PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PERSONEELSGEBREK SCHEPT PROBLEMEN OP NIEUW-GUINEA De Gaulle pleegt chantage" Bannelingen vielen op Cuba weer haven aan Interne verbindingen bijzonder slecht Indiase militairen slaags met Chinezen Heroriëntatie over Zeeuws fruitcorso zal noodzakelijk zijn Spoorwegongeluk in Polen 28 doden GROEIEND SNELVERKEER EIST SNELLE AANPASSING IN STEDEN n Gay Mollet Prikkel Financiële basis moet steviger worden Vandaag... 205e jaargang - no. 240 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde en P. B. den Boer. Adjunct: W. de Pagter. Hoofdredacteuren: W. Leertouwer en Vliss ngen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (bj.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. Zienkzee: red. tel. 2426, adm. tel. 2094. Adv.pr. 27 ct per mm. Min. per adv. 4,— Ingez. med. 3 x tarief. Kleii Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week 8,00 per kw.; fr. per post 8,25 per kw. Losse nummers 15 cent. Bureaus: 2078/3169, adv. 2375), Goes: Grote Markt 2 tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: tel. 2116; Ine adv. (max. 8 regels) 25 ct per regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct meer. Giro 359300 P.2I.C., Middelburg. Donderdag 11 okt. 1962 Zeeuws predikant voor r.-k. klas Pagina 7 VREES VOOR STAMOORLOGEN Na de moeilijkheden met de elektriciteitsvoorziening in Hollandia, waardoor het berichtenverkeer met het buitenland ernstig werd gestagneerd, kan men thans van Hollandia uit weer normaal enige uren per dag met Nederland telegraferen. De interne verbindingen op het eiland zijn evenwel vaak nog bijzonder slecht. Zo is telefoonverkeer tussen Hollandia en Biak reeds sedert enige tijd nagenoeg niet mogelijk. De oorzaak hier van is de gebrekkige personeelssituatie. Vele P.T.T.-kantoren in plaatsen buiten Hollandia zijn de laatste dagen door het vertrek van Nederlanders onderbezet en soms zelfs geheel onbezet. Ook is er vaak geen personeel voor de nodige onderhouds- en repara tiewerkzaamheden, waardoor de laatste tijd tal van verbindingen slechter zijn dan ooit. Ook op het gebied van de burgerluchtvaart dreigt het personeels gebrek thans ernstige vormen aan te nemen. De vliegvelden van Sorong, Manokwari en Merauke zyn thans geheel verstoken van luchtverkeerleiders. Daar ook de havenmeesters zyn vertrokken, worden alle gronddiensten thans verricht door vrijwilligers, die vaak veel moeten im proviseren om het vliegverkeer moge lijk te maken. Op de verkeerstoren op het vliegveld van Biak werken nog vijf Nederlandse militairen als luchtverkeersleiders, maar ook zij zullen binnen enkele weken moe ten vertrekken. Nu daar dagelijks DC-8 vliegtuigen van de K.L.M. niet Neder landers vertrekken, vele V.N.-vliegtui- gen tientallen landingen uitvoeren, en sinds kort <">k de Indonesische lucht- vaartonden ing Garoeda twee keer per week van Djakarta naar Biak vliegt, werkt men op de verkeerstoren van Biak onder hoogspanning. Aangenomen wordt, dat binnenkort In donesisch personeel voor de burgerlucht vaart naar Nieuw-Guinea zal worden ring om kleine ongeregeldheden te voor komen. De deskundigen zyn daarom ernstig gaan vrezen dat de stamoorlogen die tijdens het bestuur van de Nederlan ders nagenoeg waren uitgebannen, weer zullen opleven. Een oorlogje tussen twee stammen in de Baliemvallei van vorige T echnici Voor de scheepvaart hebben de Indone siërs reeds een aantal vakmensen naar het eiland gezonden. Behalve scheeps- werktuigkundigen zyn (laarby haven meesters voor de havens van Sorong, Manokwari en Merauke. De "UNTEA heeft dankbaar gebruik gemaakt van het aanbod dat de Phi- lippijnse regering enige tijd geleden heeft gedaan om voor Nieuw-Guinea technici beschikbaar te stellen. Bin nenkort zullen uit Manilla ongeveer 20 radiotechnici en telegrafisten ver trekken om bjj de UNTEA te werk te worden gesteld. Waarschijniyk zullen deze Philippino's worden ver spreid over heel Nieuw-Guinea om het berichtenverkeer gaande te houden. Posten verlaten Nu de Nederlandse bestuursposten in geheel Nieuw-Guinea steeds meer ver laten raken is ook het toezicht op de Papoea's sterk verminderd Een groot aantalbestuursambtenaren dat op de buitenposten dienst deed, is niet vervan- De IJ-oever in Amsterdam zag er woensdagochtend in de mist schilder achtig wit.... week is volgens mensen die jarenlang in de binnenlanden hebben gewoond, dui delijk te wijten aan het feit dat te wei nig leidinggevende ambtenaren in het gebied aanwezig zijn. In Hollandia zijn daarop dagelijks meer geruchten in omloop geraakt over stam oorlogen in de binnenlanden, maar mede door de slechte verbindingen is niemand in staat de geruchten te bevestigeh of te ontkennen. Zendelingen en missionarissen sloten de kans op liet opnieuw uitbreken van stamoorlogen op ~rote schaal bepaald niet uit nu vele jestuursposten nage noeg geheel zyn uitgestorven. SCHERMUTSELINGEN DUREN VOORT Bij gevechten 11 chinezen gedood of gewond Achtentwintig mensen zijn om het leven gekomen toen de exprestrein die van Warschau op weg was naar Gliwïce, dinsdagavond te Pjotrkow ten zuidwester van Warschau, met volle vaart inreed op een aantal uit de rails gelopen spoorwagons. 62 mensen werden gewond. Voor zover tot nu toe bekend zijn er geen buitenlanders omgekomen. Volgens het Poolse persbureau Pap is bij het eerste onderzoek gebleken dat er in het gebied, waar het ongeluk is gebeurd, op diverse plaatsen scheuren in de rails zaten. Hulpploegen moesten acetyleenbranders gebruiken om de slachtoffers te bevrij den uit de hopen verwrongen yzer en staal. Het blad van de Poolse communistische party „Tribuna Ludu" zegt dat de drie ontspoorde wagons losgeraakt waren van een andere exprestrein, die van Gli- wice op weg was naar Warschau. Het communistïsch-Chinese pers bureau „Nieuw China" heeft mede gedeeld, dat gisteren bij gevechten met Indiase troepen 11 Chinese grenswachten zijn gedood of ge wond. De gevechten zoudeii gister morgen zijn uitgebroken bij het oostelijke deel van de grens tussen China en India en nog steeds voorfc- iuren. In hetzelfde gebied zijn vol gens „Nieuw China" onlangs vijf andere Chinezen gedood bij ge vechten met Indiase troepen. Dinsdag gaf de Indiase premier Nehroe de luchtmacht opdracht waakzaam te zijn in het grensgebied met China om de Chinese troepen, die over de MacMahon- lyn zyn getrokken zonodig te verdry- ven. Initiatief „Nieuw China" zei gisteren voorts: „de agressieve Indiase troepen, die onrecht matig het Tspedong-gebied, dat ten noorden van de zogenaamde MacMahon- lijn by het oostelijk deel van de Chine- grens met India ligt, zyn binnenge drongen, zijn thans de rivier de Kechi- lang overgestoken. Zij hebben zich hier op meer dan een week voorbereid". De Indiase troepen zouden het initiatief heb ben genomen en de Chinese grenswach ten hebben aangevallen, waarna zij nieu we stellingen in het gebied betrokken. Twee jongens uit Oost-Berlijn ontsnapt Twee 15-jarige Oostberlynse jonf zijn dinsdag door het Berlynse prik draad gekropen. Zij zyn niet opgemerkt door de grenswachten en kwamen onge deerd in Wcst-Berlyn aan. Drie vluchtelingen die de rivier de Spree omstreeks middernacht over trachtten te zwemmen werden gesnapt door com munistische patrouilles in boten. Zij werden gevangen genomen. Korte tijd later hoorde men een serie van ongeveer zestig schoten. Communistische grens- sen met het opschrift: „ryksgrens wachten zijn gisteren begonnen aan de oostzijde van de muur borden te plaat verboden te passeren". 0 De Spaanse ex-diplomaat Julio Ayuso, die in 1959 lot acht jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is vrijgelaten, zij het dat hem een beperkte verblijfplaats is aangewezen. Ayuso, die secretaris van de Spaanse ambas sade in Genève was, werd in 1959 naar Ma drid ontboden en gearresteerd op beschuldi ging een van de oprichters te zijn van het volksfront voor de bevrijding", een verbo den organisatie. Toen hij voor het militair hooggerechtshof terechtstond werd Ayuso verdedigd door Gil Robles. COMMISSIE ONDERZOEKT INCIDENTEN BIJ ONTGROENING De rector magnificus van de universiteit van Amsterdam, prof- dr. J. Kok, heeft gistermorgen de senaat van het Am sterdamse Studentencorps ontvangen en deze medegedeeld dat hy in overleg met de procureur-generaal te Amster dam en met de vereniging van reünisten van het A.S.C- een commissie heeft in gesteld die op korte termijn rapport zal uitbrengen omtrent de gebeurtenissen die zich tijdens de afgelopen groentijd van het A.S.C. hebben voorgedaan. Deze commissie bestaat uit mr. H. G. Stibbe, advocaat-procureur te Amster dam, mr. D. Giltay Veth, raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam, mr. J. Heintz, rechter in de arrondisse mentsrechtbank, mr. H. W. P. de Vries substituut officier van justitie, dr. N. Lubsen, arts te Amsterdam en als secre taris de heer J. C. Posch, oud-lid van de senaat van het A.S.C. In afwachting van dit rapport zullen nog geen bijzondere maatregelen wor den getroffen. De senaat van het A.S.C. heeft de rector magnificus toegezegd in grijpende wyzigingen in het ontgroe ningssysteem te zullen ontwerpen, zo dat gebeurtenissen als thans zijn voor gekomen niet meer zullen plaatsvinden. In het Wester-station van Boe dapest ontspoorde een uit tien wa gons bestaande lege trein. Een van de wagons belandde zelfs in zeer druk was. De zware wagen de hal, waar het op dat moment boorde zich door de buitenmuur en bleef half in het station en half daarbuiten steken. „Anders chaos in 1980" Pleidooi voor aanbrengen „vangrails" De aanleg van autosnelwegen maakt moderne stedelijke ver- keersvoorzieningen dringend nood zakelijk. Daartoe zullen voor alle grote en middelgrote steden zodanige ver keersplannen moeten worden op- "1, dat reeds een chaos in 1980 kan worden ondervangen. De kosten van uitvoering dezer plannen zullen goeddeels door het rijk moeten worden gedragen. Gebeurt dit niet op redelijke termyn, dan zullen de rampen in de steden met meer dan een half mil joen inwoners niet te overzien zijn. Deze verklaring werd gisteren in Arn hem tijdens een regionale verkeerstech nische leergang afgelegd door de heer A. G. M. Boost, directeur wegen en ver keer van de A.N.W.B. De heer Boost grondde zijn stellingen op een verkeerstechnische studie van 47 Europese steden, waarbij Amsterdam, Rotterdam en Den Haag inbegrepen, uitgebracht op een internationale ver keerstechnische leergang in Salzburg, die verleden maand gehouden werd. Deze broodnoodzakelijke verkeersvoor- zieningen in steden met een half miljoen inwoners en meer vergen grote offers aan doorbraken, ongelykvloerse kruisin gen en voldoende toegangswegen in en door agglomeraties. Chaos „Indien de regering niet snel beseft, dat de begroting van verkeer en wa terstaat een belangrijke post voor het financieren van deze stedelijke ver- keersvoorzieningen moet gaan bevat ten, dan zal het stadsverkeer binnen een tiental jaren uitgroeien tot eer chaos, waarvan de tegenwoordig* spïtsuurdrukte nog slechts een zwak ke afschaduwing zal zijn", zo voor spelde de heer Boost. Indien het plan van tweeduizend kilo meter autosnelweg in 1970 verwezen lijkt is, dan zal by de huidige stand van zaken het lokale, stedelyke wegenstelsel niet in staat zijn stromen van bereken de veertig- tot vijftigduizend motorvoer tuigen per etmaal te ontvangen en te verwerken. Het is hoog tijd, dat de centrale over heid dit inziet en dat ze maatregelen neemt om de bestaande achterstand in te halen. Anders wordt de zaak, ook in economisch opzicht, desastreus, zo zeide de heer Boost. Opnieuw hield deze internationaal be faamde verkeersdeskundige een klem mend betoog over de noodzaak van ge leideconstructies op middenbermen van autosnelwegen. Berekeningen en praktijkproeven bewe zen duidelijk, dat op autosnelwegen met tienduizend of meer voertuigen per dag ;eleideconstructies zeer aanzienlijk tot le verkeersveiligheid bijdragen. Doorschieten'9 Uit Duitse waarnemingen op snelwe gen met gemiddeld 36.000 voertuigen per etmaal bleek, dat het aanbrengen van geleideconstructies bij ongeluk ken het aantal licht gewonden deed dalen met twaalf procent, het aantal zwaar gewonden met dertig procent en het aantal doden met 22 procent per jaar. Aantoonbaar is, dat deze daling hoofdzakelijk te danken was aan het voorkomen van „doorschie ten" van middenbermen naar tegen gestelde rijbanen. De A.N.W.B. acht het dringend nodig, dat in ons land eveneens op wegen met tienduizend voertuigen of meer per dag en middenbermen van minder dan twaalf meter breedte geleideconstructïes worden aangebracht. De kosten van dit „afdempen" van het aantal catastrofale ongelukken bedra gen minder dan vyf procent van de prijs van de aanleg van wegen. Dit is volgens de heer Boost een te verwaarlozen fac tor, indien by nieuwe wegenbouw met minder grond dan tegenwoordig middenbermen volstaan kan worden. Guy Mollet, socialistisch oud-pre mier, heeft president de Gaulle gisteren op een gemeenschappe lijke persconferentie van de op positiepartijen die de regering- Pompidou vorige week vrijdag ten val brachten, beschuldigd van chantage door met aftreden te dreigen indien het Franse volk bij de stemming van 28 oktober „neen" antwoordt op zijn plan tot verandering van de grondwet. Aftreden zou „een nieuwe grondwetsschending" betekenen, aldus Mollet. Zoals bekend, wil de Gaulle voortaan verkiezing van het staatshoofd recht streeks door het volk, in plaats van via een kiescollege. Mollet zei dat het voorstel het gevaar van dictatuur en burgeroorlog meebrengt en dat de oppositiepartijen „de democratie de burgervrede" verdedigen. De persconferentie, die werd gehouden nadat de parlementsverkiezingen op 18 en 25» november waren bepaald, stond onder leiding van Paul Rey- naud, conservatief voormalig pre mier en een der voorvechters van de oppositie tegen de huidige voorstel len van de Gaulle. Hij zei dat „alle takken van de grote republikeinse familie, van socialisten tot conserva tieven" op de persconferentie waren vertegenwoordigd. De laatste tijd komt hier en daar de vraag weer in discussie of aanran dingen en aanverwante euveldaden niet in de hand worden gewerkt doordat daarover berichten worden opgenomen in de dagbladen. In de wereld van de dagbladpers is men er echter allerminst van overtuigd, dat een feitelijke be richtgeving een slechte invloed zou uit oefenen. Vaak is hier immers sprake van een complex van oorzaken, waarbij aan een krantebericht zeker geen over wegende rol moet worden toebedeeld. Aan de andere kant heeft publikatie juist een goede uitwerking: het publiek is gewaarschuwd. hetgeen meer dan eens tot gevolg heeft gehad, dat meer aangiften van delicten volgden. Betrok kenen hadden aanvankelijk een te begrijpen, maar in'feite verkeerde hou ding de politie niet in hun geval ge mengd, maar toen hun was gebleken dat er meer slachtoffers waren, was men alsnog tot aangifte overgegaan. Er mag hier bovendien wel op worden gewezen, dat in deze we reld wel andere (en fellere) prikkels bestaan dan een mededeling over een vergrijp. Daar zorgt de reclame-business wel voor. Het lijkt er veel op, dat een artikel pas kan worden verkocht als in de propaganda een flinke scheut sex ïs gemengd. De erotiek speelt in de recla me een niet geringe rol, waardoor aller lei op zichzelf onschuldige zaken een flinke veeg hebben meegekregen. Een van de opvallendste voorbeelden daar van levert de Amerikaanse pocketbook- industrie: standaardwerken uit de we reldliteratuur b.v., in een goedkope uit gave herdrukt, krijgen bij de Amerika nen een 'omslag, die ;ereert dat het j^AHtlijK boekje op elke blad zijde pure pornogra fie bevat. Er wordt flink gewerkt met blote of bijna blote juffrouwen, terwijl het echter in feite om een boek gaat, waaruit men bij wijze van spreken het meest ingetogen gezin enige uren bij het haardvuur kan voorlezen. Sex en zonde zijn de elementen, die er tegen woordig onvermijdelijk bijhoren als het er om gaat bepaalde zaken aan te prij zen. Vooral de filmindustrie weet in dit verband van wanten, niet alleen in Ame rika, maar ook in ons eigen nette landje. tver het laatste heeft niet zo heel lang geleden het Haarlems Dagblad niet onvermakelijke beschouwing gegeven, waarin een bloemlezing was opgenomen van Nederlandse filmtitels en aanbevelingen, een fraaie ruiker in één week byeengeplukt. Hier volgt het boeket: „Een meisje wordt aangerand, Onder verdenking van zedenmisdrijf, Spaanse driften, Primitieve driften, Zon der zeden of moraal. Een pyjama voor twee, Onteerd, Zondige vrouwen. Mis daad en striptease. Slavinnen voor de Oriënt, Spel in de nacht, Terugkeer naar het dorp der zonde, Uit angst voor de schande. Jong maar geraffineerd, en tenslotte Baby's groeien niet aan bo men". En dan is nog niet gesproken over de bybehorende plaatjes, die een Ov.' opvallende gelijkenis vertonen met die van de omslagen van de Amerikaanse pockets. Overigens is ook hier in vele gevallen de inhoud van de film hele maal niet in overeenstemming' met de vrij zotte aankondiging. Waar het ons echter om gaat is het onmiskenbare feit, dat de mens van tegenwoordig voortdurend is omringd met teksten, mededelingen, aanprijzingen en afbeel dingen, die op erotisch-overspannen fi- paald delict. bericht over een be- damse justitie streng gaat optre den tegen de bedrijvers van aanrandin gen. Dit nu lijkt ons een heel wat bete re aanpak van het hier aan de orde zijnde probleem dan een andere bericht geving in en door de dagbladen. Een za kelijke vermelding van het delict is juist noodzakeiyk: het publiek dient immers te worden ingelicht en zal mede daardoor tot waakzaamheid worden ge bracht. En daarmee is de politie weer gebaat- M „Alpha 66" weer actief Russen zouden bij gevecht zijn gedood „Alpha 66" een te Miami in de Ameri kaanse staat Florida, gevestigde orga nisatie van Cubaanse uitgewekenen in de Verenigde Staten, heeft gisteren in een „oorlogscommuniqué" meegedeeld "Itien tot 25 man dat een vijftii i sterke groep Cubanen maandag de Cubaanse haven Isabela de Sagua heeft aangevallen, „waarbij twintig vijanden, onder wie Russen, werden gedood". De Cubaanse opstandelingen wisten, met buitgemaakte wapens, Miami weer te bereiken. Enkele van hen werden ge wond, doch geen gedood. In de bekendmaking van „Alpha 66" wordt nog gezegd dat Isabela de Sagua werd verdedigd door Cubaanse militie en Russen. Het vooryaamste doelwit van de aanval werd gevormd door een kamp, waarin zich leden vein de com- MAIWVVVVVVVlMAA/VVWVWVUVUWt/VVVVWUWfUVWVUVWUVVWtAAAMAA/VVWWUVUWVUWV PRINSES BEATRIX BIJ GALA PREMIÈRE „DE LANGSTE DAG" Prinses Beatrix, de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, en vele diplomaten en hoge civiele en militaire autoriteiten hebben gisteravond in het Asta-theater in Den Haag de eerste voorstelling bijgewoond van de film „De langste dag" (The longest day) van Twentieth Century Fox. De baten van deze avond komen ten goede aan de oorlogsgravenstich ting en de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. De prinses arriveerde kort na acht uur in gezelschap van haar particulier secreta resse, mej. M. C. C. Wynen. De burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten en de commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, verwelkomden de hoge gaste. Toen de prinses by haar plaats op het balcon was gekomen stonden de aanwezigen op, terwyi do ko ninklijke militaire kapel o.l.v. de directeur majoor R. van Yperen, het Wilhelmus Inzette. Er zyn de laatste weken enkele kritische opmerkingen te beluisteren geweest over de fleurige stoet van praalwagens, die onder de naam „Zeeuws fruit corso" de derde zaterdag van september door de straten van Goes-Oost is getrokken. Niet bepaald kritiek op de kwaliteit van de stoet zelve alge meen is men de mening toegedaan, dat het corso mooier en grootser is geweest dan ooit tevoren maar wel minder vlyende opmerkingen over al hetgeen rond dit corso speelt. Met name het laten meeryden van reclame wagens in de stoet van praalwagens is aanleiding geweest tot het maken van kritische opmerkingen, terwijl ook het gehele spel rond de financiële opzet, die een bron is van voortdurende zorg en moeite, naar buiten geen goed heeft gedaan. De goede indruk, die de corsodag zelve by het duizend koppig publiek achterlaat, wordt te veel overschaduwd door een complex van factoren rondom het fruitcorso. Wanneer men de balans van het fruitcorso opmaakt, komt men tot de conclusie, dat het met deze grootse manifestatie naar de verkeerde kant dreigt te gaan. Het is misschien een wat boute be wering, want aan de positieve zijde staat dan toch maar een overweldi gend bezoek aan Goes op de corso dag zelve, niet alleen uit geheel Zee land, maar ook uit andere provincies en zelfs uit het buitenland. Corso voorzitter J. A. van Willegen uit Goes geeft echter volmondig toe, dat maakt", is het commentaar van de heer Van Willegen. Inderdaad is dit het kardinale punt: de financiën. „Zoals de situatie thans ligt, kan men niet meer verder taan. Men z-al zich opnieuw moeten ezinnen op het fruitcorso. Vooral de financiële basis moet worden ver stevigd. Dit houdt in, dat de kring van in het fruitcorso geïnteresseer den zal moeten worden uitgebreid. Ik denk daarby aan het bij het corso betrekken van landelijke topfiguren uit de tuinbouw". Dit is het, wat bur gemeester mr. F. G. A. Huber negen maanden burgemeeser van Goes ervan zegt. j-i tuigen visie gg „er iets moet gebeuren". Weliswaar kan het achtste fruitcorso zonder meer als geslaagd worden be schouwd, maar dat neemt niet weg, dat een heroriëntatie over het fruit corso noodzakeiyk is. „Als stichting Zeeuws Fruitcorso willen we heus wel een andere opzet, maar het moet ons financieel mogeiyk worden ge- De Goese eerste burger heeft zyn eigen visie op het corso. Voorop stelt hy grote waardering te heb ben voor wat de bestuursleden van het corso ieder voor zich elk jaar opnieuw weer presteren. Toch heeft do huidige opzet van het corso enkele vragen doen ry- zen by mr. Huber en hy aarzelt niet deze uit te spreken. Daar is byvoorbeeld het punt van de publiciteit. Weliswaar schenkt de Zeeuwse pers ruimschoots aandacht aan dit evenement, maar burgemees ter Huber zou graag zien, dat ook de dagbladen van elders in hun kolom men melding zouden maken van het corso. Ondanks het feit, dat reeds achtmaal een stoet van praalwagens op de weg is gebracht, heeft de lan- delyke pers daar tot nu toe vrijwel geen aandacht aan geschonken. De vraag voor mr. Huber is: „Wat is hiervan de oorzaak Hoe kan men hiervoor een oplossing vinden Want het is toch zo, dat het fruit corso uniek is voor West-Europa en nergens anders in deze vorm wordt vertoond. De gehele financiële opzet baart de Goese eerste burger bepaald zorg. Trouwens niet alleen de gemeente, maar in nog veel grotere mate de or ganisatoren, voegde hy eraan toe. ber, een zodanige financiële opzet te vinden, dat men zonder angst voor een eventuele strop de organisatie van dit feest kan opzetten. Van de femeente kan men niet verlangen, at zy zich een financiële strop op de hals haalt. In eerste instantie zal het corsobestuur dus andere bronnen moeten aanboren, meende burge meester Huber. Corsovoorzitter Van Willegen kan het daar volkomen mee eens zijn. Als men het corso op een financieel (Zie slot pag. 7 kol. 2) Geen akkoord Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft in Washington verklaard, dat er op dat ogenblik nog niets be kend was over een eventueel bereikt akkoord over de vrijlating van Cuba nen. die bij de mislukte invasiepoging op Cuba zijn gevangen genomen, erder werd meegedeeld, dat de infor mele onderhandelingen zullen worden voortgezet en dat het state department steeds een „welwillende houding" zal aannemen ten aanzien van dit overleg. Officiële zegslieden, die later dieper op de zaak ingingen, zeiden optimistisch ;estemd te zyn ten aanzien van de resul taten, die het overleg tussen de Cubaan se regering en James B. Donovan, die de belangen van de Cubaanse vluchtelin gen in de Verenigde Staten behartigt, zal opleveren. ^AA/UWWWWWWVWWWWVUUWVWVWWA wordt prinses Josephine Jharlotte van Luxemburg 35 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1