6 f BLANKENHEYM Landbank N.V. doet bod op „Britannia" Verbouw oude burgemeesterswoning in Goes zal f. 106.000 kosten St.-Philiplandse jongen onder tractor gestikt AVIA Opzet Deltamuseum in Middelburg Mogelijk nieuwe woning voor huidige burgemeester BIJEENKOMST VAN HERVORMDE EN GEREFORMEERDE AMBTSDRAGERS BOERENLEENBANK WEMELDINGE NOTEERDE VIER MILJOEN ALMANAK CLANDESTIENE ZENDERS IN VLISSINGEN OPGESPOORD HOOGSTE PUNT R.-K. H.B.S. IN GOES BEREIKT s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 OKTOBER 1962 De Landbank N.V. te Den Haag heeft een bod uitgebracht van honderd procent op de aandelen van de N.V. Grandhotel „Bri tannia" te Vlissingen. De groot aandeelhouders van deze ven nootschap, te weten de gemeen te Vlissingen, de Heinekens Brouwerijen Nederland N.V. en de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen hebben zich bereid verklaard hun aandelen tegen deze koers te verkopen. Voor wat betreft de overdracht der aandelen van de gemeente Vlis singen geldt uiteraard de res trictie, dat deze eerst kan ge schieden nadat tot verkoop door de gemeenteraad is besloten en nadat dit besluit door Gedep. Staten van Zeeland zal zijn goedgekeurd. Inmiddels hebben b. en w. van Vlissin gen de raad een voorstel doen toe komen om tot verkoop van de „Bri- tannia"-aandelen over te gaan. Dit voorstel zal in de volgende week vrij dag te houden raadsvergadering wor den behandeld. Van de zijde van de Landbank N.V. ver klaarde men ons nog, dat de exploi tatie van hotel „Britannia" normaal zal worden voortgezet. Men zag geen enkele reden om hierin verandering te brengen. De aankoop van het hotel past in de plannen van de Landbank, die ook reeds gronden aankocht in de omgeving van Vrou wenpolder, omdat „men belangstel ling heeft voor het hele eiland Wal cheren". De Landbank N.V. streeft naar een uitbreiding van haar be langen in de horecasector en van die in de met name in het Deltagebied gelegen recreatieoorden UIT VERTROUWELIJK STUK BLIJKT B. en w. van Goes hebben de raads leden een vertrouwelijk stuit doen toekomen, waarin een begroting is opgenomen van het pand J. A. van der Goeskade 73. Uit deze begro ting, die is opgesteld door de direc teur van gemeentewerken, blijkt, dat het bewoonbaar maken van dit pand een totale uitgaaf zal vergen van 106.000,inclusief de aan- koopsprijs van de destijds door de gemeen .e aangekochte woning. Zo als bekend is het pand J. A. van der Goeskade eertijds bestemd als ambtswoning voor de vorige bur gemeester van Goes. Uit de raad is enkele weken geleden het voorstel gekomen na te gaan hoeveel de verbouwing van deze woning zou kosten. De raad was namelijk van me ning, dat dit pand wellicht geschikt zou kunnen worden gemaakt als ambts woning voor de huidige burgemeester, mr. F. G. A. Huber. Naar aanleiding hiervan hebben b. en w. de dienst van gemeentewerken op dracht gegeven een begroting op te stellen. Deze begroting is de raad als vertrouwelijk stuk toegezonden, omdat het college van b. en w. de cijfers voor lopig nog niet aan de openbaarheid wil prijsgeven. „We weten niet wat er uit eindelijk uit de bus komt. We willen de mogelijkheid openhouden voor een openbare aanbesteding", verklaarde ons burgemeester mr. F. G. A. Huber. Eindbedrag Het thans in de begroting genoemde eindbedrag van f 106.000 ligt slechts enkele duizenden guldens hoger dan het bedrag, dat gemoeid zou zijn met de afwerking van de woning volgens de vorige plannen. Men zal zich her inneren, dat de restauratie van het pand J. A. v. d. Goeskade mede aan leiding is geweest van de veelbespro ken gezagscrisis in Goes. De raad heeft de woning indertijd aan gekocht voor f 35.000. Tevens werd een krediet van f 25.000 beschikbaar ge steld voor het in redelijke bewoonbare staat brengen van dit pand. Deze be groting van f 25.000 werd met vele tien duizenden guldens overschreden. Res tauratie van het pand zou de gemeente op liefst f 64.500 komen, in plaats van op f 25.000. Nadat de raad hiervan had kennis genomen, werd de verbouwing stopgezet. Tot op dat moment hadden de verbouwingswerkzaamheden reeds f 14.000 gekost. Het ziet er overigens niet naar uit, dat de woning J. A. v. d. Goeskade als ambtswoning voor de burgemeester zal worden ingericht. Tijdens de woensdag avond gehouden raadsvergadering deel de burgemeester mr. F. G. A. Huber mede, dat de gedachten van het college uitgaan naar nieuwbouw. In de novem- bervergadering zal de raad hierover een voorstel worden gedaan. Men heeft dan de keus uit twee mogelijkheden: nieuw bouw of het dure restauratieplan J. A. 1. Goeskade. VAN HEEL NOORD-BEVELAND Discussie over wat samen kan worden verricht De hervormde en gereformeerde ambtsdragers op Noord-Beveland zijn dezer dagen in het Drentehuis te Geen dijk voor het eerst geza menlijk bijeen geweest. Voor de bijeenkomst van het verband van hervormde ambtsdragers op Noord-Beveland waren de gerefor- Advertentie 'fate meerde collega's uitgenodigd. Alle hervormde en gereformeerde pre- iikanten alsmede de kerkeraden uit de gemeenten op Noord-Beve land waren aanwezig. Men besloot omstreeks februari of maart 1963 wederom een dergelijke ge- zamelijke bijeenkomst te beleggen. De gereformeerde en de hervormde predi kant van Wissenkerke zullen voor die dag de voorbereidingen treffen en waar schijnlijk een inleiding houden. Op de vergadering in Geersdijk sprak de hervormde predikant ds. A. P. Nauta uit Middelburg over Scharen- dijke 1953, Utrecht 1962 en nu ver der!". Ds. Nauta memoreerde de aan wezigen de gezamenlijke avondmaals vieringen van gereformeerden en her vormden in Scharendijke na de fe- bruariramp van 1953. Tevens gaf hij zijn indrukken van het congres der „Achttien" in Utrecht, waar hij als deelnemer aanwezig was. DISCUSSIEVRAGEN In een zeer geanimeerde en openhartige discussie kwamen na de inleiding onder meer de vragen ter sprake wat wél en wat niet samen door beide kerken kan worden gedaan. Men kwam nog niet di rect tot concrete objecten. Op de ach tergrond speelden mee in de discussie het boekje van de „Achttien", „Van ker ken tot Kerk", en de boodschap, die de Provinciale kerkvergadering der Her vormde Kerk in Zeeland onlangs heeft doen uitgaan en waarin werd aar spoord tot nadere contacten met de reformeerde Kerken in Zeeland. Tevens werden daarin ideeën gegeven voor de mogelijkheden van „samen doen". GRIJPER TROF ARBEIDER AAN VLISSINGSE HAVEN Bij het lossen van wagons aan de kade muur te Vlissingen, is de arbeider F. J. O. van de N.V. Haven van Vlissingen donderdagmiddag omstreeks vijf uui getroffen door een grijper. Met ge broken ribben is het slachtoffer in het ziekenhuis „Bethesda" opgenomen. EXCELSIOR KRUININGEN IN N.C.R.V.-PROGRAMMA Hedenavond zal het mandolineorkest „Excelsior" uit Kruiningen tussen 18.00 u. en 18.30 u. voor de N.C.R.V.- microfoon komen. Het mandoline orkest staat onder leiding van Bas Leys. De coöperatieve boeren leenbank YVemeldinge, die begin dit jaar een nieuw gebouw heeft be trokken, heeft de wind in de zeilen. Dinsdag werd namelijk een be drag van 4.000.000 aan spaargelden bereikt. De gelukkige „storter" was de heer J. Oudeman uit YVemeldinge, die don derdagmiddag in de be stuurskamer van de bank door het bestuur werd ontvangen. Uit handen van de voorzit ter van het bestuur, de heer M. C. Lindenbergh, ontving de gelukkige spaarder een radiotoe stel. De in 1907 opgerichte bank bereikte het eerste miljoen aan spaargelden in 1945. Elf jaar later kon de twee miljoen worden genoteerd. Se dertdien zjjn de inwo ners van YVemeldinge en Kattendijke héél wat spaarzamer geworden: reeds op 24 november '60 werd de drie miljoen volgemaakt en thans bereikte men een be drag aan spaargelden van ƒ4.000.000- Op de foto: de heer M. C. Lin denbergh (rechts) over handigt mevrouw Oude man het radiotoestel. Links de heer Oudeman. (Foto P.Z.C.) die goeie ouwe (met de baard9.05 en... die goeie jonge 7.60 Oriënterende bespreking over Oostwal-kwestie in Goes De Goese zakenlieden en bedrijven, die enige tijd geleden een brief hebben ont vangen van b. en vv., waarin hen om een bijdrage werd verzocht in de kosten van de Oostwal, hebben donderdagavond een oriënterende bespreking gehad met bur gemeester mr. F. G. A. Huber. Duidelijk werd van de zijde van de za kenlieden in hoofdzaak middenstan ders uit de Lange Vorststraat ge steld, dat zij niet voornemens zijn voor de verbetering van de Oostwal te beta len. Wel drongen zij er op aan de door het intensieve gebruik in slechte toe stand verkerende weg te herstellen. Ge wezen werd o.m. op het feit, dat tal van autobestuurders, die geen vergunning hebben om over de Oostwal te rijden, re- f el matig gebruikmaken van deze weg. urgemeester Huber zegde toe de situa tie ter plaatse te zullen opnemen. Ook zal de burgemeester laten nagaan of de mogelijkheid bestaat een weg aan te leg gen in de achtertuinen van de panden aan de Lange Vorststraat. Hierdoor zou men niet meer gedwongen worden ge bruik te maken van de weg over de Oostwal. die indertijd in hoofdzaak is aangelegd voor het voetgangersverkeer. Benoeming Mejuffrouw E. van den Berge te Nieuw- dorp is benoemd tot kleuteronderwijze res aan de christelijke kleuterschool „Eben Haezer" te Nieuwdorp. Opnieuw zonder bouwvergunning gebouwd in Goes Opnieuw heeft een inwoner van Goes de bouwverordening overtreden. Op het terrein van de firma gebr. Cok aan de Fruitlaan is enkele weken geleden een aanvang gemaakt met de bouw van 800 vierkante meter grote loods, zonder dat hiervoor een bouwvergunning van de gemeente was afgegeven. Het werk is inmiddels stopgezet in afwachting van een beslissing van het gemeentebestuur. De aannemer, die het werk uitvoert is onmiddellijk na het verkrijgen van de rijlcsgoedkeuring met de bouw van de loods begonnen. Men had echter ver zuimd een bouwvergunning aan te vra gen. Toen de spanten van de loods reeds overeind stonden, werd er van de zijde van de gemeente op gewezen, dat voor de bouw geen vergunning was verleend. Het werk werd daarop stopgezet. Desgevraagd verklaarde ons burgemees ter mr. F. G. A. Huber, dat b. en w. zich met deze zaak bezighouden. Op dit ogenblik is nog een klacht in behande ling in verband met het feit, dat de loods te dicht bij andere bebouwing zou komen te staan. Deze bezwaren zullen worden getoetst. Als blijkt, dat zij onge grond zijn, zal het college van b. en w. alsnog een bouwvergunning afgeven. „Watertaxi" wel op handrem De eigenaar van de taxi, welke wagen volgens het foto-onderschrift in ons blad van gisteren een watertaxi werd is wel enig onrecht aangedaan met de bewering, dat de auto niet op de hand rem stond. Dat stond hij namelijk wel, maar om onverklaarbare reden is de wagen van de handrem losgeschoten en vervolgens op eigen houtje de Turfkaai ingereden. Slot van pag. 1 tot 1953 (onder andere dammen, spoor wegen, kanalen, havens, poldervorming, droogmaking Walcheren). RAMP EN PLAN De stormramp van 1953 en vooraf- (aande watervloeden (onder andere in 906, 1916 en Walcheren 1945). d: De dijken dicht (met „natte" ma quette). Het Deltaplan, waarbij naar voren fehaald moeten worden: de veiligheid, Ie zoetwaterbeheersing en de ontsluiting van geïsoleerde gebieden, f: De voorgeschiedenis en voorbereiding van de Deltawerken, onderzoekingswerk (nylon, plastic, bitumen, radioactief zand. golfwerking, laboratoriumproeven enz.). g: De uitvoering van de werken, ge splitst naar de onderdelen, met ver wijzing voor zover nodig naar de ne venvestigingen voor details van be paalde werken (Haringvlietdam met sluizen, dam- en brugverbindingen llemstad, Oos- in Negenhonderd jaar oude schaats gevonden Ruim 950 jaar oud is de benen schaats, die dezer dagen door een Y'Iissingse arts bij speurtochten in plan Paamvenburg te Y'lissingen is gevonden. De vinder meent, dat dit één van de weinige schaatsen is, die in Vlissingen zijn gevonden en de enige bij de vluchtheuvel in plan Paauwenburg. De bewoners van omstreeks het jaar 1000 op de toenmalige klei gronden zullen zich op de schaat sen als op een soort ski's hebben voortbewogen. De gevonden schaats is kennelijk uit een ge vonden ledemaat vervaardigd en omstreeks dertig centimeter lang. Aan de uiteinden zijn gaatjes ge boord, waaraan de banden werden bevestigd. De bewoners kunnen de schaatsen ook hebben gebruikt als „glij-ijzers" onder landbouw- Aeeuwse Nonkel bob Wij zijn er niet heengegaan en dat mag best even vermeld wor den. Want de verleiding was groot. Nou ja, groot. Tamelijk groot. Per expresse ontvingen tcij uil het goede Vlaanderland namelijk op de valreep een uitnodiging van een festijn, dat gisteravond ge houden is. De invitatie luidde als volgt. in een landelijke herberg te ontwerpen gezeid 't voske, staan de en gelegen st.-niklaasplaats- tkej, zal er iets te beleven vallen voor al wie in de vlaamse pers, ra dio en televisie staat en deson danks nog jeugdig is gebleven. Op donderdag 18 oktober te 20 h zal het eerste boelc van nonkel bob ten doop worden gehouden. Slacht offer: nonkel bob davidse; opper - tapper paul vandevelde; uitklin- Icer: kor vandergroten; betaal meester: desclee cle brouwer, een uitgever uit het verre westen. Het wordt een story, only for in siders, waarbij de vedetten hun beste beentje voorzetten: de uit gever de dorst laaft, kwistig met boeken omgaat en stof levert voor nevjs-getters". Kijk, 'het is, dat bi) ons het news- getterige er al een beetje af is, maar anders... Anders hadden wij vandaag in dit hoekje vermoedelijk verstek laten gaan om ons grondig te kunnen verdiepen in het eerste boek van nonkel bob.... P.T.T. luisterde amateurband af In samenwerking met de Vlissingse ge meentepolitie heeft de opsporings dienst van de P.T.T. woensdag in Vlissingen twee clandestiene zenders in beslag genomen. I)e ene zender werd ontdekt bij de 20-jarige leer ling van de zeevaartschool R. D. J. van de E. B., het andere toestel be vond zich hij de 21-jarige radiomon teur A. S. Beide zenders kwamen sinds korte tijd geregeld in de lucht onder de aanduidingen „PA O RMN" en „ON 4 YVA". Z(j zonden uit op de amateurband, op de golflengte van 80 meter. Overigens gedroegen de twee zenders zich als normale amateurs. Het enige wat er aan ont brak waren de registratiepapieren. Door het afluisteren van de amateur band, was de P.T.T. reeds enige tijd op het spoor van de zender van de radiomonteur S. Het andere toestel, werd slechts bij toeval ontdekt, toen een rechercheur van de Vlissingse Giften „Zeeuws Thuisfront" Het „Zeeuws Thuisfront Nieuw-Gui- nea" ontving in het tfjdvak van 4 tot en met 17 oktober 1962 de volgende giften: C- Franse, Middelburg f2,50; N.N., Kapelle, 10; burgerij gemeente Wissenkerke ƒ201,07: gemeente Ril- iand-Bath 80; A. Jobse. Zoutelande 2.50; burgerij Driewegen en Eile- woutsdijk ƒ54.27: burgerij gemeente Arnemuiden 260.60. De stand be draagt thans ƒ12.360.51. Giften voor het thuisfront kunnen worden gestort op postrekening 154617 t.n.v. de Nuts- spaarbank te Kapelle. onder vermelding „Thuisfront^'. politie voor enkele informaties een bezoek bracht aan de zeevaartscho lier. De politie wist echter niet of het hier een toestel betrof, waarmee werd gezonden, of een apparaat dat in het geheel niet gebruiksklaar was. Men heeft toen de hulp van de P.T.T. ingeroepen en woensdag kwam het tot een gezamenlijke actie. Enkele opsporingsambtenaren kwamen naar Vlissingen, waar op de twee adressen! in combinatie met de politic de twee zenders in beslag werden genomen. Tegen beide zendamateurs werd pro ces-verbaal opgemaakt. Bij kantelen in een sloot Tragisch ongeval op stuk bouwland BINNEN een YY'eek hebben zich in Zeeland twee ongevallen met land bouwtrekkers voorgedaan, waarbij een dode moest «orden geregi streerd. Donderdagmorgen om streeks acht uur was dat het geval op een blok bouwland in de buurt van de rijksweg te Anna Jacoba- polder. De berijder van een tractor met cultivator, de 15-jarige H. Quist uit dit dorp, kwam bij het keren op een dreef zodanig moeilijkheden, dat hij in een brede watergang reed. De jongen kreeg het ZYY'are gevaarte op zijn lichaam en is Y'ermoedelijk in de modder gestikt. Een zoon van de landbouwer P. B. Anna Jacobapolder, bij wie de jongen in loondienst werkte, en voorbijgangers ontdekten even later het tragische on geval. Door een staaldraad onder het voertuig te halen en dit niet behulp van een andere tractor te lichten kon men het lichaam van de jongen uit de mod derige watergang bevrijden. Voor onder zoek werd het naar liet. Groene-Kruis- gebouw in Anna Jacobapolder vervoerd en later naar de ouderlijke woning o gebracht. De rijkspolitie van de groep Bruinisse, waaronder het eiland St.-Philipsland ressorteert, stelde in de loop van de dag een onderzoek in. Uit de sporen heeft men het ongeluk slechts voor een ge deelte kunnen reconstrueren. Reeds om zeven uur gistermorgen was de jongen op zijn tractor met cultivator uitgereden naar het blok bouwland. Aan de andere kant van het perceel werkte de zoon van de boer. Het stuk land grenst aan een brede watergang en is daarvan ge scheiden door een verharde dreef. in Beneluxweg bij Wille terscheldedam, hoogwaterkering de Hollandse IJsel en dergelijke). rijkswege niet moet worden gerekend. De oprichting zal daarom naar de me ning van de studiecommissie een zaak zijn van de drie provincies en Middel burg gezamenlijk. De overheidsstichting is daarbij als de meeste aangewezen rechtsvorm aangenomen. Bij het ontwerpen van de statuten is wel uitgegaan van de medewerking van de ministers van onderwijs en van ver keer en waterstaat, welke medewerking inmiddels is aangevraagd. Gezien een onvermijdelijke lange aanlooptijd is het volgens de commissie zeer gewenst geen kostbare tijd verloren ie laten gaan en met het voorbereidende werk te begin nen. Uitstel zou de uiteindelijke verwe zenlijking van het veel omvattende plan, alsook de dringend noodzakelijke res tauratie van de Kloveniersdoelen, op losse schroeven kunnen zetten. Voorts vestigen b. en w. van Mid delburg de aandacht op de suggestie van de commissie om een permanent karakter te geven aan Miniatuur Walcheren als attractie van bijzonde re allure voor de stad en het museum. Hierover zal nog met alle betrokke nen overlegd moeten worden. SLUITSTUK Verruimd Telkens wanneer de tractorchauffeur een baan over het land had afgelegd, keerde hij met zijn trekker bij déze dreef. Om dat te doen werd de cultiva tor buiten werking gesteld en omhoog gelicht. De laatste keer, het was toen rond acht uur, moet de jongen deze ma noeuvre bij het keren hebben verzuimd, zo valt uit de sporen op te maken. Ver moedelijk was het al te laat. toen hij op de dreef met de trekker wilde draaien. Hij raakte met het zware voertuig te dicht bij de kant van de brede sloot, kan telde en kwam onder de tractor in het water terecht. Aangezien er slechts twintig centimeter water ln de sloot stond, moet men wel aannemen, dat de jongen in zijn beknelde positie is ge stikt Vorige week heeft zich bij Nieuwer- kerk op Schouwen-Duiveland een soortgelijk ongeval voorgedaan, waarbij een 61-jarige arbeider later aan zijn verwondingen is overleden. h: Als sluitstuk: een uitgebreide behan deling van de gevolgen van het uitge voerde Deltaplan voor het Deltagebied, waarbij aandacht moet worden besteed aan: de veranderingen in geografisch opzicht, de zoetwaterbeheersing en land bouw, de industrialisatie, de recreatie, de visserij (mossel- en oestercnltuur, overgang naar kleinere zeevisserij), de invloed op flora en fauna, en de sociolo gische gevolgen (met name de invloed op de mentaliteit van de autochtone bc- olking). Met betrekking tot taak en inhoud van de nevenvestigingen heeft de studie commissie de volgende gedachten ont wikkeld: De nadruk moet daarbij gelegd wor den op de uitvoering van de werken in de directe omgeving van Zierikzee, Hel- levoetsluls en Willemstad, voorts op de voorlichting daarover, alsmede uit voeriger op de gevolgen van de werken voor de desbetreffende streek. Daarbij moet bijzondere aandacht worden be steed aan cultuurhistorische facetten, voor zover dit laatste althans niet reeds ;ebeurt in plaatselijke- en streekmusea n de omgeving. Bovendien dient de mogelijkheid aanwe zig te zijn om tijdelijke tentoonstellingen met een speciaal karakter te houden. B: Bij de opzet van de nevenvesti gingen moet vooraf overlegd worden met de daarvoor in aanmerking ko mende bestaande streek- en plaatse lijke musea. Na de totstandkoming van de nevenvestigingen zal in be ginsel dienen te worden gestreefd naar een zodanige verdeling van dc taken, dat de nevenvestigingen in hoofdzaak de techniek van de be trokken Deltawerken behandelen aan de plaatselijke- en streekmusea dc behandeling van de cultuurhisto rie van de streek overlaten. GEEN RIJKSINITIATIEF Gelet op het nationale karakter van het centrale museum heeft dc commissie zich afgevraagd of het niet op de weg van het rijk iigt het museum op te rich ten en te beheren. In beginsel heeft de commissie deze vraag bestigend beant woord. Uit hetgeen echter door de ver tegenwoordigers van dc ministeries van onderwijs en van verkeer en waterstaat is meegedeeld, heeft de oommissie moe ten afleiden, dat op een initiatief l)e bouwers aan de nieuwe r.-k. h.b.s. St. YY'illibrord- college te Goes hebben don derdag het hoogste punt bp reikt. De nieuwe h.b.s. ver rijst aan de K»rnemelkse pilt in Goes-Ziiid. Hoog op het gebouw wap perde gistermiddag de Ne derlandse driekleur, toen het bestuur van de school een kijkje kwam nemen op liet werk. Het bestuur kwam niet met lege handen want de werkers aan dil project kregen de gebruike lijke enveloppe met inhoud Nadat de aannemer, dc heet Everaers van dc aanne mersfirma gebr. Everaerr en Van den Berg uit Steen bergen er on had gewezen, dat <V werkzaamheden tot mi toe een vlot verloop heh, ben gehad en nadat de voor zitter van het schoolbe stuur, de heer J. H. Roose. zijn dank had overgebracht, werd liet in aanbouw zijn de schoolgebouw bezichtigd EXPLOITATIE De financiële consequenties van de ex ploitatie van een Deltamuseum zijn vol- ens de studiecommisise bijzonder moei- Ijk te overzien. In een ontwerp-begro- ing is voorlopig berekend, dat totaal j.20.000 gulden aan overheidssubsidies nodig zullen zijn om tot een sluitende exploitatie te komen. Hierbij wordt er van uitgegaan, dat het rijk daarvan 40.000 gulden per jaar voor zijn reke ning zal nemen en de provincies Zee- i. Noord-Brabant en Zuid-Holland, alsmede Middelburg elk 20.000 gulden per jaar. Het overleg tussen de drie provincies en Middelburg heeft geleid tot een voor stel om gezamenlijk 100.000 gulden bij een te brengen ter dekking van de aan loopkosten gedurende een periode van 3 jaar. Voor Middelburg betekent dit een bijdrage van 25.000 gulden over de periode van 1968 tot. en met 1965. In de ontwerp-begroting van Middelburg, die de raad in november tegemoet kan zien, hebben b. en w. een bijdrage geraamd van 8383 gulden, welke bijdrage ook in de twee volgende jaren verleend moet worden. Advertentie HUURKWESTIE OOSTBIIRG SLEEPT 7irH VOORT De belangstelling voor dc behandeling van het Oostburgsc luiurconflict begint danig te verminderen. Van de ruim dertig betrokken huurders, waren er donderdagmorgen slechts tien naar het kantongereclitsgcbonw te Oostburg ge komen. De achterblijvers bleken gelijk te hebben gehad want zij, die wel aan wezig waren om de vijfde zitting in de ze zaak hij te wonen, behoefden niet eens de kantongerechtszaal binnen te gaan. Ook nu bleek een van de partijen de eigenaresse der woningen om veertien dagen uitstel te hebben ge vraagd. Dit uitstel werd verleend. Naar wij van een van de gedaagden hoorden, is deze hele huurkwestie in een stadium van bemiddeling gekomen. De raadsman van de eigenaresse zou aan die van de huurders hebben voorgesteld de huurprijzen te laten vaststellen door een huuradvlcscommistse. Dit naar de status van voor 1 september jongstleden. De bewoners van de twee betreffende straten willen daarmee wel akkoord gaan Met de verdere bemiddelingsvoor stellen, te weten verhoging van de huur prijs met 12 procent en het losmaken van de woningen uit de premie-sector, gaan dc bewoners in elk geval niet ak koord. Verder is er nog geen overeen stemming over de betaling van de kos ten van het geding. Op donderdag 1 no vember aanstaande zal de huurkwestie opnieuw VRA U vraag een HORLOSIEMAKER horloger IN KAAPSTAD in Kaapstad NA DIE BESTE naar het beste HORLOSIE, IS horloge, DIE ANTWOORD, het antwoord luidt, met onbreekbare veer MEER YVIND. Opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot vrij krachtige en aan de kust tijdelijk krachtige wind tussen noordwest en noord Tets lagere Uniecollecte i tits tu,*. e Uniecollecte voor de Prinses Irene- 20 oktober school te Zoutelande heeft f 257,89 opge- Zon op 7.12 (Foto P.Z.C.) 'bracht. I Maan op 23.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2