Het Wachten DE FRANSEN HOOFDPIJN ASPRO uos&j Veilig Normandië Slopi en La Madeleine Geen dividend bij Hooimeijer en Zn. KALONDJI IS IN KATANGA ZUIDAMERIKAANSE GAST. GEEN AFBRAAKVERSCHIJNSELEN MAAR GROEISTUIPEN IN A.R.P GOUDEN BLADZIJDE IN BOEK VAN DE JAZZ VOORGOED OMGESLAGEN WILT U MEER WETEN OVER BOCAL HAARDEN BON MAANDAG 15 OKTOBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 nAIVWWVWVWWVAniVVUWVMVVWVVVVWWVWWVVVVVVVWWUUVVVWWVVVVVVVVVIAIVVVVVVVVVI/VWWWWWWVVVWWWWWVWVVVVV JgBpf g JV' - JStkse&fit l! In het licht van de vroege morgen waren de Normandische stranden in mist ge huld. De buien van de vorige dag waren in een gestage motregen overgegaan, die alles doorweekte. Achter de stranden lagen de oude, onregelmatig gevormde velden, waar op talloze slagen waren geleverd en nog veel méér zou worden gevochten. In het huis van zijn moeder, op een heuvel die over het slaperige dorpje Vierville uit zag, stond de 31-jarige advocaat Michel Hardelay in de huiskamer voor het raam en keek door zijn verrekijker naar een Duitse soldaat, die op een dikke boeren- knol de weg naar de kust afkwam. Aan weerszijden van zijn zadel hingen verschei dene blikken bussen. Het was een bespot telijk gezicht: het massieve achterste van het paard, de dansende bussen, maar het gekste was wel de emmervormige helm van de soldaat! Terwijl Hardelay toekeek, reed de Duitser door het dorp, voorbij de kerk met zijn hoge slanke torenspits, tot bij de betonnen muur die de hoofd weg van het strand scheidde. Toen steeg hij af en greep alle bussen op één na. Opeens doken 'n stuk of drie, vier soldaten op geheimzinnige wijze tus sen de klippen en steile rotsen op, namen de bus sen in ontvangst en verdwenen weer. Met de overgebleven bus klom de Duitser over de muur en liep naar een grote, roodbruin gekleurde zo- mervilla, die omgeven was door bomen die aan weerszijden van de boulevard aan het eind van het strand stonden. Daar knielde hij neer en reik te de bus aan een paar wachtende handen, af komstig van iemand die zich in het souterrain van het huis bevond. Dit speelde zich elke morgen precies eender af. De Duitser was nooit te laat; altijd op dit tijdstip bracht hij de morgenkoffie naar het laatste huis van Vierville. De dag was nu begonnen voor de mannen in de kazematten op de klippen en in de gecamoufleerde bunkers aan dit einde van het strand een enigszins gewelfde strook zand, die er vredig uitzag en door de wereld de volgende dag als OMAHA-strand bekend zou worden, een van de twee Amerikaanse landingsstroken. weten dat het huis morgen op dinsdag 6 juni zou worden gesloopt. Om half 7 draaide Hardelay de radio aan om naar de B.B.C.-nieuwsuitzending te luisteren. Dal was verboden, maar evenals honderdduizenden Fransen trok hij zich niets van het verbod aan. Dit was óók een wijze van verzet. Toch reduceer de hij de stem tot gefluister. Zoals gewoonlijk las „Kolonel Engeland" Douglas Ritchie, die men als de spreekbuis van 't Opperste Hoofdkwartier der Geallieerde Expeditionaire Strijdmacht kende na het nieuws een belangrijke mededeling voor. „Vandaag, maandag de 5de juni", zei hij, „draagt de opperbevelhebber mg op het volgende te zeg gen: door middel van deze uitzendingen bestaat er nu een rechtstreekse verbinding tussen de opperbevelhebber en U in de bezette landen Mettertijd zullen er instructies van het allergroot ste belang worden gegeven, maar het zal niet mogelijk zijn die altijd op een van te voren aan gekondigd tijdstip te verstrekken; daarom moet U de gewoonte aannemen om altijd, of bij toer beurt met uw vrienden, op alle uren van de dag te luisteren. Dit zal niet zo moeilijk vallen als het klinkt..." Hardelay vermoedde dat de „instruc ties" iets te maken zouden hebben met de invasie. Iedereen wist dat de invasie op komst was. Hij i dacht dat de geallieerden daar, waar het Kanaal op zijn smalst was, dus bij Duinkerken of Calais, waar havens waren, zouden aanvallen. Maar zeker niet hier. E'en eind verder aan de kust, aan de rand van ■*-" Colleville, deed de 40-jarige Fernand Broeckx wat hjj elke morgen om half zeven deed: hy zat in zijn lekkende schuur met een afgezakte bril en met gebogen hoofd naast een koe en spoot dunne straaltjes melk uit de uier in de emmer. Zijn boerderij stond dwars langs een smalle modderige weg, bovenop een kleine heuvel nauwelijks 700 m van de zee verwijderd. Hij had reeds een lange tyd niet meer op die weg of op het strand ge lopen niet sinds de Duitsers weg en terrein hadden afgesloten. Hjj had nu al vijf jaar in Normandië geboerd. In de eerste wereldoorlog had Broeckx, die een Belg was, moeten toezien dat zijn huis verwoest werd. Dat had hij nooit vergeten. En in 1939, toen de tweede wereldoorlog uitbrak, had hij er dadelijk Michel Hardelay wist dat het precies 6 uur 15 zijn kantoorbaan aan gegeven en was hij met zijn /.m. was. Hij had het ritueel al vaak aanschouwd. De soldaat legde elke morgen drie kilometer af en Hardelay vond het altijd een nogal komisch j vrouw en dochter naar Normandië verhuisd, waar ze veilig dachten te zijn. 15 km verder, in de kathedraalstad Bayeux, zicht, deels omdat de soldaat er zo gek uitzag en maakte zijn knappe 19-jarige dochter Anne Marie deels omdat hij het vermakelijk vond, dat er van zich gereed om naar de school te gaan, waar zij de veel geroemde efficiency der Duitsers niet veel kleuteronderwijs gaf. Zij verlangde naar het eind terecht kwam, als het er alleen maar om ging de mannen in de bunkers van koffie te voorzien. Maar Hardelays geamuseerdheid droeg een grim mig karakter. Evenals alle Normantiiërs had hij de Duitsers lang gehaat en nooit zo fel als nu. Gedurende enkele maanden had Hardelay de Duitse troepen en bataljons dwangarbeiders zien graven, wroeten en gangen maken in het gehele rotsachtige terrein langs het strand en op de klippen aan weerszijden, waar het strand ein digde. Hij had gezien dat zjj een woud van ver sperringen in het zand plaatsten en duizenden dodelijke, gemene mijnen ingroeven. En dat was nog niet alles. Grondig methodisch hadden zy de rij aar ge roze, witte en rode zomerhuisjes en villa's, die aan de voet van de rotsen langs het strand lag, vernield. Nu waren er nog slechts 7 van de 90 over. Ze waren niet alleen gesloopt om het schootsveld der kanonnen te zuiveren, maar ook omdat de Duitsers het hout nodig hadden om hun bunkers mee te bekleden. Van de zeven huisjes, die er nog stonden, was het grootste een stenen huis, dat het gehele jaar bewoond kon worden het eigen dom van de familie Hardelay. Enkele dagen te voren had hij officieel aanzegging van de Orts- kommandant gekregen, dat dit huis zou worden gesloopt. De Duitsers vonden dat zij de stenen nodig hadden. Hardelay vroeg zich af, of misschien iemand op een of ander militair kantoor de order weer zou Intrekken. In sommige opzichten waren de Duit sers dikwijls onberekenbaar. Maar dat zou hy binnen 24 uur zeker weten: men had hem laten Weinig konden' de bewoners van het Normandische kustgebied vermoeden, dat binnen een dag hun steden en dorpen door lucht- en scheepsbombardementen tot gruis zouden zijn vermorzeld. van de dag, want dan begon de zomervakantie, die ze op de boerderij zou doorbrengen. Zij wilde morgen de tocht naar huis per fiets afleggen. En morgen zou ook een lange, slanke Amerikaan van Rhode Island, die ze nooit eerder had ont moet, daar aankomen; hij zou op het strand lan den, ongeveer op de hoogte van haar vaders boerderij. Met die man zou ze later trouwen. Langs de gehele Normandische kust ging ieder een gewoon aan het werk. De boeren werkten op het veld, ze verzorgden hun appelboomgaarden en hun wit-met-bruin gevlekte koeien. In de klei ne dorpen en stadjes werden de winkels geopend. Voor iedereen was dit een dag, die leek op elke andere dag gedurende de bezetting. Jn het gehucht La Madeleine, dat achter de dui nen en het uitgestrekte strand lag, dat spoedig als UTAH bekend zou staan, opende Paul Ga- zengel zoals gewoonljjk zyn kleine winkeltje en café, hoewel er bijna niets omging. Er was een tyd geweest dat Gazengel in zyn. on derhoud had kunnen voorzien toen verdiende hy niet veel, maar toch genoeg voor zyn vrouw Marthe, zyn 12-jarig dochtertje Jeannine en zich zelf. Maar nu was de gehele kuststrook afgeslo ten. De gezinnen, die pal aan de kust woonden ongeveer van de mond van de Vire (die vlakbij in de zee uitstroomde) tot waar het schiereiland van Cherbourg ophield waren geëvacueerd. Alleen zij, die boerderijen hielden, hadden mogen blijven. Het beslaan van de caféhouder hing nu af van zeven gezinnen, die in La Madeleine wa ren achtergebleven en enkele Duitse troepen in de buurt, aan wie hij gedwongen was te leveren. Gazengel zou graag zijn weggegaan. Terwijl hy in zijn café op de eerste klant zat te wachten, wist hij niet dat hij binnen 24 uur een reis zou ma ken. Hij en alle andere mannen van het dorp zou den worden opgepakt en naar Engeland worden gestuurd, ter ondervraging. Eén van Gazengels vrienden, de bakker Pierre Caldron, hield zich deze morgen met ernstiger problemen bezig. In de kliniek van dr. Jeanne in Carentan, 16 km van de kust, zat hij bij het bed van zijn 5-jarig zoontje Pierre, van wie zojuist de tonsillen verwijderd waren. Omstreeks het middaguur onderzocht dr. Jeanne de kleine Pierre opnieuw. „U hoeft zich over niets bezorgd te ma ken", sprak hij tot de bezorgde vader. „Het gaat best met 'm. U kunt 'm morgen mee naar huis nemen". Maar Caldron dacht even na. „Nee", zei hij. „Ik denk dat zyn moeder het prettiger zal vinden, als ik onze Pierre vandaag thuis breng". Een half uur later was Caldron, 'met de kleine jongen in zyn armen, op weg naar zijn huis in het dorp St.-Marie-du-Mont, dat aan het UTAH- strand lag, waar op D-Day de parachutisten con tact zouden maken met de manschappen van de 4de divisie. (wordt vervolgd) Van Holkema en Warendorf UWVVVWUVVVUWWVUVWVUVWAn/VVVVWVWUWIAM/VWVVWVVWVVfAIVVWVVUVWUVVWWUVVVUWVVUVUVVUWVUVUVUUUUVyAAAAA/UVVWUWVAfVUVWUVUWUV Hoogconjunctuur in de E.E.G. in 1963 ten einde Do meeste aanwijzingen voor de eco nomische ontwikkeling in Europa hou den voor 1963 een einde ln van de thans heersende hoogconjunctuur in de Euro pese Economische Gemeenschap. Naar de mening van de E.E.G.-commissie kan de economische expansie echter toch be trouwbaar worden genoemd. De vice- resident van de E.E.G.-commissie, Ro ert Marjolin, deelde dit mede op een persconferentie in Brussel. De beschuit- en koekfabriek a. Hool- meyer en Zonen N.V. in Barendrecht zullen over 1961 geen dividend uitke ren, hoewel er een bestuursvoorstel was van vyf procent in aandelen uit de agio-reserve, waarmee men op symboli sche wijze uiting wilde geven aan het feit het dieptepunt, als een gevolg van de Hille-transactie te zijn gepasseerd. De aandeelhoudersvergadering gaf ech ter do voorkeur aan dividcnd-passerlng. „Schathst" voor onderoriwikkelde lalden Prof. dr. j. Tinbrgcn heeft gepleit voor het instellen an een „internatio nale schatkist" all onderdeel van een krachtiger en niftr consequente poli tiek voor de liulp hn de onderontwik kelde landen. In een voordracht tr gelegenheid van het tienjarig bestan van het „In stitute of Social Styles" in Den Haag verklaarde hij, dat dit internationale fonds zou moeten VSrden bestemd voor 'o in de vorm vy schenkingen. De !.-leden zouden Har rato van hun bijdragen aan de Wfeldorganisatie gel den voor dit fonds eschikbaar moeten stellen. De schcnkiqen uit de interna tionale schatkist zoden moeten wor den bestemd voor pojecten waarvoor geen steun voor besaande organisaties als het „internationfe agentschap voor ontwikkeling" van het Internationale Monetaire Fonds ka worden verkre gen. Een boer in Jouc-EJjui, in West-Frank rijk. is door wespen dodgestoken toen hjj bij het ploegen een wipenncst verstoorde. De man werd vele m^n jn zyn hals ge sloken en stikte. Albert Kalondji, die zichzelf tot koning van de Kongolese diamantprovincie Zuid-Kasai heeft uitgeroepen, is in Elisabethstad aangekomen, nadat hij uit de macht der centrale regering A/VWWVWWVWUVUWWVUWWU neem 'ASPRO' 'Aspro- bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. 2 'ASPRO'5 -en ttifeïtioeeb fit.' „REGERINGSSTEUN VOOR ONTWIKKELINGSARBEID VAN PARTICULIEREN" Naar de mening van een studiecommis sie behoort het ontwikkelingswerk in dc achterblijvende landen, voortkomende uit particulier initiatief, door de staat te worden gesteund. Zo'n beleid is in de huidige mondiale verhoudingen conse quent. De nood eist immers de inscha keling van alle krachten, terwijl juist op het gebied van de ontwikkelingshulp in zijn sociale, educatieve culturele en maatschappelijke aspecten het particu lier initiatief zeer vruchtbaar werkzaam kan zyn. Dit staat in het rapport, dat de com missie aan het partijbestuur van de Ka tholieke Volkspartij heeft toegezonden. De commissie werd gevormd door lui tenant-generaal b.d. Th. E. E. H. Ma tron, G. Gielen, mej. mr. J. C. H. H. de Vink, C. F. Kleisterlee, pater Th. Stel tenpool S.V.D., pater dr. mag. J. G. Stokman O.FM., mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst en mr. J. Th. M. de Vreezen. Zij komt tot de conclusies, dat er een vertegenwoordigend orgaan van het particulier initiatief in Nederland moet komen. Voorts suggereert de com missie een aantal nadere regelingen, die noodzakelijk zijn bij een te voeren subsi diebeleid. Tenslotte worden door de commisise enige opmerkingen gemaakt over het niet beperken van de hulp van regeringswege tot financiële bijdragen. De regering zou belemmeringen kunnen wegnemen, die het ontwikkelingswerk bemoeilijken, en zij zou maatregelen kunnen treffen, opdat het werk de opti male ontwikkelingskansen worden ge geven. Het hierboven afgebeelde dier, beiconer van het reptielengebouw van de dierentuin van Antwerpen, roept bij ons de herinnering op aan een vuur- spuwende draak, zo bekend dank zij de Chinese gravures. Het gaat hier om een hagedis, een zeer grote hagedis, die hier zijn lange gespleten tong uit steekt: de Teju, (Tupinambis teguixin Linnaeus)). De Teju komt voor in Uruguay, in Brazilië en in Guyana. Het dier heeft de gewoonte zijn eieren te leggen in termietennesten, waarvan het de opening eerst vergroot, en deze daar achter te laten. De termieten herstéllen zo spoedig mogelijk de geleden schade. Het uitbroeden van de eieren heeft plaats door de warmte in het termietennest. WWWWWUVUWWUVWWUVWWlAAAAn/WUVtAAAn/l/UWWVi VOORZITTER DR. BERGHUIS: Gunstig oordeel over kabinet- De Quay (Van onze parlementaire redacteur) Het was te verwachten, dat de voorzitter van de Anti-Revolutio naire Partij, dr. W. P. Berghuis zaterdag in Utrecht in de rede, Waarmee hij het partijconvent van de A.R.P. opende, aandacht zou schenken aan de moeilijkheden, die, men op het ogenblik in eigen gele deren ondervindt. Hij heeft dat in derdaad gedaan en wel op een uiterst voorzichtige en enigszins bedekte wijze. Hij erkende dat er in de laatste paar jaar nog al onstuimige dingen in de a.r.p. zijn gebeurd. Hij noemde het ont staan van dë kabinetscrisis in december 1960 en het in het afgelopen jaar door de a.r.. gevoerde Niêuw-Guineabeleid. Er is by tijd en wijle nog al wat deining over ontstaan in eigen kring en er is daardoor soms ook bij niet weinigen on gerustheid gerezen over het welzijn van de partij, aldus dr. Berghuis. Schrikachtig Men is de laatste tijd in Antirevolutio naire kring wat schrikachtig geworden •en dat werkt ook door, aldus de heer Berghuis, op punten zoals bijvoorbeeld ten aanzien van het niet-terugkeren van bepaalde kamerkandidaten. Door dit al les was hij echter allerminst bezorgd en pessimistisch over de toekomst van de A.R.P. en van de christelijke politiek. Als men beweert, dat de A.R.P. in een crisis verkeert, dan wilde de heer Berghuis dit alleen zo verstaan, dat de partij bezig is zich te ontworste len aan de verstarring die haar in de eerste jaren na de tweede wereldoor log bedreigde. En dat zij bezig is de bocht te nemen naar de tijd, waarin de antirevolutionairen zeer reëel leven en waarin zij zich met dezelfde geestelijke opdracht als die van het verleden naar de toekomst richt. Wat thans in de a.r.p. in beweging ïl, zijn geen afbraakverscliijnselen, maar groeistuipen. Moeilijkheden zijn daarvan de begeleidende verschijnselen. De heer Berghuis deelde mee, dat hij uitvoerig met prof. Zijlstra had gespro ken over diens voornemen geen politieke functie meer te aanvaarden. Hij respec teerde zijn beslissing en sprak de hoop uit dat prof. Zijlstra de A.R.P., wanneer de gelegenheden ziel zal kunnen dienen. zijn kiezers over de gehele lijn iets „my thisch" hebben, vond hij. Gunstig oordeel De balans opmakend van de werk zaamheden van het kabinet-De Quay kwam de heer Berghuis tot een gun stig oordeel. De drie christelijke par tijen hebben het goed met elkaar kunnen vinden. Over de liberale medewerking was hij minder tevreden. Men wist niet altijd waar men met de V.V.D. als rege ringspartij aan toe was: Aan speculaties over een toekomstig deelnemen van de P.v.d.A. aan de rege ring wilde hij niet meedoen. Wel wilde hij tenslotte zeggen dat indien het even tueel die kant zou opgaan en dus in fei te het eerste na-oorlogse bewind zonder socialisten reeds na vier jaar zou eindi gen, dit |n wezen zou wijzen op een po litieke mislukking van het regeren zon der socialisten en op een bijzondere en wellicht onevenredige versterking van de positie van de Partij van de Arbeid. Begrip van Leopoldstad was ontsnapt. Volgens een Katangaanse woordvoerder verwacht men, dat een 100.000 vluchte lingen hem naar Katanga zullen volgen. Verleden week werd gemeld, dat Ka- londji uit huisarrest in Eakwauga, de Dc antirevolutionaire partüvoorsitter hoofdstad van Kasai, was ontsnapt. Zijn zette verder uiteen dat de A.R.P. bij de regime is door het Kongolese nationale I kamerverkiezingen van 1963 met ver leger omvergeworpen schillende lijstaanvoerders zal uitkomen. vei geworpen. |Een jamjelyke lijstaanvoerder moet voor slissing van minister Van Aartsen om zich niet meer voor een politieke functie beschikbaar te stellen. De heer Van Aartsen had hem verzekerd dat hierbij van enig restant van gepikeerdheid we gens de woningbouw-kabinetscrisis van 960 op geen enkele wyze sprake is. REGELING ONTSLAG AFGEKEURDE MILITAIREN De minister van defensie heeft bepaald, dat de vrijwillig dienende militairen van de koninklijke landmacht, die in vredes tijd nog in administratieve functies nut tig werkzaam kunnen zijn, in dienst gehandhaafd kunnen blijven. Een uit zondering op deze regel zal worden ge maakt ten aanzien van hen die zijn af gekeurd wegens gebreken waarbij hand having in de militaire dienst gevaar voor eigen of andermans gezondheid zou opleveren en voor de afgekeurden die er de voorkeur aan geven ontslagen te worden of met hun toestemming reeds eervol ontslagen zijn- Met inachtneming van het vorenstaande worden de na 1 januari 1962 wegens medische ongeschiktheid verleende ont slagen ongedaan f Een en ander is meegedeeld in de com missies A (officieren) en B (onder officieren) en overige militairen bene den de rang van tweede-luitenant voor georganiseerd overleg in zaken van be lang voor de rechtstoestand van de mili tairen van de koninklijke landmacht en van de koninklijke luchtmacht. Een en ander brengt geen wijziging in het ont slagbeleid ten aanzien van militairen van 50 jaar of oudere leeftijd, die in verband met hun leeftijd niet meer ten volle voor de dienst geschikt kunnen worden geacht. Ex-marinier Condron, die in communis- lisch-China verkoos te blijven toen hij in de Koreaanse oorlog krijgsgevangene werd gemaakt, is vrijdag in gezelschap van zijn Frans-Chinese vrouw en zijn tweejarig zoontje in Engeland teruggekeerd. Bourbon Street is dood langs de gevels streel den, voor zy hun ver overende tocht over de gehele wereld begon nen, is sinds enkele weken praktisch uitge storven. Op 24 september gin gen een aantal strip tease nachtclubs in de zo roemruchte straat in de Franse wijk van het oude New Orleans voor goed dicht. Jim Gar rison, de nieuwe pro cureur voor dit stads gedeelte, heeft in augustus het bevel hiertoe gegeven waar door een punt is gezet achter meer dan een halve eeuw jazz-histo- rie. Kroegjes, waar de New Orleans stijl werd ge boren, moesten worden gesloten. Gemakkelijk ging het niet. Een aan tal arrestaties moest worden verricht en vijf bedrijfjes moest men tot sluiting dwingen. Jerome Conforto, de voorzitter van de bond van nachtclub-eigena ren in de Franse wijk, wist de reden van Gar rison's oorlogsverkla ring aan Bourbon Street niet te noemen. Naar het schijnt willen de leden van de bond nu tonen wat de stad zonder Bourbon Street nog is. In deze straat waar eens Louis Armstrong speelde, waar de jazz tot leven kwam en waar door street-para des een eigen sfeer werd geschapen, heer ste voortdurend een carnavalssfeer. Badend in neon-licht vormde Bourbon Street een gastvrije fuik voor hen die over een welgevul de beurs beschikten. Zeelieden, toeristen, beatniks, kunstenaars en politici kochten hier vermaak. Maar ook de gene die financieel niet in deze groep paste, kon er met volle teu gen genieten al was het dan niet op de eerste rang. Want de grootste attractie werd niet ge vormd door de danse ressen, ook niet door de keur van drankjes en lekkere hapjes, die te kust en te keur in de obscure .knijpjes' voor handen waren en zelfs niet door de jazz* maar de mensen vormden hier het meest verma kelijke object, dat er te vinden was. Van negen uur 's avonds tot het gelcraai van de hanen de nieuwe dag aankon digde, kon men in Bourbon Street over de hoofden lopen. Mensen gekleed in Dior's nieuwste creaties, men sen in spijkerbroeken en op sandalen, die hier allemaal een paar uur intens kwamen leven, om te ky'ken en om te worden bekeken. Zij de den gek. dronken of ge woon in een historische omgeving waar de at mosfeer van de jaren twintig nooit van wij ken had geweten. Maar nu is dit alles verleden tijd. De clubs zijn gesloten, de sfeer is opgelost en met het water van de Mississip pi naar het onbekende verdwenen. Slechts een paar res taurants en een hand jevol bars zyn nog open. Al Hirt, een auto riteit op het gebied van New Orleans jazz speelt bijna zonder pu bliek. Dat is byna nooit voorgekomen. De straat is dood. New Orleans ligt er ontluis terd by nu een tijdperk in de geschiedenis van de jazz voor altyd is afgesloten. over prijzen, typen, capaciteiten en uit voeringen? Vraag dan door middel van de antwoordkaart onze gratis kieuren- folder aan. AAN BECKING BONGERS N.V. TE ULFT 1 kleurenfolder Na m- E~2S Adres: Woonplaats: JAARDEN' VAN BECKING BONGERS N.V. ULFT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7