Terneuzense aannemer verbouwde zijn huis zonder vergunning Presidentenwisseling Zeeuwse herv. vrouwengroepen in Goes Dr. C. Blankestijn uit Den Haag sprak over „Gezond gezin' ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MARKTBERICHTEN GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING TER BEHARTIGING RECREATIE j£\iioo\) woensdag i7 oktober 1962 Wisse/ Zeeuws-^laanderen PROVINCIALE ZEEUWSE OOVRANT 5 BESTURENDAG IN „DE PRINS VAN ORANJE" De hervormde vrouwengroepen in Zeeland (C.J.V.F.) hebben sedert dinsdag een nieuwe presidente. Mevrouw I. A. Jebbïnk-Paap uit Itapelle, die zes jaar de voorzittershamer heeft gehanteerd, is in de gisteren in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden bcsturendag als presidente opgevolgd door mevrouw M. Dijk- meijer uit Colqnsplaat. De scheidende presidente werd in hartelijke bewoordingen toegesproken door de vice-presidente, mevrouw A. J. Willekes uit Kortgene, die mevrouw Jebbink een voorbeeld noemde van een blijmoedig en opgewekt leidster. Als blyk van waardering voor 't vele werk, dat de scheidende presidente voor de de Zeeuwse hervormde vrouwengroepen heeft gedaan, werd haar een bloemen hulde gebracht. op de taak van de vrouw in haar gezin. De besturendag van de hervormde vrou wen was druk bezocht. Op enkele uit zonderingen na waren alle plaatselijke afdelingen vertegenwoordigd. Mevrouw Jebbink sprak omstreeks half elf een liturgisch openingswoord tot de circa 150 aanwezige dames, waarin zij wees LEZERS SCHRIJVEN ONTGROENING, HOOGMOED OF ANTISEMITISCHE Met genoegen las ik in de P.Z.C. het bezadigde stuk van dr. D. A. de Graaf te Goes. Het ingezonden stuk van den heer J. C. J. van Schagen, te Domburg daarentegen deed me sterk denken aan den student die, voor z'n examen biolo gie. zich in hoofdzaak op „de wormen" had gespecialiseerd en toen nu de exa minator hem over „de olifanten" begon te ondervragen, antwoordde de exami nandus ongeveer als volgt: „Een olifant is een zoogdier met een groote, worm vormige, slurf". Waarna hij het verder over de wormachtigen hoopte te mogen hebben. Zoo zijn er lieden, die, het koste wat het wil, het over den (tot het verleden be hoorenden) klassen-strijd meenen te moeten hebben. Waarbij zij eenvoudig vergeten, dat, met name in Amsterdam, tegenwoordig óók de corpsleden uit een heel ander milieu plegen voort te komen dan vroeger. Overigens: wordt er niet wat dl te veel kabaal gemaakt over dat (inderdaad misselijke!) Amsterdamsche studenten- geval Er gebeuren erger anti-Joodsche misselijkheden in ons land! Ten bewijze daarvan knip ik het hierna-volgende stukje uit het „Nieuw-Israëlietisch Weekblad" (NJ.W.) van vrijdag 12 Oc tober j.l. 14 Tisjrie 5723: 'ijdens Rosj Hasjana zijn door nog onbekende vandalen ernstige vernielin gen aangericht op de begraafplaats aan de Kneedweg te Enschede. Kettingen zijn losgerukt of doorgeslagen, stenen palen omgegooid en marmeren platen verschoven. De vernielingen zijn vorige week maan dag al ontdekt, maar pas enige dagen later bekendgemaakt. De begraafplaats is omgeven door een muur en is vrij moeilijk te bereiken. De aard der ver nielingen alsmede de kracht die ervoor vereist is, maken het duidelijk dat hier volwassenen de hand in hebben gehad. Het onderzoek wordt door de recherche voortgezet". Tot zover dit bericht. Zouden deze vandalen-gravenschenders misschien óók (volgens den inzender Van Schagen) hohooren tot de groepee ring van de klasse der hoogmoedige „rijke-lui's jongetjes"? Neen! zij be hoorden, zonder twijfel, tot een geheel andere klasse der bevolking. Zieriksee, dr. rar. H. P. Schaap 15 october '62, (Ben Chajim) BIJTENDE HONDEN IN AMSTERDAM Bij het hondsdolheidondcrzock in Am sterdam is gebleken, dat daar gemid deld 7-18 hondebeten per week medisch behandeld moeten worden. Aannemende dat niet alle personen, die door honden worden gebeten, zich onder medische behandeling stelt, mag rustig geconclu deerd worden, dat de Amsterdamse honden een zeer bijtlustig gezelschap .zijn. Het moet daarom verbazing wekken, dat het Amsterdamse gemeentebestuur niet ogenblikkelijk een afdoende maat regel tegen dat bijten heeft genomen, nu in Amsterdam hondsdolheid voor komt. In vele landen, waar hondsdolheid pleegt voor te komen, neemt men die maatregel wel. Daar wordt, zodra in een streek een geval van hondsdolheid is gesignaleerd, aan alle honde-eigena- ren bevel gegeven hun hond slechts dan op straat te laten lopen, als dat dier ge muilkorfd is. Do vraag mag gesteld worden-of het Amsterdamse gemeente bestuur niet een veel tc groot risico neemt, nu het de honden ongemuilkorfd laat rondlopen. Zij herinnerde er in haar openingswoord aan, dat deze week in het teken van het gezin staat. Voor het bestuur is dit aan leiding geweest als spreker uit te nodi gen dr. C. Blankestijn uit Den Haag. die het onderwerp „Gezond gezin" behandel de. Spreker verklaarde, dat het gezin in het gehele leven een belangrijke plaats in neemt. Wijzende op de taak van de kerk ten aanzien van het gezin, zei hij, dat er een tijd is geweest, waarin de kerk zich vrijwel uitsluitend bepaalde tot het bren gen van het evangelie. Zij begaf zich nauwelijks buiten de grenzen van de verkondiging van het evangelie. In later jaren en vooral na de oorlog heeft de kerk zijn taken uitgebreid. De kerk heeft zich na de oorlog begeven op ge bieden, waarvoor zij niet rechtstreeks de verantwoording heeft. Verantwoordelijkheid Spreker was van mening, dat de ver antwoordelijkheid van de kerk echter rechtstreeks te maken heeft met het gezin. Vroeger heeft de kerk zich al tijd afzijdig gehouden van de gezins vorming. Spreker wees er op, dat daarin verande ring is gekomen. Momenteel is er een landelijk protestantse stichting voor ver antwoorde gezinsvorming, welke stich ting over vrijwel alle provincies zijn vertakkingen heeft. Het gaat er om hulp te kunnen bieden ten aanzien van de problemen van het gezonde gezin, be toogde dr. Blankestijn. De geboortere geling zag hij als een zegen van de we tenschap. Als we daarvan gebruik ma ken, maken we gebruik van de zegenin gen van God, aldus de inleider. In de middagvergadering werden ver schillende verenigingsbefingen aan de orde gesteld. Nadat een nieuwe presidente was g< kozen, verkreeg mej. H. Carel, secreu. resse van de CiJ.V.F. het woord, die de dames aan de hand van dia's het een en ander vertelde over het werk van de wereldbond. Haar causerie werd afge wisseld met koorzang, solozang en menzang. SLUIS Belfort-rally gewonnen door equipe Basting-De Kramer Vlissingen, Hondcnliefhebber. Pro Juventute-kalender Donderdag a.s. zal een aantal dames de Pro Juventute-kalender op de Markt te Middelburg verkopen. Voor dit doel zal er tegenover Rlvière een kraampje opgesteld worden. Pro Juventute. Middenstand reikte prijzen uit Zaterdag zijn in het dorpshuis van Nis- se de prijzen bekend gemaakt van de enige tijd geleden gehouden winkelweek. Niet alleen de ouderen maar ook de kinderen kwamen tijdens deze prijsuit reiking aan hun trekken. De muziekver eniging zorgde voor de muzikale noot De feestavond stond onder leiding van de heer A. M. Jansen, voorzitter van de middenstandsvereniging. Middelburg Cily: Das KiC6enrad. M jaar. 8 uur. Electro: Orfou Negro, 11 jaar. 7.30 uur. Concert- en Gehoorzaal: r.-k kerkkoor „Cantate Domino". S uur. Gou den Poorte: Forumavond Ned. Herv. Kerk. 8 uur. Vlissingen Alhambra: Het mysterie van liet zwarte museum. 20 uur. 18 jaar. Luxor: De molen van de versteende vrouwen. 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Het mysterie van het zwarte museum. 20 uur. IC Jaar. Christelijk ly ceum: verg. vereniging Zeeuws leraren- contact, 10.15 uur. Prins van Oranje: prov. najaarsverg. Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, 10.30 uur. Gemeente raadsvergadering Goes: 10 uur. Zlcrikzco Concertzaal: schoolvoorstellin gen Ned. Jeugdtoneel, 10 on t1 uur. Film liga met Whisky Galore. 20 uur. Bergen op Zoom - Roxy: Do miljoenen van mijnheer Jules. 20 uur, a l. Tcrjieii7.cn Luxor: De moordende minnaar. 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater; Oordeel te Neu renberg. 20 uur, 14 Jaar. Het equipe A. Basting-S. de Kramer uit Zuidzande heeft de zevende Belfort rally gewonnen. Dit equipe liep in de 60 km lange foto-oriëntatierit 29 straf- punten op en kwam daardoor in het bezit van het wisselschild van de ge meente Sluis. Burgemeester P. F. van Hootegem reikte in café „Lamminsvliet" de prijzen uit. Daantoor waren de deel nemers in het stadhuis ontvangen. Er was voor deze Belrortrally, die onder auspiciën van de W.Z.A. verreden werd, veel belangstelling. In Zuidzande gin gen 39 equipes van start. De overige uitslagen luiden: 2. H. F. Bogaart-P. de Wispelaire, Sluis, 33 straf p.; 3. A. van Wijk, Terneuzen, 75 straf p.; 4. H. Oos- terbaan, Oostburg, 125 strafp.: 5. A Buijsse, Zuidzande, 191 strafp.; 6. F. Bron, Waterlandkerkje, 206 strafp.; H. Boekhout, Oostburg, 228 strafp.; Boonman, Oostburg, 230 strafp.; 9. den Doelder, Axel, 231 strafp.; 10. van Esbroek, Sluiskil. 210 strafp.; A. de Jonge, Schoondijke, 240 straf- punten. WALCHEREN MIDDELBURG Lezing „Rome en Reformatie" voor geref. vrouwenverenigingen Een actueel onderwerp word dinsdag avond behandeld door ds. M. V. C. de Craene uit Baarland, in de najaarsver gadering van de gereformeerde vrou wenvereniging Walcheren, gehouden te Middelburg. De predikant sprak over „Rome en Re formatie" en over de moeilijkheden, die men op het concilie moet overwinnen. Ds. De Craene, die vroeger katholiek priester in Gent is geweest, gaf onder meer een helder voorbeeld van de si tuatie, zoals die is in de katholieke en protestantse kerk. „Het katholicisme is een schilderij met veel kleuren", aldus ds. Craene. „maar er zit een stevige lijst om. Het pro testantisme is een schilderij, dat de hoofdkleuren van de eenheid in zich draagt, maar de omlijsting is gespron- cen. deze najaarsvergadering, die werd geleid door de voorzitster, mevrouw C. d. PuttePolderman, las de secreta- sse, mevrouw J. A. KJercqWattez de verschillende jaarverslagen en kring rapporten voor. Na de pauze gaf de af deling Meliskerke nog een bijdrage. VLISSINGEN Comité Jeugdnatuurwacht organiseerde excursies In het dezer dagen verschenen verslag van de Jeugdnatuurwacht te Vlissingen wordt onder meer melding gemaakt van een groot aantal werkzaamheden, waar van het grootste gedeelte gericht was op het organiseren van excursies en filmvoorstellingen. De secretaris van het comité Jeugdnatuurwacht, de heer J. van Maaren, geeft als zijn mening te kennen, dat de Instelling van een bureau culturele- en jeugdzaken ter secretarie, met daaraan verbonden een ambtenaar die zich volledig met deze zaken kan bezighouden, zeer gewenst zou zijn. Het aantrekken van een dergelijk ambtenaar zou voor Vlissingen in een dringende be hoefte voorzien, aldus dc heer van Maa ren in zijn verslag. Niet alleen met het oog op allerlei jeugdzaken, maar even eens voor het houden van tentoonstel lingen van Zeeuwse beeldende kunste naars, het organiseren van concerten enzovoorts. Onderlinge wedstrijd h.s.v. „Vlissingen" Zondag hield de hcngclsportvercniging „Vlissingen" de 7o onderlinge wedstrijd op het strand met 59 deelnemers. Er werden in totaal 99 vissen gevangen. De uitslag was als volgt.: 1. G. van Luljk, 7 stuks, 955 punten; 2. S. Cla- risse, 3 stuks, 470 punten; 3. F- van Tatenhove. 5 stuks, 310 punten; 4. J. van Eek, 6 stuks, 260 punten; 5. J. Vo gel, 5 stuks, 170 punten; 6. W. F. van veen, 3 stuks, 165 punten; 7. A. Lobbe- zoo. 4 stuks, 145 punten; 8. W. van Ham. 3 stuks, 140 punten; 9. W. C. v. d. Hoeven, 3 stuks, 125 punten; 10. H. van Kuijk, 1 stuks. 95 punten; 11. J- van Geersdaclc, 7 stuks. 70 punten; 12. J. VV. Michielscn. 6 stuks. 60 pun ten; 13. J. de Rijke. 4 stuks. 40 punten; 14. J. Schoolmeester. 4 stuks, 40 pun ten; 15. J. de Noojjer. 4 stuks, 40 pun ten; 16. K. van Tatenhove, 3 stuks, 30 punten; 17. L. Hcndrikse, 3 stuks, 30 punten. voor uw BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Plattelandsvrouwen kwamen bijeen De afdeling Sluis van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield in café Wilhelmina een algemene leden vergadering onder leiding van de waar- nemend-presidente mevrouw J. Bosch- Corthals. In verband met het aftreden van mejuffrouw A. Huissen als presi dente, werd mevrouw S. Leenhouts- Wage in het bestuur gekozen. De te- renwoordige bestuursleden zullen de uncties onderling verdelen. Het huishoudelijk gedeelte werd afge wisseld met een lezing en een dia vertoning over Engeland door mevrouw Kugel uit Poortvliet, provinciaal voor zitster in Zeeland. Zij legde bij deze causerie het accent op het bezoek, dat Zeeuwse plattelandsvrouwen deze zomer aan Albion brachten. Mevrouw H. Clijncke werd aangewezen als afgevaardigde naar de provinciale voorjaarsvergadering in Goes. Verschil lende andere leden gaven de wens te kennen ook deze vergadering te wil len bezoeken. OOSTBURG Voorzitter Agrarische bond over landbouwpolitiek De Federatie Zeeuwsch-Vlaanderen van de Algemene Nederlandse Agrarische Bond, aangesloten by liet N.V.V., houdt zaterdag in de Eenhoorn te Oostburg een ledenvergadering. De heer S. van der Ploeg, algemeen voorzitter van genoemde bond, zal spre ken over de landbouwpolitiek. AXEL Vaste benoeming Mevrouw C. D. Beeldens-Heijnsdijk uit Axel is met ingang van 1 oktober 1962 benoemd tot bode-incasseerster in vas te dienst bh' het gemeentelijk woning bedrijf te Axel. Uitbreidingsplan Noord-II door G.S. goedgekeurd Het raadsbesluit van 27 maart 1962 tot vaststelling van de partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente Axel. aangeduid als uitbreidingsplan Noord-H, dat de be stemming in onderdelen regelt van gronden, gelegen tussen de Nieuwedqk en de Oudeweg, is door Gedeputeerde Staten van Zeeland bq besluit van 28 september 1962 goedgekeurd. ZUID-BEVELAND KRUININGEN Zeeuwse Collecte De Zeeuwse collecte heeft in de gemeen te Kruiningen in totaal een bedrag van 579,83 opgebracht. Over de dorpen verdeeld waren deze bedragen als volgt: Kruiningen 379.59, Hansweert 133,04 en Oostdijk 67,20. DRIEWEGEN Jeugdclub in oprichting In Driewegen zal onder leiding van de dames MoT-Lalkens en Pieterse worden gestart met een jeugdclub voor meisjes en jongens van 8 t.m. 12 jaar. Ook de echtgenote van de Ned. herv. predikant, mevrouw Das, zal hierbij haar medewer king verlenen. Na afloop van bovenge noemde bijeenkomst worden alle meis jes en jongens thuisgebracht. Vrijdag 19 oktober wordt deze avond voor het eerst in de zondagsschool gehouden. Collecte De opbrengst van de collecte voor de kerkvoogdij der Ned. herv. kerk te Drie wegen bedroeg 91,39. 's-HEER-ARENDSKERKE Zeeuwse Collecte De Zeeuwse collecte heeft in 's-Heer- Arendskerke opgebracht 156,51. Ge splitst over 4 dorpen was de opbrengst als volgt: Lewedorp 26,32, Nieuw- dorp 56,88, 's Heer Hendrikskinderen 25,61 en 's Heer Arendskerke 47,70. HANSWEERT LAATSTE WEDSTRIJD VAN „DE PILK" De vierde en laatste clubwedstrijd van dit seizoen van de Hansweertse Sport vissersvereniging „De Pilk" vond in het weekeinde plaats op het kanaal door Zuid-Beveland tussen Hansweert en de loswal van Schore. Er namen 27 vis sers aan deze wedstrijd deel en er wer den in totaal 32 bovenmaatse en 6 on dermaatse visjes gevangen met een to taal gewicht van 2540 gram. De eerste prijs, een werpmolen ging naar J. Griep (Jn.) uit Hansweert met 580 punten. De tweede prijs naar de heer De Smet uit Bergen op Zoom met 500 pnt (werp hengel). De derde prijs, een leefnet, voor 490 punten ging naar P. Pieters uit Hansweert en de vierde en laatste prijs, een visstoeltje, was voor J. Goetheer uit Hansweert, met 410 punten. Na deze laatste wedstrijd van dit sei zoen kreeg mevrouw Seyen uit IJzen- dijke de wisselbeker 1962, omdat zy over de vier wedstrijden het hoogste punten totaal van 1585 had verzameld. „De Pilk" zal dit seizoen nog aan het grote internationale visconcours deelnemen op 27 oktober a.s. WEMELD1NGE PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen een bijeenkomst. Mevrouw Aimee van Tricht uit Rome hield een boeiende lezing over het sociale werk in Italië. De causerie werd toegelicht met kleu rendia's. De presidente mejuffrouw J. Dekker dankte de spreekster hartelijk voor haar lezing. Afdeling C.F.A. opgericht In Koudekerke is onlangs opgericht een afdeling van de Christeiyke Filmactie, bestaande uit 90 leden. Er werd een bestuur van acht dames en heren geko zen. De filmvoorstellingen zullen steeds worden gehouden op de tweede zater dag van de maand, behalve in december. De laatste filmavond van dit seizoen is waarsehqnlijk op 5 april. Collectes De collecte voor de Reclassering bracht te St.-Laurens 63,43 op. VISMIJN COLMNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 5631 kg, f 0.70— f 1.23. handelsgarnalen, aanvoer 1209 kg. f 0.68—f 1.09. Schar 104 kg. Bot 191 kg. Wijting 104 kg. Tong 147 kg. Paling 5 kg. Kabel jouw 4 kg. Visie ver 1 kg. Ongesorteerde vis 195 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Eigenheimers 13.97. Bintjes 11.65, aanvoer 10 ton. Uien, bonken 19.46. middelsoort 55-70 20—20.05, 40-55 20.28—20.30. drielingen 26.55. picklers 25.15—24.89, stek 4.11—3,51, aanvoer 155 ton. Raad Cadzand vergaderde De heer I. van Houte lid algemeen bestuur Burgemeester J. A. Leenhonts van Cad zand heeft tydens de dinsdagavond ge houden raadsvergadering van Cadzand medegedeeld, dat het plan tot aanleg van de Zwinweg, dat zal uitgevoerd worden door de gemeenten Cadzand en Retranehement inmiddels door Gedepu teerde Staten van Zeeland voor sub sidie is voorgedragen aan de minister van economische zaken. Voorts deelde hij mede, dat een plan tot riolering van de Molenwijk en de verbetering van de Badhuisweg eveneens is doorgezon- voor subsidiëring aan het ministerie van economische zaken en de rijksdienst aanvullende werkgelegenheid. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders besloot men ver der een gedeelte van de Boulevard de Wielingen, groot 990 m2 van het wa terschap „Het Vrije van Sluis" in eigen dom over te nemen voor de som van f 1,de massa. Met ingang van 1 ju- nuari 1963 zal de subsidie aan de stichting Zeeuwsch Vlaams Borgstel lingsfonds te Terneuzen gebracht wor den op 3 cent per inwoner. De Heem kundige Kring voor West Zeeuwsch- NOORD-ZEELAND Brommer contra hond Zondagavond reed de heer A. v. d. Z. uit Burgh op zijn bromfiets met achter op de duo mej. M. W. ter hoogte van pension „Even buiten" aan de Zand straat te Burgh een hond aan. Beiden kwamen hierdoor te vallen, waarbij mej. W. een kniewonde opliep. De brommer werd beschadigd. Bromfietser botste Ter hoogte van de boerderij van de gebr. Boot aan de Kloosterweg te Haamstede, kwam een bromfiets, be stuurd door de heer L. K. uit Haam stede in botsing met een hem tegemoet komend rijwiel, bestuurd door de heer P. S., eveneens uit Haamstede. De heer K. brak daarbij zijn gebit, terwijl zijn brommer werd beschadigd. Vlaanderen kreeg een jaarlqkse subsi die van 4 cent per inwoner met ingang van 1962 en tot wederopzeggens. De Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg kreeg voor het op 9 no vember a.s. te geven concert een bijdra ge van 4 cent per inwoner. Gemeenschappelqk Conform het voorstel van b. en w. be sloot de raad van Cadzand een gemeen schappelijke regeling aan te gaan ter behartiging van de ontwikkeling van de recreatie in het kustgebied van West Zeeuwsch-Vlaanderen. Als lid van het algemeen bestuur werd aangewezen de heer I. van Houte en tot plaatsvervan gend lid de heer P. C. de Bruqne. De raad gaat er vanuit, dat komstig de bij de regeling behorende toelichting „liet bevorderen van de taken van de commissie in de prak tijk niet tengevolge zal hebben, dat in het algemeen de verantwoordelijk heden van de gemeente worden door kruist en dat de natuurlijke ontwik keling van de badplaats niet belem merd zal worden". Voorts besloot de raad de mede te delen, dat het gewenst wordt geacht dat de door Gedeputeerde Sta ten te benoemen voorzitter van het al gemeen bestuur van de gemeenschappe lijke regeling lid is van genoemd col lege. Een rechtstreeks contact tussen het college van Gedeputeerde Staten en het rechtspersoonlijkheid bezittende lichaam is in het belang van de streek, waarbij komt dat in soortgelijke geval len deze werkwijze door Gedeputeerde Staten eveneens wordt toegepast. Met ingang van 1 januari 1963 zal men wegen en straten, die nog geen officiëële namen hebben, namen geven en de pan den, die aan deze wegen en straten liggen van nieuwe nummers voor zien. De nieuwe huisnummering betreft voornamelijk Cadzand-dorp en de bui tenwijken. Tot plaatsvervangend lid van de commissie van de Gemeenschappe lijke Regeling Schoolartsendienst voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd benoemd de heer P. C. de Bruijne. Zonder hoofdelqke stemming werd ten slotte besloten om in principe het gehele op het grondgebied van de gemeente Cadzand gelegen strand van de staat te huren. Kantongerecht Terneuzen Etende automobilist botste tegen geparkeerde brommer De 61-jarige aannemer P. de R. uit Terneuzen is, wat men zou kunnen noemen een „doorzetter". Al jaren lang is hij bezig met een grondige M MEDISCHE GEZINS- O O -i ENCY- C CCLOPEDI5L :1 NU kunt U nog intekenen op SESAM MEDISCHE GEZINSENCYCLOPEDIE bewerking van het beroemde standaardwerk Der Ge sundheitsbrockhaus" onder hoofdredactie van A. C. van Swol/ arts 10 pocketdelen a 1,75 Alles wat het gezin moet weten over gezondheid en ziekte, lichaamsverzorging en verpleging, voeding, kle ding en hygiëne. Totaal meer dan 2100 bladzijden met ruim 1600 illu straties in zwart-wit en kleuren, in deel 10 een 8-zijdig transparant model van het menselijk lichaam. Deel 1 en 2 zijn verschenen, deel 3 en 4 komen in november uit. daarna elke twee maanden twee volgen de delen. Teken nu in met onderstaande bon, dan betaalt U slechts 3,50 per aflevering. BON BOEKHANDEL Vlooswljkstraat 21 - Terneuren Hierbij teken ik in op SESAM MEDISCHE GEZINSENCYCLOPEDIE in 10 pocketdelen 1,75. Ik verzoek U mij deel 1 en 2 onmiddellijk, deel 3 en 4 in november en verder steeds elke twee maanden twee volgende delen to leveren. Naam verbouwing van een pand in de Zandstraat, hoewel hij weet, dat dit wettelijk niet is toegestaan. Reeds verscheidene malen is hem door het college van b. en w. van Terneuzen verteld, dat het pand in een toekomstig saneringsplan valt en dat hem daarom een bouwver gunning wordt geweigerd. Toch gaat de aannemer door met bou wen en verbouwen, hetgeen hem al verscheidene malen in aanraking heeft gebracht met politie en justi tie. Dinsdagmorgen stond De M. opnieuw terecht voor de kantonrechter te Ter neuzen. Kantonrechter mr. H. van de Belt zette de hele zaak nog eens uit een. Op een vorige zitting had ver dachte gezegd, dat hij zijn eigen huis aan de Baandijk moest ontruimen in verband met de Philipsvestiging. Daar om wilde hy verhuizen naar de woning, die hq nu aan het verbouwen is. „Het college van b. en w. heeft ons meege deeld, dat dit niet gaat", aldus de kan tonrechter tot de verdachte. „Van ont eigening is nog geen sprake en zo men daartoe toch zou overgaan, dan nog ltrqgt U geen bouwvergunning". Dc heer De R. zei nu, dat het wonen op de Baandijk voor hem onhoudbaar wordt. „De afwatering daar is niet in orde en als het hard regent staat het water tegen de drempel', voegde hij er aan toe. Volgens mr. Van de Belt zijn de betrokken instanties niet bereid een bouwvergunning af te geven. „Men wil blqkbaar niet, dat U er gaat wonen en zy hebben daar wellicht een reden voor. Wat weet lk niet, maar U zult zich bij de feiten moeten neerleggen. Is het huis nu zover klaar, dat U er eventueel zou kunnen intrekken?" wilde de kanton rechter nog weten. „Dat kan", zei ver dachte. Mr. Van de Belt dacht, dat De R. toch zou moeten ophouden met tim meren en dergelqke. „U bent wel erg vasthoudend", vond de officier, mr. T. J. Lebret. „Daar U al eens eerder voor waardelijk bent veroordeeld in deze kwestie, vraag ik me af, of dit verder nog wel zin heeft". Toch wilde de officier het nog eens pro beren. Hq eiste een voorwaardelijke boete van 200 met een proeftijd van twee jaar en een onvoorwaardelijke boete van 50 subs. 10 dagen. Ver dachte had niets meer te zeggen. „Al les is voldoende rondgepraat". vond bij. Kantonrechter Van de Belt betitelde de zaak als een beleidskwestie van b. en w. De uitspraak bepaalde hij op 50 subs. 10 dagen, zonder meer. Wel gaf hij de vasthoudende aannemer nog een waarschuwing mee. „Als U weer terugkomt, zullen wq andere maatregelen moeten toepassen". U zult zich bij de gang van zaken moeten neerleggen, zij het dan niet con amore". INGEWIKKELD Veel ingewikkelder bleek te zaak tegen de landbouwer C. M. uit Boschkapelle, die terecht stond, omdat twee percelen bouwland in juni niet gezuiverd bleken te zijn van distels. Als gebruiker was M. daarvoor verantwoordelijk. „Ik ben eigenaar en geen gebruiker", verdedig de verdachte zich. „Gebruiker is een van mijn zoons en ik ben zelf al in geen drie jaar op dat land geweest", zo voeg de hij er aan toe. „Een wonderlijk ge val", zo zei do kantonrechter, hetgeen verdachte toegaf. Uit de brokstukken van diens verdere verhaal bleek, dat zich op de achtergrond van deze zaak een triest familiedrama afspeelt. In ver band met de ingewikkeldheid, besloot de kantonrechter de zaak aan te hou den voor het instellen van een nader onderzoek. De tijdelqk te Axel verblijvende ver tegenwoordiger D. R. wilde zich op zaterdag 30 juni per auto naar Ter neuzen begeven. Hij had haast, maar ook honger. Daarom kocht hij eerst een zakje patates-frites. trapte daar na stevig op het gaspedaal en spoed de zich, frites etende, in de richting Terneuzen. Te laat zag hq een brom fiets, die te ver op de rqbaan stond geparkeerd. Een botsing was niet meer te vermijden. „Hoogst roeke loos rijden", stelde de officier vast en eiste een boete van 75 subs. 15 dagen. Uitspraak 60 subs. 12 da gen. De wever J. A. uit Clinge kreeg een boete van 25 subs. 5 dagen, omdat hij op 7 juli te Hulst met zqn bromfiets een voetganger had aangereden op het rij wielpad. De eis luidde 30 subs. 6 da gen. De aangeredenc was de 16-jarige scholier A. H. uit Hulst en aangezien die zich niet op het rywielpad mocht ophouden, kreeg hij een boete van 5 subs, een week tuchtschool. De belastingambtenaar A. S. uit Axel reed op 20 september nabij zijn woon plaats met een motorrijwiel, doch zon der geldig rijbewys. Wel had hij een •zogenaamde oefenvergunning, maar ook deze bleek verlopen tc zijn. Eis 25 subs. 5 dagen, uitspraak 15 subs. 3 dagen. MAXIMUM SNELHEID De Sas van Gentse schilder E. M. stond terecht wegens het overschrijden van de maximumsnelheid binnen de be bouwde kom van Sluiskil. Ongeveer 70 kilometer per uur had hij gereden. Con form de eis werd hq veroordeeld tot een boete van 30 subs. 6 dagen. De fabrieksarbeider J. H. was op 11 juli in Clinge bij een onoverzichtelqk kruis punt met zqn motor in botsing gekomen met een bromfiets. Wegens het inge- vaar brengen van het verkeer werd H. conform de eis veroordeeld tot 25 subs. 5 dagen. Wegens het willen passeren van een voorsorterende auto op een kruispunt te Sint-Jansleen. werd de bakker J. F. uit Koewacht veroordeeld tot 20 subs. 4 dagen. De eis luidde 30 subs. 6 da gen. De tuindersknecht K. R. uit Axel viel op 10 juli tussen Axel en Sluiskil met zijn fiets tegen een geparkeerde auto. „U had op dat slecht berijdbai-e pad moeten afstappen", rr.eende de kanton rechter, die een boete oplegde van 5 subs. 1 dag. De eis 10 subs. 2 dagen. Het rijden met niet voldoende verlichte auto te Sas van Gent op 19 augustus kostte de fotograaf L. de C. uit Gent conform de eis een boete van 15 subs. 3 dagen. Zonder dat daartoe een verkeersnood- zaak aanwezig was, reed de vlasser P. M. uit Zuiddorpe op 7 juni te Axel tegen een. andere auto op. De schade was slechts gering. De officier wilde echter rekening houden met het feit, dat verdachte, was doorgereden en eiste een boete van 30 subs. 6 dagen. Uit spraak 25 subs. 5 dagen. De schoenverkoopster R. van de B. uit Clinge werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot 25 subs. 5 dagen, om dat zij op 10 juni te Sluiskil bij het ach teruitrijden een andere auto had be schadigd. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3243 stuks. Weekaanvoer 4979. Vette koeien en ossen 200. Ge'oruiksvee Vette kalveren 400. Graskalveren 429. Nuchtere kalveren 699. Varkens 8. Lopers Biggen 73. Paarden 38. Veulens 14. Scha pen of lammeren 192. Bokken of geiten Si. Prijzen ln cents per kg. (resp. voor Ie. 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien 270—290 230—270 210—230 Vette kalveren 200—210 180—190 150—170 Slachtpaarden 230 210 180 Prijzen in per stuk. (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). Graskalveren 90 70 1000 Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koeien 700 600 500 Vaarzen 825 700 550 Pinken 525 450 375 Vette koeien: aanvoer als vorige week. han del kalm. prijzen onveranderd. Vette kalve- aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen prijshoudend, prima's boven notering. Gras- kalveren: aanvoer groter, handel stroef, prij- onveranderd. Nuchtere kalveren: aan- ruimer, handel stug, prijzen vooral niet hoger. Lopers en biggen: aanvoer iets meer, handel traag, prijzen constant. Slachtpaar den: aanvoer matig, handel stil, prijzen on veranderd. Schapen en lammeren: aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen scha pen stabiel, lammeren iets stijver. Kalf- en melkkoeien: aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen niet geheel prijshoudend- Vare koei- aanvoer even kleiner, handel matig, prijzen staande. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen als vorige week. VEILING GOES. 16 oktober. Export- en industrieveiling. Cox's Orange Pippin 1 85-90 69. 80-85 62—72. 75-80 66—74, 70-75 67—74. 65-70 61—66. 60-65 50—53, 55-60 33—37. 2 D 23—27. Alüngton Pippin 1 75-80 35. 70-75 35. 65-70 32—33. 65-65 26. 2 D 23. Glorie van Holland 1 85-90 38, 80- 85 39. 75-80 41. 70-75 41. 65-70 35, 2 D 29. Goudrenet 1 100-105 57. 95-100 56, 90-95 53— 54. 80-85 53, 75-80 50.15—50.50. 70-75 47. 65-70 41—42, 2 D 35, grof 41. Br. Hardy 1 80-85 74, 75-80 77. 70-75 75. 65-70 67. 60-65 58. D 55-60 41—42, D 50-55 28, 2 75-80 75. 70-75 72, 65-70 62—64, 60-65 52. Legipont 1 75-80 54, 70-75 58, 65-70 58, 60-65 54, 55-60 43. 2 D 21. Doyenne du Cornice 1 80-85 83. 75-80 89. 70-75 94, 65-70 89. 2 80-85 78. 75-80 81, 70-75 i—70 80. 2 D 71. Br. Alex Lucas 1 80-85 41, 75-80 47, 70-75 52. 65-70 45. 2 D 24. Con ference 1 65-70 52—55, 60-65 52—61. 55-60 41—58 2 70-75 48—52. 65-70 53—56. 60-65 49—54, 55-60 4046. 2 D 24. Div. appels val 20. gepl. kroet 23. St. Remy val 6.50, Div. peren kroet doordr. Bramen 2 118, 3 79. Totale aanvoer hard fruit 11.400 kisten. Gewone veiling. James Grieve 1 80-85 37 48, 75-80 4152. 70-75 44—50. 65-70 37—43. D 26—34, grof 20—32. fijn 1827. Ingrid Marie 1 85-90 44. 80-85 49. 75-80 52, 70-75 50. 65-70 42. 2 D 30. grof 35. fijn 19. Notaris appel 1 80-85 38, 70-75 35—39. Transp. de Croncels 1 75-80 44. 70-75 42. Cox's Orange Pippin grof 3452. fijn 18—26. Glorie van Holland grof 31—34, fijn 18—23. Alüngton Pippin grof 23—24. Goudrenet grof 35—39. fijn 31. St. Remy 1 65-75 24—26. 2 D 19. grof 24, fijn 15. Conference grof 3135. fijn 16—23. Br. Hardy grof 42—48. fijn 21—27. Doyenne du Cornice grof 3464. fijn 4056. Legipont grof 2830. fijn 14- Bonne Louisse 1 60-65 61—62, 55-60 57—58. 50-55 40—47, 2 D 27. grof 43. fijn 26. EIERNOTERING GOES. BEURSBERICHT GOES. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis ié. boerenschoon af boerderij f 26f 27 per 100 kg (zonder zaken. Tarwe, basis 17 id., f 29f 30.15 per 100 kg. Groene erwten, id-, f 38f 45 per 100 kg. Schokkers, f 45— f 54, per 100 kg. Bruine bonen, id., f. 75 f 90 per 100 kg. Capucijners. id., f 45—f 55. Karwijzaad. id., f 100—f 110 per 100 kg Aardappelen. Bintje. 35 mm opw„ binnen landse sortering f 10—f 10.75 per 100 kg. id.. 35 mm opw. export sortering, f 10.50—f 12 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrleh- ting, sorteerkoslen voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 3f 3.50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 14 k 15 cent per kg. afgestaart geleverd aan de sorteerinrichting. Hooi. Lucernehoo, geperst uit de ruiter f 145 f 150 per ton. Weïdehooi f 115—f 130 per ton. Dijkhooi f 105f 110. Veldbeemd, an dere beemdsoorten en raaigrassen f 60f 63. per ton. Roodzwenk f 50f 55 per ton. Gerstestro f 60f 65 per ton. Tarwestro f 45f 50 per ton. Erwtenstro f 100—f 105 per ton. Haverstro f 40f 45 per ton. VEILING STAYENISSE. Uien middel 20.80 Uien bonken 2019.20. Drieüngen 25.60. Pickles 24.80. Aanvoer 60 VEILING KAPELLE-BIEZEUNGE. 16 oktober. Bramen industrie 2 122. 3 72. Goudrenet 1 85 51—53.40. 80 5190—52.50. 75 5L20—51.80. 70 47 20—47.70. 65 40.93—51.20. 2 80 47. 2 75 48. 70 42. 65 39. 2 d 34. grof 38—39. fijn 30—31. Cox's Or. Pippin 1 80 71, 75 72—73. 70 74. 65 65. 60 53.10—53 40. 55 36— 37, 2 65 57. 60 49. 55 32. 2 d 24. grof 39. fijn 24. Bramley's Seedling 1 90 34. 80 38. 70 35. 2 90 35. 80 36. 70 32. 2 d 24. grof 24. Laxton Superbe 1 80 30. 75 35. 70 38. 65 37. 60 32. 2 d 24. grof 25. fijn 23. ElUsons Orange 2 75 35. 70 37. 65 36, 2 d 26. grof 25. fijn 23. Glorie van Holland 1 75 38. 70 41. 65 34. 75 32. 70 35. 65 27—32. 2 d 24—25. grof 26. fijn 23. James Grieve 1 70 43. 65 43. 2 d 34. Ingrid Marie 1 75 46. 70 49. 65 46. 2 d 30. grof 28. Alüng ton Pippin 1 80 31. 75 32. 70 33. 65 27. 60 24. 2 d 21. grof 22. Lombarts Calville 1 75 30. 70 31. 65 2 92. 75 27, 70 27, 2 65 25, 2 d 23, grof 24. fijn 22. Notarisappel 2 75 27. 70 29. 65 28, 2 d 24. grof 24. fijn 21. Grimson Cox's 1 75 69, 70 70, 65 62, 60 50. Nouveau Poiteau 2 65 i8. 55 10. 2d 6, fijn doordraai. Ponds- oeer 2 75 15. 65 16. 2 d 14. grof 12, fijn 9.50. Legipont 1 65 54, 60 52. 55 42. 65 48. 60 43. 55 33, 2 d 19. grof 28. fijn 14. Doyenne du Cornice 1 80 76. 75 84. 70 89. 65 85. 2 75 75. 70 79. 65 78. 2 d 60 69. 55 53. grof 62—63. fijn 43-46. St. Remy 1 75 23. 65 23. 2 d 17. fijn 9. Zwijndr. wijnpeer 60 21. 55 18, 50 17. 2 d 8.50. fijn 9. President Leoutruille 2 65 46. 60 37. 2 55 31. 2 d 8. Br. Hardy 1 75 75, 70 75. 65 67. 60 58. 2 70 72. 65 62. 60 48—51, 55 41. 2 50 27. grof 44. fijn 27. kroet 11. rijp 1 70 72, 65 66. 60 59. Br. Alexander Lucas 1 80 37. 75 44. 70 48. 65 42—43. 2 80 30. 2 75 37. 70 40, 65 35. 2 d 17. grof 19. fijn 12. Con ference 1 65 55. 60 62. 55 52. 65 52. 60 63. 55 58. 2 d 23. grof 34. fijn 19. rijp: 2 65 48. 60 47. 55 38. Br. Clairceau 1 65 22. 60 20. 55 18. 2 d 9.50. grof 11. fijn 6. Bonne Louisse 2 GO 56. 55 53. 50 36. 2 d 23. Trïomphe de Vienne fijn 14. grof 29—33. kroet 6.50. Kroet- appelen gepl. 24. val 19. Goudrenet val 25. VEILING KRABBENDIJKE. 16 oktober. Ingrid Marie 1 75-80 44. 70-75 50, 65-70 40. 2 D 27. Cox's Or. Pippin 1 80-55 59—71. 75-80 62—75. 70-75 63—76. 65-70 61—69. 60-65 51—57, 55-60 35—40. 2 D 21—24. 3 grof 42—51. Crimson Cox 1 80-85 69. 75-80 73. 70-75 75. 65-70 67, 60-65 52. 55-60 42. 2 D 18. 3 grof 52. EU. Orange 1 75-80 35. 70-75 38. 65-70 35. 2 80-85 27. 75-80 31. 70-75 38. 65-70 29. 2 D 2324. 3 gr. 24. James Grieve 1 75-80 41, 70-75 40. 65-70 41. 80-85 34. 75-80 39. 70-75 44 65-70 40. 2 D 32, Glorie van Holland 2 80-85 36. 75-80 36, 70-75 37. 65-70 35. 2 D 26. 3 grof 25. Div. appels fijn 23. kroet 23. val 18—20. Verpakte appels Cox's Or. Pippin 1 85-90 79. 80-85 87. 75-80 91. Peren: B. A. Lucas 1 80-85 33. 75-80 41, 70-75 46, 65-70 39. 2 D 16. 3 grof 26. fijn 15. Bonne Louisse 1 65-70 62, 60-65 62. 55-60 58. 50-55 42. 60-65 61. 55-60 56. 50-55 40, 2 D 27. 3 grof 41, fijn 27, kroet 7. Conference 1 65-70 48. 60-65 50. 55-60 47. 2 70-75 46. 65-70 45—51. 60-65 47—58. 55-60 42—48, 2 d 24—29. 3 grof 34. 3 fijn 16—22. kroet 6—8. Br. Hardy 1 75-80 70. 70-75 73. 65-70 68. 60-65 58, 2 D 37, 3 grof 41. 3 fijn 28, kroet 19. Legipont 1 70-75 55. 65-70 56. 60-65 54. 55-60 42, 2 70- 75 48. 65-70 51, 2 D 18, D. du Cornice 1 80-85 78. 75-80 85. 70-75 87. 65-70 82. 75-80 80. 70-75 82, 65-70 82, 2 D 63, 3 grof 54. 3 fijn 33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15