PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT RANGER SUIST NAAR DE MAAN S.E.R. is verdeeld over lonen Als alles goed gaat zondag t.v.-opnamen De Gaulle dreigt nog eens met aftreden OPZET DELTAMUSEUM MIDDELBURG historisch overzicht en Deltaplan-uitvoering PRINSES BEATRIX VERTROKKEN NAAR AZIË MINISTER VRAAGT WAARDERING VOOR PRESTATIE BOUWBEDRIJF Prijsvraag om de sleur te doorbreken NOBELPRIJS VOOR BRITTEN EN AMERIKAAN NOG MEER GOEDKOPE DIEPVRIESKIP Vrijdag a.s. wordt advies verwacht Voorstel aan raad: oprichten van stichting Bezinning? Vandaag... 205e jaargang - no. 247 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie; F van de Velde en F. B. den Boer, Adjunct: VllssingenWalstraat 58-60. tel. 2355 (b - - Zlerikzee red. tel 2425. adm tel 2094 de Pagter Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week 8.00 per kw.; Ir. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: c, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213). Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: tel. 2116; 3 regels) 25 ct per regel (min. f 1.25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 19 oktober 1962 S.E.R. adviseert in eendracht bouwen Pagina 3 Expositie „miljoenste huis" (Van een onzer verslaggevers) In Rotterdam is gisteren een begin gemaakt met de activiteiten ter gelegenheid van het bninenkort officieel „op te leveren" mil joenste na-oorlogse huis te Zwolle. Het Bouwcentrum heeft in samenwerking met het mini sterie van volkshuisvesing en bouwnijverheid ter gelegenheid van die mijlpaal een tentoonstel ling ingericht. Onze eerste na-oorlogse minister van wederopbouw, dr. ir. J. A. Ringers opende deze expositie met de sleutel die hij destijds ook had gebruikt bjj de overdracht van het eerste her bouwde huis, od 9 juni 1941 te Scher- penzeel. De bewoners daarvan het echtpaar Van Engelenhoven wa ren nierbij aanwezig. De huidige minister mr. J. van Aartsen had tevoren een toespraak gehouden waarin hij waardering vroeg voor de kollosale prestatie die de bouwnijver heid heeft geleverd. „Het respect hiervoor wordt bij velen helaas ver drongen door een gevoel van onbeha gen over het zo lang voortduren van het woningtekort en de daaruit voort vloeiende narigheid en dat in een t(jd van toenemende welvaart. Maar ondanks enkele veel te vaak gehan teerde kreten als „hoge huren, slech- Twee Britse en een Ameri kaanse geleerde zijn gisteren te Stockholm onderscheiden met de Nobelprijs voor fy siologie en geneeskunde we gens het baanbrekend werk dat zij hebben verricht op het gebied van de erfelijk heidsleer. larry Crick van de Cambrid ge universiteit, dr. Maurice Wil- kins van de raad voor medisch on derzoek en de 34-jarige Ameri kaan dr. James Dewey Watson, van de Harvard universiteit. Zij zullen tijdens een plechtige cere monie in Stockholm op 10 decem ber hun prijs ter waarde van 257.219 Zweedse kronen uit han den van koning Gustaaf in ont vangst mogen nemen. Dr. Wilkins legde de fundamen ten voor het onderzoek waarop Crick en Watson voortbouwden. In 1950 deed hij de eerste ontdek kingen over de nucleine zuren die de erfelijkheidsfactoren van alle levende organismen bepalen. Crick en Watson, die samen hun onderzoekingen verrichtten te Cambridge, ontdekten de struc tuur en interne rangschikking van het nucleine zuur molecuul (dco- xyribonucleine zuur), dat meestal wordt aangeduid als D.N.A. Dit molecuul beheerst niet alleen de erfelijkheidsfactoren maar ook de chemische activiteit in de cellen, die de ontwikkeling der verschil lende organismen bepaalt. Watson en Crick kwamen tot de conclusie dat het molocuul gevormd is als een dubbele wenteltrap. T(jdens een persconferentie to Stockholm werd een model van dit molecuul aan de pers getoond. Enige dagen voor de uitreiklngs- plechtighcid zullen de Nobelprijs winnaars naar Stockholm komen voor het houden van lezingen. te kwaliteit" zijn er toch vele positie ve factoren aan te wijzen in de ont wikkeling van onze volkshuisvesting. De minister sprak zyn waardering uit voor het initiatief dat de miljoenste woning heeft ontlokt aan de Bond van Nederlandse Architecten B.N.A. Deze organisatie had namelijk een prijsvraag uitgeschreven waarvan de uitslag 's morgens was bekend ge maakt. De prijsvraag was in twee delen gesplitst. Voor net eerste pro ject een wijUplan werd geen eerste prys toegekend. Wel konden twee inzendingen gelijkwaardig be oordeeld worden boven het eigenlijke niveau van een tweede prijs. Beide inzendingen kregen daarom een be loning van 3000 gulden. Architect Pennink en de student Koppenberg kregen samen dit bedrag voor hun ontwerp onder het motto „Koraal". Z(j waren uitgegaan van de woning als kleinst deelbare cel, de bouwsteen van de buurt deze bouwsteen kreeg één plattegrond die kon dienen als basis bij de uitbouw van het ge heel. Elke eenheid bestaat uit drie groepen: woongedeelte, slaapgedeel te, technische ruimte. Alle leidingen lopen door kokers langs de huizen en daarbinnen via verlaagde pla fonds. Meer gevarieerd noemde het jury-rapport de gelijkwaardig be kroonde inzending onder het motto „502". Dat bleek te zijn ontworpen door een groep van acht ambtena ren die werkzaam z(jn op het depar tement van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Wel een eerste prys'viel in de categorie b. Het ging dnarbjj om wo- ningvormen. De 31-jarige werkstu dent P. B. M. van der Meer van de technische hogeschool te Delft won de hiervoor uitgeloofde 2500 gulden met zijn zeer knappe inzending on der het motto „vierkant". De ver dienste van zijn ontwerp is de moge lijkheid tot schakeling en variatie op basis van een vierkante, basis-platte grond. Zijn ontwerp is bruikbaar voor zowel eensgezinshuizen, etagewonin gen als hoogbouw. Prinses Beatrix is donderdagmor gen van het vliegveld Soesterberg vertrokken naar Iran, het eerste land dat zij op haar tocht naar liet Nabije en Verre Oosten zal bezoeken. De prinses werd op het vliegveld uitgeleide gedaan door koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Marijke. De prinses maakt de reis naar Iran in de regerings-Friendship P.H.-P.B.MF. Gerben Sonderman. De prinses zal zoals bekend een bezoek brengen aan Iran, Pa kistan, Tailand, de Philippijnen, Hongkong en Japan. Op de foto het moment van af scheid: Terwijl haar vader toe kijkt, legt prinses Beatrix ver trouwelijk de hand op de schouder van haar moeder. Donderdag is Hr.Ms. torpedobootjager /Limburg" na een reis naar Nieuw- Guinea in de haven van Nieuwe Diep teruggekeerd. De kade t?t Den Helder vertoonde weer het vertrouwde beeld van marineman nen, die op stormachtige wijze door fa milieleden en bekenden werden begroet. DERDE POGING MET AMERIKAANSE RAKET De Amerikaanse raket naar de maan, Ranger-5, is gelanceerd. De Atlas-Agena-B-raket vertrok om zes uur gisteravond Neder landse tijd van de lanceerbasis Cape Canaveral naar een „par- keerbaan" om de aarde. Tien minuten na de lancering maakte het bureau voor lucht- en ruimtevaart (N.A.S.A.) bekend, dat de eerste trap, de Atlas raket, was uitgewerkt en afgestoten en dat de Ranger-5 werd verder gestuwd door de tweede trap, de Agena-B-raket. Twee uur na de lancering zeiden opgetogen functionarissen van de Amerikaanse luchtmacht en de NASA, dat tot dusver alles volko men naar wens is verlopen. Als al les goed zou blijven gaan, zou het ruimtevaartuig televisiebeelden van de maan naar de aarde begin nen te zenden zondagmiddag tus sen drie uur en half vier (Ned. tijd). Dit zou dan voortduren tot dat de Ranger met de maan in aan raking komt, hetgeen naar ver wachting omstreeks vier uur zal gebeuren. Het ruimtevaartuig heeft een snelheid van ruim 38.000 km per uur. De zonnevleugels van de Ranger, waar mee zonne-energie wordt opgevangen, ontvouwden zich op bevel van de grond. Instrumenten Het ongeveer 340 kilogram wegende ruimtevaartuig zal ook een pakket instrumenten op de planeet zetten. Deze instrumenten dienen om maan- schokken en meteoortreffers te re gistreren. Twee vorige lanceringen zijn dit jaar mislukt. Eén ruimtetoestel schoot de maan voorbij en de tweede viel op deze ilaneet zonder televisiebeelden te heb- >en opgenomen. Inlichtingen De inlichtingen, die de Ranger-5 kan verschaffen zijn vooral van belang voor het plan een bemande reis naar de maan te maken. De televisiecamera in de Ranger-5 zal ongeveer een uur voordat zij de maan bereikt in werking worden gesteld en een half uur voor de landing, op een afstand van ongeveer vierduizend kilo meter, met beelduitzendingen beginnen. Men hoopt dat de beelden een oplos sing kunnen geven voor de vraag, of de kraters op de maan door vulkanische werkingen of door het inslaan van grote meteoren zijn gevormd. Balsahout Het instrumentenpakket, dat ver pakt is in een dikke laag bal hout, is er op berekend de val te overleven, doch het ruimtevaar tuig zelf zal met een snelheid van meer dan negenduizend kilometer per uur op de maan te pletter slaan. De Nederlandse vestiging van het diepvriesconcern Findus, dat van Scandinavische oorsprong is, heeft in navolging van een Brabants pluimveebedrijf besloten haar diepvrieskip beschikbaar te stellen tegen eèn prijs die neerkomt op een kleinhandelsprijs van iets be neden f 3,per kilogram, zo deelt het bedrijf mee. Het bedrijf verklaart met nadruk, dat deze prijs onvoldoende is voor diepvries kip van goede kwaliteit die onder stren ge controle staat, en die bij de consu ment terechtkomt via een tussenhandel die erop ingesteld is, deze kwaliteit ook te handhaven. Het wil echter, nu dit produkt op het punt staat, als massa- voedsel te worden geaccepteerd, zijn grossiers en winkeliers niet in een posi tie brengen waardoor zij de aansluiting met de markt zouden verliezen.' (Van onze Haagse redactie) Volgende week vrijdag zal de So ciaal-Economische Raad het ad vies vaststellen over de begrenzing van de loonkosten in 1963, waarom de regering heeft gevraagd. De kans, dat de raad tot een eensge zind advies zal komen, lijkt op dit ogenblik gering. De commissie ontwikkeling nationale economie van de S.E.R., die het advies voorbereidt en woensdag voor het laatst over deze belangrijke zaak beraadslaag de, is verdeeld. De werkgevers-leden van deze commissie zouden het liefst de sug gestie van de regering volgen om eer loonpauze van een half jaar af te kon digen. Daarentegen menen de werkne mers-leden, dat er nog wel enige zij het geringe ruimte voor loonsverho ging moet blijven, ook al wordt er re kening gehouden met de aangekondigde verhoging van de premies voor de soci ale verzekeringen. Op nippertje Ondanks dit verschil van mening houdt men het in bevoegde kringen nog voor mogelijk, dat werkgevers en werkne mers het toch op het nippertje eens zul- orden. In ieder geval wordt er ach- e schermen nog druk overleg ge pleegd om in de plenaire vergadering van de S.E.R. tot een unaniem advies te komen. PRINS NAAR SPANJE Prins Bernhard is gisteren van Soester berg vertrokken voor een privébezoek aan vrienden op een buiten in Zuid- Spanje. De prins keert maandag in Ne derland terug. Aan vooravond referendum President neemt met kleine meerderheid geen genoegen President de Gaulle heeft gisteren in een toespraak over radio en tele visie tot het Franse volk gedreigd zijn ambt neer te zullen leggen als bij de volksstemming van 28 okto ber zijn voorstel om de Franse presidenten voortaan door het ge hele volk in plaats van door 50.000 Met Zeeland, Zuid- Holland en Brabant IN EEN UITGEBREID voorstel aan de gemeenteraad hebhen b. en w. van Middelburg opening van za ken gegeven over het Deltamu- seum, nadat de begin 1961 inge stelde studiecommissie voor dit museum de door haar gedachte op zet bekendgemaakt heeft. Het hoofdstedelijke college stelt de raad voor om te zanten met de pro vincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland over te gaan tot de oprichting van de stichting Delta museum, onder voorwaarde, dat ook de drie provincies willen mee werken. De belangrijkste conclu sies, waartoe de studiecommissie gekomen is, zijn als volgt samen te vatten: Het centrale Deltamuseum in Middelburg moet- een algemeen beeld geven van het Deltagebied in al zijn geledingen; Het museum moet een histo risch overzicht tot rond 1800 geven van de geografische ont wikkeling van het Deltagebied, alsmede van de maatschappelij ke en economische ontwikkeling, met vervolgens de ontwikkeling tot 1953; Het museum moet een beeld ge ven van de februari-ramp 1953, van het Deltaplan (voorgeschie denis, voorbereiding, research- werk, uitvoering), alsmede van de gevolgen van het plan. De opdracht, die de studiecommissie kreeg was als volgt geformuleerd: be studering en uitwerking van plannen tot stichting van ccn centraal Delta museum te Middelburg met dépendances te Zierikzee, Hellevoetsluis en Willem stad. Uitgangspunt daarbij voor het centraal museum was de Middelburgse Kloveniersdoelen, die als eigendom van de gemeente voor dit doel was gere serveerd. NATIONALE ZAAK Dc commissie heeft met nadruk vast gesteld, dal al mogen de uit het Deltaplan voortvloeiende werken voor het belangrijkste deel zyn ge concentreerd in de drie provincies de omvang en de bedoelingen van het plan zodanig zyn, dat het de belangen van de drie provincies en Middelburg verre te boven gaat. Het is in de eerste plaats een nationale zaak: liet gaat immers om een natio nale prestatie van gigantische om vang, zowel in kwantitatief opzicht (totale investering van liet rjjlc ge raamd op V/2 miljard gulden) als in technisch opzicht ter beveiliging van Nederland tegen nog gevaarlijker stormen dan die van 1953. Bovendien mag volgens de studiecommissie worden gesteld, dat het voltooide Deltaplan ook in zijn gevolgen van nationale en in bepaald opzicht wellicht ook van internationale be tekenis zal blijken te zijn. De nationale betekenis spreekt nog sterker, omdat de technische aspecten van de Deltawerken en de overige wa terstaatkundige zaken, uitgebeeld en tentoongesteld in het centrale Delta museum, een belangrijk uitgangspunt voor een algemeen waterstaatsmuseum vormen. De commissie verklaart, dat aan een dergelijk museum grote be hoefte bestaat: er is immers in Ne derland merkwaardigerwijs nog geen al gemeen museum, waarin de aspecten van hetgeen Nederland zowel in het verdere en jongste verleden als in het heden op waterstaatkundig gebied in al z(jn verscheidenheid tot stand gebracht heeft en nog tot stand brengt, op dui delijk voorlichtende en instructieve wijze zyn opgesteld, niet alleen voor de Ne derlandse bevolking maar juist ook voor het buitenland. ALGEMEEN BEELD Het algemeen beeld, dat het centrale museum van het Deltagebied moet ge ven, zal moeten omvatten geheel Zee land, de Zuidhollandse eilanden, een strook ten noorden van de Nieuwe Wa terweg, Maas en Lek, de Biesbosch en westelijk Noord-Brabant, in geografisch maatschappelijk, economisch, planolo gisch en waterstaatkundig opzicht. Met betrekking tot de inhoud van het centrale Deltamuseum denkt de commis sie aan de volgende opzet: a: Een historisch overzicht tot on geveer 1800 van de geografische ont wikkeling van het Deltagebied, met als illustratiemateriaal kaarten en platen, bodemvondsten, maquettes van polders, dijken, sluizen en brug gen. Hetzelfde van de maatschappe lijke en economische ontwikkeling, die onder meer tot uiting moet ko men in de middelen van bestaan in het Deltagebied (landbouw, visserij, handel, meekrap, zoutwinning). Voorts een historisch overzicht van de vorming van dorpen en steden met maquettes, b: De geografische, maatschappelijke, economische en planologische ontwikke ling van het Deltagebied in de 19e eeuw (Zie slot pag. 2 kol. 6) lotabelen te laten kiezen, niet met sen massaal „ja" wordt aangeno men. De Gaulle verklaarde, dat zelfs een kleine meerderheid tot gevolg zou heb ben dat hij eens en voor altijd zou af treden. Zijn waarschuwing was niet mis te verstaan: „Stemt voor mij of ik zal heengaan". „Als uw antwoord „nee" zal zijn", zo waarschuwde de president, „of zelfs als de „ja"-meerderheid gering is, mid delmatig of onduidelijk dan is het zon der meer duidelijk dat mijn taak voor eens en altijd beëindigd zal zijn". Het was gisteren voor het eerst dat de president verklaarde ook te zul len aftreden in geval van een kleine meerderheid voor zijn voorstel. Wat hij precies met een kleine meerder heid bedoelde is niet bekend. In re geringskringen is echter verklaard, dat zijn aftreden zeker zou zijn als hij minder dan oü procent van de 27 miljoen geregistreerde stemmen zou krijgen. Hei Egyptische persbureau voor hel Mid den-Oosten heeft bekendgemaakt dat een overeenkomst tussen de Sowjet-Unie en het vorige Jenteniiische bewind over technische hulpverlening door de nieuwe revolutionaire regering en de Sowjet-Unie is verlengd tot 15 juli volgend jaar. Dit is de 49-jarige Georg Heuser, de cen trale figuur in het grote proces van Ko blenz tegen twaalf voormalige nazi's, die ervan verdacht worden tijdens de tweede wereldoorlog 70.000 mensen om het leven te hebben gebracht. Tot zijn arrestatie in 1959 was Heuser politiechef in Rijnland. Hij alleen al wordt verant woordelijk gesteld voor de moord op 30.350 mensen in Minsk in de periode van 1941-19U- föantlijn Men zal moeten toegeven: een dag van verkeersbezinning haalt niets uit. Rond een dergelijke dag worden goed-bedoelde toespraken gehouden, die fraai klinken, maar de bittere realiteit is, dat er géén sprake is van bezinning: de dag verloopt als elk andere en overal gebeuren ongevallen. In Dordrecht heeft minister Korthals voor het Verbond van Veilig Verkeer met klem betoogd, dat wij het vertrouwen moeten behouden in de mogelijkheid om de mens tot goede en onbaatzuchtige weggebruikers op te voeden. Maar in een eerlijk ogenblik zal óók de minister moeten erkennen dat hij lege woorden spreekt, woorden waarvan geen resultaat is te verwachten. De praktijk leert dat immers. En zelfs al zou er sprake zijn van enige bezinning tijdens zulk een veilig-verkeersdag, dan nog moet men aan het nut ervan twijfelen: het jaar heeft driehonderdvierenzestig andere dagen, waarop met een afschu welijke regelmaat doden vallen, meer dan tweeduizend per jaar. Dat betekent dus, dat er een ontwaardingsproces aan de gang is, waarbij het menselijke leven steeds minder telt. Een ontwaardings proces, dat in feite leidt tot een grote mate van onverschilligheid: wie van de weg gebruikmaakt, weet dat er een behoorlijke portie risico aan is verbon den en dat neemt men nu eenmaal. Dat is de mentaliteit van vandaag. En daar aan helpt geen verkeersbezinningsdag. Neen, we komen er niet met fraaie woorden. Gesteld, dat er in Neder land een ziekte voorkwam, die per jaar een tweeduizend slachtoffers eiste, dan zou er zonder de minste twijfel flink worden aangepakt. Men zou alles op alles zetten om een dergelijke gesel on der de knie te krijgen en daarbij zou men niet terugschrikken voor forse maatregelen. Maar gebeurt dat ten aan zien van de verkeers veiligheid? Neen. Er wordt in Nederland nog altijd de zachte lijn gevolgd. Waarom niet de maximum straffen op verkeersovertredingen dras tisch omhoog? Niet alleen voor de auto mobilist, maar ook voor de fietser en de voetganger! Iemand, die een ver keersovertreding begaat, brengt het ver keer in gevaar, dat wil zeggen: anderen en zichzelf. In een dergelijke situatie passen geen halve maatregelen, is geen plaats voor bezinnende woorden. Daar moet fors worden aangepakt. Zolang dat niet gebeurt, blijven dagen van be zinning vrijwel nutteloos. Als er dan zo nodig bezonnen moet worden, dan kan de minister wel licht het goede voorbeeld geven: hij zou zich eens in gepeins kunnen terugtrek ken over de vraag waarom hij steeds maar aarzelt geleide-constructies op de middenbermen van autosnelwegen aan te brengen. In Dordrecht heeft hij als zijn memng weergegeven, dat dergelijke constructies niet de oorzaak van de on gevallen kunnen wegnemen en in dit verband vroeg hij zich af of de auto bestuurders zich wel in voldoende mate bewust zijn van de gevaren, die zij voor zichzelf en nun medemensen oproepen door een tekort aan oplettendheid, door hun haast of zelfs door hun geldings drang. Daar is makkelijk een antwoord op te geven: er zijn genoeg automobi listen, die zich daarvan onvoldoende of zelfs helemaal niet bewust zijn. Maar juist d&arom moet er iets concreets ge beuren: de minister kan toch moeilijk voorschrijven, dat elke automobilist een psychiatrische behandeling moet gaan volgen om zijn geldingsdrang onder de knie te krijgen? Nee, de bewindsman moet zorgen voor een optimale beveili ging op de wegen en hij mag zich er daarom wel eens op bezinnen, dat hij in dit opzicht achterblijft bij andere landen: De deze week verschenen „Kam pioen" van de A.N.W.B. heeft het nog weer eens gereleveerd: in september 1960 reeds richtte de A.N.W.B. zich tot de minister met het verzoek op de mid denbermen geleideconstructies aan te brengen. Sindsdien is er afgewacht. In het buitenland echter is men aan het werk getogen. En met resultaat, zoals de cijfers uitwijzen. De politie in Düs- seldorf concludeerde, dat op een weg met een intensiteit van 32.000 motor voertuigen per dag het aantal doden na plaatsing van geleide-constructies met 22 daalde, het aantal zwaargewonden met 30 en het aantal lichtgewonden met 12 Inderdaad, cijfers, die tot bezinning manen, excellentie. Terugkomend op ons uitgangspunt: wij geloven dat er veel wordt gepraat over verantwoordelijkheden jegens de ander, maar dat haalt hoe goed be doeld ook niets uit, omdat het af stompingsproces al te ver is. Dat is in- en intriest, maar helaas realiteit. Wan neer zulk een proces aan de gang is, zijn zéér sterke prikkels nodig. Daartoe behoort een forse verhoging van de maximale straffen voor verkeerszOn- daars. Overigens onverminderd de taak van de overheid te zorgen voor een sluitende verkeersbeveiliging. H is het 150 jaar geleden, dat Napoleon met zijn legers het bran dende Moskou verliet en de dra matisch verlopende terugtocht aanvaardde. is het 25 jaar geleden, dat de beroemde Engelse natuur- en scheikundige, atoomgeleerde en nobelprijsvvinnaar Ernst lord Rutherford of Nelson te Cambrid ge overleed. NIEUW SYSTEEM VOOR TOEKENNING VAN ONDERSCHEIDINGEN Minister Toxopeus heeft donderdag in de openbare vergadering van de vaste commissie voor binnenlandse zaken uit de Tweede Kamer n.eegedeeld, dat er overleg aan de gang is om te komen tot andere systemen voor de toekenning van onderscheidingen. Men heeft in het kabinet gevoeld, dat bepaalde dingen veranderd dienen te worden. De minister kon nog niet zeggen in welke richting gedacht wordt. De bewindsman kwam tot deze mede deling door de opmerking van de heer Scheps van de P.v.d.A., dat de onder scheiding die gemaakt wordt in de toe kenning van onderscheidingen onhoud baar is. Hij zag niet in, dat lager ge plaatst personeel altijd lagere onder scheidingen moet ontvangen dan hoger personeel. Hij sprak van een verouderd systeem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1