was in de feestweek een maïstel wedstrijd georganiseerd. De inwoners van Sas van Gent moesten via een strook kenbaar maken hoeveel maïskor rels er totaal in de 49 zakjes zaten die bij de deelnemende winkeliers geëta leerd stonden. Het totaal aantal maïs korrels bedroeg 111.451 stuks. De uit slag is als volgt: 1- A. Sok, Tulpstraat 1, f100, met 110250 korrels; 2. C. J. Wens, Bern- hardstraat 8, f75. met 110.250 korrels (na loting); 3. Mejuffrouw L. Colpaert, Schulpenpad 33. f70, met 112.705 kor rels; 4. L. A. Adam, Kanaalstraat 6. f 65. met 112.750 korrels; 5. Mejuffrouw G- Hamerlijnck, Poelstraat 14, f 60, met 109-827 korrels; 6. A. Stofferïs, Juliana- straat 24, f 55, met 114.237 korrels; 7 J. Uytdewillighen, Kloosterlaan 13. f50, met 115.000 korrels; 8. O. de School meester, Flankstraat 5, f 45. met 107,800 korrels; 9. Mejuffrouw M. Hemelsoet. Westkade 106, f40, met 107.365 korrels; 10- P. Suykerbuijck, Westkade 79, f 35, met 117.600 korrels. ZAAMSLAG Militair keerde uit Nieuw-Guinea terug Donderdag keerde in Zaamslag de sol daat P. Hamelink uit Nieuw-Guinea te rug. Voor zijn diensttijd in Nieuw-Gui nea was de heer Hamelink in West- Indië gelegerd. De militair maakte de thuisreis per vliegtuig. Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte 1962 heeft te Hoe- dekenskerke opgebracht f278, verdeeld over twee dorpen: Hoedekenskerke f ƒ34 en Kwadendamme f 144. P.I.T.-collecte De leerlingen van de prot-chr. school te Hoedekenskerke hebben voor P.I.T. ƒ68 ingezameld. JUBILEUMCONCERT IN HULST Sopraan Beatrice Mackenzie verleende medewerking Het R.-K. Hulster Gemengd Koor vierde gisteravond zijn vijfjarig bestaan met een concert in het Bioscoopgebouw te Hulst. In het programma, dat met kunstzin en met een goed begrip voor de niet onbegrensde mogelijkheden van het ruim zestig leden tellende koor was samengesteld, kwamen veel reeds eerder uitgevoerde werken voor. Dit lustrum- concert was dan ook een goede gele genheid om verrast op te hierken hoe ver dit koor reeds gevorderd is voor wat betreft zuiverheid, gelijkheid der stemmen en uitdrukkingskracht, door ritmische en dynamische beheersing. Mogen de mannenstemmen nu en dan door hun wat geringe aantal te dun klinken, mogelijk mede een gevolg van de droge, voor zang minder gunstige akoestiek van de zaal, hun dynamiek en souplesse was voorbeeldig. De vrou wenstemmen bereikten deze lenigheid niet. Hetgeen bijvoorbeeld by de sopra nen in de toonladderfiguren wel eens opviel. Verder mag van een koor op dit niveau bepaald een meer perfecte ademtech- niek worden verlangd. Hier moeten in het bijzonder worden vermeld „Steal Away" en „Der Greis" van Haydn. Het bleek trouwens, dat het Hulster koor zich in korte, ritmisch sterk gepronon ceerde liederen het beste thuis voelt. Met ere kunnen in dit verband worden genoemd „Noël" in een zeer boeiende bewerking door dirigent Jo Ivens en een geestig gezongen „Kwezelken" het schijnt geen problemen: zowel Stray winsky als Flor Peeters klonken bijzon der fraai. Werd voor de pauze geheel a capella gezongen, na de pauze werkte een strijk- ensemble mede, samengesteld uit het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Mobiel teststation in Vlissingen Het mobiel teststation van het Verbond voor Veilig Verkeer, dat a.s. maandag en dinsdag in Vlissingen te „consulte ren" zal zijn, zal geen standplaats kie zen op de Kleine Markt zoals aanvan kelijk in de bedoeling lag en gisteren in ons blad werd gemeld, maar op de Nieuwendijk. FILMS IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ook Elüis met populaire songs De beroemde Engelse disc-jockey Chris Howland heeft in de laatste ja ren zyn werkterrein byzonder snel uit gebreid. Eerst werkte hij als disc- jockey voor de Westduitse radio-om- roep in Keulen, daarna begon hij op te treden in t.v.-shows, de volgende stap leidde tot enkele amusante grammo foonplaatjes en nu zit liy dan hoog en droog in de filmindustrie. Howland treedt bij voorkeur op in vro lijke amusementsfilms, zoals bijvoor beeld „Muzielc-express" (Concertge bouw, Terneuzen). Het verhaaltje in deze films doet cr niet zoveel toe. Het gaat er voornamelijk om zoveel moge lijk bekende artiesten en schlagers in een film bij elkaar te krijgen. Wat de sterren betreft zjjn in „Muziek-express" behalve Chris Howland te zien: Renata Evvert, Vivi Bach, de Amerikaanse Duitser Bill Ramsey, topzanger Rex Gildo en het populaire duo Jan en Kjeld. In het Bioscoopgebouw in Hulst zijn minstens even bekende schlagers te be luisteren en ditmaal gezongen door El- vis Presley. „Loving You" is de titel van de romantische film, waarin Elvis, terzijde gestaan door Lizabeth Scott en Wendell Corey, al zyn acteertalenten ten toon spreidt. Het gaat hem boven dien lang niet slecht af. Voorts in het Bioscoopgebouw „The Hellions", een sooi't cowboyfilm, die niet bepaald sterk te noemen is- Aan ruwe taferelen ontbreekt het niet, tv een werkelijke waarde is niet te be speuren. „Tarzan en Tanya", volgnum mer zoveel in de cyclus Tarzanfilms, waarin niettemin weer plezierige ont spanning te vinden is, al was het maar door de onwaarschijnlijke „capriolen" van Tarzan. „Misdaad en striptease" bespraken wc reeds eerder. Kanongebulde 1 De beroemde violist Jehudi Mcnuhin is een van de medewerkers aan de film ,100 mannen en een meisje", een goede amusementsfilm met onder meer Sabï- Sinjen en Paul Hörbiger. „De rode kaperkapitein" met Burt Lancaster en Eva Bartok werd reeds eerder bespro ken. Voor liefhebbers van kanongebul der en zwaardgekletter. (Olympiathea ter, Sas van Gent). Ook aan „De dode ogen van Londen" „Fabriek van Officieren" (Luxorthea- tcr. Terneuzen) en „Voor liefde geen genade" Hofzichttheater, IJzendijke) wijdden we reeds eerder een bespre king. „Zelfmoordbataljon" is een niet geheel geslaagde oorlogsfilm, die nogal ZONDAG 21 OKTOBER Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Vis, Axel 10 en 2.30 vic. den Blaauwen, Biervliet 10 ds. Evenhuis, Breskens 10 en 6.30 ds. Spaans, Cadzand 10 ds. Le vering, 4 ds. Brezet, Driewegen 7 ds. Poelman. Groede 10 ds. Doormnk, Hoek 11 ds. Scholtcn, 2.30 ds. v. Meeuwen, Hoofdplaat 10 cerw. heer Begeer, Hon tenisse 9.30 ds. Gramsbergen, Hulst 10 ds.- Tlmmors, Nieuwvliet 10 ds. Brezet, Oostburg 10 ds. van Meeuwen, Philip pine 11 ds. Stern, Retranchement 10 eerw. heer de Vries, Sas van Gent 9.30 Stern. Schoondijke 10 ds. Brinkman, Sluis 9.30 ds. Balk, Sluiskil 9.30 en 11 Cupédo, St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk (H.D.), Terneuzen Noordstraat 10 en 3 ds. Poelman, De Schakel 9.30 ds. Scholten, Scheldeoord 6 ds. Scholten, Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma, IJzen dijke 10 ds. van Evert, Zaamslag 10 en 2.30 ds. Becht, Zuidzande 10 eerw. heer Verduyn. Gerei. Kerk. Aardenburg 10 ds. de Vries, 3 ds. de Jong, Axel 10 en 3 ds. van Leeuwen, Breskens 10 en 3 ds. Golsinga, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 2.30 ds. van Mechclen, Terneuzen 9.30 en 3 ds. Vreugdenhil, Schoondijke 9.30 en 6 ds. van Bottenburg, Zaamslag 10 en 3 kand. Pietcrsc, Zoutespui 10 en 2.30 ds. Richel. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd., Oostburg 10 en 3 leesd., Terneuzen Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. de Reu ver, Vrye Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. d. Bij. Cadzand 9 ds. Praas, Nieuwvliet 10.30 ds. Praas, Retranchement 2.30 ds. v. d. Bij. Terneuzen 7 ds. Niewöhner. Evang. Lutli. Kerk. Groede 9.30 ds. Dekker. Vergadering der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Axel 10 en 2.3C ds. de Vos, Hoek 10 en 2.30 prof. Schil der. Terneuzen 10 cn 3 ds. Smit, Zaam slag 9.30 en 2.30 ds. Krytenburg, Zoute spui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt, Oostburg 10 en 3 leesd. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.3 leesdienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Terneuzen: dokter P. Nijsten, W. de Zwij gerlaan 17. tel. 2303. Axel: dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. Oostburg, Aardenburg, en Eede: dokter G. U. M. de Bruijckere, te Oostburg, tel. 01170—2323. Bres kens. Groede en Schoondijke: dokter J. E. van der Maas te Breskens, tel. 01172166. Zuidzande, Cadzand. Sluis en Retranche ment: dokter J. W. Beek te Zuidzande, tel. 011702424. Biervliet, Hoofdplnat cn IJzendij ke: dokter Chr. Kalkman te Biervliet, tel, 01152—345. Apotheek Terneuzen: Hamann. Noordstraat 69, tel. 2060. DIERENARTSEN Oostburg. Groede en Sluis: dokter I. Ris- seeuw te Groede, tel. 01171—400. Sas van Gent, Axel en Zaamslag: dokter J. de Haas te Zaamslag. tel. 01153—366. onwaarschijnlijk aandoet door de gru welijke avonturen, die de mannen van het bataljon beleven. „Maciste, de zoon van Hercules" voert de „sterkste man ter wereld" weer ten tonele, een soort Tarzanachtige figuur, die er zyn be roep van heeft gemaakt heldendaden te verrichten. (Het Centrum, Axel). Het Casino in Breskens vertoont „Van het westelijk front geen nieuws", naar de beroemde roman van Erich Maria Remarque. Een voortreffelijke film. Voorts „Legioenen van de Nijl", een avontuurlijk produkt over het oude Egypte. Koor en orkest gaven een ontroerende vertolking van het „Ave Verum" van Mozart. Het geheel vormde hierin een betere eenheid dan in het al evenzeer be roemde koraal „Jesus leidet meine Freu- de" uit Bach's cantate 147. De sopraan Beatrice Mackenzie zong samen met koor en orkest het „Laudate Dominum" van Mozart. Later, zonder koor, maakte zij veel indruk met een suggestief en ook technisch prachtig gezongen aria uit „The Messias" van Handel. Ter afwisseling was Kees van den Berg soilst in het korte en charmante hobo concert in c van Marcello. Het concert werd besloten met twee ma drigalen van Hendrik Andriessen. Op zulk een uitstekend niveau gezongen, met zoveel stijlbegrip, dat aan deze schitterende prestatie een afzonderlijk woord van lof toekomst. De waarderinj voor het Hulster Koor is evenwel onai scheidelijk verbonden met die voor zijn dirigent. Jo Ivens heeft door zijn exacte, strenge en tevens soepele directie eens te meer bewezen over welk een gaven als dirigent hij beschikt. Van het vele goede, dat hij uit deze gaven op het koor wist over te brengen, was een zeer tal rijk publiek getuige, dat zich bijzonder dankbaar toonde voor het gebodene. Duivenkampioenschappen '62 De kampioenschappen seizoen 1962, var duivenhoudersvereniging „De Een- Meyer-van de Berge, 246 punten. 2 C. van Driel, 237 pnt. 3 Combinatie Meyer- van de Berg, 227 pnt. 4 H. F. Koch Zn., 227 pnt. 5 J. Willemsen, 355 pnt. Jonge duiven: Vitesse: 1 J. Willemsen, 399 pnt. 2 J. Willemsen, 355 pnt. 3 M. van Akkeren, 339 pnt. 4 H. F. Koch Zn., 326 pnt. 5 J. Willemsen, 321 pnt. Midfond kampioenschappen: 1 Combina tie Meyer-van de Berge, 281 pnt. 2 A. Faas, 161 pnt. 3 M. de Roo, 134 pnt. 4 J. Willemsen, 131 pnt. 5 J. Oppeneer, 125 pnt. Hokkampioenschapen: Vitesse oude dui ven aangeduid: 1 H. F. Koch Zn., 739 pnt. 2 Combinatie Meyer-van de Berge, 674 pnt. 3 J. Willemsen, 619 pnt. 4 C. van Driel, 508 pnt. 5 A. Faas, 456 pnt. Vitesse jonge duiven aangeduid: 1 J. Willemsen, 835 pnt.. 2 J. van de Houdt. 720 pnt. 3 L. J. Koch Zn., 640 pnt. 4 C. van der Hooft, 564 pnt. 5 Moerman van Driessen, 532 pnt. Vitesse oude duiven, onaangeduid: 1 Combinatie Meyer-van de Berge, 1791 pnt. 2 H. F. Koch Zn., 1154 pnt. 3 J. de Smidt, 1059 pnt. 4 J. F. van Veen, 947 pnt. 5 J. Willemsen, 862 pnt. Vitesse jonge duiven onaangeduid: 1 H. F. Koch Zn., 1757 pnt. 2 J. Willemsen, 1671 pnt. 3 Combinatie Meyer-van de Berge, 1343 pnt. 4 J. van de Houdt, 1064 pnt. 5 L. J. Koch Zn., 1017 pnt. Hok aangeduid: 1 A. Faas, 395 pnt. 2 J. Willemsen, 384 pnt. 3. Combinatie Mey er-van de Berge, 380 pnt. 4 L. J. Koch Zn., 349 pnt. 5 C. de Rijke, 346 pnt. Hok onaangeduid: 1 Combinatie Meyer- van de Berge, 882 pnt. 2 C. van der Bulck, 745 pnt. 3 J. de Smidt, 610 pnt. 4 J .Willemsen, 576 pnt. 5 J. F. van Veen 571 pnt. Generaal kampioen aangeduid: 1 J. Wil lemsen, 1838 pnt. 2 H. F. Koch Zn., 1567 pnt. 3 L. J. Koch Zn., 1345 pnt. 4 Combinatie Meyer-van de Berge, 1339 pnt. 5 J. van de Houdt, 1207 pnt. Generaal kampioen onaangeduid. 1 Com binatie Meyer-vande Berge, 5355 pnt. 2 H. F. Koch Zn., 4989 pnt. 3 J. Willem sen, 4947 pnt. 4 L. J. Koch Zn., 3214 pnt. 5 J. de Smidt, 2928 pnt. Bezoek de testwagen VLISSINGEN 22 en 23 oktober TERNEUZEN 24 oktober OOSTBURG 25 oktober HULST 26 oktober VEILING MIDDELBURG. 232. Druiven: Frankenthaler 2 127. BI. Alicante 1 132145, 2 140141. Ananasrpeloen 3371. Andijvie A 1 25, A 2 23. Sav. kool A 1 21, A 2 16. Prei A 1 24. A 2 20. Bloemkool 3 p. kist 28—36. 4 p. k. 11—32, 6 p. k. 11—27, 8 p. k. 1117. Sla 3.5020. Kassnijbonen 122146. Witlof 103130. Breekpeen 3—16. Witte kool 5—12. Bospeen 1423. Veldsla 95. Kroten per kg 1417. Komkommers groen 65-75 23 12—24, 40-50 10—20. Waspeen 11- 23. Pronkbonen 6468. Boskroten 7—11. Uien 1016. Rode kool 520. Dubb. bonen 80 124. Snijbonen 74—92 Spinazie 37—51. Pos telein 47—51. Knolselderij 412. Komkom mers groen, krom per kg 10—15. Appels: Goudrenet 1 95 41. 90-95 42, 85-90 48, 80-85 50, 75-80 47. 70-75 43, 65-70 41. 2 75-80 40, 70-75 39, 65-70 40. 2 D 31. 3 grof 37, 3 fijn 29, kroet 21. Cox's O. Pippin 1 7C 75 67—69, 75-80 72, 65-70 57—69, 60-65 49—59, 55-60 3645, 2 D 23, 3 grof 44. 3 fijn 2: kroet 21. Allington Pippin 1 75-80 25, 70-75 27, 65-70 24. 60-65 23. 2 D 17. 3 grof 20, 3 fijn 16. kroet 13. Bramley's Seedling 2 1 33, 70-80 31, 2 B 21, 3 grof 22, 3 fijn 19. kroet 18, Glorie van Holland 1 80 34, 75-r 37, 70-75 35. 65-70 34—35. 2 D 28. 3 grof 30. 3 fijn 25, kroet 19. Laxton Superbe 1 85 33. 33, 75-80 34. 70-75 35, 65-70 35. 60-65 32. 2 D 22. 3 grof 26, 3 fijn 21. kroet 21. Nota risappel 2 80 26. 75-80 26, 70-75 27. 65-70 27, 2 D 21. 3 grof 26, 3 fijn 22. kroet 20. Pe- i: Br. Alex Lucas 2 80 25. 75-80 36. 70-75 45, 65-70 40. 1 80 39. 75-80 51. 70-75 56, 65-70 D 17. 3 grof 14. 3 fijn 11. Conference 1 65-70 60, 60-65 53, 55-60 46. 2 28. 3 grof 39. 3 fijn 26—27. St. Remy 2 75 23. 65-75 24. 2 D 18, 3 grof 18, 3 fijn 16. kroet 7. Legipont 1 51, 70-75 51, 65-70 50, 60-65 46. VEILING KRABBENDIJKE. 19 oktober. Glorie van Holland 1 85-90 34, 80-85 36. 75-80 39. 70-75 39, .65-70 35. 2 80-85 29. 75-80 33, 70-75 34. 65-70 30, 2 23—27. 3 grof Cox's Orange Pippin 1 80-85 69, 75-80 70. 70-75 69. 65-70 63, 60-65 53, 55-60 38, 75-t 62, 70-75 65. 65-70 58, 60-65 46, 55-60 31. 2 D 3 grof 48—51. Jonathan 1 70-75 47. 65-70 46, diverse appels 3 fijn 23, kroet 22, val 14. Verpakte appels: Cox's Orange Pippin 1 80- 85 81. Peren: Doyenne du Cornice 2 75-80 83, i-75 81. Conference 2 65-70 48, 60-65 44, 55- 60 35. Triomphe de Vienne 3 grof 24, 3 fijn 9—12. Er. Hardy 3 grof 52, 3 fijn 35. Dubb. bonen Prins, bonen 2 71. GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. 19 oktober. Tarwe 2930. Gerst 2527. Haver -25. Kleine erwten 3844. Schokkers 48 53. Bruine bonen 8090. Maanzaad 5055. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 19 oktober. Exportgarnalen, aanvoer 3043 kg. 142—221. Handelsgarnalen 548 kg, 100 107. Bot 121 kg. Tong 70 kg. Paling 12 kg. Rog 20 kg. Sprot puf 2455 kg. Ongesorteerde vis 2 kg. woensdag 24 oktober donderdag 25 oktober vrijdag 26 oktober GRATIS TOEGANG dagelijks van 2-5 en 7-10 uur in jeugdgebouw De Schakel" in de KerkhoflaanTerneuzen. FRAAIE PRIJZEN Wat krijgt U te zien op onze show? Alles wat gemakkelijk en praktisch is in de huishouding, van koffiemolen tot afwas- automaat toe. Alles wat gezelligheid en sfeer brengt in huis. Daarom vindt U er ook de collectie Philips verlichtingsorna- menten, uniek door veiligheid, vormgeving en rendement. En met de winter voor de deur moet U beslist eens komen kijken en luisteren naar alles wat geschikt is voor de ontwikkeling en ontspanning van Uzelf en uw gezin: Philips radio, televisie, grammofoons en bandrecorders in velerlei uitvoeringen, mo dellen en prijzen. Kom er naar kijken. Kom er naar luisteren. Volg de demonstraties door Philips deskundigen- Vraag ons wat U weten wilt, wij geven U graag advies. Maak kennis met het nieuwste van Philips op do show van de BUCK Philips televisie vanaf 995,-. VEILING TERNEUZEN. .19 oktober. Sla 3.60—13.20. Noten 176—300. Bloemkool A 50—60, A 2 31—55, B 2 18—35, C 2 13—16. afw. 1146. Witte komkommers 10—13. Meloenen 23—56. Knolselderij 1112. Selderij 10—12. Meerlanders 1 10,60—11.90. Bintjes bonken 15.70, 1 8. Andijvie 7—18. Kas snijbonen 98118. Prins, bonen 2 88—102. Sa- bo 1 98. 2 4244. Rode kool 42—44. Sav. kool 713. Breekpeen 1315. Waspeen 1". Prei 26 —37. Spruiten gesch. 5162. ongesch. 4147. Tomaten A 44—46, A 2 25—42. B 2 25. C 26—29. C 2 25—28. Uien 8—12. Witlof A 2 89—106. B 1 111—125, B 2 94. afw. 50—83. Cox's Orange 1 80 65. 75 68. 70 69, 65 60—62, 60 57. 55 35. 2 d 22, 3 grof 47. fijn 22. Glorie van Holland 1 85 39. 75 41. 70 41—42, 2 D 25. 3 grof 27—28, 3 fijn 22. Goudrenet 1 85 4546. 80 47—49, 75 50. 70 46, 3 grof 25—31. fijn 19. Zoete appelen 3 fijn 23. Doyenne du Cornice 1 80 89. 75 101. 70 102. 65 91. 2 D 65, 3 grof 60, fijn 53. Doyenne Alex Lucas 1 75 58. 70 60. 65 4618, St. Remy 3 grof 21—24. fijn 9—22, 3 fijn 18—19. Conference 3 fijn 28—32. VEILING ROTTERDAM. 18 oktober. Aardappelen 10—16. Andijvie 18— 22. Bloemkool IA 5 stuks per bak 5864, 6 per bak 4458, 7 per bak 3440. Bloem kool 2A G stuks per bak 2737, Dubb. bonen 1 110—136, 2 89—108. Pronkbonen 76—84. Kassnijbonen 144—164. Snijbonen 117134. Rode kool 714. Gele kool 715. Groene kool 10—14. Sla 2A 14—17. 2C 6—10. Spinazie 53— 64. Spruiten IA 44—62, 2A 30—10. 2D 35—55. Prei 16—32. Selderij 3—7. Peterselie 7—8. Grote peen 9—13. Uien 12—16. Witlof IA 106—114, 2A 76—107, 1B 90—103, 2B 61—76. Aanvoer 31.500 kg. Frankenthalers 120—161. Black Alicante 131—143. Muscaat Alexandre 131166. Tomaten Al 250275 p. bak. Bi 315—320, Cl 190. Cox Orange Pippin IA 61—81, 1B 50—69. IC 33—44. 2A 54—74, 2B 37—43, 2C 28. James Grieve IA 48—62, 1B 50—61. IC 41—56. 2A 40—51. 2B 43—49. 2C 43—45. Ellisons Orange IA 43—47, IB 42—49, IC 37—40, 2A 43. 2B 34— 46, 2C 3245. Transp. de Cronsels IA 3841. 1B 3639, IC 2935, 2B 32. Bonne Louise d'Avranches IA 54—63, IB 52—56, IC 35—45. Beurré Hardy IA 65—70, IB 63—68, IC 47— 53, 2C 50. Conference IA 4754, 1B 40—52, IC 3143, 2A 38—49, 2B 37—48, 2C 28—43. Lëgipont IA 49—55, IB 43—52, IC 37—15, 2A 50, 2B 43—44. 2C 36—38. Glorie Holland 1B 38, IC 35. VEILING KAPELLE. 10 oktober. Glorie van Holland 1 80, 75 39. 70 40, 65 36—37. 2 75 36, 70 39. 65 32, 2 d 26— 27. grof 24. Goudrenet 1 85 49.60—50.80, 80 50.95—52.10. 75 50.50—51.30. 70 47—47.70. 65 41.20, 2 85 45, 80 46, 75 4445. 70 42, 65 39. 2 d 32—33. grof 36.20—37.10. fijn 29. Cox's Orange Pippin 1 80 62, 75 68. 70 68. 65 62—63, 56, 55 36, 2 d 21. grof 38—47. fijn 21. Laxton Superbe 1 75 36. 70 39. 65 35. 60 29, 2 d 22. grof 22. James Grieve 1 70 45. 65 41, 2 d 34, grof 33. fijn 19. Ellisons Orange 1 75 34, 70 39. 65 37. 2 70 38. 65 32, 2 d 26—27. grof 27. Jonathan 1 75 44, 70 4548, 65 41. grof 21. Groninger Kroon 2 65 28, 60 28. 55 24, 2 d 22. Sterappel 1 60 52. 55 35, 2 d 15, fijn 13. Kroet- appelen gepl. 23.50, val 20. Goudrenet val 22. Legipont 1 65 54—56, 60 51. 55 37. 2 60 47, 55 36, 2 d 18, grof 27, fijn 14. Doyenne du Cornice 1 75 94, 70 102, 65 96. 2 75 90—92, 70 94. 65 91, 60 S3, 55 58. grof 72—74. fijn 47. Zwijndrechtse Wijnpeer 1 60 32, 55 32, 50 21.50, 2 d 15, grof 1517, fijn 11. Comtesse de Paris 65 28, 60 27, 55 18, 2 65 18, 60 18, 55 16. 2 d 11, grof 18. fijn 8.50. Saint St. Remy 1 75 24, 65 24.40—25.10, 2 65 23, 2 d 19.80—20.70. grof 18, fijn 15. Conference 2 65 52. 60 55, 55 "2d 22—28. grof 36, fijn 23—24. rijp 2 65 50 —53, 60 4749, 55 3839. Beurre Alexander Lucas 1 80 51, 75 62, 70 60—64,70, 65 49.10— 50.05, 2 75 54. 70 51. 65 43. 2 d 22.80—23, grof 21—22, fijn 13. Triomphe de Vienne grof 39, fijn 18. Nouveau Poiteau 2 65 14. 55 9.50, grof 8.50, fijn doordraai. Pondspeer 2 75 17. 65 13. 2 d 14. grof 14. fijn 8.50. Emile d' Heijst 1 70 18. 65 20, 60 17. 55 16, 2 d 10. grof 10. fijn 8.50. Br. Hardy 1 70 77. 65 71. 60 53. 2 d 55 44, 50 30, grof 47, fijn 37. kroet 10. Spaanse Wijnpeer 1 55 30, 50 27, 2 d 9.50. Blauwe drui ven 1 130—140, extra 136, 2 103—124. Noten p. st. 1 12.50. Bramen p. d. 21. Aardappelen 7.50—8 50. drielingen en kriel 2. Groen ten: Kropsla 3.50—11. Bloemkool 11—51. Rode kool 14. Sav. kool 13. Kassnijbonen 105115. Dubb. bonen 1 92—101, 2 59—73, afw. 30. Prei 22. Uien 17. Komkommers 21—23. Witlof 82. Bosselderij 3—3.50. Witte kool 5. Breek peen 8. Tomaten AB 1 3547, AB 2 2910, C-CC 25—30. VEILING GOES, oktober. Export- en industrleveiling. Cox's Orange Pippin 1 85-90 62, 80-85 66—74, 75-80 68—79. 70-75 68—81. 65-70 61—74, 60-65 51—63. 55-60 34.7044. 2 d 23. Ellisons Orange 1 75-80 34. 70-75 38. 65-70 35—37, 2 d 23. Bramley's Seedling 1 90-100 34. 80-90 36, 70-80 31, 2 d 25. Glorie van Holland 1 80-85 39. 75-30 42, 70-75 41—42. 65-70 37, 2 D 29. Goudrenet 1 95- 100 53. 90-95 54, 85-90 49. 80-85 51. 75-80 50, 70-75 46, 65-70 40. 2 d 33. grof 38—39. fijn 30. Laxton Superbe 1 80-85 33. 75-80 36, 70-75 36, 65-70 33, 60-65 30, 2 d 24. Bonne Louisse d* Avranches 2 65-70 00, 00-65 65, 55-60 59, 50-55 ""2d 27. Br. Alex Lucas 1 80-85 46. 75-S0 57. 70-75 60. 65-70 52, 2 d 22. Conference 2 70-75 50, 65-70 52—54. 60-65 48—53. 55-60 39 d 28—34. Legipont 1 75-30 49. 70-75 54, 65-70 55. 60-65 50. 55-60 39. 2 d 18. Doyenne du Cornice 1 80-85 87. 75-80 98. 70-75 101, 65-70 97. 2 75-80 87. 70-75 92, 65-70 83—86, 2 d 72. Div. appels val 24, geplukte kroet 23. Div. pe ren kroet doordr. Totale aanvoer hard fruit 7200 kisten. Gewone veiling: Allington Pippin X 70-75 36, 65-70 35. 60-65 30, 2 d 21—22. grof 25. fijn 17. Jonathan 1 75-80 39, 70-75 38—40. 65-70 35—36. Cox's Orange Pippin grof 32—55. fijn 18—28. Laxton Superbe grof 27, fijn 17. Comtesse de Paris 1 65-70 21, 60-65 21, 55-60 16, grof 16— 17. Br. Hardy 1 75-80 74, 70-75 80, 65-70 75. 60-65 59. 55-60 39. St. Remy 1 65-70 22—23. 55-60 20, grof 14. Conference grof 33, fijn 13 —25. Doyenne du Cornice grof 67—73, fijn 44—46. Legipont grof 24. fijn 32. Br. Alex Lucas grof 17. fijn 10. Black Alicante 1 113— 136. 2 100—115. Groenten: Bloemkool A 1 4119. A 2 3115. 24—32. B 2 15—25. afw. 11—22. Kropsla 2 3.507. C 1 3.505. Knolselderij S18. Radijs 11—15- Wortelen 13—25- Selderij 67. Toma ten A 33—45, B 50. C 25—33. Uien 10. Witlof A 2 109 -113. B 2 8995. Witte kool S. Rode kool 6—17. Gr. sav. kool 11—18. Prei 1 27—30. Andijvie 1 15—20. Veldsla 61—63. Dubb. pr. bonen 2 64—S2, 2 B 60—72. 3 40—58. Pronk bonen 2 72—73. Stoksnijbonen 2 62. Aardap pelen 13. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 oktober. Andijvie 15—26. Sla 4.50—18. Spi nazie 19—52. Bloemkool 11—58. Stamboon dubb. prins. 55—113. Staakprlns. 160. Snijbo nen 76—161. Rode kool 6—17. Witte kool 8— 33. Kroten 4—34. Prei 20—25. Sav. kool 11— 38. Bospeen 1626. Waspeen 2632. Spruiten 20135, James Grieve 2751. Cox Orange 16 -55. Ellison 16—37, Glorie van Holland 13— t. Conference 16—47. D. du Cornice 32—88. St. Remy 14—21. (Advertentlej Zondagdlenst Taxi's Middelburg TRIO TAX, tclcf. 2600 BLANKER, telef. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23