K.N.G.V. wil greep op de massa weer terugkrijgen Zeeuwse titel op 10 km voor Mulder (Dynamo) Jeugdselecties kwamen tot goede prestaties Strijd om damtitel Krabbendijke-reserves sloegen Heinkenszand Volle winst voor Tjoba op A.L.O. Swift-nederlaag bij Regenboog Sporttoto BOULANGER WERELDKAMPIOEN NA ZEGE VAN SCH0LTE OP VERVEST Middelburgers dicht bij puntenverdeling s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1962 ZEBRA-KRINGRAAD VERGADERDE IN GOES Het K.N.G.V.-bestuur wil een reorganisatie invoeren met een tweeledig doel: niet alleen willen de bestuurders van het gymnastiekverbond het turnpeil (spe ciaal dat van het keurturnen) opvoeren, maar ook willen zü de greep op de massa weer terugkrijgen. Het K.N.G.V.-bestuur wil trachten het internationale peil weer te bereiken, alsmede de gymnastiek zoveel mogelijk te verbreiden, door het instellen van speciale secties: voor keurturnen, turnen en gymnastiek. Nadat deze voorstellen zaterdagmiddag in Goes door de kringraad van de Zeeuws- Brabantse turnkring besproken zijn besloten de kringraadsleden er tijdens de bondsvergadering hun -fiat aan te geven. In de rondvraag wilde VTV Vlissin- gen nadere bijzonderheden vernemen over een advertentie in het turnblad over de aanstelling van een leider en leidster voor het keurkorps. Uit het antwoord van voorzitter Ossewaarde bleek, dat keurkorpsleider Mijnsber- gen er mee op wil houden. Öm nu ieder de gelegenheid te geven te solliciteren is een advertentie ge plaatst. De heer "Ossewaarde gaf toe dat verzuimd is de assistenten: Jan de Keijzer voor de heren en Nel Fritz voor de dames, van één en an der op de hoogte te brengen, maar dit verzuim zal goedgemaakt worden voor zover dit nog niet gebeurd is. VOLGEND JAAR CURSUS KLEUTERGYMNASTIEK Tijdens de kringraadvergadering deelde voorzitter H. Ossewaarde voorts mee, dat 't ZEBRA-bestuur volgende winter wil starten met een leidstercursus voor kleutergymnas- tïek. De kringraadsleden achtten het ver heugend, dat -nn er vooral aan dacht wordt besteed aan het keur turnen de jonge jeugd ook (en met recht) mag rekenen op aan dacht. Ook door de reorganisatievoorstellen zal niet alleen meer de nadruk op het keur turnen worden gelegd. Vooral dank zij de gymnastieksectie wil mén de greep op de massa terugkrijgen. Het plan is speciale groepen te vormen, die alleen maar gymnastiek beoefenen en zich niet met wedstrijden, vaardigheidsproeven enz. bemoeien. In dit verband wil men ook trachten de vele aparte groepjes, die nu onder leiding van gymnastiek leraren oefenen, naar de gymnastiek verenigingen te trekken, waartoe voor hen aparte gymnastiekstof ingevoerd wordt. De kringraadsleden achtten het in dit verband gewenst, dat de KNGV-. bestuur zich tot de bond van m-o.-lera- ren wendt, temeer omdat zij van me ning waren, dat men met deze ..club jesvorming" de goede zaak niet dient. In zijn openingswoord had de voorzitter er op gewezen, dat de kring een goed seizoen achter de rug heeft. Dank zij de totogelden konden er meer technische cursussen worden gegeven, terwijl de contacten met andere kringen verste vigd konden worden, terwijl en en vigd werden. Voorts vroeg hij bijzonde re aandacht voor de voorturncursus die goed kader moet opleveren waar aan thans reeds 50 turners en turnsters deelnemen. Tijdens de behandeling van de agen da voor de bondsraadvergadering werd kritiek geleverd op het turn blad. Het. zou aantrekkelijker moe- Wel gevolg Op een vraag uit de vergadering deel de de heer Ossewaarde mee, dat het niet de bedoeling is om ook de vereni ging in secties te splitsen. Overigens achtten verschillende leden dit in de naaste toekomst wel een logisch gevolg van de veranderingen ïn de landelijke bond. De heer Ossewaarde achtte zeer zeker de mogelijkheid aanwezig om in de ZEBRA-kring geschikte keurturners en keurturnsters bij elkaar te brengen. Dammer H. J. Masselink heeft in de openigsronde van het zaterdag in 's- Gravenpolder gestarte toernooi om de Zeeuwse hoofdklastitel voor een klin kende verrassing gezorgd door routinier J. Louwerse te verslaan. Louwerse ca pituleerde na een minder goede voort zetting in het eindspel, die op een miszet leek. Opvallend was de partij tussen vader Jan en zoon Gerrit Blom, die na 12 mi nuten reeds tot remise besloten. De ge broeders Jan en Frans Blaas vochten een ferme partij uit, maar ook hier was het resultaat remise. Johan Lere liet geen steek vallen: in een eindspel van zes tegen zes schijven speelde hij zo subliem, dat hij er E. A. Schuitema één afhandig maakte en de partij won. De resultaten in de le klas waren normaal, hoewel Nico van Eenen- naam en C. W. van Damme een uit stekende partij speelden. Het leek er op, dat Van Eenennaam met de winst ging strijken, maar Van Dammes routine vormde een tegenwicht voor het materieel overwicht van zijn te genstander, zodat er toch nog een re mise uit de bus kwam. Bij de je'""1 kwamen Piet Allaart en Nico Tr; per tot de mooiste partij. De uitslagen luiden: hoofdklas: Jan Blom—^Gerrit Blom 11, J. BlaasF. Blaas 11, E. A. Schuitema—Joh. Lere 02, J. LouwerseH. J. Masselink 0 2; le klas: H. de Vlieger—A. Francke 2—0, C. J. HollestelleJ. de Wolff 2— 0, N. van EenennaamC. W. van Dam me 1—1, P. CoppoolseIz. op 't Hof 0—2, J. HoumesA. A. v. d. Mark 2- 0. De partijen F. GrevingaJ. C. Nijs- sen en J. B. ParinussaJ. Houmes wer den met goedkeuring uitgesteld, terwijl Blankenburgh niet op kwam dagen te- fen Van der Mark. eugdklas: W. Dekker—B. Tramper 2— 0, N. C. MeliefsteJ. Schout 2—0, M. G. BrasserH. Tramper 20, C. Al laart—N. Tramper 1—1, F. de Haas— N. Hulshof 2—0. In een openingswoord wees dambond- voorzitter M. F. de Jonge op de minder nette manier van doen van sommige spelers, clie menen zonder kennisgeving verstek te moeten laten gaan. Hij achtte dat, terwijl wedstrijd- en competitïelei- der P. Goedbloed toch voor een over zichtelijk rooster zorgt, vooral niet pret tig voor de tegenstanders. JO DE ROO-JO CAPTEIN VERLOREN IN BRUSSEL De Belgische renners Emiel Daems en Bob Lelangue hebben zaterdag in het sportpaleis van Brussel een Iandenom- nïum BelgiëNederland gewonnen. De Zeeuw Jo de Roo en Jo Captein be haalden in de vier manches 6 V2 pnt., de Belgen S'/z. sprint leverde een puntenverdeling Lelangue laatste 200 meter in 12,2 sec- won vóór Captein, De Roo en Daems, zodat beide teams 1% punt kregen. De puntenwedstrijd over 15 ronden met drie klassementen was voor De Roo en Captein met 16 punten, de beide Bel behaalden 14 punten. België daarentegen won de Australische achtervolging. De tien ronden gingen in min. 50 sec. Nederland had er 2 min. 1 sec. voor nodig. De 10 km achter dernies tenslotte leverde eveneens een Belgische zege op. Het resultaat was hier: 1. Daems in 10 min. 5 sec., 2. Le langue op 1 meter, 3. Captein op 3 me ter en 4. De Roo op 25 meter. Hoek won voor de le klas competitie van het Zeeuws zaterdagvoetbal met 3-1 van S.V.D. Hier ondernemen de Zeeuv;s- Vlamingen een aanval op het Beveland- se doel. (Foto P.Z.C.) ten zijn hetgeen niet mogelijk is, omdat de oplaag te klein is en het zou automatisch volgens de ZE- BRA-kringraadsleden aan de leden toegestuurd moeten worden. Contri butieverhoging er voor achtte de ver gadering niet de gewenste weg. De afgevaardigden naar de bondsrnad- vergadring zullen er „een balletje' over opgooien. Over de samenwerking met de katholie ke gymnastiekbond kon voorzitter Osse waarde nog geen mededelingen doen. hoewel hij meende die van goede aard te mogen beschouwen. Hij voegde er aan toe, dat de christelijke bond er nog niet zo „warm" voor is. Werkprogramma Ruime aandacht wer^ deze middag ver volgens besteed aan het ontwerp-werk- programma voor 1962-1963. Dit pro gramma, dat op de jaarvergadering vastgesteld wordt, vermeldt dan: 13 ok tober: start cursus ritmische gvmnas- tiek, 24 november: verenigingswedstrij den te Goes, 15 december: meisjeskam pioenschappen 12-15'jaar (Souburg): 1£ januari: kringkampioenschappen toe- stelturnen jongens en junioren (Breda) 2 februari: jaarvergadering Goes; 9 fe bruari: krïngkeurkampioenschappen turnsters en jeugdturnsters (Goes), 16 februari: kringkeurkampioenschappen turners en jeugdturners (Yerseke of Souburg), 23 maart: districtswedstrij den jongens en junioren (Sas van Gent of Breda); 6 of 20 april: examens voor- keurturnen, 28 april: finalekampioen schap KNGV jongens en junioren; in mei: 3-kringenwedstrijd, bonds wandel tochten adspirantendag vanaf 12 jaar, juni: jeugddag, beneden 12 jaar. Verder zal nog beslist worden GV wordt 6 oktober gehou- Een moment uit de volleybalwedstrijd, waarin de dames van E.V.V.C. Vlissin- gen gewikkeld waren. (Foto P.Z.C.) BILJARTTITEL KADER 71-2 SCHOLTE LEVERDE BEWIJS TOT BESTEK TE BEHOREN Laurent Boulanger is de nieuwe wereld kampioen anker kader 71/2 en daarmee is de titel, die de naar de rijen der be roepsspelers overgegane Emile Watf ord op zijn naam had sedert 1959 in Belmë gebleven. De lange typograaf uit Luik, die reeds eerder tweemaal het Europees kampioenschap in deze spel- soort won, toonde zich in een spannen de finale veruit superieur over de Fransman Grivaud. Veel heeft Boulan ger, ondanks zijn machtsvertoon in dit toernooi te Oberhausen, waaruit hij on geslagen te voorschijn is gekomen, by het behalen van zijn titel te danken ge had aan de Nederlandse vertegenwoor diger Henk Scholte. Deze bezorgde Boulangers grootste ri vaal en in het pure kaderspel technisch BIJ AFWEZIGHEID HEIN CUJE Niemand kon hem bedreigen CAS MULDER van „Dynamo" uit Middelburg is zaterdagmiddag in Vlissingen na een eenzame race tegen de klok Zeeuws kampioen geworden op de tien km. Geen ogenblik is zijn zege in gevaar ge weest Gelijkmatig zijn rondjes draaiend stevende Mulder bij afwezigheid van Hein Cujé re gelrecht op de titel af en ging na 31 min. 41.6 sec. over de eind streep. Zeven atleten gingen zaterdagmiddag de sintelbaan aan de Baskensburg- weg van start voor de titelstrijd, die ge organiseerd was door de v.s.v. „Mara thon" in Vlissingen, namelijk Cas Mul der, Hans Bostelaar, Rini Mondeel, Wim Back en Dick Jeras (allen van Dyna mo), J. Zuijderveld van Excelsior '55 Ad Bouwens van Marathon. Als tweede achter Hans Eostelaar spurtte Cas Mulder van de start weg. Twee ronden bleef deze situatie gehand haafd voorop Hans Bostelaar, daar achter Cas Mulder, dan Zuijderveld en daarachter de resterende vier. In de derde ronde trok Mulder resoluut Bos- telaar voorbij om daarna de leiding niet meer uit handen te geven. Gedubbeld ijn rondjes te min- 35 over de 3 km, daarna zakte Mulder iets terug: 15 min. 55 over de 5 km. Met een achterstand van 5 tot 6 se conden op zijn schema bleef hij tegen stander na tegenstander passeren en in de 21e ronde moest ook Hans Bostelaar die lang weerstand had geboden eraan geloven. Met een verwoede eind sprint toog de Dynamo-atleet op de finish af om precies volgens schema de race te beëindigen. Hans Bostelaar moest zijn tweede plaats, die hij onbe dreigd scheen binnen te halen, in de laatste anderhalve ronde toch nog af staan. Zuijderveld lag tot in de 23e ron de ongeveer 200 meter op hem achter, maar begon er in de laatste ronden zo hard aan te trekken, dat hij in de laat ste meter nog kans zag Bostelaar die even had stilgestaan omdat hr kramp had te passeren; 33 min. 51. sec. voor Zuijderveld en 33 min. 52.3 voor Bostelaar. De vierde plaats was voor Ad Bouwens in 35 min. 27.2 sec.; vijfde werd Rini Mondeel in 36 min. 26.8 sec.; 6 Wim Back in 37 min. 29.5 sec.; 7 Jeras in 37 min. 51.8 sec. Regelmatig begon hij draaien steeds ve op de rest van het veld om tenslotte zelfs al zijn tegenstanders te dubbe len. Het ging hard in het begin: 9 ongetwijfeld zijn meerdere, zyn landge noot Jos Vervest, een nederlaag, Vervest van de beslissende finale hield. Scholte zelf, die de pech had op een tot aller verrassing in een „uitschie ter" zeer sterk spelende Galvez te stui ten, door wie hij werd verslagen en vlak daarop aangeslagen door deze nederlaag tegen Boulanger moest aantreden, eindigde tenslotte achter het Belgische duo op de derde plaats. Een zeer eervol resultaat in dit gezelschap, waarin de Duitsers Rudolph en Eiter, noch de Zuidamerikanen Girves en Igle- sias Diaz een rol van betekenis konden spelen. Vrijdagavond toonde Henk Scholte zich eindelijk in zijn ware gedaante- De Belg Jos Vervest, die tot dan toe het sterkste spel' had laten zien en nog ongeslagen was, trad liy met een grimmige trek om de mond te gemoet, fel belust op de overwinning om daarmee het bewijs te leveren tot 's werelds beste kaderspelers te behoren. Het is een prachtige demon stratie van de Eindhovenaar gewor den, waarin hy niet alleen in het pure kaderspel zyn meesterschap, maar ook zijn veelzijdigheid bewees wanneer de moeilijke problemen om een oplossing vroegen. Zaterdag ging hij door:'de tot op dat moment nog ongeslagen leider, de Fransman Jacques Grivaud, viel 's mid dags als slachtoffer van de nu met groot zelfvertrouwen en in grote vorm spelende Scholte. Zoals tegen Grivaud met een serie van 163, een juweeltje van kaderspel, stal hij 's avonds de show met een slotserie van 164 tegen de vol komen kansloze Duitser Joachim Eiter. De eindstand van het toernooi luidt als volgt: p. car. brt. h. s. alg. g. 1. en wereldkampioen OM WERELDTITEL Volleybalteams niet succesvol De Nederlandse heren-volleybalploeg is de strijd om de wereldtitel, die zater dag in Rusland begonnen is, weinig suc cesvol begonnen. Tegen de eerste te renstander, de Russen, werd het een 3 l nederlaag met de setstanden 150, 154 en 156, waarna de Nederlanders ook hun meerderen moesten erkennen in China, dat met 3—1 won (159, 15 7, 12—15 en 15—10). De Nederlandse dames leden eveneens een nederlaag te gen Rusland (30), maar wonnen met dezelfde cijfers van de Westduitse meis jes. De Nederlandse heren hebben tegen de Russen vrijwel geen kans gekregen. On danks het vaak knappe blokkeren van de Nederlanders scoorden de Russen met hun keiharde smashes vele punten In hun sterkste opstelling traden de Russen de ploeg van coach Van Zwee- den tegemoet. De wereldkampioenen ZEEUWS ZATERDAGVOETBAL Nieuwland meerdere van Col. Boys: 1-4 De Krabbendijke-reserves lopen nu toch echt wèl met enorme plan nen rond en zij blijken daarbij heel wat in hun mars te hebben ten einde die plannen uit te voeren. Want in de thuiswedstrijd van zaterdag versloegen de Bevelan ders het bezoekende Heinkenszand toch echt niet de eerste de beste gedecideerd met 60. Onge slagen voert Krabbendijke H thans de 2e klas B aan. In de 2e klas A was er eveneens een be langrijk treffen en wel tussen Nieuwland en Col. Boys. De Wal- cherse ploeg die geen veld be schikbaar heeft en nu zijn thuis wedstrijden ook „uit" moet spelen won en ook hier waren de cij fers duidelijk: 41. In de le klas ging er slechts 1 wedstrijd door: die tussen Hoek en SVD, waarbij de Zeeuws-Vlamingen met 31 de -s bleven. In de hoogste afde ling is de stand nu: 2 16—23 L 9—24 Nieuw- weer 2e Wolphaartsdijk 5 10 4 SVD 6 10 5 Yerseke in 5 0 14 In 2A dus forse winst vo land. Serooskerke werd n nadat het altijd lastige duel tegen Arnemuiden H met 42 gewonnen was. De resterende drie ontmoetin gen eindigden alle gelijk, met dezelf de cijfers 2—2. Dit resultaat kwamen overeen: Middelburg VI en Kloetin- ge, Zld. Sport VI en VCK n, Veere en Oostkapelle. Waardoor de rang schikking er als volgt uitziet: Nieuwland Serooskerke Col. Boys Kloetinge Oostkapelle VCK H Arnemuiden H Middelburg VT Veere Zld. Sport VI Meeuwen VCK Kapelle Hoek AZW n Kats Bruse Boys 5 5 0 0 10 24- 5 4 1 0 9 18—10 5 4 1 0 9 21—16 6 4 0 2 8 23- 5 2 1 2 5 13—14 5 2 0 3 4 11- 5 1 0 4 2 14—18 hadden niet het minste respect voor het beslist goede spel van de Nederlanders. Nadat de eerste set met 150 verloren was gegaan kwam de Oranjeploeg tot beter tegenspel. Zeer regelmatig gingen echter ook de tweede en derde set ver loren. Bij Nederland waren aanvoerder Goedhals en Oosterbaan de beste spel lers- Het Nederlandse damesteam heeft even min tegenstand van betekenis kunnen bieden. Met 30 (setstanden 154, 15 —6, 152) werden de Nederlandse da mes weggesDeeld. Tegenover de Russinnen geleken ohze meisjes fragiel en ofschoon zij tech nisch en taktisch goede dingen deden, bleken de Russische dames vooral aan het net bijzonder sterk. Boulanger 15 2400 91 137 26.37 2. Vervest 13 2207 73 154 30.23 3. Scholte 12 1970 72 179 27.36 Grivaud 10 2060 107 137 19.25 Girves 6 1894 127 121 14.91 6. Eiter 6 1594 132 91 11.69 7. Rudolph 5 1715 115 168 19.05 8. Galvez 5 1833 111 166 16.51 9. Diaz 0 1192 139 77 8 57 Het algemeen gemiddelde van de Belg Jos Vervest (30.23) betekent een nieuw wereldrecord. Het oude record stond sedert 1959 op naam van zijn landge noot Wafflard. Het toernooigemiddelde bedroeg 17.38. OOST-DUITSLAND WON VAN ROEMENIE: 3-2 Het Oostduitse voetbalteam zegevierde in Dresden met 32 over Roemenië. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van de Oostduitsers. Schouwen haalde 4-1 achterstand in In een aantrekkelijke wedstrijd tussen de jeugdploegen (spelers tot 23 jaar) van Scnouwen-Duiveland en Noord- cn Zuid-Beveland in het sportpark Bannink te Zierikzee, werden de puntjes broeder lijk verdeeld. Deze puntenverdeling gaf de krachtsverhouding in het veld vrij goed weer. De Bevelanders vertoonden in de eerste helft het beste spel- Schouwenaren zorgden in de tweede helft voor een verrassende repliek. In Hontenisse won de selectie van Zeeuwsch-Vlaanderen in een goede par tij met 53 van Walcheren. De Bevelanders werden kort na het be gin in de verdediging teruggedrongen, waarbij zij kort achter elkaar een vijf tal corners moesten toestaan. Deze le verden echter niets op. In de 13e minuut ondernamen zij een snelle aanval over de linkervleugel, waaruit midvoor C. de Groot (Goes) de score opende. In de 17c minuut was de balans weer in even wicht, toen A. Rijnberg (Burgh) een voorzet van Goossens (Renesse) laag en onhoudbaar inknalde. De Bevelanders kregen daarna vooral dqor het betere plaatsen, een veldoverwicht. In de 21e minuut brak A. Debbaut (Luctor) door cn via Bijdevaatcs handen ging de bal achter de lijn (12). Spil Slager (Brouwershaven,) viel kort hierna met een knieblessure uit, waardoor Schouwen-Duiveland voorlopig niet tien man verder moest spelen. Forse nederlaag voor Animo ALLEEN TJOBA heeft in de lan delijke korfbalcompetitie voor een Zeeuwse zege gezorgd. In de uit wedstrijd tegen ALO kwam de ploeg uit 's-Heer-Hendrikskinde- ren tot een weliswaar benauwde maar toch kostbare 54 zege. In de le klas trad promovent Swift uit Middelburg aan tegen het ge degradeerde Regenboog en moest met een eervolle 75 nederlaag de terugreis aanvaarden. Veel minder goed verging het echter het Sou- burgse Animo, dat een forse 82 nederlaag moest incasseren bij PAMS. REGENBOOG-SWIFT 7-5 DE DORDTSE leiders zijn heel dicht bi een tweede verliespunt geweest. Wam hadden de Zeeuwen in de slotfase van deze snelle en fris gespeelde wedstryd niet te veel geforceerd, waardoor de zuiverheid van de combinatie verloren I ging, dan hadden de Swiftianen de 75 achterstand zeker nog kunnen inlopen. Nu hadden ze dat geluk niet; toch was er nagenoeg geen verschil in sterkte tussen beide ploegen te ontdekken. Aan vallend werd er vele malen sterk ge speeld. Swift nam de leiding toen Ineke Ver meulen een fraai opgezette aanval suc cesvol afsloot. Binnen de minuut was een verdedigingsfout echter fataal voor de Middelburgers. Dank zij het uitste kende werk van het middenvak werd Regenboog nu wat sterker, maar weer nam Swift een voorsprong. Na een goe de combinatie met Wim Brevet" zorgde Jan Maljers voor 12, maar weer was het binnen de minuut gelijk. Nadat Re genboog een strafworp gemist had, gaf Chris van Leerdam zijn ploeg opnieuw de leiding (23). In de 35e minuut kwamen de Dordtenaren echter weer op gelijke voet, toen zij een strafworp be nutten Na de thee waren de eerste aanvallen voor de Zeeuwen. Weer nam Swift de leiding, door Bert de Vries, maar nog maals duurde dat maar heel kort Bin nen de minuut was het 44 en toen moest de Swiftdefensie ervaren, dat foutjes in die formatie zeer duur kun nen zijn. Het kwartet maakte er twee en dat betekende 64 voor Regen boog, dat nu gevaarlijker werd en de voorsprong tot 74 opvoerde. Swift gaf zich echter niet gewonnen en in de 33e minuut reduceerde Harmen de Ru via een strafworp de achterstand tot 75. Fel streed Swift in de resterende 12 minuten voor het gelijke spel, dat binnen bereik was, maar niet bereikt werd om dat het teveel forceerde. A.L.0.-TJ0BA 4-5 Tjoba houdt de strijd aan de kop goed vol, daar de Zeeuwen de volle winst uit kroeg Houteka- 4 2 0 10 24—12 119 18— 8 8 13—12 7 16—11 7 14—18 5 14—14 5 13—17 3 12—17 3 8—16 3 6 4 0 2 6 2 3 1 6 3 12 6 13 2 6 2 13 6 114 6 114 6 0 3 3 In 2B bleef Rillandia H na een 63- zege op Kloetinge Et de Krabbendijke- reserves goed volgen. Tern. Boys H won met 74 van Hoek Ef. Krabbendijke H 5 5 0 0 10 275 Rillandia H 5 4 0 1 8 21—13 Heinkenszand 5 3 11 7 1717 Z aamslag 5 3 0 2 6 1413 Beren 4 2 11 5 167 Tern. Boys II 5 1 2 2 4 2122 Wemeldinge II 5 1 0 4 2 722 Kloetinge H 6 1 0 5 2 1826 Hoek H 6 1 0 5 2 1430 Alleen aan (op In 3A is RCS IV alleen aan de leiding gekomen. Nadat het vorige week Beve landers klopte, was nu de Kamperland- ploeg op zijn beurt te sterk voor het eveneens nog ongeslagen Wissekerke (52). RCS IV zelf had weinig moeite met Oostkapelle n (1—7). Serooskerke ,-erloor met 42 van Meeuwen II, Col. Boys n versloeg Veere n met 20 Vlissingen VI bleef goede vietde door met 0 van VCK n te 6 6 0 0 12 54— 4 6 5 0 1 10 51—10 6 5 0 1 10 40—14 6 4 1 1 9 23—17 6 2 1 3 5 19—20 6 2 0 4 4 18—28 6 2 0 4 4 9—31 6 114 3 12—31 6 1 0 5 2 1432 6 0 15 1 5—58 RCS IV Bevelanders Wissekerke Vlissingen VI Meeuwen n Col- Boys EI VCK IH Oostkapelle Et Serooskerke H Veere H In 3B nam Tern. Boys III na een 40- 2 op Waarde H de leiding op zich, daar Zaamslag n zich de voet dwars ge zet zag door SVD EI (43). AZW EU behield de aansluiting na een 40-over- winning op Heinkenszand II. een felle strijd tegen de groen- witten. Al direct na de uitworp hadden dc Zeeuwen eèn achterstand te pakken, daar in de eerste minuut een ver schot van de thuisclub doel trof (10). Tjoba zat echter niet bij de pakken neer maar succes bleef vooreerst uit. In de 30e mi nuut kwam echter de gelijkmaker: Leen Engelse onderschepte in het middenvak keurig een bal, plaatste deze naar de vrijstaande Hans Oele onder de korf, die geen fout maakte (11). Nog voor de rust maakte ALO uit een strafworp 21. Na de hervatting maakte Adrie Kors- tanje uit een mooie doorloopbal 22 cn toen was weer alles mogelijk. In deze leriode miste ALO een misschien wol icslissende strafworp. Toen verhoogden de Zeeuwen echter het tempo en dit bracht hen succes. Het waren Leen Engelse en Rien Steenhardt, die beiden uit een doorloopbal wisten te scoren (4—2). In de volgende opstelling scoorde Ina Verburg, traditiegetrouw, weer een doel punt met een ver schot, waarmee Tjoba op 52 kwam. Nu verslapte het spel iets, waardoor dc thuisclub na 16 minuten nog op 53 kon komen. Fel werd er nu gevochten om het volgende doelpunt, dat enige minuten voor tijd voor de Hagenaars met een ver schot tot stand kwam. Het einde was zeer spannend, doch hierna werd er niet meer gescoord. Na een half uur mer (Wemeldinge) een uitstekende pass, waardoor hij vrij voor doel kwam en de stand op 13 bracht. Kostense (Bruse Boys) kwam hierna de Schouwse ploeg completeren. Hoewel de eilandbewoners na de hervat ting veelbelovend begonnen, wist Beve land in de 9e min. uit de lopen tot J4» toen Debbaut na een snelle doorbraak scoorde. Ondanks deze achterstand lieten Schouwenaren zich allerminst intimide ren. Plotseling ging het combineren hen beter af. In de 16e minuut wist Goos sens (Renesse) op de rechtervleugel door te breken, waarna hij met een scherp schot doelman Van Wingen pas seerde (24). Even later ging Rijnberg op de linkervleugel op handige wijze .langs een aantal tegenstanders en hij plaatste naar Van Dijke (Duiveland), die hard inknalde (34). De Bevelanders werden nu geheel in de verdediging teruggedrongen. De Marco (Goes) moest zelfs driemaal op de doellijn koppend redding bren- In de 34e minuut kwamen beide par tijen naast elkaar, toen Goossens met een kopbal, uit een voorzet van Rijnberg, het fraaiste doelpunt van de wedstrijd scoorde (4 4). Kort hierna blies de scheidsrechter voor de laatste maal. De tweede helft moest namelijk na 35 rrünuten afge broken worden, omdat de Bevelan ders de boot moesten halen. Z.-Vlaanderen-Wakkeren De eerste aanvallen in de tweede wed strijd waren voor de Zeeuws-Vlamingen en keeper De Ridder (Zeeland Sport), moest al dadelijk handelend optreden bij schoten van Blok (HVV) en Van Waterschoot (Hontenisse). Reeds na 5 minuten hadden deze succes door een vergissing van stopper Ilutteling (Zee- laudia), die linksbinnen Haak (AZW) met een doelpunt wist af te straffen. Weer vijf minuten later was het de zelfde speler, die uit een voorzet van linksbuiten Van Waterschoot het twee- do doelpunt maakte. Walcheren wist zich echter na deze doelpunten enigszins aan de druk te ont trekken en kwam enkele malen zeer ge vaarlijk voor het doel van Verpoorte (Axel). In de 15e minuut moest hij voor een schot van Houte (VCK) capituleren (21). Hoewel Zeeuwsch-Vlaanderen sterker bleef, maakte Walcheren toch gelijk: 22. Dat de Zeeuws-Vlamingen nog juist voor de rust een voorsprong konden nemen, kwam doordat bij een doorbraak van Lambert (Vogelwaarde) keeper De Ridder geen andere mogelijk heid meer zag dan Lambert bij de be nen te grijpen. De door scheidsrechter Riemens toegekende strafschop moest tot driemaal toe door Lambert worden overgenomen wegens het vroegtijdig uitlopen van doelman De Ridder. Deze wist beide eerste penalty's te keren, maar voor de derde moest hij capitule ren: Na de rust was er een enigszins ge- lijkopgnande strijd te zien, met Wal cheren iets in de meerderheid. D( Zeeuws-VIaamse defensie niet Buijs- rogge (HVV), do Smet (Spul) cn Geelhoed (Terneuzen toonde in de- zo periode van uitstekende kwaliteit to zijn- Walcheren kwam in de 20e minuut weer gelijk. Rechtsback Euijsrogge trapte fi naal over de bal heen en Overbeeko (RCS) kreeg vrij spel en ging alleen op doelman Verpoorte af, die geen kans kreeg (33). Vijf minuten later was het Zeeuwsch-Vlaanderen, dat een voor sprong nam, een mooie hakbal van Lam bert kwam bij Haak terecht, die geen moeite had om te scoren (43). Wal cheren zette nog alles op alles om de achterstand weg te werken, maar toen door een mooie pass van De Nooijer rechtsbuiten Saaman (Steen) 53 op het scorebord bracht, was de strijd ge streden. Tern. Boys EH Spui II Zaamslag II AZW IH SVD II Waarde n Beren n Heinkenszand II 5 4 0 1 8 22—11 4 3 1 0 7 22—11 4 3 0 1 6 20— 4 4 3 0 1 6 17— 9 5 3 0 2 6 24—18 5 1 0 4 2 8—23 5 0 14 1 9—27 4 0 0 4 0 5—24 Ook Riïlandia m blijkt in 3C heel wat van plan, want het nog ongeslagen 's- Heer-Hendrikskinderen moest de eerste nederlaag incasseren (63). Waarde volgde op de voet, daar AKF's eerste duel een 3O-nederlaag opleverde. Ka pelle H komt fiks op schot, hetgeen Bevelanders n moest ondervinden (91). Borssele versloeg Krabbendijke IH met 73 en Wolphaartsdijk II won het hekkesluitersduel van Nieuwdorp II met 21. Rillandia m Waarde Hendrikskinderen Borssele Kapelle H Bevelanders II Wolphaartsdijk II Kloetinge H3 Krabbendijke III AKF Nieuwdorp H 5 0 0 12 31— 7 5 5 0 1 10 34— 5 4 3 0 1 5 3 0 2 6 3 0 3 6 2 0 4 6 2 0 4 3 10 2 5 10 4 10 0 1 4 0 0 4 5 20—11 17—12 5 16—18 4 8—25 4 9—36 2 10— 8 2 11—17 0 0—3 0 3—17 In de 3e klas D nam SKNWK, dat met WIK n niet de minste moeite had (14—1) weer wat afstand van zijn be lagers, waarvan Bruse Boys II met 5=4 van Zwaluwen won. SKNWK 6 5 0 1 10 40—10 Bruse Boys II 6 3 1 2 7 2915 Zwaluwen 6 2 2 2 6 1917 WIK II 6 0 15 1 8—54 België-Nederiand i X Leeuwarden-Hilversum X 't Gooi-Heerenveen X Zwartemeer-H. V .C. t X A.G.O.V.V.-N.O.A.D. 7 X Baronie-Vitesse 6 X B.V.V.-Zwolse Boys 7 X Tubantia-Oldenzaal *8 X E.D.O.-Graafschap 1 X S.V.V.-K.F.C. 10 X Alkmaar-Xerxes X J.O.S.-R.C.H. 1) X Longa-Z.F.C. 11 X PJB.C.-Stormvogels H V.S.V.-Wilhelmina 11 1 6 11 16 26 2 7 17 22 27 3 jer 13 18 23 28 4 14 19 -V S 10 15 20 30 De sporttoto van dit weekeinde heeft de 703.982 deelnemers kennelijk vele moeilijkheden bezorgd. Zondagavond om negen uur waren er pas zes meldingen van 12 goede uitslagen, terwijl zich nog geen „poolers" met foutloos ingevulde kolommen hadden gemeld, Er waren ook betrekkelijk weinig (16) kandidaten voor de extra prijs der 5 gelijke spelen. De totale inzet bedroeg ditmaal 858.053 gulden; de eerste, tweede en extra-prijs beliepen resp. 155.736, 84.948 en 42.474 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4