Jaap de Jager heeft een Bevelands trainingscentrum KWEKELINGEN ENTHOUSIAST OVER VORMINGSWEEK OP HEDENESSE JEUGD EN MUZIEK, JEUGD OVER MUZIEK Gesprek in een oud schoolbebouw: zaterdagnummer Zaterdag 20 oktober 1962 Al plannen voor de winter? Nee? Nou wij wel hoor. En gro te. We gaan met ingang van vandaag weer starten met het uitgeven van onze zaterdagru briek voor de jongeren. Is het even wat. Ook dit seizoen luidt de titel van deze rubriek: „Zig zag". Net als vorig jaar. We „zigzagen" dus weer een tijdje verder, tot volgend jaar april. En we komen om de veertien dagen met deze jongerenru- briek. Vanzelfsprekend rekent de Zïg- zagredactie dit seizoen op de medewerking van een schare jongelui, die ons stukjes schrïjf- en tekenkunst of ander „eigen werk" doen toekomen. We nodi gen alle jonge mensen uit onder het motto: ,U schrijft, wij druk ken", al zal het jeugdredactie- team nog wel even een oordeel vellen over de inhoud van de „ingezonden stukken". Ga er dus eens even voor zitten. 1 Schaatsers scheren als vogels langs Zeeuwse wegen neer. Ze zyn voor iedereen die ouder is dan 11 jaar en jonger dan 26, Het enige wat van je gevraagd wordt is: de belangstel ling voor muziek (en een minimale contri butie). Jeugd over muziek, we laten de ze ven zelf aan het woord. JEUGD OVER MUZIEK Je hoeft het woord „jazz' maar te laten vallen, of je ziet al wie van het stel de grote bewonderaar van dit soort muziek is. Ferd Alberti (17, h.b.s.) schuift zijn stoel dichterbij en popelt om iets te zeggen. „Bij Jeugd en Muziek heb ik dit jaar een jazz- wcrkgroep opgericht. Zaterdag hadden we de eerste bijeenkomst, waarop we platen draaiden en erover discussleerden. We heb ben nogal lang gezwamd over de commer ciële en niet-commerclële jazz. Volgens m}j stellen veel van de moderne jazz-componisten zich te veel in op het pu bliek, ik bedoel op de verkoop. Dat heb je nog niet met de jazz uit de twintiger ja ren daar heb ik een hele verzameling van maar sommigen van de allermo- dernsten vind ik ook wel heel fijn. Telo- nius Monk? Nou ja, de muziek op zichzelf is niet mooi, maar ja, hoe zal ik het zeg gen, je hoort dat er gevoel achter zit hè. Het is beleefde muziek, en dat vind ik wel erg belangrijk. Muziek moet spontaan zijn, ik houd ook van contrasten. Of ik van Bacli houdt? Nee, het maakt me kriebelig, al die tierelantijntjes". Hannie Visch (15, m-m s.) is het daarmee niet helemaal eens. Maar zij is dan ook ge specialiseerd in de klassieke muziek. Ze studeerde zes jaar piano maar moest he laas vorig jaar met de lessen ophouden ze kwam niet meer aan haar huiswerk toe. „Bach is wel moeilijk" vind ze „maar als je de moeite neemt er naar te luisteren is het toch wel erg mooi". Joke Mulmcester (16, h.b.s.) overtreft Hannie in de duur van de piano-lessen. Zes en een half jaar kreeg ze les, toen is ze er maar mee opgehoudenze had geen maatgevoel. We kunnen in ieder geval niet zeggen dat het Joke aan volharding ont breekt. „Bach vind ik nog niet mooi" zegt ze voorzichtig „maar je smaak verandert steeds, misschien ga ik het nog wel eens heel erg bewonderen". TIJDSCHRIFT Jack Boon (17, kweekschool) is bij Jeugd en Muziek gekomen om iets meer te leren over klassieke muziek. Hij heeft sinds kort pianolessen. Veel „verstand" van klassieke muziek heeft hij nog niet, maar dat zal ze ker wel gauw komen want belangstelling heeft hij genoeg". Binnenkort gaat men een tijdschrift voor Jeugd en Muziek op richten en Jack wordt de hoofdredacteur. We mochten al verklappen dat het „Tam Tam" gaat heten. Elsbeth van Tiel (15, m.m.s.) komt ook in de redactie. Ze slaat geen bijeenkomst van Acht leerlingen van de christelijke kweekschool te Middelburg gaven hun mening over de vormingsweek te }>Hedenesse". Hélemaal rechts Janny Walra ven, en Theo Tuan Eotta, zittend op de trap van beneden naar boven, Kees Wisse, Gerda Pieters en Anneke van Strien en staande tegen de muur, Dig Vleugel, Piet Meulmeester en Rineke Vleugel. (Foto P.Z.C 1III1IIIII1IIII1II1II1IIIIIIMIMIIIIII1II1I1II11IIIIIIIIIIIIIII1II1I1III1IIIIMII1I1IIIIII1III1I1111IMIIIIIIIIII1IIIII1I1IIT11I1T1IIIIIIII11I11IIIIII1I1III Volgend jaar gaan er weer „persoonlijk- heidjes" van de chr. kweekschool naar het vormingscentrum te Cadzand. Voor de ze vende keer. Dach, Badings, Brubeck, Brassens... over muziek raak je niet uitge praat. Er zijn zoveel facetten en steeds komen er weer nieuwe bij. De elektronische muziek bijvoorbeeld of de twist. Eindeloos kuil je er over praten, dat hebben we aan den ore ondervonden, toen we zeven jeugdige muziekliefhebbers en -beoefenaars een avondje bij elkaar hadden. Ze zijn allemaal lid van de afdeling Mid delburg van „Jeugd en Muziek", een landelijke vereniging die lezingen, concerten, bezoek aan musea en der gelijke organiseert. Daarnaast be staan de zgn. werkgroepen: een jazz- groep, een gramo-club, een volks dansgroep enz. In een propaganda- folder staat het heel mooi: „De ver eniging stelt zich ten doel de Neder landse jeugd te brengen tot een in tensief contact met muziek in al haar verschijningsvormen". In al haar verschijningsvormendan komen we weer terug op die vele facetten, op die veelzijdigheid. De mens is ook veel zijdig (nemen we aan). Is het dan niet vanzelfsprekend dat je, als je de mens confronteert met muziek, je een keur van meningen, stellingen en voorkeuren krijgt? De een houdt alleen van jazz, en begrijpt niet wat je aan Chopin kunt vinden. Een ander is verrukt van Bach, maar kan Brubeck toch niet waarderen. Jeugd en Muziek is er, om dat wat je al kent te ontwikkelen; maar vooral ook om je in contact te brengen met dat wat je niet kent, wat je niet begrijpt- „Jeugd en Muziek" leert je luisteren. Geregeld geven de verschillende afdelingen (In Zeeland: Oostburg, Hulst, Goes, Mid delburg en sinds kort Vïissingen) uitvoe ringen en lezingen. Ze zijn niet alleen voor de middelbare schooljeugd bestemd, al komt het daar in de praktijk helaas wel op Jeugd en Muziek over en heeft er niets dan goede woorden voor. „Ik vind eigeniyk alle soort muziek wel mooi" zegt ze. „Op school hebben we net de Peer Gynt-suite behandeld. Dat vooral vind ik op het ogen blik prachtig". Wordt er by jullie thuis nou veel naar mu ziek geluisterd of wordt er muziek ge maakt? vragen we vervolgens. En er is er maar een, waarbij dat niet het geval is. De rest heeft de belangstelling voor mu ziek min of meer van huis uit meegekre gen. BAANBREEKSTER Bij Willy Moermond (15, Goese lyceum) is dat evenwel niet het geval. Zij is op het gebied van de muziek thuis „de baan- breekster". Misschien omdat ze op school die achterstand opmerkté maar zeker ook omdat ze die belangstelling voor muziek in zich heeft, is ze lid fain Jeugd en Mu ziek. Ze heeft er sindsdien al veel geleerd, en thuis is ze bezig haar familie in het enthousiasme en do kennis te laten delen. Zo speelt haar jongere broertje op haar initiatief, nu blokfluit. Willy houdt vooral veel van de Franse chansons, bij voorkeur Brassens. „De teksten van de liedjes zjjn zo goed" vindt ze. Op de foto zien jullie verder een meisje met een vreemd instrument. Het is een kleine alt-harp, die Connie Alberti (15, gymn.) zelf maakte in een eerste proefkamp van Jeugd en Muziek. Er zit werkelijk een heel mooie klank in- Naast deze harp speelt Connie ook al zes jaar piano. Ze is nog maar een jaar lid van J. M. maar haar enthousiasme leidde er toe dat ze dit jaar tot voorzitster wordt gekozen. Chopin en Schubert zjjn haar favoriete componisten. „Muziek moet een liefhebberij bleven" zegt ze beslist- KRITISCHE GELUIDEN Dat waren ze dan, de zeven vertegenwoor digers van Jeugd en Muziek uit Middel burg. Geen van hen kon, op mijn vragen, een kritisch geluid laten horen over do vereniging. Alleen vinden ze het jammer dat het grootste deel van de leden bestaat uit middelbare schooljeugd. Maar ligt dat niet aan een verkeerd opgezette propagan da? Kritische geluiden klonken wel toen ik be gon te praten over elektronische muziek. „Dat is geen muziek meer, dat is con ma chine". „Koud, verward". „Afstotend"., „Net zoiets als een clavecimbel in een stuk van Bach". Op mjjn vraag of ze dan wel eens goed geluisterd hadden naar bij voorbeeld een compositie van Badings, klonk het: „Wel eens een stukje". Mis schien een suggestie voor de leiding van Jeugd en Muziek aan deze soort muziek (desgewenst tussen aanhalingstekens) een avond te wijden? T moet niet schrikken hoor wannneer U onze school binnenkomt, want het is een vreselijk oud gebouw". Dit vertelde directeur N. Verboon van de christelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Middelburg ons in een telefoongesprek, toen we een afspraak maakten voor een bezoek aan deze school. En we hielden inderdaad ons hart vast toen we deze week in de provinciale hoofdstad de Heerengracht opwan delden en er naar een oud gebouw zochten. De heer Verboon had niets teveel gezegd. De eerste stap door de grote groene deur zei ons genoeg. We kwamen in een schoolruimte waar het er alles behalve licht, fris en fleurig uitzag. „Alleen al het schrij\en van een reportage over dit gebouw zelf moet al de moeite, waard zijn", mijmerde een van de leraren in de le raarskamer achter een kopje thee! We Heten de mijmerende meneer in het stoffige vertrek achter want we hadden ten slotte wel wat anders te doen: namelijk meningen peilen van leerlingen, die enige weken geleden een zestal dagen hadden doorgebracht op het vormingscentrum He- denesse te Cadzand. Niet minder dan 45 eerstejaars-leerlingen hebben daar met elkaar nader kennis kunnen maken. En dat gebeurde niet zo maar oppervlakkig. Eigenlijk ging het spelenderwy's. Of noem het werkenderwijs. Thema voor deze vor mingsweek was „De veranderde samenle ving". Vijf dagen lang trokken de 45 toe komstige leerkrachten met elkaar op. Zo gingen ze met groepjes op verkenning, verrichten in groepsverband corveewerk zaamheden, vormden teams om in de streek op zoek te gaan naar vormen, ge bruiken en tradities, volgden lezingen de den aan vrije expressie en aan sport en go ten te zamen ten slotte de uit lezingen ver zamelde gegevens in spelvorm, waarmee men die zelfde week nog op de planken kwam. Of het verblijf voor deze jonge mensen zoden aan de dijk heeft gezet- Nou-en-of. „Het is van zoveel pedago gische waarde", zegt de heer Verboon er zelf van. Na eerst nog enige weken als vreemde mensen bij elkaar in een klas te hebben ge zeten vertrokken de „persoonlykheidjes" naar Cadzand. Als een heterogeen gezel schap. Heel anders was het toen ze terug kwamen. Toen was er een hechte homoge ne vriendschapsband ontstaan". heeft gevonden. „Fantastisch" zegt ze. „Al werden naar mijn smaken de onderwerpen iets te oppervlakkig behandeld. Maar we hebben nu eens over onderwerpen kunnen spreken waar je anders nooit toe komt" zo gaat ze verder. „Ook krijg je zo een idee hoe anderen over verschillende dingen denken. Volgens Janny werd er iets te ingewikkeld verteld door sommige spre kers. De lezing over de veranderde positie in Europa heeft ze aandachtig gevolgd. Er werd over zaken verteld die ik nog niet kende en waarvan ik zelfs helemaal niet wist hoe het allemaal in elkaar zat". De discussie na de lezing over „De wereld kerk" vond ze interessanter dan de lezing- zelf- Freek Dieleman uit Biervliet is naar de mening van Janny erg duidelijk geweest in zijn praatje over de moderne schilder kunst. „Eerst vond ik niets aan die mo derne kunst. Nu begrijp ik, dat het meer is dan een beetje geklodder met verf en vind ik het niet meer gek om naar een modern stuk te kijken. En ik zal er ook niet lan ger om lachen. Gerda Pieters (16) uit Vïissingen is zo mo gelijk nog korter in haar antwoord dan Janny Walraven. „Knal" vond ze het in Cadzand. „Jammer van al die typische vaktermen die in sommige lezingen veel vuldig gebruikt worden. Voor de rest alles De schilderkunst is voor haar niet langer interessant". meer onbegrijpelijk. „En vergeet vooral die leuke volksdansen niet", voegt ze er ten slotte aan toe. Prettig vond de 18-jarige Piet Meulenberg uit Biggekerke de sfeer op het vormings centrum. We kregen er meer saamhorig heidsgevoel. Theo Tuan Kotta (19) en de 16-jarige Anneke van Strien uit Middelburg kwamen samen met hetzelfde antwoord. „Harstikke fijn!". We hebben met elkaar een prettige tijd doorgemaakt, zo gaat klas-vertegenwoor diger Theo verder. Ik zou er direct weer terug naar toe willen. We hebben ook al plannen om nu eens buiten schoolverband naar Hedenesse te gaan. In de vakantie misschien. Ja weer op de fiets. „Moderne kunst?". Het zegt me niets, zegt Theo- Nee hoor, ook nu na die vormingsweek nog niet. Geef mij maar de oude meesters. Rembrandt of zo". neke Vleugel (16) uit Goes er ten slotte „Enig hoor, die leuke sfeer daar", zegt Rï- van. Al gingen sommige lezingen helemaal langs me heen". Sprekende over de cause rie „Het evangelisatorïsche lied van van daag" zegt ze: „Ik had wel graag wat meer gezongen." Machtig interessant vond ze de openharti ge gesprekken. En over de moderne kunst „Je gaat er nu wat meer bij denken". Ze stonden er allemaal versteld van dat de spelen 's woensdags en vrijdagsavonds on danks een betrekkelijk korte tijd van voor bereidingen toch nog zo goed uit de verf kwamen. „Het leek wel of we ineens veel meer durfden", vertelt de een. „We kwa men toen pas echt los" zegt de ander. „We kregen opeens meer verantwoordelijkheids gevoel" voegt een derde eraan toe. Na wel ke uitlatingen er een gerede aanleiding be staat aan te nemen dat deze acht toekom stige leerkrachten en ook de andere 37 die een bezoek brachten aan Hedenesse beslist niet met hun duimen hebben zitten draaien maar een zeer leerzame periode hebben doorgemaakt. De uitwerking van dit bezoek? „Heel goed te merken. Het werkt daarbij nog als een repeterende breuk ook" merkte directeur Verboon op. jarige debutant Johan Gyzel uit Biezelïnge, de 25-jarige Piet Rijn uit Schore, de 27-jarige Piet Ganzeman uit Kapelle en de 24- jarige Wim Hïrdes uit Krabbendyke. Jaap de Jager is voor zijn landbouwschuur in het geluk kige bezit van een tegelpleintje, weliswaar van bescheiden afme tingen, maar juist groot genoeg om desnoods een twintigtal jeug dige knapen vrije oefeningen te laten doen. „Discipline moet er een beetje zijn", zegt De Jager, „en er is er wel eens een afge vallen, omdat hij niet luisterde en maar op eigen houtje wat deed". Daarom stelt Jaap de Jager zich op voor de groep trai nende schaatsers, die hun rollers nog even in de schuur hebben la ten liggen, en geeft zijn commando's. Intensief doet hij zelf alle oefeningen mee en daarom wil een laconieke opdracht als „En nu twintig diepe kniebuigingen" er wel eens wat gesmoord uit komen, want het kost toch nog heel wat inspanning. Jaap dé Jager doet dat alles, „omdat ik er aardigheid in heb en het wed- strijdschaatsen in Zeeland toch ook wat omhoog gebracht moet worden", zoals hij zelf zegt. Tarenlang is het soms een uitzichtloze training geweest. In J augustus begon dan de training, in september, oktober, no vember hield men dapper vol. maar als het in december en ja nuari dan maar bleef kwakkelen en het weer eens een ijsloze winter werd, wilde de animo er wel eens uitgaan. Dat is nu allemaal anders, nu er kunstijsbanen in Amsterdam en Deven ter zijn. „Ook al komt er in Zeeland dit jaar geen ijs, dan zal toch het kampioenschap van het gewest Zeeland worden verre den", weet Jaap de Jager nu al, „want dan gaan we naar Am sterdam". Als de schaatsers na hun vrye oefeningen dan ook hun rolschaatsen aanschieten, weten ze zeker, dat ze dit sei zoen ook nog eens de echte ijzers kunnen onderbinden. Boven dien zullen al die Zeeuwse schaatsers enkele keren per maand in Amsterdam gaan trainen. De Jager heeft een auto, De Roo heeft een auto. „Och, en als we dan met zijn allen gaan, is het zo duur niet", zegt De Jager. Daarom trainen de Zuidbevelandse schaatsers vastberaden twee maal twee uur per week. „En ze krijgen ook nog flink wat huis werk mee", zegt Jaap de Jager, die het ondanks z(jn 36 jaar toch weer ernst is, want hij is niet van plan zich zonder slag of stoot te laten onttronen als Zeeuws kampioen. Overigens wordt er niet alleen in Kapelle-Biezelinge getraind. „Een van m'n gevaarlijkste concurrenten is nog altijd m'n neef Kees de Jager uit Wolphaartsdijk, die ook weer aan zijn training begon nen is", bekende Jaap de Jager. En ook in Zeeuwsch-Viaande- ren, met name in het westelijk deel, zijn er nog heel wat rivalen. Nu al weet Jaap de Jager ook, dat er heel wat Zeeuwse schaat sers naar de elfstedentocht zullen gaan, als die tenminste weer gehouden kan worden. Jaap de Jager en Jan Blok uit Krabben dyke zullen dan zeker van de partij zijn. De kunstijsbanen openen nog meer perspectieven voor de Zeeuwse schaatsers. Zo heeft Jaap de Jager in Deventer bij do opening van de kunstijsbaan daar al contact gelegd voor een wedstrijd tussen een Zeeuwse ploeg en een oostelijke ploeg. En daarmee krygen de donkere „vogels", die 's avonds door de duisternis langs de Zeeuwse wegen scheren, meer gelegenheid hun vleugels nït te slaan... Duits en Aarde (-dgshdlucmfwijshrdluschrdl Ook de heer J. C. Beimers docent Frans, Duits en Aardrijkskunde vond dat de eerstejaars-leerlingen ook dit jaar weer uitstekende ervaringen hebben opgedaan in Cadzand. „Daar is zeer nuttig werk ver richt", zei hy. Zelf woonde deze leraar het programma eveneens enige dagen by. Ook de leerlingen waren eenstemmig van me ning dat deze vormingsweek beslist geen verloren tijd is geweest. De spontane reacties lieten aan duidelijk heid niets te wensen over. In de klas en op het sportveld hebben we aan acht kweek schoolleerlingen gevraagd hun meningen nog eens apart weer te geven. We laten ze hieronder volgen. „Bijzonder geslaagd", noemt Kees Wisse (17) uit Kapelle Biezelinge de vormings week. „En ontzettend veelzijdig" voegt hij er aan toe. Jammer vindt hy het dat op vragen, die op de man af gesteld werden, geen regelrecht antwoord kwam. De lezing „En de akker is de wereld" waarin de veranderde 'positie van Europa in de wereld van vandaag werd geschetst boeide mij wel het meest- Dat komt misschien wel omdat, ik me zo voor politiek interesseer. Ook het corveewerk er tussen door vond ik leuk. Anderen blijkbaar niet. Die probeerden er tussenuit te knijpen". Kees is verder tijdens deze vormingsweek te weten gekomen, dat volksdansen hele maal niet saai zijn. Nogmaals het was voor mij een geslaagde week", verklaart hij. „Erg leerzaam hoor", zegt Dig Vleugel (16) uit Wolphaartsdijk ervan. Ook op het gebied van manieren aan tafel en de om gang met elkaar. Dig kent de sfeer op He denesse al zo'n beetje. Met de „instuif" is hij er namelijk al eens op bezoek geweest. „Ik heb mijn medeleerlingen nu eens op een andere manier nader leren kennen. En dat ging zomaar tussendoor. Tijdens het groepsgesprek net zo goed als tijdens de corveewerkzaamheden". Niet zo prettig vond Dig het dat er in de lezing „Zeeuwse mijmeringen" waarin gesproken werd over de veranderingen in de eigen provin cie zoveel met „geleerde woorden" werd gesmeten. Belangstellend heeft ook Dig geluisterd naar de causerie over het evangelisatori- sche lied van vandaag. Jammer dat we toen zo weinig konden zingen. De 15-jarige Janny Walraven uit Rilland- Bath heeft maar een woord nodig wanneer we vragen hoe ze het verblijf op Hedenesse (Van onze sportredacteur) Jn de kille, vlokkerïge mistj die de duisternis van de nog vroege avond somber maakt, doemen donkere gedaanten op als grote, angstaanjagende, wiekende vogels. Gediscipli neerde vogels op een rij. Ineengedoken scheren ze over het fietspad langs de rijksweg door Zuid-Beveland, ergens tussen de Smokkelhoek en de Vlakebrug. Automobilisten kijken ver baasd opzij als het licht van hun koplampen vluchtig over de vreemd gekromde gedaanten glijdt. Over het grijze, gladde beton razen de auto's zo snel voort, dat de man, die met een lichte voetbeweging deze snelheid ontkefent, niet eens weef wat of wie of hoe die gedaanten zijn. De veel langzamere fietsers en bromfietsers zien het wel. En de oplossing van hef kleine mysterie is simpel: hef zijn Zeeuwse schaatsers, die aan hun „droogtraining" bezig zijn. Wie hen voor het eerst over het fietspad ziet scheren, tuurt even met verbazing naar de grond. Neen, toch geen ijs. Niettemin glijden ze met een zwierige, soepele slag vooruit, doen het bekende „beentje-oyer" in de bochten en handhaven onge veer de snelheid van een haastige fietser. Zij trainen dan ook op speciale schoenen met hardrnbberen rollers. Twee rollers on der iedere schoen. Goedkoop zijn die trainingsattributen niet: zestig gulden per paar. „En om de haverklap moeten er nieuwe rollers onder", vertelde ons de 32-jarige Jaap de Roo uit Schore, broer van wielrenner Jo de Roo en vorig jaar tweede by het Zeeuwse schaatskampioenschap (lange baan). Vandaar dan ook, dat men het nog eens wil gaan proberen met rollers van het byna onverslijtbare nylon. De man, die bijna jaarlijks het initiatief voor deze droogtraining neemt, mag zich in deze provincie op enige beroemdheid verheu gen: de nu 36-jarige Jaap de Jager uit Biezelinge. Vijfmaal deed hij mee aan het kampioenschap van Zeeland op de schaats (lange baan) en vijfmaal werd hij kampioen: in 1947, in 1950, in 1954, in 1960 en in 1961. Al in augustus begon hij weer met de trai ning. Eerder al had hij een heel groepje jongens uit Kapelle, uit Biezelinge, uit Goes, uit Schore, uit Krabbendijke warm gemaakt voor deze koude sport. En zo langzamerhand is zijn boerderij vlak bij de Zeeuwse spoorlijn in Biezelinge een soort Bevelands trainingscentrum voor schaatsenrijders geworden. Iedere maandagavond en vrijdagavond komen de Bevelandse wedstrijdschaatsers naar zijn boerderij. Daar is dan Jaap de Roo uit Schore, al 32 jaar, maar waarschijnlijk weer de grootste be dreiging voor de titelhouder Jaap de Jager. In het seizoen 1961-1962 werd De Roo op de Zierikzeese ijsbaan tweede en nu traint hy om nog een stapje hoger te komen... En verder komen ook nog: de talentvolle 23-jarige Ko Goeree uit Biezelinge, al eens vijfde bij de Zeeuwse kampioenschappen, de 23-jarige Ko Bruggeman uit Goes, de 17-jarige debutant Daan Koonians uit Kapelle, de 16-jarige debutant Nico Lokerse uit Kapelle, de 15- Het groepje leden van de Jeugd en Mn- berti, Willy Moermond en Elsbeth van Tiel. ziek, van links naar rechts Jack Boon, Op de grond zit Connie Alberti. Joke Meulmeester, Hannie Visch, Ferd Al- (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 12